Ετικέτα: ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟΥ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Εύκολη πρόκριση στο φάιναλ φορ για τον Ολυμπιακό, 14-4 το Παναθηναϊκό στη Γλυφάδα
Ο Ολυμπιακός ήταν το φαβορί για την πρόκριση κόντρα στον «αιώνιο» αντίπαλο Παναθηναϊκό και δικαιολόγησε απόλυτα τον χαρακτηρισμό.
Οι ερυθρόλευκοι του Πειραιά επικράτησαν εύκολα με 14-4 των πρασίνων στον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας υδατοσφαίρισης ανδρών, που έγινε στη Γλυφάδα με τυπικά γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό, και προκρίθηκαν για ακόμα μια χρονιά στο φάιναλ φορ της διοργάνωσης (19-20 Μαϊου) όπου θα επιδιώξουν να κρατήσουν τα σκήπτρα στον θεσμό.
Ο Ολυμπιακός, που κατέβηκε με 12 παίκτες (ήταν εκτός σύνθεσης οι άλλοι δυο ξένοι Πάβιτς, Μπούσλιε και ο Δελακάς), ήταν κυρίαρχος του παιχνιδιού από το ξεκίνημα, με πολύ καλή άμυνα και πλουραλισμό στην επίθεση και το πήγε «σβηστός» στο φινάλε.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-14
Οκτάλεπτα: 1-5, 2-4, 0-3, 1-2.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
 
 
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
 
Γαλανίδης
 
 
Γαλανόπουλος
 
Ορφανός
 
 
 
Μυλωνάκης 1
 
Πίσσας
 
 
 
Αργυρό πουλος – Κανακάκης 1
Βασιλάκης
 
 
Γεννηδουνιάς
 
Βιτέλλας
 
 
 
Φουντούλης 2
 
Τοράκης 1
 
 
Πρέκας 2
 
 
Καλογεράκος
 
 
Ποντικέας 1
 
Καρούντζος 1
 
 
Ντόσκας 1
 
Φώσκολος 1
 
 
Μουρίκης 1
 
Δερμιτζάκης Δ.
 
 
Κολόμβος 1
 
Χαραλαμπόπουλος 1
 
Γιάνοβιτς 2
 
Καπετανάκης
 
 
Εσπανιόλ 2
 
Κουτούφας
 
 
 
 
 
Παπαδημητρίου
 
 
 
 
 
Μπερτόλης
 
 
 
 
 
Προπονητής: Νάσος Ηρειώτης
 
Προπονητής: Θοδωρής Βλάχος
Διαιτητές Κουρέτας, Κατσώνης
Αλυτάρχες: Λευτέρης Γιαννέλης, Βασίλης Λαγός
Πρόκριση Δικεφάλου στο νησί της μαστίχας, ο ΠΑΟΚ 8-7 τον ΝΟ Χίου
Ο ΠΑΟΚ πήγε με δέκα παίκτες στη Χίο και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση στο Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδας ανδρών στην υδατοσφαίριση (19-20 Μαϊου), καθώς επιβλήθηκε με 8-7 επί του ΝΟ Χίου μέσα στην καυτή έδρα του αντιπάλου του, στο Ιωνικό κολυμβητήριο του νησιού της μαστίχας, στον μεταξύ τους νοκ άουτ προημιτελικό το απόγευμα της Τετάρτης (1/3).
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και πήγαινε γκολ γκολ μέχρι το τέλος του τρίτου οκτάλεπτου. Το γκολ Ζάτοβιτς, που ήταν και το μοναδικό στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, 2.12 πριν από τη λήξη, ήταν και το νικητήριο για τον Δικέφαλο του Βορρά κι αυτό που του έδωσε την πρόκριση. Οι δυο ξένοι του ΠΑΟΚ, Ζάτοβιτς και Σάριτς, ήταν οι κορυφαίοι του αγώνα και πέτυχαν από 3 γκολ ο καθένας.
ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΟΚ 7-8
Οκτάλεπτα: 2-2, 3-2, 2-3, 0-1.
ΝΟ ΧΙΟΥ
 
 
 
ΠΑΟΚ
 
 
Αϊβαλιώτης
 
 
Καραμπέτσος
 
Μιμίδης 1
 
 
Σαρησάββας
 
Θωμάκος 2
 
 
Ζάτοβιτς 3
 
Τεσάνοβιτς 1
 
 
Προσινικλής Ν.
 
Καλαργυρός
 
 
Νικολαϊδης 1
 
Μαχαλιάς
 
 
 
 
 
Κανδιόγλου
 
 
Παπαποστόλου
 
Βουκμίροβιτς 2
 
 
Σάριτς 3
 
 
Γκιουβέτσης 1
 
 
Δημητριάδης
 
Καλλής
 
 
 
Μουρατίδης 1
 
Αγιωργούσης
 
 
Τσολακούδης
 
Μπερτόλης
 
 
 
 
 
Μεννής
 
 
 
 
 
 
Κόλλιας
 
 
 
 
 
 
Σωτηριανός
 
 
 
 
 
Προπονητής: Μάκης Μικέδης
 
Προπονητής: Πάνος Βέργος
Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Μπουδραμής
Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλης
Εύκολα ο ΝΟ Βουλιαγμένης, 9-1 τον ΝΟ Πατρών, πάει Φάιναλ Φορ
Δικαιολόγησε απόλυτα τον τίτλο του μεγάλου φαβορί ο ΝΟ Βουλιαγμένης, στον δικό του προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας στο κολυμβητήριο του Λαιμού, κόντρα στον ΝΟ Πατρών.
Ο ΝΟΒ νίκησε εύκολα με 9-1 και προκρίθηκε στο Φάιναλ Φορ της διοργάνωσης που θα γίνει 19-20 Μαϊου.
Η ομάδα του Κώστα Λούδη, με βασικό όπλο την άμυνα και με πλουραλισμό στην επίθεση, έφτιαξε τη διαφορά μέχρι το τρίτο οκτάλεπτο και στο τέταρτο χαλάρωσε.
Στον πάγκο του ΝΟΠ δεν ήταν ούτε ο προπονητής Βασίλης Λαμπάτος ούτε ο συνεργάτης του, λόγω τιμωρίας.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 9-1
Οκτάλεπτα: 3-0, 3-0, 3-1, 0-0.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
 
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
Ζερδεβάς
 
 
Αθανασόπουλος
 
Κοπελιάδης 1
 
 
Κανελλόπουλος – Γκίρης
Δελαγραμμάτικας
 
 
 
 
 
Γκίκας
 
 
 
Κανελλόπουλος Β.
 
Χρυσοσπάθης 1
 
 
Τουλγαρίδης
 
Γούβης
 
 
 
Καλιοράκης
 
Αφρουδάκης 3
 
 
Φύκουρας 1
 
Καλαϊτζής 1
 
 
Κωνσταντακόπουλος
Καλογερόπουλος
 
 
Παπάκος
 
 
Καπότσης
 
 
Γκότσης
 
 
Βλαχοτάσιος
 
 
Βικάτος
 
 
Σολανάκης 1
 
 
Δίπλαρος
 
 
Κουρούβανης
 
 
Λιμαράκης
 
Δήμου 2
 
 
 
 
 
 
Πάτερος
 
 
 
Πασσάς
 
 
Προπονητής: Κώστας Λούδης
 
Προπονητής: –
 
Διαιτητές: Δαμιανάκης, Παϊρακταρίδης
Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός
Εκδίκηση και πρόκριση στο f-4 ο Εθνικός, 7-6 τον Υδραϊκό
Στον πιο αμφίρροπο και ενδιαφέροντα προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας στην υδατοσφαίριση, ο Εθνικός Πειραιά πήρε τη νίκη επί του Υδραϊκού με 7-6, στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά, και προκρίθηκε στο Φάιναλ Φορ της διοργάνωσης, ενώ παράλληλα εκδικήθηκε κατά κάποιον τρόπο τον αντίπαλό του για την ήττα του περασμένου Σαββάτου, στο ίδιο κολυμβητήριο για το πρωτάθλημα.
Ο Εθνικός ήταν μεταμορφωμένος προς το καλύτερο σε σχέση με το ματς της 16ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών κόντρα στην ίδια ομάδα και είχε βασικό όπλο του την άμυνα και σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακά του Παναγιώτη Τζωρτζάτο (ΦΩΤΟ).
Η ομάδα του Κουντουδιού προηγήθηκε με 6-3 και 7-5 και απλά οι Υδραίοι μείωσαν στο τελικό 7-6.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 7-6
Οκτάλεπτα: 2-0, 2-3, 2-0, 1-3.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
 
 
 
ΥΔΡΑΪΚΟΣ
 
 
Τζωρτζάτος
 
 
 
Φλέγκας
 
 
 
Τζώρτζης 2
 
 
 
Θαλασσινός
 
 
Σκληρός
 
 
 
 
Μιτελούδης
 
 
Κόχειλας Ν. 1
 
 
 
Ξενάκης
 
 
 
Σιώνης
 
 
 
 
Χατζηκυριακάκης 1
 
 
Παπαγεωργίου
 
 
 
Κοτσάφτης 1
 
 
Παπαδόγκωνας 2
 
 
 
Μπλάνης 1
 
 
Χονδροκούκης 1
 
 
 
Σαρτζετάκης
 
 
Αγκόρτσας
 
 
 
 
 
 
 
Καζάζης
 
 
 
 
Λιαπάκης 2
 
 
Φούτρης Αλ.
 
 
 
Βλοντάκης
 
 
Τσαγκάρης 1
 
 
 
Αλεξαντρέσκου
 
 
Κουμής
 
 
 
 
Μιγόπουλος
 
 
Πρωτοψάλτης
 
 
 
Στελλάτος 1
 
 
Φούρης Στ.
 
 
 
Λαδάς
 
 
 
Προπονητής: Φάνης Κουντουδιός
 
Προπονητής: Δημήτρης Κραβαρίτης
Διαιτητές: Σταυρίδης, Μπιράκης
Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος
Έτσι, οι τέσσερις ομάδες που έχουν προκριθεί στο Φάιναλ Φορ, που θα γίνει 19-20 Μαϊου, είναι οι Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΠΑΟΚ, Εθνικός Πειραιά.

GREEK RESULTS 6° TROFEO CITTA DI MILANO,18-19-20 MARCH,MILANO-ITALY

Πηγή:aquaplanet.gr

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

Στα 200μ. ελεύθερο γυναικών η Μπάκα κατετάγη 15η κάνοντας χρόνο 2:03.45 και βελτιώνοντας το 2:03.59 που είχε σημειώσει πέρσι στους χειμερινούς αγώνες όπεν. Στα 200μ. ελεύθερο ανδρών ο Δημήτρης Δημητρίου του ΑΝΟ Αργυρούπολης έκανε χρόνο 1:51.10 και βρίσκεται στην 9η θέση, ενώ ο Κώστας Κοντόπουλος του Εθνικού ήταν 15ος με 1:52.24. Στα 200μ. ύπτιο γυναικών, η Όλγα Ντάλλα του Γλαύκου Περιστερίου κατετάγη 12η με 2:19:08.

Με τα 200μ. πρόσθιο και τη Σταυρούλα Σινάνου ολοκληρώθηκαν οι ελληνικές συμμετοχές στην πρεμιέρα του κυπέλλου Citta di Milano.

Η κολυμβήτρια του Γλαύκου Περιστερίου κατετάγη 28η με χρόνο 2:43.75 (2:42.05 το ατομικό της ρεκόρ) και «έκλεισε» τις ελληνικές παρουσίες στην πρώτη μέρα του ιταλικού μίτινγκ.

ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

Ολοκληρώθηκαν οι ελληνικές συμμετοχές στα πρωινά αγωνίσματα στο κύπελλο Citta di Milano. Η συνέχεια θα δοθεί το απόγευμα το ενδιαφέρον να επικεντρώνεται στο 50άρι ύπτιο του Μιχάλη Κοντιζά.

Στα πρωινά αγωνίσματα και το 100άρι ελεύθερο των ανδρών, ο Φώτης Κολιόπουλος με 50.94 κολύμπησε γρηγορότερα απ’ ό,τι στους χειμερινούς αγώνες που είχε κάνει 51.12, ενώ πολύ κοντά του ήταν ο Κώστας Κοντόπουλος με 51.01.

Οι θέσεις και οι επιδόσεις των Ελλήνων
50μ. πεταλούδα (Γ)
22. Ιωάννα Κακαβά 29.35
34. Ειρήνη Κατωπόδη 30.28

50μ. πεταλούδα (Α)
27. Χρήστος Ράπτης 26.17

100μ. ύπτιο (Γ)
14. Όλγα Ντάλλα 1:04.94

100μ. ύπτιο (Α)
6. Μιχάλης Κοντιζάς 56.43

50μ. πρόσθιο (Γ)
16. Σταυρούλα Σινάνου 33.99

50μ. πρόσθιο (Α)
3. Γιάννης Καρπουζλής 28.26
12. Γιώργος Φραγκουδάκης 29.06 (ατ. ρεκόρ)

100μ. ελεύθερο (Γ)
11. Βασιλική Μπάκα 57.19
14. Μάρθα Μάτσα 57.35
33. Ειρήνη Κατωπόδη 59.62

100μ. ελεύθερο (Α)
9. Φώτης Κολιόπουλος 50.94
10. Κώστας Κοντόπουλος 51.01

ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

Με το όριο του Δημήτρη Δημητρίου για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Λονδίνου να ξεχωρίζει από ελληνικής πλευράς, ολοκληρώθηκε η δεύτερη μέρα του κυπέλλου Citta di Milano.

Τρία ασημένια μετάλλια ήταν ο απολογισμός της δεύτερης μέρας, από τον Δημητρίου στα 400μ. ελεύθερο, τον Γιάννη Καρπουζλή στα 100μ. προσθιο και τον Μιχάλη Κοντιζα στα 50μ. ύπτιο.

Οι θέσεις και οι επιδόσεις των Ελλήνων
400μ. ελεύθερο (Α)
2. Δημήτρης Δημητρίου 3:50.81

100μ. πεταλούδα (Γ)
23. Ιωάννα Κακαβά 1:04.97

50μ. ύπτιο (Γ)
16. Όλγα Ντάλλα 30.96

50μ. ύπτιο (Α)
2. Μιχάλης Κοντιζάς 25.80
26. Χρήστος Ράπτης 27.39

100μ. πρόσθιο (Γ)
22. Σταυρούλα Σινάνου 1:15.64

100μ. πρόσθιο (Α)
2. Γιάννης Καρπουζλής 1:02.10
5. Γιώργος Φραγκουδάκης 1:03.07

50μ. ελεύθερο (Γ)
8. Βασιλική Μπάκα 26.33
11. Μάρθα Μάτσα 26.51

50μ. ελεύθερο (Α)
9. Φώτης Κολιόπουλος 23.30
11. Κώστας Κοντόπουλος 23.39

ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 6° TROFEO CITTA DI MILANO,18-19-20 MARCH,MILANO-ITALY

ENTRY LISTS 6° TROFEO CITTA DI MILANO,18-19-20 MARCH,MILANO-ITALY (2)

ENTRY LISTS 6° TROFEO CITTA DI MILANO,18-19-20 MARCH,MILANO-ITALY (1)

ETHNIKOS PIRAEUS

FRAGKOUDAKIS Georgios M GRE 1997 50RA 00’29.20

FRAGKOUDAKIS Georgios M GRE 1997 100RA 01’02.91

KOLIOPOULOS Fotios M GRE 1991 50SL 00’22.84

KOLIOPOULOS Fotios M GRE 1991 100SL 00’50.43

KOLIOPOULOS Fotios M GRE 1991 100FA 00’55.47

KONTIZAS Michail M GRE 1995 50DO 00’25.64

KONTIZAS Michail M GRE 1995 100DO 00’55.84

KONTIZAS Michail M GRE 1995 200DO 02’02.74

KONTOPOULOS Konstantinos M GRE 1994 50SL 00’23.40

KONTOPOULOS Konstantinos M GRE 1994 100SL 00’50.58

KONTOPOULOS Konstantinos M GRE 1994 200SL 01’50.74

RAPTIS Christos M GRE 1993 50SL 00’24.40

RAPTIS Christos M GRE 1993 50FA 00’25.67

RAPTIS Christos M GRE 1993 50DO 00’27.30

VOURNA Kristel F GRE 1992 50FA 00’26.67

VOURNA Kristel F GRE 1992 100SL 00’57.52

VOURNA Kristel F GRE 1992 100FA 00’58.99

GLAFKOS PERISTERIOU

KAKAVA Ioanna F GRE 1999 50FA 00’28.37

KAKAVA Ioanna F GRE 1999 100FA 01’02.78

KAKAVA Ioanna F GRE 1999 200SL 02’11.70

NTALLA Olga F GRE 1999 50DO 00’29.77

NTALLA Olga F GRE 1999 200DO 02’14.30

SINANOU Stravroula F GRE 1993 50RA 00’33.75

SINANOU Stravroula F GRE 1993 100RA 01’13.10

SINANOU Stravroula F GRE 1993 200RA 02’40.30

GREEK TEAM

DIMITRIOU Dimitrios M GRE 1997 200SL 01’47.10

DIMITRIOU Dimitrios M GRE 1997 400SL 03’43.00

N.O.KALAMATAS

BAKA Vasiliki F GRE 1998 50SL 00’25.76

BAKA Vasiliki F GRE 1998 100SL 00’56.51

BAKA Vasiliki F GRE 1998 200SL 02’03.18

OLYMPIAKOS S.F.P

KATOPODI Eirini F GRE 1993 50SL 00’26.30

KATOPODI Eirini F GRE 1993 50FA 00’28.80

KATOPODI Eirini F GRE 1993 100SL 00’56.80

MATSA Martha F GRE 1987 50SL 00’26.15

MATSA Martha F GRE 1987 100SL 00’56.33

PA.O.K.

KARPOUZLIS Ioannis M GRE 1992 50RA 00’27.60

KARPOUZLIS Ioannis M GRE 1992 100RA 00’59.78

KARPOUZLIS Ioannis M GRE 1992 200RA 02’12.45

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήρια Πειραιά, Αμαρουσίου, Π. Φαλήρου, Γέρακα):

Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 20-4, Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας 17-9,Ολυμπιακός – ΝΟ Λάρισας 22-2, Ηρακλής – Τρίτων Αμαρουσίου 13-5, Ηρακλής – Ολυμπιακός 5-18, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Λάρισας 9-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2.Ηρακλής 6

3. Τρίτων Αμαρουσίου 3

4. ΝΟ Λάρισας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Π. Φαλήρου, Ν. Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-20, ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός 17-5,Ιωνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10, Νηρέας Χαλανδρίου – Ιωνικός 5-8, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Χαλ. 9-8,Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 7-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-7, Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός 3-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 10

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 10

3.Ιωνικός 6

4. Εθνικός Πειραιά 3

5. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 9-1 του ΑΝΟ Γλυφάδας στον έναν ημιτελικό που έγινε το πρωί στο Γέρακα, ενώ η Βουλιαγμένη νίκησε με το ίδιο σκορ (9-1), στον άλλον ημιτελικό, τον Ηρακλή.

Τα άλλα πρωϊνά αποτελέσματα: Για θέσεις 5η-6η: Ιωνικός – Τρίτων Αμαρουσίου 8-7. Για θέσεις 7η-8η: ΝΟ Λάρισας – Εθνικός 12-11.

Ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας στην κατηγορία των Νέων Γυναικών. Οι ερυθρόλευκες διατήρησαν με άνεση τα σκήπτρα τους για δεύτερη σερί χρονιά καθώς επιβλήθηκαν εύκολα (όπως και σε όλους τους αγώνες της διοργάνωσης) με 9-2 του ΝΟ Βουλιαγμένης στον μεγάλο τελικό που έγινε στο κλειστό κολυμβητήριο του Πειραιά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 9-2

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 2-0, 2-0, 3-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κώστας Μπενόπουλος): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ελευθ. 5, Κουντούρη, Σώρα 1, Δουρέκα, Σαφέτη, Καλογεράκου 1, Λογοθέτη 1, Πέττα, Πλευρίτου Βασ. 1, Βουζέλα, Εξαρχάκου, Σταματοπούλου, Νιαρχάκου, Φουντωτού.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Δήμου): Ζοφώλη Ν., Βαρελίδη, Χυδηριώτη 1, Μαυρωτά Ιφ., Πρωτόπαππα, Ξενάκη, Μαυρωτά Αμ. 1, Ζοφώλη Β., Μαστρόκαλου, Ντάσιου, Σελετοπούλου, Αντωνιάδη, Σταυρίδου, Ιωαννίδη, Κοκκινάκη.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

ΣΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ Ο ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, 6-4 ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΕΛΙΚΟ

Την 3η ΘΕΣΗ κατέκτησε ο ΑΝΟ Γλυφάδας που νίκησε στον μικρό τελικό τον Ηρακλή με 6-4.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 6-4

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ:3-1, 1-0, 0-0, 2-3

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Αλεξία Καμμένου): Πάτρα Ειρ., Τσελέντη, Πάτρα Μ. 1, Λούδη, Μαμόγλου 1, Αντωνίου 1, Παπαναστασίου Ανθ., Κωνσταντά, Μιμίδου 1, Γιαννοπούλου 1, Παπαναστασίου Δ., Κόλια 1, Νοικοκυράκη, Ελευθεριάδου, Γρηγοροπούλου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γιώτης Ιωακειμίδης): Σωτηρέλη, Αντωνιάδου, Κολτσακλή, Αβράμη, Καρυπίδου Σ. 2, Τριχολίδου Σοφ., Καρυπίδου Β., Πύργου, Μπερμπερίδου, Καραδημήτρη, Μελέτσκα 2, Δελίκτσου, Βαλαβάνη, Τσακαλίδου, Τριχολίδου Δέσ.

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ (της τελικής φάσης): 1. Ολυμπιακός, 2. ΝΟ Βουλιαγμένης, 3. ΑΝΟ Γλυφάδας, 4. Ηρακλής, 5. Ιωνικός, 6. Τρίτων Αμαρουσίου, 7. ΝΟ Λάρισας, 8. Εθνικός Πειραιά, 9. Νηρέας Χαλανδρίου.