Ετικέτα: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΘΝΙΚΟΣ 1927 (ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ),18-19 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης των ανδρών πανηγυρίζει ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε στον τελικό με 14-8 της ΝΕ Λάρισας και γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή της στην Β’ Εθνική.

Στον μικρό τελικό η ομάδα του Άρη επικράτησε του ΝΟ Ιτέας με 13-8, ενώ για την 5η θέση ο Άργης Καλαμάτας νίκησε τον ΝΟ Σύρου με 16-9.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης παρέστη ο κ. Δημήτρης Γρυπάρης, αντιπρόεδρος της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος: ΝΟ Ιτέας – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 8-19, ΣΚ Ροή – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 0-5 α.α.,ΝΟ Σύρου – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.,ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 8-4,ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 17-5, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Σύρου 15-6,ΝΟ Σύρου – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 7-22, ΣΚ Ροή – ΝΟ Ιτέας 0-5 α.α., Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΝΟ Σύρου 5-8, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΟΦΘ 12
  2. ΝΟ Ιτέας 9
  3. ΝΟ Σύρου 6
  4. Δελφίνια Πτολεμαΐδας 3
  5. ΣΚ Ροή – δεν κατέβηκε

Β’ Όμιλος: Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Λάρισας 8-9, Άρης – ΚΟ Ξάνθης 9-9,Άρης – Επειός Ήλιδος 9-6,ΚΟ Ξάνθης – Άργης Καλαμάτας 9-7,ΝΕ Λάρισας – ΚΟ Ξάνθης 10-4, Άργης Καλαμάτας – Επειός Ήλιδος 7-10,Αρης-Αργής Καλαμάτας 17-3,Επειός Ήλιδος – ΝΕ Λάρισας 0-5 (μηδενισμός), Άρης – Άργης Καλαμάτας 17-3, ΝΕ Λάρισας – Άρης 14-12

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Λάρισας 12
  2. Άρης 9
  3. Άργης Καλαμάτας 6
  4. Επειός Ήλιδος – μηδενίστηκε
  5. ΚΟ Ξάνθης – μηδενίστηκε

Ημιτελικά: ΟΦΘ – Άρης 17-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Ιτέας 9-7

Θέσεις 5-6: ΝΟ Σύρου – Άργης Καλαμάτας 9-16

Μικρός τελικός: ΝΟ Ιτέας – Άρης 8-13

Μεγάλος τελικός: ΝΕ Λάρισας – ΟΦΘ 8-14

Η τελική κατάταξη

  1. Όμιλος Φίλων Θαλάσσης
  2. ΝΕ Λάρισας
  3. Άρης Θεσσαλονίκης
  4. ΝΟ Ιτέας
  5. Άργης Καλαμάτας
  6. ΝΟ Σύρου
  7. Δελφίνια Πτολεμαΐδας

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κερδίζουν την άνοδό τους στην Β’ Εθνική.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (29-31 Ιουλίου) η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΟΦΘ
ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.- ΝΟ ΙΤΕΑ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΡΟΗ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΘ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΝΟ ΣΥΡΟΥ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 10:00 ΡΟΗ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.-ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ –ΡΟΗ
  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ –ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7/16 ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
ΩΡΑ: 09:00 ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ: 10:00 ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου
ΩΡΑ: 11:00 ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)
ΩΡΑ: 12:00 ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)
ΩΡΑ: 18:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (3η – 4η  θέση)
ΩΡΑ: 19:30 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (1η – 2η  θέση)

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (29-31 Ιουλίου).
Μετά τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ, για τις 10 ομάδες που μετέχουν σχηματίστηκαν δύο (2) Όμιλοι.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (10/7) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε Ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (29-31/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη Β’ Εθνική.
Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: Άρης Κάμπου, Ροή (από τον Όμιλο Αττικής), Επειός Ήλιδας, Άργης Καλαμάτας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Ιτέας), ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ‘Αρης, ΚΟ Ξάνθης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Ροή – ΝΟ Σύρου 10-7, Ροή – Άρης Κάμπου 12-15. Δεν εμφανίστηκε στους αγώνες η ομάδα Άλμα Κλαμπ,ΝΟ Σύρου – Άρης Κάμπου 3-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης Κάμπου 6
2. Ροή 3
…………………….
3. ΝΟ Σύρου 0
*** Η Ομάδα Άλμα Κλαμπ δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 10-7, Επειός Ήλιδας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 6-8, Άργης Καλαμάτας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-9, Επειός Ήλιδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-7,Επειός Ήλιδας – Άργης Καλαμάτας 11-6, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΟΠΑΘΑ Πατρών 4-9.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Επειός Ήλιδας 6
2. Άργης Καλαμάτας 6
………………………
3. ΟΠΑΘΑ Πατρών 6
4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (Κολυμβητήριο Ιτέας):
ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Μεσολογγίου 21-12, ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Λάρισας 15-13,ΚΟ Καρδίτσας – ΝΕ Λάρισας 5-11, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Μεσολογγίου 16-6, ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΕ Λάρισας 7-18, ΝΟ Ιτέας – ΚΟ Καρδίτσας 10-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Ιτέας 9
2. ΝΕ Λάρισας 6
…………………
3. ΚΟ Καρδίτσας 3
4. ΝΟ Μεσολογγίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΟΦΘ – ΝΑΣ Ημαθίας 22-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-8,Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ 2-18, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-9, ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-5, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 6-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΟΦΘ 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
…………………………….
3. ΝΑΣ Ημαθίας 3
4. Πύρρος Ιωαννίνων 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο συγκεκριμένο αγώνα, όπου μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 6-9, Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-14,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 4-11, ΚΟ Ξάνθης – ΠΑΣ Φοίβος 14-1, Άρης – Μακεδονικός 16-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 4-14, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-6, ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 4-18,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 8-19, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-3, Μακεδονικός – ΠΑΣ Φοίβος 8-5, ΚΟ Ξάνθης – Άρης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 6-6, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-5.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης 13
2. ΚΟ Ξάνθης 13
……………………
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7
4. Μακεδονικός 7
5. ΠΑΣ Φοίβος 3
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -1
*** Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.
Στην Τελική Φάση (29-31/7) θα σχηματιστούν δύο (2) όμιλοι τωνπέντε (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα POOL (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων. Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει νικητής. Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Γ’ Ανδρών για το 2016. Η κλήρωση των Ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/7 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σαράντα εννιά (49) ομάδες μετέχουν συνολικά στους 10 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος (19-21 Φεβρουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Χαϊδαρίου

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Άρης Νίκαιας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χαλκίδας, Ποσειδών Ιλισίων

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου

ΔΕΝ προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (15-17 Απριλίου), οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες στους τρεις από τους τέσσερις Ομίλους της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και αναδείχθηκαν οι οκτώ από τις δέκα ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση (31/7-2/8) και όχι οι εννέα, όπως περιμέναμε, διότι έμεινε εκκρεμότητα στον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Συγκεκριμένα, διακόπηκε ο αγώνας Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης -στο γ’ οκτάλεπτο και ενώ προηγείτο η ομάδα της Ξάνθης 10-4- σε βάρος του Μακεδονικού, επειδή ο προπονητής του Σταύρος Αποστολίδης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα από τους διαιτητές για έντονη διαμαρτυρία, αλλά δεν αποχωρούσε για να πάει στην εξέδρα και παρέμενε σε σημείο που παρενοχλούσε τους δαιτητές (όπως οι ίδιοι ισχυρίζονται στο φύλλο αγώνα). Ο αγώνας κατοχυρώνεται υπέρ του ΚΟ Ξάνθης με 10-4 (σκορ εκείνης της στιγμής), αλλά εκκρεμεί πιθανή περαιτέρω τιμωρία του Μακεδονικού από τα αρμόδια όργανα (αθλητικό δικαστή) της ΚΟΕ. Στην περίπτωση που εφαρμοστεί το άρθρο 14 παράγραφος 2.2 της Γενικής Προκήρυξης υδατοσφαίρισης 2015, από τον Μακεδονικό (εκτός από τον μηδενισμό του στο συγκεκριμένο ματς) θα αφαιρεθούν και δύο (2) βαθμοί, με αποτέλεσμα να χάνει την 3η προνομιούχο θέση που θα πάρει ο ΣΑΠΚ Νεάπολης (και μαζί την πρόκριση).

Οι οκτώ ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα στην Τελική φάση είναι: ΠΕΚΕΒ, ΚΟ Ξάνθης (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Τρίαινα Βούλας, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΝΟ Σύρου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Τρίτων Αμαρουσίου, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Μυτιλήνης (από τον Β’ Όμιλο Αττικής).

Μία ακόμα ομάδα θα προκύψει από τους αγώνες του Β’ Ομίλου Θεσσαλονίκης, που θα γίνουν το διήμερο 24-25/7 στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο. Το παζλ των δέκα της Τελικής φάσης θα συμπληρώσει φυσικά αυτή που εκκρεμεί από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – ΠΕΚΕΒ 2-12, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 2-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Άρης Κάμπου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο Άρης Κάμπου ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΠΕΚΕΒ – ΚΟ Ξάνθης 12-3, Μακεδονικός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΕΚΕΒ 3-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μακεδονικός 3-11,Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-10 (διακόπηκε σε βάρος του Μακεδονικού), ΣΑΠΚ Νεάπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14-1, ΚΟ Ξάνθης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-6, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΕΚΕΒ 4-19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

  1. ΠΕΚΕΒ 12
  2. ΚΟ Ξάνθης 9
  3. Μακεδονικός 4

……………………………………..

  1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

*** Εκκρεμεί η περαιτέρω τιμωρία του Μακεδονικού. Ο Άρης Κάμπου δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Η ΚΕ Κοζάνης είναι η ομάδα που συμπληρώνει τη δεκάδα της Τελικής φάσης  που θα γίνει το διάστημα 30 Ιουλίου- 2 Αυγούστου.

Πύρρος Ιωαννίνων- ΚΟ Καρδίτσας:  4-16, ΚΕ Κοζάνης- ΝΟ Πρέβεζας 5-0 (α.α),ΚΕ Κοζάνης- ΚΟ Καρδίτσας 7-5, ΚΕ Κοζάνης- Πύρρος Ιωαννίνων 13-5

Η τελική βαθμολογία

  1. ΚΕ Κοζάνης 6

———————————-

  1.  ΚΟ Καρδίτσας 3
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 0

*σ.σ.  Η ομάδα του ΝΟ Πρέβεζας δεν κατέβηκε να αγωνιστεί.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ροή – ΝΟ Σύρου 4-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Ιτέας 15-5, Τρίαινα Βούλας – ΓΟ Μεσολογγίου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο ΓΟ Μεσολογγίου ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΟ Σύρου – ΝΟ Ιτέας 9-2, Ροή – Τρίαινα Βούλας 4-10, Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Σύρου 15-2, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ροή 15-4,Ροή – ΝΟ Ιτέας 5-9, Τρίαινα Βούλας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-7, ΝΟ Ιτέας – Τρίαινα Βούλας 6-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Σύρου 11-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίαινα Βούλας 12
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9
  3. ΝΟ Σύρου 6

………………………………………………

  1. ΝΟ Ιτέας 3
  2. Ροή 0

*** Ο ΓΟ Μεσολογγίου δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Άρης Νίκαιας – ΝΟ Αλιβερίου 19-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΠΑΕ Άργης 14-2, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Μυτιλήνης 10-11,ΝΟ Αλιβερίου – ΠΑΕ Άργης 3-20, ΝΟ Μυτιλήνης – Τρίτων Αμαρουσίου 4-16, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 12-5, ΠΑΕ Άργης – ΝΟ Μυτιλήνης 8-8, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Αλιβερίου 21-3, Τρίτων Αμαρουσίου – Άρης Νίκαιας 17-11,ΝΟ Αλιβερίου – ΝΟ Μυτιλήνης 3-14, Άρης Νίκαιας – ΠΑΕ Άργης 9-8, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Τρίτων Αμαρουσίου 4-12, ΝΟ Μυτιλήνης – Άρης Νίκαιας 9-9, ΠΑΕ Άργης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 9-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Αλιβερίου 16-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 15
  2. Άρης Νίκαιας 10
  3. ΝΟ Μυτιλήνης 8

……………………………………………….

  1. ΠΑΕ Άργης 7
  2. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 3
  3. ΝΟ Αλιβερίου 0

Η Τελική φάση θα διεξαχθεί 31/7-2/8. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 22/7 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Θυμίζουμε ότι οι τέσσερις πρώτες ομάδες στην τελική βαθμολογία της Τελικής φάσης ανεβαίνουν στη Β’ Εθνική Ανδρών.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2015

Σε 3 Ομίλους διεξάγεται (17-19 Ιουλίου), η προκριματική φάση της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών. Ο 4ος όμιλος (Β’ Θεσσαλονίκης) θα διεξαχθεί το τριήμερο 24-26 Ιουλίου.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Εθνικό):Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΟ Ξάνθης, Άρης Κάμπου, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου):Ροή, Τρίαινα Βούλας, ΑΚΟΜ Δελφίνια, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΟ Σύρου
  3. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Πεντέλης):Άρης Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΠΑΕ Άργης Καλαμάτας, ΝΟ Μυτιλήνης, ΝΟ Αλιβερίου

Στον Β’ ΟΜΙΛΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  (κολ. Ποσειδώνιο, 24-26/7), μετέχουν: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας.

Στην Τελική φάση (31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 3, 4 και η 1η ομάδα από τον Όμιλο 2 (σύνολο 10 ομάδες).

Στην Β’ Εθνική ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/7/15

ΩΡΑ: 09:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 10:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/7/15

ΩΡΑ: 17:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                            24/7/15

ΩΡΑ: 16:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.                            ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 25/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.                            ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 25/7/15

ΩΡΑ: 16:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.   

ΩΡΑ: 17:00                ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                             ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ      

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 

 

 

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                                       17/7/15

ΩΡΑ: 19:30         ΡΟΗ                                                  ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ: 20:30         ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                          ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                   ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                        ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          11:00          ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                     ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ:          12:00          ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                      ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ

ΩΡΑ:          13:00          ΡΟΗ                                                  ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

 

3η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                        ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ:          19:00          ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                        ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ:          20:00          ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                         ΡΟΗ

 

 

4η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          10:00          ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                      ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ:          11:00          ΡΟΗ                                                  ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ:          12:00          ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                         ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ

 

 

5η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          17:00          ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                      ΡΟΗ

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                        ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:          19:00          ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                         ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ 

 

 

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                                       17/7/15

ΩΡΑ: 19:30         ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:30         ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ                        ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 21:30         ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ                ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ: 10:30                   ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ                                       ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 11:30                   ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:          12:30         ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                             ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

 

4η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ: 10:30                   ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ                                       ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ: 11:30                   ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                             ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 12:30                   ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ 

 

3η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ                                   ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:          19:30          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ             ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:          21:00          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗ                                       ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:          19:30          ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ                                    ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΩΡΑ:          21:00          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ                       ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΠΑΙΔΩΝ (Α’ ΦΑΣΗ) 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι κληρώσεις στα πρωταθλήματα Νέων ανδρών και Παίδων

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (Β’ Φάση) και Παίδων (Α’ Φάση). Αναλυτικότερα:

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ (7-9 Μαρτίου)

*Α΄ Όμιλος Αττικής: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Χανίων

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Β΄ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 2 ομάδες. Επίσης μία (1) ακόμη ομάδα μετά από μπαράζ των ομάδων που θα καταλάβουν την 3η θέση στους Ομίλους Α΄και Β΄της Αττικής

*Όμιλος Βόλου: ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Άθως Χαλκιδικής

Προκρίνονται 2 ομάδες. Επίσης μία (1) ομάδα μετά από μπαράζ των ομάδων που θα καταλάβουν την 3η θέση στους Ομίλους Βόλου και Θεσσαλονίκης.

Σύνολο προκρινόμενων ομάδων, στην Τελική Φάση (4-6 Απριλίου), 10.

ΠΑΙΔΕΣ (21-23 Φεβρουαρίου)

*Α΄ Όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΓΣ Περιστερίου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Β΄ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ηλυσιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Γ΄ Όμιλος Αττικής: Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Δ΄ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, Μίλων, Παναθηναϊκός

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Πατρών: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Βόλου: ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟΒΑ, Νίκη Βόλου

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Α΄ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Μακεδονικός, Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΑΣ Ημαθίας, Ηρακλής

Προκρίνονται 4 ομάδες

*Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Άθως Χαλκιδικής, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης

Προκρίνονται 4 ομάδες

*Όμιλος Σερρών: ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Προκρίνονται 2 ομάδες

Σύνολο ομάδων που προκρίνονται στη Β’ Φάση (11-13 Απριλίου), 30 ομάδες