Ετικέτα: Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»

 

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΔΕΚ 2016-ΜΑΡ 2017

Σας ενηµερώνουµε ότι τα Κολυµβητήρια που θα διεξαχθούν οι αγώνες Κολύµβησης Χειµερινού κύκλου της ΚΟΕ και οι ώρες έναρξης είναι:

1) 1η ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙ∆Α 9-10-11-12 ΕΤΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
α) ∆ΑΚ «ΠΛΑΤΩΝ» ΝΙΚΑΙΑΣ 11-12 ΕΤΩΝ
Σάββατο 17/12/16 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
Κυριακή 18/12/16 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
β) «Π. ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ» ΠΕΙΡΑΙΑ 9-10 ΕΤΩΝ
Κυριακή 18/12/16 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
Σε διαφορετικά ωράρια οι εννιαετείς από τους δεκαετείς

2) ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙ∆Α ΟΡΙΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
α) «Π. ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ» ΠΕΙΡΑΙΑ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
Σάββατο 14/01/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
Κυριακή 15/01/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
β) ∆ΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
Σάββατο 14/01/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
Κυριακή 15/01/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00

3) 2η ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ ΗΜΕΡΙ∆Α 9-10-11-12 ΕΤΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
α) ∆ΑΚ «ΠΛΑΤΩΝ» ΝΙΚΑΙΑΣ 11-12 ΕΤΩΝ
Σάββατο 28/01/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:30
Κυριακή 29/01/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:30
β) «Π. ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ» ΠΕΙΡΑΙΑ 9-10 ΕΤΩΝ
Κυριακή 29/01/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
Σε διαφορετικά ωράρια οι εννιαετείς από τους δεκαετείς

4) ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ο.Α.Κ.Α.
Παρασκευή 03/02/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
Σάββατο 04/02/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
Κυριακή 05/02/17 πρωί 09:00 απόγευµα 16:00

5) ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΜΠ-ΠΓΚ ΑΒ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑ∆ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ο.Α.Κ.Α.
Παρασκευή 10/02/17 απόγευµα 17:00
Σάββατο 11/02/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
Κυριακή 12/02/17 πρωί 09:00

6) ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Π-Κ, Ε-Ν ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑ∆ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ο.Α.Κ.Α.
Παρασκευή 17/02/17 απόγευµα 17:00
Σάββατο 18/02/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00
Κυριακή 19/02/17 πρωί 09:00

7) ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ο.Α.Κ.Α.
9-10 ΕΤΩΝ Παρασκευή 10/03/17 πρωί 09:00
Σάββατο 11/03/17 πρωί 09:00
11-12 ΕΤΩΝ Παρασκευή 10/03/17 απόγευµα 17:00
Σάββατο 11/03/17 απόγευµα 17:00
Κυριακή 12/03/17 πρωί 09:00 απόγευµα 17:00

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΟΡΙΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Πηγή:www.koe.org.gr

Ένα Πανευρωπαϊκό, ένα Μεσογειακό και τρία Πανελλήνια ρεκόρ ήταν ο απολογισμός της Ημερίδας για την επίτευξη ορίων εν όψει του Εθνικού πρωταθλήματος, που διεξήχθη στο Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ», με τη συμμετοχή 182 αθλητών και αθλητριών από 13 Σωματεία.

Την παράσταση «έκλεψαν» οι Σοφία Κτενά και Λουκάς Καρετζόπουλος, με την πρώτη, με το 16.18 που πραγματοποίησε στα 50μ. άπνοη, να κάνει και Πανευρωπαϊκό αλλά και Μεσογειακό ρεκόρ και τον δεύτερο να πετυχαίνει δύο πανελλήνια ρεκόρ. 

Αναλυτικά τα ρεκόρ που επετεύχθησαν:

50μ. άπνοη: ΣΟΦΙΑ ΚΤΕΝΑ (Δελφίνια Περιστερίου) 16.18 – Πανευρωπαϊκό Ρεκόρ Γυναικών, Μεσογειακό Ρεκόρ Γυναικών και Πανελλήνιο Ρεκόρ Γυναικών

100μ. υποβρύχιο: ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΡΕΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (ΝΟ Αμφιθέας) 33.63 – Πανελλήνιο Ρεκόρ Ανδρών

50μ. άπνοη: ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΡΕΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (ΝΟ Αμφιθέας) 14.19 – Πανελλήνιο Ρεκόρ Ανδρών

Δύο Πανελλήνια ρεκόρ ήταν ο απολογισμός της Ημερίδας Τεχνικής Κολύμβησης για την επίτευξη ορίων εν όψει του Εθνικού πρωταθλήματος, που πραγματοποιήθηκε στο «Ποσειδώνιο» κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης, με τη συμμετοχή 113 αθλητών/τριών από 16 Σωματεία.

Με δεδομένο την περίοδο προετοιμασίας που διανύουν οι αθλητές, τα αποτελέσματά τους κρίνονται αξιόλογα, με τον Βασίλη Κολυπέτρη και την Όλγα Αρνάκη να πετυχαίνουν Πανελλήνιο ρεκόρ Παίδων και Νεανίδων αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα ρεκόρ που επετεύχθησαν:

200μ. επιφάνεια: ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΟΛΥΠΕΤΡΗΣ (Γλαύκος) 1.27.67- Πανελλήνιο ρεκόρ Παίδων

50μ. διπλά πέδιλα: ΟΛΓΑ ΑΡΝΑΚΗ (ΠΑΟΚ) 22.97- Πανελλήνιο ρεκόρ Νεανίδων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016,26-27 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016,26-27 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

STARTING LISTS ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016,26-27 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

STARTING LISTS ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 2016,26-27 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,6-7 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

A’ HMEPA

Ολοκληρώθηκε η πρώτη μέρα διεξαγωγής των  Χειμερινών αγώνων Τεχνικής κολύμβησης Κατηγοριών  της Νότιας Ελλάδας, με τη συμμετοχή 292 αθλητών/τριών από 15 Σωματεία στο εθνικό κολυμβητήριο «Πέτρος Καπαγέρωφ», με πολύ καλές επιδόσεις και όρια πρόκρισης (15) για τα παγκόσμια πρωταθλήματα Νέων-Νεανίδων και Ανδρών-Γυναικών, που θα διεξαχθούν σε Γαλλία και Βόλο αντίστοιχα. 

Αξιοσημείωτο γεγονός αποτελεί ότι σημειώθηκαν επίσης πανελλήνια ρεκόρ παίδων στα 400μ. και 200μ. επιφάνεια (Κολυπέτρης), πανελλήνιο ρεκόρ νέων στα 50μ. διπλά πέδιλα (Δημητράτος), πανελλήνιο ρεκόρ κορασίδων στα 200μ. διπλά πέδιλα (Θωμάκου), δύο πανελλήνια ρεκόρ ανδρών στα 50μ. άπνοα και 50μ. διπλά πέδιλα (Καρετζόπουλος-Μαρίνος) και ένα πανελλήνιο ρεκόρ γυναικών στα 100μ. υποβρύχιο (Κτενά).

Αναλυτικά τα όρια πρόκρισης:

Κατηγορία Νέων-Κορασίδων

50μ. άπνοα: Δανέλης Χριστόφορος- ΓΛΑΥΚΟΣ 15.87

50μ. επιφάνεια: Δανέλης Χριστόφορος-ΓΛΑΥΚΟΣ 17.11

200μ. επιφάνεια: Τσιρόνης Μιχαήλ- ΓΛΑΥΚΟΣ 1.25.39

50μ. επιφάνεια : Τσιρόνης Μιχαήλ-ΓΛΑΥΚΟΣ 17.26

400μ. επιφάνεια: Κολυπέτρης Βαίλειος- ΓΛΑΥΚΟΣ 3.10.66 (πανελλήνιο ρεκόρ παίδων)

50μ. διπλά πέδιλα: Δημητράτος Γιώργος-ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 19.89 (πανελλήνιο ρεκόρ νέων)

200μ. διπλά πέδιλα: Δημητράτος Γιώργος-ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 1.40.32

200μ. διπλά πέδιλα: Ιακωβίδης Φίλιππος-ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 1.40.45

200μ. διπλά πέδιλα: Θωμάκου Ευδοξία-ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 1.51.06 (πανελλήνιο ρεκόρ)

Κατηγορία Ανδρών-Γυναικών

50μ. άπνοα: Καρετζόπουλος Λουκάς-ΝΟΑΜ 15.35 (πανελλήνιο ρεκόρ)

50μ. διπλά πέδιλα: Μαρίνος Βαγγέλης- ΓΛΑΥΚΟΣ 19.41 (πανελλήνιο ρεκόρ)

400μ. επιφάνεια: Τσουρουνάκης Αντώνιος- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 3.03.46

50μ. άπνοα: Κτενά Σοφία-ΔΕΛΦ. ΠΕΡΙΣΤ. 16.39

100μ. υποβρύχιο: Κτενά Σοφία-ΔΕΛΦ. ΠΕΡΙΣΤ. 37.26 (πανελλήνιο ρεκόρ)

Β’ HMEPA

Ολοκληρώθηκε η διεξαγωγή των  Χειμερινών αγώνων Τεχνικής κολύμβησης Κατηγοριών  της Νότιας Ελλάδας, με τη συμμετοχή 292 αθλητών και αθλητριών από 15 Σωματεία στο εθνικό κολυμβητήριο «Πέτρος Καπαγέρωφ», με σπουδαίες επιδόσεις και έξι ακόμα όρια πρόκρισης για τα παγκόσμια πρωταθλήματα Ανδρών-Γυναικών και Νέων-Νεανίδων, που θα διεξαχθούν στο Βόλο και στη Γαλλία αντίστοιχα.

Σημειώθηκε επίσης πανελλήνιο ρεκόρ κορασίδων στα 100μ. διπλά πέδιλα από την Ευδοξία Θωμάκου του σωματείου ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ με χρόνο 50.77, ενώ πανελλήνιο ρεκόρ κορασίδων πραγματοποιήθηκε  και στις σκυτάλες 4Χ100 του συλλόγου ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ με χρόνο 3.03.54.

Υπενθυμίζουμε ότι το χθεσινό όριο πρόκρισης στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών, που είναι ταυτόχρονα πανελλήνιο ρεκόρ και σημειώθηκε από τον Μαρίνο Βαγγέλη της ομάδας ΓΛΑΥΚΟΣ στα 50μ. διπλά πέδιλα με χρόνο 19.41, αποτελεί και Μεσογειακό ρεκόρ.

Κατηγορία Ανδρών-Γυναικών

100μ. επιφάνεια: Καρετζόπουλος Λουκάς- ΝΟΑΜ 34.89

800μ. επιφάνεια:  Χριστοφορίδης Χρήστος- ΔΕΛΦ. ΠΕΡΙΣΤ. 6.28.74

Κατηγορία Νέων-Νεανίδων

100μ. επιφάνεια: Τσιρώνης Μιχαήλ-ΓΛΑΥΚΟΣ 38.10

100μ. διπλά πέδιλα: Δημητράτος Γιώργος-ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 44.37

100μ. διπλά πέδιλα: Ιακωβίδης Φίλιππος-ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 45.30

400μ. υποβρύχιο: Αρκούδη Ελευθερία-ΓΛΑΥΚΟΣ 3.23.08

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,6-7 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,6-7 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10 ΕΤΩΝ,27-28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Πηγή:swim-news.gr 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 9-10 ΕΤΩΝ,27-28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,9-10 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ «ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης στο Ντουέτο, με τις Βασιλοπούλου – Καμπούτση, και ο ΝΟ Χανίων στο Ομαδικό, πήραν τα χρυσά μετάλλια στους δύο τελικούς των Χειμερινών αγώνων Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Α’ που ολοκληρώθηκαν σήμερα στο κλειστό Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ». Στις Φιγούρες, είχε πρωτεύσει η Τσιαντή του Πανσερραϊκού.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, με τις τρεις πρώτες νικήτριες, στους τελικούς Ντουέτο, Ομαδικού και στις Φιγούρες:

ΝΤΟΥΕΤΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

  1. Γεωργία Βασιλοπούλου – Ηλιάνα Καμπούτση (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 73,0662 β.
  2. Όλγα Κουργιαντάκη – Νικολέτα Παπαγεωργίου (ΝΟ Χανίων) 71,7174 β.
  3. Δήμητρα Τσιαντή – Ιωάννα Τσιλιακούδη – αναπλ.: Θωμαϊς Θεοδωρίδου (Πανσερραϊκός) 70,4151 β.

ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ:

  1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ευαγγελία Γαυγιωτάκη, Βιολέτα Ζουζούνη, Όλγα Κουργιαντάκη, Αριάδνη Μαλινδρέτου, Αθηνά – Μαρία Μαρκουλάκη, Στυλιανή Μαυρομμάτη, Νικολέτα Παπαγεωργίου, Αναστασία Παπασηφάκη) 71,3292 β.
  2. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ειρήνη Γιαννούλου – Βαλμά, Ηλιάνα Καμπούτση, Δανάη Καριώρη, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Αικατερίνη Μανάρα, Δανάη Σακέλλη, Θεοδοσία Τζουμάκα, αναπλ.: Ελένη Λιντζεράκου, Αθανασία – Γεωργία Χριστογιαννοπούλου) 70,9126 β.
  3. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ευαγγελία – Βηθλεέμ Θύμη, Δέσποινα Κωστίμπα, Ευαγγελία Μαλκογεώργου, Ξάνθή Μέλλου, Ιωάννα Σελετοπούλου, Ματίλντ – Ιωάννα Σπυροπούλου, Μαρία Τζαμπαζίδη, Ευδοκία Φάνου, αναπλ.: Βερκίνε Καπαματζιάν – Κοκαράκη) 68,6878 β.

ΦΙΓΟΥΡΕΣ:

  1. Δήμητρα Τσιαντή (Πανσερραϊκός) 72,8756 β.
  2. Όλγα Κουργιαντάκη (ΝΟ Χανίων) 72,1741 β.
  3. Γεωργία Βασιλοπούλου (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 71,4733 β.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,9-10 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ «ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την κατηγορία Κορασίδων Α’ ανοίγει η αυλαία των Χειμερινών αγώνων στη συγχρονισμένη κολύμβηση, αυτό το Σαββατοκύριακο (9-10 Ιανουαρίου).

Στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ» 139 αθλήτριες από 15 Σωματεία μετέχουν στους Χειμερινούς Κορασίδων Α’, ενώ άλλες 65 θα μετάσχουν στην Ημερίδα Αστεριών 1-4 και 6 που διεξάγεται παράλληλα.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Σάββατο, 9/1

11.00 Ντουέτο (προκριματικός)

17.00 Φιγούρες

Κυριακή, 10/1

09.30 Ντουέτο (τελικός)

12.00 Ομαδικό (τελικός)

14.00 1ο Αστέρι

16.00 2ο Αστέρι

18.00 3ο Αστέρι

18.30 4ο Αστέρι

19.00 6ο Αστέρι

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-90 ΧΡΟΝΙΑ,22-24 ΜΑΪΟΥ 2015,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-90 ΧΡΟΝΙΑ,22-24 ΜΑΪΟΥ 2015,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Π-Κ-Ε-Ν ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,13-15 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Πηγή:Γ.Ν.Ο.ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Π-Κ-Ε-Ν ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ 2015

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Π-Κ-Ε-Ν ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,13-15 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Π-Κ-Ε-Ν ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,6-8 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,6-8 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ- ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΒ,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ- ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΒ,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΟΜΑΔΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ- ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΒ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ- ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΒ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ ΟΜΑΔΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ ΟΜΑΔΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΟΜΑΔΙΚΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,6-8 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β ΝΟΤΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,6-8 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2015,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ FINA WORLD LEAGUE WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ.ΕΛΛΑΔΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ 13-15

Πηγή:www.koe.org.gr

Μια εξαιρετική στον παίκτη λιγότερο αλλά  και εν γένει στην επίθεση Εθνική, στο πρώτο επίσημο παιχνίδι του Θοδωρή Βλάχου στην τεχνική της ηγεσία, έχασε στις λεπτομέρειες από τους πρωταθλητές κόσμου το 2013 στη Βαρκελώνη και πανίσχυρους Ούγγρους με 15-13 για την 3η αγωνιστική του ΦΙΝΑ Γουόρλντ Λιγκ, το οποίο διεξήχθη στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ».

Οι διεθνείς μας κοίταξαν στα μάτια τους Μαγυάρους, τους αντιμετώπισαν σαν ίσος προς ίσον, με χαρακτηριστικό το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι δε σκόραραν ούτε μία φορά στην κόντρα, που είναι παραδοσιακό σημείο υπεροχής των Ούγγρων στο παιχνίδι τους. Οι διεθνείς μας δε βρήκαν τον τρόπο να αντιμετωπίσουν τα εκπληκτικά γκολ των Ούγγρων από την περιφέρεια, με 8 από τα 15 τους γκολ να επιτυγχάνονται με αυτό τον τρόπο Οι Μαγυάροι σκόραραν 5 γκολ στον παίκτη παραπάνω, ένα από τη θέση του φουνταριστού και ένα με πέναλτι. Οι Έλληνες διεθνείς πέτυχαν 5 γκολ από την περιφέρεια, 6 στον παίκτη παραπάνω, ενώ σκόραραν δύο φορές από το σημείο του πέναλτι.

Οι διεθνείς μας, με τον Κώστα Γαλανίδη κάτω από τα γκολπόστ μπήκαν με πολύ όρεξη και πάθος στο παιχνίδι, αποφασισμένοι να πετύχουν μια σπουδαία νίκη που θα τους έβαζε για τα καλά στο κόλπο της πρόκρισης. Προηγηθήκαν ακόμη και με 4-2, με τους Μυλωνάκη και Βλαχόπουλο να ξεκινούν εξαιρετικά, πετυχαίνοντας αμφότεροι από δύο γκολ. Το πρώτο οκτάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα υπερ της ελληνικής ομάδας 5-4, με τους διεθνείς μας να αντιδρούν καλά αμυντικά στις οργανωμένες επιθέσεις των Ούγγρων.

Η μικρή καθίζηση για την Εθνική μας ομάδα ήρθε στο δεύτερο οκτάλεπτο, με τα τέσσερα εκ των πέντε γκολ των Μαγυάρων, να μπαίνουν από περιφερειακά σουτ. Πολλές επιθετικές προσπάθειες ήταν βιαστικές για τους διεθνείς μας, με αποτέλεσμα το τέλος του πρώτου μισού να βρει τους Ούγγρους να προηγούνται με ένα γκολ διαφορά (8-9), σκορ με το οποίο οι φιλοξενούμενοι νωρίτερα είχαν περάσει για πρώτη φορά μπροστά στο παιχνίδι.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, οι διεθνείς μας ξεκίνησαν καλά, πετυχαίνοντας 2 γρήγορα γκολ, ενώ στην άμυνα ο Γαλανίδης πραγματοποίησε μερικές εξαιρετικές επεμβάσεις σε σουτ των Ούγγρων. Παρόλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν τρεις φορές αξιοποιώντας τον παίκτη παραπάνω, με το σκορ να διαμορφώνεται στο 11-12 υπέρ του. Προς το τέλος του τρίτου οκταλέπτου, ήρθε και η τρίτη αποβολή για τον Σίβος, με τον Ούγγρο να εγκαταλείπει οριστικά το παιχνίδι.

Το τέταρτο οκτάλεπτο ξεκίνησε άσχημα για την Εθνική μας ομάδα, με τον Χοσνιάσκι να πετυχαίνει το τρίτο του γκολ και για πρώτη φορά η διαφορά να πηγαίνει στα δύο γκολ υπέρ των Ούγγρων (11-13). Οι Έλληνες δε κατάφεραν να αντιδράσουν και η ήττα ήρθε, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 13-15, κάτι που δυσκολεύει για την ομάδα του Θοδωρή Βλάχου την υπόθεση πρόκριση στην τελική φάση της διοργάνωσης τον ερχόμενο Ιούνιο.

ΕΛΛΑΔΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ 13-15

 Οκτάλεπτα: 5-4, 3-5, 3-3, 2-3                    

EΛΛΑΔΑ ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Τσαλκάνης Νάγκυ
Μυλωνάκης 2 Γκορ-Νάγκυ
Δερβίσης Μάνταρας 3
Καπότσης Έρντελι 1
Φουντούλης 4 Βάμος 4
Ποντικέας Χοσνιάσκι 3
Παπαδόγκωνας Σάλαμον 1
Δελακάς 1 Σίβος
Μουρίκης Μπατόρι 1
Κολόμβος 1 Βάργκα 1
Γούνας 3 Μπέτο
Βλαχόπουλος 2 Χαράι 1
Γαλανίδης Ντέκερ
Προπονητής: Θοδωρής Βλάχος Προπονητής: Τίμπορ Μπένεντεκ

 Διαιτητές: Γκόμεζ (Ιταλία), Πέρις (Κροατία)

 Παρατηρητής: Λόλο Ιμπέρν (Ισπανία)

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕ 23 ΠΟΛΙΣΤΡΙΕΣ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Αρχίζει την προσεχή Δευτέρα (2 Ιουνίου) η προετοιμασία της Εθνικής μας ομάδας υδατοσφαίρισης Γυναικών, ενόψει του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (Βουδαπέστη, 14-27 Ιουλίου).

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Γιώργος Μορφέσης κάλεσε τις εξής 23 πολίστριες: Χρυσούλα Διαμαντοπούλου, Ιωάννα Σταματοπούλου, Φιλιώ Μανωλιουδάκη, Μαργαρίτα Πλευρίτου, Ελευθερία Πλευρίτου, Άλκηστη Αβραμίδου, Μιχαέλα Καλογεράκου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Έλενα Κούβδου, Χριστίνα Τσουκαλά, Αντιγόνη Ρουμπέση, Αλεξάνδρα Ασημάκη, Ελένη Ξενάκη, Ιωάννα Χυδηριώτη, Βασιλική Διαμαντοπούλου (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Ειρήνη Πάτρα, Νικολέτα Ελευθεριάδου (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Ηλέκτρα Ψούνη (Λιλ), Στεφανία Χαραλαμπίδου, Ιωάννα Χαραλαμπίδου (USC), Χριστίνα Κότσια (Long Beach), Άλκηστη Μπενέκου (Arizona), Ιόλη Μπενέκου (San Diego), Στεφανία Τερεφού (Σέγκεντ).

Οι «23» θα συγκεντρωθούν το πρωί (08.30) της ερχόμενης Δευτέρας στο Λαϊκό νοσοκομείο όπου και θα υποβληθούν σε αιματολογικές εξετάσεις.

Οι προπονήσεις, υπό την τεχνική καθοδήγηση του Γιώργου Μορφέση και του συνεργάτη του Στέφανου Λέανδρου, για τις πρώτες δύο εβδομάδες θα γίνονται στο κολυμβητήριο «Αντώνης Δημητρόπουλος» του ΑΝΟΓ (πρωί) και Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ» (βράδυ).

Κληρώσεις Τελικών φάσεων Εφήβων και Νεανίδων

Πραγματοποιήθηκαν στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των Τελικών φάσεων στα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Εφήβων (10-13 Ιουλίου) και Νεανίδων (3-6 Ιουλίου).

ΕΦΗΒΟΙ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Άρης Θεσσαλονίκης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Παλαιό Φάληρο, Ποσειδών Ιλισίων, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ρεθύμνου, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ηρακλής, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά

Η κλήρωση της Τελικής φάσης στην Α2 Ανδρών

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης  Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (27-29 Ιουνίου και 18-20 Ιουλίου), στους Ομίλους Ανόδου και Καθόδου.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΟΔΟΥ (Θέσεις 1-6)

1η αγωνιστική: Υδραϊκός – ΝΟ Καλαμακίου, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας

2η αγωνιστική: ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Πατρών, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Χανίων, Υδραϊκός – ΟΥΚ Βόλου

3η αγωνιστική: ΝΟ Πατρών – ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Καλαμακίου, ΝΟ Χανίων – Υδραϊκός

4η αγωνιστική: ΝΟ Καλαμακίου – ΝΕ Λαμίας, Υδραϊκός – ΝΟ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χανίων

5η αγωνιστική: ΝΕ Λαμίας – Υδραϊκός, ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Καλαμακίου

Οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Α1 Εθνική κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΘΟΔΟΥ (Θέσεις 7-15)

Μετέχουν: ΝΕ Πατρών, Ηρακλής, ΟΦΗ, Νηρέας Γέρακα, Ποσειδών Ιλισίων, Νίκη Βόλου, Πανσερραϊκός, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης

1η αγωνιστική: Ηρακλής – ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΦΗ – Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα – Πανσερραϊκός, Ποσειδών Ιλισίων – Νίκη Βόλου

2η αγωνιστική: ΝΕ Πατρών – Ηρακλής, Πανσερραϊκός – Ποσειδών Ιλισίων, Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΦΗ

3η αγωνιστική: Ποσειδών Ιλισίων – Ηλυσιακός, Νίκη Βόλου – Πανσερραϊκός, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΦΗ – ΝΕ Πατρών

4η αγωνιστική: ΓΣ Ηλιούπολης – Ποσειδών Ιλισίων, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Γέρακα, Ηρακλής – ΟΦΗ, Ηλυσιακός – Νίκη Βόλου

5η αγωνιστική: Νηρέας Γέρακα – Ηρακλής, Πανσερραϊκός – Ηλυσιακός, Νίκη Βόλου – ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών

6η αγωνιστική: ΓΣ Ηλιούπολης – Πανσερραϊκός, ΝΕ Πατρών – Νίκη Βόλου, Ηρακλής – Ποσειδών Ιλισίων, ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα

7η αγωνιστική: Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης, Νίκη Βόλου – Ηρακλής, Ποσειδών Ιλισίων – ΟΦΗ, Πανσερραϊκός – ΝΕ Πατρών

8η αγωνιστική: ΟΦΗ – Νίκη Βόλου, Νηρέας Γέρακα – Ποσειδών Ιλισίων, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός, Ηρακλής – Πανσερραϊκός

9η αγωνιστική: Νίκη Βόλου – Νηρέας Γέρακα, Πανσερραϊκός – ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών, Ηλυσιακός – Ηρακλής

Οι 4 τελευταίες ομάδες της κατάταξης υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’,8-9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ «ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Mε επιτυχία ολοκληρώθηκε το Χειμερινό Πρωτάθλημα της Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’ που διεξήχθη το διήμερο  8-9 Μαρτίου στο Εθνικό Κολυμβητήριο του Πειραιά. Μετείχαν συνολικά 148 αθλήτριες(27 Ντουέτα,10 ομαδικά) ενώ 20 ακόμα πήραν μέρος στους αγώνες των αστεριών 5 και 7 που διεξήχθησαν παράλληλα.

Αναλυτικά οι καλύτερες επιδόσεις σε όλα τα αγωνίσματα:

Φιγούρες

1.Μαλκογεώργου Ευαγγελία (ΑΝΟΑ)  61,09

2.Ζουζούνη Βιολέτα (ΝΟΧΑΝ)                 60,90

3.Ανδριανού Σελίνα-Αγάπη (ΝΟΧΑΝ)    60,35

Ντουέτο Ελεύθερο:  

1.ΝΟ Βουλιαγμένης   61,78

Καπαματζιάν-Κοκοράκη Βερκινέ, Φάνου Ευδοκία, Τζαμπαζίδη Μαρία

2. ΑΝΟ Αργυρούπολης  60,32

Θύμη Ευαγγελία-Βηθλεέμ, Μαλκογεώργου Ευαγγελία

3. ΝΟ Χανίων     60,02

Ζουζούνη Βιολέτα, Τζουβαδάκη Αναστασία, Ανδριανού Σελίνα-Αγάπη

Ντουέτο Ομαδικό:

1. ΝΟ Βουλιαγμένης  60,09

Καπαματζιάν-Κοκαράκη Βερκινέ, Μαυρωτά Λυδία,Μιχαλοπούλου Άστριντ, Νιέρρη Παναγιώτα-Γεωργία, Τζαμπαζίδη Μαρία, Φάνου Ευδοκία

2. ΝΟ Χανίων              60,07

Αλάτζα Αθηνά, Ανδριανού Σελίνα-Αγάπη, Βομβολάκη Αικατερίνη,  Ζουζούνη Βιολέτα, Μαραγκάκη Ρούσσα, Τζουβαδάκη Αναστασία, Φανδριδάκη Ανδριάνα-Μαρία, Χατζησωτηράκη Ελένη

3. Πανσερραϊκός       58,28

Αβδελά Δανάη-Χριστίνα,  Θεωδωρίδου Θωμαϊς,  Καλαθά Αλεξία,  Ταλουμτζή Μαρία-Ελένη

ΑΣΤΕΡΙ 5

1.Γκαβέρα Μαρία (ΑΝΟΑ)        52,16

2.Μαραγκού Μαρία (ΑΝΟΑ)   50,85

3 Παρλιάρου Βασιλική             50,12

ΑΣΤΕΡΙ 7

1.Γιαλίδη Ευαγγελία (ΝΟΒΑ)   79,29

2.Λιαδάκη Πελαγία (ΚΟΗ)        74,51

3.Τζιράκη Ελένη (ΚΟΗ)              74,44

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’,8-9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ «ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Εθνικό Κολυμβητήριο του Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ» διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (8-9 Μαρτίου) οι Χειμερινοί αγώνες Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’.

Μετέχουν συνολικά 148 αθλήτριες (27 Ντουέτα, 10 Ομαδικά), ενώ άλλες 20 θα πάρουν μέρος στους αγώνες στων Αστεριών 5 και 7 που διεξάγονται παράλληλα.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Σάββατο, 8/3

11.30 Ντουέτο (Προκριματικός)

17.00 Φιγούρες

Κυριακή, 9/3

10.00 Ντουέτο (Τελικός)

12.30 Ομαδικό (Τελικός)

14.00 Αστέρι 5 και 7

Αλυτάρχης των αγώνων είναι ο Γιώργος Χριστοφοράτος, Διευθυντής της ΚΟΕ και Διαιτητής αγώνων η Ελένη Κουγιά, Τεχνική Σύμβουλος του αθλήματος στην ΚΟΕ.

Επίδειξη των προγραμμάτων των Εθνικών μας ομάδων Γυναικών και Νεανίδων Συγχρονισμένης κολύμβησης στις φετινές αγωνιστικές τους υποχρεώσεις, θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τρίτη (11 Μαρτίου) στο κολυμβητήριο της Σχολής Ναυτικών Δοκίμων.

Είναι η δεύτερη που γίνεται φέτος, μετά από αντίστοιχη επίδειξη της Εθνικής ομάδας Κορασίδων τον Ιανουάριο και σκοπό έχει την οικονομική ενίσχυση της προετοιμασίας των Εθνικών μας ομάδων.

Για το σκοπό αυτό άλλωστε, στην εκδήλωση της ερχόμενης Τρίτης, θα υπάρχει γενική είσοδος στο κολυμβητήριο με 5 ευρώ.

Η οικονομική κρίση που μαστίζει και τον Ελληνικό Αθλητισμό, κατά συνέπεια και το άθλημα της Συγχρονισμένης κολύμβησης, με αποτέλεσμα να αποτελεί τροχοπέδη στην προσπάθεια που γίνεται ώστε να συνεχιστεί η ανοδική του πορεία, υποχρεώνει τους ανθρώπους της Ομοσπονδίας να αναζητήσουν και εναλλακτικούς τρόπους οικονομικής ενίσχυσης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α-Β,7-9 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΗΜΕΡΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β Ν. ΕΛΛΑ∆ΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΗΜΕΡΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β Ν. ΕΛΛΑ∆ΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΗΜΕΡΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β Ν. ΕΛΛΑ∆ΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Δ’ ΗΜΕΡΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β Ν. ΕΛΛΑ∆ΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Ε’ ΗΜΕΡΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β Ν. ΕΛΛΑ∆ΟΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α-Β,7-9 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014,ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α-Β Ν. ΕΛΛΑ∆ΟΣ

Αρχή των Χειμερινών αγώνων κολύμβησης, από αύριο Παρασκευή (7/2), με τις κατηγορίες παμπαίδων / παγκορασίδων Α΄, Β΄ για τα Σωματεία της Νότιας Ελλάδας στο Εθνικό Κολυμβητήριο «Πέτρος Καπαγέρωφ» του Πειραιά.

Μετέχουν συνολικά 410 κολυμβητές / τριες από 72 Σωματεία, με ώρες έναρξης των αγώνων: Παρασκευή 17.00, Σάββατο 09.00 και 17.00, Κυριακή 09.00 και 16.00.

Οι αγώνες διεξάγονται σε τελικές σειρές.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,11-12 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ «ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ»

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,ΠΕΙΡΑΙΑΣ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,ΠΕΙΡΑΙΑΣ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,ΠΕΙΡΑΙΑΣ,ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,ΠΕΙΡΑΙΑΣ,ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 2014,ΣΕ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με δύο Ημερίδες ορίων όλων των Κατηγοριών για τους αντίστοιχους Χειμερινούς αγώνες, στη Νίκαια και τον Πειραιά το Σαββατοκύριακο (11-12/1), αρχίζει η χρονιά για την κολύμβηση.

Στην Ημερίδα που θα διεξαχθεί στο Εθνικό Κολυμβητήριο της Νίκαιας μετέχουν συνολικά 571 κολυμβητές / τριες από 34 Σωματεία του Κέντορυ και στην αντίστοιχη που θα γίνει στο Εθνικό Κολυμβητήριο του Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ», 499 από 21 Σωματεία.

Οι ώρες έναρξης, στη Νίκαια είναι 09.00 και 17.00, ενώ στον Πειραιά 09.00 και 17.00 (Σάββατο), 09.00 και 17.45 (Κυριακή).

Ημερίδα αγωνιστικών και προαγωνιστικών ηλικιών, διεξάγεται το Σαββατοκύριακο και στην Πάτρα (Κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός»).

Επίσης στο Κολυμβητήριο της Σχολής Ναυτικών Δοκίμων στον Πειραιά, διεξάγεται το Σαββατοκύριακο η Ημερίδα Αστεριών 1-7 στη Συγχρονισμένη κολύμβηση.

Μετέχουν συνολικά 289 αθλήτριες από 14 Σωματεία. Στο 1ο Αστέρι 81, το 2ο 75, το 3ο 51, το 4ο44, το 5ο 45, το 6ο 26 και το 7ο 80.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Σάββατο, 11/1

10.00 Αστέρι 1

12.00 Αστέρι 2

17.00 Αστέρι 3

18.30 Αστέρι 4

Κυριακή, 12/1

10.00 Αστέρι 5

11.30 Αστέρι 6

12.30 Αστέρι 7

Για την επόμενη εβδομάδα και συγκεκριμένα στις 19 Ιανουαρίου, αναβάλλεται η Ημερίδα ορίων της Τεχνικής κολύμβησης που ήταν προγραμματισμένη να διεξαχθεί την Κυριακή 12 Ιανουαρίου στο Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ».

Αιτία το γεγονός ότι, δεν είναι διαθέσιμο το Κολυμβητήριο την συγκεκριμένη ημέρα λόγω τέλεσης της Ημερίδας Κολύμβησης που διεξάγεται 10-12 Ιανουαρίου.

Η ώρα προθέρμανσης των αθλητών / τριών είναι στις 08.00 και η έναρξη της Ημερίδας στις 09.00, στο ίδιο Κολυμβητήριο.