Ελσίνκι

now browsing by tag

 
 

ΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2018

Πηγή:www.koe.org.gr ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2018 Τα όρια πρόκρισης για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (Γλασκόβη, 6-12 Αυγούστου) και το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων (Ελσίνκι, 4-8 Ιουλίου), καθώς και οι προϋποθέσεις επίτευξης τους, καθόρισε η ΚΟΕ, ως εξής: ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 14ΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,30 ΙΟΥΛΙΟΥ-3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014,ΕΛΣΙΝΚΙ-ΦΙΛΑΝΔΙΑ

Πηγή:www.koe.org.gr Την 9η θέση στον προκριματικό του αγωνίσματος στην πρεμιέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Συγχρονισμένης Κολύμβησης Νεανίδων στο Ελσίνκι κατέλαβε το Ντουέτο της Ελλάδας. Οι Γιάννα Γκεοργκίεβα και Αθανασία Τσόλα συγκέντρωσαν 83,3667 βαθμούς. Τις τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι Ρωσία (Αναστασία Μπαγιάντινα, Ντάρια Μπαγιάντινα) 91,1667, Ιαπωνία (Κάνο Ομάτα, Ασούκα Τασάκι) 88,7333,Read More

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 14ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr Αναχωρεί την Δευτέρα (28/7) στο Ελσίνκι, για να μετάσχει στο 14ο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων (30 Ιουλίου – 3 Αυγούστου), η Εθνική μας ομάδα. Την συγκροτούν 12 αθλήτριες: Αθανασία Τσόλα, Γιάνα Γκεοργκίεβα, Σοφία Μαλκογεώργου, Σοφία Σαραντίδη, Ελένη Στραβάκου, Αναστασία Ταξοπούλου, Βαλεντίνα Φαραντούρη, Αντωνία Ραφαέλα Μαζοκοπάκη, Κατερίνα Φουκαλά, Παρασκευή Κωφίδη, ΜυρτώRead More

ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΝΕΩΝ ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΩΝ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr Η επιτυχία των δύο προηγούμενων αντίστοιχων εκδηλώσεων στη Σχολή Ναυτικών Δοκίμων, έχει και συνέχεια το Σάββατο (17/5) το απόγευμα (17.30) στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου. Εκεί, οι φίλοι του αθλήματος και του αθλητισμού γενικότερα θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν τη μαγεία της Συγχρονισμένης κολύμβησης, με την παρουσίαση τωνRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 5ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=10 100m Breaststroke Men, Finals 8  Panagiotis Samilidis 1993  Greece    29.96        1:03.49 4X100m Medley Men, Finals 7            Greece Alexandros Theocharidis 1993      28.12  58.64      58.64 Panagiotis Samilidis 1993      29.49  1:03.27      2:01.91 Konstantinos Markozis 1992      25.96  55.42   Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 5ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=9 50m Freestyle Men, Heats 43  Christos Katrantzis 1992  Greece            24.71 400m Medley Men, Heats 15  Petros Katsampanis 1992  Greece    1:01.29  2:12.32  3:27.15    4:30.76 17  Stefanos Chalintei-Christ 1993  Greece    59.46  2:08.86  3:28.28    4:31.49 4X100m Medley Men, Heats 5            Greece                                             Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 4ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=8 50m Freestyle Women, Semifinals 19  Themida Iakovidou 1994  Greece            27.29 100m Backstroke Women, Semifinals 19  Kleio Baxevani 1994  Greece    31.75        1:05.59 100m Butterfly Men, Semifinals 11  Christos Katrantzis 1992  Greece    26.38        55.13 100m Breaststroke Men, SemifinalsRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 4ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=7 50m Freestyle Women, Heats 19  Themida Iakovidou 1994  Greece            27.07Q 50m Backstroke Men, Heats 35  Alexandros Theocharidis 1993  Greece            27.62 43  Ilias Verykokidis 1992  Greece            28.10 100m Backstroke Women, Heats 24  Kleio Baxevani 1994 Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 3ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=6 50m Breaststroke Men, Semifinals 7  Panagiotis Samilidis 1993  Greece  29.01Q 8  Ioannis Karpouzlis 1992 Greece 29.03Q 200m Butterfly Men, Finals 4  Konstantinos Markozis 1992  Greece    26.50  56.42  1:27.36    1:59.20 200m Backstroke Men, Semifinals 16  Alexandros Theocharidis 1993  Greece    29.22  1:00.82  1:33.95    2:06.84 50m Breaststroke Men,Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 3ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=5 50m Backstroke Women, Heats 34  Kleio Baxevani 1994  Greece            31.10 50m Breaststroke Men, Heats 3  Ioannis Karpouzlis 1992  Greece            28.95Q 7  Panagiotis Samilidis 1993  Greece            29.18Q 200m Freestyle Women, Heats 24  Themida Iakovidou 1994 Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 2ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=4 200m Butterfly Men, Semifinals 2  Konstantinos Markozis 1992  Greece    26.74  56.62  1:27.30    1:58.73Q

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 2ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=3 200m Butterfly Men, Heats 2  Konstantinos Markozis 1992  Greece    26.96  57.55  1:29.20    2:00.94Q 400m Freestyle Women, Heats 25  Vasiliki Pappa 1994  Greece    1:02.88  2:09.94  3:18.50    4:27.15 100m Freestyle Men, Heats 28  Christos Katrantzis 1992  Greece    25.31        52.19 200m Medley Men, HeatsRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 1ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=2 50m Butterfly Men, Semifinals 9  Christos Katrantzis 1992  Greece            25.07Q 200m Breaststroke Men, Semifinals 12  Panagiotis Samilidis 1993  Greece    31.40  1:06.15  1:41.71    2:17.86 100m Freestyle Women, Semifinals 16  Themida Iakovidou 1994  Greece    27.86        58.08 100m Backstroke Men, SemifinalsRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΙΝΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ 1ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ,HELSINKI FINLAND

http://www.livetiming.fi/results.php?cid=550&session=1 50m Butterfly Men, Heats 10  Christos Katrantzis 1992  Greece            25.32Q 32  Konstantinos Markozis 1992  Greece            26.00 400m Medley Women, Heats 20  Stella Pasalidou 1995  Greece    1:09.89  2:27.78  3:54.93    5:04.08 100m Backstroke Men, Heats 16  Alexandros Theocharidis 1993 Read More

ΣΤΟ ΕΛΣΙΝΚΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Την Δευτέρα, μεταβαίνει στο Ελσίνκι για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα (14-18 Ιουλίου), η Εθνική μας ομάδα κολύμβησης Εφήβων – Νεανίδων. Στην αποστολή μετέχουν οι κολυμβητές / τριες μας: Βασιλική Παππά (400, 800, 1500μ ελεύθερο), Στέλλα Πασαλίδου (100μ πεταλούδα, 200, 400μ Μ. Ατομική), Κλειώ Μπαξεβάνη (50, 100, 200μ ύπτιο), Θέμιδα Ιακωβίδου (50,Read More

ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΏΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

Με δώδεκα (12) κολυμβητές / τριες, τόσο στη Βουδαπέστη όσο και το Ελσίνκι, θα εκπροσωπηθεί η χώρα μας στα Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα κολύμβησης ανδρών / γυναικών και εφήβων / νεανίδων αντίστοιχα. ΕΥΡΩΠΑΊΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Βουδαπέστη, 9-15 Αυγούστου) Με βάση τα όρια που είχαν θεσπιστεί από την ΚΟΕ, μετέχουν οιRead More

ΠΟΙΟΙ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΕΛΠΙΖΟΥΝ

Πηγή: ΑΠΕ 31/05/10-19:48 Με την εκπνοή (τυπικά σήμερα) τις διορίας επίτευξης ορίων για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης της Βουδαπέστης, υπάρχει και μία πρώτη εικόνα για την ελληνική αποστολή που θα ταξιδέψει τον Αύγουστο στην ουγγρική πρωτεύουσα, προκειμένου να μετάσχει στην κορυφαία διοργάνωση της χρονιάς στο χώρο του υγρού στίβου. ΤαRead More