ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015,23-26 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

575008_10151299854117539_2108597640_n

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΟ Χίου – ΝΟ Ρεθύμνου 17-8, ΠΑΟΚ – ΝΟ Χανίων 11-7,ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 9-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΠΑΟΚ 7-14, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 5-10, ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 8-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 10-6, ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου 14-8, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-5, ΝΟ Ρεθύμνου – ΠΑΟΚ 2-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (16-14 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………………………………..

  1. ΝΟ Χίου 6 (19-20 μεταξύ των τριών)
  2. ΝΟ Χανίων 6 (15-16 μεταξύ των τριών)
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΟΥΚ Βόλου – ΑΣ Απόλλο 5-12, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-18,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΟΥΚ Βόλου 20-2, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Λάρισας 17-4, ΑΣ Απόλλο – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-13, ΟΥΚ Βόλου – Παλαιό Φάληρο 1-26,Παλαιό Φάληρο – ΑΣ Απόλλο 19-7, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 15-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παλαιό Φάληρο 9-9, ΑΣ Απόλλο – ΝΟ Λάρισας 9-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 10 (νίκη 18-4 επί του 3ουΝΟ Λάρισας)
  2. Παλαιό Φάληρο 10 (νίκη 17-4 επί του 3ουΝΟ Λάρισας)

………………………………………………………

  1. ΝΟ Λάρισας 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3
  3. ΟΥΚ Βόλου 0

Ο ΠΑΟΚ και το Παλαιό Φάληρο θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας Εφήβων 2015 στον σημερινό απογευματινό μεγάλο τελικό της διοργάνωσης στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης.

Ο Δικέφαλος του Βορρά νίκησε στον έναν πρωϊνό ημιτελικό τον ΑΝΟ Γλυφάδας με 11-9, ενώ στον άλλον το Παλαιό Φάληρο επιβλήθηκε με 10-4 του ΝΟ Βουλιαγμένης.

Ορίστηκαν τελικά τα συγκεκριμένα ζευγάρια των ημιτελικών (ΠΑΟΚ – ΑΝΟ Γλυφάδας και Παλαιό – Φάληρο – ΝΟ Βουλιαγμένης) διότι η ερμηνεία της προκήρυξης στην περίπτωση της απόλυτης ισοβαθμίας στον Β’ Όμιλο, από τους αλυτάρχες, έδωσε την πρωτιά στο Παλαιό Φάληρο και τη 2η θέση στον ΑΝΟ Γλυφάδας.

Ο ΝΟ Χίου, εξάλλου, νίκησε τον ΝΟ Λάρισας με 14-9 στον αγώνα κατάταξης (5η-6η θέση) και κατέκτησε την 5η θέση.

Και οι νεότερες γενιές των τμημάτων υποδομής του Παλαιού Φαλήρου ωριμάζουν και επεκτείνουν πάλι την κυριαρχία τους στις μεγαλύτερες κατηγορίες πρωταθλημάτων υποδομών τα τελευταία χρόνια (εκτός από τους παίδες και τους μίνι παίδες που ήταν ήδη κυρίαρχοι). Οι νεαροί Φαληριώτες (γεννημένοι το 1998) αναδείχθηκαν πρωταθλητές Εφήβων 2015 καθώς νίκησαν στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης με 15-12 τον οικοδεσπότη ΠΑΟΚ, απόψε, στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης.

Το συγκεκριμένο κολυμβητήριο αποδεικνύεται γούρικο για το Παλαιό Φάληρο, καθώς εκεί κατέκτησε πέρυσι και το πρωτάθλημα Παίδων (γεν. 1999), επίσης με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ. Αυτό είναι το τέταρτο χρυσό του Παλαιού Φαλήρου στην κατηγορία Εφήβων την τελευταία δεκαετία, αλλά το πρώτο μετά το 2011.

Ο τελικός ήταν συγκλονιστικός, αλλά οι παίκτες του Νίκου Μαμούρη εμφανίστηκαν πιο διαβασμένοι, βρήκαν τρόπο να διασπάσουν την άμυνα των Θεσσαλονικέων και να νικήσουν τον πολύ καλό τερματοφύλακά τους σε κρίσιμα σημεία και επικράτησαν τελικά στις λεπτομέρειες.

ΠΑΟΚ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 12-15

Οκτάλεπτα: 3-4, 2-3, 2-2, 5-6.

ΠΑΟΚ       ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ  
Σιορδίλης     Αβραμόπουλος  
Προσινικλής 1     Βακολέτος  
Ριζόπουλος 1     Γαρδίκας 2  
Σταθάκης Ευρ.     Αλαφραγκής 2  
Νικολαϊδης 6     Χονδροκούκης 3  
Νάνος 3       Παπαναστασίου 1  
Σταθάκης Φίλ.     Πρωτοψάλτης  
Βοζίκης       Φυτάλης 2  
Κατζαλής       Αλεξίου 5    
Χατζηκανάρης     Κάκαρης    
Λάσκαρης     Παζαϊτης    
Μπόλκας 1     Λαγογιάννης  
Μανθογιάννης     Κλάδης    
Σγουρίδης     Χάλαρης Μ.  
Γιαννούκος     Βώσσος    
Προπονητής: Βαγγέλης Βλαζάκης Προπονητής: Νίκος Μαμούρης

Διαιτητές: Σκαλοχωρίτης, Κυράνης Κ.

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ράντσος

ΤΡΙΤΟΣ Ο ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Την 3η θέση στη διοργάνωση πήρε ο ΝΟ Βουλιαγμένης που επικράτησε με 14-4 του ΑΝΟ Γλυφάδας στον μικρό τελικό.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 14-4

Οκτάλεπτα: 2-1, 4-1, 3-2, 5-0.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  
Κουρούβανης     Μαντής    
Παπαγεωργίου 3     Γκίκας    
Βυθούλκας 1     Σούμπασης  
Πάτερος 3     Κοτσαύτης 1  
Μπουγιούρης 2     Γιαννόπουλος 2  
Πρωτόπαπας     Δουρίδας 1  
Γιαννουρής     Χάλαρης    
Δελαγραμμάτικας 2     Οικονομόπουλος  
Μολοχάδης     Σερδίπας    
Καλής 1       Σιράπογλου  
Ρομπόπουλος 1     Σπετσιώτης  
Γκιουρτζίδης 1     Κολοκοτρώνης  
Βλαχοτάσιος     Τερεζάκης  
Δήμου       Δεσποτάκης  
Παπάζογλου     Κίτσος    
Προπονητής: Πρίμπας   Προπονητής: Κάζδαγλης

Διαιτητές: Σπανούδης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Γιάννης Ελευθεριάδης

Θυμίζουμε ότι την 5η θέση πήρε ο ΝΟ Χίου που νίκησε τον ΝΟ Λάρισας με 14-9.

MVP της Τελικής φάσης αναδείχθηκε ο Νικολαϊδης του ΠΑΟΚ που ήταν και πρώτος σκόρερ με 21 γκολ. Καλύτερος τερματοφύλακας ο Σιορδίλης του ΠΑΟΚ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015,23-26 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΦΩΤΟ ΠΟΛΟ -304ae3

Πηγή:www.koe.org.gr

Δέκα (10) ομάδες θα διεκδικήσουν τον τίτλο του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης που αρχίζει αύριο (23/4) στη Θεσσαλονίκη και ολοκληρώνεται την ερχόμενη Κυριακή (26/4).

Οι δύο Όμιλοι:

Α’: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΠΑΟΚ, ΝΟ Χίου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Β’: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΑΣ Απόλλο, ΑΝΟ Γλυφάδας

Οι αγώνες τόσο των δύο Ομίλων όσο και των Ημιτελικών και κατάταξης, θα διεξαχθούν στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο.

Ο μικρός τελικός, την Κυριακή, είναι προγραμματισμένος να αρχίσει στις 17.00 και ο μεγάλος τελικός στις 18.00.

 

  1. A’ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ 

 

1η  αγωνιστική                        Πέμπτη                                   23/4/15

ΩΡΑ:   20:00              ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:   21:00              ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             24/4/15

ΩΡΑ:   12:00              ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ:   13:00              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             24/4/15

ΩΡΑ:   20:00              ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         

ΩΡΑ:   21:00              ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

           

4η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   12:00              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:   13:00              ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΧΙΟΥ      

 

5η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   20:00              ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:   21:00              ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΠΑΟΚ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική                        Πέμπτη                                   23/4/15

ΩΡΑ:   18:00              ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:   19:00              ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             24/4/15

ΩΡΑ:   10:00              ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   11:00              ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             24/4/15

ΩΡΑ:   18:00              ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ    

ΩΡΑ:   19:00              ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

           

4η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   10:00              ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:   11:00              ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ           

 

5η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   18:00              ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:   19:00              ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

           

 

ΚΥΡΙΑΚΗ                  26/4/15                        ΚΟΛ/ΡΙΟ                    ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ 

 

 

ΩΡΑ:   10:00  ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου 

 

ΩΡΑ:   11:00  ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου   

 

ΩΡΑ:   12:00  ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)    

 

 

ΩΡΑ:   17:00  ΜΙΚΡΟΣ        ΤΕΛΙΚΟΣ                  

 

ΩΡΑ:   18:00  ΜΕΓΑΛΟΣ         ΤΕΛΙΚΟΣ             

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΕΦΗΒΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

waterpolo 2

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (4/3) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της Β’ προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης οι αγώνες της οποίας θα διεξαχθούν το τριήμερο 20-22 Μαρτίου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής, Μακεδονικός

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΝΟ Λάρισας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΟΥΚ Βόλου, Νικητής Μπαράζ (ΧΑΝΘ – ΠΑΣ Φοίβος)

Στην Τελική φάση προκρίνονται 10 συνολικά ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου).

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β΄ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΕΦΗΒΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2014

koe_new2

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι (26/2) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της Β΄ φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος οι αγώνες του οποίου θα διεξαχθούν 28-30 Μαρτίου.

Α΄ Όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, ΓΣ Περιστερίου, Ποσειδών Ιλισίων, Εθνικός Πειραιά, ΑΟ Πετρούπολης

Β΄ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Ρεθύμνου, Νηρέας Γέρακα, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Καλαμακίου, ΝΟ Χανίων

Γ΄ Όμιλος Αττικής: Παλαιό Φάληρο, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος

Όμιλος Βόλου: ΝΟ Βουλιαγμένης, Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΟΒΑ, ΟΥΚ Βόλου, ΑΝΟ Γλυφάδας

Όμιλος Θεσσαλονίκης: Ηρακλής, Άρης Θεσσαλονίκης, ΧΑΝΘ, ΝΑΣ Ημαθίας, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΟΚ

Από κάθε Όμιλο προκρίνονται στην Τελική φάση (11-13 Ιουλίου) οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης (σύνολο 10).

15ο ΣΑΜΑΡΤΖΙΔΗΣ CUP,28-30 IOYNIOY 2013,ΛΑΜΙΑ

nontas_samartzidis

Με ένα πολύ σπουδαίο τουρνουά υδατοσφαίρισης ανδρών τιμάει φέτος, η ΚΟΕ, τον αξέχαστο Νώντα Σαμαρτζίδη, στην καθιερωμένη πλέον – από το 1997 – προς τιμή του διοργάνωση.

Το 15ο Σαμαρτζίδης Καπ, διεξάγεται από αύριο (28/6) έως και την Κυριακή (30/6) στη Λαμία με συνδιοργανώτρια την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και τη συμμετοχή κορυφαίων ομάδων της παγκόσμιας υδατοσφαίρισης.

Στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας θα δώσουν το παρών, εκτός της Εθνικής μας ομάδας, η Σερβία, η Ουγγαρία, η Ιταλία και το Μαυροβούνιο.

Η Εθνική μας ομάδα έρχεται αργά το απόγευμα σήμερα από τη Μερσίνη όπου μετείχε στους Μεσογειακούς Αγώνες και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Στην αποστολή που θα φύγει κατευθείαν για τη Λαμία, θα προστεθούν και οι πολίστες Μάριος Καπότσης, Θανάσης Χρυσοσπάθης, Στέφανος Γαλανόπουλος, Δημήτρης Τίγκας που είχαν παραμείνει στην Αθήνα και συνέχιζαν την προετοιμασία.

Οι υπόλοιποι 13 της Μερσίνης: Τσαλκάνης, Γαλανίδης, Μυλωνάκης, Δελακάς, Ποντικέας, Φουντούλης Ι., Βλαχόπουλος, Αφρουδάκης Χρ., Γεννηδουνιάς, Μουρίκης, Κολόμβος, Γούνας, Γούβης.

Σήμερα καταφθάνουν και οι υπόλοιπες Εθνικές ομάδες. Πλην της Σερβίας που δεν είχε στείλει μέχρι στιγμής την αποστολή της, οι υπόλοιπες θα παρατάξουν τους εξής, στο τουρνουά:

ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Τίμπορ Μπένεντεκ): Βίκτορ Νάγκι, Μάρτον Λεβάι, Μπάλας Χάραϊ, Γκάμπορ  Κις,Νόρμπερτ  Χοσνιάσκι, Νόρμπερτ Μάνταρας, Μάρτον Βάμος, Μάρτον Σίβος, Ντένες Βάργκα, Φέρενς Σάλαμον, Μπέλα Τόροκ, Μπένσε Μπάτορι, Μίκλος Γκορ Νάγκι, Άνταμ Ντέκερ, Μάρτον Τοτ

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Ράνκο Πέροβιτς): Ζντράβκο Ράντιτς, Ντράσκο Μπργκούλιαν, Βιέκοσλαβ Πάσκοβιτς, Αντόνιο Πέτροβιτς, Ντάρκο Μπργκούλιαν, Ντράγκαν Ντράσκοβιτς, Μλάνταν Γιάνοβιτς, Νίκολα Γιάνοβιτς, Αλεκσάνταρ Ίβοβιτς, Σάσα Μίσιτς, Φίλιπ Κλίκοβατς, Πρέντραγκ Γιόκιτς, Ντέγιαν Λάζοβιτς, Ούρος Τσούκοβιτς, Ουγκό Κρουσιγιά, Λούκα Σέκουλιτς

ΙΤΑΛΙΑ (Σάντρο Καμπάνια): Τεμπέστι, Μπαράλντι, Νόρα, Ντε Λούγκο, Φιορεντίνι, Φιλιόλι, Πέρεζ, Γκάλλο, Βαλεντίνο, Αϊκάρντι, Φελούγκο, Τζίτο, Φιγκάρι, Ναπολιτάνο, Πρεσιούτι, Σαντόβι, Τζιορτζέτι

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Παρασκευή, 28/6

10.00 Ουγγαρία – Μαυροβούνιο, 11.30 Σερβία – ΕΛΛΑΔΑ, 19.30 Ουγγαρία – Σερβία, 21.00 ΕΛΛΑΔΑ – Ιταλία

Σάββατο, 29/6

10.00 Ιταλία – Ουγγαρία, 11.30 Μαυροβούνιο – Σερβία, 19.30 Ιταλία – Μαυροβούνιο, 21.00 ΕΛΛΑΔΑ – Ουγγαρία

Κυριακή, 30/6

08.45 Σερβία – Ιταλία, 10.15 ΕΛΛΑΔΑ – Μαυροβούνιο

Διαιτητές είναι οι Βλάχο Ραντίσεβιτς (Κροατία), Ρίστο Νταμτσέφσκι (Σκόπια), Ράντοσλαβ Κόριζνα (Πολωνία), Σέρτζι Μπορέλ (Ισπανία), με παρατηρητή τον Αντρέι Κονσταντίνοφ (Βουλγαρία)

Η Β’ φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος

Τριάντα (30) ομάδες μετέχουν στην Β’ φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος που διεξάγεται από αύριο (28/6) έως και την Κυριακή (30/6) σε πέντε (5) Ομίλους.

Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΠΑΟΚ, Ηρακλής, Άρης Θεσσαλονίκης, Άθως Χαλκιδικής, ΧΑΝΘ, ΑΠΣ Οξυγόνο

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά): Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Γέρακα, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης

Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Περιστερίου): ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Λαμίας, Παναθηναϊκός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Περιστερίου, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ Όμιλος Αττικής* (κολ. Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟΓ, Χαϊδαρίου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Καλαμακίου

*Ένα παιχνίδι (ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών) διεξάγεται σήμερα (27/6) στο κολυμβητήριο του ΝΟΠ (19.30)

Όμιλος Βόλου (κολ. Εθνικό): Πανιώνιος, ΝΑΣ Ημαθίας, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟΒΑ

 Πηγή:www.koe.org.gr

Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ

Οι Όμιλοι της Τελικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (25 – 27 Ιουνίου), όπως προέκυψαν μετά από κλήρωση:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. «Αντώνης Δημητρόπουλος» ΑΝΟΓ)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΠΑΟΚ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Β’ ΌΜΙΛΟΣ (κολ. Π. Φαλήρου)

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η Β’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΕΦΗΒΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Η Β’ φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης, διεξάγεται από τις 26 έως και τις 28 Μαρτίου, σε 4 Ομίλους ως εξής:

1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Εθνικό)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΠΑΟΚ

2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Π. Φαλήρου)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΝΟ ΙΤΕΑΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

3. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης, Αλίμου)

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

4. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟ Βουλιαγμένης)

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Στην Τελική φάση (25-27 Ιουνίου), προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8 ομάδες).