Ετικέτα: ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 13:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 12:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΛΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΡΗΣ -ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΑΣ ΑΡΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:30 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ- ΑΣ ΠΑΟΚ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΑΡΗΣ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΣ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΑΣ ΑΡΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

PLAY OFF

ΝΕ Πατρών και ΝΟ Λάρισας θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α1 κατηγορία υδατοσφαίρισης των γυναικών, αφού μετά τα αποτελέσματα των πέντε πρώτων αγώνων είναι οι ομάδες που έχουν ξεχωρίσει. Μετά το 6-6 στο παιχνίδι του Νηρέα Χαλανδρίου με τον Ηλυσιακό που άνοιξε την αυλαία το βράδυ της Πέμπτης (28/07) στο Ιλίσιο, οι αγώνες μεταφέρθηκαν στην Πάτρα και το κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός».

Εκεί σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 14-5, Ηλυσιακός – ΝΟ Λάρισας 7-9, Ηλυσιακός – ΝΕ Πατρών 5-13, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Χαλανδρίου 5-5

Η Βαθμολογία

ΝΕ Πατρών 6 (2)

ΝΟ Λάρισας 4 (2)

Νηρέας Χαλανδρίου 2 (3)

Ηλυσιακός 1 (3)

Την άνοδό της στην Α1 κατηγορία υδατοσφαίρισης των γυναικών πανηγυρίζει η Ναυταθλητική Ένωση Πατρών. Η ομάδα της Αχαΐας σε έναν αγώνα που είχε χαρακτήρα τελικού επικράτησε του πολύ καλού ΝΟ Λάρισας στο «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας με 11-6 και βρίσκεται πλέον στα «σαλόνια» του ελληνικού πόλο.

Η ΝΕΠ πήρε από νωρίς προβάδισμα στο σκορ (5-2 στο πρώτο οκτάλεπτο) και παρά τις προσπάθειες του ΝΟΛ να πλησιάσει (7-5 στις αρχές του τρίτου) κατάφερε να φτάσει στην επικράτηση με το 11-6 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτριών των δύο ομάδων.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 11-6 (Τα οκτάλεπτα: 5-2, 2-2, 3-1, 1-1)

ΝΕ Πατρών ΝΟ Λάρισας
Γιαννακέα Καζάνα
Ανδρουτσέλη 1 Δημητρίου 1
Μπαλατσά Μ. 1 Κυροδήμου
Πασσά 1 Χασιώτη 2
Μανέτα Μ. 1 Μπαλωμενάκη 1
Μανέτα Σ. 3 Ιωακείμ
Μπαλατσά Ν. Κουρουτσάλη 1
Ζερβακάκη 1 Κόκκινου
Μοίραλη Χέδα
Μπιτσάκου 1 Τσιγαρίδα 1
Στροφιλά Πατούνα
Λυκοθανάση Μιγδάνη
Αγγελοπούλου Θεοχάρη
Κρίλη Φήκα
Τσιμάρα 2 Οικονόμου
Προπονητής: Λευτέρης Μπόκαρης Προπονητής: Ηλίας Μπαλαμπάνης
Διαιτητές: Κουρέτας, Δαμιανάκης  

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Πατρών 9
  2. ΝΟ Λάρισας 4
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 2
  4. Ηλυσιακός 1

PLAY OUT

Ισόπαλο (6-6) ήρθε το παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία των πλέι οφ της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, μεταξύ του Νηρέα Χαλανδρίου και του Ηλυσιακού, στο Ιλίσιο κολυμβητήριο.

Την νίκη με 14-5, που τον φέρνει πολύ κοντά στην παραμονή του στην Α2 κατηγορία των Γυναικών πέτυχε ο Πανιώνιος στο κολυμβητήριο της Νίκαιας απέναντι στον Ιωνικό.

Μετά την αποχώρηση του Απόλλο Θεσσαλονίκης από το πρωτάθλημα, τα πλέι άουτ διεξάγονται μεταξύ τριών ομάδων και πέφτει η μία. Εκτός του Ιωνικού και του Πανιωνίου στη διαδικασία συμμετέχει και ο Ηρακλής.

Μόλις πριν από λίγο ολοκληρώθηκε ο δεύτερος αγώνας των πλέι άουτ της Α2 των γυναικών, ανάμεσα στον Ιωνικό και τον Ηρακλή στο κολυμβητήριο της Νίκαιας.

Ο Ηρακλής κατέβηκε μόλις με 7 παίκτες στον αγώνα, αλλά παρόλα αυτά, κέρδισε τον Ιωνικό με άνεση και σκορ 12-9 (3-2, 6-3, 2-1, 1-3), αν και κινδύνευσε να μείνει με 6 παίκτριες αφού η Αβράμη είχε 2 ποινές από την αρχή της 3ης περιόδου.

Με αυτήν την ήττα του, ο Ιωνικός, σε συνδυασμό και με την χθεσινή από τον Πανιώνιο με 14-5, υποβιβάζεται στην Β’ Εθνική ακολουθώντας τον Απόλλο, που δεν κατέβηκε στα πλέι άουτ.

Οι αδελφές Καρυπίδου ήταν όλα τα λεφτά για τον Ηρακλή. Η Μελίνα πέτυχε 3 γκολ και η Ηρώ 6. Τα υπόλοιπα γκολ του Ηρακλή πέτυχαν οι Ευθυμίου 2 και Καραδημήτρη 1.

Για τον Ιωνικό από 2 γκολ πέτυχαν οι Κουγκούλη, Μπαμπατζόγλου και Ξανθοπούλου και από 1 οι Δατσέρη, Παντελίδη και Γροζοπούλου.

Ο απογευματινός αγώνας ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Ηρακλή, δεν έχει πλέον κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στα κολυμβητήρια Ιλίσιο, «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας και Νίκαιας, Νέας Σμύρνης, διεξάγονται αντίστοιχα οι αγώνες πλέι οφ και πλέι άουτ, για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, 29 με 31 Ιουλίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΕΙ ΟΦ (κολ. Ιλίσιο, «Αντ. Πεπανός»): ΝΕ Πατρών, Ηλυσιακός, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Χαλανδρίου
Στην Α1 Εθνική κατηγορία ανεβαίνει η 1η ομάδα της τελικής κατάταξης
ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (κολ. Νίκαιας, Νέας Σμύρνης): Πανιώνιος, Ηρακλής, Ιωνικός Νίκαιας
Οι 2 τελευταίες ομάδες της κατάταξης υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΙΛΙΣΙΟ 

 1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16

ΩΡΑ: 21:00 ΗΛΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16

ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο  30/7/16

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 12:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16

ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OUT  ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16

ΩΡΑ:  12:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OUT  ΚΟΛ/ΡΙΟ   Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16

ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Ο Παναθηναϊκός και ο Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που συμπληρώνουν τη δεκάδα της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, καθώς αυτές είναι που προκρίθηκαν από τον Γ’ Όμιλο Αττικής της Γ’ φάσης της διοργάνωσης, οι αγώνες των οποίων ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (10/7) το βράδυ στα κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης και Γέρακα.
Έτσι η κλήρωση της Τελικής φάσης (14-17/7) διαμορφώνεται ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Πατρών.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΑΣ Απόλλο.
Τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 12-3, Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 13-7,ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 10-5, Ιωνικός – ΝΟ Χανίων 4-20, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 4-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 10-8,ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 19-4, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χανίων 8-10, Ιωνικός – ΝΟ Χίου 2-23, ΓΣ Περιστερίου – Παλαιό Φάληρο 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΝΟ Χίου 9

…………………

3. Παλαιό Φάληρο 6

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Ιωνικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πεπανός, Γέρακα):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-8, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 26-6,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-17, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Πατρών 1-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 25-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πλιτς Πλατς 14-4,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, ΝΟ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 17-5, ΝΕ Πατρών – Πλιτς Πλατς 5-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών 9-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΟ Πατρών 9

…………………

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. Πλιτς Πλατς 3

5. ΝΕ Πατρών 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα):
ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 16-7,Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-6, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-4, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 10-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – Πανιώνιος 2-7,Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 3-2, Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-3, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-6, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 6-16.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 10

2. Πανιώνιος 7

………………………

3. Εθνικός 6

4. Νηρέας Γέρακα 6

5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Πανσερραϊκός – ΑΣ Απόλλο 4-12, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 21-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 2-22, ΑΣ Απόλλο – ΕΑΤΕΚ 18-5, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-6,Εθνικός – Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο Πανσερραϊκός που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΕΑΤΕΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9-3, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΑΣ Απόλλο 9

…………………

3. Πανσερραϊκός 5

4. ΕΑΤΕΚ 3

5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-6, Νίκη Βόλου – ΝΕΛάρισας 9-8, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 1-19,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΕ Λάρισας 5-12, Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 9-5, Νηρέας Λαμίας – ΚΕ Κοζάνης 13-4, ΝΕ Λάρισας – Ολυμπιακός 7-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-7,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Ολυμπιακός 1-11, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 5-12, Ολυμπιακός – Νηρέας Λαμίας 12-4, ΝΕ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 14-2, Νίκη Βόλου – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 15

2. ΝΕ Λάρισας 9 (15-14 μεταξύ των τριών)

………………………….

3. Νίκη Βόλου 9 (15-15 μεταξύ των τριών)

4. Νηρέας Λαμίας 9 (12-13 μεταξύ των τριών)

5. ΚΕ Κοζάνης 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων είναι προγραμματισμένη για τις 15-17/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 11/7 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Δεκαπέντε (15) ομάδες διεκδικούν τα 10 συνολικά εισιτήρια για την Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, στους αγώνες της Γ’ Φάσης που διεξάγονται 1-3 Ιουλίου σε 5 Ομίλους.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Π. Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός Νίκαιας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, «Αντ. Πεπανός» Πάτρα, Γέρακα): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΕ Πατρών
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης, Γέρακα): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γερακα
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΕΑΤΕ Κολλεγίου
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (ΕΑΚ Βόλου): ΚΕ Κοζάνης, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, Ολυμπιακός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  20.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ:  21.30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ  ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΟ ΧΙΟΥ          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 14.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 20.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΧΙΟΥ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 09.00    ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 10.00    ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 18.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 20.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                         ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ:  13.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:  20.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:  19:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   09:00  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ:   10:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ:   19:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   10.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:   11:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ       ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ:   19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  20.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΕΑΤΕΚ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΑΤΕΚ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ:  11.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ:  19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  11.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17.00 ΕΑΤΕΚ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
 
 
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ:  11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

Με πέντε νίκες σε ισάριθμους αγώνες στην Τελική φάση, που έγινε στην Πεντέλη, αλλά και με μεγάλη διαφορά από τον δεύτερο, ο ΝΟ Βουλιαγμένης κατέκτησε τον τίτλο στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Μίνι Κορασίδων 2016.
Τα αποτελέσματα:
ΝΟ Βουλιαγμένης – Ιωνικός 9-2, Πανιώνιος – Νηέας Χαλανδρίου 9-7, ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός 5-5,Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 10-9, Ιωνικός – Πανιώνιος 5-12, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-10, Νηρέας Χαλανδρίου – Ιωνικός 9-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 6-5, Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών 6-9,Ολυμπιακός – Ιωνικός 10-8, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλ. 7-7, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 15-4, Ιωνικός – ΝΕ Πατρών 6-15, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-9, Πανιώνιος – Ολυμπιακός 7-6.
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 15
2. Πανιώνιος 9
3. ΝΕ Πατρών 8
4. Ολυμπιακός 7
5. Νηρέας Χαλανδρίου 4
6. Ιωνικός 0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, την Κυριακή (12/6) το βράδυ, έγιναν γνωστές και οι 26 ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση (1-3/7 και 8-10/7) της διοργάνωσης.

Είναι: οι Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής) Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Ε’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον ΣΤ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΑΣ Απόλλο, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς (από τον Όμιλο Κρήτης).

Να σημειώσουμε ότι από αυτήν τη φάση στην Γ’ ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 3-9, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα 6-9,Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 7-0.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 6
  2. Νηρέας Γέρακα 3

……………………

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Παναθηναϊκός – Ηλυσιακός 16-3,Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 7-3, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 3-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παναθηναϊκός 6
  2. Εθνικός Πειραιά 3

…………………..

  1. Ηλυσιακός 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-0 χωρίς αγώνα (ο αγώνας δεν έγινε επειδή τα Δελφίνια κατέβηκαν με μόνο πέντε παίκτες και μηδενίζονται στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ενώ του αφαιρείται ένας βαθμός), Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 12-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 5-17

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 6
  2. Ιωνικός 3

………………………….

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης -1

Σ.Σ.: Τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης έχουν έναν μηδενισμό και τους αφαιρείται ένας (-1) βαθμός.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 14-8, ΝΟ Χίου – Μίλων 17-5,ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. ΓΣ Περιστερίου 1

……………………

  1. Μίλων 1

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-5,Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 13-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΕ Κερατσινίου 16-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 6
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………..

  1. ΑΕ Κερατσινίου 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

………………………….

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλίσίων 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 23-1, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 29-0, Πανσερραϊκός – ΕΑΤΕΚ 10-4,Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 3-23, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 15-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πανσερραϊκός 6
  3. ΕΑΤΕΚ 3

…………………..

  1. Ηρακλής 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 27-4, ΑΣ Απόλλο Εθνικός Αλεξανδρούπολης 29-2, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 6
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-4,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-5, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-10, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 10-12, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. Νίκη Βόλου 4
  3. ΝΕ Λάρισας 4

…………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-8, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-6,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 23-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………….

  1. ΝΟ Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2,ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 6
  2. Δελφίνια Πτολεμαίδας 3

……………………..

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 16-4, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατας 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 5-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. Πλιτς Πλατς 1

…………………….

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 1

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 1-3/7 και 8-10/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 13/6 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 24/06/2016

ΩΡΑ: 19:00  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. 

ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 25/06/2016

ΩΡΑ: 11:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 12:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 13:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 25/06/2016

ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή  26/06/2016

ΩΡΑ:  09:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 10:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 26/06/2016

ΩΡΑ: 17:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:30 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:45 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 

 

ΩΡΑ: 19:15 ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 

 

ΩΡΑ: 20:30 ΑΠΟΝΟΜΕΣ 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
 
  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ  
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ     ΑΟ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      5. Ε ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ     6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ
 
ΝΟ ΧΙΟΥ     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ     ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ
  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ       8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ  
 
ΠΑΟΚ      ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ      ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ      ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΕΑΤΕΚ      ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜ.  ΠΑΤΡΑΣ      11.  ΟΜ.  ΠΤΟΛ/ΔΑΣ      12. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ
 
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ     ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 14:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 16:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
 
 
  1. Δ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή  12/06/2016
ΩΡΑ: 13:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
 
  1. Ε  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
 
  1. ΣΤ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  ΕΑΤΕΚ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΠΑΟΚ  
ΩΡΑ: 11:00 ΕΑΤΕΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
 
  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο  11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  ΠΛΙΤΣ ΠΛΤΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση -την Κυριακή 15/5 το βράδυ- των αγώνων και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, έγιναν γνωστές οι 38 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (10-12/6). Σημειώνουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μόνο οι τελευταίες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός, Μίλων, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 2-15 ,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-16, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 10-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

……………………….

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Άλμα Κλαμπ 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2 ,Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άλμα Κλαμπ 14-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 2-15, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………..

4. Άλμα Κλαμπ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πετρούπολης, Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 6-14, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 14-3,ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 6-13 ,Ηλυσιακός – Ιωνικός 4-5, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Ιωνικός 6

3. Ηλυσιακός 3

………………………..

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 5-4, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-8,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 22-1, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Εθνικός Πειραιά 4-17 ,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-27, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 14-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

………………………

4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΝΟ Χίου – Ροή 24-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-4 ,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρωσης 26-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 12-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-12, Ροή – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3

……………………………..

4. Ροή 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-11, Μίλων – Ολυμπιακός 3-11 ,ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιακός 0-28, Μίλων – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-7, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χαλκίδας σε αυτό το ματς, στο οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

………………………..

4. ΝΟ Χαλκίδας -1

** Ο ΝΟ Χαλκίδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Ηρακλής 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 26-3,Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 10-7, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 22-3 ,ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 24-3, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΣ Απόλλο 9

2. Μακεδονικός 6

3. Ηρακλής 1

…………………

4. ΧΑΝΘ 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-14 ,ΝΑΣ Ημαθίας – ΕΑΤΕΚ 1-17, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 18-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 6

2. ΕΑΤΕΚ 3

……………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 10-3 ,ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

……………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 9-5,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 10-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-4, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 8-14 ,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 3-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 12

2. ΝΕ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

……………………….

5. ΝΟ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήρια Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-8 ,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-5, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

………………………….

4. Πύρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 8-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 26-3,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-11, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 15-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 21-5, Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 9-6

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Πλιτς Πλατς 3

……………………..

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 3-21, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 8-14, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΕ Πατρών 2-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-26.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

………………………

4. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 10-12/6. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ        ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΑΟ ΟΛ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ         ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΡΟΗ                                        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 9. Γ’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                   ΠΑΟΚ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                       ΕΑΤΕΚ                                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ       ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ          11.  ΟΜ.  ΚΡΗΤΗΣ                          12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ        ΟΦΗ                                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  

ΩΡΑ: 21:30                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ           

ΩΡΑ: 19:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

  1. Ε ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 15:30                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΡΟΗ

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.   

ΩΡΑ: 10:30                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΡΟΗ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                            ΡΟΗ                                        ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ        

ΩΡΑ: 21:30                ΜΥΛΩΝ                                            ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.      

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.       

ΩΡΑ: 17:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΧΑΝΘ           

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ               

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΧΑΝΘ

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΕΑΤΕΚ

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ  

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΟΦΗ

ΩΡΑ: 12:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                            ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                    ΟΦΗ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την ολοκλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (απόψε Κυριακή 17/4), έγιναν γνωστές και οι 24 ομάδες που προκρίνονται στη Γ΄φάση (6-8/5).

Είναι οι: ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α΄Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, Παναθηναϊκός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΚΕ Κοζάνης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Κρήτης).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-2, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 7-8,Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 3-10, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 11-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Γέρακα 6-6, Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 7-7,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7, ΝΟ Καλαμακίου – Πανιώνιος 4-13, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χίου 7-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμακίου 5-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 10
  2. Πανιώνιος 10
  3. Νηρέας Γέρακα 4

……………………………

  1. ΝΟ Καλαμακίου 3
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – Μίλων 15-3, Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός 18-4,Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 4-19, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 21-3, Μίλων – Ιωνικός 6-10, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 2-9,Ολυμπιακός – Μίλων 18-1, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Χαλανδρίου 7-11, Ιωνικός – Ολυμπιακός 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Ιωνικός ο οποίος μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Μίλων – Εθνικός Πειραιά 2-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. Εθνικός Πειραιά 6

………………………………..

  1. Ιωνικός 2
  2. Μίλων 0

** Ο Ιωνικός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Άρης Νίκαιας 25-3,Άρης Νίκαιας – Παναθηναϊκός 0-27, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Άρης Νίκαιας 15-5, Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 8-16,Παλαιό Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 24-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 14-2, Άρης Νίκαιας – Παλαιό Φάληρο 0-19, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 10
  2. Παλαιό Φάληρο 10
  3. Παναθηναϊκός 6

…………………………………..

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
  2. Άρης Νίκαιας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Πατρών 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών 8-9,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15, Νηρέας Λαμίας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 10-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Λαμίας 18-6,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 7-18, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 8-7, ΝΟ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 12-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

………………………………

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3
  2. Νηρέας Λαμίας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ποσειδώνιο, Εθνικό):

Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-9, ΠΑΣ Φοίβος – Πύρρος Ιωαννίνων 5-0 χωρίς αγώνας (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο Πύρρος που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),Πύρρος Ιωαννίνων – Ηρακλής 5-4, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 9-7, ΝΟ Καβάλας – Πύρρος Ιωαννίνων 9-2, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 3-18,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Καβάλας 17-5, ΠΑΣ Φοίβος – Ηρακλής 11-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πύρρος που μηδενίστηκε και του αφαιρέθηκε άλλος ένας βαθμός), ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 12
  2. ΠΑΣ Φοίβος 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

………………………………

  1. Πύρρος Ιωαννίνων 1
  2. Ηρακλής 0

*** Ο Πύρρος Ιωαννίνων έχει δύο μηδενισμούς και του έχουν αφαιρεθεί δύο (-2) βαθμοί.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ποσειδώνιο, Εθνικό):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 8-5, ΠΑΟΚ – ΚΕ Κοζάνης 27-1, ΑΣ Απόλλο – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23-3,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μακεδονικός 4-6, ΚΕ Κοζάνης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 6-12, Μακεδονικός – ΚΕ Κοζάνης 7-5, ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 20-0, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 5-10,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΕ Κοζάνης 4-13, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 15-2, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-1, ΚΕ Κοζάνης – ΑΣ Απόλλο 3-15, Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 1-22, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΑΣ Απόλλο 12
  3. Μακεδονικός 6
  4. ΚΕ Κοζάνης 6

…………………………

  1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 2-13,Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 4-6, ΝΑΣ Ημαθίας – ΟΕΑΝΑΒ 7-7, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-9, ΝΟ Λάρισας – ΝΑΣ Ημαθίας 11-3,ΝΑΣ Ημαθίας – ΟΥΚ Βόλου 7-11, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, Νίκη Βόλου – ΝΑΣ Ημαθίας 11-2, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 10
  2. Νίκη Βόλου 9
  3. ΟΥΚ Βόλου 7

………………………………..

  1. ΝΑΣ Ημαθίας 1
  2. ΟΕΑΝΑΒ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 16-1,ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 7-9, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 4-14.Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………

  1. ΟΦΗ 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 6-8/5. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 20/4 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/4) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων και αναδείχθηκαν οι εννέα (9) από τις δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (1-3/7). Η δέκατη ομάδα θα προκύψει από τον αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων των Ομίλων Α’ Αττικής και Β’ Αττικής, δηλαδή ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου, ο οποίος θα γίνει σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΚΟΕ.

Οι εννέα που έχουν πάρει την πρόκριση είναι οι: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός (από τον Α΄Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας, ΠΑΟΚ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).

Στον Γ’ Όμιλο Αττικής υπήρξε τριπλή ισοβαθμία στη 2η θέση ανάμεσα σε Νηρέα Χαλανδρίου, Εθνικό Πειραιά και ΓΣ Περιστερίου, αλλά ευνοήθηκε ο Νηρέας που είχε την καλύτερη διαφορά τερμάτων στα παιχνίδια μεταξύ των τριών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των τεσσάρων Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Πεντέλης):

Ιωνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-9, ΝΕ Λαμίας – Άρης Νικαίας 8-12,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Λαμίας 21-7, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 15-6, Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ρεθύμνου 6-16, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 0-16,ΝΕ Πατρών – Άρης Νίκαιας 25-3, Ιωνικός – ΝΕ Λαμίας 19-7, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών 13-19, Άρης Νίκαιας – Ιωνικός 3-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 12
  2. Ιωνικός 9

………………………….

  1. ΝΕ Ρεθύμνου 6

………………………….

  1. Άρης Νίκαιας 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πεντέλης, Βουλιαγμένης):

Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 7-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 29-0,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Πανιώνιος 2-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 21-2, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-10,ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 6-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 13-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-21.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

……………………………….

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 6

……………………………….

  1. Πανιώνιος 3
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 15-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός Πειραιά 10-6,Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 16-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 10-11, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 5-16, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 12-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Νρέας Χαλανδρίου 3 (20-17 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 3 (21-22 μεταξύ των τριών)
  2. ΓΣ Περιστερίου 3 (23-25 μεταξύ των τριών)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 7-14,ΝΟ Λάρισας – ΑΣ Απόλλο 17-4, ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας 6-13, ΑΣ Απόλλο – ΝΟ Χίου 1-23,ΝΟ Χίου – ΠΑΟΚ 24-1, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 5-23

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6
  3. ΠΑΟΚ 3

…………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Κορασίδων θα διεξαχθεί 1-3/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ                3. Γ’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΝΟ ΧΙΟΥ                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ               ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                           ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                             ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

  1. Δ’ ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ               5.  Α’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ                6. Β’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                        ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                           ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                            ΠΑΟΚ ΑΣ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                           ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                          ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

                                                                                                            ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

                                                                                                                                                           

  1. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ                         8. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ

             

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                 

ΟΕΑ/ΝΑΒ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                  

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                             ΟΦΗ                                            

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                  

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                                                                 

                                                                                                           

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                    ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                                 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ              

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 20:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                            ΝΟ ΧΙΟΥ

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 21:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 10:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                               ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 21:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.                         ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 11:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 21:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 22:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                   ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.      

ΩΡΑ: 21:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΠΑΟΚ                                                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 08:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΣΑΠΚ ΝΕΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:00               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΟΚ                                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                         ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 08:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 09:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΟΚ                                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 15:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 16:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:30                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:30                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΟΦΗ              

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 16:30                 ΟΦΗ                                                 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                                 2. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                                                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ            ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ      ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                                 ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ             

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                              4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                                         ΝΟ ΧΙΟΥ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                              ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                                               ΠΑΟΚ ΑΣ

                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                      

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 21:30                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                   ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:45                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 14:00    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:15               ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:45                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/04/2016

ΩΡΑ: 20:00    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                             ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 21:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                              ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. 

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 10:15                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 18:45                ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ                               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 11:00    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΑΠΟΛΛΟ                                          ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 20:00               ΟΞΥΓΟΝΟ                                         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 11:00    ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΟΞΥΓΟΝΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΟΚ                                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΠΑΟΚ                       

ΩΡΑ: 10:00                ΟΞΥΓΟΝΟ                                        ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 15:00                ΠΑΟΚ                                                ΟΞΥΓΟΝΟ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Μίλων 7-8, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου 10-8, Ιωνικός – Μίλων 14-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. Ιωνικός 4

……………………………

3. Μίλων 4

4. ΓΣ Περιστερίου 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟΒΑ 7-6, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Χαλκίδας 10-10, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χαλκίδας 6-13, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟΒΑ 6-14, Άθως Χαλκιδικής – Νηρέας Χαλανδρίου 13-9, ΝΟΒΑ- ΝΟ Χαλκίδας 7-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 6

2. ΝΟ Χαλκίδας 4

……………………………………….

3. Άθως Χαλκιδικής 4

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

Ο ΝΟ Ρεθύμνου κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή στη Β’ Εθνική κατηγορία Ανδρών της υδατοσφαίρισης με την ολοκλήρωση της Τελικής φάσης. Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη επιβλήθηκε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης με 9-5 του ΝΟΒΑ απόψε στο κολυμβητήριο Περιστερίου.

Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Χαλκίδας που επιβλήθηκε με 8-5 του Ιωνικού στον μικρό τελικό. Και οι τέσσερις αυτές ομάδες (ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟΒΑ, ΝΟ Χαλκίδας, Ιωνικός) είχαν πάρει την άνοδο στην Α2 Ανδρών από χθες.

Για τις θέσεις 5η-6η: Μίλων – Άθως Χαλκιδικής 16-15. Για τις θέσεις 7η-8η: Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-5.

(Να σημειώσουμε ότι στους πρωϊνούς ημιτελικούς ο ΝΟ Ρεθύμνου είχε νικήσει 11-8 τον ΝΟ Χαλκίδας και ο ΝΟΒΑ 11-10 τον Ιωνικό)

Η Τελική Κατάταξη (στην τελική φάση της Β’ Ανδρών): 1. ΝΟ Ρεθύμνου, 2. ΝΟΒΑ, 3. ΝΟ Χαλκίδας, 4. Ιωνικός, 5. Μίλων, 6. Άθως Χαλκιδικής, 7. Νηρέας Χαλανδρίου, 8. ΓΣ Περιστερίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα το απόγευμα η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με τη διεξαγωγή της 4ης και της 5ης αγωνιστικής και στους τέσσερις ομίλους. Οι ομάδες που πήραν την πρόκριση για την τελική φάση του πρωταθλήματος, η οποία θα διεξαχθεί το τριήμερο 1-3 Αυγούστου είναι: Άθως Χαλκιδικής, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟΒΑ, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΓΣ Περιστερίου και Ιωνικός ΑΟ. Η κλήρωση θα γίνει αύριο  Δευτέρα 21/7 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ)

ΝΟ Χαλκίδας- ΑΕ Χαϊδαρίου: 10-7, ΑΠΣ Οξυγόνο- Άθως Χαλκιδικής: 7-14, Άθως Χαλκιδικής-ΝΟ Χαλκίδας 11-6, ΑΣ  Άρης-ΑΠΣ Οξυγόνο 14-3, ΑΕ Χαϊδαρίου-Άθως Χαλκιδικής 9-14, ΝΟ Χαλκίδας- ΑΣ Άρης 9-8,ΑΣ  Άρης-ΑΕ Χαϊδαρίου 9-4, ΑΠΣ Οξυγόνο- ΝΟ Χαλκίδας 3-15,  Άθως Χαλκιδικής- ΑΣ Άρης 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου-ΑΠΣ Οξυγόνο 12-8

Η βαθμολογία:  Άθως Χαλκιδικής 12 (4αγ), ΝΟ Χαλκίδας 9 (4αγ), ΑΣ Άρης 6 (4αγ), ΑΕ Χαϊδαρίου 3 (4αγ), ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (4αγ)

ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ )

ΝΟ Καβάλας-ΟΕΑ/ΝΑΒ: 5-8,  ΝΟ Λάρισας-ΝΟΒΑ: 6-7, ΝΟΒΑ-  ΝΟ Καβάλας 13-4, ΑΟ Νηρέας Χαλ.- ΝΟ Λάρισας 8-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ-ΝΟΒΑ 2-9, ΝΟ Καβάλας- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 5-13,ΑΟ Νηρέας Χαλ- ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-11, ΝΟ Λάρισας-ΝΟ Καβάλας  16-9, , ΝΟΒΑ- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 8-9, ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΝΟ Λάρισας: 12-12

Η βαθμολογία: ΑΟ Νηρέας Χαλ 9 (4αγ)  ΝΟΒΑ 9 (4αγ), ΟΕΑ/ΝΑΒ 7 (4αγ), ), ΝΟ Λάρισας 4 (4αγ) ΝΟ Καβάλας 0 (4αγ)

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ )

ΝΟΑΝ- ΝΟ Ναυπλίου: 6-12,  ΝΟ Καλαμάτας- ΑΟΝΣ Μίλων: 3-7, ΑΟΝΣ Μίλων-    ΝΟΑΝ 11-8, ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Καλαμάτας 8-5, ΝΟ Ναυπλίου-ΑΟΝΣ Μίλων 4-10, ΝΟΑΝ-ΝΟ Ρεθύμνου 5-13,ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Ναυπλίου 14-4,ΝΟ Καλαμάτας-ΝΟΑΝ 7-9, ΑΟΝΣ Μίλων-ΝΟ Ρεθύμνου 0-8, ΝΟ Ναυπλίου-ΝΟ Καλαμάτας 3-9

Η βαθμολογία: ΝΟ Ρεθύμνου 9 (4αγ), ΑΟΝΣ Μίλων 9 (4αγ), ΝΟ Ναυπλίου 3 (4αγ), ΝΟ Καλαμάτας 3 (4αγ), ΝΟΑΝ 3 (4αγ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Βετεράνοι: 8-6, Ιωνικός ΑΟ-ΑΟ Πετρούπολης: 16-4, ΑΟ Πετρούπολης-ΓΣ Περιστερίου 4-9, Νηρέας Πατρών-Ιωνικός ΑΟ 8-15, ΑΟ Βετεράνοι-ΑΟ Πετρούπολης 7-6, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Νηρέας Πατρών 9-8,Νηρέας Πατρών-ΑΟ Βετεράνοι  8-10, Ιωνικός ΑΟ –ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΑΟ Πετρούπολης- Νηρέας Πατρών 3-8, ΑΟ Βετεράνοι- Ιωνικός ΑΟ 7-13

Η βαθμολογία: ΓΣ Περιστερίου 12 (4αγ), Ιωνικός ΑΟ 9 (4αγ), ΑΟ Βετεράνοι 6 (4αγ), Νηρέας Πατρών 3 (4αγ), ΑΟ Πετρούπολης 0 (4αγ)

Μόνο ο Ναυσίθοος εμφανίστηκε στον Όμιλο Υποβιβασμού (Πλέι-Άουτ)

Στον όμιλο του υποβιβασμού της Β’ Εθνικής ανδρών (πλέι-άουτ)  μόνο η ομάδα του Ναυσίθοου εμφανίστηκε στο κολυμβητήριο της Κέρκυρας. Αντίθετα, δεν κατέβηκαν να αγωνιστούν οι ΝΟ Μυτιλήνης, Αλέξανδρος Συκεών, Τρίτων Αμαρουσίου οι οποίοι θα αγωνίζονταν τη σημερινή πρώτη ημέρα, αλλά και η Αναγέννηση Λαμίας που είχε ρεπό. Ο αλυτάρχης των αγώνων Κώστας Λιαπίκος έκλεισε το φύλλο αγώνα του παιχνιδιού ΝΟ Μυτιλήνης-Ναυσίθοος με 5-0 υπέρ των φιλοξενούμενων μηδενίζοντας το ΝΟ Μυτιλήνης, ενώ θα περιμένει να δει στους αυριανούς αγώνες τι μέλλει γενέσθαι και αν τελικά οι υπόλοιπες ομάδες θα εμφανιστούν. Αλλιώς, η Ομοσπονδία θα αποφασίσει για την έκβαση της υπόθεσης, με τα δεδομένα να δείχνουν ότι ο Ναυσίθοος θα είναι η ομάδα που θα παραμείνει στην Β’ Εθνική καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση και οι υπόλοιπες 4 ομάδες θα υποβιβασθούν στη Γ΄Εθνική κατηγορία.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 3-19, ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου 12-4,Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Λάρισας 4-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 13-3, ΝΟ Χίου – Τρίτων Αμαρουσίου 14-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-19,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 22-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Λάρισας 16-5, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-11, ΝΟ Χίου – ΝΟ Ρεθύμνου 12-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΟ Χίου 9

…………………………………………

3. ΝΟ Ρεθύμνου6

4. Τρίτων Αμαρουσίου 3

5. ΝΟΛάρισας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 7-7, Ολυμπιακός – Πανιώνιος 15-5,Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-20, ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός 0-14, Ιωνικός – Πανιώνιος 10-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 8-2,ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 3-5, Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-7, Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών 4-9, Ιωνικός – Ολυμπιακός 11-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 10

2. Ιωνικός 8

……………………………………….

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 7

4. ΝΕ Πατρών 3

5. Πανιώνιος 0

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης και ο Ολυμπιακός προκρίθηκαν στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων και θα διεκδικήσουν σήμερα το απόγευμα (στις 18.00), στο κολυμβητήριο του Λαιμού στη Βουλιαγμένη, το τρόπαιο της πρωταθλήτριας ομάδας 2014.

Η ομάδα της Βουλιαγμένης νίκησε στον έναν ημιτελικό, σήμερα το πρωί, τον Ιωνικό με 15-7 ενώ στον άλλο ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του ΝΟ Χίου με 11-5.

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης κατέκτησε τον τίτλο της πρωταθλήτριας ομάδας στην ηλικιακή κατηγορία των Κορασίδων καθώς επιβλήθηκε με 14-6 του Ολυμπιακού στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης,

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 14-6

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 5-0, 4-1, 3-2, 2-3

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Σταυρίδη, Βαρελίδη 2, Μαυρωτά Αμ. 2, Μαυρωτά Ιφ. 3, Πρωτόπαππα 4, Μαστρόκαλου, Ντάσιου, Ζοφώλη 1, Κοκκινάκη, Ιωαννίδη, Σελετοπούλου 2, Αντωνιάδη, Κρασάκη, Νικολοπούλου, Κουλουμπή.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιάννης Μπενόπουλος): Χουχούλη, Φουντωτού Ελένη 1, Εξαρχάκου, Φερμάνη 1, Βόγκα, Πρέκα, Σαφέτη, Μάρκου, Φουντωτού Ελ., Πέττα, Λιαπάκη 2, Μπιτσαξή, Ψαρρού, Πουλοπούλου Μ., Δόριζα, Πουλοπούλου Δ. 2.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κυράνης Κ.

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ κατέκτησε ο ΝΟ Χίου που νίκησε στον μικρό τελικό 13-11 τον Ιωνικό.

Για τις θέσεις 5η-6η: ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου 14-8. Για τη θέση 7η-8η: Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΕ Πατρών 4-3.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης, 2. Ολυμπιακός, 3. ΝΟ Χίου, 4. Ιωνικός, 5. ΑΝΟ Γλυφάδας, 6. ΝΟ Ρεθύμνου, 7. Τρίτων Αμαρουσίου, 8. ΝΕ Πατρών, 9. ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά από κλήρωση που έγινε στα γραφεία της  ΚΟΕ,  σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Ημιτελικής Φάσης  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»,  που θα διεξαχθούν στις  18 – 19 – 20/ 7 / 2014, καθώς και ο όμιλος PLAY OUT.

  1. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/NIΚΗΣ                               2.    ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                                                  ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                      ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                                      ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                                             ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ                                   4.  B’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                                         ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  (PLAYOUT)  ΚΕΡΚΥΡΑ  

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ                                                

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                                                

ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                                      

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                                               

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                                          

Κατά τα άλλα ισχύουν ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  3173/Ε/ 30.5.14,  καθώς επίσης και στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.   

ΣΥΣΤΗΜΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η Ισοπαλία.

Γ’  Φάση – Τελική                 1 – 2 – 3 / 8 / 2014

Προκρίνονται για την  Γ’ Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους  1, 2, 3, 4,  σύνολο:  οκτώ (8) ομάδες.  Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων.

Η κλήρωση για την  Γ’  Φάση – Τελική,  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  21 / 7 / 2014  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Τα συμμετέχοντα σωματεία οφείλουν να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  παράβολο συμμετοχής  (280  Ευρώ) πριν την έναρξη των αγώνων, επί ποινή αποκλεισμού τους από το Πρωτάθλημα. Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. 080/480901-72.  

Οι εκπρόσωποι των σωματείων οφείλουν, κατά την διάρκεια των αγώνων, να επιδεικνύουν

την απόδειξη του παράβολου στον Αλυτάρχη, διαφορετικά  δεν  θα μπορούν να λάβουν μέρος στους αγώνες. 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα τρία σωματεία τη Θεσσαλονίκης ΑΡΗΣ-ΟΞΥΓΟΝΟ και ΑΘΩΣ αναλαμβάνουν την φιλοξενία του ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΟΣ και του ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ. Τηλ επικοινωνίας 6947028960 κ. Ι. Ζησόπουλος.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα σωματεία του ομίλου PLAY OUT μπορούν να επικοινωνούν με τον ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ στο τηλ. 6972024508 κ. Τόμπρος.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.  Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ                             ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑ                                  ΑΣ ΑΡΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5  αγωνιστική                        Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΟΞΥΓΟΝΟ

  1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

4η  αγωνιστική                       Κυριακη                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                        ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟΑΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟΑΝ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  17:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ    ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ    

ΩΡΑ:  11:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  18:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5 .    ΟΜΙΛΟΣ   (PLAY OUT)   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΚΕΡΚΥΡΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                           ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  14:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:  15:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  09:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ          

ΩΡΑ:  10:00               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  15:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  16:00               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε το πρόγραμμα των αγώνων της  Τελικής  Φάσης  του Πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  «2014»  (γεν. ‘99) που θα διεξαχθούν  17 – 18 – 19 – 20 / 7 /2014.

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  «2013»  με  αριθμ. πρωτ.:  2432/E/ 5.5.14,  καθώς επίσης και της Γενικής Προκήρυξης Υδατοσφαίρισης  «2013»,  με  αριθμ. πρωτ.:  6420/E/ 21.10.13.    

Διαστάσεις του αγωνιστικού χώρου  (25 Χ 20)

Στους εντός των ομίλων αγώνες, ισχύει η ισοπαλία. 

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ   ΑΤΤΙΚΗΣ                                  2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ   ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                       

ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ              

ΝΟ ΧΙΟΥ                                                                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                      

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                             

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ: Το κάθε σωματείο, για να συμμετάσχει στην Τελική φάση, οφείλει να καταθέσει στον λογαριασμό της Κ.Ο.Ε   Ε.Τ.Ε. 080/480901-72, έως την Τετάρτη 16/07/014 Παράβολο 280.00€, το οποίο οφείλουν να επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη, πριν την έναρξη των Αγώνων.                                                                    

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                   17/7/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΟ  ΧΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ

2η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/13

ΩΡΑ:  09:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/114

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:  21:00               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/114

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/114

ΩΡΑ:  19:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΒΟΥΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                   17/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ.

2η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/13

ΩΡΑ:  11:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/114

ΩΡΑ:  18:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/114

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/114

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΤΕΛΙΚΗ  ΦΑΣΗ   (ΧΙΑΣΤΙ  ΑΓΩΝΕΣ)

ΚΥΡΙΑΚΗ     20/7/14            ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  10:00              η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου 

ΩΡΑ:  13:00              η  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου  (5η – 6η θέση)

ΚΥΡΙΑΚΗ     20/7/14            ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  10:00              η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου 

ΩΡΑ:  11:00              η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)

ΩΡΑ:  17:00  ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                      

ΩΡΑ:  18:00  ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                  

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναδείχθηκαν την Κυριακή το βράδυ οι 22 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση από την Α’ στην Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, από τις 25 που θα βρεθούν εκεί τελικά.

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες θα βγουν από τους αγώνες (τέσσερις) που εκκρεμούν σε δύο ομίλους. Δύο αγώνες εκκρεμούν στον Α’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου αναζητείται η 3η στην κατάταξη ομάδα εκεί, η οποία παίρνει την πρόκριση. Δύο αγώνες εκκρεμούν και στον Β’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου περιμένουμε, όμως, ακόμα δυο ομάδες, την 2η και την 3η στην κατάταξη. Όλοι οι υπόλοιποι αγώνες των δέκα ομίλων ολοκληρώθηκαν κανονικά (στον Όμιλο Χανίων δεν κατέβηκε ο ΟΦΗ).

Οι 22 που έχουν ήδη προκριθεί είναι οι: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, Νηρέας Λαμίας (από τον Όμιλο Πατρών), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Λάρισας), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Χανίων), ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Ιωαννίνων).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤΕΚ 15-9, ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 27-1,ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 15-10, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 26-3, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 31-1, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 10-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2. ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………………….

3. ΕΑΤΕΚ 3

4. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ηρακλής – Πανσερραϊκός 14-5, Άθως Χαλκιδικής – Άρης 14-4, Ηρακλής – Άρης 9-4, Άθως Χαλκιδικής Πανσερραϊκός 11-4, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 10-7, Πανσερραϊκός – Άρης 4-9.

Η Βαθμολογία (Τελική)

1.Άθως Χαλκιδικής 9

2. Ηρακλής 6

………………………………………….

3. Άρης 3

4. Πανσερραϊκός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 27-1, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-17, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 32-0, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 7-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Πατρών 0-25, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 3-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 9

2. Νηρέας Λαμίας 6

……………………………………………..

3. ΝΕ Πατρών 3

4. ΝΕ Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας, Ν. Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 19-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 1-20,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 15-4, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-23, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 2-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 16-4, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 1-11, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 6-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

………………………………………..

4. ΝΕ Λάρισας 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 4-10, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 3-20, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-21. Ο ΟΦΗ δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………………….

3. Πλιτς Πλατς 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 5-12, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 8-13, Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 12-12. Οι αγώνες ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου και Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων αναβλήθηκαν, Ηλυσιακός – ΝΟ Καλαμακίου 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 3-6, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 14-3, ΝΟ Καλαμακίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6.

Η Βαθμολογία:

1.ΓΣ Ηλιούπολης 9 (3 αγ.)

2. ΝΟ Καλαμακίου 9 (4 αγ.)

3. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (3 αγ.)

4. Ηλυσιακός 1 (3 αγ.)

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πειραιά, Γέρακα, Ιλίσιο):

ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 3-9, Νηρέας Γέρακα – Τρίτων Αμαρουσίου 12-6,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 15-3, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χίου 1-7, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 13-3. Ο αγώνας Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα αναβλήθηκε, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 2-14, Νηρέας Γέρακα –ΝΟ Χίου 10-5, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 12-7.

 Η Βαθμολογία:

1.Ολυμπιακός 12 (4 αγ.)

2. Νηρέας Γέρακα 6 (3 αγ.)

3. ΝΟ Χίου 6 (4 αγ.)

4. Εθνικός Πειραιά 0 (2 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά (θα γίνει τη Δευτέρα 12/5 στις 21.30 στο κολυμβητήριο Γέρακα) και Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 19-0, ΓΣ Περιστερίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-5,Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 15-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-32, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-20, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 20-5, Πανιώνιος – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-0, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-26.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

…………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Π. Φαλήρου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 11-1, Π. Φάληρο – ΑΟ Πετρούπολης 20-2, Παναθηναϊκός – Π. Φάληρο 5-13, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-16, Ιωνικός – ΑΟ Πετρούπολης 14-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 8-6, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 7-2, Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-4, ΑΟ Πετρούπολης – Παναθηναϊκός 3-9, Ιωνικός – Π. Φάληρο 7-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

3. Παναθηναϊκός 6

……………………………………….

4. Ιωνικός 3

5. ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Δελφίνια Πτολεμαϊδας –Πύρρος Ιωαννίνων 1-3, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΑΣ Ημαθίας 6

2. Πύρρος Ιωαννίνων 3

……………………………………..

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 20-22 Ιουνίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 14 Μαϊου.

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες της Α΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων, αλλά και το μπαράζ κι έτσι αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση.

Είναι οι ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, Ιωνικός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών και (από το μπαράζ) ο Πανιώνιος.

 Ά ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Περιστερίου, Βουλιαγμένης):

ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου 10-5,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 26-2, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χίου 5-16, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-24, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 7-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 20-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΝΟ Χίου 6

……………………………………..

3. Νηρέας Χαλανδρίου 3

……………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Ν. Σμύρνης, Νίκαιας, Πειραιά):

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ολυμπιακός 2-13, Τρίτων Αμαρουσίου – Ιωνικός 1-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Πανιώνιος 5-12, Ιωνικός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13-2, Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 1-5,Πανιώνιος – Ολυμπιακός 4-10, Ολυμπιακός – Ιωνικός 11-10, Τρίτων Αμαρουσίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 14-1, Ιωνικός – Πανιώνιος 13-4, Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 4-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. Ιωνικός 9

3. Τρίτων Αμαρουσίου 6

…………………………………….

4. Πανιώνιος 3

……………………………………..

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Δεν έγιναν αγώνες. Προκρίθηκε απευθείας ο ΝΟ Λάρισας διότι οι άλλες ομάδες αποχώρησαν.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 16-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

2. ΝΟ Χανίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 20-4, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-4,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Πατρών 15-4, ΝΕ πατρών – Εθνικός Πειραιά 10-2, ΝΕ πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-10, ΝΟ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 10-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. ΝΕ Πατρών 6

……………………………………

3. ΝΟ Πατρών 1

4. Εθνικός Πειραιά 1

Στον αγώνα μπαράζ: Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 19-12.

Η Τελική φάση των Κορασίδων θα γίνει 18-20/7. Ηκλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει στις 18/6 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»  με  αριθμ.πρωτ:  6420/Ε/ 21.10.13,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  (γενν. 2001)   «2014»  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   3.  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΟΚ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ  ΚΟΛ.    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ     ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ.

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ                              ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ      5.  ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ       6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΟΕΑ/ΝΑΒ                              ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΟΦΗ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 8. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  9. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.           ΑΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ   ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα   ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική               9 – 10 – 11 / 5 / 14      

Β’  Φάση – Ημιτελική                       20 – 22 / 6 / 14

Γ’  Φάση – Τελική                             25 – 27 / 7 / 14

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των επτά (7) λεπτών η κάθε μία περίοδος,  για το συγκεκριμένο Πρωτάθλημα.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές  (γενν. 2001)  και  νεώτεροι.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/E/ 21.10.13.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν με τους  Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA  και τους κανονισμούς της  ΚΟΕ.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  PRESSING  από την σέντρα και πίσω προς την περιοχή της αμυνόμενης ομάδας και καταργείται το απευθείας σουτ για γκολ μετά από φάουλ  (πρέπει να γίνει ανταλλαγή της μπάλας),  στην  Α’  και  Β’  Φάση,  ισχύει η  Ισοπαλία.

 

Ημιτελική  Φάση

Προκρίνονται για την  Ημιτελική Φάση:

Οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 1, 2, 3, 5, 10,   οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 4, 6, 7, 8, 9,   σύνολο:  είκοσι πέντε  (25) ομάδες.

Σχηματίζονται πέντε (5) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων ομάδων.

Για την  Τελική Φάση  προκρίνονται οι Δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου  (25Χ20 μ.)

Μπάλες  μικρού  μεγέθους.

Η κλήρωση για την  Ημιτελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  τετάρτη  14 / 5 / 14  και  ώρα:  14:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

Τελική  Φάση

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται Δέκα (10) ομάδες.

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και αγωνίζονται με σύστημα  Pool,  ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

Η κλήρωση για την  Τελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  25 / 6 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το κάθε μετακινούμενο σωματείο για την Α’ Φάση – Προκριματική, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής  (220  Ευρώ). Τα παράβολα συμμετοχής, οφείλουν τα σωματεία να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  μέχρι 7/5/2014,  διαφορετικά  δεν  δικαιούνται να λάβουν μέρος στο Πρωτάθλημα. Το καταθετήριο του παραβόλου οφείλουν να επιδεικνύουν στον αλυτάρχη πριν τον αγώνα.  Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/480901-72

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.   Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΛΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ  ΦΟΙΒΟΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

 

           

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  16:00               ΠΑΟΚ                                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

 

 

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  17:00               ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

–  5  –

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΠΑΛΙΟ)

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ                                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:40               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

                                   

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

–  6  – 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  13:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ  ΣΠΟΡΤ               ΟΦΗ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΟΦΗ              

ΩΡΑ:  20:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  11:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

 

 

 

 

6.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

 

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ           

ΩΡΑ:  11:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

–  7  – 

 

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  14:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΧΙΟΥ

           

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΝΟ ΧΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Δευτέρα                                  12/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

 

 

 

 

–  8  – 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                   

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–  9  – 

 

 

  1. Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:45               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:45               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

 

Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ                  ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

  1.   ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

1η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  15:30               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ