Ετικέτα: Καλαμάτα

 

ΠΡΟΚHΡYΞΗ 2ο ΚΥΠΕΛΛΟ «ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 2017»,5-7 ΜΑΪΟΥ 2017,ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 2ο ΚΥΠΕΛΛΟ «ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 2017»,5-7 ΜΑΪΟΥ 2017,ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΜΑΪΟΥ 2016

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ GRAND PRIX 2016,6-8 ΜΑΪΟΥ 2016,ΑΛΙΜΟΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ JUNIOR 2016,ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΜΑΪΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΦΑΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 2016,7-8 ΜΑΪΟΥ 2016,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «45 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ»,7-8 ΜΑΪΟΥ 2016,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 2016»,7-8 ΜΑΪΟΥ 2016,ΚΑΛΑΜΑΤΑ

PROGRAMM LEN EUROPEAN AQUATICS CHAMPIONSHIPS (SWIMMING),9-22 MAY 2016,LONDON

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ης ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΜΑΪΟΥ 2016,ΒΟΛΟΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ης ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ,14-15 ΜΑΪΟΥ 2016,ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ης ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ,14-15 ΜΑΪΟΥ 2016,ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 15α ΤΣΙΤΕΙΑ 2016,20-22 ΜΑΪΟΥ 2016,ΙΛΙΣΙΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ης ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΜΑΪΟΥ 2016,ΚΑΒΑΛΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ης ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΜΑΪΟΥ 2016,ΧΑΛΚΙΔΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ» 2016,21-22 ΜΑΪΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «15ο ΚΥΠΕΛΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ»,21-22 ΜΑΪΟΥ 2016,ΧΑΪΔΑΡΙ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 7-8 ΕΤΩΝ,ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΜΑΪΟΥ 2016,ΧΑΪΔΑΡΙ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΙ 2016»,27-28-29 ΜΑΪΟΥ 2016,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «Κ΄ΙΩΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016»,28-29 ΜΑΪΟΥ 2016,ΒΟΛΟΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΡΕΣΤΕΙΑ 2016,ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΜΑΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 2016»,7-8 ΜΑΪΟΥ 2016,ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Πηγή:swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ 2016»,7-8 ΜΑΪΟΥ 2016,ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,29-30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2013,ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Πηγή:www.swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 24ου ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ ΚΟΛΠΟΥ

Στις 1/9 /2012 εγινε ο μεγαλυτερος κολυμβητικος μαραθωνιος στην ελλαδα ο 24ος Κολυμβητικός Μαραθώνιος του Μεσσηνιακού Κόλπου (ΚΑΛΑΜΑΤΑ- ΣΤΟΥΠΑ 31χλμ.) στον οποιο συμμετειχαν 11 αθλητες απο το εξωτερικο και 5 ελληνες.

Τα αποτελεσματα είναι:

Θερμοκρασία Περιβάλλοντος: 33οC
Θερμοκρασία Θαλάσσης: 25οC
Ανεμος: 2 β

Τριπλό Διάπλου

1. MANYOKI ATTILA ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Κολύμπησε 60 χλμ. και έκανε 21 ώρες χωρίς να τερματίσει)

Μονό Διάπλου
1. LARROSA CHORRO JOSE LUIS ΙΣΠΑΝΙΑ 7h. 40min.
2. ΜΠΑΝΤΟΥΒΑΝΗΣ ΠΑΝΟΣ ΕΛΛΑΔΑ 7h. 55min.
3. CIARAMELLA FERNANDO ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 8h. 25min.
4. SAMUEL GARETH ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ 8h. 33min.
5. SERRANO SANCHEZ Ma PAZ ΙΣΠΑΝΙΑ 8h. 40min.
6. KHALED CABLAN ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ 8h. 43min..
7. GIUSEPPE D’ALESSANDRO ΙΤΑΛΙΑ 8h. 49min..
8. AVILA SANCHEZ MARGARITA ΙΣΠΑΝΙΑ 8h. 50min.
9. BENJAMIN JUSTIN ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ 9h. 13min.
10. LEIBBRANDT ROSS ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ 9h. 17min.
11. PETTERSEN MARK ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ 9h. 17min.
12. ΨΙΛΟΛΙΓΝΟΥ ΣΟΦΙΑ ΕΛΛΑΔΑ 9h. 50min..
13. ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ ΕΛΛΑΔΑ 10h. 05min..
14. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΛΛΑΔΑ 10h. 50min..
15. ΠΕΦΑΝΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΕΛΛΑΔΑ 11h. 25min.
16. EDWARDS CHARLES ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ 11h. 35min. 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ,15-16 ΙΟΥΝΙΟΥ 2012,ΠΑΡΑΛΙΑ ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Ο Μάριος Καλαφάτης (Ολυμπιακός) στους Άνδρες και η Κέλυ Αραούζου (ΕΓΣ), πρώτευσαν στα 10 χιλιόμετρα του 11ου Πανελλήνιου πρωταθλήματος Κολύμβησης Μεγάλων Αποστάσεων, στη σημερινή πρεμιέρα των αγώνων στα Βοτσαλάκια του Πειραιά.

Στις Αναπτυξιακές ηλικίες και τα 2,5 χιλιόμετρα, πρώτοι ήταν ο Δημήτρης Νέγρης (Ηλυσιακός) και η Βασιλική Μπράζα (Πρωτέας Λαμίας).

10000m ΑΝΔΡΩΝ
1  ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 1985 ΟΣΦΠ 
2  ΑΡΝΙΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1992 ΚΟΠΙ 
3  ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1992 ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 
4  ΠΑΠΑ∆ΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1992 ΑΠΟΛ.ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 
5  ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 1990 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 
10000m ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1 2 ΑΡΑΟΥΖΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΕΓΣ 

2500m ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΑ

1  ΝΕΓΡΗΣ ∆ΗΜΗΤΡΙΟΣ 1998 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α 29.56.59
2  ΣΥΡΙΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1998 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α 31.23.33
3  ΜΕΝΤΕΣΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΙΚΛΕΙΤΟΣ 1998 ΠΑΟΚ Α 31.24.73
4  ΙΩΝΝΙ∆ΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1998 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α 31.37.86
5  ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1999 ΟΕΑ ΝΑΒ Α 31.59.30
6  ΓΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1998 ΑΣ ΑΡΗΣ Α 32.12.47
7  ΑΛΟΓΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1999 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α 32.16.14
8  ΓΕΩΡΓΑΤΟΣ ΛΕΟΝΑΡ-ΗΛ 1999 ∆ΕΛΦ.ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ  39.35.09
9  ∆ΕΒΕΛΙ∆ΗΣ Α∆ΑΜΑΝΤ 1998 ∆ΕΛΦ.ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ 39.37.10

1  ΜΠΡΑΖΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1999 ΑΝΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ  31.33.23
2  ΒΑΡΕΛΑ ΜΥΡΣΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ 1998 ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  32.18.75
3  ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΥ ΑΦΡΟ∆ΙΤΗ 1998 ΕΓΣ  32.42.22
4  ∆ΑΜΑΛΑ ΙΩΑΝΝΑ 1998 ΕΓΣ  32.47.95
5  ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ Α∆ΑΜΑΝΤΙΑ 1998 ΑΕ ΧΑΙ∆ΑΡΙΟΥ  33.10.84
6  ΠΑΠΠΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1998 ΑΕ ΧΑΙ∆ΑΡΙΟΥ  38.15.23
7  ΚΑΣΤΑΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΕΛΕΝΗ 1999 ΕΓΣ  38.59.73
8  ΡΑΓΙΑ ΕΥΘΑΛΙΑ 1998 ∆ΕΛΦ.ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ  39.00.43
9  ΚΟΛΛΙΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1998 ∆ΕΛΦ.ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ  39.01.06
10  ΖΕΡΒΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤ 1999 ∆ΕΛΦ.ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ  40.31.64

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία, στα Βοτσαλάκια του Πειραιά, το 11ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κολύμβησης Μεγάλων Αποστάσεων που συνδιοργανώθηκε από την ΚΟΕ και τον Δήμο Πειραιά, μέσω του Πολιτιστικού Οργανισμού Άθλησης Νεολαίας (ΟΠΑΝ).

Στα σημερινά αγωνίσματα, ο Μάριος Καλαφάτης του Ολυμπιακού και η Κέλυ Αραούζου του ΕΓΣ, πρώτευσαν και στα 5 χιλιόμετρα των ανδρών / γυναικών, μετά τα 10 χλμ χτες (Παρασκευή).

Στα 7,5 χιλιόμετρα των εφήβων, πρώτος ήταν ο Βαγγέλης Τσιραπίδης του ΑΝΟ Αργυρούπολης και στις νεάνιδες η Τριανταφυλλιά Διακουμάκου του Ολυμπιακού.

Τέλος, στα 5 χιλιόμετρα των παίδων, πρώτος ήταν ο Στέλιος Καστόρης της ΑΕ Χαϊδαρίου και στις κορασίδες η Περσεφόνη Μοίρα του ίδιου συλλόγου.

Τα αποτελέσματα για τους 3 πρώτους / ες:

5 χλμ Ανδρών: Καλαφάτης (Ολυμπιακός) 1.00.13.14, Αρνιακός (Ποσειδών Ιλισίων) 1.00.17.97, Φωκαϊδης (ΠΑΟΚ) 1.00.18.50

5 χλμ Γυναικών: Αραούζου (ΕΓΣ) 1.00.46.11

7,5 χλμ εφήβων: Τσιραπίδης (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 1.31.55.88, Κυροδήμος (Πρωτέας Λαμίας) 1.32.14.91, Βασδέκης (Άρης Θεσσαλονίκης) 1.32.18.24

7,5 χλμ νεανίδων: Διακουμάκου (Ολυμπιακός) 1.39.16.23, Κουμουνδούρου (ΝΟ Λάρισας) 1.39.34.99

5 χλμ παίδων: Καστόρης (ΑΕ Χαϊδαρίου) 1.00.32.87, Πούλιος (ΠΑΟΚ) 1.01.33.57, Δαλβόγιαννης (ΠΑΟΚ) 1.01.34.46

5 χλμ κορασίδων: Μοίρα (ΑΕ Χαϊδαρίου) 1.01.41.12, Κρητικού (ΥΣ Ρόδου) 1.02.01.13, Ζωγράφου (ΠΑΟΚ) 1.03.05.49

Πηγή

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΑ ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ

Το 11ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης Μεγάλων Αποστάσεων, διεξάγεται Παρασκευή και Σάββατο (15-16 Ιουνίου) στα Βοτσαλάκια του Πειραιά, με συνδιοργανωτή τον Οργανισμό Πολιτισμού Άθλησης Νεολαίας (ΟΠΑΝ) του Δήμου Πειραιά.

Την Παρασκευή το πρωί (09.00) θα διεξαχθούν τα 10 χιλιόμετρα Ανδρών / Γυναικών και τα 2,5 χιλιόμετρα των Αναπτυξιακών ηλικιών.

Το Σάββατο την ίδια ώρα (09.00), τα 5 χιλιόμετρα Ανδρών / Γυναικών, Παίδων / Κορασίδων και τα 7,5 χιλιόμετρα Εφήβων / Νεανίδων.

Σύμφωνα με τις δηλώσεις συμμετοχών, στους Άνδρες / Γυναίκες μετέχουν 15 κολυμβητές / τριες, στους Έφηβους / Νεάνιδες 12, στους Παίδες / Κορασίδες 23 και στις Αναπτυξιακές ηλικίες (γενν. 1998 – 99) 19 κολυμβητές / τριες.

Οι προηγούμενες 10 διοργανώσεις του Πανελλήνιου πρωταθλήματος, φιλοξενήθηκαν: 2002 Καλαμάτα, 2003 Καλαμάτα, 2004 Καλαμάτα, 2005 Καλαμάτα, 2006 Καβάλα, 2007 Κορώνη, 2008 Κορώνη, 2009 Κορώνη, 2010 Χαλκίδα, 2011 Νικήτη Χαλκιδικής.

Στην Μαδρίτη μεταβαίνουν αύριο (Πέμπτη) για το Γκραν πρι καταδύσεων της Fina, τρεις (3) καταδύτες μας, συνοδευόμενοι από τον ομοσπονδιακό τεχνικό Πέτρο Φυρίγο.

Είναι οι:Στέφανος Παπαρούνας (Τραμπολίνο 3 μέτρα), Ιουλιάνα Μπανούση (Τραμπολίνο 3 μέτρα, Τραμπολίνο 3 μέτρα συγχρονισμένων), Ελένη Κατσούλη (ομοίως).

Στην ισπανική πρωτεύουσα μεταβαίνει και ο διεθνής Κριτής, Κώστας Φυρίγος.

Πηγή

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ, 2-3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΚΑΙ ΕΥΒΟΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ, ΧΑΛΚΙΔΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΑΘΗΝΑΣ 10-11 ΕΤΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟ.

Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ Α΄ ΦΑΣΗΣ ΣΤΗΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗ

Το αποτελέσματα στον Α’ όμιλο (Εθνικό κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης):

Παρασκευή (19/3)
ΟΦΘ-Άρης: 13-9
Χαλκίδα-Νηρέας Χαλανδρίου: 15-7

Σάββατο (20/3)

Πρωί
Νηρέας Χαλανδρίου-ΟΦΘ: 8-8
Αργοστόλι-Χαλκίδα: 14-6

Απόγευμα
Άρης-Νηρέας Χαλανδρίου: 6-6
ΟΦΘ-Αργοστόλι: 5-12

Κυριακή (21/3)

Πρωί
Αργοστόλι-Άρης: 16-3
Χαλκίδα-ΟΦΘ: 8-7

Απόγευμα
Νηρέας Χαλανδρίου-Αργοστόλι: 5-13
Άρης-Χαλκίδα: 8-5

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

1. Αργοστόλι 8 (55-19)
2. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (34-34)
3. ΟΦΘ 3 (28-25)
4. Άρης 3 (26-40)
5. Χαλκίδα 2 (26-44)

Το αποτελέσματα του Β’ ομίλου (Ηλιούπολη):

Παρασκευή (19/3)
Νηρέας Γέρακα-Ιωνικός Νικαίας: 7-5
Άγιος Νικόλαος-Ηλιούπολη: 7-6

Σάββατο (20/3)

Πρωί
Ηλιούπολη-Νηρέας Γέρακα: 4-4
Μεσόγειος-Άγιος Νικόλαος: 5-5

Απόγευμα
Ιωνικός Νικαίας-Ηλιούπολη: 6-4
Νηρέας Γέρακα-Μεσόγειος: 5-8

Κυριακή (21/3)

Πρωί
Άγιος Νικόλαος-Νηρέας Γέρακα: 4-5
Μεσόγειος-Ιωνικός Νικαίας: 8-5

Απόγευμα
Ιωνικός Νικαίας-Άγιος Νικόλαος: 5-7
Ηλιούπολη-Μεσόγειος: 9-4

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

1. Μεσόγειος 5 (25-24)
2. Άγιος Νικόλαος 5 (23-21)
3. Νηρέας Γέρακα 5 (21-21)
4. Ηλιούπολη 3 (23-20)
5. Ιωνικός Νικαίας 2 (21-26)

Στη δεύτερη θέση του ομίλου βρίσκεται ο Νηρέας που κατάφερε να πάρει δύο νίκες
και δύο ισοπαλίες, ενώ στην τρίτη θέση ισοβαθμούν οι Θεσσαλονικείς ΟΦΘ και
Άρης. Τελευταία είναι η Χαλκίδα με μόλις μία νίκη επί του ΟΦΘ.

Όσον αφορά στον όμιλο Νότου, τα πράγματα είναι σαφώς πιο ισορροπημένα αφού
τρεις ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι Μεσόγειος, Άγιος
Νικόλαος και Νηρέας Γέρακα έχουν από 5 βαθμούς, ενώ η Ηλιούπολη ακολουθεί με 3
και ο Ιωνικό Νικαίας με 2.

Εντύπωση προκάλεσε η μόλις μία νίκη της Ηλιούπολης στον πρώτο γύρο, αφού εκτός
του ότι φιλοξένησε τον όμιλο, ξεκίνησε ως το φαβορί για την πρωτιά. Στον
δεύτερο γύρο πάντως αναμένεται πιο δυνατή, κάτι που φάνηκε και στο τελευταίο
της ματς με τη Μεσόγειο.

Αν δεν αλλάξει κάτι στον προγραμματισμό της ΚΟΕ, ο δεύτερος γύρος θα
πραγματοποιηθεί το τριήμερο (14, 15 και 16 Μαΐου) και η τελική φάση, στην οποία
θα προκριθούν οι τρεις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, θα γίνει στις 18, 19 και
20 Ιουνίου (κλήρωση στις 19/5).

Να υπενθυμίσουμε ότι η τέταρτη ομάδα από κάθε γκρουπ θα εξασφαλίσει την
παραμονή και η τελευταία θα υποβιβαστεί (εκτός αν η ΚΟΕ αποφασίσει να ανεβάσει
τον αριθμό των ομάδων της Β’ Εθνικής από δέκα σε δώδεκα).

Το αποτελέσματα στον Α’ όμιλο (Εθνικό κολυμβητήριο
Θεσσαλονίκης):

Παρασκευή (19/3)
ΟΦΘ-Άρης: 13-9
Χαλκίδα-Νηρέας Χαλανδρίου: 15-7

Σάββατο (20/3)

Πρωί
Νηρέας Χαλανδρίου-ΟΦΘ: 8-8
Αργοστόλι-Χαλκίδα: 14-6

Απόγευμα
Άρης-Νηρέας Χαλανδρίου: 6-6
ΟΦΘ-Αργοστόλι: 5-12

Κυριακή (21/3)

Πρωί
Αργοστόλι-Άρης: 16-3
Χαλκίδα-ΟΦΘ: 8-7

Απόγευμα
Νηρέας Χαλανδρίου-Αργοστόλι: 5-13
Άρης-Χαλκίδα: 8-5

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

1. Αργοστόλι 8 (55-19)
2. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (34-34)
3. ΟΦΘ 3 (28-25)
4. Άρης 3 (26-40)
5. Χαλκίδα 2 (26-44)

Το αποτελέσματα του Β’ ομίλου (Ηλιούπολη):

Παρασκευή (19/3)
Νηρέας Γέρακα-Ιωνικός Νικαίας: 7-5
Άγιος Νικόλαος-Ηλιούπολη: 7-6

Σάββατο (20/3)

Πρωί
Ηλιούπολη-Νηρέας Γέρακα: 4-4
Μεσόγειος-Άγιος Νικόλαος: 5-5

Απόγευμα
Ιωνικός Νικαίας-Ηλιούπολη: 6-4
Νηρέας Γέρακα-Μεσόγειος: 5-8

Κυριακή (21/3)

Πρωί
Άγιος Νικόλαος-Νηρέας Γέρακα: 4-5
Μεσόγειος-Ιωνικός Νικαίας: 8-5

Απόγευμα
Ιωνικός Νικαίας-Άγιος Νικόλαος: 5-7
Ηλιούπολη-Μεσόγειος: 9-4

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

1. Μεσόγειος 5 (25-24)
2. Άγιος Νικόλαος 5 (23-21)
3. Νηρέας Γέρακα 5 (21-21)
4. Ηλιούπολη 3 (23-20)
5. Ιωνικός Νικαίας 2 (21-26)