Ετικέτα: Κοκκινάκη

 

ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 3Ο CAMP ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Το τρίτο στη σειρά καμπ προετοιμασίας της, εν όψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Ώκλαντ της Νέας Ζηλανδίας (12-18 Δεκεμβρίου), πραγματοποιεί η προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων από την ερχόμενη Κυριακή έως και την Τρίτη (20-22 Νοεμβρίου) στον Άγιο Κοσμά.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Στέφανος Λέανδρος κάλεσε τις εξής 22 πολίστριες, για το απόγευμα (17.00) της Κυριακής: Σταματοπούλου, Ελευθεριάδου, Πλευρίτου Βασ., Λογοθέτη, Νίνου Ειρ. (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Μαυρωτά Ιφ., Πρωτοπαπά, Σελετοπούλου, Πάτρα Μ., Κοτσιώνη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Ελληνιάδη, Παπαναστασίου Άνθ., Παπαναστασίου Δ., Λούδη Ευαγγ., Γρηγοροπούλου, Κόλλια (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Μυριοκεφαλιτάκη, Σαφέτη (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), Μιχαηλίδου, Κατσίμπρη (ΕΘΝΙΚΟΣ), Λάζαρη (ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ), Γιαννακέα (ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ).

ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 2Ο CAMP ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Διήμερο καμπ προετοιμασίας στον Άγιο Κοσμά (13-14/11), θα πραγματοποιήσει η Προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. ‘98) εν όψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος τον ερχόμενο μήνα στη Νέα Ζηλανδία (Ώκλαντ, 7-16/12).
Οι 24 πολίστριες που κάλεσε ο ομοσπονδιακός τεχνικός Στέφανος Λέανδρος: Σταματοπούλου, Ελευθεριάδου, Πλευρίτου Β., Λογοθέτη, Νίνου Ειρ.(ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Κοτσιώνη, Μαυρωτά Ιφ., Πάτρα Μ., Πρωτοπαπά, Σελετοπούλου, Μαστρόκαλου, Κοκκινάκη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Παπαναστασίου Άνθ., Παπαναστασίου Δ., Κόλλια, Γρηγοροπούλου, Ελληνιάδη, Αρχοντάκη (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Καζάνα, Σαφέτη, Μυριοκεφαλιτάκη (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), Μιχαηλίδου, Δουρέκα (ΕΘΝΙΚΟΣ), Δούλη (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ).

ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 1ο CAMP ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Την προετοιμασία της για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νεανίδων τον ερχόμενο Δεκέμβρη στη Νέα Ζηλανδία, αρχίζει η προεθνική μας ομάδα με το πρώτο της καμπ την ερχόμενη Κυριακή (30/10) στον Άγιο Κοσμά (09.00).

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Στέφανος Λέανδρος, κάλεσε τις εξής: Σταματοπούλου, Ελευθεριάδου, Πλευρίτου Β., Λογοθέτη, Νίνου Ειρ. (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Κοτσιώνη, Ζοφώλη, Μαυρωτά Ιφ., Πάτρα Μ., Πρωτοπαπά, Σελετοπούλου, Μαστρόκαλου, Κοκκινάκη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Παπαναστασίου Άνθ., Παπαναστασίου Δ., Κόλλια, Γρηγοροπούλου, Λούδη Ε., Ελληνιάδη (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Καζάνα, Σαφέτη, Μυριοκεφαλιτάκη (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΗΣ), Μιχαηλίδου, Δουρέκα (ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ).

ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ CAMP ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Καμπ προετοιμασίας της Προεθνικής ομάδας υδατοσφαίρισης Κορασίδων, πραγματοποιείται το Σάββατο 23 Απριλίου στο κλειστό Καταδυτήριο του Αγίου Κοσμά.

Ο υπεύθυνος ομοσπονδιακός τεχνικός των υποδομών Τάσος Παπαναστασίου κάλεσε τις: Κοκκινάκη, Μαστρόκαλου, Ιωαννίδη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Χουζούρη (ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ), Βέρκα (ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ), Μοτίτη, Τσιρώνη, Παραμύθα (ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΙΛΙΣΙΩΝ), Παπασταθοπούλου, Γεωργιοπούλου (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), Καρκάνη, Λίβα , Φράγκου (ΤΡΙΤΩΝΑ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ), Λούδη, Τερεζάκη, Αλεξίου, Σακέτου (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Δούλη, Καλατζή (ΝΗΡΕΑ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ), Λιαπάκη, Πουλοπούλου, Δόριζα, Φερμάνη, Γερόλυμου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ).

Κατ’ εξαίρεση καλούνται και οι τερματοφύλακες (γεννηθείσες το 2001), Κρασσάκη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Τσιρέκα (ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ), Αρχοντάκη (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Κοβάσεβιτς (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ).

Ετοιμάζεται η Εθνική για τη Γεωργία

Στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά θα προπονηθεί το πρωί (10.30) της ερχόμενης Δευτέρας (25/4) η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Ανδρών πριν την αναχώρηση της (15.35) για την Τιφλίδα όπου την επομένη (26 Απριλίου) αντιμετωπίζει την Γεωργία για τα προκριματικά του World League.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Θόδωρος Βλάχος κάλεσε τους: Κώστα Φλέγκα, Στέφανο Γαλανόπουλο (τερματοφύλακες), Χρήστο Αφρουδάκη, Μανώλη Μυλωνάκη, Άγγελο Βλαχόπουλο, Κώστα Γεννηδουνιά, Γιάννη Φουντούλη, Αλέξανδρο Γούνα, Κώστα Μουρίκη, Χριστόδουλο Κολόμβο, Βαγγέλη Δελακά, Κυριάκο Ποντικέα, Δημήτρη Τίγκα.

Το παιχνίδι, για την 5η αγωνιστική του A’ Ομίλου Ευρώπης, έχει προγραμματιστεί να αρχίσει 18.30 τοπική ώρα, στο Ολυμπιακό Κέντρο Υγρού στίβου της Τιφλίδας, με διαιτητές τους Ντράγκαν Σταμπαλίγια (Κροατία), Ερκάν Τουρκάν (Τουρκία) και παρατηρητή από πλευράς Fina τον Ζακ Ρασίν (Ελβετία).

Στο άλλο παιχνίδι του Ομίλου, στην Οραντέα: Ρουμανία – Ουγγαρία

Η Βαθμολογία

1.ΕΛΛΑΔΑ           56-27     12

……………………………………………..

2.Ουγγαρία        61-40     9

3.Ρουμανία        30-53     3

4.Γεωργία           41-68     0