Ετικέτα: Κολυμβητήριο ΝΟΒ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ WATER POLO

Οκτώ ομάδες μετέχουν της τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών, που διεξάγεται από αύριο (Πέμπτη) μέχρι και το Σάββατο, σε δύο Ομίλους.

Α’ (κολυμβητήριο ΝΟΒ): ΗΡΑΚΛΗΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Β’ (κολυμβητήριο ΑΝΟΓ): ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Πέμπτη, 24/6

κολυμβητήριο ΝΟΒ

20.00 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

21.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΊΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

κολυμβητήριο ΑΝΟΓ

19.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

20.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Παρασκευή, 25/6

κολυμβητήριο ΝΟΒ

12.30 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

κολυμβητήριο Αγίου Κοσμά: 09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (αντί 13.30, κολ. ΝΟΒ

20.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ

21.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

κολυμβητήριο ΑΝΟΓ

13.30 (αντί 13.00) ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ,

14.45 (αντί 14.00) ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ,

20.30 (αντί 20.00) ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ,

21.30 (αντί 21.00) ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Σάββατο, 26/6

κολυμβητήριο ΝΟΒ

10.00 Α1 – Β2 (Ημιτελικός)

11.00 Α3 – Β3 (Θέσεις 5η – 6η)

κολυμβητήριο ΑΝΟΓ

12.00 Β1 – Α2 (Ημιτελικός)

13.00 Β4 – Α4 (Θέσεις 7η – 8η)

κολυμβητήριο Αλίμου

18.15 Μικρός τελικός (Θέσεις 3η – 4η)

19.15 Μεγάλος τελικός (Θέσεις 1η – 2η)

ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ H B’ ΦΑΣΗ ΤΩΝ PLAY OFF ΤΗΣ Α1 ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Αρχίζουν αύριο (Σάββατο) οι αγώνες της Β’ φάσης των πλέι οφ του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

ΘΕΣΕΙΣ 1-4

Κολ. Νέας Σμύρνης    18.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΟΚ

(Βασιλείου, Σκαλοχωρίτης)

Κολ. Εθν. Πειραιά       19.30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

(Σταυρίδης, Μπιράκης)

Δευτέρα, 7/6

Κολ. Ποσειδώνιο        19.00   ΠΑΟΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

(Σταυρίδης, Μπιράκης)

Κολ. ΝΟΒ                   19.30   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

(Σταυρόπουλος, Μοίραλης)

Τετάρτη, 9/6 (Αν χρειαστεί)

Κολ. Νέας Σμύρνης    18.00   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΟΚ

Κολ. Εθν. Πειραιά       19.30   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Στον τελικό, προκρίνονται οι ομάδες που θα πετύχουν δύο νίκες, ενώ οι ηττημένοι θα αγωνιστούν, για την 3η θέση.

ΘΕΣΕΙΣ 5-6

Κολ. ΟΑΚΑ                18.30   ΠΑΝΑΘΗΝΑΊΚΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

(Σταυρόπουλος, Κωνσταντινίδης)

Δευτέρα, 7/6

Κολ. Π. Φαλήρου        19.00   ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

(Βασιλείου, Μπουδραμής)

Τετάρτη, 9/6 (Αν χρειαστεί)

Κολ. ΟΑΚΑ                20.30   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

Η ομάδα που θα πετύχει 2 νίκες κατακτά την 5η θέση