Ετικέτα: Κολυμβητήριο Περιστερίου

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΘΕΡΙΝΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΑΓΩΝΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωστοποιούμε τα κολυμβητήρια στα οποία θα διεξαχθούν οι προγραμματισμένες, για την Θερινή περίοδο, κολυμβητικές διοργανώσεις :

  • Εθνικό Πρωτάθλημα ΟΠΕΝ

Άλιμος

20-22 Ιουνίου

  • Θερινοί Αγώνες  9-10-11-12 ετών

Ιλίσιο Κολυμβητήριο

27-29 Ιουνίου 2014          πρωί 09.00 & απόγευμα 18.00

  • Θερινή Ημερίδα Κατηγοριών

Κολυμβητήριο Περιστερίου

11-13 Ιουλίου 2014          απόγευμα 18.00

  • Πανελλήνιοι αγώνες 9-10 ετών

Κολυμβητήριο Περιστερίου

5 Ιουλίου 2014     πρωί 09.00 & απόγευμα 18.00

6 Ιουλίου 2014     πρωί 09.00

  • Πανελλήνιοι αγώνες 11-12 ετών (με το κατωτέρω πρόγραμμα)

Ιλίσιο Κολυμβητήριο

4-5 Ιουλίου 2014  πρωί 09.00 & απόγευμα 18.00

6 Ιουλίου 2014     πρωί 09.00

  • Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων ΑΒ, Ιλίσιο Κολυμβητήριο

21 Ιουλίου 2014   απόγευμα 17.00-20.00 Προπόνηση

22-23 Ιουλίου 2014          πρωί   09.00 & απόγευμα 18.00

24 Ιουλίου                        πρωί   09.00 & απόγευμα 17.00

  • Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων, Εφήβων-Νεανίδων

Ιλίσιο Κολυμβητήριο

25-26 Ιουλίου                   πρωί   09.00 & απόγευμα 18.00

27 Ιουλίου                        πρωί   09.00 & απόγευμα 17.00

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 11-12 ΕΤΩΝ


Α’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                             Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

50Μ.   ΥΠΤΙΟ   ΑΓ. 11-12               50Μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ            ΑΓ. 11-12

50Μ.   ΥΠΤΙΟ   ΚΟΡ. 11-12            100Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ  ΚΟΡ. 11-12

200Μ.  ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓ. 11-12           100Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ   ΑΓ. 11-12

200Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ. 11-12         200Μ. ΥΠΤΙΟ        ΚΟΡ. 11-12

800Μ. ΕΛΕΥΘ.   ΚΟΡ. 12               200Μ. ΥΠΤΙΟ                       ΑΓ. 11-12

800Μ. ΕΛΕΥΘ.    ΑΓ.  12               4Χ100Μ. Μ.ΟΜΑΔΙΚΗ  ΚΟΡ. 11-12

                                                                    4Χ100Μ. Μ.ΟΜΑΔΙΚΗ   ΑΓ. 11-12

 

Γ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                             Δ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

50Μ.  ΠΕΤΑΛ.  ΚΟΡ. 11-12              50Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ     ΚΟΡ. 11-12

100Μ. ΥΠΤΙΟ   ΑΓ. 11-12               50Μ. ΠΡΟΘΣΙΟ    ΑΓ. 11-12

100Μ. ΥΠΤΙΟ  ΚΟΡ. 11-12             400Μ. ΕΛΕΥΘ.    ΚΟΡ. 11-12

200Μ. ΕΛΕΥΘ.  ΑΓ. 11-12              400Μ. ΕΛΕΥΘ.   ΑΓ. 11-12

200Μ. ΕΛΕΥΘ. ΚΟΡ. 11-12             100Μ. ΠΕΤΑΛ.   ΚΟΡ. 11-12

100Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓ. 11-12            100Μ. ΠΕΤΑΛ.   ΑΓ. 11-12

100Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡ. 11-12

 

Ε’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

50Μ.   ΕΛΕΥΘ.   ΑΓ. 11-12

50Μ.   ΕΛΕΥΘ.  ΚΟΡ. 11-12

200Μ. Μ.ΑΤΟΜ.  ΑΓ. 11-12

200Μ. Μ.ΑΤΟΜ.  ΚΟΡ. 11-12

4Χ100Μ. ΕΛΕΥΘ. ΑΓ. 11-12

4Χ100Μ. ΕΛΕΥΘ. ΚΟΡ. 11-12

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΑ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2014,12-13 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2013,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΑ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2014

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΟΜΙΛΩΝ ΑΝΟΔΟΥ ΤΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ

Με την ολοκλήρωση, απόψε, των αγώνων της Β’ (ημιτελικής) φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στους τέσσερις ομίλους Ανόδου, αναδείχθηκαν οι οκτώ ομάδες που προκρίθηκαν και θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία στην Τελική φάση (19-21 Ιουλίου). Είναι οι: ΝΕ Λαμίας, Πανσερραϊκός, Νίκη Βόλου, ΝΟΒΑ, Υδραϊκός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Μίλων.

Ολοκληρώθηκαν, εξάλλου και οι αγώνες στους δύο ομίλους πλέι άουτ (καθόδου) και έγιναν γνωστές οι τέσσερις ομάδες που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική. Είναι οι Νηρέας Κατερίνης, ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Σύρου και Άρης Κάμπου.

Τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΝΟ Χαλκίδας 6-6, ΝΕ Λαμίας – ΑΠΣ Οξυγόνο 11-7,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Χαλκίδας 8-6, Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Οξυγόνο 14-8, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΠΣ Οξυγόνο 22-6, ΝΕ Λαμίας –Πανσερραϊκός 11-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΕ Λαμίας 9

2.Πανσερραϊκός 4

………………………………………………..

3.ΝΟ Χαλκίδας 4

4.ΑΠΣ Οξυγόνο 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ιωνικός Νίκαιας – Άρης Θεσσαλονίκης 9-9, Νίκη Βόλου – ΝΟΒΑ 11-9, Ιωνικός Νίκαιας – ΝΟΒΑ 5-6, Νίκη Βόλου – Άρης Θεσσαλονίκης 12-6,Νίκη Βόλου – Ιωνικός Νίκαιας 12-13, Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟΒΑ 5-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Νίκη Βόλου 6

2.ΝΟΒΑ 4

…………………………………………..

3.Ιωνικός Νίκαιας 4

4.Άρης Θεσσαλονίκης 2

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Νηρέας Πατρών – Υδραϊκός 9-14, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 7-6,Νηρέας Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 10-17, ΝΟ ρεθύμνου – Υδραϊκός 5-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Πατρών 11-7, Υδραϊκός – Νηρέας Χαλκίδας 12-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Υδραϊκός 9

2.ΝΟ Ρεθύμνου 6

…………………………………………..

3.Νηρέας Χαλανδρίου 3

4.Νηρέας Πατρών 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ(Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Καλαμάτας 9-2, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 6-10,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Μίλων 15-5, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Καλαμάτας 5-5, ΓΣ Περιστερίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-10, ΝΟ Καλαμάτας – Μίλων 2-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9

2.Μίλων 4

………………………………………………

3.ΝΟ Καλαμάτας 2

4.ΓΣ Περιστερίου 1

Τα αποτελέσματα στους δυο ομίλους των PLAY OUT (ΚΑΘΟΔΟΥ) και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΤΟ ΒΟΛΟ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΑΟ Πετρούπολης 6-8, ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 4-8, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Κατερίνης 13-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Καβάλας 14-2, Νηρέας Κατερίνης – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Πετρούπολης 4-9, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΟ Βετεράνοι 6-11, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Κατερίνης 11-2, ΑΟ Βετεράνοι – ΟΕΑΝΑΒ 6-7, Νηρέας Κατερίνης – ΝΟ Καβάλας 6-9. Σ.Σ.: Ο ΚΟ Καρδίτσας δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Η βαθμολογία (Τελική):

1.ΑΟ Βετεράνοι 9

2.ΟΕΑΝΑΒ 9

3.ΑΟ Πετρούπολης 9

4.ΝΟ Καβάλας 3

…………………………………………………..

5.Νηρέας Κατερίνης 0

6.ΚΟ Καρδίτσας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Πειραιά, Χαϊδαρίου):

Άρης Κάμπου – ΝΟ Μυτιλήνης 9-17, ΝΟ Μυτιλήνης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 6-8, Ναυσίθοος – ΝΟ Σύρου 13-4, Άρης Κάμπου – ΝΟ Ναυπλίου 11-12, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-9, ΝΟ Ναυπλίου – Ναυσίθοος 3-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Ναυσίθοος 10-3, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Μυτιλήνης 7-12, ΝΟ Σύρου – Άρης Κάμπου 11-10, ΝΟ Μυτιλήνης – Ναυσίθοος 4-6, Άρης Κάμπου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Άρης Κάμπου, μηδενίστηκε στο συγκεκριμένο ματς και τους αφαιρέθηκε ένας βαθμός), ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Σύρου 7-5, Ναυσίθοος – Άρης Κάμπου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Άρης Κάμπου, μηδενίστηκε και σ΄αυτό το ματς και του αφαιρέθηκε άλλος ένας βαθμός), ΝΟ Σύρου – ΝΟ Μυτιλήνης 4-15, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Ναυπλίου 10-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Αγ. Νικολάου 15

2.Ναυσίθοος 12

3.ΝΟ Μυτιλήνης 9

4.ΝΟ Ναυπλίου 6

……………………………………………

5.ΝΟ Σύρου 3

6. Άρης Κάμπου -2

Σ.Σ.: Ο Άρης Κάμπου έχει δυο μηδενισμούς και -2 βαθμούς.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Ι’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2013-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ,27-28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2013,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Ι΄ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2013

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΡ 2012

28-29 8ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΡΙΠΟΥ 2012,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 8ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΡΙΠΟΥ 2012

28-29 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ,NOVI SAD-SERBIA

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

28-29 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΙ 2012,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΩΝ 2012

29 3οι ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 7-8-9 ΕΤΩΝ,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»  -ΠΑΤΡΑ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 3ων ΑΓΩΝΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 7-8-9- ΕΤΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 21.4.2012

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΑΘΗΝΑ 22.4.2012

ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ημερίδες ορίων στο κολυμβητήριο του Περιστερίου και το Ποσειδώνιο Θεσσαλονίκης, διεξάγονται την Κυριακή (22/4) στην Τεχνική κολύμβηση.

Στο Περιστέρι, όπου μετέχουν 110 αθλητές / τριες από 13 σωματεία, οι αγώνες αρχίζουν στις 13.30 το μεσημέρι, ενώ στη Θεσσαλονίκη στις 10.00 το πρωί.

Σημειώνεται ότι το Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών / γυναικών θα διεξαχθεί 11-13 Μαίου στο κολυμβητήριο Περιστερίου, ενώ το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών στις 6-8 Ιουλίου στη Θεσσαλονίκη.

Πηγή

ΔΙΕΞΗΧΘΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΤΟ WATERFLY TROPHY ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Έξι ωραίοι αγώνες διεξήχθησαν στο κολυμβητήριο του Περιστερίου χθες και προχθές, στα πλαίσια του WaterFly Trophy, στα αγόρια. Συγκεκριμένα διεξήχθη το τρίτο τουρνουά του πρώτου ομίλου και τα στοιχεία των αγώνων ήταν τα ακόλουθα:
Σάββατο απόγευμα:

Γλυφάδα – Παναθηναικός 6-12 (1-3, 0-0, 2-7, 3-2).
Λίγο δυσκολεύτηκε ο ΠΑΟ στην αρχή του αγώνα, αλλά η απουσία του Γιαννόπουλου (λόγω τραυματισμού στο πόδι) και η τρίτη ποινή του Κατρά (αρχές τρίτης περιόδου), καθώς και η εντυπωσιακή εμφάνιση του Γκαράνη στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν τα στοιχεία που ουσιαστικά οδήγησαν τον ΠΑΟ στην εύκολη τελικά επικράτηση.
Γλυφάδα (3 στα ίσια, 2 στην κόντρα, 1/2 παραπάνω): Μπεκές 1, Δεσποτάκης 1, Σιράπογλου 1, Κατράς 1, Φουστέρης 1, Παρίσης 1.
ΠΑΟ (4/7 παραπάνω, 2/2 πέναλτι, 3 από φουνταριστό, 1 στα ίσια, 2 στην κόντρα): Γκαράνης 6, Παπαδημητρίου 3, Χατζηστεφάνου 2, Αγγελόπουλος 1

Ηλιούπολη – Περιστέρι 10-7 (3-0, 3-1, 1-4, 3-2)
Ο πολύ καλός φουνταριστός Κοπελιάδης, αλλά και οι υπόλοιποι παίκτες της Ηλιούπολης γεννημένοι την ίδια ηλικία με τους αντίστοιχους του Περιστερίου, ήταν αυτοί που έκαναν την διαφορά στον αγώνα και η Ηλιούπολη κέρδισε τους 3 πόντους.
Ηλιούπολη (4 στην κόντρα, 3 από φουνταριστό, 1 στα ίσια, 1/1 πέναλτι, 1/2 παραπάνω): Κοπελιάδης 4, Φιλιππούσης 3, Γεωργιάδης 2, Τριανταφύλλου 1
Περιστέρι (3 στην κόντρα, 1 από φουνταριστό, 1 στα ίσια, 1/1 πέναλτι, 1/5 παραπάνω): Λουκόπουλος Θ. 5, Ανθής 1, Ματθαιακάκης 1

Κυριακή πρωί
Πανιώνιος – Ηλιούπολη 12-2 (4-0, 4-0, 2-1, 2-1)
Ο Πανιώνιος κέρδισε πολύ εύκολα τον αγώνα και δόθηκε η ευκαιρία στον Σπύρο Μπουλουγουρά να χρησιμοποιήσει την παιδική του ομάδα για πολύ χρόνο.
Πανιώνιος (5 στην κόντρα, 3 από φουνταριστό, 2 στα ίσια, 2/4 παραπάνω): Μπενέας 3, Παυλίδης 3, Γαρδίκας 2, Αλεξίου 2, Θεοδόσης 1, καλαιντζής 1
Ηλιούπολη (2 στην κόντρα, 0/2 παραπάνω): Κοντογιάννης 1, Τριανταφύλλου 1

Περιστέρι – Γλυφάδα 14-7 (2-2, 3-1, 4-4, 5-0)
Ωραίο παιχνίδι έγινε το πρωί της Κυριακής ανάμεσα στους γηπεδούχους και την Γλυφάδα που παρουσιάστηκε καλύτερη από την τελευταία φορά. Μάλιστα, οι Γλυφαδιώτες παίζοντας εξαιρετικά σε κάποια σημεία του αγώνα, κατάφεραν ακόμα και να προηγηθούν στο σκορ 6-7, 3′ πριν την λήξη της τρίτης περιόδου. Το Περιστέρι στην συνέχεια δεν δέχτηκε άλλο γκολ, ενώ ο Λευτέρης Βούρος απέσυρε στα τελευταία 5 λεπτά τους μεγαλύτερους σε ηλικία παίκτες του (μετά το 10-7).
Περιστέρι (6 στην κόντρα, 4 στα ίσια, 3 από φουνταριστό, 1/1 παραπάνω): Ντάλης 6, Μπαλτάς 4, Λουκόπουλος Θ. 1, Ματθαιακάκης 1, Παπανδρέου 1, Ανθής 1
Γλυφάδα (2 στην κόντρα, 2 στα ίσια, 1/1 πέναλτι, 2/8 παραπάνω): Κατράς 2, Γιαννόπουλος 1, Κόκκοτας 1, Δουρίδας 1, Ζερδίλας 1 και Παρίσης 1

Κυριακή απόγευμα
Γλυφάδα – Ηλιούπολη 6-3 (0-1, 3-0, 2-1, 1-1)
Σχετικά κουρασμένες φάνηκαν και οι 2 ομάδες, με την Γλυφάδα να πετυχαίνει την 1η της νίκη στο τουρνουά. Οι παίκτες του Λ. Βούρου έκαναν κάμποσα λάθη στην αρχή, αλλά ήταν πολύ καλοί στην άμυνα, όπου η ζώνη μπλόκαρε εντελώς τα πιτσιρίκια της Ηλιούπολης. Πάντως το χαμηλό σκορ οφείλεται στο ότι και η Ηλιούπολη έπαιξε ζώνη, με αποτέλεσμα τα σουτ που γίνονται να μην έχουν ευτυχή κατάληξη. Αλλο χαρακτηριστικό του αγώνα (και αυτό λόγω κυρίως της ζώνης) οι πολύ λίγες ποινές που κερδήθηκαν. Μόλις 4 η Γλυφάδα και καμία η Ηλιούπολη
Γλυφάδα (3 στα ίσια, 1 από φουνταριστό, 1 στην κόντρα και 1/4 παραπάνω): Μπεκές 3, Κατράς 2, Φουστέρης 1
Ηλιούπολη (2 στα ίσια, 1 στην κόντρα, 0/0 παραπάνω): Νατσούλης 1, Κοντογιάννης 1, Βλάχος 1

Τρίτωνας – Περιστέρι 2-18 (0-2, 0-6, 0-9, 2-1)
Τα πιτσιρικάκια του Τρίτωνα Αμαρουσίου (μακράν η ομάδα με τον χαμηλότερο μέσο όρο ηλικίας), πάλεψαν στην πρώτη περίοδο όσο μπορούσαν, αλλά στην συνέχεια δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των μεγαλύτερων παιδιών του Περιστερίου.
Τρίτωνας (1/1 πέναλτι, 1/6 παραπάνω): Αγγελίδης 1, Παπαδημητρίου 1
Περιστέρι (2/2 παραπάνω, 2/2 πέναλτι, 7 στην κόντρα, 3 στα ίσια, 4 από φουνταριστό): Ματθαιακάκης 4, Λουκόπουλος Θ. 3, Καιτατζής 2, Μπαλτάς 2, Λουκόπουλος Δ. 2, Χατζηευσταθίου 2, Ανθής 1, Ντάλης 1 και Παπανδρέου 1.

Πηγή

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, 15 – 17 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011, ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Α’ ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ

Α’ ΗΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ

Β’ ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ

Β’ ΗΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ

Γ’ ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ

Γ’ ΗΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α-Β, 12 – 14 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011, ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ Α’ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΩΝ Α’ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ Β’ ΗΜΕΡΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΩΝ Β’ ΗΜΕΡΑΣ 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ Γ’ ΗΜΕΡΑΣ 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΩΝ Γ’ ΗΜΕΡΑΣ 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΑΘΗΝΑΣ 12 ΕΤΩΝ, 8-9-10 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011, ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (50μ.)

 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΑΘΗΝΑΣ 12 ΕΤΩΝ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Σας γνωρίζουμε τις ημερομηνίες κατάθεσης δηλώσεων συμμετοχής για τους παρακάτω αγώνες

  • Θερινοί αγώνες Κολύμβησης 10-11 ετών – 1-3/7/11

Κατάθεση δηλώσεων συμμετοχής έως 27/6/11

  • Θερινοί αγώνες Κολύμβησης 12 ετών – 8-10/7/11

Κατάθεση δηλώσεων συμμετοχής έως 4/7/11

  • Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών 12-17/7/11

Κατάθεση δηλώσεων συμμετοχής έως 6/7/11

Η Τεχνική Σύσκεψη θα πραγματοποιηθεί στις 11/7/11 και ώρα 19.30 στο κολυμβητήριο του Περιστερίου.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΟΡΕΝ, 6-7-8 ΜΑΪΟΥ 2011, ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (50μ.)

Πλήθος ορίων για τις διεθνείς διοργανώσεις του καλοκαιριού (Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων, Παγκόσμιο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών) και ένα διπλό πανελλήνιο ρεκόρ, σημειώθηκαν την 1η μέρα του πανελληνίου πρωταθλήματος τεχνικής κολύμβησης ανδρών-γυναικών, που διεξάγεται στο δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου.

Αναλυτικά:

Τα όρια σημείωσαν:

Εθνική ανδρών:

Ουίλλιαμ Μπαλντούιν (Νηρέας Γέρακα) 200μ. επιφάνεια 1.23.18

Αντώνης Τσουρουνάκης (Χανιά) 200μ. επιφάνεια 1.24.16

Εθνική νέων:

Ηλίας Κρανιάς (ΟΕΑΝΑΠ) 200μ. επιφάνεια 1.26.62

Γιάννης Πιπινιάς (Α.Ο. Αιγαίου) 200μ. επιφάνεια 1.29.91

Γιώργος Παπουτσής (Αργυρούπολη) 1500μ. επιφάνεια 12.58.86

Εθνική νεανίδων:

Δήμητρα Φυργαδιώτη (Ι.Ο. Θεσσαλονίκης) 1500μ. επιφάνεια 14.12.23

Εθνική ανδρών μεγάλων αποστάσεων:

Ευρυσθένης Νικολαϊδης (ΝΑΟ Καλαμαριάς) 1500μ. επιφάνεια 13.03.63

Εθνική νέων μεγάλων αποστάσεων:

Θοδωρής Νικολέτος (Γλαύκος Περ.) 1500μ. επιφάνεια 13.16.84

Εθνική νεανίδων μεγάλων αποστάσεων:

Κωνσταντίνα Καλογεροπούλου (Χανιά) 1500μ. επιφάνεια 14.99.99

Ιωάννα-Σταυρούλα Κυριακή (ΑΚΟ Χαλκίδας) 1500μ. επιφάνειας 14.26.89

Ελένη-Στυλιανή Τσουγκριάνη (Α.Ε. Χαϊδαρίου) 1500μ. επιφάνεια 14.27.66

Πανελλήνιο ρεκόρ παίδων και εφήβων πέτυχε ο Γιώργος Παπουτσής της Αργυρούπολης στα 1500μ. επιφάνειας με χρόνο 12.58.86.

Δηλώσεις:

Ουίλλιαμ Μπαλντούιν (Νηρέας Γέρακα, 1ος 50μ. άπνοη, 1ος 200μ. επιφάνεια): «Δεν περίμενα να κερδίσω την κούρσα των 50 μέτρων άπνοης, καθώς δεν είναι το αγώνισμά μου. Σίγουρα είμαι χαρούμενος για τη νίκη μου αυτή. Όσον αφορά την κούρσα των 200 μέτρων επιφάνειας, είμαι πολύ ικανοποιημένος, καθώς έπιασα το όριο της Εθνικής ανδρών. Επόμενος στόχος μου είναι η νίκη στο 50άρι, ενώ μεγάλος μου στόχος είναι η κούρσα των 100 μέτρων, οπού κατέχω και το πανελλήνιο ρεκόρ».

Αναστασία Τσίκλη (Ν.Ο. Αργοστολίου, 1η 800μ. υποβρύχιο): «Πιστεύω ότι σαν πιο παλιά της κούρσας, κέρδισα, γιατί έχω μεγαλύτερη εμπειρία. Τα νέα παιδιά δεν έχουν μάθει να δουλεύουν στην προπόνηση και να κουράζονται, τα θέλουν όλα έτοιμα, χωρίς κούραση. Επόμενο βήμα είναι η συμμετοχή στην εθνική ομάδα».

Δήμητρα Φυργαδιώτη (Ι.Ο. Θεσσαλονίκης, 1η 1500μ. επιφάνεια): «Σίγουρα στόχος μου ήταν να κερδίσω τον αγώνα, όχι όμως και να πιάσω τα όρια για την εθνική ομάδα νεανίδων. Είμαι χαρούμενη για την επίτευξη αυτού του στόχου, γιατί κολυμπάω σε αυτό το στυλ εδώ και 9 χρόνια και ήταν μία προσωπική επιβράβευση. Επόμενος στόχος είναι νωρίς για να θέσω, συνεχίζω την προπόνηση και μόνο προπόνηση, μέχρι τον επόμενο αγώνα».

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΗΜΕΡΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΗΜΕΡΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΗΜΕΡΑΣ-ΟΜΑΔΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΗΜΕΡΑΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ



 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΟΡΕΝ, 6-7-8 ΜΑΪΟΥ 2011, ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (50μ.)

Στο κολυμβητήριο Περιστερίου, διεξάγεται από αύριο (Παρασκευή) έως την Κυριακή, το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Τεχνικής κολύμβησης ΟΠΕΝ κατηγορίας.

Μετέχουν συνολικά 138 κολυμβητές / τριες από 20 σωματεία.

Οι αγώνες αποτελούν την τελευταία ευκαιρία των αθλητών / τριών, για την επίτευξη ορίων πρόκρισης στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ανδρών / γυναικών (28 Ιουλίου – 7 Αυγούστου, Ουγγαρία) και το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων / νεανίδων (11-18 Ιουλίου, Μίσκολτς Ουγγαρίας).

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 6 Μαίου (09.00 προκριματικά – 17.00 τελικοί)

50μ άπνοη, 1500μ επιφάνεια (το απόγευμα η γρήγορη σειρά),200 επιφάνεια, 800μ υποβρύχιο (το απόγευμα η γρήγορη σειρά)

ΣΑΒΒΑΤΟ, 7 Μαίου (09.00 προκριματικά – 17.00 τελικοί)

50μ επιφάνεια, 400μ επιφάνεια (το απόγευμα η γρήγορη σειρά),1500μ υποβρύχιο, 4χ200μ επιφάνεια

ΚΥΡΙΑΚΗ, 8 Μαίου (09.00 προκριματικοί – 17.00 τελικοί)

100μ επιφάνεια, 800μ επιφάνεια (το απόγευμα η γρήγορη σειρά), 400μ υποβρύχιο (το απόγευμα η γρήγορη σειρά), 4χ100μ επιφάνεια

 

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ

Σύμφωνα με αποφάσεις του Δ.Σ της ΚΟΕ, που συνεδρίασε σχετικά:

*Εγκρίθηκε η συμμετοχή σε καμπ προετοιμασίας, των κολυμβητών – τριών:

1. Μπάνια Λούκα, 11-24 Απριλίου, Δημητριάδης

2. Μπάνια Λούκα, 15 Απριλίου – 4 Μαίου, Καλάργαρης

3. Νάουσα, 25 Απριλίου – 5 Μαίου, Δράκου

4. Νάουσα, 15 – 23 Απριλίου, Εξάρχου

5. Κυπαρισσία, 25-30 Απριλίου, Σαμιλίδης, Βαζαίος

*Εγκρίθηκε η συμμετοχή σε μίτινγκ, των κολυμβητών – τριών:

1. Σετούμπαλ, 18 Ιουνίου, Γιαννιώτης, Λυμπερτά, Αραούζου, Φωκαϊδης

2. Μπάνια Λούκα, 28-29 Μαίου, Γρηγοριάδης, Μιχαλάκα

3. Τεράσσα, 13-15 Μαίου, Καλάργαρης, Δημητριάδης

4. Ρώμη, 11-12 Ιουνίου, Γρηγοριάδης, Δράκου, Μιχαλάκα, Δρυμωνάκος, Σαμιλίδης, Βαζαίος

*Εγκρίθηκε η συμμετοχή σε διοργανώσεις καταδύσεων:

1. Γκραν Πρι Μπολζάνο, 10-12 Ιουνίου, 3 καταδύτες, 2 καταδύτριες

2. Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων / νεανίδων, Βελιγράδι 29 Ιουνίου – 3 Ιουλίου, 4 καταδύτες, 3 καταδύτριες

3. Μεσογειακό Κύπελλο, Κροατία 16-17 Ιουνίου, 3 καταδύτες, 5 καταδύτριες

*Εγκρίθηκε η συμμετοχή των Θέμη Γεωργιάδη, Θωμά Μπίμη, στη σχολή κριτών καταδύσεων της FINA, κατά την διάρκεια του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος εφήβων – νεανίδων στο Βελιγράδι

*Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης ανδρών – γυναικών, θα διεξαχθεί 6-8 Μαίου, στο κολυμβητήριο Περιστερίου.

*Την Επιτροπή Ανάπτυξης Τεχνικής Κολύμβησης, συγκροτούν οι: Σχίζα Αιμιλία Πρόεδρος, Καρετζόπουλος Γιώργος Αντιπρόεδρος, Πόζιος Κων / νος Γραμματέας, Σαλονικίδης Παναγιώτης, Χατζοπούλου Ελένη, Μητσοτάκη – Κρασαδάκη Λία, Γαληνάς Δημήτρης Μέλη

*Εγκρίθηκαν τα καμπ προετοιμασίας της Εθνικής ομάδας συγχρονισμένης Νεανίδων, στον Άγιο Κοσμά, 26-30 Απριλίου, 5-8 Μαίου, 19-22 Μαίου, 27/5 – 6 Ιουνίου, με 8 αθλήτριες από σωματεία του κέντρου και 10 από την επαρχία

*Εγκρίθηκε η συμμετοχή της Εθνικής ομάδας Συγχρονισμένης Γυναικών, στο Ισπανικό πρωτάθλημα (13-16 Ιουνίου), με Σολωμού και Ραμνιώτη (Σόλο, Ντουέτο)

*Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κορασίδων Α’, θα διεξαχθεί 6-8 Μαίου, αντί 13-15 Μαίου, λόγω των πανελλαδικών εξετάσεων

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ

Αν και η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες δεν είναι τεράστια, η νίκη του Καλαμακίου επί του Εθνικού για την Α’ φάση του Κυπέλλου πόλο ανδρών μπορεί να θεωρηθεί ως έκπληξη, λόγω της κατηγορίας που χωρίζει τις δύο ομάδες. Το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του θεσμού πήραν επίσης το Περιστέρι, ο Τρίτωνας Αμαρουσίου, η Χίος ο ΟΥΚ Βόλου και οι ΟΦΗ, ΝΟ Αργοστολίου (χωρίς αγώνα).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΙΛ. 5-0 (α.α.)

ΟΦΗ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 5-0 (α.α.)

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ 10-7
Τα οκτάλεπτα: 4-1, 2-2, 3-2, 1-2.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ (Βάσσος): Κουτσογιάννης 3, Μονιούδης 2, Γκέργκελι 2, Κουκής 1, Σαλπαδήμας 1, Λιοτσάκης 1.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Μαυρωτάς): Κατρουζανάκης 4, Σαλάχας 1, Μπατάκης 1, Πετρόχειλος 1.

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. 10-13 (10-10 παρ.)
Τα οκτάλεπτα: 1-1, 4-2, 3-1, 2-6 (παράταση: 0-1, 0-2).

ΓΛΥΦΑΔΑ (Παπαναστασίου): Καζάζης 4, Ορφανάκος 2, Αργυρακούλης 2, Φωτόπουλος 1, Μπαχάς 1.
ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Κακουλίδης): Κουρουπάκης 4, Ε. Κωνσταντόπουλος 4, Π. Κωνσταντόπουλος 3, Ασλάνης 1, Δουκατάς 1.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ 10-9
Τα οκτάλεπτα: 3-1, 3-3, 2-2, 2-3.

Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μαρούλης): Φωτίου 4, Σταυρόπουλος 3, Π. Δουδέσης 2, Σαρρής 1.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μίροβιτς): Γκαγκασούλης 4, Αρώνης 2, Παπαθεοδώρου 1, Κουνέλας 1, Μυλωνάς 1.

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΧΙΟΣ 3-19
Τα οκτάλεπτα: 1-7, 2-5, 0-4, 0-3.

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Τζώρτζης): Γιανναδάκης 1, Κατρατζόγλου 1, Αμπατζίδης 1.
ΧΙΟΣ (Μικέδης): Σάντα 5, Στ. Μιμίδης 3, Κότεριλ 3, Χατζηκυριακάκης 3, Φουντούλης 3, Κόχειλας 1, Μ. Μιμίδης 1.

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΚΕΡΚΥΡΑ 7-6
Τα οκτάλεπτα: 1-2, 4-1, 2-1, 0-2.

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Μαρινάγης): Μπενόπουλος 3, Χρ. Μαρινάγης 1, Γ. Μαρινάγης 1, Ευαγγελός 1, Κουρτίδης 1.
ΚΕΡΚΥΡΑ (Μπαΐκοβιτς): Χάνδανος 2, Πουλίδας 2, Τριαντάφυλλος 1, Παπανελλόπουλος 1.

Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ

Διεξάγονται σήμερα τα υπόλοιπα παιχνίδια της Α’ Προκριματικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας στην υδατοσφαίριση Ανδρών.

Την περασμένη Κυριακή, έγινε το παιχνίδι: ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 3-10.

Το αυριανό πρόγραμμα:

Κολ. Νέας Ιωνίας       14.30   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

(Σπανούδης, Μονιούδης)

Κολ. Περιστερίου       16.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ

(Κυράνης, Χατζηαναστασίου)

Κολ. Αγ. Νικολάου     17.00   ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ

(Γιαννακάκης, Καζούλης)

Κολ. Αλίμου               19.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ

(Σταυρίδης, Παϊρακταρίδης)

Κολ. ΑΝΟΓ                20.30   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

(Μπιράκης, Μπουδραμής)

Χωρίς αγώνες, στην επόμενη φάση, προκρίνονται ο ΟΦΗ και ο ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, αφού οι αντίπαλοι τους (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ αντίστοιχα), δήλωσαν αδυναμία συμμετοχής στην διοργάνωση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Επίσης, στην Β’ Προκριματική φάση (9 Φεβρουαρίου), η κλήρωση της οποίας θα γίνει στις 26 Ιανουαρίου στα γραφεία της ΚΟΕ (14.30), μετέχουν και τα σωματεία: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΟΚ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ.

Η Προημιτελική φάση θα διεξαχθεί στις 16 Μαρτίου και το Φάιναλ Φορ 27 και 28 Μαίου.

Η 22η ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Ολοκληρώνεται την Κυριακή, το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης περιόδου 2009-10 στην Α2 Εθνική κατηγορία Ανδρών.

Η 22η αγωνιστική:

Κολ. Σύρου                 14.00   ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

(Χατζηαναστασίου, Σπανούδης)

Κολ. Βόλου                 14.00   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

(Βασιλείου, Μονιούδης)

Κολ. Κέρκυρας*         14.00   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

(Μπουδραμής, Αχλαδιώτης)

*Στον Α’ Γύρο είχε γίνει αμοιβαία αλλαγή εδρών

Κολ. Περιστερίου       14.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΦΗ

(Δαμιανάκης, Κατσαρός)

Κολ. Ιλίσιο                  14.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟΒΑ

(Σκαλοχωρίτης, Σταυρίδης)

Κολ. Αλίμου               17.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ

(Παϊρακταρίδης, Πολυχρονόπουλος)

Η Βαθμολογία

1. ΕΘΝΙΚΟΣ                          243 – 96          42

2. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ         250 – 170        36

……………………………………………………………………..

3. ΟΦΗ                                    189 – 187        26

4. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              197 – 178        23

5. ΗΡΑΚΛΗΣ                         213 – 203        22

6. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   146 – 156        20

7. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              176 – 176        18

8. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    163 – 186        16

9. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             141 – 177        15

-. ΝΟΒΑ                                 142 – 185        15

……………………………………………………………………..

-. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                      132 – 188        15

12. ΝΟ ΣΥΡΟΥ                      120 – 210        4

Σημείωση: Οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης, ανέρχονται στην Α1, ενώ οι 2 τελευταίες υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική.

Τα μεταξύ τους παιχνίδια, των ομάδων που ισοβαθμούν στην 9η θέση: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 7-7, ΝΟΒΑ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 4-4, ΝΟΒΑ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 6-6, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 3-3, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟΒΑ 9-6

Η 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Την Κυριακή, συνεχίζεται το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, με τα παιχνίδια της 20ής αγωνιστικής.

Κολ. Βόλου                 13.30   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟΒΑ

(Σταυρίδης, Πολυχρονόπουλος)

Κολ. Σύρου                 13.30   ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ

(Παϊρακταρίδης, Θωμάς)

Κολ. Ιλίσιο                  16.00   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ

(Σκαλοχωρίτης, Δαμιανάκης)

Κολ. Κέρκυρας           17.00   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

(Βασιλείου, Κατσαρός)

Κολ. Περιστερίου       17.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

(Κουρτίδης, Κυράνης)

Κολ. Ποσειδώνιο        17.30   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

(Μπιράκης, Κωνσταντινίδης)

Η Βαθμολογία

1. ΕΘΝΙΚΟΣ                          221-84             38

2. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ         225-150           32

…………………………………………………………………….

3. ΟΦΗ                                    167-162           26

4. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              181-157           23

5. ΗΡΑΚΛΗΣ                         199-180           22

6. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   129-140           18

7. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    148-167           16

8. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              156-163           14

9. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     115-166           13

10. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ           122-163           11

……………………………………………………………………..

11. ΝΟΒΑ                               118-171           11

12. ΝΟ ΣΥΡΟΥ                      109-187           4

Επόμενη αγωνιστική (13/6): ΕΘΝΙΚΟΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΟΦΗ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΝΟΒΑ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ

Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Σε 7 Ομίλους (33 ομάδες), διεξάγεται από αύριο (Παρασκευή) έως και την Κυριακή, η Α’ προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Π. Φαλήρου): ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Αγίου Κοσμά και Περιστερίου): ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ. «Αντώνης Δημητρόπουλος, ΑΝΟΓ): ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4. Δ’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟ Βουλιαγμένης, Λαιμός): ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5. Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΠΑΟΚ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΟΦΘ, ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΝΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

6. Όμιλος Θεσσαλίας (κολ. Λάρισας): ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

7. Όμιλος Πελοποννήσου (κολ. «Άντώνης Πεπανός», Πάτρα): ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

Στην Β’ προκριματική φάση (25-27 Ιουνίου), προκρίνονται συνολικά 15 ομάδες. Οι 3 πρώτες από τον Όμιλο 5 και οι 2 πρώτες από τους Ομίλους 1, 2, 3, 4, 6, 7.

Η 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, συνεχίζεται αύριο (Τετάρτη) με το ακόλουθο πρόγραμμα:

Κολ. Σύρου                 13.00   ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

(Μικεδάκης, Κατσώνης)

Κολ. Βόλου                 14.00   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΟΦΗ

(Δαμιανάκης, Σπανούδης)

Κολ. Κέρκυρας           14.00   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΝΟΒΑ

(Σκαλοχωρίτης, Χατζηαναστασίου)

Κολ. Περιστερίου       15.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

(Μπουδραμής, Παϊρακταρίδης)

Κολ. Ποσειδώνιο        16.30   ΗΡΑΚΛΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ

(Σταυρόπουλος, Μοίραλης)

Κολ. Αμαρουσίου       20.30   ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

(Αδαμάσογλου, Αχλαδιώτης)

Η Βαθμολογία

1. ΕΘΝΙΚΟΣ                          190-71             34

2. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ         200-134           28

……………………………………………………………………..

3. ΟΦΗ                                    147-146           23

4. ΗΡΑΚΛΗΣ                         185-150           22

5. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              167-141           21

6. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    132-145           15

7. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   110-129           14

8. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     101-145           13

9. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              137-148           12

10. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ           108-146           9

……………………………………………………………………..

11. ΝΟΒΑ                               98-150             9

12. ΝΟ ΣΥΡΟΥ                      92-162             4

Επόμενη αγωνιστική (30/5): ΟΦΗ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ (29/5), ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΝΟΒΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ