Κολυμβητηριο Αγ. Νικολάου

now browsing by tag

 
 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ

Αν και η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες δεν είναι τεράστια, η νίκη του Καλαμακίου επί του Εθνικού για την Α’ φάση του Κυπέλλου πόλο ανδρών μπορεί να θεωρηθεί ως έκπληξη, λόγω της κατηγορίας που χωρίζει τις δύο ομάδες. Το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του θεσμού πήραν επίσης το Περιστέρι, ο Τρίτωνας Αμαρουσίου, η Χίος ο ΟΥΚ Βόλου και οι ΟΦΗ, ΝΟ Αργοστολίου (χωρίς αγώνα).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΙΛ. 5-0 (α.α.)

ΟΦΗ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 5-0 (α.α.)

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ 10-7
Τα οκτάλεπτα: 4-1, 2-2, 3-2, 1-2.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ (Βάσσος): Κουτσογιάννης 3, Μονιούδης 2, Γκέργκελι 2, Κουκής 1, Σαλπαδήμας 1, Λιοτσάκης 1.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Μαυρωτάς): Κατρουζανάκης 4, Σαλάχας 1, Μπατάκης 1, Πετρόχειλος 1.

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. 10-13 (10-10 παρ.)
Τα οκτάλεπτα: 1-1, 4-2, 3-1, 2-6 (παράταση: 0-1, 0-2).

ΓΛΥΦΑΔΑ (Παπαναστασίου): Καζάζης 4, Ορφανάκος 2, Αργυρακούλης 2, Φωτόπουλος 1, Μπαχάς 1.
ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Κακουλίδης): Κουρουπάκης 4, Ε. Κωνσταντόπουλος 4, Π. Κωνσταντόπουλος 3, Ασλάνης 1, Δουκατάς 1.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ 10-9
Τα οκτάλεπτα: 3-1, 3-3, 2-2, 2-3.

Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μαρούλης): Φωτίου 4, Σταυρόπουλος 3, Π. Δουδέσης 2, Σαρρής 1.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μίροβιτς): Γκαγκασούλης 4, Αρώνης 2, Παπαθεοδώρου 1, Κουνέλας 1, Μυλωνάς 1.

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΧΙΟΣ 3-19
Τα οκτάλεπτα: 1-7, 2-5, 0-4, 0-3.

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Τζώρτζης): Γιανναδάκης 1, Κατρατζόγλου 1, Αμπατζίδης 1.
ΧΙΟΣ (Μικέδης): Σάντα 5, Στ. Μιμίδης 3, Κότεριλ 3, Χατζηκυριακάκης 3, Φουντούλης 3, Κόχειλας 1, Μ. Μιμίδης 1.

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΚΕΡΚΥΡΑ 7-6
Τα οκτάλεπτα: 1-2, 4-1, 2-1, 0-2.

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Μαρινάγης): Μπενόπουλος 3, Χρ. Μαρινάγης 1, Γ. Μαρινάγης 1, Ευαγγελός 1, Κουρτίδης 1.
ΚΕΡΚΥΡΑ (Μπαΐκοβιτς): Χάνδανος 2, Πουλίδας 2, Τριαντάφυλλος 1, Παπανελλόπουλος 1.

Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ

Διεξάγονται σήμερα τα υπόλοιπα παιχνίδια της Α’ Προκριματικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας στην υδατοσφαίριση Ανδρών.

Την περασμένη Κυριακή, έγινε το παιχνίδι: ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 3-10.

Το αυριανό πρόγραμμα:

Κολ. Νέας Ιωνίας       14.30   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

(Σπανούδης, Μονιούδης)

Κολ. Περιστερίου       16.00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ

(Κυράνης, Χατζηαναστασίου)

Κολ. Αγ. Νικολάου     17.00   ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ

(Γιαννακάκης, Καζούλης)

Κολ. Αλίμου               19.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ

(Σταυρίδης, Παϊρακταρίδης)

Κολ. ΑΝΟΓ                20.30   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

(Μπιράκης, Μπουδραμής)

Χωρίς αγώνες, στην επόμενη φάση, προκρίνονται ο ΟΦΗ και ο ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, αφού οι αντίπαλοι τους (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ αντίστοιχα), δήλωσαν αδυναμία συμμετοχής στην διοργάνωση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Επίσης, στην Β’ Προκριματική φάση (9 Φεβρουαρίου), η κλήρωση της οποίας θα γίνει στις 26 Ιανουαρίου στα γραφεία της ΚΟΕ (14.30), μετέχουν και τα σωματεία: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΟΚ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ.

Η Προημιτελική φάση θα διεξαχθεί στις 16 Μαρτίου και το Φάιναλ Φορ 27 και 28 Μαίου.