ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

now browsing by tag

 
 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ,22-27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΙΛΙΣΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

1383925_721467014533350_925117076_n

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 2014-Α’ ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 2014-Α’ ΗΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ,22-27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΙΛΙΣΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

541901_576158702397516_778969526_n

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 2014

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

1526240_788156571197727_1664639935_n

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ – ΣΩΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ 2014

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ,22-27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΙΛΙΣΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

541901_576158702397516_778969526_n

Για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κολύμβησης κατηγοριών που θα διεξαχθεί στο Ιλίσιο κολυμβητήριο σας γνωρίζουμε τα εξής:

Την Δευτέρα 21/7/14 και ώρα 19:30 θα διεξαχθεί η τεχνική Σύσκεψη και για τα 2 Πρωταθλήματα, (Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α-Β, Παίδων-Κορασίδων, Εφήβων-Νεανίδων) στο κλειστό γυμναστήριο του Μπάσκετ δίπλα από το Ιλίσιο κολυμβητήριο.

Στις 21/7 το απόγευμα και ώρες από 16:00-20:00 το Ιλίσιο κολυμβητήριο θα διατίθεται για προπόνηση  για τις ομάδες της επαρχίας.

Επίσης από 21-27/7/14 και ώρες 07:30-10:00 και 16:30-19:00, για όσους το επιθυμούν θα διατίθεται για προπόνηση το κολυμβητήριο του Ζαππείου.

Για την Πέμπτη 24/7/14, θα διατίθεται τις ίδιες ώρες το απόγευμα

 το κολυμβητήριο του Ζαππείου για προπόνηση των κολυμβητών της περιφέρειας που θα λάβουν μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων-Εφήβων-Νεανίδων.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

603134_587472717932781_1625731994_n

Το Σάββατο 19 Ιουλίου 2014 θα διεξαχθούν στο κλειστό κολυμβητήριο της Τρίπολης οι ετήσιοι αγώνες κολύμβησης των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας. Η οργάνωση των αγώνων έχει ανατεθεί στην Πολεμική Αεροπορία (124 ΠΒΕ) με την συνδρομή της Περιφέρειας Πελοποννήσου-Π.Ε Αρκαδίας και του Δήμου Τρίπολης.

Βασικός σκοπός και επιδίωξη,  της διεξαγωγής των αγώνων από το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας είναι η ανάπτυξη του αθλητικού πνεύματος, η ευγενής άμιλλα καθώς και η σύσφιξη των σχέσεων μεταξύ των αγωνιζομένων. Επιπρόσθετα επιδιώκεται η τόνωση και η προώθηση του αθλητισμού στην περιοχή.
Στους αγώνες θα συμμετάσχουν αθλητές και αθλήτριες κολύμβησης από τους Κλάδους των Ενόπλων Δυνάμεων, των Αρχηγείων των Σωμάτων Ασφαλείας καθώς και αντιπροσωπευτική ομάδα από τις Ένοπλες Δυνάμεις της Κύπρου.

Το Σάββατο στο κολυμβητήριο θα εμφανιστούν και θα αγωνιστούν διακεκριμένοι αθλητές και αθλήτριες του αθλήματος και ανάμεσα σε αυτούς πολλοί Παγκόσμιοι πρωταθλητές και Ολυμπιονίκες όπως:
• Ο Υποπλοίαρχος (ΠΝ) Σπύρος Γιαννιώτης Ολυμπιονίκης στα 10.000μ Ανοικτής Θαλάσσης το 2012 και Παγκόσμιος Πρωταθλητής στο ίδιο αγώνισμα το 2011 και το 2013.
• Ο Υποπλοίαρχος (ΠΝ) Άρης Γρηγοριάδης Παγκόσμιος Πρωταθλητής στα 50μ ύπτιο το 2005 καθώς και πρωταθλητής Ευρώπης το 2012 και 2013 στα 100μ Ύπτιο.
• Η Υποσμηναγός  Νέρυ Νιαγκουάρα Ολυμπιονίκης στα 50 και 100μ ελεύθερο το 2004 και Πρωταθλήτρια Ευρώπης στα 50μ ύπτιο το 2012.
• Η Υποπλοίαρχος (ΠΝ) Βάσια  Αγγελοπούλου, Ολυμπιονίκης στα 400μ μικτή ατομική το 2004.
• Ο Υποπλοίαρχος (ΠΝ) Ιωάννης Γαβριηλίδης ολυμπιονίκης στο άθλημα των καταδύσεων το 2004.
Η τελετή έναρξης των αγώνων είναι προγραμματισμένη να αρχίσει στις 17:00 και οι αγώνες θα διαρκέσουν έως και τις 20:00.
Η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.

GREEK RESULTS ARENA EUROPEAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2014,9-13 JULY 2014,DORDRECHT-HOLLAND.DAY 5

logo

Boys, 50m Freestyle 17 – 18 years

Results Prelim

5. MYLONAS Fotios 1996 Greece 23.02 Q

Girls, 50m Butterfly 15 – 16 years

Results Prelim

13.LEBL Ilektra Varvara 1999 Greece 28.33 Q

Boys, 400m Individual Medley 17 – 18 years

Results Prelim

7.CHIOTIS Panagiotis 1996 Greece 4:29.20 Q

Boys, 4 x 100m Medley 17 – 18 years

Results Prelim

7.Greece 3:47.22 Q

Boys, 50m Freestyle 17 – 18 years

Results Semifinals

3. MYLONAS Fotios 1996 Greece 22.76 Q

Girls, 50m Butterfly 15 – 16 years

Results Semifinals

12. LEBL Ilektra Varvara 1999 Greece 27.95

Boys, 400m Individual Medley 17 – 18 years

Results Final

7. CHIOTIS Panagiotis 1996 Greece 4:28.04

Boys, 50m Freestyle 17 – 18 years

Results finals

3. MYLONAS Fotios 1996 Greece 22.56

Boys, 4 x 100m Medley 17 – 18 years

Results finals

7.Greece 3:46.72 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.ΚΟ.ΑΝ.ΜΑ.Θ.,12 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

1525724_771136476233070_66626181_n

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.ΚΟ.ΑΝ.ΜΑ.Θ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.,12-13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

532618_562750433738343_1251490194_n

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ.

GREEK RESULTS ARENA EUROPEAN JUNIOR SWIMMING CHAMPIONSHIPS 2014,9-13 JULY 2014,DORDRECHT-HOLLAND.DAY 4

logo

Girls, 50m Freestyle 15 – 16 years

Results Prelim

9. BAKA Vasiliki-Stayroula 1998 Greece 26.54 Q

Boys, 50m Backstroke 17 – 18 years

Results Prelim

1. CHRISTOU Apostolos 1996 Greece 25.66 Q

Boys, 200m Freestyle 17 – 18 years

Results Prelim

6. DIMITRIOU Dimitrios 1997 Greece 1:52.03 Q

Girls, 200m Individual Medley 15 – 16 years

Results Prelim

17.SACHA Ioanna 1999 Greece 2:24.17

11.LEBL Ilektra Varvara 1999 Greece 2:21.63 Q

Boys, 100m Butterfly 17 – 18 years

Results Prelim

26.AIVALIOTIS Evangelos 1996 Greece 55.74

Girls, 100m Breaststroke 15 – 16 years

Results Prelim

23.SYRIGOU Anastasia 1999 Greece 1:13.02

7.MAVRANTZA Angeliki Maria 1998 Greece 1:11.35 Q

Girls, 50m Freestyle 15 – 16 years

Results Semifinals

10. BAKA Vasiliki-Stayroula 1998 Greece 26.39

Boys, 50m Backstroke 17 – 18 years

Results Semifinals

2. CHRISTOU Apostolos 1996 Greece 25.67 Q

Girls, 200m Individual Medley 15 – 16 years

Results Semifinals

12. LEBL Ilektra Varvara 1999 Greece 2:21.46

Boys, 200m Freestyle 17 – 18 years

Results Semifinals

11. DIMITRIOU Dimitrios 1997 Greece 1:51.52

Girls, 100m Breaststroke 15 – 16 years

Results Semifinals

10. MAVRANTZA Angeliki Maria 1998 Greece 1:11.48

Boys, 200m Backstroke 17 – 18 years

Results Final

2. CHRISTOU Apostolos 1996 Greece 1:59.93

Boys, 50m Backstroke 17 – 18 years

Results Final

2. CHRISTOU Apostolos 1996 Greece 25.33

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ,11-13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014, ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

380810_562544257092294_1600870795_n

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ