Ετικέτα: ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο ΟΦΗ νίκησε με 7-5 τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β´ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, την Παρασκευή (5/8) το βράδυ, στο κολυμβητήριο των Χανίων.

Οι άλλοι δύο αγώνες του προγράμματος δεν έγιναν, καθώς δεν εμφανίστηκαν ο ΑΠΣ Οξυγόνο και ο ΟΕΑΝΑΒ. Ανοίχτηκαν κανονικά φύλλα αγώνα κι έτσι ο ΝΟ Χανίων νίκησε με 5-0 χωρίς αγώνα τον ΑΠΣ Οξυγόνο, που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Και ο ΓΣ Ηλιούπολης νίκησε 5-0  α.α. τον ΟΕΑΝΑΒ, που επίσης μηδενίζεται σε αυτό το ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός.

Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο ΝΟ Χανίων έχει πάρει σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση ενός εκ των δύο εισιτηρίων της ανόδου στην Α2 κατηγορία (δύο νίκες σε ματς που έχει δώσει), μετά και τους αγώνες του Σαββάτου (δεύτερη ημέρα) της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών. Δυνατός δείχνει και ο ΓΣ Ηλιούπολης, παρότι έχει δώσει μόνο έναν αγώνα (δεύτερος με 3 βαθμούς).

Ο ΟΦΗ έχει επίσης 3 βαθμούς, αλλά κινδυνεύει άμεσα με μηδενισμό, καθώς ο ΠΑΟΚ κατέθεσε ένσταση μετά το φινάλε του προγράμματος του Σαββάτου για αντικανονική συμμετοχή της προπονήτριας της ομάδας του Ηρακλείου Μαρίας Παλληκαράκη, καθώς είναι και παίκτρια του ΝΟ Ρεθύμνου στην Α1. Η εκδίκαση της ένστασης και η απόφαση αναμένεται μέχρι την Κυριακή (7/8) το πρωί. Η διοργάνωση ολοκληρώνεται την Κυριακή το απόγευμα, οπότε και θα ξέρουμε ποιες είναι οι δύο ομάδφες που ανεβαίνουν στην Α2.

Οι ομάδες ΑΠΣ Οξυγόνο και ΟΕΑΝΑΒ δεν εμφανίστηκαν τελικά καθόλου στους αγώνες και από την 3η αγωνιστική δεν ανοίγεται φύλλο αγώνα στα προγραμματισμένα παιχνίδια τους. Έτσι δεν μετράει κανένα από αυτά (ούτε όσα είχαν ανοιχτεί φύλλα αγώνα) στη βαθμολογία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (6/8):

ΝΟ Χανίων – ΠΑΟΚ 10-5, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-11, ΠΑΟΚ – ΓΣ Ηλιούπολης 5-17.

Γ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Ο ΝΟ Χανίων και ο ΓΣ Ηλιούπολης είναι οι δύο ομάδες που κερδίζουν την άνοδο στην Α2 κατηγορία Γυναικών της υδατοσφαίρισης, καθώς κατέκτησαν τις δύο πρώτες προνομιούχες θέσεις στην τελική βαθμολογία της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών, που ολοκληρώθηκε την Κυριακή (7/8) το βράδυ στο κολυμβητήριο των Χανίων.

Το πρωί της Κυριακής αποφασίστηκε να γίνει δεκτή η ένσταση που είχε υποβάλει ο ΠΑΟΚ από το Σάββατο το βράδυ για αντικανονική συμμετοχή της προπονήτριας του ΟΦΗ Μαρίας Παλληκαράκη (επειδή αγωνίζεται και ως παίκτρια με τον ΝΟ Ρεθύμνου στην Α1 Γυναικών). Έτσι, η ομάδα του Ηρακλείου μηδενίστηκε και στα τρία παιχνίδια του, τα οποία κερδίζουν οι αντίπαλοί του με 5-0 χωρίς αγώνα, δηλαδή ο ΠΑΟΚ, τον οποίο είχε κερδίσει, ο ΝΟ Χανίων, από τον οποίο -έτσι κι αλλιώς- έχασε και ο ΓΣ Ηλιούπολης (το ματς με τον ΓΣΗ ήταν προγραμματισμένο για το πρωί της Κυριακής και δεν έγινε, απλά έκλεισε το φύλλο αγώνα με 5-0 υπέρ του ΓΣΗ). Και φυσικά αφαιρούνται από τον ΟΦΗ τρεις (-3) βαθμοί.

Στο μοναδικό ματς που διεξήχθη την τελευταία ημέρα (Κυριακή 7/8) ο ΝΟ Χανίων νίκησε 8-4 τον ΓΣ Ηλιούπολης.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΓΣ Ηλιούπολης 6

……………………………

3. ΠΑΟΚ 3

4. ΟΦΗ -3

** Ο ΟΦΗ έχει μηδενιστεί και του έχουν αφαιρεθεί τρεις (-3) βαθμοί.

** Δεν εμφανίστηκαν στους αγώνες οι ΟΕΑΝΑΒ και ΑΠΣ Οξυγόνο

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την Τελική φάση της Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (5-7 Αυγούστου, Χανιά) ολοκληρώνονται τα πρωταθλήματα κατηγοριών στην υδατοσφαίριση για την περίοδο 2015-16.

Στους αγώνες μετέχουν οι ομάδες: ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΟΚ.

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            5/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                       ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                      ΠΑΟΚ                                         ΟΦΗ

ΩΡΑ: 20:00                      ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 6/08/2016

ΩΡΑ: 10:00                    ΟΕΑ/ΝΑΒ                                      ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 12:00                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                        ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                  

 

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 6/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                    ΟΦΗ                                               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                          ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                   ΠΑΟΚ                                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 7/08/2016

ΩΡΑ: 09:00                   ΟΕΑ/ΝΑΒ                                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                               

ΩΡΑ: 10:00                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                      ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                          ΠΑΟΚ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 7/08/2016

ΩΡΑ: 17:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                     ΟΦΗ                                              ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                     ΠΑΟΚ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης των ανδρών πανηγυρίζει ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε στον τελικό με 14-8 της ΝΕ Λάρισας και γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή της στην Β’ Εθνική.

Στον μικρό τελικό η ομάδα του Άρη επικράτησε του ΝΟ Ιτέας με 13-8, ενώ για την 5η θέση ο Άργης Καλαμάτας νίκησε τον ΝΟ Σύρου με 16-9.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης παρέστη ο κ. Δημήτρης Γρυπάρης, αντιπρόεδρος της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος: ΝΟ Ιτέας – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 8-19, ΣΚ Ροή – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 0-5 α.α.,ΝΟ Σύρου – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.,ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 8-4,ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 17-5, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Σύρου 15-6,ΝΟ Σύρου – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 7-22, ΣΚ Ροή – ΝΟ Ιτέας 0-5 α.α., Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΝΟ Σύρου 5-8, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΟΦΘ 12
  2. ΝΟ Ιτέας 9
  3. ΝΟ Σύρου 6
  4. Δελφίνια Πτολεμαΐδας 3
  5. ΣΚ Ροή – δεν κατέβηκε

Β’ Όμιλος: Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Λάρισας 8-9, Άρης – ΚΟ Ξάνθης 9-9,Άρης – Επειός Ήλιδος 9-6,ΚΟ Ξάνθης – Άργης Καλαμάτας 9-7,ΝΕ Λάρισας – ΚΟ Ξάνθης 10-4, Άργης Καλαμάτας – Επειός Ήλιδος 7-10,Αρης-Αργής Καλαμάτας 17-3,Επειός Ήλιδος – ΝΕ Λάρισας 0-5 (μηδενισμός), Άρης – Άργης Καλαμάτας 17-3, ΝΕ Λάρισας – Άρης 14-12

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Λάρισας 12
  2. Άρης 9
  3. Άργης Καλαμάτας 6
  4. Επειός Ήλιδος – μηδενίστηκε
  5. ΚΟ Ξάνθης – μηδενίστηκε

Ημιτελικά: ΟΦΘ – Άρης 17-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Ιτέας 9-7

Θέσεις 5-6: ΝΟ Σύρου – Άργης Καλαμάτας 9-16

Μικρός τελικός: ΝΟ Ιτέας – Άρης 8-13

Μεγάλος τελικός: ΝΕ Λάρισας – ΟΦΘ 8-14

Η τελική κατάταξη

  1. Όμιλος Φίλων Θαλάσσης
  2. ΝΕ Λάρισας
  3. Άρης Θεσσαλονίκης
  4. ΝΟ Ιτέας
  5. Άργης Καλαμάτας
  6. ΝΟ Σύρου
  7. Δελφίνια Πτολεμαΐδας

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κερδίζουν την άνοδό τους στην Β’ Εθνική.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (29-31 Ιουλίου) η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΟΦΘ
ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.- ΝΟ ΙΤΕΑ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΡΟΗ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΘ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΝΟ ΣΥΡΟΥ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 10:00 ΡΟΗ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.-ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ –ΡΟΗ
  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ –ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7/16 ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
ΩΡΑ: 09:00 ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ: 10:00 ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου
ΩΡΑ: 11:00 ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)
ΩΡΑ: 12:00 ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)
ΩΡΑ: 18:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (3η – 4η  θέση)
ΩΡΑ: 19:30 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (1η – 2η  θέση)

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (29-31 Ιουλίου).
Μετά τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ, για τις 10 ομάδες που μετέχουν σχηματίστηκαν δύο (2) Όμιλοι.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (10/7) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε Ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (29-31/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη Β’ Εθνική.
Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: Άρης Κάμπου, Ροή (από τον Όμιλο Αττικής), Επειός Ήλιδας, Άργης Καλαμάτας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Ιτέας), ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ‘Αρης, ΚΟ Ξάνθης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Ροή – ΝΟ Σύρου 10-7, Ροή – Άρης Κάμπου 12-15. Δεν εμφανίστηκε στους αγώνες η ομάδα Άλμα Κλαμπ,ΝΟ Σύρου – Άρης Κάμπου 3-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης Κάμπου 6
2. Ροή 3
…………………….
3. ΝΟ Σύρου 0
*** Η Ομάδα Άλμα Κλαμπ δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 10-7, Επειός Ήλιδας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 6-8, Άργης Καλαμάτας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-9, Επειός Ήλιδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-7,Επειός Ήλιδας – Άργης Καλαμάτας 11-6, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΟΠΑΘΑ Πατρών 4-9.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Επειός Ήλιδας 6
2. Άργης Καλαμάτας 6
………………………
3. ΟΠΑΘΑ Πατρών 6
4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (Κολυμβητήριο Ιτέας):
ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Μεσολογγίου 21-12, ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Λάρισας 15-13,ΚΟ Καρδίτσας – ΝΕ Λάρισας 5-11, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Μεσολογγίου 16-6, ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΕ Λάρισας 7-18, ΝΟ Ιτέας – ΚΟ Καρδίτσας 10-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Ιτέας 9
2. ΝΕ Λάρισας 6
…………………
3. ΚΟ Καρδίτσας 3
4. ΝΟ Μεσολογγίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΟΦΘ – ΝΑΣ Ημαθίας 22-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-8,Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ 2-18, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-9, ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-5, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 6-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΟΦΘ 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
…………………………….
3. ΝΑΣ Ημαθίας 3
4. Πύρρος Ιωαννίνων 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο συγκεκριμένο αγώνα, όπου μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 6-9, Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-14,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 4-11, ΚΟ Ξάνθης – ΠΑΣ Φοίβος 14-1, Άρης – Μακεδονικός 16-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 4-14, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-6, ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 4-18,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 8-19, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-3, Μακεδονικός – ΠΑΣ Φοίβος 8-5, ΚΟ Ξάνθης – Άρης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 6-6, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-5.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης 13
2. ΚΟ Ξάνθης 13
……………………
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7
4. Μακεδονικός 7
5. ΠΑΣ Φοίβος 3
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -1
*** Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.
Στην Τελική Φάση (29-31/7) θα σχηματιστούν δύο (2) όμιλοι τωνπέντε (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα POOL (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων. Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει νικητής. Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Γ’ Ανδρών για το 2016. Η κλήρωση των Ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/7 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση, την Κυριακή (19/6) το βράδυ, των αγώνων της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, έγιναν γνωστές οι έξι ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (5-7/8) και θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 κατηγορία.

Οι 6 φιναλίστ είναι: ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΕΑΝΑΒ, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΟΚ.

Τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Μίλων – ΓΣ Περιστερίου 7-4, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-11,Μίλων – ΝΟ Χανίων 6-11, ΓΣ Περιστερίου – ΟΦΗ 3-4, ΟΦΗ – Μίλων 5-4, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χανίων 3-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΟΦΗ 6

…………………….

3. Μίλων 3

4. ΓΣ Περιστερίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κολυμβητήριο Χαλκίδας):

ΝΟ Χαλκίδας – ΟΕΑΝΑΒ 5-19, ΚΟ Καρδίτσας – ΓΣ Ηλιούπολης 1-25,ΟΕΑΝΑΒ – ΚΟ Καρδίτσας 20-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΓΣ Ηλιούπολης 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – ΓΣ Ηλιούπολης 1-7, ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Χαλκίδας 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο ΚΟ Καρδίτσας που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός).

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Ηλιούπολης 9

2. ΟΕΑΝΑΒ 6

…………………..

3. ΝΟ Χαλκίδας 3

4. ΚΟ Καρδίτσας -1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Άρης 5-14, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 11-8,ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 25-4, Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-12, Άρης – ΠΑΟΚ 8-12, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 3-8,Πανσερραϊκός – Άρης 7-11, ΑΠΣ Οξυγόνο – Μακεδονικός 17-5, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 12-4, Άρης – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΠΣ Οξυγόνο 12

2. ΠΑΟΚ 9

…………………….

3. Άρης 6

4. Πανσερραϊκός 3

5. Μακεδονικός 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών θα διεξαχθεί στις 5-7/8. Την άνοδο στην Α2 Γυναικών θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης της Τελικής φάσης. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 29/6 στις 12.00 το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ              

ΡΟΗ

ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ

ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ               

ΝΟ ΙΤΕΑΣ   

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ           

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                  

    

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Ο.Φ.Θ.

                                                                                      

  1.  ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 13:00 ΡΟΗ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ: 14:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 20:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 09:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΡΟΗ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 11:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΤΕΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΤΕΑΣ  

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00  ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 17.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 19.00  ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20.00  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ:  12.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 19.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

 

4η  αγωνιστική Σάββατο 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 11.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:  12.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

ΩΡΑ: 19.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ` Ο.Φ.Θ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 19:30  ΑΣ ΑΡΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ: 11:30 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  12:30 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 19:10 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ` ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜ.  ΑΘΗΝΑΣ       2. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ            3.  ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                    ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ          ΑΣ ΑΡΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ         ΟΕΑ ΝΑΒ                        ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΦΗ                                ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ             ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ            ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ                            

                                                                                            ΠΑΟΚ ΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00    ΟΦΗ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 11:00    ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΟΦΗ   ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ: 18:00     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00      ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΟΕΑ ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                    ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 11:00     ΟΕΑ ΝΑΒ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ: 18:00                  ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 17/06/2016

ΩΡΑ: 19:30      ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:30                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΠΑΟΚ ΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:00     ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΠΑΟΚ ΑΣ

ΩΡΑ: 20:00   ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00    ΑΣ ΑΡΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:00    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/6) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (8-10 Ιουλίου).

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ηρακλής, ΝΕ Πατρών, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Λάρισας

Οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) κάθε Ομίλου, θα παίξουν στα πλέι οφ ανόδου (29-31 Ιουλίου), με μία (1) ομάδα ανεβαίνει στην Α1, ενώ οι υπόλοιπες ομάδες (4) των Ομίλων, θα παίξουν στα πλέι άουτ (29-31 Ιουλίου), με δύο (2) ομάδες να υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Είκοσι τέσσερις (24) συνολικά ομάδες μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, η κλήρωση της προκριματικής φάσης (8-10 Ιουλίου) του οποίου πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/7) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ροή, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Σύρου, Άρης Κάμπου

ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Άργης Καλαμάτας, Επειός Ήλιδας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΟΠΑΘΑ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ: ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΕ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΣ Ημαθίας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, Μακεδονικός, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΚΟ Ξάνθης, Εθνικός Αεξανδρούπολης

Στην Τελική φάση (29-31 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου). Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες στους τρεις από τους τέσσερις Ομίλους της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και αναδείχθηκαν οι οκτώ από τις δέκα ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση (31/7-2/8) και όχι οι εννέα, όπως περιμέναμε, διότι έμεινε εκκρεμότητα στον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Συγκεκριμένα, διακόπηκε ο αγώνας Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης -στο γ’ οκτάλεπτο και ενώ προηγείτο η ομάδα της Ξάνθης 10-4- σε βάρος του Μακεδονικού, επειδή ο προπονητής του Σταύρος Αποστολίδης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα από τους διαιτητές για έντονη διαμαρτυρία, αλλά δεν αποχωρούσε για να πάει στην εξέδρα και παρέμενε σε σημείο που παρενοχλούσε τους δαιτητές (όπως οι ίδιοι ισχυρίζονται στο φύλλο αγώνα). Ο αγώνας κατοχυρώνεται υπέρ του ΚΟ Ξάνθης με 10-4 (σκορ εκείνης της στιγμής), αλλά εκκρεμεί πιθανή περαιτέρω τιμωρία του Μακεδονικού από τα αρμόδια όργανα (αθλητικό δικαστή) της ΚΟΕ. Στην περίπτωση που εφαρμοστεί το άρθρο 14 παράγραφος 2.2 της Γενικής Προκήρυξης υδατοσφαίρισης 2015, από τον Μακεδονικό (εκτός από τον μηδενισμό του στο συγκεκριμένο ματς) θα αφαιρεθούν και δύο (2) βαθμοί, με αποτέλεσμα να χάνει την 3η προνομιούχο θέση που θα πάρει ο ΣΑΠΚ Νεάπολης (και μαζί την πρόκριση).

Οι οκτώ ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα στην Τελική φάση είναι: ΠΕΚΕΒ, ΚΟ Ξάνθης (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Τρίαινα Βούλας, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΝΟ Σύρου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Τρίτων Αμαρουσίου, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Μυτιλήνης (από τον Β’ Όμιλο Αττικής).

Μία ακόμα ομάδα θα προκύψει από τους αγώνες του Β’ Ομίλου Θεσσαλονίκης, που θα γίνουν το διήμερο 24-25/7 στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο. Το παζλ των δέκα της Τελικής φάσης θα συμπληρώσει φυσικά αυτή που εκκρεμεί από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – ΠΕΚΕΒ 2-12, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 2-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Άρης Κάμπου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο Άρης Κάμπου ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΠΕΚΕΒ – ΚΟ Ξάνθης 12-3, Μακεδονικός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΕΚΕΒ 3-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μακεδονικός 3-11,Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-10 (διακόπηκε σε βάρος του Μακεδονικού), ΣΑΠΚ Νεάπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14-1, ΚΟ Ξάνθης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-6, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΕΚΕΒ 4-19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

  1. ΠΕΚΕΒ 12
  2. ΚΟ Ξάνθης 9
  3. Μακεδονικός 4

……………………………………..

  1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

*** Εκκρεμεί η περαιτέρω τιμωρία του Μακεδονικού. Ο Άρης Κάμπου δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Η ΚΕ Κοζάνης είναι η ομάδα που συμπληρώνει τη δεκάδα της Τελικής φάσης  που θα γίνει το διάστημα 30 Ιουλίου- 2 Αυγούστου.

Πύρρος Ιωαννίνων- ΚΟ Καρδίτσας:  4-16, ΚΕ Κοζάνης- ΝΟ Πρέβεζας 5-0 (α.α),ΚΕ Κοζάνης- ΚΟ Καρδίτσας 7-5, ΚΕ Κοζάνης- Πύρρος Ιωαννίνων 13-5

Η τελική βαθμολογία

  1. ΚΕ Κοζάνης 6

———————————-

  1.  ΚΟ Καρδίτσας 3
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 0

*σ.σ.  Η ομάδα του ΝΟ Πρέβεζας δεν κατέβηκε να αγωνιστεί.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ροή – ΝΟ Σύρου 4-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Ιτέας 15-5, Τρίαινα Βούλας – ΓΟ Μεσολογγίου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο ΓΟ Μεσολογγίου ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΟ Σύρου – ΝΟ Ιτέας 9-2, Ροή – Τρίαινα Βούλας 4-10, Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Σύρου 15-2, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ροή 15-4,Ροή – ΝΟ Ιτέας 5-9, Τρίαινα Βούλας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-7, ΝΟ Ιτέας – Τρίαινα Βούλας 6-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Σύρου 11-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίαινα Βούλας 12
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9
  3. ΝΟ Σύρου 6

………………………………………………

  1. ΝΟ Ιτέας 3
  2. Ροή 0

*** Ο ΓΟ Μεσολογγίου δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Άρης Νίκαιας – ΝΟ Αλιβερίου 19-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΠΑΕ Άργης 14-2, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Μυτιλήνης 10-11,ΝΟ Αλιβερίου – ΠΑΕ Άργης 3-20, ΝΟ Μυτιλήνης – Τρίτων Αμαρουσίου 4-16, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 12-5, ΠΑΕ Άργης – ΝΟ Μυτιλήνης 8-8, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Αλιβερίου 21-3, Τρίτων Αμαρουσίου – Άρης Νίκαιας 17-11,ΝΟ Αλιβερίου – ΝΟ Μυτιλήνης 3-14, Άρης Νίκαιας – ΠΑΕ Άργης 9-8, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Τρίτων Αμαρουσίου 4-12, ΝΟ Μυτιλήνης – Άρης Νίκαιας 9-9, ΠΑΕ Άργης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 9-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Αλιβερίου 16-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 15
  2. Άρης Νίκαιας 10
  3. ΝΟ Μυτιλήνης 8

……………………………………………….

  1. ΠΑΕ Άργης 7
  2. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 3
  3. ΝΟ Αλιβερίου 0

Η Τελική φάση θα διεξαχθεί 31/7-2/8. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 22/7 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Θυμίζουμε ότι οι τέσσερις πρώτες ομάδες στην τελική βαθμολογία της Τελικής φάσης ανεβαίνουν στη Β’ Εθνική Ανδρών.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2015

Σε 3 Ομίλους διεξάγεται (17-19 Ιουλίου), η προκριματική φάση της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών. Ο 4ος όμιλος (Β’ Θεσσαλονίκης) θα διεξαχθεί το τριήμερο 24-26 Ιουλίου.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Εθνικό):Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΟ Ξάνθης, Άρης Κάμπου, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου):Ροή, Τρίαινα Βούλας, ΑΚΟΜ Δελφίνια, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΟ Σύρου
  3. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Πεντέλης):Άρης Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΠΑΕ Άργης Καλαμάτας, ΝΟ Μυτιλήνης, ΝΟ Αλιβερίου

Στον Β’ ΟΜΙΛΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  (κολ. Ποσειδώνιο, 24-26/7), μετέχουν: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας.

Στην Τελική φάση (31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 3, 4 και η 1η ομάδα από τον Όμιλο 2 (σύνολο 10 ομάδες).

Στην Β’ Εθνική ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/7/15

ΩΡΑ: 09:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 10:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/7/15

ΩΡΑ: 17:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                            24/7/15

ΩΡΑ: 16:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.                            ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 25/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.                            ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 25/7/15

ΩΡΑ: 16:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.   

ΩΡΑ: 17:00                ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                             ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ      

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 

 

 

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                                       17/7/15

ΩΡΑ: 19:30         ΡΟΗ                                                  ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ: 20:30         ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                          ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                   ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                        ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          11:00          ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                     ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ:          12:00          ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                      ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ

ΩΡΑ:          13:00          ΡΟΗ                                                  ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

 

3η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                        ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ:          19:00          ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                        ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ:          20:00          ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                         ΡΟΗ

 

 

4η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          10:00          ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                      ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ:          11:00          ΡΟΗ                                                  ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ:          12:00          ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                         ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ

 

 

5η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          17:00          ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                      ΡΟΗ

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                        ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:          19:00          ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                         ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ 

 

 

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                                       17/7/15

ΩΡΑ: 19:30         ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:30         ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ                        ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 21:30         ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ                ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ: 10:30                   ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ                                       ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 11:30                   ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:          12:30         ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                             ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

 

4η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ: 10:30                   ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ                                       ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ: 11:30                   ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                             ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 12:30                   ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ 

 

3η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ                                   ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:          19:30          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ             ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:          21:00          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗ                                       ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:          19:30          ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ                                    ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΩΡΑ:          21:00          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ                       ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2015»  με  αριθμ.πρωτ.:  6158/Ε/ 30.10.14 0,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος  Γ’  Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών,  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ             2. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ                                     ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                                            ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                                        

ΠΕΚΕΒ                                                                                 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 4. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΡΟΗ                                                                            ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                                                            ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

ΑΚΟΜ  ΔΕΛΦΙΝΙΑ                                                 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                                                ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                                              ΝΟ  ΜΥΤΙΛΙΝΗ

ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                                               ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

 

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

 

Το  Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δυο (2) φάσεις:

 

Α’  ΦΑΣΗ                                17 – 19 / 7 / 2015                  

                                               

Β’  ΦΑΣΗ – ΤΕΛΙΚΗ                 31/7 – 2 / 8 / 2015

 

Όλες οι ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνιστούν με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η ισοπαλία.

 

 

ΠΡΟΑΓΩΓΕΣ

Τελική Φάση,  οι  (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους, 1, 3, 4 και η (1η) ομάδα από τον 2ο όμιλο    σύνολο:   (10) ομάδες. 

           

Στην  Τελική Φάση  σχηματίζονται δύο (2) όμιλοι των τ (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL  (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων.

 

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

 

Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην  Β’ Εθνική κατηγορία την περίοδο  «2015 – 2016»  και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται Πρωταθλήτρια  Γ’ Ανδρών  για το  «2015».

 

Σε περίπτωση ισοβαθμίας ισχύει, ότι αναφέρεται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2015».

 

 

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

 

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερεις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε μία.

 

Η κλήρωση για την  Τελική Φάση  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  22 / 7 / 15  και  ώρα:  13:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

 

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ  –  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΑΓΩΝΑ

 

Ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Αγώνων Υδατοσφαίρισης  «2013»  με αριθμ.πρωτ.:  5931/Ε/ 30.10.12.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει, ως εξής:

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                             

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε συνέχεια του με αριθ. Πρωτ. 3822/Ε από 22.6.15 εγγράφου μας, σχετικά με τους Πανελλήνιους Αγώνες Κολύμβησης Προαγωνιστικών Κατηγοριών 9-12 ετών, που θα διεξαχθούν 26-28/6/15 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου, σας γνωρίζουμε το πρόγραμμα προθέρμανσης των 2 γκρουπ, καθώς και τις ώρες των αγώνων.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι καλούνται, οι εκπρόσωποι ή οι προπονητές των σωματείων που συμμετέχουν στους παραπάνω αγώνες, την Παρασκευή 26/6/15 και ώρα 15.45 στο κλειστό γυμναστήριο του κολυμβητηρίου, για ενημέρωση.

Α’ ΓΚΡΟΥΠ

ΕΝΟ ΑΙΓΥΠΤΙΩΤΩΝ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ, ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ, ΑΙΟΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΥΔΡΙΑ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΥΣ ΡΟΔΟΥ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΑΥΤΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΣΚΑΛ, ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ, ΑΡΙΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΡΟΗ, ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ, ΓΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ, ΑΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΥ, ΑΚΟΒΒ, ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΚΟΠΙ, ΚΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ, ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ, ΟΦ Ν.ΙΩΝΙΑΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ, ΠΟΠ 94.

Β’ ΓΚΡΟΥΠ

ΝΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΣΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ, ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΑΡΕΤΗ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ, ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ, ΠΕΚΕΒ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ, ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΤΕΡΗ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ, ΝΗΕΡΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ, ΝΑΟ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΚΟΛΩΝΟΥ, ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 73, ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟΒΑ, ΝΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ, ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΚΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ.

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή  26/6       16.00-16.25

Γκρουπ Β’                              «                      16.25-16.50

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή 26/6        19.00-19.20

Γκρουπ Β’                              «                      19.20-19.40

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   19.45

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο  27/6                        07.30-07.55 πρωί

                                                «                      16.25-16.50 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      07.55-08.20 πρωί

                                                «                      16.00-16.25 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     πρωί 08.30 και

                                                                        απόγευμα 17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο 27/6             10.15-10.35 πρωί

                                                «                      19.20-19.40 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      10.35-10.55 πρωί

                                                «                      19.00-19.20 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   πρωί 11.00 και

                                                                        απόγευμα 19.45

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Κυριακή  28/6                        08.30-08.55

Γκρουπ Α’                              «                      08.55-09.20

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   09.30

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΑΣ Ημαθίας – ΑΟ Καστέλλας 7-6, Απόλλων Σμύρνης – ΝΑΣ Ημαθίας 6-3. Η Τρίαινα Βούλας είχε ρεπό. Ο ΠΕΚΕΒ αποσύρθηκε οριστικά από τους αγώνες, ΝΑΣ Ημαθίας – Τρίαινα Βούλας 12-8, ΑΟ Καστέλλας – Απόλλων Σμύρνης 6-5, Τρίαινα Βούλας – ΑΟ Καστέλλας 7-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Απόλλων Σμύρνης 6 (11-9 στα μεταξύ των τριών)

2. ΑΟ Καστέλλας 6 (12-12 σ.μ.τ.τ.)

…………………………………………………………………………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 6 (10-12 σ.μ.τ.τ.)

4. Τρίαινα Βούλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΚΟ Καρδίτσας – Μακεδονικός 10-7, ΧΑΝΘ – ΟΠΑΘΑ 7-9, Άργης Καλαμάτας – ΚΟ Καρτδίτσας 6-8, Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 5-12, ΧΑΝΘ – Άργης Καλαμάτας 12-5, ΟΠΑΘΑ – Μακεδονικός 12-3, ΚΟ Καρδίτσας – ΧΑΝΘ 5-7, Άργης Καλαμάτας – ΟΠΑΘΑ 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΠΑΘΑ 12

2. ΧΑΝΘ 9

……………………………………………

3. ΚΟ Καρδίτσας 6

4. Άργης Καλαμάτας 3

5. Μακεδονικός 0

Ο νεοσύστατος Απόλλων Σμύρνης, ομάδα που δημιουργήθηκε με πρωτοβουλία του διακεκριμένου διεθνή υδατοσφαιριστή Γιώργου Αφρουδάκη, αναδείχθηκε πρωταθλητής στην Γ’ Εθνική κατηγορία Ανδρών με την ολοκλήρωση της Τελικής φάσης της διοργάνωσης στο κολυμβητήριο Πεπανός των Πατρών. Ο Απόλλων νίκησε στον μεγάλο τελικό τον ΑΟ Καστέλλας με 8-6.

Στον μικρό τελικό ο ΟΠΑΘΑ επικράτησε με 11-9 της ΧΑΝΘ και κατέκτησε την 3η θέση. Και οι τέσσερις αυτές ομάδες (τέσσερις πρώτες στην τελική κατάταξη) είχαν κερδίσει από χθες την άνοδό τους στη Β’ Εθνική Ανδρών.

Στους άλλους αγώνες κατάταξης σήμερα: Για 5η-6η θέση δεν κατέβηκε κανείς από τους ΝΑΣ Ημαθίας ΚΟ Καρδίτσας στον αγώνα. Για την 7η-8η θέση: Τρίαινα Βούλας – Άργης Καλαμάτας 13-11.

(Να σημειώσουμε ότι στους δύο πρωϊνούς ημιτελικούς ο Απόλλων Σμύρνης είχε νικήσει 12-7 τη ΧΑΝΘ και ο ΑΟ Καστέλλας 10-6 τον ΟΠΑΘΑ)

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας αρχίζει αύριο (31/7) η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με τη συμμετοχή 10 ομάδων.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΑΟ Καστέλας, Απόλλων Σμύρνης, Τρίαινα Βούλας, ΠΕΚΕ Βροντάδου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΧΑΝΘ, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Μακεδονικός, Άργης Καλαμάτας, ΚΟ Καρδίτσας

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Γ’  Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών  με  αριθμ. πρωτ.:  3736/Ε/ 3.7.14  και στην  Γενική Προκήρυξη  «2014»  με  αριθμ. πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.

Οι αγώνες εντός των ομίλων, θα διεξαχθούν με σύστημα  POOL  (όλοι εναντίον όλων),

ισχύει η  Ισοπαλία. 

Στους χιαστί αγώνες  και στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρχει, νικητής.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το  κάθε συμμετέχον σωματείο, για να συμμετάσχει οφείλει να καταθέσει παράβολο 330,00€ στον λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/480901-72 έως την Τετάρτη 30/7/014, διαφορετικά  δεν επιτρέπεται να συμμετάσχει στους αγώνες.

Το καταθετήριο παράβολο οφείλει κάθε σωματείο να το επιδεικνύει πριν τους αγώνες στον Αλυτάρχη, για να μπορούν να συμμετέχουν.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί απο το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει, ως εξής:

1η  αγωνιστική                        Πεμπτη                                               31/7/14

ΩΡΑ:   18:00               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑ                                            ΠΕΚΕΒ

2η  αγωνιστική                        Παρασκευή                                         1/8/14

ΩΡΑ:   10:00               ΠΕΚΕΒ                                                           ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                   

ΩΡΑ:   11:00               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                                            ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

3η  αγωνιστική                        Παρασκευή                                         1/8/14

ΩΡΑ:   16:30               ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                           ΠΕΚΕΒ          

ΩΡΑ:   17:30               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                    ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

4η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              2/8/14

ΩΡΑ:   10:00               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                                            ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ  

ΩΡΑ:   11:00               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                             ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

5η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              2/8/14

ΩΡΑ:   16:30               ΠΕΚΕΒ                                                           ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ       

ΩΡΑ:   17:30               ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                           ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                        Πεμπτη                                               31/7/14

ΩΡΑ:   20:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                              ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΟΑΠΑΘΑ                                                       ΚΟ  ΚΑΡΔΙΤΑΣ

2η  αγωνιστική                        Παρασκευή                                         1/8/14

ΩΡΑ:   12:00               ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                                           ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 

ΩΡΑ:   13:00               ΧΑΝΘ                                                 ΟΠΑΘΑ

3η  αγωνιστική                        Παρασκευή                                         1/8/14

ΩΡΑ:   18:30               ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                     ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ      

ΩΡΑ:   19:30               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                              ΧΑΝΘ

4η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              2/8/14

ΩΡΑ:   12:00               ΧΑΝΘ                                                 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:   13:00               ΟΠΑΘΑ                                                         ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

5η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              2/8/14

ΩΡΑ:   18:30               ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                                           ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:   19:30               ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                     ΟΠΑΘΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ      3/8/14              ΚΟΛ/ΡΙΟ                    ΠΕΠΑΝΟΣ

ΩΡΑ:   10:00               ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου 

ΩΡΑ:   11:00               ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου 

ΩΡΑ:   12:00               ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)  

ΩΡΑ:   13:00               ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)  

ΩΡΑ:   16:00               ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ             (3η – 4η  θέση)  

ΩΡΑ:   17:00               ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                     (1η – 2η  θέση)  

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014,Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014 ΚΑΙ Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Δέκα (10) ομάδες χωρισμένες σε δύο Ομίλους θα διεκδικήσουν την πρόκριση τους στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, το τριήμερο 11-13 Ιουλίου στους αγώνες της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος.

Όμιλος Καρδίτσας (κολ. Καρδίτσας): Μακεδονικός Νεάπολης, Νηρέας Λαμίας, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΚΟ Καρδίτσας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Όμιλος Αττικής (κολ. Ιλίσιο): ΓΑΣ Λέσβου, ΝΟ Χανίων, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός

Στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου)  προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8) και στη συνέχεια οι 2 πρώτες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Σε 5 Ομίλους διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (11-13 Ιουλίου) η Α’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΚΟ Ξάνθης, ΠΑΣ Φοίβος, Νηρέας Κατερίνης, Μακεδονικός Νεάπολης, ΝΑΣ Ημαθίας

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΚΟ Καρδίτσας, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντ. Πεπανός»): Πύρρος Ιωαννίνων, ΓΟ Μεσολογγίου, ΝΟ Ιτέας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Άργης Καλαμάτας

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά): Άρης Κάμπου, Ροή, ΝΟ Σύρου, Τρίαινα, ΑΟ Καστέλα

Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά): ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Απόλλων Σμύρνης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Στην Τελική φάση (31/7-3 Αυγούστου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10) και στη συνέχεια οι 4 πρώτες της κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Με τους αγώνες και του Νοτίου Ομίλου ολοκληρώνεται η Α’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης (12-13 Ιουλίου)

Σάββατο, 12/7: 20.30 Πανιώνιος – Ιωνικός Νίκαιας, 21.30 ΝΟ Χίου – ΝΕ Πατρών

Κυριακή, 13/7: 10.00 Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών, 11.00 ΝΟ Χίου – Ιωνικός Νίκαιας, 17.00 ΝΟ Χίου – Πανιώνιος, 18.00 Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Πατρών

Στην Τελική Φάση (25-27 Ιουλίου) οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) προκρίνονται στον Όμιλο Ανόδου και οι 2 τελευταίες (σύνολο 4) στον Όμιλο Καθόδου.  Στη συνέχεια η 1η ομάδα από τον Όμιλο Ανόδου ανέρχεται στην Α1 Εθνική κατηγορία ενώ οι 2 τελευταίες ομάδες από τον Όμιλο Καθόδου υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία.

Ήδη, από τον Βόρειο Όμιλο (Λάρισα) οι αγώνες του οποίου έγιναν 28 και 29 Ιουνίου, οι ομάδες του ΝΟΒΑ και του ΠΑΟΚ προκρίθηκαν στον Όμιλο Ανόδου ενώ οι ομάδες του ΝΟ Λάρισας και της ΝΕ Λαμίας θα αγωνιστούν στον Όμιλο Καθόδου.

ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων και Νέων γυναικών.

Οι Όμιλοι της Α’ Προκριματικής φάσης των δύο πρωταθλημάτων, συγκροτήθηκαν ως εξής:

ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

(49 Συμμετοχές), 7-9 Φεβρουαρίου

*Όμιλος Πτολεμαϊδας:  Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΣ Ημαθίας, Αναγέννηση Λαμίας

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Πατρών: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Λαμίας

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Όμιλος Βόλου: ΝΟΒΑ, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Λάρισας

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Καβάλας: ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ, Μακεδονικός, Άθως Χαλκιδικής

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Όμιλος Βορρά: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, Ηρακλής, ΑΠΣ Οξυγόνο, Άρης Θεσσαλονίκης

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Χανίων: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Α’ Όμιλος Αττικής: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ιωνικός Νίκαιας, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Β’ Όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, ΝΟ Καλαμακίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Μίλων, Εθνικός Πειραιά, Γ.Σ Περιστερίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Δ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου, Γ.Σ Ηλιούπολης

Προκρίνονται 3 ομάδες

Η κλήρωση για την Β’ φάση (28-30 Μαρτίου, 28 ομάδες), θα πραγματοποιηθεί στις 26 Φεβρουαρίου (13.30)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

(19 Συμμετοχές), 14-16 Φεβρουαρίου

*Α’ Όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Γ.Σ Ηλιούπολης, ΝΕ Λαμίας

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Β’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Όμιλος Χανίων: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Όμιλος Βορρά: Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Οι 10 ομάδες που θα προκριθούν θα μετάσχουν της κλήρωσης για την Τελική φάση (14-16 Απριλίου), που θα πραγματοποιηθεί στις 5 Μαρτίου (13.30).

Τιμωρίες από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας

Ποινές στους διαιτητές και τον παρατηρητή του αγώνα ΝΑΟ Κέρκυρας – Εθνικού Πειραιά στις 21 Δεκεμβρίου 2013 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, επέβαλλε η Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας (ΚΕΔ) της ΚΟΕ.

Με βάση τον Κανονισμό Διαιτησίας και το άρθρο 11, παράγραφος 8α, τιμωρούνται οι διαιτητές Σπανούδης και Μονιούδης με αποκλεισμό 6 αγωνιστικών ημερών, για μη σωστή και πιστή εφαρμογή των Διεθνών Κανονισμών του αθλήματος.

Επίσης, βάση του άρθρου 11, παράγραφος 7ε, τιμωρείται ο παρατηρητής Νίκος Αργυρός με αποκλεισμό 3 αγωνιστικών ημερών, για τους ίδιους λόγους.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ομιλος Πατρών

Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Πατρών 6-6, ΝΕ Πατρών – Υδραϊκός 25-7, Νηρέας Γέρακα – Υδραϊκός 23-4, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 12-4, ΝΟ Πατρών – Υδραϊκός 24-1, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Γέρακα 11-8.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική σε 3 αγώνες):

1.ΝΕ Πατρών 9

2. Νηρέας Γέρακα 4 (11-8 από ΝΕΠ)

………………………………………………………

3. ΝΟ Πατρών 4 (12-4 από ΝΕΠ)

4. Υδραϊκός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 0-5 χωρίς αγώνα. Ο ΝΟ Ρεθύμνου μηδενίστηκε διότι δεν κατέθεσε το απαραίτητο παράβολο για τη συμμετοχή του και το ματς κατοχυρώθηκε υπέρ του ΝΟ Χανίων,ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 5-0 χωρίς αγώνα, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 24-6.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Χανίων 6

…………………………………………

2. ΟΦΗ 3

3. ΝΟ Ρεθύμνου -2

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Ρεθύμνου έχει δύο μηδενισμούς και του έχουν αφαιρεθεί 2 βαθμοί (-2), ένας για κάθε αγώνα που δεν μετείχε επειδή δεν κατέθεσε το απαραίτητο παράβολο συμμετοχής.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου – Βουλιαγμένης – Ν. Σμύρνης):

): Ολυμπιακός – ΑΟ Πετρούπολης 23-0, Π. Φάληρο – ΝΟ Καλαμακίου 29-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 24-0,ΝΟ Καλαμακίου – Ολυμπιακός 1-29, ΝΟ Βουλιαγμένης – Π. Φάληρο 8-4, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Καλαμακίου 4-12, Π. Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου 24-2, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-3,Π. Φάληρο – Ολυμπιακός 7-5, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Καλαμακίου 7-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Πετρούπολης 20-2, ΑΟ Πετρούπολης – Π. Φάληρο 1-25, Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 20-4, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-18.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 15

2. Π. Φάληρο 12

3. Ολυμπιακός 9

…………………………………………….

4. ΓΣ Περιστερίου 6

5. ΝΟ Καλαμακίου 3

6. ΑΟ Πετρούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – ΓΣ Ηλιούπολης 16-2, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου 11-5,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 12-5, ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 11-12, Ιωνικός – Παναθηναϊκός 3-12, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 4-17, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 11-5, Πανιώνιος – Ιωνικός 11-3,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 19-9, Ιωνικός – ΓΣ Ηλιούπολης 7-5, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 14-7, ΝΟ Χίου – Ιωνικός 10-11, ΓΣ Ηλιούπολης – Παναθηναϊκός 4-9, Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-12,ΑΝΟ Γλυφάδας-Ιωνικός 10-5.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1. Παναθηναϊκός 15

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12

3. Πανιώνιος 9

……………………………………….

4. Ιωνικός 6

5. ΝΟ Χίου 3

6. ΓΣ Ηλιούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 15-6, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟΒΑ 9-6,ΟΥΚ Βόλου – ΝΟΒΑ 18-4, Αναγέννηση Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 5-12, Αναγέννηση Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 5-11, Νηρέας Λαμίας – ΝΟΒΑ 14-15.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 9

2. Νηρέας Λαμίας 3 (26-20 στα μεταξύ των τριών)

……………………………………………………………………………….

3. ΝΟΒΑ 3 (21-23 στα μετ. των τριών)

4. Αναγέννηση Λαμίας 3 (14-18 στα μετ. των τριών)

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-4, ΚΕ Κοζάνης ΧΑΝΘ 4-10,ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-9, ΠΑΟΚ – ΚΕ Κοζάνης 26-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΧΑΝΘ 8-6, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 4-12,ΠΑΟΚ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 20-1, ΚΕ Κοζάνης – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-8, ΧΑΝΘ  – ΠΑΟΚ 2-14, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΚΕ Κοζάνης 13-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

2. ΑΠΣ Οξυγόνο 9

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6

…………………………………………….

4. ΧΑΝΘ 3

5. ΚΕ Κοζάνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Λάρισας 7-20, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 18-8, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Λάρισας 9-10, ΚΟ Καρδίτσας – ΓΣ Ηρακλής 10-19,Άθως Χαλκιδικής – ΚΟ Καρδίτσας 18-4, ΝΟ Λάρισας – Ηρακλής 10-6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Λάρισας 9

2. Άθως Χαλκιδικής 6

…………………………………………..

3. Ηρακλής 3

4. ΚΟ Καρδίτσας 0

ΟΙ 16 ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ

Έτσι, οι 16 ομάδες της Β’ (Ημιτελικής) φάσης είναι οι: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Βουλιαγμένης, Π. Φάληρο, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΠΑΟΚ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Λάρισας, Άθως Χαλκιδικής, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Γέρακα.

Η Β’ φάση είναι προγραμματισμένη για τις 7-9/3. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει στις 22/1 στις 13.30 στην ΚΟΕ.

 

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΥΡΙΟ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Πρεμιέρα στα πρωταθλήματα υποδομής, με την Α’ προκριματική φάση των Νέων ανδρών (γενν. 1995), αύριο Παρασκευή (10/1), με αγώνες στους έξι (6) από τους επτά (7) συνολικά Ομίλους.

Όμιλος Κρήτης (Κολ. Χανίων): ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Α’ Όμιλος Αττικής (ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΟ Πετρούπολης, ΝΟ Καλαμακίου, ΓΣ Περιστερίου

Β’ Όμιλος Αττικής (Νέας Σμύρνης, Νίκαιας): Ιωνικός Νίκαιας, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

Όμιλος Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου, Αναγέννηση Λαμίας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟΒΑ

Όμιλος Πτολεμαϊδας (κολ. Πτολεμαϊδας): ΧΑΝΘ, ΚΕ Κοζάνης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΠΑΟΚ

Όμιλος Λάρισας (κολ. Λάρισας): ΚΟ Καρδίτσας, Άθως Χαλκιδικής, ΝΟ Λάρισας, Ηρακλής

Οι αγώνες στο Όμιλο Πατρών (Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Υδραϊκός) θα διεξαχθούν 17-19 Ιανουαρίου στο κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός».

Στην επόμενη φάση (7-9 Μαρτίου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 2, 3, 5, οι 2 πρώτες από τους Ομίλους 4,6, 7 (Πατρών) και η 1η από τον Όμιλο 1. Σύνολο δηλαδή, 16 ομάδες.

Η Τελική φάση είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί 4-6 Απριλίου.

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Τριάντα δύο ομάδες συνολικά, μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (γενν. 1995), η Α’ προκριματική φάση του οποίου θα διεξαχθεί το τριήμερο 10-12  Ιανουαρίου, πλην του Ομίλου της Πάτρας (18-19 /1).

Αναλυτικότερα οι Όμιλοι, όπως προέκυψαν από την κλήρωση:

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Χανίων): ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Προκρίνεται μία (1) ομάδα

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΟ Πετρούπολης, ΝΟ Καλαμακίου, ΓΣ Περιστερίου

Προκρίνονται τρεις (3) ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ιωνικός Νίκαιας, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

Προκρίνονται τρεις (3) ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου, Αναγέννηση Λαμίας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟΒΑ

Προκρίνονται δύο (2) ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (κολ. Πτολεμαϊδας): ΧΑΝΘ, ΚΕ Κοζάνης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΠΑΟΚ

Προκρίνονται τρεις (3) ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολ. Λάρισας): ΚΟ Καρδίτσας, Άθως Χαλκιδικής, ΝΟ Λάρισας, Ηρακλής

Προκρίνονται δύο (2) ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντ. Πεπανός»): Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Υδραϊκός

Προκρίνονται δύο (2) ομάδες)

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί 7-9 Μαρτίου 2014

ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΚΑΙ Η Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ WATER POLO

Πηγή:www.koe.org.gr

Αρχίζει το πρωτάθλημα Α2 Γυναικών

Οκτώ ομάδες, που θα αγωνιστούν σε 2 Ομίλους κατά την προκριματική φάση που διεξάγεται από αύριο (12/7) έως και την Κυριακή (14/7), μετέχουν στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Α’ Όμιλος (κολ. Νέας Σμύρνης): Πανιώνιος, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Χίου

Παρασκευή, 12/7: 18.30 Πανιώνιος – ΝΕ Λαμίας, 21.30 Ιωνικός Νίκαιας – ΝΟ Χίου

Σάββατο, 13/7: 09.00 Πανιώνιος – ΝΟ Χίου, 12.00 Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Λαμίας, 18.00 ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Χίου, 19.00 Ιωνικός Νίκαιας – Πανιώνιος

Β’ Όμιλος (κολ. ΑΝΟΓ): ΝΟ Αγίου Νικολάου, Ηλυσιακός, ΝΕ Λάρισας, ΑΝΟ Γλυφάδας

Σάββατο, 13/7: 18.00 ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΕ Λάρισας, 19.00 Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας

Κυριακή, 14/7: 10.00 ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΝΟ Γλυφάδας, 11.00 Ηλυσιακός – ΝΕ Λάρισας, 17.00 Ηλυσιακός – ΝΟ Αγίου Νικολάου, 18.00 ΝΕ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας

Στην Τελική φάση (19-21 Ιουλίου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6), ενώ η 4η κάθε Ομίλου υποβιβάζεται στην Β’ Εθνική (σύνολο 2).

Η κλήρωση των αγώνων της θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα (15/7) το μεσημέρι (13.30) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Η πρωταθλήτρια ομάδα ανέρχεται στην Α1 Εθνική κατηγορία.

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα Β’ Γυναικών

Δώδεκα ομάδες χωρισμένες σε 3 Ομίλους μετέχουν στην προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, που διεξάγεται από σήμερα (11/7) έως την Κυριακή (14/7).

Α’ Όμιλος (κολ. Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, ΠΑΟΚ

Πέμπτη, 11/7: 11.00 ΑΠΣ Οξυγόνο – Μακεδονικός, 12.00 Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ, 19.00 ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ, 20.00 Πανσεραϊκός – Μακεδονικός

Παρασκευή, 12/7: 10.00 Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Οξυγόνο, 11.00 Μακεδονικός – ΠΑΟΚ

Β’ Όμιλος (κολ. Καρδίτσας): ΚΟ Καρδίτσας, Νηρέας Λαμίας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟΒΑ

Σάββατο, 13/7: 11.00 ΚΟ Καρδίτσας – ΟΕΑΝΑ Βόλου, 12.00 Νηρέας Λαμίας – ΝΟΒΑ, 19.00 ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟΒΑ, 20.00 Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑ Βόλου

Κυριακή, 14/7: 10.00 Νηρέας Λαμίας – ΚΟ Καρδίτσας, 11.00 ΟΕΑΝΑ Βόλου – ΝΟΒΑ

Γ’ Όμιλος (κολ. Ιλίσιο): ΓΑΣ Λέσβου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χανίων, ΓΣ Ηλιούπολης

Σάββατο, 13/7: 19.00 ΓΑΣ Λέσβου – ΝΟ Χανίων, 20.00 Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης

Κυριακή, 14/7: 09.30 ΓΑΣ Λέσβου – ΓΣ Ηλιούπολης, 10.30 Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χανίων, 16.30 Ποσειδών Ιλισίων – ΓΑΣ Λέσβου, 17.30 ΝΟ Χανίων – ΓΣ Ηλιούπολης

Στην Τελική φάση (26-28 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6).

Η κλήρωση της θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 17 Ιουλίου το μεσημέρι (13.30) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Η Τελική φάση στο Μίνι Παίδων

Διεξάγεται από αύριο (12/7) έως την Κυριακή (14/7) η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

Α’ Όμιλος (κολ. Γέρακα): ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα

Παρασκευή, 12/7: 21.00 ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός, 22.00 Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα

Σάββατο, 13/7: 13.00 ΠΑΟΚ – Νηρέας Γέρακα, 14.00 Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός, 20.00 Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ, 21.00 Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα

Κυριακή, 14/7: 10.00 Β1 – Α2 (Ημιτελικός), 11.00 Α4 – Β4 (Θέσεις 7η – 8η)

Β’ Όμιλος (κολ. Π. Φαλήρου): Παλαιό Φάληρο, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Άθως Χαλκιδικής

 Παρασκευή, 12/7: 20.30 Παλαιό Φάληρο – ΟΥΚ Βόλου, 21.30 ΝΟ Βουλιαγμένης – Άθως Χαλκιδικής

Σάββατο, 13/7: 11.00 Παλαιό Φάληρο – Άθως Χαλκιδικής, 12.00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΟΥΚ Βόλου, 18.00 ΝΟ Βουλιαγμένης – Παλαιό Φάληρο, 19.00 ΟΥΚ Βόλου – Άθως Χαλκιδικής

Κυριακή, 14/7: 10.00 Α1 – Β2 (Ημιτελικός), 11.00 Α3 – Β3 (Θέσεις 5η – 6η), 18.00 μικρός τελικός, 19.00 Μεγάλος Τελικός