Ετικέτα: ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, Νίκη Βόλου, Νηρέας Χαλανδρίου και Μίλων είναι οι τέσσερις ομάδες που κέρδισαν την άνοδο στην Α2 κατηγορία της ελληνικής υδατοσφαίρισης των ανδρών. Στην τελευταία ημέρα, στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου έγιναν πολύ όμορφα παιχνίδια τα οποία έκριναν και τα εισιτήρια της ανόδου.
Τα αποτελέσματα:
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4
ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Νίκη Βόλου 8-9
ΑΕ Χαϊδαρίου ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 5-9
ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Νίκη Βόλου 8-7
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΟΥΚ Βόλου 7-5
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-5
ΓΣ Νίκη Βόλου – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-6
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 3-8
ΟΥΚ Βόλου – ΑΟΝΣ Μίλων 5-9
Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 8-5
Μίλων – Νίκη Βόλου 6-9
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΥΚ Βόλου 7-16
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – Μίλων 8-6
Νίκη Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου 7-6
ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Χαλανδρίου 7-6
Μετά από αυτά τα αποτελέσματα πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Ποσειδώνας Ιλισίων για μόλις ένα γκολ συνολικής διαφοράς τερμάτων σε σχέση με τη Νίκη Βόλου.

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 10 (+5)
  2. Νίκη Βόλου 10 (+4)
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  4. Μίλων 6
  5. ΟΥΚ Βόλου 6
  6. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ    ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 22/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:45 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΚΟ ΠΟΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
 
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 23/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 10:15 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:30 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 23/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΩΡΑ: 19:45 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 21:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 24/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΩΡΑ: 10:15 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:30 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 24/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
ΩΡΑ: 19:45 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ομιλος Ανόδου της τελικής φάσης (Play Off).

ΝΟ Καλαμακίου – Υδραϊκός 8-7, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Χανίων 7-8, ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 7-9,ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμακίου 4-11, ΝΟ Χανίων – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΟΥΚ Βόλου – Υδραϊκός 8-14, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-15, ΝΟ Καλαμακίου – ΟΥΚ Βόλου 12-7, Υδραϊκός – ΝΟ Χανίων 13-9,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Καλαμακίου 5-15, ΝΟ Πατρών – Υδραϊκός 8-14, ΝΟ Χανίων – ΟΥΚ Βόλου 13-8, Υδραϊκός – ΝΕ Λαμίας 10-4, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών 10-8, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Χανίων 11-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Καλαμακίου 30

2. Υδραϊκός 19

……………………………………..

3. ΝΟ Χανίων 19

4. ΟΥΚ Βόλου 10

5. ΝΟ Πατρών 10

6. ΝΕ Λαμίας 0

Ο Υδραϊκός είναι η ομάδα που παίρνει τη δεύτερη προνομιούχο θέση στη βαθμολογία της Α2 Ανδρών και πετυχαίνει την άνοδο στα σαλόνια της Α1 για πρώτη φορά στην ιστορία του, ακολουθώντας τον πρώτο και αήττητο ΝΟ Καλαμακίου που τερμάτισε με το απόλυτο των νικών με την ολοκλήρωση των αγώνων του δευτέρου γύρου του Ομίλου Ανόδου (Play Off).

Η ομάδα της Ύδρας ισοβάθμησε στη 2η θέση με τον ΝΟ Χανίων και οι δύο τους είχαν ίδια τα περισσότερα κριτήρια ισοβαθμίας (τα μεταξύ τους παιχνίδια, τις διαφορές τερμάτων στα μεταξύ τους, αλλά και την καλύτερη επίθεση). Όμως, ο Υδραϊκός είχε καλύτερα αποτελέσματα με τον πρώτο ΝΟ Καλαμακίου (ήττες με μικρότερες διαφορές) και ευνοήθηκε. Όλα, μάλιστα, κρίθηκαν στο τελευταίο ματς του προγράμματος όπου ο ΝΟ Καλαμακίου νίκησε με 11-6 τον ΝΟ Χανίων.

Να σημειώσουμε ότι ο Υδραϊκός είναι μια σχετικά νεοσύστατη ομάδα που ανέβηκε ταχύτατα τις κατηγορίες τα τελυατία χρόνια έχοντας στη σύνθεσή τους παλιές δόξες του ελληνικού πόλο όπως οι Μαυρωτάς, Καϊάφας, Χρ. Δήμου (και παλιότερα ο Πάτρας και ο Μουστακαρίας ποιυ τώρα είναι στη διοίκηση).

Ομίλου Καθόδου (Υποβιβασμού)

ΓΣ Ηλιούπολης – Πανσερραϊκός 14-5, ΝΕ Πατρών – Νίκη Βόλου 8-6, Ηρακλής – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-8, ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα 12-9, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 9-10, Νίκη Βόλου – Ηρακλής 9-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΟΦΗ 6-8, Πανσερραϊκός – ΝΕ Πατρών 10-14,ΟΦΗ – Νίκη Βόλου 7-7, Νηρέας Γέρακα – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9-3, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 12-12, Ηρακλής – Πανσερραϊκός 11-8, Νίκη Βόλου – Νηρέας Γέρακα 7-12, Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 8-12, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 9-5, Ηλυσιακός – Ηρακλής 13-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Ηλιούπολης 24

2. Ηλυσιακός 17

3. ΟΦΗ 16

4. ΝΕ Πατρών 16

5. Νηρέας Γέρακα 12

……………………………………….

6. Νίκη Βόλου 9

7. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7

8. Ηρακλής 3

9. Πανσερραϊκός 0

Με την ολοκλήρωση απόψε των αγώνων του Ομίλου Υποβιβασμού της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών (Play Out) οριστικοποιήθηκαν οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία. Είναι οι Νίκη Βόλου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Ηρακλής και Πανσερραϊκός.

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr Μετά το τέλος των αγώνων της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης  Α2  Ανδρών  «2014»,  σας γνωρίζουμε ότι η  Τελική Φάση  θα διεξαχθεί σε δυο (2) γύρους για τον όμιλο ανόδου και εννέα (9) αγωνιστικές για τις ομάδες του ομίλου υποβιβασμού. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΝΟΔΟΥ                                         ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                                      ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                          ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                                                         ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                                                                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                                                       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Η  συμμετοχή των δικαιουμένων ομάδων,  είναι υποχρεωτική. ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ Οι αγώνες εντός των ομίλων διεξάγονται με το σύστημα POOL,  ισχύει η  Ισοπαλία. ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     Α’  ΓΥΡΟΣ                 4 – 5 – 6 / 7 / 2014    ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     B’  ΓΥΡΟΣ           18 – 19 – 20 / 7 / 2014         ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OUT       27- 28 – 29 / 6 / 2014 από την 1η έως και την 5η αγωνιστική και     19 – 20/7/014 η 6η 7η 8η  9η Αγ/κη για τον όμιλο καθόδου.           Η  βαθμολογία του  Α’  Γύρου,  μεταφέρεται στον  Β’  Γύρο. Για τον όμιλο υποβιβασμού, η βαθμολογία είναι αυτή που λαμβάνει, το κάθε σωματείο και στις ενεά (9) Αγ/κες. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ Το παράβολο συμμετοχής για κάθε σωματείο του ομίλου ανόδου είναι 480,00€ για τον Α ΓΥΡΟ και πρέπει να κατατεθεί στον λογαριασμό της ΚΟΕ έως 25/6/2014 και 480,00€ για τον Β ΓΥΡΟ κατάθεση έως 15/7/2014. Για τις ομάδες των αγώνων που υποβιβασμού, το παράβολο συμμέτοχης είναι 420,00€ για 1η έως 5η αγ/κη κατάθεση έως 25/6/2014και για 6η έως 9η αγ/κη 420,00€ κατάθεση έως 15/7/014, διαφορετικά δεν θα δυνηθούν, να λάβουν μέρος στους αγώνες. Τα σωματεία, οφείλουν πριν τους αγώνες, να επιδεικνύουν, το καταθετήριο παράβολο, στον Αλυτάρχη. Για τα σωματεία του Ομίλου υποβιβασμού, η ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, αναλαμβάνει για μια ημέρα διανυκτέρευσης, να καλύψει την πλήρη διαμονή – διατροφή έως 18 άτομα όλων των μετακινούμενων σωματείων στην ΠΑΤΡΑ, από 1η έως και 5η αγωνιστική 27-29/6/014 και επίσης αναλαμβάνει την καλύψει το 50% του κόστους των εισιτηρίων του πλοίου σε Β θέση του ΟΦΗ. Τις υπόλοιπες ήμερες διανυκτέρευσης, αναλαμβάνει η ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, να εξασφαλίσει τα μέλη του κάθε σωματείου, σε ξενοδοχεία με 35,00€ κόστος κατά άτομο με πλήρη διαμονή – διατροφή. Που θα βαρύνει τα σωματεία. Πληροφορίες στην ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, κύριος Κανελλόπουλος Θεόδωρος                τηλ: 6974600591   2610/279608. Το κάθε σωματείο των Αθηνών ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, (όμιλος υποβιβασμού) θα πρέπει να αποστείλουν στον λογαριασμό της ΚΟΕ ΕΤΕ 080/48091-7, επιπλέον 650,00€ έως την Δευτέρα 14/7/2014, για κάλυψη δαπάνης των εκτός Αθηνών συμμετεχόντων σωματείων. Διαφορετικά δεν θα είναι δυνατή η συμμετοχή τους στους αγώνες της 6ης, 7ης , 8ης, και 9ης αγωνιστικής που θα διεξαχθούν στην Αθήνα 19-20/7/2014. Το καταθετήριο και το επί πλέον παράβολο των 650,00€, οφείλουν, οι ομάδες των Αθηνών, πριν από την έναρξη των αγώνων να επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη.         Από αυτό το ποσόν του επιπλέον παραβόλου 650,00€ χ 4 σωματεία, σύνολο 2,600.00€, θα κατανεμηθούν στα σωματεία ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΟΦΗ,                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 520,00€ σε κάθε σωματείο. Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη των αγώνων Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Α2  Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών  «2014»  με  αριθμ. πρωτ.:  2122/Ε/ 15.4.14  και στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  της  ΚΟΕ  με  αριθμ. πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13. ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – ΙΑΤΡΟΣ Ισχύουν ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13. ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.  Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ   1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          27/6/14 ΩΡΑ:      18:30                     ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΩΡΑ:      19:30                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΩΡΑ:      20:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                       ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΩΡΑ:      21:30                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.            ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ   2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               28/6/14 ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΩΡΑ:      11:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΩΡΑ:      12:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΩΡΑ:      13:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ           Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               28/6/14 ΩΡΑ:      18:30                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ              ΩΡΑ:      19:30                     ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ            ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΩΡΑ:      20:30                     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ           ΩΡΑ:      21:30                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ         4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                29/6/14 ΩΡΑ:      09:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΩΡΑ:      11:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΩΡΑ:      12:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                              ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ   5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                29/6/14 ΩΡΑ:      17:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΩΡΑ:      18:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ           ΩΡΑ:      20:00                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ                       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ       ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑΣ     6η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14 ΩΡΑ:      10:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                              ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΩΡΑ:      12:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΩΡΑ:      13:00                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.   7η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14 ΩΡΑ:      18:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΩΡΑ:      20:00                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ             ΩΡΑ:      21:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ         8η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14 ΩΡΑ:      09:00                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΩΡΑ:      10:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΩΡΑ:      12:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ   9η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14 ΩΡΑ:      17:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΩΡΑ:      18:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                 Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΩΡΑ:      20:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ    ΟΜΙΛΟΣ  PLAYOFF  ΚΟΛ/ΡΙΟ  AΛΙΜΟΥ 1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          4/7/14   ΩΡΑ:      19:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΩΡΑ:      21:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ   2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               5/7/14   ΩΡΑ:      10:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ ΩΡΑ:      11:30                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΩΡΑ:      12:30                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ   3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               5/7/14   ΩΡΑ:      18:30                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΩΡΑ:      19:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΩΡΑ:      20:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ   4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                6/7/14   ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΩΡΑ:      11:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ ΩΡΑ:      12:00                     ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                6/7/14   ΩΡΑ:      17:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΥΔΡΑΙΚΟΣ  ΑΟ ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                      ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΝΟΔΟΥ  – ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’  ΓΥΡΟΣ  –  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ 1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          18/7/14   ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΩΡΑ:      21:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ   2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14   ΩΡΑ:      10:30                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΩΡΑ:      11:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΩΡΑ:      12:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                 3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14   ΩΡΑ:      18:30                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΩΡΑ:      19:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΩΡΑ:      20:30                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14   ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΩΡΑ:      11:00                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ ΩΡΑ:      12:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ   5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14   ΩΡΑ:      17:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ  ΑΟ                                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ       ΩΡΑ:      18:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ      ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά το τέλος των αγώνων της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης  Α2  Ανδρών  «2014»,  σας γνωρίζουμε ότι η  Τελική Φάση  θα διεξαχθεί σε δυο (2) γύρους για τον όμιλο ανόδου και εννέα (9) αγωνιστικές για τις ομάδες του ομίλου υποβιβασμού.

 ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

ΟΜΙΛΟΣ  ΑΝΟΔΟΥ                                         ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ

ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                                      ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                       ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                          ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

                                                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

                                                                                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

                                                                                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Η  συμμετοχή των δικαιουμένων ομάδων,  είναι υποχρεωτική.

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Οι αγώνες εντός των ομίλων διεξάγονται με το σύστημα POOL,  ισχύει η  Ισοπαλία.

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     Α’  ΓΥΡΟΣ                 4 – 5 – 6 / 7 / 2014   

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     B’  ΓΥΡΟΣ           18 – 19 – 20 / 7 / 2014        

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OUT       27- 28 – 29 / 6 / 2014 από την 1η έως και την 5η αγωνιστική

και     19 – 20/7/014 η 6η 7η 8η  9η Αγ/κη για τον όμιλο καθόδου.          

Η  βαθμολογία του  Α’  Γύρου,  μεταφέρεται στον  Β’  Γύρο.

Για τον όμιλο υποβιβασμού, η βαθμολογία είναι αυτή που λαμβάνει, το κάθε σωματείο και στις ενεά (9) Αγ/κες.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ

Το παράβολο συμμετοχής για κάθε σωματείο του ομίλου ανόδου είναι 480,00€ για τον Α ΓΥΡΟ και πρέπει να κατατεθεί στον λογαριασμό της ΚΟΕ έως 25/6/2014 και 480,00€ για τον Β ΓΥΡΟ κατάθεση έως 15/7/2014.

Για τις ομάδες των αγώνων που υποβιβασμού, το παράβολο συμμέτοχης είναι 420,00€ για 1η έως 5η αγ/κη κατάθεση έως 25/6/2014και για 6η έως 9η αγ/κη 420,00€ κατάθεση έως 15/7/014, διαφορετικά δεν θα δυνηθούν, να λάβουν μέρος στους αγώνες. Τα σωματεία, οφείλουν πριν τους αγώνες, να επιδεικνύουν, το καταθετήριο παράβολο, στον Αλυτάρχη.

Για τα σωματεία του Ομίλου υποβιβασμού, η ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, αναλαμβάνει για μια ημέρα διανυκτέρευσης, να καλύψει την πλήρη διαμονή – διατροφή έως 18 άτομα όλων των μετακινούμενων σωματείων στην ΠΑΤΡΑ, από 1η έως και 5η αγωνιστική 27-29/6/014 και επίσης αναλαμβάνει την καλύψει το 50% του κόστους των εισιτηρίων του πλοίου σε Β θέση του ΟΦΗ.

Τις υπόλοιπες ήμερες διανυκτέρευσης, αναλαμβάνει η ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, να εξασφαλίσει τα μέλη του κάθε σωματείου, σε ξενοδοχεία με 35,00€ κόστος κατά άτομο με πλήρη διαμονή – διατροφή. Που θα βαρύνει τα σωματεία.

Πληροφορίες στην ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, κύριος Κανελλόπουλος Θεόδωρος                τηλ: 6974600591   2610/279608.

Το κάθε σωματείο των Αθηνών ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, (όμιλος υποβιβασμού) θα πρέπει να αποστείλουν στον λογαριασμό της ΚΟΕ ΕΤΕ 080/48091-7, επιπλέον 650,00€ έως την Δευτέρα 14/7/2014, για κάλυψη δαπάνης των εκτός Αθηνών συμμετεχόντων σωματείων.

Διαφορετικά δεν θα είναι δυνατή η συμμετοχή τους στους αγώνες της 6ης, 7ης , 8ης, και 9ης αγωνιστικής που θα διεξαχθούν στην Αθήνα 19-20/7/2014.

Το καταθετήριο και το επί πλέον παράβολο των 650,00€, οφείλουν, οι ομάδες των Αθηνών, πριν από την έναρξη των αγώνων να επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη.

Από αυτό το ποσόν του επιπλέον παραβόλου 650,00€ χ 4 σωματεία, σύνολο 2,600.00€, θα κατανεμηθούν στα σωματεία ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΟΦΗ,                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 520,00€ σε κάθε σωματείο.

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη των αγώνων Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Α2  Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών  «2014»  με  αριθμ. πρωτ.:  2122/Ε/ 15.4.14  και στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  της  ΚΟΕ  με  αριθμ. πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – ΙΑΤΡΟΣ

Ισχύουν ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          27/6/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:      19:30                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      20:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:      21:30                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               28/6/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                                 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:      12:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:      13:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               28/6/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ             

ΩΡΑ:      19:30                     ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:      20:30                     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ          

ΩΡΑ:      21:30                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ      

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                29/6/14

ΩΡΑ:      09:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:      11:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:      12:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                              ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                29/6/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      18:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ          

ΩΡΑ:      20:00                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ                       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ      

ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑΣ

6η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                              ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      12:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:      13:00                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

7η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14

ΩΡΑ:      18:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      20:00                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ            

ΩΡΑ:      21:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ      

8η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14

ΩΡΑ:      09:00                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      10:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      12:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

9η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:      18:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                 Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      20:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                   

ΟΜΙΛΟΣ  PLAYOFF  ΚΟΛ/ΡΙΟ  AΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          4/7/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      21:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               5/7/14

ΩΡΑ:      10:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      11:30                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:      12:30                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ     

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               5/7/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      19:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      20:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                6/7/14

 

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      12:00                     ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                6/7/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΥΔΡΑΙΚΟΣ  ΑΟ

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                     

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ  ΑΝΟΔΟΥ  – ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’  ΓΥΡΟΣ  – 

ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          18/7/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:      21:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14

ΩΡΑ:      10:30                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      11:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      12:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ 

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      19:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      20:30                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      12:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ  ΑΟ                                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ      

ΩΡΑ:      18:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναδείχθηκαν την Κυριακή το βράδυ οι 22 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση από την Α’ στην Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, από τις 25 που θα βρεθούν εκεί τελικά.

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες θα βγουν από τους αγώνες (τέσσερις) που εκκρεμούν σε δύο ομίλους. Δύο αγώνες εκκρεμούν στον Α’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου αναζητείται η 3η στην κατάταξη ομάδα εκεί, η οποία παίρνει την πρόκριση. Δύο αγώνες εκκρεμούν και στον Β’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου περιμένουμε, όμως, ακόμα δυο ομάδες, την 2η και την 3η στην κατάταξη. Όλοι οι υπόλοιποι αγώνες των δέκα ομίλων ολοκληρώθηκαν κανονικά (στον Όμιλο Χανίων δεν κατέβηκε ο ΟΦΗ).

Οι 22 που έχουν ήδη προκριθεί είναι οι: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, Νηρέας Λαμίας (από τον Όμιλο Πατρών), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Λάρισας), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Χανίων), ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Ιωαννίνων).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤΕΚ 15-9, ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 27-1,ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 15-10, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 26-3, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 31-1, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 10-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2. ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………………….

3. ΕΑΤΕΚ 3

4. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ηρακλής – Πανσερραϊκός 14-5, Άθως Χαλκιδικής – Άρης 14-4, Ηρακλής – Άρης 9-4, Άθως Χαλκιδικής Πανσερραϊκός 11-4, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 10-7, Πανσερραϊκός – Άρης 4-9.

Η Βαθμολογία (Τελική)

1.Άθως Χαλκιδικής 9

2. Ηρακλής 6

………………………………………….

3. Άρης 3

4. Πανσερραϊκός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 27-1, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-17, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 32-0, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 7-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Πατρών 0-25, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 3-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 9

2. Νηρέας Λαμίας 6

……………………………………………..

3. ΝΕ Πατρών 3

4. ΝΕ Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας, Ν. Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 19-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 1-20,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 15-4, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-23, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 2-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 16-4, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 1-11, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 6-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

………………………………………..

4. ΝΕ Λάρισας 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 4-10, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 3-20, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-21. Ο ΟΦΗ δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………………….

3. Πλιτς Πλατς 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 5-12, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 8-13, Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 12-12. Οι αγώνες ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου και Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων αναβλήθηκαν, Ηλυσιακός – ΝΟ Καλαμακίου 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 3-6, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 14-3, ΝΟ Καλαμακίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6.

Η Βαθμολογία:

1.ΓΣ Ηλιούπολης 9 (3 αγ.)

2. ΝΟ Καλαμακίου 9 (4 αγ.)

3. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (3 αγ.)

4. Ηλυσιακός 1 (3 αγ.)

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πειραιά, Γέρακα, Ιλίσιο):

ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 3-9, Νηρέας Γέρακα – Τρίτων Αμαρουσίου 12-6,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 15-3, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χίου 1-7, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 13-3. Ο αγώνας Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα αναβλήθηκε, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 2-14, Νηρέας Γέρακα –ΝΟ Χίου 10-5, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 12-7.

 Η Βαθμολογία:

1.Ολυμπιακός 12 (4 αγ.)

2. Νηρέας Γέρακα 6 (3 αγ.)

3. ΝΟ Χίου 6 (4 αγ.)

4. Εθνικός Πειραιά 0 (2 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά (θα γίνει τη Δευτέρα 12/5 στις 21.30 στο κολυμβητήριο Γέρακα) και Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 19-0, ΓΣ Περιστερίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-5,Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 15-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-32, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-20, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 20-5, Πανιώνιος – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-0, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-26.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

…………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Π. Φαλήρου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 11-1, Π. Φάληρο – ΑΟ Πετρούπολης 20-2, Παναθηναϊκός – Π. Φάληρο 5-13, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-16, Ιωνικός – ΑΟ Πετρούπολης 14-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 8-6, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 7-2, Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-4, ΑΟ Πετρούπολης – Παναθηναϊκός 3-9, Ιωνικός – Π. Φάληρο 7-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

3. Παναθηναϊκός 6

……………………………………….

4. Ιωνικός 3

5. ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Δελφίνια Πτολεμαϊδας –Πύρρος Ιωαννίνων 1-3, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΑΣ Ημαθίας 6

2. Πύρρος Ιωαννίνων 3

……………………………………..

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 20-22 Ιουνίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 14 Μαϊου.

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες της Α΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων, αλλά και το μπαράζ κι έτσι αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση.

Είναι οι ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, Ιωνικός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών και (από το μπαράζ) ο Πανιώνιος.

 Ά ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Περιστερίου, Βουλιαγμένης):

ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου 10-5,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 26-2, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χίου 5-16, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-24, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 7-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 20-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΝΟ Χίου 6

……………………………………..

3. Νηρέας Χαλανδρίου 3

……………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Ν. Σμύρνης, Νίκαιας, Πειραιά):

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ολυμπιακός 2-13, Τρίτων Αμαρουσίου – Ιωνικός 1-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Πανιώνιος 5-12, Ιωνικός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13-2, Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 1-5,Πανιώνιος – Ολυμπιακός 4-10, Ολυμπιακός – Ιωνικός 11-10, Τρίτων Αμαρουσίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 14-1, Ιωνικός – Πανιώνιος 13-4, Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 4-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. Ιωνικός 9

3. Τρίτων Αμαρουσίου 6

…………………………………….

4. Πανιώνιος 3

……………………………………..

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Δεν έγιναν αγώνες. Προκρίθηκε απευθείας ο ΝΟ Λάρισας διότι οι άλλες ομάδες αποχώρησαν.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 16-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

2. ΝΟ Χανίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 20-4, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-4,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Πατρών 15-4, ΝΕ πατρών – Εθνικός Πειραιά 10-2, ΝΕ πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-10, ΝΟ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 10-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. ΝΕ Πατρών 6

……………………………………

3. ΝΟ Πατρών 1

4. Εθνικός Πειραιά 1

Στον αγώνα μπαράζ: Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 19-12.

Η Τελική φάση των Κορασίδων θα γίνει 18-20/7. Ηκλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει στις 18/6 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»  με  αριθμ.πρωτ:  6420/Ε/ 21.10.13,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  (γενν. 2001)   «2014»  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   3.  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΟΚ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ  ΚΟΛ.    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ     ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ.

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ                              ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ      5.  ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ       6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΟΕΑ/ΝΑΒ                              ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΟΦΗ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 8. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  9. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.           ΑΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ   ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα   ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική               9 – 10 – 11 / 5 / 14      

Β’  Φάση – Ημιτελική                       20 – 22 / 6 / 14

Γ’  Φάση – Τελική                             25 – 27 / 7 / 14

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των επτά (7) λεπτών η κάθε μία περίοδος,  για το συγκεκριμένο Πρωτάθλημα.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές  (γενν. 2001)  και  νεώτεροι.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/E/ 21.10.13.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν με τους  Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA  και τους κανονισμούς της  ΚΟΕ.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  PRESSING  από την σέντρα και πίσω προς την περιοχή της αμυνόμενης ομάδας και καταργείται το απευθείας σουτ για γκολ μετά από φάουλ  (πρέπει να γίνει ανταλλαγή της μπάλας),  στην  Α’  και  Β’  Φάση,  ισχύει η  Ισοπαλία.

 

Ημιτελική  Φάση

Προκρίνονται για την  Ημιτελική Φάση:

Οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 1, 2, 3, 5, 10,   οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 4, 6, 7, 8, 9,   σύνολο:  είκοσι πέντε  (25) ομάδες.

Σχηματίζονται πέντε (5) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων ομάδων.

Για την  Τελική Φάση  προκρίνονται οι Δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου  (25Χ20 μ.)

Μπάλες  μικρού  μεγέθους.

Η κλήρωση για την  Ημιτελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  τετάρτη  14 / 5 / 14  και  ώρα:  14:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

Τελική  Φάση

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται Δέκα (10) ομάδες.

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και αγωνίζονται με σύστημα  Pool,  ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

Η κλήρωση για την  Τελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  25 / 6 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το κάθε μετακινούμενο σωματείο για την Α’ Φάση – Προκριματική, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής  (220  Ευρώ). Τα παράβολα συμμετοχής, οφείλουν τα σωματεία να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  μέχρι 7/5/2014,  διαφορετικά  δεν  δικαιούνται να λάβουν μέρος στο Πρωτάθλημα. Το καταθετήριο του παραβόλου οφείλουν να επιδεικνύουν στον αλυτάρχη πριν τον αγώνα.  Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/480901-72

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.   Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΛΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ  ΦΟΙΒΟΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

 

           

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  16:00               ΠΑΟΚ                                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

 

 

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  17:00               ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

–  5  –

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΠΑΛΙΟ)

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ                                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:40               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

                                   

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

–  6  – 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  13:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ  ΣΠΟΡΤ               ΟΦΗ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΟΦΗ              

ΩΡΑ:  20:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  11:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

 

 

 

 

6.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

 

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ           

ΩΡΑ:  11:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

–  7  – 

 

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  14:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΧΙΟΥ

           

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΝΟ ΧΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Δευτέρα                                  12/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

 

 

 

 

–  8  – 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                   

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–  9  – 

 

 

  1. Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:45               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:45               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

 

Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ                  ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

  1.   ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

1η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  15:30               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»  με  αριθμ.πρωτ:  6420/Ε/ 21.10.014,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  (γενν. ’99)  «2014»  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ           2.   Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

                                                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ               4. ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ              5. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΟΚ                                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

                                                                                                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΤΟΠΟΣ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΤΕΛΕΣΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Το  Πρωτάθλημα   ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε δύο (2) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική                           9 – 10 – 11 / 05 / 2014 

Β’  Φάση – Τελική                                              18 – 19 – 20 / 07 / 2014

ΗΛΙΚΙΑ   ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλήτριες  (γενν. ’99)  και  νεώτερες.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  «2014»,  θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

 Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου  (25Χ20μ.)         

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.014.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν με τους  Νέους Διεθνείς Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA.

Στους αγώνες της  Α’ Φάσης  ισχύει η  Ισοπαλία.

ΤΕΛΙΚΗ   ΦΑΣΗ

Προκρίνονται για την  Τελική Φάση:

Οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τον Β ΟΜΙΛΟ Αττικής και η πρώτη ομάδα από τους ομίλους 3 και 4. Οι δυο πρώτες ομάδες από τους ομίλους Α Αττικής και όμιλο ΠΑΤΡΩΝ.

ΜΠΑΡΑΖ παίζουν η τρίτη (3) ομάδα από τον Α όμιλο Αττικής και  η τέταρτη ομάδα από τον Β όμιλο Αττικής.

Στην  Τελική Φάση  σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων.

Σύνολο δέκα (10) ομάδες.

Στους εντός των ομίλων αγώνες, ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρχει  νικητής.

Η κλήρωση της  Τελικής  Φάσης  θα διεξαχθεί την  18 / 06 / 14  ημέρα  Τετάρτη    και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το  κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει επί ποινής αποκλεισμού, να κατεθέση έως την τετάρτη 7/5/2014 διακόσα δέκα (210.00€) Ευρώ στον λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/48090172. το καταθετήριο του παραβόλου οφείλουν να το επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη πριν την έναρξη του αγώνα. 

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

Σημείωση:      Δεν λαμβάνουν μέρος στους αγώνες,  οι υπό μεταγραφή αθλήτριες.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                             9/5/14

ΩΡΑ:          20:00          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          13:00          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:          14:00          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                  ΝΟ ΧΙΟΥ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          20:00          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                              

ΩΡΑ:          21:00          ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ.                  ΝΟ ΧΙΟΥ 

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική              Κυριακή                        11/5/14

ΩΡΑ:          11:00          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΧΙΟΥ

ΜΠΑΡΑΖ            ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ      Κυριακή    11/5/14

ΩΡΑ: 18:00  Η 3η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ  Α ΟΜΙΛΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ ΜΕ ΤΗΝ  4η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ  Β ΟΜΙΛΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

2η  αγωνιστική           Τετάρτη                                             7/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2η  αγωνιστική           Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        9/5/14

ΩΡΑ:  21:45               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             10/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ     

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        9/5/14

ΩΡΑ:  19:45               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             10/5/14

ΩΡΑ:  11:45               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

5η  αγωνιστική           Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             10/5/14

ΩΡΑ:  16:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             11/5/14

ΩΡΑ:  12:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.        

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική    Σάββατο                                              10/5/14

ΩΡΑ:          09:00          ΠΑΟΚ                           ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2η  αγωνιστική    Σάββατο                                              10/5/14

ΩΡΑ:          15:00          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ               ΠΑΟΚ

3η  αγωνιστική    Σάββατο                                              10/5/14

ΩΡΑ:          21:00          ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ             ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

1η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          09:00   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ     

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          15:00  ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          21:00  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                  ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική              παρασκευή   ΚΟΛ/ΡΙΟ     ΠΕΙΡΑΙΑ       9/5/14

ΩΡΑ:          19:00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

1η  αγωνιστική              παρασκευή                    9/5/14

ΩΡΑ:          19:00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική              Σαββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          10:00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:          11:00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          17:00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ      

ΩΡΑ:          18:00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ      

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ( (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άρης – Μακεδονικός 12-10, ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΟΚ 0-15, ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καβάλας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός),Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 1-17, Ηρακλής – ΚΕ Κοζάνης 4-4, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 24-4, ΚΕ Κοζάνης – Άρης 5-13,Μακεδονικός – Ηρακλής 5-14, Άρης – ΠΑΟΚ 3-25, Ηρακλής – Άρης 10-12, ΚΕ Κοζάνης – Μακεδονικός 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

2. Άρης 9

……………………………….

3. Ηρακλής 4

4. Μακεδονικός 3

5. ΚΕ Κοζάνης 1

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε στους αγώνες

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 5-16, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Πατρών 2-10,ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 18-2, Άθως Χαλκιδικής – ΟΕΑΝΑΒ 14-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-9, ΟΥΚ Βόλου – Άθως Χαλκιδικής 6-14,Άθως Χαλκιδικής – ΝΕ Πατρών 4-11,ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 5-6, ΝΟ Πατρών – Άθως Χαλκιδικής 9-3, ΝΕ Πατρών – ΟΕΑΝΑΒ 11-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

……………………………………..

3. Άθως Χαλκιδικής 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Γέρακα):

ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-1, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός 9-3, Νηρέας Γέρακα – ΑΟ Πετρούπολης 10-3,Νηρέας Χαλανδρίου – Παναθηναϊκός 6-8, ΑΟ Πετρούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-10, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 7-11, Παναθηναϊκός – ΑΟ Πετρούπολης 12-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 5-5, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 12-5,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Πετρούπολης 5-7, ΓΣ Ηλιούπολης – Παναθηναϊκός 8-9, Νηρέας Γέρακα – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-9, ΑΟ Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 1-7, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 11-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 10-2

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13

2. Παναθηναϊκός 12

………………………………………………..

3. Νηρέας Γέρακα 9

4. ΓΣ Ηλιούπολης 7

5. ΑΟ Πετρούπολης 3

6. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΑΟ Κέρκυρας – Π. Φάληρο 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΑΟ Κέρκυρας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 12-6,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 10-10, Π. Φάληρο – Πανιώνιος 14-2,ΝΟ Ρεθύμνου – Π. Φάληρο 8-10, Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 2-10, Π. Φάληρο – ΝΟ Χίου 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 4 (ήττα 10-8 από το 1ο Φάληρο)

……………………………………………………………………………….

3. ΝΟ Χίου 4 (ήττα 15-9 από το 1ο Φάληρο)

4. Πανιώνιος 0

Σ.Σ.: Ο ΝΑΟ Κέρκυρας δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Βουλιαγμένης, Αλίμου, Ν. Σμύρνης, Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 15-1,Ιωνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας  8-8, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 5-14, Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων 20-6,ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 9-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 5-8, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Ολυμπιακός 12

2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

…………………………………………

3. ΝΟ Χανίων 6

4. ΑΝΟ Γλυφάδας 1

5. Ιωνικός 1

Προκρίθηκαν οι: ΠΑΟΚ, Άρης από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών από τον Όμιλο Βόλου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός από τον Α’ Όμιλο Αττικής, Παλαιό Φάληρο,ΝΟ Ρεθύμνου από τον Β’ Όμιλο Αττικής, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης από τον Γ’ Όμιλο Αττικής.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα γίνει 26-29/6. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 7/5 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (Κολυμβητήριο ΤΕΙ Λαμίας):

ΝΕ Λαμίας – ΓΣ Ηρακλής 6-5, Πανσερραϊκός – ΟΥΚ Βόλου 7-15,Ηρακλής – Πανσερραϊκός 14-3, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 8-6, ΟΥΚ Βόλου – Ηρακλής 11-5, Πανσερραϊκός – Νίκη Βόλου 4-11,Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 9-10, ΝΕ Λαμίας – Πανσερραϊκός 11-8, Ηρακλής – Νίκη Βόλου 9-8, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 4-9.

Η Βαθμολογία (4 αγώνες): 1. ΝΕ Λαμίας 9, 2. ΟΥΚ Βόλου 9, 3. Ηρακλής 6, 4. Νίκη Βόλου 6, 5. Πανσερραϊκός 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Ηλυσιακός – ΝΕ Πατρών 14-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Πατρών 5-5,ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός 8-7, Υδραϊκός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 12-11, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-8, Ηλυσιακός – Υδραϊκός 12-14,Υδραϊκός – ΝΕ Πατρών 9-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ηλυσιακός 9-10, ΝΟ Πατρών – Υδραϊκός 7-7, ΝΕ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 10-12.

Η Βαθμολογία (4 αγώνες): 1. Υδραϊκός 10, 2. ΝΟ Πατρών 8, 3. Ηλυσιακός 6, 4. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4, 5. ΝΕ Πατρών 0.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΟΦΗ – ΓΣ Ηλιούπολης 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΟΦΗ που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας (-1) βαθμός), Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 7-11,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 8-7, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 6-6, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χανίων 6-6, ΝΟ Καλαμακίου – ΟΦΗ 14-9,ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 10-5, Νηρέας Γέρακα – ΟΦΗ 8-9, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Καλαμακίου 5-8, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 13-5.

Ο δεύτερος γύρος της Α’ φάσης είναι προγραμματισμένος για τις 2-5/5 για δυο ομίλους και 9-11/5 για τον τρίτο.

Η Βαθμολογία (4 αγώνες): 1. ΝΟ Καλαμακίου 10, 2. ΝΟ Χανίων 7, 3. ΓΣ Ηλιούπολης 7, 4. ΟΦΗ 2, 5. Νηρέας Γέρακα 1

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Β’ ΦΑΣΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Β’ Φάσης  Hμιτελικής  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  που θα διεξαχθούν   25 – 26 – 27 / 4 / 2014.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ    2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                                                    

3.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ     4.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                   ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                  

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                   ΝΟ  ΧΙΟΥ                                    

ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                      

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ            ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                        

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                                                                      

5.  Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  940/Ε/ 18.2.14  και στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  του  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6240/Ε/ 21.10.13.

Αγωνιστικός  χώρος:   30Χ20,  μπάλα μικρή γυναικεία.

Οι  αγώνες της  Β’  Φάσης – Hμιτελικής,  θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),   Ισχύει η  Ισοπαλία.

Προκρίνονται για την  Τελική Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο,  σύνολο:  δέκα (10) ομάδες. 

Στην  Τελική Φάση,  σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων.

Η  Γ’  Φάση – Tελική,  θα διεξαχθεί στις  26 – 27 – 28 – 29 / 6 / 14  και  η  κλήρωση  αυτής,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  7 / 5 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Κάθε σωματείο, για να συμμετάσχει στους αγώνες οφείλει να καταθέσει στο λογαριασμό της ΚΟΕ 080/480901-72 παράβολο 290,00€. Αντίγραφο παραβόλου πρέπει να επιδεικνύεται τον Αλυτάρχη πριν τους αγώνες.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.  

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  18:30               ΑΡΗΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             26/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             26/4/14

ΩΡΑ:  17:30               ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             27/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                              ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             27/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

          2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  20:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΟΕΑΝΑΒ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                                  ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΟΕΑ / ΝΑΒ                                        ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  16:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ        

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΕΑ/ΝΑΒ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  19:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                       ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                       ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  19:30               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:  21:45               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΝΟ ΧΙΟΥ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  18:30               ΑΟ  Π ΦΑΛΗΡΟΥ               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  16:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟ

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ              ΝΟ  ΧΙΟΥ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                25/4/14

ΩΡΑ:  21:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  21:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  15:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                25/4/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  15:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  16:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

  1. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι παρακάτω σύλλογοι:

1  ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ                          2. Α’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ 

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΜΓΣ ΠΑΝΕΡΡΑΙΚΟΣ     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

3. Β’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                                         

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                                           

ΟΦΗ                                                     

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                                          

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                                      

Η συμμετοχή των ομάδων είναι υποχρεωτική.

  1. ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα της  Α2  Εθνικής κατηγορίας Ανδρών  «2014»,  θα διεξαχθεί

από  25 / 4  έως  11 / 5 / 14  και  από  27 / 6  έως  20 / 7 / 14.     

Οι ομάδες που μετέχουν στο Πρωτάθλημα  Α2  Ανδρών  «2014»,  θα δώσουν αγώνες σε δύο (2) φάσεις, η κάθε φάση θα έχει δυο (2) γύρους:

α)            Α’ ΦΑΣΗ

                Α’ Γύρος               25 – 27 / 4 / 2014

                Β’ Γύρος               2 – 5Ψ /5/ 2014      ΟΜΙΛΟΙ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

9 – 11 / 5 / 2014

Η  βαθμολογία των ομάδων του  Α’ Γύρου  μεταφέρεται στον  Β’ Γύρο.

β)            Β’ ΦΑΣΗ – ΤΕΛΙΚΗ

Οι δυο  (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, σχηματίζουν ένα (1) όμιλο των έξι (6) ομάδων,  όμιλος  ΑΝΟΔΟΥ  σε δυο (2) γύρους.

                Α’ Γύρος               27 – 29 / 6 / 2014

                Β’ Γύρος        18 – 20 / 7 / 2014

Η  βαθμολογία της  Α’ Φάσης  ΔΕΝ  μεταφέρεται στον  Β’ Φάση – Τελική.

Οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες από κάθε όμιλο, σύνολο:  εννέα (9) ομάδες, μετά το τέλος των αγώνων της  Α’ Φάσης,  σχηματίζουν έναν (1) όμιλο  ΚΑΘΟΔΟΥ,  που θα αγωνιστούν με σύστημα POOL (όλοι με ολους).

  •                 27 – 29/6/014
  •                 18 – 20/7/014

Η  κλήρωση  της  Β’ Φάσης – Τελικής,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη   28/5/14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ. 

  1. ΑΝΟΔΟΣ  –  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ

Ανεβαίνουν στην  Α1  Εθνική κατηγορία Ανδρών, οι δυο (2) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης, μετά την ολοκλήρωση του  Α – Β  Γύρου  της  Β’ Φάσης – Τελικής  του

Πρωταθλήματος. Από την Α1 ΑΝΔΡΩΝ υποβιβάζονται στην Α2 ΑΝΔΡΩΝ οι δυο (2) τελευταίες ομάδες για την περίοδο 2014-2015.

Υποβιβάζονται στην  Β’  κατηγορία οι τέσσερις  (4) τελευταίες ομάδες της  Α2  κατηγορίας, μετά και την ολοκλήρωση του  Α – Β  Γύρου  της  Β’ Φάσης – Τελικής  του Πρωταθλήματος, και ανέρχονται από την Β Ανδρών στην Α2 Ανδρών οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες. Για την περίοδο «2014 – 2015». Στην Α2 Ανδρών,  θα συμμετέχουν δεκαπέντε (15) ομάδες για την περίοδο «2014 – 2015», οι ομάδες που θα συμμετέχουν στην Α2 Ανδρών, καθώς και οι δυο (2) πρώτες ομάδες που θα προαχθούν στην ανώτερη κατηγορία  Α1 Ανδρών, οφείλουν να διατηρούν, τουλάχιστον μια (1) ομάδα ανάπτυξης ηλικιών στην κατηγορία αγοριών, διαφορετικά θα μηδενίζεται.

  1. ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος  Α2  Εθνικής κατηγορίας Ανδρών,  θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε μία. 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  ΚΑΙ  ΤΑ  ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΑ  ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΓΕΝΙΚΗ  ΚΑΙ  ΕΙΔΙΚΗ  ΠΡΟΚΉΡΥΞΗ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ  «2013».

  1. ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ  –  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ  ΙΑΤΡΟΣ

Ισχύουν ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ. πρωτ.: 6420/Ε/ 21.10.2013.

  1. ΑΛΛΑΓΕΣ   ΩΡΑΡΙΟΥ

Η  Κ.Ο.Ε.  έχει δικαίωμα αλλαγής ωραρίου, όπου αυτό κρίνεται απαραίτητο.

  1. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ  ΟΡΟΙ

Τα σωματεία επί ποινή αποκλεισμού, θα καταβάλουν για την Α ΦΑΣΗ 1000,00€ από 500,00€ σε κάθε Γύρο (Α και Β) πριν την έναρξη των αγώνων οφείλουνε να επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη το παράβολο κατάθεσης, πριν τους αγώνες.

  1. ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999)  και όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/2002  άρθρο  68  παράγρ.  2/Α.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί απο το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΡΡΑ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΤΕΙ ΛΑΜΙΑΣ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                          25/4/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      20:30                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               26/4/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               26/4/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      19:30                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                                    ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                27/4/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ        

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                27/4/14

ΩΡΑ:      17:30                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      18:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          25/4/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      21:00                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                                               26/4/14

ΩΡΑ:      13:00                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      14:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                                               26/4/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      20:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                                 27/4/14

ΩΡΑ:      10:30                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      11:30                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                                 27/4/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          25/4/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΟΦΗ                                                                      ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:      20:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                                               26/4/14

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ         ΟΦΗ

ΩΡΑ:      12:00                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                                               26/4/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                          ΟΦΗ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                                 27/4/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΟΦΗ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                                 27/4/14

ΩΡΑ:      17:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      18:30                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων:

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Αγ. Νικολάου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 36-2, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 5-26, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 7-6, ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου 17-5,ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 9-20, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-33.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 9

2. ΝΟ Χανίων 6

………………………………………..

3. ΟΦΗ 3

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πανσερραϊκός 7-10, ΝΟ Καβάλας – Μακεδονικός 4-15, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 2-25, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 19-12,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 12-4, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 5-13.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Μακεδονικός

2. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………….

3. Πανσερραϊκός 3

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤ Ελληνικό 17-11, Άθως Χαλκιδικής – ΚΕ Κοζάνης 21-4,ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΣ Φοίβος 13-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Άθως Χαλκιδικής 1-32, ΕΑΤ Ελληνικό – ΚΕ Κοζάνης 9-16, ΠΑΣ Φοίβος – Πύρρος Ιωαννίνων 14-14,Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤ Ελληνικό 10-9, Άθως Χαλκιδικής – ΠΑΣ Φοίβος 31-6, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-7, ΕΑΤ Ελληνικό – Άθως Χαλκιδικής 3-35.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Άθως Χαλκιδικής 12

2. ΚΕ Κοζάνης 9

3. ΠΑΣ Φοίβος 4

………………………………..

4. Πύρρος Ιωαννίνων 4

5. ΕΑΤ Ελληνικό 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΠΑΟΚ – ΝΑΣ Ημαθίας 17-4, Δελφίνια Πτολ. – Ηρακλής 1-13, Άρης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-11,ΝΑΣ Ημαθίας – Ηρακλής 6-8, ΝΑΟ Κέρκυρας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-1, ΠΑΟΚ – Άρης 20-1, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-13, Άρης – ΝΑΣ Ημαθίας 8-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΠΑΟΚ 1-19,ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΑΟ Κέρκυρας 3-11, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 23-0, Άρης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΟΚ 1-21, Ηρακλής – Άρης 0-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΣ Ημαθίας 1-15.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 15

2. Άρης 10

3. ΝΑΟ Κέρκυρας 10

4. Ηρακλής 6

………………………………………

5. ΝΑΣ Ημαθίας 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Περιστερίου):

Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Τρίτων Αμαρουσίου 18-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 1-14,ΓΣ Περιστερίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-17, Τρίτων Αμαρουσίου- Νηρέας Χαλανδρίου 3-7,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 24-3, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 18-2, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 9-3, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 2-17

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ολυμπιακός 12

2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9

3. Νηρέας Χαλανδρίου 6

……………………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Νίκαιας):

Ιωνικός – ΝΟ Χίου 12-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 14-4,Ηλυσιακός – ΑΟ Πετρούπολης 2-12, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 2-14,Ιωνικός – Ηλυσιακός 16-5, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 22-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 7-6, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-16,Ιωνικός – ΝΟ Χίου 12-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 14-4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Χίου 9 (20-15 μεταξύ των τριών)

2. Ιωνικός 9 (18-17 μεταξύ των τριών)

3. ΑΟ Πετρούπολης 9 (10-16 μεταξύ των τριών)

……………………………………………………………………………….

4. Ηλυσιακός 3

5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Γέρακα, Περιστερίου):

Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 16-4, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΓΣ Ηλιούπολης 1-17, ΓΣ Ηλιούπολης – Π. Φάληρο 8-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7,Π. Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 27-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 5-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Π. Φάληρο 0-20, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-16,ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΓΣ Ηλιούπολης 12

2. Π. Φάληρο 9

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

……………………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 1

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα, Πειραιά):

Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-5,Μίλων – Εθνικός Πειραιά 4-21, Νηρέας Γέρακα – Μίλων 27-1, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 8-13,Μίλων – Πανιώνιος 0-29, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 9-11, Παναθηναϊκός – Μίλων 32-0, Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 9-5,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 8-7, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 3-11.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Νηρέας Γέρακα 12

2. Πανιώνιος 9

3. Παναθηναϊκός 6

………………………………………….

4. Εθνικός Πειραιά 3

5. Μίλων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 5-7, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-7,ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 16-9, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 5-5, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 8-11, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 12-7.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(Τελική):

1.ΟΕΑΝΑΒ 7

2. ΟΥΚ Βόλου 6

……………………………..

3. ΝΟ Λάρισας 4

4. Νίκη Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-3, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 2-20,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Λαμίας 30-0, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 11-4, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 4-25, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-24,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Λαμίας 14-3, ΝΕ Πατρών – ΝΕ Λαμίας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν εμφανίστηκε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίστηκε και του αφαιρείται ένας βαθμός).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Πατρών 6

…………………………………………………

4. Νηρέας Λαμίας 3

5. ΝΕ Λαμίας -1

Έτσι, οι 28 ομάδες που έχουν περάσει στην Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας, Άθως Χαλκιδικής, ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΣ Φοίβος, ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής, Ολυμπιακός, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χίου, Ιωνικός, ΑΟ Πετρούπολης, ΓΣ Ηλιούπολης, Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών.

Η Β’ Φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα διεξαχθεί 11-13/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 5/3 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΥΡΙΟ Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Πρεμιέρα αύριο (21/2) το Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 1999), όπου μετέχουν συνολικά 48 ομάδες χωρισμένες σε 10 Ομίλους.

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ «2014»

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της ΚΟΕ για την αγωνιστική περίοδο «2014» με αριθμ.πρωτ: 6240/Ε/ 21.10.013, προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης ΠΑΙΔΩΝ (γενν. ’99) «2014» σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Κρήτης (κολ. Αγίου Νικολάου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων
  2. Α΄ Σερρών (κολ. Σερρών): ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός Νεάπολης
  3. Β΄ Σερρών (κολ. Σερρών): Πύρρος Ιωαννίνων, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΣ Φοίβος, ΕΑΤΕ Ελληνικό Κολλέγιο, ΚΕ Κοζάνης
  4. Πτολεμαϊδας (κολ. Πτολεμαϊδας): ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Ηρακλής, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΑΣ Ημαθίας
  5. Α’  Αττικής (κολ. Ιλίσιο, Περιστερίου): Ολυμπιακός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΓΣ Περιστερίου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου
  6. Β΄ Αττικής (κολ. Ιλίσιο, Νίκαιας): ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ηλυσιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας
  7. Γ΄ Αττικής (κολ. Παλαιού Φαλήρου, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΚΟ Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  8. Δ΄ Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης, Γέρακα, Εθνικό Πειραιά): Μίλων, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός
  9. Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νίκη Βόλου
  10. Πάτρας (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Πατρών

ΤΟΠΟΣ & ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ

Το Πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ «2014» θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’ Φάση 21 – 23 / 2 / 2014

Β’ Φάση 11 – 13 / 4 / 2014

Γ’ Φάση – Τελική 27 – 29 / 6 / 2014

ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΛΗΤΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές (γενν. 1999) και νεώτεροι.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ «2014», θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου: 30 Χ 20 Μπάλα (μικρή) Γυναικεία.

Α’ Φάση

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων).

Ισχύει η Ισοπαλία.

Β’ Φάση

Προκρίνονται στην Β’ Φάση οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 3, 5, 6, 7, 8, 10 και οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 1, 2, 9 και οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες, από τον όμιλο 4. Σύνολο: εικοσιοκτώ (28) ομάδες.

Η κλήρωση για την Β’ Φάση θα διεξαχθεί την τετάρτη 5/3/14 και ώρα: 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ

Η Β’ Φάση θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων). Ισχύει η Ισοπαλία.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ – TIME OUT

Ισχύουν ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2013» με αριθμ.πρωτ.: 6240/Ε/ 21.10.013.

Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της FINA (που ακολουθούν) και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ

Το κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής, για την Α ΦΑΣΗ έως 19/2/2014 ημέρα τετάρτη στον λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε 080/480901-72, το παράβολο ανέρχεται στο ποσό των 285,00€ διαφορετικά δεν θα μπορεί να συμμετάσχει στους αγώνες. Το καταθετήριο του παραβόλου, οι εκπρόσωποι των αγωνιζομένων σωματείων οφείλουν να επιδεικνύουν σε κάθε ζήτηση του Αλυτάρχη, πριν την έναρξη του αγώνα, διαφορετικά δεν θα μπορούν να αγωνιστούν.

ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ – ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το Δ.Σ.

της ΚΟΕ.

Η παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το Δ.Σ. της ΚΟΕ.

1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 13:30 ΟΦΗ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:30 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:30 ΟΦΗ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

1η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 17:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

3η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 14:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

3. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΩΡΑ: 20:30 ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 14:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 16:00 ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 20:00 ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 09:30 ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 16:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΩΡΑ: 17:30 ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

4. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 12:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΡΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 08:30 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 09:30 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:30 ΑΣ ΑΡΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 14:30 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 16:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

5. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ: 20:30 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

5. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 15:15 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 11:00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

6. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 12:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΧΙΛΟΥ ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 19:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 09:00 ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 18:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

6. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

7 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30 ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 20:30 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

7 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

7 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 18:00 ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

* Οι αγώνες 1ης Αγ/κης ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

Θα ορισθούν όταν ο ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ που είναι εδρούχα σωματεία μας δηλώσουν έδρα

8 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 13:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

8 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 13:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

8 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

1η αγωνιστική Πέμπτη 20/2/14

ΩΡΑ: 21:45 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

9. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ

3η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

10. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:30 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ