Ετικέτα: Κύπρος

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,3-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,3-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-Γ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,3-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-Β ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,3-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-Α ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Με πέντε νέες παγκύπριες επιδόσεις ολοκληρώθηκε σήμερα στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λεμεσού, η Παγκύπρια Ημερίδα Πρόκρισης η οποία διεξήχθηκε το τριήμερα 10-12 Φεβρουαρίου.
Ο Σοφοκλής Μούγης του Ν.Ο. Λεμεσού στα 200μ. ύπτιο πέτυχε ΝΠΕ παίδων με επίδοση 2.15.19. Στα 100μ. πρόσθιο, ο κολυμβητής του Ν.Ο. Αμμοχώστου Στέφανος Ελευθερίου σημείωσε ΝΠΕ στην κατηγορία παμπαίδων Α’ με χρόνο 1.10.53. Δύο ρεκόρ σημειώθηκαν στην κατηγορία παμπαίδων Β’. Στα 200μ. ελέυθερο από τον Νικόλα Τουλούμη του Ν.Ο. Κερύνειας με χρόνο 2.08.71 και τον Νικόλα Αντωνίου του Ν.Ο. Λεμεσού στα 100μ. ελεύθερο με επίδοση 57.96. Την 5η επίδοση πέτυχε η Μαριτίνα Βιολάρη του Ν.Ο. Κερύνειας στα 100μ. ελεύθερο παγκορασίδων Β΄ με επίδοση 1.03.36.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ,Γ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ,Β ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ,Α ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,21-22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,21-22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ,13-15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ,13-15 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

RESULTS OF 12TH CYPRUS INTERNATIONAL SWIMMING MARATHON AND MEDITERRANEAN OPEN WATER SWIMMING CUP 2016,8-9 OCTOBER,LARNACA-CYPRUS

12th  CYPRUS INTERNATIONAL SWIMMING MARATHON

25-km-men-and-women

5km-men-and-women

10km-men-and-women

MEDITERRANEAN OPEN WATER SWIMMING CUP

cyprus2016-comen-overall-trophy-points-1

cyprus2016-10km-comen

cyprus2016-5km-comen

25-km-team-event

CYPRUS NATIONAL SWIMMING MARATHON

cyprus_clubs_2016

cyprus2016-5km-cyp-national

cyprus2016-2-5km-cyp-national

1ος ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΓΩΝΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ,22-23 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Η ΚΟΕΚ διοργανώνει τον 1ο διεθνή αγώνα βετεράνων κολύμβησης από τις 22-23 Οκτωβρίου στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λεμεσού.  Φέτος συμπληρώνονται 20 χρόνια από την διεξαγωγή του 1ουπαγκυπρίου πρωταθλήματος βετεράνων και η Ομοσπονδία αναβαθμίζει τους αγώνες δίνοντας τους διεθνή χαρακτήρα.

Αρκετοί αθλητές, μέλη της Ομοσπονδίας, παλιοί πρωταθλητές αλλά και φίλοι του αθλήματος, δηλώνουν το παρών τους κάθε χρόνο στη διοργάνωση.  Φέτος έχουν έναν επιπλέον λόγο, αφού ο αγώνας θα είναι διεθνής και ήδη εκδήλωσαν ενδιαφέρον για να συμμετάσχουν αθλητές από το εξωτερικό. Οι αγώνες θα είναι διήμεροι και δικαίωμα συμμετοχής έχουν άτομα τα οποία έχουν γεννηθεί το 1991 και πριν. Οι αθλητές χωρίζονται σε κατηγορίες με βάση την ηλικία τους (25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49 χρονών κοκ).Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τη διεξαγωγή των πιο κάτω αγωνισμάτων:

Σάββατο, 22 Οκτωβρίου 2016: 100μ. ελεύθερο, 50μ. πρόσθιο, 400μ. μικτή, 100μ. ύπτιο, 200μ. πεταλούδα, 400μ. ελεύθερο, 200μ. πρόσθιο, 50μ. πεταλούδα, 800μ. ελεύθερο, 4Χ50μ. ελεύθερο

Κυριακή, 23 Οκτωβρίου 2016: 200μ. ελεύθερο, 100μ. πρόσθιο, 100μ. πεταλούδα, 50μ. ύπτιο, 200μ. μικτή ατομική, 50μ. ελεύθερο, 200μ. ύπτιο, 1500μ. ελεύθερο, 4Χ50μ. μικτή

Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να υποβληθούν στην Ομοσπονδία το αργότερο μέχρι το Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016, σε ειδικό έντυπο.  Όλες οι σχετικές πληροφορίες, κανονισμοί και έντυπα, υπάρχουν στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας www.koek.org.cy. Διευκρινίζεται ότι μετά τις 15 Οκτωβρίου δεν θα γίνεται αποδεκτή καμία νέα δήλωση συμμετοχής ή αλλαγή.

Η ΚΟΕΚ επίσης ανακοινώνει ότι με την ευκαιρία της διοργάνωσης του διεθνή αγώνα και για την καλύτερη και γρηγορότερη ενημέρωση των αθλητών, αλλά και την τήρηση ορθών στοιχείων στα αρχεία της, θα δημιουργήσει μητρώο βετεράνων αθλητών κολύμβησης.Για τον σκοπό αυτό όλοι οι αθλητές θα πρέπει να συμπληρώσουν το σχετικό έντυπο το οποίο μπορούν να βρουν στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας και το οποίο πρέπει να αποστείλουν στο γραφείο της ΚΟΕΚ, μαζί με αντίγραφο της πολιτικής τους ταυτότητας ή του διαβατηρίου τους.Η εγγραφή στο μητρώο αθλητών είναι δωρεάν.Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την κα Μαρία Κυριάκου στο τηλ. 22449841.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ CYPRUS INTERNATIONAL MASTERS SWIMMING MEET 2016,22-23 OCTOBER 2016,LIMASSOL-CYPRUS

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ CYPRUS INTERNATIONAL MASTERS SWIMMING MEET 2016,22-23 OCTOBER 2016,LIMASSOL-CYPRUS

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 12TH CYPRUS INTERNATIONAL SWIMMING MARATHON AND MEDITERRANEAN OPEN WATER SWIMMING CUP 2016,8-9 OCTOBER,LARNACA-CYPRUS

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 12TH CYPRUS INTERNATIONAL SWIMMING MARATHON AND MEDITERRANEAN OPEN WATER SWIMMING CUP 2016

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,14-17 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝ-ΠΑΙΔ-ΚΟΡΑ-ΠΑΜΠ-ΠΑΝΚ 2016-ΑΤΟΜΙΚΑ ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝ-ΠΑΙΔ-ΚΟΡΑ-ΠΑΜΠ-ΠΑΝΚ 2016-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ ΠΕΜΠΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝ-ΠΑΙΔ-ΚΟΡΑ-ΠΑΜΠ-ΠΑΝΚ 2016-ΑΤΟΜΙΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝ-ΠΑΙΔ-ΚΟΡΑ-ΠΑΜΠ-ΠΑΝΚ 2016-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝ-ΠΑΙΔ-ΚΟΡΑ-ΠΑΜΠ-ΠΑΝΚ 2016-ΑΤΟΜΙΚΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝ-ΠΑΙΔ-ΚΟΡΑ-ΠΑΜΠ-ΠΑΝΚ 2016-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝ-ΠΑΙΔ-ΚΟΡΑ-ΠΑΜΠ-ΠΑΝΚ 2016-ΑΤΟΜΙΚΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,14-17 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ-ΝΕΑΝ-ΠΑΙΔ-ΚΟΡΑ-ΠΑΜΠ-ΠΑΝΚ,14-17 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 41ΟΥ ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 41ΟΥ ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 41ΟΥ ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 41ΟΥ ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-ΑΤΟΜΙΚΑ

STARTING LISTS 41ου ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

STARTING LISTS 41ου ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ,Δ’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ,Γ’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ,Β’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ,Α’ ΗΜΕΡΑ

Πηγή:aquaplanet.gr

Α’ ΗΜΕΡΑ

Ένα χρυσό και τέσσερα ασημένια μετάλλια κατέκτησαν το πρωί οι Έλληνες κολυμβητές στην πολυεθνή συνάντηση παίδων-κορασίδων στη Λεμεσό.

Χρυσή ήταν η Έφη Ανδρικοπούλου στα 200μ. ύπτιο, ενώ τα ασημένια κατέκτησαν ο Παναγιώτης Μπολάνος στο ίδιο αγώνισμα των αγοριών, η Φωτεινή Μέτσιου και ο Απόστολος Παπαστάμος στα 400μ. μ. ατομική και η Εθνική ομάδα των κοριτσιών στα 4Χ100μ. μ. ομαδική.
Στην κατάταξη των χωρών μετά την πρώτη ενότητα, η Ελλάδα είναι δεύτερη στα κορίτσια με 43 βαθμούς πίσω από την Πολωνία (57 β.), στα αγόρια δεύτερη με 47 βαθμούς πίσω από την Ελβετία (51 β.) και στη γενική επίσης δεύτερη με 90 βαθμούς σε απόσταση μόλις τριών βαθμών από την Ελβετία.

Τα πρωινά αποτελέσματα στη Λεμεσό
100μ. ελεύθερο (Γ) Ιζαμπέλα Γιόκαρη 1:00.21 (5η)
100μ. ελεύθερο (Α) Θανάσης Ζαφειρόπουλος 53.86 (5ος)
200μ. ύπτιο (Γ) Έφη Ανδρικοπούλου 2:22.11 (1η)
200μ. ύπτιο (Α) Παναγιώτης Μπολάνος 2:06.81 (2ος),
400μ. μ. ατομική (Γ) Φωτεινή Μέτσιου 5:03.25 (2η)
400μ. μ. ατομική (Α) Απόστολος Παπαστάμος 4:35.39 (2ος)
4Χ100μ. μ. ομαδική (Γ) Εθνική ομάδα (Λουκαρέα, Αργυροπούλου, Κάλτου, Παπαγιάννη) 4:27.66 (5η)
4Χ100μ. μ. ομαδική (Α) Εθνική ομάδα (Μπολάνος, Κρανιάς, Ράπτης, Ζαφειρόπουλος) 3:54.11 (2η)

Β’ ΗΜΕΡΑ

Δύο αργυρά και ένα χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν το απόγευμα οι Έλληνες κολυμβητές στην πολυεθνή συνάντηση παίδων-κορασίδων στη Λεμεσό. Αργυρό μετάλλιο κέρδισαν οι Πάρης Ράπτης (100μ. πεταλούδα) και Σπύρος Κρανιάς (100μ. πρόσθιο) ενώ χάλκινο κατέκτησε η Φωτεινή Μέτσιου στα 400μ. ελεύθερο.

Τα απογευματινά αποτελέσματα στη Λεμεσό:

100μ. πεταλούδα (Α) Πάρης Ράπτης 56.47 (2ος)

100μ. πεταλούδα (Γ) Παρασκεύη Κάλτσου 1:05.77 (5η)

100μ. πρόσθιο (Α) Σπύρος Κρανιάς 1:05.41 (2ος)

100μ. πρόσθιο (Γ) Αγγελική Αργυροπούλου 1:16.19 (8η)

400μ. ελεύθερο (Α) Γιώργος Τζώρτζης 4:09.70 (6ος)

400μ. ελεύθερο (Γ) Φωτεινή Μέτσιου 4:28.64 (3η)

4Χ20000μ. ελεύθερο (Α) (Ζαφειρόπουλος, Μπολάνος, Παπαστάμος, Τζώρτζης) 7:58.63 (6η)

4Χ200μ. ελεύθερο (Γ) (Ανδρικοπούλου, Γκίλα, Παπαγιάννη, Γιόκαρη) 8:51.97 (6η).

Γ’ ΗΜΕΡΑ

Με τρία ακόμα μετάλλια συνεχίστηκε η ελληνική παρουσία στην πολυεθνή συνάντηση παίδων-κορασίδων στη Λεμεσό. Δύο ασημένια και ένα χάλκινο ήταν ο απολογισμός των κολυμβητών μας.

Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν ο Σάββας Θώμογλου στα 200μ. πρόσθιο και ο Παναγιώτης Μπολάνος στα 100μ. ύπτιο, ενώ χάλκινο κέρδισε επίσης στα 100μ. ύπτιο η Σταυρούλα Λουκαρέα.

Οι πρωινές επιδόσεις των Ελλήνων
800μ. ελεύθερο (Γ) Φωτεινή Μέτσιου 9:23.12 (4η)
200μ. πρόσθιο (Α) Σάββας Θώμογλου 2:24.33 (2ος)
200μ. ύπτιο (Γ) Αγγελική Μαρία Αργυροπούλου 2:43.14 (7η)
100μ. ύπτιο (Α) Παναγιώτης Μπολάνος 59.47 (2ος)
100μ. ύπτιο (Γ) Σταυρούλα Λουκαρέα 1:05.84 (3η)
1.500μ. ελεύθερο (Α) Γιώργος Τζώρτζης 16:34.91 (6ος)

Δ’ ΗΜΕΡΑ

Και στη Λεμεσό έπεσε η αυλαία της πολυεθνούς συνάντησης παίδων-κορασίδων.

Η Ελλάδα ολοκλήρcωσε την παρουσία της στην κυπριακή πόλη με άλλο ένα μετάλλιο στην τελευταία αγωνιστική ενότητα, από τον Απόστολο Παπασταμο.

Οι επιδόσεις των Ελλήνων
200μ. ελεύθερο (Γ) Γεωργία Παπαγιάννη 2:10.92 (7η)
200μ. ελεύθερο (Α) Θανάσης Ζαφειρόπουλος 1:57.51 (6ος)
200μ. πεταλούδα (Γ) Άσπα Κανελλοπουλου 2:25.48 (4η)
200μ. πεταλούδα (Α) Παναγιώτης Εμφιετζης 2:06.34 (5ος)
200μ. μ. ατομική (Γ) Ιζαμπέλα Γιόκαρη 2:31.81 (8η)
200μ. μ. ατομική (Α) Απόστολος Παπασταμος 2:09.77 (2ος)
4Χ100μ. ελεύθερο (Γ) Εθνική ομάδα (Γιόκαρη, Ανδρικοπουλου, Μετσιου, Παπαγιάννη) 4:06.55 (8ες)
4Χ100μ. ελεύθερο (Α) Ζαφειροπουλος, Κρανιάς, Ράπτης, Μπολάνος 3:40.27 (6οι)

ENTRY LISTS ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

ENTRY LISTS ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

ΛΕΜΕΣΟΣ (Παίδες 2000 και 2001, Κορασίδες 2001, Παγκορασίδες Α’ 2002)

Ευφημία Ανδρικοπούλου – Γκίλα (200μ ύπτιο, 4χ100μ Μ.Ομαδική, 4χ200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Ασπασία Κανελλοπούλου (200μπεταλούδα), Φωτεινή Μέτσιου (400μ Μ. Ατομική, 400μ ελεύθερο 4χ200μ ελεύθερο, 800μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), , Πάρης Ράπτης (4χ100μ Μ.Ομαδική,100μ πεταλούδα, 4χ100μ ελεύθερο), Παναγιώτης Μπολάνος (200μ ύπτιο, 4χ100μ Μ. Ομαδική, 4χ200μ ελεύθερο, 100μ ύπτιο, 4χ100μ ελεύθερο), Αγγελική Μαρία Αργυροπούλου (100μ πρόσθιο, 200μ πρόσθιο), Παρασκευή Κάλτσου (4χ100μ Μ. Ομαδική, 100μ πεταλούδα), Γεωργία Παπαγιάννη (200μ ελεύθερο, 4χ100μ Μ. Ομαδική,4χ200μ ελεύθερο 4χ100μ ελεύθερο), Σάββας Θώμογλου (200μ πρόσθιο), Σπύρος Κρανιάς (4χ100μ Μ. Ομαδική, 100μ πρόσθιο4χ100μ ελεύθερο), Ιζαμπέλα Γιόκαρη (100μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο, 200μ Μ. Ατομική,4χ100μ ελεύθερο), Θανάσης Ζαφειρόπουλος (100μ ελεύθερο, 4100Μμ.Ομαδική, 4χ200μ ελεύθερο, 200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Σταυρούλα Λουκαρέα (4χ100μ Μ. Ομαδική, 100μ ύπτιο), Απόστολος Παπαστάμος (400μ Μ. Ατομική, 4χ200μ ελεύθερο, 200μ Μ. Ατομική), Γιώργος Τζώρτζης (400μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο, 1500μ ελεύθερο), Παναγιώτης Εμφιετζής (200μ πεταλούδα).

Μαζί τους συνοδοί προπονητές οι Χάρης Παπαγιάννης, Κώστας Τζιλιβάκης, η φυσικοθεραπεύτρια Έφη Βούλγαρη και αρχηγός αποστολής ο Αντιπρόεδρος της ΚΟΕ Γιώργος Κατσαρός.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΟΥ ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,18-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΟΥ ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,18-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 2ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,18-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 2ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,18-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ,12-14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Πηγή:koek.org.cy

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ,12-14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-3η ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ,12-14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-2η ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ,12-14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-1η ΗΜΕΡΑ

RESULTS TSANIO INTERNATIONAL SWIM MEET,28-29 NOVEMBER 2015,LIMASSOL POOL

RESULTS TSANIO INTERNATIONAL SWIM MEET,28-29 NOVEMBER 2015,LIMASSOL POOL-DAY 1

RESULTS TSANIO INTERNATIONAL SWIM MEET,28-29 NOVEMBER 2015,LIMASSOL POOL-DAY 2

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ,13-17 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2015,ΜΑΛΤΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πρεμιέρα με νίκη για την Εθνική

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Μεσογειακό Κύπελλο Υδατοσφαίρισης, η Εθνική ομάδα Νέων ανδρών, καθώς επικράτησε στην πρεμιέρα 13-12 της Σερβίας.

Για την Εθνική μας σκόραραν: Σαρτζετάκης (3), Πρέκας (3), Καλογεράκος (3), Αργυρόπουλος (3), Αθυμαρίτης (1).

Από πλευράς Σερβίας: Ρεπάνοβιτς (1), Τόχολ (1), Γκβοζντάνοβιτς (1), Γκογκόφ (3), Ραντόγιεβιτς (1), Μανόλοβιτς (3), Ντράσοβιτς (2)

Αναλυτικά τα 8λεπτα: 4-4, 2-3, 4-2, 3-3

Καταιγιστική η Εθνική Νέων

Με νίκη συνέχισε το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα Νέων του πόλο, στο πλαίσιο του Μεσογειακού Κυπέλλου Υδατοσφαίρισης, κερδίζοντας με το ευρύ 35-7 την αντίστοιχη ομάδα της γειτονικής Κύπρου. 

Το παιγνίδι που έγινε στη Μάλτα δεν χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης, καθώς οι παίκτες του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου ήταν καταιγιστικοί καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και όπως ο ίδιος τόνισε «ήταν μια καλή ευκαιρία προετοιμασίας για τη συνέχεια.

Για την Εθνική μας ομάδα, σκόραραν: Σαρτζετάκης (5), Φώσκολος (5), Πρέκας (6), Νικολαίδης (4), Καλογεράκος (4), Καπετανάκης (2), Αργυρόπουλος (3), Αθυμαρίτης (3)

Για την Κύπρο: Μοδέστου (2), Γρηγορίου (2), Ευσταθίου (1), Ιωάννου (1), Χαραλάμπους (1)

Αναλυτικά τα 8λεπτα: 7-2, 8-1, 8-2, 12-2

Πρώτη ήττα για την Εθνική Νέων

Την πρώτη της ήττα στο Μεσογειακό Κύπελλο Υδατοσφαίρισης γνώρισε η Εθνική μας ομάδα Νέων στο πόλο, καθώς παρά το γεγονός πως τα παιδιά τα έδωσαν όλα, η Ιταλία αποδείχθηκε σκληρό καρύδι και κέρδισε 13-10.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο ομοσπονδιακός μας τεχνικός Θοδωρής Χατζηθεοδώρου δήλωσε χαρακτηριστικά: «Ηταν ένα πολύ καλό τεστ για εμάς, κάτω από περίεργες συνθήκες. Κάναμε αρκετά λάθη, τα οποία θα φανούν χρήσιμα ώστε να γίνουν οι απαραίτητες βελτιώσεις στη συνέχεια. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, που παρά τα λάθη τα οποία έγιναν από τους παίκτες μου, δεν παράτησαν το παιγνίδι και πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις μέχρι και το τέλος. Το Μεσογειακό Κύπελλο, αποτελεί για εμάς μια καλή ευκαιρία για να δουλέψουμε σε συγκεκριμένους τομείς, καθώς οι αγωνιστικές υποχρεώσεις που έχουμε εδώ, είναι οι πρώτες μας επίσημες. Απομένουν δύο θεωρητικά εύκολα παιγνίδια με Μάλτα και Ισραήλ, στα οποία θα αγωνιστούμε για να ευχαριστηθούμε, χωρίς άγχος και χωρίς να μας απασχολεί το αποτέλεσμα. Μόλις επιστρέψουμε στην Ελλάδα, θα ξεκινήσουμε την προετοιμασία μας για το Βικέλας Καπ. Ελπίζουμε να μην υπάρξουν περαιτέρω προβλήματα τραυματισμών».

Για την Εθνική μας σκόραραν: Φώσκολος (1), Πρέκας (2), Νικολαίδης (1), Καλογεράκος (3), Καπετανάκης (1), Αργυρόπουλος (2)

Για την Ιταλία: Εσποσίτο (1), Καμποπιάνο (1), Φόγκλιο (2), Ντόλτσε (5), Ματσιόνι (2), Αλεσιάνι (2)

Αναλυτικά τα 8λεπτα: 4-2, 4-3, 2-3, 3-2

Ελλάδα-Μάλτα 19-7

Μετά την πρωινή ήττα από την Ιταλία, η Εθνική μας ομάδα Νέων στο πόλο, επικράτησε της Μάλτας στον απογευματινό αγώνα 19-7 για το Μεσογειακό Κύπελλο Υδατοσφαίρισης.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, έπιασε πολύ καλό ρυθμό καθ’ όλη τη διάρκεια του παιγνιδιού και έχοντας εξαιρετική επίθεση και σωστή άμυνα, περιόρισε τη Μάλτα και αναμενόμενα έφτασε στη νίκη, καθώς η διαφορά δυναμικότητας, ήταν ξεκάθαρη.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο ομοσπονδιακός τεχνικός Θοδωρής Χατζηθεοδώρου τόνισε: «Δεν υπάρχουν πολλά για να πούμε. Κάναμε το χρέος μας, κόντρα σε μια αδύναμη ομάδα. Το σημαντικό είναι πως τα παιδιά αντιμετωπίζουν με ιδιαίτερη σοβαρότητα αυτές τις ομάδες και πλέον απομένει το αυριανό παιγνίδι με το Ισραήλ για να ολοκληρώσουμε τις υποχρεώσεις μας στη συγκεκριμένη διοργάνωση».

Για την Εθνική μας σκόραραν: Παπούκας (4), Φώσκολος (1), Πρέκας (4), Νικολαίδης (3), Καλογεράκος (3), Καπετανάκης (2), Αργυρόπουλος (1), Αθυμαρίτης (1)

Για τη Μάλτα: Γκρεχ (3), Ντάουλινγκ (1), Πλάμπτον (2), Φένεχ (1)

Αναλυτικά τα 8λεπτα: 5-1, 2-0, 6-4, 6-2

Ελλάδα-Ισραήλ 25-6

Με θετικό τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για το Μεσογειακό Κύπελλο Υδατοσφαίρισης στη Μάλτα, η Εθνική μας ομάδα Νέων στο πόλο, καθώς επικράτησε με το εντυπωσιακό 25-6.

Η αναμέτρηση δεν χρήζει ανάλυσης, καθώς η διαφορά δυναμικότητας ήταν φανερή και το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πήρε τη νίκη.

Πλέον μένει να ολοκληρωθούν και τα υπόλοιπα παιγνίδια της ημέρας και το απόγευμα θα γνωρίζουμε την τελική βαθμολογία.

Αναλυτικά τα 8λεπτα: 5-0, 6-2, 5-3, 9-1

Για την Εθνική μας σκόραραν: Παπούκας (3), Σαρτζετάκης (1), Φώσκολος (5), Πρέκας (6), Νικολαίδης (3), Καλογεράκος (1), Αργυρόπουλος (5), Αθυμαρίτης (1)

Για το Ισραήλ: Μαρκιάνο (1), Γκρος (1), Γκούτμαν (1), Κότερ (2), Γκράντιλαντ (1) 

Τρίτη θέση για την Εθνική

Σήμερα Κυριακή 16 Αυγούστου ολοκληρώθηκε το Μεσογειακό Κύπελλο Υδατοσφαίρισης, όπου έλαβε μέρος και η Εθνική μας ομάδα Νέων στο πόλο και κατέλαβε την τρίτη θέση, πίσω από Σερβία και Ιταλία. 

Ο απολογισμός σε πέντε συνολικά παιγνίδια, ήταν τέσσερις νίκες (Σερβία, Κύπρος, Μάλτα, Ισραήλ) και μία ήττα (από την Ιταλία). Αυτή η Τρίτη θέση, κρίνεται απόλυτα πετυχημένη, καθώς ήταν ένα δυνατό τεστ ενόψει συνέχειας. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, έδειξε σε όλους τους αγώνες, πως δίνει τον καλύτερο εαυτό.

Να σημειωθεί πως στο τελευταίο παιγνίδι μεταξύ Σερβίας και Ιταλίας, είχαμε πολλά επεισόδια με πρωταγωνιστές του παίκτες των δύο ομάδων.

Το τελικό αποτέλεσμα του Σερβία-Ιταλία που έκρινε και την βαθμολογική κατάταξη, ήταν 14-3 υπέρ της Σερβίας

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ,13-17 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2015,ΜΑΛΤΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Για τη Μάλτα αναχωρεί σήμερα Τετάρτη 12/9 (μέσω Κωνσταντινούπολης) η Εθνική μας ομάδα πόλο Νέων ανδρών, που θα συμμετέχει στο Μεσογειακό Κύπελλο Υδατοσφαίρισης 2015 (13-17/8). Στη διοργάνωση παίρνουν μέρος, εκτός της Ελλάδας, οι αντίστοιχες Εθνικές ομάδες της Σερβίας, της Ιταλίας, της Μάλτας, της Κύπρου και του Ισραήλ. Υπενθυμίζεται ότι θα ισχύουν οι νέοι κανονισμοί (11άδα στην αποστολή, μικρότερη μπάλα, 25μ αγωνιστικός χώρος, εξάδα στον αγωνιστικό χώρο).

Στην αποστολή έχουν συμπεριληφθεί 11 πολίστες. Αυτοί είναι οι:  Εμμανουήλ Ζερδεβάς, Ραφαήλ- Ηλίας Φοροτζίδης, Παντελεήμων Καλογεράκος, Γρηγόρης Καπετανάκης, Αλέξανδρος Αθυμαρίτης, Στυλιανός Αργυρόπουλος, Εμμανουήλ Πρέκας, Χρήστος Παπούκας, Μιχαήλ Σαρτζετάκης, Άγγελος Φώσκολος, Δημήτρης Νικολαϊδης.

Μαζί τους ο ομοσπονδιακός τεχνικός Θοδωρής Χατζηθεοδώρου, ο συνεργάτης του Νίκος Καραμάνης και ο διεθνής διαιτητής Μανώλης Παϊρακταρίδης. Αρχηγός αποστολής θα είναι ο αντιπρόεδρος της ΚΟΕ, Δημήτρης Γρυπάρης.

Η πρεμιέρα των αγώνων είναι προγραμματισμένη για την Πέμπτη 13/8 το απόγευμα, με την Εθνική μας να αντιμετωπίζει στις 16:15 (τοπική ώρα) τη Σερβία.

Το πρόγραμμα (ώρες Μάλτας):

Πέμπτη 13/08

16:15 ΕΛΛΑΔΑ- Σερβία, 17:30 Ιταλία- Μάλτα, 19:15 Κύπρος- Ισραήλ

Παρασκευή 14/8

16:15 Σερβία- Μάλτα, 17:30 Ισραήλ- Ιταλία, 18:45 ΕΛΛΑΔΑ- Κύπρος

Σάββατο 15/8

09:00 Μάλτα- Ισραήλ, 10:15 Κύπρος- Σερβία, 11:30 Ιταλία- ΕΛΛΑΔΑ,  16:15 Σερβία- Ισραήλ, 17:30 ΕΛΛΑΔΑ-Μάλτα, 18:45 Κύπρος- Ιταλία

Κυριακή 16/8

09:00 Ισραήλ- ΕΛΛΑΔΑ, 10:15 Μάλτα- Κύπρος, 11:30 Ιταλία- Σερβία 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 21ΟY ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟY ΚΥΠΕΛΛΟY ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP),4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 21ΟY ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟY ΚΥΠΕΛΛΟY ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP),4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ,ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 21ΟY ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟY ΚΥΠΕΛΛΟY ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP),4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ,ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 21ΟY ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟY ΚΥΠΕΛΛΟY ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP),4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ,ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 21ΟY ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟY ΚΥΠΕΛΛΟY ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP),4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ,ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 21ΟY ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟY ΚΥΠΕΛΛΟY ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP),4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ,ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ,ΑΤΟΜΙΚΑ

STARTING LISTS 21ΟY ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟY ΚΥΠΕΛΛΟY ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP),4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

Πηγή:www.koe.org.gr

STARTING LISTS 21ΟY ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟY ΚΥΠΕΛΛΟY ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP),4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟ 21ο ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP),4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

Πηγή:www.koe.org.gr

Στην Αλεξανδρούπολη, με συνδιοργανωτή τον Δήμο της πόλης, διεξάγεται το Σαββατοκύριακο το 21ο Μεσογειακό Κύπελλο (COMEN CUP) Κολύμβησης με τη συμμετοχή 11 χωρών συνολικά.

Οι χώρες: Βέλγιο, Βουλγαρία, Αίγυπτος, Μαρόκο, Τυνησία, Τουρκία, Κύπρος, Γαλλία, Ισραήλ, Ιταλία, ΕΛΛΑΔΑ.

Η Εθνική μας ομάδα Παίδων – Παγκορασίδων, αποτελείται από 21 κολυμβητές/τριες συνολικά, οι οποίοι και είναι οι: Γιώργος Βελιάδης (100μ ελεύθερο, 100μ πεταλούδα, 200μ ελεύθερο), Θανάσης Ζαφειρόπουλος (100μ ελεύθερο, 100μ πεταλούδα, 50μ ελεύθερο), Παναγιώτης Μπολάνος (200μ ύπτιο, 100μ ύπτιο), Μανώλης Καψάλης (200μ ύπτιο, 100μ ύπτιο), Παναγιώτης Γενκιανίδης (200, 400μ Μ. Ατομική, 400μ ελεύθερο), Λευτέρης Μανιός (400μ Μ. Ατομική, 100μ πρόσθιο, 200μ Μ. Ατομική),  Δημήτρης Μανιός (400μ ελεύθερο, 1500μ ελεύθερο, 200μ ελεύθερο), Γιώργος Κύπρου (100, 200μ πρόσθιο), Πάρης Ράπτης (200μ πρόσθιο, 200μ πεταλούδα), Αιμιλιανός Κομνηνός (50μ ελεύθερο), Παναγιώτης Εμφιετζής (200μ πεταλούδα), Γεωργία Παπαγιάννη (50, 100, 200μ ελεύθερο), Ελεονώρα Κόκκαλη (50, 100μ ελεύθερο, 200μ Μ. Ατομική), Ευθυμία Ανδρικοπούλου – Γκίλα (100, 200μ ύπτιο), Νεφέλη Ηλιοπούλου (100, 200μ ύπτιο), Νικολέτα Παυλοπούλου (200, 400μ Μ. Ατομική, 100, 200μ πρόσθιο), Γεωργία Χρυσανθακοπούλου (400μ Μ. Ατομική, 100, 200μ πεταλούδα), Φωτεινή Μέτσιου (200, 400, 800μ ελεύθερο), Νεφέλη Γιαννοπούλου (400, 800μ ελεύθερο), Γεωργία Αποστόλου (100, 200μ πρόσθιο), Ασπασία Κανελλοπούλου (100, 200μ πεταλούδα).

Οι αγώνες, αρχίζουν στις 10.00 και 18.00 και τις δύο ημέρες.

Στα μίτινγκ που διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (4-5 Ιουλίου) σε Ζάγκρεμπ και Βισύ αντίστοιχα, δοκιμάζουν τις δυνάμεις τους εν όψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Καζάν (2-9 Αυγούστου), επτά (7) συνολικά κολυμβητές/τριες μας.

Στο Βισύ (Γαλλικό πρωτάθλημα ΟΠΕΝ) μετέχουν οι Απόστολος Χρήστου (50, 100, 200μ ύπτιο, 50, 100μ ελεύθερο), Χρήστος Κατραντζής (50μ πεταλούδα, 100, 200μ ελεύθερο), Γιάννης Καρπουζλής (100, 200μ πρόσθιο) και Κρίστιαν Γκολομέεβ (50,100μ ελεύθερο).

Ο τελευταίος είναι και επίσημος προσκεκλημένος των Γάλλων διοργανωτών.

Συνοδός τους προπονητής ο ομοσπονδιακός Νίκος Γέμελος.

Στο Ζάγκρεμπ (30th “Golden Bear”) μετέχουν ο Ανδρέας Βαζαίος (50μ ύπτιο, 50, 100, 200μ πεταλούδα, 200μ Μ. Ατομική), Παναγιώτης Σαμιλίδης (50, 100, 200μ πρόσθιο) και Οδυσσέας Μελαδίνης (50, 100μ ελεύθερο).

Μαζί τους ο προπονητής Αλέξανδρος Νικολόπουλος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ΩΝ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Πηγή:koek.org.cy

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-Α’ ΗΜΕΡΑ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-Α’ ΗΜΕΡΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-Β’ ΗΜΕΡΑ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-B’ ΗΜΕΡΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-Γ’ ΗΜΕΡΑ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-Γ’ ΗΜΕΡΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Πηγή:koek.org.cy

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015