Λύδια Μουσλέχ

now browsing by tag

 
 

GREEK RESULTS OF 53O TROFEO SETTECOLLI 2016,24-26 JULY 2016,ROME-ITALY.C’ DAY

Πηγή:aquaplanet.gr ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ Τρεις προκρίσεις σε τελικούς Β είχαμε μετά τους προκριματικούς της τελευταίας ημέρας του Σετε Κολι, με τον Μελαδινη, τον Κουλούρη και τον Χρήστου. Ο Οδυσσεας Μελαδινης προκρίθηκε στον τελικό Β των 100μ. ελεύθερο με 49.77 (12ος). Στο ίδιο αγώνισμα, ο Χρήστος Κατραντζής έκανε 50.36 (28ος), ο Φώτης ΚολιόπουλοςRead More

GREEK RESULTS OF 53O TROFEO SETTECOLLI 2016,24-26 JULY 2016,ROME-ITALY.B’ DAY

Πηγή:aquaplanet.gr ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ Πέντε Ελληνες κολυμβητές εξασφάλισαν πρόκριση στους απογευματινούς τελικούς του Σέτε Κόλι, στη Ρώμη. Πρόκειται για τους Απόστολο Χρήστου, Γιάννη Δρυμωνάκο, Στέφανο Δημητριάδη, Γιάννη Καρπουζλή και Κριστέλ Βουρνά. Αναλυτικά: Συμμετοχή σε τελικό εξασφάλισαν οι: Απόστολος Χρήστου (100μ ύπτιο, 2ος 54.87) Γιάννης Δρυμωνάκος (400μ μικτή ατομική, 6ος 4:26.16) Στέφανος ΔημητριάδηςRead More

GREEK RESULTS OF 53o TROFEO SETTECOLLI 2016,24-26 JULY 2016,ROME-ITALY.A’ DAY

Πηγή:www.koe.org.gr ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ Με χρόνο 1:02.94 στον προκριματικό, ο Ρωμανός Αλυφαντής δεν μπόρεσε να προκριθεί σε τελικό των 100μ. πρόσθιο και να κάνει άλλη μία κούρσα το απόγευμα. Ο έμπειρος κολυμβητής, όπως έχει δηλώσει, πήρε στο Σέτε Κόλι της Ρώμης για μία τελευταία απόπειρα επίτευξης Ολυμπιακού ορίου στα 100μ. πρόσθιο, κατετάγηRead More

ENTRY LISTS 53o TROFEO SETTECOLLI 2016,24-26 JULY 2016,ROME-ITALY

ENTRY LISTS 53o TROFEO SETTECOLLI 2016,24-26 JULY 2016,ROME-ITALY Οι συμμετοχές των Ελλήνων Νόρα Δράκου 50μ. ύπτιο (1η) 28.00 100μ. ύπτιο (10η) 1:01.15 50μ. ελεύθερο (7η) 25.04 100μ. ελεύθερο (10η) 54.81 Βαγγέλης Αϊβαλιώτης 50μ. ύπτιο (36ος) 26.66 50μ. πεταλούδα (63ος) 25.20 100μ. πεταλούδα (46ος) 54.90 Δημήτρης Νέγρης 400μ. ελεύθερο (8ος) 3:52.10Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ,AMSTERDAM SWIM CUP,16-17-18 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012,Γ’ ΗΜΕΡΑ

Amsterdam Swim Cup 2012 Amsterdam, 16-18 March 2012 Sunday 18-03-2012 – 09:00 & 17:00 Men, 50m Freestyle 6. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 23.74 ΤΕΛΙΚΟΣ   4. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 23.61 32. Georgios Tophanalis Paok 24.81 Women, 50m Fly 5. Anna Ntountounaki Naytikos Omilos Hanion 27.51 ΤΕΛΙΚΟΣ   4. Anna Ntountounaki Naytikos Omilos Hanion 27.45Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ,AMSTERDAM SWIM CUP,16-17-18 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012,Β’ ΗΜΕΡΑ

Amsterdam Swim Cup 2012 Amsterdam, 16-18 March 2012 Saturday 17-03-2012 – 09:00 & 17:00 Men, 400m Freestyle 5. Nikolaos Manousakis Ethnikos Of Piraeus 4:03.27 ΤΕΛΙΚΟΣ   8. Nikolaos Manousakis Ethnikos Of Piraeus 4:02.93 Women, 400m Freestyle 4. Theodora Giareni Olybiada 73 4:20.91 ΤΕΛΙΚΟΣ   2. Theodora Giareni Olybiada 73 4:16.48 39. AlexiaRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ,AMSTERDAM SWIM CUP,16-17-18 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012,Α’ ΗΜΕΡΑ

Amsterdam Swim Cup 2012 Amsterdam, 16-18 March 2012 Friday 16-03-2012 – 09:00 Women, 50m Freestyle 30. Dorothea Ioannidou Paok 27.54 46. Eleni Vasileiadou Paok 28.04 57. Lydia Musleh Panathinaikos AC 28.44 Men, 50m Fly 3. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 24.83 TEΛΙΚΟΣ    2. Christos Katrantzis Olympiakos S.F.P. 24.60 7. AndreasRead More

ΣΤΟ ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ 28 ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ

Στο μίτινγκ του Άμστερνταμ http://www.zwemkroniek.com/livetiming/asc12/index.html μετέχουν (16-18 Μαρτίου), 28 κολυμβητές / τριες μας που αναχωρούν αύριο (Πέμπτη) για την Ολλανδία. Στην αποστολή με έξοδα της ΚΟΕ μεταβαίνουν οι Παναγιώτης Σαμιλίδης που μετέχει 50, 100, 200μ πρόσθιο, Ανδρέας Βαζαίος (50, 200μ πεταλούδα, 200μ Μ. Ατομική) και Στέφανος Δημητριάδης (50, 100, 200μ πεταλούδα), μεRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ης ΗΜΕΡΑΣ ΤΕΛΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΟ 11ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ

200 m Butterfly Girls  Final B 1 2 Olof Edda EDVARDSDOTTIR    ISL 28 JUL 1997  1:08.49   2:24.80    2 6 Ilayda ERCIYAS    TUR 08 FEB 1997  1:08.40   2:24.88    3 5 Lise-lotte BENTIN    DEN 18 APR 1997  1:08.91   2:25.35    4 8 Clodagh Margaret FLOOD    IRL 08Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΟ 11ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ

800 m Freestyle Girls 14 Persefoni MOIRA    GRE 22 AUG 1997  2:14.92  4:38.02  7:02.87  9:26.99   200 m Butterfly Girls 1 Shauntelle AUSTIN    GBR 01 AUG 1997  30.95   1:05.11   1:41.43   2:17.75  Q   2 Dalma SEBESTYEN    HUN 23 JAN 1997  30.58   1:05.40   1:41.65   2:18.01  Q   3 Anastasia GUZHENKOVA  Read More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΗΜΕΡΑΣ ΤΕΛΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΟ 11ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ

400 m Ind. Medley Girls Final B 1   Olof Edda EDVARDSDOTTIR    ISL 1997  5:05.24    2   Arianna CASTIGLIONI    ITA 1997  5:07.72    3   Chiara ZOLLINGER    SUI 1997  5:08.80    4   Agata Maria MAGNER    POL 1997  5:10.40    5   Varvara SIATERLI    GRERead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΟ 11ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ

50 m Freestyle Girls 1 Ruta MEILUTYTE    LTU 19 MAR 1997  25.97  Q   2 Anna Stephanie DIETTERLE    GER 23 FEB 1997  26.02  Q   3 Giorgia BIONDANI    ITA 14 JUN 1997  26.14  Q   18 Vasiliki-stavroula BAKA    GRE 12 JUL 1998  27.70      200 mRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΗΜΕΡΑΣ ΤΕΛΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΟ 11ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ

100 m Freestyle Girls Final B 8   Vasiliki-stavroula BAKA    GRE    29.44   1:00.48  200 m Breaststroke Boys Final B 8   Konstantinos MOURATIDIS    GRE    33.40   1:10.92   1:49.85   2:25.80 400 m Freestyle Boys Final B 8   Evangelos TSIRAPIDIS    GRE   4:07.76 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΗΜΕΡΑΣ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΟ 11ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ

100m Freestyle Girls 16 Vasiliki-stavroula BAKA    GRE  29.22   1:00.07  Q  100m Butterfly Boys 22 Panagiotis BACHTALIAS    GRE    28.14   58.98   200m Backstroke Girls 23 Alexandra TSIAKA    GRE    34.82   1:12.84   1:52.46   2:31.07  200m Ind. Medley Girls DSQ Lydia MUSLEH    GRE             DSQ   200m Breaststroke Boys 16 Konstantinos MOURATIDISRead More

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΗΜΕΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΟ 11ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ

400 m Freestyle Girls ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ 4   Persefoni MOIRA    GRE  4:31.82  200 m Breaststroke Girls ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ  2   Varvara SIATERLI    GRE    2:41.70    100 m Butterfly Girls ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 19  Marianthi RADOU    GRE      1:08.30   4×100 m Freestyle Girls ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ 13 Greece  GRE    4:07.17        BAKA,Vasiliki-stavroulaRead More

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΣΤΟ 11ο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΝΕΟΤΗΤΑΣ

Το Σάββατο (23/7) θα αναχωρήσουν για την Τραπεζούντα οι 16 αθλητές που θα εκπροσωπήσουν τα ελληνικά χρώματα στο 11ο Ευρωπαϊκό Φεστιβάλ Ολυμπιακής Νεότητας. Για την γειτονική Τουρκία και την πόλη της Τραπεζούντας θα αναχωρήσουν το πρωί του Σαββάτου οι 16 αθλητές και αθλήτριες που θα εκπροσωπήσουν την ελληνική κολύμβηση στοRead More

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ (COMEN CUP)

Δεκαπέντε (15) κολυμβητές / τριες, συγκροτούν την Εθνική μας ομάδα Παίδων / Παγκορασίδων που θα μετάσχει στο Μεσογειακό Κύπελλο το οποίο διεξάγεται στην Πάφο (25-26 Ιουνίου). Είναι οι: Βαρβάρα Σιατερλή (ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ), Περσεφόνη Μοίρα (ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ), Αγγελική Μαυραντζά (ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ), Αλεξάνδρα Τσιάκα, Βαγγέλης Τσιραπίδης (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), Παναγιώτης Μπαχτάλας (ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ),Read More