ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

waterpolo_balls_ok[1]

 Πηγή:www.koe.org.gr

Η ΝΕ Πατρών πήρε τον τίτλο στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, καθώς πρώτευσε στην τελική κατάταξη του Ομίλου Ανόδου (πλέι οφ) της Τελικής φάσης της διοργάνωσης μετά και τη διεξαγωγή της αποψινής 10ης και τελευταίας αγωνιστικής στο κολυμβητήριο Πεπανός της Πάτρας. Σημειώνουμε ότι η ΝΕΠ και ο ΓΣ Ηλιούπολης, που κατετάγη τελικά 2ος, είναι οι δυο ομάδες που ανεβαίνουν στην Α1 Ανδρών, κάτι που είχαν εξασφαλίσει από την σημερινή πρωϊνή 9η αγωνιστική και σας είχαμε ενημερώσει νωρίτερα.

Αναλυτικά τα αποψινά τρία τελευταία αποτελέσματα του Ομίλου Ανόδου (πλέι οφ) και η τελική βαθμολογία:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ), Κολυμβητήριο Πεπανός:

ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 16-14, ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός 9-7, ΝΕ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-6,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 6-9, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός 10-17, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 8-9, ΝΟ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χαλκίδας 12-7, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 7-10,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-13, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Πατρών 10-10, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 11-10,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΓΣ Ηλιούπολης 3-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 3-8, Ηλυσιακός – ΝΟ Χαλκίδας 9-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 27
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 25

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 17
  2. Ηλυσιακός 13
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
  4. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ, εξάλλου, στη Β’ Εθνική Ανδρών ο ΟΥΚ Βόλου καθώς πήρε την 6η και τελευταία θέση στην τελική κατάταξη των ομάδων που είχαν απομείνει στον Όμιλο Καθόδου (πλέι άουτ) της Τελικής φάσης της Α2 Ανδρών, οι τελευταίες δύο αγωνιστικές του οποίου έγιναν σήμερα στο κολυμβητήριο Χανίων. Ο ΟΥΚ Βόλου ηττήθηκε στο πιο καθοριστικό ματς με 10-9 από τον ΝΟ Ρεθύμνου που παρέμεινε στην Α2. Θυμίζουμε ότι εκτός από τον ΟΥΚ Βόλου υποβιβάστηκαν ακόμα στην Β’ Εθνική Ανδρών ο Μίλων, η ΝΕ Λαμίας (που δεν εμφανίστηκαν στους αγώνες από ένα σημείο και πέρα, αλλά μηδενίστηκαν σε όλους χάνοντάς τους με 5-0) και ο ΝΟΒΑ (που δεν κατέβηκε καθόλου στα πλέι άουτ).

Τα σημερινά αποτελέσματα του Ομίλου Καθόδου (πλέι άουτ), πρωί και απόγευμα και η τελική βαθμολογία

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ), Κολυμβητήριο Χανίων:

Νηρέας Γέρακα – ΟΥΚ Βόλου 6-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 3-13, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 5-7,ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα 10-11, ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 14-12, Μίλων – ΝΟ Ρεθύμνου 0-5 α.α., ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 5-0 α.α., Ιωνικός – Μίλων 5-0 α.α., ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΥΚ Βόλου 10-9, ΝΕ Λαμίας – ΟΦΗ 0-5 α.α., Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 7-11.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 19
  2. Νηρέας Γέρακα 13
  3. Ιωνικός 13
  4. ΟΦΗ 11
  5. ΝΟ Ρεθύμνου 11

………………………………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 10

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

waterpolo_balls_ok[1]

Στο κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας κρίνονται το τριήμερο (17-19 Ιουλίου) τα δύο (2) εισιτήρια της ανόδου στην Α1 Εθνική κατηγορία Ανδρών, με την διεξαγωγή των αγώνων του Β’ Γύρου των πλέι οφ στην Α2 Εθνική κατηγορία Ανδρών.

Η βαθμολογία του Α’ Γύρου:

ΓΣ Ηλιούπολης           15

ΝΕ Πατρών                 12

………………………………..

Ηλυσιακός                  7

ΝΟ Πατρών               7

ΝΑΟ Κέρκυρας          3

ΝΟ Χαλκίδας             0

ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF Α ΦΑΣΗ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             29/5/15

ΩΡΑ:   17:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   21:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  30/5/15

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   13:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

ΩΡΑ:   14:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  30/5/15

ΩΡΑ:   19:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   21:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  31/5/15

ΩΡΑ:   10:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   11:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   12:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  31/5/15

ΩΡΑ:   17:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛ       

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

ΩΡΑ:   19:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΟΜΙΛΟΣPLAYOFF Β ΦΑΣΗΚΟΛ/ΡΙΟΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             17/7/15

ΩΡΑ:   18:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   19:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   20:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   10:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   11:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

ΩΡΑ:   12:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   19:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   12:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   17:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛ       

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

ΩΡΑ:   19:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Τα πλέι άουτ

Σ’ ότι αφορά τα πλέι άουτ, οι 6 ομάδες που συνεχίζουν ολοκληρώνουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις το Σαββατοκύριακο (18-19 Ιουλίου) στο κολυμβητήριο Χανίων, με τις 3 τελευταίες αγωνιστικές (5η, 6η, 7η).

Η βαθμολογία των 4 πρώτων αγωνιστικών:

ΝΟ Χανίων                 10

Νηρέας Γέρακα           10

ΟΦΗ                           8

Ιωνικός Νίκαιας           7

ΝΟ Ρεθύμνου             5

ΟΥΚ Βόλου                2

Μίλων                        1

ΝΕ Λαμίας                  0

Στην Β’ Εθνική κατηγορία, μαζί με ΝΟΒΑ (δεν κατέβηκε στα πλέι άουτ), Μίλωνα και ΝΕ Λαμίας (αγωνίστηκαν στις 4 πρώτες αγωνιστικές των πλέι άουτ), θα υποβιβαστεί και η τελευταία ομάδα (6η) της τελικής βαθμολογίας.

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   13:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:   14:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:   21:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   09:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:   10:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   21:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  28/6/15

ΩΡΑ:   08:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ      

ΩΡΑ:   09:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:   10:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 

ΩΡΑ:   11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ           

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  28/6/15

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:   18:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:   20:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          ΧΑΝΙΩΝ

5η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   18:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

6η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   12:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:   13:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

7η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:                           ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ          

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΙΝΙ ΒΙΚΕΛΑΣ CUP 2015,4-5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΣΥΡΟΣ

Kids-Water-Polo

Πηγή:www.koe.org.gr

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το τουρνουά Μίνι Βικέλας Καπ 2015, που διεξήχθη στη Σύρο στις 4 και 5 Ιουλίου, εξασφαλίζοντας μάλιστα την ειδική άδεια από τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, παρά την απαγόρευση όλων των αθλητικών διοργανώσεων λόγω του δημοψηφίσματος.

Στην εκδήλωση που διοργανώθηκε από το ΝΟ Σύρου, σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων Αθλουμένων Υδατοσφαιριστών του ΝΟ Σύρου, την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου και το Δήμο Σύρου- Ερμούπολης συμμετείχαν οι Μίνι Παίδες, του Πανιωνίου, του Μίλωνος του Νηρέα Χαλανδρίου και του ΝΟ Σύρου, με τον Πανιώνιο να πετυχαίνει το απόλυτο των νικών στα 3 παιχνίδια που δόθηκαν και να κατακτά το Κύπελλο. Δεύτερος ήταν ο Μίλων με 6 βαθμούς, ενώ στην τρίτη θέση βρέθηκαν οι ΝΟ Σύρου και Νηρέας Χαλανδρίου, ισοβαθμώντας στον 1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Μίλων- Πανιώνιος 7-10

Νηρέας Χαλανδρίου- ΝΟ Σύρου 8-8

Πανιώνιος- Νηρέας Χαλανδρίου 12-6

ΝΟ Σύρου- Μίλων 8-12

Νηρέας Χαλανδρίου- Μίλων 6-10

ΝΟ Σύρου- Πανιώνιος 5-10

Η βαθμολογία

Πανιώνιος 32-18 9

Μίλων 29-24 6

Νηρέας Χαλανδρίου 24-30 1

ΝΟ Σύρου 21-30 1

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΗΒΙΚΗ ΟΜΑΔΑ WATER POLO ΤΟΥ Ν.Ο.ΣΥΡΟΥ

Σπουδαία πρόκριση στην επόμενη φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Εφήβων πέτυχε η ομάδα υδατοσφαίρισης του Ν.Ο.Σύρου μετά από εξαιρετικές εμφανίσεις που πραγματοποίησε το περασμένο Σαββατοκύριακο στο κολυμβητήριο του Παλαιού Φαλήρου.

Αποδίδουν «καρπούς» σε σύντομο χρονικό διάστημα οι προσπάθειες της διοίκησης του Ναυτικού ομίλου Σύρου. Με την βοήθεια των προπονητών αλλά και των γονέων του τμήματος κατάφερε μια ομάδα της πρωτοποριακής νέας ακαδημίας υδατοσφαίρισης του Ν.Ο.Σύρου να προκριθεί στις καλύτερες ομάδες της Ελλάδας. Είναι πλέον φανερό ότι η προσπάθεια που ξεκίνησε τον Σεπτέμβριο από την διοίκηση του Ομίλου αρχίζει να «αποδίδει καρπούς» και το τμήμα υδατοσφαίρισης αναμφισβήτητα αρχίζει, ξανά, να κάνει υπερήφανο το νησί της Σύρου.

Οι έφηβοι του Ν.Ο.Σ που αγωνίστηκαν στον Α΄ προκριματικό όμιλο Αττικής μαζί με τις ομάδες του Π. Φαλήρου, του Τρίτωνα Αμαρουσίου, Μίλωνα Ν. Σμύρνης και Ολυμπιάδα Πετρούπολης, πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις και με δύο νίκες, δύο ήττες κατέκτησαν την 3η θέση στον όμιλο και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του θεσμού.

Συγκεκριμένα η ομάδα της Σύρου νίκησε τον Τρίτωνα 14-6, τον Μίλωνα 16-7, ενώ στη συνέχεια ηττήθηκε από την Πετρούπολη 14-8 και το Π. Φάληρο, που είναι φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, με 17-8.

Σύνθεση της ομάδας: Μιχάλοβιτς Απόστολος, Λουδάρος Αλέξανδρος, Μακρόπουλος Άγγελος, Μιχαλόβιτς Ζαννής, Ρούσσης Γιάννης, Μανούσος Γιώργος, Σαρρής Γιάννης, Τσιργής Αχιλλέας, Βαρβιτσιώτης Γιώργος, Λουλούς Γιάννης, Ρίζος Δημήτρης, Φουρνιστάκης Αντώνης.

Αναλυτικά τα αποτελέσμα και οι σκόρερ

Ν.Ο.Σύρου-Τρίτωνας 14-6: (Τσικάρης) Λουδάρος Αλ. 8, Μακρόπουλος Άγ. 3, Μιχαλόβιτς Ζ 1, Μανούσος Γ. 1, Φουρνιστάκης Αν 1.

Ν.Ο.Σύρου-Μίλωνας 16-7: Λουδάρος Α. 4, Μακρόπουλος Άγ. 4, Μιχαλόβιτς Ζ. 1, Ρούσσης Γ. 2, Μανούσος Γ. 4, Τσιργής Αχ. 1.

Πετρούπολη – Ν.Ο.Σ 14-8: Λουδάρος 4, Μανούσος Γ. 2.

Π. Φάληρο – Ν.Ο.Σ 17-8: Λουδάρος Αλ. 7, Μακρόπουλος Άγ. 1.

Δηλώσεις Εφόρου

Αρκετά ικανοποιημένος ο έφορος της ομάδας Ζοζέφ Πρίντεζης δήλωσε: Η νέα προσπάθεια που ξεκινήσαμε από τον Σεπτέμβριο αρχίζει και αποδίδει. Είμαστε πολύ χαρούμενοι με την πρόκριση, αλλά πρέπει να παραμείνουμε συγκρατημένοι και σταθεροί στους στόχους που έχουμε θέσει ως διοίκηση.

Δηλώσεις προπονητή

Ο προπονητής της ομάδας Τάσος Τσικάρης δήλωσε: «Αναμφίβολα είναι επιτυχία η πρόκριση, όταν μάλιστα αυτή έρχεται μετά από τόσα πολλά χρόνια αγωνιστικής λειψυδρίας των τμημάτων υποδομών του Ομίλου. Ήρθε την κατάλληλη στιγμή για τους αθλητές μου διότι θα τους προσθέσει αυτοπεποίθηση και περισσότερη θέληση για να συνεχίσουν να προπονούνται. Έγινε το πρώτο βήμα, αλλά ο δρόμος είναι ακόμα μακρύς. Η ανταμοιβή η δική μου αλλά και του συνεργάτη μου Τάσου Καρράήταν που είδαμε στα ματιά αυτών των παιδιών την χαρά και την υπερηφάνεια ζωγραφισμένη στα πρόσωπά τους μετά τους αγώνες. Αυτό βοηθάει όχι μόνο τα παιδιά που αγωνίστηκαν αλλά και τα μικρότερα να αγαπήσουν ακόμα περισσότερο το άθλημα το οποίο αποφάσισαν να υπηρετούν».

Δηλώσεις αθλητών

Ο Αρχηγός της Ομάδας και πρώτος σκόρερ της Λουδάρος Αλέξανδρος δήλωσε: Μετά το τέλος αυτής της αποστολής είμαστε πολύ χαρούμενοι αλλά και πολύ κουρασμένοι με την συμμετοχή μας σε 3 παιχνίδια σε διάστημα λιγότερο από 24 ώρες. Αυτό που καταλάβαμε όλοι μας όμως είναι οτι μόνο με σκληρή δουλειά στην προπόνηση έρχονται τέτοιου είδους επιτυχίες.
Ο Τερματοφύλακας της ομάδας Μιχάλοβιτς Άπόστολος δήλωσε: Είναι υπέροχο το συναίσθημα να νικάς καθώς τώρα νοιώθουμε υπερηφάνεια οι συναθλητές μου και εγώ. Το μυστικό της επιτυχίας είναι η πολύ προπόνηση και η πειθαρχία στις εντολές του προπονητή μας.