Ετικέτα: Μακεδονικός

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης των ανδρών πανηγυρίζει ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε στον τελικό με 14-8 της ΝΕ Λάρισας και γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή της στην Β’ Εθνική.

Στον μικρό τελικό η ομάδα του Άρη επικράτησε του ΝΟ Ιτέας με 13-8, ενώ για την 5η θέση ο Άργης Καλαμάτας νίκησε τον ΝΟ Σύρου με 16-9.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης παρέστη ο κ. Δημήτρης Γρυπάρης, αντιπρόεδρος της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος: ΝΟ Ιτέας – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 8-19, ΣΚ Ροή – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 0-5 α.α.,ΝΟ Σύρου – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.,ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 8-4,ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 17-5, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Σύρου 15-6,ΝΟ Σύρου – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 7-22, ΣΚ Ροή – ΝΟ Ιτέας 0-5 α.α., Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΝΟ Σύρου 5-8, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΟΦΘ 12
  2. ΝΟ Ιτέας 9
  3. ΝΟ Σύρου 6
  4. Δελφίνια Πτολεμαΐδας 3
  5. ΣΚ Ροή – δεν κατέβηκε

Β’ Όμιλος: Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Λάρισας 8-9, Άρης – ΚΟ Ξάνθης 9-9,Άρης – Επειός Ήλιδος 9-6,ΚΟ Ξάνθης – Άργης Καλαμάτας 9-7,ΝΕ Λάρισας – ΚΟ Ξάνθης 10-4, Άργης Καλαμάτας – Επειός Ήλιδος 7-10,Αρης-Αργής Καλαμάτας 17-3,Επειός Ήλιδος – ΝΕ Λάρισας 0-5 (μηδενισμός), Άρης – Άργης Καλαμάτας 17-3, ΝΕ Λάρισας – Άρης 14-12

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Λάρισας 12
  2. Άρης 9
  3. Άργης Καλαμάτας 6
  4. Επειός Ήλιδος – μηδενίστηκε
  5. ΚΟ Ξάνθης – μηδενίστηκε

Ημιτελικά: ΟΦΘ – Άρης 17-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Ιτέας 9-7

Θέσεις 5-6: ΝΟ Σύρου – Άργης Καλαμάτας 9-16

Μικρός τελικός: ΝΟ Ιτέας – Άρης 8-13

Μεγάλος τελικός: ΝΕ Λάρισας – ΟΦΘ 8-14

Η τελική κατάταξη

  1. Όμιλος Φίλων Θαλάσσης
  2. ΝΕ Λάρισας
  3. Άρης Θεσσαλονίκης
  4. ΝΟ Ιτέας
  5. Άργης Καλαμάτας
  6. ΝΟ Σύρου
  7. Δελφίνια Πτολεμαΐδας

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κερδίζουν την άνοδό τους στην Β’ Εθνική.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (29-31 Ιουλίου) η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΟΦΘ
ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.- ΝΟ ΙΤΕΑ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΡΟΗ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΘ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΝΟ ΣΥΡΟΥ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 10:00 ΡΟΗ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.-ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ –ΡΟΗ
  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ –ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7/16 ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
ΩΡΑ: 09:00 ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ: 10:00 ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου
ΩΡΑ: 11:00 ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)
ΩΡΑ: 12:00 ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)
ΩΡΑ: 18:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (3η – 4η  θέση)
ΩΡΑ: 19:30 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (1η – 2η  θέση)

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (29-31 Ιουλίου).
Μετά τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ, για τις 10 ομάδες που μετέχουν σχηματίστηκαν δύο (2) Όμιλοι.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Ο Παναθηναϊκός και ο Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που συμπληρώνουν τη δεκάδα της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, καθώς αυτές είναι που προκρίθηκαν από τον Γ’ Όμιλο Αττικής της Γ’ φάσης της διοργάνωσης, οι αγώνες των οποίων ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (10/7) το βράδυ στα κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης και Γέρακα.
Έτσι η κλήρωση της Τελικής φάσης (14-17/7) διαμορφώνεται ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Πατρών.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΑΣ Απόλλο.
Τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 12-3, Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 13-7,ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 10-5, Ιωνικός – ΝΟ Χανίων 4-20, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 4-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 10-8,ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 19-4, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χανίων 8-10, Ιωνικός – ΝΟ Χίου 2-23, ΓΣ Περιστερίου – Παλαιό Φάληρο 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΝΟ Χίου 9

…………………

3. Παλαιό Φάληρο 6

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Ιωνικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πεπανός, Γέρακα):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-8, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 26-6,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-17, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Πατρών 1-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 25-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πλιτς Πλατς 14-4,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, ΝΟ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 17-5, ΝΕ Πατρών – Πλιτς Πλατς 5-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών 9-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΟ Πατρών 9

…………………

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. Πλιτς Πλατς 3

5. ΝΕ Πατρών 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα):
ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 16-7,Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-6, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-4, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 10-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – Πανιώνιος 2-7,Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 3-2, Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-3, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-6, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 6-16.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 10

2. Πανιώνιος 7

………………………

3. Εθνικός 6

4. Νηρέας Γέρακα 6

5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Πανσερραϊκός – ΑΣ Απόλλο 4-12, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 21-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 2-22, ΑΣ Απόλλο – ΕΑΤΕΚ 18-5, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-6,Εθνικός – Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο Πανσερραϊκός που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΕΑΤΕΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9-3, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΑΣ Απόλλο 9

…………………

3. Πανσερραϊκός 5

4. ΕΑΤΕΚ 3

5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-6, Νίκη Βόλου – ΝΕΛάρισας 9-8, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 1-19,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΕ Λάρισας 5-12, Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 9-5, Νηρέας Λαμίας – ΚΕ Κοζάνης 13-4, ΝΕ Λάρισας – Ολυμπιακός 7-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-7,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Ολυμπιακός 1-11, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 5-12, Ολυμπιακός – Νηρέας Λαμίας 12-4, ΝΕ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 14-2, Νίκη Βόλου – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 15

2. ΝΕ Λάρισας 9 (15-14 μεταξύ των τριών)

………………………….

3. Νίκη Βόλου 9 (15-15 μεταξύ των τριών)

4. Νηρέας Λαμίας 9 (12-13 μεταξύ των τριών)

5. ΚΕ Κοζάνης 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων είναι προγραμματισμένη για τις 15-17/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 11/7 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (10/7) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε Ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (29-31/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη Β’ Εθνική.
Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: Άρης Κάμπου, Ροή (από τον Όμιλο Αττικής), Επειός Ήλιδας, Άργης Καλαμάτας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Ιτέας), ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ‘Αρης, ΚΟ Ξάνθης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Ροή – ΝΟ Σύρου 10-7, Ροή – Άρης Κάμπου 12-15. Δεν εμφανίστηκε στους αγώνες η ομάδα Άλμα Κλαμπ,ΝΟ Σύρου – Άρης Κάμπου 3-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης Κάμπου 6
2. Ροή 3
…………………….
3. ΝΟ Σύρου 0
*** Η Ομάδα Άλμα Κλαμπ δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 10-7, Επειός Ήλιδας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 6-8, Άργης Καλαμάτας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-9, Επειός Ήλιδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-7,Επειός Ήλιδας – Άργης Καλαμάτας 11-6, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΟΠΑΘΑ Πατρών 4-9.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Επειός Ήλιδας 6
2. Άργης Καλαμάτας 6
………………………
3. ΟΠΑΘΑ Πατρών 6
4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (Κολυμβητήριο Ιτέας):
ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Μεσολογγίου 21-12, ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Λάρισας 15-13,ΚΟ Καρδίτσας – ΝΕ Λάρισας 5-11, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Μεσολογγίου 16-6, ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΕ Λάρισας 7-18, ΝΟ Ιτέας – ΚΟ Καρδίτσας 10-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Ιτέας 9
2. ΝΕ Λάρισας 6
…………………
3. ΚΟ Καρδίτσας 3
4. ΝΟ Μεσολογγίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΟΦΘ – ΝΑΣ Ημαθίας 22-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-8,Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ 2-18, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-9, ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-5, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 6-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΟΦΘ 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
…………………………….
3. ΝΑΣ Ημαθίας 3
4. Πύρρος Ιωαννίνων 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο συγκεκριμένο αγώνα, όπου μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 6-9, Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-14,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 4-11, ΚΟ Ξάνθης – ΠΑΣ Φοίβος 14-1, Άρης – Μακεδονικός 16-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 4-14, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-6, ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 4-18,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 8-19, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-3, Μακεδονικός – ΠΑΣ Φοίβος 8-5, ΚΟ Ξάνθης – Άρης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 6-6, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-5.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης 13
2. ΚΟ Ξάνθης 13
……………………
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7
4. Μακεδονικός 7
5. ΠΑΣ Φοίβος 3
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -1
*** Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.
Στην Τελική Φάση (29-31/7) θα σχηματιστούν δύο (2) όμιλοι τωνπέντε (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα POOL (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων. Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει νικητής. Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Γ’ Ανδρών για το 2016. Η κλήρωση των Ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/7 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Δεκαπέντε (15) ομάδες διεκδικούν τα 10 συνολικά εισιτήρια για την Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, στους αγώνες της Γ’ Φάσης που διεξάγονται 1-3 Ιουλίου σε 5 Ομίλους.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Π. Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός Νίκαιας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, «Αντ. Πεπανός» Πάτρα, Γέρακα): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΕ Πατρών
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης, Γέρακα): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γερακα
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΕΑΤΕ Κολλεγίου
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (ΕΑΚ Βόλου): ΚΕ Κοζάνης, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, Ολυμπιακός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  20.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ:  21.30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ  ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΟ ΧΙΟΥ          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 14.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 20.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΧΙΟΥ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 09.00    ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 10.00    ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 18.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 20.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                         ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ:  13.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:  20.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:  19:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   09:00  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ:   10:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ:   19:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   10.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:   11:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ       ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ:   19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  20.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΕΑΤΕΚ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΑΤΕΚ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ:  11.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ:  19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  11.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17.00 ΕΑΤΕΚ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
 
 
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ:  11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, την Κυριακή (12/6) το βράδυ, έγιναν γνωστές και οι 26 ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση (1-3/7 και 8-10/7) της διοργάνωσης.

Είναι: οι Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής) Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Ε’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον ΣΤ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΑΣ Απόλλο, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς (από τον Όμιλο Κρήτης).

Να σημειώσουμε ότι από αυτήν τη φάση στην Γ’ ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 3-9, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα 6-9,Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 7-0.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 6
  2. Νηρέας Γέρακα 3

……………………

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Παναθηναϊκός – Ηλυσιακός 16-3,Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 7-3, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 3-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παναθηναϊκός 6
  2. Εθνικός Πειραιά 3

…………………..

  1. Ηλυσιακός 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-0 χωρίς αγώνα (ο αγώνας δεν έγινε επειδή τα Δελφίνια κατέβηκαν με μόνο πέντε παίκτες και μηδενίζονται στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ενώ του αφαιρείται ένας βαθμός), Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 12-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 5-17

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 6
  2. Ιωνικός 3

………………………….

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης -1

Σ.Σ.: Τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης έχουν έναν μηδενισμό και τους αφαιρείται ένας (-1) βαθμός.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 14-8, ΝΟ Χίου – Μίλων 17-5,ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. ΓΣ Περιστερίου 1

……………………

  1. Μίλων 1

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-5,Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 13-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΕ Κερατσινίου 16-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 6
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………..

  1. ΑΕ Κερατσινίου 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

………………………….

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλίσίων 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 23-1, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 29-0, Πανσερραϊκός – ΕΑΤΕΚ 10-4,Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 3-23, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 15-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πανσερραϊκός 6
  3. ΕΑΤΕΚ 3

…………………..

  1. Ηρακλής 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 27-4, ΑΣ Απόλλο Εθνικός Αλεξανδρούπολης 29-2, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 6
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-4,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-5, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-10, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 10-12, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. Νίκη Βόλου 4
  3. ΝΕ Λάρισας 4

…………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-8, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-6,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 23-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………….

  1. ΝΟ Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2,ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 6
  2. Δελφίνια Πτολεμαίδας 3

……………………..

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 16-4, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατας 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 5-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. Πλιτς Πλατς 1

…………………….

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 1

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 1-3/7 και 8-10/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 13/6 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
 
  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ  
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ     ΑΟ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      5. Ε ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ     6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ
 
ΝΟ ΧΙΟΥ     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ     ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ
  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ       8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ  
 
ΠΑΟΚ      ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ      ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ      ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΕΑΤΕΚ      ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜ.  ΠΑΤΡΑΣ      11.  ΟΜ.  ΠΤΟΛ/ΔΑΣ      12. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ
 
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ     ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 14:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 16:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
 
 
  1. Δ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή  12/06/2016
ΩΡΑ: 13:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
 
  1. Ε  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
 
  1. ΣΤ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  ΕΑΤΕΚ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΠΑΟΚ  
ΩΡΑ: 11:00 ΕΑΤΕΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
 
  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο  11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  ΠΛΙΤΣ ΠΛΤΑΣ

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/6) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (8-10 Ιουλίου).

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ηρακλής, ΝΕ Πατρών, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Λάρισας

Οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) κάθε Ομίλου, θα παίξουν στα πλέι οφ ανόδου (29-31 Ιουλίου), με μία (1) ομάδα ανεβαίνει στην Α1, ενώ οι υπόλοιπες ομάδες (4) των Ομίλων, θα παίξουν στα πλέι άουτ (29-31 Ιουλίου), με δύο (2) ομάδες να υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Είκοσι τέσσερις (24) συνολικά ομάδες μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, η κλήρωση της προκριματικής φάσης (8-10 Ιουλίου) του οποίου πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/7) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ροή, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Σύρου, Άρης Κάμπου

ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Άργης Καλαμάτας, Επειός Ήλιδας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΟΠΑΘΑ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ: ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΕ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΣ Ημαθίας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, Μακεδονικός, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΚΟ Ξάνθης, Εθνικός Αεξανδρούπολης

Στην Τελική φάση (29-31 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου). Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση -την Κυριακή 15/5 το βράδυ- των αγώνων και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, έγιναν γνωστές οι 38 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (10-12/6). Σημειώνουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μόνο οι τελευταίες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός, Μίλων, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 2-15 ,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-16, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 10-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

……………………….

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Άλμα Κλαμπ 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2 ,Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άλμα Κλαμπ 14-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 2-15, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………..

4. Άλμα Κλαμπ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πετρούπολης, Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 6-14, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 14-3,ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 6-13 ,Ηλυσιακός – Ιωνικός 4-5, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Ιωνικός 6

3. Ηλυσιακός 3

………………………..

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 5-4, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-8,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 22-1, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Εθνικός Πειραιά 4-17 ,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-27, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 14-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

………………………

4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΝΟ Χίου – Ροή 24-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-4 ,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρωσης 26-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 12-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-12, Ροή – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3

……………………………..

4. Ροή 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-11, Μίλων – Ολυμπιακός 3-11 ,ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιακός 0-28, Μίλων – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-7, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χαλκίδας σε αυτό το ματς, στο οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

………………………..

4. ΝΟ Χαλκίδας -1

** Ο ΝΟ Χαλκίδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Ηρακλής 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 26-3,Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 10-7, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 22-3 ,ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 24-3, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΣ Απόλλο 9

2. Μακεδονικός 6

3. Ηρακλής 1

…………………

4. ΧΑΝΘ 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-14 ,ΝΑΣ Ημαθίας – ΕΑΤΕΚ 1-17, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 18-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 6

2. ΕΑΤΕΚ 3

……………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 10-3 ,ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

……………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 9-5,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 10-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-4, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 8-14 ,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 3-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 12

2. ΝΕ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

……………………….

5. ΝΟ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήρια Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-8 ,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-5, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

………………………….

4. Πύρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 8-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 26-3,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-11, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 15-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 21-5, Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 9-6

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Πλιτς Πλατς 3

……………………..

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 3-21, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 8-14, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΕ Πατρών 2-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-26.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

………………………

4. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 10-12/6. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ        ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΑΟ ΟΛ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ         ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΡΟΗ                                        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 9. Γ’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                   ΠΑΟΚ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                       ΕΑΤΕΚ                                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ       ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ          11.  ΟΜ.  ΚΡΗΤΗΣ                          12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ        ΟΦΗ                                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  

ΩΡΑ: 21:30                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ           

ΩΡΑ: 19:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

  1. Ε ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 15:30                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΡΟΗ

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.   

ΩΡΑ: 10:30                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΡΟΗ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                            ΡΟΗ                                        ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ        

ΩΡΑ: 21:30                ΜΥΛΩΝ                                            ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.      

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.       

ΩΡΑ: 17:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΧΑΝΘ           

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ               

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΧΑΝΘ

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΕΑΤΕΚ

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ  

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΟΦΗ

ΩΡΑ: 12:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                            ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                    ΟΦΗ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,22-24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Οι Κολυμβητικοί Σύλλογοι Θεσσαλονίκης , οι οποίοι με ομόφωνη απόφαση τους έθεσαν εκ νέου την υποψηφιότητα τους για την ανάληψη των αγώνων , θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε  το ΔΣ της ΚΟΕ για την απόφαση του ,να μας αναθέσει και φέτος την διοργάνωση του Πανελλήνιου  Πρωταθλήματος Εφήβων-Νεανίδων Παίδων-Κορασίδων   . Δέσμευση μας  να διοργανώσουμε και φέτος ένα πρωτάθλημα αντάξιο του περσινού και καλύτερου,  έχοντας σαν γνώμονα να βελτιώσουμε τυχόν περσινές παραλείψεις ή  δυσλειτουργίες . Κινητοποιηθήκαμε άμεσα για την άρτια διοργάνωση και εξαιρετική τέλεση των αγώνων με την υποστήριξη της ΚΟΕ , κινούμενοι στις παρακάτω κατευθύνσεις:

ü                 Αναπτύσσουμε επαφές  με τους φορείς της πόλης για την στήριξη των αγώνων και την άριστη  φιλοξενία των κολυμβητών-τριών προπονητών-συνοδών τους. Οι φορείς μας δήλωσαν την ευαρέσκεια τους  για την ανάληψη των αγώνων , και την αμέριστη συμπαράσταση τους  στο εγχείρημά μας.

ü               Σε συνεργασία με την διοίκηση των ΕΑΚ Θεσσαλονίκης , ξεκινήσαμε ήδη την  βελτίωση των  εγκαταστάσεων του Ποσειδώνιου Κολυμβητηρίου στο οποίο θα διεξαχθούν οι αγώνες, με στόχο την ανάπτυξη των υλικοτεχνικών υποδομών της εσωτερικής πισίνας αγώνων  και της εξωτερικής πισίνας προθέρμανσης , εξαερισμού-κλιματισμού του κολυμβητηρίου ,  αλλά και την επέκταση θέσεων κολυμβητών-τριων   .

ü              Αρτιότερη επικοινωνία των αγώνων στο ευρύτερο  κοινό της πόλης , την δημοσιογραφική και τηλεοπτική κάλυψη τους σε πανελλήνια εμβέλεια .  

ü             Συνημμένα σας αποστέλλουμε προτεινόμενα ξενοδοχεία που έχουμε λάβει προσφορές και έχουμε αξιολογήσει ως  ασφαλή άνετα με πλήρη διατροφή  και όσο το δυνατόν οικονομικότερα ξενοδοχεία . Την επικοινωνία της κράτησης των ξενοδοχείων που σας προτείνουμε θα την κάνετε εσείς κατευθείαν με τα προτεινόμενα ξενοδοχεία ή πράκτορα  , κάνοντας χρήση την προσφορά που μας έδωσαν για τους αγώνες . 

             Αναμένοντας προτάσεις & ιδέες για την καλύτερη διοργάνωση των αγώνων, είμαστε στην διάθεση σας  για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση ελπίζοντας στην αμέριστη την υποστήριξή σας. 

                                                    ΓΙΑ ΤΟΥΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ- ΑΣ ΑΡΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΧΑΝΘ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ   ΟΦΘ- ΑΑ ΑΣΤΕΡΙΑ- ΚΑΟ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ- ΕΑΤΕΚ-ΑΠΟΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΝΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΑΑ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ- ΑΤΛΑΝΤΑΣ- ΚΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ- ΚΟ ΑΞΩΝ- ΝΑΒΕ- ΑΘΩΣ-ΕΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΝΑΟ ΚΑΛΜΑΡΙΑΣ- ΒΟΣΠΟΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (20/3) το βράδυ οι αγώνες της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και αναδείχθηκαν οι 24 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στη Γ’ φάση της διοργάνωσης (8-10/4).

Είναι οι: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών και ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Β’ φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Εθνικός Πειραιά – Άλμα Κλαμπ 18-5, ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 3-11, Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 11-5, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 10-6, Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός 5-19, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 4-13, Πανιώνιος – Άλμα Κλαμπ 7-4, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 8-8, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 5-6, Άλμα Κλαμπ – ΓΣ Περιστερίου 2-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 12
  2. Παναθηναϊκός 9
  3. ΓΣ Περιστερίου 4 (ήττα 10-6 από τον 1ο Πανιώνιο)

…………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 4 (ήττα 13-4 από τον 1ο Πανιώνιο)
  2. Άλμα Κλαμπ 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-14, Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

…………………………………..

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 1
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ιλίσιο, Αλίμου):

Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 5-11, ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 5-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-14, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-15, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 10-2, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 8-4, ΝΟ Χίου – Νηρέας Γέρακα 17-8, ΝΟ Καλαμακίου – Ηλυσιακός 12-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 8-14, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Καλαμακίου 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 12
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  3. ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………..

  1. Νηρέας Γέρακα 3
  2. Ηλυσιακός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-4, ΟΦΗ – Ολυμπιακός 3-15, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 5-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-5, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 6-6, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

Ολυμπιακός 9

ΝΟ Χανίων 4

ΝΟ Ρεθύμνου 2

…………………………

ΟΦΗ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Καβάλας 10-6, ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 10-7, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 5-9, ΝΕ Λαμίας – ΠΑΣ Φοίβος 11-20, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 7-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λαμίας 13-6, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Καβάλας 10-12, ΠΑΣ Φοίβος – ΚΕ Κοζάνης 15-7, Πανσερραϊκός – ΝΕ λαμίας 11-3, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. ΚΕ Κοζάνης 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………

  1. Πανσερραϊκός 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 37-2, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 14-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 1-22, ΑΣ Απόλλο – Πύρρος Ιωανννίνων 4-10, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 23-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 6
  3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 2-23, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 4-11, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-4, Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 11-8, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 2-7, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 0-19, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 2-7, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-3, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 13-6, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 12
  2. ΝΟ Λάρισας 6 (11-8 μεταξύ των τριών ισοβαθμησάντων)
  3. Νίκη Βόλου 6 (14-15 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………..

  1. Νηρέας Λαμίας 6 (13-15 μεταξύ των τριών)
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Ιωνικός – ΝΟ Πατρών 5-20, ΝΕ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 6-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-10, Παλαιό Φάληρο – ΝΕ Πατρών 16-1, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 22-2, Ιωνικός – Παλαιό Φάληρο 1-16, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 9-7, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Πατρών 16-7, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 9-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 14-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

……………………………..

  1. Ιωνικός 3
  2. ΑΟ Πετρούπολης 0

Η Γ’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 8-10/4. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 30/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε οκτώ (8) συνολικά Ομίλους και με τη συμμετοχή 39 ομάδων, διεξάγεται από αύριο (18/3) έως και την Κυριακή (20/3) η Β’ προκριματική φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης):Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Χαϊδαρίου):ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ.Γέρακα):ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  4. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός
  5. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο):ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός
  6. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ.Ποσειδώνιο):Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης
  7. Όμιλος Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας):Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Πατρών, ΑΟ Πετρούπολης

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠ                                  ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                

ΩΡΑ: 21:30                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 10:30                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:00                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 10:00                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

               

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                      ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

               

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 13:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 14:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                              ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:00          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:30                          ΟΦΗ                                                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 12:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                          ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 21:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 22:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 10:00                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    ΑΣ ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 20:00                          ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                       ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 12:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     

ΩΡΑ: 20:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 10:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 08:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 15:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 16:30                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (24/2) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Β’ προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (18-20 Μαρτίου).

Α’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Όμιλος Βόλου: Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Όμιλος Πατρών: Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης

Στην Γ’ προκριματική φάση (8-10 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 24 ομάδες (3 από κάθε Όμιλο).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 31/1) οι αναμετρήσεις σε όλους τους ομίλους της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος Νέων γυναικών.

Στον όμιλο της Θεσσαλονίκης, ο ΝΟ Χίου και ο ΑΣΘ Μακεδονικός δεν παρευρέθηκαν στους προγραμματισμένους αγώνες τους, με αποτέλεσμα να μην διεξαχθεί καμία αναμέτρηση. Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

Στην τελική φάση (6-8 Μαΐου), προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Β’ Όμιλο, οι 2 πρώτες από τον Γ’ Όμιλο και η 1η ομάδα από τον Δ’ και Ε’ Όμιλο.

Οι 8 που έχουν προκριθεί είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός ΣΦΠ, Εθνικός ΟΦΠΦ (Α’ Όμιλος Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου (Β΄Όμιλος Αττικής), ΝΟΒ Αργοναύτες (Όμιλος Βόλου), ΝΟ Ρεθύμνου (Όμιλος Χανίων)

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης, Πειραιά, Αλίμου):

Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΝΟ Βουλιαγμένης 2-11, Εθνικός ΟΦΠΦ-Πανιώνιος ΓΣΣ 15-3,ΝΟ Βουλιαγμένης-Εθνικός ΟΦΠΦ 8-5, Πανιώνιος ΓΣΣ-ΝΟ Βουλιαγμένης 1-19,ΝΕ Πατρών-Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-8,Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕ Πατρών 11-6,ΝΕ Πατρών-Πανιώνιος ΓΣΣ 9-4, Ολυμπιακός ΣΦΠ-Εθνικός ΟΦΠΦ 9-6, ΝΟ Βουλιαγμένης-ΝΕ Πατρών 10-3, Πανιώνιος ΓΣΣ-Ολυμπιακός ΣΦΠΦ 1-21

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 9
  3. Εθνικός ΟΦΠΦ 6

…………………………………

  1. ΝΕ Πατρών 3
  2. Πανιώνιος ΓΣΣ 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης, Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Ηλιούπολης 22-1, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6-4, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων-ΓΣ Περιστερίου 9-5,ΑΝΟ Γλυφάδας-Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 15-4,ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Περιστερίου 5-5, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6-5, ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6-10, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΓΣ Ηλιούπολης 10-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων-ΑΝΟ Γλυφάδας 1-30,ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 3-10, ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Περιστερίου 19-2, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 7-1, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΑΝΟ Γλυφάδας 2-21, ΓΣ Περιστερίου-Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 4-15, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων-ΓΣ Ηλιούπολης 4-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 15
  2. Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 12
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 9

……………………………

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 4
  2. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 3
  3. ΓΣ Περιστερίου 1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο-ΓΣ Ηρακλής 1-22, ο αγώνας ΑΣΘ Μακεδονικός-ΝΟ Χίου δεν πραγματοποιήθηκε, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν παρευρέθηκε στο κολυμβητήριο. Ο αλυτάρχης αναμένει την επόμενη μέρα και το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα να αποφασίσει για την έκβαση του ομίλου.

Στον όμιλο της Θεσσαλονίκης, ο ΝΟ Χίου και ο ΑΣΘ Μακεδονικός δεν παρευρέθηκαν στους αγώνες, με αποτέλεσμα να μην διεξαχθεί κανένα παιχνίδι της σημερινής αγωνιστικής.

Η Βαθμολογία: ΓΣ Ηρακλής 3 (1 αγ.), ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (1 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας)

ΝΟΒ Αργοναύτες-ΟΕΑ/ΝΑΒ 7-5

Η βαθμολογία: ΝΟΒ Αργοναύτες 3 (1 αγ.), ΟΕΑ/ΝΑΒ 0 (1 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

ΝΟ Λάρισας-ΟΕΑ/ΝΑΒ 13-5, ΝΟ Λάρισας-ΝΟΒ Αργοναύτες 4-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟΒ Αργοναύτες 6

……………………….

  1. ΝΟ Λάρισας 3
  2. ΟΕΑ/ΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων-ΝΟ Ρεθύμνου 10-20, ΝΟ Ρεθύμνου-ΟΦΗ 16-6, ΝΟ Χανίων-ΟΦΗ 17-5

Η Βαθμολογίας (Τελική):

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

……………………..

  1. ΝΟ Χανίων 3
  2. ΟΦΗ 0

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Με τη συμμετοχή 21 συνολικά ομάδων αρχίζει την Παρασκευή (29/1) η Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών (γενν. 1997 και νεότερες). Οι 5 Όμιλοι:

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒ, Εθνικό Πειραιά, Αλίμου): ΝΕ Πατρών, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης

Β’ Όμιλος (κολ. Πεντέλης, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ Όμιλος (κολ. Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Δ’ Όμιλος (κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου): ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Ε’ Όμιλος (κολ. Χανίων): ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Στην Τελική φάση (6-8 Μαϊου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Β’ Όμιλο, οι 2 πρώτες από τον Γ’ Όμιλο και η 1ηομάδα από τον Δ’και Ε’ Όμιλο (σύνολο 10).

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:45                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 13:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 20:30                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 19:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            29/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΝΟ ΧΙΟΥ      

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 14:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 21:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ                      ΟΕΑ / ΝΑΒ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ / ΝΑΒ

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι 5 Όμιλοι της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος (29-31 Ιανουαρίου 2016):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΕ Πατρών

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΒΟΛΟΥ: ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Προκρίνεται η 1η ομάδα

ΚΡΗΤΗΣ: ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Προκρίνεται η 1η ομάδα

Η Τελική φάση 6-8 Μαϊου.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πενήντα δύο (52) ομάδες μετέχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης, η κλήρωση της Α’ προκριματικής φάσης (15-17 Ιανουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδς

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου

Δεν προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) οι τελευταίες ομάδες όλων των Ομίλων.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σαράντα εννιά (49) ομάδες μετέχουν συνολικά στους 10 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος (19-21 Φεβρουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Χαϊδαρίου

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Άρης Νίκαιας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χαλκίδας, Ποσειδών Ιλισίων

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου

ΔΕΝ προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (15-17 Απριλίου), οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες στους τρεις από τους τέσσερις Ομίλους της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και αναδείχθηκαν οι οκτώ από τις δέκα ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση (31/7-2/8) και όχι οι εννέα, όπως περιμέναμε, διότι έμεινε εκκρεμότητα στον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Συγκεκριμένα, διακόπηκε ο αγώνας Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης -στο γ’ οκτάλεπτο και ενώ προηγείτο η ομάδα της Ξάνθης 10-4- σε βάρος του Μακεδονικού, επειδή ο προπονητής του Σταύρος Αποστολίδης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα από τους διαιτητές για έντονη διαμαρτυρία, αλλά δεν αποχωρούσε για να πάει στην εξέδρα και παρέμενε σε σημείο που παρενοχλούσε τους δαιτητές (όπως οι ίδιοι ισχυρίζονται στο φύλλο αγώνα). Ο αγώνας κατοχυρώνεται υπέρ του ΚΟ Ξάνθης με 10-4 (σκορ εκείνης της στιγμής), αλλά εκκρεμεί πιθανή περαιτέρω τιμωρία του Μακεδονικού από τα αρμόδια όργανα (αθλητικό δικαστή) της ΚΟΕ. Στην περίπτωση που εφαρμοστεί το άρθρο 14 παράγραφος 2.2 της Γενικής Προκήρυξης υδατοσφαίρισης 2015, από τον Μακεδονικό (εκτός από τον μηδενισμό του στο συγκεκριμένο ματς) θα αφαιρεθούν και δύο (2) βαθμοί, με αποτέλεσμα να χάνει την 3η προνομιούχο θέση που θα πάρει ο ΣΑΠΚ Νεάπολης (και μαζί την πρόκριση).

Οι οκτώ ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα στην Τελική φάση είναι: ΠΕΚΕΒ, ΚΟ Ξάνθης (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Τρίαινα Βούλας, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΝΟ Σύρου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Τρίτων Αμαρουσίου, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Μυτιλήνης (από τον Β’ Όμιλο Αττικής).

Μία ακόμα ομάδα θα προκύψει από τους αγώνες του Β’ Ομίλου Θεσσαλονίκης, που θα γίνουν το διήμερο 24-25/7 στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο. Το παζλ των δέκα της Τελικής φάσης θα συμπληρώσει φυσικά αυτή που εκκρεμεί από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – ΠΕΚΕΒ 2-12, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 2-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Άρης Κάμπου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο Άρης Κάμπου ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΠΕΚΕΒ – ΚΟ Ξάνθης 12-3, Μακεδονικός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΕΚΕΒ 3-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μακεδονικός 3-11,Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-10 (διακόπηκε σε βάρος του Μακεδονικού), ΣΑΠΚ Νεάπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14-1, ΚΟ Ξάνθης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-6, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΕΚΕΒ 4-19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

  1. ΠΕΚΕΒ 12
  2. ΚΟ Ξάνθης 9
  3. Μακεδονικός 4

……………………………………..

  1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

*** Εκκρεμεί η περαιτέρω τιμωρία του Μακεδονικού. Ο Άρης Κάμπου δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Η ΚΕ Κοζάνης είναι η ομάδα που συμπληρώνει τη δεκάδα της Τελικής φάσης  που θα γίνει το διάστημα 30 Ιουλίου- 2 Αυγούστου.

Πύρρος Ιωαννίνων- ΚΟ Καρδίτσας:  4-16, ΚΕ Κοζάνης- ΝΟ Πρέβεζας 5-0 (α.α),ΚΕ Κοζάνης- ΚΟ Καρδίτσας 7-5, ΚΕ Κοζάνης- Πύρρος Ιωαννίνων 13-5

Η τελική βαθμολογία

  1. ΚΕ Κοζάνης 6

———————————-

  1.  ΚΟ Καρδίτσας 3
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 0

*σ.σ.  Η ομάδα του ΝΟ Πρέβεζας δεν κατέβηκε να αγωνιστεί.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ροή – ΝΟ Σύρου 4-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Ιτέας 15-5, Τρίαινα Βούλας – ΓΟ Μεσολογγίου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο ΓΟ Μεσολογγίου ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΟ Σύρου – ΝΟ Ιτέας 9-2, Ροή – Τρίαινα Βούλας 4-10, Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Σύρου 15-2, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ροή 15-4,Ροή – ΝΟ Ιτέας 5-9, Τρίαινα Βούλας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-7, ΝΟ Ιτέας – Τρίαινα Βούλας 6-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Σύρου 11-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίαινα Βούλας 12
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9
  3. ΝΟ Σύρου 6

………………………………………………

  1. ΝΟ Ιτέας 3
  2. Ροή 0

*** Ο ΓΟ Μεσολογγίου δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Άρης Νίκαιας – ΝΟ Αλιβερίου 19-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΠΑΕ Άργης 14-2, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Μυτιλήνης 10-11,ΝΟ Αλιβερίου – ΠΑΕ Άργης 3-20, ΝΟ Μυτιλήνης – Τρίτων Αμαρουσίου 4-16, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 12-5, ΠΑΕ Άργης – ΝΟ Μυτιλήνης 8-8, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Αλιβερίου 21-3, Τρίτων Αμαρουσίου – Άρης Νίκαιας 17-11,ΝΟ Αλιβερίου – ΝΟ Μυτιλήνης 3-14, Άρης Νίκαιας – ΠΑΕ Άργης 9-8, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Τρίτων Αμαρουσίου 4-12, ΝΟ Μυτιλήνης – Άρης Νίκαιας 9-9, ΠΑΕ Άργης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 9-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Αλιβερίου 16-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 15
  2. Άρης Νίκαιας 10
  3. ΝΟ Μυτιλήνης 8

……………………………………………….

  1. ΠΑΕ Άργης 7
  2. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 3
  3. ΝΟ Αλιβερίου 0

Η Τελική φάση θα διεξαχθεί 31/7-2/8. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 22/7 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Θυμίζουμε ότι οι τέσσερις πρώτες ομάδες στην τελική βαθμολογία της Τελικής φάσης ανεβαίνουν στη Β’ Εθνική Ανδρών.