Ετικέτα: ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Ο Παναθηναϊκός και ο Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που συμπληρώνουν τη δεκάδα της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, καθώς αυτές είναι που προκρίθηκαν από τον Γ’ Όμιλο Αττικής της Γ’ φάσης της διοργάνωσης, οι αγώνες των οποίων ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (10/7) το βράδυ στα κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης και Γέρακα.
Έτσι η κλήρωση της Τελικής φάσης (14-17/7) διαμορφώνεται ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Πατρών.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΑΣ Απόλλο.
Τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 12-3, Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 13-7,ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 10-5, Ιωνικός – ΝΟ Χανίων 4-20, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 4-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 10-8,ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 19-4, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χανίων 8-10, Ιωνικός – ΝΟ Χίου 2-23, ΓΣ Περιστερίου – Παλαιό Φάληρο 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΝΟ Χίου 9

…………………

3. Παλαιό Φάληρο 6

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Ιωνικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πεπανός, Γέρακα):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-8, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 26-6,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-17, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Πατρών 1-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 25-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πλιτς Πλατς 14-4,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, ΝΟ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 17-5, ΝΕ Πατρών – Πλιτς Πλατς 5-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών 9-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΟ Πατρών 9

…………………

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. Πλιτς Πλατς 3

5. ΝΕ Πατρών 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα):
ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 16-7,Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-6, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-4, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 10-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – Πανιώνιος 2-7,Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 3-2, Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-3, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-6, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 6-16.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 10

2. Πανιώνιος 7

………………………

3. Εθνικός 6

4. Νηρέας Γέρακα 6

5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Πανσερραϊκός – ΑΣ Απόλλο 4-12, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 21-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 2-22, ΑΣ Απόλλο – ΕΑΤΕΚ 18-5, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-6,Εθνικός – Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο Πανσερραϊκός που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΕΑΤΕΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9-3, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΑΣ Απόλλο 9

…………………

3. Πανσερραϊκός 5

4. ΕΑΤΕΚ 3

5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-6, Νίκη Βόλου – ΝΕΛάρισας 9-8, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 1-19,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΕ Λάρισας 5-12, Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 9-5, Νηρέας Λαμίας – ΚΕ Κοζάνης 13-4, ΝΕ Λάρισας – Ολυμπιακός 7-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-7,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Ολυμπιακός 1-11, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 5-12, Ολυμπιακός – Νηρέας Λαμίας 12-4, ΝΕ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 14-2, Νίκη Βόλου – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 15

2. ΝΕ Λάρισας 9 (15-14 μεταξύ των τριών)

………………………….

3. Νίκη Βόλου 9 (15-15 μεταξύ των τριών)

4. Νηρέας Λαμίας 9 (12-13 μεταξύ των τριών)

5. ΚΕ Κοζάνης 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων είναι προγραμματισμένη για τις 15-17/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 11/7 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ PLAY OFF KAI PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
PLAY OFF
Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι (6/7) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων και των αγωνιστικών στα πλέι οφ της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (22-24 Ιουλίου).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης, 1ος Μπαράζ
1η: ΝΑΟ Κέρκυρας – Απόλλων, ΝΟ Χανίων – 1ος Μπαράζ
2η: ΝΑΟ Κέρκυρας – 1ος Μπαράζ, ΝΟ Χανίων – Απόλλων
3η: ΝΟ Χανίων – ΝΑΟ Κέρκυρας, Απόλλων -1ος Μπαράζ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Πατρών, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, 2ος Μπαράζ
1η: ΝΟ Πατρών – Πανιώνιος, Νηρέας – 2ος Μπαράζ
2η: ΝΟ Πατρών – 2ος Μπαράζ, Νηρέας – Πανιώνιος
3η: Νηρέας – ΝΟ Πατρών, Πανιώνιος – 2ος Μπαράζ
Την Κυριακή (24/7) θα παίξουν: 1Α – 2Β (Ημιτελικός), 1Β- 2Α (Ημιτελικός), 3Α – 3Β (Θέσεις 5η– 6η), 4Α – 4Β (Θέσεις 7η – 8η), Μικρός Τελικός, Μεγάλος Τελικός
Στην Α1 Εθνική κατηγορία ανέρχονται οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
PLAY OUT
Οι τρεις (3) πρώτες αγωνιστικές των πλέι άουτ στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, διεξάγονται το Σαββατοκύριακο στο Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου. Οι αγώνες:
1η, Σάββατο 16/7
18.00 Ηλυσιακός – ΟΦΗ, 19.00 Ιωνικός Νίκαιας – ΝΟ Λάρισας, 20.00 Ηρακλής- ΓΣ Περιστερίου
2η, Κυριακή 17/7
09.30 ΝΟ Λάρισας – Ηλυσιακός, 10.30 ΟΦΗ- Ηρακλής, 11.30 ΝΟ Ρεθύμνου- Ιωνικός Νίκαιας
3η, Κυριακή 17/7
17.30 ΓΣ Περιστερίου – ΟΦΗ, 18.30 Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας, 19.30 Ηλυσιακός – ΝΟ Ρεθύμνου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΝΟ Χανίων ολοκλήρωσε με εκτός έδρας νίκη τις υποχρεώσεις του στον 1ο Όμιλο της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, καθώς επιβλήθηκε του ΟΦΗ στο Ηράκλειο με 11-9, για την 10η και τελευταία αγωνιστική, το Σάββατο 2/7, και φυσικά είναι οριστικά 1ος στην τελική βαθμολογία, έχοντας εξασφαλίσει προ πολλού και την είσοδό του στα πλέι οφ Ανόδου. Ο ΟΦΗ θα παίξει στα πλέι άουτ.
Εκτός έδρας νίκη πέτυχε και ο ΝΑΟ Κέρκυρας, για την 10η και τελευταία αγωνιστική του 3ου Ομίλου. Επιβλήθηκε με 11-8 του Ηλυσιακού στο Ιλίσιο κολυμβητήριο και πέρασε, τουλάχιστον προσωρινά, στην 1η θέση της βαθμολογίας (ο Νηρέας Γέρακα αγωνίζεται την Κυριακή 3/7) και έχει εξασφαλίσιε επίσης την εισοδό του στα πλέι οφ Ανόδου. Ο Ηλυσιακός πάει στα πλέι άουτ.
Με τους τέσσερις εναπομείναντες αγώνες της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής στους τρεις Ομίλους, που έγιναν την Κυριακή 3/7, ολοκληρώθηκε η Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών.
 Έτσι οριστικοποιήθηκαν και τυπικά οι ομάδες που μπαίνουν στα πλέι οφ Ανόδου, αυτές που πάνε στα πλέι άουτ και οι τρεις που θα παλέψουν στα μπαράζ για είσοδο στα πλέι οφ Ανόδου. Αναλυτικά:
Για τα πλέι οφ Ανόδου προκρίθηκαν απευθείας οι συγκεκριμένες έξι ομάδες (παίρνοντας τις δύο πρώτες θέσεις σε καθέναν από τους τρεις Ομίλους: ΝΟ Χανίων, Πανιώνιος, ΝΟ Πατρών, Απόλλων Σμύρνης, ΝΑΟ Κέρκυρας και Νηρέας Γέρακα. Τα πλέι οφ Ανόδου θα διεξαχθούν το τριήμερο 22-24/7 με τις έξι αυτές ομάδες συν τις δύο που θα προκύψουν από τα μπαράζ (σύνολο 8). Οι δύο πρώτες της Τελικής κατάταξης ανεβαίνουν στην Α1 κατηγορία Ανδρών.
Στα μπαράζ θα μετέχουν τρεις ομάδες (πήραν την 3η θέση σε καθέναν από τους τρεις Ομίλους: Ιωνικός, ΝΟ Χαλκίδας, ΑΣ Απόλλο. Από αυτές οι δύο πρώτες στην τελική βαθμολογία των μπαράζ θα πάνε στα πλέι οφ Ανόδου και η μία (3η και τελευταία στη βαθμολογία των μπαράζ) στα πλέι άουτ.
Για τα πλέι άουτ πηγαίνουν συνολικά επτά ομάδες. Η τρίτη των μπαράζ και οι παρακάτω έξι ομάδες (που πήραν τις δυο τελευταίες θέσεις σε καθέναν από τους τρεις Ομίλους της Α’ φάσης: ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Λάρισας, Ηλυσιακός, Ηρακλής. Τα πλέι άουτ θα διεξαχθούν 15-17/7 και 22-24/7.
ΠΡΩΤΙΑ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΟΥ ΝΗΡΕΑ ΓΕΡΑΚΑ
Στο φινάλε των αγώνων της Α’ φάσης της διοργάνωσης και στους τέσσερις αγώνες της 10ηςκαι τελευταίας αγωνιστικής των Ομίλων, που έγιναν την Κυριακή 3/7, δεν άλλαξε τίποτα σπουδαίο, καθώς όλα σχεδόν είχαν διαμορφωθεί από την 9η αγωνιστική. Στον 3ο Όμιλο, πάντως, ο Νρέας Γέρακα ήρθε ισόπαλος με τον Ηρακλή (7-7), κι έτσι ο ΝΑΟ Κέρκυρας είναι οριστικά 1ος στη βαθμολογία του συγκεκριμένου Ομίλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής, αλλά και του Σαββάτου, καθώς και οι Τελικές Βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους της Α’ φάσης:
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 11-10. Και από το Σάββατο: ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 9-11.
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ:
1. ΝΟ Χανίων     8    71-58    21
2. Πανιώνιος      8    77-61    18
……………………………………
3. Ιωνικός         8    82-78    12
…………………………………….
4. ΟΦΗ              8    73-82     6
5. ΝΟ Ρεθύμνου  8    61-85     3
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Πατρών 7-8, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Λάρισας 19-7.
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 2ου ΟΜΙΛΟΥ:
1. ΝΟ Πατρών     8    91-59    19
2. Απόλλων Σμ.   8    87-62    17
…………………………………..
3. ΝΟ Χαλκίδας   8    71-69    14
……………………………………….
4. ΓΣ Περιστερίου 8    58-75     7
5. ΝΟ Λάρισας     8    55-97     0
3ος ΟΜΙΛΟΣ:
Ηρακλής – Νηρέας Γέρακα 7-7. Και από το Σάββατο: Ηλυσιακός – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-11.
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ 3ου ΟΜΙΛΟΥ:
1. ΝΑΟ Κέρκυρας  8    74-62    16
2. Νηρέας Γέρακα  8    65-55    15
……………………………………………
3. ΑΣ Απόλλο        8    74-66    13
 …………………………………………….
4. Ηλυσιακός         8    69-78     7
5. Ηρακλής            8    53-74     4

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Δεκαπέντε (15) ομάδες διεκδικούν τα 10 συνολικά εισιτήρια για την Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, στους αγώνες της Γ’ Φάσης που διεξάγονται 1-3 Ιουλίου σε 5 Ομίλους.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Π. Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός Νίκαιας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, «Αντ. Πεπανός» Πάτρα, Γέρακα): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΕ Πατρών
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης, Γέρακα): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γερακα
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΕΑΤΕ Κολλεγίου
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (ΕΑΚ Βόλου): ΚΕ Κοζάνης, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, Ολυμπιακός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  20.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ:  21.30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ  ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΟ ΧΙΟΥ          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 14.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 20.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΧΙΟΥ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 09.00    ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 10.00    ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 18.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 20.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                         ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ:  13.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:  20.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:  19:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   09:00  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ:   10:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ:   19:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   10.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:   11:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ       ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ:   19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  20.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΕΑΤΕΚ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΑΤΕΚ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ:  11.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ:  19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  11.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17.00 ΕΑΤΕΚ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
 
 
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ:  11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Ολοκληρώθηκε το παζλ της τελικής φάσης του πρωταθλήματος εφήβων με τις 6 ομάδες που ακολούθησαν τον Ολυμπιακό και το ΝΟ Πατρών (είχαν κερδίσει την πρόκριση από τον όμιλο του Βόλου) να είναι οι: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΠΑΟΚ και ΑΣ Απόλλο.
Αύριο (27/6) στις 20:30 διεξάγεται και η τελευταια αναμέτρηση για το Β’ Όμιλο Αττικής μεταξύ Πανιωνίου ΓΣΣ και ΑΝΟ Γλυφάδας, χωρίς όμως να κρίνεται κάποια πρόκριση, αφού τις δύο ομάδες χωρίζει διαφορά τεσσάρων βαθμών.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των αγώνων και η τελικές βαθμολογίες.
Α’ Όμιλος Αττικής: (Κολ. Γέρακα) Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 16-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός 5-4,ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου 5-6,Εθνικός – ΝΟ Χανίων 10-8, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου 14-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός 6-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Γέρακα 10-1, ΝΟ Χανίων – Παλαιό Φάληρο 5-13, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 4-13,ΑΟ Νηρέας Γέρακα – Εθνικός ΟΦΠΦ 5-8, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 16-2, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-10, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου 5-6, ΝΟ Χανίων – ΑΟ Νηρέας Γέρακα 15-8, Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 3-18

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 15
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 9
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 9
  4. Εθνικός ΟΦΠΦ 6
  5. ΝΟ Χανίων 6
  6. ΑΟ Νηρέας Γέρακα 0
Β’ Όμιλος Αττικής (Κολ. Νέας Σμύρνης): ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 14-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 12-6, ΝΟ Χίου – Παναθηναϊκός 11-6,ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος 7-11, Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 12-5, ΝΟ Χίου – ΝΕ Πατρών 17-3, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 11-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-8,ΝΕ Πατρών – Παναθηναϊκός ΑΟ 9-6, ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-9, Πανιώνιος ΓΣΣ – ΝΟ Χίου 9-10, Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-28, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 21-2,ΑΝΟ Γλυφάδας-Πανιώνιος ΓΣΣ 15-4

Τελική Βαθμολογία

    1. ΑΝΟ Γλυφάδας 13
    2. ΝΟ Βουλιαγμένης 13
    3. ΝΟ Χίου 9
    4. Πανιώνιος ΓΣΣ 6
    5. ΝΕ Πατρών 3
    6. Παναθηναϊκός ΑΟ
Όμιλος Θεσσαλονίκης (Κολ. Εθνικό): ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 5-0 α.α., ΠΑΣ Φοίβος – Απόλλο 5-11, ΝΑΟ Κέρκυρας – Μακεδονικός 11-3, Καβάλα – Απόλλο 0-5 α.α., Μακεδονικός – Φοίβος 5-8, ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 20-3, Απόλλο Μακεδονικός 19-3, Φοίβος – ΠΑΟΚ 2-20, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Καβάλας 5-0, α.α.,ΝΟ Καβάλας – ΑΣΘ Μακεδονικός 0-5 α.α., ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 5-7, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 21-0, ΑΣΘ Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 0-18, ΑΣ Απόλλο – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-6, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΑΣ Απόλλο 12
  3. ΠΑΣ Φοίβος 9
  4. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
  5. ΑΣΘ Μακεδονικός 3
  6. ΝΟ Καβάλας -5
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Ολυμπιακός – ΝΟ Λάρισας 20-4, ΝΟ Πατρών – ΚΕ Κοζάνης 21-3, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 10-5, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-6, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 4-11, Ολυμπιακός – ΝΟ Πατρών 8-5, ΟΥΚ Βόλου – ΚΕ Κοζάνης 9-5, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 10-7, Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός 2-17, ΝΟ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 15-2, Ολυμπιακός – ΟΥΚ Βόλου 14-4, ΝΟ Πατρών – Νίκη Βόλου 10-2, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 0-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών 8-14, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 9-5,
Η Βαθμολογία (Τελική):
  1. Ολυμπιακός 15
  2. ΝΟ Πατρών 12
…………………………
  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΟΥΚ Βόλου 4
  3. ΝΟ Λάρισας 4
  4. ΚΕ Κοζάνης 0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο Πανιώνιος και ο Απόλλων Σμύρνης εξασφάλισαν τουλάχιστον τη 2η προνομιούχο θέση στον 1ο και στον 2ο Όμιλο, αντίστοιχα, της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, με τα ευνοϊκά αποτελέσματα που πήραν στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής, την Κυριακή 26/6 και πήραν την πρόκριση για τη Β΄φάση και συγκεκριμένα για τα πλέι οφ Ανόδου, όπου θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α1 κατηγορία.
Συγκεκριμένα, ο Πανιώνιος πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 9-8 επί του Ιωνικού, στη Νίκαια, για τον 1ο Όμιλο, σε ένα παιχνίδι με ένταση και έφτασε τους 15 βαθμούς και στα πλέι οφ, μια αγωνιστική πριν από το φινάλε. Ο Ιωνικός έμεινε 3ος (καθώς τελείωσε τους αγώνες του, αφού στην τελευταία και 10η αγωνιστική έχει ρεπό) και θα παίξει στα μπαράζ για είσοδο στα πλέι οφ. Οι ΟΦΗ και ΝΟ Ρεθύμνου θα πάνε στα πλέι άου (όμιλο Καθόδου) για να παλέψουν για την παραμονή. Θυμίζουμε ότι στο μεταξύ τους παιχνίδι το Σάββατο (25/6) ο ΝΟ Ρεθύμνου είχε νικήσει 10-9.
Για τον 2ο Όμιλο, στο ντέρμπι, ΝΟ Χαλκίδας και Απόλλων Σμύρνης ήρθαν ισόπαλοι 8-8 στη Χαλκίδα. Έτσι ο Απόλλων Σμύρνης είναι σίγουρα 2ος, καθώς ευνοείται στην ισοβαθμία των δύο, ενώ στην τελευταία αγωνιστική έχει αγώνα, σε αντίθεση με τον ΝΟ Χαλκίδας που ολοκλήρωσε. Στον άλλον αγώνα της 9ης αγωνιστικής του Ομίλου αυτού, ο ΓΣ Περιστερίου νίκησε εκτός έδρας τον ΝΟ Λάρισας με 9-8. Ο ΝΟ Λάρισας έχει μείνει άποντος, αλλά ό,τι και να γίνει στην τελευταία αγωνιστική, και οι δυο αυτές ομάδες θα πάνε στα πλέι άουτ Καθόδου για να παλέψουν για την παραμονή.
Στον 3ο Όμιλο, ο ΑΣ Απόλλο νίκησε εύκολα τον Ηλυσιακό με 12-6 και πέρασε στη 2η θέση, τερματίζοντας τους αγώνες του (στη 10η και τελευταία αγωνιστική έχει ρεπό).Ο ΝΑΟ Κέρκυρας επικράτησε δύσκολα του Ηρακλή, με 8-7, στο ματς που εκκρεμούσε για να ολοκληρωθεί η 9η αγωνιστική και στον 3ο Όμιλο της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών και εξασφάλισε την πρόκρισή του στα πλέι οφ Ανόδου, καθώς ευνοείται σε περίπτωση ισοβαθμίας με το ΑΣ Απόλλο (που πάει στα μπαράζ ανόδου), ό,τι κι αν γίνει στη 10η και τελευταία αγωνιστική (ο ΑΣ Απόλλο έχει ρεπό και ο ΝΑΟ Κέρκυρας αντιμετωπίζει με τον Ηλυσιακό.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΟΜΙΛΩΝ:
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Χανίων     7     60-49     18
2. Πανιώνιος      7     66-51      15
……………………………………..
3. Ιωνικός         8     82-78     12
……………………………………..
4. ΟΦΗ             7     64-71      6
5. ΝΟ Ρεθύμνου 7     51-74      3
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Πατρών     7    83-52      16
2. Απόλλων Σμ.   7    68-55     14
…………………………………….
3. ΝΟ Χαλκίδας   8     71-69     14
…………………………………….
4. ΓΣ Περιστερίου 7     51-67     7
5. ΝΟ Λάρισας     7     48-78     0

Η βαθμολογία του 3oυ Ομίλου:

1. Νηρέας Γέρακα   7    58-48    14
2. ΝΑΟ Κέρκυρας   7    63-54    13
………………………………………
3. ΑΣ Απόλλο         8    74-66    13
……………………………………….
4. Ηλυσιακός          7    61-67     7
5. Ηρακλής            7    46-67     4

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Πατρών νίκησε εύκολα στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός» τον ΝΟ Λάρισας με 18-6, την Κυριακή (19/6), στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών και είναι πάντα πρώτος στη βαθμολογία. Στον άλλον αγώνα του ίδιου Ομίλου ο ΝΟ Χαλκίδας επιβλήθηκε στην έδρα του του ΓΣ Περιστερίου με 13-11, σε ένα παιχνίδι με ένταση και αρκετές αποβολές.

Ισόπαλο 6-6, εξάλλου, έληξε το ντέρμπι του 3ου Ομίλου ανάμεσα στον Νηρέα Γέρακα και τον ΝΑΟ Κέρκυρας στην έδρα του πρώτου. Στο άλλο ματς της Κυριακής, για το συγκεκριμένο Όμιλο, στη Θεσσαλονίκη: Ηρακλής – ΑΣ Απόλλο 5-9.

Θυμίζουμε τα αποτελέσματα του 1ου Ομίλου από το Σάββατο: ΟΦΗ – Ιωνικός 13-15, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 9-6.

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

1. ΝΟ Χανίων        7   60-49     18

2. Πανιώνιος         6   57-43     12

……………………………………………

3. Ιωνικός            7   74-69     12

……………………………………………

4. ΟΦΗ                 6   55-61     6

5. ΝΟ Ρεθύμνου    6   41-65     0

2ος ΟΜΙΛΟΣ:

1. ΝΟ Πατρών       7    83-52    16

2. Απόλλων Σμ.    6     60-47   13

…………………………………..

3. ΝΟ Χαλκίδας     7    63-61   13

…………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου   6    42-59    4

5. ΝΟ Λάρισας       6    40-69    0

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

1. Νηρέας Γέρακα   7    58-48   14

2. ΝΑΟ Κέρκυρας   6    55-47   10

…………………………………….

3. ΑΣ Απόλλο         7   62-60   10

……………………………………..

4. Ηλυσιακός          6   55-55    7

5. Ηρακλής             6  39-59    4

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, την Κυριακή (12/6) το βράδυ, έγιναν γνωστές και οι 26 ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση (1-3/7 και 8-10/7) της διοργάνωσης.

Είναι: οι Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής) Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Ε’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον ΣΤ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΑΣ Απόλλο, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς (από τον Όμιλο Κρήτης).

Να σημειώσουμε ότι από αυτήν τη φάση στην Γ’ ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 3-9, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα 6-9,Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 7-0.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 6
  2. Νηρέας Γέρακα 3

……………………

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Παναθηναϊκός – Ηλυσιακός 16-3,Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 7-3, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 3-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παναθηναϊκός 6
  2. Εθνικός Πειραιά 3

…………………..

  1. Ηλυσιακός 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-0 χωρίς αγώνα (ο αγώνας δεν έγινε επειδή τα Δελφίνια κατέβηκαν με μόνο πέντε παίκτες και μηδενίζονται στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ενώ του αφαιρείται ένας βαθμός), Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 12-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 5-17

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 6
  2. Ιωνικός 3

………………………….

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης -1

Σ.Σ.: Τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης έχουν έναν μηδενισμό και τους αφαιρείται ένας (-1) βαθμός.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 14-8, ΝΟ Χίου – Μίλων 17-5,ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. ΓΣ Περιστερίου 1

……………………

  1. Μίλων 1

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-5,Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 13-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΕ Κερατσινίου 16-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 6
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………..

  1. ΑΕ Κερατσινίου 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

………………………….

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλίσίων 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 23-1, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 29-0, Πανσερραϊκός – ΕΑΤΕΚ 10-4,Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 3-23, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 15-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πανσερραϊκός 6
  3. ΕΑΤΕΚ 3

…………………..

  1. Ηρακλής 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 27-4, ΑΣ Απόλλο Εθνικός Αλεξανδρούπολης 29-2, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 6
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-4,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-5, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-10, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 10-12, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. Νίκη Βόλου 4
  3. ΝΕ Λάρισας 4

…………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-8, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-6,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 23-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………….

  1. ΝΟ Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2,ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 6
  2. Δελφίνια Πτολεμαίδας 3

……………………..

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 16-4, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατας 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 5-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. Πλιτς Πλατς 1

…………………….

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 1

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 1-3/7 και 8-10/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 13/6 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
 
  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ  
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ     ΑΟ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      5. Ε ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ     6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ
 
ΝΟ ΧΙΟΥ     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ     ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ
  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ       8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ  
 
ΠΑΟΚ      ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ      ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ      ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΕΑΤΕΚ      ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜ.  ΠΑΤΡΑΣ      11.  ΟΜ.  ΠΤΟΛ/ΔΑΣ      12. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ
 
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ     ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 14:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 16:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
 
 
  1. Δ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή  12/06/2016
ΩΡΑ: 13:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
 
  1. Ε  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
 
  1. ΣΤ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  ΕΑΤΕΚ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΠΑΟΚ  
ΩΡΑ: 11:00 ΕΑΤΕΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
 
  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο  11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  ΠΛΙΤΣ ΠΛΤΑΣ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Χαλκίδας ήρθε ισόπαλος 8-8 στην έδρα του με τον ΝΟ Πατρών στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, την Κυριακή 22/5. Έτσι ο Απόλλων Σμύρνης, που νίκησε εύκολα, με 13-7, τον ΓΣ Περιστερίου έφτασε τους Πατρινούς στην κορυφή της βαθμολογίας και στους 13 β., αλλά κι ο ΝΟ Χαλκίδας είναι σχετικά κοντά (3ος) με 10 β. Κι η μάχη για τις προνομιούχες θέσεις έχει ανάψει, περισσότερο από τους τρεις, στον συγκεκριμένο Όμιλο.
Για τον 1ο Όμιλο, ο ΝΟ Χανίων νίκησε εκτός έδρας τον Ιωνικό με 13-10 και πέρασε πάλι μόνος στην πρώτη θέση, αφήνοντας δεύτερο, τρεις βαθμούς πίσω, τον Πανιώνιο, ο οποίος είχε επιβληθεί το Σάββατο του ΟΦΗ με 9-5.
Στο πλαίσιο του 3ου Ομίλου: ΑΣ Απόλλο – Νηρέας Γέρακα 8-6 και (θυμίζουμε) από το Σάββατο: Ηλυσιακός – Ηρακλής 5-8.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΟΜΙΛΩΝ:
1ος ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Χανίων      6     51-43    15
2. Πανιώνιος       6     57-43    12
…………………………………….
3. Ιωνικός          6     59-56     9
…………………………………….
4. ΟΦΗ               5     42-46    6
5. ΝΟ Ρεθύμνου  5     35-56     0
2ος ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Πατρών     6     65-46    13
2. Απόλλων Σμ.  6      60-47    13
………………………………………
3. ΝΟ Χαλκίδας  6      50-50    10
………………………………………
4. ΓΣ Περιστερίου 5    31-46     4
5. ΝΟ Λάρισας     5    34-51     0
3ος ΟΜΙΛΟΣ:
1. Νηρέας Γέρακα 6    52-42    13
2. ΝΑΟ Κέρκυρας 5    49-41     9
………………………………………
3. Ηλυσιακός       6     55-55    7
………………………………………
-. ΑΣ Απόλλο      6     53-55    7
5. Ηρακλής         5     34-50    4

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Απόλλων Σμύρνης, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, μέσα στο κολυμβητήριο ¨Αντ. Πεπανός» επί του μέχρι σήμερα (Κυριακή 15/5) αήττητου ΝΟ Πατρών. Ήταν η πρώτη απώλεια βαθμών των Πατρινών, που παραμένουν πρωτοπόροι, αλλά τους πλησίασε στους δύο βαθμούς ο 2ος Απόλλων.

Στον άλλον αγώνα του 2ου Ομίλου: ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χαλκίδας 8-12.

Πρώτη απώλεια βαθμών είχε και ο πρωτοπόρος του 3ου Ομίλου Νηρέας Γέρακα, που παραμένει όμως αήττητος, καθώς αναγκάστηκε σε ισοπαλία στην έδρα του 10-10 από τον Ηλυσιακό.

Στον άλλον αγώνα του 3ου Ομίλου: ΝΑΟ Κέρκυρας – ΑΣ Απόλλο 14-9.

Θυμίζουμε από το Σάββατο, για τον 1ο Όμιλο: ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 8-11, ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος 9-8.

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΟΜΙΛΩΝ:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ

1. ΝΟ Χανίων       5       38-31    12

2. Πανιώνιος        5       48-38      9

……………………………………….

3. Ιωνικός           5       49-43      9

………………………………………..

4. ΟΦΗ               4        37-37      6

5. ΝΟ Ρεθύμνου  5       33-56       0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ

1. ΝΟ Πατρών      5        57-38      12

2. Απόλλων Σμ.    5       47-40       10

…………………………………………..

3. ΝΟ Χαλκίδας    5       42-42        9

…………………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου  4       24-33        4

5. ΝΟ Λάρισας      5       35-51        0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3ου ΟΜΙΛΟΥ

1. Νηρέας Γέρακα   5       46-34       13

2. ΝΑΟ Κέρκυρας   5       49-41        9

………………………………………………

3. Ηλυσιακός         5        50-47       7

……………………………………………..

4. ΑΣ Απόλλο        5        45-49       4

5. Ηρακλής           4        26-45       1

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση -την Κυριακή 15/5 το βράδυ- των αγώνων και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, έγιναν γνωστές οι 38 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (10-12/6). Σημειώνουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μόνο οι τελευταίες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός, Μίλων, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 2-15 ,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-16, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 10-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

……………………….

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Άλμα Κλαμπ 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2 ,Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άλμα Κλαμπ 14-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 2-15, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………..

4. Άλμα Κλαμπ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πετρούπολης, Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 6-14, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 14-3,ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 6-13 ,Ηλυσιακός – Ιωνικός 4-5, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Ιωνικός 6

3. Ηλυσιακός 3

………………………..

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 5-4, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-8,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 22-1, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Εθνικός Πειραιά 4-17 ,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-27, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 14-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

………………………

4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΝΟ Χίου – Ροή 24-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-4 ,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρωσης 26-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 12-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-12, Ροή – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3

……………………………..

4. Ροή 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-11, Μίλων – Ολυμπιακός 3-11 ,ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιακός 0-28, Μίλων – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-7, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χαλκίδας σε αυτό το ματς, στο οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

………………………..

4. ΝΟ Χαλκίδας -1

** Ο ΝΟ Χαλκίδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Ηρακλής 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 26-3,Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 10-7, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 22-3 ,ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 24-3, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΣ Απόλλο 9

2. Μακεδονικός 6

3. Ηρακλής 1

…………………

4. ΧΑΝΘ 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-14 ,ΝΑΣ Ημαθίας – ΕΑΤΕΚ 1-17, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 18-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 6

2. ΕΑΤΕΚ 3

……………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 10-3 ,ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

……………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 9-5,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 10-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-4, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 8-14 ,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 3-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 12

2. ΝΕ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

……………………….

5. ΝΟ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήρια Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-8 ,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-5, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

………………………….

4. Πύρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 8-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 26-3,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-11, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 15-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 21-5, Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 9-6

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Πλιτς Πλατς 3

……………………..

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 3-21, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 8-14, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΕ Πατρών 2-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-26.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

………………………

4. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 10-12/6. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ        ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΑΟ ΟΛ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ         ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΡΟΗ                                        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 9. Γ’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                   ΠΑΟΚ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                       ΕΑΤΕΚ                                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ       ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ          11.  ΟΜ.  ΚΡΗΤΗΣ                          12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ        ΟΦΗ                                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  

ΩΡΑ: 21:30                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ           

ΩΡΑ: 19:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

  1. Ε ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 15:30                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΡΟΗ

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.   

ΩΡΑ: 10:30                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΡΟΗ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                            ΡΟΗ                                        ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ        

ΩΡΑ: 21:30                ΜΥΛΩΝ                                            ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.      

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.       

ΩΡΑ: 17:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΧΑΝΘ           

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ               

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΧΑΝΘ

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΕΑΤΕΚ

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ  

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΟΦΗ

ΩΡΑ: 12:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                            ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                    ΟΦΗ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ                3.  ΟΜ.  ΒΟΛΟΥ

 

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                        ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                        ΝΟ ΧΙΟΥ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                        ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ                 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                      ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                             ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ              

                                                                                                           

ΠΑΟΚ ΑΣ                                                                                        

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

ΩΡΑ: 21:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

   

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 20:15               Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ                                  ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 11:15                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ           

ΩΡΑ: 12:15                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Τετάρτη                                             11/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        13/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Σάββατο                                             14/05/2016

ΩΡΑ: 13:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 19:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    

       

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 21:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ              

             

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 21:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                            ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                  

             

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                      

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΝΟ ΧΙΟΥ      

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 19:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                            ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 10:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Δευτέρα                                              09/05/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 17:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ          

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                 

ΩΡΑ: 19:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 08:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ          

ΩΡΑ: 09:30                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 10:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 17:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 08:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 09:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             09/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 18:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΟΚ                                                            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                   

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                      

ΩΡΑ: 20:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ          

ΩΡΑ: 10:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΠΑΟΚ                                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΟΚ                                                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ                              ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             09/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ       

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Χανίων και ο Πανιώνιος πέτυχαν σπουδαίες νίκες στον 1ο Όμιλο και στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής και τελευταίας του Α’ γύρου της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών. Με το απόλυτο των νικών συνέχισαν ο ΝΟ Πατρών στον 2ο και ο Νηρέας Γέρακα στον 3ο Όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής την Τετάρτη 20/4 και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 8-6, ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος 6-15.

2ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου 12-6, ΝΟ Λάρισας – Απόλλων Σμύρνης 7-12.

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός 11-8

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την ολοκλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (απόψε Κυριακή 17/4), έγιναν γνωστές και οι 24 ομάδες που προκρίνονται στη Γ΄φάση (6-8/5).

Είναι οι: ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α΄Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, Παναθηναϊκός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΚΕ Κοζάνης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Κρήτης).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-2, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 7-8,Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 3-10, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 11-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Γέρακα 6-6, Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 7-7,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7, ΝΟ Καλαμακίου – Πανιώνιος 4-13, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χίου 7-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμακίου 5-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 10
  2. Πανιώνιος 10
  3. Νηρέας Γέρακα 4

……………………………

  1. ΝΟ Καλαμακίου 3
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – Μίλων 15-3, Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός 18-4,Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 4-19, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 21-3, Μίλων – Ιωνικός 6-10, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 2-9,Ολυμπιακός – Μίλων 18-1, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Χαλανδρίου 7-11, Ιωνικός – Ολυμπιακός 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Ιωνικός ο οποίος μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Μίλων – Εθνικός Πειραιά 2-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. Εθνικός Πειραιά 6

………………………………..

  1. Ιωνικός 2
  2. Μίλων 0

** Ο Ιωνικός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Άρης Νίκαιας 25-3,Άρης Νίκαιας – Παναθηναϊκός 0-27, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Άρης Νίκαιας 15-5, Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 8-16,Παλαιό Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 24-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 14-2, Άρης Νίκαιας – Παλαιό Φάληρο 0-19, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 10
  2. Παλαιό Φάληρο 10
  3. Παναθηναϊκός 6

…………………………………..

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
  2. Άρης Νίκαιας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Πατρών 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών 8-9,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15, Νηρέας Λαμίας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 10-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Λαμίας 18-6,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 7-18, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 8-7, ΝΟ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 12-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

………………………………

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3
  2. Νηρέας Λαμίας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ποσειδώνιο, Εθνικό):

Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-9, ΠΑΣ Φοίβος – Πύρρος Ιωαννίνων 5-0 χωρίς αγώνας (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο Πύρρος που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),Πύρρος Ιωαννίνων – Ηρακλής 5-4, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 9-7, ΝΟ Καβάλας – Πύρρος Ιωαννίνων 9-2, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 3-18,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Καβάλας 17-5, ΠΑΣ Φοίβος – Ηρακλής 11-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πύρρος που μηδενίστηκε και του αφαιρέθηκε άλλος ένας βαθμός), ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 12
  2. ΠΑΣ Φοίβος 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

………………………………

  1. Πύρρος Ιωαννίνων 1
  2. Ηρακλής 0

*** Ο Πύρρος Ιωαννίνων έχει δύο μηδενισμούς και του έχουν αφαιρεθεί δύο (-2) βαθμοί.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ποσειδώνιο, Εθνικό):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 8-5, ΠΑΟΚ – ΚΕ Κοζάνης 27-1, ΑΣ Απόλλο – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23-3,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μακεδονικός 4-6, ΚΕ Κοζάνης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 6-12, Μακεδονικός – ΚΕ Κοζάνης 7-5, ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 20-0, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 5-10,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΕ Κοζάνης 4-13, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 15-2, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-1, ΚΕ Κοζάνης – ΑΣ Απόλλο 3-15, Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 1-22, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΑΣ Απόλλο 12
  3. Μακεδονικός 6
  4. ΚΕ Κοζάνης 6

…………………………

  1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 2-13,Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 4-6, ΝΑΣ Ημαθίας – ΟΕΑΝΑΒ 7-7, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-9, ΝΟ Λάρισας – ΝΑΣ Ημαθίας 11-3,ΝΑΣ Ημαθίας – ΟΥΚ Βόλου 7-11, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, Νίκη Βόλου – ΝΑΣ Ημαθίας 11-2, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 10
  2. Νίκη Βόλου 9
  3. ΟΥΚ Βόλου 7

………………………………..

  1. ΝΑΣ Ημαθίας 1
  2. ΟΕΑΝΑΒ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 16-1,ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 7-9, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 4-14.Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………

  1. ΟΦΗ 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 6-8/5. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 20/4 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ                3. Γ’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΝΟ ΧΙΟΥ                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ               ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                           ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                             ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

  1. Δ’ ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ               5.  Α’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ                6. Β’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                        ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                           ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                            ΠΑΟΚ ΑΣ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                           ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                          ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

                                                                                                            ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

                                                                                                                                                           

  1. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ                         8. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ

             

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                 

ΟΕΑ/ΝΑΒ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                  

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                             ΟΦΗ                                            

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                  

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                                                                 

                                                                                                           

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                    ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                                 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ              

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 20:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                            ΝΟ ΧΙΟΥ

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 21:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 10:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                               ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 21:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.                         ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 11:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 21:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 22:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                   ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.      

ΩΡΑ: 21:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΠΑΟΚ                                                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 08:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΣΑΠΚ ΝΕΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:00               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΟΚ                                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                         ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 08:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 09:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΟΚ                                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 15:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 16:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:30                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:30                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΟΦΗ              

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 16:30                 ΟΦΗ                                                 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Τρομερή μάχη γίνεται στον 1ο Όμιλο της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών με τέσσερις από τις πέντε ομάδες να είναι ισόβαθμες στην κορυφή της βαθμολογίας με 6 βαθμούς, μετά τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής αυτό το Σαββατοκύριακο (9 και 10/4).

Στους σημερινούς αγώνες (Κυριακής 10/4), ο Πανιώνιος νίκησε τον Ιωνικό στο ντέρμπι του 1ου Ομίλου με 7-6, στον 2ο Όμιλο ο ΓΣ Περιστερίου επιβλήθηκε 8-7 του ΝΟ Λάρισας και ο Απόλλων Σμύρνης 11-8 της Χαλκίδας, ενώ για τον 3ο ο ΝΑΟ Κέρκυρας πήρε την πρώτη του νίκη, και μάλιστα εκτός έδρας, με 10-6 επί του Ηρακλή στο Ποσειδώνιο.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του Σαββατοκύριακου και οι βαθμολογίες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ: ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 9-7, Πανιώνιος – Ιωνικός 7-6, ρεπό ο ΝΟ Χανίων.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. ΝΟ Χανίων 6 (3 αγ.), 2. Ιωνικός 6 (4 αγ.), 3. ΟΦΗ 6 (3 αγ.), 4. Πανιώνιος 6 (3 αγ.), 5. ΝΟ Ρεθύμνου 0 (3 αγ.).

2ος ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Λάρισας 8-7, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Χαλκίδας 11-8, ρεπό ο ΝΟ Πατρών.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. ΝΟ Πατρών 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Χαλκίδας 6 (4 αγ.), 3. Απόλλων Σμύρνης 4 (3 αγ.), 4. ΓΣ Περιστερίου 4 (3 αγ.), 5. ΝΟ Πατρών 0 (3 αγ.).

3ος ΟΜΙΛΟΣ: Ηλυσιακός – ΑΣ Απόλλο 10-9, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-10, ρεπό ο Νηρέας Γέρακα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. Νηρέας Γέρακα 9 (3 αγ.), 2. Ηλυσιακός 6 (3 αγ.), 3. ΑΣ Απόλλο 4 (4 αγ.), 4. ΝΑΟ Κέρκυρας 3 (3 αγ.), 5. Ηρακλής 1 (3 αγ.).

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Πατρών στον 2ο Όμιλο και ο Νηρέας Γέρακα στον 3ο διατηρούν το απόλυτο των νικών (3 στα 3) και μετά την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο (σε τρεις Ομίλους).

Η ομάδα της Πάτρας (ΝΟΠ) επικράτησε με 12-7 εκτός έδρας του ΝΟ Λάρισας (2ος Όμιλος), ενώ σπουδαία νίκη πέτυχε και ο Νηρέας Γέρακα στην έδρα του ΝΑΟ Κέρκυρας με 8-7 (3ος Όμιλος), με γκολ στα 3 δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε.

Στο Ποσειδώνιο της Θεσσαλονίκης είχαμε επεισοδιακό φινάλε στο ματς ανάμεσα στους Θεσσαλονικιούς ΑΣ Απόλλο και Ηρακλή (3ος Όμιλος) που έληξε ισόπαλο 9-9. Στα 25 δευτερόλπετα πριν από τη λήξη του αγώνα, κι ενώ το σκορ ήταν 9-8 υπέρ του Ηρακλή, αποβλήθηκε χωρίς αντικατάσταση ο Μέτσας του Ηρακλή επειδή γρονθοκόπησε αντίπαλο και στη συνέχεια ακολούθησε γενική σύρραξη μέσα στην πισίνα με αποτέλεσμα να αποβληθούν κι άλλοι παίκτες, αλλά με αντικατάσταση. Μετά την ολιγόλεπτη διακοπή το ματς συνεχίστηκε και με πέναλτι ο ΑΣ Απόλλο ισοφάρισε στο τελικό 9-9.

Όλα τα ματς του Σαββατοκύριακου για την 3η αγωνιστική και οι Βαθμολογίες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 3-7, Ιωνικός – ΟΦΗ 12-11.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. Ιωνικός 6 (3 αγ.), 2. ΝΟ Χανίων 6 (3 αγ.), 3. Πανιώνιος 3 (2 αγ.), 4. ΟΦΗ 3 (2 αγ.), 5. ΝΟ Ρεθύμνου 0 (2 αγ.).

2ος ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Πατρών 7-12, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χαλκίδας 3-7 (άλλαξαν έδρες στους δυο γύρους).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. ΝΟ Πατρών 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Χαλκίδας 6 (3 αγ.), 3. Απόλλων Σμύρνης 1 (2 αγ.), 4. ΓΣ Περιστερίου 1 (2 αγ.), 5. ΝΟ Λάρισας 0 (2 αγ.).

3ος ΟΜΙΛΟΣ: ΝΑΟ Κέρκυρας – Νηρέας Γέρακα 7-8, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 9-9.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. Νηρέας Γέρακα 9 (3 αγ.), 2. ΑΣ Απόλλο 4 (3 αγ.), 3. Ηλυσιακός 3 (2 αγ.), 4. Ηρακλής 1 (2 αγ.), 5. ΝΑΟ Κέρκυρας 0 (2 αγ.).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Χανίων και ο ΟΦΗ πέτυχαν σήμερα Σάββατο (26/3) τις πρώτες νίκες τους στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Α’ φάσης της διοργάνωσης.

Η ομάδα των Χανίων νίκησε τον Ιωνικό με 8-6 (σε ένα παιχνίδι που αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα ο προπονητής του ΝΟ Χανίων Ηλίας Μαχαίρας και ο Κατσουλάκης) στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου και ο ΟΦΗ επικράτησε του Πανιωνίου με 11-10, στο ίδιο κολυμβητήριο.

Τη δεύτερη νίκη του στον 3ο Όμιλο, επίσης στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, πέτυχε ο Νηρέας Γέρακα, αυτή τη φορά στην έδρα του, με 9-8 επί του ΑΣ Απόλλο.

Ο ΝΟ Πατρών διπλασίασε τις νίκες του στον 2ο Όμιλο της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, καθώς νίκησε στην έδρα του (στο κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός») τον ΝΟ Χαλκίδας με 15-8.

Στον άλλον σημερινό αγώνα της 2ης αγωνιστικής του ίδιου Ομίλου, στο κολυμβητήριο του Περιστερίου, είχαμε ισοπαλία 7-7 ανάμεσα στον γηπεδούχο ΓΣ Περιστερίου και τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Για τον 3ο Όμιλο, στο πλαίσιο επίσης της 2ης αγωνιστικής, το μεσημέρι, ο Ηλυσιακός ήταν εκρηκτικός και νίκησε μέσα στο Ποσειδώνιο της Θεσσαλονίκης τον Ηρακλή με 16-8.

Οι μέχρι στιγμής ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ σε όλους τους Ομίλους:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. ΟΦΗ 3 (1 αγ.), 2. Ιωνικός 3 (2 αγ.), 3. Πανιώνιος 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Χανίων 3 (2 αγ.), 5. ΝΟ Ρεθύμνου 0 (1 αγ.).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. ΝΟ Χαλκίδας 3 (2 αγ.), 3. ΓΣ Περιστερίου 1 (1 αγ.), 4. Απόλλων Σμύρνης 1 (2 αγ.), 5. ΝΟ Λάρισας 0 (1 αγ.).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3ου ΟΜΙΛΟΥ: 1. Νηρέας Γέρακα 6 (2 αγ.), 2. Ηλυσιακός 3 (2 αγ.), 3. ΑΣ Απόλλο 3 (2 αγ.), 4. ΝΑΟ Κέρκυρας 0 (1 αγ.), 5. Ηρακλής 0 (1 αγ.).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Άνοιξε η αυλαία του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών με τη διεξαγωγή, αυτό το Σαββατοκύριακο, της 1ης αγωνιστικής και στους τρεις Ομίλους της Α’ Φάσης (που γίνεται φέτος με αγωνιστικές σε διαφορετικές ημερομηνίες).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

Ιωνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 14-9, Πανιώνιος – ΝΟ Χανίων 8-6.

2ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Λάρισας 7-5, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Πατρών 9-11.

3ος ΟΜΙΛΟΣ:

Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 6-9, ΑΣ Απόλλο – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-7.