Ετικέτα: ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 13:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 12:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΛΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΡΗΣ -ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΑΣ ΑΡΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:30 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ- ΑΣ ΠΑΟΚ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΑΡΗΣ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΣ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΑΣ ΑΡΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου και Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας είναι οι ημιτελικοί του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, όπως προέκυψαν το Σάββατο (16/7) το βράδυ με την ολοκλήρωση των αγώνων των δύο Ομίλων της Τελικής φάσης στα κολυμβητήρτια Βουλιαγμένης και Πειραιά.
Οι δύο ημιτελικοί θα γίνουν το πρωί της Κυριακής (17/7) στο κολυμβητήριο Βουλιαγμένης. Εκεί θα γίνουν λίγο αργότερα και οι αγώνες κατάταξης για θέσεις 5η-6η και 7η-8η. Το απόγευμα της Κυριακής θα διεξαχθούν, στο κολυμβητήριο Αλίμου, ο μικρός τελικός και ο μεγάλος τελικός που θα αναδείξει την πρωταθλήτρια ομάδα Νεανίδων 2016.
Στον Α’ Όμιλο, λοιπόν, πρώτευσε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με δεύτερο τον ΑΝΟ Γλυφάδας, ενώ στον Β’ πρώτος ήταν ο Ολυμπιακός με δεύτερο τον ΝΟ Ρεθύμνου.
Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας, την Παρασκευή:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Λάρισας 13-6, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 5-0, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-12, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
…………………
3. ΝΕ Πατρών 3
4. ΝΟ Λάρισας 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):
Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Ρεθύμνου 7-19, Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 11-5,Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 13-7, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-7, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 5-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 15-7.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Ολυμπιακός 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
……………………
3. Εθνικός Πειραιά 3
4. ΝΟ Χίου 0
Ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΝΟ Βουλιαγμένης (όπως και στο Εφήβων) θα κριθεί το τρόπαιο της πρωταθλήτριας ομάδας Νεανίδων 2016, στο μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που θα γίνει το απόγευμα της Κυριακής (17/7, 18.00) στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Ο ΝΟΒ επιβλήθηκε με 13-10 του ΝΟ Ρεθύμνου στον πρώτο πρωϊνό ημιτελικό, ενώ ο δεύτερος έληξε 7-7 και κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε με συνολικό σκορ 11-10 (4-3 στα πέναλτι). Και οι δυο ημιτελικοί έγιναν στη Βουλιαγμένη.
Για τις θέσεις 5η-6η: ΝΕ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 9-5. ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 11-3.
Μετά από διάλειμμα ενός χρόνου, στο οποίο κατείχε τον τίτλο ο σημερινός αντίπαλός της, η ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης επανέκτησε τα σκήπτρα στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων.
Ο ΝΟΒ στέφθηκε πανηγυρικά πρωταθλητής 2016, καθώς επικράτησε με 9-1 του Ολυμπιακού στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που έγινε στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Ρεθύμνου που νίκησε τον ΑΝΟ Γλυφάδας με 12-11 στον μικρό τελικό.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στον Άλιμο, εκτός από το Εφηβικό, θα κριθεί και ο τίτλος του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. 1999), η Τελική φάση του οποίου διεξάγεται το τριήμερο 15-17 Ιουλίου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΑΝΟ Γλυφάδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Εθνικό Πειραιά): Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χίου
Οι Ημιτελικοί και οι αγώνες κατάταξης (το πρωί της Κυριακής) θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο του ΝΟΒ στο Λαιμό, ενώ ο μικρός και ο μεγάλος Τελικός το απόγευμα της ίδιας ημέρας στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αλίμου.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 15/07/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο  16/07/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
  1. B’   ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 15/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 19:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΝΟ ΧΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ –ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ –ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΝΟ ΧΙΟΥ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ   17/07/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
ΩΡΑ:  09:00 η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ:  10:00 η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου  
ΩΡΑ:  11:00 η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)
ΩΡΑ:  12:00 η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)
 
 
ΚΥΡΙΑΚΗ  17/07/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ
 
ΩΡΑ:  17:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ  
ΩΡΑ:  18:00 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

ΠΕΚΕΒ       

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ       

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ       

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΕΑ ΝΑΒ            

ΧΑΝΘ                           

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΚΟΠΙ

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ         

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑ/ΣΙΟΥ            

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ       

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΊΚΟΣ         

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ            

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ         

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ      

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος των νεανίδων με τους αγώνες που διεξήχθησαν σήμερα Κυριακή 15/5 στα κολυμβητήρια του Περιστερίου και της Γλυφάδας.

Οι ομάδες που εξασφάλισαν τα 8 εισιτήρια της τελικής φάσης, που θα διεξαχθεί από 15-17 Ιουλίου είναι: η ΝΕ Πατρών, ο Εθνικός ΟΦΠΦ, ο ΝΟ Λάρισας, ο ΝΟ Χίου, ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ο Ολυμπιακός ΣΦΠ, ο ΝΟ Ρεθύμνου και ο ΑΝΟ Γλυφάδας.

Στα παιχνίδια της Κυριακής 15/5 υπήρξαν αρκετά αμφίρροπα παιχνίδια, ιδιαίτερα στον πρώτο όμιλο,πολλά από τα οποία κρίθηκαν στο γκολ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες στους δύο ομίλους:

Α’ Όμιλος(Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Χαλανδρίου 7-6, ΓΣ Περιστερίου – ΝΕ Πατρών 3-17, Εθνικός – ΝΟ Χίου 12-11,Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών 7-17, ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΝΟ Λάρισας – Εθνικός ΟΦΠΦ 6-8, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χίου 11-9, Εθνικός ΟΦΠΦ – Νηρέας Χαλανδρίου 6-12 , ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Λάρισας 6-8 ,Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 7-11, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 4-8, Εθνικός ΟΦΠΦ – ΓΣ Περιστερίου 11-6, ΝΟ Χίου – ΝΟ Λάρισας 6-7, ΝΕ Πατρών – Εθνικός ΟΦΠΦ 9-10, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-10

 

Η τελική βαθμολογία

  1. Εθνικός ΟΦΠΦ 12
  2. ΝΕ Πατρών 12
  3. ΝΟ Λάρισας 9
  4. ΝΟ Χίου 6

    ……………………………….

  5. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  6. ΓΣ Περιστερίου 0

 Β’ Όμιλος(Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός ΣΦΠ 7-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 10-3, Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-10 ,ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου 13-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 18-7 ,Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ρεθύμνου 4-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός ΣΦΠ 14-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 11-9, Ολυμπιακός ΣΦΠ – Τρίτων Αμαρουσίου 15-3

 

Η τελική βαθμολογία

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 6
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  4. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

    ………………………………..

  5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ               3. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       ΑΟ ΟΛΥΜΠ. ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ            ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                         ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                     ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.        ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                             ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  5.  ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

 

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            

ΧΑΝΘ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ                        

ΠΕΚΕΒ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                             

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                         ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                                 

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ        ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ          

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 13:15                 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.              ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ: 14:30                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ             ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 21:30                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                       ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:15                 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.              ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

           

4η  αγωνιστική            Δευτέρα                                               9/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

1η  αγωνιστική            Πέμπτη                                               12/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ      ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                       ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ     

ΩΡΑ: 21:30                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                   ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ            

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 09:30                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                   ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 10:30                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ               ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ                  ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                       ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ                                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

           

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                   ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                    ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00     ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΧΑΝΘ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                 ΠΕΚΕΒ                                              ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 12:00                 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                    ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 13:00                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΠΕΚΕΒ                                               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 10:00                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                      ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                 ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                      ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                 ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 21:00     ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                      ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/4) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων και αναδείχθηκαν οι εννέα (9) από τις δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (1-3/7). Η δέκατη ομάδα θα προκύψει από τον αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων των Ομίλων Α’ Αττικής και Β’ Αττικής, δηλαδή ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου, ο οποίος θα γίνει σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΚΟΕ.

Οι εννέα που έχουν πάρει την πρόκριση είναι οι: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός (από τον Α΄Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας, ΠΑΟΚ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).

Στον Γ’ Όμιλο Αττικής υπήρξε τριπλή ισοβαθμία στη 2η θέση ανάμεσα σε Νηρέα Χαλανδρίου, Εθνικό Πειραιά και ΓΣ Περιστερίου, αλλά ευνοήθηκε ο Νηρέας που είχε την καλύτερη διαφορά τερμάτων στα παιχνίδια μεταξύ των τριών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των τεσσάρων Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Πεντέλης):

Ιωνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-9, ΝΕ Λαμίας – Άρης Νικαίας 8-12,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Λαμίας 21-7, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 15-6, Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ρεθύμνου 6-16, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 0-16,ΝΕ Πατρών – Άρης Νίκαιας 25-3, Ιωνικός – ΝΕ Λαμίας 19-7, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών 13-19, Άρης Νίκαιας – Ιωνικός 3-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 12
  2. Ιωνικός 9

………………………….

  1. ΝΕ Ρεθύμνου 6

………………………….

  1. Άρης Νίκαιας 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πεντέλης, Βουλιαγμένης):

Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 7-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 29-0,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Πανιώνιος 2-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 21-2, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-10,ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 6-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 13-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-21.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

……………………………….

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 6

……………………………….

  1. Πανιώνιος 3
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 15-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός Πειραιά 10-6,Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 16-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 10-11, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 5-16, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 12-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Νρέας Χαλανδρίου 3 (20-17 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 3 (21-22 μεταξύ των τριών)
  2. ΓΣ Περιστερίου 3 (23-25 μεταξύ των τριών)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 7-14,ΝΟ Λάρισας – ΑΣ Απόλλο 17-4, ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας 6-13, ΑΣ Απόλλο – ΝΟ Χίου 1-23,ΝΟ Χίου – ΠΑΟΚ 24-1, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 5-23

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6
  3. ΠΑΟΚ 3

…………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Κορασίδων θα διεξαχθεί 1-3/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                                 2. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                                                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ            ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ      ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                                 ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ             

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                              4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                                         ΝΟ ΧΙΟΥ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                              ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                                               ΠΑΟΚ ΑΣ

                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                      

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 21:30                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                   ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:45                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 14:00    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:15               ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:45                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/04/2016

ΩΡΑ: 20:00    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                             ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 21:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                              ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. 

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 10:15                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 18:45                ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ                               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 11:00    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΑΠΟΛΛΟ                                          ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 20:00               ΟΞΥΓΟΝΟ                                         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 11:00    ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΟΞΥΓΟΝΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΟΚ                                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΠΑΟΚ                       

ΩΡΑ: 10:00                ΟΞΥΓΟΝΟ                                        ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 15:00                ΠΑΟΚ                                                ΟΞΥΓΟΝΟ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα (27/3) ο Α’ Γύρος της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε (5) ομίλους, με τέσσερις (4) ομάδες να έχουν το απόλυτο με 12 βαθμούς και μια ισοβαθμία στην πρώτη θέση στον Όμιλο του Βόλου.

Σημειώνεται πως, μετά το τέλος των δύο γύρων της  Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, προκρίνονται για την  Β’ Φάση, ενώ οι δύο (2) τελευταίες ομάδες σχηματίζουν δύο  (2) ομίλους των πέντε (5) ομάδων, που αγωνίζονται στα  Play Out της Β Φάσης επίσης  με το σύστημα  Pool.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αμαρουσίου): ΑΟ Βετεράνοι – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4-12, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 14-4,Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 15-9, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-8, ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Βετεράνοι 9-9, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Νηρέας Χαλανδρίου 4-12,ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-8, Δελφίνια Μεταμόρφωσης  – Νηρέας Χαλανδρίου 6-8, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-9, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Βετεράνοι 11-7,Τρίτων Αμαρουσίου- ΑΟ Βετεράνοι 8-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου- Νηρέας Χαλανδρίου 2-13,Δελφίνια Μεταμόρφωσης- Τρίτων Αμαρουσίου 13-5, ΑΟ Βετεράνοι- ΝΟ Αγίου Νικολάου 5-8

Η Βαθμολογία: 1. Νηρέας Χαλανδρίου 18 (6 αγ.), 2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 12 (6 αγ.), 3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 9 (6 αγ.), 5. ΑΟ Βετεράνοι 4 (7 αγ.), 5. ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 4 (7 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης): ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Τρίαινας Βούλας 2-14, ΚΟΠ Ιλισίων – Μίλων ΑΟΝΣ  7-3, Μίλων ΑΟΝΣ – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 12-3, ΑΟ Ολ. Πετρούπολης – ΚΟΠ Ιλισίων 4-14, ΝΟ Τρίαινας Βούλας – Μίλων ΑΟΝΣ 7-8, ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 6-7,ΑΟ Ολ. Πετρούπολης – ΝΟ Τρίαινας Βούλας 3-6, ΚΟΠ Ιλισίων – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 9-2, Μίλων ΑΟΝΣ – ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 11-5, ΝΟ Τρίαινας Βούλας – ΚΟΠ Ιλισίων 7-10

Η Βαθμολογία: 1. ΚΟΠ Ιλισίων 12 (4 αγ.), 2. Μίλων ΑΟΝΣ 9 (4 αγ.), 3. ΝΟ Τρίαινας Βούλας 6 (4 αγ.), 4. ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 3 (4 αγ.), 5. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 0 (4 αγ.)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): ΝΟ Ναυπλίου – ΑΟ Καστέλλας 8-8, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Ναυπλίου 13-10, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 3-4, ΑΟ Καστέλλας – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-11, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πάτρας 8-9,Νηρέας Πάτρας – ΑΟ Καστέλλας 9-4, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 7-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Πάτρας 8-5, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Καλαμάτας 7-9

Η Βαθμολογία: 1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12 (4 αγ.), 2. ΝΟ Καλαμάτας 9 (4 αγ.), 3. Νηρέας Πάτρας 6 (4 αγ.), 4. ΝΟ Ναυπλίου 1 (4 αγ.), 5. ΑΟ Καστέλλας 1 (4 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΧΑΝΘ – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 16-4, ΠΕΚΕΒ – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-10, ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΠΕΚΕΒ 17-6, ΝΟ Καβάλας – ΧΑΝΘ 6-24, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 17-6, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Καβάλας 17-7,ΧΑΝΘ – ΠΕΚΕΒ 11-8, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-12, ΜΓΣ Πανσερραϊκός –  ΝΟ Καβάλας 1-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΧΑΝΘ 9-12

Η Βαθμολογία: 1. ΧΑΝΘ 12 (4 αγ.), 2. ΠΕΚΕΒ 7 (4 αγ.), 3. ΑΠΣ Οξυγόνο 7 (4 αγ.), 4. ΝΟ Καβάλας 3 (4 αγ.), 5. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 0 (4 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Νηρέας Λαμίας 16-7, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΝΕ Λαμίας 14-8, ΝΕ Λαμίας  – ΟΥΚ Βόλου 5-14, Νίκη Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 12-11, ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λαμίας 13-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-8,Νίκη Βόλου – ΓΣ Νηρέας Λαμίας 14-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 7-21, ΝΕ Λαμίας – Νίκη Βόλου 3-12, ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-15

Η Βαθμολογία: 1. ΟΥΚ Βόλου 10 (4 αγ.), 2. Νίκη Βόλου 10 (4 αγ.), 3. ΟΕΑ/ΝΑΒ 6 (4 αγ.), 4. Νηρέας Λαμίας 3 (4 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας 0 (4 αγ.)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ανοίγει αύριο Παρασκευή 25/3 η αυλαία των αγώνων του Α’ Γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με αγώνες και στους πέντε (5) Ομίλους. Ο Α’ γύρος θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 27/3.

Αναλυτικά οι πέντε Όμιλοι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Αμαρουσίου, Γέρακα): ΝΟ Αγ. Νικολάου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Βετεράνοι, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης): Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαιανα Βούλας, Μίλων.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): Νηρέας Πάτρας, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ, ΠΕΚΕΒ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου): Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας.

Μετά το τέλος των δύο γύρων της Α’ φάσης (ο Β’ γύρος θα γίνει 6-8/5), οι τρεις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται για τη Β’ φάση (24-26/6). Η Τελική φάση θα γίνει 22-24/7.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ       

ΩΡΑ: 20:30                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 20:30                ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ: 15:00                            ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΔΡΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                       ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ  

ΩΡΑ: 18:30                ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ          

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ               ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ                               ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

           

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                         ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΧΑΝΘ                                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΠΕΚΕΒ                                             ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                 ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΧΑΝΘ                                                            ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:00    ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (20/3) το βράδυ οι αγώνες της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και αναδείχθηκαν οι 24 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στη Γ’ φάση της διοργάνωσης (8-10/4).

Είναι οι: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών και ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Β’ φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Εθνικός Πειραιά – Άλμα Κλαμπ 18-5, ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 3-11, Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 11-5, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 10-6, Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός 5-19, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 4-13, Πανιώνιος – Άλμα Κλαμπ 7-4, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 8-8, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 5-6, Άλμα Κλαμπ – ΓΣ Περιστερίου 2-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 12
  2. Παναθηναϊκός 9
  3. ΓΣ Περιστερίου 4 (ήττα 10-6 από τον 1ο Πανιώνιο)

…………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 4 (ήττα 13-4 από τον 1ο Πανιώνιο)
  2. Άλμα Κλαμπ 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-14, Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

…………………………………..

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 1
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ιλίσιο, Αλίμου):

Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 5-11, ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 5-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-14, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-15, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 10-2, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 8-4, ΝΟ Χίου – Νηρέας Γέρακα 17-8, ΝΟ Καλαμακίου – Ηλυσιακός 12-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 8-14, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Καλαμακίου 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 12
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  3. ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………..

  1. Νηρέας Γέρακα 3
  2. Ηλυσιακός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-4, ΟΦΗ – Ολυμπιακός 3-15, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 5-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-5, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 6-6, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

Ολυμπιακός 9

ΝΟ Χανίων 4

ΝΟ Ρεθύμνου 2

…………………………

ΟΦΗ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Καβάλας 10-6, ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 10-7, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 5-9, ΝΕ Λαμίας – ΠΑΣ Φοίβος 11-20, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 7-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λαμίας 13-6, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Καβάλας 10-12, ΠΑΣ Φοίβος – ΚΕ Κοζάνης 15-7, Πανσερραϊκός – ΝΕ λαμίας 11-3, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. ΚΕ Κοζάνης 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………

  1. Πανσερραϊκός 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 37-2, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 14-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 1-22, ΑΣ Απόλλο – Πύρρος Ιωανννίνων 4-10, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 23-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 6
  3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 2-23, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 4-11, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-4, Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 11-8, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 2-7, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 0-19, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 2-7, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-3, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 13-6, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 12
  2. ΝΟ Λάρισας 6 (11-8 μεταξύ των τριών ισοβαθμησάντων)
  3. Νίκη Βόλου 6 (14-15 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………..

  1. Νηρέας Λαμίας 6 (13-15 μεταξύ των τριών)
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Ιωνικός – ΝΟ Πατρών 5-20, ΝΕ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 6-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-10, Παλαιό Φάληρο – ΝΕ Πατρών 16-1, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 22-2, Ιωνικός – Παλαιό Φάληρο 1-16, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 9-7, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Πατρών 16-7, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 9-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 14-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

……………………………..

  1. Ιωνικός 3
  2. ΑΟ Πετρούπολης 0

Η Γ’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 8-10/4. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 30/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε οκτώ (8) συνολικά Ομίλους και με τη συμμετοχή 39 ομάδων, διεξάγεται από αύριο (18/3) έως και την Κυριακή (20/3) η Β’ προκριματική φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης):Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Χαϊδαρίου):ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ.Γέρακα):ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  4. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός
  5. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο):ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός
  6. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ.Ποσειδώνιο):Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης
  7. Όμιλος Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας):Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Πατρών, ΑΟ Πετρούπολης

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠ                                  ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                

ΩΡΑ: 21:30                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 10:30                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:00                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 10:00                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

               

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                      ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

               

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 13:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 14:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                              ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:00          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:30                          ΟΦΗ                                                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 12:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                          ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 21:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 22:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 10:00                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    ΑΣ ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 20:00                          ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                       ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 12:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     

ΩΡΑ: 20:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 10:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 08:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 15:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 16:30                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή) οι αγώνες της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων σε όλους τους Ομίλους και αναδείχθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται στη Β’ (Ημιτελική) φάση της διοργάνωσης (13-15/5).

Είναι οι: Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ιωνικός από τον Α’ Όμιλο Αττικής (όλες, δηλαδή, όπως αποφασίστηκε μετά την αποχώρηση του ΟΦΗ), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου από τον Β’ Όμιλο Αττικής, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου από τον Γ’ Όμιλο Αττικής, ΝΟ Λάρισας και αναμένει απόφαση του ΔΣ της ΚΟΕ η ΝΕ Λαμίας, από τον Όμιλο Λάρισας.

Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε κάθε Όμιλο, εκτός από τον Ά Όμιλο Αττικής που αποφασίστηκε να περάσουν όλες μετά την αποχώρηση του ΟΦΗ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 9-9, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 22-10, Ολυμπιακός – Ιωνικός 10-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός Πειραιά 5-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 11-11, Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός 14-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Εθνικός Πειραιά 7
  2. Ολυμπιακός 5
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 4
  4. Ιωνικός 0

……………………………………….

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

Τρίτων Αμαρουσίου – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8 (Ο συγκεκριμένος αγώνας ολοκληρώθηκε μετά από περίπου δύο ώρες, διότι λίγο πριν από τη λήξη της γ’ περιόδου, και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο 8-8, οι διαιτητές Γιαννούλης και Μαρκοπούλου διαπίστωσαν πως αγωνίζεται παίκτρια του Τρίτωνα Αμαρουσίου η οποία είχε αποβληθεί με τρεις ποινές στα 8 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη της β’ περιόδου. Έτσι, μετά από ημίωρη περίπου διακοπή (για την απαραίτητη συνεννόηση προκειμένου να εφαρμοστεί ο κανονισμός σε τέτοιες περιπτώσεις) οι διαιτητές ξαναγύρισαν και ξανάρχισαν το παιχνίδι από το χρονικό σημείο που είχε καταλογιστεί η τρίτη αποβολή της συγκεκριμένης παίκτριας, δηλαδή 0.08 πριν από τη λήξη του β’ οκταλέπτου, όταν το σκορ ήταν 6-4 υπέρ του Νηρέα Χαλανδρίου. Τιμώρησαν, εξάλλου, και τον Τρίτωνα καταλογίζοντας πέναλτι υπέρ του Νηρέα. Το πέναλτι αποκρούστηκε και ο Τρίτων, παρότι είχε βρεθεί σε δυσμενή θέση, έκανε τελικά την ανατροπή και κέρδισε εύκολα τον αγώνα. Οι άνθρωποι του Τρίτωνα είχαν προαναγγείλει, μάλιστα, ότι θα υποβάλουν ένσταση, αλλά τελικά δεν το έκαναν). Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-26.ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου 12-1, ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος 18-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-14, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΕ Πατρών 5-7, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 19-9, Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 7-17, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 11-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 14-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. ΝΕ Πατρών 9
  3. Τρίτων Αμαρουσίου 6
  4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

……………………………………

  1. Πανιώνιος 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 18-3, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Περιστερίου 6-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 21-1, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χίου 2-15, ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 13-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-21.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΓΣ Περιστερίου 3

………………………………….

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 20-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 3

…………………………………

  1. ΝΕ Λαμίας 0

…………………………………

Ο ΑΠΣ Οξυγόνο δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Η Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος Νεανίδων θα διεξαχθεί 13-15 Μαϊου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/4 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

 Με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης αρχίζει αύριο (11Μαρτίου) το φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. 1999). Οι 4 Όμιλοι:

  1. Α’ Αττικής (κολ. Πεντέλης):ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
  2. Β’Αττικής (κολ. ΑΝΟΓ):ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

3.Γ’ Αττικής (κολ. Περιστερίου): ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

  1. ΄Ομιλος Λάρισας (κολ.Λάρισας):ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
  2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                             12/3/2016

ΩΡΑ:   18:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:   19:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                           ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

2η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ:   10:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                   ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ:   18:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ     ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             11/3/2016

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:   21:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              12/3/2016

ΩΡΑ:   11:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:   12:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              12/3/2016

ΩΡΑ:   17:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ:   09:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:   10:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ:   16:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   17:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                             12/3/2016

ΩΡΑ:   19:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ:   20:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛ.                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ: 10:00                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   11:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛ.                          ΝΟ ΧΙΟΥ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                                       ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   18:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛ.                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                                         11/3/2016

ΩΡΑ:   20:30               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              12/3/2016

ΩΡΑ: 10:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              12/3/2016

ΩΡΑ:   16:00  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                       ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (24/2) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Β’ προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (18-20 Μαρτίου).

Α’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Όμιλος Βόλου: Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Όμιλος Πατρών: Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης

Στην Γ’ προκριματική φάση (8-10 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 24 ομάδες (3 από κάθε Όμιλο).

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΙ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (27/1) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις τριών ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, καθώς και της Β’ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

ΝΕΑΝΙΔΕΣ, Α ’Φάση 11-13 Μαρτίου

Α’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ιωνικός Νίκαιας, ΟΦΗ, Εθνικός Πειραιά

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου

Δ’ Όμιλος (Λάρισα): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Λάρισας

Στην Β’ προκριματική φάση (13-15 Μαϊου) προκρίνονται συνολικά 13 ομάδες, αποκλειομένων των τελευταίων στην κατάταξη κάθε Ομίλου.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’ Φάση 15-17 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΕΛαμίας, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά

Δ’ Όμιλος: ΝΟ Χίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας

Στην Τελική φάση (1-3 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 2 πρώτες από τον Α’, Β’, Γ’ Όμιλο, οι 3 πρώτες από τον Δ’ Όμιλο και άλλη μία (1) μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων στους Ομίλους Α’ και Β’.  

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’  Φάση 1-3 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος: Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Πατρών

Δ’ Όμιλος: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΝΕ Λαμίας, Πανσερραϊκός

 Στην Τελική φάση (24-26 Ιουνίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

Β’ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ Όμιλος: ΑΟ Βετεράνοι, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαινα Βούλας, Μίλων

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου

Δ’ Όμιλος: ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΧΑΝΘ, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός

Ε’ Όμιλος: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας

Η Α’ Φάση διεξάγεται σε δύο γύρους (25-27 Μαρτίου και 6-8 Μαϊου). Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στην Β’ Φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου, ενώ οι 2 τελευταίες (σύνολο 10) μετέχουν πλέον στους 2 Ομίλους Καθόδου (play out).

Από τους 3 Ομίλους Ανόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου), οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση.

Από τους 2 Ομίλους Καθόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου) οι 2 τελευταίες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, ενώ  οι υπόλοιπες 6 παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (22-24 Ιουλίου), οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πενήντα δύο (52) ομάδες μετέχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης, η κλήρωση της Α’ προκριματικής φάσης (15-17 Ιανουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδς

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου

Δεν προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) οι τελευταίες ομάδες όλων των Ομίλων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

 Πηγή:www.koe.org.gr

Η ΝΕ Πατρών πήρε τον τίτλο στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, καθώς πρώτευσε στην τελική κατάταξη του Ομίλου Ανόδου (πλέι οφ) της Τελικής φάσης της διοργάνωσης μετά και τη διεξαγωγή της αποψινής 10ης και τελευταίας αγωνιστικής στο κολυμβητήριο Πεπανός της Πάτρας. Σημειώνουμε ότι η ΝΕΠ και ο ΓΣ Ηλιούπολης, που κατετάγη τελικά 2ος, είναι οι δυο ομάδες που ανεβαίνουν στην Α1 Ανδρών, κάτι που είχαν εξασφαλίσει από την σημερινή πρωϊνή 9η αγωνιστική και σας είχαμε ενημερώσει νωρίτερα.

Αναλυτικά τα αποψινά τρία τελευταία αποτελέσματα του Ομίλου Ανόδου (πλέι οφ) και η τελική βαθμολογία:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ), Κολυμβητήριο Πεπανός:

ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 16-14, ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός 9-7, ΝΕ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-6,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 6-9, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός 10-17, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 8-9, ΝΟ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χαλκίδας 12-7, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 7-10,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-13, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Πατρών 10-10, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 11-10,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΓΣ Ηλιούπολης 3-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 3-8, Ηλυσιακός – ΝΟ Χαλκίδας 9-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 27
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 25

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 17
  2. Ηλυσιακός 13
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
  4. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ, εξάλλου, στη Β’ Εθνική Ανδρών ο ΟΥΚ Βόλου καθώς πήρε την 6η και τελευταία θέση στην τελική κατάταξη των ομάδων που είχαν απομείνει στον Όμιλο Καθόδου (πλέι άουτ) της Τελικής φάσης της Α2 Ανδρών, οι τελευταίες δύο αγωνιστικές του οποίου έγιναν σήμερα στο κολυμβητήριο Χανίων. Ο ΟΥΚ Βόλου ηττήθηκε στο πιο καθοριστικό ματς με 10-9 από τον ΝΟ Ρεθύμνου που παρέμεινε στην Α2. Θυμίζουμε ότι εκτός από τον ΟΥΚ Βόλου υποβιβάστηκαν ακόμα στην Β’ Εθνική Ανδρών ο Μίλων, η ΝΕ Λαμίας (που δεν εμφανίστηκαν στους αγώνες από ένα σημείο και πέρα, αλλά μηδενίστηκαν σε όλους χάνοντάς τους με 5-0) και ο ΝΟΒΑ (που δεν κατέβηκε καθόλου στα πλέι άουτ).

Τα σημερινά αποτελέσματα του Ομίλου Καθόδου (πλέι άουτ), πρωί και απόγευμα και η τελική βαθμολογία

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ), Κολυμβητήριο Χανίων:

Νηρέας Γέρακα – ΟΥΚ Βόλου 6-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 3-13, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 5-7,ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα 10-11, ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 14-12, Μίλων – ΝΟ Ρεθύμνου 0-5 α.α., ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 5-0 α.α., Ιωνικός – Μίλων 5-0 α.α., ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΥΚ Βόλου 10-9, ΝΕ Λαμίας – ΟΦΗ 0-5 α.α., Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 7-11.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 19
  2. Νηρέας Γέρακα 13
  3. Ιωνικός 13
  4. ΟΦΗ 11
  5. ΝΟ Ρεθύμνου 11

………………………………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 10

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Στο κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας κρίνονται το τριήμερο (17-19 Ιουλίου) τα δύο (2) εισιτήρια της ανόδου στην Α1 Εθνική κατηγορία Ανδρών, με την διεξαγωγή των αγώνων του Β’ Γύρου των πλέι οφ στην Α2 Εθνική κατηγορία Ανδρών.

Η βαθμολογία του Α’ Γύρου:

ΓΣ Ηλιούπολης           15

ΝΕ Πατρών                 12

………………………………..

Ηλυσιακός                  7

ΝΟ Πατρών               7

ΝΑΟ Κέρκυρας          3

ΝΟ Χαλκίδας             0

ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF Α ΦΑΣΗ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             29/5/15

ΩΡΑ:   17:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   21:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  30/5/15

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   13:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

ΩΡΑ:   14:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  30/5/15

ΩΡΑ:   19:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   21:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  31/5/15

ΩΡΑ:   10:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   11:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   12:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  31/5/15

ΩΡΑ:   17:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛ       

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

ΩΡΑ:   19:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΟΜΙΛΟΣPLAYOFF Β ΦΑΣΗΚΟΛ/ΡΙΟΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             17/7/15

ΩΡΑ:   18:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   19:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   20:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   10:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   11:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

ΩΡΑ:   12:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   19:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   12:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   17:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛ       

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

ΩΡΑ:   19:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Τα πλέι άουτ

Σ’ ότι αφορά τα πλέι άουτ, οι 6 ομάδες που συνεχίζουν ολοκληρώνουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις το Σαββατοκύριακο (18-19 Ιουλίου) στο κολυμβητήριο Χανίων, με τις 3 τελευταίες αγωνιστικές (5η, 6η, 7η).

Η βαθμολογία των 4 πρώτων αγωνιστικών:

ΝΟ Χανίων                 10

Νηρέας Γέρακα           10

ΟΦΗ                           8

Ιωνικός Νίκαιας           7

ΝΟ Ρεθύμνου             5

ΟΥΚ Βόλου                2

Μίλων                        1

ΝΕ Λαμίας                  0

Στην Β’ Εθνική κατηγορία, μαζί με ΝΟΒΑ (δεν κατέβηκε στα πλέι άουτ), Μίλωνα και ΝΕ Λαμίας (αγωνίστηκαν στις 4 πρώτες αγωνιστικές των πλέι άουτ), θα υποβιβαστεί και η τελευταία ομάδα (6η) της τελικής βαθμολογίας.

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   13:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:   14:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:   21:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   09:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:   10:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   21:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  28/6/15

ΩΡΑ:   08:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ      

ΩΡΑ:   09:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:   10:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 

ΩΡΑ:   11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ           

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  28/6/15

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:   18:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:   20:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          ΧΑΝΙΩΝ

5η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   18:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

6η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   12:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:   13:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

7η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:                           ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ          

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΟΔΟΥ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΝΟ Χανίων και ο Νηρέας Γέρακα έχουν πάρει προβάδισμα στον Όμιλο Καθόδου (των πλέι άουτ) της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών μετά και τις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές που ολοκληρώθηκαν απόψε στο κολυμβητήριο της Ν. Σμύρνης. Κινδυνεύουν άμεσα με υποβιβασμό ο Μίλων και η ΝΕ Λαμίας, ενώ θα το παλέψει ψάχνοντας το θαύμα ο ΟΥΚ Βόλου.

Οι τελευταίες τρεις αγωνιστικές, που θα διαμορφώσουν την οριστική κατάταξη, θα γίνουν το Σαββατοκύριακο 18-19/7. Θυμίζουμε ότι υποβιβάζονται στη Β΄Εθνική οι τρεις τελευταίες της βαθμολογίας, μαζί με τον ΝΟΒΑ που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι μέχρι στιγμής βαθμολογία:

ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ν. Σμύρνης):

ΟΥΚ Βόλου – Ιωνικός 8-9, Νηρέας Γέρακα – ΝΕ Λαμίας 11-9, Μίλων – ΝΟ Χανίων 5-14, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 8-3, Μίλων – ΟΥΚ Βόλου 8-8, ΝΟ Χανίων – ΝΕ Λαμίας 13-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Γέρακα 6-6, Ιωνικός – ΟΦΗ 13-13,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Ρεθύμνου 6-15, ΟΦΗ – Μίλων 13-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χανίων 5-7, Νηρέας Γέρακα – Ιωνικός 10-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 8-8, ΟΥΚ Βόλου – ΟΦΗ 5-5, Ιωνικός – ΝΕ Λαμίας 6-2, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 8-12.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4 αγ.):

  1. ΝΟ Χανίων 10
  2. Νηρέας Γέρακα 10
  3. ΟΦΗ 8
  4. Ιωνικός 7
  5. ΝΟ Ρεθύμνου 5
  6. ΟΥΚ Βόλου 2
  7. Μίλων 1
  8. ΝΕ Λαμίας 0

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΘΟΔΟΥ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Στα κολυμβητήρια Γέρακα και Νέας Σμύρνης διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (27-28/6) οι τέσσερις (4) πρώτες αγωνιστικές των πλέι άουτ (όμιλος Καθόδου) του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Οι υπόλοιπες τρεις (3) αγωνιστικές του Ομίλου θα διεξαχθούν 17-19 Ιουλίου στο κολυμβητήριο Χανίων.

Οι 8 ομάδες του Ομίλου Καθόδου: Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, ΟΦΗ, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Ρεθύμνου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χανίων.

Οι τέσσερις (4) τελευταίες ομάδες της κατάταξης, υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΣ       PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ        ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 27/6/15

ΩΡΑ:  13:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  14:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 27/6/15

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                   Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

 

ΟΜΙΛΟΣ       PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ        Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 27/6/15

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:  10:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 27/6/15

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 28/6/15

ΩΡΑ:  08:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    

ΩΡΑ:  09:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  10:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ           

ΩΡΑ:  11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ          

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 28/6/15

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  18:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

ΟΜΙΛΟΣ       PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ        ΧΑΝΙΩΝ

 

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ:  16:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  17:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                    ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

 

6η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/7/15

ΩΡΑ:  08:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  09:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  11:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

7η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/7/15

ΩΡΑ:  16:30               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                   ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ        

ΩΡΑ:  17:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:  19:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ Α’ ΓΥΡΟΥ ΣΤΗΝ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ,ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΑΝΟΔΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΓΣ Ηλιούπολης έχει πετύχει το απόλυτο των νικών (5Χ5) με την ολοκλήρωση, απόψε, των αγώνων του Α’ γύρου στον Όμιλο Ανόδου (πλέι οφ) της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος Α2 Ανδρών, στο Ιλίσιο κολυμβητήριο, και εμφανίζεται πλέον ως το πρώτο φαβορί για την άνοδο στην Α1. Στη δεύτερη θέση βρίσκεται η ΝΕ Πατρών και έχει ξεφύγει κάπως από τους διώκτες της.

Οι αγώνες του Β΄γύρου, οπότε και θα ξεκαθαρίσουν όλα, είναι προγραμματισμένοι για τις 17-19 Ιουλίου στο κολυμβητήριο Πεπανός της Πάτρας.

Τα αποτελέσματα:

ΓΣ Ηλιούπολης- ΝΟ Χαλκίδας 16-5, Ηλυσιακός ΑΟ- ΝΟ Πατρών  7-7, ΝΕ Πατρών- ΝΑΟ Κέρκυρας 11-9,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 7-11, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός 7-9, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 11-5, ΝΟ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χαλκίδας 10-7, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 5-6,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 7-11, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός 7-9, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 11-5, ΝΟ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χαλκίδας 10-7, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 5-6, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-9, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Πατρών 12-3, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 11-6, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΓΣ Ηλιούπολης 7-13, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 9-10, Ηλυσιακός – ΝΟ Χαλκίδας 13-10.

Η Βαθμολογία (5 αγώνες):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 15
  2. ΝΕ Πατρών 12

…………………………………………….

  1. Ηλυσιακός 7
  2. ΝΟ Πατρών 7
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας 3
  4. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ Α’ ΓΥΡΟΥ ΣΤΗΝ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ,ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΑΝΟΔΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πρεμιέρα αύριο (29/5) των αγώνων του Α’ Γύρου της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στον Όμιλο  Ανόδου (θέσεις 1-6).

Μετέχουν: ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΕ Πατρών, Ηλυσιακός, ΝΟ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Χαλκίδας.

Οι αγώνες του Α’ Γύρου θα διεξαχθούν (29-31/5) στο Ιλίσιο κολυμβητήριο και του Β’ Γύρου (17-19/5) στο κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός»

Οι 2 πρώτες ομάδες ανεβαίνουν στην Α1 Εθνική κατηγορία.

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος Παίδων, της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος Β’ Γυναικών, της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος Γ’ Ανδρών και της Β’ Προκριματικής φάσης Μίνι Παίδων. Αναλυτικά:

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΩΝ (26-28 Ιουνίου, Αθήνα)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Παλαιό Φάληρο, ΠΑΟΚ, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΣ Απόλλο, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (26-28 Ιουνίου)

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΓΑΣ Λέσβου, Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΧΑΝΙΑ): ΑΟ Πετρούπολης, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες.

Η Τελική φάση θα διεξαχθεί 31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ Γ’ ΑΝΔΡΩΝ (17-19 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Άρης Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Πλιτς Πλατς, Άργης Καλαμάτας, ΝΟ Μυτιλήνης

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΣΚ Ροή, Τρίαινα, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Σύρου

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΚΟ Ξάνθης

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΝΟ Αλιβερίου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

Η Τελική φάση θα διεξαχθεί 31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου

Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (19-21 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, Νικητής Μπαράζ, Ιωνικός Νίκαιας – Τρίτων Αμαρουσίου (5/6)

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΕ Πατρών, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χανίων, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, Ηλυσιακός

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΚΕ Κοζάνης, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Καβάλας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

Η Τελική φάση θα διεξαχθεί 17-19 Ιουλίου.