Ετικέτα: Νηρέας Χαλανδρίου

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΟΦΗ πέτυχε μεγάλη νίκη στην έδρα του, με 12-11 επί του ΝΟ Χανίων στο ντέρμπι της Κρήτης, για την 5η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών.
Σημαντική η επικράτηση, εκτός έδρας, του ΓΣ Περιστερίου επί του Νηρέα Χαλανδρίου με 11-5 για τον ίδιο Όμιλο. Ο Ηλυσιακός, εξάλλου, νίκησε με 10-7 τον Ιωνικό, στο ματς που έγινε αργά το βράδυ στο Ιλίσιο (και ήταν επεισοδιακό στο φινάλε) και ανέβηκε προσωρινά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του Α’ Ομίλου, αλλά θα περιμένει το ματς του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΝΟ Ρεθύμνου που γίνεται την Κυριακή (12/2). Την Κυριακή είναι προγραμματισμένα και τα τέσσερα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής του Β΄Ομίλου.
Αναλυτικά τα ματς του Σαββάτου:
ΟΦΗ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 12-11 (3-1, 3-4, 4-2, 2-4). ΟΦΗ: Παπανικολάου 3, Βασιλάκης 5, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1. ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 2, Μπατάκης 1, Χαριτάκης 4, Μπαριωτάκης 2, Βιζυράκης 2.
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 5-11 (1-3, 2-2, 1-2, 1-4). Νηρέας Χαλανδρίου: Κωνσταντίνου 1, Παππάς Αλ. 3, Κόττας 1. ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 1, Σιράπογλου 2, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρτέλης 1, Πετρόπουλος 2, Τσολακίδης 1, Στέλλας 1, Γαβριηλίδης 1.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ 10-7 (2-1, 3-2, 3-1, 2-3). Ηλυσιακός: Χρηστοφίδης 2, Κωνσταντόπουλος Ελ. 3, Γούσης 2, Παύλου 2, Τασσόπουλος 1. Ιωνικός: Δραγώνας 2, Ψιρογιάννης 2, Θέος 1, Παυλάκης 1, Ξυλάς 1. Μετά το σφύριγμα της λήξης -σύμφωνα με το φύλλο αγώνα-, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Ξυλάς γιατί χτύπησε αντίπαλο, ενώ ο αρχηγός του Ιωνικού Θέος δεν υπέγραψε το φύλλο αγώνα και υπήρξε ολιγόλεπτη ένταση.
Ο Απόλλων Σμύρνης επιβλήθηκε άνετα του ΝΟ Ρεθύμνου με 17-8, στο μοναδικό ματς του Α’ Ομίλου για την 5η αγωνιστική της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών που έγινε την Κυριακή (12/2) και παραμένει μόνος πρώτος  στη βαθμολογία.
Για τον Β’ όμιλο, εύκολη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΝΟ Χαλκίδας, με 9-5 επί του Μίλωνα στη Νέα Σμύρνη και βρέθηκε μόνος πρώτος στην κορυφή της κατάταξης του συγκεκριμένου Ομίλου, καθώς εκμεταλλεύτηκε και την ήττα του ΓΣ Ηλιούπολης στην Πάτρα από τη ΝΕΠ (6-5). Ο Νηρέας Γέρακα υπέταξε με 10-7 τον ΟΥΚ Βόλου και ανέβηκε 2ος. Η Νίκη Βόλου, τέλος, πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε στην έδρα της της ΑΕ Χαϊδαρίου με 14-6.
Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17-8 (2-1, 6-2, 5-2, 4-3). Απόλλων Σμύρνης: Μαυρωτάς Λ. 3, Μητρόπουλος 1, Γερακούδης 1, Τσίκλος 2, Παπαδόπουλος Γ. 2, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης 2, Αφρουδάκης Ζ. 1, Χατζηστεφάνου 3. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Πίσσας 1, Ραφτάκης 1, Τσαγκαράκης 1, Φράγκος 3, Παπαδάκης 2.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 10-7 (2-2, 4-2, 3-1, 1-2). Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος Β. 2, Παπαδόπουλος Π. 1, Μαυρεδάκης 2, Τσακιράκης 4, Θεοδωρόπουλος 1. ΟΥΚ Βόλου: Παπαβασιλείου 1, Μαρινάγης 1, Δημητρίου 1, Στεργίου 2, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 1.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 6-5 (1-2, 1-0, 2-2, 2-1). ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ: Ρογδάκης 1, Καρβουντζής 2, Γκαράνης 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Σπυρόπουλος 1, Κοντονής Δ., 2, Κοντονής Αν. 1, Προγάκης 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 14-6 (4-2, 1-0, 4-3, 5-1). Νίκη Βόλου: Δανιήλ 3, Πισσίας 3, Γλούμης 3, Γιαδαρίδης 2, Γκανάτσιος 1, Παπαδημητρίου Ν. 1, Μαρτζούχος 1. ΑΕ Χαϊδαρίου: Κόχειλας I. 4, Ρονζίνο 1, Έντμοντς 1.
ΜΙΛΩΝ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5-9 (1-4, 1-2, 2-2, 1-1). Μίλων: Οικονομίδης 1, Αμπατζόγλου 2, Τριανταφύλλου 2. ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 3, Αλαφάκης 1, Μερκουριάδης 2, Αθανασίου 2, Μπουρνάζος 1.
Μπορείτε να δείτε και τα παιχνίδια του Σαββάτου (11/2) ΕΔΩ.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (5 αγ.):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Απόλλων Σμύρνης  57-30    13
2. Ηλυσιακός  48-33    11
3. ΓΣ Περιστερίου  45-31    10
4. ΝΟ Χανίων 45-35    7
-. ΟΦΗ  32-33    7
6. Ιωνικός  31-42    3
7. Νηρέας Χαλανδρίου  29-47    1
8. ΝΟ Ρεθύμνου  28-64    1
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Χαλκίδας  44-29    13
2. Νηρέας Γέρακα  43-24    12
3. ΓΣ Ηλιούπολης  45-28    10
4. ΝΕ Πατρών  28-31    6
-. ΟΥΚ Βόλου  46-56    6
-. ΑΕ Χαϊδαρίου  29-45    6
7. Νίκη Βόλου  38-44    3
8. Μίλων  28-44    3

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

Πηγή:www.koe.org.gr
Με την πρόκριση τριών ακόμα ομάδων και συγκεκριμένα της ΚΕ Κοζάνης, των Δελφινιών Πτολεμαϊδας και του Πύρρου Ιωαννίνων, από τους αγώνες του εναπομείναντα Ομίλου Πτολεμαϊδας της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, που ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (29/1), συμπληρώθηκε το παζλ των 43 ομάδων που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ προκριματική φάση στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθένα από τους 11 συνολικά Ομίλους.
Οι 43 ομάδες που προκρίθηκαν είναι: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, Ηρακλής, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Μίλων, Τρίτων Αμαρουσίου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Ιωνικός, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Καλαμακίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 5-10, ΚΕ Κοζάνης – Δελίνια Πτολεμαϊδας 6-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΚΕ Κοζάνης 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
3. Πύρρος Ιωαννίνων 3
………………………………………….
4. ΝΑΟ Κέρκυρας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – ΧΑΝΘ 14-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 3-16. Ρεπό ο Πανσερραϊκός,ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 15-7, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 2-21, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 1-17,Πανσερραϊκός – ΧΑΝΘ 17-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 11-9, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 18-3, ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-25.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Πανσερραϊκός 9
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 6
4. ΕΑΤΕΚ 3
………………………………..
5. ΧΑΝΘ 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Ηρακλής 13-3. Ρεπό οι ΝΟ Καβάλας και ΠΑΣ Φοίβος. Ο ΑΣ Απόλλο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα,ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 5-10, ΟΦΘ – ΝΟ Καβάλας 10-7,ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 7-9, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 13-12, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 2-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 9
2. ΟΦΘ 6
3. Ηρακλής 3
……………………
4. ΝΟ Καβάλας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):
ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 11-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-11. Ρεπό η ΝΕ Λαμίας,Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 17-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 4-10, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 12-5,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-10, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 9-11, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-2, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 5-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 12
2. ΝΕ Λάρισας 9
3. ΟΥΚ Βόλου 6
4. ΝΟ Λάρισας 3
……………………….
5. ΝΕ Λαμίας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου, Γέρακα):
Άλμα Κλαμπ – Νηρέας Γέρακα 9-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Χαλανδρίου 3-12,Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Άλμα Κλαμπ 15-7, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5, Άλμα Κλαμπ – Παλαιό Φάληρο 0-16,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 14-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Άλμα Κλαμπ 7-15, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 6-9, Νηρέας Γέρακα – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. Άλμα Κλαμπ 3
…………………………….
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 1-16, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ροή 20-4,Ροή – Τρίτων Αμαρουσίου 4-9, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-2, Μίλων – Ροή 17-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-20,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 29-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 18-0, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-23, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9
3. Μίλων 6
4. Τρίτων Αμαρουσίου 3
……………………………
5. Ροή 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ν. Σμύρνης, Χαϊδαρίου):
Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης 22-3, Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 23-3,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-6, Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 5-16, Ιωνικός – Πανιώνιος 6-21,Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 30-2, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 17-11, Άρης Νίκαιας – Πανιώνιος 4-29, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 3-35.
Η Βαθμολογία:
1. Παναθηναϊκός 12 (4 αγ.)
2. Πανιώνιος 9 (4 αγ.)
3. Ιωνικός 3 (3 αγ.)
4. Άρης Νίκαιας 3 (3 αγ.)
……………………………..
5. Απόλλων Σμύρνης 0 (4 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας: Άρης Νίκαιας – Ιωνικός (κολ. Νίκαιας, Δευτέρα 16/1 στις 21.00).
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Χίου 2-22, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Χαλκίδας 4-2,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 21-0, ΝΟ Χίου – ΝΟ Σύρου 33-1, Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 30-2, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Χίου 0-39, ΑΕ Κερατσινίου – ΓΣ Ηλιούπολης 0-18, ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 0-26,ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Σύρου 13-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 4-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Χαλκίδας 36-0, ΝΟ Σύρου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-16, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 10-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Κερατσινίου 5-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 15
2. ΝΟ Χίου 12
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. ΑΕ Κερατσινίου 6
5. ΝΟ Σύρου 3
……………………..
6. ΝΟ Χαλκίδας 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Π. Φαλήρου, Περιστερίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΕΚΕΒ 25-1,ΠΕΚΕΒ – Ηλυσιακός 4-11, Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 3-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-5, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 4-7, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΠΕΚΕΒ 9-5, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10,ΠΕΚΕΒ – Εθνικός Πειραιά 7-11, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 4-18, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 14-2, ΓΣ Περιστερίου – ΠΕΚΕΒ 15-4, Ηλυσιακός – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-10, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-7.
Η Βαθμολογία:
1. Εθνικός Πειραιά 12 (4 αγ.)
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12 (5 αγ.)
3. ΓΣ Περιστερίου 6 (4 αγ.)
4. Ηλυσιακός 6 (4 αγ.)
5. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3 (4 αγ.)
………………………………………
6. ΠΕΚΕΒ 0 (5 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά (Δευτέρα 16/1 στις 20.30) και ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός (κολ. Περιστερίου, Δευτέρα 16/1 στις 21.30)
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 21-7, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 24-4,ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 17-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-2, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-11, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 3-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. Πλιτς Πλατς 3
……………………………………
4. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 2-12,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 1-27, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ναυπλίου 28-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-3, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 12-9,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-11, ΝΟ Ναυπλίου ΝΕ Πατρών 2-26, ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Λαμίας 1-15, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 32-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΕ Πατρών 9
3. Νηρέας Λαμίας 6
4. ΝΟ Καλαμάτας 3
……………………
5. ΝΟ Ναυπλίου 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 31/3-2/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/2 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο Απόλλων Σμύρνης ήταν ο νικητής στο ντέρμπι κορυφής της 4ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών, καθώς επιβλήθηκε με 10-7 του ΝΟ Χανίων στο κολυμβητήριο του Αλίμου και θα βρίσκεται μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας του συγκεκριμένου Ομίλου, τουλάχιστον μέχρι την επόμενη αγωνιστική.
Στα άλλα δύο παιχνίδια που έγιναν το Σάββατο 28/1, ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε εκτός έδρας (στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου) του ΝΟ Ρεθύμνου με 9-3 και ανεβαίνει 2ος στη βαθμολογία του Α’ Ομίλου, ενώ ο Ιωνικός πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, για τον ίδιο Όμιλο, με 12-6 στην έδρα του επί του Νηρέα Χαλανδρίου. Οι υπόλοιποι αγώνες της αγωνιστικής, ένας για τον Α’ και τέσσερις για τον Β’ Όμιλο, θα γίνουν την Κυριακή 29/1.
Αναλυτικά τα παιχνίδια του Σαββάτου (για τον Α’ Όμιλο):
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 3-9 (0-2, 1-2, 0-2, 2-3). ΝΟ Ρεθύμνου: Σφακιανάκης 1, Παναγιωτάκης 2. Ηλυσιακός: Χριστοφορίδης 1, Ελισαίος Κ. 2, Γούσης 1,Τασσιόπουλος 2, Μπενέας 2, Καινούργιος 1.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 10-7 (2-1, 3-2, 2-3, 3-1). Απόλλων Σμ.: Γερακούδης 2, Μαυρωτάς Λ. 2, Παπαδόπουλος 3, Λάζαρης 1, Δερμιτζάκης Χρ. 1, Χατζηστεφάνου 1. ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 2, Παπαδόπουλος 1, Πετρόχειλος 2, Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 1.
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 12-6 (5-1, 1-1, 3-2, 3-2). Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 2, Παττακός 2, Τσιρογιάννης 1, Θέος 1, Λομβάρδος 3, Καραχριστοδούλου 1. Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Αλ. 2, Σιάρκος 1, Ανδρής 2, Κωνσταντινόπουλος 1.
Ο ΓΣ Ηλιούπολης έκοψε τη φόρα και το αήττητο του Νηρέα Γέρακα και τον νίκησε 6-5, με ανατροπή, στο σημαντικότερο από τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν την Κυριακή (29/1) κι έτσι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του Β’ Ομίλου. Μαζί του ισόβαθμος ο ΝΟ Χαλκίδας που επιβλήθηκε στην έδρα του της Νίκης Βόλου με 11-7.
Στα άλλα δυο ματς του Β’ Ομίλου, η ΑΕ Χαϊδαρίου νίκησε 8-6 τη ΝΕ Πατρών και ο ΟΥΚ Βόλου διπλασίασε επίσης της νίκες του, καθώς επικράτησε 13-8 του Μίλωνα.
Στον μοναδικό αγώνα του Α’ Ομίλου που έγινε την Κυριακή (οι υπόλοιποι είχαν γίνει το Σάββατο) ο ΓΣ Περιστερίου επιβλήθηκε 9-6 του ΟΦΗ. Στο παιχνίδι αυτό αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία, ο προπονητής, ο βοηθός προπονητή, ο έφορος και ένας παίκτης του ΓΣΠ για διαμαρτυρίες στους διαιτητές.
Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΦΗ 9-6 (0-0, 1-2, 4-0, 4-4). ΓΣ Περιστερίου: Σιράπογλου 2, Παναγούλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρπέλης 1, Πετρόπουλος 1, Στέλλας 1, Τσολακίδης 1. ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Βασιλάκης 2, Λεονταράκης 1, Κλίμος 1, Γιγουρτάκης 1.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 8-6 (1-0, 3-2, 3-2, 1-2). ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 1, Κόχειλας Ι. 5, Λαγουδάκος 1, Έντμοντ 1. ΝΕ Πατρών: Πολάτος 1, Ζερνιώτης 1, Γκαράνης 4.
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΜΙΛΩΝ 13-8 (3-2, 4-3, 4-1, 2-2). ΟΥΚ Βόλου: Παπαβασιλείου 2, Κολημήτρας 4, Μαρινάγης Χρ. 1, Στεργίου 3, Βαφειάδης 2, Γιάγκος 1. Μίλων: Χαλιάσος 2, Οικονομίδης 2, Δούκας 1, Καλογερόπουλος 2, Αμπατζόγλου 1.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ  11-7 (3-2, 3-0, 3-3, 2-2). ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 3, Αλαφάκης 1, Ορφανάκος 1, Μερκουριάδης 4, Κόρακας 1, Αθανασίου 1. Νίκη Βόλου: Δανιήλ 2, Καραγκούνης 1, Πισσίας 3, Γλούμης 1.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 6-5 (2-1, 1-2, 0-0, 3-2). ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 1, Κοντονής 2, Προγάκης 1, Κολυβάς 2. Νηρέας Γέρακα: Τσακιράκης 4, Παπαδόπουλος Γρ. 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Απόλλων Σμύρνης (40-22)  10
2. Ηλυσιακός (38-26)  8
3. ΝΟ Χανίων (34-23)  7
4. ΓΣ Περιστερίου (34-26)  7
5. ΟΦΗ (20-22)  4
6. Ιωνικός Ν. (24-32)  3
7. Νηρέας Χαλ. (24-36)  1
8. ΝΟ Ρεθύμνου (20-47)  1
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΓΣ Ηλιούπολης (40-22)  10
2. ΝΟ Χαλκίδας (35-24)  10
3. Νηρέας Γέρακα (33-17) 9
4. ΟΥΚ Βόλου (39-46)  6
5. ΑΕ Χαϊδαρίου (23-31)  6
6. ΝΕ Πατρών (22-26)  3
7. Μίλων (23-35) 3
8. Νίκη Βόλου (24-38)  0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Με τον ΟΦΗ να επικρατεί πολύ δύσκολα επί του Ιωνικού με 6-5 στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου, έκλεισε η πρώτη δόση της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 Υδατοσφαίρισης Ανδρών. Στα τέσσερα παιχνίδια που διεξήχθησαν, οι ομάδες που ήταν τα θεωρητικά φαβορί κατάφεραν να φτάσουν εύκολα ή δύσκολα στη νίκη.
Ο Νηρέας Γέρακα επικράτησε με 10-2 της ΑΕ Χαϊδαρίου και είναι η μοναδική ομάδα των δύο ομίλων που έχει το απόλυτο 3/3, ενώ στο κρητικό ντέρμπι ο ΝΟ Ρεθύμνου άντεξε για ένα ημίχρονο (4-4) απέναντι στο ΝΟ Χανίων από τον οποίο ηττήθηκε με 14-5. Τέλος, ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε στο Χαλάνδρι επί του τοπικού Νηρέα με 15-9.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα
Α’ Όμιλος
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 14-5 (Τα οκτάλεπτα:1-1, 3-3, 4-1, 6-0, ΝΟ Χανίων: Αποστολάκης 1, Κατσουλάκης 3, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Παπαμανωλιουδάκης 1, Χαριτάκης 7, Βιζυράκης 1, ΝΟ Ρεθύμνου:Μπουγιούρης 1, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 3)
ΟΦΗ – Ιωνικός 6-5 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 0-1, 4-0, 0-3, ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Κόκκινος 1, Γεωργόπουλος 1, Κλήμος 2, Γιγουρτάκης 1, Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 1, Λομβάρδος 1, Ψιρογιάννης 1)
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 9-15 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 0-3, 3-4, 4-6, Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Κ. 1, Παππάς Ξ. 1, Σιάρκος 3, Παππάς Α. 4, Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 5, Φαφαλιός 1, Λάππας 3, Κωνσταντόπουλος 3, Γούσης 1, Τασσιόπουλος 1, Καινούργιος 1)
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – Χαϊδάρι 10-2 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-0, 3-0, 2-1, Νηρέας Γέρακα: Χατζηδάκης 1, Παπαδόπουλος Γρ. 2, Μαυρεδάκης 1, Τσακιράκης 3, Καφαντόγιας 1, Γεωργακόπουλος 1, Κυζιώρος 1, Χαϊδάρι: Μπετσές 1, Έντμοντς 1)
Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε μια πολύ σημαντική νίκη αρκετά εύκολα επί του ΓΣ Περιστερίου με 10-3 στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας στην Α2 υδατοσφαίρισης ανδρών, αφού κατάφερε να επιβάλει νωρίς το ρυθμό του. Πλέον, περιμένει το ΝΟ Χανίων στο ντέρμπι κορυφής του Α’ Ομίλου την επόμενη αγωνιστική.
Από εκεί και πέρα, στα παιχνίδια του Β’ Ομίλου, πολύ σημαντικές νίκες πέτυχαν ο ΝΟ Χαλκίδας στο Βόλο επί του ΟΥΚ με 13-8, και ο ΓΣ Ηλιούπολης επί του Μίλωνα με 10-3 στη Νέα Σμύρνη, ενώ τους πρώτους της βαθμούς πανηγύρισε η ΝΕ Πατρών στο ντέρμπι ουραγών με τη Νίκη Βόλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της σημερινής ημέρας (22/1) στους δύο ομίλους της Α2.
Α’ Όμιλος
Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου 10-3 (Τα οκτάλεπτα2-1, 3-1, 2-1, 3-0, Απόλλων Σμύρνης:Μητρόπουλος 1, Γερακούδης 1, Παπαδόπουλος Γεωρ. 2, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης Χρ. 3, Χατζηστεφάνου 1,ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 1, Σιράπογλου 2)
Β’ Όμιλος
ΝΕ Πατρών – Νίκη Βόλου 9-6 (Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 1-2, 3-2, ΝΕ Πατρών: Ρογδάκης 4, Ζερνιώτης 1, Τσιτσάρας 1, Καρβουντζής 1, Γκαράνης 2, Νίκη Βόλου: Δελακάς 1, Πισσίας 2, Γιαδαρίδης 2, Παπαδημητρίου 1)
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 8-13 (Τα οκτάλεπτα: 3-2, 1-5, 0-5, 4-1, ΟΥΚ Βόλου: Κοληημήτρας 2, Μαρινάγης Χρ. 1, Στεργίου 3, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 1, ΝΟ Χαλκίδας: Οικονόμου 1, Κοκκάλας 4, Αθανασίου 3, Μπουρνάζος 3, Μερκουδιάδης Ν. 2)
Μίλων – ΓΣ Ηλιούπολης 3-10 (Τα οκτάλεπτα: 0-1, 1-2, 1-4, 1-3, Μίλων: Κανελλόπουλος 1, Μυλωνάκης 1, Τριανταφύλλου 1 ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 2, Κοντονής Δ. 4, Γεωργιάδης 1, Βυθούλκας 1, Κολυβάς 2)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
  1. Απόλλων Σμύρνης 7 (30-15)
  2. ΝΟ Χανίων 7 (27-13)
  3. Ηλυσιακός 5 (29-23)
  4. ΓΣ Περιστερίου 4 (25-20)
  5. ΟΦΗ 4 (14-13) *
  6. Νηρέας Χαλανδρίου 1 (18-24) *
  7. ΝΟ Ρεθύμνου 1 (17-38)
  8. Ιωνικός 0 (12-26)
* ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
Β ΟΜΙΛΟΣ
  1. Νηρέας Γέρακα 9 (28-11)
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 7 (34-17)
  3. ΝΟ Χαλκίδας 7 (24-17)
  4. ΝΕ Πατρών 3 (16-18)
  5. Μίλων 3 (15-22)
  6. Χαϊδάρι 3 (15-25)
  7. ΟΥΚ Βόλου 3 (26-38)
  8. Νίκη Βόλου 0 (17-27)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα στα δύο από τα τρία παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν το Σάββατο (14/1).
Συγκεκριμένα,  στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου,  ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-9 και στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, Ηλυσιακός – ΟΦΗ 8-8. Στο άλλο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο (14/1)  ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Ιωνικό (το βράδυ στη Νίκαια) με 14-6.
Ένα ακόμα ματς για τον Α’ Όμιλο και τα τέσσερα του Β’ Ομίλου θα γίνουν την Κυριακή (15/1).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα στοιχεία στους αγώνες του Σαββάτου:
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9-9 (1-1, 3-2, 2-3, 3-3). ΝΟ Ρεθύμνου: Μπουγιούρης 2, Σφακιανάκης 2, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 1, Παπαδάκης 3. Νηρέας Χαλανδρίου: Βαλοδήμος 1, Κωνσταντόπουλος 2, Κωνσταντίνου 1, Σιάρχος 2, Ανδρής 3.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ 8-8 (0-3, 3-1, 4-1, 1-3). Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Λάππας 2, Κωνσταντόπουλος 1, Παύλου 1, Τασσόπουλος 2. ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Γεωργόπουλος 3, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1.
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 6-14 (1-3, 3-4, 0-4, 2-3). Ιωνικός: Καρακάσης Χρ. 1, Δραγώνας Ε. 1, Δραγώνας Μιχ. 1, Λομβάρδος 3. Απόλλων Σμ.: Γερακούδης 2, Παπαδόπουλος 3, Λάζαρης 1, Δερμιτζάκης Χρ. 6, Μαυρωτάς Λ. 2.
Αγωνιστική ισοπαλιών ήταν η 2η στον Α’ Όμιλο της Α2 Ανδρών στην υδατοσφαίριση, καθώς μετά τις δύο από τις τρεις αναμετρήσεις του Σαββάτου , ισόπαλο (7-7) έληξε και το ντέρμπι της Κυριακής (15/1) στο Περιστέρι, ανάμεσα στον τοπικό ΓΣ Περιστερίου και τον ΝΟ Χανίων. Έτσι, στην κορυφή της βαθμολογίας έχουμε τριπλή ισοβαθμία ανάμεσα στους δυο προαναφερθέντες και τον Απόλλωνα Σμύρνης.
Στον Β’ Όμιλο, έγιναν την Κυριακή και τα τέσσερα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής και ο Νηρέας Γέρακα ήταν ο μόνος που διπλασίασε τις νίκες του (10-4 τη Νίκη στο Βόλο) και οδηγεί την κούρσα μένοντας μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (μαζί με τα στοιχεία τους):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 7-7 (0-2, 4-1, 2-2, 1-2). ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μανώλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 4, Σκαρπέλης 1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ: Κατσουλάκης 1, Χαριτάκης 2,  Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 3.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 17-7 (1-1, 5-2, 2-2, 9-2). ΓΣ Ηλιούπολης (Ά. Κακαρνάκης): Κοντονής Αν. 5, Σπυρόπουλος 3, Κοντονής Δ. 3, Καλύβας 2, Βυθούλκας 1, Γεωργιάδης 1, Δήμου 1, Νατσούλης 1. ΟΥΚ Βόλου (Ζ. Μαρινάγης): Κολημήτρας 3, Στεργίου 1, Γιάγκος 1, Μαρινάγης Γ. 1, Μάρκου 1.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΜΙΛΩΝ 5-4 (0-1, 1-0, 3-1, 1-2). ΑΕ Χαϊδαρίου (Θ. Ανδρεάκος): Κουρής 2, Κόχειλας Ι. 1, Γκότσης 1, Κούρτι 1. Μίλων (Μ. Ξανθόπουλος): Χαλιάσος 1, Οικονομίδης 1, Κανελλόπουλος 1, Μπουργούρης 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 4-10 (1-6, 1-1, 0-2, 2-1). Νίκη Βόλου (Δ. Μπλάνας): Πισσίας 2, Γκανάτσιος 1, Γλούμης 1. Νηρέας Γέρακα (Κ. Σπηλιόπουλος): Γεωργακόπουλος 4, Τσακιράκης 3, Γρ. Παπαδόπουλος 1, Χατζηδάκης 1, Θεοδωρακόπουλος 1.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 4-2 (3-0, 1-0, 0-1, 0-1). ΝΟ Χαλκίδας (Δ. Σελετόπουλος): Μερκουδιάδης Ν. 1, Μερκουριάδης Π. 1, Κόρακας 1, Μπουρνάζος 1. ΝΕ Πατρών (Κ. Σακκαλής): Χριστοφής 1, Ρογκάδης 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   21-10     4
-. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ   20-12   4
-. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   13-8     4
4. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   14-14     2
5. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   9-9     1
-. ΟΦΗ   8-8     1
-. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   12-24     1
8. ΙΩΝΙΚΟΣ   7-20     0
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ   18-9     6
2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   24-14     4
-. ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ   11-9     4
4. ΜΙΛΩΝ 12-12    3
-. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 13-15    3
-. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 18-22    3
7. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-12    0
8. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 11-18   0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (Γεν. 2002)

Σε 7 από τους 11 συνολικά Ομίλους, διεξάγονται το επόμενο τριήμερο (13-15/1) οι αγώνες της Α’ Προκριματικής Φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 2002). Λόγω της κακοκαιρίας αναβάλλονται για τις 20-22/1, οι αγώνες των Ομίλων, Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Λάρισας, ενώ τις ίδιες ημερομηνίες θα γίνουν και οι αγώνες στον Όμιλο Πτολεμαϊδας.
Οι Όμιλοι όπου διεξάγονται οι αγώνες της Α’ Φάσης:
  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου, Γέρακα): Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Άλμα Κλαμπ, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Μίλων, ΣΚ Ροή
  3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Νέας Σμύρνης, Χαϊδαρίου): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ιωνικός Νίκαιας, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας
  4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ηλιούπολης): Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης
  5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ, Π. Φαλήρου, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  6. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  7. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντ.Πεπανός»): Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
Στην Β’ Προκριματική φάση (31/3-2/4), προκρίνονται συνολικά 44 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι ομάδες που θα τερματίσουν στην τελευταία θέση των Ομίλων της Α’ Φάσης).
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:40 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ: 21:40 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:30 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 10:30 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΡΟΗ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΡΟΗ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΡΟΗ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:15 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.
ΩΡΑ: 21:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 08:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 10:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 14:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 15:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΚΕΒ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
1η αγωνιστική /2017
ΩΡΑ: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΕΚΕΒ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΕΚΕΒ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 19:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 20:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΟΚ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 11:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 22:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΟΦΘ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΦΘ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα των δύο σπουδαιότερων αναμετρήσεων της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Α2 Υδατοσφαίρισης των ανδρών, αφού ο Ηλυσιακός και ο ΝΟ Χαλκίδας κατάφεραν να φύγουν αλώβητοι από τις έδρες του Απόλλωνα Σμύρνης (6-6) και του ΓΣ Ηλιούπολης (7-7) αντίστοιχα.
Στον Α’ Όμιλο, εκτός του 6-6 στο παιχνίδι Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός, διεξήχθησαν άλλες δύο αναμετρήσεις. Στα Χανιά, ο τοπικός ΝΟ Χανίων επιβλήθηκε με 6-1 του Ιωνικού, ενώ στο Περιστέρι ο ΓΣ Περιστερίου νίκησε τον ΝΟ Ρεθύμνου με 15-3. Δεν πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση μεταξύ του ΟΦΗ και του Νηρέα Χαλανδρίου, αφού η ομάδα των Βορείων Προαστίων δεν κατάφερε να μεταβεί στο Ηράκλειο της Κρήτης λόγω των καιρικών συνθηκών. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η Ομοσπονδία μέσα στις επόμενες ημέρες.
Στο Β’ Όμιλο, εκτός του ισόπαλου 7-7 μεταξύ του ΓΣ Ηλιούπολης και του ΝΟ Χαλκίδας, με εντός έδρας νίκες ξεκίνησαν ο Μίλων (8-7 τη Νίκη Βόλου), ο ΟΥΚ Βόλου (11-8 την ΑΕ Χαϊδαρίου) και ο Νηρέας Γέρακα (8-5 τη ΝΕ Πατρών).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης Αγωνιστικής
Α’ Όμιλος
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Ρεθύμνου 15-3
ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 6-1
Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός 6-6
Δε διεξήχθη ο αγώνας ΟΦΗ – Νηρέας Χαλανδρίου
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – ΝΕ Πατρών 8-5
ΟΥΚ Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-8
Μίλων – Νίκη Βόλου 8-7
ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 7-7

ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 3Ο CAMP ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Το τρίτο στη σειρά καμπ προετοιμασίας της, εν όψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος στο Ώκλαντ της Νέας Ζηλανδίας (12-18 Δεκεμβρίου), πραγματοποιεί η προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων από την ερχόμενη Κυριακή έως και την Τρίτη (20-22 Νοεμβρίου) στον Άγιο Κοσμά.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Στέφανος Λέανδρος κάλεσε τις εξής 22 πολίστριες, για το απόγευμα (17.00) της Κυριακής: Σταματοπούλου, Ελευθεριάδου, Πλευρίτου Βασ., Λογοθέτη, Νίνου Ειρ. (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Μαυρωτά Ιφ., Πρωτοπαπά, Σελετοπούλου, Πάτρα Μ., Κοτσιώνη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Ελληνιάδη, Παπαναστασίου Άνθ., Παπαναστασίου Δ., Λούδη Ευαγγ., Γρηγοροπούλου, Κόλλια (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Μυριοκεφαλιτάκη, Σαφέτη (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), Μιχαηλίδου, Κατσίμπρη (ΕΘΝΙΚΟΣ), Λάζαρη (ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ), Γιαννακέα (ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ).

ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 2Ο CAMP ΤΗΣ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Διήμερο καμπ προετοιμασίας στον Άγιο Κοσμά (13-14/11), θα πραγματοποιήσει η Προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. ‘98) εν όψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος τον ερχόμενο μήνα στη Νέα Ζηλανδία (Ώκλαντ, 7-16/12).
Οι 24 πολίστριες που κάλεσε ο ομοσπονδιακός τεχνικός Στέφανος Λέανδρος: Σταματοπούλου, Ελευθεριάδου, Πλευρίτου Β., Λογοθέτη, Νίνου Ειρ.(ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Κοτσιώνη, Μαυρωτά Ιφ., Πάτρα Μ., Πρωτοπαπά, Σελετοπούλου, Μαστρόκαλου, Κοκκινάκη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Παπαναστασίου Άνθ., Παπαναστασίου Δ., Κόλλια, Γρηγοροπούλου, Ελληνιάδη, Αρχοντάκη (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Καζάνα, Σαφέτη, Μυριοκεφαλιτάκη (ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ), Μιχαηλίδου, Δουρέκα (ΕΘΝΙΚΟΣ), Δούλη (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ).

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (3/11), στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών για την περίοδο 2016-17.

Στην Α’ Φάση (σύστημα εδρών με δύο γύρους), οι δύο Όμιλοι είναι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΥΚ Βόλου, Μίλων, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Χαλκίδας

Οι αγωνιστικές: 1η 8/1/2017, 2η 15/1/2017, 3η 22/1/2017, 4η 29/1/2017, 5η 12/2/2017, 6η 26/2/2017, 7η 5/3/2017, 8η 19/3/2017, 9η 26/3/2017, 10η 2/4/2017, 11η 23/4/2017, 12η 3/5/2017, 13η10/5/2017, 14η 21/5/2017

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι ομάδες από το 1-4 στους δύο Ομίλους (σύνολο 8) συγκροτούν με κλήρωση ανά θέση, δύο νέους Ομίλους για τη Φάση των Πλέι οφ με βαθμολογία 3 (1ος), 2 (2ος), 1 (3ος) και 0 (4ος).

Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) θα αγωνιστούν στη συνέχεια (16-18 Ιουνίου 2017) για θέσεις 1-4, σε χιαστί αγώνες (1Α – 2Β, 1Β – 2Α) στις δύο νίκες και στη συνέχεια (14-16 Ιουλίου 2017) οι μεν Νικήτριες των αγώνων αυτών θα παίξουν (ένα παιχνίδι) για τον τίτλο του πρωταθλητή, οι δε Ηττημένες επίσης σε ένα παιχνίδι, για την 3η θέση.

Αγώνες Κατάταξης, υποχρεωτικά, θα παίξουν οι δύο 3οι των Ομίλων (5η θέση) και οι δύο 4οι (7η θέση).

Στην Α1 Εθνική Κατηγορία ανέρχονται οι 2 πρώτες ομάδες της Κατάταξης, δηλαδή εκείνες που θα αγωνιστούν στον Τελικό.

Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 5-8 των δύο Ομίλων της Α’ Φάσης (σύνολο 8), θα αγωνιστούν στα πλέι άουτ σε έναν Όμιλο, όλοι εναντίον όλων, με τους 5ους να έχουν 3β.,τους 6ους 2β., τους 7ους 1β. και τους 8ους 0β (16-18 Ιουνίου και 14-16 Ιουλίου 2017) .

Από τον Όμιλο αυτό, των πλέι άουτ, οι 4 τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία, ενώ οι υπόλοιπες παραμένουν στην Κατηγορία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου και Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας είναι οι ημιτελικοί του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, όπως προέκυψαν το Σάββατο (16/7) το βράδυ με την ολοκλήρωση των αγώνων των δύο Ομίλων της Τελικής φάσης στα κολυμβητήρτια Βουλιαγμένης και Πειραιά.
Οι δύο ημιτελικοί θα γίνουν το πρωί της Κυριακής (17/7) στο κολυμβητήριο Βουλιαγμένης. Εκεί θα γίνουν λίγο αργότερα και οι αγώνες κατάταξης για θέσεις 5η-6η και 7η-8η. Το απόγευμα της Κυριακής θα διεξαχθούν, στο κολυμβητήριο Αλίμου, ο μικρός τελικός και ο μεγάλος τελικός που θα αναδείξει την πρωταθλήτρια ομάδα Νεανίδων 2016.
Στον Α’ Όμιλο, λοιπόν, πρώτευσε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με δεύτερο τον ΑΝΟ Γλυφάδας, ενώ στον Β’ πρώτος ήταν ο Ολυμπιακός με δεύτερο τον ΝΟ Ρεθύμνου.
Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας, την Παρασκευή:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Λάρισας 13-6, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 5-0, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-12, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
…………………
3. ΝΕ Πατρών 3
4. ΝΟ Λάρισας 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):
Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Ρεθύμνου 7-19, Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 11-5,Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 13-7, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-7, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 5-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 15-7.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Ολυμπιακός 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
……………………
3. Εθνικός Πειραιά 3
4. ΝΟ Χίου 0
Ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΝΟ Βουλιαγμένης (όπως και στο Εφήβων) θα κριθεί το τρόπαιο της πρωταθλήτριας ομάδας Νεανίδων 2016, στο μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που θα γίνει το απόγευμα της Κυριακής (17/7, 18.00) στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Ο ΝΟΒ επιβλήθηκε με 13-10 του ΝΟ Ρεθύμνου στον πρώτο πρωϊνό ημιτελικό, ενώ ο δεύτερος έληξε 7-7 και κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε με συνολικό σκορ 11-10 (4-3 στα πέναλτι). Και οι δυο ημιτελικοί έγιναν στη Βουλιαγμένη.
Για τις θέσεις 5η-6η: ΝΕ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 9-5. ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 11-3.
Μετά από διάλειμμα ενός χρόνου, στο οποίο κατείχε τον τίτλο ο σημερινός αντίπαλός της, η ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης επανέκτησε τα σκήπτρα στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων.
Ο ΝΟΒ στέφθηκε πανηγυρικά πρωταθλητής 2016, καθώς επικράτησε με 9-1 του Ολυμπιακού στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που έγινε στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Ρεθύμνου που νίκησε τον ΑΝΟ Γλυφάδας με 12-11 στον μικρό τελικό.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στον Άλιμο, εκτός από το Εφηβικό, θα κριθεί και ο τίτλος του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. 1999), η Τελική φάση του οποίου διεξάγεται το τριήμερο 15-17 Ιουλίου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΑΝΟ Γλυφάδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Εθνικό Πειραιά): Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χίου
Οι Ημιτελικοί και οι αγώνες κατάταξης (το πρωί της Κυριακής) θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο του ΝΟΒ στο Λαιμό, ενώ ο μικρός και ο μεγάλος Τελικός το απόγευμα της ίδιας ημέρας στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αλίμου.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 15/07/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο  16/07/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
  1. B’   ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 15/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 19:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΝΟ ΧΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ –ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ –ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΝΟ ΧΙΟΥ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ   17/07/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
ΩΡΑ:  09:00 η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ:  10:00 η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου  
ΩΡΑ:  11:00 η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)
ΩΡΑ:  12:00 η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)
 
 
ΚΥΡΙΑΚΗ  17/07/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ
 
ΩΡΑ:  17:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ  
ΩΡΑ:  18:00 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Πραγματοποιήθηκε σήμερα (6/7) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των αγώνων της Τελικής Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, που θα διεξαχθεί 22-24 Ιουλίου στο Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.
Μετέχουν τα Σωματεία: Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου.
Στην Α2 Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
1η: Μίλων – Νηρέας, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ποσειδών Ιλισίων
2η: Νηρέας – Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων – ΟΥΚ Βόλου, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου
3η: Νίκη Βόλου – Ποσειδών Ιλισίων, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας, ΟΥΚ Βόλου – Μίλων
4η: Νηρέας – Ποσειδών Ιλισίων, Μίλων Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΥΚ Βόλου
5η: Ποσειδών Ιλισίων – Μίλων, Νίκη Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών με συγκλονιστικά παιχνίδια και προκρίσεις που κρίθηκαν κυριολεκτικά στο νήμα. Μετά και τα σημερινά (3/7) αποτελέσματα έγιναν πλέον γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 μέσω της τελικής φάσης (22-24 Ιουλίου), καθώς και αυτές που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική.
Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην τελική φάση για την άνοδο (ανεβαίνουν 4) στην Α2 είναι: ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ Εθνική είναι: ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γ.Σ. Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Καστέλλας.
Τα αποτελέσματα:
Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6,Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΠΕΚΕΒ – Τρίαινα Βούλας 3-12,ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΟΝΣ Μίλων 9-11, ΝΟ Τρίαινα Βουλας – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 13-8

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
  2. ΑΟΝΣ Μίλων 9
  3. ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7
  4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3
  5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0
Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15,ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 11-14, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 8-12,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 10-12, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΧΑΝΘ 10-5, Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 17-0

Τελική Βαθμολογία

  1. OYK Bόλου 12
  2. Γ.Σ. Νίκη Βόλου 9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 3
  5. ΧΑΝΘ 0
Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Πάτρας 7-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμάτας 12-5,ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Α.Κ. Νηρέας Πάτρας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 12
  2. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7
  3. Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 5
  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4
  5. ΝΟ Καλαμάτας 0
Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10,ΑΟ Βετεράνοι – Πανσερραϊκός 10-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Καβάλας 10-9,ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-12

Τελική Βαθμολογία

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 9
  3. ΝΟ Καβάλας
  4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  5. Νηρέας Λαμίας -4
Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού): Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9,ΝΕ Λαμίας – Άρης Νίκαιας 8-13, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 11-9,ΑΟ Καστέλλας – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Λαμίας 12-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλλας 14-5,  ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 4-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Ναυπλίου 12
  2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7
  4. ΝΕ Λαμίας 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Β’ και αποφασιστική φάση του πρωταθλήματος εισέρχονται (1-3/7) οι 15 ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στους 5 Ομίλους όπως προέκυψαν από τα αποτελέσματα τους στην Α’ φάση.
Στους 3 Ομίλους που οδηγούν στην διεκδίκηση της ανόδου στην Α2 Εθνική, έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. ΕΑΚ Βόλου): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
Στην στα πλέι οφ για την άνοδο (4 ομάδες), 22-24 Ιουλίου, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6)
Στους 2 Ομίλους των πλέι άουτ έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (κολ. Καβάλας): Νηρέας Λαμίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνων, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας
ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λαμίας, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

5η  αγωνιστική Κυριακή     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ