Ετικέτα: ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Με τον ΟΦΗ να επικρατεί πολύ δύσκολα επί του Ιωνικού με 6-5 στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου, έκλεισε η πρώτη δόση της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 Υδατοσφαίρισης Ανδρών. Στα τέσσερα παιχνίδια που διεξήχθησαν, οι ομάδες που ήταν τα θεωρητικά φαβορί κατάφεραν να φτάσουν εύκολα ή δύσκολα στη νίκη.
Ο Νηρέας Γέρακα επικράτησε με 10-2 της ΑΕ Χαϊδαρίου και είναι η μοναδική ομάδα των δύο ομίλων που έχει το απόλυτο 3/3, ενώ στο κρητικό ντέρμπι ο ΝΟ Ρεθύμνου άντεξε για ένα ημίχρονο (4-4) απέναντι στο ΝΟ Χανίων από τον οποίο ηττήθηκε με 14-5. Τέλος, ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε στο Χαλάνδρι επί του τοπικού Νηρέα με 15-9.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα
Α’ Όμιλος
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 14-5 (Τα οκτάλεπτα:1-1, 3-3, 4-1, 6-0, ΝΟ Χανίων: Αποστολάκης 1, Κατσουλάκης 3, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Παπαμανωλιουδάκης 1, Χαριτάκης 7, Βιζυράκης 1, ΝΟ Ρεθύμνου:Μπουγιούρης 1, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 3)
ΟΦΗ – Ιωνικός 6-5 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 0-1, 4-0, 0-3, ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Κόκκινος 1, Γεωργόπουλος 1, Κλήμος 2, Γιγουρτάκης 1, Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 1, Λομβάρδος 1, Ψιρογιάννης 1)
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 9-15 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 0-3, 3-4, 4-6, Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Κ. 1, Παππάς Ξ. 1, Σιάρκος 3, Παππάς Α. 4, Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 5, Φαφαλιός 1, Λάππας 3, Κωνσταντόπουλος 3, Γούσης 1, Τασσιόπουλος 1, Καινούργιος 1)
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – Χαϊδάρι 10-2 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-0, 3-0, 2-1, Νηρέας Γέρακα: Χατζηδάκης 1, Παπαδόπουλος Γρ. 2, Μαυρεδάκης 1, Τσακιράκης 3, Καφαντόγιας 1, Γεωργακόπουλος 1, Κυζιώρος 1, Χαϊδάρι: Μπετσές 1, Έντμοντς 1)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα στα δύο από τα τρία παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν το Σάββατο (14/1).
Συγκεκριμένα,  στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου,  ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-9 και στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, Ηλυσιακός – ΟΦΗ 8-8. Στο άλλο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο (14/1)  ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Ιωνικό (το βράδυ στη Νίκαια) με 14-6.
Ένα ακόμα ματς για τον Α’ Όμιλο και τα τέσσερα του Β’ Ομίλου θα γίνουν την Κυριακή (15/1).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα στοιχεία στους αγώνες του Σαββάτου:
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9-9 (1-1, 3-2, 2-3, 3-3). ΝΟ Ρεθύμνου: Μπουγιούρης 2, Σφακιανάκης 2, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 1, Παπαδάκης 3. Νηρέας Χαλανδρίου: Βαλοδήμος 1, Κωνσταντόπουλος 2, Κωνσταντίνου 1, Σιάρχος 2, Ανδρής 3.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ 8-8 (0-3, 3-1, 4-1, 1-3). Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Λάππας 2, Κωνσταντόπουλος 1, Παύλου 1, Τασσόπουλος 2. ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Γεωργόπουλος 3, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1.
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 6-14 (1-3, 3-4, 0-4, 2-3). Ιωνικός: Καρακάσης Χρ. 1, Δραγώνας Ε. 1, Δραγώνας Μιχ. 1, Λομβάρδος 3. Απόλλων Σμ.: Γερακούδης 2, Παπαδόπουλος 3, Λάζαρης 1, Δερμιτζάκης Χρ. 6, Μαυρωτάς Λ. 2.
Αγωνιστική ισοπαλιών ήταν η 2η στον Α’ Όμιλο της Α2 Ανδρών στην υδατοσφαίριση, καθώς μετά τις δύο από τις τρεις αναμετρήσεις του Σαββάτου , ισόπαλο (7-7) έληξε και το ντέρμπι της Κυριακής (15/1) στο Περιστέρι, ανάμεσα στον τοπικό ΓΣ Περιστερίου και τον ΝΟ Χανίων. Έτσι, στην κορυφή της βαθμολογίας έχουμε τριπλή ισοβαθμία ανάμεσα στους δυο προαναφερθέντες και τον Απόλλωνα Σμύρνης.
Στον Β’ Όμιλο, έγιναν την Κυριακή και τα τέσσερα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής και ο Νηρέας Γέρακα ήταν ο μόνος που διπλασίασε τις νίκες του (10-4 τη Νίκη στο Βόλο) και οδηγεί την κούρσα μένοντας μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (μαζί με τα στοιχεία τους):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 7-7 (0-2, 4-1, 2-2, 1-2). ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μανώλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 4, Σκαρπέλης 1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ: Κατσουλάκης 1, Χαριτάκης 2,  Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 3.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 17-7 (1-1, 5-2, 2-2, 9-2). ΓΣ Ηλιούπολης (Ά. Κακαρνάκης): Κοντονής Αν. 5, Σπυρόπουλος 3, Κοντονής Δ. 3, Καλύβας 2, Βυθούλκας 1, Γεωργιάδης 1, Δήμου 1, Νατσούλης 1. ΟΥΚ Βόλου (Ζ. Μαρινάγης): Κολημήτρας 3, Στεργίου 1, Γιάγκος 1, Μαρινάγης Γ. 1, Μάρκου 1.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΜΙΛΩΝ 5-4 (0-1, 1-0, 3-1, 1-2). ΑΕ Χαϊδαρίου (Θ. Ανδρεάκος): Κουρής 2, Κόχειλας Ι. 1, Γκότσης 1, Κούρτι 1. Μίλων (Μ. Ξανθόπουλος): Χαλιάσος 1, Οικονομίδης 1, Κανελλόπουλος 1, Μπουργούρης 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 4-10 (1-6, 1-1, 0-2, 2-1). Νίκη Βόλου (Δ. Μπλάνας): Πισσίας 2, Γκανάτσιος 1, Γλούμης 1. Νηρέας Γέρακα (Κ. Σπηλιόπουλος): Γεωργακόπουλος 4, Τσακιράκης 3, Γρ. Παπαδόπουλος 1, Χατζηδάκης 1, Θεοδωρακόπουλος 1.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 4-2 (3-0, 1-0, 0-1, 0-1). ΝΟ Χαλκίδας (Δ. Σελετόπουλος): Μερκουδιάδης Ν. 1, Μερκουριάδης Π. 1, Κόρακας 1, Μπουρνάζος 1. ΝΕ Πατρών (Κ. Σακκαλής): Χριστοφής 1, Ρογκάδης 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   21-10     4
-. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ   20-12   4
-. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   13-8     4
4. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   14-14     2
5. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   9-9     1
-. ΟΦΗ   8-8     1
-. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   12-24     1
8. ΙΩΝΙΚΟΣ   7-20     0
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ   18-9     6
2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   24-14     4
-. ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ   11-9     4
4. ΜΙΛΩΝ 12-12    3
-. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 13-15    3
-. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 18-22    3
7. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-12    0
8. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 11-18   0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα των δύο σπουδαιότερων αναμετρήσεων της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Α2 Υδατοσφαίρισης των ανδρών, αφού ο Ηλυσιακός και ο ΝΟ Χαλκίδας κατάφεραν να φύγουν αλώβητοι από τις έδρες του Απόλλωνα Σμύρνης (6-6) και του ΓΣ Ηλιούπολης (7-7) αντίστοιχα.
Στον Α’ Όμιλο, εκτός του 6-6 στο παιχνίδι Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός, διεξήχθησαν άλλες δύο αναμετρήσεις. Στα Χανιά, ο τοπικός ΝΟ Χανίων επιβλήθηκε με 6-1 του Ιωνικού, ενώ στο Περιστέρι ο ΓΣ Περιστερίου νίκησε τον ΝΟ Ρεθύμνου με 15-3. Δεν πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση μεταξύ του ΟΦΗ και του Νηρέα Χαλανδρίου, αφού η ομάδα των Βορείων Προαστίων δεν κατάφερε να μεταβεί στο Ηράκλειο της Κρήτης λόγω των καιρικών συνθηκών. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η Ομοσπονδία μέσα στις επόμενες ημέρες.
Στο Β’ Όμιλο, εκτός του ισόπαλου 7-7 μεταξύ του ΓΣ Ηλιούπολης και του ΝΟ Χαλκίδας, με εντός έδρας νίκες ξεκίνησαν ο Μίλων (8-7 τη Νίκη Βόλου), ο ΟΥΚ Βόλου (11-8 την ΑΕ Χαϊδαρίου) και ο Νηρέας Γέρακα (8-5 τη ΝΕ Πατρών).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης Αγωνιστικής
Α’ Όμιλος
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Ρεθύμνου 15-3
ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 6-1
Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός 6-6
Δε διεξήχθη ο αγώνας ΟΦΗ – Νηρέας Χαλανδρίου
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – ΝΕ Πατρών 8-5
ΟΥΚ Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-8
Μίλων – Νίκη Βόλου 8-7
ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 7-7

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (3/11), στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών για την περίοδο 2016-17.

Στην Α’ Φάση (σύστημα εδρών με δύο γύρους), οι δύο Όμιλοι είναι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΥΚ Βόλου, Μίλων, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Χαλκίδας

Οι αγωνιστικές: 1η 8/1/2017, 2η 15/1/2017, 3η 22/1/2017, 4η 29/1/2017, 5η 12/2/2017, 6η 26/2/2017, 7η 5/3/2017, 8η 19/3/2017, 9η 26/3/2017, 10η 2/4/2017, 11η 23/4/2017, 12η 3/5/2017, 13η10/5/2017, 14η 21/5/2017

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι ομάδες από το 1-4 στους δύο Ομίλους (σύνολο 8) συγκροτούν με κλήρωση ανά θέση, δύο νέους Ομίλους για τη Φάση των Πλέι οφ με βαθμολογία 3 (1ος), 2 (2ος), 1 (3ος) και 0 (4ος).

Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) θα αγωνιστούν στη συνέχεια (16-18 Ιουνίου 2017) για θέσεις 1-4, σε χιαστί αγώνες (1Α – 2Β, 1Β – 2Α) στις δύο νίκες και στη συνέχεια (14-16 Ιουλίου 2017) οι μεν Νικήτριες των αγώνων αυτών θα παίξουν (ένα παιχνίδι) για τον τίτλο του πρωταθλητή, οι δε Ηττημένες επίσης σε ένα παιχνίδι, για την 3η θέση.

Αγώνες Κατάταξης, υποχρεωτικά, θα παίξουν οι δύο 3οι των Ομίλων (5η θέση) και οι δύο 4οι (7η θέση).

Στην Α1 Εθνική Κατηγορία ανέρχονται οι 2 πρώτες ομάδες της Κατάταξης, δηλαδή εκείνες που θα αγωνιστούν στον Τελικό.

Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 5-8 των δύο Ομίλων της Α’ Φάσης (σύνολο 8), θα αγωνιστούν στα πλέι άουτ σε έναν Όμιλο, όλοι εναντίον όλων, με τους 5ους να έχουν 3β.,τους 6ους 2β., τους 7ους 1β. και τους 8ους 0β (16-18 Ιουνίου και 14-16 Ιουλίου 2017) .

Από τον Όμιλο αυτό, των πλέι άουτ, οι 4 τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία, ενώ οι υπόλοιπες παραμένουν στην Κατηγορία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, Νίκη Βόλου, Νηρέας Χαλανδρίου και Μίλων είναι οι τέσσερις ομάδες που κέρδισαν την άνοδο στην Α2 κατηγορία της ελληνικής υδατοσφαίρισης των ανδρών. Στην τελευταία ημέρα, στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου έγιναν πολύ όμορφα παιχνίδια τα οποία έκριναν και τα εισιτήρια της ανόδου.
Τα αποτελέσματα:
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4
ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Νίκη Βόλου 8-9
ΑΕ Χαϊδαρίου ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 5-9
ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Νίκη Βόλου 8-7
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΟΥΚ Βόλου 7-5
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-5
ΓΣ Νίκη Βόλου – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-6
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 3-8
ΟΥΚ Βόλου – ΑΟΝΣ Μίλων 5-9
Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 8-5
Μίλων – Νίκη Βόλου 6-9
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΥΚ Βόλου 7-16
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – Μίλων 8-6
Νίκη Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου 7-6
ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Χαλανδρίου 7-6
Μετά από αυτά τα αποτελέσματα πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Ποσειδώνας Ιλισίων για μόλις ένα γκολ συνολικής διαφοράς τερμάτων σε σχέση με τη Νίκη Βόλου.

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 10 (+5)
  2. Νίκη Βόλου 10 (+4)
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  4. Μίλων 6
  5. ΟΥΚ Βόλου 6
  6. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ    ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 22/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:45 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΚΟ ΠΟΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
 
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 23/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 10:15 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:30 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 23/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΩΡΑ: 19:45 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 21:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 24/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΩΡΑ: 10:15 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:30 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 24/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
ΩΡΑ: 19:45 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Ο Παναθηναϊκός και ο Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που συμπληρώνουν τη δεκάδα της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, καθώς αυτές είναι που προκρίθηκαν από τον Γ’ Όμιλο Αττικής της Γ’ φάσης της διοργάνωσης, οι αγώνες των οποίων ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (10/7) το βράδυ στα κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης και Γέρακα.
Έτσι η κλήρωση της Τελικής φάσης (14-17/7) διαμορφώνεται ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Πατρών.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΑΣ Απόλλο.
Τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 12-3, Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 13-7,ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 10-5, Ιωνικός – ΝΟ Χανίων 4-20, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 4-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 10-8,ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 19-4, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χανίων 8-10, Ιωνικός – ΝΟ Χίου 2-23, ΓΣ Περιστερίου – Παλαιό Φάληρο 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΝΟ Χίου 9

…………………

3. Παλαιό Φάληρο 6

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Ιωνικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πεπανός, Γέρακα):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-8, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 26-6,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-17, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Πατρών 1-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 25-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πλιτς Πλατς 14-4,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, ΝΟ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 17-5, ΝΕ Πατρών – Πλιτς Πλατς 5-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών 9-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΟ Πατρών 9

…………………

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. Πλιτς Πλατς 3

5. ΝΕ Πατρών 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα):
ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 16-7,Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-6, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-4, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 10-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – Πανιώνιος 2-7,Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 3-2, Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-3, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-6, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 6-16.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 10

2. Πανιώνιος 7

………………………

3. Εθνικός 6

4. Νηρέας Γέρακα 6

5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Πανσερραϊκός – ΑΣ Απόλλο 4-12, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 21-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 2-22, ΑΣ Απόλλο – ΕΑΤΕΚ 18-5, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-6,Εθνικός – Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο Πανσερραϊκός που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΕΑΤΕΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9-3, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΑΣ Απόλλο 9

…………………

3. Πανσερραϊκός 5

4. ΕΑΤΕΚ 3

5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-6, Νίκη Βόλου – ΝΕΛάρισας 9-8, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 1-19,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΕ Λάρισας 5-12, Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 9-5, Νηρέας Λαμίας – ΚΕ Κοζάνης 13-4, ΝΕ Λάρισας – Ολυμπιακός 7-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-7,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Ολυμπιακός 1-11, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 5-12, Ολυμπιακός – Νηρέας Λαμίας 12-4, ΝΕ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 14-2, Νίκη Βόλου – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 15

2. ΝΕ Λάρισας 9 (15-14 μεταξύ των τριών)

………………………….

3. Νίκη Βόλου 9 (15-15 μεταξύ των τριών)

4. Νηρέας Λαμίας 9 (12-13 μεταξύ των τριών)

5. ΚΕ Κοζάνης 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων είναι προγραμματισμένη για τις 15-17/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 11/7 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Πραγματοποιήθηκε σήμερα (6/7) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των αγώνων της Τελικής Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, που θα διεξαχθεί 22-24 Ιουλίου στο Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.
Μετέχουν τα Σωματεία: Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου.
Στην Α2 Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
1η: Μίλων – Νηρέας, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ποσειδών Ιλισίων
2η: Νηρέας – Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων – ΟΥΚ Βόλου, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου
3η: Νίκη Βόλου – Ποσειδών Ιλισίων, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας, ΟΥΚ Βόλου – Μίλων
4η: Νηρέας – Ποσειδών Ιλισίων, Μίλων Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΥΚ Βόλου
5η: Ποσειδών Ιλισίων – Μίλων, Νίκη Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Δεκαπέντε (15) ομάδες διεκδικούν τα 10 συνολικά εισιτήρια για την Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, στους αγώνες της Γ’ Φάσης που διεξάγονται 1-3 Ιουλίου σε 5 Ομίλους.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Π. Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός Νίκαιας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, «Αντ. Πεπανός» Πάτρα, Γέρακα): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΕ Πατρών
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης, Γέρακα): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γερακα
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΕΑΤΕ Κολλεγίου
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (ΕΑΚ Βόλου): ΚΕ Κοζάνης, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, Ολυμπιακός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  20.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ:  21.30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ  ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΟ ΧΙΟΥ          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 14.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 20.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΧΙΟΥ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 09.00    ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 10.00    ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 18.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 20.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                         ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ:  13.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:  20.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:  19:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   09:00  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ:   10:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ:   19:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   10.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:   11:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ       ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ:   19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  20.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΕΑΤΕΚ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΑΤΕΚ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ:  11.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ:  19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  11.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17.00 ΕΑΤΕΚ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
 
 
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ:  11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Ολοκληρώθηκε το παζλ της τελικής φάσης του πρωταθλήματος εφήβων με τις 6 ομάδες που ακολούθησαν τον Ολυμπιακό και το ΝΟ Πατρών (είχαν κερδίσει την πρόκριση από τον όμιλο του Βόλου) να είναι οι: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΠΑΟΚ και ΑΣ Απόλλο.
Αύριο (27/6) στις 20:30 διεξάγεται και η τελευταια αναμέτρηση για το Β’ Όμιλο Αττικής μεταξύ Πανιωνίου ΓΣΣ και ΑΝΟ Γλυφάδας, χωρίς όμως να κρίνεται κάποια πρόκριση, αφού τις δύο ομάδες χωρίζει διαφορά τεσσάρων βαθμών.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των αγώνων και η τελικές βαθμολογίες.
Α’ Όμιλος Αττικής: (Κολ. Γέρακα) Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 16-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός 5-4,ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου 5-6,Εθνικός – ΝΟ Χανίων 10-8, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου 14-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός 6-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Γέρακα 10-1, ΝΟ Χανίων – Παλαιό Φάληρο 5-13, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 4-13,ΑΟ Νηρέας Γέρακα – Εθνικός ΟΦΠΦ 5-8, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 16-2, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-10, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου 5-6, ΝΟ Χανίων – ΑΟ Νηρέας Γέρακα 15-8, Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 3-18

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 15
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 9
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 9
  4. Εθνικός ΟΦΠΦ 6
  5. ΝΟ Χανίων 6
  6. ΑΟ Νηρέας Γέρακα 0
Β’ Όμιλος Αττικής (Κολ. Νέας Σμύρνης): ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 14-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 12-6, ΝΟ Χίου – Παναθηναϊκός 11-6,ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος 7-11, Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 12-5, ΝΟ Χίου – ΝΕ Πατρών 17-3, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 11-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-8,ΝΕ Πατρών – Παναθηναϊκός ΑΟ 9-6, ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-9, Πανιώνιος ΓΣΣ – ΝΟ Χίου 9-10, Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-28, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 21-2,ΑΝΟ Γλυφάδας-Πανιώνιος ΓΣΣ 15-4

Τελική Βαθμολογία

    1. ΑΝΟ Γλυφάδας 13
    2. ΝΟ Βουλιαγμένης 13
    3. ΝΟ Χίου 9
    4. Πανιώνιος ΓΣΣ 6
    5. ΝΕ Πατρών 3
    6. Παναθηναϊκός ΑΟ
Όμιλος Θεσσαλονίκης (Κολ. Εθνικό): ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 5-0 α.α., ΠΑΣ Φοίβος – Απόλλο 5-11, ΝΑΟ Κέρκυρας – Μακεδονικός 11-3, Καβάλα – Απόλλο 0-5 α.α., Μακεδονικός – Φοίβος 5-8, ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 20-3, Απόλλο Μακεδονικός 19-3, Φοίβος – ΠΑΟΚ 2-20, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Καβάλας 5-0, α.α.,ΝΟ Καβάλας – ΑΣΘ Μακεδονικός 0-5 α.α., ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 5-7, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 21-0, ΑΣΘ Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 0-18, ΑΣ Απόλλο – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-6, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΑΣ Απόλλο 12
  3. ΠΑΣ Φοίβος 9
  4. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
  5. ΑΣΘ Μακεδονικός 3
  6. ΝΟ Καβάλας -5
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Ολυμπιακός – ΝΟ Λάρισας 20-4, ΝΟ Πατρών – ΚΕ Κοζάνης 21-3, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 10-5, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-6, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 4-11, Ολυμπιακός – ΝΟ Πατρών 8-5, ΟΥΚ Βόλου – ΚΕ Κοζάνης 9-5, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 10-7, Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός 2-17, ΝΟ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 15-2, Ολυμπιακός – ΟΥΚ Βόλου 14-4, ΝΟ Πατρών – Νίκη Βόλου 10-2, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 0-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών 8-14, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 9-5,
Η Βαθμολογία (Τελική):
  1. Ολυμπιακός 15
  2. ΝΟ Πατρών 12
…………………………
  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΟΥΚ Βόλου 4
  3. ΝΟ Λάρισας 4
  4. ΚΕ Κοζάνης 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

ΠΕΚΕΒ       

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ       

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ       

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΕΑ ΝΑΒ            

ΧΑΝΘ                           

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΚΟΠΙ

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ         

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑ/ΣΙΟΥ            

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ       

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΊΚΟΣ         

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ            

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ         

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ      

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, την Κυριακή (12/6) το βράδυ, έγιναν γνωστές και οι 26 ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση (1-3/7 και 8-10/7) της διοργάνωσης.

Είναι: οι Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής) Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Ε’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον ΣΤ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΑΣ Απόλλο, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς (από τον Όμιλο Κρήτης).

Να σημειώσουμε ότι από αυτήν τη φάση στην Γ’ ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 3-9, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα 6-9,Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 7-0.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 6
  2. Νηρέας Γέρακα 3

……………………

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Παναθηναϊκός – Ηλυσιακός 16-3,Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 7-3, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 3-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παναθηναϊκός 6
  2. Εθνικός Πειραιά 3

…………………..

  1. Ηλυσιακός 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-0 χωρίς αγώνα (ο αγώνας δεν έγινε επειδή τα Δελφίνια κατέβηκαν με μόνο πέντε παίκτες και μηδενίζονται στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ενώ του αφαιρείται ένας βαθμός), Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 12-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 5-17

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 6
  2. Ιωνικός 3

………………………….

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης -1

Σ.Σ.: Τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης έχουν έναν μηδενισμό και τους αφαιρείται ένας (-1) βαθμός.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 14-8, ΝΟ Χίου – Μίλων 17-5,ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. ΓΣ Περιστερίου 1

……………………

  1. Μίλων 1

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-5,Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 13-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΕ Κερατσινίου 16-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 6
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………..

  1. ΑΕ Κερατσινίου 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

………………………….

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλίσίων 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 23-1, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 29-0, Πανσερραϊκός – ΕΑΤΕΚ 10-4,Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 3-23, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 15-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πανσερραϊκός 6
  3. ΕΑΤΕΚ 3

…………………..

  1. Ηρακλής 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 27-4, ΑΣ Απόλλο Εθνικός Αλεξανδρούπολης 29-2, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 6
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-4,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-5, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-10, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 10-12, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. Νίκη Βόλου 4
  3. ΝΕ Λάρισας 4

…………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-8, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-6,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 23-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………….

  1. ΝΟ Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2,ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 6
  2. Δελφίνια Πτολεμαίδας 3

……………………..

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 16-4, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατας 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 5-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. Πλιτς Πλατς 1

…………………….

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 1

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 1-3/7 και 8-10/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 13/6 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
 
  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ  
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ     ΑΟ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      5. Ε ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ     6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ
 
ΝΟ ΧΙΟΥ     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ     ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ
  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ       8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ  
 
ΠΑΟΚ      ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ      ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ      ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΕΑΤΕΚ      ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜ.  ΠΑΤΡΑΣ      11.  ΟΜ.  ΠΤΟΛ/ΔΑΣ      12. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ
 
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ     ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 14:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 16:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
 
 
  1. Δ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή  12/06/2016
ΩΡΑ: 13:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
 
  1. Ε  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
 
  1. ΣΤ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  ΕΑΤΕΚ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΠΑΟΚ  
ΩΡΑ: 11:00 ΕΑΤΕΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
 
  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο  11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  ΠΛΙΤΣ ΠΛΤΑΣ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση -την Κυριακή 15/5 το βράδυ- των αγώνων και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, έγιναν γνωστές οι 38 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (10-12/6). Σημειώνουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μόνο οι τελευταίες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός, Μίλων, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 2-15 ,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-16, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 10-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

……………………….

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Άλμα Κλαμπ 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2 ,Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άλμα Κλαμπ 14-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 2-15, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………..

4. Άλμα Κλαμπ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πετρούπολης, Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 6-14, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 14-3,ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 6-13 ,Ηλυσιακός – Ιωνικός 4-5, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Ιωνικός 6

3. Ηλυσιακός 3

………………………..

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 5-4, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-8,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 22-1, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Εθνικός Πειραιά 4-17 ,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-27, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 14-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

………………………

4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΝΟ Χίου – Ροή 24-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-4 ,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρωσης 26-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 12-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-12, Ροή – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3

……………………………..

4. Ροή 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-11, Μίλων – Ολυμπιακός 3-11 ,ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιακός 0-28, Μίλων – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-7, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χαλκίδας σε αυτό το ματς, στο οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

………………………..

4. ΝΟ Χαλκίδας -1

** Ο ΝΟ Χαλκίδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Ηρακλής 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 26-3,Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 10-7, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 22-3 ,ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 24-3, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΣ Απόλλο 9

2. Μακεδονικός 6

3. Ηρακλής 1

…………………

4. ΧΑΝΘ 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-14 ,ΝΑΣ Ημαθίας – ΕΑΤΕΚ 1-17, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 18-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 6

2. ΕΑΤΕΚ 3

……………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 10-3 ,ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

……………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 9-5,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 10-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-4, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 8-14 ,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 3-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 12

2. ΝΕ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

……………………….

5. ΝΟ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήρια Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-8 ,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-5, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

………………………….

4. Πύρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 8-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 26-3,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-11, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 15-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 21-5, Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 9-6

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Πλιτς Πλατς 3

……………………..

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 3-21, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 8-14, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΕ Πατρών 2-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-26.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

………………………

4. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 10-12/6. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.