Ετικέτα: ΝΟ Αργοστολίου

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση -την Κυριακή 15/5 το βράδυ- των αγώνων και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, έγιναν γνωστές οι 38 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (10-12/6). Σημειώνουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μόνο οι τελευταίες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός, Μίλων, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 2-15 ,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-16, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 10-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

……………………….

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Άλμα Κλαμπ 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2 ,Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άλμα Κλαμπ 14-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 2-15, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………..

4. Άλμα Κλαμπ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πετρούπολης, Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 6-14, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 14-3,ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 6-13 ,Ηλυσιακός – Ιωνικός 4-5, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Ιωνικός 6

3. Ηλυσιακός 3

………………………..

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 5-4, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-8,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 22-1, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Εθνικός Πειραιά 4-17 ,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-27, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 14-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

………………………

4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΝΟ Χίου – Ροή 24-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-4 ,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρωσης 26-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 12-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-12, Ροή – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3

……………………………..

4. Ροή 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-11, Μίλων – Ολυμπιακός 3-11 ,ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιακός 0-28, Μίλων – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-7, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χαλκίδας σε αυτό το ματς, στο οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

………………………..

4. ΝΟ Χαλκίδας -1

** Ο ΝΟ Χαλκίδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Ηρακλής 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 26-3,Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 10-7, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 22-3 ,ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 24-3, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΣ Απόλλο 9

2. Μακεδονικός 6

3. Ηρακλής 1

…………………

4. ΧΑΝΘ 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-14 ,ΝΑΣ Ημαθίας – ΕΑΤΕΚ 1-17, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 18-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 6

2. ΕΑΤΕΚ 3

……………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 10-3 ,ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

……………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 9-5,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 10-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-4, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 8-14 ,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 3-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 12

2. ΝΕ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

……………………….

5. ΝΟ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήρια Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-8 ,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-5, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

………………………….

4. Πύρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 8-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 26-3,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-11, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 15-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 21-5, Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 9-6

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Πλιτς Πλατς 3

……………………..

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 3-21, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 8-14, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΕ Πατρών 2-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-26.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

………………………

4. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 10-12/6. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ        ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΑΟ ΟΛ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ         ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΡΟΗ                                        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 9. Γ’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                   ΠΑΟΚ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                       ΕΑΤΕΚ                                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ       ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ          11.  ΟΜ.  ΚΡΗΤΗΣ                          12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ        ΟΦΗ                                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  

ΩΡΑ: 21:30                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ           

ΩΡΑ: 19:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

  1. Ε ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 15:30                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΡΟΗ

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.   

ΩΡΑ: 10:30                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΡΟΗ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                            ΡΟΗ                                        ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ        

ΩΡΑ: 21:30                ΜΥΛΩΝ                                            ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.      

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.       

ΩΡΑ: 17:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΧΑΝΘ           

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ               

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΧΑΝΘ

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΕΑΤΕΚ

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ  

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΟΦΗ

ΩΡΑ: 12:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                            ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                    ΟΦΗ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε συνέχεια του με αριθ. Πρωτ. 3822/Ε από 22.6.15 εγγράφου μας, σχετικά με τους Πανελλήνιους Αγώνες Κολύμβησης Προαγωνιστικών Κατηγοριών 9-12 ετών, που θα διεξαχθούν 26-28/6/15 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου, σας γνωρίζουμε το πρόγραμμα προθέρμανσης των 2 γκρουπ, καθώς και τις ώρες των αγώνων.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι καλούνται, οι εκπρόσωποι ή οι προπονητές των σωματείων που συμμετέχουν στους παραπάνω αγώνες, την Παρασκευή 26/6/15 και ώρα 15.45 στο κλειστό γυμναστήριο του κολυμβητηρίου, για ενημέρωση.

Α’ ΓΚΡΟΥΠ

ΕΝΟ ΑΙΓΥΠΤΙΩΤΩΝ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ, ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ, ΑΙΟΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΥΔΡΙΑ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΥΣ ΡΟΔΟΥ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΑΥΤΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΣΚΑΛ, ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ, ΑΡΙΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΡΟΗ, ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ, ΓΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ, ΑΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΥ, ΑΚΟΒΒ, ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΚΟΠΙ, ΚΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ, ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ, ΟΦ Ν.ΙΩΝΙΑΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ, ΠΟΠ 94.

Β’ ΓΚΡΟΥΠ

ΝΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΣΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ, ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΑΡΕΤΗ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ, ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ, ΠΕΚΕΒ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ, ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΤΕΡΗ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ, ΝΗΕΡΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ, ΝΑΟ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΚΟΛΩΝΟΥ, ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 73, ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟΒΑ, ΝΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ, ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΚΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ.

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή  26/6       16.00-16.25

Γκρουπ Β’                              «                      16.25-16.50

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή 26/6        19.00-19.20

Γκρουπ Β’                              «                      19.20-19.40

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   19.45

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο  27/6                        07.30-07.55 πρωί

                                                «                      16.25-16.50 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      07.55-08.20 πρωί

                                                «                      16.00-16.25 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     πρωί 08.30 και

                                                                        απόγευμα 17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο 27/6             10.15-10.35 πρωί

                                                «                      19.20-19.40 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      10.35-10.55 πρωί

                                                «                      19.00-19.20 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   πρωί 11.00 και

                                                                        απόγευμα 19.45

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Κυριακή  28/6                        08.30-08.55

Γκρουπ Α’                              «                      08.55-09.20

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   09.30

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Έπεσε απόψε (Κυριακή 10/5) η αυλαία των αγώνων του Β’ γύρου της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε ομίλους και οριστικοποιήθηκαν οι 15 ομάδες που προκρίνονται στα πλέι οφ της Β’ φάσης, δηλαδή αυτές που θα παλέψουν για την πρόκριση στην Τελική φάση (FINAL SIX) και την άνοδο στην Α2 κατηγορία, καθώς και αυτές που θα πάνε στα πλέι άουτ, δηλαδή θα παλέψουν για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Δύο ομάδες, πάντως, αποβλήθηκαν ήδη από τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών και υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική επειδή δεν αγωνίστηκαν σε κανένα παιχνίδι του Β’ γύρου (σ.σ.: από τα δύο πρώτα παιχνίδια που δεν κατέβηκαν ίσχυσε αυτό, σύμφωνα με την προκήρυξη). Πρόκειται για τον Ναυσίθοο από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης του Β’ γύρου και τον ΝΟ Αργοστολίου από τον Όμιλο Πάτρας του Β’ γύρου.

Οι 15 ομάδες που προκρίνονται στα πλέι οφ της Β’ φάσης είναι οι: ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Καστέλλας, ΝΟ Αγ. Νικολάου, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΧΑΝΘ, ΟΕΑΝΑΒ, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου.

Οι ομάδες που πάνε στα πλέι άουτ της Β’ φάσης είναι οι: ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΠΑΘΑ.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του Β’ γύρου και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Βετεράνοι – ΓΣ Περιστερίου 5-10, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Πετρούπολης 7-1, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΟ Βετεράνοι 4-10, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Καστέλλας 6-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-7, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 5-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 5-7, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Βετεράνοι 8-5, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 8-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 12-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 24
  2. ΑΟ Καστέλλας 11
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 8

…………………………………………….

  1. ΑΟ Βετεράνοι 8
  2. ΑΟ Πετρούπολης 6

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

 Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 8-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου 5-4, Νίκη Βόλου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6, Απόλλων Σμύρνης – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Νίκη Βόλου 8-7, Νίκη Βόλου – Απόλλων Σμύρνης 5-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 8-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νίκη Βόλου 10-12, Απόλλων Σμύρνης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 11-0.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 19
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 14
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 11

………………………………………………

  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 4

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-15, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 3-16, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 22-5, ΝΟ Λάρισας – Πανσερραϊκός 7-10, ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 5-16, ΝΟ Καβάλας – ΝΟ Λάρισας 7-13, ΝΟ Λάρισας – ΑΠΣ Οξυγόνο 13-9, Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 11-9, Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας 19-8, ΑΠΣ Οξυγόνο – Πανσερραϊκός 9-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ηρακλής 24

  1. ΝΟ Λάρισας 15
  2. Πανσερραϊκός 13

…………………………………………..

  1. ΑΠΣ Οξυγόνο 7
  2. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

 ΧΑΝΘ – Άρης Θεσσαλονίκης 9-7, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 14-4, Ναυσίθοος – ΟΕΑΝΑΒ 0-5 α.α., Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλο 6-19, ΧΑΝΘ – Ναυσίθοος 5-0 α.α., Ναυσίθοος – Άρης Θεσσαλονίκης 0-5 α.α., ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 8-8, ΑΣ Απόλλο – Ναυσίθοος 5-0 α.α., Άρης Θεσσαλονίκης – ΟΕΑΝΑΒ 9-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 24
  2. ΧΑΝΘ 13
  3. ΟΕΑΝΑΒ 11

…………………………………………..

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 9
  2. Ναυσίθοος –

** Ο Ναυσίθοος αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα και υποβιβάζεται στη Γ’ Εθνική.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΟΠΑΘΑ – ΝΟ Ναυπλίου 5-9, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Αργοστολίου 5-0 α.α., ΝΟ Αργοστολίου – ΟΠΑΘΑ 0-5 α.α., ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Πατρών 10-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Αργοστολίου 5-0 α.α., ΟΠΑΘΑ – ΝΟ Καλαμάτας 5-9, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 6-4, Νηρέας Πατρών – ΟΠΑΘΑ 12-8, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 0-5 α.α., ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 3-8.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Καλαμάτας 20
  2. Νηρέας Πατρών 16
  3. ΝΟ Ναυπλίου 11

……………………………………………..

  1. ΟΠΑΘΑ 8
  2. ΝΟ Αργοστολίου –

*** Ο ΝΟ Αργοστολίου αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα και υποβιβάζεται στη Γ’ Εθνική.

Οι 15 ομάδες των πλέι οφ της Β’ φάσης σχηματίζουν τρεις ομίλους των πέντε. Οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο θα προκριθούν στο φάιναλ σιξ (Τελική φάση). Εκεί σχηματίζεται ένας όμιλος ανόδου των έξι και οι τέσσερις πρώτες ανεβαίνουν στην Α2.

Οι υπόλοιπες ομάδες (οκτώ πλέον) που θα πάνε στα πλέι άουτ της Β’ φάσης σχηματίζουν δύο ομίλους των τεσσάρων (ήταν να σχηματιστούν δύο όμιλοι των πέντε, αλλά έχουν αποβληθεί υποβιβαστεί ήδη δύο). Η τελευταία ομάδα από κάθε όμιλο, σύνολο δύο ομάδες, μαζί με αυτές τις δύο που έχουν ήδη υποβιβαστεί (δηλαδή τέσσερις συνολικά) θα αγωνίζονται του χρόνου στη Γ’ Εθνική.

H Β’ φάση και για τα πλέι οφ και για τα πλέι άουτ θα γίινει 10-12 Ιουλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης και για τα πλέι οφ και για τα πλέι άουτ θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Το τριήμερο 8, 9 και 10 Μαϊου διεξάγονται οι αγώνες του Β’ Γύρου της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Βαθμολογία: ΓΣ Περιστερίου 12, ΑΟ Βετεράνοι 5, ΝΟ Αγίου Νικολάου 5, ΑΟ Πετρούπολης 3, ΑΟ Καστέλας 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου): Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Βαθμολογία: Απόλλων 10, Ποσειδών Ιλισίων 9, Νηρέας Χαλανδρίου 7, Νίκη Βόλου 3, ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

Βαθμολογία: ΝΟ Καλαμάτας 10, Νηρέας Πατρών 6, ΝΟ Ναυπλίου 5, ΟΠΑΘΑ Πατρών 5, ΝΟ Αργοστολίου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Βαθμολογία: Ηρακλής 12, ΝΟ Λάρισας 9, Πανσερραϊκός 4, ΝΟ Καβάλας 3, ΑΠΣ Οξυγόνο 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΑΟ Ναυσίθοος, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΣ Απόλλο

Βαθμολογία: ΑΣ Απόλλο 12, ΧΑΝΘ 6, Ναυσίθοος 4, ΟΕΑΝΑ Βόλου 4, Άρης Θεσσαλονίκης 3

Με την ολοκλήρωση της Α’ φάσης, οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στη Β’ φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου των 5 ομάδων (10-12 Ιουλίου) και από εκεί οι 2 πρώτες (σύνολο 6) για την Τελική φάση (24-26 Ιουλίου). Εκεί, οι 4 πρώτες ομάδες ανέρχονται στην Α2.

Οι 2 τελευταίες ομάδες (μετά την Α’ φάση), από κάθε Όμιλο (σύνολο 10) συγκροτούν 2 Ομίλους των 5 ομάδων στα πλέι άουτ (10-12 Ιουλίου). Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Κατηγορία.

Η κλήρωση της Β’ φάσης και των πλέι άουτ θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  13:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  14:30               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                           ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  17:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ  

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  21:15               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  13:15               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  14:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:15               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  10:45               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  16:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ   

ΩΡΑ:  17:45               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ          

ΩΡΑ:  19:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΧΑΝΘ                                                            ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΑΠΟΛΛΟ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  12:00               ΑΠΟΛΛΟ                                          ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                         ΟΕΑ/ΝΑΒ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  21:00               ΧΑΝΘ                                                            ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  12:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                         ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  13:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΧΑΝΘ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΠΟΛΛΟ                                          ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΟΕΑ/ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΟΠΑΘΑ                                             ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ             ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ                       ΟΠΑΘΑ

ΩΡΑ:  13:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

                       

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΠΑΘΑ                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  13:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ             ΟΠΑΘΑ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

Η προγραμματισμένη διεξαγωγή των αγώνων του Β’ Γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στον Όμιλο Κρήτης (8-10 Μαϊου, Ηράκλειο), αναβάλλεται λόγω συμμετοχής δύο παικτών του ΝΟ Χανίων με την Εθνική μας ομάδα των Εφήβων σε τουρνουά στο Μπακού (6-9 Μαϊου).

Οι αγώνες του Ομίλου (Ηλυσιακός, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης) θα διεξαχθούν το τριήμερο 15, 16 και 17 Απριλίου.

Η προγραμματισμένη για τις 13 Απριλίου κλήρωση της Β’ φάσης επίσης αναβάλλεται για τις 20 Μαϊου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014-15

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο κολυμβητήριο του Περιστερίου άρχισαν απόψε (Παρασκευή 24/4) οι αγώνες του Α’ Ομίλου Αττικής που απομένουν για να ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος της Α’ (προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Πετρούπολης – ΑΟ Βετεράνοι 7-12, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Καστέλλας 7-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-2, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγίου Νικολάου 9-9,ΑΟ Βετεράνοι – ΓΣ Περιστερίου 6-12, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Πετρούπολης 8-14,ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 6-16, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Βετεράνοι 10-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-14, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 16-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4 αγώνες):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 5
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 5
  4. ΑΟ Πετρούπολης 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 2

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15), προκρίνονται στην Β’ Φάση (10-12 Ιουλίου), ενώ οι υπόλοιπες (σύνολο 10 ομάδες) θα αγωνιστούν τις ίδιες ημερομηνίες στα πλέι άουτ.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες:

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου)

Νηρέας Χαλανδρίου- Απόλλων Σμύρνης 7-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- ΑΕ Χαϊδαρίου 15-8,ΑΕ Χαϊδαρίου-Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Νίκη Βόλου-ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-6, Απόλλων Σμύρνης- ΑΕ Χαϊδαρίου 9-3, Νηρέας Χαλανδρίου- Νίκη Βόλου 4-3,Νίκη Βόλου- Απόλλων Σμύρνης 4-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- Νηρέας Χαλανδρίου 7-6, ΑΕ Χαϊδαρίου- Νίκη Βόλου 10-15, Απόλλων Σμύρνης- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9-4

Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές)

  1. Απόλλων Σμύρνης 10
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 7
  4. Νίκη Βόλου 3
  5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. Αντώνης Πεπανός)

ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Ναυπλίου 5-5, Νηρέας Πατρών- ΝΟ Αργοστολίου 17-2,ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Αργοστολίου 16-1, ΝΟ Καλαμάτας- Νηρέας Πατρών 9-9, ΝΟ Ναυπλίου- ΝΟ Αργοστολίου 20-4, ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Καλαμάτας 0-8,ΝΟ Καλαμάτας- ΝΟ Ναυπλίου 6-5, Νηρέας Πατρών- ΟΠΑΘΑ 8-8, ΝΟ Αργοστολίου- ΝΟ Καλαμάτας 3-13, ΝΟ Ναυπλίου- Νήρεας Πατρών 4-4

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνιστικές)

  1. ΝΟ Καλαμάτας 10
  2. Νηρέας Πατρών 6
  3. ΝΟ Ναυπλίου 5

4.ΟΠΑΘΑ 5

  1. ΝΟ Αργοστολίου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική):

ΝΟ Καβάλας- ΑΠΣ Οξυγόνο 5-7,  Πανσερραϊκός- Ηρακλής 6-14,Ηρακλής- ΝΟ Καβάλας 14-5, ΝΟ Λάρισας- Πανσερραϊκός 9-8, Οξυγόνο- Ηρακλής 1-13, ΝΟ Καβάλας- ΝΟ Λάρισας 6-13,ΝΟ Λάρισας- Οξυγόνο 11-8, Πανσερραϊκός- ΝΟ Καβάλας 15-10, Ηρακλής- ΝΟ Λάρισας 8-3, Οξυγόνο- Πανσερραϊκός 8-8

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνιστικές)

  1. Ηρακλής 12
  2. ΝΟ Λάρισας 9
  3. Πανσερραϊκός 4
  4. ΝΟ Καβάλας 3
  5. Οξυγόνο 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική):

ΧΑΝΘ- Άρης 11-9, ΟΕΑ-ΝΑΒ-  ΑΣ Απόλλο 2-15,Απόλλο- Χάνθ 16-8, Ναυσίθοος- ΟΕΑΝΑΒ 12-12, Άρης- Απόλλο 6-19, Χανθ-Ναυσίθοος 9-5,Ναυσίθοος- Άρης 7-8, ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΧΑΝΘ 9-6, Απόλλο- Ναυσίθοος 17-3, Άρης- ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-8

 Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές)

  1. Απόλλο 12
  2. ΧΑΝΘ 6
  3. Ναυσίθοος 4
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 4
  5. Άρης 3

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014-15

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με τους αγώνες του Α’ Γύρου της Α’ Φάσης, σε 4 από τους 5 Ομίλους, αρχίζει αύριο (3/4) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου): Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική): ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική): Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Α.Σ Απόλλο

Το τριήμερο 24-26 Απριλίου θα διεξαχθούν οι αγώνες στον Α’ Όμιλο Αττικής: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Ο Β’ Γύρος της Α’ Φάσης θα διεξαχθεί 8, 9 και 10 Μαϊου.

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15), προκρίνονται στην Β’ Φάση (10-12 Ιουλίου), ενώ οι υπόλοιπες (σύνολο 10 ομάδες) θα αγωνιστούν τις ίδιες ημερομηνίες στα πλέι άουτ.

Στη Β’ Φάση σχηματίζονται τρεις Όμιλοι των πέντε (5) ομάδων για τις θέσεις Ανόδου και δύο (2) Όμιλοι επίσης των πέντε (5) ομάδων για τα πλέι άουτ.

Από τους Ομίλους Ανόδου, οι δύο (2) πρώτες ομάδες (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου) όπου και σχηματίζεται ένας (1) Όμιλος (Φάιναλ Σιξ). Οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία και οι υπόλοιπες παραμένουν στην Β’ Εθνική.

Στα πλέι άουτ (10-12 Ιουλίου), σχηματίζονται δύο (2) Όμιλοι  των πέντε (5) ομάδων. Οι δύο (2) τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4), υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Οι υπόλοιπες τρεις (3) κάθε Ομίλου (σύνολο 6),παραμένουν στην Β’ Εθνική.

Η κλήρωση της Β’ Φάσης είναι προγραμματισμένη για τις 10 Ιουνίου (13.00) και της Τελικής φάσης για τις 24 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             24/4/15

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   13:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ              ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:   14:30               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  26/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   11:00               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                             ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  26/4/15

ΩΡΑ:   17:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ              ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ    

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   09:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:   10:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   16:30               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   09:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:   10:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   16:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ    

ΩΡΑ:   17:30               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:   19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:   19:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:   11:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           

ΩΡΑ:   19:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ

 

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΧΑΝΘ                                                 ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΑΠΟΛΛΟ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   12:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:   13:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                           ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:   21:00               ΧΑΝΘ                                                 ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   12:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                           ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:   13:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΧΑΝΘ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΟΠΑΘΑ                                              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   21:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ             ΟΠΑΘΑ

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

                       

 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΟΠΑΘΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ               ΟΠΑΘΑ

 

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   16:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

H ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (11/3) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Οι 5 Όμιλοι:

Α’ ΑΤΤΙΚΗΣ:  ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Β’ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Απόλλο

ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ,12-15 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015,ΝΙΒΕΡΤΑΛ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Νίβερταλ της Ολλανδίας αναχωρεί αύριο (11/3) η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων, για να μετάσχει στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (12-15 Μαρτίου).

Στην αποστολή μετέχουν οι εξής 13 πολίστες: Δημήτρης Σκουμπάκης, Δημήτρης Κουρουβάνης, Αδαμάντιος Μαντής, Κίμων Αλεξίου, Νίκος Δελαγραμμάτικας, Δημήτρης Νικολαϊδης, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Γρηγόρης Γιαννόπουλος, Νίκος Καλαγυργός, Νίκος Γαρδίκας, Νίκος Παπασηφάκης, Γιώργος Μπουγιουρής, Κώστας Χονδροκούκης.

Μαζί τους ο ομοσπονδιακός τεχνικός Δημήτρης Κραβαρίτης, ο συνεργάτης του Γιάννης Φράγκος, ο φυσικοθεραπευτής Στέλιος Συρόπουλος και ο έφορος Λάζαρος Αντωνιάδης.

Στον Α’ Όμιλο, εκτός της Εθνικής μας ομάδας, μετέχουν η Ολλανδία, η Λευκορωσία, η Ουκρανία, Σλοβενία, Πορτογαλία.

Το πρόγραμμα των αγώνων (τοπικές ώρες):

Πέμπτη, 12/3

17.30 Ουκρανία – ΕΛΛΑΔΑ, 19.00 Ολλανδία – Πορτογαλία, 20.30 Σλοβενία – Λευκορωσία

Παρασκευή, 13/3

17.30 Ουκρανία – Πορτογαλία, 19.00 Ολλανδία – Λευκορωσία, 20.30 ΕΛΛΑΔΑ – Σλοβενία

Σάββατο, 14/3

09.30 Ολλανδία – Σλοβενία, 11.00 Πορτογαλία – ΕΛΛΑΔΑ, 12.30 Ουκρανία – Λευκορωσία, 17.30 Σλοβενία – Πορτογαλία, 19.00 Ολλανδία – Ουκρανία, 20.30 ΕΛΛΑΔΑ- Λευκορωσία

Κυριακή, 15/3

09.30 Ουκρανία – Σλοβενία, 11.00 Πορτογαλία – Λευκορωσία, 12.30 Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ

Διαιτητές είναι οι Ερκάν Τουρκάν (Τουρκία), Ατίλα Λαντισλάου Μπροσόφσκι (ΡΟΥΜΑΝΙΑ), Νταμιέν Τέηλορ (ΒΡΕΤΑΝΙΑ), Γιόζεφ Ζούκα (ΣΛΟΒΑΚΙΑ), Βαλερί Φόγκελ (ΙΣΡΑΗΛ), Γκάμπορ Βόγκελ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ).

Παρατηρητής ο Άνχελ Μόλινερ (ΙΣΠΑΝΙΑ).

Οι υπόλοιποι Όμιλοι:

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Γκρατς): ΤΟΥΡΚΙΑ, ΓΕΩΡΓΙΑ, ΣΛΟΒΑΚΙΑ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ, ΜΟΛΔΑΒΙΑ, ΑΥΣΤΡΙΑ

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Σέτσιν): ΡΟΥΜΑΝΙΑ, ΓΑΛΛΙΑ, ΠΟΛΩΝΙΑ, ΙΣΡΑΗΛ, ΤΣΕΧΙΑ

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Μάλτα): ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΜΑΛΤΑ, ΒΡΕΤΑΝΙΑ, ΕΛΒΕΤΙΑ, ΛΕΤΟΝΙΑ

Ανάμεσα στους διαιτητές του Δ’ Ομίλου και ο Σπύρος Αχλαδιώτης.

Προκρίνονται για το Μπακού, όπου θα διεξαχθεί το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα (12-21 Ιουνίου) που είναι ενταγμένο στο συνολικό πρόγραμμα των 1ων Ευρωπαϊκών Αγώνων, οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8).

Απευθείας την πρόκριση έχουν πάρει: Μαυροβούνιο, Σερβία, Ιταλία, Ουγγαρία, Κροατία, Ρωσία, Ισπανία, από την προηγούμενη διοργάνωση και το Αζερμπαϊτζάν ως διοργανώτρια χώρα.

Είκοσι πέντε ομάδες στην κλήρωση της Β’ Ανδρών

Πραγματοποιείται αύριο (11/3) το μεσημέρι (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών περιόδου 2014-15.

Μετέχουν συνολικά 25 ομάδες: ΑΟ Πετρούπολης, ΝΟ Αργοστολίου, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων, Πανσερραϊκός, Άθως Χαλκιδικής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, ΓΣ Περιστερίου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Λάρισας, ΧΑΝΘ, Νίκη Βόλου, ΝΟ Ναυπλίου, Ηρακλής, Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Καλαμάτας, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, Άρης Θεσσαλονίκης, Νηρέας Πατρών.

Οι αγώνες της Α’ Φάσης θα διεξαχθούν, 3-5 Απριλίου (Α’ Γύρος) και 8-10 Μαϊου (Β’ Γύρος).

ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΓΡΟ ΣΤΙΒΟ ΤΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ 17-18-19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ:Ημερίδες Προαγωνιστικών και Αγωνιστικών ηλικιών

Περισσότεροι από χίλιοι (1.100 για την ακρίβεια) κολυμβητές / τριες των προαγωνιστικών ηλικιών 9-12 ετών, μετέχουν στην αντίστοιχη Ημερίδα που διεξάγεται στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Νίκαιας από αύριο έως και την Κυριακή (17-19/1).

Για τις ηλικίες 9 και 10 ετών οι ώρες έναρξης των αγώνων είναι 09.00 το πρωί της Παρασκευής και του Σαββάτου, ενώ για τις ηλικίες 11, 12 ετών, 17.00 Παρασκευή, Σάββατο και 09.00, 17.00 την Κυριακή.

Ημερίδες (αγωνιστικών κατηγοριών και προαγωνιστικών ηλικιών) ακόμη διεξάγονται στη Χίο, τα Γιάννενα, τη Λάρισα, το Ηράκλειο Κρήτης και τη Νάουσα.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ημερίδες σε Πειραιά και Καβάλα

Δύο Ημερίδες ορίων της Τεχνικής κολύμβησης διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (18-19/1) στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ» και το Δημοτικό κολυμβητήριο Καβάλας.

Στον Πειραιά, την Κυριακή (09.15 η έναρξη), μετέχουν 172 αθλητές / τριες από 10 Σωματεία του Κέντρου, ενώ στην Καβάλα αύριο Σάββατο (13.15 η έναρξη), 136 αθλητές / τριες από 15 Σωματεία του Βορρά.

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: Το Κύπελλο Χριστουγέννων το Σαββατοκύριακο στο Βόλο

Στο κλειστό καταδυτήριο του ΕΑΚ Βόλου, διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (18-19/1) το «Κύπελλο Χριστουγέννων» στις κατηγορίες Γ’ και Δ’.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Σάββατο, 18/1 (10.00)

Τραμπολίνο 3μ Γ’

Τραμπολίνο 1μ Δ’

Σάββατο, 18/1 (17.00)

Τραμπολίνο 1μ Γ’

Τραμπολίνο 3μ Δ’

Κυριακή, 19/1 (10.00)

Πλατφόρμα Γ’

Πλατφόρμα Δ’

Η Τεχνική σύσκεψη των αγώνων γίνεται απόψε (20.00) στα γραφεία του ΕΑΚ Βόλου.

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ: Ημερίδες σε Χανιά και Σέρρες

Δύο Ημερίδες Αστεριών στη Συγχρονισμένη κολύμβηση διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (18-19/1) στις Σέρρες και τα Χανιά, με τη συμμετοχή 11 Σωματείων συνολικά.

Στις Σέρρες, μετέχουν 165 αθλήτριες από 7 Σωματεία και στα Χανιά 136 αθλήτριες από 4 Σωματεία.

Το πρόγραμμα των αγώνων στις Σέρρες:

Σάββατο, 18/1

11.00 1ο Αστέρι

13.00 2ο Αστέρι

17.00 3ο Αστέρι

19.00 4ο Αστέρι

Κυριακή, 19/1

11.00 5ο Αστέρι

12.00 6ο Αστέρι

13.00 7ο Αστέρι

Στα Χανιά:

Κυριακή, 19/1

09.00 1ο Αστέρι

11.00 2ο Αστέρι

13.00 3ο Αστέρι

14.30 4ο Αστέρι

15.00 5ο Αστέρι

16.00 6ο Αστέρι

17.00 7ο Αστέρι

Εκδήλωση της Συγχρονισμένης για το κοινό, στη Σχολή Ναυτικών Δοκίμων

Τα ογκούμενα προβλήματα στον Αθλητισμό γεννούν ιδέες και πρωτοβουλίες, κι αυτό συμβαίνει στην ΚΟΕ και το άθλημα της Συγχρονισμένης κολύμβησης, οι άνθρωποι του οποίου προχωρούν σε μια σειρά δράσεων με σκοπό την εύρεση λύσεων στο ολοένα και αυξανόμενο οικονομικό αδιέξοδο.

Έτσι λοιπόν, το Σάββατο (18/1), στο Κολυμβητήριο της Σχολής Ναυτικών Δοκίμων στον Πειραιά, διοργανώνεται το πρώτο από τα event που έχουν σχεδιαστεί, με την Προεθνική μας ομάδα του Μεσογειακού Κυπέλλου (COMEN CUP).

Τα κορίτσια που ολοκληρώνουν Καμπ προετοιμασίας τους στον Άγιο Κοσμά, υπό τις οδηγίες της ομοσπονδιακής προπονήτριας Μαρίας Θηβαίου, θα παρουσιάσουν στο κοινό τις χορογραφίες τους, σε ένα πρόγραμμα που αρχίζει στις 11 το πρωί και ολοκληρώνεται στις 12 το μεσημέρι.

Για την εκδήλωση προβλέπεται να υπάρξει έκτακτη οικονομική ενίσχυση 5 ευρώ, από όσους προστρέξουν να παρακολουθήσουν το θέαμα στη Σχολή Ναυτικών Δοκίμων, με τα έσοδα της να κατευθύνονται αποκλειστικά στην ενίσχυση του τμήματος της Συγχρονισμένης κολύμβησης στην ΚΟΕ, ενόψει των προσεχών αγωνιστικών υποχρεώσεων της στον διεθνή χώρο το 2014.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Ολοκληρώνεται στην Πάτρα η Α’ Φάση των Νέων ανδρών

Με τους αγώνες στον Όμιλο της Πάτρας, ολοκληρώνεται το Σαββατοκύριακο (18-19/1) η Α’ Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών.

Το πρόγραμμα των αγώνων (κολ. «Αντώνης Πεπανός»:

Σάββατο, 18/1: 12.00 Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Πατρών, 13.00 ΝΕ Πατρών – Υδραϊκός, 20.00 Νηρέας Γέρακα – Υδραϊκός, 21.00 ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών

Κυριακή, 19/1: 11.00 ΝΕ Πατρών – Νηρέας Γέρακα, 12.00 ΝΟ Πατρών – Υδραϊκός

Στην επόμενη φάση (4-6 Απριλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης.

Α1 WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ: Φινάλε του Α’ Γύρου στο Πρωτάθλημα

Ολοκληρώνεται το Σαββατοκύριακο (18-19/1) ο Α’ Γύρος της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, με το ακόλουθο πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

ΣΑΒΒΑΤΟ, 18/1

Κολ. Γέρακα       15.00     ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Μπιράκης)

Κολ. ΝΟΒ, Λαιμός            15.30     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

                                                        (Δαμιανάκης, Ποσποτίκης)

Κολ. Ιωνικό         16.00     ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

                                                (Μπουδραμής, Αχλαδιώτης)

Κολ. Ιλίσιο          17.00     ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                                (Κωνσταντινίδης, Κραβαρίτης)

Κολ. Εθν. Πειραιά            18.00     ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

                                                         (Σταυρόπουλος, Σταυρίδης)

ΚΥΡΙΑΚΗ, 19/1

Κολ. Καβάλας 13.00        ΠΑΟΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                                (Αδαμάσογλου, Καρούλης)

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από τον OTESPORTS

ΠΟΙΝΟΛΟΓΙΟ

Με βάση τη Γενική Προκήρυξη, ο έφορος του Εθνικού Πειραιά κ. Αναγνώστου είναι τιμωρημένος με μία (1) αγωνιστική

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 10 αγωνιστικές)

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ              153-42   30

2.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ    122-57   25

3.ΠΑΟΚ                           89-64     21

4.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ         110-79   20

………………………………………………………..

5.ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ          82-87     17

6.ΝΟ ΧΙΟΥ                        82-111   13

7.ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ        60-74     11

8.ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ         74-105   10

9.ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ            70-101   9

10.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                  67-89     8

……………………………………………………………

11.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ         64-109   4

12.ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ      64-119   2

Σημείωση: Ο ΝΑΟ Κέρκυρας έχει έναν (1) μηδενισμό και μείον ένα (1) βαθμό

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/1): Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου (24/1), Παλαιό Φάληρο – Ολυμπιακός (26/1), ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Αργοστολίου

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ THΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2013

33933d62efc9e30498a999fce9dcfcc5Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών. Μετέχουν 12 ομάδες, χωρισμένες σε 3 Ομίλους των τεσσάρων.

Α’ Όμιλος: ΝΟ Καλαμακίου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Πατρών

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας

Γ’ Όμιλος: Εθνικός Πειραιά, ΟΦΗ, Ηρακλής, Ηλυσιακός

Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις. Ο Α’ Γύρος της Α’ φάσης, το τριήμερο 26, 27 και 28 Απριλίου, στα κολυμβητήρια Γέρακα, ΑΝΟ Γλυφάδας και Ιλίσιο αντίστοιχα, πλην των αγώνων του ΟΦΗ, λόγω του προβλήματος που αντιμετωπίζει ο σύλλογος με τη μη λειτουργία του κολυμβητηρίου Ηρακλείου.

Ο Β’ Γύρος της Α’ φάσης, θα διεξαχθεί στις 21, 22 και 23 Ιουνίου, μαζί με τα παιχνίδια του ΟΦΗ από τον Α’ Γύρο (από 20/6 οι αγώνες του).

Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου, προκρίνονται να αγωνιστούν στον Όμιλο Ανόδου (θέσεις 1-6), ενώ οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν στον Όμιλο Καθόδου (θέσεις 7-12). Οι αγώνες εδώ, 5-7 Ιουλίου ο Α’ Γύρος και 19-21 Ιουλίου ο Β’ Γύρος.

Οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης στον Όμιλο Ανόδου, προβιβάζονται στην Α1 Εθνική κατηγορία.

Την Δευτέρα (1/4) η κλήρωση της προημιτελικής φάσης

Πραγματοποιείται το μεσημέρι (13.30) της ερχόμενης Δευτέρας (1 Απριλίου) στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας υδατοσφαίρισης Ανδρών.

Στην κληρωτίδα για τα 4 ζευγάρια, οι νικητές των οποίων θα προκριθούν στο Φάιναλ Φορ της διοργάνωσης (18 και 19 Μαϊου), θα τοποθετηθούν τα εξής 8 Σωματεία που έχουν δηλώσει συμμετοχή στη φετινή διοργάνωση: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, ΝΟ Αργοστολίου, Πανιώνιος, ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Λαμίας.

Οι αγώνες της προημιτελικής φάσης θα διεξαχθούν στις 10 Απριλίου.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΙΑΘΕΣΟΠΟΥΛΟΣ:ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ

diathesopoulosΟ Πρόεδρος της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος, κ. Δημήτρης Διαθεσόπουλος, σε δηλώσεις του μετά το χθεσινό νικηφόρο αγώνα της Εθνικής ομάδας υδατοσφαίρισης των Γυναικών με την Ουγγαρία στον Πειραιά, στάθηκε στην τραγική κατάσταση που βιώνει ο ελληνικός αθλητισμός και ο χώρος του υγρού στίβου. Επίσης αναφέρθηκε και στο επόμενο παιχνίδι του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, εναντίον της Ισπανίας στη Βαρκελώνη το απόγευμα του Σαββάτου (16/3, 19:00), όπου η Ελλάδα θα τα παίξει όλα για όλα για την πρόκρισή της στην τελική φάση του Γουόρλντ Λιγκ Γυναικών στο Πεκίνο(3-8 Ιουνίου), λέγοντας:

«Είναι πολύ δύσκολη η νίκη-πρόκριση μέσα στη Βαρκελώνη το Σάββατο, αφού η Ισπανία διαθέτει σπουδαία ομάδα και δυσκολεύει ακόμη περισσότερο, λόγω ότι μας λείπουν τρία βασικά μας στελέχη που σπουδάζουν στις Η.Π.Α. Παρόλα αυτά η ομάδα θα παλέψει για την πρόκριση.

Τα οικονομικά όπως όλοι γνωρίζουμε είναι δύσκολα, ωστόσο εφόσον προκριθούμε θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να πάμε στο Πεκίνο. Κανείς όμως δε μπορεί να ξέρει από τώρα τι θα συμβεί. Σίγουρα αν δεν πάμε θα υπάρξει πρόβλημα στην προετοιμασία της ομάδας για το Παγκόσμιο της Βαρκελώνης, διότι θα της λείπουν τα ανταγωνιστικά παιχνίδια, όμως χαριτολογώντας να πω πως μπορούν να παίξουν και ενάντια στους Νέους Άνδρες,ώστε να βρεθεί λύση.

Προσωπικά θεωρώ πως ο ελληνικός αθλητισμός τουλάχιστον για τα επόμενα 2-3 χρόνια θα περάσει πολύ δύσκολα, για να μην πω ότι κινδυνεύει ακόμη και με εξαφάνιση με τα σημερινά δεδομένα. Μέσα σ’ αυτό το πλαίσιο δυστυχώς είναι και ο χώρος μας, ενώ το χειρότερο είναι πως πια δε μπορούμε να κάνουμε ούτε τα πιο στοιχειώδη. Μιλάμε για μηδενικά πράγματα.

Είναι χαρακτηριστικό πως δήλωσαν μόλις οκτώ ομάδες συμμετοχή για την κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας. Και φανταστείτε πως τις δύο από αυτές, τις κρατήσαμε «με τα δόντια», ίσα-ίσα για να μπορέσουν να γίνουν προημιτελικοί αγώνες στη διοργάνωση. Είναι τραγική η κατάσταση».

Στις 28 Μαρτίου η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας

Οκτώ (8) ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή, θα μπούνε στην κληρωτίδα των αγώνων της προκριματικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας υδατοσφαίρισης Ανδρών, στις 28 Μαρτίου το μεσημέρι (13.00), στα γραφεία της ΚΟΕ.

Οι ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή είναι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, ΝΟ Αργοστολίου, ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Λαμίας.

Από την κλήρωση θα προκύψουν τέσσερα (4) ζευγάρια, με τους νικητές των νοκ άουτ αγώνων στις 10 Απριλίου, να προκρίνονται στο Φάιναλ Φορ της διοργάνωσης.

Το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδας θα διεξαχθεί το διήμερο 1 και 2 Ιουνίου. Στην περίπτωση όμως που θα υπάρχει ελληνική ομάδα στο Φάιναλ Φορ του Τσάμπιονς Λιγκ (31/5-1/6 Βελιγράδι), τότε η διοργάνωση θα μετατεθεί για το διήμερο 7 και 8 Ιουνίου.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΚΛΗΡΩΣΗ FINAL FOUR ΚΥΠΕΛΛΟΥ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Χίος-Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη είναι τα ζευγάρια των δύο ημιτελικών του 13ου φάιναλ φορ του Κυπέλλου πόλο ανδρών (18-19 Μαΐου, Αργοστόλι), όπως προέκυψε από τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ.

Ο πρώτος ημιτελικός θα αρχίσει στις 18:30 και ο δεύτερος στις 20:00. Ο τελικός θα έχει ώρα έναρξης τις 18:00, την επομένη, ενώ, όπως έχει συμφωνηθεί, δεν θα υπάρξει «μικρός τελικός».

Ο διευθυντής της ΚΟΕ, Γιώργος Χριστοφοράτος, ενημέρωσε για τα μέτρα ασφαλείας που έχουν αποφασιστεί και τα οποία, μεταξύ άλλων, περιλαμβάνουν τη χορήγηση 25 προσκλήσεων σε κάθε σωματείο (σύνολο 100) και άλλων 100 στον συνδιοργανωτή ΝΟ Αργοστολίου. Οι υπόλοιπες θέσεις, με τις κατάλληλες ζώνες ασφαλείας, θα καλυφθούν από παιδιά των σχολείων του νησιού.

Την παραμονή του φάιναλ φορ (17/5) θα πραγματοποιηθεί και η καθιερωμένη Συνέντευξη Τύπου σε ξενοδοχείο του Αργοστολίου (18.00), ενώ η τεχνική σύσκεψη των αγώνων θα γίνει το μεσημέρι (12:30) της επόμενης ημέρας (18/5) στο Κολυμβητήριο.

Πηγή

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ

Ο κάτοχος του τίτλου Ολυμπιακός, ο ΝΟ Βουλιαγμένης και ο Παναθηναϊκός, που πήραν απόψε την πρόκριση, αλλά και ο ΝΟ Χίου που είχε προκριθεί χωρίς αγώνα, είναι οι  τέσσερις ομάδες που θα μετάσχουν στο Φάιναλ Φορ του κυπέλλου Ελλάδας στην υδατοσφαίριση το οποίο θα διεξαχθεί στο Αργοστόλι 18 και 19 Μαϊου.

Τα αποτελέσματα των σημερινών νοκ άουτ προημιτελικών:

ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-12

Με έναν όμορφο κολυμβητικό «περίπατο» στο κολυμβητήριο της Νέας Ιωνίας Βόλου πήρε την πρόκριση στο φάιναλ φορ του Κυπέλλου Ελλάδας στην υδατοσφαίριση ο ΝΟ Βουλιαγμένης. Οι «μπέμπηδες» του ΝΟΒ, χωρίς τον προπονητή τους Τεό Λοράντο στον πάγκο (ήταν τιμωρημένος από το ντέρμπι του πρωταθλήματος με τον Ολυμπιακό και τον αντικατέστησε ο Κώστας Σπηλιώπουλος), επιβλήθηκαν άνετα του τοπικού ΟΥΚ Βόλου με 12-1 και θα βρεθούν το διήμερο 18-19 Μαϊου στο Αργοστόλι για να διεκδικήσουν τον τίτλο και στο θεσμό του Κυπέλλου. 

 (0-3, 1-4, 0-2, 0-3)

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Ζαφείρης Μαρινάγης): Τουριόγλου, Κοκκάλας, Μανώλης, Δανιηλίδης, Κολημήτρας, Μαρασλής, Μπλάνας, Δημητρίου, Χατζηγούλας 1, Παπαβασιλείου, Μαρινάγης Γ., Ιωαννίδης, Παπαναστασίου, Μαρτζούχος, Πάκος.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Σπηλιώπουλος): Τσαλκάνης, Μυλωνάκης, Βελώνιας, Κουρλιάφτης, Ελμισιάν, Κουλιεράκης, Αφρουδάκης Χρ. 2, Καρούντζος, Ποταμιάνος, Γούνας 2, Τίγκας 4, Βουλγαράκης, Βλαχόπουλος 3, Λουιτζίδης 1.

Διαιτητές: Αδαμάσογλου, Κυράνης Κ.

Αλυτάρχης: Κώστας Λιαπίκος

Παναθηναϊκός – ΝΟ Αργοστολίου 16-4

Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε άνετα του ΝΟ Αργοστολίου με 16-4 στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας στην υδατοσφαίριση και προκρίθηκε στο Φάιναλ Φορ της διοργάνωσης (18-19/5 στο Αργοστόλι).

(5-0, 4-1, 4-1, 3-2)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Ρέππας, Κομάντινα, Φώσκολος, Στελλάτος, Κόχειλας Ι. 2, Κόχειλας Ν. 3, Αληχανίδης Αβ. 2, Κοκκινάκης 1, Αφρουδάκης Γ. 2, Αφρουδάκης Ζ., Δερμιτζάκης Χρ., Φαναριώτογλου 3, Τσόκας 2, Γερακούδης 1, Παπαδημητρακόπουλος.

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ (Δημήτρης Κρητικός): Πλατίδης, Αναστασιάδης, Δουδέσης Ευ. 1, Ρατσούνιτσα, Θωμάκος 1, Δάνδολος, Ανδρεάκος, Κατσιγιάννης, Δουδέσης Π. 1, Κουτσιαλής, Χαραλαμπόπουλος 1, Παπαδογιάννης, Σαλάχας, Τραυλός.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Στέλιος Φόβος

Πανιώνιος – Ολυμπιακός 7-16

Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε πιο εύκολα απ’ ότι περίμενε στο φάιναλ φορ του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς δεν συνάντησε σπουδαία αντίσταση από τον Πανιώνιο και επιβλήθηκε στον μεταξύ τους νοκ άουτ προημιτελικό αγώνα με 16-7 στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης

(3-5, 0-4, 1-2, 3-5)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Σελετόπουλος): Φλέγκας, Μιμίδης 1, Μιτελούδης 1, Κουτσιαλής 3, Χατζηγούλας Π., Τζαμαντάκης, Παπαδόγκωνας 1, Γκάλιτς, Τοροσιάδης, Καπότσης 1, Αλβέρτης, Λάππας, Τζωρτζάτος, Δρακόπουλος, Καρακάσης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: (Θοδωρής Βλάχος): Δεληγιάννης, Δελακάς 3, Μάζης, Χατζηκυριακάκης 1, Φουντούλης Ι. 4, Δρεβίσης 1, Μπλάνης, Κόλιανιν 2, Μουρίκης 2, Κολόμβος 1, Κατρουτζανάκης 1, Σχίζας 1, Φλώρος Χρ..

Διαιτητές: Σκαλοχωρίτης, Μπιράκης

Αλυτάρχες: Τάσος Πολυζωγόπουλος, Πέτρος Εγωγιάννης

Ο ΝΟ Χίου πέρασε χωρίς αγώνα επειδή ο ΠΑΟΚ, που είχε κληρωθεί ως αντίπαλός του στα προημιτελικά, αποχώρησε από τη διοργάνωση.

Η κλήρωση των ημιτελικών του Φάιναλ Φορ θα γίνει την προσεχή Δευτέρα 7 Μαϊου στις 13.00.

Πηγή

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (30/4/2012)

Το ΔΣ της ΚΟΕ που συνεδρίασε σχετικά, μεταξύ των άλλων αποφάσισε:

*Εγκρίνει τα καμπ προετοιμασίας στην κολύμβηση ως εξής: 30 Απριλίου – 10 Μαίου Νάουσα (Δράκου), 27 Μαίου – 3 Ιουνίου Βόλος (Βουρνά), 12-30 Ιουνίου Κουγιάσεβατς (Δημητριάδης), 31 Μαίου – 12 Ιουλίου Βελιγράδι (Καλάργαρης, Νιανγκουάρα), Ιούνιος σε υψόμετρο (Γιαννιώτης, Λυμπερτά, Αραούζου)

*Στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης εφήβων / νεανίδων (Αμβέρσα, 4-8 Ιουλίου)  η Ελλάδα θα μετάσχει το πολύ με έξι (6) κολυμβητές / τριες

*Εγκρίνει την πρόταση του ΣΕΔΥ για διοργάνωση σχολής Διαιτητών Υδατοσφαίρισης στο Αργοστόλι

*Εγκρίνει τη συμμετοχή 4 καταδυτών / τριών μας στο Γκραν Πρι της Fina στη Μαδρίτη (15-17 Ιουνίου)

*Εγκρίνει τη συμμετοχή στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα καταδύσεων εφήβων / νεανίδων (Γκρατς, 11-15 Ιουλίου) με 8 αθλητές / τριες

*Εγκρίνει καμπ προετοιμασίας της Εθνικής ομάδας συγχρονισμένης κολύμβησης Γυναικών (14 αθλήτριες), 2 με 19 Μαϊου

*Εγκρίνει τη δαπάνη για τη σύνθεση της μουσικής που θα χρησιμοποιηθεί από την Εθνική μας ομάδα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης Γυναικών (Αϊντχόφεν, 16-20 Μαίου)

*Εγκρίνει το αίτημα του σωματείου ΑΚΣ Δελφίνια Περιστερίου για την διοργάνωση του Εθνικού πρωταθλήματος τεχνικής κολύμβησης ανδρών / γυναικών στο Περιστέρι (11-13 Μαίου).

*Τρεις (3) από τους τέσσερις αγώνες της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας υδατοσφαίρισης Ανδρών, διεξάγονται μεθαύριο (Τετάρτη).

Κολ. Ν. Ιωνίας            17.30   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛ / ΝΗΣ

                                                (Αδαμάσογλου, Κυράνης)

Κολ. Ν. Σμύρνης        20.30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Μπιράκης)

Κολ. ΟΑΚΑ                20.30   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΑΡΓ / ΛΙΟΥ

                                                (Μπουδραμής, Κουρτίδης)

Δεν θα γίνει το παιχνίδι ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΟΚ αφού η ομάδα της Θεσσαλονίκης αποχώρησε από την διοργάνωση.

Οι νικήτριες ομάδες των τριών (3) αγώνων και ο ΝΟ Χίου, προκρίνονται στο 13ο Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδας το οποίο και θα διεξαχθεί στο Αργοστόλι 18 και 19 Μαίου.

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Ο Ηρακλής είναι η τελευταία ομάδα που πήρε την πρόκριση στην β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας στην υδατοσφαίριση, καθώς νίκησε τη Σύρο με 13-6.

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 3-1, 3-1, 3-3.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Στρουθόπουλος): Φαρσαρής, Τζελάτης 1, Μυλωνάς, Δελημητρίου 1, Γκαγκασούλης 4, Αλιαπούλος 3, Κουνέλας 2, Δήμας, Μονοπαυλίδης, Διαμαντόπουλος, Αρώνης 2, Καρυπίδης, Παπαχρήστου, Βέλλος.

ΝΟ ΣΥΡΟΥ (Χ. Ρούσης): Βαβίλλας, Καπότσης 1, Παυλάκης 1, Κεφαλ΄ς 1, Τσούγκας 1, Κλίμος, Τσολακίδης 2, Μανούσης, Χαρικιόπουλος, Στεφόπουλος, Ρούσσης, Μιχάλοβιτς, Τριανταφύλλου.

Έχουν προκριθεί στην επόμενη φάση: ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ και ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (χωρίς αγώνα).

Η κλήρωση της επόμενης φάσης («16»), οι αγώνες της οποίας θα διεξαχθούν στις 18 Απριλίου, θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 7 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.30).

Σ’ αυτήν θα μετάσχουν και οι 8 ομάδες της Α1 Ανδρών: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΟΚ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ.

Πηγή

N.O.AΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ ΚΑΙ Ν.Ο.ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ

Το Αργοστόλι και το Καλαμάκι είναι οι ομάδες που πήραν τα εισιτήρια πρόκρισης στη β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας στην υδατοσφαίριση ανδρών.

Σε αγώνες της πρώτης φάσης το Αργοστόλι κέρδισε στη Γλυφάδα την τοπική ομάδα με 14-7 και το Καλαμάκι πέρασε το εμπόδιο της Ηλιούπολης, επικρατώντας εκτός έδρας με 12-10.
Ο αγώνας Ηρακλής-Σύρος αναβλήθηκε για την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου, (16.00), λόγω των καιρικών συνθηκών.

Στην επόμενη φάση προκρίνονται χωρίς αγώνα τα Χανιά, η ΝΕ Πατρών, ο ΝΟ Πατρών, η Λάρισα και ο ΟΥΚ Βόλου.

Η κλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης (18 Απριλίου) θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 7 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.30), και θα πάρουν μέρος και οι Ολυμπιακός, Χίος, Βουλιαγμένη, Πανιώνιος,Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, Π. Φάληρο, Εθνικός.

Τα στοιχεία των αγώνων

Ηλιούπολη-Καλαμάκι 10-12

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-3, 3-3, 3-4

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Νίκος Kαραμάνης): Εκιτζόγλου, Εμμανουηλίδης Β. 3, Εμμανουηλίδης Ι. 1, Γεωργιάδης, Θεοδωρίδης 1, Χαλιάσος, Τίγκας, Καρυοφίλης, Μυλωνάκης, Γκαραγκούνης 1, Κολύβας 2, Γιάγκος 2, Ζερδεβάς, Κοπελιάδης, Οικονόμου.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ (Αλέξης Σταϊκόπουλος): Πάνης, Βασιλόπουλος 1, Σαλπαδήμας 3, Κουτσογιάννης 1, Αγγελίδης 3, Τσίκλος, Μονιούδης, Καφετζόπουλος, Σαρρής, Σάντα 2, Λιοτσάκης 2, Φουστούκος, Κουνδουράκης.

Γλυφάδα – Αργοστόλι 7-14

Τα οκτάλεπτα: 0-6, 2-3, 3-3, 2-2.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Πουλιόπουλος, Αργυρακούλης 1, Λίτσας, Πετρόχειλος, Φωτίου 1, Χατζηαλέξης, Ορφανάκος 1, Λάζαρης, Δανδινόπουλος, Μπαχάς 1, Χρυσανθακόπουλος, Λομβάρδος 2, Καζάζης, Σπαντιδέας, Λάππας 1.

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ (Δημήτρης Κρητικός): Πλατίδης, Αναστασιάδης 1, Δουδέσης Βαγγ. 2, Ραγκούνιτσα 1, Θωμάκος 2, Δάνδολος 1, Ανδρεάκος 1, Κατσιγιάννης 2, Δουδέσης Π., Μπουρνάζος 1, Χαραλαμπόπουλος 2, Ντότσικας, Σαλάχας, Τραυλός 1.

Πηγή

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2011-12.Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ

Δύο παιχνίδια (νοκ άουτ) για την Α’ Προκριματική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος στην υδατοσφαίριση Ανδρών, διεξάγονται σήμερα (Τετάρτη).

Κολ. ΑΝΟΓ                19.00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΑΡΓΟΣ/ΛΙΟΥ

                                                (Δαμιανάκης, Μικεδάκης)

Κολ. Ηλιούπολης        20.00   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΟ ΚΑΛ / ΚΙΟΥ

                                                (Κατσώνης, Κραβαρίτης)

Το παιχνίδι ΟΦΗ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ δεν θα γίνει λόγω μη λειτουργίας του Κολυμβητηρίου Ηρακλείου.

Ο προγραμματισμένος για αύριο αγώνας μεταξύ ΗΡΑΚΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ, αναβάλλεται για την επόμενη Τετάρτη (15 Φεβρουαρίου, 16.00), λόγω καιρικών συνθηκών.

Στην επόμενη φάση προκρίνονται χωρίς αγώνα: ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ.

Η κλήρωση των αγώνων της Β’ Προκριματικής φάσης (18 Απριλίου) θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 7 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.30), με την προσθήκη επίσης των Σωματείων: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΟΚ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΕΘΝΙΚΟΣ

Σήμερα (Τετάρτη) το μεσημέρι (13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ), θα πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις της Β’  φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (9-11 Μαρτίου) και Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Στο πρωτάθλημα αυτό μετέχουν: ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ, ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ.

Οι αγώνες του Α’ Γύρου της Προκριματικής φάσης θα διεξαχθούν 2, 3 και 4 Μαρτίου.

Πηγή

ΕΓΙΝΕ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΣΤΗΝ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Με την μοναδική ομάδα που του απέσπασε βαθμό, τον Τρίτωνα Αμαρουσίου, θα ξεκινήσει η ανδρική ομάδα του ΝΟ Χανίων – ΑΝΕΚ Lines τους αγώνες της τελικής φάσης (θέσεις 1-6) της Α2 σύμφωνα με την κλήρωση που έγινε χθες από την ΚΟΕ. Μάλιστα το παιχνίδι των δύο ομάδων ήταν και το τελευταίο τους στην α’ φάση.  Θα γίνουν δύο γύροι σε ισάριθμα κολυμβητήρια -πιθανότατα της Αττικής- και οι δύο πρώτες ομάδες θα ανέρθουν στην Α1. Φυσικά οι χανιώτες έχουν τον πρώτο λόγο και από εκεί και πέρα πολύ δυνατός και ενισχυμένος εμφανίζεται ο ΝΟ Αργοστολίου που όπως ο ΝΟΧ ολοκλήρωσε αήττητος την α’ φάση και μάλιστα χωρίς απώλειες βαθμών.  Βέβαια οι ομάδες ξεκινούν χωρίς βαθμούς έτσι καμία σημασία δεν έχει το τι κάνανε στην α’ φάση. Ενώ οι χανιώτες εκτός τα προβλήματα με το κολυμβητήριο -τα οποία ξεπεράστηκαν λόγω… καιρού- έχουν και τις υποχρεώσεις καθώς μετά από πολλά χρόνια θα αγωνισθούν στην καρδιά του καλοκαιριού. Ο α’ γύρος θα διεξαχθεί το τριήμερο 8-10 Ιουλίου και ο β’ μία εβδομάδα αργότερα (15-17/7). Το πρόγραμμα:
1η αγωνιστική
ΝΟ Χανίων – Τρίτων Αμ.
Αργοστόλι – Ηρακλής
ΟΦΗ – ΟΥΚ Βόλου
2η αγωνιστική
ΝΟ Χανίων – ΟΥΚ Βόλου
Ηρακλής – Τρίτων Αμ.
Αργοστόλι – ΟΦΗ
3η αγωνιστική
ΝΟ Χανίων – Αργοστόλι
ΟΦΗ – Ηρακλής
Τρίτων Αμ. – ΟΥΚ Βόλου
4η αγωνιστική
ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ
Ηρακλής – ΟΥΚ Βόλου
Αργοστόλι – Τρίτων Αμ.
5η αγωνιστική
ΝΟ Χανίων – Ηρακλής
ΟΥΚ Βόλου – Αργοστόλι
Τρίτων Αμ. – ΟΦΗ
Παράλληλα έγινε και η κλήρωση της τελικής φάσης στις θέσεις 7-12 με τις ημερομηνίες να είναι παρόμοιες και τις δύο τελευταίες ομάδες να υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική.
Στην πρεμιέρα θα παίξουν:
Περιστέρι – ΝΟ Αγ. Νικολάου
Ποσειδών Ιλ. – Κέρκυρα
Ηλυσιακός – Γλυφάδα

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΣΤΗΝ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ)

Με νίκες για τις κρητικές ομάδες ολοκληρώθηκε η α’ φάση του πρωταθλήματος της Α2 υδατοσφαίρισης των ανδρών. Ο ΝΟ Αγίου Νικολάου επικράτησε με 11-9 του Ποσειδώνα Ιλισίων το Σάββατο στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου σημειώνοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 υδατοσφαίρισης των αντρών.

Οκτάλεπτα: 3-3, 4-3, 3-2, 1-1

ΝΟΑΝ: Καμπανός, Κατρατζόγλου 2, Φαζός 2, Αμπατζίδης 2, Βασιλάκης 3, Αρχαύλης.

Ο ΟΦΗ πήρε ακούραστα τους βαθμούς της νίκης μια και το Περιστέρι δεν κατέβηκε στο μεταξύ τους παιχνίδι κι έτσι ο αγώνα κατοχυρώθηκε με 5-0 υπέρ των «ασπρόμαυρων». Στην α’ φάση ο ΝΟΧ τερμάτισε 1ος, ο ΟΦΗ 2ος και ο Τρίτων Αμαρουσίου 3ος και είναι οι ομάδες που προκρίνονται στα πλέι οφ, όπου έχουν ήδη περάσει από τον όμιλο του Βορρά ο ΝΟ Αργοστολίου, ο Ηρακλής και ο ΟΥΚ Βόλου. Η κλήρωση των πλέι οφ θα γίνει στις 8 Ιουνίου και οι ομάδες που θα καταλάβουν τις δύο πρώτες θέσεις θα πάρουν το εισιτήριο ανόδου για την Α1. Αντίθετα ο Ποσειδών Ιλισίων, το Περιστέρι και ο ΝΟ Αγίου Νικολάου θα αγωνιστούν στα πλέι άουτ μαζί με τους ΝΑΟ Κέρκυρας, ΑΝΟ Γλυφάδας και Ηλυσιακό. Επίσης η κλήρωση θα γίνει στις 8 Ιουνίου, αλλά σε αυτή την περίπτωση οι δύο τελευταίες ομάδες θα υποβιβαστούν στη Β’ Εθνική. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ θα ξεκινήσουν στις 8 Ιουλίου.

 

ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΕΤΑΙ Η Α’ ΦΑΣΗ ΣΤΗΝ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Η Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στον Νότιο Όμιλο,  ολοκληρώνεται το Σάββατο 14/5.

Κολ. Ηρακλείου          15.00   ΟΦΗ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

(Κουρτίδης, Γιαννακάκης)

Κολ. Ηρακλείου          17.00   ΝΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛ.

(Κουρτίδης, Γιαννακάκης)

Η Βαθμολογία

1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                     109-51             28

2. ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   100-98             17

3. ΟΦΗ                                    73-78               16

……………………………………………………………………..

4. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ        71-69               11

5. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ              80-91               9

6. ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ  52-98               0

Οι τρεις (3) πρώτες ομάδες θα αγωνιστούν στον Όμιλο ανόδου κατά την τελική φάση που θα ακολουθήσει (οι ημερομηνίες θα ανακοινωθούν το προσεχές διάστημα) και οι υπόλοιπες τρεις (3) στον Όμιλο παραμονής, μαζί με τις αντίστοιχες ομάδες του Βορείου Ομίλου, όπου η τελική βαθμολογία είναι:

1. ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ         98-59               30

2. ΗΡΑΚΛΗΣ                         66-63               16

3. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                    76-84               13

…………………………………………………………………..

4. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ              82-82               12

5. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             65-72               11

6. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                     64-91               6

 

ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΣΤΗΝ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Ο ΚΟΠΙ, ήθελε την νίκη για να εξασφαλίσει την πρόκριση στις θέσεις 1-6 αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στον ΟΦΗ, ο οποίος χρειαζόταν τουλάχιστον την ισοπαλία. Τελικά κέρδισε με 6-7 (0-1, 1-2, 2-2, 3-2) και εξασφάλισε την είσοδό του στην δεύτερη φάση στις θέσεις 1-6

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   5-10

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ   11-6

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ – ΟΦΗ   6-7

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   8-8

Οι 6 ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο είναι πλέον οι εξής:

Ν.Ο.Χανίων, ΟΦΗ και Τρίτωνας Αμαρουσίου από τον Νότιο όμιλο και Ν.Ο.Αργοστολίου, Ηρακλής και ΟΥΚ από τον Βόρειο.

Οι 6 που θα προσπαθήσουν να διατηρηθούν στην Α2 (2 από αυτές θα υποβιβαστούν) είναι:

Γλυφάδα, Περιστέρι, ΚΟΠΙ, Ηλυσιακός, Κέρκυρα και Αγιος Νικόλαος.