Ετικέτα: ΝΟ ΙΤΕΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ «ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΞΑΝΘΑΚΟΣ»,3-4 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΤΕΑΣ

Πηγή:www.pisina.net
Στο δημοτικό κολυμβητήριο Ιτέας το διήμερο 3-4 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί το 1ο τουρνουά υδατοσφαίρισης ανδρών «Κωνσταντίνος Ξανθάκος» με την συμμετοχή τριών ομάδων που θα συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής (ΝΟ Ιτεάς, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Τρίτων Αμαρουσίου) και του ΝΟ Χαλκίδας που θα αγωνιστεί στην Α2 Ανδρών.
Ταυτόχρονα βγήκε και το πρόγραμμα του τουρνουά με δύο αγώνες για κάθε ομάδα να διεξάγονται το Σάββατο 3/12 και ένα την Κυριακή το πρωί, οπότε και ολοκληρώνεται το τουρνουά.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 3/12
11:00 ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης
12:00 ΝΟ Ιτέας – Τρίτων Αμαρουσίου
17:00 ΝΟ Ιτέας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης
18:00 Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χαλκίδας
Κυριακή 4/12
11:30 Τρίτων Αμαρουσίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης
12:30 ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Χαλκίδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης των ανδρών πανηγυρίζει ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε στον τελικό με 14-8 της ΝΕ Λάρισας και γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή της στην Β’ Εθνική.

Στον μικρό τελικό η ομάδα του Άρη επικράτησε του ΝΟ Ιτέας με 13-8, ενώ για την 5η θέση ο Άργης Καλαμάτας νίκησε τον ΝΟ Σύρου με 16-9.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης παρέστη ο κ. Δημήτρης Γρυπάρης, αντιπρόεδρος της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος: ΝΟ Ιτέας – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 8-19, ΣΚ Ροή – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 0-5 α.α.,ΝΟ Σύρου – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.,ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 8-4,ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 17-5, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Σύρου 15-6,ΝΟ Σύρου – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 7-22, ΣΚ Ροή – ΝΟ Ιτέας 0-5 α.α., Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΝΟ Σύρου 5-8, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΟΦΘ 12
  2. ΝΟ Ιτέας 9
  3. ΝΟ Σύρου 6
  4. Δελφίνια Πτολεμαΐδας 3
  5. ΣΚ Ροή – δεν κατέβηκε

Β’ Όμιλος: Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Λάρισας 8-9, Άρης – ΚΟ Ξάνθης 9-9,Άρης – Επειός Ήλιδος 9-6,ΚΟ Ξάνθης – Άργης Καλαμάτας 9-7,ΝΕ Λάρισας – ΚΟ Ξάνθης 10-4, Άργης Καλαμάτας – Επειός Ήλιδος 7-10,Αρης-Αργής Καλαμάτας 17-3,Επειός Ήλιδος – ΝΕ Λάρισας 0-5 (μηδενισμός), Άρης – Άργης Καλαμάτας 17-3, ΝΕ Λάρισας – Άρης 14-12

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Λάρισας 12
  2. Άρης 9
  3. Άργης Καλαμάτας 6
  4. Επειός Ήλιδος – μηδενίστηκε
  5. ΚΟ Ξάνθης – μηδενίστηκε

Ημιτελικά: ΟΦΘ – Άρης 17-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Ιτέας 9-7

Θέσεις 5-6: ΝΟ Σύρου – Άργης Καλαμάτας 9-16

Μικρός τελικός: ΝΟ Ιτέας – Άρης 8-13

Μεγάλος τελικός: ΝΕ Λάρισας – ΟΦΘ 8-14

Η τελική κατάταξη

  1. Όμιλος Φίλων Θαλάσσης
  2. ΝΕ Λάρισας
  3. Άρης Θεσσαλονίκης
  4. ΝΟ Ιτέας
  5. Άργης Καλαμάτας
  6. ΝΟ Σύρου
  7. Δελφίνια Πτολεμαΐδας

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κερδίζουν την άνοδό τους στην Β’ Εθνική.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (29-31 Ιουλίου) η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΟΦΘ
ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.- ΝΟ ΙΤΕΑ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΡΟΗ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΘ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΝΟ ΣΥΡΟΥ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 10:00 ΡΟΗ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.-ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ –ΡΟΗ
  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ –ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7/16 ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
ΩΡΑ: 09:00 ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ: 10:00 ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου
ΩΡΑ: 11:00 ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)
ΩΡΑ: 12:00 ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)
ΩΡΑ: 18:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (3η – 4η  θέση)
ΩΡΑ: 19:30 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (1η – 2η  θέση)

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (29-31 Ιουλίου).
Μετά τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ, για τις 10 ομάδες που μετέχουν σχηματίστηκαν δύο (2) Όμιλοι.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (10/7) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε Ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (29-31/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη Β’ Εθνική.
Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: Άρης Κάμπου, Ροή (από τον Όμιλο Αττικής), Επειός Ήλιδας, Άργης Καλαμάτας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Ιτέας), ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ‘Αρης, ΚΟ Ξάνθης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Ροή – ΝΟ Σύρου 10-7, Ροή – Άρης Κάμπου 12-15. Δεν εμφανίστηκε στους αγώνες η ομάδα Άλμα Κλαμπ,ΝΟ Σύρου – Άρης Κάμπου 3-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης Κάμπου 6
2. Ροή 3
…………………….
3. ΝΟ Σύρου 0
*** Η Ομάδα Άλμα Κλαμπ δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 10-7, Επειός Ήλιδας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 6-8, Άργης Καλαμάτας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-9, Επειός Ήλιδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-7,Επειός Ήλιδας – Άργης Καλαμάτας 11-6, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΟΠΑΘΑ Πατρών 4-9.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Επειός Ήλιδας 6
2. Άργης Καλαμάτας 6
………………………
3. ΟΠΑΘΑ Πατρών 6
4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (Κολυμβητήριο Ιτέας):
ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Μεσολογγίου 21-12, ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Λάρισας 15-13,ΚΟ Καρδίτσας – ΝΕ Λάρισας 5-11, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Μεσολογγίου 16-6, ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΕ Λάρισας 7-18, ΝΟ Ιτέας – ΚΟ Καρδίτσας 10-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Ιτέας 9
2. ΝΕ Λάρισας 6
…………………
3. ΚΟ Καρδίτσας 3
4. ΝΟ Μεσολογγίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΟΦΘ – ΝΑΣ Ημαθίας 22-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-8,Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ 2-18, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-9, ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-5, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 6-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΟΦΘ 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
…………………………….
3. ΝΑΣ Ημαθίας 3
4. Πύρρος Ιωαννίνων 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο συγκεκριμένο αγώνα, όπου μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 6-9, Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-14,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 4-11, ΚΟ Ξάνθης – ΠΑΣ Φοίβος 14-1, Άρης – Μακεδονικός 16-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 4-14, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-6, ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 4-18,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 8-19, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-3, Μακεδονικός – ΠΑΣ Φοίβος 8-5, ΚΟ Ξάνθης – Άρης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 6-6, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-5.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης 13
2. ΚΟ Ξάνθης 13
……………………
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7
4. Μακεδονικός 7
5. ΠΑΣ Φοίβος 3
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -1
*** Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.
Στην Τελική Φάση (29-31/7) θα σχηματιστούν δύο (2) όμιλοι τωνπέντε (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα POOL (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων. Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει νικητής. Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Γ’ Ανδρών για το 2016. Η κλήρωση των Ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/7 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ              

ΡΟΗ

ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ

ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ               

ΝΟ ΙΤΕΑΣ   

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ           

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                  

    

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Ο.Φ.Θ.

                                                                                      

  1.  ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 13:00 ΡΟΗ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ: 14:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 20:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 09:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΡΟΗ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 11:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΤΕΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΤΕΑΣ  

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00  ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 17.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 19.00  ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20.00  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ:  12.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 19.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

 

4η  αγωνιστική Σάββατο 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 11.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:  12.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

ΩΡΑ: 19.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ` Ο.Φ.Θ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 19:30  ΑΣ ΑΡΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ: 11:30 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  12:30 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 19:10 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ` ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/6) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (8-10 Ιουλίου).

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ηρακλής, ΝΕ Πατρών, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Λάρισας

Οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) κάθε Ομίλου, θα παίξουν στα πλέι οφ ανόδου (29-31 Ιουλίου), με μία (1) ομάδα ανεβαίνει στην Α1, ενώ οι υπόλοιπες ομάδες (4) των Ομίλων, θα παίξουν στα πλέι άουτ (29-31 Ιουλίου), με δύο (2) ομάδες να υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Είκοσι τέσσερις (24) συνολικά ομάδες μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, η κλήρωση της προκριματικής φάσης (8-10 Ιουλίου) του οποίου πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/7) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ροή, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Σύρου, Άρης Κάμπου

ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Άργης Καλαμάτας, Επειός Ήλιδας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΟΠΑΘΑ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ: ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΕ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΣ Ημαθίας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, Μακεδονικός, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΚΟ Ξάνθης, Εθνικός Αεξανδρούπολης

Στην Τελική φάση (29-31 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου). Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες στους τρεις από τους τέσσερις Ομίλους της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και αναδείχθηκαν οι οκτώ από τις δέκα ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση (31/7-2/8) και όχι οι εννέα, όπως περιμέναμε, διότι έμεινε εκκρεμότητα στον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Συγκεκριμένα, διακόπηκε ο αγώνας Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης -στο γ’ οκτάλεπτο και ενώ προηγείτο η ομάδα της Ξάνθης 10-4- σε βάρος του Μακεδονικού, επειδή ο προπονητής του Σταύρος Αποστολίδης αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα από τους διαιτητές για έντονη διαμαρτυρία, αλλά δεν αποχωρούσε για να πάει στην εξέδρα και παρέμενε σε σημείο που παρενοχλούσε τους δαιτητές (όπως οι ίδιοι ισχυρίζονται στο φύλλο αγώνα). Ο αγώνας κατοχυρώνεται υπέρ του ΚΟ Ξάνθης με 10-4 (σκορ εκείνης της στιγμής), αλλά εκκρεμεί πιθανή περαιτέρω τιμωρία του Μακεδονικού από τα αρμόδια όργανα (αθλητικό δικαστή) της ΚΟΕ. Στην περίπτωση που εφαρμοστεί το άρθρο 14 παράγραφος 2.2 της Γενικής Προκήρυξης υδατοσφαίρισης 2015, από τον Μακεδονικό (εκτός από τον μηδενισμό του στο συγκεκριμένο ματς) θα αφαιρεθούν και δύο (2) βαθμοί, με αποτέλεσμα να χάνει την 3η προνομιούχο θέση που θα πάρει ο ΣΑΠΚ Νεάπολης (και μαζί την πρόκριση).

Οι οκτώ ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα στην Τελική φάση είναι: ΠΕΚΕΒ, ΚΟ Ξάνθης (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Τρίαινα Βούλας, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΝΟ Σύρου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Τρίτων Αμαρουσίου, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Μυτιλήνης (από τον Β’ Όμιλο Αττικής).

Μία ακόμα ομάδα θα προκύψει από τους αγώνες του Β’ Ομίλου Θεσσαλονίκης, που θα γίνουν το διήμερο 24-25/7 στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο. Το παζλ των δέκα της Τελικής φάσης θα συμπληρώσει φυσικά αυτή που εκκρεμεί από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – ΠΕΚΕΒ 2-12, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 2-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Άρης Κάμπου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο Άρης Κάμπου ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΠΕΚΕΒ – ΚΟ Ξάνθης 12-3, Μακεδονικός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΕΚΕΒ 3-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μακεδονικός 3-11,Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-10 (διακόπηκε σε βάρος του Μακεδονικού), ΣΑΠΚ Νεάπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14-1, ΚΟ Ξάνθης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-6, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΕΚΕΒ 4-19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

  1. ΠΕΚΕΒ 12
  2. ΚΟ Ξάνθης 9
  3. Μακεδονικός 4

……………………………………..

  1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

*** Εκκρεμεί η περαιτέρω τιμωρία του Μακεδονικού. Ο Άρης Κάμπου δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Η ΚΕ Κοζάνης είναι η ομάδα που συμπληρώνει τη δεκάδα της Τελικής φάσης  που θα γίνει το διάστημα 30 Ιουλίου- 2 Αυγούστου.

Πύρρος Ιωαννίνων- ΚΟ Καρδίτσας:  4-16, ΚΕ Κοζάνης- ΝΟ Πρέβεζας 5-0 (α.α),ΚΕ Κοζάνης- ΚΟ Καρδίτσας 7-5, ΚΕ Κοζάνης- Πύρρος Ιωαννίνων 13-5

Η τελική βαθμολογία

  1. ΚΕ Κοζάνης 6

———————————-

  1.  ΚΟ Καρδίτσας 3
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 0

*σ.σ.  Η ομάδα του ΝΟ Πρέβεζας δεν κατέβηκε να αγωνιστεί.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ροή – ΝΟ Σύρου 4-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Ιτέας 15-5, Τρίαινα Βούλας – ΓΟ Μεσολογγίου 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο ΓΟ Μεσολογγίου ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΟ Σύρου – ΝΟ Ιτέας 9-2, Ροή – Τρίαινα Βούλας 4-10, Τρίαινα Βούλας – ΝΟ Σύρου 15-2, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ροή 15-4,Ροή – ΝΟ Ιτέας 5-9, Τρίαινα Βούλας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-7, ΝΟ Ιτέας – Τρίαινα Βούλας 6-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Σύρου 11-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίαινα Βούλας 12
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9
  3. ΝΟ Σύρου 6

………………………………………………

  1. ΝΟ Ιτέας 3
  2. Ροή 0

*** Ο ΓΟ Μεσολογγίου δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Άρης Νίκαιας – ΝΟ Αλιβερίου 19-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΠΑΕ Άργης 14-2, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Μυτιλήνης 10-11,ΝΟ Αλιβερίου – ΠΑΕ Άργης 3-20, ΝΟ Μυτιλήνης – Τρίτων Αμαρουσίου 4-16, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 12-5, ΠΑΕ Άργης – ΝΟ Μυτιλήνης 8-8, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Αλιβερίου 21-3, Τρίτων Αμαρουσίου – Άρης Νίκαιας 17-11,ΝΟ Αλιβερίου – ΝΟ Μυτιλήνης 3-14, Άρης Νίκαιας – ΠΑΕ Άργης 9-8, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Τρίτων Αμαρουσίου 4-12, ΝΟ Μυτιλήνης – Άρης Νίκαιας 9-9, ΠΑΕ Άργης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 9-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Αλιβερίου 16-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 15
  2. Άρης Νίκαιας 10
  3. ΝΟ Μυτιλήνης 8

……………………………………………….

  1. ΠΑΕ Άργης 7
  2. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 3
  3. ΝΟ Αλιβερίου 0

Η Τελική φάση θα διεξαχθεί 31/7-2/8. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 22/7 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Θυμίζουμε ότι οι τέσσερις πρώτες ομάδες στην τελική βαθμολογία της Τελικής φάσης ανεβαίνουν στη Β’ Εθνική Ανδρών.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2015

Σε 3 Ομίλους διεξάγεται (17-19 Ιουλίου), η προκριματική φάση της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών. Ο 4ος όμιλος (Β’ Θεσσαλονίκης) θα διεξαχθεί το τριήμερο 24-26 Ιουλίου.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Εθνικό):Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΟ Ξάνθης, Άρης Κάμπου, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου):Ροή, Τρίαινα Βούλας, ΑΚΟΜ Δελφίνια, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΟ Σύρου
  3. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Πεντέλης):Άρης Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου, ΠΑΕ Άργης Καλαμάτας, ΝΟ Μυτιλήνης, ΝΟ Αλιβερίου

Στον Β’ ΟΜΙΛΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  (κολ. Ποσειδώνιο, 24-26/7), μετέχουν: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας.

Στην Τελική φάση (31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 3, 4 και η 1η ομάδα από τον Όμιλο 2 (σύνολο 10 ομάδες).

Στην Β’ Εθνική ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/7/15

ΩΡΑ: 09:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 10:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 19/7/15

ΩΡΑ: 17:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                            24/7/15

ΩΡΑ: 16:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.                            ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 25/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.                            ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 25/7/15

ΩΡΑ: 16:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝ.   

ΩΡΑ: 17:00                ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                             ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ      

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 

 

 

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                                       17/7/15

ΩΡΑ: 19:30         ΡΟΗ                                                  ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ: 20:30         ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                          ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                   ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                        ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          11:00          ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                     ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ:          12:00          ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                      ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ

ΩΡΑ:          13:00          ΡΟΗ                                                  ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

 

3η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                        ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ:          19:00          ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                        ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ:          20:00          ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                         ΡΟΗ

 

 

4η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          10:00          ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                      ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ:          11:00          ΡΟΗ                                                  ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ:          12:00          ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                         ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ

 

 

5η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          17:00          ΓΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                      ΡΟΗ

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                        ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:          19:00          ΑΚΟΜ ΔΕΛΦΙΝΙΑ                         ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ 

 

 

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                                       17/7/15

ΩΡΑ: 19:30         ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:30         ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ                        ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 21:30         ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ                ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ: 10:30                   ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ                                       ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 11:30                   ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:          12:30         ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                             ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

 

4η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ: 10:30                   ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ                                       ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ: 11:30                   ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                             ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΩΡΑ: 12:30                   ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ 

 

3η  αγωνιστική              Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ                                   ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:          19:30          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ             ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:          21:00          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική              Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:          18:00          ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗ                                       ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:          19:30          ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ                                    ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΩΡΑ:          21:00          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ                       ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2015»  με  αριθμ.πρωτ.:  6158/Ε/ 30.10.14 0,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος  Γ’  Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών,  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ             2. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ                                     ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                                            ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                                        

ΠΕΚΕΒ                                                                                 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 4. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΡΟΗ                                                                            ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                                                            ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

ΑΚΟΜ  ΔΕΛΦΙΝΙΑ                                                 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                                                ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                                              ΝΟ  ΜΥΤΙΛΙΝΗ

ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                                               ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

 

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

 

Το  Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δυο (2) φάσεις:

 

Α’  ΦΑΣΗ                                17 – 19 / 7 / 2015                  

                                               

Β’  ΦΑΣΗ – ΤΕΛΙΚΗ                 31/7 – 2 / 8 / 2015

 

Όλες οι ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνιστούν με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η ισοπαλία.

 

 

ΠΡΟΑΓΩΓΕΣ

Τελική Φάση,  οι  (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους, 1, 3, 4 και η (1η) ομάδα από τον 2ο όμιλο    σύνολο:   (10) ομάδες. 

           

Στην  Τελική Φάση  σχηματίζονται δύο (2) όμιλοι των τ (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL  (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων.

 

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

 

Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην  Β’ Εθνική κατηγορία την περίοδο  «2015 – 2016»  και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται Πρωταθλήτρια  Γ’ Ανδρών  για το  «2015».

 

Σε περίπτωση ισοβαθμίας ισχύει, ότι αναφέρεται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2015».

 

 

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

 

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερεις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε μία.

 

Η κλήρωση για την  Τελική Φάση  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  22 / 7 / 15  και  ώρα:  13:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

 

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ  –  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΑΓΩΝΑ

 

Ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Αγώνων Υδατοσφαίρισης  «2013»  με αριθμ.πρωτ.:  5931/Ε/ 30.10.12.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει, ως εξής:

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                             

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014,Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014 ΚΑΙ Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Δέκα (10) ομάδες χωρισμένες σε δύο Ομίλους θα διεκδικήσουν την πρόκριση τους στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, το τριήμερο 11-13 Ιουλίου στους αγώνες της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος.

Όμιλος Καρδίτσας (κολ. Καρδίτσας): Μακεδονικός Νεάπολης, Νηρέας Λαμίας, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΚΟ Καρδίτσας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Όμιλος Αττικής (κολ. Ιλίσιο): ΓΑΣ Λέσβου, ΝΟ Χανίων, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός

Στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου)  προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8) και στη συνέχεια οι 2 πρώτες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Σε 5 Ομίλους διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (11-13 Ιουλίου) η Α’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΚΟ Ξάνθης, ΠΑΣ Φοίβος, Νηρέας Κατερίνης, Μακεδονικός Νεάπολης, ΝΑΣ Ημαθίας

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΚΟ Καρδίτσας, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντ. Πεπανός»): Πύρρος Ιωαννίνων, ΓΟ Μεσολογγίου, ΝΟ Ιτέας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Άργης Καλαμάτας

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά): Άρης Κάμπου, Ροή, ΝΟ Σύρου, Τρίαινα, ΑΟ Καστέλα

Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά): ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Απόλλων Σμύρνης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Στην Τελική φάση (31/7-3 Αυγούστου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10) και στη συνέχεια οι 4 πρώτες της κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Με τους αγώνες και του Νοτίου Ομίλου ολοκληρώνεται η Α’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης (12-13 Ιουλίου)

Σάββατο, 12/7: 20.30 Πανιώνιος – Ιωνικός Νίκαιας, 21.30 ΝΟ Χίου – ΝΕ Πατρών

Κυριακή, 13/7: 10.00 Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών, 11.00 ΝΟ Χίου – Ιωνικός Νίκαιας, 17.00 ΝΟ Χίου – Πανιώνιος, 18.00 Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Πατρών

Στην Τελική Φάση (25-27 Ιουλίου) οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) προκρίνονται στον Όμιλο Ανόδου και οι 2 τελευταίες (σύνολο 4) στον Όμιλο Καθόδου.  Στη συνέχεια η 1η ομάδα από τον Όμιλο Ανόδου ανέρχεται στην Α1 Εθνική κατηγορία ενώ οι 2 τελευταίες ομάδες από τον Όμιλο Καθόδου υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία.

Ήδη, από τον Βόρειο Όμιλο (Λάρισα) οι αγώνες του οποίου έγιναν 28 και 29 Ιουνίου, οι ομάδες του ΝΟΒΑ και του ΠΑΟΚ προκρίθηκαν στον Όμιλο Ανόδου ενώ οι ομάδες του ΝΟ Λάρισας και της ΝΕ Λαμίας θα αγωνιστούν στον Όμιλο Καθόδου.

H ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Δεκαέξι (16) ομάδες μετέχουν στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής Γυναικών, η κλήρωση του οποίου πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (27/6) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Οι 3 Όμιλοι της Α’ φάσης του πρωταθλήματος (27-29 Ιουλίου), όπως συγκροτήθηκαν:

Όμιλος Αθηνών: ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΑΣ Λέσβου, Ηλυσιακός, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ελληνικού, ΝΟ Πατρών

Όμιλος Βόλου ή Λαμίας (θα καθοριστεί τις επόμενες ημέρες): ΚΟ Καρδίτσας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Ιτέας

Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός, ΚΟ Σερρών, ΝΟΒΑ

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τον Όμιλο της Αθήνας και οι 2 πρώτες από τους άλλους δύο Ομίλους.

Η 4η ομάδα του Ομίλου Αθηνών και οι 3ες ομάδες των άλλων δύο Ομίλων, θα παίξουν αγώνες μπαράζ (4-5 Αυγούστου για μία (1) ακόμη θέση στην Τελική φάση (10-12 Αυγούστου).

ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ,ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Δ’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών

Οκτώ (8) ομάδες χωρισμένες σε 2 Ομίλους μετέχουν στην προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, οι αγώνες της οποίας διεξέγονται το Σαββατοκύριακο (23 – 24/6).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (κολ Λάρισας)

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ, ΠΑΟΚ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ (κολ. Νίκαιας)

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Σάββατο, 23/6: 13.30 ΝΟ Λάρισας – ΠΑΟΚ, 14.30 ΝΕ Λαμίας – ΑΝΟ Γλυφάδας, 20.30 ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας, 21.30 ΝΕ Λαμίας – ΠΑΟΚ

Κυριακή, 24/6: 10.30 ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Λάρισας, 11.30 ΠΑΟΚ – ΑΝΟ Γλυφάδας

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Σάββατο, 23/6: 12.30 Ιωνικός – ΝΟ Χανίων, 13.30 ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου, 20.30 Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου, 21.30 ΝΟ Χίου – ΝΟ Χανίων

Κυριακή, 24/6: 13.30 ΝΟ Χίου – Ιωνικός, 14.30 ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου

Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6), προκρίνονται στην τελική φάση του πρωταθλήματος (6-8 Ιουλίου), όπου η 1η ομάδα της κατάταξης θα πάρει και το εισιτήριο της ανόδου στην Α1 Εθνική κατηγορία.

Αντίθετα η 4η ομάδα κάθε Ομίλου (σύνολο 2), υποβιβάζεται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων

Σε εξέλιξη από σήμερα (Τετάρτη) έως και την Κυριακή (24/6) βρίσκεται η Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων (γενν. 2000), στους 4 από τους 6 Ομίλους της διοργάνωσης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 22-24/6 (κολ. Αλίμου, Νέας Σμύρνης)

ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων, Πανιώνιος, ΝΟ Καλαμακίου, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 22-24/6 (κολ. Γέρακα, Χαλανδρίου)

Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 22-24/6 (Κολ. Π. Φαλήρου, Νέας Σμύρνης)

ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πετρούπολης, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Σύρου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 20-24/6 (κολ. Ποσειδώνιο)

Ηρακλής, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, Πανσερραϊκός, ΠΑΣ Φοίβος

Την ερχόμενη εβδομάδα (29/6 – 1/7) θα διεξαχθούν οι αγώνες της Α’ φάσης και στους υπόλοιπους δύο Ομίλους.

ΌΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ 29/6 – 1/7 (κολ. Βόλου 25μ.)

Νηρέας Λαμίας, ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου

ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ 30/6 – 1/7 (κολ. «Αντώνης Πεπανός»)

ΝΕ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΟ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας

Στην Β’ φάση του πρωταθλήματος (13-15 Ιουλίου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους της Αττικής και της Θεσσαλονίκης και οι 2 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους Βόλου και Πατρών (σύνολο 16 ομάδες).

Η κλήρωση της Δ’ Εθνικής Ανδρών

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (20/6), στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση των αγώνων της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Δ’ Εθνικής κατηγορίας (27-29 Ιουλίου).

Οι 5 Όμιλοι όπως συγκροτήθηκαν

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Τρίαινα, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Υδραϊκός, ΑΟ Καστέλας, ΥΣ Ρόδου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΚΟ Ξάνθης, Συκεών, Πανσερραϊκός, Άλμπατρος Θεσσαλονίκης, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Νηρέας Βέροιας, ΧΑΝΘ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΟ Σερρών, Άθως Χαλκιδικής

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Πρέβεζας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Άργης Καλαμάτας, ΝΟ Ιτέας

Στην τελική φάση (10-12 Αυγούστου), προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10).

Καμπ της Προεθνικής ομάδας υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών

Καμπ προετοιμασίας, στον Άγιο Κοσμά το Σαββατοκύριακο 23 και 24 Ιουνίου, πραγματοποιεί η προεθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών, εν όψει των φετινών της υποχρεώσεων.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Περικλής Δαμάσκος, έχει καλέσει για το πρωί (09.30) το Σαββάτου, τους εξής: Νικήτα Παρασκευόπουλο (Παναθηναϊκού), Ματθαίο Σαλτέρη, Χρήστο Χρυσανθακόπουλο, Κώστα Σπηλιωτόπουλο, Γιάννη Χάλαρη (Παλαιού Φαλήρου), Δημήτρη Τίγκα, Γιάννη Βελώνια, Γιώργο Περατινό, Βαγγέλη Ποταμιάνο (ΝΟ Βουλιαγμένης), Σπύρο Φωτόπουλο, Χρήστο Χρυσανθακόπουλο (ΑΝΟ Γλυφάδας), Σωτήρη Ιωακείμ, Τριαντάφυλλο Παπαδόπουλο, Γιώργο Στεργίου (ΝΟ Λάρισας), Μάριο Χατζηγούλα, Γιώργο Μαρινάγη (ΟΥΚ Βόλου), Γιάννη Παπάκο, Σπήλιο Καλούδη (ΝΕ Πατρών), Χριστόδουλο Τζήμα (Ηρακλή), Γιώργο Δερβίση, Μανώλη Πρέκα (Ολυμπιακού), Νίκο Αλβέρτη, Κώστα Γαρταγάνη (Πανιωνίου).

Η Εθνική ομάδα των Νέων ανδρών μετέχει φέτος στο αντίστοιχο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στο Κανέ Ρουσιγιόν της Γαλλίας (2-9 Σεπτεμβρίου).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΣΤΗΝ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Στην Α2 των γυναικών και στον Νότιο όμιλο, ο Τρίτωνας Αμαρουσίου επικράτησε της Χίου με 21-12 δείχνοντας ότι φέτος θα είναι ο βασικός διεκδικητής της ανόδου στην Α1. Σε άλλον αγώνα ο Ιωνικός κέρδισε την Χίο με 6-5. Στον αγώνα που έκρινε την παραμονή, η Χίος επικράτησε της Ιτέας με μεγάλη άνεση και σκορ 18-4.

Στον Βόρειο όμιλο, η Γλυφάδα επικράτησε του ΠΑΟΚ με 10-8 στην τελευταία περίοδο, και της Λάρισας με 12-7, ενώ η Λάρισα κέρδισε πολύ εύκολα την Λαμία 13-5, η οποία υποβιβάστηκε χάνοντας και από τον ΠΑΟΚ με μεγάλη διαφορά.

Ηδη στην τελική φάση προκρίθηκαν οι Γλυφάδα, ΠΑΟΚ, Λάρισα, Τρίτωνας Αμαρουσίου, Ιωνικός και Χίος. Η τελική φάση θα διεξαχθεί στα μέσα Ιουνίου στην Λάρισα. Υποβιβάστηκαν στην Β Εθνική, η Λαμία και η Ιτέα.

Η κλήρωση των αγώνων της Τελικής Φάσης (η 1η ομάδα ανέρχεται στην Α1), θα πραγματοποιηθεί, στα γραφεία της ΚΟΕ (13.30), στις 18 Μαϊου.

Powered by multiPROJECT.gr

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΣΤΗΝ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Οκτώ (8) ομάδες, χωρισμένες σε δύο Ομίλους, μετέχουν στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, η Α’ Φάση του οποίου διεξάγεται από αύριο (Παρασκευή) έως και την Κυριακή.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ (Κολ. Νίκαιας)

ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΙΤΕΑΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Παρασκευή, 1/4

20.30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, 21.30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Σάββατο, 2/4

09.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, 10.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Σάββατο 2/4 (κολ. Αμαρουσίου)

15.30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ

Κυριακή, 3/4 (κολ. Αμαρουσίου)

16.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (κολ. Ποσειδώνιο)

ΠΑΟΚ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

Σάββατο, 2/4

11.30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, 12.30 ΠΑΟΚ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, 18.30 ΠΑΟΚ – ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, 19.30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Κυριακή, 3/4

10.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΠΑΟΚ, 11.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

Οι τρεις (3) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου, προκρίνονται στην Τελική Φάση (17-19 Ιουνίου), ενώ οι τελευταίες υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Από την Τελική Φάση (η κλήρωση 18 Μαίου, 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ), η πρωταθλήτρια ομάδα, ανέρχεται στην Α1 Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (30/6 – 3 Ιουλίου), προκρίνονται οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10). Η κλήρωση των αγώνων της, θα πραγματοποιηθεί την 1η Ιουνίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.30).

 

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Μετά από κλήρωση, οι δύο Όμιλοι της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, έχουν ως εξής:

Νότιος Όμιλος

ΝΟ ΙΤΕΑΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ

Βόρειος Όμιλος

ΠΑΟΚ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

Οι αγώνες στις 1-3 Απριλίου και η τελική φάση 17-19 Ιουνίου

Οι ομάδες που προκρίνονται, στην τελική φάση και το σύστημα διεξαγωγής της, θα αποφασιστεί τις επόμενες ημέρες, μετά και από σχετικές προτάσεις των Σωματείων.

 

ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ WATER POLO

Σήμερα (06/10 – 13:00) σε ξενοδοχείο της Γλυφάδας θα πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών και Α1 Γυναικών, καθώς και της Α΄ Προκριματικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, για την περίοδο 2010-11.
Στην Α1 ανδρών, το πρωτάθλημα θα αρχίσει στις 6 Νοεμβρίου 2010. Στις 7 Μαίου 2011 θα ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος (22 αγωνιστικές) και τα πλέι οφ θα διεξαχθούν από 15 Μαίου έως 15 Ιουνίου 2011.
Στην Α1 γυναικών, το πρωτάθλημα θα αρχίσει στις 20 Νοεμβρίου 2010. Στις 9 Απριλίου 2011 θα ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος (14 αγωνιστικές) και τα πλέι οφ θα διεξαχθούν από 11 Απριλίου έως 11 Μαίου 2011.
Στο Κύπελλο Ελλάδας οι ημερομηνίες έχουν ως εξής: Α΄ Προκριματική φάση στις 8 Δεκεμβρίου 2010, Β΄ Προκριματική φάση στις 9 Φεβρουαρίου 2011, Προημιτελική φάση στις 16 Μαρτίου 2011, Φάιναλ Φορ στις 27 και 28 Μαίου 2011.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Ρεθύμνου θα μετάσχει στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, μετά την απόσυρση του ΝΟ Ιτέας (πρωταθλήτρια στην Α2) και την άρνηση του ΠΑΟΚ (2ος στην Α2). Ο ΝΟΡ τερμάτισε στην 3η θέση στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Η ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Οι 2 από τους 3 Ομίλους της Προκριματικής φάσης, διεξάγονται από αύριο (Παρασκευή) έως και την Κυριακή, οι αγώνες του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

1. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»)

ΝΟ ΙΤΕΑΣ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ, ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

2. Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης)

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ, ΜΙΛΩΝ, ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ, ΑΡΙΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Οι αγώνες στον 3ο Όμιλο (Βόλος), θα διεξαχθούν το τριήμερο 23-25 Ιουλίου. Μετέχουν: ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ, ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ, ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΟΕΑΝΑΒΟΛΟΥ

Στην τελική φάση (30/7 – 1/8), προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες από κάθε Όμιλο (σύνολο 6). Οι 2 πρώτες, στη συνέχεια, ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία, ενώ οι ομάδες που θα τερματίσουν στην τελευταία θέση των Ομίλων στην Προκριματική φάση, υποβιβάζονται στην Δ’ Εθνική κατηγορία.

ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ Α2 ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Στην Ιτέα και την Αθήνα, διεξάγεται η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, Σάββατο, Κυριακή και Δευτέρα.

Οι αγώνες για τις θέσεις 1-4 θα διεξαχθούν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Ιτέας και για τις θέσεις 5-8 στο Κολυμβητήριο Αλίμου.

ΘΕΣΕΙΣ 1-4

Σάββατο, 8/5

20.30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, 21.30 ΠΑΟΚ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Κυριακή, 9/5

09.30 ΠΑΟΚ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, 10.30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, 16.30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, 17.30 ΠΑΟΚ – ΝΟ ΙΤΕΑΣ

Η 1η ομάδα της τελικής κατάταξης, ανεβαίνει στην Α1 Εθνική.

ΘΕΣΕΙΣ 5-8

Κυριακή, 9/5

11.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, 12.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, 20.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, 21.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Δευτέρα 10/5, κολ. Αγίου Κοσμά

12.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, 13.00 ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Η 3η και 4η ομάδα της τελικής κατάταξης, υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

ΟΙ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΤΗΣ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης και την Ιτέα, διεξάγονται, το Σαββατοκύριακο, οι αγώνες της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Αγίου Νικολάου)

Σάββατο, 24/4

19.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

20.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Κυριακή, 25/4

10.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

11.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

17.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

18.00 ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (κολ. Ιτέας)

Σάββατο, 24/4

11.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

12.00 ΝΟ ΙΤΈΑΣ – ΠΑΟΚ

19.30 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΠΑΟΚ

20.30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Κυριακή, 25/4

10.00 ΠΑΟΚ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

11.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΝΟ ΙΤΕΑΣ

Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου προκρίνονται στην Τελική φάση (7-9 Μαίου), ενώ οι υπόλοιπες 4 ομάδες θα αγωνιστούν τις ίδιες ημερομηνίες στον Όμιλο παραμονής – υποβιβασμού. Η κλήρωση των αγώνων, την Τετάρτη 28 Απριλίου (13.30 ΚΟΕ).

Η πρώτη ομάδα της τελικής κατάταξης (θέσεις 1-4) ανεβαίνει στην Α1 Εθνική, ενώ η 3η και 4η ομάδα (θέσεις 5-8) υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η Β’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΕΦΗΒΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Η Β’ φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης, διεξάγεται από τις 26 έως και τις 28 Μαρτίου, σε 4 Ομίλους ως εξής:

1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Εθνικό)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΠΑΟΚ

2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Π. Φαλήρου)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΝΟ ΙΤΕΑΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

3. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης, Αλίμου)

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

4. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟ Βουλιαγμένης)

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Στην Τελική φάση (25-27 Ιουνίου), προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8 ομάδες).