Ετικέτα: ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών με συγκλονιστικά παιχνίδια και προκρίσεις που κρίθηκαν κυριολεκτικά στο νήμα. Μετά και τα σημερινά (3/7) αποτελέσματα έγιναν πλέον γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 μέσω της τελικής φάσης (22-24 Ιουλίου), καθώς και αυτές που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική.
Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην τελική φάση για την άνοδο (ανεβαίνουν 4) στην Α2 είναι: ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ Εθνική είναι: ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γ.Σ. Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Καστέλλας.
Τα αποτελέσματα:
Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6,Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΠΕΚΕΒ – Τρίαινα Βούλας 3-12,ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΟΝΣ Μίλων 9-11, ΝΟ Τρίαινα Βουλας – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 13-8

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
  2. ΑΟΝΣ Μίλων 9
  3. ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7
  4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3
  5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0
Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15,ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 11-14, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 8-12,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 10-12, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΧΑΝΘ 10-5, Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 17-0

Τελική Βαθμολογία

  1. OYK Bόλου 12
  2. Γ.Σ. Νίκη Βόλου 9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 3
  5. ΧΑΝΘ 0
Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Πάτρας 7-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμάτας 12-5,ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Α.Κ. Νηρέας Πάτρας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 12
  2. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7
  3. Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 5
  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4
  5. ΝΟ Καλαμάτας 0
Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10,ΑΟ Βετεράνοι – Πανσερραϊκός 10-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Καβάλας 10-9,ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-12

Τελική Βαθμολογία

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 9
  3. ΝΟ Καβάλας
  4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  5. Νηρέας Λαμίας -4
Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού): Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9,ΝΕ Λαμίας – Άρης Νίκαιας 8-13, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 11-9,ΑΟ Καστέλλας – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Λαμίας 12-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλλας 14-5,  ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 4-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Ναυπλίου 12
  2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7
  4. ΝΕ Λαμίας 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Β’ και αποφασιστική φάση του πρωταθλήματος εισέρχονται (1-3/7) οι 15 ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στους 5 Ομίλους όπως προέκυψαν από τα αποτελέσματα τους στην Α’ φάση.
Στους 3 Ομίλους που οδηγούν στην διεκδίκηση της ανόδου στην Α2 Εθνική, έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. ΕΑΚ Βόλου): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
Στην στα πλέι οφ για την άνοδο (4 ομάδες), 22-24 Ιουλίου, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6)
Στους 2 Ομίλους των πλέι άουτ έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (κολ. Καβάλας): Νηρέας Λαμίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνων, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας
ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λαμίας, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

5η  αγωνιστική Κυριακή     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Ολοκληρώθηκε το παζλ της τελικής φάσης του πρωταθλήματος εφήβων με τις 6 ομάδες που ακολούθησαν τον Ολυμπιακό και το ΝΟ Πατρών (είχαν κερδίσει την πρόκριση από τον όμιλο του Βόλου) να είναι οι: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΠΑΟΚ και ΑΣ Απόλλο.
Αύριο (27/6) στις 20:30 διεξάγεται και η τελευταια αναμέτρηση για το Β’ Όμιλο Αττικής μεταξύ Πανιωνίου ΓΣΣ και ΑΝΟ Γλυφάδας, χωρίς όμως να κρίνεται κάποια πρόκριση, αφού τις δύο ομάδες χωρίζει διαφορά τεσσάρων βαθμών.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των αγώνων και η τελικές βαθμολογίες.
Α’ Όμιλος Αττικής: (Κολ. Γέρακα) Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 16-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός 5-4,ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου 5-6,Εθνικός – ΝΟ Χανίων 10-8, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου 14-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός 6-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Γέρακα 10-1, ΝΟ Χανίων – Παλαιό Φάληρο 5-13, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 4-13,ΑΟ Νηρέας Γέρακα – Εθνικός ΟΦΠΦ 5-8, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 16-2, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-10, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου 5-6, ΝΟ Χανίων – ΑΟ Νηρέας Γέρακα 15-8, Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 3-18

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 15
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 9
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 9
  4. Εθνικός ΟΦΠΦ 6
  5. ΝΟ Χανίων 6
  6. ΑΟ Νηρέας Γέρακα 0
Β’ Όμιλος Αττικής (Κολ. Νέας Σμύρνης): ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 14-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 12-6, ΝΟ Χίου – Παναθηναϊκός 11-6,ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος 7-11, Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 12-5, ΝΟ Χίου – ΝΕ Πατρών 17-3, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 11-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-8,ΝΕ Πατρών – Παναθηναϊκός ΑΟ 9-6, ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-9, Πανιώνιος ΓΣΣ – ΝΟ Χίου 9-10, Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-28, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 21-2,ΑΝΟ Γλυφάδας-Πανιώνιος ΓΣΣ 15-4

Τελική Βαθμολογία

    1. ΑΝΟ Γλυφάδας 13
    2. ΝΟ Βουλιαγμένης 13
    3. ΝΟ Χίου 9
    4. Πανιώνιος ΓΣΣ 6
    5. ΝΕ Πατρών 3
    6. Παναθηναϊκός ΑΟ
Όμιλος Θεσσαλονίκης (Κολ. Εθνικό): ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 5-0 α.α., ΠΑΣ Φοίβος – Απόλλο 5-11, ΝΑΟ Κέρκυρας – Μακεδονικός 11-3, Καβάλα – Απόλλο 0-5 α.α., Μακεδονικός – Φοίβος 5-8, ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 20-3, Απόλλο Μακεδονικός 19-3, Φοίβος – ΠΑΟΚ 2-20, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Καβάλας 5-0, α.α.,ΝΟ Καβάλας – ΑΣΘ Μακεδονικός 0-5 α.α., ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 5-7, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 21-0, ΑΣΘ Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 0-18, ΑΣ Απόλλο – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-6, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΑΣ Απόλλο 12
  3. ΠΑΣ Φοίβος 9
  4. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
  5. ΑΣΘ Μακεδονικός 3
  6. ΝΟ Καβάλας -5
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Ολυμπιακός – ΝΟ Λάρισας 20-4, ΝΟ Πατρών – ΚΕ Κοζάνης 21-3, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 10-5, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-6, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 4-11, Ολυμπιακός – ΝΟ Πατρών 8-5, ΟΥΚ Βόλου – ΚΕ Κοζάνης 9-5, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 10-7, Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός 2-17, ΝΟ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 15-2, Ολυμπιακός – ΟΥΚ Βόλου 14-4, ΝΟ Πατρών – Νίκη Βόλου 10-2, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 0-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών 8-14, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 9-5,
Η Βαθμολογία (Τελική):
  1. Ολυμπιακός 15
  2. ΝΟ Πατρών 12
…………………………
  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΟΥΚ Βόλου 4
  3. ΝΟ Λάρισας 4
  4. ΚΕ Κοζάνης 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

ΠΕΚΕΒ       

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ       

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ       

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΕΑ ΝΑΒ            

ΧΑΝΘ                           

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΚΟΠΙ

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ         

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑ/ΣΙΟΥ            

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ       

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΊΚΟΣ         

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ            

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ         

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ      

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ                3.  ΟΜ.  ΒΟΛΟΥ

 

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                        ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                        ΝΟ ΧΙΟΥ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                        ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ                 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                      ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                             ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ              

                                                                                                           

ΠΑΟΚ ΑΣ                                                                                        

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

ΩΡΑ: 21:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

   

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 20:15               Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ                                  ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 11:15                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ           

ΩΡΑ: 12:15                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Τετάρτη                                             11/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        13/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Σάββατο                                             14/05/2016

ΩΡΑ: 13:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 19:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    

       

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 21:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ              

             

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 21:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                            ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                  

             

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                      

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΝΟ ΧΙΟΥ      

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 19:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                            ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 10:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Δευτέρα                                              09/05/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 17:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ          

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                 

ΩΡΑ: 19:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 08:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ          

ΩΡΑ: 09:30                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 10:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 17:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 08:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 09:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             09/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 18:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        06/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΟΚ                                                            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                   

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                      

ΩΡΑ: 20:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ          

ΩΡΑ: 10:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΠΑΟΚ                                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             07/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             08/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΟΚ                                                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ                              ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             09/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ       

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ               3. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       ΑΟ ΟΛΥΜΠ. ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ            ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                         ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                     ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.        ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                             ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  5.  ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

 

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            

ΧΑΝΘ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ                        

ΠΕΚΕΒ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                             

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                         ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                                 

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ        ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ          

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 13:15                 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.              ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ: 14:30                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ             ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 21:30                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                       ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:15                 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.              ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

           

4η  αγωνιστική            Δευτέρα                                               9/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

1η  αγωνιστική            Πέμπτη                                               12/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ      ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                       ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ     

ΩΡΑ: 21:30                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                   ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ            

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 09:30                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                   ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 10:30                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ               ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ                  ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                       ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ                                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

           

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                   ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                    ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00     ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΧΑΝΘ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                 ΠΕΚΕΒ                                              ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 12:00                 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                    ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 13:00                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΠΕΚΕΒ                                               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 10:00                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                      ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                 ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                      ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                 ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 21:00     ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                      ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την ολοκλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (απόψε Κυριακή 17/4), έγιναν γνωστές και οι 24 ομάδες που προκρίνονται στη Γ΄φάση (6-8/5).

Είναι οι: ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α΄Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, Παναθηναϊκός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΚΕ Κοζάνης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Κρήτης).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-2, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 7-8,Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 3-10, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 11-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Γέρακα 6-6, Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 7-7,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7, ΝΟ Καλαμακίου – Πανιώνιος 4-13, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χίου 7-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμακίου 5-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 10
  2. Πανιώνιος 10
  3. Νηρέας Γέρακα 4

……………………………

  1. ΝΟ Καλαμακίου 3
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – Μίλων 15-3, Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός 18-4,Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 4-19, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 21-3, Μίλων – Ιωνικός 6-10, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 2-9,Ολυμπιακός – Μίλων 18-1, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Χαλανδρίου 7-11, Ιωνικός – Ολυμπιακός 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Ιωνικός ο οποίος μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Μίλων – Εθνικός Πειραιά 2-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. Εθνικός Πειραιά 6

………………………………..

  1. Ιωνικός 2
  2. Μίλων 0

** Ο Ιωνικός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Άρης Νίκαιας 25-3,Άρης Νίκαιας – Παναθηναϊκός 0-27, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Άρης Νίκαιας 15-5, Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 8-16,Παλαιό Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 24-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 14-2, Άρης Νίκαιας – Παλαιό Φάληρο 0-19, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 10
  2. Παλαιό Φάληρο 10
  3. Παναθηναϊκός 6

…………………………………..

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
  2. Άρης Νίκαιας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Πατρών 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών 8-9,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15, Νηρέας Λαμίας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 10-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Λαμίας 18-6,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 7-18, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 8-7, ΝΟ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 12-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

………………………………

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3
  2. Νηρέας Λαμίας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ποσειδώνιο, Εθνικό):

Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-9, ΠΑΣ Φοίβος – Πύρρος Ιωαννίνων 5-0 χωρίς αγώνας (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο Πύρρος που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),Πύρρος Ιωαννίνων – Ηρακλής 5-4, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 9-7, ΝΟ Καβάλας – Πύρρος Ιωαννίνων 9-2, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 3-18,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Καβάλας 17-5, ΠΑΣ Φοίβος – Ηρακλής 11-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πύρρος που μηδενίστηκε και του αφαιρέθηκε άλλος ένας βαθμός), ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 12
  2. ΠΑΣ Φοίβος 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

………………………………

  1. Πύρρος Ιωαννίνων 1
  2. Ηρακλής 0

*** Ο Πύρρος Ιωαννίνων έχει δύο μηδενισμούς και του έχουν αφαιρεθεί δύο (-2) βαθμοί.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ποσειδώνιο, Εθνικό):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 8-5, ΠΑΟΚ – ΚΕ Κοζάνης 27-1, ΑΣ Απόλλο – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23-3,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μακεδονικός 4-6, ΚΕ Κοζάνης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 6-12, Μακεδονικός – ΚΕ Κοζάνης 7-5, ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 20-0, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 5-10,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΕ Κοζάνης 4-13, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 15-2, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-1, ΚΕ Κοζάνης – ΑΣ Απόλλο 3-15, Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 1-22, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΑΣ Απόλλο 12
  3. Μακεδονικός 6
  4. ΚΕ Κοζάνης 6

…………………………

  1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 2-13,Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 4-6, ΝΑΣ Ημαθίας – ΟΕΑΝΑΒ 7-7, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-9, ΝΟ Λάρισας – ΝΑΣ Ημαθίας 11-3,ΝΑΣ Ημαθίας – ΟΥΚ Βόλου 7-11, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, Νίκη Βόλου – ΝΑΣ Ημαθίας 11-2, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 10
  2. Νίκη Βόλου 9
  3. ΟΥΚ Βόλου 7

………………………………..

  1. ΝΑΣ Ημαθίας 1
  2. ΟΕΑΝΑΒ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 16-1,ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 7-9, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 4-14.Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………

  1. ΟΦΗ 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 6-8/5. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 20/4 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ                3. Γ’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΝΟ ΧΙΟΥ                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ               ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                           ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                             ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

  1. Δ’ ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ               5.  Α’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ                6. Β’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                        ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                           ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                            ΠΑΟΚ ΑΣ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                           ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                          ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

                                                                                                            ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

                                                                                                                                                           

  1. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ                         8. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ

             

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                 

ΟΕΑ/ΝΑΒ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                  

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                             ΟΦΗ                                            

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                  

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                                                                 

                                                                                                           

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                    ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                                 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ              

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 20:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                            ΝΟ ΧΙΟΥ

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 21:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 10:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                               ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 21:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.                         ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 11:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 21:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 22:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                   ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.      

ΩΡΑ: 21:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΠΑΟΚ                                                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 08:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΣΑΠΚ ΝΕΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:00               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΟΚ                                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                         ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 08:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 09:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΟΚ                                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 15:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 16:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:30                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:30                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΟΦΗ              

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 16:30                 ΟΦΗ                                                 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση των αγώνων της Γ’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, απόψε (Κυριακή 10/4), και στους τέσσερις Ομίλους, αναδείχθηκαν οι οκτώ ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στην Τελική φάση της διοργάνωσης (17-19/6).

Οι οκτώ φιναλίστ είναι: Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Βουλιαγμένης (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και Πανιώνιος, ΝΟ Πατρών (από τον Όμιλο Βόλου). Στον Όμιλο Βόλου, μάλιστα, είχαμε τριπλή ισοβαθμία στη 2η θέση μεταξύ ΝΟ Πατρών, ΝΟ Λάρισας και ΟΥΚ Βόλου, στην οποία ευνοήθηκε η ομάδα της Πάτρας επειδή είχε καλύτερη διαφορά τερμάτων στα μεταξύ των τριών παιχνίδια (καθώς και στη βαθμολογία στα μεταξύ των τριών ματς ισοβαθμούσαν).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής (10/4) και οι τελικές βαθμολογίες των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αλίμου, Πειραιά):

Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-9, ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου 4-9, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 9-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 11-7, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Χανίων 2-11, Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 10-7, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 13-6, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-7, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 4-14,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Καλαμακίου 12-3, Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 10-8, ΝΟ Χίου – ΝΟ Χανίων 11-7, ΝΟ Χανίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-8, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 9-8, ΝΟ Καλαμακίου – Ολυμπιακός 2-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 15
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12

…………………………………………

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Χανίων 3
  4. ΝΟ Καλαμακίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 22-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Παναθηναϊκός 7-10, Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου 15-5, ΝΟ Ρεθύμνου – Παναθηναϊκός 5-13, ΓΣ Περιστερίου – ΓΣ Ηλιούπολης 8-16, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παλαιό Φάληρο 4-6, Παναθηναϊκός – ΓΣ Περιστερίου 10-3, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου 13-8, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-15,ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου 14-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 18-4, Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Ηλιούπολης 17-1, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Ρεθύμνου 9-6, Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 5-14, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 15
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

………………………………………

  1. Παναθηναϊκός 9
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 6
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 3
  4. ΓΣ Περιστερίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-5, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 0-5 (χωρίς αγώνα λόγω μη προσέλευσης της ομάδας του ΝΟ Καβάλας), ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 1-26, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Καβάλας 8-3, ΠΑΣ Φοίβος – ΚΕ Κοζάνης 11-5, ΠΑΟΚ – Πύρρος Ιωαννίνων 20-2, ΚΕ Κοζάνης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 13-7, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 12-15,ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-13, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 5-21, ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Καβάλας 7-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΣ Φοίβος 5-11, ΠΑΟΚ – ΚΕ Κοζάνης 22-4, ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 8-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΠΑΣ Φοίβος 12

…………………………………………

  1. Πύρρος Ιωαννίνων 9
  2. ΚΕ Κοζάνης 6
  3. ΝΟ Καβάλας 2
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΟ Πατρών 7-14, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 9-5, ΟΥΚ Βόλου – Πανιώνιος 6-12, Πανιώνιος – ΝΟ Πατρών 17-10, ΝΕ Πατρών – Νίκη Βόλου 7-9, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-3, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 17-4, ΝΟ Λάρισας – Πανιώνιος 7-13, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 3-8,Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών 9-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών 4-12, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 6-5, Νίκη Βόλου – Πανιώνιος 4-13, ΝΕ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 9-10, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 6-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 15
  2. ΝΟ Πατρών 9 (18-12 μεταξύ των τριών)

……………………………………………………………………

  1. ΝΟ Λάρισας 9 (11-11 μεταξύ των τριών)
  2. ΟΥΚ Βόλου 9 (9-15 μεταξύ των τριών)
  3. Νίκη Βόλου 3
  4. ΝΕ Πατρών 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα διεξαχθεί 17-19/6. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 18/5 στις 12.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Τα εισιτήρια των οκτώ (8) ομάδες που θα αγωνιστούν στην Τελική φάση του πρωταθλήματος (17-19 Ιουνίου), διεκδικούν οι 24 ομάδες που μετέχουν στην Γ’ Φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης, οι αγώνες της οποίας διεξάγονται από 8 έως 10 Απριλίου σε 4 Ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ, Αλίμου, Εθνικό Πειραιά): Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ηλιούπολης): ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Ηλιούπολης, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Ρεθύμνου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. Νέας Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        8/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ             

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             9/04/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 13:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             9/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        8/04/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             10/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ           

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             10/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ               ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             9/04/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΧΙΟΥ

 

           

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        8/04/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 20:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             9/04/2016

ΩΡΑ: 12:15                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 13:15                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 14:15                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             9/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 21:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             10/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

           

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             10/04/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        8/04/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 20:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             9/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 10:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             9/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΠΑΟΚ                                                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΩΡΑ: 18:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             10/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 11:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

           

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             10/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΟΚ                                                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        8/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 21:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             9/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             9/04/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 20:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             10/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 11:30                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

           

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             10/04/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 19:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Β’ ΚΑΙ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις της Β’ και Γ’ φάσης αντίστοιχα των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών και Παίδων.

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ , Β’ Φάση, 22-24 Απριλίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΥΚ Βόλου, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου

Στην Τελική φάση προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου).

 

ΠΑΙΔΙΚΟ, Γ’ Φάση, 8-10 Απριλίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Ηλιούπολης, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Ρεθύμνου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου,ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος

Στην Τελική φάση προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα (27/3) ο Α’ Γύρος της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε (5) ομίλους, με τέσσερις (4) ομάδες να έχουν το απόλυτο με 12 βαθμούς και μια ισοβαθμία στην πρώτη θέση στον Όμιλο του Βόλου.

Σημειώνεται πως, μετά το τέλος των δύο γύρων της  Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, προκρίνονται για την  Β’ Φάση, ενώ οι δύο (2) τελευταίες ομάδες σχηματίζουν δύο  (2) ομίλους των πέντε (5) ομάδων, που αγωνίζονται στα  Play Out της Β Φάσης επίσης  με το σύστημα  Pool.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αμαρουσίου): ΑΟ Βετεράνοι – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4-12, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 14-4,Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 15-9, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-8, ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Βετεράνοι 9-9, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Νηρέας Χαλανδρίου 4-12,ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-8, Δελφίνια Μεταμόρφωσης  – Νηρέας Χαλανδρίου 6-8, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-9, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Βετεράνοι 11-7,Τρίτων Αμαρουσίου- ΑΟ Βετεράνοι 8-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου- Νηρέας Χαλανδρίου 2-13,Δελφίνια Μεταμόρφωσης- Τρίτων Αμαρουσίου 13-5, ΑΟ Βετεράνοι- ΝΟ Αγίου Νικολάου 5-8

Η Βαθμολογία: 1. Νηρέας Χαλανδρίου 18 (6 αγ.), 2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 12 (6 αγ.), 3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 9 (6 αγ.), 5. ΑΟ Βετεράνοι 4 (7 αγ.), 5. ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 4 (7 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης): ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Τρίαινας Βούλας 2-14, ΚΟΠ Ιλισίων – Μίλων ΑΟΝΣ  7-3, Μίλων ΑΟΝΣ – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 12-3, ΑΟ Ολ. Πετρούπολης – ΚΟΠ Ιλισίων 4-14, ΝΟ Τρίαινας Βούλας – Μίλων ΑΟΝΣ 7-8, ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 6-7,ΑΟ Ολ. Πετρούπολης – ΝΟ Τρίαινας Βούλας 3-6, ΚΟΠ Ιλισίων – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 9-2, Μίλων ΑΟΝΣ – ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 11-5, ΝΟ Τρίαινας Βούλας – ΚΟΠ Ιλισίων 7-10

Η Βαθμολογία: 1. ΚΟΠ Ιλισίων 12 (4 αγ.), 2. Μίλων ΑΟΝΣ 9 (4 αγ.), 3. ΝΟ Τρίαινας Βούλας 6 (4 αγ.), 4. ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 3 (4 αγ.), 5. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 0 (4 αγ.)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): ΝΟ Ναυπλίου – ΑΟ Καστέλλας 8-8, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Ναυπλίου 13-10, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 3-4, ΑΟ Καστέλλας – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-11, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πάτρας 8-9,Νηρέας Πάτρας – ΑΟ Καστέλλας 9-4, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 7-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Πάτρας 8-5, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Καλαμάτας 7-9

Η Βαθμολογία: 1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12 (4 αγ.), 2. ΝΟ Καλαμάτας 9 (4 αγ.), 3. Νηρέας Πάτρας 6 (4 αγ.), 4. ΝΟ Ναυπλίου 1 (4 αγ.), 5. ΑΟ Καστέλλας 1 (4 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΧΑΝΘ – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 16-4, ΠΕΚΕΒ – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-10, ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΠΕΚΕΒ 17-6, ΝΟ Καβάλας – ΧΑΝΘ 6-24, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 17-6, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Καβάλας 17-7,ΧΑΝΘ – ΠΕΚΕΒ 11-8, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-12, ΜΓΣ Πανσερραϊκός –  ΝΟ Καβάλας 1-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΧΑΝΘ 9-12

Η Βαθμολογία: 1. ΧΑΝΘ 12 (4 αγ.), 2. ΠΕΚΕΒ 7 (4 αγ.), 3. ΑΠΣ Οξυγόνο 7 (4 αγ.), 4. ΝΟ Καβάλας 3 (4 αγ.), 5. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 0 (4 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Νηρέας Λαμίας 16-7, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΝΕ Λαμίας 14-8, ΝΕ Λαμίας  – ΟΥΚ Βόλου 5-14, Νίκη Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 12-11, ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λαμίας 13-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-8,Νίκη Βόλου – ΓΣ Νηρέας Λαμίας 14-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 7-21, ΝΕ Λαμίας – Νίκη Βόλου 3-12, ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-15

Η Βαθμολογία: 1. ΟΥΚ Βόλου 10 (4 αγ.), 2. Νίκη Βόλου 10 (4 αγ.), 3. ΟΕΑ/ΝΑΒ 6 (4 αγ.), 4. Νηρέας Λαμίας 3 (4 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας 0 (4 αγ.)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ανοίγει αύριο Παρασκευή 25/3 η αυλαία των αγώνων του Α’ Γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με αγώνες και στους πέντε (5) Ομίλους. Ο Α’ γύρος θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 27/3.

Αναλυτικά οι πέντε Όμιλοι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Αμαρουσίου, Γέρακα): ΝΟ Αγ. Νικολάου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Βετεράνοι, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης): Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαιανα Βούλας, Μίλων.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): Νηρέας Πάτρας, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ, ΠΕΚΕΒ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου): Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας.

Μετά το τέλος των δύο γύρων της Α’ φάσης (ο Β’ γύρος θα γίνει 6-8/5), οι τρεις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται για τη Β’ φάση (24-26/6). Η Τελική φάση θα γίνει 22-24/7.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ       

ΩΡΑ: 20:30                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 20:30                ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ: 15:00                            ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΔΡΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                       ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ  

ΩΡΑ: 18:30                ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ          

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ               ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ                               ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

           

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                         ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΧΑΝΘ                                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΠΕΚΕΒ                                             ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                 ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΧΑΝΘ                                                            ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:00    ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (20/3) το βράδυ οι αγώνες της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και αναδείχθηκαν οι 24 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στη Γ’ φάση της διοργάνωσης (8-10/4).

Είναι οι: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών και ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Β’ φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Εθνικός Πειραιά – Άλμα Κλαμπ 18-5, ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 3-11, Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 11-5, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 10-6, Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός 5-19, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 4-13, Πανιώνιος – Άλμα Κλαμπ 7-4, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 8-8, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 5-6, Άλμα Κλαμπ – ΓΣ Περιστερίου 2-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 12
  2. Παναθηναϊκός 9
  3. ΓΣ Περιστερίου 4 (ήττα 10-6 από τον 1ο Πανιώνιο)

…………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 4 (ήττα 13-4 από τον 1ο Πανιώνιο)
  2. Άλμα Κλαμπ 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-14, Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

…………………………………..

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 1
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ιλίσιο, Αλίμου):

Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 5-11, ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 5-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-14, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-15, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 10-2, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 8-4, ΝΟ Χίου – Νηρέας Γέρακα 17-8, ΝΟ Καλαμακίου – Ηλυσιακός 12-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 8-14, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Καλαμακίου 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 12
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  3. ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………..

  1. Νηρέας Γέρακα 3
  2. Ηλυσιακός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-4, ΟΦΗ – Ολυμπιακός 3-15, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 5-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-5, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 6-6, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

Ολυμπιακός 9

ΝΟ Χανίων 4

ΝΟ Ρεθύμνου 2

…………………………

ΟΦΗ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Καβάλας 10-6, ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 10-7, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 5-9, ΝΕ Λαμίας – ΠΑΣ Φοίβος 11-20, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 7-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λαμίας 13-6, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Καβάλας 10-12, ΠΑΣ Φοίβος – ΚΕ Κοζάνης 15-7, Πανσερραϊκός – ΝΕ λαμίας 11-3, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. ΚΕ Κοζάνης 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………

  1. Πανσερραϊκός 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 37-2, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 14-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 1-22, ΑΣ Απόλλο – Πύρρος Ιωανννίνων 4-10, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 23-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 6
  3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 2-23, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 4-11, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-4, Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 11-8, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 2-7, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 0-19, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 2-7, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-3, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 13-6, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 12
  2. ΝΟ Λάρισας 6 (11-8 μεταξύ των τριών ισοβαθμησάντων)
  3. Νίκη Βόλου 6 (14-15 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………..

  1. Νηρέας Λαμίας 6 (13-15 μεταξύ των τριών)
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Ιωνικός – ΝΟ Πατρών 5-20, ΝΕ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 6-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-10, Παλαιό Φάληρο – ΝΕ Πατρών 16-1, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 22-2, Ιωνικός – Παλαιό Φάληρο 1-16, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 9-7, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Πατρών 16-7, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 9-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 14-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

……………………………..

  1. Ιωνικός 3
  2. ΑΟ Πετρούπολης 0

Η Γ’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 8-10/4. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 30/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε οκτώ (8) συνολικά Ομίλους και με τη συμμετοχή 39 ομάδων, διεξάγεται από αύριο (18/3) έως και την Κυριακή (20/3) η Β’ προκριματική φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης):Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Χαϊδαρίου):ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ.Γέρακα):ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  4. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός
  5. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο):ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός
  6. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ.Ποσειδώνιο):Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης
  7. Όμιλος Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας):Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Πατρών, ΑΟ Πετρούπολης

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠ                                  ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                

ΩΡΑ: 21:30                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 10:30                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:00                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 10:00                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

               

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                      ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

               

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 13:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 14:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                              ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:00          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:30                          ΟΦΗ                                                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 12:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                          ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 21:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 22:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 10:00                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    ΑΣ ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 20:00                          ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                       ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 12:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     

ΩΡΑ: 20:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 10:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 08:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 15:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 16:30                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (24/2) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Β’ προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (18-20 Μαρτίου).

Α’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Όμιλος Βόλου: Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Όμιλος Πατρών: Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης

Στην Γ’ προκριματική φάση (8-10 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 24 ομάδες (3 από κάθε Όμιλο).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Παρά το γεγονός ότι απομένουν δύο αγώνες για να ολοκληρωθεί η Α’ προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων, γνωρίζουμε από σήμερα (Κυριακή 21/2) το βράδυ και τις 39 ομάδες που προκρίθηκαν στη Β’ φάση (15-17/4).

Μέχρι και απόψε έχουν ολοκληρωθεί οι αγώνες σε οκτώ από τους δέκα ομίλους (πέντε σήμερα, ένας από χθες Σάββατο, o Κρήτης, και δύο το περασμένο Σαββατοκύριακο (Θεσσαλονίκης Α’ και Β’). Αύριο Δευτέρα 22/2 ολοκληρώνεται η Α’ φάση με έναν αγώνα για τον Β’ Όμιλο Αττικής και έναν ακόμα για τον Γ’ Όμιλο Αττικής, που δεν επηρεάζουν όμως την υπόθεση πρόκριση, αλλά μόνο την τελική κατάταξη στον κάθε όμιλο. Σημειώνουμε ότι από την Α’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται στη Β’ μόνο οι ομάδες που κατέλαβαν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Συγκλονιστική ήταν η υπόθεση πρόκριση- αποκλεισμός στον Δ’ Όμιλο Αττικής, καθώς ισοβάθμησαν στις τελευταίες θέσεις με 3 βαθμούς οι Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος και ΓΣ Ηλιούπολης και αποκλείστηκε τελικά ως 5ος και τελευταίος ο ΓΣ Ηλιούπολης που δεν ευνοήθηκε στην τριπλή ισοβαθμία.

Έτσι, οι 39 ομάδες που προκρίνονται είναι: Παλαιό Φάληρο, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Άρης Νίκαιας (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Χίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος (από τον Δ’ Αττικής), ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΑΣ Ημαθίας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ (από τον Όμιλο Κρήτης), Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Παναθηναϊκός (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Νηρέας Γέρακα – Εθνικός Πειραιά 4-11, Ηλυσιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 3-10, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου 5-8, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 25-2, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-3, Νηρέας Γέρακα – Παλαιό Φάληρο 3-25, Παλαιό Φάληρο – Εθνικός Πειραιά 18-2, Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 3-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Παλαιό Φάληρο 2-27, Εθνικός Πειραιά – Ηλυσιακός 18-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Νηρέας Γέρακα 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

………………………………………..

  1. Ηλυσιακός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Αλίμου, Νίκαιας, Γλυφάδας, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Καλαμακίου – Μίλων 17-2 και από χθες Πέμπτη: Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 13-26, ΑΝΟ Γλυφάδας – Απόλλων Σμύρνης 28-6, Μίλων – Άρης Νίκαιας 11-3, ΝΟ Καλαμακίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 0-12, ΑΝΟ Γλυφάδας – Μίλων 17-8, Απόλλων Σμύρνης – ΝΟ Καλαμακίου 10-24, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-13, Μίλων – Απόλλων Σμύρνης 14-13.

Η Βαθμολογία:

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12 (4 αγ.)
  2. ΝΟ Καλαμακίου 6 (3 αγ.)
  3. Μίλων 6 (4 αγ.)
  4. Άρης Νίκαιας 3 (3 αγ.)

……………………………………….

  1. Απόλλων Σμύρνης 0 (4 αγ.)

** Δευτέρα 22/2: Κολυμβητήριο Νίκαιας, 21.45 Άρης Νίκαιας – ΝΟ Καλαμακίου.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριια Νίκαιας, Πεντέλης):

Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-14 και από Πέμπτη: Ιωνικός – ΝΟ Χαλκίδας 14-6, ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-14, Ιωνικός – ΝΟ Χίου 4-18, ΝΟ Χίου – ΝΟ Χαλκίδας 25-1, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 13-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χίου 7-12, ΝΟ Χαλκίδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-11.

Η Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Χίου 12 (4 αγ.)
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6 (3 αγ.)
  3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 6 (4 αγ.)
  4. Ιωνικός 3 (3 αγ.)

……………………………………………………………………..

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0 (4 αγ.)

** Δευτέρα 22/2: Κολυμβητήριο Νίκαιας, 20.45 ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ιωνικός.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Ολυμπιακός – Πανιώνιος 9-5, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 4-11, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 3-14, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Ηλιούπολης 10-1, Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 7-5, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 12-1, ΓΣ Ηλιούπολης – Ολυμπιακός 5-13, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-10, Πανιώνιος – ΓΣ Ηλιούπολης 5-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 12
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 3 (16-11 μεταξύ των τριών)
  4. Πανιώνιος 3 (12-11 μεταξύ των τριών)

……………………………………………………………………………………

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (10-16 μεταξύ των τριών)

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 2-7, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 3-6, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΑΣ Ημαθίας 7-6, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 9-4, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-11, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΚΕ Κοζάνης 7-4, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρρος Ιωαννίνων 8-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-8, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΣ Ημαθίας 1-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 12
  2. ΝΑΣ Ημαθίας 9
  3. ΚΕ Κοζάνης 6
  4. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………………………….

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγ. Νικολάου 29-2, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγίου Νικολάου 15-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 11-8, ΟΦΗ – ΝΟ Αγίου Νικολάου 8-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Χανίων 9

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  2. ΟΦΗ 3

……………………………….

  1. ΝΟ Αγίου Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 8-5, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-6, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΕ Λάρισας 18-2, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 6-7, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 2-19, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 12-5, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 16-4, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-16, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 22-3, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 10-7, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 3-9, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-17, Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 16-10, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νίκη Βόλου 12
  2. ΟΥΚ Βόλου 10
  3. Νηρέας Λαμίας 10
  4. ΝΟ Λάρισας 9
  5. ΟΕΑΝΑΒ 3

……………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 1-10, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 15-6, Παναθηναϊκός – ΝΕ Πατρών 8-14, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Πατρών 3-13, Παναθηναϊκός – ΝΟ Πατρών 7-11, ΓΣ Περιστερίου – ΝΕ Πατρών 3-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 9
  2. ΝΕ Πατρών 6
  3. Παναθηναϊκός 3

………………………………………

  1. ΓΣ Περιστερίου 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων είναι προγραμματισμένη για τις 15-17/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 23/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ         3. Γ’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                      ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                  ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ            ΝΟ ΚΑΛΑΜΚΙΟΥ                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                           ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                        ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ              ΚΟ ΠΟΣ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

  1. Δ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ               5.  Α’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ                6. Β’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                            ΠΑΟΚ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                     ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                             ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                   ΧΑΝΘ                                          ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

                                                                                                                                                           

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ        8. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ                        9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤ/ΔΑΣ                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                              ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                        ΟΦΗ                                             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ             ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ         ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                                                                           ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

                                                                                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 21:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 12:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 12:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Πέμπτη                                               18/02/2016

ΩΡΑ: 21:45                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                                    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Δευτέρα                                              22/02/2016

ΩΡΑ: 21:45                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 13:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ        

ΩΡΑ: 12:00                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Πέμπτη                                               18/02/2016

ΩΡΑ: 20:45               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Δευτέρα                                              22/02/2016

ΩΡΑ: 20:45                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 14:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 10:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 11:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 16:30               ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                         ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

  1. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                      ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 17:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

ΩΡΑ: 18:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 09:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 10:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 17:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        12/02/2016

ΩΡΑ: 20:00               ΧΑΝΘ                                                            ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΧΑΝΘ                       

ΩΡΑ: 20:00               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΧΑΝΘ                                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 17:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        12/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                            ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΑΟΚ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 10:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ                     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ

ΩΡΑ: 13:00                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                          ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 15:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 16:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       19/02/2016

ΩΡΑ: 20:15                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ: 21:15                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 17:30                ΟΦΗ                                                   ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΕΑ ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ       

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ       

ΩΡΑ: 19:00               ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΟΕΑ ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 17:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                            21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 12:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2015-2016»  με  αριθμ.πρωτ:  5333/ 6.10.2015,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΕΦΗΒΩΝ  (γενν. ’99)   «2016»  σύμφωνα με τα παρακάτω:  

 

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ                3. Γ’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                      ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                  ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ            ΝΟ ΚΑΛΑΜΚΙΟΥ                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                           ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                        ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ              ΚΟ ΠΟΣ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

  1. Δ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ               5.  Α’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ                6. Β’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                            ΠΑΟΚ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                     ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                             ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΧΑΝΘ            ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

                                                                                                                                                           

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ        8. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ                        9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤ/ΔΑΣ                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                              ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                        ΟΦΗ                                             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ             ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ         ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΤΟΠΟΣ  &  ΧΡΟΝΟΣ  ΤΕΛΕΣΗΣ

 

   Το  Πρωτάθλημα   ΕΦΗΒΩΝ  «2016»  θα διεξαχθεί σε τέσσερις (4) φάσεις:

 

 

Α’  Φάση                                          12-14/02/2016 και 19-21/02/2016

                                                           

Β’  Φάση                                          15 – 17 / 04 / 2016        

 

Γ’  Φάση                                           06- 08 / 05 / 2016

 

Δ’  Φάση – Τελική                            15- 17 / 07 / 2016        

 

 

ΗΛΙΚΙΑ   ΑΘΛΗΤΩΝ

 

   Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές  (γενν. 1999)  και  νεώτεροι.

 

 

ΔΙΑΡΚΕΙΑ   ΑΓΩΝΩΝ

 

   Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος  ΕΦΗΒΩΝ  «2016»,  θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

 

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ   ΧΩΡΟΣ

 

   Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου:    30 Χ 20    Μπάλα  (μεγάλη)  Ανδρική.

 

 

Α’  Φάση

 

   Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων).

Ισχύει η  Ισοπαλία.

 

Β’  Φάση

 

  Δεν προκρίνονται στην  Β’ Φάση  οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Σύνολο ομάδων που προκρίνονται τριάντα εννέα (39) ομάδες.

 

   Η κλήρωση για την  Β’  Φάση  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  23/03/2016  και  ώρα:  13:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

  Η  Β’  Φάση  θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων).    Ισχύει η  Ισοπαλία.

 

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

 

   Ισχύουν τα αναφερόμενα στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2016»  με αριθμ.πρωτ.:  5333/Ε/ 06.10.2015.

 

   Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA  (που ακολουθούν)  και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της  ΚΟΕ.

 

   Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

 

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

 

Η Συμμετοχή στο πιο πάνω πρωτάθλημα αφορά σωματεία που έχουν ήδη λάβει ειδική αθλητική αναγνώριση από την ΓΓΑ ή θα λάβουν αυτήν μέχρι και την 07/03/2016 (κατά παράταση που δίνει η ΚΟΕ για την έγκριση της συμμετοχής). Η μη ύπαρξη Ειδικής Αθλητικής Αναγνώρισης από την ΓΓΑ για οποιοδήποτε σωματείο, μετά την ως άνω προθεσμία, συνεπάγει την μη περαιτέρω συμμετοχή του σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα..

Περαιτέρω μέχρι την ως άνω προθεσμία (07/03/2013) θα πρέπει όλα τα συμμετέχοντα σωματεία θα έχουν προσκομίσει στην ΚΟΕ την γνωστοποίηση των προπονητών τους μετά της Ειδικής σχετικής αδείας ασκήσεως επαγγέλματος από την ΓΓΑ.

Στην περίπτωση μη προσκομίσεως των ως άνω αδειών, δεν θα επιτραπεί η περαιτέρω συμμετοχή του σωματείου σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα.

 

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.

της  ΚΟΕ. 

 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 21:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 12:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 12:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 21:30    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 21:45                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                                    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 13:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:30    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ        

ΩΡΑ: 12:00    ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 20:00    ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:45                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                   ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 11:00    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                         ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:30                             ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

  1. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                      ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

ΩΡΑ: 18:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 10:00    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        12/02/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΧΑΝΘ                                                            ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 11:00    ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΧΑΝΘ                       

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΧΑΝΘ                                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 17:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        12/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΑΟΚ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 17:00    ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 18:00    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 09:00    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 10:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 18:00    ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ                     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ

ΩΡΑ: 13:00                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                          ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00    ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 09:00    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 15:00    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ                  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 16:00    ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       19/02/2016

ΩΡΑ: 20:15                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ: 21:15                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 16:30    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 17:30    ΟΦΗ                                                   ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΕΑ ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ       

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 10:00         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                              ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00         ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                         ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ       

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΟΕΑ ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                            21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 12:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΙ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (27/1) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις τριών ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, καθώς και της Β’ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

ΝΕΑΝΙΔΕΣ, Α ’Φάση 11-13 Μαρτίου

Α’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ιωνικός Νίκαιας, ΟΦΗ, Εθνικός Πειραιά

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου

Δ’ Όμιλος (Λάρισα): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Λάρισας

Στην Β’ προκριματική φάση (13-15 Μαϊου) προκρίνονται συνολικά 13 ομάδες, αποκλειομένων των τελευταίων στην κατάταξη κάθε Ομίλου.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’ Φάση 15-17 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΕΛαμίας, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά

Δ’ Όμιλος: ΝΟ Χίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας

Στην Τελική φάση (1-3 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 2 πρώτες από τον Α’, Β’, Γ’ Όμιλο, οι 3 πρώτες από τον Δ’ Όμιλο και άλλη μία (1) μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων στους Ομίλους Α’ και Β’.  

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’  Φάση 1-3 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος: Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Πατρών

Δ’ Όμιλος: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΝΕ Λαμίας, Πανσερραϊκός

 Στην Τελική φάση (24-26 Ιουνίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

Β’ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ Όμιλος: ΑΟ Βετεράνοι, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαινα Βούλας, Μίλων

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου

Δ’ Όμιλος: ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΧΑΝΘ, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός

Ε’ Όμιλος: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας

Η Α’ Φάση διεξάγεται σε δύο γύρους (25-27 Μαρτίου και 6-8 Μαϊου). Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στην Β’ Φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου, ενώ οι 2 τελευταίες (σύνολο 10) μετέχουν πλέον στους 2 Ομίλους Καθόδου (play out).

Από τους 3 Ομίλους Ανόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου), οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση.

Από τους 2 Ομίλους Καθόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου) οι 2 τελευταίες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, ενώ  οι υπόλοιπες 6 παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (22-24 Ιουλίου), οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ