Ετικέτα: ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 21.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. -ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 09.00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ -ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 16.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: 17.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 09.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 10.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. -ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16.00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 17.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ -ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ -ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΝΟ ΧΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΙΟΥ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 22.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11.00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. -ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 12.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. -ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 19.00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 12.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 18.00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 13:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ -ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
6. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΕΑΤΕΚ -ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 12:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ- ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΑΤΕΚ -ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ -ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ -ΟΦΘ
7. ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ -ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ- ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ -ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ -ΠΑΟΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 15:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

Πηγή:www.koe.org.gr
Με την πρόκριση τριών ακόμα ομάδων και συγκεκριμένα της ΚΕ Κοζάνης, των Δελφινιών Πτολεμαϊδας και του Πύρρου Ιωαννίνων, από τους αγώνες του εναπομείναντα Ομίλου Πτολεμαϊδας της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, που ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (29/1), συμπληρώθηκε το παζλ των 43 ομάδων που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ προκριματική φάση στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθένα από τους 11 συνολικά Ομίλους.
Οι 43 ομάδες που προκρίθηκαν είναι: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, Ηρακλής, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Μίλων, Τρίτων Αμαρουσίου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Ιωνικός, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Καλαμακίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 5-10, ΚΕ Κοζάνης – Δελίνια Πτολεμαϊδας 6-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΚΕ Κοζάνης 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
3. Πύρρος Ιωαννίνων 3
………………………………………….
4. ΝΑΟ Κέρκυρας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – ΧΑΝΘ 14-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 3-16. Ρεπό ο Πανσερραϊκός,ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 15-7, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 2-21, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 1-17,Πανσερραϊκός – ΧΑΝΘ 17-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 11-9, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 18-3, ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-25.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Πανσερραϊκός 9
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 6
4. ΕΑΤΕΚ 3
………………………………..
5. ΧΑΝΘ 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Ηρακλής 13-3. Ρεπό οι ΝΟ Καβάλας και ΠΑΣ Φοίβος. Ο ΑΣ Απόλλο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα,ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 5-10, ΟΦΘ – ΝΟ Καβάλας 10-7,ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 7-9, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 13-12, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 2-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 9
2. ΟΦΘ 6
3. Ηρακλής 3
……………………
4. ΝΟ Καβάλας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):
ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 11-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-11. Ρεπό η ΝΕ Λαμίας,Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 17-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 4-10, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 12-5,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-10, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 9-11, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-2, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 5-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 12
2. ΝΕ Λάρισας 9
3. ΟΥΚ Βόλου 6
4. ΝΟ Λάρισας 3
……………………….
5. ΝΕ Λαμίας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου, Γέρακα):
Άλμα Κλαμπ – Νηρέας Γέρακα 9-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Χαλανδρίου 3-12,Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Άλμα Κλαμπ 15-7, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5, Άλμα Κλαμπ – Παλαιό Φάληρο 0-16,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 14-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Άλμα Κλαμπ 7-15, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 6-9, Νηρέας Γέρακα – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. Άλμα Κλαμπ 3
…………………………….
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 1-16, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ροή 20-4,Ροή – Τρίτων Αμαρουσίου 4-9, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-2, Μίλων – Ροή 17-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-20,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 29-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 18-0, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-23, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9
3. Μίλων 6
4. Τρίτων Αμαρουσίου 3
……………………………
5. Ροή 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ν. Σμύρνης, Χαϊδαρίου):
Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης 22-3, Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 23-3,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-6, Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 5-16, Ιωνικός – Πανιώνιος 6-21,Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 30-2, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 17-11, Άρης Νίκαιας – Πανιώνιος 4-29, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 3-35.
Η Βαθμολογία:
1. Παναθηναϊκός 12 (4 αγ.)
2. Πανιώνιος 9 (4 αγ.)
3. Ιωνικός 3 (3 αγ.)
4. Άρης Νίκαιας 3 (3 αγ.)
……………………………..
5. Απόλλων Σμύρνης 0 (4 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας: Άρης Νίκαιας – Ιωνικός (κολ. Νίκαιας, Δευτέρα 16/1 στις 21.00).
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Χίου 2-22, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Χαλκίδας 4-2,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 21-0, ΝΟ Χίου – ΝΟ Σύρου 33-1, Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 30-2, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Χίου 0-39, ΑΕ Κερατσινίου – ΓΣ Ηλιούπολης 0-18, ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 0-26,ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Σύρου 13-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 4-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Χαλκίδας 36-0, ΝΟ Σύρου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-16, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 10-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Κερατσινίου 5-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 15
2. ΝΟ Χίου 12
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. ΑΕ Κερατσινίου 6
5. ΝΟ Σύρου 3
……………………..
6. ΝΟ Χαλκίδας 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Π. Φαλήρου, Περιστερίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΕΚΕΒ 25-1,ΠΕΚΕΒ – Ηλυσιακός 4-11, Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 3-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-5, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 4-7, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΠΕΚΕΒ 9-5, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10,ΠΕΚΕΒ – Εθνικός Πειραιά 7-11, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 4-18, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 14-2, ΓΣ Περιστερίου – ΠΕΚΕΒ 15-4, Ηλυσιακός – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-10, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-7.
Η Βαθμολογία:
1. Εθνικός Πειραιά 12 (4 αγ.)
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12 (5 αγ.)
3. ΓΣ Περιστερίου 6 (4 αγ.)
4. Ηλυσιακός 6 (4 αγ.)
5. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3 (4 αγ.)
………………………………………
6. ΠΕΚΕΒ 0 (5 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά (Δευτέρα 16/1 στις 20.30) και ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός (κολ. Περιστερίου, Δευτέρα 16/1 στις 21.30)
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 21-7, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 24-4,ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 17-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-2, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-11, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 3-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. Πλιτς Πλατς 3
……………………………………
4. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 2-12,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 1-27, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ναυπλίου 28-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-3, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 12-9,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-11, ΝΟ Ναυπλίου ΝΕ Πατρών 2-26, ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Λαμίας 1-15, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 32-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΕ Πατρών 9
3. Νηρέας Λαμίας 6
4. ΝΟ Καλαμάτας 3
……………………
5. ΝΟ Ναυπλίου 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 31/3-2/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/2 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (Γεν. 2002)

Σε 7 από τους 11 συνολικά Ομίλους, διεξάγονται το επόμενο τριήμερο (13-15/1) οι αγώνες της Α’ Προκριματικής Φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 2002). Λόγω της κακοκαιρίας αναβάλλονται για τις 20-22/1, οι αγώνες των Ομίλων, Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Λάρισας, ενώ τις ίδιες ημερομηνίες θα γίνουν και οι αγώνες στον Όμιλο Πτολεμαϊδας.
Οι Όμιλοι όπου διεξάγονται οι αγώνες της Α’ Φάσης:
  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου, Γέρακα): Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Άλμα Κλαμπ, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Μίλων, ΣΚ Ροή
  3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Νέας Σμύρνης, Χαϊδαρίου): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ιωνικός Νίκαιας, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας
  4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ηλιούπολης): Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης
  5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ, Π. Φαλήρου, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  6. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  7. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντ.Πεπανός»): Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
Στην Β’ Προκριματική φάση (31/3-2/4), προκρίνονται συνολικά 44 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι ομάδες που θα τερματίσουν στην τελευταία θέση των Ομίλων της Α’ Φάσης).
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:40 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ: 21:40 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:30 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 10:30 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΡΟΗ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΡΟΗ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΡΟΗ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:15 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.
ΩΡΑ: 21:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 08:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 10:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 14:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 15:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΚΕΒ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
1η αγωνιστική /2017
ΩΡΑ: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΕΚΕΒ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΕΚΕΒ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 19:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 20:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΟΚ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 11:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 22:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΟΦΘ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΦΘ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών με συγκλονιστικά παιχνίδια και προκρίσεις που κρίθηκαν κυριολεκτικά στο νήμα. Μετά και τα σημερινά (3/7) αποτελέσματα έγιναν πλέον γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 μέσω της τελικής φάσης (22-24 Ιουλίου), καθώς και αυτές που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική.
Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην τελική φάση για την άνοδο (ανεβαίνουν 4) στην Α2 είναι: ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ Εθνική είναι: ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γ.Σ. Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Καστέλλας.
Τα αποτελέσματα:
Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6,Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΠΕΚΕΒ – Τρίαινα Βούλας 3-12,ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΟΝΣ Μίλων 9-11, ΝΟ Τρίαινα Βουλας – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 13-8

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
  2. ΑΟΝΣ Μίλων 9
  3. ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7
  4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3
  5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0
Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15,ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 11-14, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 8-12,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 10-12, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΧΑΝΘ 10-5, Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 17-0

Τελική Βαθμολογία

  1. OYK Bόλου 12
  2. Γ.Σ. Νίκη Βόλου 9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 3
  5. ΧΑΝΘ 0
Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Πάτρας 7-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμάτας 12-5,ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Α.Κ. Νηρέας Πάτρας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 12
  2. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7
  3. Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 5
  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4
  5. ΝΟ Καλαμάτας 0
Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10,ΑΟ Βετεράνοι – Πανσερραϊκός 10-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Καβάλας 10-9,ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-12

Τελική Βαθμολογία

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 9
  3. ΝΟ Καβάλας
  4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  5. Νηρέας Λαμίας -4
Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού): Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9,ΝΕ Λαμίας – Άρης Νίκαιας 8-13, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 11-9,ΑΟ Καστέλλας – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Λαμίας 12-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλλας 14-5,  ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 4-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Ναυπλίου 12
  2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7
  4. ΝΕ Λαμίας 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Β’ και αποφασιστική φάση του πρωταθλήματος εισέρχονται (1-3/7) οι 15 ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στους 5 Ομίλους όπως προέκυψαν από τα αποτελέσματα τους στην Α’ φάση.
Στους 3 Ομίλους που οδηγούν στην διεκδίκηση της ανόδου στην Α2 Εθνική, έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. ΕΑΚ Βόλου): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
Στην στα πλέι οφ για την άνοδο (4 ομάδες), 22-24 Ιουλίου, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6)
Στους 2 Ομίλους των πλέι άουτ έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (κολ. Καβάλας): Νηρέας Λαμίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνων, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας
ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λαμίας, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

5η  αγωνιστική Κυριακή     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

ΠΕΚΕΒ       

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ       

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ       

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΕΑ ΝΑΒ            

ΧΑΝΘ                           

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΚΟΠΙ

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ         

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑ/ΣΙΟΥ            

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ       

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΊΚΟΣ         

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ            

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ         

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ      

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 2. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ               3. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       ΑΟ ΟΛΥΜΠ. ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ            ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                         ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                     ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.        ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                             ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  5.  ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

 

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            

ΧΑΝΘ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ                        

ΠΕΚΕΒ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                             

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                         ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                                 

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ        ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ          

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 13:15                 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.              ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ: 14:30                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ             ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 21:30                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                       ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:15                 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.              ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

           

4η  αγωνιστική            Δευτέρα                                               9/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

1η  αγωνιστική            Πέμπτη                                               12/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ      ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                       ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ     

ΩΡΑ: 21:30                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                   ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ            

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 09:30                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                   ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 10:30                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ               ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ                  ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                       ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ                                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

           

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                   ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                    ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                            ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                 ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00     ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΧΑΝΘ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                 ΠΕΚΕΒ                                              ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 12:00                 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                    ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 13:00                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΠΕΚΕΒ                                               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 10:00                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                      ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική            Παρασκευή                                         6/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                 ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                      ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική            Σάββατο                                              7/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                 ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική            Κυριακή                                              8/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 21:00     ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                      ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα (27/3) ο Α’ Γύρος της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε (5) ομίλους, με τέσσερις (4) ομάδες να έχουν το απόλυτο με 12 βαθμούς και μια ισοβαθμία στην πρώτη θέση στον Όμιλο του Βόλου.

Σημειώνεται πως, μετά το τέλος των δύο γύρων της  Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, προκρίνονται για την  Β’ Φάση, ενώ οι δύο (2) τελευταίες ομάδες σχηματίζουν δύο  (2) ομίλους των πέντε (5) ομάδων, που αγωνίζονται στα  Play Out της Β Φάσης επίσης  με το σύστημα  Pool.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αμαρουσίου): ΑΟ Βετεράνοι – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4-12, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 14-4,Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 15-9, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-8, ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Βετεράνοι 9-9, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Νηρέας Χαλανδρίου 4-12,ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-8, Δελφίνια Μεταμόρφωσης  – Νηρέας Χαλανδρίου 6-8, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-9, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Βετεράνοι 11-7,Τρίτων Αμαρουσίου- ΑΟ Βετεράνοι 8-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου- Νηρέας Χαλανδρίου 2-13,Δελφίνια Μεταμόρφωσης- Τρίτων Αμαρουσίου 13-5, ΑΟ Βετεράνοι- ΝΟ Αγίου Νικολάου 5-8

Η Βαθμολογία: 1. Νηρέας Χαλανδρίου 18 (6 αγ.), 2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 12 (6 αγ.), 3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 9 (6 αγ.), 5. ΑΟ Βετεράνοι 4 (7 αγ.), 5. ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 4 (7 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης): ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Τρίαινας Βούλας 2-14, ΚΟΠ Ιλισίων – Μίλων ΑΟΝΣ  7-3, Μίλων ΑΟΝΣ – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 12-3, ΑΟ Ολ. Πετρούπολης – ΚΟΠ Ιλισίων 4-14, ΝΟ Τρίαινας Βούλας – Μίλων ΑΟΝΣ 7-8, ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 6-7,ΑΟ Ολ. Πετρούπολης – ΝΟ Τρίαινας Βούλας 3-6, ΚΟΠ Ιλισίων – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 9-2, Μίλων ΑΟΝΣ – ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 11-5, ΝΟ Τρίαινας Βούλας – ΚΟΠ Ιλισίων 7-10

Η Βαθμολογία: 1. ΚΟΠ Ιλισίων 12 (4 αγ.), 2. Μίλων ΑΟΝΣ 9 (4 αγ.), 3. ΝΟ Τρίαινας Βούλας 6 (4 αγ.), 4. ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 3 (4 αγ.), 5. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 0 (4 αγ.)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): ΝΟ Ναυπλίου – ΑΟ Καστέλλας 8-8, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Ναυπλίου 13-10, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 3-4, ΑΟ Καστέλλας – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-11, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πάτρας 8-9,Νηρέας Πάτρας – ΑΟ Καστέλλας 9-4, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 7-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Πάτρας 8-5, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Καλαμάτας 7-9

Η Βαθμολογία: 1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12 (4 αγ.), 2. ΝΟ Καλαμάτας 9 (4 αγ.), 3. Νηρέας Πάτρας 6 (4 αγ.), 4. ΝΟ Ναυπλίου 1 (4 αγ.), 5. ΑΟ Καστέλλας 1 (4 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΧΑΝΘ – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 16-4, ΠΕΚΕΒ – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-10, ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΠΕΚΕΒ 17-6, ΝΟ Καβάλας – ΧΑΝΘ 6-24, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 17-6, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Καβάλας 17-7,ΧΑΝΘ – ΠΕΚΕΒ 11-8, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-12, ΜΓΣ Πανσερραϊκός –  ΝΟ Καβάλας 1-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΧΑΝΘ 9-12

Η Βαθμολογία: 1. ΧΑΝΘ 12 (4 αγ.), 2. ΠΕΚΕΒ 7 (4 αγ.), 3. ΑΠΣ Οξυγόνο 7 (4 αγ.), 4. ΝΟ Καβάλας 3 (4 αγ.), 5. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 0 (4 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Νηρέας Λαμίας 16-7, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΝΕ Λαμίας 14-8, ΝΕ Λαμίας  – ΟΥΚ Βόλου 5-14, Νίκη Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 12-11, ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λαμίας 13-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-8,Νίκη Βόλου – ΓΣ Νηρέας Λαμίας 14-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 7-21, ΝΕ Λαμίας – Νίκη Βόλου 3-12, ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-15

Η Βαθμολογία: 1. ΟΥΚ Βόλου 10 (4 αγ.), 2. Νίκη Βόλου 10 (4 αγ.), 3. ΟΕΑ/ΝΑΒ 6 (4 αγ.), 4. Νηρέας Λαμίας 3 (4 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας 0 (4 αγ.)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ανοίγει αύριο Παρασκευή 25/3 η αυλαία των αγώνων του Α’ Γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με αγώνες και στους πέντε (5) Ομίλους. Ο Α’ γύρος θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 27/3.

Αναλυτικά οι πέντε Όμιλοι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Αμαρουσίου, Γέρακα): ΝΟ Αγ. Νικολάου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Βετεράνοι, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης): Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαιανα Βούλας, Μίλων.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): Νηρέας Πάτρας, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ, ΠΕΚΕΒ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου): Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας.

Μετά το τέλος των δύο γύρων της Α’ φάσης (ο Β’ γύρος θα γίνει 6-8/5), οι τρεις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται για τη Β’ φάση (24-26/6). Η Τελική φάση θα γίνει 22-24/7.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ       

ΩΡΑ: 20:30                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 20:30                ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ: 15:00                            ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΔΡΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                       ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ  

ΩΡΑ: 18:30                ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ          

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ               ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ                               ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

           

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                         ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΧΑΝΘ                                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΠΕΚΕΒ                                             ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                 ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΧΑΝΘ                                                            ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:00    ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΙ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (27/1) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις τριών ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, καθώς και της Β’ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

ΝΕΑΝΙΔΕΣ, Α ’Φάση 11-13 Μαρτίου

Α’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ιωνικός Νίκαιας, ΟΦΗ, Εθνικός Πειραιά

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου

Δ’ Όμιλος (Λάρισα): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Λάρισας

Στην Β’ προκριματική φάση (13-15 Μαϊου) προκρίνονται συνολικά 13 ομάδες, αποκλειομένων των τελευταίων στην κατάταξη κάθε Ομίλου.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’ Φάση 15-17 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΕΛαμίας, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά

Δ’ Όμιλος: ΝΟ Χίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας

Στην Τελική φάση (1-3 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 2 πρώτες από τον Α’, Β’, Γ’ Όμιλο, οι 3 πρώτες από τον Δ’ Όμιλο και άλλη μία (1) μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων στους Ομίλους Α’ και Β’.  

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’  Φάση 1-3 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος: Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Πατρών

Δ’ Όμιλος: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΝΕ Λαμίας, Πανσερραϊκός

 Στην Τελική φάση (24-26 Ιουνίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

Β’ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ Όμιλος: ΑΟ Βετεράνοι, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαινα Βούλας, Μίλων

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου

Δ’ Όμιλος: ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΧΑΝΘ, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός

Ε’ Όμιλος: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας

Η Α’ Φάση διεξάγεται σε δύο γύρους (25-27 Μαρτίου και 6-8 Μαϊου). Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στην Β’ Φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου, ενώ οι 2 τελευταίες (σύνολο 10) μετέχουν πλέον στους 2 Ομίλους Καθόδου (play out).

Από τους 3 Ομίλους Ανόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου), οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση.

Από τους 2 Ομίλους Καθόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου) οι 2 τελευταίες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, ενώ  οι υπόλοιπες 6 παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (22-24 Ιουλίου), οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Ο ιστορικός Άρης Θεσσαλονίκης υποβιβάστηκε στην τελευταία κατηγορία των Ανδρών της υδατοσφαίρισης, την Γ’ Εθνική, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των Ομίλων Καθόδου (πλέι άουτ) της Β΄φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και συγκεκριμένα επειδή βρέθηκε στην τελευταία θέση του Ομίλου Θεσσαλονίκης των πλέι άουτ.

Από τον Όμιλο Αττικής των πλέι άουτ υποβιβάστηκε ο ΟΠΑΘΑ, παρά το γεγονός ότι εκκρεμεί ο τελευταίος του αγώνας κόντρα στην ΑΕ Χαϊδαρίου (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), διότι ακόμα κι αν τον κερδίσει μένει στην τελευταία θέση καθώς δεν ευνοείται στην ισοβαθμία με τον ΑΟ Βετεράνοι. Θυμίζουμε ότι στη Γ’ Εθνική έχουν υποβιβαστεί ήδη, επειδή αποχώρησαν από το πρωτάθλημα της Β’, και οι Ναυσίθοος και ΝΟ Αργοστολίου.

Οι έξι ομάδες, εξάλλου, που πήραν την πρόκριση για την Τελική φάση Ανόδου (φάιναλ σιξ, 24-26/7) και οι οποίες θα παλέψουν για την Άνοδο στην Α2 Ανδρών -μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των τριών ομίλων Ανόδου της Β’ φάσης (πλέι οφ)- είναι οι: Απόλλων Σμύρνης, ΓΣ Περιστερίου (από τον Όμιλο Αττικής), ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Λάρισας, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Όμιλο Λάρισας).

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους Ομίλους Ανόδου και Καθόδου:

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Καστέλλας- Απόλλων Σμύρνης 7-17, ΓΣ Περιστερίου- Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Καστέλλας 16-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 3-17, Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-3, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Αγ. Νικολάου 11-9,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Απόλλων Σμύρνης 1-17, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 13-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2, Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου 7-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 12
  2. ΓΣ Περιστερίου 9

……………………………………………..

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  2. ΑΟ Καστέλλας 3
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ποσειδώνιο): Πανσερραϊκός- ΧΑΝΘ 17-13, ΑΣ Απόλλο- Ηρακλής 11-8,Ηρακλής – Πανσερραϊκός 20-10, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΣ Απόλλο 2-18, ΧΑΝΘ – Ηρακλής 4-18, Πανσερραϊκός – ΟΕΑΝΑΒ 10-17,ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 13-8, ΑΣ Απόλλο – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και τους αφαιρείται ένας βαθμός).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 12
  2. Ηρακλής 9

……………………………………………..

  1. ΟΕΑΝΑΒ 6
  2. Πανσερραϊκός 2
  3. ΧΑΝΘ 0

*** Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας- ΝΟ Ναυπλίου 5-0 α.α (δε κατέβηκε να αγωνιστεί η ομάδα του ΝΟ Ναυπλίου), Νηρέας Πατρών- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8-10,Νηρέας Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 8-10, ΝΟ Λάρισας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-4, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Πατρών 14-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Ναυπλίου 12-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 9
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6

…………………………………………..

  1. ΝΟ Ναυπλίου 2
  2. Νηρέας Πατρών 0

*** Ο ΝΟ Ναυπλίου έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Βετεράνοι 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Πετρούπολης 10-6,ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Βετεράνοι 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), ΑΟ Βετεράνοι – ΑΟ Πετρούπολης 8-10.

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 6 (2 αγ.)
  2. ΑΟ Πετρούπολης 6 (3 αγ.)
  3. ΑΟ Βετεράνοι 3 (3 αγ.)

………………………………………………..

  1. ΟΠΑΘΑ 0 (2 αγ.)

*** Εκκρεμεί ο αγώνας ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 8-8, ΝΟ Καβάλας – Νίκη Βόλου 10-17,ΑΠΣ Οξυγόνο – Νίκη Βόλου 5-13, ΝΟ Καβάλας – Άρης 9-7, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-15, Άρης – Νίκη Βόλου 11-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΑΠΣ Οξυγόνο 4
  3. ΝΟ Καβάλας 3

………………………………………………

  1. Άρης 1

Συμπληρώθηκε η 8άδα των ομάδων που προκρίθηκαν στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων απόψε, στο κολυμβητήριο Περιστερίου, για τον όμιλο Αττικής απ’ όπου προκρίθηκαν οι ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου.

Οι οκτώ ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση (31 Ιουλίου- 2 Αυγούστου) είναι οι: ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (Όμιλος Κρήτης) και ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (Όμιλος Αττικής).

Τα σημερινά αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Πανιώνιος- ΓΣ Περιστερίου 16-7, ΓΣ Ηλιούπολης- ΝΟ Πατρών  10-8,Πανιώνιος- ΝΟ Πατρών 13-8, ΓΣ Ηλιούπολης- ΓΣ Περιστερίου 13-5, ΓΣ Περιστερίου- ΝΟ Πατρών 7-5, ΓΣ Ηλιούπολης- Πανιώνιος 12-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Πανιώνιος 6
  3. ΓΣ Περιστερίου 3

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 0

 

ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών συνεχίζεται το επόμενο τριήμερο (10-12 Ιουλίου) με τους αγώνες της Β’ φάσης στους Ομίλους Ανόδου και τα πλέι άουτ στους αντίστοιχους Ομίλους Καθόδου.

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΓΣ Περιστερίου, Α Καστέλας, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΧΑΝΘ, Ηρακλής

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολ. Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, Ποσειδών Ιλισίων,     Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου), η κλήρωση της οποίας θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της ΚΟΕ, την Τετάρτη 15 Ιουλίου (13.00).

Οι υπόλοιπες ομάδες παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Άρης Θεσσαλονίκης, Νίκη Βόλου

Οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 2) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, όπως έχει συμβεί ήδη με άλλες δύο (Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Αργοστολίου) που έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. Οι υπόλοιπες ομάδες  παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Με τους αγώνες του Ομίλου Αττικής, ολοκληρώνεται η προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου.

Σάββατο, 11/7

19.00 Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου

20.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Πατρών

Κυριακή,12/7

12.00 Πανιώνιος – ΝΟ Πατρών

13.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου

19.30 ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Πατρών

20.30 ΓΣ Ηλιούπολης – Πανιώνιος

Στην Τελική φάση (31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου) προκρίνονται οι τρεις (3) πρώτες ομάδες. Ήδη έχουν προκριθεί: ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (Όμιλος Κρήτης).

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν εχθές (10/6) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Ανδρών (Β’ φάση και πλέι άουτ) και Κορασίδων (Τελική φάση). Αναλυτικά:

Β’ ΑΝΔΡΩΝ/ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (10-12  Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Καστέλας, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Θεσσαλονίκη): ΟΕΑΝΑ Βόλου, Α.Σ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΧΑΝΘ, Ηρακλής

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Περιφέρεια): ΝΟ Λάρισας, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας

Στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6). Στην Α2 ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

Β’ ΑΝΔΡΩΝ/ΠΛΕΙ ΑΟΥΤ (10-12 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Θεσσαλονίκη): Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Νίκη Βόλου

Οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 2) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική.

Σημ: Από το πρωτάθλημα έχουν αποχωρήσει ΝΟ Αργοστολίου και Ναυσίθοος Κέρκυρας

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (10-12 Ιουλίου)

Α’ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ΟΜΙΛΟΣ (Αττική): Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου

ΤΙΜΩΡΙΕΣ

Με αποφάσεις του Αθλητικού Δικαστή, επιβλήθηκαν οι πιο κάτω ποινές:

*Στο Σωματείο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ αποκλεισμός 4 αγωνιστικών χωρίς θεατές και τηλεοπτική μετάδοση στην έδρα του για επεισόδια οπαδών του στον αγώνα υδατοσφαίρισης στα πλέι άουτ Α1 Ανδρών, με το Παλαιό Φάληρο στο κολυμβητήριο Π. Φαλήρου στις 13 Μαϊου 2015

*Στους αθλητές Ιωάννη Κοκκίνη (ΑΟ Πετρούπολης) και Χρήστο Αραμπατζίδη (ΝΟ Αγίου Νικολάου), ποινή αποκλεισμού μιας (1) αγωνιστικής ημέρας, για διαπληκτισμό στον αγώνα ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγίου Νικολάου στις 10 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής  Ανδρών

*Στον προπονητή Σταύρου (Ποσειδών Ιλισίων), ποινή αποκλεισμού τριών (3) αγωνιστικών ημερών, για εξύβριση στον αγώνα Νίκη Βόλου – Ποσειδών Ιλισίων στις 9 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών

*Στον αθλητή Αριστείδη Πολύζο (Άρης Θεσσαλονίκης), ποινή αποκλεισμού δύο (2) αγωνιστικών ημερών για βιοπραγία στον αγώνα Άρης Θεσσαλονίκης – Α.Σ Απόλλο στις 9 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών

*Στο Σωματείο ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ποινή αποκλεισμού μιας (1) αγωνιστικής χωρίς θεατές της έδρας του, για αντιαθλητική συμπεριφορά οπαδών του στον αγώνα με τον ΟΕΑΝΑ Βόλου στις 10 Μαϊου 2015 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Έπεσε απόψε (Κυριακή 10/5) η αυλαία των αγώνων του Β’ γύρου της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε ομίλους και οριστικοποιήθηκαν οι 15 ομάδες που προκρίνονται στα πλέι οφ της Β’ φάσης, δηλαδή αυτές που θα παλέψουν για την πρόκριση στην Τελική φάση (FINAL SIX) και την άνοδο στην Α2 κατηγορία, καθώς και αυτές που θα πάνε στα πλέι άουτ, δηλαδή θα παλέψουν για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Δύο ομάδες, πάντως, αποβλήθηκαν ήδη από τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών και υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική επειδή δεν αγωνίστηκαν σε κανένα παιχνίδι του Β’ γύρου (σ.σ.: από τα δύο πρώτα παιχνίδια που δεν κατέβηκαν ίσχυσε αυτό, σύμφωνα με την προκήρυξη). Πρόκειται για τον Ναυσίθοο από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης του Β’ γύρου και τον ΝΟ Αργοστολίου από τον Όμιλο Πάτρας του Β’ γύρου.

Οι 15 ομάδες που προκρίνονται στα πλέι οφ της Β’ φάσης είναι οι: ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Καστέλλας, ΝΟ Αγ. Νικολάου, Απόλλων Σμύρνης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΧΑΝΘ, ΟΕΑΝΑΒ, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου.

Οι ομάδες που πάνε στα πλέι άουτ της Β’ φάσης είναι οι: ΑΟ Βετεράνοι, ΑΟ Πετρούπολης, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΠΑΘΑ.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του Β’ γύρου και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Βετεράνοι – ΓΣ Περιστερίου 5-10, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Πετρούπολης 7-1, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΟ Βετεράνοι 4-10, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Καστέλλας 6-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-7, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 5-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 5-7, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Βετεράνοι 8-5, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 8-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 12-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 24
  2. ΑΟ Καστέλλας 11
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 8

…………………………………………….

  1. ΑΟ Βετεράνοι 8
  2. ΑΟ Πετρούπολης 6

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

 Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 8-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου 5-4, Νίκη Βόλου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6, Απόλλων Σμύρνης – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Νίκη Βόλου 8-7, Νίκη Βόλου – Απόλλων Σμύρνης 5-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 8-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νίκη Βόλου 10-12, Απόλλων Σμύρνης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 11-0.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 19
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 14
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 11

………………………………………………

  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 4

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-15, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 3-16, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 22-5, ΝΟ Λάρισας – Πανσερραϊκός 7-10, ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 5-16, ΝΟ Καβάλας – ΝΟ Λάρισας 7-13, ΝΟ Λάρισας – ΑΠΣ Οξυγόνο 13-9, Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 11-9, Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας 19-8, ΑΠΣ Οξυγόνο – Πανσερραϊκός 9-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ηρακλής 24

  1. ΝΟ Λάρισας 15
  2. Πανσερραϊκός 13

…………………………………………..

  1. ΑΠΣ Οξυγόνο 7
  2. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

 ΧΑΝΘ – Άρης Θεσσαλονίκης 9-7, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 14-4, Ναυσίθοος – ΟΕΑΝΑΒ 0-5 α.α., Άρης Θεσσαλονίκης – Απόλλο 6-19, ΧΑΝΘ – Ναυσίθοος 5-0 α.α., Ναυσίθοος – Άρης Θεσσαλονίκης 0-5 α.α., ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 8-8, ΑΣ Απόλλο – Ναυσίθοος 5-0 α.α., Άρης Θεσσαλονίκης – ΟΕΑΝΑΒ 9-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 24
  2. ΧΑΝΘ 13
  3. ΟΕΑΝΑΒ 11

…………………………………………..

  1. Άρης Θεσσαλονίκης 9
  2. Ναυσίθοος –

** Ο Ναυσίθοος αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα και υποβιβάζεται στη Γ’ Εθνική.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΟΠΑΘΑ – ΝΟ Ναυπλίου 5-9, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Αργοστολίου 5-0 α.α., ΝΟ Αργοστολίου – ΟΠΑΘΑ 0-5 α.α., ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Πατρών 10-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Αργοστολίου 5-0 α.α., ΟΠΑΘΑ – ΝΟ Καλαμάτας 5-9, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 6-4, Νηρέας Πατρών – ΟΠΑΘΑ 12-8, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 0-5 α.α., ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 3-8.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Καλαμάτας 20
  2. Νηρέας Πατρών 16
  3. ΝΟ Ναυπλίου 11

……………………………………………..

  1. ΟΠΑΘΑ 8
  2. ΝΟ Αργοστολίου –

*** Ο ΝΟ Αργοστολίου αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα και υποβιβάζεται στη Γ’ Εθνική.

Οι 15 ομάδες των πλέι οφ της Β’ φάσης σχηματίζουν τρεις ομίλους των πέντε. Οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο θα προκριθούν στο φάιναλ σιξ (Τελική φάση). Εκεί σχηματίζεται ένας όμιλος ανόδου των έξι και οι τέσσερις πρώτες ανεβαίνουν στην Α2.

Οι υπόλοιπες ομάδες (οκτώ πλέον) που θα πάνε στα πλέι άουτ της Β’ φάσης σχηματίζουν δύο ομίλους των τεσσάρων (ήταν να σχηματιστούν δύο όμιλοι των πέντε, αλλά έχουν αποβληθεί υποβιβαστεί ήδη δύο). Η τελευταία ομάδα από κάθε όμιλο, σύνολο δύο ομάδες, μαζί με αυτές τις δύο που έχουν ήδη υποβιβαστεί (δηλαδή τέσσερις συνολικά) θα αγωνίζονται του χρόνου στη Γ’ Εθνική.

H Β’ φάση και για τα πλέι οφ και για τα πλέι άουτ θα γίινει 10-12 Ιουλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης και για τα πλέι οφ και για τα πλέι άουτ θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Το τριήμερο 8, 9 και 10 Μαϊου διεξάγονται οι αγώνες του Β’ Γύρου της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Βαθμολογία: ΓΣ Περιστερίου 12, ΑΟ Βετεράνοι 5, ΝΟ Αγίου Νικολάου 5, ΑΟ Πετρούπολης 3, ΑΟ Καστέλας 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου): Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Βαθμολογία: Απόλλων 10, Ποσειδών Ιλισίων 9, Νηρέας Χαλανδρίου 7, Νίκη Βόλου 3, ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

Βαθμολογία: ΝΟ Καλαμάτας 10, Νηρέας Πατρών 6, ΝΟ Ναυπλίου 5, ΟΠΑΘΑ Πατρών 5, ΝΟ Αργοστολίου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Βαθμολογία: Ηρακλής 12, ΝΟ Λάρισας 9, Πανσερραϊκός 4, ΝΟ Καβάλας 3, ΑΠΣ Οξυγόνο 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΑΟ Ναυσίθοος, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΣ Απόλλο

Βαθμολογία: ΑΣ Απόλλο 12, ΧΑΝΘ 6, Ναυσίθοος 4, ΟΕΑΝΑ Βόλου 4, Άρης Θεσσαλονίκης 3

Με την ολοκλήρωση της Α’ φάσης, οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στη Β’ φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου των 5 ομάδων (10-12 Ιουλίου) και από εκεί οι 2 πρώτες (σύνολο 6) για την Τελική φάση (24-26 Ιουλίου). Εκεί, οι 4 πρώτες ομάδες ανέρχονται στην Α2.

Οι 2 τελευταίες ομάδες (μετά την Α’ φάση), από κάθε Όμιλο (σύνολο 10) συγκροτούν 2 Ομίλους των 5 ομάδων στα πλέι άουτ (10-12 Ιουλίου). Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Κατηγορία.

Η κλήρωση της Β’ φάσης και των πλέι άουτ θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  13:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  14:30               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                           ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  17:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ  

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  21:15               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  13:15               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  14:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:15               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:  10:45               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  16:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ   

ΩΡΑ:  17:45               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ          

ΩΡΑ:  19:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΧΑΝΘ                                                            ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΑΠΟΛΛΟ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  12:00               ΑΠΟΛΛΟ                                          ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                         ΟΕΑ/ΝΑΒ

                       

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  21:00               ΧΑΝΘ                                                            ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  12:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                         ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  13:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΧΑΝΘ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΑΠΟΛΛΟ                                          ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΟΕΑ/ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            8/5/15

ΩΡΑ:  20:00               ΟΠΑΘΑ                                             ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ             ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ                       ΟΠΑΘΑ

ΩΡΑ:  13:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

                       

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 9/5/15

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΠΑΘΑ                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  13:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ             ΟΠΑΘΑ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/15

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

Η προγραμματισμένη διεξαγωγή των αγώνων του Β’ Γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στον Όμιλο Κρήτης (8-10 Μαϊου, Ηράκλειο), αναβάλλεται λόγω συμμετοχής δύο παικτών του ΝΟ Χανίων με την Εθνική μας ομάδα των Εφήβων σε τουρνουά στο Μπακού (6-9 Μαϊου).

Οι αγώνες του Ομίλου (Ηλυσιακός, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης) θα διεξαχθούν το τριήμερο 15, 16 και 17 Απριλίου.

Η προγραμματισμένη για τις 13 Απριλίου κλήρωση της Β’ φάσης επίσης αναβάλλεται για τις 20 Μαϊου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014-15

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο κολυμβητήριο του Περιστερίου άρχισαν απόψε (Παρασκευή 24/4) οι αγώνες του Α’ Ομίλου Αττικής που απομένουν για να ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος της Α’ (προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Πετρούπολης – ΑΟ Βετεράνοι 7-12, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΟ Καστέλλας 7-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 8-2, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγίου Νικολάου 9-9,ΑΟ Βετεράνοι – ΓΣ Περιστερίου 6-12, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Πετρούπολης 8-14,ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 6-16, ΑΟ Καστέλλας – ΑΟ Βετεράνοι 10-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-14, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 16-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4 αγώνες):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 5
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 5
  4. ΑΟ Πετρούπολης 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 2

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15), προκρίνονται στην Β’ Φάση (10-12 Ιουλίου), ενώ οι υπόλοιπες (σύνολο 10 ομάδες) θα αγωνιστούν τις ίδιες ημερομηνίες στα πλέι άουτ.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες:

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου)

Νηρέας Χαλανδρίου- Απόλλων Σμύρνης 7-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- ΑΕ Χαϊδαρίου 15-8,ΑΕ Χαϊδαρίου-Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Νίκη Βόλου-ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-6, Απόλλων Σμύρνης- ΑΕ Χαϊδαρίου 9-3, Νηρέας Χαλανδρίου- Νίκη Βόλου 4-3,Νίκη Βόλου- Απόλλων Σμύρνης 4-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- Νηρέας Χαλανδρίου 7-6, ΑΕ Χαϊδαρίου- Νίκη Βόλου 10-15, Απόλλων Σμύρνης- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9-4

Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές)

  1. Απόλλων Σμύρνης 10
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 7
  4. Νίκη Βόλου 3
  5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. Αντώνης Πεπανός)

ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Ναυπλίου 5-5, Νηρέας Πατρών- ΝΟ Αργοστολίου 17-2,ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Αργοστολίου 16-1, ΝΟ Καλαμάτας- Νηρέας Πατρών 9-9, ΝΟ Ναυπλίου- ΝΟ Αργοστολίου 20-4, ΟΠΑΘΑ- ΝΟ Καλαμάτας 0-8,ΝΟ Καλαμάτας- ΝΟ Ναυπλίου 6-5, Νηρέας Πατρών- ΟΠΑΘΑ 8-8, ΝΟ Αργοστολίου- ΝΟ Καλαμάτας 3-13, ΝΟ Ναυπλίου- Νήρεας Πατρών 4-4

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνιστικές)

  1. ΝΟ Καλαμάτας 10
  2. Νηρέας Πατρών 6
  3. ΝΟ Ναυπλίου 5

4.ΟΠΑΘΑ 5

  1. ΝΟ Αργοστολίου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική):

ΝΟ Καβάλας- ΑΠΣ Οξυγόνο 5-7,  Πανσερραϊκός- Ηρακλής 6-14,Ηρακλής- ΝΟ Καβάλας 14-5, ΝΟ Λάρισας- Πανσερραϊκός 9-8, Οξυγόνο- Ηρακλής 1-13, ΝΟ Καβάλας- ΝΟ Λάρισας 6-13,ΝΟ Λάρισας- Οξυγόνο 11-8, Πανσερραϊκός- ΝΟ Καβάλας 15-10, Ηρακλής- ΝΟ Λάρισας 8-3, Οξυγόνο- Πανσερραϊκός 8-8

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνιστικές)

  1. Ηρακλής 12
  2. ΝΟ Λάρισας 9
  3. Πανσερραϊκός 4
  4. ΝΟ Καβάλας 3
  5. Οξυγόνο 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική):

ΧΑΝΘ- Άρης 11-9, ΟΕΑ-ΝΑΒ-  ΑΣ Απόλλο 2-15,Απόλλο- Χάνθ 16-8, Ναυσίθοος- ΟΕΑΝΑΒ 12-12, Άρης- Απόλλο 6-19, Χανθ-Ναυσίθοος 9-5,Ναυσίθοος- Άρης 7-8, ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΧΑΝΘ 9-6, Απόλλο- Ναυσίθοος 17-3, Άρης- ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-8

 Η βαθμολογία (σε 5 αγωνιστικές)

  1. Απόλλο 12
  2. ΧΑΝΘ 6
  3. Ναυσίθοος 4
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 4
  5. Άρης 3

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014-15

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με τους αγώνες του Α’ Γύρου της Α’ Φάσης, σε 4 από τους 5 Ομίλους, αρχίζει αύριο (3/4) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου): Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική): ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο/εξωτερική): Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Α.Σ Απόλλο

Το τριήμερο 24-26 Απριλίου θα διεξαχθούν οι αγώνες στον Α’ Όμιλο Αττικής: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Ο Β’ Γύρος της Α’ Φάσης θα διεξαχθεί 8, 9 και 10 Μαϊου.

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15), προκρίνονται στην Β’ Φάση (10-12 Ιουλίου), ενώ οι υπόλοιπες (σύνολο 10 ομάδες) θα αγωνιστούν τις ίδιες ημερομηνίες στα πλέι άουτ.

Στη Β’ Φάση σχηματίζονται τρεις Όμιλοι των πέντε (5) ομάδων για τις θέσεις Ανόδου και δύο (2) Όμιλοι επίσης των πέντε (5) ομάδων για τα πλέι άουτ.

Από τους Ομίλους Ανόδου, οι δύο (2) πρώτες ομάδες (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση (24-26 Ιουλίου) όπου και σχηματίζεται ένας (1) Όμιλος (Φάιναλ Σιξ). Οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία και οι υπόλοιπες παραμένουν στην Β’ Εθνική.

Στα πλέι άουτ (10-12 Ιουλίου), σχηματίζονται δύο (2) Όμιλοι  των πέντε (5) ομάδων. Οι δύο (2) τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4), υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Οι υπόλοιπες τρεις (3) κάθε Ομίλου (σύνολο 6),παραμένουν στην Β’ Εθνική.

Η κλήρωση της Β’ Φάσης είναι προγραμματισμένη για τις 10 Ιουνίου (13.00) και της Τελικής φάσης για τις 24 Ιουνίου (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ.

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             24/4/15

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   13:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ              ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:   14:30               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  25/4/15

ΩΡΑ:   20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                               ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  26/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   11:00               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ                             ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  26/4/15

ΩΡΑ:   17:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ              ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ    

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   09:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:   10:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   16:30               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   09:30               ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ:   10:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   16:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ    

ΩΡΑ:   17:30               ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:   19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:   19:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:   11:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           

ΩΡΑ:   19:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ

 

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΧΑΝΘ                                                 ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΑΠΟΛΛΟ

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   12:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:   13:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

                       

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                           ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:   21:00               ΧΑΝΘ                                                 ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   12:00               ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                           ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:   13:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΧΑΝΘ

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΝΑΟ ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

 

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             3/4/15

ΩΡΑ:   20:00               ΟΠΑΘΑ                                              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   21:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

 

 

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ             ΟΠΑΘΑ

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

                       

 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  4/4/15

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΟΠΑΘΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

 

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ               ΟΠΑΘΑ

 

 

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  5/4/15

ΩΡΑ:   16:00               ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

H ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (11/3) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Οι 5 Όμιλοι:

Α’ ΑΤΤΙΚΗΣ:  ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΑΟ Βετεράνοι, ΓΣ Περιστερίου, ΑΟ Πετρούπολης

Β’ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης, ΑΕ Χαϊδαρίου

Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Ηρακλής

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, Άρης Θεσσαλονίκης, Απόλλο

ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Αργοστολίου

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ,12-15 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015,ΝΙΒΕΡΤΑΛ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο Νίβερταλ της Ολλανδίας αναχωρεί αύριο (11/3) η Εθνική μας ομάδα υδατοσφαίρισης των Εφήβων, για να μετάσχει στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος (12-15 Μαρτίου).

Στην αποστολή μετέχουν οι εξής 13 πολίστες: Δημήτρης Σκουμπάκης, Δημήτρης Κουρουβάνης, Αδαμάντιος Μαντής, Κίμων Αλεξίου, Νίκος Δελαγραμμάτικας, Δημήτρης Νικολαϊδης, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Γρηγόρης Γιαννόπουλος, Νίκος Καλαγυργός, Νίκος Γαρδίκας, Νίκος Παπασηφάκης, Γιώργος Μπουγιουρής, Κώστας Χονδροκούκης.

Μαζί τους ο ομοσπονδιακός τεχνικός Δημήτρης Κραβαρίτης, ο συνεργάτης του Γιάννης Φράγκος, ο φυσικοθεραπευτής Στέλιος Συρόπουλος και ο έφορος Λάζαρος Αντωνιάδης.

Στον Α’ Όμιλο, εκτός της Εθνικής μας ομάδας, μετέχουν η Ολλανδία, η Λευκορωσία, η Ουκρανία, Σλοβενία, Πορτογαλία.

Το πρόγραμμα των αγώνων (τοπικές ώρες):

Πέμπτη, 12/3

17.30 Ουκρανία – ΕΛΛΑΔΑ, 19.00 Ολλανδία – Πορτογαλία, 20.30 Σλοβενία – Λευκορωσία

Παρασκευή, 13/3

17.30 Ουκρανία – Πορτογαλία, 19.00 Ολλανδία – Λευκορωσία, 20.30 ΕΛΛΑΔΑ – Σλοβενία

Σάββατο, 14/3

09.30 Ολλανδία – Σλοβενία, 11.00 Πορτογαλία – ΕΛΛΑΔΑ, 12.30 Ουκρανία – Λευκορωσία, 17.30 Σλοβενία – Πορτογαλία, 19.00 Ολλανδία – Ουκρανία, 20.30 ΕΛΛΑΔΑ- Λευκορωσία

Κυριακή, 15/3

09.30 Ουκρανία – Σλοβενία, 11.00 Πορτογαλία – Λευκορωσία, 12.30 Ολλανδία – ΕΛΛΑΔΑ

Διαιτητές είναι οι Ερκάν Τουρκάν (Τουρκία), Ατίλα Λαντισλάου Μπροσόφσκι (ΡΟΥΜΑΝΙΑ), Νταμιέν Τέηλορ (ΒΡΕΤΑΝΙΑ), Γιόζεφ Ζούκα (ΣΛΟΒΑΚΙΑ), Βαλερί Φόγκελ (ΙΣΡΑΗΛ), Γκάμπορ Βόγκελ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ).

Παρατηρητής ο Άνχελ Μόλινερ (ΙΣΠΑΝΙΑ).

Οι υπόλοιποι Όμιλοι:

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Γκρατς): ΤΟΥΡΚΙΑ, ΓΕΩΡΓΙΑ, ΣΛΟΒΑΚΙΑ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ, ΜΟΛΔΑΒΙΑ, ΑΥΣΤΡΙΑ

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (Σέτσιν): ΡΟΥΜΑΝΙΑ, ΓΑΛΛΙΑ, ΠΟΛΩΝΙΑ, ΙΣΡΑΗΛ, ΤΣΕΧΙΑ

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Μάλτα): ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΜΑΛΤΑ, ΒΡΕΤΑΝΙΑ, ΕΛΒΕΤΙΑ, ΛΕΤΟΝΙΑ

Ανάμεσα στους διαιτητές του Δ’ Ομίλου και ο Σπύρος Αχλαδιώτης.

Προκρίνονται για το Μπακού, όπου θα διεξαχθεί το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα (12-21 Ιουνίου) που είναι ενταγμένο στο συνολικό πρόγραμμα των 1ων Ευρωπαϊκών Αγώνων, οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8).

Απευθείας την πρόκριση έχουν πάρει: Μαυροβούνιο, Σερβία, Ιταλία, Ουγγαρία, Κροατία, Ρωσία, Ισπανία, από την προηγούμενη διοργάνωση και το Αζερμπαϊτζάν ως διοργανώτρια χώρα.

Είκοσι πέντε ομάδες στην κλήρωση της Β’ Ανδρών

Πραγματοποιείται αύριο (11/3) το μεσημέρι (13.00) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών περιόδου 2014-15.

Μετέχουν συνολικά 25 ομάδες: ΑΟ Πετρούπολης, ΝΟ Αργοστολίου, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων, Πανσερραϊκός, Άθως Χαλκιδικής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, ΓΣ Περιστερίου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Λάρισας, ΧΑΝΘ, Νίκη Βόλου, ΝΟ Ναυπλίου, Ηρακλής, Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Καλαμάτας, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Βετεράνοι, Άρης Θεσσαλονίκης, Νηρέας Πατρών.

Οι αγώνες της Α’ Φάσης θα διεξαχθούν, 3-5 Απριλίου (Α’ Γύρος) και 8-10 Μαϊου (Β’ Γύρος).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Μίλων 7-8, ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου 10-8, Ιωνικός – Μίλων 14-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. Ιωνικός 4

……………………………

3. Μίλων 4

4. ΓΣ Περιστερίου 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟΒΑ 7-6, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Χαλκίδας 10-10, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χαλκίδας 6-13, Άθως Χαλκιδικής – ΝΟΒΑ 6-14, Άθως Χαλκιδικής – Νηρέας Χαλανδρίου 13-9, ΝΟΒΑ- ΝΟ Χαλκίδας 7-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 6

2. ΝΟ Χαλκίδας 4

……………………………………….

3. Άθως Χαλκιδικής 4

4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

Ο ΝΟ Ρεθύμνου κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή στη Β’ Εθνική κατηγορία Ανδρών της υδατοσφαίρισης με την ολοκλήρωση της Τελικής φάσης. Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη επιβλήθηκε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης με 9-5 του ΝΟΒΑ απόψε στο κολυμβητήριο Περιστερίου.

Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Χαλκίδας που επιβλήθηκε με 8-5 του Ιωνικού στον μικρό τελικό. Και οι τέσσερις αυτές ομάδες (ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟΒΑ, ΝΟ Χαλκίδας, Ιωνικός) είχαν πάρει την άνοδο στην Α2 Ανδρών από χθες.

Για τις θέσεις 5η-6η: Μίλων – Άθως Χαλκιδικής 16-15. Για τις θέσεις 7η-8η: Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-5.

(Να σημειώσουμε ότι στους πρωϊνούς ημιτελικούς ο ΝΟ Ρεθύμνου είχε νικήσει 11-8 τον ΝΟ Χαλκίδας και ο ΝΟΒΑ 11-10 τον Ιωνικό)

Η Τελική Κατάταξη (στην τελική φάση της Β’ Ανδρών): 1. ΝΟ Ρεθύμνου, 2. ΝΟΒΑ, 3. ΝΟ Χαλκίδας, 4. Ιωνικός, 5. Μίλων, 6. Άθως Χαλκιδικής, 7. Νηρέας Χαλανδρίου, 8. ΓΣ Περιστερίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα το απόγευμα η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με τη διεξαγωγή της 4ης και της 5ης αγωνιστικής και στους τέσσερις ομίλους. Οι ομάδες που πήραν την πρόκριση για την τελική φάση του πρωταθλήματος, η οποία θα διεξαχθεί το τριήμερο 1-3 Αυγούστου είναι: Άθως Χαλκιδικής, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟΒΑ, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΓΣ Περιστερίου και Ιωνικός ΑΟ. Η κλήρωση θα γίνει αύριο  Δευτέρα 21/7 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ)

ΝΟ Χαλκίδας- ΑΕ Χαϊδαρίου: 10-7, ΑΠΣ Οξυγόνο- Άθως Χαλκιδικής: 7-14, Άθως Χαλκιδικής-ΝΟ Χαλκίδας 11-6, ΑΣ  Άρης-ΑΠΣ Οξυγόνο 14-3, ΑΕ Χαϊδαρίου-Άθως Χαλκιδικής 9-14, ΝΟ Χαλκίδας- ΑΣ Άρης 9-8,ΑΣ  Άρης-ΑΕ Χαϊδαρίου 9-4, ΑΠΣ Οξυγόνο- ΝΟ Χαλκίδας 3-15,  Άθως Χαλκιδικής- ΑΣ Άρης 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου-ΑΠΣ Οξυγόνο 12-8

Η βαθμολογία:  Άθως Χαλκιδικής 12 (4αγ), ΝΟ Χαλκίδας 9 (4αγ), ΑΣ Άρης 6 (4αγ), ΑΕ Χαϊδαρίου 3 (4αγ), ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (4αγ)

ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ )

ΝΟ Καβάλας-ΟΕΑ/ΝΑΒ: 5-8,  ΝΟ Λάρισας-ΝΟΒΑ: 6-7, ΝΟΒΑ-  ΝΟ Καβάλας 13-4, ΑΟ Νηρέας Χαλ.- ΝΟ Λάρισας 8-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ-ΝΟΒΑ 2-9, ΝΟ Καβάλας- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 5-13,ΑΟ Νηρέας Χαλ- ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-11, ΝΟ Λάρισας-ΝΟ Καβάλας  16-9, , ΝΟΒΑ- ΑΟ Νηρέας Χαλ. 8-9, ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΝΟ Λάρισας: 12-12

Η βαθμολογία: ΑΟ Νηρέας Χαλ 9 (4αγ)  ΝΟΒΑ 9 (4αγ), ΟΕΑ/ΝΑΒ 7 (4αγ), ), ΝΟ Λάρισας 4 (4αγ) ΝΟ Καβάλας 0 (4αγ)

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   (ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ )

ΝΟΑΝ- ΝΟ Ναυπλίου: 6-12,  ΝΟ Καλαμάτας- ΑΟΝΣ Μίλων: 3-7, ΑΟΝΣ Μίλων-    ΝΟΑΝ 11-8, ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Καλαμάτας 8-5, ΝΟ Ναυπλίου-ΑΟΝΣ Μίλων 4-10, ΝΟΑΝ-ΝΟ Ρεθύμνου 5-13,ΝΟ Ρεθύμνου-ΝΟ Ναυπλίου 14-4,ΝΟ Καλαμάτας-ΝΟΑΝ 7-9, ΑΟΝΣ Μίλων-ΝΟ Ρεθύμνου 0-8, ΝΟ Ναυπλίου-ΝΟ Καλαμάτας 3-9

Η βαθμολογία: ΝΟ Ρεθύμνου 9 (4αγ), ΑΟΝΣ Μίλων 9 (4αγ), ΝΟ Ναυπλίου 3 (4αγ), ΝΟ Καλαμάτας 3 (4αγ), ΝΟΑΝ 3 (4αγ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Βετεράνοι: 8-6, Ιωνικός ΑΟ-ΑΟ Πετρούπολης: 16-4, ΑΟ Πετρούπολης-ΓΣ Περιστερίου 4-9, Νηρέας Πατρών-Ιωνικός ΑΟ 8-15, ΑΟ Βετεράνοι-ΑΟ Πετρούπολης 7-6, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Νηρέας Πατρών 9-8,Νηρέας Πατρών-ΑΟ Βετεράνοι  8-10, Ιωνικός ΑΟ –ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΑΟ Πετρούπολης- Νηρέας Πατρών 3-8, ΑΟ Βετεράνοι- Ιωνικός ΑΟ 7-13

Η βαθμολογία: ΓΣ Περιστερίου 12 (4αγ), Ιωνικός ΑΟ 9 (4αγ), ΑΟ Βετεράνοι 6 (4αγ), Νηρέας Πατρών 3 (4αγ), ΑΟ Πετρούπολης 0 (4αγ)

Μόνο ο Ναυσίθοος εμφανίστηκε στον Όμιλο Υποβιβασμού (Πλέι-Άουτ)

Στον όμιλο του υποβιβασμού της Β’ Εθνικής ανδρών (πλέι-άουτ)  μόνο η ομάδα του Ναυσίθοου εμφανίστηκε στο κολυμβητήριο της Κέρκυρας. Αντίθετα, δεν κατέβηκαν να αγωνιστούν οι ΝΟ Μυτιλήνης, Αλέξανδρος Συκεών, Τρίτων Αμαρουσίου οι οποίοι θα αγωνίζονταν τη σημερινή πρώτη ημέρα, αλλά και η Αναγέννηση Λαμίας που είχε ρεπό. Ο αλυτάρχης των αγώνων Κώστας Λιαπίκος έκλεισε το φύλλο αγώνα του παιχνιδιού ΝΟ Μυτιλήνης-Ναυσίθοος με 5-0 υπέρ των φιλοξενούμενων μηδενίζοντας το ΝΟ Μυτιλήνης, ενώ θα περιμένει να δει στους αυριανούς αγώνες τι μέλλει γενέσθαι και αν τελικά οι υπόλοιπες ομάδες θα εμφανιστούν. Αλλιώς, η Ομοσπονδία θα αποφασίσει για την έκβαση της υπόθεσης, με τα δεδομένα να δείχνουν ότι ο Ναυσίθοος θα είναι η ομάδα που θα παραμείνει στην Β’ Εθνική καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση και οι υπόλοιπες 4 ομάδες θα υποβιβασθούν στη Γ΄Εθνική κατηγορία.

 

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά από κλήρωση που έγινε στα γραφεία της  ΚΟΕ,  σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Ημιτελικής Φάσης  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»,  που θα διεξαχθούν στις  18 – 19 – 20/ 7 / 2014, καθώς και ο όμιλος PLAY OUT.

  1. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/NIΚΗΣ                               2.    ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                                                  ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                      ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                                      ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                                             ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ                                   4.  B’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                                                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                                         ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  (PLAYOUT)  ΚΕΡΚΥΡΑ  

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ                                                

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ                                                

ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                                      

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                                               

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                                          

Κατά τα άλλα ισχύουν ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Β’  ΑΝΔΡΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  3173/Ε/ 30.5.14,  καθώς επίσης και στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.   

ΣΥΣΤΗΜΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η Ισοπαλία.

Γ’  Φάση – Τελική                 1 – 2 – 3 / 8 / 2014

Προκρίνονται για την  Γ’ Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους  1, 2, 3, 4,  σύνολο:  οκτώ (8) ομάδες.  Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων.

Η κλήρωση για την  Γ’  Φάση – Τελική,  θα διεξαχθεί την  Δευτέρα  21 / 7 / 2014  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Τα συμμετέχοντα σωματεία οφείλουν να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  παράβολο συμμετοχής  (280  Ευρώ) πριν την έναρξη των αγώνων, επί ποινή αποκλεισμού τους από το Πρωτάθλημα. Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. 080/480901-72.  

Οι εκπρόσωποι των σωματείων οφείλουν, κατά την διάρκεια των αγώνων, να επιδεικνύουν

την απόδειξη του παράβολου στον Αλυτάρχη, διαφορετικά  δεν  θα μπορούν να λάβουν μέρος στους αγώνες. 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα τρία σωματεία τη Θεσσαλονίκης ΑΡΗΣ-ΟΞΥΓΟΝΟ και ΑΘΩΣ αναλαμβάνουν την φιλοξενία του ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΟΣ και του ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ. Τηλ επικοινωνίας 6947028960 κ. Ι. Ζησόπουλος.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Τα σωματεία του ομίλου PLAY OUT μπορούν να επικοινωνούν με τον ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ στο τηλ. 6972024508 κ. Τόμπρος.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.  Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ                             ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΩΡΑ:  21:00               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑ                                  ΑΣ ΑΡΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5  αγωνιστική                        Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΟΞΥΓΟΝΟ

  1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

4η  αγωνιστική                       Κυριακη                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                        ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟΑΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟΑΝ                                                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟΑΝ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  16:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  17:30               ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ    ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  10:30               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ                         ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ    

ΩΡΑ:  11:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  18:00               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5 .    ΟΜΙΛΟΣ   (PLAY OUT)   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΚΕΡΚΥΡΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            18/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ                           ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  14:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΩΡΑ:  15:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 19/7/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  09:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ          

ΩΡΑ:  10:00               ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ             ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 20/7/14

ΩΡΑ:  15:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  16:00               ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ                                   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΥΚΕΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή) οι αγώνες και του δεύτερου γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών σε τέσσερις από τους πέντε ομίλους και αναδείχθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση, καθώς και αυτές που θα παίξουν στον Όμιλο του Υποβιβασμού, δηλαδή τα Play Out.

Έτσι, οι 20 της Β’ φάσης (18-20/7) είναι Ιωνικός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Βετεράνοι, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, Νηρέας Πατρών, Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Άρης Θεσσαλονίκης, Άθως Χαλκιδικής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας, ΝΟΒΑ, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χαλκίδας. Οι 20 αυτές ομάδες θα χωριστούν σε 4 Ομίλους των πέντε ομάδων και οι δύο πρώτες από κάθε όμιλο (σύνολο 8) περνούν στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου). Εκεί οι τέσσερις πρώτες ανέρχονται στην Α2 Γυναικών.

Οι πέντε ομάδες των Play Off (18-20/7) είναι ΝΟ Μυτιλήνης, ΝΑΟ Ναυσίθοος, Τρίτων Αμαρουσίου, Αλέξανδρος Συκεών, Αναγέννηση Λαμίας. Η 1η της κατάταξης θα παραμείνει στην κατηγορία και οι υπόλοιπες 4 υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική κατηγορία.

Στα Play Out, όπου θα παλέψουν για την αποφυγή του υποβιβασμού (18-20/7), πηγαίνουν οι ομάδες που έμειναν τελευταίες στις βαθμολογίες των τεσσσάρων ομίλων: ΝΑΟ Ναυσίθοος, Τρίτων Αμαρουσίου, Αλέξανδρος Συκεών, Αναγέννηση Λαμίας. Άλλη μια ομάδα θα πάει στα Play Out από τον Ά Όμιλο Αττικής (σύνολο πέντε ομάδες στα Play Out).

Οι αγώνες του Α’ Ομίλου Αττικής, που εκκρεμούν, θα γίνουν το τριήμερο 11-13 Ιουλίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του δεύτερου γύρου της Α΄φάσης της Β’ Εθνικής Ανδρών και οι τελικές βαθμολογίες στους τέσσερις ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Μυτιλήνης 18-12, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγίου Νικολάου 7-9, ΝΟ Μυτιλήνης – Ιωνικός 7-19, ΝΟ Αγίου Νικολάου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-17,Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 8-7, ΝΟ Μυτιλήνης – ΑΟ Βετεράνοι 8-12,Ιωνικός – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-4, Νηρέας – Χαλανδρίου – ΑΟ Βετεράνοι 10-8, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Μυτιλήνης 12-7, ΑΟ Βετεράνοι – Ιωνικός 5-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ιωνικός 22

2. Νηρέας Χαλανδρίου 19

3. ΝΟ Αγίου Νικολάου 10

4. ΑΟ Βετεράνοι 7

…………………………………………

5. ΝΟ Μυτιλήνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ναυπλίου 4-5, Νηρέας Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 5-5,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-5, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Πατρών 10-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 4-4, ΝΑΟ Ναυσίθοος – ΝΟ Ρεθύμνου 1-12ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Ναυπλίου 13-9, Νηρέας Πατρών – ΝΑΟ Ναυσίθοος 7-2, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ρεθύμνου 3-9, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πατρών 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 24

2. ΝΟ Καλαμάτας 14

3. ΝΟ Ναυπλίου 10

4. Νηρέας Πατρών 10

…………………………………

5. ΝΑΟ Ναυσίθοος 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-9, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 15-7,ΑΕ Χαϊδαρίου – Μίλων 6-12, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Πετρούπολης 11-5, Μίλων – ΓΣ Περιστερίου 15-7, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-13,ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 10-2, ΑΟ Πετρούπολης – Μίλων 7-11, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 4-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Μίλων 22

2. ΓΣ Περιστερίου 16

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 12

4. ΑΟ Πετρούπολης 6

………………………………………….

5. Τρίτων Αμαρουσίου 3

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

‘Αθως Χαλκιδικής – Άρης 7-12, Αλέξανδρος Συκεών – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-20,Άρης – Αλέξανδρος Συκεών 18-3, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΝΟ Καβάλας 10-5, Αλέξανδρος Συκεών – Άθως Χαλκιδικής 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Αλέξανδρος Συκεών που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καβάλας – Άρης 4-11,Άθως Χαλκιδικής – ΝΟ Καβάλας 17-9, Άρης – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-8, ΝΟ Καβάλας – Αλέξανδρος Συκεών 14-6, ΑΠΣ Οξυγόνο – Άθως Χαλκιδικής 11-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης 21

2. Άθως Χαλκιδικής 21

3. ΑΠΣ Οξυγόνο 12

4. ΝΟ Καβάλας 6

…………………………………………….

5. Αλέξανδρος Συκεών -1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 10-8, ΝΟΒΑ – ΝΟ Λάρισας 16-8,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟΒΑ 9-11, ΝΟ Λάρισας – Αναγέννηση Λαμίας 9-5, ΝΟΒΑ – ΟΕΑΝΑΒ 10-6, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Χαλκίδας 6-12,ΟΕΑΝΑΒ – Αναγέννηση Λαμίας 12-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Λάρισας 5-4, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟΒΑ 7-15, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 5-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 24

2. ΟΕΑΝΑΒ 15

3. ΝΟ Λάρισας 12

4. ΝΟ Χαλκίδας 9

…………………………………..

5. Αναγέννηση Λαμίας 0

Η Β’ φάση και τα Play Out θα γίνουν 18-20 Ιουλίου. Από τα Play Out θα υποβιβασθούν 4 ομάδες στη Γ’ Εθνική. Από τη Β’ φάση στην Τελική φάση θα προκριθούν οκτώ ομάδες. Η Τελική φάση θα γίνει 1-3 Αυγούστου και από αυτήν θα αναδειχθούν οι τέσσερις πρώτες ομάδες που θα ανέβουν στην Α2 Ανδρών, ενώ θα βγει και η πρωταθλήτρια ομάδα της Β’ Ανδρών.