Ετικέτα: ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

ΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ Κ.Ο.Ε. ΓΙΑ ΤΗΝ «ΒΙΩΣΙΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΩΝ»,ΣΑΒΒΑΤΟ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ 2015,ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ATHENS LEDRA

Ημερίδα της ΚΟΕ για την βιώσιμη λειτουργία των Κολυμβητηρίων

Πραγματοποιείται αύριο Σάββατο (7/3) στο ξενοδοχείο ATHENS LEDRA η Ημερίδα της ΚΟΕ με θέμα την «Βιώσιμη Λειτουργία των Κολυμβητηρίων».

Στην εκδήλωση θα δώσουν το παρόν περί τους 170 εκπροσώπους Δήμων, Αθλητικών Σωματείων και άλλοι ενδιαφερόμενοι, σύμφωνα με τα στοιχεία των δηλώσεων συμμετοχής.

Η Ημερίδα αρχίζει στις 10.00 το πρωί, ενώ το πρόγραμμα της είναι το ακόλουθο:

10.15 Εισαγωγή – Υπάρχουσα κατάσταση: Δημήτρης Σαρακατσάνης, Γενικός Γραμματέας ΚΟΕ

10.30 Εξοπλισμός Κολυμβητικών Εγκαταστάσεων – Νέα τεχνολογία κατασκευής: Κυριάκος Αντωνιάδης, Πτυχιούχος ΤΕΦΑΑ, πρώην προπονητής Κολύμβησης, Επιχειρηματίας

11.30 Ενεργειακή αναβάθμιση Κολυμβητηρίων: Γιώργος Βουλβουτζής, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός – Θεμιστοκλής Γιαννόπουλος, Πρόεδρος Αθλητικού Οργανισμού Δήμου Ηλιούπολης

12.20 Αντλίες θερμότητας – Εξοικονόμηση ενέργειας από χρησιμοποιημένο νερό χρήσης – Συντήρηση Ηλεκτρομηχανολογικής εγκατάστασης: Αντώνης Καντιδάκης, Χημικός Μηχανικός

13.10 Εξοικονόμηση Ηλεκτρικής ενέργειας: Δημήτρης Σαρακατσάνης, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, Γενικός Γραμματέας ΚΟΕ

15.00 Οικονομική αξιοποίηση Κολυμβητηρίων – Προγράμματα λειτουργικής εκμετάλλευσης – Προγράμματα Άθλησης για όλους: Βασίλης Κάκκος, Δρ Φυσικής Αγωγής, τέως Γενικός Διευθυντής ΟΑΚΑ – Νίκος Σπηλιωτόπουλος, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής, ειδικός συνεργάτης ΚΟΕ, Μέλος Τεχνικής Επιτροπής Fina για τις κολυμβητικές εγκαταστάσεις

16.00 Οφέλη και πλεονεκτήματα από διοργανώσεις: Αλέκος Μεταφτσής, πρώην Διευθυντής Κολυμβητηρίου Νέας Ιωνίας Βόλου, Συντονιστής Παγκοσμίου πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών – Νίκος Σπηλιωτόπουλος

16.30 Προδιαγραφές – Αδειοδοτήσεις Κολυμβητηρίων: Ζωή Σιδέρη, Αρχιτέκτων Μηχανικός, Προϊστάμενη τμήματος προδιαγραφών ΓΓΑ

16.45 Συζήτηση – Συμπεράσματα

Καμπ ενόψει των προκριματικών στην Ολλανδία 

Δεκαοκτώ (18) πολίστες καλούνται σε καμπ προετοιμασίας, από τον ομοσπονδιακό τεχνικό Δημήτρη Κραβαρίτη ενόψει της συμμετοχής της Εθνικής μας ομάδας των Εφήβων στα προκριματικά (Α’ Όμιλος, Νίβερταλ Ολλανδίας) του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στο Μπακού.

Για το πρωί (08.45) της ερχόμενης Κυριακής (8/3) καλούνται στο Δημοτικό κολυμβητήριο Πειραιά τα Βοτσαλάκια, οι: Δημήτρης Κουρουβάνης, Νίκος Δελαγραμμάτικας, Γιώργος Μπουγιουρής, Σταμάτης Μολοχάδης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Κίμων Αλεξίου, Νίκος Γαρδίκας, Αλέξανδρος Παπαναστασίου, Κώστας Χονδροκούκης (ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), Αδαμάντιος Μάντης, Γιάννης Δουρίδας, Γρηγόρης Γιαννόπουλος (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ), Δημήτρης Σκουμπάκης, Νίκος Παπασηφάκης (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Δημήτρης Νικολαϊδης, Πολυμέρης Προσινικλής, Πολυμέρης Σιορδίλης (ΠΑΟΚ), Νίκος Καλαργυρός, Κώστας Γκιουβέτσης (ΝΟ ΧΙΟΥ).

Οι «18» θα προπονηθούν έως και την Τρίτη (10/3) το βράδυ και την επομένη η Εθνική ομάδα θα αναχωρήσει στην Ολλανδία για τους αγώνες του Ομίλου το Νίβερταλ (12-15 Μαρτίου).

Στον Όμιλο μας μετέχουν επίσης: ΟΛΛΑΝΔΙΑ, ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ, ΟΥΚΡΑΝΙΑ, ΣΛΟΒΕΝΙΑ, ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ.

Προκρίνονται για το Μπακού οι 2 πρώτοι στην τελική κατάταξη του Ομίλου.

Ημερίδα το Σαββατοκύριακο στο Βόλο

Στο κλειστό καταδυτήριο του ΕΑΚ Βόλου διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (7-8 Μαρτίου) η ημερίδα καταδύσεων Α’Β’, Γ’ Κατηγορίας και ΟΠΕΝ, με τη συμμετοχή 23 αθλητών/τριών.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Σάββατο, 10.00

Τραμπολίνο 1μ. Γ’, Β’, Α’, ΟΠΕΝ

Σάββατο, 17.00

Τραμπολίνο 3μ. Α’, Β’ Γ’,ΟΠΕΝ

Κυριακή, 10.00

Σταθερά Γ’, Β’

Τραμπολίνο 3μ. συγχρονισμένων Α’, Β’

Άθλημα επίδειξης στους 1ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες

Άθλημα επίδειξης στους 1ους Ευρωπαϊκούς Αγώνες που διεξάγονται τον ερχόμενο Ιούνιο στο Μπακού, θα είναι η Τεχνική κολύμβηση, όπως ενημέρωσε η Οργανωτική Επιτροπή.

Την Ελλάδα στους αγώνες επίδειξης του αθλήματος (20-21 Ιουνίου), θα εκπροσωπήσουν οι κορυφαίοι αθλητές μας στην Τεχνική κολύμβηση, Σοφία Κτενά και Λουκάς Καρετζόπουλος.

Τα αγωνίσματα της επίδειξης θα είναι, στις Γυναίκες: 100μ υποβρύχιο και 50μ επιφάνεια, στους Άνδρες 50μ άπνοια και 100μ επιφάνεια.

 

 

 

CAMP ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Είκοσι τέσσερις (24) συνολικά αθλήτριες κλήθηκαν σε καμπ προετοιμασίας της Εθνικής ομάδας Συγχρονισμένης κολύμβησης, από 1 έως και 13 Δεκεμβρίου στο κλειστό Καταδυτήριο του Αγίου Κοσμά.

Είναι οι: Μαρία Ελένη Αρμάου (ΚΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ), Γιάννα Γκεοργκίεβα, Αντωνία Μαζοκοπάκη, Μαρία Παπαδοκωνσταντακάκη (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Ιφιγένεια Δίπλα, Φλωρεντία Μάντζιου, Βαλεντίνα Φαραντούρη (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ), Μυρτώ Καματερού, Ευαγγελία Κουτίδη, Βασιλική Κοφίδη, Παρασκευή Κοφίδη, Σοφία Τσιπουρίδη – Παρασκευοπούλου, Κατερίνα Φουκαλά (ΝΟΒΑ), Σοφία Μαλκογεώργου, Σοφία Σαραντίδη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), Ευαγγελία Παπάζογλου, Αναστασία Ταξοπούλου, Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ), Αθανασία Τσόλα (ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ), Ελένη Στραβάκου (ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ), Μαρία Αλζιγκούζη, Θάλεια Παπαδοπούλου, Ευαγγελία Πλατανιώτη, Δέσποινα Τζώρτσου (υπό μεταγραφή).

Οι «24» θα πρέπει α βρίσκονται στον Άγιο Κοσμά το πρωί (08.00) της ερχόμενης Δευτέρας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ομιλος Ανόδου της τελικής φάσης (Play Off).

ΝΟ Καλαμακίου – Υδραϊκός 8-7, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Χανίων 7-8, ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 7-9,ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμακίου 4-11, ΝΟ Χανίων – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΟΥΚ Βόλου – Υδραϊκός 8-14, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-15, ΝΟ Καλαμακίου – ΟΥΚ Βόλου 12-7, Υδραϊκός – ΝΟ Χανίων 13-9,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Καλαμακίου 5-15, ΝΟ Πατρών – Υδραϊκός 8-14, ΝΟ Χανίων – ΟΥΚ Βόλου 13-8, Υδραϊκός – ΝΕ Λαμίας 10-4, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών 10-8, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Χανίων 11-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Καλαμακίου 30

2. Υδραϊκός 19

……………………………………..

3. ΝΟ Χανίων 19

4. ΟΥΚ Βόλου 10

5. ΝΟ Πατρών 10

6. ΝΕ Λαμίας 0

Ο Υδραϊκός είναι η ομάδα που παίρνει τη δεύτερη προνομιούχο θέση στη βαθμολογία της Α2 Ανδρών και πετυχαίνει την άνοδο στα σαλόνια της Α1 για πρώτη φορά στην ιστορία του, ακολουθώντας τον πρώτο και αήττητο ΝΟ Καλαμακίου που τερμάτισε με το απόλυτο των νικών με την ολοκλήρωση των αγώνων του δευτέρου γύρου του Ομίλου Ανόδου (Play Off).

Η ομάδα της Ύδρας ισοβάθμησε στη 2η θέση με τον ΝΟ Χανίων και οι δύο τους είχαν ίδια τα περισσότερα κριτήρια ισοβαθμίας (τα μεταξύ τους παιχνίδια, τις διαφορές τερμάτων στα μεταξύ τους, αλλά και την καλύτερη επίθεση). Όμως, ο Υδραϊκός είχε καλύτερα αποτελέσματα με τον πρώτο ΝΟ Καλαμακίου (ήττες με μικρότερες διαφορές) και ευνοήθηκε. Όλα, μάλιστα, κρίθηκαν στο τελευταίο ματς του προγράμματος όπου ο ΝΟ Καλαμακίου νίκησε με 11-6 τον ΝΟ Χανίων.

Να σημειώσουμε ότι ο Υδραϊκός είναι μια σχετικά νεοσύστατη ομάδα που ανέβηκε ταχύτατα τις κατηγορίες τα τελυατία χρόνια έχοντας στη σύνθεσή τους παλιές δόξες του ελληνικού πόλο όπως οι Μαυρωτάς, Καϊάφας, Χρ. Δήμου (και παλιότερα ο Πάτρας και ο Μουστακαρίας ποιυ τώρα είναι στη διοίκηση).

Ομίλου Καθόδου (Υποβιβασμού)

ΓΣ Ηλιούπολης – Πανσερραϊκός 14-5, ΝΕ Πατρών – Νίκη Βόλου 8-6, Ηρακλής – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-8, ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα 12-9, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 9-10, Νίκη Βόλου – Ηρακλής 9-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΟΦΗ 6-8, Πανσερραϊκός – ΝΕ Πατρών 10-14,ΟΦΗ – Νίκη Βόλου 7-7, Νηρέας Γέρακα – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9-3, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 12-12, Ηρακλής – Πανσερραϊκός 11-8, Νίκη Βόλου – Νηρέας Γέρακα 7-12, Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 8-12, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 9-5, Ηλυσιακός – Ηρακλής 13-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Ηλιούπολης 24

2. Ηλυσιακός 17

3. ΟΦΗ 16

4. ΝΕ Πατρών 16

5. Νηρέας Γέρακα 12

……………………………………….

6. Νίκη Βόλου 9

7. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7

8. Ηρακλής 3

9. Πανσερραϊκός 0

Με την ολοκλήρωση απόψε των αγώνων του Ομίλου Υποβιβασμού της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών (Play Out) οριστικοποιήθηκαν οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία. Είναι οι Νίκη Βόλου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Ηρακλής και Πανσερραϊκός.

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr Μετά το τέλος των αγώνων της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης  Α2  Ανδρών  «2014»,  σας γνωρίζουμε ότι η  Τελική Φάση  θα διεξαχθεί σε δυο (2) γύρους για τον όμιλο ανόδου και εννέα (9) αγωνιστικές για τις ομάδες του ομίλου υποβιβασμού. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΝΟΔΟΥ                                         ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                                      ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                          ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                                                         ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                                                                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                                                       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Η  συμμετοχή των δικαιουμένων ομάδων,  είναι υποχρεωτική. ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ Οι αγώνες εντός των ομίλων διεξάγονται με το σύστημα POOL,  ισχύει η  Ισοπαλία. ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     Α’  ΓΥΡΟΣ                 4 – 5 – 6 / 7 / 2014    ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     B’  ΓΥΡΟΣ           18 – 19 – 20 / 7 / 2014         ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OUT       27- 28 – 29 / 6 / 2014 από την 1η έως και την 5η αγωνιστική και     19 – 20/7/014 η 6η 7η 8η  9η Αγ/κη για τον όμιλο καθόδου.           Η  βαθμολογία του  Α’  Γύρου,  μεταφέρεται στον  Β’  Γύρο. Για τον όμιλο υποβιβασμού, η βαθμολογία είναι αυτή που λαμβάνει, το κάθε σωματείο και στις ενεά (9) Αγ/κες. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ Το παράβολο συμμετοχής για κάθε σωματείο του ομίλου ανόδου είναι 480,00€ για τον Α ΓΥΡΟ και πρέπει να κατατεθεί στον λογαριασμό της ΚΟΕ έως 25/6/2014 και 480,00€ για τον Β ΓΥΡΟ κατάθεση έως 15/7/2014. Για τις ομάδες των αγώνων που υποβιβασμού, το παράβολο συμμέτοχης είναι 420,00€ για 1η έως 5η αγ/κη κατάθεση έως 25/6/2014και για 6η έως 9η αγ/κη 420,00€ κατάθεση έως 15/7/014, διαφορετικά δεν θα δυνηθούν, να λάβουν μέρος στους αγώνες. Τα σωματεία, οφείλουν πριν τους αγώνες, να επιδεικνύουν, το καταθετήριο παράβολο, στον Αλυτάρχη. Για τα σωματεία του Ομίλου υποβιβασμού, η ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, αναλαμβάνει για μια ημέρα διανυκτέρευσης, να καλύψει την πλήρη διαμονή – διατροφή έως 18 άτομα όλων των μετακινούμενων σωματείων στην ΠΑΤΡΑ, από 1η έως και 5η αγωνιστική 27-29/6/014 και επίσης αναλαμβάνει την καλύψει το 50% του κόστους των εισιτηρίων του πλοίου σε Β θέση του ΟΦΗ. Τις υπόλοιπες ήμερες διανυκτέρευσης, αναλαμβάνει η ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, να εξασφαλίσει τα μέλη του κάθε σωματείου, σε ξενοδοχεία με 35,00€ κόστος κατά άτομο με πλήρη διαμονή – διατροφή. Που θα βαρύνει τα σωματεία. Πληροφορίες στην ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, κύριος Κανελλόπουλος Θεόδωρος                τηλ: 6974600591   2610/279608. Το κάθε σωματείο των Αθηνών ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, (όμιλος υποβιβασμού) θα πρέπει να αποστείλουν στον λογαριασμό της ΚΟΕ ΕΤΕ 080/48091-7, επιπλέον 650,00€ έως την Δευτέρα 14/7/2014, για κάλυψη δαπάνης των εκτός Αθηνών συμμετεχόντων σωματείων. Διαφορετικά δεν θα είναι δυνατή η συμμετοχή τους στους αγώνες της 6ης, 7ης , 8ης, και 9ης αγωνιστικής που θα διεξαχθούν στην Αθήνα 19-20/7/2014. Το καταθετήριο και το επί πλέον παράβολο των 650,00€, οφείλουν, οι ομάδες των Αθηνών, πριν από την έναρξη των αγώνων να επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη.         Από αυτό το ποσόν του επιπλέον παραβόλου 650,00€ χ 4 σωματεία, σύνολο 2,600.00€, θα κατανεμηθούν στα σωματεία ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΟΦΗ,                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 520,00€ σε κάθε σωματείο. Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη των αγώνων Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Α2  Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών  «2014»  με  αριθμ. πρωτ.:  2122/Ε/ 15.4.14  και στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  της  ΚΟΕ  με  αριθμ. πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13. ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – ΙΑΤΡΟΣ Ισχύουν ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13. ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.  Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ   1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          27/6/14 ΩΡΑ:      18:30                     ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΩΡΑ:      19:30                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΩΡΑ:      20:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                       ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΩΡΑ:      21:30                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.            ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ   2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               28/6/14 ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΩΡΑ:      11:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΩΡΑ:      12:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΩΡΑ:      13:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ           Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               28/6/14 ΩΡΑ:      18:30                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ              ΩΡΑ:      19:30                     ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ            ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΩΡΑ:      20:30                     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ           ΩΡΑ:      21:30                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ         4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                29/6/14 ΩΡΑ:      09:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΩΡΑ:      11:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΩΡΑ:      12:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                              ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ   5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                29/6/14 ΩΡΑ:      17:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΩΡΑ:      18:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ           ΩΡΑ:      20:00                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ                       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ       ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑΣ     6η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14 ΩΡΑ:      10:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                              ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΩΡΑ:      12:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΩΡΑ:      13:00                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.   7η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14 ΩΡΑ:      18:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΩΡΑ:      20:00                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ             ΩΡΑ:      21:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ         8η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14 ΩΡΑ:      09:00                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΩΡΑ:      10:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΩΡΑ:      12:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ   9η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14 ΩΡΑ:      17:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΩΡΑ:      18:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                 Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΩΡΑ:      20:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ    ΟΜΙΛΟΣ  PLAYOFF  ΚΟΛ/ΡΙΟ  AΛΙΜΟΥ 1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          4/7/14   ΩΡΑ:      19:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΩΡΑ:      21:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ   2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               5/7/14   ΩΡΑ:      10:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ ΩΡΑ:      11:30                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΩΡΑ:      12:30                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ   3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               5/7/14   ΩΡΑ:      18:30                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΩΡΑ:      19:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΩΡΑ:      20:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ   4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                6/7/14   ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΩΡΑ:      11:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ ΩΡΑ:      12:00                     ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                6/7/14   ΩΡΑ:      17:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΥΔΡΑΙΚΟΣ  ΑΟ ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                      ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΝΟΔΟΥ  – ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’  ΓΥΡΟΣ  –  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ 1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          18/7/14   ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΩΡΑ:      21:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ   2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14   ΩΡΑ:      10:30                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΩΡΑ:      11:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΩΡΑ:      12:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                 3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14   ΩΡΑ:      18:30                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΩΡΑ:      19:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΩΡΑ:      20:30                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14   ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΩΡΑ:      11:00                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ ΩΡΑ:      12:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ   5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14   ΩΡΑ:      17:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ  ΑΟ                                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ       ΩΡΑ:      18:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ      ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά το τέλος των αγώνων της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης  Α2  Ανδρών  «2014»,  σας γνωρίζουμε ότι η  Τελική Φάση  θα διεξαχθεί σε δυο (2) γύρους για τον όμιλο ανόδου και εννέα (9) αγωνιστικές για τις ομάδες του ομίλου υποβιβασμού.

 ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

ΟΜΙΛΟΣ  ΑΝΟΔΟΥ                                         ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ

ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                                      ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                       ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                          ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

                                                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

                                                                                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

                                                                                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Η  συμμετοχή των δικαιουμένων ομάδων,  είναι υποχρεωτική.

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Οι αγώνες εντός των ομίλων διεξάγονται με το σύστημα POOL,  ισχύει η  Ισοπαλία.

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     Α’  ΓΥΡΟΣ                 4 – 5 – 6 / 7 / 2014   

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OFF     B’  ΓΥΡΟΣ           18 – 19 – 20 / 7 / 2014        

ΟΜΙΛΟΣ  PLAY  OUT       27- 28 – 29 / 6 / 2014 από την 1η έως και την 5η αγωνιστική

και     19 – 20/7/014 η 6η 7η 8η  9η Αγ/κη για τον όμιλο καθόδου.          

Η  βαθμολογία του  Α’  Γύρου,  μεταφέρεται στον  Β’  Γύρο.

Για τον όμιλο υποβιβασμού, η βαθμολογία είναι αυτή που λαμβάνει, το κάθε σωματείο και στις ενεά (9) Αγ/κες.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ

Το παράβολο συμμετοχής για κάθε σωματείο του ομίλου ανόδου είναι 480,00€ για τον Α ΓΥΡΟ και πρέπει να κατατεθεί στον λογαριασμό της ΚΟΕ έως 25/6/2014 και 480,00€ για τον Β ΓΥΡΟ κατάθεση έως 15/7/2014.

Για τις ομάδες των αγώνων που υποβιβασμού, το παράβολο συμμέτοχης είναι 420,00€ για 1η έως 5η αγ/κη κατάθεση έως 25/6/2014και για 6η έως 9η αγ/κη 420,00€ κατάθεση έως 15/7/014, διαφορετικά δεν θα δυνηθούν, να λάβουν μέρος στους αγώνες. Τα σωματεία, οφείλουν πριν τους αγώνες, να επιδεικνύουν, το καταθετήριο παράβολο, στον Αλυτάρχη.

Για τα σωματεία του Ομίλου υποβιβασμού, η ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, αναλαμβάνει για μια ημέρα διανυκτέρευσης, να καλύψει την πλήρη διαμονή – διατροφή έως 18 άτομα όλων των μετακινούμενων σωματείων στην ΠΑΤΡΑ, από 1η έως και 5η αγωνιστική 27-29/6/014 και επίσης αναλαμβάνει την καλύψει το 50% του κόστους των εισιτηρίων του πλοίου σε Β θέση του ΟΦΗ.

Τις υπόλοιπες ήμερες διανυκτέρευσης, αναλαμβάνει η ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, να εξασφαλίσει τα μέλη του κάθε σωματείου, σε ξενοδοχεία με 35,00€ κόστος κατά άτομο με πλήρη διαμονή – διατροφή. Που θα βαρύνει τα σωματεία.

Πληροφορίες στην ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, κύριος Κανελλόπουλος Θεόδωρος                τηλ: 6974600591   2610/279608.

Το κάθε σωματείο των Αθηνών ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, (όμιλος υποβιβασμού) θα πρέπει να αποστείλουν στον λογαριασμό της ΚΟΕ ΕΤΕ 080/48091-7, επιπλέον 650,00€ έως την Δευτέρα 14/7/2014, για κάλυψη δαπάνης των εκτός Αθηνών συμμετεχόντων σωματείων.

Διαφορετικά δεν θα είναι δυνατή η συμμετοχή τους στους αγώνες της 6ης, 7ης , 8ης, και 9ης αγωνιστικής που θα διεξαχθούν στην Αθήνα 19-20/7/2014.

Το καταθετήριο και το επί πλέον παράβολο των 650,00€, οφείλουν, οι ομάδες των Αθηνών, πριν από την έναρξη των αγώνων να επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη.

Από αυτό το ποσόν του επιπλέον παραβόλου 650,00€ χ 4 σωματεία, σύνολο 2,600.00€, θα κατανεμηθούν στα σωματεία ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΟΦΗ,                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 520,00€ σε κάθε σωματείο.

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη των αγώνων Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  Α2  Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών  «2014»  με  αριθμ. πρωτ.:  2122/Ε/ 15.4.14  και στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  της  ΚΟΕ  με  αριθμ. πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – ΙΑΤΡΟΣ

Ισχύουν ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.13.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          27/6/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:      19:30                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      20:30                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:      21:30                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               28/6/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                                 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:      12:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:      13:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               28/6/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ             

ΩΡΑ:      19:30                     ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:      20:30                     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ          

ΩΡΑ:      21:30                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ      

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                29/6/14

ΩΡΑ:      09:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:      11:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:      12:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                              ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                29/6/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      18:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ          

ΩΡΑ:      20:00                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ                       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ      

ΟΜΙΛΟΣ  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ    ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑΣ

6η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                              ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      12:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:      13:00                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

7η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14

ΩΡΑ:      18:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      20:00                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ            

ΩΡΑ:      21:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ      

8η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14

ΩΡΑ:      09:00                     Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                             ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      10:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      12:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ

9η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:      18:00                     ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ                                 Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      20:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                   

ΟΜΙΛΟΣ  PLAYOFF  ΚΟΛ/ΡΙΟ  AΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          4/7/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      21:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               5/7/14

ΩΡΑ:      10:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      11:30                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:      12:30                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ     

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               5/7/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      19:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      20:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                6/7/14

 

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      12:00                     ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                6/7/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΥΔΡΑΙΚΟΣ  ΑΟ

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                     

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ  ΑΝΟΔΟΥ  – ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’  ΓΥΡΟΣ  – 

ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          18/7/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:      21:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14

ΩΡΑ:      10:30                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      11:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      12:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ 

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               19/7/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      19:30                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      20:30                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      12:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                20/7/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ  ΑΟ                                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ      

ΩΡΑ:      18:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναδείχθηκαν την Κυριακή το βράδυ οι 22 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση από την Α’ στην Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, από τις 25 που θα βρεθούν εκεί τελικά.

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες θα βγουν από τους αγώνες (τέσσερις) που εκκρεμούν σε δύο ομίλους. Δύο αγώνες εκκρεμούν στον Α’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου αναζητείται η 3η στην κατάταξη ομάδα εκεί, η οποία παίρνει την πρόκριση. Δύο αγώνες εκκρεμούν και στον Β’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου περιμένουμε, όμως, ακόμα δυο ομάδες, την 2η και την 3η στην κατάταξη. Όλοι οι υπόλοιποι αγώνες των δέκα ομίλων ολοκληρώθηκαν κανονικά (στον Όμιλο Χανίων δεν κατέβηκε ο ΟΦΗ).

Οι 22 που έχουν ήδη προκριθεί είναι οι: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, Νηρέας Λαμίας (από τον Όμιλο Πατρών), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Λάρισας), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Χανίων), ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Ιωαννίνων).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤΕΚ 15-9, ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 27-1,ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 15-10, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 26-3, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 31-1, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 10-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2. ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………………….

3. ΕΑΤΕΚ 3

4. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ηρακλής – Πανσερραϊκός 14-5, Άθως Χαλκιδικής – Άρης 14-4, Ηρακλής – Άρης 9-4, Άθως Χαλκιδικής Πανσερραϊκός 11-4, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 10-7, Πανσερραϊκός – Άρης 4-9.

Η Βαθμολογία (Τελική)

1.Άθως Χαλκιδικής 9

2. Ηρακλής 6

………………………………………….

3. Άρης 3

4. Πανσερραϊκός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 27-1, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-17, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 32-0, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 7-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Πατρών 0-25, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 3-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 9

2. Νηρέας Λαμίας 6

……………………………………………..

3. ΝΕ Πατρών 3

4. ΝΕ Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας, Ν. Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 19-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 1-20,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 15-4, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-23, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 2-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 16-4, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 1-11, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 6-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

………………………………………..

4. ΝΕ Λάρισας 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 4-10, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 3-20, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-21. Ο ΟΦΗ δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………………….

3. Πλιτς Πλατς 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 5-12, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 8-13, Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 12-12. Οι αγώνες ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου και Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων αναβλήθηκαν, Ηλυσιακός – ΝΟ Καλαμακίου 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 3-6, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 14-3, ΝΟ Καλαμακίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6.

Η Βαθμολογία:

1.ΓΣ Ηλιούπολης 9 (3 αγ.)

2. ΝΟ Καλαμακίου 9 (4 αγ.)

3. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (3 αγ.)

4. Ηλυσιακός 1 (3 αγ.)

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πειραιά, Γέρακα, Ιλίσιο):

ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 3-9, Νηρέας Γέρακα – Τρίτων Αμαρουσίου 12-6,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 15-3, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χίου 1-7, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 13-3. Ο αγώνας Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα αναβλήθηκε, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 2-14, Νηρέας Γέρακα –ΝΟ Χίου 10-5, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 12-7.

 Η Βαθμολογία:

1.Ολυμπιακός 12 (4 αγ.)

2. Νηρέας Γέρακα 6 (3 αγ.)

3. ΝΟ Χίου 6 (4 αγ.)

4. Εθνικός Πειραιά 0 (2 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά (θα γίνει τη Δευτέρα 12/5 στις 21.30 στο κολυμβητήριο Γέρακα) και Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 19-0, ΓΣ Περιστερίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-5,Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 15-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-32, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-20, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 20-5, Πανιώνιος – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-0, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-26.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

…………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Π. Φαλήρου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 11-1, Π. Φάληρο – ΑΟ Πετρούπολης 20-2, Παναθηναϊκός – Π. Φάληρο 5-13, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-16, Ιωνικός – ΑΟ Πετρούπολης 14-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 8-6, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 7-2, Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-4, ΑΟ Πετρούπολης – Παναθηναϊκός 3-9, Ιωνικός – Π. Φάληρο 7-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

3. Παναθηναϊκός 6

……………………………………….

4. Ιωνικός 3

5. ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Δελφίνια Πτολεμαϊδας –Πύρρος Ιωαννίνων 1-3, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΑΣ Ημαθίας 6

2. Πύρρος Ιωαννίνων 3

……………………………………..

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 20-22 Ιουνίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 14 Μαϊου.

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες της Α΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων, αλλά και το μπαράζ κι έτσι αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση.

Είναι οι ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, Ιωνικός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών και (από το μπαράζ) ο Πανιώνιος.

 Ά ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Περιστερίου, Βουλιαγμένης):

ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου 10-5,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 26-2, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χίου 5-16, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-24, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 7-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 20-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΝΟ Χίου 6

……………………………………..

3. Νηρέας Χαλανδρίου 3

……………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Ν. Σμύρνης, Νίκαιας, Πειραιά):

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ολυμπιακός 2-13, Τρίτων Αμαρουσίου – Ιωνικός 1-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Πανιώνιος 5-12, Ιωνικός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13-2, Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 1-5,Πανιώνιος – Ολυμπιακός 4-10, Ολυμπιακός – Ιωνικός 11-10, Τρίτων Αμαρουσίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 14-1, Ιωνικός – Πανιώνιος 13-4, Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 4-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. Ιωνικός 9

3. Τρίτων Αμαρουσίου 6

…………………………………….

4. Πανιώνιος 3

……………………………………..

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Δεν έγιναν αγώνες. Προκρίθηκε απευθείας ο ΝΟ Λάρισας διότι οι άλλες ομάδες αποχώρησαν.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 16-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

2. ΝΟ Χανίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 20-4, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-4,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Πατρών 15-4, ΝΕ πατρών – Εθνικός Πειραιά 10-2, ΝΕ πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-10, ΝΟ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 10-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. ΝΕ Πατρών 6

……………………………………

3. ΝΟ Πατρών 1

4. Εθνικός Πειραιά 1

Στον αγώνα μπαράζ: Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 19-12.

Η Τελική φάση των Κορασίδων θα γίνει 18-20/7. Ηκλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει στις 18/6 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»  με  αριθμ.πρωτ:  6420/Ε/ 21.10.13,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  (γενν. 2001)   «2014»  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   3.  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΟΚ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ  ΚΟΛ.    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ     ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ.

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ                              ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ      5.  ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ       6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΟΕΑ/ΝΑΒ                              ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΟΦΗ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 8. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  9. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.           ΑΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ   ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα   ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική               9 – 10 – 11 / 5 / 14      

Β’  Φάση – Ημιτελική                       20 – 22 / 6 / 14

Γ’  Φάση – Τελική                             25 – 27 / 7 / 14

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των επτά (7) λεπτών η κάθε μία περίοδος,  για το συγκεκριμένο Πρωτάθλημα.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές  (γενν. 2001)  και  νεώτεροι.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/E/ 21.10.13.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν με τους  Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA  και τους κανονισμούς της  ΚΟΕ.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  PRESSING  από την σέντρα και πίσω προς την περιοχή της αμυνόμενης ομάδας και καταργείται το απευθείας σουτ για γκολ μετά από φάουλ  (πρέπει να γίνει ανταλλαγή της μπάλας),  στην  Α’  και  Β’  Φάση,  ισχύει η  Ισοπαλία.

 

Ημιτελική  Φάση

Προκρίνονται για την  Ημιτελική Φάση:

Οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 1, 2, 3, 5, 10,   οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 4, 6, 7, 8, 9,   σύνολο:  είκοσι πέντε  (25) ομάδες.

Σχηματίζονται πέντε (5) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων ομάδων.

Για την  Τελική Φάση  προκρίνονται οι Δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου  (25Χ20 μ.)

Μπάλες  μικρού  μεγέθους.

Η κλήρωση για την  Ημιτελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  τετάρτη  14 / 5 / 14  και  ώρα:  14:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

Τελική  Φάση

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται Δέκα (10) ομάδες.

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και αγωνίζονται με σύστημα  Pool,  ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

Η κλήρωση για την  Τελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  25 / 6 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το κάθε μετακινούμενο σωματείο για την Α’ Φάση – Προκριματική, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής  (220  Ευρώ). Τα παράβολα συμμετοχής, οφείλουν τα σωματεία να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  μέχρι 7/5/2014,  διαφορετικά  δεν  δικαιούνται να λάβουν μέρος στο Πρωτάθλημα. Το καταθετήριο του παραβόλου οφείλουν να επιδεικνύουν στον αλυτάρχη πριν τον αγώνα.  Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/480901-72

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.   Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΛΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ  ΦΟΙΒΟΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

 

           

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  16:00               ΠΑΟΚ                                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

 

 

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  17:00               ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

–  5  –

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΠΑΛΙΟ)

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ                                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:40               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

                                   

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

–  6  – 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  13:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ  ΣΠΟΡΤ               ΟΦΗ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΟΦΗ              

ΩΡΑ:  20:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  11:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

 

 

 

 

6.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

 

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ           

ΩΡΑ:  11:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

–  7  – 

 

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  14:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΧΙΟΥ

           

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΝΟ ΧΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Δευτέρα                                  12/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

 

 

 

 

–  8  – 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                   

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–  9  – 

 

 

  1. Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:45               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:45               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

 

Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ                  ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

  1.   ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

1η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  15:30               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»  με  αριθμ.πρωτ:  6420/Ε/ 21.10.014,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  (γενν. ’99)  «2014»  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ           2.   Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

                                                            ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ               4. ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ              5. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ

 

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΟΚ                                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

                                                                                                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΤΟΠΟΣ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΤΕΛΕΣΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Το  Πρωτάθλημα   ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε δύο (2) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική                           9 – 10 – 11 / 05 / 2014 

Β’  Φάση – Τελική                                              18 – 19 – 20 / 07 / 2014

ΗΛΙΚΙΑ   ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλήτριες  (γενν. ’99)  και  νεώτερες.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  «2014»,  θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

 Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου  (25Χ20μ.)         

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/Ε/ 21.10.014.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν με τους  Νέους Διεθνείς Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA.

Στους αγώνες της  Α’ Φάσης  ισχύει η  Ισοπαλία.

ΤΕΛΙΚΗ   ΦΑΣΗ

Προκρίνονται για την  Τελική Φάση:

Οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τον Β ΟΜΙΛΟ Αττικής και η πρώτη ομάδα από τους ομίλους 3 και 4. Οι δυο πρώτες ομάδες από τους ομίλους Α Αττικής και όμιλο ΠΑΤΡΩΝ.

ΜΠΑΡΑΖ παίζουν η τρίτη (3) ομάδα από τον Α όμιλο Αττικής και  η τέταρτη ομάδα από τον Β όμιλο Αττικής.

Στην  Τελική Φάση  σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων.

Σύνολο δέκα (10) ομάδες.

Στους εντός των ομίλων αγώνες, ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρχει  νικητής.

Η κλήρωση της  Τελικής  Φάσης  θα διεξαχθεί την  18 / 06 / 14  ημέρα  Τετάρτη    και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το  κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει επί ποινής αποκλεισμού, να κατεθέση έως την τετάρτη 7/5/2014 διακόσα δέκα (210.00€) Ευρώ στον λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/48090172. το καταθετήριο του παραβόλου οφείλουν να το επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη πριν την έναρξη του αγώνα. 

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

Σημείωση:      Δεν λαμβάνουν μέρος στους αγώνες,  οι υπό μεταγραφή αθλήτριες.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική              Παρασκευή                             9/5/14

ΩΡΑ:          20:00          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          13:00          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:          14:00          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                  ΝΟ ΧΙΟΥ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          20:00          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                              

ΩΡΑ:          21:00          ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ.                  ΝΟ ΧΙΟΥ 

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική              Κυριακή                        11/5/14

ΩΡΑ:          11:00          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΧΙΟΥ

ΜΠΑΡΑΖ            ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ      Κυριακή    11/5/14

ΩΡΑ: 18:00  Η 3η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ  Α ΟΜΙΛΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ ΜΕ ΤΗΝ  4η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ  Β ΟΜΙΛΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

2η  αγωνιστική           Τετάρτη                                             7/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2η  αγωνιστική           Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        9/5/14

ΩΡΑ:  21:45               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             10/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ     

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        9/5/14

ΩΡΑ:  19:45               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             10/5/14

ΩΡΑ:  11:45               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

5η  αγωνιστική           Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             10/5/14

ΩΡΑ:  16:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             11/5/14

ΩΡΑ:  12:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.        

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική    Σάββατο                                              10/5/14

ΩΡΑ:          09:00          ΠΑΟΚ                           ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2η  αγωνιστική    Σάββατο                                              10/5/14

ΩΡΑ:          15:00          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ               ΠΑΟΚ

3η  αγωνιστική    Σάββατο                                              10/5/14

ΩΡΑ:          21:00          ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ             ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

1η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          09:00   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ     

2η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          15:00  ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          21:00  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                  ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική              παρασκευή   ΚΟΛ/ΡΙΟ     ΠΕΙΡΑΙΑ       9/5/14

ΩΡΑ:          19:00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

1η  αγωνιστική              παρασκευή                    9/5/14

ΩΡΑ:          19:00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική              Σαββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          10:00   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:          11:00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3η  αγωνιστική              Σάββατο                        10/5/14

ΩΡΑ:          17:00   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ      

ΩΡΑ:          18:00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ      

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΗΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι έξι ομάδες του Ομίλου Ανόδου (1-6) της Τελικής φάσης είναι οι: Υδραϊκός, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμακίου, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου.

Οι εννέα ομάδες του Ομίλου Καθόδου (7-15) είναι οι: Ηλυσιακός, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΝΕ Πατρών, ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΟΦΗ, Νίκη Βόλου, Ηρακλής, Πανσερραϊκός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Πανσερραϊκός – Ηρακλής 12-15, ΝΕ Λαμίας – Νίκη Βόλου 5-4, Ηρακλής – ΟΥΚ Βόλου 5-11, Νίκη Βόλου – Πανσερραϊκός 13-8,Ηρακλής – ΝΕ Λαμίας 12-10, ΟΥΚ Βόλου – Πανσερραϊκός 14-10,ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 10-11, Πανσερραϊκός – ΝΕ Λαμίας 6-15, Νίκη Βόλου – Ηρακλής 10-7, ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λαμίας 16

2. ΟΥΚ Βόλου 16

…………………………………….

3. Νίκη Βόλου 15

4. Ηρακλής 12

5. Πανσερραϊκός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 11-8, ΝΟ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9-6,Ηλυσιακός – ΝΟ Πατρών 6-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Υδραϊκός 5-5, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 2-4, Υδραϊκός – Ηλυσιακός 12-8,ΝΕ Πατρών – Υδραϊκός 6-6, Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-9, Υδραϊκός – ΝΟ Πατρών 5-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Υδραϊκός 15

2. ΝΟ Πατρών 14

…………………………………………….

3. Ηλυσιακός 12

4. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8

5. ΝΕ Πατρών 7

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΦΗ 8-9, ΝΟ Χανίων – Νηρέας Γέρακα 8-8,ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 6-9, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Καλαμακίου 7-12, ΝΟ Χανίων – ΓΣ Ηλιούπολης 5-6, ΟΦΗ – ΝΟ Καλαμακίου 7-11,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Καλαμακίου 5-7, ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα 7-13, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Χανίων 9-10, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 4-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Καλαμακίου 19

2. ΝΟ Χανίων 14

…………………………………….

3. ΓΣ Ηλιούπολης 13

4. Νηρέας Γέρακα 5

5. ΟΦΗ 5

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΗΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε τους αγώνες υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών της Α’ Φάσης  του Β’ Γύρου.

Ισχύουν ότι αναφέρεται  στην Ειδική Προκήρυξη  Α2 Ανδρών με Αρ.Πρωτ:2122/Ε/15.04.2014 και στην Γενική Προκήρυξη  Υδατοσφαίρισης της ΚΟΕ με Αρ.Πρωτ: 6420/Ε/21.10.2014

Μετά από αίτημα  των περισσοτέρων ομάδων  των Ομίλων Πάτρας  και Ηρακλείου, οι αγώνες  αυτών των Ομίλων θα διεξαχθούν  2-4/05/2014, όπως αρχικά είχαν προγραμματισθεί οι ημερομηνίες  της διεξαγωγής των αγώνων Β’ Γύρου της Α’ Φάσης.

Οι αγώνες  του Ομίλου Βόλου θα διεξαχθούν  9-11/05/2014.

Α2 ΑΝΔΡΩΝ Α’ ΦΑΣΗ    Β’  ΓΥΡΟΣ  

1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ // ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ

1η  αγωνιστική     Παρασκευή                                          09/05/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                   Ν.Ε.ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:      20:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                      ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

2η  αγωνιστική     Σάββατο                                               10/05/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      11:00                     Ν.Ε.ΛΑΜΙΑΣ                                      Γ.Σ.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

3η  αγωνιστική     Σάββατο                                               10/05/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      19:30                     Γ.Σ.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ            ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

4η  αγωνιστική     Κυριακή                                                11/05/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                      Γ.Σ.ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      11:00                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ –                Ν.Ε.ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική     Κυριακή                                                11/05/14

ΩΡΑ:      17:30                     Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ           ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                  

ΩΡΑ:      18:30                     Ν.Ε.ΛΑΜΙΑΣ                      ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

2ος Όμιλος (κολ. «Αντώνης Πεπανός», Πάτρα)

Παρασκευή, 2/5: 20.00 ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός, 21.00 ΝΟ Πατρών – Ποσειδών Ιλισίων

Σάββατο, 3/5: 13.00 Ηλυσιακός – ΝΟ Πατρών, 14.00 Ποσειδών Ιλισίων – Υδραϊκός, 20.00 ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών, 21.00 Υδραϊκός – Ηλυσιακός

Κυριακή, 4/5: 10.30 ΝΕ Πατρών – Υδραϊκός, 11.30 Ηλυσιακός – Ποσειδών Ιλισίων, 17.00 Υδραϊκός – ΝΟ Πατρών, 18.00 Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών

3ος Όμιλος (κολ. Ηρακλείου)

Παρασκευή, 2/5: 19.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΦΗ, 20.00 ΝΟ Χανίων – Νηρέας Γέρακα

Σάββατο, 3/5: 12.00 ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων, 13.00 Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Καλαμακίου, 19.30 ΝΟ Χανίων – ΓΣ Ηλιούπολης, 20.30 ΟΦΗ – ΝΟ Καλαμακίου

Κυριακή, 4/5: 10.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟΠ Καλαμακίου, 11.00 ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα, 17.00 ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Χανίων, 18.00 Νηρέας Γέρακα – ΟΦΗ

Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου συνεχίζουν στον Όμιλο Ανόδου (θέσεις 1-6)  και οι υπόλοιπες στον Όμιλο Καθόδου (θέσεις 7-15), στις 27-29 Ιουνίου και 18-20 Ιουλίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ( (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άρης – Μακεδονικός 12-10, ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΟΚ 0-15, ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καβάλας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός),Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 1-17, Ηρακλής – ΚΕ Κοζάνης 4-4, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 24-4, ΚΕ Κοζάνης – Άρης 5-13,Μακεδονικός – Ηρακλής 5-14, Άρης – ΠΑΟΚ 3-25, Ηρακλής – Άρης 10-12, ΚΕ Κοζάνης – Μακεδονικός 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

2. Άρης 9

……………………………….

3. Ηρακλής 4

4. Μακεδονικός 3

5. ΚΕ Κοζάνης 1

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε στους αγώνες

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Πατρών 5-16, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Πατρών 2-10,ΝΟ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου 18-2, Άθως Χαλκιδικής – ΟΕΑΝΑΒ 14-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-9, ΟΥΚ Βόλου – Άθως Χαλκιδικής 6-14,Άθως Χαλκιδικής – ΝΕ Πατρών 4-11,ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 5-6, ΝΟ Πατρών – Άθως Χαλκιδικής 9-3, ΝΕ Πατρών – ΟΕΑΝΑΒ 11-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

……………………………………..

3. Άθως Χαλκιδικής 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Γέρακα):

ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-1, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός 9-3, Νηρέας Γέρακα – ΑΟ Πετρούπολης 10-3,Νηρέας Χαλανδρίου – Παναθηναϊκός 6-8, ΑΟ Πετρούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-10, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 7-11, Παναθηναϊκός – ΑΟ Πετρούπολης 12-6, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 5-5, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 12-5,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Πετρούπολης 5-7, ΓΣ Ηλιούπολης – Παναθηναϊκός 8-9, Νηρέας Γέρακα – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-9, ΑΟ Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 1-7, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 11-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 10-2

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13

2. Παναθηναϊκός 12

………………………………………………..

3. Νηρέας Γέρακα 9

4. ΓΣ Ηλιούπολης 7

5. ΑΟ Πετρούπολης 3

6. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΑΟ Κέρκυρας – Π. Φάληρο 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΑΟ Κέρκυρας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 12-6,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 10-10, Π. Φάληρο – Πανιώνιος 14-2,ΝΟ Ρεθύμνου – Π. Φάληρο 8-10, Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 2-10, Π. Φάληρο – ΝΟ Χίου 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 4 (ήττα 10-8 από το 1ο Φάληρο)

……………………………………………………………………………….

3. ΝΟ Χίου 4 (ήττα 15-9 από το 1ο Φάληρο)

4. Πανιώνιος 0

Σ.Σ.: Ο ΝΑΟ Κέρκυρας δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Βουλιαγμένης, Αλίμου, Ν. Σμύρνης, Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 15-1,Ιωνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας  8-8, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 5-14, Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων 20-6,ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 9-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 5-8, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Ολυμπιακός 12

2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

…………………………………………

3. ΝΟ Χανίων 6

4. ΑΝΟ Γλυφάδας 1

5. Ιωνικός 1

Προκρίθηκαν οι: ΠΑΟΚ, Άρης από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών από τον Όμιλο Βόλου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός από τον Α’ Όμιλο Αττικής, Παλαιό Φάληρο,ΝΟ Ρεθύμνου από τον Β’ Όμιλο Αττικής, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης από τον Γ’ Όμιλο Αττικής.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα γίνει 26-29/6. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 7/5 στις 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (Κολυμβητήριο ΤΕΙ Λαμίας):

ΝΕ Λαμίας – ΓΣ Ηρακλής 6-5, Πανσερραϊκός – ΟΥΚ Βόλου 7-15,Ηρακλής – Πανσερραϊκός 14-3, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 8-6, ΟΥΚ Βόλου – Ηρακλής 11-5, Πανσερραϊκός – Νίκη Βόλου 4-11,Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 9-10, ΝΕ Λαμίας – Πανσερραϊκός 11-8, Ηρακλής – Νίκη Βόλου 9-8, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 4-9.

Η Βαθμολογία (4 αγώνες): 1. ΝΕ Λαμίας 9, 2. ΟΥΚ Βόλου 9, 3. Ηρακλής 6, 4. Νίκη Βόλου 6, 5. Πανσερραϊκός 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Ηλυσιακός – ΝΕ Πατρών 14-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Πατρών 5-5,ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός 8-7, Υδραϊκός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 12-11, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-8, Ηλυσιακός – Υδραϊκός 12-14,Υδραϊκός – ΝΕ Πατρών 9-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ηλυσιακός 9-10, ΝΟ Πατρών – Υδραϊκός 7-7, ΝΕ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 10-12.

Η Βαθμολογία (4 αγώνες): 1. Υδραϊκός 10, 2. ΝΟ Πατρών 8, 3. Ηλυσιακός 6, 4. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4, 5. ΝΕ Πατρών 0.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΟΦΗ – ΓΣ Ηλιούπολης 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΟΦΗ που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας (-1) βαθμός), Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 7-11,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 8-7, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 6-6, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χανίων 6-6, ΝΟ Καλαμακίου – ΟΦΗ 14-9,ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 10-5, Νηρέας Γέρακα – ΟΦΗ 8-9, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Καλαμακίου 5-8, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 13-5.

Ο δεύτερος γύρος της Α’ φάσης είναι προγραμματισμένος για τις 2-5/5 για δυο ομίλους και 9-11/5 για τον τρίτο.

Η Βαθμολογία (4 αγώνες): 1. ΝΟ Καλαμακίου 10, 2. ΝΟ Χανίων 7, 3. ΓΣ Ηλιούπολης 7, 4. ΟΦΗ 2, 5. Νηρέας Γέρακα 1

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Β’ ΦΑΣΗΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  Β’ Φάσης  Hμιτελικής  του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  που θα διεξαχθούν   25 – 26 – 27 / 4 / 2014.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ    2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΑΣ ΑΡΗΣ                                ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                                                    

3.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ     4.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                   ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                  

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                   ΝΟ  ΧΙΟΥ                                    

ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                      

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ            ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                        

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                                                                      

5.  Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Κατά τα άλλα ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Ειδική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης του Πρωταθλήματος  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  940/Ε/ 18.2.14  και στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  του  «2014»  με  αριθμ.πρωτ.:  6240/Ε/ 21.10.13.

Αγωνιστικός  χώρος:   30Χ20,  μπάλα μικρή γυναικεία.

Οι  αγώνες της  Β’  Φάσης – Hμιτελικής,  θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),   Ισχύει η  Ισοπαλία.

Προκρίνονται για την  Τελική Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο,  σύνολο:  δέκα (10) ομάδες. 

Στην  Τελική Φάση,  σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων.

Η  Γ’  Φάση – Tελική,  θα διεξαχθεί στις  26 – 27 – 28 – 29 / 6 / 14  και  η  κλήρωση  αυτής,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  7 / 5 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Κάθε σωματείο, για να συμμετάσχει στους αγώνες οφείλει να καταθέσει στο λογαριασμό της ΚΟΕ 080/480901-72 παράβολο 290,00€. Αντίγραφο παραβόλου πρέπει να επιδεικνύεται τον Αλυτάρχη πριν τους αγώνες.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.  

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  18:30               ΑΡΗΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             26/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  10:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             26/4/14

ΩΡΑ:  17:30               ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             27/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ                              ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             27/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  20:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

          2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  20:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΟΕΑΝΑΒ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ                                  ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  11:00               ΟΕΑ / ΝΑΒ                                        ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  16:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ        

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΕΑ/ΝΑΒ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  19:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                       ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  12:00               ΓΣ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.                       ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:30               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  19:30               ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:  21:30               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.              ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            25/4/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:  21:45               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:  10:30               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΝΟ ΧΙΟΥ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  18:30               ΑΟ  Π ΦΑΛΗΡΟΥ               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ  ΧΙΟΥ                                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  16:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟ

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ              ΝΟ  ΧΙΟΥ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                25/4/14

ΩΡΑ:  21:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  21:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  15:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                25/4/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  09:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  10:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 27/4/14

ΩΡΑ:  15:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

5.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 26/4/14

ΩΡΑ:  16:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

  1. ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι παρακάτω σύλλογοι:

1  ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ                          2. Α’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ 

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΜΓΣ ΠΑΝΕΡΡΑΙΚΟΣ     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

3. Β’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                                         

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                                           

ΟΦΗ                                                     

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                                          

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                                      

Η συμμετοχή των ομάδων είναι υποχρεωτική.

  1. ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα της  Α2  Εθνικής κατηγορίας Ανδρών  «2014»,  θα διεξαχθεί

από  25 / 4  έως  11 / 5 / 14  και  από  27 / 6  έως  20 / 7 / 14.     

Οι ομάδες που μετέχουν στο Πρωτάθλημα  Α2  Ανδρών  «2014»,  θα δώσουν αγώνες σε δύο (2) φάσεις, η κάθε φάση θα έχει δυο (2) γύρους:

α)            Α’ ΦΑΣΗ

                Α’ Γύρος               25 – 27 / 4 / 2014

                Β’ Γύρος               2 – 5Ψ /5/ 2014      ΟΜΙΛΟΙ ΠΑΤΡΩΝ – ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

9 – 11 / 5 / 2014

Η  βαθμολογία των ομάδων του  Α’ Γύρου  μεταφέρεται στον  Β’ Γύρο.

β)            Β’ ΦΑΣΗ – ΤΕΛΙΚΗ

Οι δυο  (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, σχηματίζουν ένα (1) όμιλο των έξι (6) ομάδων,  όμιλος  ΑΝΟΔΟΥ  σε δυο (2) γύρους.

                Α’ Γύρος               27 – 29 / 6 / 2014

                Β’ Γύρος        18 – 20 / 7 / 2014

Η  βαθμολογία της  Α’ Φάσης  ΔΕΝ  μεταφέρεται στον  Β’ Φάση – Τελική.

Οι τρεις (3) τελευταίες ομάδες από κάθε όμιλο, σύνολο:  εννέα (9) ομάδες, μετά το τέλος των αγώνων της  Α’ Φάσης,  σχηματίζουν έναν (1) όμιλο  ΚΑΘΟΔΟΥ,  που θα αγωνιστούν με σύστημα POOL (όλοι με ολους).

  •                 27 – 29/6/014
  •                 18 – 20/7/014

Η  κλήρωση  της  Β’ Φάσης – Τελικής,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη   28/5/14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ. 

  1. ΑΝΟΔΟΣ  –  ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ

Ανεβαίνουν στην  Α1  Εθνική κατηγορία Ανδρών, οι δυο (2) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης, μετά την ολοκλήρωση του  Α – Β  Γύρου  της  Β’ Φάσης – Τελικής  του

Πρωταθλήματος. Από την Α1 ΑΝΔΡΩΝ υποβιβάζονται στην Α2 ΑΝΔΡΩΝ οι δυο (2) τελευταίες ομάδες για την περίοδο 2014-2015.

Υποβιβάζονται στην  Β’  κατηγορία οι τέσσερις  (4) τελευταίες ομάδες της  Α2  κατηγορίας, μετά και την ολοκλήρωση του  Α – Β  Γύρου  της  Β’ Φάσης – Τελικής  του Πρωταθλήματος, και ανέρχονται από την Β Ανδρών στην Α2 Ανδρών οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες. Για την περίοδο «2014 – 2015». Στην Α2 Ανδρών,  θα συμμετέχουν δεκαπέντε (15) ομάδες για την περίοδο «2014 – 2015», οι ομάδες που θα συμμετέχουν στην Α2 Ανδρών, καθώς και οι δυο (2) πρώτες ομάδες που θα προαχθούν στην ανώτερη κατηγορία  Α1 Ανδρών, οφείλουν να διατηρούν, τουλάχιστον μια (1) ομάδα ανάπτυξης ηλικιών στην κατηγορία αγοριών, διαφορετικά θα μηδενίζεται.

  1. ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος  Α2  Εθνικής κατηγορίας Ανδρών,  θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε μία. 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  ΚΑΙ  ΤΑ  ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΑ  ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΓΕΝΙΚΗ  ΚΑΙ  ΕΙΔΙΚΗ  ΠΡΟΚΉΡΥΞΗ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ  «2013».

  1. ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ  –  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ  ΙΑΤΡΟΣ

Ισχύουν ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ. πρωτ.: 6420/Ε/ 21.10.2013.

  1. ΑΛΛΑΓΕΣ   ΩΡΑΡΙΟΥ

Η  Κ.Ο.Ε.  έχει δικαίωμα αλλαγής ωραρίου, όπου αυτό κρίνεται απαραίτητο.

  1. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ  ΟΡΟΙ

Τα σωματεία επί ποινή αποκλεισμού, θα καταβάλουν για την Α ΦΑΣΗ 1000,00€ από 500,00€ σε κάθε Γύρο (Α και Β) πριν την έναρξη των αγώνων οφείλουνε να επιδεικνύουν στον Αλυτάρχη το παράβολο κατάθεσης, πριν τους αγώνες.

  1. ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999)  και όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/2002  άρθρο  68  παράγρ.  2/Α.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί απο το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΡΡΑ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΤΕΙ ΛΑΜΙΑΣ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                          25/4/14

ΩΡΑ:      19:30                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      20:30                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               26/4/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               26/4/14

ΩΡΑ:      18:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:      19:30                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                                    ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                27/4/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                       ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ        

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                27/4/14

ΩΡΑ:      17:30                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                    ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:      18:30                     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          25/4/14

ΩΡΑ:      20:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      21:00                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                                               26/4/14

ΩΡΑ:      13:00                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      14:00                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                                               26/4/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      20:00                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                              ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                                 27/4/14

ΩΡΑ:      10:30                     ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:      11:30                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                      ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                                 27/4/14

ΩΡΑ:      17:00                     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΥΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:      18:00                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                       ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          25/4/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΟΦΗ                                                                      ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:      20:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                                               26/4/14

ΩΡΑ:      11:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ         ΟΦΗ

ΩΡΑ:      12:00                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                                               26/4/14

ΩΡΑ:      19:00                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                          ΟΦΗ

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                                 27/4/14

ΩΡΑ:      10:00                     ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:      11:00                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                            ΟΦΗ

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                                 27/4/14

ΩΡΑ:      17:30                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:      18:30                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων:

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Αγ. Νικολάου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 36-2, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 5-26, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 7-6, ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου 17-5,ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 9-20, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-33.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 9

2. ΝΟ Χανίων 6

………………………………………..

3. ΟΦΗ 3

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πανσερραϊκός 7-10, ΝΟ Καβάλας – Μακεδονικός 4-15, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 2-25, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 19-12,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 12-4, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 5-13.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Μακεδονικός

2. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………….

3. Πανσερραϊκός 3

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤ Ελληνικό 17-11, Άθως Χαλκιδικής – ΚΕ Κοζάνης 21-4,ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΣ Φοίβος 13-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Άθως Χαλκιδικής 1-32, ΕΑΤ Ελληνικό – ΚΕ Κοζάνης 9-16, ΠΑΣ Φοίβος – Πύρρος Ιωαννίνων 14-14,Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤ Ελληνικό 10-9, Άθως Χαλκιδικής – ΠΑΣ Φοίβος 31-6, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-7, ΕΑΤ Ελληνικό – Άθως Χαλκιδικής 3-35.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Άθως Χαλκιδικής 12

2. ΚΕ Κοζάνης 9

3. ΠΑΣ Φοίβος 4

………………………………..

4. Πύρρος Ιωαννίνων 4

5. ΕΑΤ Ελληνικό 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΠΑΟΚ – ΝΑΣ Ημαθίας 17-4, Δελφίνια Πτολ. – Ηρακλής 1-13, Άρης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-11,ΝΑΣ Ημαθίας – Ηρακλής 6-8, ΝΑΟ Κέρκυρας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-1, ΠΑΟΚ – Άρης 20-1, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-13, Άρης – ΝΑΣ Ημαθίας 8-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΠΑΟΚ 1-19,ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΑΟ Κέρκυρας 3-11, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 23-0, Άρης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΟΚ 1-21, Ηρακλής – Άρης 0-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΣ Ημαθίας 1-15.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 15

2. Άρης 10

3. ΝΑΟ Κέρκυρας 10

4. Ηρακλής 6

………………………………………

5. ΝΑΣ Ημαθίας 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Περιστερίου):

Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 8-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Τρίτων Αμαρουσίου 18-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 1-14,ΓΣ Περιστερίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-17, Τρίτων Αμαρουσίου- Νηρέας Χαλανδρίου 3-7,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 24-3, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 18-2, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 9-3, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 2-17

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ολυμπιακός 12

2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9

3. Νηρέας Χαλανδρίου 6

……………………………………………..

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Νίκαιας):

Ιωνικός – ΝΟ Χίου 12-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 14-4,Ηλυσιακός – ΑΟ Πετρούπολης 2-12, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 2-14,Ιωνικός – Ηλυσιακός 16-5, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 22-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 7-6, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-16,Ιωνικός – ΝΟ Χίου 12-10, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 14-4.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Χίου 9 (20-15 μεταξύ των τριών)

2. Ιωνικός 9 (18-17 μεταξύ των τριών)

3. ΑΟ Πετρούπολης 9 (10-16 μεταξύ των τριών)

……………………………………………………………………………….

4. Ηλυσιακός 3

5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Γέρακα, Περιστερίου):

Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 16-4, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΓΣ Ηλιούπολης 1-17, ΓΣ Ηλιούπολης – Π. Φάληρο 8-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7,Π. Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 27-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 5-10, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Π. Φάληρο 0-20, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-16,ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΓΣ Ηλιούπολης 12

2. Π. Φάληρο 9

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

……………………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 1

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα, Πειραιά):

Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-5,Μίλων – Εθνικός Πειραιά 4-21, Νηρέας Γέρακα – Μίλων 27-1, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 8-13,Μίλων – Πανιώνιος 0-29, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 9-11, Παναθηναϊκός – Μίλων 32-0, Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 9-5,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 8-7, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 3-11.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Νηρέας Γέρακα 12

2. Πανιώνιος 9

3. Παναθηναϊκός 6

………………………………………….

4. Εθνικός Πειραιά 3

5. Μίλων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 5-7, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-7,ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 16-9, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 5-5, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 8-11, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 12-7.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(Τελική):

1.ΟΕΑΝΑΒ 7

2. ΟΥΚ Βόλου 6

……………………………..

3. ΝΟ Λάρισας 4

4. Νίκη Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-3, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 2-20,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Λαμίας 30-0, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 11-4, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 4-25, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-24,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Λαμίας 14-3, ΝΕ Πατρών – ΝΕ Λαμίας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν εμφανίστηκε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίστηκε και του αφαιρείται ένας βαθμός).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Πατρών 6

…………………………………………………

4. Νηρέας Λαμίας 3

5. ΝΕ Λαμίας -1

Έτσι, οι 28 ομάδες που έχουν περάσει στην Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας, Άθως Χαλκιδικής, ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΣ Φοίβος, ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής, Ολυμπιακός, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χίου, Ιωνικός, ΑΟ Πετρούπολης, ΓΣ Ηλιούπολης, Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών.

Η Β’ Φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα διεξαχθεί 11-13/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 5/3 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΥΡΙΟ Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Πρεμιέρα αύριο (21/2) το Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 1999), όπου μετέχουν συνολικά 48 ομάδες χωρισμένες σε 10 Ομίλους.

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ «2014»

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της ΚΟΕ για την αγωνιστική περίοδο «2014» με αριθμ.πρωτ: 6240/Ε/ 21.10.013, προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης ΠΑΙΔΩΝ (γενν. ’99) «2014» σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Κρήτης (κολ. Αγίου Νικολάου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων
  2. Α΄ Σερρών (κολ. Σερρών): ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός Νεάπολης
  3. Β΄ Σερρών (κολ. Σερρών): Πύρρος Ιωαννίνων, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΣ Φοίβος, ΕΑΤΕ Ελληνικό Κολλέγιο, ΚΕ Κοζάνης
  4. Πτολεμαϊδας (κολ. Πτολεμαϊδας): ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Ηρακλής, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΑΣ Ημαθίας
  5. Α’  Αττικής (κολ. Ιλίσιο, Περιστερίου): Ολυμπιακός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΓΣ Περιστερίου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου
  6. Β΄ Αττικής (κολ. Ιλίσιο, Νίκαιας): ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ηλυσιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας
  7. Γ΄ Αττικής (κολ. Παλαιού Φαλήρου, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΚΟ Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  8. Δ΄ Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης, Γέρακα, Εθνικό Πειραιά): Μίλων, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός
  9. Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νίκη Βόλου
  10. Πάτρας (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Πατρών

ΤΟΠΟΣ & ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ

Το Πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ «2014» θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’ Φάση 21 – 23 / 2 / 2014

Β’ Φάση 11 – 13 / 4 / 2014

Γ’ Φάση – Τελική 27 – 29 / 6 / 2014

ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΛΗΤΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές (γενν. 1999) και νεώτεροι.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ «2014», θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου: 30 Χ 20 Μπάλα (μικρή) Γυναικεία.

Α’ Φάση

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων).

Ισχύει η Ισοπαλία.

Β’ Φάση

Προκρίνονται στην Β’ Φάση οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 3, 5, 6, 7, 8, 10 και οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 1, 2, 9 και οι τέσσερις (4) πρώτες ομάδες, από τον όμιλο 4. Σύνολο: εικοσιοκτώ (28) ομάδες.

Η κλήρωση για την Β’ Φάση θα διεξαχθεί την τετάρτη 5/3/14 και ώρα: 13:30 στα γραφεία της ΚΟΕ

Η Β’ Φάση θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων). Ισχύει η Ισοπαλία.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ – TIME OUT

Ισχύουν ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2013» με αριθμ.πρωτ.: 6240/Ε/ 21.10.013.

Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της FINA (που ακολουθούν) και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ

Το κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής, για την Α ΦΑΣΗ έως 19/2/2014 ημέρα τετάρτη στον λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε 080/480901-72, το παράβολο ανέρχεται στο ποσό των 285,00€ διαφορετικά δεν θα μπορεί να συμμετάσχει στους αγώνες. Το καταθετήριο του παραβόλου, οι εκπρόσωποι των αγωνιζομένων σωματείων οφείλουν να επιδεικνύουν σε κάθε ζήτηση του Αλυτάρχη, πριν την έναρξη του αγώνα, διαφορετικά δεν θα μπορούν να αγωνιστούν.

ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ – ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το Δ.Σ.

της ΚΟΕ.

Η παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το Δ.Σ. της ΚΟΕ.

1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 13:30 ΟΦΗ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:30 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:30 ΟΦΗ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

1η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 17:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

3η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 14:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

3. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΩΡΑ: 20:30 ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 14:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 16:00 ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 20:00 ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 09:30 ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 16:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΩΡΑ: 17:30 ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

4. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 12:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΡΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 08:30 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 09:30 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:30 ΑΣ ΑΡΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 14:30 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 16:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

5. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ: 20:30 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

5. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 15:15 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 11:00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

6. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 12:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΧΙΛΟΥ ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 19:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 09:00 ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 18:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

6. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

7 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30 ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 20:30 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

7 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

7 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 18:00 ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

* Οι αγώνες 1ης Αγ/κης ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

Θα ορισθούν όταν ο ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ και ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ που είναι εδρούχα σωματεία μας δηλώσουν έδρα

8 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 13:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

8 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 13:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/13

ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

8 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

1η αγωνιστική Πέμπτη 20/2/14

ΩΡΑ: 21:45 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

9. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ

3η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

10. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 21/2/14

ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

3η αγωνιστική Σάββατο 22/2/14

ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:30 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 23/2/14

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους τέσσερις ομίλους:

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων 19-5, ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου 9-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου 16-5, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 14-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-15, ΝΟ Χανίων – Τρίτων Αμαρουσίου 9-15.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. Τρίτων Αμαρουσίου 6

…………………………………………….

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

4. ΝΟ Χανίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 3-29, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 15-5, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΠΣ Οξυγόνο 12-7, ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας 7-11, Ηρακλής – ΟΕΑΝΑΒ 21-1, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 3-7, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 4-26, ΝΟ Λάρισας – ΑΠΣ Οξυγόνο 8-3, ΟΕΑΝΑΒ – ΠΑΟΚ 6-8, Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας 16-5.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. Ηρακλής 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. ΠΑΟΚ 6

………………………………………..

4. ΟΕΑΝΑΒ 3

5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ιλίσιο, Πειραιά, Περιστερίου):

Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Ηλιούπολης 9-4, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 24-7,ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 6-7, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Λαμίας 19-0, ΓΣ Ηλιούπολης – Ολυμπιακός 0-16, Εθνικός Πειραιά – ΝΕ Λαμίας: Δεν έγινε επειδή δεν πήγε γιατρός, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά 19-6, ΝΕΛαμίας – ΓΣ Ηλιούπολης 5-11, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, Ολυμπιακός – ΝΕ Λαμίας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν προσήλθε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίζεται και της αφαιρείται ένας βαθμός).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1. Ολυμπιακός (4 αγ.) 12

2. ΝΟ Βουλιαγμένης (4 αγ.) 9

3. Εθνικός Πειραιά (3 αγ.) 3

…………………………………………

4. ΓΣ Ηλιούπολης (4 αγ.) 3

5. ΝΕ Λαμίας (3 αγ.) -1

Σ.Σ.1: Εκκρεμεί ο αγώνας Εθνικός Πειραιά – ΝΕ Λαμίας. Σ.Σ.2: Η ΝΕ Λαμίας έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα, Νίκαιας):

Πανιώνιος – Νηρέας Λαμίας 8-9,Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών 6-4, Ιωνικός – ΝΕ Πατρών 13-3, Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών 6-2, Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 8-2, Ιωνικός – Πανιώνιος 11-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ):

1. Ιωνικός 9

2. Νηρέας Χαλ. 6

……………………………

3. Πανιώνιος 3

4. ΝΕ Πατρών 0

Έτσι, οι 10 που έχουν προκριθεί στην Τελική φάση είναι ο ΑΝΟ Γλυφάδας, ο Τρίτων Αμαρουσίου, ο Ηρακλής, ο ΝΟ Λάρισας, ο ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός, ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ο Εθνικός Πειραιά, ο Ιωνικός και ο Νηρέας Χαλανδρίου.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ του πρωταθλήματος Νέων Γυναικών θα γίνει 14-16/4. Ηκλήρωση των δύο ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 5/3 και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

 

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΝΕΩΝ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ   «2014»   σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. ΟΜΙΛΟΣ   ΚΡΗΤΗΣ       

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                                                

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                                             

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                                                    

ΤΡΤΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΡ.

2. ΟΜΙΛΟΣ   ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΑΟΚ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΟΕΑ/ΝΑΒ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                                                    

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                                                                   

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                                                           

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                                                          

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                                                     

4. Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΤΟΠΟΣ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΤΕΛΕΣΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Το  Πρωτάθλημα   ΝΕΩΝ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε δυο (2) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική                14 – 15 – 16 / 2 / 2014 

Β’  Φάση – Τελική                             14 – 15 – 16 / 4 / 2014 

ΗΛΙΚΙΑ   ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλήτριες  (γενν. 1995)  και  νεώτερες.

Α’  Φάση – Προκριματική

Προκρίνονται στην  Β’ Φάση  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους  1 και 4  και οι τρεις (3)  πρώτες  ομάδες  από τους  ομίλους  2 και 3.Σύνολο:   δέκα (10) ομάδες.

Οι αγώνες της  Α’ Φάσης – Προκριματικής,  θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL.

Ισχύει  η  Ισοπαλία

Β’  Φάση – Τελική

Οι  δέκα (10) ομάδες της  Β’ Φάσης,  σχηματίζουν δυο (2) ομίλους των πέντε (5) ομάδων.

Στους εντός των ομίλων αγώνες, ισχύει η  ισοπαλία,  στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης,  πρέπει να υπάρξει,  νικητής.

Η  κλήρωση της  Β’ Φάσης – Τελικής,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  5/ 3/ 014 και  ώρα:  13:00  στα γραφεία  της  ΚΟΕ.

Μετά από τους εντός των δυο (2) ομίλων αγώνες, θα συναντηθούν:

η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με τον  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου 

η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με τον  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου 

η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με τον  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου για την  (5η – 6η  θέση).

η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με τον  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου για την  (7η – 8η  θέση).

η  5η  ομάδα του  Α’ ομίλου με τον  5η  ομάδα του  Β’ ομίλου για την  (9η – 10η  θέση).

ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ            (οι ηττημένες των χιαστί αγώνων)

ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ        (οι νικήτριες των χιαστί αγώνων)

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος  ΝΕΩΝ  ΓΥΝΑΙΚΏΝ  «2014»  θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των επτά (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ   ΧΩΡΟΣ

Σας γνωρίζουμε ότι οι διαστάσεις του αγωνιστικού χώρου είναι  (25Χ20μ.)

Σε κάθε άλλη περίπτωση ισχύει, ότι αναφέρεται για ανάλογες περιπτώσεις στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης   «2014».   

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – ΙΑΤΡΟΣ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ,  ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ:

Το  κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει παράβολο 250,00€ στο λογαριασμό της Κ.Ο.Ε.  Ε.Τ.Ε. 080/48090172 έως τετάρτη 12/2/2014, διαφορετικά δεν δύναται να συμμετάσχει. Το καταθετήριο του παραβόλου, ο εκπρόσωπος του σωματείου, οφείλει  πριν από κάθε  αγώνα να επιδεικνύει, σε ζήτηση του αλυτάρχη.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 15/2/014

ΩΡΑ:   18:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:   19:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 16/2/014

ΩΡΑ:   10:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

3η  αγωνιστική                       Κυριακη                                 16/2/014

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            14/2/013

ΩΡΑ:   20:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΟΕΑΝΑΒ      

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 15/2/014

ΩΡΑ:   10:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ      

ΩΡΑ:   11:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 15/2/014

ΩΡΑ:   17:30               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:   18:30               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΠΑΟΚ           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 16/2/014

ΩΡΑ:   10:00               ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ      

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 16/2/014

ΩΡΑ:   17:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                                         14/2/014

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              15/2/014

ΩΡΑ:   10:15               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              15/2/014

ΩΡΑ:   12:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   11:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                      ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   17:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   20:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

1η  αγωνιστική                        Δευτέρα                                               17/2/014

ΩΡΑ:   18:45               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

2η  αγωνιστική                        Τρίτη                                                  18/2/014

ΩΡΑ:   20:15               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              15/2/014

ΩΡΑ:   18:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   17:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

1η  αγωνιστική                        Δευτέρα                                               17/2/014

ΩΡΑ:   21:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              15/2/014

ΩΡΑ:   14:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              15/2/014

ΩΡΑ:   21:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   12:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   21:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 22ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2012-2013

Υποβιβάστηκε και μαθηματικά ο ΓΣ Ηλιούπολης

Οριστικοποιήθηκε και μαθηματικά ο υποβιβασμός του ΓΣ Ηλιούπολης στην Α2 κατηγορία Ανδρών της υδατοσφαίρισης. Οι Ηλιουπολίτες ηττήθηκαν με 11-3 από τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών και μετά από μια σεζόν εμπειριών στα μεγάλα υδάτινα σαλόνια, επιστρέφουν στη δεύτερη κατηγορία.

Οι ερυθρόλευκοι ολοκληρώνουν την κανονική περίοδο με το απόλυτο των νικών (22 στα 22) και φυσικά με την πρωτιά, που έχουν εξασφαλίσει από την προηγούμενη αγωνιστική, θα έχουν το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ, στην πρώτη φάση των οποίων θα αντιμετωπίσουν τον ΝΟ Αργοστολίου. 

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-11

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 0-1, 2-2, 1-6, 0-2

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Νίκος Καραμάνης): Εκιντζόγλου, Κοντογιώργος, Φαναριώρογου, Χαλιάσος, Μυλωνάκης, Κωνσταντόπουλος, Παπαδογιάννης, Λάζαρης 1, Ματαράγκας, Γκαραγκούνης 1, Σαρρής, Οικονόμου, Κάρμαλης, Κοπελιάδης, Φωτόπουλος 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Χουχούλης, Δελακάς, Μάζης 2, Καπότσης, Φουντούλης Ι. 3, Ποντικέας, Μπλάνης 1, Ντόσκας, Μουρίκης 2, Δερβίσης, Μάλιαρακ 2, Σχίζας 1, Φλώρος, Καλογεράκος, Αργυρόπουλος.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Βόσικας

Αλυτάρχης: Πέτρος Εγωγιάννης

Νίκη του ΝΟ Χίου

Εύκολη νίκη πέτυχε ο ΝΟ Χίου στο Ιωνικό κολυμβητήριο του νησιού της μαστίχας με 11-5 επί του ΝΟ Αργοστολίου για την 22η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Α1 Ανδρών.

Οι Κεφαλονίτες κατέβηκαν στη Χίο με ελλιπή σύνθεση και συγκεκριμένα με μόνο εννέα παίκτες, καθώς είχαν εξασφαλίσει την τετράδα και τη συμμετοχή στα πλέι οφ και ο προπονητής τους άφησε πίσω για ξεκούραση βασικούς παίκτες εν όψει των παιχνιδιών της πρώτης φάσης των πλέι οφ με τον Ολυμπιακό, όπου θα έχουν μειονέκτημα έδρας.

Ο ΝΟ Χίου, που είναι οριστικά 3ος, θα αντιμετωπίσει στην πρώτη φάση των πλέι οφ με μειονέκτημα έδρας τον ΝΟ Βουλιαγμένης

Στο τέλος της δεύτερης περιόδου αποβλήθηκε χωρίς αντικαάσταση για βιαιπρογία ο Μητρόπουλος (χτύπησε τον Γαβαλά) και ο ΝΟ Αργοστολίου αγωνίστηκε για 4 λεπτά στην τρίτη περίοδο με έξι παίκτες. Είναι χαρακτηριστικό, όμως, ότι ο προπονητής του ΝΟ Χίου χρησιμοποιούσε για εκείνο το διάστημα στο ματς επίσης μόνο έξι παίκτες.

ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ 11-5

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-3, 1-0, 3-0, 4-2

ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Μπελέγρης): Μισεντζής, Μιράλης 1, Μιμίδης 3, Κατσουλάκης 1, Δεβές, Κανεγίδης, Κανδιόγλοιυ, Κώστας, Ντούλος 1, Φουντούλης Γιώρ. 3, Σωτηριάνος, Γαβαλάς Ι. Σαρρής, Σωτηράκης, Χατζηκυριακάκης 2.

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Πλατίδης, Μητρόπουλος, Στελάτος 1, Κατσιγιάννης, Σαλάχας 1, Παπαδόπουλος, Μπορνάζος Χαραλαμπόπουλος 3, Τραυλός.

Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Κουρέτας

Κέρδισε, αλλά έμεινε εκτός Ευρώπης στην ισοβαθμία ο ΠΑΟΚ

Εύκολη νίκη με 9-3 επί του ΝΟ Χανίων πέτυχε ο ΠΑΟΚ στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης για την 22η και τελευταία αγωνιστική. Ο Δικέφαλος του Βορρά ισοβάθμησε στους 37 βαθμούς με τον 5ο Παναθηναϊκό, αλλά έμεινε 6ος και εκτός Ευρώπης καθώς υστερούσε στις διαφορές στα μεταξύ τους παιχνίδια.

Ο σωμένος από καιρό ΝΟ Χανίων εμφανίστηκε με μόλις οκτώ παίκτες στην αποστολή του στη Θεσσαλονίκη.

ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 9-3

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-0, 0-2, 5-1, 1-0

ΠΑΟΚ (Μανώλης Γούναρης): Κεχαγιάς, Σαρησάββας, Σιταρένιος, Αληχανίδης Μ. 1, Ζιάκα 2, Μυτιληνός, Κόλιανιν, Αληχανίδης Β. 1, Προσινικλής, Χρυσοσπάθης, Παπποστόλου 1, Αργυρός, Κίσσας, Σολανάκης 4, Φοροτζίδης.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Κοκονάς, Σκουμπάκης, Μπατάκης 1, Πετρόχειλος, Χαριτάκης 1, Μαζοκοπάκης 1, Βιζυράκης 1.

Διαιτητές: Σπανούδης, Κλώτσικας

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ράντσος

Ευρώπη με ισοπαλία στο φινάλε ο Παναθηναϊκός

Ισοπαλία 8-8 έληξε το παιχνίδι στο Φάληρο ανάμεσα στον τυπικά γηπεδούχο Παναθηναϊκό και τον Πανιώνιο για την 22η αγωνιστική. Οι πράσινοι πήραν αυτόν τον πόντο με γκολ του Γιώργου Αφρουδάκη (ΦΩΤΟ από το σημερινό ματς) στο φινάλε, ισοβάθμησαν με τον ΠΑΟΚ, αλλά ευνοήθηκαν και πήραν εκείνοι την προνομιούχο 5η θέση που δίνει ευρωπαϊκή έξοδο. Ο Πανιώνιος είχε σωθεί από την προηγούμενη αγωνιστική.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι Νεοσμυρνιώτες προηγήθηκαν με 8-6, αλλά ο Παναθηναϊκός κατάφερε στο φινάλε να πάρει αυτό που ήθελε με γκολ του Νικήτα Κόχειλα (που μείωσε 8-7) και του Γιώργου Αφρουδάκη που ισοφάρισε στα 14 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 8-8

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-1, 3-2, 2-2, 2-3.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Μιχάλης Λαζαρίδης): Λέντζος, Σιδέρης, Γερακούδης, Κόχειλας Ν. 1, Κουρλιάφτης Δερμιτζάκης 1, Παπαδόγκωνας 1, Κονταξής, Αφρουδάκης Γ. 4, Αφρουδάκης Ζ., Κατσαούνης 1, Δρεμιτζάκης Χρ., Οικονομίδης, Παρασκευόπουλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αλέκος Βάσσος): Τζωρτζάτος, Αναστασιάδης 1, Λύκαρης Λ., Κουτσιαλής Χρ. 3, Θωμάκος 1, Τζαμαντάκης, Φούτρης,Σάκιτς 1, Αλβέρτης, Φωτίου, Αλεξάκης, Γαβαλάς Γ. 2, Γαρταγάης, Καρακάσης, Κουκής.

Διαιτητές: Μπιράκης, Κραβαρίτης

Αλυτάρχης: Τάκης Λαγαρός

Φινάλε με εύκολη νίκη ο ΝΑΟ Κέρκυρας 

Με άνετη νίκη στην έδρα του με 16-9 επί του υποβιβασμένου ΝΟ Πατρών για την 22η αγωνιστική ολοκλήρωσε την πετυχημένη τελικά γι αυτόν σεζόν ο ΝΑΟ Κέρκυρας παίρνοντας την 7η θέση στην τελική κατάταξη.

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 16-9

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 4-3, 4-2, 3-2, 5-2

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Μίλαν Τζώρτζεβιτς): Γαλανόπουλος, Γαλανός 5, Μεζίλης, Μίσκοβιτς 2, Παυλίδης 3, Καλούδης, Βογιατζόγλου 3, Νάτσης, Πουλίδας 1, Ζαρκαντζάς 1, Αποσκίτης 1, Τριαντάφυλλος, Παπασπυρόπουλος, Κουλούρης, Σουπιώνης.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Κώστας Σακκαλής): Αγιαννιτόπουλος, Δανουρδής 2, Πολλάτος 1, Πισσίας 1, Ξανθόπουλος, Τοράκης 3, Φύκουρας, Μπέκοβιτς 2, Λεβεντάκος, Γκότσης, Λιβαθηνός, Χρυσανθόπουλος, Γουργουλέτης, Καλίτσης, Μανίκας.

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Κυράνης

Αλυτάρχης: Γιώργος Κατσαρός

Άνετα ο ΝΟ Βουλιαγμένης

Νικηφόρα και με άνεση ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών ο ΝΟ Βουλιαγμένης που επικράτησε εύκολα με 16-2 του Παλαιού Φαλήρου στο κολυμβητήριο του Λαιμού για την 22η αγωνιστική. Οι μπέμπηδες του ΝΟΒ, που πήραν τη 2η θέση της βαθμολογίας, θα αντιμετωπίσουν στην πρώτη φάση των πλέι οφ τον ΝΟ Χίου με πλεονέκτημα έδρας.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – Π. ΦΑΛΗΡΟ 16-2

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 4-0, 4-0, 4-1, 4-1.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Τεό Λοράντος): Τσαλκάνης, Μυλωνάκης, Χατζηδάκης, Καπετανάκης 1, Ελμισιάν 2, Βελώνιας 2, Αφρουδάκης Χρ. 3, Βλαχόπουλος 4, Μαυρωτάς, Τίγκας 1, Βουλγαράκης 1, Ποταμιάνος, Μασμανίδης 2.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Κώστας Λούδης): Σαλτερής, Φλώρος Αν., Παπανικολάου, Ξενάκης, Σιώνης 1, Τζαβάρας, Παναγούλης, Βερύκοκος, Ενλοου, Πανταζής, Σίμος, Τσαγκάρης, Σπηλιωτόπουλος, Πανόπουλος 1, Σιμώνης.

Διαιτητές: Ποσποτίκης, Στεφανάκης

Αλυτάρχης: Τάσος Πολυζωγόπουλος

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 21ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2012-2013

Πέρασε νικηφόρα από την Πάτρα ο ΝΟ Χανίων

Παρότι ταξίδεψε με μόλις οκτώ παίκτες στην αποστολή, ο ΝΟ Χανίων πήρε εύκολα τη νίκη στην Πάτρα επί του υποβιβασμένου ΝΟ Πατρών με 13-8, για την 21η αγωνιστική της Α1 Ανδρών και κρατάει την 7η θέση της βαθμολογίας.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 8-13

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-5, 2-4, 4-2, 0-2

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Κώστας Σακκαλής): Αγιαννιτόπουλος, Δανούρδης 1, Πολάτος, Κανελλόπουλος 4, Ξανθόπουλος, Τοράκης 2, Φύκουρας, Μπέκοβιτς, Λεβεντάκος, Γκότσης, Πίσσιας 1, Μανίκας, Γουργουλέτης, Χρυσανθόπουλος, Λουκόπουλος.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Κοκονάς, Σκουμπάκης 1, Μπατάκης 3, Πετρόχειλος 1, Χαριτάκης 5, Μαζοκοπάκης, Βιζυράκης 3.

Διαιτητές: Βασιλείου, Κουρέτας

Αλυτάρχης: Θόδωρος Μπλούδρος

Σφράγισε πρωτιά με θρίαμβο στο ντέρμπι ο Ολυμπιακός

Απτόητος ο Ολυμπιακός νίκησε και στο μεγάλο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών στην υδατοσφαίριση τον ΝΟ Βουλιαγμένης με 9-4 στο κολυμβητήριο του Πειραιά. Ετσι οι ερυθρόλευκοι, όχι μόνο διατήρησαν το απόλυτο των νικών (21 στα 21), αλλά σφράγισαν και μαθηματικά την πρωτιά στην κανονική περίοδο και το απόλυτο πλεονέκτημα στα πλέι οφ.

Ο Ολυμπιακός επέβαλε από το ξεκίνημα το ρυθμό του και προηγήθηκε με 5-1. Ο ΝΟΒ μείωσε σε 6-4, αλλά μέχρι εκεί.

Από τον ΝΟΒ έλειπε ο Αλέξανδρος Γούνας του οποίου ο τραυματισμός στο δεξί κύριο προσαγωγό αποδείχθηκε πιο σοβαρός απ’ ότι έδειχνε αρχικά. Ο διεθνής περιφερειακός, μετά την μαγνητική τομογραφία στην οποία υποβλήθηκε, ακολουθεί ειδική θεραπεία κάνοντας αγώνα δρόμου για να προλάβει το φάιναλ φορ του κυπέλλου, τους τελικούς του πρωταθλήματος και τις υποχρεώσεις με την εθνική ομάδα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 9-4

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-0, 3-3, 2-1, 1-0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Δεληγιάννης, Δελακάς 3, Μάζης, Καπότσης 1, Φουντούλης Ι. 2, Ποντικέας, Μπλάνης, Ντόσκας 1, Μουρίκης 1, Δερβίσης, Μάγιαρακ 1, Σχίζας, Φλώρος Χρ., Καλογεράκος, Αργυρόπουλος,

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Τεό Λοράντος): Τσαλκάνης, Μυλωνάκης 2, Χατζηδάκης, Κομάντινα, Ελμισιάν 1, Βελώνιας, Αφρουδάκης Χρ., Βλαχόπουλος, Μαυρωτάς, Τίγκας 1, Βουλγαράκης, Πρωτονοτάριος, Ποταμιάνος, Μασμανίδης.

Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Σταυρίδης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

Νίκη στο Φάληρο ο ΝΟ Χίου

Ο ΝΟ Χίου επικράτησε του Παλαιού Φαλήρου με 12-8 στο Ρέστειο κολυμβητήριο για την 21η αγωνιστική της Α1 Ανδρών. Η ομάδα της μαστίχας διατηρείται στην 3η θέση της βαθμολογίας, ενώ το Π. Φάληρο, παρά την εντός έδρας ήττα του, δεν φαίνεται να κινδυνεύει πλέον μετά την ήττα του ΓΣ Ηλιούπολης στο Ποσειδώνιο την ίδια ώρα (ακολουθεί ρεπορτάζ και γι αυτό το ματς).

Π. ΦΑΛΗΡΟ – ΝΟ ΧΙΟΥ 8-12

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-1, 1-5, 3-3, 3-3

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κώστας Λούδης): Χρονόπουλος, Φλώρος Αν. 1, Καπότσης, Ξενάκης, Σιώνης 2, Τζαβάρας, Παναγούλης, Βερύκοκος 2, Ενλοου 1, Πανταζής, Σίμος, Τσαγκάρης 2, Σπηλιωτόπουλος, Σιμώνης, Σαλτερής

ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Μπελέγρης): Καραμπέτσος, Μιράλης 5, Μιμίδης 1, Δεβές, Κόχειλας 2, Θεοδωρόπουλος 2, Βιττέλας 1, Σωτηριανός, Φουντούλης Γιωρ. 1, Μπεριστιάνος, Γαβαλάς Ι., Χατζηκυριακάκης.

Διαιτητές: Ποσποτίκης, Θωμάς

Αλυτάρχης: Κώστας Καραμουσουλάκης

Καταδικαστική ήττα για ΓΣ Ηλιούπολης

Η ήττα με 14-9 που γνώρισε ο ΓΣ Ηλιούπολης από τον ΠΑΟΚ στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο, για την 21η αγωνιστική της Α1 Ανδρών, τον καταδικάζει – εκτός συγκλονιστικού απροοόπτου – στον υποβιβασμό του στην Α2 κατηγορία.

Η ομάδα της Ηλιούπολης, που γνώρισε φέτος την εμπειρία των μεγάλων υδάτινων σαλονιών, φαίνεται ότι θα επιστρέψει μετά από ένα χρόνο στη δεύτερη κατηγορία, καθώς παρέμεινε με 15 βαθμούς στην 11η και προτελευταία θέση της βαθμολογίας και, λογικά, θεωρείται πολύ δύσκολο, έως απίθανο, να πάρει νίκη κόντρα στον πρωτοπόρο και αήττητο Ολυμπιακό στην τελευταία αγωνιστική και να εξαντλήσει πιθανές μαθηματικές πιθανότητες σωτηρίας.

Ο ΠΑΟΚ, εξάλλου, διατηρεί μαθηματικές ελπίδες για την κατάκτηση της 5ης θέσης που σημαίνει ευρωπαϊκή έξοδο.

Στο 3.25 του τέταρτου οκτάλεπτου αποβλήθηκαν χωρίς αντικατάσταση και κόκκινη κάρτα ο Βαχαρέλης του ΠΑΟΚ και ο Κουλιεράκης του ΓΣ Ηλιούπολης για βιαιοπραγία του ενός προς τον άλλον.

ΠΑΟΚ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 14-9

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-0, 3-3, 6-2, 2-4

ΠΑΟΚ (Μανώλης Γούναρης): Κεχαγιάς, Σαρησάββας 1, Μιτελούδης 2, Αληχανίδης Μ. 1, Ζιάκας, Αργυρός, Κόλιανιν 1, Σιταρένιος, Προσινικλής 1, Χρυσοσπάθης 5, Παπαποστόλου 1, Βαχαρέλης 1, Κίσσας, Σολανάκης 1, Φοροτζίδης.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Νίκος Καραμάνης): Εκιντζόγλου, Κοντογιώργος, Φαναριώτογλου, Οικονόμου, Καζάζης 2, Κουλιεράκης 2, Αγγελίδης, Λάζαρης 1, Ματαράγκας, Κάρμαλης, Κολυβάς 1, Γιάγκος, Παπαδογιάννης 1, Κοπελιάδης, Φωτόπουλος 2.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Αδαμάσογλου

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ράντσος

Οριστικά 4άδα και πλέι οφ ο ΝΟ Αργοστολίου

Ο ΝΟ Αργοστολίου, μετά την πρόκρισή του στο φάιναλ φορ του κυπέλλου, κατάφερε να πετύχει και την συμμετοχή του στα πλέι οφ της Α1 Ανδρών για πρώτη φορά στην ιστορία του, κάτι που εκτός των άλλων σημαίνει και σίγουρη ευρωπαϊκή έξοδο.

Οι Κεφαλονίτες νίκησαν τον Παναθηναϊκό στην έδρα τους με 12-9 για την 21η αγωνιστική, σε ένα παιχνίδι που είχε ένταση στο φινάλε και βρέθηκαν μόνοι στην 4η θέση της βαθμολογίας (3 βαθμούς μπροστά από τον Παναθηναϊκό), την οποία δεν χάνουν ό,τι κι αν συμβεί στην τελευταία αγωνιστική καθώς ευνοούνται στην ισοβαθμία με τους πράσινους (είχαν χάσει με δυο γκολ διαφορά στον πρώτο γύρο, 9-7).  

Ο ΝΟΑ πήρε από την αρχή προβάδισμα και το κράτησε μέχρι το φινάλε όπου σύμφωνα, με τα όσα αναφέρονται από το διαιτητή Μπουδραμή στο φύλλο αγώνα: «Στο 0.05 πριν τη λήξη της δ’ περιόδου ήρθε προπονητής του ΠΑΟ Κουντουδιός προς το μέρος μου και μου είπε: «Γι αυτό που έγινε σήμερα θα την πληρώσεις εσύ τη νύφη» και απεβλήθηκε κόκκινη κάρτα. Μετά το τέλος αγώνα ο ίδιος και ο βοηθός του Παπαδημητρακόπουλος (που επίσης είχε αποβληθεί νωρίτερα) πήγαν προς τη γραμματεία και έλεγαν: «Θα το θυμάστε μια ζωή, διαλύσατε τον Παναθηναϊκό. Μην ξαναπατήσετε στο ΟΑΚΑ». Επίσης, επιτέθηκαν φραστικά στον παρατηρητή διαιτητσίας Λάκη Τσαντά. Με την παρέμβαση των πιο ψύχραιμων παικτών και κυρίως του Γιώργου Αφρουδάκη, όπως επίσης και την έγκυρη επέμβαση αστυνομίας απομακρύνθηκαν από το χώρο της πισίνας». Ο αλυτάρχης Σωτήρης Σταθάκης, εξάλλλου, επιφυλάχθηκε να συντάξει σχετική έκθεση.

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 12-9

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-1, 5-4, 2-2, 2-2

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Πλατίδης, Τρίκας, Μητρόπουλος, Στελάτος 1, Μαγουλάς, Σαλάχας 2, Παπαδόπουλος, Κατσιγιάννης, Δουδέσης Π., Μπουρνάζος 3, Χαραλαμπόπουλος 4, Τραυλός, Δουδέσης Ε. 2, Ντότσικας, Λιγνός.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Λέντζος, Σιδέρης 1, Κόχειλας Ν. 2, Κουρλιάφτης, Δερμιτζάκης Δ. 3, Παπαδόγκωνας 1, Κονταξής, Αφρουδάκης Γ., Αφρουδάκης Ζ., Κατσαούνης 2, Δερμιτζάκης Χρ., Παρασκευόπουλος.

Διαιτητές: Μοίραλης, Μπουδραμής

Αλυτάρχης: Σωτήρης Σταθάκης

 Πανηγυρικά την παραμονή ο ΝΑΟ Κέρκυρας

Καθάρισε και τυπικά, αλλά και πανηγυρικά την υπόθεση παραμονής στην Α1 κατηγορία Ανδρών ο ΝΑΟ Κέρκυρας, ό,τι κι αν συμβεί στην τελευταία αγωνιστική. Οι Φαίακες νίκησαν με 9-6 για την 21η αγωνιστική τον Πανιώνιο, μέσα στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, έφτασαν στους 20 βαθμούς και θα παραμείνουν οριστικά και την επόμενη χρονιά στην μεγάλη κατηγορία. Αλλά και ο Πανιώνιος, παρά την ήττα, δεν κινδυνεύει πλέον.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 6-9

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-2, 2-1, 1-3, 1-3

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αλέκος Βάσσος): Τζωρτζάτος, Αναστασιάδης, Λύκαρης Λ., Κουτσιαλής Χρ. 1, Θωμάκος 2, Τζαμαντάκης, Φούτρης 1, Σάκιτς, Αλβέρτης, Φωτίου, Αλεξάκης, Γαβαλάς Γ. 2, Γαρταγάνης, Καρακάσης, Κουκής.

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Μίλαν Τζώρτζεβιτς): Γαλανόπουλος, Γαλανός 1, Μεζίλης, Μίσκοβιτς 2, Παυλίδης, 1, Καλούδης 1, Βογιατζόγλου 3, Πουλίδας, Ζαρκαντζάς 1, Αποσκίτης, Παπασπυρόποουλος, Κραουνάκης

Διαιτητές: Σκαλοχωρίτης, Κατσαρός

Αλυτάρχης: Πέτρος Εγωγιάννης

 Πηγή:www.koe.org.gr

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 21ΗΣ ΚΑΙ 22ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2012-2013

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών συνεχίζεται αύριο Σάββατο (20/4) με την διεξαγωγή της 21ης αγωνιστικής. Η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ολοκληρώνεται την προσεχή Δευτέρα (22/4) με τα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των δύο τελευταίων αγωνιστικών:

ΣΑΒΒΑΤΟ 20/4 (21η αγωνιστική):

Κολ. Πειραιά                     18.00     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                                                 (Σταυρόπουλος, Σταυρίδης)

Κολ. Ποσειδώνιο              18.00     ΠΑΟΚ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

                                                                (Κωνσταντινίδης, Αδαμάσογλου)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»     18.00     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

                                                                (Βασιλείου, Κουρέτας)

Κολ. Νέας Σμύρνης         18.00     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

                                                                (Σκαλοχωρίτης, Κατσαρός)

Κολ. Αργοστολίου           18.00     ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

                                                                (Μοίραλης, Μπουδραμής)

Κολ. Π. Φαλήρου             18.00     ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ – ΝΟ ΧΙΟΥ

                                                                (Ποσποτίκης, Θωμάς)

ΔΕΥΤΕΡΑ 22/4 (22η αγωνιστική):

Κολ. Ιωνικό                         18.00     ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

                                                                (Κουρέτας, Μικεδάκης)

Κολ. Π. Φαλήρου             18.00     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                                                (Κουρτίδης, Κραβαρίτης)

Κολ. Κέρκυρας                  18.00     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

                                                                (Αχλαδιώτης, Κυράνης)

Κολ. Ποσειδώνιο              18.00     ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

                                                                (Σπανούδης, Κλώτσικας)

Κολ. Ηλιούπολης              18.00     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                                                (Κωνσταντινίδης, Βόσικας)

Κολ. Βουλιαγμένης         18.00     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

                                                                (Ποσποτίκης, Στεφανάκης)

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 20ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2012-2013

 

Βήμα για τη σωτηρία ο Πανιώνιος

 

Σπουδαίο διπλό πήρε, έστω και δύσκολα, ο Πανιώνιος στο κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας για την 20η αγωνιστική της Α1 Ανδρών. Οι Νεοσμυρνιώτες νίκησαν με 11-10 τον καταδικασμένο σε υποβιβασμό ΝΟ Πατρών και φτάνοντας στους 18 βαθμούς δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε, βλέπουν πλέον την προοπτική της παραμονής τους πολύ κοντά και αναμένουν τη μαθηματική επιβεβαίωση.

 

Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν απειλητικοί και μάλιστα κατάφεραν να προηγηθούν (5-3), εκμεταλλευόμενοι και το άγχος των φιλοξενούμενων. Οι παίκτες του Πανιωνίου, όμως, έκαναν την ανατροπή και πέρασαν με 11-9 μέχρι λίγο πριν το φινάλε οπότε και οι Πατρινοί μείωσαν στο τελικό 11-10.

 

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10-11

 

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-2, 5-4, 1-3, 3-2

 

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Κώστας Σακκαλής): Αγιαννιτόπουλος, Δανούρδης 1, Πολάτος 1, Κανελλόπουλος 2, Ξανθόπουλος, Τοράκης 2, Καλίτσης, Μπέκοβιτς, 2, Λεβεντάκος 1, Μανίκας, Πίσσιας 1, Χρυσανθόπουλος, Γουργουλέτης, Λιμαράκης, Λουκόπουλος.

 

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αλέκος Βάσσος): Τζωρταζάτος, Αναστασιάδης 3, Λύκαρης Λ., Κουτσιαλής Χρ. 3, Θωμάκος, Τζαμαντάκης 1, Φούτρης, Σάκιτς 2, Αλβέρτης 1, Φωτίου 1, Αλεξάκης, Γαβαλάς Γ., Γαρταγάνης, Καρακάσης, Μανδηλάρης.

 

Διαιτητές: Σταυρίδης, Κωνσταντινίδης

 

Αλυτάρχης: Μπλούδρος

 

Παίζει την 4άδα με ΝΟ Αργοστολίου ο Παναθηναϊκός

 

Ο Παναθηναϊκός νίκησε, ως τυπικά γηπεδούχος στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, με 11-7 το Παλαιό Φάληρο, στο ματς που έκλεισε την 20η αγωνιστική της Α1 Ανδρών. Οι πράσινοι ισοβάθμησαν, έτσι, στην 4η θέση της βαθμολογίας με τον ΝΟ Αργοστολίου (στους 36 βαθμούς) και περιμένουν τη μεταξύ τους αναμέτρηση στην επόμενη (21η) και προτελευταία αγωνιστική, από το αποτέλεσμα της οποίας θα εξαρτηθεί σε μεγάλο βαθμό ποιος θα μπει στην τελική τετράδα των πλέι οφ.

 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – Π. ΦΑΛΗΡΟ 11-7

 

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 5-1, 3-2, 1-2, 2-2

 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Λέντζος, Σιδέρης, Γερακούδης, Κόχειλας Ν., Κουρλιάφτης 1, Δερμιτζάκης Δ. 5, Παπαδόγκωνας 1, Κονταξής, Αφρουδάκης Γ. 1, Αφρουδάκης Ζ. 1, Κατσαούνης 1, Δερμιτζάκης 1, Οικονομίδης, Παρασκευόπουλος.

 

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κώστας Λούδης): Χρονόπουλος, Φλώρος Αν. 1, Δραγώνας, Ξενάκης, Σιώνης 1, Τζαβάρας, Παναγούλης 1, Βερύκοκος, Ενλοου 2, Πανταζής, Σίμος 1, Τσαγκάρης, Σπηλιωτόπουλος, Σιμώνης 1, Σαλτερής.

 

Διαιτητές: Μπιράκης, Δαμιανάκης

 

Αλυτάρχης: Τάσος Πολυζωγόπουλος

Ισοπαλία ο ΝΑΟ Κέρκυρας

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις ο ΝΑΟ Κέρκυρας και ο ΝΟ Αργοστολίου, που ήλθαν ισόπαλοι 8-8, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών στο κολυμβητήριο του νησιού των Φαιάκων. Ένα αποτέλεσμα που δίνει μόνο από έναν βαθμό στην προσπάθεια που κάνει ο καθένας από τους δυο για διαφορετικούς στόχους, στους μεν Κερκυραίους στη μάχη για τη σωτηρία, στους δε Κεφαλονίτες για την είσοσο στα πλέι οφ.

Το ντέρμπι των Ιόνιων νήσων είχε συγκλονιστική εξέλιξη. Ο ΝΟ Αργοστολίου προηγήθηκε με 4-1, αλλά οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν και πέρασαν μπροστά στο 5.10 πριν τη λήξη με 8-7 (σκόρερ ο πρωταγωνιστής τους στο σημερινό ματς Βογιατζόγλου). Οι Κεφαλονίτες, όμως, ισοφάρισαν στο τελικό 8-8 με τον Κατσιγιάννη 2.37 πριν το φινάλε.

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ 8-8

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-4, 2-2, 2-0, 3-2

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Σπύρος Καρδόνας): Γαλανόπουλος, Γαλανός, Μίσκοβιτς, Μεζίλης 1, Παυλίδης 2, Καλούδης, Βογιατζόγλου 5, Νάτσης, Πουλίδας, Ζαρκαντζάς, Αποσκίτης, Τριαντάφυλλος, Παπασπυρόπουλος, Μελιδονιώτης, Τάτας.

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ (Θόδωρος Ανδρεάκος): Πλατίδης, Τρίκας, Μητρόπουλος, Στελάτος 2, Κατσιγιάννης 1, Σαλάχας 1, Παπαδόπουλος, Δουδέσης Π., Μπουρνάζος 1, Χαραλαμπόπουλος 2, Τραυλός, Δουδέσης Ε. 1, Μάναλης.

Διαιτητές: Σπανούδης, Αχλαδιώτης

Αλυτάρχης: Κώστας Λιαπίκος

Πέρασε εύκολα και από τη Χίο ο Ολυμπιακός

Ούτε στην παραδοσιακά δύσκολη έδρα του ΝΟ Χίου συνάντησε κάποιο πρόβλημα ο πρωτοπόρος της Α1 Ανδρών Ολυμπιακός που πέρασε νικηφόρα με 12-4 στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής.

Οι ερυθρόλευκοι διατήρησαν το απόλυτο των νικών (20 στα 20) και θέλουν μια ακόμα στις τελευταίες δυο αγωνιστικές (είτε στο επερχόμενο ντέρμπι με ΝΟΒ στην επόμενη 21η είτε με τον ΓΣ Ηλιούπολης στην τελευταία) για να εξασφαλίσουν και μαθηματικά την πρωτιά της κανονικής περιόδου. Οι Χιώτες, παρά την ήττα, δεν φαίνεται ότι μπορούν να χάσουν την 3η θέση. 

ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 4-12

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-5, 1-2, 1-3, 1-2

ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Μπελέγρης): Καραμπέτσος, Μιράλης 1, Μιμίδης, Κατσουλάκης, Κόχειλας Ι., Θεοδωρόποιυλος, Κανδιόγλου 1, Δεβές, Ντούλος, Φουντούλης Γιώρ. 2, Μπεριστιάνος, Γαβαλάς Ι., Μισεντζής, Κώστας, Χατζηκυριακάκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Δεληγιάννης, Δερβίσης 1, Μάζης 2, Καπότσης 2, Φουντούλης Ι. 2, Ποντικέας 1, Μπλάνης, Ντόσκας, Μουρίκης 1, Κολόμβος, Μάγιαρακ 3, Σχίζας, Φλώρος Αν.

Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Μπουδραμής

Αλυτάρχης: Γιώργος Κατσαρός

Βαθμό στα Χανιά ο ΓΣ Ηλιούπολης

Τον βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να πάρει ο ΓΣ Ηλιούπολης στο φινάλε του αγώνα του με τον ΝΟ Χανίων στην Κρήτη (5-5) για την 20η αγωνιστική της Α1 Ανδρών και να ελπίζει ακόμα (τουλάχιστον μαθηματικά) στη σωτηρία του, εξαντλώντας τις όποιες πιθανότητές του στις τελευταίες δυο αγωνιστικές. Οι Χανιώτες με τον βαθμό που πήραν έφτασαν τους 19 και δύσκολα, πλέον, θα κινδυνέψουν.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και με 5-3. Οι Ηλιουπολίτες, όμως, δεν το έβαλαν κάτω και μείωσαν με τον Κουλιερακη σε 5-4, ενώ ο Φαναριώτογλου ισοφάρισε στο τελικό 5-6, στα 7 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 5-5

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 1-0, 0-1, 2-3

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Κοκονάς, Σολογάνης, Μπιτσάκης, Παπασηφάκης, Μπατάκης 2, Πετρόχειλος, Χαριτάκης, Μαζοκοπάκης, Βιζυράκης 1, Βλοντάκης 2, Σκουμπάκης, Χατζηδάκης, Μιγιάκης, Κουμής.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Νίκος Καραμάνης): Εκιντζόγλου, Κοντογιώργος, Φαναριώτογλου 1, Καζάζης, Κουλιεράκης 2, Αγγελίδης, Λάζαρης 1, Ματαράγκας, Κολυβάς, Γιάγκος 1, Παπαδογιάννης, Κοπελιάδης, Φωτόπουλος.

Διαιτητές: Σκαλοχωρίτης, Βασιλείου

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

Πηγή:www.koe.org.gr

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 20ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2012-2013

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, συνεχίζεται αύριο (17/4 με τα παιχνίδια της 20ής αγωνιστικής.

Σημειώνεται ότι ένα παιχνίδι του προγράμματος, έχει ήδη διεξαχθεί (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΟΚ 11-5, 7 Απριλίου)

Το αυριανό πρόγραμμα:

Κολ. Κέρκυρας           15.30   ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

                                                (Σπανούδης,Αχλαδιώτης)

Κολ. Ιωνικό                16.30   ΝΟ ΧΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

                                                (Σταυρόπουλος, Μπουδραμής)

Κολ. Χανίων               17.00   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

                                                (Σκαλοχωρίτης, Βασιλείου)

Κολ. «Αντ. Πεπανός»  19.30   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

                                                (Σταυρίδης, Κωνσταντινίδης)

Κολ. Ηλιούπολης        21.30   ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

                                                (Μπιράκης, Δαμιανάκης)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 19ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2012-2013

Επανήλθε στην τετράδα ο ΝΟ Αργοστολίου

Στην 4η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών φιγουράρει και πάλι ο ΝΟ Αργοστολίου που βλέπει εφικτό το στόχο της συμμετοχής στα πλέι οφ και πιο κοντά την υπόθεση εξόδου στην Ευρώπη για πρώτη φορά στην ιστορία του.

Η ομάδα της Κεφαλονιάς, ως τυπικά γηπεδούχος στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης, νίκησε με 15-8 τον ουραγό και καταδικασμένο σε υποβιβασμό ΝΟ Πατρών, στο ματς που έκλεισε σήμερα την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος και βρίσκεται, μάλιστα, 2 βαθμούς μπροστά από τον Παναθηναϊκό (με τον οποίο θα αναμετρηθούν στην Κεφαλονιά την μεθεπόμενη 21η αγωνιστική).

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 15-8

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 4-2, 3-3, 3-1, 5-2

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Πλατίδης, Τρίκας, Μητρόπουλος, Στελάτος 2, Σαλάχας 1, Παπαδόπουλος 1, Κατσιγιάννης, Δουδέσης Π., Μπουρνάζος 4, Χαραλαμπόπουλος 3, Τραυλός, Δουδέσης Ε. 4, Ντότσικας, Μάναλης.

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Κώστας Σακκαλής): Αγιαννιτόπουλος, Δανούρδης 4, Πολάτος, Κανελλόπουλος, Ξανθόπουλος, Τοράκης, Πανουτσόπουλος 1, Μπέκοβιτς 3, Λεβεντάκος, Γκότσης, Πίσσιας, Λιβαθηνός, Γουργουλέτης, Μανίκας, Λουκόπουλος.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Κωνσταντινίδης

Αλυτάρχης: Τάσος Πολυζωγόπουλος

Πέρασε από την έδρα του ΠΑΟΚ ο ΝΟ Χίου

Νικηφόρα πέρασε από το Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης ο ΝΟ Χίου καθώς επιβλήθηκε με 12-10 του ΠΑΟΚ στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών.

Η ομάδα του νησιού της μαστίχας παραμένει έτσι μόνη στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ ο ΠΑΟΚ χάνει κάποιο έδαφος στη διεκδίκηση της εισόδου στην τετράδα.

Οι Χιώτες επέβαλαν το ρυθμό τους στο πρώτο οκτάλεπτο και πήραν ένα προβάδισμα δύο γκολ. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ απείλησε, αλλά δεν κατάφερε παρά να μειώσει στο ένα γκολ. Οι παίκτες του Μπελέγρη με πλουραλισμό στην επίθεση κρατούσαν πάντα το προβάδισμα και τελικά έφτασαν στο 12-10 υπέρ τους.

ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΙΟΥ 10-12

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-5, 2-3, 4-4, 1-0

ΠΑΟΚ (Μανώλης Γούναρης): Κεχαγιάς Ε.. Σαρησάββας 3, Μιτελούδης, Αληχανίδης Μ. 1, Ζιάκας, Σιταρένιος 1, Κόλιανιν 2, Αληχανίδης Β., Προσινικλής, Χρυσοσπάθης 1, Αργυρός, Βαχαρέλης, Φοροσίδης, Σολανάκης 2, Κίσσας.

ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Μπελέγρης): Καραμπέτσος, Μιράλης 3, Μιμίδης 2, Κατσουλάκης, Κόχειλας 1, Θεοδωρόπουλος 1, Κανδιόγλου, Βιτέλας, Ντούλος 1, Φουντούλης Γιώρ. 2, Σωτηριανός 1, Γαβαλάς Ι., Χατζηκυριακάκης 1.

Διαιτητές: Αδαμάσογλου, Μονιούδης

Αλυτάρχης: Μιχάλης Ράντσος

Νίκη σωτηρίας ο ΝΟ Χανίων στη Νέα Σμύρνη

Τεράστια εκτός έδρας νίκη που ουσιαστικά του εξασφαλίζει την παραμονή του στην κατηγορία, πέτυχε ο ΝΟ Χανίων στη Νέα Σμύρνη. Οι Χανιώτες, με πρωταγωνιστή τον Αντώνη Βλοντάκη (ΦΩΤΟ), επιβλήθηκαν με 5-4 του Πανιωνίου για την 19η αγωνιστική της Α1 Ανδρών, έφτασαν τους 18 βαθμούς και έβαλαν δύσκολα στον αντίπαλό τους που βλέπει, πλέον, κατάματα τον κίνδυνο του υποβιβασμού. Οι κυανέρυθροι της Νέας Σμύρνης, βέβαια, έχουν την επόμενη αγωνιστική το ματς με τον καταδιασμένο ΝΟΠ στην Πάτρα και ελπίζουν ότι μπορούν να το πάρουν και να κάνουν άλμα σωτηρίας.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 4-5

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 1-3, 1-1, 0-0

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Αλέκος Βάσσος): Τζωρτζάτος, Αναστασιάδης 1, Λύκαρης Λ., Κουτσιαλής Χρ. 1, Θωμάκος, Τζαμαντάκης, Φούτρης, Σάκιτς 2, Αλβέρτης, Φωτίου, Αλεξάκης, Γαβαλάς Γ., Γαρταγάνης, Καρακάσης, Κουκής.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Κοκονάς, Μιγιάκης, Μπιτσάκης, Παπασηφάκης, Μπατάκης, Πετρόχειλος, Χαριτάκης, Μαζοκοπάκης, Βιζυράκης 1, Βλοντάκης 3, Σκουμπάκης 1, Κουμής.

Διαιτητές: Σκαλοχωρίτης, Αχλαδιώτης

Αλυτάρχης: Πέτρος Εγωγιάννης

Μένει στα σαλόνια το Παλαιό Φάληρο

Την πιο καθοριστική νίκη της σεζόν πέτυχε στην έδρα του το Παλαιό Φάληρο, που επικράτησε με 6-3 του ΝΑΟ Κέρκυρας στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών κι έκανε το τεράστιο βήμα για την παραμονή του στα μεγάλα σαλόνια της υδατοσφαίρισης.

Η ομάδα του Κώστα Λούδη, που έφτασε κι αυτή στους 18 βαθμούς, ήταν κυρίαρχη στο ματς και έφτασε δίκαια στη νίκη, επί ενός ΝΑΟ Κέρκυρας που κατέβηκε με 11 παίκτες και μπορεί να φαίνεται ότι μπαίνει σε περιπέτειες, αλλά έχει το ματς κόντρα στον καταδικασμένο ΝΟΠ την τελευταία αγωνιστική στην έδρα του, το οποίο ελπίζει να κερδίσει για να εξασφαλίσει τη σωτηρία.

Με κόκκινη κάρτα αποβλήθηκε στο 2.53 πριν τη λήξη του αγώνα ο προπονητής του ΝΑΟ Κέρκυρας Μίλαν Τζώρτζεβιτς για έντονη διαμαρτυρία.

Π. ΦΑΛΗΡΟ – ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑ 6-3

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 3-1, 1-0, 0-1.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κώστας Λούδης): Χρονόπουλος, Φλώρος Α., Δραγώνας, Ξενάκης 1, Σιώνης 3, Τζαβάρας, Παναγούλης, Βερύκοκος, Ενλοου 2, Καπότσης, Σίμος, Τσαγκάρης, Σπηλιωτόπουλος, Αμπατζόγλου, Σαλτερής.

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Μίλαν Τζώρτζεβιτς): Γαλανόπουλος, Γαλανός, Μεζίλης, Μίσκοβιτς 1, Παυλίδης, Καλούδης, Βογιατζόγλου 1, Ζαρκαντζάς 1, Αποσκίτης, Παπασπυρόπουλος, Κραουνάκης.

Δαιιτητές: Σταυρόπουλος, Σπανούδης

Αλυτάρχης: Τάκης Λαγαρός

Νίκη του ΝΟ Βουλιαγμένης στην Ηλιούπολη

Εύκολο πέρασμα από την Ηλιούπολη έκανε ο ΝΟ Βουλιαγμένης. Οι «μπέμπηδες» του ΝΟΒ έφτασαν στη νίκη με 10-5, σε ρυθμούς ρελαντί, επί του ΓΣ Ηλιούπολης για την 19η αγωνιστική ττης Α1 Ανδρών και κρατούν σταθερά την 2η θέση της βαθμολογίας (με ένα ματς περισσότερο), λίγες ημέρες πριν να υποδεχτούν την ισπανική Μπαρτσελονέτα στον μεταξύ τους πρώτο προημιτελικό του ευρωπαϊκού τσάμπιονς λιγκ.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 5-10

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 2-2, 1-3, 0-4

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Νίκος Καραμάνης): Εκιντζόγλου, Καρμάλης, Φαναριώρογλου, Καζάζης, Κουλιεράκης 1, Αγγελίδης, Λάζαρης 3, Ματαράγκας, Κωνσταντόπουλος 1, Κολυβάς, Γιάγκος, Παπαδογιάννης, Κοπελιάδης, Φωτόπουλος.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Τεό Λοράντος): Τσαλκάνης, Μυλωνάκης 1, Χατζηδάκης 1, Κομάντινα 1, Βελώνιας, Αφρουδάκης Χρ. 2, Καρούντζος, Βλαχόπουλος, Γούνας, Τίγκας 2, Βουλγαράκης 3, Πρωτονοτάριος, Ποταμιάνος, Μασμανίδης.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Μικεδάκης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Άνετα ο Ολυμπιακός

Πολύ εύκολα καθάρισε με τον «αιώνιο» αντίπαλό του ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός στο αποψινό κατ’ ευφημισμόν ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών στην υδατοσφαίριση.

Οι ερυθρόλευκοι νίκησαν με 17-5 τον Παναθηναϊκό στο κατάμεστο κολυμβητήριο του Πειραιά, διατήρησαν το απόλυτο των νικών (19 στα 19) και παραμένουν μόνοι στην κορυφή της βαθμολογίας με δυο βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο ΝΟ Βουλιαγμένης, από τον οποίο έχουν κι ένα ματς λιγότερο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 17-5

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 4-1, 3-2, 6-2, 4-0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοθωρής Βλάχος): Δεληγιάννης, Δερβίσης, Μάζης 2, Καπότσης 2, Φουντούλης Ι. 4, Ποντικέας 1, Μπλάνης 1, Ντόσκας 1, Μουρίκης, Κολόμβος 4, Μάγιαρακ 1, Σχίζας 1, Φλώρος, Καλογεράκος, Αργυρόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Λέντζος, Σιδέρης, Γερακοδης, Κόχειλας Ν. 1, Κουρλιάφτης, Δερμιτζάκης Δ.1, Παπαδόγκωνας 2, Κονταξής, Αφρουδάκης Γ. 1, Αφρουδάκης Ζ., Κατσαούνης, Δερμιτζάκης Χρ., Παρασκευόπουλος.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

 Πηγή:www.koe.org.gr