Ετικέτα: ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ OPEN WATER 2016,9-11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΙΟΜΠΙΝΟ-ΙΤΑΛΙΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Η 12η θέση της Νεφέλης Γιαννοπούλου ήταν η καλύτερη μεταξύ των έξι Ελλήνων πρωταθλητών που συμμετείχαν στην πρώτη ημέρα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κολύμβησης Ανοικτής Θαλάσσης του Πιομπίνο της Ιταλίας. Οι νεαροί κολυμβητές κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια για να πετύχουν τις καλύτερες δυνατές επιδόσεις και αυτοί οι αγώνες είναι πολύ σημαντικοί για την εξελικτική του πορεία, αφού προσθέτουν παραστάσεις και εμπειρίες από μεγάλες διοργανώσεις.

12η η Νεφέλη Γιαννοπούλου

Η Νεφέλη Γιαννοπούλου τερμάτισε στην 12η θέση του αγωνίσματος των 5 χιλιομέτρων στις ηλικίες των 14-15 με χρόνο 1:04.56.0. Στην μάχη της κορυφής έγινε πολύ μεγάλος αγώνας, με την Ιταλίδα Τζούλια Σάλιν να τερματίζει στην πρώτη θέση σε χρόνο 1:02:59.9, μόλις 0.8 μπροστά από την Ισπανίδα Άλμπα Ρομέρο. Τρίτη με χρόνο 1:03:02.7 ήταν Τζούλια Μπέρτον από την Ιταλία.

16η και 18η θέση για Στούρα και Εγγλεζάκη

Στους αγώνες των αγοριών της ίδιας ηλικιακής κατηγορίας ο Γιάννης Στούρας και ο Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης κατέλαβαν την 16η και 18η θέση αντίστοιχα.

Ο Γιάννης Στούρας τερμάτισε σε χρόνο 1:01:10.8 και ο Κωνσταντίνος Εγγλεζάκης σε χρόνο 1:02:04.1. Την πρώτη θέση πήρε ο Ζαν Μπαπτιστ Κλουσμάν από την Γαλλία με 58:50, ενώ στο δεύτερο και στο τρίτο σκαλί του βάθρου θα ανέβουν δύο Ιταλοί. Ο Σαμουέλε Ρινάλντι κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο με χρόνο 58:54.8 και ο Μικέλε Σάσι το χάλκινο τερματίζοντας σε 59:00.9.

18η η Κρητικού, 25η η Γρίβα

Την 18η και 25η θέση αντίστοιχα κατέλαβαν η Παρασκευή Κρητικού και η Βασιλική Γρίβα στο αγώνισμα των 7.5 χιλιομέτρων της ηλικιακής κατηγορίας των 16-17 ετών. Η αθλήτρια του Ηρακλή τερμάτισε σε χρόνο 1:48:36.9 ενώ η αθλήτρια του Εθνικού κάλυψε την απόσταση σε 2:04:53.3.

Την πρώτη θέση κατέλαβε η Γιάνκα Γιούχαζ από την Ουγγαρία με 1:38:01.4, ενώ το ασημένιο μετάλλιο πήρε η Ισπανίδα Πόλα Ρουίς με 1:38:03.4. Το χάλκινο μετάλλιο κατέληξε στην Ιταλία και συγκεκριμένα στην Ελεονόρα Μπρότο με 1:38:08.6.

28ος ο Χατζηγεωργίου

Την 28η θέση στο αντίστοιχο αγώνισμα (7.5 χιλιόμετρα) των αγοριών ηλικίας 16-17 ετών πήρε ο Κωνσταντίνος Χατζηγεωργίου. Ο νεαρός πρωταθλητής έκανε χρόνο 1:47:38.3.

Το χρυσό μετάλλιο πήρε ο Γάλος Λογκάν Φοντέν με 1:31:28.4 ύστερα από συγκλονιστική μάχη με τον Ρώσο Ιάροσλαβ Ποτάποφ που τερμάτισε τρία εκατοστά του δευτερολέπτου μετά. Στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Νίκολα Ρομπέρτο από την Ιταλία με 1:31.35.8.

Την 15η θέση στα 10 χιλιόμετρα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων Ανοιχτής Θάλασσας που διεξάγεται στο Πιομπίνο της Ιταλίας κατέλαβε ο Αστέριος Δαλδογιάννης.

Ο νεαρός πρωταθλητής αγωνιζόμενος στην κατηγορία των αγοριών 18-19 ετών κάλυψε την απόσταση σε 2:02:01.4. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Ούγγρος Κριστόφ Ραζόφσκι με χρόνο 1:55:40.7, ενώ την δεύτερη θέση πήρε ο Γερμανός Φλόριαν Βέλμπροκ με 1:55:50.5.

Συγκλονιστική μάχη έγινε για την τρίτη θέση, καθώς ο Ιταλός Αντρέα Μάντσι με 1:57:46.6 ξεπέρασε κατά ένα εκατοστό του δευτερολέπτου τον Ισραηλινό Ματάν Ροντίτι που τελικά κατετάγη τέταρτος.

Την ένατη θέση κατέλαβε η ελληνική ομάδα στη σκυταλοδρομία 4Χ1.250μ. (κατηγορία 14-16 ετών) του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος open water Νέων, που διεξάγεται στο Πιομπίνο της Ιταλίας.

Η ελληνική τετράδα, που αποτελούνταν από τους Στούρα, Εγγλεζάκη, Γιαννοπούλου και Κατσιάρα κολύμπησε σε χρόνο 1:02:32.5. Την κούρσα κέρδισε η Ισπανία, με χρόνο 58:52.7.

Χωρίς τη συμμετοχή της ελληνικής ομάδας διεξήχθη η σκυταλοδρομία  4Χ1.250μ, κάτω των 19 ετών, του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος open water Νέων, που διεξάγεται στο Πιομπίνο της Ιταλίας.
 
Η ομάδα μας, που αποτελούνταν από τη Βάσια Γρίβα, τη Βιβή Κρητικού, τον Κωνσταντίνο Χατζηγεωργίου και τον Στέλιο Δαλδογιάννη, δεν κατάφερε να συμμετάσχει στην κούρσα, εξαιτίας τραυματισμών της Γρίβα (χτύπησε δύο φορές στο κεφάλι κατά τη διάρκεια του ατομικού της αγωνίσματος) και των Κρητικού- Χατζηγεωργίου, που αντιμετώπισαν προβλήματα στον ώμο. Η ελληνική ομάδα επιστρέφει σήμερα στην Ελλάδα.

Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΝΕΩΝ OPEN WATER ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,9-11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΙΟΜΠΙΝΟ-ΙΤΑΛΙΑ

Πηγή:aquaplanet.gr

Η τελευταία διοργάνωση της προηγούμενης αγωνιστικής περιόδου, που μετατέθηκε από Ιούλιο για Σεπτέμβριο είναι το ευρωπαϊκό νέων open water στο Πιομπίνο της Ιταλίας. Την Πέμπτη αναχωρεί η ελληνική αποστολή.

Η Ελλάδα θα πάρει μέρος με οκτώ κολυμβητές και κολυμβήτριες σε αυτό το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που είναι για τις κατηγορίες εφήβων, νεανίδων, παίδων και κορασίδων και θα πραγματοποιηθεί στις 9-11 του μήνα. Αφροδίτη Κατσιάρα (Ομαδικό 10χλμ), Βασιλική Γρίβα (7,5 χλμ, Ομαδικό U19), Νεφέλη Γιαννοπούλου (5χλμ, Ομαδικό), Παρασκευή Κρητικού (7,5χλμ, Ομαδικό U19), Κώστας Χατζηγεωργίου (7,5χλμ, Ομαδικό U19),   Κώστας Εγγλεζάκης (5χλμ, Ομαδικό), Αστέριος Δαλδογιάννης (10χλμ, Ομαδικό U19), Γιάννης Στούρας (5χλμ, Ομαδικό).
Δαλδογιάννης,Κρητικού και Στούρας αναχωρούν την Τετάρτη από Θεσσαλονίκη με προορισμό την Αθήνα, όπου θα βρουν τους υπόλοιπους της αποστολής και τα ξημερώματα της Πέμπτης θα αναχωρήσουν για την Ιταλία. Τους αθλητές θα συνοδεύσουν οι προπονητές Μίλτος Κανελλόπουλος και Κώστας Σουρμενίδης.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

9/9 (τοπικές ώρες): 10.00 5χλμ αγοριών, 10.10 5χλμ κοριτσιών, 14.00 7,5χλμ αγοριών, 14.10 7,5χλμ κοριτσιών

10/9: 10.00 10χλμ αγοριών, 10.10 10χλμ κοριτσιών

11/9: 09.30 Ομαδικό 14-15-16 ετών, 11.30 Ομαδικό U19

Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ OPEN WATER ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ/ΓΥΝΑΙΚΩΝ,ΕΦΗΒΩΝ/ΝΕΑΝΙΔΩΝ,ΠΑΙΔΩΝ/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,9-11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΙΟΜΠΙΝΟ-ΙΤΑΛΙΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με οκτώ (8) κολυμβητές/τριες θα εκπροσωπηθεί η Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα OPEN WATER Νέων ανδρών/Νέων γυναικών/Εφήβων/Νεανίδων/Παίδων/Κορασίδων που διεξάγεται στο Πιομπίνο (9-11 Σεπτεμβρίου).

Είναι οι: Αφροδίτη Κατσιάρα (ΑΕ Χαϊδαρίου), Νεφέλη Γιαννοπούλου, Κώστας Εγγλεζάκης (ΑΝΟ Γλυφάδας), Παρασκευή Κρητικού (Ηρακλής), Βασιλική Γρίβα (Εθνικός Πειραιά), Κώστας Χατζηγεωργίου (ΟΕΑΝΑ Βόλου), Γιάννης Στούρας (ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης), Αστέριος Δαλδογιάννης (ΠΑΟΚ).

Συνοδοί προπονητές τους, ο Μίλτος Κανελλόπουλος και ο Κώστας Σουρμενίδης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών με συγκλονιστικά παιχνίδια και προκρίσεις που κρίθηκαν κυριολεκτικά στο νήμα. Μετά και τα σημερινά (3/7) αποτελέσματα έγιναν πλέον γνωστές οι ομάδες που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 μέσω της τελικής φάσης (22-24 Ιουλίου), καθώς και αυτές που υποβιβάστηκαν στη Γ’ Εθνική.
Οι ομάδες που θα αγωνιστούν στην τελική φάση για την άνοδο (ανεβαίνουν 4) στην Α2 είναι: ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟΝΣ Μίλων, ΟΥΚ Βόλου, Γ.Σ. Νίκη Βόλου
Οι ομάδες που υποβιβάζονται στη Γ Εθνική είναι: ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γ.Σ. Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΑΟ Καστέλλας.
Τα αποτελέσματα:
Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6,Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΠΕΚΕΒ – Τρίαινα Βούλας 3-12,ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΑΟΝΣ Μίλων 9-11, ΝΟ Τρίαινα Βουλας – ΝΟ Αγίου Νικολάου 11-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 13-8

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
  2. ΑΟΝΣ Μίλων 9
  3. ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7
  4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3
  5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0
Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15,ΧΑΝΘ – ΟΥΚ Βόλου 11-14, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 8-12,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 10-12, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΧΑΝΘ 10-5, Γ.Σ. Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-9, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 17-0

Τελική Βαθμολογία

  1. OYK Bόλου 12
  2. Γ.Σ. Νίκη Βόλου 9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο 6
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 3
  5. ΧΑΝΘ 0
Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Πάτρας 7-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμάτας 12-5,ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 6-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-14, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, Α.Κ. Νηρέας Πάτρας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 12
  2. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7
  3. Α.Κ. Νηρέας Πάτρας 5
  4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4
  5. ΝΟ Καλαμάτας 0
Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10,ΑΟ Βετεράνοι – Πανσερραϊκός 10-8, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Καβάλας 10-9,ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 9-12

Τελική Βαθμολογία

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 12
  2. ΑΟ Βετεράνοι 9
  3. ΝΟ Καβάλας
  4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 3
  5. Νηρέας Λαμίας -4
Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού): Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9,ΝΕ Λαμίας – Άρης Νίκαιας 8-13, ΝΟ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 11-9,ΑΟ Καστέλλας – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7-10, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Λαμίας 12-6, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΑΟ Καστέλλας 14-5,  ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ναυπλίου 4-7

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Ναυπλίου 12
  2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
  3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7
  4. ΝΕ Λαμίας 3
  5. ΑΟ Καστέλλας 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Στη Β’ και αποφασιστική φάση του πρωταθλήματος εισέρχονται (1-3/7) οι 15 ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, στους 5 Ομίλους όπως προέκυψαν από τα αποτελέσματα τους στην Α’ φάση.
Στους 3 Ομίλους που οδηγούν στην διεκδίκηση της ανόδου στην Α2 Εθνική, έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντώνης Πεπανός»): Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (κολ. ΕΑΚ Βόλου): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΧΑΝΘ, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
Στην στα πλέι οφ για την άνοδο (4 ομάδες), 22-24 Ιουλίου, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6)
Στους 2 Ομίλους των πλέι άουτ έχουμε:
ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (κολ. Καβάλας): Νηρέας Λαμίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΟ Βετεράνων, Πανσερραϊκός, ΝΟ Καβάλας
ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (κολ. Ναυπλίου): ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λαμίας, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης
Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

4η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

5η  αγωνιστική Κυριακή     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (20/3) το βράδυ οι αγώνες της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και αναδείχθηκαν οι 24 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στη Γ’ φάση της διοργάνωσης (8-10/4).

Είναι οι: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών και ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Β’ φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Εθνικός Πειραιά – Άλμα Κλαμπ 18-5, ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 3-11, Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 11-5, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 10-6, Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός 5-19, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 4-13, Πανιώνιος – Άλμα Κλαμπ 7-4, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 8-8, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 5-6, Άλμα Κλαμπ – ΓΣ Περιστερίου 2-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 12
  2. Παναθηναϊκός 9
  3. ΓΣ Περιστερίου 4 (ήττα 10-6 από τον 1ο Πανιώνιο)

…………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 4 (ήττα 13-4 από τον 1ο Πανιώνιο)
  2. Άλμα Κλαμπ 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-14, Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

…………………………………..

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 1
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ιλίσιο, Αλίμου):

Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 5-11, ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 5-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-14, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-15, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 10-2, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 8-4, ΝΟ Χίου – Νηρέας Γέρακα 17-8, ΝΟ Καλαμακίου – Ηλυσιακός 12-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 8-14, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Καλαμακίου 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 12
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  3. ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………..

  1. Νηρέας Γέρακα 3
  2. Ηλυσιακός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-4, ΟΦΗ – Ολυμπιακός 3-15, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 5-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-5, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 6-6, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

Ολυμπιακός 9

ΝΟ Χανίων 4

ΝΟ Ρεθύμνου 2

…………………………

ΟΦΗ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Καβάλας 10-6, ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 10-7, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 5-9, ΝΕ Λαμίας – ΠΑΣ Φοίβος 11-20, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 7-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λαμίας 13-6, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Καβάλας 10-12, ΠΑΣ Φοίβος – ΚΕ Κοζάνης 15-7, Πανσερραϊκός – ΝΕ λαμίας 11-3, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. ΚΕ Κοζάνης 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………

  1. Πανσερραϊκός 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 37-2, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 14-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 1-22, ΑΣ Απόλλο – Πύρρος Ιωανννίνων 4-10, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 23-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 6
  3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 2-23, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 4-11, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-4, Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 11-8, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 2-7, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 0-19, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 2-7, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-3, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 13-6, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 12
  2. ΝΟ Λάρισας 6 (11-8 μεταξύ των τριών ισοβαθμησάντων)
  3. Νίκη Βόλου 6 (14-15 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………..

  1. Νηρέας Λαμίας 6 (13-15 μεταξύ των τριών)
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Ιωνικός – ΝΟ Πατρών 5-20, ΝΕ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 6-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-10, Παλαιό Φάληρο – ΝΕ Πατρών 16-1, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 22-2, Ιωνικός – Παλαιό Φάληρο 1-16, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 9-7, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Πατρών 16-7, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 9-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 14-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

……………………………..

  1. Ιωνικός 3
  2. ΑΟ Πετρούπολης 0

Η Γ’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 8-10/4. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 30/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε οκτώ (8) συνολικά Ομίλους και με τη συμμετοχή 39 ομάδων, διεξάγεται από αύριο (18/3) έως και την Κυριακή (20/3) η Β’ προκριματική φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης):Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Χαϊδαρίου):ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ.Γέρακα):ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  4. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός
  5. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο):ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός
  6. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ.Ποσειδώνιο):Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης
  7. Όμιλος Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας):Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Πατρών, ΑΟ Πετρούπολης

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠ                                  ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                

ΩΡΑ: 21:30                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 10:30                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:00                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 10:00                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

               

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                      ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

               

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 13:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 14:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                              ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:00          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:30                          ΟΦΗ                                                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 12:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                          ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 21:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 22:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 10:00                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    ΑΣ ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 20:00                          ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                       ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 12:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     

ΩΡΑ: 20:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 10:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 08:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 15:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 16:30                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (24/2) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Β’ προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (18-20 Μαρτίου).

Α’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Όμιλος Βόλου: Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Όμιλος Πατρών: Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης

Στην Γ’ προκριματική φάση (8-10 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 24 ομάδες (3 από κάθε Όμιλο).

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (2/2/2016)

Πηγή:www.koe.org.gr

Σύμφωνα με αποφάσεις του Διοικητικού Συμβουλίου της ΚΟΕ που συνεδρίασε (2/2):

*Εντάσσονται στη δύναμη της Ομοσπονδίας τα Σωματεία ΑΕ Πετραλώνων και ΑΣ Γρεβενών «Ελίμεια»

*Εγκρίθηκε η συμμετοχή κολυμβητών/τριών από τα Σωματεία της Κεφαλονιάς και της Ζακύνθου χωρίς όριο, στους Χειμερινούς αγώνες κολύμβησης, λόγω αδυναμίας συμμετοχής σε ημερίδες ορίων από την απεργία των ναυτεργατών

*Οι Πανελλήνιοι Σχολικοί αγώνες κολύμβησης θα αποτελέσουν και φέτος κοινή την διοργάνωση με τους Χειμερινούς αγώνες ΟΠΕΝ κατηγορίας (4-6 Μαρτίου)

*Αναβάλλεται για τον Σεπτέμβριο η διοργάνωση Σεμιναρίου για τους προπονητές κολύμβησης

*Τα Σωματεία Ηρακλής (Παίδες, Νέες γυναίκες), ΑΟ Πλιτς Πλατς (Παίδες), Υδραϊκός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (Νέοι άνδρες), ΝΟ Χίου (Νέες γυναίκες), μετά τη μη συμμετοχή τους στο πρόγραμμα αγώνων των επί μέρους ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης που βρίσκονται σε εξέλιξη, δεν θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στα αντίστοιχα πρωταθλήματα της επόμενης περιόδου (2016-17), χωρίς τις προβλεπόμενες οικονομικές κυρώσεις  που προβλέπονται από την Γενική Προκήρυξη αγώνων 2015-16

*Καλείται σε απολογία ο προπονητής υδατοσφαίρισης της Νίκης Βόλου, Δημήτρης Μπλάνας, με βάση τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα ΟΕΑΝΑ Βόλου – Νίκη Βόλου για το πρωτάθλημα Νέων ανδρών

*Εγκρίθηκε καμπ προετοιμασίας στην Αθήνα (9-14/2) για την Εθνική ομάδα Συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων

*Ορίζονται Κριτές Συγχρονισμένης κολύμβησης στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Γυναικών (Λονδίνο, 9-13 Μαϊου), η Ελένη Κουγιά (Β’ Κατηγορία) και Σύλβια Σαβράμη (Γ’ Κατηγορία)

*Στο Βόλο, μετά από σχετικό αίτημα του ΝΟΒΑ, θα διεξαχθεί το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β’ στη Συγχρονισμένη κολύμβηση (9-12 Ιουνίου)

*Εγκρίθηκε αίτημα του ΚΟ Ηρακλείου για την διεξαγωγή Ημερίδας ορίων Αστεριών 1-4 στη Συγχρονισμένη κολύμβηση, στο Ηράκλειο Κρήτης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 31/1) οι αναμετρήσεις σε όλους τους ομίλους της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος Νέων γυναικών.

Στον όμιλο της Θεσσαλονίκης, ο ΝΟ Χίου και ο ΑΣΘ Μακεδονικός δεν παρευρέθηκαν στους προγραμματισμένους αγώνες τους, με αποτέλεσμα να μην διεξαχθεί καμία αναμέτρηση. Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

Στην τελική φάση (6-8 Μαΐου), προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Β’ Όμιλο, οι 2 πρώτες από τον Γ’ Όμιλο και η 1η ομάδα από τον Δ’ και Ε’ Όμιλο.

Οι 8 που έχουν προκριθεί είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός ΣΦΠ, Εθνικός ΟΦΠΦ (Α’ Όμιλος Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου (Β΄Όμιλος Αττικής), ΝΟΒ Αργοναύτες (Όμιλος Βόλου), ΝΟ Ρεθύμνου (Όμιλος Χανίων)

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης, Πειραιά, Αλίμου):

Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΝΟ Βουλιαγμένης 2-11, Εθνικός ΟΦΠΦ-Πανιώνιος ΓΣΣ 15-3,ΝΟ Βουλιαγμένης-Εθνικός ΟΦΠΦ 8-5, Πανιώνιος ΓΣΣ-ΝΟ Βουλιαγμένης 1-19,ΝΕ Πατρών-Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-8,Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕ Πατρών 11-6,ΝΕ Πατρών-Πανιώνιος ΓΣΣ 9-4, Ολυμπιακός ΣΦΠ-Εθνικός ΟΦΠΦ 9-6, ΝΟ Βουλιαγμένης-ΝΕ Πατρών 10-3, Πανιώνιος ΓΣΣ-Ολυμπιακός ΣΦΠΦ 1-21

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 9
  3. Εθνικός ΟΦΠΦ 6

…………………………………

  1. ΝΕ Πατρών 3
  2. Πανιώνιος ΓΣΣ 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης, Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Ηλιούπολης 22-1, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6-4, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων-ΓΣ Περιστερίου 9-5,ΑΝΟ Γλυφάδας-Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 15-4,ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Περιστερίου 5-5, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6-5, ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6-10, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΓΣ Ηλιούπολης 10-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων-ΑΝΟ Γλυφάδας 1-30,ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 3-10, ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Περιστερίου 19-2, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 7-1, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΑΝΟ Γλυφάδας 2-21, ΓΣ Περιστερίου-Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 4-15, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων-ΓΣ Ηλιούπολης 4-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 15
  2. Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 12
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 9

……………………………

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 4
  2. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 3
  3. ΓΣ Περιστερίου 1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο-ΓΣ Ηρακλής 1-22, ο αγώνας ΑΣΘ Μακεδονικός-ΝΟ Χίου δεν πραγματοποιήθηκε, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν παρευρέθηκε στο κολυμβητήριο. Ο αλυτάρχης αναμένει την επόμενη μέρα και το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα να αποφασίσει για την έκβαση του ομίλου.

Στον όμιλο της Θεσσαλονίκης, ο ΝΟ Χίου και ο ΑΣΘ Μακεδονικός δεν παρευρέθηκαν στους αγώνες, με αποτέλεσμα να μην διεξαχθεί κανένα παιχνίδι της σημερινής αγωνιστικής.

Η Βαθμολογία: ΓΣ Ηρακλής 3 (1 αγ.), ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (1 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας)

ΝΟΒ Αργοναύτες-ΟΕΑ/ΝΑΒ 7-5

Η βαθμολογία: ΝΟΒ Αργοναύτες 3 (1 αγ.), ΟΕΑ/ΝΑΒ 0 (1 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

ΝΟ Λάρισας-ΟΕΑ/ΝΑΒ 13-5, ΝΟ Λάρισας-ΝΟΒ Αργοναύτες 4-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟΒ Αργοναύτες 6

……………………….

  1. ΝΟ Λάρισας 3
  2. ΟΕΑ/ΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων-ΝΟ Ρεθύμνου 10-20, ΝΟ Ρεθύμνου-ΟΦΗ 16-6, ΝΟ Χανίων-ΟΦΗ 17-5

Η Βαθμολογίας (Τελική):

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

……………………..

  1. ΝΟ Χανίων 3
  2. ΟΦΗ 0

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Σάββατο) στο κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου οι αγώνες και στον εναπομείναντα έναν Όμιλο (από τους επτά, καθώς οι αγώνες των υπόλοιπων έξι ομίλων είχαν γίνει την περασμένη εβδομάδα) της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών, σ’ αυτόν του Βόλου, και μάθαμε τις δύο ακόμα ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης, που είναι οι ΟΥΚ Βόλου και ΝΟ Λάρισας.

Ο προτελευταίος αγώνας του συγκεκριμένου Ομίλου, πάντως, ανάμεσα στις δύο ομάδες που τελικά δεν προκρίθηκαν -έτσι ή αλλιώς δεν θα προκρινόταν-, δηλαδή ανάμεσα στον ΟΕΑΝΑΒ και τη Νίκη Βόλου διακόπηκε λίγο πριν από την έναρξη του δεύτερου οκτάλεπτου και ενώ το σκορ ήταν 1-1, διότι, όπως αναφέρει το φύλλο αγώνα, ανάμεσα στα άλλα: Ο παίκτης με το Νο 9 της Νίκης Βόλου αιμοραγούσε από τη μύτη και ο γιατρός του συνέστησε να αποχωρήσει συστήνοντας και στον προπονητή του να τον βγάλει από τον αγώνα. Ο προπονητής της Νίκης Βόλου Δημήτρης Μπλάνας, όμως, αρνήθηκε και επέμενε στην άρνησή του, υποστηρίζοντας ότι ήταν δική του ευθύνη αν θα χρησιμοποιηθεί ή όχι ο παίκτης του. Οι διαιτητές έδωσαν 10 λεπτά διορία για να συνετιστεί ο προπονητής, κάτι που δεν έγινε, κι έτσι το παιχνίδι διακόπηκε. Στη συνέχεια, στο χώρο της γραμματείας και στη διένεξή του με τους παράγοντες του αγώνα, ο προπονητής της Νίκης πέταξε προς το μέρος του γιατρού ένα μπουκάλι με νερό. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η ΚΟΕ και φυσικά θα επιληφθεί σχετικά ο αθλητικός δικαστής. Θα γίνουν, εξάλλου, διαφορετικές συμπληρωματικές εκθέσεις από τον γιατρό και τον αλυτάρχη.

Εκκρεμεί βέβαια η απόφαση για το ποιές ομάδες τερμάτισαν τελευταίες στον Γ΄ Όμιλο Αττικής, καθώς ο Υδραϊκός δεν μπόρεσε να παρευρεθεί τους αγώνες, όπως επίσης δεν αγωνίστηκαν και τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας στον Όμιλο Θεσσαλονίκης.  Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει, εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιλό τους, ο Υδραϊκός ΝΟ στον Γ΄ Όμιλο Αττικής και τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας στον Όμιλο της Θεσσαλονίκης, ποιές ομάδες θα προκριθούν τελικά στην Β’ Προκριματική φάση ή αν αποκλειστούν οριστικά από το Πρωτάθλημα, ποιές ομάδες θα θεωρηθούν τελευταίες στους δικούς τους Ομίλους.

Τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 6-9, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 4-19, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-13, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-10, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου (διακόπηκε), ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

……………………………………….

  1. Νίκη Βόλου 0
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

** Δεν λαμβάνεται υπόψη ο αγώνας ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου που διακόπηκε.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, Παναθηναϊκός ΑΟ-ΓΣ Περιστερίου 24-2,ΓΣ Περιστερίου-ΑΝΟ Γλυφάδας 2-22, Πανιώνιος ΓΣΣ-Παναθηναϊκός ΑΟ 7-10, ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Περιστερίου 13-1, ΑΝΟ Γλυφάδας-Πανιώνιος ΓΣΣ 14-4,Πανιώνιος ΓΣΣ-ΓΣ Ηλιούπολης 7-4, Παναθηναϊκός ΑΟ-ΑΝΟ Γλυφάδας 4-13, ΓΣ Περιστερίου-Πανιώνιος ΓΣΣ 0-15, ΓΣ Ηλιούπολης-Παναθηναϊκός ΑΟ 5-10

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. Παναθηναϊκός ΑΟ 9
  3. Πανιώνιος ΓΣΣ 6

…………………………….

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 3
  2. ΓΣ Περιστερίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΚΟΠ Ιλισίων-ΝΟ Καλαμακίου 9-7, ΝΟ Χίου-ΑΟ Νηρέας Γέρακα 12-1, ΝΟ Καλαμακίου-ΑΟ Νηρέας Γέρακα 11-4, ΚΟΠ Ιλισίων-ΑΟΠ Φαλήρου 6-21,ΑΟ Νηρέας Γέρακα-ΚΟΠ Ιλισίων 5-15, ΑΟΠ Φαλήρου-ΝΟ Χίου 13-6,ΑΟΠ Φαλήρου-ΝΟ Καλαμακίου 26-2, ΝΟ Χίου-ΚΟΠ Ιλισίων 15-3, ΝΟ Καλαμακίου-ΝΟ Χίου 3-13, ΑΟ Νηρέας Γέρακα-ΑΟΠ Φαλήρου 4-24

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΟΠ Φαλήρου 12
  2. ΝΟ Χίου 9
  3. ΚΟΠ Ιλισίων 6

……………………………

  1. ΝΟ Καλαμακίου 3
  2. ΑΟ Νηρέας Γέρακα 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 2-9, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΝΟ Βουλιαγμένης 2-10, η ομάδα του Υδραϊκού ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες,ΝΟ Βουλιαγμένης-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 10-0, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΟ Πετρούπολης 16-6, Εθνικός ΟΦΠΦ-Υδραϊκός ΝΟ 5-0 (δεν αγωνίστηκε η ομάδα του Υδραϊκού),ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΑΟ Πετρούπολης 15-5, ΝΟ Βουλιαγμένης-Εθνικός ΟΦΠΦ 18-2, η ομάδα του Υδραϊκού ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.,ΝΟ Βουλιαγμένης-ΑΟ Πετρούπολης 21-5, Εθνικός ΟΦΠΦ-Ολυμπιακός ΣΦΠ 5-14, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 10-4, ΑΟ Πετρούπολης-Εθνικός ΟΦΠΦ 10-6, ο Υδραϊκός ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 9
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6
  4. ΑΟ Πετρούπολης 3

……………………………………

5.. Εθνικός ΟΦΠΦ 0

  1. Υδραϊκός ΝΟ —

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο-ΑΣ Απόλλο 5-16, ΓΣ Ηρακλής-ΑΣ ΠΑΟΚ 2-29, ΧΑΝΘ-Δελφίνια Πτολεμαϊδας 5-0 (απέσυραν την συμμετοχή τους τα δελφίνια Πτολεμαΐδας και δεν μπήκαν στην πισίνα),ΑΣ Απόλλο-ΑΣ ΠΑΟΚ 2-31, ΑΠΣ Οξυγόνο- ΧΑΝΘ 7-10, ΓΣ Ηρακλής-ΑΠΣ Οξυγόνο 13-1, ΧΑΝΘ-ΑΣ Απόλλο 7-15,  η ομάδα των Δελφινιών Πτολεμαΐδας δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.,ΑΠΣ Οξυγόνο-ΑΣ ΠΑΟΚ 3-26, ΧΑΝΘ-ΓΣ Ηρακλής 7-16, ΑΣ ΠΑΟΚ-ΧΑΝΘ 19-2, ΓΣ Ηρακλής-ΑΣ Απόλλο 6-3, τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας δεν παρευρέθηκαν στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ ΠΑΟΚ 12
  2. ΓΣ Ηρακλής 9
  3. ΑΣ Απόλλο 6
  4. ΧΑΝΘ 3
  5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0

……………………………………

  1. Δελφίνια Πτολεμαΐδας —

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου-ΟΦΗ 11-4,ΝΟ Χανίων-ΟΦΗ 11-4, ΝΟ Χανίων-ΝΟ Ρέθυμνου 15-10

Η Βαθμολογία(Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

  1. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης-ΝΕ Πατρών 10-17,ΝΟ Πατρών-ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης 19-6, ΝΕ Πατρών-ΝΟ Πατρών 7-12

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………………………………

  1. ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης 0

Έτσι οι ομάδες που, σύμφωνα με τις βαθμολογίες, έχουν προκριθεί -αλλά με τις εκκρεμότητες που θα σας αναλύσουμε- παρακάτω, είναι οι: ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός , Πανιώνιος  (από τον Α΄ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Β΄ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης (από τον Γ΄ Όμιλο Αττικής),  ΠΑΟΚ,  Ηρακλής, ΑΣ Απόλλο, ΧΑΝΘ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Με τη συμμετοχή 21 συνολικά ομάδων αρχίζει την Παρασκευή (29/1) η Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών (γενν. 1997 και νεότερες). Οι 5 Όμιλοι:

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒ, Εθνικό Πειραιά, Αλίμου): ΝΕ Πατρών, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης

Β’ Όμιλος (κολ. Πεντέλης, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ Όμιλος (κολ. Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Δ’ Όμιλος (κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου): ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Ε’ Όμιλος (κολ. Χανίων): ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Στην Τελική φάση (6-8 Μαϊου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Β’ Όμιλο, οι 2 πρώτες από τον Γ’ Όμιλο και η 1ηομάδα από τον Δ’και Ε’ Όμιλο (σύνολο 10).

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:45                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 13:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 20:30                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 19:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            29/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΝΟ ΧΙΟΥ      

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 14:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 21:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ                      ΟΕΑ / ΝΑΒ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ / ΝΑΒ

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΙ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (27/1) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις τριών ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, καθώς και της Β’ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

ΝΕΑΝΙΔΕΣ, Α ’Φάση 11-13 Μαρτίου

Α’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ιωνικός Νίκαιας, ΟΦΗ, Εθνικός Πειραιά

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου

Δ’ Όμιλος (Λάρισα): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Λάρισας

Στην Β’ προκριματική φάση (13-15 Μαϊου) προκρίνονται συνολικά 13 ομάδες, αποκλειομένων των τελευταίων στην κατάταξη κάθε Ομίλου.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’ Φάση 15-17 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΕΛαμίας, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά

Δ’ Όμιλος: ΝΟ Χίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας

Στην Τελική φάση (1-3 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 2 πρώτες από τον Α’, Β’, Γ’ Όμιλο, οι 3 πρώτες από τον Δ’ Όμιλο και άλλη μία (1) μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων στους Ομίλους Α’ και Β’.  

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’  Φάση 1-3 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος: Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Πατρών

Δ’ Όμιλος: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΝΕ Λαμίας, Πανσερραϊκός

 Στην Τελική φάση (24-26 Ιουνίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

Β’ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ Όμιλος: ΑΟ Βετεράνοι, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαινα Βούλας, Μίλων

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου

Δ’ Όμιλος: ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΧΑΝΘ, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός

Ε’ Όμιλος: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας

Η Α’ Φάση διεξάγεται σε δύο γύρους (25-27 Μαρτίου και 6-8 Μαϊου). Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στην Β’ Φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου, ενώ οι 2 τελευταίες (σύνολο 10) μετέχουν πλέον στους 2 Ομίλους Καθόδου (play out).

Από τους 3 Ομίλους Ανόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου), οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση.

Από τους 2 Ομίλους Καθόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου) οι 2 τελευταίες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, ενώ  οι υπόλοιπες 6 παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (22-24 Ιουλίου), οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά το Παιδικό, την προηγούμενη εβδομάδα και το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών μπαίνει στις ράγες για τη φετινή αγωνιστική περίοδο με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης από αύριο (22/1) έως και την Κυριακή (24/1).

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΑΝΟΓ, Περιστερίου):Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου

2.Β’Όμιλος Αττικής (κολ. Γέρακα, Νέας Σμύρνης, Αλίμου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα

  1. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά, Πετρούπολης):ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Υδραϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
  3. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας):Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βολου
  4. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντ. Πεπανός»):ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  5. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Στην Β’ προκριματική φάση (22-24 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 20 ομάδες. Οι 3 πρώτες από τους Ομίλους 1, 2, οι 4 πρώτες από τους Ομίλους 3, 4 και οι 2 πρώτες από τους Ομίλους 5, 6, 7.

Η κλήρωση της έχει προγραμματιστεί για τις 30 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ:   20:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η  αγωνιστική                  Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   12:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:   13:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   19:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   20:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

4η  αγωνιστική                  Κυριακή                                 24/01/2016           

ΩΡΑ:   10:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

5η  αγωνιστική                  Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ:  17:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                 Παρασκευή                            22/01/2016             

ΩΡΑ: 20:30                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016            

ΩΡΑ: 13:00                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 14:00                 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΝΟ ΧΙΟΥ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                  23/01/2016           

ΩΡΑ: 20:00                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                  ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 11:15                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:15                 ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 13:15                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

3η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                       ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΩΡΑ: 18:30                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ           ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΩΡΑ: 10:30                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ                                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 20:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 21:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 11:15                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                         ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 12:15                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ                       ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 13:15                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΣ ΠΑΟΚ                                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 19:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 11:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ                       ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 18:00                 ΑΣ ΠΑΟΚ                                          ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 19:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016          

ΩΡΑ:   19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΟΦΗ

2η  αγωνιστική                   Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΟΦΗ

3η  αγωνιστική                   Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                   Σάββατο                                  23/01/2016          

ΩΡΑ:   18:00               ΑΝΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

2η  αγωνιστική                   Κυριακή                                  24/01/2016         

ΩΡΑ:  10:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                     ΑΝΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ            

3η  αγωνιστική                   Κυριακή                                   24/01/2016        

ΩΡΑ:   16:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                   Παρασκευή                                   29/01/2016                

ΩΡΑ:   20:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           

2η  αγωνιστική                   Σάββατο                                        30/01/2016

ΩΡΑ:   11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:   12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

3η  αγωνιστική                   Σάββατο                                        30/01/2016                

ΩΡΑ:   19:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   20:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι 5 Όμιλοι της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος (29-31 Ιανουαρίου 2016):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΕ Πατρών

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΒΟΛΟΥ: ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Προκρίνεται η 1η ομάδα

ΚΡΗΤΗΣ: ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Προκρίνεται η 1η ομάδα

Η Τελική φάση 6-8 Μαϊου.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πενήντα δύο (52) ομάδες μετέχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης, η κλήρωση της Α’ προκριματικής φάσης (15-17 Ιανουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδς

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου

Δεν προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) οι τελευταίες ομάδες όλων των Ομίλων.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σαράντα εννιά (49) ομάδες μετέχουν συνολικά στους 10 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος (19-21 Φεβρουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Χαϊδαρίου

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Άρης Νίκαιας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χαλκίδας, Ποσειδών Ιλισίων

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου

ΔΕΝ προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (15-17 Απριλίου), οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (22-24 Ιανουαρίου), στο οποίο και μετέχουν 31 ομάδες συνολικά.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός, Ολυμπιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Υδραϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου

Προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Προκρίνονται 2 ομάδες

 Η Β’ Προκριματική φάση 22-24 Απριλίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Ο ΑΣ Απόλλο πρώτευσε στον Α’ Όμιλο, με δεύτερο τον ΝΟ Χανίων, ενώ στον Β’ Όμιλο είχαμε την πρωτιά του Πανιωνίου, με δεύτερο τον ΓΣ Ηλιούπολης.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες των δύο ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΑΣ Απόλλο – ΟΦΗ 24-7, ΝΟ Χανίων – ΟΕΑΝΑΒ 13-6,ΑΣ Απόλλο – ΟΕΑΝΑΒ 23-6, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 12-5, ΝΟ Χανίων – ΑΣ Απόλλο 5-15, ΟΦΗ – ΟΕΑΝΑΒ 7-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 9
  2. ΝΟ Χανίων 6

………………………………………

  1. ΟΦΗ 1
  2. ΟΕΑΝΑΒ 1

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΓΣ Ηλιούπολης – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός, που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 19-3,ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 9-4, Πανιώνιος – ΓΣ Ηλιούπολης 7-4.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Πανιώνιος 6
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 3

……………………………………..

  1. ΓΣ Περιστερίου 0

*** Ο Πανσερραϊκός δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.

Ο ΑΣ Απόλλο, που κατέκτησε και τον τίτλο του πρωταθλητή, και ο φιναλίστ Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που πήραν την άνοδο για την Α2 Εθνική κατηγορία Γυναικών με την ολοκλήρωση, απόψε, των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών.

Στον μεταξύ τους απογευματινό μεγάλο τελικό της διοργάνωσης ο ΑΣ Απόλλο επιβλήθηκε του Πανιωνίου με 18-10 και κατέκτησε το πρωτάθλημα της Β’.

Ο ΑΣ Απόλλο είχε νικήσει στον πρώτο πρωϊνό ημιτελικό τον ΓΣ Ηλιούπολης με 14-9 και ο Πανιώνιος τον ΝΟ Χανίων με 11-10 και με αυτές τις νίκες τους εξασφάλισαν την άνοδο και την είσοδο στον μεγάλο τελικό.

Την 3η θέση στην τελική κατάταξη πήρε ο ΓΣ Ηλιούπολης που νίκησε τον ΝΟ Χανίων στον μικρό τελικό με 13-6. Την 5η θέση κατέκτησε ο ΓΣ Περιστερίου που νίκησε στον σχετικό αγώνα κατάταξης τον ΟΦΗ με 14-9.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (31/7-2/8), ολοκληρώνονται τα πρωταθλήματα όλων των Κατηγοριών για την περίοδο 2014-15.

Ο ετήσιος αγωνιστικός προγραμματισμός θα ολοκληρωθεί και στις υποδομές, τον προσεχή Οκτώβρη με την Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι κορασίδων.

Οι δύο Όμιλοι στην Β’ Γυναικών, με τους αγώνες να διεξάγονται στο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης:

Α’: ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Β’: ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, Πανσερραϊκός, ΓΣ Περιστερίου

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            31/7/15

ΩΡΑ: 17:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                  ΟΦΗ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ :09:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ  

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 18:00                ΟΦΗ                                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ                             

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            31/7/15

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                           ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ: 11:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                            ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΓΣ                                 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 20:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             

 

ΤΕΛΙΚΗ   ΦΑΣΗ   ΧΙΑΣΤΗ   ΑΓΩΝΕΣ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ     2/8/15    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ            Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ: 10:00               ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ον   του  Β’ ομίλου 

ΩΡΑ: 11:00               ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ον   του  Α’ ομίλου 

ΩΡΑ: 12:00                ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ον   του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)

 

ΩΡΑ:  17:00   ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                      

ΩΡΑ: 18:00               ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ      

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Τελικών φάσεων των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών.

Β’ ΑΝΔΡΩΝ (24-26 Ιουλίου, Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου)

1.Ποσειδών Ιλισίων, 2.Ηρακλής, 3.ΓΣ Περιστερίου, 4. ΝΟ Λάρισας, 5. ΑΣ Απόλλο, 6. Απόλλων Σμύρνης

Οι αγωνιστικές:

1η 1-6, 3-4, 2-5

2η 6-4, 5-3, 1-2

3η 4-5, 2-6, 3-1

4η 6-5, 1-4, 2-3

5η 5-1, 4-2, 3-6

Στην Α2 Ανδρών ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου, Αθήνα)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, Πανσερραϊκός, ΓΣ Περιστερίου

Οι αγωνιστικές:

1η 1-3, 2-4

2η 1-4, 2-3

3η 2-1, 3-4

Οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Γυναικών.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Ο ιστορικός Άρης Θεσσαλονίκης υποβιβάστηκε στην τελευταία κατηγορία των Ανδρών της υδατοσφαίρισης, την Γ’ Εθνική, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των Ομίλων Καθόδου (πλέι άουτ) της Β΄φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και συγκεκριμένα επειδή βρέθηκε στην τελευταία θέση του Ομίλου Θεσσαλονίκης των πλέι άουτ.

Από τον Όμιλο Αττικής των πλέι άουτ υποβιβάστηκε ο ΟΠΑΘΑ, παρά το γεγονός ότι εκκρεμεί ο τελευταίος του αγώνας κόντρα στην ΑΕ Χαϊδαρίου (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), διότι ακόμα κι αν τον κερδίσει μένει στην τελευταία θέση καθώς δεν ευνοείται στην ισοβαθμία με τον ΑΟ Βετεράνοι. Θυμίζουμε ότι στη Γ’ Εθνική έχουν υποβιβαστεί ήδη, επειδή αποχώρησαν από το πρωτάθλημα της Β’, και οι Ναυσίθοος και ΝΟ Αργοστολίου.

Οι έξι ομάδες, εξάλλου, που πήραν την πρόκριση για την Τελική φάση Ανόδου (φάιναλ σιξ, 24-26/7) και οι οποίες θα παλέψουν για την Άνοδο στην Α2 Ανδρών -μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των τριών ομίλων Ανόδου της Β’ φάσης (πλέι οφ)- είναι οι: Απόλλων Σμύρνης, ΓΣ Περιστερίου (από τον Όμιλο Αττικής), ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Λάρισας, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Όμιλο Λάρισας).

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους Ομίλους Ανόδου και Καθόδου:

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Καστέλλας- Απόλλων Σμύρνης 7-17, ΓΣ Περιστερίου- Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Καστέλλας 16-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 3-17, Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-3, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Αγ. Νικολάου 11-9,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Απόλλων Σμύρνης 1-17, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 13-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2, Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου 7-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 12
  2. ΓΣ Περιστερίου 9

……………………………………………..

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  2. ΑΟ Καστέλλας 3
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ποσειδώνιο): Πανσερραϊκός- ΧΑΝΘ 17-13, ΑΣ Απόλλο- Ηρακλής 11-8,Ηρακλής – Πανσερραϊκός 20-10, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΣ Απόλλο 2-18, ΧΑΝΘ – Ηρακλής 4-18, Πανσερραϊκός – ΟΕΑΝΑΒ 10-17,ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 13-8, ΑΣ Απόλλο – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και τους αφαιρείται ένας βαθμός).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 12
  2. Ηρακλής 9

……………………………………………..

  1. ΟΕΑΝΑΒ 6
  2. Πανσερραϊκός 2
  3. ΧΑΝΘ 0

*** Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας- ΝΟ Ναυπλίου 5-0 α.α (δε κατέβηκε να αγωνιστεί η ομάδα του ΝΟ Ναυπλίου), Νηρέας Πατρών- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8-10,Νηρέας Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 8-10, ΝΟ Λάρισας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-4, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Πατρών 14-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Ναυπλίου 12-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 9
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6

…………………………………………..

  1. ΝΟ Ναυπλίου 2
  2. Νηρέας Πατρών 0

*** Ο ΝΟ Ναυπλίου έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Βετεράνοι 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Πετρούπολης 10-6,ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Βετεράνοι 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), ΑΟ Βετεράνοι – ΑΟ Πετρούπολης 8-10.

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 6 (2 αγ.)
  2. ΑΟ Πετρούπολης 6 (3 αγ.)
  3. ΑΟ Βετεράνοι 3 (3 αγ.)

………………………………………………..

  1. ΟΠΑΘΑ 0 (2 αγ.)

*** Εκκρεμεί ο αγώνας ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 8-8, ΝΟ Καβάλας – Νίκη Βόλου 10-17,ΑΠΣ Οξυγόνο – Νίκη Βόλου 5-13, ΝΟ Καβάλας – Άρης 9-7, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-15, Άρης – Νίκη Βόλου 11-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΑΠΣ Οξυγόνο 4
  3. ΝΟ Καβάλας 3

………………………………………………

  1. Άρης 1

Συμπληρώθηκε η 8άδα των ομάδων που προκρίθηκαν στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων απόψε, στο κολυμβητήριο Περιστερίου, για τον όμιλο Αττικής απ’ όπου προκρίθηκαν οι ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου.

Οι οκτώ ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση (31 Ιουλίου- 2 Αυγούστου) είναι οι: ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (Όμιλος Κρήτης) και ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (Όμιλος Αττικής).

Τα σημερινά αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Πανιώνιος- ΓΣ Περιστερίου 16-7, ΓΣ Ηλιούπολης- ΝΟ Πατρών  10-8,Πανιώνιος- ΝΟ Πατρών 13-8, ΓΣ Ηλιούπολης- ΓΣ Περιστερίου 13-5, ΓΣ Περιστερίου- ΝΟ Πατρών 7-5, ΓΣ Ηλιούπολης- Πανιώνιος 12-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Πανιώνιος 6
  3. ΓΣ Περιστερίου 3

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 0