Ετικέτα: ΟΕΑ / ΝΑΒ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο ΟΦΗ νίκησε με 7-5 τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β´ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, την Παρασκευή (5/8) το βράδυ, στο κολυμβητήριο των Χανίων.

Οι άλλοι δύο αγώνες του προγράμματος δεν έγιναν, καθώς δεν εμφανίστηκαν ο ΑΠΣ Οξυγόνο και ο ΟΕΑΝΑΒ. Ανοίχτηκαν κανονικά φύλλα αγώνα κι έτσι ο ΝΟ Χανίων νίκησε με 5-0 χωρίς αγώνα τον ΑΠΣ Οξυγόνο, που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Και ο ΓΣ Ηλιούπολης νίκησε 5-0  α.α. τον ΟΕΑΝΑΒ, που επίσης μηδενίζεται σε αυτό το ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός.

Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ο ΝΟ Χανίων έχει πάρει σημαντικό προβάδισμα για την κατάκτηση ενός εκ των δύο εισιτηρίων της ανόδου στην Α2 κατηγορία (δύο νίκες σε ματς που έχει δώσει), μετά και τους αγώνες του Σαββάτου (δεύτερη ημέρα) της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών. Δυνατός δείχνει και ο ΓΣ Ηλιούπολης, παρότι έχει δώσει μόνο έναν αγώνα (δεύτερος με 3 βαθμούς).

Ο ΟΦΗ έχει επίσης 3 βαθμούς, αλλά κινδυνεύει άμεσα με μηδενισμό, καθώς ο ΠΑΟΚ κατέθεσε ένσταση μετά το φινάλε του προγράμματος του Σαββάτου για αντικανονική συμμετοχή της προπονήτριας της ομάδας του Ηρακλείου Μαρίας Παλληκαράκη, καθώς είναι και παίκτρια του ΝΟ Ρεθύμνου στην Α1. Η εκδίκαση της ένστασης και η απόφαση αναμένεται μέχρι την Κυριακή (7/8) το πρωί. Η διοργάνωση ολοκληρώνεται την Κυριακή το απόγευμα, οπότε και θα ξέρουμε ποιες είναι οι δύο ομάδφες που ανεβαίνουν στην Α2.

Οι ομάδες ΑΠΣ Οξυγόνο και ΟΕΑΝΑΒ δεν εμφανίστηκαν τελικά καθόλου στους αγώνες και από την 3η αγωνιστική δεν ανοίγεται φύλλο αγώνα στα προγραμματισμένα παιχνίδια τους. Έτσι δεν μετράει κανένα από αυτά (ούτε όσα είχαν ανοιχτεί φύλλα αγώνα) στη βαθμολογία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (6/8):

ΝΟ Χανίων – ΠΑΟΚ 10-5, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-11, ΠΑΟΚ – ΓΣ Ηλιούπολης 5-17.

Γ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Ο ΝΟ Χανίων και ο ΓΣ Ηλιούπολης είναι οι δύο ομάδες που κερδίζουν την άνοδο στην Α2 κατηγορία Γυναικών της υδατοσφαίρισης, καθώς κατέκτησαν τις δύο πρώτες προνομιούχες θέσεις στην τελική βαθμολογία της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών, που ολοκληρώθηκε την Κυριακή (7/8) το βράδυ στο κολυμβητήριο των Χανίων.

Το πρωί της Κυριακής αποφασίστηκε να γίνει δεκτή η ένσταση που είχε υποβάλει ο ΠΑΟΚ από το Σάββατο το βράδυ για αντικανονική συμμετοχή της προπονήτριας του ΟΦΗ Μαρίας Παλληκαράκη (επειδή αγωνίζεται και ως παίκτρια με τον ΝΟ Ρεθύμνου στην Α1 Γυναικών). Έτσι, η ομάδα του Ηρακλείου μηδενίστηκε και στα τρία παιχνίδια του, τα οποία κερδίζουν οι αντίπαλοί του με 5-0 χωρίς αγώνα, δηλαδή ο ΠΑΟΚ, τον οποίο είχε κερδίσει, ο ΝΟ Χανίων, από τον οποίο -έτσι κι αλλιώς- έχασε και ο ΓΣ Ηλιούπολης (το ματς με τον ΓΣΗ ήταν προγραμματισμένο για το πρωί της Κυριακής και δεν έγινε, απλά έκλεισε το φύλλο αγώνα με 5-0 υπέρ του ΓΣΗ). Και φυσικά αφαιρούνται από τον ΟΦΗ τρεις (-3) βαθμοί.

Στο μοναδικό ματς που διεξήχθη την τελευταία ημέρα (Κυριακή 7/8) ο ΝΟ Χανίων νίκησε 8-4 τον ΓΣ Ηλιούπολης.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΓΣ Ηλιούπολης 6

……………………………

3. ΠΑΟΚ 3

4. ΟΦΗ -3

** Ο ΟΦΗ έχει μηδενιστεί και του έχουν αφαιρεθεί τρεις (-3) βαθμοί.

** Δεν εμφανίστηκαν στους αγώνες οι ΟΕΑΝΑΒ και ΑΠΣ Οξυγόνο

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την Τελική φάση της Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (5-7 Αυγούστου, Χανιά) ολοκληρώνονται τα πρωταθλήματα κατηγοριών στην υδατοσφαίριση για την περίοδο 2015-16.

Στους αγώνες μετέχουν οι ομάδες: ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΟΚ.

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            5/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                       ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                      ΠΑΟΚ                                         ΟΦΗ

ΩΡΑ: 20:00                      ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 6/08/2016

ΩΡΑ: 10:00                    ΟΕΑ/ΝΑΒ                                      ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 12:00                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                        ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                  

 

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 6/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                    ΟΦΗ                                               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                          ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                   ΠΑΟΚ                                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 7/08/2016

ΩΡΑ: 09:00                   ΟΕΑ/ΝΑΒ                                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                               

ΩΡΑ: 10:00                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                      ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                          ΠΑΟΚ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 7/08/2016

ΩΡΑ: 17:00                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                     ΟΦΗ                                              ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                     ΠΑΟΚ                                           ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ,ΟΦΗ,ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,ΟΕΑ ΝΑΒ,ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ,ΠΑΟΚ 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ 

1η  αγωνιστική                     Παρασκευή                                          5/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                         ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                                  ΠΑΟΚ                                                          ΟΦΗ

ΩΡΑ: 20:00                                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

2η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               6/08/2016

ΩΡΑ: 10:00                               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                       ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                              ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                   ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 12:00                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                  

 

3η  αγωνιστική                     Σάββατο                                               6/08/2016

ΩΡΑ: 18:00                               ΟΦΗ                                                                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                                ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                   ΠΑΟΚ                                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

 

4η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                7/08/2016

ΩΡΑ: 09:00                             ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                      

ΩΡΑ: 10:00                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                       ΟΦΗ

ΩΡΑ: 11:00                              ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                            ΠΑΟΚ

 

5η  αγωνιστική                     Κυριακή                                                7/08/2016

ΩΡΑ: 17:00                           ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                               ΟΦΗ                                                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                           ΠΑΟΚ                                                  ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

ΠΕΚΕΒ       

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ       

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ       

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΕΑ ΝΑΒ            

ΧΑΝΘ                           

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΚΟΠΙ

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ         

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑ/ΣΙΟΥ            

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ       

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΊΚΟΣ         

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ            

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ         

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ      

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση, την Κυριακή (19/6) το βράδυ, των αγώνων της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, έγιναν γνωστές οι έξι ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (5-7/8) και θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Α2 κατηγορία.

Οι 6 φιναλίστ είναι: ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΕΑΝΑΒ, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΠΑΟΚ.

Τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Μίλων – ΓΣ Περιστερίου 7-4, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-11,Μίλων – ΝΟ Χανίων 6-11, ΓΣ Περιστερίου – ΟΦΗ 3-4, ΟΦΗ – Μίλων 5-4, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χανίων 3-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΟΦΗ 6

…………………….

3. Μίλων 3

4. ΓΣ Περιστερίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κολυμβητήριο Χαλκίδας):

ΝΟ Χαλκίδας – ΟΕΑΝΑΒ 5-19, ΚΟ Καρδίτσας – ΓΣ Ηλιούπολης 1-25,ΟΕΑΝΑΒ – ΚΟ Καρδίτσας 20-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΓΣ Ηλιούπολης 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – ΓΣ Ηλιούπολης 1-7, ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Χαλκίδας 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο ΚΟ Καρδίτσας που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός).

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Ηλιούπολης 9

2. ΟΕΑΝΑΒ 6

…………………..

3. ΝΟ Χαλκίδας 3

4. ΚΟ Καρδίτσας -1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Άρης 5-14, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 11-8,ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 25-4, Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Οξυγόνο 4-12, Άρης – ΠΑΟΚ 8-12, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 3-8,Πανσερραϊκός – Άρης 7-11, ΑΠΣ Οξυγόνο – Μακεδονικός 17-5, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 12-4, Άρης – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΠΣ Οξυγόνο 12

2. ΠΑΟΚ 9

…………………….

3. Άρης 6

4. Πανσερραϊκός 3

5. Μακεδονικός 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών θα διεξαχθεί στις 5-7/8. Την άνοδο στην Α2 Γυναικών θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης της Τελικής φάσης. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 29/6 στις 12.00 το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜ.  ΑΘΗΝΑΣ       2. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ            3.  ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                    ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ          ΑΣ ΑΡΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ         ΟΕΑ ΝΑΒ                        ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΦΗ                                ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ             ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ            ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ                            

                                                                                            ΠΑΟΚ ΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00    ΟΦΗ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 11:00    ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΟΦΗ   ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ: 18:00     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00      ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΟΕΑ ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                    ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 11:00     ΟΕΑ ΝΑΒ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ: 18:00                  ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 17/06/2016

ΩΡΑ: 19:30      ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:30                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΠΑΟΚ ΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:00     ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 18/06/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΠΑΟΚ ΑΣ

ΩΡΑ: 20:00   ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 19/06/2016

ΩΡΑ: 10:00    ΑΣ ΑΡΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:00    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΑΣΘ ΜΑΚ/ΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή  19/06/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2014,8-9 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2014-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2014-ΟΜΑΔΙΚΑ

GROUP ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2014,8-9 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ

ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2014

ΩΡΕΣ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ

Α’ ΓΚΡΟΥΠ 08:20-08:40,15:30-15:50,08:40-09:00

ΝΙΚΗ,ΟΕΑ-ΝΑΒ,ΟΥΚ,ΝΟΒΑ,ΥΔ.Κ,ΚΟΠΙ

Β’ ΓΚΡΟΥΠ 08:40-09:00,15:50-16:10,09:00-09:20

ΝΟΛ,ΤΙΤΑΝΕΣ,ΠΡΩΤΕΑΣ,ΚΟ.Κ,ΑΣΚ ΟΛ,ΑΚΑ,

ΑΕ ΤΡΙΚ,ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ,

ΑΣΕ ΤΡΙΚ,ΑΚΟ ΤΡΙΚ

Γ’ ΓΚΡΟΥΠ 09:00-09:20,15:10-15:30,08:20-08:40

ΗΡΑΚΛΗΣ,ΕΑΤΕΚ,ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ,ΝΗΡΕΑΣ

ΒΕΡΟΙΑΣ,ΝΟ.ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2012

 Ενας αγώνας του Α’ Ομίλου Αττικής εκκρεμεί για να ολοκληρωθεί και τυπικά η Α’ προκριματική φάση του Πρωταθλήματος Νεανίδων στην υδατοσφαίριση, αλλά αυτός έχει μόνο διαδικαστική σημασία (είναι αυτός του Τρίτωνα Αμαρουσίου με τον ΝΟ Χίου που θα γίνει αύριο Μεγάλη Δευτέρα στις 10.30 το πρωί). Ετσι, με τη λήξη όλων των σημερινών αγώνων των τελευταίων αγωνιστικών στους τέσσερις ομίλους, έγιναν γνωστές οι 11 ομάδες που πήραν την πρόκριση στη Β’ (ημιτελική) φάση.

Μάχη έγινε στον Β’ Ομιλο Αττικής τόσο για την πρωτιά στη βαθμολογία, αλλά και για την 3η και 4η προνομιούχες θέσεις.

Συγκεκριμένα, προκρίθηκαν: Από τον Α’ Ομιλο Αττικής ο Πανιώνιος, ο ΝΟ Χίου και ο Εθνικός Πειραιά. Από τον Β’ Ομιλο Αττικής ο ΑΝΟ Γλυφάδας, ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ο Ιωνικός Νίκαιας και ο ΝΟ Ρεθύμνου. Από τον Ομιλο Θεσσαλονίκης ο Ηρακλής και ο ΠΑΟΚ. Και από τον Ομιλο Βόλου ο Ολυμπιακός και ο ΝΟ Λάρισας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι τελικές βαθμολογίες και οι ομάδες που προκρίθηκαν σε καθέναν από τους τέσσερις ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 19-0, Εθνικός Πειραιά – Τρίτων Αμαρουσίου 3-0, ΝΟ Χανίων – Πανιώνιος 2-22, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 10-4, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χανίων 2-10, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 6-13, Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 23-0, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χανίων 16-5, ΝΟ Χίου – Πανιώνιος 6-21.

Η Βαθμολογία

Πανιώνιος 12 (4 αγ.)

ΝΟ Χίου 6 (3 αγ.)

Εθνικός Π. 6 (4 αγ.)

ΝΟ Χανίων 3 (4 αγ.)

Τρίτων Αμ. 0 (3 αγ.)

Σ.Σ. Ο αγώνας που εκκρεμεί Τρίτων Αμ. – ΝΟ Χίου θα γίνει αύριο Μεγάλη Δευτέρα στις 10.30 π.μ., αλλά δεν επηρεάζει την τελική κατάταξη.

** Προκρίθηκαν οι Πανιώνιος, ΝΟ Χίου και Εθνικός.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου και Νίκαιας):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου 6-11, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-26, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ιωνικός Νίκαιας 8-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-15, Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Πατρών 16-2, ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-12, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 1-17, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός Νίκαιας 6-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 13-7, Ιωνικός Νίκαιας – Νηρέας Χαλανδρίου 5-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών 18-0, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 10-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός Ν. 2-7, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 27-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλ. 19-1.

Η Βαθμολογία (Τελική)

ΑΝΟ Γλυφάδας (73-23) 13

ΝΟ Βουλιαγμένης (73-25) 13

Ιωνικός Νίκαιας (38-24) 6 (12-8)

ΝΟ Ρεθύμνου (43-38) 6 (13-13)

Νηρέας Χαλ. (32-51) 6 (12-16)

ΝΕ Πατρών (6-104) 0

** Προκρίθηκαν οι ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ιωνικός Νίκαιας και ΝΟ Ρεθύμνου.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Λάκκωμα):

Ηρακλής – Μακεδονικός 26-2, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 4-9, Ηρακλής – ΠΑΟΚ 12-1, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 18-4, Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 4-18, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 0-5 (άνευ αγώνα). Ο Πανσερραϊκός δεν εμφανίστηκε στον τελευταίο του αγώνα, έτσι το ματς κατοχυρώθηκε με 5-0 υπέρ του Ηρακλή και από την ομάδα των Σερρών αφαιρέθηκε ένας βαθμός.

Η Βαθμολογία (Τελική):

Ηρακλής 9

ΠΑΟΚ 6

Πανσερραϊκός 2

Μακεδονικός 0

** Προκρίθηκαν οι Ηρακλής και ΠΑΟΚ.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Ολυμπιακός – ΟΕΑΝΑΒ 24-0, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 3-17, Ολυμπιακός – ΝΟ Λάρισας 22-4, Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 10-10, Νηρέας Λαμίας – Ολυμπιακός 4-26, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 1-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

Ολυμπιακός 9

ΝΟ Λάρισας 6

Νηρέας Λαμίας 1

ΟΕΑΝΑΒ 1

** Προκρίθηκαν Ολυμπιακός και ΝΟ Λάρισας.

Η Β’ φάση του Πρωταθλήματος Νεανίδων θα γίνει 29, 30 Ιουνίου και 1 Ιουλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 30 Μαϊου στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Πηγή

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΤΗΝ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ,ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2012

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ                       2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                                    ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ                                           ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ.                                  ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΝΟ  ΧΙΟΥ                                                          ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ                                         ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

                                                                                  ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.

3.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ               4.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ

ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                                  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ

ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                                  ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ  ΝΕΑΠ.                               ΟΕΑ / ΝΑΒ

ΠΑΟΚ                                                                      ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

Το  Πρωτάθλημα   ΝΕΑΝΙΔΩΝ   «2012»  θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική      6 – 7 – 8 / 4 / 2012  

Β’  Φάση             29 – 30 / 6   &   1 / 7 / 2012

Γ’  Φάση  –  Τελική                      13 – 14 – 15 / 7 / 2012-  2  –  

ΗΛΙΚΙΑ   ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλήτριες  (γενν.  1996)  και  νεώτερες.

Για την  Β’ Φάση   προκρίνονται οι τρεις (3) πρώτες ομάδες του ομίλου   1, οι τέσσερεις

(4) πρώτες ομάδες του ομίλου  2  και δυο (2) ομάδες από τον όμιλο  3, 4, σύνολο:  έντεκα 

(11)   ομάδες και θα σχηματίσουν έναν (1) όμιλο των πέντε (5) ομάδων και έναν (1) όμιλο

των έξι (6) ομάδων, όπου οι ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνισθούν μεταξύ τους,  με σύστημα 

Pool. 

Η  κλήρωση της  Β’ Φάσης,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  30 / 5 / 12  και  ώρα:  13:30  στα

γραφεία  της  ΚΟΕ.

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 

1η αγωνιστική Παρασκευή 6/4/12

ΩΡΑ:19:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ- ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ

2η αγωνιστική Σάββατο 7/4/12

ΩΡΑ:12:30 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ -ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:13:30 ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 7/4/12

ΩΡΑ:19:30 ΝΟ  ΧΙΟΥ  – ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:20:30 ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ. -ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

4η αγωνιστική Κυριακή 8/4/12

ΩΡΑ:10:30 ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ -ΝΟ  ΧΙΟΥ 

ΩΡΑ:11:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ -ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ.

5η αγωνιστική Κυριακή 8/4/12

ΩΡΑ:17:30 ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ -ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:18:30 ΝΟ  ΧΙΟΥ   -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ

1η αγωνιστική Δευτέρα 9/4/12

ΩΡΑ:10:30 ΤΡΙΤΩΝ  ΑΟ  ΑΜΑΡ. -ΝΟ  ΧΙΟΥ 

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

1η αγωνιστική Παρασκευή 6/4/12

ΩΡΑ:20:30 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.- ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 7/4/12

ΩΡΑ:13:30 ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.- ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 7/4/12

ΩΡΑ:19:30 ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ- ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

ΩΡΑ:20:30 ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.

ΩΡΑ:21:30 ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 8/4/12

ΩΡΑ:10:00 ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.- ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

ΩΡΑ:11:00 ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:12:00 ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 8/4/12

ΩΡΑ:17:30 ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.

ΩΡΑ:18:30 ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:19:30 ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 6/4/12

ΩΡΑ:20:30 ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ -ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:21:30 ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ (ΑΝΟΓ – Α. ΔΗΜΗΤΡ.)

2η αγωνιστική Σάββατο 7/4/12

ΩΡΑ:13:00 ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.- ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:14:00 ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΝΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

3.   ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΚΚΩΜΑ

1η αγωνιστική Σάββατο  7/4/12

ΩΡΑ:10:30 ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ  ΝΕΑΠ.

ΩΡΑ:11:45 ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΠΑΟΚ

2η αγωνιστική Σάββατο  7/4/12

ΩΡΑ:17:30 ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ- ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:18:45 ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ  ΝΕΑΠ.

3η αγωνιστική Κυριακή 8/4/12

ΩΡΑ:11:00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ  ΝΕΑΠ. -ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:12:15 ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ- ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ

4.   ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ  (ΒΟΛΟΥ)

1η αγωνιστική Σάββατο  7/4/12

ΩΡΑ:19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ- ΟΕΑ / ΝΑΒ

ΩΡΑ:20:00 ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ. -ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

2η αγωνιστική Κυριακή 8/4/12

ΩΡΑ:09:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ -ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:10:00 ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ.- ΟΕΑ / ΝΑΒ

3η αγωνιστική Κυριακή 8/4/12

ΩΡΑ:15:30 ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ. -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ

ΩΡΑ:16:30 ΟΕΑ / ΝΑΒ- ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2011

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2011»  με  αριθμ.πρωτ:  6203/Ε/ 25.10.10,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΝΕΩΝ  ΑΝΔΡΩΝ   «2011»  (γενν. 1993),  που θα διεξαχθούν σύμφωνα με τα παρακάτω, ως εξής:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Εθνικό)

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΟΦΘ, ΧΑΝΘ, ΗΡΑΚΛΗΣ

2. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Εθνικό και Ποσειδώνιο)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ, ΠΑΟΚ, ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

3. Όμιλος Θεσσαλίας (κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου)

ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ, ΝΟΒΑ

4. Όμιλος Κεντρικής Μακεδονίας (κολ. Σερρών)

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ, ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ

5. Όμιλος Στερεάς Ελλάδας (κολ. Λαμίας)

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

6. Όμιλος Πελοποννήσου (κολ. «Αντ. Πεπανός», Πάτρα)

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

7. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου)

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΟΦΗ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΝΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

8. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Γέρακα)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

9. Β’ Ομιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒ)

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

10. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΑΝΟΓ και Ηλιούπολης)

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΝΟ ΣΥΡΟΥ

11. Δ’ Όμιλος Αττικής (κολ. Χαλανδρίου)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΜΙΛΩΝ, ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΝΟ ΧΙΟΥ

ΤΟΠΟΣ  ΚΑΙ  ΧΡΟΝΟΣ  ΤΕΛΕΣΗΣ

Το  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  ΝΕΩΝ  ΑΝΔΡΩΝ   «2011»,   θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική                  14 – 16 / 1 / 11

Β’  Φάση – Ημιτελική                          25 – 27 / 2 / 11

Γ’  Φάση – Τελική                                               18 – 20 / 3 / 11

ΗΛΙΚΙΑ   ΑΘΛΗΤΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές  (γενν. 1993)  και  νεώτεροι.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ   ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος, θα είναι τέσσερις  (4)  περίοδοι των οκτώ  (8)  λεπτών η κάθε περίοδος.

ΣΥΣΤΗΜΑ   ΑΓΩΝΩΝ

Α’  Φάση – Προκριματική

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η Ισοπαλία.

Β’  Φάση – Ημιτελική

Προκρίνονται στην  Β’ Φάση,  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο των πέντε (5) ομάδων και η πρώτη ομάδα από τους ομίλους  ΣΕΡΡΩΝ  και  ΛΑΜΙΑΣ.

Σύνολο:  είκοσι  (20)  ομάδες.

Σχηματίζονται μετά από κλήρωση τέσσερις (4) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων έκαστος.

Οι αγώνες της  Β’ Φάσης  διεξάγονται με το σύστημα  POOL,   ισχύει η Ισοπαλία.

Η κλήρωση για την  Β’ Ημιτελική Φάση,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  26 / 1 / 11  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

Για την  Γ’ Τελική Φάση,  προκρίνονται οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο,  σύνολο:  οκτώ (8) ομάδες. Θα σχηματιστούν δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων, έκαστος.

Οι εντός των ομίλων αγώνες, διεξάγονται με το σύστημα  POOL,   ισχύει η Ισοπαλία.

Μετά το τέλος των εντός των ομίλων αγώνων, οι αγώνες θα διεξαχθούν ως εξής:

ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου  (Αγώνας  Α)

ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου  (Αγώνας  Β)

ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου για την  (5η – 6η  θέση).

ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου για την  (7η – 8η  θέση).

Οι νικητές του αγώνα Α και αγώνα Β, θα αγωνιστούν στον Μεγάλο Τελικό (1η – 2η θέση).

Οι ηττημένοι του αγώνα Α και αγώνα Β, θα αγωνιστούν στον Μικρό Τελικό (3η – 4η θέση).

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες Τελικής κατάταξης,  πρέπει να υπάρχει Νικητής.

Η κλήρωση για την  Τελική  Φάση  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  2 / 3 / 11  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

6.             ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2011»  με αριθμ.πρωτ.:  6203/Ε/ 25.10.10.

7.             ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Οι μετακινούμενες ομάδες, εφόσον το επιθυμούν, θα φροντίσουν μόνο για την μετακίνησή τους.  Η  διαμονή – διατροφή  τους  θα καλυφθεί από την  ΚΟΕ  (και η διαφορά που θα προκύψει, θα χρεωθεί στην καρτέλα σας).  Μετακινούμενες ομάδες  προς Αθήνα  να επικοινωνήσουν με το Ξενοδοχείο   LONDON  και στα  (Τηλ:  210/ 89 43 995 – 89 44 070 – 89 42 106).  Μετακινούμενες ομάδες  εκτός  Αθηνών  να επικοινωνήσουν  με τον  κ. Γερόλυμπο Λουκά  στα  (Τηλ:  2661/0/ 44860   Κιν.:  6974/ 744 – 144  Φαξ:  2661/0/ 42346).

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  Κ.Ο.Ε.

8.             ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Στα Πρωταθλήματα και διοργανώσεις αγώνων υδατοσφαίρισης  (που είναι υπό την αιγίδα της  Κ.Ο.Ε.),  οι διαιτητές, κριτές, τα μέλη της γραμματείας και οι παρατηρητές διαιτησίας, ορίζονται με απόφαση της  ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ  ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ  ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ  (Κ.Ε.Δ.)  της  Κ.Ο.Ε.  (άρθρο  44,  παραγρ.  4  του  Νόμου  2725/ 1999),  όπως αυτός τροποποιήθηκε από τον  Νόμο  3057/ 2002.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.  Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.