Ετικέτα: ολυμπιακό κολυμβητήριο Λεμεσού

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,3-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,3-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-Γ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,3-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-Β ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,3-5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-Α ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Με πέντε νέες παγκύπριες επιδόσεις ολοκληρώθηκε σήμερα στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λεμεσού, η Παγκύπρια Ημερίδα Πρόκρισης η οποία διεξήχθηκε το τριήμερα 10-12 Φεβρουαρίου.
Ο Σοφοκλής Μούγης του Ν.Ο. Λεμεσού στα 200μ. ύπτιο πέτυχε ΝΠΕ παίδων με επίδοση 2.15.19. Στα 100μ. πρόσθιο, ο κολυμβητής του Ν.Ο. Αμμοχώστου Στέφανος Ελευθερίου σημείωσε ΝΠΕ στην κατηγορία παμπαίδων Α’ με χρόνο 1.10.53. Δύο ρεκόρ σημειώθηκαν στην κατηγορία παμπαίδων Β’. Στα 200μ. ελέυθερο από τον Νικόλα Τουλούμη του Ν.Ο. Κερύνειας με χρόνο 2.08.71 και τον Νικόλα Αντωνίου του Ν.Ο. Λεμεσού στα 100μ. ελεύθερο με επίδοση 57.96. Την 5η επίδοση πέτυχε η Μαριτίνα Βιολάρη του Ν.Ο. Κερύνειας στα 100μ. ελεύθερο παγκορασίδων Β΄ με επίδοση 1.03.36.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ,Γ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ,Β ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,10-12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ,Α ΗΜΕΡΑ

1ος ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΓΩΝΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ,22-23 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Η ΚΟΕΚ διοργανώνει τον 1ο διεθνή αγώνα βετεράνων κολύμβησης από τις 22-23 Οκτωβρίου στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λεμεσού.  Φέτος συμπληρώνονται 20 χρόνια από την διεξαγωγή του 1ουπαγκυπρίου πρωταθλήματος βετεράνων και η Ομοσπονδία αναβαθμίζει τους αγώνες δίνοντας τους διεθνή χαρακτήρα.

Αρκετοί αθλητές, μέλη της Ομοσπονδίας, παλιοί πρωταθλητές αλλά και φίλοι του αθλήματος, δηλώνουν το παρών τους κάθε χρόνο στη διοργάνωση.  Φέτος έχουν έναν επιπλέον λόγο, αφού ο αγώνας θα είναι διεθνής και ήδη εκδήλωσαν ενδιαφέρον για να συμμετάσχουν αθλητές από το εξωτερικό. Οι αγώνες θα είναι διήμεροι και δικαίωμα συμμετοχής έχουν άτομα τα οποία έχουν γεννηθεί το 1991 και πριν. Οι αθλητές χωρίζονται σε κατηγορίες με βάση την ηλικία τους (25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49 χρονών κοκ).Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τη διεξαγωγή των πιο κάτω αγωνισμάτων:

Σάββατο, 22 Οκτωβρίου 2016: 100μ. ελεύθερο, 50μ. πρόσθιο, 400μ. μικτή, 100μ. ύπτιο, 200μ. πεταλούδα, 400μ. ελεύθερο, 200μ. πρόσθιο, 50μ. πεταλούδα, 800μ. ελεύθερο, 4Χ50μ. ελεύθερο

Κυριακή, 23 Οκτωβρίου 2016: 200μ. ελεύθερο, 100μ. πρόσθιο, 100μ. πεταλούδα, 50μ. ύπτιο, 200μ. μικτή ατομική, 50μ. ελεύθερο, 200μ. ύπτιο, 1500μ. ελεύθερο, 4Χ50μ. μικτή

Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να υποβληθούν στην Ομοσπονδία το αργότερο μέχρι το Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016, σε ειδικό έντυπο.  Όλες οι σχετικές πληροφορίες, κανονισμοί και έντυπα, υπάρχουν στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας www.koek.org.cy. Διευκρινίζεται ότι μετά τις 15 Οκτωβρίου δεν θα γίνεται αποδεκτή καμία νέα δήλωση συμμετοχής ή αλλαγή.

Η ΚΟΕΚ επίσης ανακοινώνει ότι με την ευκαιρία της διοργάνωσης του διεθνή αγώνα και για την καλύτερη και γρηγορότερη ενημέρωση των αθλητών, αλλά και την τήρηση ορθών στοιχείων στα αρχεία της, θα δημιουργήσει μητρώο βετεράνων αθλητών κολύμβησης.Για τον σκοπό αυτό όλοι οι αθλητές θα πρέπει να συμπληρώσουν το σχετικό έντυπο το οποίο μπορούν να βρουν στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας και το οποίο πρέπει να αποστείλουν στο γραφείο της ΚΟΕΚ, μαζί με αντίγραφο της πολιτικής τους ταυτότητας ή του διαβατηρίου τους.Η εγγραφή στο μητρώο αθλητών είναι δωρεάν.Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την κα Μαρία Κυριάκου στο τηλ. 22449841.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 41ΟΥ ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 41ΟΥ ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 41ΟΥ ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ 41ΟΥ ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-ΑΤΟΜΙΚΑ

STARTING LISTS 41ου ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

STARTING LISTS 41ου ΠΑΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝ∆ΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΟΥ ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,18-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΟΥ ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,18-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 2ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,18-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 2ου ΕΑΡΙΝΟΥ MEETING,18-20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ,12-14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Πηγή:koek.org.cy

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ,12-14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-3η ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ,12-14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-2η ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ,12-14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ-1η ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ΩΝ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Πηγή:koek.org.cy

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-Α’ ΗΜΕΡΑ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-Α’ ΗΜΕΡΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-Β’ ΗΜΕΡΑ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-B’ ΗΜΕΡΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-Γ’ ΗΜΕΡΑ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015-Γ’ ΗΜΕΡΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ,30 ΙΟΥΝΙΟΥ-2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Πηγή:koek.org.cy

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 40ων ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ 17-18 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Πηγή:koek.org.cy

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ 17-18 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 39ΩΝ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2014,4-6 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕΣΟΥ

Πηγή:www.sport-fm.com.cy

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 39ΩΝ ΠΑΓΚΥΠΡΙΩΝ ΔΙΑΣΩΜΑΤΕΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2014

Αυτοκράτειρα με τα όλα της. Ο Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου πρόσθεσε άλλη μια χάντρα στο κομπολόι του, τη 19η στην ιστορία του και τη 15η συνεχόμενη, με την άνετη, όπως αποδείκτηκε επικράτηση του στους 39ους διασωματειακούς αγώνες κολύμβησης. Ο προσφυγικός όμιλος έκανε σκόνη και θρύψαλα τις όποιες προβλέψεις, ειδικών και μη και έκανε ουσιαστικά περίπατο τη διοργάνωση, αφήνοντας τη Λεμεσό στη 2η θέση.

Η Αμμόχωστος πήρε από την πρώτη μέρα κεφάλι στη βαθμολογία και με όλη της την άνεση παρέμεινε στο θρόνο της με 558.5 βαθμούς, με τη Λεμεσό στη 2η θέση με 465 βαθμούς και στην 3η τη Λευκωσία με 171 βαθμούς.

Αρκετά ήταν τα ρεκόρ, δεκατέσσερα στο σύνολο, που σημειώθηκαν στη διοργάνωση, ενδεικτικό της πολύ καλής αγωνιστικής κατάστασης που βρίσκονται οι αθλητές, αλλά και του έντονου συναγωνισμού που υπήρξε σε αρκετά αγωνίσματα. Από τα δεκατέσσερα ρεκόρ τα τέσσερα μόνο απαρατήρητα δεν πέρασαν. Πρώτο και καλύτερο αυτό του Μάρκου Καλοψιδιώτη, του Ναυτικού Ομίλου Αμμοχώστου στα 50μ. πρόσθιο (29.12, ΝΠΕ ανδρών), το οποίο του χάρισε και τον τίτλο του καλύτερου κολυμβητή των αγώνων με 768 βαθμούς.

Πολύ καλή και η επίδοση του Σεμπάστιαν Κονναρή του Ναυτικού Ομίλου Λεμεσού, στα 200μ. ύπτιο με 2.07.80 (ΝΠΕ ανδρών), όπως και αυτό της Άννας Σιεκόλεβα, της Αμμοχώστου στα 200μ. ύπτιο (2.21.04, ΝΠΕ γυναικών). Η Άννα Σιεκόλεβα αναδείχθηκε και σε καλύτερη κολυμβήτρια των αγώνων με τους 724β, που μάζεψε από τα 50μ. ύπτιο με χρόνο 30.13.  Η μικρούλα Χρυστάλλα Παπαδοπούλου, του Ναυτικού Ομίλου Λεμεσού, αθλήτρια του παλιού πρωταθλητή μας, Σταύρου Μιχαηλίδη,  με τη νέα παγκύπρια επίδοση που πέτυχε στα 200μ. πεταλούδα (2.41.44, ΝΠΕ παγκορασίδων Β’), κατέρριψε την αρχαιότερη επίδοση, την οποία κατείχε η Βάσω Λακκοτρύπη από το 1989 με 2.45.06. Συνοπτικά τις 14 νέες παγκύπριες επιδόσεις πέτυχαν:  Σεμπάστιαν Κονναρής (Λεμεσού), 200μ. ύπτιο 2.07.80, ΝΠΕ ανδρών, Μάρκος Καλοψιδιώτης (Αμμοχώστου), 50μ. πρόσθιο 29.12, ΝΠΕ ανδρών, Άννα Σιεκόλεβα (Αμμοχώστου), 200μ. ύπτιο 2.21.04, ΝΠΕ γυναικών, Σοφοκλής Μούγης (Αμμοχώστου), 50μ. ύπτιο 31.49, ΝΠΕ παμπαίδων Β’, Χρυστάλλα Παπαδοπούλου (Λεμεσού) 400μ. μικτή 5.42.79, ΝΠΕ παγκορασίδων Β’, 400μ. ελεύθερο 4.57.23, ΝΠΕ παγκορασίδων Β΄, 100μ. Πεταλούδα 1.11.39, ΝΠΕ παγκορασίδων Β, 200μ. πεταλούδα 2.41.44, ΝΠΕ παγκορασίδων Β, Χρυσή Παγλά (Αγλαντζιάς) 50μ. πεταλούδα 30.02, ΝΠΕ παγκορασίδων Α’, 100μ. πεταλούδα 1.09.63, ΝΠΕ παγκορασίδων Α΄, Αλεξάνδρα Σιεκόλεβα (Αμμοχώστου) 100μ. πεταλούδα 1.09.63, ΝΠΕ παγκορασίδων Α΄, Χρίστος Φικάρδος (Κερύνειας) 200μ. πεταλούδα 2.23.21, ΝΠΕ παμπαίδων Α’ ,  Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου (Στέφανη Χαχολιάδου, Έλενα  Χατζηκυριάκου, Κλαούντια Σιεκόλεβα, Χρυσούλα Καραμάνου), 4Χ100μ. ελεύθερο 4.03.55, ΝΠΕ νεανίδων,  Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας (Ζαχαρίας Παύλου, Ιωάννης Καλλινάκης, Σταύρος Τζιρτζιπής, Κωνσταντίνος Χατζηττοουλής), 4Χ200μ. ελεύθερο 8.38.34, ΝΠΕ παίδων Η βαθμολογία: Αμμόχωστος 558.5, Λεμεσός 465, Λευκωσία 171, Κερύνεια 140, Αγλαντζιά 95.5, Κωνσταντία 73, Πάφος 51, Λάρνακα 50, Λακατάμια 18, Μέσα Γειτονιά 4. Οι τρεις πρώτοι νικητές όλων των αγωνισμάτων είναι: 50μ. Ύπτιο: Ανδρών: Ζορπής Βαγγέλης (Αμ/στου) 27.77, Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 28.74, Ζήνωνος Γιάννης (Λ/σού) 28.89. Γυναικών: SchegolevaAnna (Αμ/στου) 30.13, Παπαδοπούλου Σοφία (Λ/σού) 31.51, Σιούκρη Μαλβίνα (Λ/σού) 31.79. 100μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Ζάγκας Όμηρος (Λ/σίας) 1.05.41, Ξάνθου Λεύκιος (Λ/σού) 1.07.61, Καλοψιδιώτης Μάρκος (Αμ/στου) 1.08.26. Γυναικών: Χρυσοστόμου Ειρήνη (Αμ/στου) 1.15.03, Πελενδρίτου Καρολίνα (Λ/σού) 1.16.49, Βοσκού Χριστίνα (Λ/σίας) 1.16.83. 200μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Κονναρής Σεμπάστιαν (Λ/σού) 1.55.11, Χατζηκωνσταντίνου Ιάκωβος (Κων/τίας) 1.55.46, Κουτσού Γιώργος (Λ/σού) 1.58.59. Γυναικών: Κύζα Ειρήνη (Κων/τίας) 2.08.36, Καραμάνου Χρυσούλα (Αμ/στου) 2.08.40, Χατζηκυριάκου Έλενα (Αμ/στου) 2.11.22. 400μ. Μικτή Ατομική: Ανδρών: Τσιοπανή Θωμάς (Αγλαν.) 4.37.75, Πάπα-Άνταμς Κυριάκος Αντρέα (Λ/σού) 4.45.72, Τουμάζου Ιωάννης (Αμ/στου) 4.51.88.  Γυναικών: Στυλιανού Δανάη (Αμ/στου) 5.21.69, Τσουλούπα Αγνή (Κερυν.) 5.27.24, Πετρουλιά Παρασκευή (Αμ/στου) 5.37.19. 50μ. Πεταλούδα: Ανδρών:BakhtiarovAlexandre (Αμ/στου) 24.71, Ζήνωνος Γιάννης (Λ/σού) 26.32, Καλοψιδιώτης Μάρκος (Αμ/στου) 26.33. Γυναικών: Χατζηκυριάκου Έλενα (Αμ/στου) 28.02, Νεοφύτου Σωτηρία (Λ/σού) 28.31, Καραμάνου Χρυσούλα (Αμ/στου)  29.58. 200μ. Ύπτιο: Ανδρών: Κονναρής Σεμπάστιαν (Λ/σού) 2.07.80, Ζορπής Βαγγέλης (Αμ/στου) 2.08.83, Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 2.15.10. Γυναικών: SchegolevaAnna (Αμ/στου) 2.21.04, SchegolevaClaudia (Αμ/στου) 2.30.12, Χατζηευσταθίου Εσμεράλδα (Αμ/στου) 2.33.06. 4Χ100μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 3.37.02, Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 3.40.31, Ναυτικός Όμιλος Λευκωσίας 3.42.25. Γυναικών: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 4.03.55, Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 4.06.16, Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας 4.12.40. 50μ. Ελεύθερο: Ανδρών:BakhtiarovAlexandre (Αμ/στου) 23.29, Ζάγκας Όμηρος (Λ/σίας) 24.08, Λύμπουρας Ανδρέας (Λ/σίας) 24.37. Γυναικών: Χαχολιάδου Στέφανη (Αμ/στου) 27.19, Καραμάνου Χρυσούλα (Αμ/στου) 27.59, Σιούκρη Μαλβίνα (Λ/σού) 27.79. 200μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Τσιοπανή Θωμάς (Αγλαν.) 2.20.69, Τουμάζου Ιωάννης (Αμ/στου) 2.27.82, Ξάνθου Λεύκιος (Λ/σού) 2.30.65. Γυναικών: Χρυσοστόμου Ειρήνη (Αμ/στου) 2.39.16, Βοσκού Χριστίνα (Λ/σίας) 2.45.18, SchegolevaAlexandra (Αμ/στου) 2.50.33. 400μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Χατζηκωνσταντίνου Ιάκωβος (Κων/τίας) 4.04.97, Κουτσού Γιώργος (Λ/σού) 4.06.88, Παπακυριακού Μαρτίνος (Λ/σού) 4.16.98. Γυναικών: Κύζα Ειρήνη (Κων/τίας) 4.31.04, Στυλιανού Δανάη (Αμ/στου) 4.45.33, Τσουλούπα Αγνή (Κερυν.) 4.48.53. 100μ. Ύπτιο: Ανδρών: Ζορπής Βαγγέλης (Αμ/στου) 59.87, Κονναρής Σεμπάστιαν (Λ/σού) 1.00.35, Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 1.01.44. Γυναικών: SchegolevaAnna (Αμ/στου) 1.04.88, Σιούκρη Μαλβίνα (Λ/σού) 1.09.15, Παπαδοπούλου Σοφία (Λ/σού) 1.09.24. 100μ. Πεταλούδα: Ανδρών:BakhtiarovAlexandre (Αμ/στου) 57.15, Τσιοπανή Θωμάς (Αγλαν.) 57.92, Παπαδόπουλος Τάκης (Λ/σού) 57.99. Γυναικών: Νεοφύτου Σωτηρία (Λ/σού) 1.03.36, Χατζηκυριάκου Έλενα (Αμ/στου) 1.03.89, SchegolevaClaudia (Αμ/στου) 1.06.01. 4Χ200μ. Ελεύθερο: Ανδρών: Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 8.02.27, Ναυτικός Όμιλος Λευκωσίας 8.19.96, Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 8.27.30. Γυναικών: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 9.07.76, Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 9.13.66, Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας 9.17.01. 50μ. Πρόσθιο: Ανδρών: Καλοψιδιώτης Μάρκος (Αμ/στου) 29.12, Ξάνθου Λεύκιος 29.71, Ζάγκας Όμηρος (Λ/σίας) 29.86. Γυναικών: Χρυσοστόμου Ειρήνη (Αμ/στου) 34.70, Πελενδρίτου Καρολίνα (Λ/σού) 34.88, Σιαλή Μαριάνθη (Αμ/στου) 35.86. 100μ. Ελεύθερο: Ανδρών:BakhtiarovAlexandre (Αμ/στου) 51.80, Κονναρής Σεμπάστιαν (Λ/σού) 52.75, Λύμπουρας Ανδρέας (Λ/σίας) 53.59. Γυναικών: Καραμάνου Χρυσούλα (Αμ/στου) 58.69, Χαχολιάδου Στέφανη (Αμ/στου) 59.19, Σιούκρη Μαλβίνα (Λ/σού) 59.29. 200μ. Πεταλούδα: Ανδρών: Χατζηκωνσταντίνου Ιάκωβος (Κων/τίας) 2.09.50, Κουτσού Γιώργος (Λ/σού) 2.12.97, Ζαβαλλής Αδαμός (Λ/σού) 2.14.43. Γυναικών: Νεοφύτου Σωτηρία (Λ/σού) 2.24.11, Χατζηκυριάκου Έλενα (Αμ/στου) 2.24.23, Κύζα Ειρήνη (Κων/τίας) 2.28.99. 200μ. Μικτή Ατομική: Ανδρών: Τσιοπανή Θώμας (Αγλαν.) 2.09.70, Πάπα-Άνταμ Κυριάκος Αντρέα (Λ/σού) 2.12.59, Ιακωβίδης Φίλιππος (Λ/σίας) 2.16.93. Γυναικών: SchegolevaAnna (Αμ/στου) 2.21.53, Στυλιανού Δανάη (Αμ/στου) 2.30.17, Χρυσοστόμου Ειρήνη (Αμ/στου) 2.32.51. 800μ. Ελεύθερο Γυναικών: Κύζα Ειρήνη (Κων/τίας) 9.27.19, Στυλιανού Δανάη (Αμ/στου) 10.02.50, Τσουλούπα Αγνή (Κερυν.) 10.06.75. 1500μ. Ελεύθερο Ανδρών: Χατζηκωνσταντίνου Ιάκωβος (Κων/τίας) 16.29.73, Κουτσού Γιώργος (Λ/σού) 16.37.47, Παπακυρακού Μαρτίνος (Λ/σού) 17.13.86. 4Χ100μ. Μικτή Ατομική: Ανδρών: Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 3.57.16, Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 3.58.12, Ναυτικός Όμιλος Λευκωσίας 4.04.52. Γυναικών: Ναυτικός Όμιλος Αμμοχώστου 4.24.77, Ναυτικός Όμιλος Λεμεσού 4.34.34, Ναυτικός Όμιλος Κερύνειας 4.55.76.

15ο ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Κολύμβησης ανακοινώνει ότι το Σάββατο 8 Οκτωβρίου 2011 και ώρα 4.00μ.μ., θα διοργανώσει στο ολυμπιακό κολυμβητήριο Λεμεσού, το 15ον παγκύπριο ατομικό πρωτάθλημα βετεράνων.

Στο πρωτάθλημα δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι γεννήθηκαν το 1986 και μεγαλύτεροι.  Ο κάθε αθλητής έχει δικαίωμα συμμετοχής σε τρία το πολύ αγωνίσματα και θα χωριστούν σε σειρές ανάλογα με την κατηγορία τους.  Η συμμετοχή τους προνοεί καλή κατάσταση της υγείας τους και γίνεται με ευθύνη των ιδίων.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τη διεξαγωγή των αγωνισμάτων 50μ. ελεύθερο, 50μ. ύπτιο, 50μ. πρόσθιο, 50μ. πεταλούδα και 200μ. μικτή ατομική.

Όσοι επιθυμούν να δηλώσουν συμμετοχή, μπορούν να ζητήσουν φόρμα εγγραφής από το γραφείο της Ομοσπονδίας (τηλ. 22449840), την οποία πρέπει να επιστρέψουν το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2011 και ώρα 12.00 το μεσημέρι