Ετικέτα: ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 5ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο ΟΦΗ πέτυχε μεγάλη νίκη στην έδρα του, με 12-11 επί του ΝΟ Χανίων στο ντέρμπι της Κρήτης, για την 5η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών.
Σημαντική η επικράτηση, εκτός έδρας, του ΓΣ Περιστερίου επί του Νηρέα Χαλανδρίου με 11-5 για τον ίδιο Όμιλο. Ο Ηλυσιακός, εξάλλου, νίκησε με 10-7 τον Ιωνικό, στο ματς που έγινε αργά το βράδυ στο Ιλίσιο (και ήταν επεισοδιακό στο φινάλε) και ανέβηκε προσωρινά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του Α’ Ομίλου, αλλά θα περιμένει το ματς του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΝΟ Ρεθύμνου που γίνεται την Κυριακή (12/2). Την Κυριακή είναι προγραμματισμένα και τα τέσσερα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής του Β΄Ομίλου.
Αναλυτικά τα ματς του Σαββάτου:
ΟΦΗ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 12-11 (3-1, 3-4, 4-2, 2-4). ΟΦΗ: Παπανικολάου 3, Βασιλάκης 5, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1. ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 2, Μπατάκης 1, Χαριτάκης 4, Μπαριωτάκης 2, Βιζυράκης 2.
ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 5-11 (1-3, 2-2, 1-2, 1-4). Νηρέας Χαλανδρίου: Κωνσταντίνου 1, Παππάς Αλ. 3, Κόττας 1. ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 1, Σιράπογλου 2, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρτέλης 1, Πετρόπουλος 2, Τσολακίδης 1, Στέλλας 1, Γαβριηλίδης 1.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ 10-7 (2-1, 3-2, 3-1, 2-3). Ηλυσιακός: Χρηστοφίδης 2, Κωνσταντόπουλος Ελ. 3, Γούσης 2, Παύλου 2, Τασσόπουλος 1. Ιωνικός: Δραγώνας 2, Ψιρογιάννης 2, Θέος 1, Παυλάκης 1, Ξυλάς 1. Μετά το σφύριγμα της λήξης -σύμφωνα με το φύλλο αγώνα-, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Ξυλάς γιατί χτύπησε αντίπαλο, ενώ ο αρχηγός του Ιωνικού Θέος δεν υπέγραψε το φύλλο αγώνα και υπήρξε ολιγόλεπτη ένταση.
Ο Απόλλων Σμύρνης επιβλήθηκε άνετα του ΝΟ Ρεθύμνου με 17-8, στο μοναδικό ματς του Α’ Ομίλου για την 5η αγωνιστική της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών που έγινε την Κυριακή (12/2) και παραμένει μόνος πρώτος  στη βαθμολογία.
Για τον Β’ όμιλο, εύκολη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΝΟ Χαλκίδας, με 9-5 επί του Μίλωνα στη Νέα Σμύρνη και βρέθηκε μόνος πρώτος στην κορυφή της κατάταξης του συγκεκριμένου Ομίλου, καθώς εκμεταλλεύτηκε και την ήττα του ΓΣ Ηλιούπολης στην Πάτρα από τη ΝΕΠ (6-5). Ο Νηρέας Γέρακα υπέταξε με 10-7 τον ΟΥΚ Βόλου και ανέβηκε 2ος. Η Νίκη Βόλου, τέλος, πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε στην έδρα της της ΑΕ Χαϊδαρίου με 14-6.
Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17-8 (2-1, 6-2, 5-2, 4-3). Απόλλων Σμύρνης: Μαυρωτάς Λ. 3, Μητρόπουλος 1, Γερακούδης 1, Τσίκλος 2, Παπαδόπουλος Γ. 2, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης 2, Αφρουδάκης Ζ. 1, Χατζηστεφάνου 3. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Πίσσας 1, Ραφτάκης 1, Τσαγκαράκης 1, Φράγκος 3, Παπαδάκης 2.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 10-7 (2-2, 4-2, 3-1, 1-2). Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος Β. 2, Παπαδόπουλος Π. 1, Μαυρεδάκης 2, Τσακιράκης 4, Θεοδωρόπουλος 1. ΟΥΚ Βόλου: Παπαβασιλείου 1, Μαρινάγης 1, Δημητρίου 1, Στεργίου 2, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 1.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 6-5 (1-2, 1-0, 2-2, 2-1). ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ: Ρογδάκης 1, Καρβουντζής 2, Γκαράνης 3. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Σπυρόπουλος 1, Κοντονής Δ., 2, Κοντονής Αν. 1, Προγάκης 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 14-6 (4-2, 1-0, 4-3, 5-1). Νίκη Βόλου: Δανιήλ 3, Πισσίας 3, Γλούμης 3, Γιαδαρίδης 2, Γκανάτσιος 1, Παπαδημητρίου Ν. 1, Μαρτζούχος 1. ΑΕ Χαϊδαρίου: Κόχειλας I. 4, Ρονζίνο 1, Έντμοντς 1.
ΜΙΛΩΝ – ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5-9 (1-4, 1-2, 2-2, 1-1). Μίλων: Οικονομίδης 1, Αμπατζόγλου 2, Τριανταφύλλου 2. ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 3, Αλαφάκης 1, Μερκουριάδης 2, Αθανασίου 2, Μπουρνάζος 1.
Μπορείτε να δείτε και τα παιχνίδια του Σαββάτου (11/2) ΕΔΩ.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (5 αγ.):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Απόλλων Σμύρνης  57-30    13
2. Ηλυσιακός  48-33    11
3. ΓΣ Περιστερίου  45-31    10
4. ΝΟ Χανίων 45-35    7
-. ΟΦΗ  32-33    7
6. Ιωνικός  31-42    3
7. Νηρέας Χαλανδρίου  29-47    1
8. ΝΟ Ρεθύμνου  28-64    1
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΟ Χαλκίδας  44-29    13
2. Νηρέας Γέρακα  43-24    12
3. ΓΣ Ηλιούπολης  45-28    10
4. ΝΕ Πατρών  28-31    6
-. ΟΥΚ Βόλου  46-56    6
-. ΑΕ Χαϊδαρίου  29-45    6
7. Νίκη Βόλου  38-44    3
8. Μίλων  28-44    3

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Ο Απόλλων Σμύρνης ήταν ο νικητής στο ντέρμπι κορυφής της 4ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Ανδρών, καθώς επιβλήθηκε με 10-7 του ΝΟ Χανίων στο κολυμβητήριο του Αλίμου και θα βρίσκεται μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας του συγκεκριμένου Ομίλου, τουλάχιστον μέχρι την επόμενη αγωνιστική.
Στα άλλα δύο παιχνίδια που έγιναν το Σάββατο 28/1, ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε εκτός έδρας (στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου) του ΝΟ Ρεθύμνου με 9-3 και ανεβαίνει 2ος στη βαθμολογία του Α’ Ομίλου, ενώ ο Ιωνικός πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, για τον ίδιο Όμιλο, με 12-6 στην έδρα του επί του Νηρέα Χαλανδρίου. Οι υπόλοιποι αγώνες της αγωνιστικής, ένας για τον Α’ και τέσσερις για τον Β’ Όμιλο, θα γίνουν την Κυριακή 29/1.
Αναλυτικά τα παιχνίδια του Σαββάτου (για τον Α’ Όμιλο):
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 3-9 (0-2, 1-2, 0-2, 2-3). ΝΟ Ρεθύμνου: Σφακιανάκης 1, Παναγιωτάκης 2. Ηλυσιακός: Χριστοφορίδης 1, Ελισαίος Κ. 2, Γούσης 1,Τασσιόπουλος 2, Μπενέας 2, Καινούργιος 1.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 10-7 (2-1, 3-2, 2-3, 3-1). Απόλλων Σμ.: Γερακούδης 2, Μαυρωτάς Λ. 2, Παπαδόπουλος 3, Λάζαρης 1, Δερμιτζάκης Χρ. 1, Χατζηστεφάνου 1. ΝΟ Χανίων: Κατσουλάκης 2, Παπαδόπουλος 1, Πετρόχειλος 2, Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 1.
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 12-6 (5-1, 1-1, 3-2, 3-2). Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 2, Παττακός 2, Τσιρογιάννης 1, Θέος 1, Λομβάρδος 3, Καραχριστοδούλου 1. Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Αλ. 2, Σιάρκος 1, Ανδρής 2, Κωνσταντινόπουλος 1.
Ο ΓΣ Ηλιούπολης έκοψε τη φόρα και το αήττητο του Νηρέα Γέρακα και τον νίκησε 6-5, με ανατροπή, στο σημαντικότερο από τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν την Κυριακή (29/1) κι έτσι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του Β’ Ομίλου. Μαζί του ισόβαθμος ο ΝΟ Χαλκίδας που επιβλήθηκε στην έδρα του της Νίκης Βόλου με 11-7.
Στα άλλα δυο ματς του Β’ Ομίλου, η ΑΕ Χαϊδαρίου νίκησε 8-6 τη ΝΕ Πατρών και ο ΟΥΚ Βόλου διπλασίασε επίσης της νίκες του, καθώς επικράτησε 13-8 του Μίλωνα.
Στον μοναδικό αγώνα του Α’ Ομίλου που έγινε την Κυριακή (οι υπόλοιποι είχαν γίνει το Σάββατο) ο ΓΣ Περιστερίου επιβλήθηκε 9-6 του ΟΦΗ. Στο παιχνίδι αυτό αποβλήθηκαν με κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία, ο προπονητής, ο βοηθός προπονητή, ο έφορος και ένας παίκτης του ΓΣΠ για διαμαρτυρίες στους διαιτητές.
Αναλυτικά τα παιχνίδια της Κυριακής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΦΗ 9-6 (0-0, 1-2, 4-0, 4-4). ΓΣ Περιστερίου: Σιράπογλου 2, Παναγούλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρπέλης 1, Πετρόπουλος 1, Στέλλας 1, Τσολακίδης 1. ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Βασιλάκης 2, Λεονταράκης 1, Κλίμος 1, Γιγουρτάκης 1.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 8-6 (1-0, 3-2, 3-2, 1-2). ΑΕ Χαϊδαρίου: Μητρόπουλος 1, Κόχειλας Ι. 5, Λαγουδάκος 1, Έντμοντ 1. ΝΕ Πατρών: Πολάτος 1, Ζερνιώτης 1, Γκαράνης 4.
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΜΙΛΩΝ 13-8 (3-2, 4-3, 4-1, 2-2). ΟΥΚ Βόλου: Παπαβασιλείου 2, Κολημήτρας 4, Μαρινάγης Χρ. 1, Στεργίου 3, Βαφειάδης 2, Γιάγκος 1. Μίλων: Χαλιάσος 2, Οικονομίδης 2, Δούκας 1, Καλογερόπουλος 2, Αμπατζόγλου 1.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ  11-7 (3-2, 3-0, 3-3, 2-2). ΝΟ Χαλκίδας: Κοκκάλας 3, Αλαφάκης 1, Ορφανάκος 1, Μερκουριάδης 4, Κόρακας 1, Αθανασίου 1. Νίκη Βόλου: Δανιήλ 2, Καραγκούνης 1, Πισσίας 3, Γλούμης 1.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 6-5 (2-1, 1-2, 0-0, 3-2). ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 1, Κοντονής 2, Προγάκης 1, Κολυβάς 2. Νηρέας Γέρακα: Τσακιράκης 4, Παπαδόπουλος Γρ. 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. Απόλλων Σμύρνης (40-22)  10
2. Ηλυσιακός (38-26)  8
3. ΝΟ Χανίων (34-23)  7
4. ΓΣ Περιστερίου (34-26)  7
5. ΟΦΗ (20-22)  4
6. Ιωνικός Ν. (24-32)  3
7. Νηρέας Χαλ. (24-36)  1
8. ΝΟ Ρεθύμνου (20-47)  1
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΓΣ Ηλιούπολης (40-22)  10
2. ΝΟ Χαλκίδας (35-24)  10
3. Νηρέας Γέρακα (33-17) 9
4. ΟΥΚ Βόλου (39-46)  6
5. ΑΕ Χαϊδαρίου (23-31)  6
6. ΝΕ Πατρών (22-26)  3
7. Μίλων (23-35) 3
8. Νίκη Βόλου (24-38)  0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Με τον ΟΦΗ να επικρατεί πολύ δύσκολα επί του Ιωνικού με 6-5 στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου, έκλεισε η πρώτη δόση της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 Υδατοσφαίρισης Ανδρών. Στα τέσσερα παιχνίδια που διεξήχθησαν, οι ομάδες που ήταν τα θεωρητικά φαβορί κατάφεραν να φτάσουν εύκολα ή δύσκολα στη νίκη.
Ο Νηρέας Γέρακα επικράτησε με 10-2 της ΑΕ Χαϊδαρίου και είναι η μοναδική ομάδα των δύο ομίλων που έχει το απόλυτο 3/3, ενώ στο κρητικό ντέρμπι ο ΝΟ Ρεθύμνου άντεξε για ένα ημίχρονο (4-4) απέναντι στο ΝΟ Χανίων από τον οποίο ηττήθηκε με 14-5. Τέλος, ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε στο Χαλάνδρι επί του τοπικού Νηρέα με 15-9.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα
Α’ Όμιλος
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 14-5 (Τα οκτάλεπτα:1-1, 3-3, 4-1, 6-0, ΝΟ Χανίων: Αποστολάκης 1, Κατσουλάκης 3, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Παπαμανωλιουδάκης 1, Χαριτάκης 7, Βιζυράκης 1, ΝΟ Ρεθύμνου:Μπουγιούρης 1, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 3)
ΟΦΗ – Ιωνικός 6-5 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 0-1, 4-0, 0-3, ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Κόκκινος 1, Γεωργόπουλος 1, Κλήμος 2, Γιγουρτάκης 1, Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 1, Λομβάρδος 1, Ψιρογιάννης 1)
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 9-15 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 0-3, 3-4, 4-6, Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Κ. 1, Παππάς Ξ. 1, Σιάρκος 3, Παππάς Α. 4, Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 5, Φαφαλιός 1, Λάππας 3, Κωνσταντόπουλος 3, Γούσης 1, Τασσιόπουλος 1, Καινούργιος 1)
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – Χαϊδάρι 10-2 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-0, 3-0, 2-1, Νηρέας Γέρακα: Χατζηδάκης 1, Παπαδόπουλος Γρ. 2, Μαυρεδάκης 1, Τσακιράκης 3, Καφαντόγιας 1, Γεωργακόπουλος 1, Κυζιώρος 1, Χαϊδάρι: Μπετσές 1, Έντμοντς 1)
Ο Απόλλων Σμύρνης πήρε μια πολύ σημαντική νίκη αρκετά εύκολα επί του ΓΣ Περιστερίου με 10-3 στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας στην Α2 υδατοσφαίρισης ανδρών, αφού κατάφερε να επιβάλει νωρίς το ρυθμό του. Πλέον, περιμένει το ΝΟ Χανίων στο ντέρμπι κορυφής του Α’ Ομίλου την επόμενη αγωνιστική.
Από εκεί και πέρα, στα παιχνίδια του Β’ Ομίλου, πολύ σημαντικές νίκες πέτυχαν ο ΝΟ Χαλκίδας στο Βόλο επί του ΟΥΚ με 13-8, και ο ΓΣ Ηλιούπολης επί του Μίλωνα με 10-3 στη Νέα Σμύρνη, ενώ τους πρώτους της βαθμούς πανηγύρισε η ΝΕ Πατρών στο ντέρμπι ουραγών με τη Νίκη Βόλου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της σημερινής ημέρας (22/1) στους δύο ομίλους της Α2.
Α’ Όμιλος
Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου 10-3 (Τα οκτάλεπτα2-1, 3-1, 2-1, 3-0, Απόλλων Σμύρνης:Μητρόπουλος 1, Γερακούδης 1, Παπαδόπουλος Γεωρ. 2, Λάζαρης 2, Δερμιτζάκης Χρ. 3, Χατζηστεφάνου 1,ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 1, Σιράπογλου 2)
Β’ Όμιλος
ΝΕ Πατρών – Νίκη Βόλου 9-6 (Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 1-2, 3-2, ΝΕ Πατρών: Ρογδάκης 4, Ζερνιώτης 1, Τσιτσάρας 1, Καρβουντζής 1, Γκαράνης 2, Νίκη Βόλου: Δελακάς 1, Πισσίας 2, Γιαδαρίδης 2, Παπαδημητρίου 1)
ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 8-13 (Τα οκτάλεπτα: 3-2, 1-5, 0-5, 4-1, ΟΥΚ Βόλου: Κοληημήτρας 2, Μαρινάγης Χρ. 1, Στεργίου 3, Βαφειάδης 1, Γιάγκος 1, ΝΟ Χαλκίδας: Οικονόμου 1, Κοκκάλας 4, Αθανασίου 3, Μπουρνάζος 3, Μερκουδιάδης Ν. 2)
Μίλων – ΓΣ Ηλιούπολης 3-10 (Τα οκτάλεπτα: 0-1, 1-2, 1-4, 1-3, Μίλων: Κανελλόπουλος 1, Μυλωνάκης 1, Τριανταφύλλου 1 ΓΣ Ηλιούπολης: Σπυρόπουλος 2, Κοντονής Δ. 4, Γεωργιάδης 1, Βυθούλκας 1, Κολυβάς 2)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
  1. Απόλλων Σμύρνης 7 (30-15)
  2. ΝΟ Χανίων 7 (27-13)
  3. Ηλυσιακός 5 (29-23)
  4. ΓΣ Περιστερίου 4 (25-20)
  5. ΟΦΗ 4 (14-13) *
  6. Νηρέας Χαλανδρίου 1 (18-24) *
  7. ΝΟ Ρεθύμνου 1 (17-38)
  8. Ιωνικός 0 (12-26)
* ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
Β ΟΜΙΛΟΣ
  1. Νηρέας Γέρακα 9 (28-11)
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 7 (34-17)
  3. ΝΟ Χαλκίδας 7 (24-17)
  4. ΝΕ Πατρών 3 (16-18)
  5. Μίλων 3 (15-22)
  6. Χαϊδάρι 3 (15-25)
  7. ΟΥΚ Βόλου 3 (26-38)
  8. Νίκη Βόλου 0 (17-27)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα στα δύο από τα τρία παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν το Σάββατο (14/1).
Συγκεκριμένα,  στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου,  ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-9 και στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, Ηλυσιακός – ΟΦΗ 8-8. Στο άλλο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο (14/1)  ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Ιωνικό (το βράδυ στη Νίκαια) με 14-6.
Ένα ακόμα ματς για τον Α’ Όμιλο και τα τέσσερα του Β’ Ομίλου θα γίνουν την Κυριακή (15/1).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα στοιχεία στους αγώνες του Σαββάτου:
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9-9 (1-1, 3-2, 2-3, 3-3). ΝΟ Ρεθύμνου: Μπουγιούρης 2, Σφακιανάκης 2, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 1, Παπαδάκης 3. Νηρέας Χαλανδρίου: Βαλοδήμος 1, Κωνσταντόπουλος 2, Κωνσταντίνου 1, Σιάρχος 2, Ανδρής 3.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ 8-8 (0-3, 3-1, 4-1, 1-3). Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Λάππας 2, Κωνσταντόπουλος 1, Παύλου 1, Τασσόπουλος 2. ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Γεωργόπουλος 3, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1.
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 6-14 (1-3, 3-4, 0-4, 2-3). Ιωνικός: Καρακάσης Χρ. 1, Δραγώνας Ε. 1, Δραγώνας Μιχ. 1, Λομβάρδος 3. Απόλλων Σμ.: Γερακούδης 2, Παπαδόπουλος 3, Λάζαρης 1, Δερμιτζάκης Χρ. 6, Μαυρωτάς Λ. 2.
Αγωνιστική ισοπαλιών ήταν η 2η στον Α’ Όμιλο της Α2 Ανδρών στην υδατοσφαίριση, καθώς μετά τις δύο από τις τρεις αναμετρήσεις του Σαββάτου , ισόπαλο (7-7) έληξε και το ντέρμπι της Κυριακής (15/1) στο Περιστέρι, ανάμεσα στον τοπικό ΓΣ Περιστερίου και τον ΝΟ Χανίων. Έτσι, στην κορυφή της βαθμολογίας έχουμε τριπλή ισοβαθμία ανάμεσα στους δυο προαναφερθέντες και τον Απόλλωνα Σμύρνης.
Στον Β’ Όμιλο, έγιναν την Κυριακή και τα τέσσερα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής και ο Νηρέας Γέρακα ήταν ο μόνος που διπλασίασε τις νίκες του (10-4 τη Νίκη στο Βόλο) και οδηγεί την κούρσα μένοντας μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (μαζί με τα στοιχεία τους):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 7-7 (0-2, 4-1, 2-2, 1-2). ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μανώλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 4, Σκαρπέλης 1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ: Κατσουλάκης 1, Χαριτάκης 2,  Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 3.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 17-7 (1-1, 5-2, 2-2, 9-2). ΓΣ Ηλιούπολης (Ά. Κακαρνάκης): Κοντονής Αν. 5, Σπυρόπουλος 3, Κοντονής Δ. 3, Καλύβας 2, Βυθούλκας 1, Γεωργιάδης 1, Δήμου 1, Νατσούλης 1. ΟΥΚ Βόλου (Ζ. Μαρινάγης): Κολημήτρας 3, Στεργίου 1, Γιάγκος 1, Μαρινάγης Γ. 1, Μάρκου 1.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΜΙΛΩΝ 5-4 (0-1, 1-0, 3-1, 1-2). ΑΕ Χαϊδαρίου (Θ. Ανδρεάκος): Κουρής 2, Κόχειλας Ι. 1, Γκότσης 1, Κούρτι 1. Μίλων (Μ. Ξανθόπουλος): Χαλιάσος 1, Οικονομίδης 1, Κανελλόπουλος 1, Μπουργούρης 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 4-10 (1-6, 1-1, 0-2, 2-1). Νίκη Βόλου (Δ. Μπλάνας): Πισσίας 2, Γκανάτσιος 1, Γλούμης 1. Νηρέας Γέρακα (Κ. Σπηλιόπουλος): Γεωργακόπουλος 4, Τσακιράκης 3, Γρ. Παπαδόπουλος 1, Χατζηδάκης 1, Θεοδωρακόπουλος 1.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 4-2 (3-0, 1-0, 0-1, 0-1). ΝΟ Χαλκίδας (Δ. Σελετόπουλος): Μερκουδιάδης Ν. 1, Μερκουριάδης Π. 1, Κόρακας 1, Μπουρνάζος 1. ΝΕ Πατρών (Κ. Σακκαλής): Χριστοφής 1, Ρογκάδης 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   21-10     4
-. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ   20-12   4
-. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   13-8     4
4. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   14-14     2
5. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   9-9     1
-. ΟΦΗ   8-8     1
-. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   12-24     1
8. ΙΩΝΙΚΟΣ   7-20     0
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ   18-9     6
2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   24-14     4
-. ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ   11-9     4
4. ΜΙΛΩΝ 12-12    3
-. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 13-15    3
-. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 18-22    3
7. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-12    0
8. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 11-18   0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα των δύο σπουδαιότερων αναμετρήσεων της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Α2 Υδατοσφαίρισης των ανδρών, αφού ο Ηλυσιακός και ο ΝΟ Χαλκίδας κατάφεραν να φύγουν αλώβητοι από τις έδρες του Απόλλωνα Σμύρνης (6-6) και του ΓΣ Ηλιούπολης (7-7) αντίστοιχα.
Στον Α’ Όμιλο, εκτός του 6-6 στο παιχνίδι Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός, διεξήχθησαν άλλες δύο αναμετρήσεις. Στα Χανιά, ο τοπικός ΝΟ Χανίων επιβλήθηκε με 6-1 του Ιωνικού, ενώ στο Περιστέρι ο ΓΣ Περιστερίου νίκησε τον ΝΟ Ρεθύμνου με 15-3. Δεν πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση μεταξύ του ΟΦΗ και του Νηρέα Χαλανδρίου, αφού η ομάδα των Βορείων Προαστίων δεν κατάφερε να μεταβεί στο Ηράκλειο της Κρήτης λόγω των καιρικών συνθηκών. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η Ομοσπονδία μέσα στις επόμενες ημέρες.
Στο Β’ Όμιλο, εκτός του ισόπαλου 7-7 μεταξύ του ΓΣ Ηλιούπολης και του ΝΟ Χαλκίδας, με εντός έδρας νίκες ξεκίνησαν ο Μίλων (8-7 τη Νίκη Βόλου), ο ΟΥΚ Βόλου (11-8 την ΑΕ Χαϊδαρίου) και ο Νηρέας Γέρακα (8-5 τη ΝΕ Πατρών).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης Αγωνιστικής
Α’ Όμιλος
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Ρεθύμνου 15-3
ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 6-1
Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός 6-6
Δε διεξήχθη ο αγώνας ΟΦΗ – Νηρέας Χαλανδρίου
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – ΝΕ Πατρών 8-5
ΟΥΚ Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-8
Μίλων – Νίκη Βόλου 8-7
ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 7-7

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (3/11), στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών για την περίοδο 2016-17.

Στην Α’ Φάση (σύστημα εδρών με δύο γύρους), οι δύο Όμιλοι είναι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΥΚ Βόλου, Μίλων, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Χαλκίδας

Οι αγωνιστικές: 1η 8/1/2017, 2η 15/1/2017, 3η 22/1/2017, 4η 29/1/2017, 5η 12/2/2017, 6η 26/2/2017, 7η 5/3/2017, 8η 19/3/2017, 9η 26/3/2017, 10η 2/4/2017, 11η 23/4/2017, 12η 3/5/2017, 13η10/5/2017, 14η 21/5/2017

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι ομάδες από το 1-4 στους δύο Ομίλους (σύνολο 8) συγκροτούν με κλήρωση ανά θέση, δύο νέους Ομίλους για τη Φάση των Πλέι οφ με βαθμολογία 3 (1ος), 2 (2ος), 1 (3ος) και 0 (4ος).

Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) θα αγωνιστούν στη συνέχεια (16-18 Ιουνίου 2017) για θέσεις 1-4, σε χιαστί αγώνες (1Α – 2Β, 1Β – 2Α) στις δύο νίκες και στη συνέχεια (14-16 Ιουλίου 2017) οι μεν Νικήτριες των αγώνων αυτών θα παίξουν (ένα παιχνίδι) για τον τίτλο του πρωταθλητή, οι δε Ηττημένες επίσης σε ένα παιχνίδι, για την 3η θέση.

Αγώνες Κατάταξης, υποχρεωτικά, θα παίξουν οι δύο 3οι των Ομίλων (5η θέση) και οι δύο 4οι (7η θέση).

Στην Α1 Εθνική Κατηγορία ανέρχονται οι 2 πρώτες ομάδες της Κατάταξης, δηλαδή εκείνες που θα αγωνιστούν στον Τελικό.

Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 5-8 των δύο Ομίλων της Α’ Φάσης (σύνολο 8), θα αγωνιστούν στα πλέι άουτ σε έναν Όμιλο, όλοι εναντίον όλων, με τους 5ους να έχουν 3β.,τους 6ους 2β., τους 7ους 1β. και τους 8ους 0β (16-18 Ιουνίου και 14-16 Ιουλίου 2017) .

Από τον Όμιλο αυτό, των πλέι άουτ, οι 4 τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία, ενώ οι υπόλοιπες παραμένουν στην Κατηγορία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων, Νίκη Βόλου, Νηρέας Χαλανδρίου και Μίλων είναι οι τέσσερις ομάδες που κέρδισαν την άνοδο στην Α2 κατηγορία της ελληνικής υδατοσφαίρισης των ανδρών. Στην τελευταία ημέρα, στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου έγιναν πολύ όμορφα παιχνίδια τα οποία έκριναν και τα εισιτήρια της ανόδου.
Τα αποτελέσματα:
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4
ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Νίκη Βόλου 8-9
ΑΕ Χαϊδαρίου ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 5-9
ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Νίκη Βόλου 8-7
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΟΥΚ Βόλου 7-5
ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-5
ΓΣ Νίκη Βόλου – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 6-6
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 3-8
ΟΥΚ Βόλου – ΑΟΝΣ Μίλων 5-9
Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 8-5
Μίλων – Νίκη Βόλου 6-9
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΥΚ Βόλου 7-16
ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – Μίλων 8-6
Νίκη Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου 7-6
ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Χαλανδρίου 7-6
Μετά από αυτά τα αποτελέσματα πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Ποσειδώνας Ιλισίων για μόλις ένα γκολ συνολικής διαφοράς τερμάτων σε σχέση με τη Νίκη Βόλου.

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 10 (+5)
  2. Νίκη Βόλου 10 (+4)
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  4. Μίλων 6
  5. ΟΥΚ Βόλου 6
  6. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ    ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 22/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:45 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΚΟ ΠΟΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
 
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 23/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 10:15 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:30 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 23/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΩΡΑ: 19:45 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 21:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 24/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
ΩΡΑ: 10:15 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:30 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 24/7/16
ΩΡΑ: 18:30 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
ΩΡΑ: 19:45 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Πραγματοποιήθηκε σήμερα (6/7) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των αγώνων της Τελικής Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, που θα διεξαχθεί 22-24 Ιουλίου στο Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.
Μετέχουν τα Σωματεία: Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου.
Στην Α2 Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
1η: Μίλων – Νηρέας, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ποσειδών Ιλισίων
2η: Νηρέας – Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων – ΟΥΚ Βόλου, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου
3η: Νίκη Βόλου – Ποσειδών Ιλισίων, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας, ΟΥΚ Βόλου – Μίλων
4η: Νηρέας – Ποσειδών Ιλισίων, Μίλων Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΥΚ Βόλου
5η: Ποσειδών Ιλισίων – Μίλων, Νίκη Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Ολοκληρώθηκε το παζλ της τελικής φάσης του πρωταθλήματος εφήβων με τις 6 ομάδες που ακολούθησαν τον Ολυμπιακό και το ΝΟ Πατρών (είχαν κερδίσει την πρόκριση από τον όμιλο του Βόλου) να είναι οι: ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΠΑΟΚ και ΑΣ Απόλλο.
Αύριο (27/6) στις 20:30 διεξάγεται και η τελευταια αναμέτρηση για το Β’ Όμιλο Αττικής μεταξύ Πανιωνίου ΓΣΣ και ΑΝΟ Γλυφάδας, χωρίς όμως να κρίνεται κάποια πρόκριση, αφού τις δύο ομάδες χωρίζει διαφορά τεσσάρων βαθμών.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των αγώνων και η τελικές βαθμολογίες.
Α’ Όμιλος Αττικής: (Κολ. Γέρακα) Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 16-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός 5-4,ΝΟ Χανίων – Νηρέας Χαλανδρίου 5-6,Εθνικός – ΝΟ Χανίων 10-8, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου 14-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός 6-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Γέρακα 10-1, ΝΟ Χανίων – Παλαιό Φάληρο 5-13, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 4-13,ΑΟ Νηρέας Γέρακα – Εθνικός ΟΦΠΦ 5-8, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 16-2, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-10, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου 5-6, ΝΟ Χανίων – ΑΟ Νηρέας Γέρακα 15-8, Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 3-18

Τελική Βαθμολογία

  1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 15
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 9
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 9
  4. Εθνικός ΟΦΠΦ 6
  5. ΝΟ Χανίων 6
  6. ΑΟ Νηρέας Γέρακα 0
Β’ Όμιλος Αττικής (Κολ. Νέας Σμύρνης): ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 14-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 12-6, ΝΟ Χίου – Παναθηναϊκός 11-6,ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος 7-11, Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 12-5, ΝΟ Χίου – ΝΕ Πατρών 17-3, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 11-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-8,ΝΕ Πατρών – Παναθηναϊκός ΑΟ 9-6, ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-9, Πανιώνιος ΓΣΣ – ΝΟ Χίου 9-10, Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-28, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 21-2,ΑΝΟ Γλυφάδας-Πανιώνιος ΓΣΣ 15-4

Τελική Βαθμολογία

    1. ΑΝΟ Γλυφάδας 13
    2. ΝΟ Βουλιαγμένης 13
    3. ΝΟ Χίου 9
    4. Πανιώνιος ΓΣΣ 6
    5. ΝΕ Πατρών 3
    6. Παναθηναϊκός ΑΟ
Όμιλος Θεσσαλονίκης (Κολ. Εθνικό): ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 5-0 α.α., ΠΑΣ Φοίβος – Απόλλο 5-11, ΝΑΟ Κέρκυρας – Μακεδονικός 11-3, Καβάλα – Απόλλο 0-5 α.α., Μακεδονικός – Φοίβος 5-8, ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 20-3, Απόλλο Μακεδονικός 19-3, Φοίβος – ΠΑΟΚ 2-20, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Καβάλας 5-0, α.α.,ΝΟ Καβάλας – ΑΣΘ Μακεδονικός 0-5 α.α., ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 5-7, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 21-0, ΑΣΘ Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 0-18, ΑΣ Απόλλο – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-6, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΑΣ Απόλλο 12
  3. ΠΑΣ Φοίβος 9
  4. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
  5. ΑΣΘ Μακεδονικός 3
  6. ΝΟ Καβάλας -5
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Ολυμπιακός – ΝΟ Λάρισας 20-4, ΝΟ Πατρών – ΚΕ Κοζάνης 21-3, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 10-5, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-6, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 4-11, Ολυμπιακός – ΝΟ Πατρών 8-5, ΟΥΚ Βόλου – ΚΕ Κοζάνης 9-5, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 10-7, Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός 2-17, ΝΟ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 15-2, Ολυμπιακός – ΟΥΚ Βόλου 14-4, ΝΟ Πατρών – Νίκη Βόλου 10-2, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 0-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών 8-14, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 9-5,
Η Βαθμολογία (Τελική):
  1. Ολυμπιακός 15
  2. ΝΟ Πατρών 12
…………………………
  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΟΥΚ Βόλου 4
  3. ΝΟ Λάρισας 4
  4. ΚΕ Κοζάνης 0

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ       

ΠΕΚΕΒ       

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                     

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ       

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ       

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΟΕΑ ΝΑΒ            

ΧΑΝΘ                           

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΚΟΠΙ

ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ         

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑ/ΣΙΟΥ            

ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ       

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΊΚΟΣ         

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ            

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ         

ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ      

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ           

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21.30 ΠΕΚΕΒ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:  11.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΚΕΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10.00 ΠΕΚΕΒ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  17.00    ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΛΟΥ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑ:  18.00    ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΧΑΝΘ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ:  13.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  21.00  ΧΑΝΘ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  12.00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  13.00 ΟΕΑ ΝΑΒ ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:  21.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ:   20.00 ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  11.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΟΠΙ

ΩΡΑ:  12.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  17.30   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  18.30   ΚΟΠΙ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ:  10.00   ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΚΟΠΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  17.00   ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 20.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  12.00  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ:  13.00  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  20.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  21.00 ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ:  10.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  17.00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

  

1η  αγωνιστική Παρασκευή       1/07/2016

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  20.00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

 

2η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  10.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  11.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική Σάββατο        2/07/2016

ΩΡΑ:  19.00 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.

ΩΡΑ:  20.00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 3/07/2016

ΩΡΑ:  09.30 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική Σάββατο     3/07/2016

ΩΡΑ:  16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ. ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ:  17.30 ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση -την Κυριακή 15/5 το βράδυ- των αγώνων και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, έγιναν γνωστές οι 38 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (10-12/6). Σημειώνουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μόνο οι τελευταίες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός, Μίλων, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 2-15 ,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-16, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 10-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

……………………….

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Άλμα Κλαμπ 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2 ,Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άλμα Κλαμπ 14-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 2-15, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………..

4. Άλμα Κλαμπ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πετρούπολης, Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 6-14, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 14-3,ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 6-13 ,Ηλυσιακός – Ιωνικός 4-5, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Ιωνικός 6

3. Ηλυσιακός 3

………………………..

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 5-4, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-8,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 22-1, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Εθνικός Πειραιά 4-17 ,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-27, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 14-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

………………………

4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΝΟ Χίου – Ροή 24-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-4 ,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρωσης 26-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 12-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-12, Ροή – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3

……………………………..

4. Ροή 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-11, Μίλων – Ολυμπιακός 3-11 ,ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιακός 0-28, Μίλων – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-7, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χαλκίδας σε αυτό το ματς, στο οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

………………………..

4. ΝΟ Χαλκίδας -1

** Ο ΝΟ Χαλκίδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Ηρακλής 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 26-3,Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 10-7, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 22-3 ,ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 24-3, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΣ Απόλλο 9

2. Μακεδονικός 6

3. Ηρακλής 1

…………………

4. ΧΑΝΘ 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-14 ,ΝΑΣ Ημαθίας – ΕΑΤΕΚ 1-17, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 18-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 6

2. ΕΑΤΕΚ 3

……………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 10-3 ,ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

……………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 9-5,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 10-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-4, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 8-14 ,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 3-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 12

2. ΝΕ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

……………………….

5. ΝΟ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήρια Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-8 ,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-5, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

………………………….

4. Πύρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 8-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 26-3,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-11, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 15-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 21-5, Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 9-6

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Πλιτς Πλατς 3

……………………..

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 3-21, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 8-14, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΕ Πατρών 2-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-26.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

………………………

4. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 10-12/6. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ        ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΑΟ ΟΛ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ         ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΡΟΗ                                        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 9. Γ’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                   ΠΑΟΚ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                       ΕΑΤΕΚ                                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ       ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ          11.  ΟΜ.  ΚΡΗΤΗΣ                          12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ        ΟΦΗ                                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  

ΩΡΑ: 21:30                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ           

ΩΡΑ: 19:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

  1. Ε ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 15:30                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΡΟΗ

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.   

ΩΡΑ: 10:30                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΡΟΗ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                            ΡΟΗ                                        ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ        

ΩΡΑ: 21:30                ΜΥΛΩΝ                                            ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.      

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.       

ΩΡΑ: 17:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΧΑΝΘ           

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ               

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΧΑΝΘ

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΕΑΤΕΚ

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ  

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΟΦΗ

ΩΡΑ: 12:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                            ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                    ΟΦΗ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ