Ετικέτα: ΟΦΘ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης των ανδρών πανηγυρίζει ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε στον τελικό με 14-8 της ΝΕ Λάρισας και γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή της στην Β’ Εθνική.

Στον μικρό τελικό η ομάδα του Άρη επικράτησε του ΝΟ Ιτέας με 13-8, ενώ για την 5η θέση ο Άργης Καλαμάτας νίκησε τον ΝΟ Σύρου με 16-9.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης παρέστη ο κ. Δημήτρης Γρυπάρης, αντιπρόεδρος της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος: ΝΟ Ιτέας – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 8-19, ΣΚ Ροή – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 0-5 α.α.,ΝΟ Σύρου – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.,ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 8-4,ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 17-5, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Σύρου 15-6,ΝΟ Σύρου – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 7-22, ΣΚ Ροή – ΝΟ Ιτέας 0-5 α.α., Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΝΟ Σύρου 5-8, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΟΦΘ 12
  2. ΝΟ Ιτέας 9
  3. ΝΟ Σύρου 6
  4. Δελφίνια Πτολεμαΐδας 3
  5. ΣΚ Ροή – δεν κατέβηκε

Β’ Όμιλος: Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Λάρισας 8-9, Άρης – ΚΟ Ξάνθης 9-9,Άρης – Επειός Ήλιδος 9-6,ΚΟ Ξάνθης – Άργης Καλαμάτας 9-7,ΝΕ Λάρισας – ΚΟ Ξάνθης 10-4, Άργης Καλαμάτας – Επειός Ήλιδος 7-10,Αρης-Αργής Καλαμάτας 17-3,Επειός Ήλιδος – ΝΕ Λάρισας 0-5 (μηδενισμός), Άρης – Άργης Καλαμάτας 17-3, ΝΕ Λάρισας – Άρης 14-12

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Λάρισας 12
  2. Άρης 9
  3. Άργης Καλαμάτας 6
  4. Επειός Ήλιδος – μηδενίστηκε
  5. ΚΟ Ξάνθης – μηδενίστηκε

Ημιτελικά: ΟΦΘ – Άρης 17-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Ιτέας 9-7

Θέσεις 5-6: ΝΟ Σύρου – Άργης Καλαμάτας 9-16

Μικρός τελικός: ΝΟ Ιτέας – Άρης 8-13

Μεγάλος τελικός: ΝΕ Λάρισας – ΟΦΘ 8-14

Η τελική κατάταξη

  1. Όμιλος Φίλων Θαλάσσης
  2. ΝΕ Λάρισας
  3. Άρης Θεσσαλονίκης
  4. ΝΟ Ιτέας
  5. Άργης Καλαμάτας
  6. ΝΟ Σύρου
  7. Δελφίνια Πτολεμαΐδας

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κερδίζουν την άνοδό τους στην Β’ Εθνική.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (29-31 Ιουλίου) η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΟΦΘ
ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.- ΝΟ ΙΤΕΑ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΡΟΗ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΘ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΝΟ ΣΥΡΟΥ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 10:00 ΡΟΗ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.-ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ –ΡΟΗ
  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ –ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7/16 ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
ΩΡΑ: 09:00 ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ: 10:00 ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου
ΩΡΑ: 11:00 ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)
ΩΡΑ: 12:00 ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)
ΩΡΑ: 18:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (3η – 4η  θέση)
ΩΡΑ: 19:30 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (1η – 2η  θέση)

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (29-31 Ιουλίου).
Μετά τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ, για τις 10 ομάδες που μετέχουν σχηματίστηκαν δύο (2) Όμιλοι.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (10/7) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε Ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (29-31/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη Β’ Εθνική.
Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: Άρης Κάμπου, Ροή (από τον Όμιλο Αττικής), Επειός Ήλιδας, Άργης Καλαμάτας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Ιτέας), ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ‘Αρης, ΚΟ Ξάνθης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Ροή – ΝΟ Σύρου 10-7, Ροή – Άρης Κάμπου 12-15. Δεν εμφανίστηκε στους αγώνες η ομάδα Άλμα Κλαμπ,ΝΟ Σύρου – Άρης Κάμπου 3-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης Κάμπου 6
2. Ροή 3
…………………….
3. ΝΟ Σύρου 0
*** Η Ομάδα Άλμα Κλαμπ δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 10-7, Επειός Ήλιδας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 6-8, Άργης Καλαμάτας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-9, Επειός Ήλιδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-7,Επειός Ήλιδας – Άργης Καλαμάτας 11-6, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΟΠΑΘΑ Πατρών 4-9.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Επειός Ήλιδας 6
2. Άργης Καλαμάτας 6
………………………
3. ΟΠΑΘΑ Πατρών 6
4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (Κολυμβητήριο Ιτέας):
ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Μεσολογγίου 21-12, ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Λάρισας 15-13,ΚΟ Καρδίτσας – ΝΕ Λάρισας 5-11, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Μεσολογγίου 16-6, ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΕ Λάρισας 7-18, ΝΟ Ιτέας – ΚΟ Καρδίτσας 10-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Ιτέας 9
2. ΝΕ Λάρισας 6
…………………
3. ΚΟ Καρδίτσας 3
4. ΝΟ Μεσολογγίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΟΦΘ – ΝΑΣ Ημαθίας 22-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-8,Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ 2-18, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-9, ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-5, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 6-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΟΦΘ 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
…………………………….
3. ΝΑΣ Ημαθίας 3
4. Πύρρος Ιωαννίνων 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο συγκεκριμένο αγώνα, όπου μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 6-9, Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-14,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 4-11, ΚΟ Ξάνθης – ΠΑΣ Φοίβος 14-1, Άρης – Μακεδονικός 16-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 4-14, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-6, ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 4-18,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 8-19, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-3, Μακεδονικός – ΠΑΣ Φοίβος 8-5, ΚΟ Ξάνθης – Άρης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 6-6, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-5.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης 13
2. ΚΟ Ξάνθης 13
……………………
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7
4. Μακεδονικός 7
5. ΠΑΣ Φοίβος 3
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -1
*** Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.
Στην Τελική Φάση (29-31/7) θα σχηματιστούν δύο (2) όμιλοι τωνπέντε (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα POOL (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων. Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει νικητής. Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Γ’ Ανδρών για το 2016. Η κλήρωση των Ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/7 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,22-24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Οι Κολυμβητικοί Σύλλογοι Θεσσαλονίκης , οι οποίοι με ομόφωνη απόφαση τους έθεσαν εκ νέου την υποψηφιότητα τους για την ανάληψη των αγώνων , θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε  το ΔΣ της ΚΟΕ για την απόφαση του ,να μας αναθέσει και φέτος την διοργάνωση του Πανελλήνιου  Πρωταθλήματος Εφήβων-Νεανίδων Παίδων-Κορασίδων   . Δέσμευση μας  να διοργανώσουμε και φέτος ένα πρωτάθλημα αντάξιο του περσινού και καλύτερου,  έχοντας σαν γνώμονα να βελτιώσουμε τυχόν περσινές παραλείψεις ή  δυσλειτουργίες . Κινητοποιηθήκαμε άμεσα για την άρτια διοργάνωση και εξαιρετική τέλεση των αγώνων με την υποστήριξη της ΚΟΕ , κινούμενοι στις παρακάτω κατευθύνσεις:

ü                 Αναπτύσσουμε επαφές  με τους φορείς της πόλης για την στήριξη των αγώνων και την άριστη  φιλοξενία των κολυμβητών-τριών προπονητών-συνοδών τους. Οι φορείς μας δήλωσαν την ευαρέσκεια τους  για την ανάληψη των αγώνων , και την αμέριστη συμπαράσταση τους  στο εγχείρημά μας.

ü               Σε συνεργασία με την διοίκηση των ΕΑΚ Θεσσαλονίκης , ξεκινήσαμε ήδη την  βελτίωση των  εγκαταστάσεων του Ποσειδώνιου Κολυμβητηρίου στο οποίο θα διεξαχθούν οι αγώνες, με στόχο την ανάπτυξη των υλικοτεχνικών υποδομών της εσωτερικής πισίνας αγώνων  και της εξωτερικής πισίνας προθέρμανσης , εξαερισμού-κλιματισμού του κολυμβητηρίου ,  αλλά και την επέκταση θέσεων κολυμβητών-τριων   .

ü              Αρτιότερη επικοινωνία των αγώνων στο ευρύτερο  κοινό της πόλης , την δημοσιογραφική και τηλεοπτική κάλυψη τους σε πανελλήνια εμβέλεια .  

ü             Συνημμένα σας αποστέλλουμε προτεινόμενα ξενοδοχεία που έχουμε λάβει προσφορές και έχουμε αξιολογήσει ως  ασφαλή άνετα με πλήρη διατροφή  και όσο το δυνατόν οικονομικότερα ξενοδοχεία . Την επικοινωνία της κράτησης των ξενοδοχείων που σας προτείνουμε θα την κάνετε εσείς κατευθείαν με τα προτεινόμενα ξενοδοχεία ή πράκτορα  , κάνοντας χρήση την προσφορά που μας έδωσαν για τους αγώνες . 

             Αναμένοντας προτάσεις & ιδέες για την καλύτερη διοργάνωση των αγώνων, είμαστε στην διάθεση σας  για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση ελπίζοντας στην αμέριστη την υποστήριξή σας. 

                                                    ΓΙΑ ΤΟΥΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ- ΑΣ ΑΡΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΧΑΝΘ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ   ΟΦΘ- ΑΑ ΑΣΤΕΡΙΑ- ΚΑΟ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ- ΕΑΤΕΚ-ΑΠΟΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΝΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΑΑ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ- ΑΤΛΑΝΤΑΣ- ΚΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ- ΚΟ ΑΞΩΝ- ΝΑΒΕ- ΑΘΩΣ-ΕΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΝΑΟ ΚΑΛΜΑΡΙΑΣ- ΒΟΣΠΟΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2015,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Ε-Ν-Π-Κ 2015

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΓΡΑΜΜΩΝ Ο.Α.Σ.Θ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2015,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΟΑΣΘ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Ε-Ν-Π-Κ 2015

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2015,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Ε-Ν-Π-Κ 2015

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ/ΝΕΑΝΙΔΩΝ/ΠΑΙΔΩΝ/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Η « νεανική καρδιά» της  ελληνικής κολύμβησης  «χτυπάει» από την ερχόμενη Παρασκευή και για τρεις ημέρες στην Θεσσαλονίκη.

Στο Ποσειδώνιο  Κολυμβητήριο θα διεξαχθεί από την Παρασκευή 17  έως και την Κυριακή 19 Ιουλίου, και με απόφαση της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος, (ΚΟΕ) το Πανελλήνιο Θερινό Πρωτάθλημα Κολύμβησης Εφήβων-Νεανίδων, Παίδων-Κορασίδων με την συμμετοχή εννιακοσίων (900) κολυμβητών/τριών από εκατόν δέκα πέντε (115) ομάδες.

Η μαζική συμμετοχή αθλητών,  οι οποίοι θα συνοδεύονται από  προπονητές, παράγοντες της κολύμβησης  αλλά και γονείς παιδιών απ όλη την Ελλάδα, καθιστούν την διεξαγωγή του πρωταθλήματος κορυφαίο αθλητικό, αλλά και κοινωνικό, γεγονός του καλοκαιριού για την πόλη της Θεσσαλονίκης.

Οι διοργανώτριες Κολυμβητικές Ομάδες της Θεσσαλονίκης  με την υποστήριξη της      Κ.Ο.Ε και της Π.Ε.Κ.ΚΔ.Μ. έχουν διασφαλίσει   όλες τις προϋποθέσεις για την άρτια τέλεση των αγώνων αλλά και την άνετη παραμονή των συμμετεχόντων στο πρωτάθλημα. Προς τούτο, σε συνεργασία με την διοίκηση των Ε.Α.Κ, βελτιώθηκαν οι υποδομές του Ποσειδώνιου Κολυμβητηρίου  με επίκεντρο την μεγάλη εσωτερική πισίνα των αγώνων αλλά και εκείνη της προθέρμανσης. Ταυτόχρονα αναπτύχθηκαν πρωτοβουλίες και έγιναν κινήσεις για την αξιοπρεπή, ασφαλή και οικονομικότερη  διαμονή, διατροφή και μετακίνηση των φιλοξενούμενων αθλητών και παραγόντων κατά την διάρκεια των αγώνων.

   Οι οργανωτές υπογραμμίζουν την συμβολή μέρος των ξενοδόχων της πόλης που απευθύνθηκαν στο θέμα της φθηνότερης  διαμονής διατροφής ,αλλά και του ΟΑΣΘ για  την δωρεάν μετακίνηση των αθλητών με αποκλειστική λεωφορειακή γραμμή που σχεδίασε ο ΣΑΣΘ

   «Χαιρετίζουμε την διοργάνωση και καλωσορίζουμε τους αθλητές. Είμαστε στην διάθεση των οργανωτών για κάθε δυνατή συνδρομή», δήλωσε  σχολιάζοντας την διοργάνωση ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης  κ. Γιάννης Μπουτάρης.

   «Δυστυχώς, και πρέπει να το ομολογήσουμε, στην κολύμβηση έχουμε μείνει πίσω ως πόλη και  τούτο γιατί δεν  διαθέτουμε τις απαραίτητες εγκαταστάσεις. Για την ενίσχυσή της, λοιπόν, σχεδιάζουμε  ως Δήμος την κατασκευή στο γήπεδο του Θερμαϊκού μεγάλο αθλητικό κέντρο με πισίνες υψηλών προδιαγραφών. Στόχος μας  είναι να αναδείξουμε την κολύμβηση…», πρόσθεσε.

  «Εμπιστευτήκαμε τους κολυμβητικούς συλλόγους της Θεσσαλονίκης και τους αναθέσαμε  την διοργάνωση ενός από τα σημαντικότερα πρωταθλήματα της ΚΟΕ πεπεισμένοι ότι  θα τελέσουν αγώνες αντάξιους της  φήμης και της κουλτούρας που χαρακτηρίζουν την πόλη και τους κατοίκους της», ανέφερε ο Αντιπρόεδρος της Κ.Ο.Ε κ. Αριστείδης Παπαδόπουλος ενώ ο Πρόεδρος  της Π.Ε.Κ.Κ.Δ.Μ κ. Γεώργιος Παπαλιάς  κάλεσε τους φιλάθλους της πόλης «να παρακολουθήσουν  τους αγώνες και να χειροκροτήσουν του κολυμβητές-τριες».

   Από την πλευρά του ο Εκπρόσωπος της Οργανωτικής Επιτροπής Αγώνων κ. Ιωάννης Ελευθεριάδης εξέφρασε την βεβαιότητά  ότι «θα διεξάγουμε αγώνες  υψηλών προδιαγραφών και σύμφωνους με τα υψηλά κριτήρια που θέτει η Κ.Ο.Ε.» ευχαριστώντας παράλληλα όλους τους χορηγούς που στηρίζουν τους αγώνες .

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6945598791 κ. Αλέξη Σαββίδη.

 

 

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 2015,10-12 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015 ΠΑΤΡΑ,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ 2015,10-12 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015 ΠΑΤΡΑ,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΣΤΗΝ ΕΡΤ-3 ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ/ΝΕΑΝΙΔΩΝ/ΠΑΙΔΩΝ/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΣ: κ. ΑΛ ΚΑΝΤΕΡ-ΜΠΑΞ  Γενικό Διευθυντή ΕΡΤ3

ΚΟΙΝ : κ. ΣΙΩΠΗ – κ. ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ – κ. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ – κ. ΣΚΑΜΠΑΡΔΩΝΗ

ΘΕΜΑ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Με την παρούσα επιστολή , θα θέλαμε να σας ζητήσουμε την υποστήριξη της ΕΡΤ3 , για το  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων Νεανίδων Παίδων Κορασίδων της ΚΟΕ , που φέτος θα διεξαχθεί στην Θεσσαλονίκη  17-19 Ιουλίου 2015 στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο,  με συνδιοργανωτές την ΚΟΕ την ΠΕΚΚΔΜ & τους Κολυμβητικούς Συλλόγους της Πόλης μας .

Έχοντας  υπ΄οψιν  μας  ότι ΕΡΤ3 η οποία είναι πάντοτε  αρωγός,σε πολιτιστικές και αθλητικές εκδηλώσεις  στο χώρο της Βορείου Ελλάδος ,  δίνοντας  έτσι την μέγιστη προβολή και αξία , των παραπάνω εκδηλώσεων ,  σας ζητάμε την υποστήριξη σας,  με όποιον ενδεδειγμένο τρόπο εσείς πιστεύεται , αλλά και το επιτρέπει η λειτουργία του τηλεοπτικού σας προγράμματος .

Αναμένοντας την απάντηση σας είμαστε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία .

ΓΙΑ ΤΙΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ- ΑΣ ΑΡΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΧΑΝΘ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ   ΟΦΘ- ΑΑ ΑΣΤΕΡΙΑ- ΚΑΟ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ- ΕΑΤΕΚ-ΑΠΟΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΝΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΑΑ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ- ΑΤΛΑΝΤΑΣ- ΧΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ- ΚΟ ΑΞΩΝ- ΝΑΒΕ- ΑΘΩΣ – ΕΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΝΑΟ ΚΑΛΜΑΡΙΑΣ- ΒΟΣΠΟΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Η Οργανωτική Επιτροπή Κολυμβητικών Ομάδων Θεσσαλονίκης Διοργάνωσης Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΚΟΕ

ΑΣΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΕΦΗΒΩΝ/ΝΕΑΝΙΔΩΝ/ΠΑΙΔΩΝ/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,17-19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ-PORTO PALLAS

PORTO PALLAS-ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

Εχθές Τετάρτη 17 Ιουνίου 2015, ο ΟΑΣΘ (Οργανισμός Αστικών Συγκοινωνών Θεσσαλονίκης) μας απήντησε θετικά σε αίτημα της Οργανωτικής Επιτροπής των Κολυμβητικών Συλλόγων Θεσσαλονίκης , για δωρεάν μετακινήσεις των φιλοξενούμενων κολυμβητών-τριών προπονητών και συνοδών των συλλόγων, που θα συμμετέχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Εφηβων-Παιδων-Νεανιδων-Κορασιδων.

Ο ΟΑΣΘ από την ΠΕΜΠΤΗ το απόγευμα 16-7-15 έως και την ΚΥΡΙΑΚΗ το απόγευμα 19-7-15 θα διαθέσει λεωφορειακή γραμμή μόνο για τις ανάγκες των αγώνων,η όποια θα έχει δρομολόγια σε τακτά χρονικά ωράρια,που θα ενημερωθείτε για αυτά , με τη συγκεκριμένη διαδρομή(που εξυπηρετεί όλα τα ξενοδοχεία της πόλης)  από και προς το Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο που σας επισυνάπτουμε παρακάτω. . 

Από πλευράς των συλλόγων θα θέλαμε των αριθμό των Κολυμβητών-τριων προπονητών και συνοδών,που θα επιθυμούσαν να κάνουν χρήση της δωρεάν μετακίνησης ,όπως επίσης και το όνομα του ξενοδοχείου διαμονής , για να μπορέσουμε να οργανώσουμε την μετακίνηση όλων .

Παραμένουμε στην διάθεση σας για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση .

 ΓΙΑ ΤΙΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΠΑΟΚ- ΑΣ ΑΡΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΧΑΝΘ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ   ΟΦΘ- ΑΑ ΑΣΤΕΡΙΑ- ΚΑΟ ΘΕΡΜΑΙΚΟΥ- ΕΑΤΕΚ-ΑΠΟΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ -ΝΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΑΑ ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ- ΑΤΛΑΝΤΑΣ- ΧΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ- ΚΟ ΑΞΩΝ- ΝΑΒΕ- ΑΘΩΣ-ΕΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ- ΝΑΟ ΚΑΛΜΑΡΙΑΣ- ΒΟΣΠΟΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Η Οργανωτική Επιτροπή Κολυμβητικών Ομάδων Θεσσαλονίκης Διοργάνωσης Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ΚΟΕ 

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,28-29 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014,ΝΕΤΑΝΙΑ-ΙΣΡΑΗΛ

Πηγή:www.koe.org.gr

Συγκροτήθηκε η Εθνική μας ομάδα που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Μεσογειακό Κύπελλο κολύμβησης το οποίο φέτος διεξάγεται στη Νετάνια του Ισραήλ (28-29 Ιουνίου).

Πρώτη προτεραιότητα ως προς τη σύνθεση της ήταν να περιληφθούν οι κολυμβητές / τριες που αν και μετείχαν αρχικά της Εθνικής ομάδας δεν ταξίδεψαν στην Λεμεσό για την Πολυεθνή συνάντηση (12-13 Απριλίου), μετά την περικοπή  που είχε γίνει στην  αποστολή για οικονομικούς λόγους.

Η Εθνική ομάδα για το Μεσογειακό Κύπελλο συμπληρώθηκε επίσης με κολυμβητές / τριες, σύμφωνα με όσα προβλεπόταν στην προκήρυξη για την εν λόγω διοργάνωση.

Η σύνθεση της:

Αγόρια (γενν. 1998)

Γιάννης Στάμος, Δημήτρης Νέγρης (Ηλυσιακός), Νίκος Σοφιανίδης (ΠΑΟΚ), Θανάσης Κυνηγάκης, Κώστας Μερετσόλιας (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Στάθης Μάλαμας (Ωκεανός)

Κορίτσια (γενν. 2000, 01)

Νικολέτα Παυλοπούλου, Μαρκέλα Δαμασιώτη (Ωκεανός), Αφροδίτη Κατσιάρα (ΑΕ Χαϊδαρίου), Δέσποινα Μαρκαντέ (ΟΦΘ), Ιωάννα Πάλλα (ΑΝΟ Γλυφάδας), Γεωργία Παυλοπούλου (Ποσειδών Ιλισίων), Αθηνά Αραβαντινού (Γαλλία).

Επίσης καθορίστηκαν οι τόποι διεξαγωγής των Πανελληνίων πρωταθλημάτων κολύμβησης, ως εξής:

*Εθνικό Πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, Άλιμος 20-22 Ιουνίου

*Πανελλήνιοι αγώνες 11-12ετών, Ιλίσιο 4-6 Ιουλίου

*Πανελλήνιοι αγώνες 9-10ετών, Περιστέρι 5-6 Ιουλίου

*Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κατηγοριών, Ιλίσιο 22-27 Ιουλίου

(22-24/7 Παμπαίδες/Παγκορασίδες, 25-27/7 Παίδες/Κορασίδες και Έφηβοι/Νεάνιδες).

RESULTS MULTINATIONS JUNIOR MEETING 2014,12-13 APRIL 2014,ALEXANDROUPOLI-GREECE

Πηγή:www.koe.org.gr

RESULTS MULTINATIONS JUNIOR MEETING 2014,ALEXANDROUPOLI-GREECE

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS,TEAM RANKINGS

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS,SUNDAY EVENING

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS,SUNDAY MORNING

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS,SATURDAY EVENING

RESULTS MULTINATIONS YOUTH MEETING,12-13 APRIL 2014,LIMASSOL-CYPRUS,SATURDAY MORNING

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΟΙ ΠΟΛΥΕΘΝΕΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΛΕΜΕΣΟ

Πηγή:www.koe.org.gr
Δώδεκα (12) χώρες και 158 συνολικά κολυμβητές / τριες μετέχουν στην Πολυεθνή Κολυμβητική Συνάντηση Νέων (αγόρια 17, 18 ετών, κορίτσια 15, 16 ετών) που διεξάγεται το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Απριλίου στην Αλεξανδρούπολη.
Οι χώρες: Βραζιλία (19), Βουλγαρία (3), Κύπρος (2), Τσεχία (10), Ισραήλ (17), Πολωνία (24), Πορτογαλία (12), Σλοβενία (8), Ελβετία (16), Τουρκία (16), Ουκρανία (13), ΕΛΛΑΔΑ (18).
Το πρόγραμμα των αγώνων στην Αλεξανδρούπολη:
Σάββατο, 09.30
400μ Μ. Ατομική, 100μ ελεύθερο, 200μ ύπτιο, 50μ πεταλούδα, 4χ100μ Μ. Ομαδική
Σάββατο, 17.30
200μ πεταλούδα, 100μ ύπτιο, 200μ πρόσθιο, 50μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο
Κυριακή, 09.30
1500μ ελεύθερο (α), 100μ πρόσθιο, 200μ ελεύθερο, 50μ ύπτιο, 800μ ελεύθερο (κ)
Κυριακή, 17.30
400μ ελεύθερο, 100μ πεταλούδα, 200μ Μ. Ατομική, 50μ πρόσθιο, 4χ100μ ελεύθερο
Η Εθνική ομάδα της Ελλάδας μεταβαίνει στην Αλεξανδρούπολη την Παρασκευή:
Νέοι: Νίκος Παναγόπουλος, Γιώργος Φραγκουδάκης, Δημήτρης Δημητρίου, Βαγγέλης Αϊβαλιώτης, Παναγιώτης Χιώτης, Φώτης Μυλωνάς, Νίκος Γιαννόπουλος, Απόστολος Ταυλαρίδης, Αστέριος Δαλδογιάννης
Κορασίδες: Ιωάννα Σαχά, Αθηνά Κωνσταντινίδη, Αγγελική Μαυραντζά, Παναγιώτα Παναγοπούλου, Ηλιάνα Οικονόμου, Ηλέκτρα Λέμπλ, Όλγα Εγκόροβα, Βασιλική Μπάκα, Όλγα Ντάλλα
Συνοδοί προπονητές, Χριστόδουλος Χούμας και Νίκος Κραουνάκης.
Με οκτώ (8) κολυμβητές / τριες στην αποστολή, αναχωρεί την Παρασκευή (11/4) στη Λεμεσό για την Πολυεθνή Κολυμβητική Συνάντηση (αγόρια 15, 16 ετών – κορίτσια 13, 14 ετών) που διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (12, 13/4), η Εθνική μας ομάδα.
Η αποστολή: Γιάννης Στάμος, Νίκος Σοφιανίδης, Κώστας Μερετσόλιας, Θανάσης Κυνηγάκης, Ελένη Στεφάνου, Αφροδίτη Κατσιάρα, Νικολέτα Παυλοπούλου, Μαρκέλλα Δαμασιώτη
Συνοδός προπονητής ο Δημήτρης Αθυμαρίτης.

ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΕΘΝΕΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΙ ΛΕΜΕΣΟ

Πηγή:www.koe.org.gr

Συγκροτήθηκαν οι Εθνικές ομάδες κολύμβησης για τις Πολυεθνείς Συναντήσεις που θα διεξαχθούν 12 και 13 Απριλίου στην Αλεξανδρούπολη και τη Λεμεσό. Αναλυτικότερα:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ (Έφηβοι / Κορασίδες)

Παναγιώτης Χιώτης (Παλαιό Φάληρο), Φώτης Μυλωνάς (Άρης Θεσσαλονίκης), Νίκος Γιαννόπουλος (Ολυμπιακός), Βαγγέλης Αϊβαλιώτης (Ολυμπιάδα Πετρούπολης), Νίκος Παναγόπουλος, Γιώργος Φραγκουδάκης (Δελφίνια Περιστερίου), Απόστολος Ταυλαρίδης, Αστέριος Δαλδογιάννης  (ΠΑΟΚ), Δημήτρης Δημητρίου (ΑΝΟ Αργυρούπολης), ( Ηλέκτρα Λέμπλ (Ποσειδών Ιλισίων), Βασιλική Μπάκα (ΝΟ Καλαμάτας), Ιωάννα Σαχά, Αθηνά Κωνσταντινίδη (ΑΝΟ Γλυφάδας), Παναγιώτα Παναγοπούλου (Εθνικός Πειραιά), Αγγελική Μαυραντζά ( Άλμπατρος Άνω Λιοσίων), Ηλιάνα Οικονόμου (Ιωνικός Νίκαιας), Όλγα Ντάλα  (ΟΦ Νέας Ιωνίας), Όλγα Εγκόροβα (ΝΟ Βουλιαγμένης).

Προπονητές: Χριστόδουλος Χούμας, Νίκος Κραουνάκης

ΛΕΜΕΣΟΣ (Παίδες/Παγκορασίδες)

Γιάννης Στάμος (Ηλυσιακός), Νίκος Σοφιανίδης (ΠΑΟΚ), Κώστας Μερετσόλιας, Θανάσης Κυνηγάκης (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Ελένη Στεφάνου, Αφροδίτη Κατσιάρα (ΑΕ Χαϊδαρίου), Νικολέτα Παυλοπούλου, Μαρκέλλα Δαμασιώτη (Ωκεανός)

Προπονητής: Δημήτρης Αθυμαρίτης

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΟΙΞΗΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ 2012,7-8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012,ΚΑΤΑΔΥΤΗΡΙΟ ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ

Ολοκληρώθηκε το Κύπελλο Άνοιξης, που διεξήχθη στον Αγ. Κοσμά, με απόλυτη επιτυχία. Κυππελούχος, όσον αφορά τους συλλόγους ήταν η ΑΡΓΩ, ενώ παράλληλα υπήρξαν και πολύ καλές εμφανίσεις από τους Έλληνες αθλητές και αθλήτριες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Τραμπολίνο 1 μέτρο Δ’: Αγόρια: Λαλιώτης Κωνσταντίνος   Ακ. Πολ. Αθλ. Φυρίγου 160.50

                                               Τσιρίκος Αθανάσιος                     ΠΑΟ              150.65

                                                Μπαρμπόπουλος Ευστάθιος      ΑΡΓΟ             120.30

                                    Κορίτσια: Καρανάσιου Αλίκη                  ΝΟΒΑ             142.95

                                                   Ρέκα Φωτεινή                         ΑΡΓΟ             136.00

                                                   Μπουραζάν Αικατερίνη            ΝΟΒΑ             122.70

Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’:  Αγόρια: Μόλβαλης Δημήτριος                  ΠΑΟ               286.50

                                                Κριτσίνης Γεώργιος                     ΠΑΟ               280.90

                                                Τσοπάνογλου Χριστόδουλος        ΑΡΓΟ              262.05

                                    Κορίτσια: Ρέκα Βασιλική                        ΑΡΓΟ              264.50

                                                   Χασάνδρα Ελβίρα                   ΑΡΓΟ               243.00

                                                   Δημητρίου Μαριάνθη           Αργυρούπολη        240.70

Τραμπολίνο 3 μέτρα Α’: Αγόρια: Κυριακίδης Θεόδωρος            Αργυρούπολη         415.75

                                               Τσοπάνογλου Ευγένιος                 ΑΡΓΟ               393.20

                                  Κορίτσια: Μπανούση Ιουλιάνα    Ακαδ. Πολιτ. Αθλ. Φυρίγου 388.65

                                                 Κατσούλη Ελένη                        ΑΡΓΟ                346.55

                                                 Σούλα Ευανθία                          ΝΟΒΑ               204.80

1μ. Γ’ Κατηγορία

Αγόρια

Τοσούνης Παναγιώτης          ΑΡΓΩ         209.60

Τσιρίκος Αθανάσιος               ΠΑΟ          205.15

Μόλβλης Νίκος                       ΠΑΟ         195.70

Κορίτσια

Πεπονή Ελένη                              Αργυρούπολη                  217.20

Μπαντή Μαριάνθη               Όμιλος Φίλων Θαλάσσης          190.10

Φαρμάκη Θεοφανώ             Όμιλος Φίλων Θαλάσσης          182.20

3μ. Δ’ Κατηγορία

Αγόρια

Λαλιώτης Κών/νος          Ακαδημία Πολιτσμού & Άθλησης Φυρίγου       153.20

Κυρίκος Αθανάσιος                                        ΠΑΟ                                   143.50

Μπαρμπόπουλος Ευστάθιος                       ΑΡΓΩ                                   135.80

Κορίτσια

Ρέκκα Φωτεινή                                      ΑΡΓΩ                          181.35

Καρανάσιου Αλίκη                                ΝΟΒΑ                         135.20

Μπουραζάνα Στυλιανή                        ΝΟΒΑ                           121.85

 3μ. Συγχρονισμένης Α-Β Κατηγορία

Αγόρια

Κυριακίδης Θεόδωρος – Τσομπάνογλυ Ευγένιος                       268.20

Κριτσίνης Γεώργιος – Μόλβαλος Δημήτρης                                171.36

Κορίτσια

Πανούση Ιουλιάνα – Κατσούλη Ελένη                                          254.43

Ρέκκα Βασιλική – Νικολάκη Βερονίκη                                          206.58

Πεπόνη Ελένη – Δημητρίου Μαριάνθη                                         209.57

Μπλαντή Μαριάνθη – Φαρμάκη Μυρτώ                                        200.58

Χασάνδρα Ελβίρα – Νικολάκη Βαλέρια                                         175.17

Τζώνη Βιργινία – Σούλα Ευανθία                                                  168.12

 1μ. Α’ Κατηγορία

Αγόρια

Κυριακίδης Θεόδωρος                       Αργυρούπολη                            369.80

Τσομπάνογλου Ευγένιος                          ΑΡΓΩ                                  320.85

Θωίδης Αλέξανδρος                  Όμιλος Φίλων Θαλάσσης                   286.25

 Σταθερά Δ’ Κατηγορία

Αγόρια

Μπαρμπόπουλος Κωνσταντίνος                                 ΑΡΓΩ                                              112.15

Γιαννόπουλος Μήνος                                                   ΑΡΓΩ                                               100.25

Λαλιώτης Κωνσταντίνος                  Ακαδημία Πολιτισμού & Άθλησης Φυρίγος                    93.10

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                    ΑΡΓΩ                           120.90

Καρανάσιου Αλίκη                              ΝΟΒΑ                            90.70

Μπουραζάνα Κατερίνα                      ΝΟΒΑ                             88.90

 1μ Β’ Κατηγορία

Αγόρια

Μόλβαλης Δημήτρης                                             ΠΑΟ                                286.50

Κριτσίνης Γιώργος                                                  ΠΑΟ                               280.90

Τσομπάνογλου Χριστόδουλος                             ΑΡΓΩ                              262.05

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                                   ΑΡΓΩ                               264.50

Χασάνδρα Ελβίρα                                               ΑΡΓΩ                                243

Δημητρίου Μαριάνθη                                 Αργυρούπολη                         242.70

Πλατφόρμα Γ’ Κατηγορία

Αγόρια

Τοσούνης Παναγιώτης                                ΑΡΓΩ                            218.10

Μόλβαλης Δημήτρης                                   ΠΑΟ                             194.10

Μπαρμπόπουλος Ευστάθιος                     ΑΡΓΩ                             168.50

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                                       ΑΡΓΩ                               132.95

Μαλούση Ευαγγελία            Ακαδημία Πολιτισμού & Άθλησης Φυρίγου         111.05

Καλαβρέτα Μιρσίνη                                               ΝΟΒΑ                                 109.60

3μ. Β’ Κατηγορία

Αγόρια

Μόλβαλης Δημήτρης                               ΠΑΟ                               336.50

Κορίτσια

Ρέκκα Βασιλική                                          ΑΡΓΩ                         303.10

Δημητρίου Μαριάνθη                        Αργυρούπολη                    299.25

Μπουραζάνα Στέλλα                                ΝΟΒΑ                         105.10

Πηγή

Η ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ SOS

H επιστολή  με την οποία γνωστοποιούν τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν στην οργάνωση και τη λειτουργία του Εθνικού Ναυταθλητικού Κέντρου Θεσσαλονίκης, και που απέστειλαν εκπρόσωποι διάφορων ομάδων στους αρμόδιους πολιτικούς άρχοντες.

«Αξιότιμοι κύριοι,

Οι σύλλογοι εκφράζοντας τις δεκάδες προπονητών που απασχολούν και τις χιλιάδες αθλητών που έχουν εγγεγραμμένους στη δύναμή τους και ως άμεσα εμπλεκόμενοι στην καθημερινότητα και στην χρήση του εν λόγου χώρου, με μακροχρόνια παρουσία και με ευσυνειδησία σε όσα συμβαίνουν το τελευταίο έτος, θεωρούμε υποχρέωσή μας να σας παρουσιάσουμε την κατάσταση την οποία αντιμετωπίζουμε.

Αρχικά θα θέλαμε να τονίσουμε το αδιαμφισβήτητο γεγονός της διακοπής παροχής φυσικού αερίου από 19-7-2011 ως 3-11-2011, με συνακόλουθη διακοπή θέρμανσης του νερού των πισίνων και των αποδυτηρίων και κατά συνέπεια την μη λειτουργία του κολυμβητηρίου. Αυτό μας έφερε αντιμέτωπους – τα σωματεία, τους αθλητές και τις οικογένειες – με τον κίνδυνο διάλυσης του υγρού στίβου της Θεσσαλονίκης. Με την αποκατάσταση της παροχής του φυσικού αερίου τέθηκαν σε λειτουργία τα κολυμβητήρια κατά το ήμισυ (μόνο οι κλειστές δεξαμενές των δύο κολυμβητηρίων).

Τα σωματεία προβλέποντας την κατάσταση προσπάθησαν να έρθουν σε συνεννόηση και συνεργασία με την διοίκηση από το ξεκίνημα της θητείας της με διάθεση να συνεισφέρουν με κάθε δυνατό τρόπο για την αδιάκοπη λειτουργία. Η κίνηση αυτή σαν ανταπόκριση βρήκε μόνο συνελεύσεις επί συνελεύσεων, εξαγγελίες, εισηγήσεις και πρακτικά δεν γινότανε τίποτα με αποτέλεσμα το κλείσιμο του κέντρου. Δεν κατάφερε η συγκεκριμένη διοίκηση να πάρει μία απόφαση και να ορίσει τον τρόπο συνεργασίας και συνεισφοράς των χρηστών-αθλητών.

Ακόμη και την συγκεκριμένη στιγμή που είναι πιο επιτακτικό από κάθε άλλη φορά (σε περίπτωση που δεν συγκεντρωθούν τα χρήματα για την κατανάλωση του φυσικού αερίου κάθε μήνα η παροχή θα διακοπεί επ’ αορίστου) και ενώ το κέντρο τελούσε υπό παύση λειτουργίας, η διοίκηση δεν είναι έτοιμη να παρουσιάσει ένα συγκεκριμένο πλάνο λειτουργίας και να ορίσει μηχανισμό για την είσπραξη της εισφοράς των σωματείων και των αθλητών-χρηστών, οι οποίοι είναι διατεθειμένοι στο μέτρο του λογικού να βοηθήσουν.

Καθόλη την θητεία της διοίκησης του ΕΝΚΘ γίνανε συγκεκριμένες προσπάθειες συνεργασίας, προτάσεις και εισηγήσεις από τους συλλόγους, από τους προπονητές και από την Περιφερειακή διοίκηση της ΚΟΕ (Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδας), όμως η διοίκηση εμμένει στις δικές της θέσεις, οι οποίες ήδη οδήγησαν μία φορά στο κλείσιμο του ΕΝΚΘ και την επικείμενη διάλυση του υγρού στίβου της πόλης μας.

Επιπρόσθετα, είναι άξιο μνείας το γεγονός ότι κατά τη διάρκεια λειτουργίας του κέντρου υπάρχουν πολύ σοβαρά και δικαιολογημένα παράπονα για την καθαριότητα των χώρων, την φύλαξη αυτών, την κατάσταση των υποδομών, την ποιότητα της παρεχόμενης υπηρεσίας καθώς και της γενικότερης καθημερινής λειτουργίας.

ΕΠΕΙΔΗ οι παραπάνω ενέργειες, πράξεις και παραλείψεις της διοίκησης του ΕΝΚΘ αποδομούν την εύρυθμη λειτουργιά αυτού,

ΕΠΕΙΔΗ η αποφυγή της επόμενης διακοπής λειτουργίας του ΕΝΚΘ, η οποία θα σημαίνει και την ουσιαστική διάλυση κάθε ελπίδας ανάκαμψης του υγρού στίβου είναι επιβεβλημένη θα θέλαμε την ΑΜΕΣΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ παρέμβαση και συμβολή προς εξεύρεση λύσης.

Σίγουροι για την θετική σας ανταπόκριση και την ευαισθησία που δείχνετε σε τόσο σοβαρά ζητήματα θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε εκ των προτέρων.

Με αθλητικούς χαιρετισμούς

ΑΣ ΠΑΟΚ
κ. Γ. Ελευθεριάδης κ. Ν.Pavlov
Υπεύθυνος Υγρού Στίβου Επικεφαλής Προπονητής

ΑΣ ΑΡΗΣ
κ. Γ. Γρανούζης κ. Χ. Βαγγελακάκης
Υπεύθυνος Υγρού Στίβου Επικεφαλής Προπονητής

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

κ. Γ. Κοσμίδης κ. Γ. Χουζούρης
Υπεύθυνος Υγρού Στίβου Επικεφαλής Προπονητής

ΧΑΝΘ
κ. Σ. Παντή
Υπεύθυνος Υγρού Στίβου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
κ. Δ. Ταραζάς κ. Γ. Τσαλής
Υπεύθυνος Υγρού Στίβου Επικεφαλής Προπονητής

ΝΟΜ
κ. Ρ. Αντωνιάδης κ. Σ. Κατοπόδης
Υπεύθυνος Υγρού Στίβου Επικεφαλής Προπονητής

ΟΦΘ
κ. Σ. Πρασσάς κ. Α. Μπουσουλέγκας
Υπεύθυνος Υγρού Στίβου Επικεφαλής Προπονητής

ALBATROS
κ. Π. Σαλονικίδης
Υπεύθυνος Υγρού Στίβου

EAT AΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
κ. Σ. Λαρίδου κ. Φ. Καλαβρέζος
Υπεύθυνος Υγρού Στίβου Επικεφαλής Προπονητής

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ
κ. Κ. Ζωάνη κ. Φ. Καλαβρέζος
Υπεύθυνος Υγρού Στίβου Επικεφαλής Προπονητής

Κ.Ο.ΑΞΩΝ-40 ΕΚΚΛΗΣΙΩΝ

κ. Δ. Δεβές-Επικεφαλής Προπονητής

Περιφερειακή Επιτροπή Κολύμβησης ΚΟΕ
κ. Γ. Παπαλιάς
Πρόεδρος Κολύμβησης»


ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Στην Β’ προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, προκρίθηκαν οι εξής 21 ομάδες: ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ), ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ), ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ), ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ), ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ), ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ), ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ), ΠΑΟΚ, ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ).

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Αύριο (Παρασκευή), αρχίζει και το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων (γεννηθέντες 1999), με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης, σε οκτώ (8) συνολικά Ομίλους.

1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νίκαιας)

Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Χανίων

2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒουλιαγμένης)

Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων, Εθνικός Πειραιά

3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ. Π. Φαλήρου)

ΝΟ Σύρου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παλαιό Φάληρο, Ατλαντίς Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης

4. Δ’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης και Αλίμου)

Πανιώνιος, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Καλαμακίου, Παναθηναϊκός, ΑΟ Πετρούπολης

5. Όμιλος Θεσσαλίας (κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου)

Νηρέας Λαμίας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας

6. Όμιλος Πελοποννήσου (κολ. ΝΟ Πατρών)

ΝΟ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

7. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο)

Ηρακλής, ΝΟ Καβάλας, Άθως Χαλκιδικής, ΧΑΝΘ

8. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο)

ΠΑΟΚ, ΚΟ Ξάνθης, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΦΘ

Στην Β’ φάση (8-10 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 21 ομάδες: Από τους Ομίλους 1, 2, 3, 4, 5 οι τρεις (3) πρώτες και από τους Ομίλους 6, 7, 8 οι δύο (2) πρώτες).

Η κλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 22 Ιουνίου (13.30), στα γραφεία της ΚΟΕ.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 22, 23 και 24 Ιουλίου.

 

ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ, ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Έγιναν χθες (Τετάρτη), στα γραφεία της ΚΟΕ, οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής Ανδρών, Νέων γυναικών και Μίνι Παίδων. Αναλυτικά:

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ (Τελική Φάση, 24-26 Ιουνίου κολ. Ηλιούπολης)

1η αγωνιστική: Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χαλκίδας, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Λαμίας, Μεσόγειος – ΝΟ Σύρου

2η αγωνιστική: ΝΟ Χαλκίδας – Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Σύρου – ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Χαλανδρίου – Μεσόγειος

3η αγωνιστική: Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Σύρου, Μεσόγειος – ΝΟ Χαλκίδας, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου

4η αγωνιστική: ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Σύρου, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Λαμίας, Μεσόγειος – ΓΣ Ηλιούπολης

5η αγωνιστική: ΝΟ Σύρου – Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Λαμίας – Μεσόγειος, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας

Στην Α2 Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι δύο (2) πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ (Τελική Φάση, 24-26 Ιουνίου, Αθήνα)

1η αγωνιστική: ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου, Τρίτων Αμαρουσίου – Ηρακλής, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος

2η αγωνιστική: ΝΟ Ρεθύμνου – Ηρακλής, Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης

3η αγωνιστική: Ηρακλής – Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας

4η αγωνιστική: ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηρακλής, ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου

5η αγωνιστική: Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας, Ηρακλής – ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ρεθύμνου

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Α’ Φάση, 17-19 Ιουνίου)

Α’ Όμιλος Αττικής: Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Χανίων (προκρίνονται 3)

Β’ Όμιλος Αττικής: Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός (προκρίνονται 2)

Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Σύρου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παλαιό Φάληρο, Ατλαντίς Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης (προκρίνονται 3)

Δ’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Καλαμακίου, Παναθηναϊκός, ΑΟ Πετρούπολης (προκρίνονται 3)

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Ηρακλής, Άθως Χαλκιδικής, ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ (προκρίνονται 2)

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΚΟ Ξάνθης, ΟΦΘ (προκρίνονται 2)

Όμιλος Βόλου: ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νίκη Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας (προκρίνονται 3)

Όμιλος Πατρών: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΑΟ Κέρκυρας (προκρίνονται 2)

Η Β’ φάση είναι προγραμματισμένη για τις 8, 9, 10 Ιουλίου και η Τελική φάση για τις 22, 23, 24 Ιουλίου.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ ΣΤΗ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ WATER POLO ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες όπως διαμορφώθηκαν μετά τους αγώνες του τριημέρου:

Νότιος όμιλος

Γέρακας – Ρέθυμνο 4-6

Ηλιούπολη – Μεσόγειος 14-7

Ηλιούπολη – Ρέθυμνο 11-5

Σύρος – Μεσόγειος 7-3

Ηλιούπολη – Γέρακας 14-5

Σύρος – Ρέθυμνο 10-10

Γέρακας – Σύρος 3-5

Ρέθυμνο – Μεσόγειος 8-8

Μεσόγειος – Γέρακας 4-9

Σύρος – Ηλιούπολη 6-11

Τελική βαθμολογία

1. Ηλιούπολη 24

2. Σύρος 16

3. Μεσόγειος 7

4. Γέρακας 6

5. Ρέθυμνο 5

Βόρειος όμιλος

Χαλκίδα – ΝΟΒΑ 8-2

ΟΦΘ – Λαμία 9-19

Χαλκίδα – ΟΦΘ 9-9

Λαμία – Νηρέας Χ. 9-8

ΟΦΘ – ΝΟΒΑ 5-9

Νηρέας Χ. – Χαλκίδα 9-7

ΝΟΒΑ – Νηρέας Χ. 8-11

Χαλκίδα – Λαμία 6-12

Νηρέας Χ. – ΟΦΘ 9-8

Τελική βαθμολογία

1. Λαμία 24

2. Νηρέας Χαλ. 15

3. Χαλκίδα 10

4. ΟΦΘ 7

5. ΝΟΒΑ 3

Οι τρεις (3) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου, θα αγωνιστούν για τις θέσεις 1-6 στην Τελική φάση (24-26 Ιουνίου), ενώ η τελευταία κάθε Ομίλου, υποβιβάζεται στην Γ’ Εθνική κατηγορίας.

Στην Α2 Ανδρών, ανέρχονται οι δύο (2) πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.