Ετικέτα: Πάτρα

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ KAI ΗΜΕΡΙΔΑΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΜΑΪΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΜΑΪΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

Πηγή:swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2015,11-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

Πηγή:www.swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SSC 2015

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2015,11-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

Πηγή:scc-greece.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ SCC 2015-ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ SCC 2015-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2015,11-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

1.Δικαίωμα συμμετοχής. Όλοι οι σύλλογοι που ανήκουν στη δύναμη της Κ.Ο.Ε.-L.E.N.

2.Χρόνος διεξαγωγής. Παρασκευή 11/12 απόγευμα 18.00 Σάββατο 12/12 πρωί 09.30 και Κυριακή 13/12/15 πρωί 09.00.

3.Τόπος διεξαγωγής. Εθνικό Κολυμβητήριο Πάτρας «Α. Πεπανός». Θερμοκρασία νερού 25.5 C-26.5 C με 8 διαδρομές.

4.Δηλώσεις συμμετοχής. Μέχρι και την Δευτέρα 7/12/15 και ώρα 12.00πμ στην Περιφερειακή Επιτροπή κολύμβησης Πελοποννήσου ( fax 2610-437201) ή στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του site www.scc-greece.gr .

Μετά απ’ αυτή την ημέρα καμία δήλωση συμμετοχής δεν θα γίνει δεκτή.

5.Χρονόμετρα-Χρόνοι. Ηλεκτρονικά χρονόμετρα και οι χρόνοι καταχωρούνται στους επίσημους πίνακες της ΚΟΕ.

6.Συμμετοχές. Κάθε αθλητής μέχρι 3 αγωνίσματα. Θα τηρηθεί αυστηρά ο περιορισμός των συμμετοχών και δεν θα δεχθούμε κανέναν αθλητή ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ. Στα αγωνίσματα 1500 ελεύθερο Ανδρών και 800 ελεύθερο Γυναικών θα διεξαχθούν ΜΟΝΟΝ δύο σειρές ανά αγώνισμα με την συμμετοχή των 16 καλύτερων χρόνων.

7.Ειδικές διατάξεις. Οι αγώνες θα γίνουν σύμφωνα με τους κανονισμούς της Κ.Ο.Ε.

8.Έπαθλα. Κύπελλο στην καλλίτερη επίδοση κάθε αγωνίσματος, Δίπλωμα και μετάλλιο στους τρείς πρώτους ανά κατηγορία .

*Στα αγωνίσματα της Α! αγωνιστικής (Παρασκευή 11/12/15 ) η βράβευση των αθλητών/τριων είναι σε OPEN κατηγορία και ΟΧΙ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.

Θεσπίζουμε χρηματικό ποσό 250 € για τον καλύτερο κολυμβητή και την καλύτερη κολυμβήτρια βάση της διεθνούς βαθμολογίας της FINA. Επίσης βραβεύουμε τη κάθε ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ επίδοση με το ποσό των 50 €.

9.Τέλος, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε, ότι λόγω του μεγάλου κόστους των αγώνων (έξοδα κολυμβητηρίου, ηλεκτρονική χρονομέτρηση, κριτές – χρονομέτρες, μικροφωνική εγκατάσταση, LIVE αναμετάδοση κ.λ.π) ορίσουμε καταβολή από μέρους σας των 5,00 ευρώ ανά αθλητή/τρια, ανά αγώνισμα συμμετοχής βάση των αρχικών δηλώσεων συμμετοχής.

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ – ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ

 

1.Δικαίωμα συμμετοχής. Όλοι οι σύλλογοι που ανήκουν στη δύναμη της Κ.Ο.Ε.-L.E.N.

2.Χρόνος διεξαγωγής Παρασκευή 11/12 απόγευμα 18.00 – Σάββατο 12/12 απόγευμα ώρα 17.30 και Κυριακή 13/12/15 πρωί 13.00 περίπου.

3.Τόπος διεξαγωγής. Εθνικό Κολυμβητήριο Πάτρας «Α. Πεπανός». Θερμοκρασία νερού 25.5 C-26.5 C με 8 διαδρομές.

4.Δηλώσεις συμμετοχής. Μέχρι και την Δευτέρα 7/12/2015 και ώρα 12.00 πμ στην Περιφερειακή Επιτροπή κολύμβησης Πελοποννήσου ( fax 2610-437201) ή στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του site www.scc-greece.gr .

Μετά απ’ αυτή την ημέρα καμία δήλωση συμμετοχής δεν θα γίνει δεκτή.

5.Χρονόμετρα-Χρόνοι. Ηλεκτρονικά χρονόμετρα και οι χρόνοι καταχωρούνται στους επίσημους πίνακες της ΚΟΕ.

6.Συμμετοχές. Κάθε αθλητής – τρια 12 και 11 ετών μέχρι 3 ατομικά αγωνίσματα και κάθε ομάδα 6 αθλητές σε κάθε αγώνισμα. Κάθε αθλητής-τρια 10 – 9 σε 2 ατομικά και κάθε ομάδα με 6 αθλητές σε κάθε αγώνισμα. Τα δύο αγωνίσματα όχι την ίδια αγωνιστική. Θα τηρηθεί αυστηρά ο περιορισμός των συμμετοχών και δεν θα δεχθούμε κανέναν αθλητή ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ. Στα αγωνίσματα 400 Μ. Ατομική & 800 ελεύθερο Αγόρια & Κορίτσια 12 ετών θα διεξαχθούν ΜΟΝΟΝ δύο σειρές ανά αγώνισμα με την συμμετοχή των 16 καλύτερων χρόνων.

7.Ειδικές διατάξεις .Οι αγώνες θα γίνουν σύμφωνα με τους κανονισμούς της Κ.Ο.Ε.

8.Έπαθλα. Στους 3 πρώτους νικητές ανά κατηγορία, μετάλλιο και δίπλωμα, κύπελλο στον πρώτο νικητή,

Θεσπίζουμε για τους καλύτερους κολυμβητές και κολυμβήτριες ανά ηλικία έπαθλο – δώρο με βάση την διεθνή βαθμολογία της FINA.

Τέλος, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε, ότι λόγω του μεγάλου κόστους των αγώνων (έξοδα κολυμβητηρίου, ηλεκτρονική χρονομέτρηση, κριτές – χρονομέτρες, μικροφωνική εγκατάσταση,LIVE αναμετάδοση κ.λ.π) ορίσουμε καταβολή από μέρους σας των 10 ευρώ ανά αθλητή/τρια, βάση των αρχικών δηλώσεων συμμετοχής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

 Πηγή:www.koe.org.gr

Η ΝΕ Πατρών πήρε τον τίτλο στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, καθώς πρώτευσε στην τελική κατάταξη του Ομίλου Ανόδου (πλέι οφ) της Τελικής φάσης της διοργάνωσης μετά και τη διεξαγωγή της αποψινής 10ης και τελευταίας αγωνιστικής στο κολυμβητήριο Πεπανός της Πάτρας. Σημειώνουμε ότι η ΝΕΠ και ο ΓΣ Ηλιούπολης, που κατετάγη τελικά 2ος, είναι οι δυο ομάδες που ανεβαίνουν στην Α1 Ανδρών, κάτι που είχαν εξασφαλίσει από την σημερινή πρωϊνή 9η αγωνιστική και σας είχαμε ενημερώσει νωρίτερα.

Αναλυτικά τα αποψινά τρία τελευταία αποτελέσματα του Ομίλου Ανόδου (πλέι οφ) και η τελική βαθμολογία:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ), Κολυμβητήριο Πεπανός:

ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 16-14, ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός 9-7, ΝΕ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-6,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 6-9, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός 10-17, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 8-9, ΝΟ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χαλκίδας 12-7, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 7-10,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-13, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Πατρών 10-10, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 11-10,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΓΣ Ηλιούπολης 3-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 3-8, Ηλυσιακός – ΝΟ Χαλκίδας 9-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 27
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 25

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 17
  2. Ηλυσιακός 13
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
  4. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ, εξάλλου, στη Β’ Εθνική Ανδρών ο ΟΥΚ Βόλου καθώς πήρε την 6η και τελευταία θέση στην τελική κατάταξη των ομάδων που είχαν απομείνει στον Όμιλο Καθόδου (πλέι άουτ) της Τελικής φάσης της Α2 Ανδρών, οι τελευταίες δύο αγωνιστικές του οποίου έγιναν σήμερα στο κολυμβητήριο Χανίων. Ο ΟΥΚ Βόλου ηττήθηκε στο πιο καθοριστικό ματς με 10-9 από τον ΝΟ Ρεθύμνου που παρέμεινε στην Α2. Θυμίζουμε ότι εκτός από τον ΟΥΚ Βόλου υποβιβάστηκαν ακόμα στην Β’ Εθνική Ανδρών ο Μίλων, η ΝΕ Λαμίας (που δεν εμφανίστηκαν στους αγώνες από ένα σημείο και πέρα, αλλά μηδενίστηκαν σε όλους χάνοντάς τους με 5-0) και ο ΝΟΒΑ (που δεν κατέβηκε καθόλου στα πλέι άουτ).

Τα σημερινά αποτελέσματα του Ομίλου Καθόδου (πλέι άουτ), πρωί και απόγευμα και η τελική βαθμολογία

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ), Κολυμβητήριο Χανίων:

Νηρέας Γέρακα – ΟΥΚ Βόλου 6-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 3-13, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 5-7,ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα 10-11, ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 14-12, Μίλων – ΝΟ Ρεθύμνου 0-5 α.α., ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 5-0 α.α., Ιωνικός – Μίλων 5-0 α.α., ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΥΚ Βόλου 10-9, ΝΕ Λαμίας – ΟΦΗ 0-5 α.α., Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 7-11.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 19
  2. Νηρέας Γέρακα 13
  3. Ιωνικός 13
  4. ΟΦΗ 11
  5. ΝΟ Ρεθύμνου 11

………………………………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 10

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Στο κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας κρίνονται το τριήμερο (17-19 Ιουλίου) τα δύο (2) εισιτήρια της ανόδου στην Α1 Εθνική κατηγορία Ανδρών, με την διεξαγωγή των αγώνων του Β’ Γύρου των πλέι οφ στην Α2 Εθνική κατηγορία Ανδρών.

Η βαθμολογία του Α’ Γύρου:

ΓΣ Ηλιούπολης           15

ΝΕ Πατρών                 12

………………………………..

Ηλυσιακός                  7

ΝΟ Πατρών               7

ΝΑΟ Κέρκυρας          3

ΝΟ Χαλκίδας             0

ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF Α ΦΑΣΗ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             29/5/15

ΩΡΑ:   17:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   21:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  30/5/15

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   13:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

ΩΡΑ:   14:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  30/5/15

ΩΡΑ:   19:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   21:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  31/5/15

ΩΡΑ:   10:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   11:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   12:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  31/5/15

ΩΡΑ:   17:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛ       

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

ΩΡΑ:   19:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΟΜΙΛΟΣPLAYOFF Β ΦΑΣΗΚΟΛ/ΡΙΟΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             17/7/15

ΩΡΑ:   18:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   19:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   20:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   10:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   11:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

ΩΡΑ:   12:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   19:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   12:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   17:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛ       

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

ΩΡΑ:   19:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Τα πλέι άουτ

Σ’ ότι αφορά τα πλέι άουτ, οι 6 ομάδες που συνεχίζουν ολοκληρώνουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις το Σαββατοκύριακο (18-19 Ιουλίου) στο κολυμβητήριο Χανίων, με τις 3 τελευταίες αγωνιστικές (5η, 6η, 7η).

Η βαθμολογία των 4 πρώτων αγωνιστικών:

ΝΟ Χανίων                 10

Νηρέας Γέρακα           10

ΟΦΗ                           8

Ιωνικός Νίκαιας           7

ΝΟ Ρεθύμνου             5

ΟΥΚ Βόλου                2

Μίλων                        1

ΝΕ Λαμίας                  0

Στην Β’ Εθνική κατηγορία, μαζί με ΝΟΒΑ (δεν κατέβηκε στα πλέι άουτ), Μίλωνα και ΝΕ Λαμίας (αγωνίστηκαν στις 4 πρώτες αγωνιστικές των πλέι άουτ), θα υποβιβαστεί και η τελευταία ομάδα (6η) της τελικής βαθμολογίας.

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   13:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:   14:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:   21:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   09:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:   10:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   21:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  28/6/15

ΩΡΑ:   08:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ      

ΩΡΑ:   09:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:   10:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 

ΩΡΑ:   11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ           

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  28/6/15

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:   18:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:   20:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          ΧΑΝΙΩΝ

5η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   18:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

6η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   12:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:   13:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

7η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:                           ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ          

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β,10-12 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΑΤΡΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ-ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ-ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ-ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ,6-7 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΠΑΤΡΑ

Πηγή:www.swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ Α’ ΚΑΙ Β’,9-10 ΜΑΪΟΥ 2015,ΚΑΤΑΔΥΤΗΡΙΟ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΕΠΑΝΟΣ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Πρωταθλητής Α’ και Β’ κατηγορίας καταδύσεων αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός, αφού μάζεψε 67 βαθμούς στη γενική βαθμολογία και 58 στα αγόρια. Πρωταθλητής στα κορίτσια αναδείχθηκε ο ΝΟΒΑ με 35 βαθμούς. Παράλληλα, με το πανελλήνιο πρωτάθλημα, πραγματοποιήθηκε και ημερίδα κατηγορίας Ε’, που συμμετείχαν παιδιά ηλικίας 5-8 ετών. Το επόμενο πρωτάθλημα θα είναι Γ’, Δ’ κατηγορίας και ΟΠΕΝ και θα διεξαχθεί στο Βόλο 22-24 Μαΐου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγωνισμάτων:

1μ Β’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 380,95

2 Ανδρόγειος Σαμψάκης (ΑΝΟΑ) 332,50

3 Θεόφιλος Αυθίνος (Αργώ) 309:50

1μ Β’ κατηγορίας (κορίτσια):

1 Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 221,35

2 Ευθυμία Μελίτη (ΑΝΟΑ) 221,20

3 Φωτεινή Ρέκα (Αργώ) 209,55

3μ Α’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Ανδρόγειος Σαμψάκης (ΑΝΟΑ) 422,30

2 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 418,20

3 Κώστας Κουτσιούμπης (ΑΝΟΑ) 416,85

1μ Α’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 418,65

2 Δημήτρης Μόλβαλης (ΠΑΟ) 408,10

3 Κώστας Κουτσιούμπης (ΑΝΟΑ) 400,95

1μ Α’ κατηγορίας (κορίτσια):

1 Θεοφανώ Φαρμάκη (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 272,30

2 Φωτεινή Ρέκα (Αργώ) 271,10

3 Μαριάνθη Μπαντή (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 240,65

3μ Β’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 420,20

2 Ανδρόγειος Σαμψάκης (ΑΝΟΑ) 374,70

3 Τάσος Αγγλογάλος (ΝΟΒΑ) 278,10

3μ Β’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Ευθυμία Μελίτη (ΑΝΟΑ) 278,80

2 Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 216,80

3 Κατερίνα Μπουραζάνη (ΝΟΒΑ) 193,00

Πλατφόρμα 5μ, 7,5μ, 10μ:

Β’ κατηγορία (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 371,20

2 Νίκος Γιαννόπουλος (Αργώ) 270,95

3 Στράτος Δέλογλου (Αργώ) 159,75

Β’ κατηγορία (κορίτσια):

1 Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 218,95

2 Φωτεινή Ρέκα (Αργώ) 212,00

3 Ευρυδίκη Σιώρου (ΝΟΒΑ) 199,50

Αναλυτικά η βαθμολογία των σωματείων:

Αγόρια:

1 ΠΑΟ 58

2 ΑΝΟΑ 37

2 Αργώ 37

Κορίτσια:

1 ΝΟΒΑ 35

2 Αργώ 27

3 Αθλητική ακαδημία αστέρια Θεσσαλονίκης 15

Γενική βαθμολογία:

1 ΠΑΟ 67

2 Αργώ 64

3 ΝΟΒΑ 56

4 ΑΝΟΑ 50

5 Αθλητική ακαδημία αστέρια Θεσσαλονίκης 15

6 Αρίων 9

Ημερίδα Ε’ κατηγορίας (2006-2009):

1μ (αγόρια):

1 Κώστας Μορφίδης (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 111,20

2 Βασίλης Κωνσταντινίδης (ΑΝΟΑ) 98,65

3 Σταύρος Σοφιανός (ΠΑΟ) 93,80

1μ (κορίτσια):

1 Σιμώνη Μονάχα (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 113,25

2 Θεοδώρα Κυριακοπούλου (ΑΝΟΑ) 87,25

3 Ευαγγελία Οκουόσα (Αργώ) 83,70

3μ ανάμεικτο:

1 Βασίλης Κωνσταντινίδης (ΑΝΟΑ) 137,57

2 Παναγιώτης Καπνόπουλος (ΑΝΟΑ) 120,30

3 Θεοδώρα Κυριακοπούλου (ΑΝΟΑ) 112,85

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ Α’ ΚΑΙ Β’,9-10 ΜΑΪΟΥ 2015,ΚΑΤΑΔΥΤΗΡΙΟ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΕΠΑΝΟΣ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο καταδυτήριο του «Αντώνης Πεπανός» στην Πάτρα θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο (9, 10 Μαϊου) το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καταδύσεων στις κατηγορίες Α’ και Β’. Παράλληλα θα διεξαχθεί και η Ημερίδα των προαγωνιστικών ηλικιών (κατηγορία Ε’).

Το αγωνιστικό πρόγραμμα:

Σάββατο, 10.00

Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’

Τραμπολίνο 1 μέτρο Ε’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Α’

Σάββατο, 17.30

Τραμπολίνο 1 μέτρο Α’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Ε’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Β’

Κυριακή, 11.00

Σταθερά Β’

Τραμπολίνο 3 μέτρα συγχρονισμένων Α’ – Β’

Σταθερά Α’