Ετικέτα: Πάτρα

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ KAI ΗΜΕΡΙΔΑΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ 9-10-11-12 ΕΤΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2016,9-11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΜΑΪΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΜΑΪΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

Πηγή:swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΠΑΤΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2015,11-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

Πηγή:www.swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ SSC 2015

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2015,11-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

Πηγή:scc-greece.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ SCC 2015-ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ SCC 2015-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ SWIMMING CHRISTMAS CUP 2015,11-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

1.Δικαίωμα συμμετοχής. Όλοι οι σύλλογοι που ανήκουν στη δύναμη της Κ.Ο.Ε.-L.E.N.

2.Χρόνος διεξαγωγής. Παρασκευή 11/12 απόγευμα 18.00 Σάββατο 12/12 πρωί 09.30 και Κυριακή 13/12/15 πρωί 09.00.

3.Τόπος διεξαγωγής. Εθνικό Κολυμβητήριο Πάτρας «Α. Πεπανός». Θερμοκρασία νερού 25.5 C-26.5 C με 8 διαδρομές.

4.Δηλώσεις συμμετοχής. Μέχρι και την Δευτέρα 7/12/15 και ώρα 12.00πμ στην Περιφερειακή Επιτροπή κολύμβησης Πελοποννήσου ( fax 2610-437201) ή στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του site www.scc-greece.gr .

Μετά απ’ αυτή την ημέρα καμία δήλωση συμμετοχής δεν θα γίνει δεκτή.

5.Χρονόμετρα-Χρόνοι. Ηλεκτρονικά χρονόμετρα και οι χρόνοι καταχωρούνται στους επίσημους πίνακες της ΚΟΕ.

6.Συμμετοχές. Κάθε αθλητής μέχρι 3 αγωνίσματα. Θα τηρηθεί αυστηρά ο περιορισμός των συμμετοχών και δεν θα δεχθούμε κανέναν αθλητή ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ. Στα αγωνίσματα 1500 ελεύθερο Ανδρών και 800 ελεύθερο Γυναικών θα διεξαχθούν ΜΟΝΟΝ δύο σειρές ανά αγώνισμα με την συμμετοχή των 16 καλύτερων χρόνων.

7.Ειδικές διατάξεις. Οι αγώνες θα γίνουν σύμφωνα με τους κανονισμούς της Κ.Ο.Ε.

8.Έπαθλα. Κύπελλο στην καλλίτερη επίδοση κάθε αγωνίσματος, Δίπλωμα και μετάλλιο στους τρείς πρώτους ανά κατηγορία .

*Στα αγωνίσματα της Α! αγωνιστικής (Παρασκευή 11/12/15 ) η βράβευση των αθλητών/τριων είναι σε OPEN κατηγορία και ΟΧΙ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.

Θεσπίζουμε χρηματικό ποσό 250 € για τον καλύτερο κολυμβητή και την καλύτερη κολυμβήτρια βάση της διεθνούς βαθμολογίας της FINA. Επίσης βραβεύουμε τη κάθε ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ επίδοση με το ποσό των 50 €.

9.Τέλος, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε, ότι λόγω του μεγάλου κόστους των αγώνων (έξοδα κολυμβητηρίου, ηλεκτρονική χρονομέτρηση, κριτές – χρονομέτρες, μικροφωνική εγκατάσταση, LIVE αναμετάδοση κ.λ.π) ορίσουμε καταβολή από μέρους σας των 5,00 ευρώ ανά αθλητή/τρια, ανά αγώνισμα συμμετοχής βάση των αρχικών δηλώσεων συμμετοχής.

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ – ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ

 

1.Δικαίωμα συμμετοχής. Όλοι οι σύλλογοι που ανήκουν στη δύναμη της Κ.Ο.Ε.-L.E.N.

2.Χρόνος διεξαγωγής Παρασκευή 11/12 απόγευμα 18.00 – Σάββατο 12/12 απόγευμα ώρα 17.30 και Κυριακή 13/12/15 πρωί 13.00 περίπου.

3.Τόπος διεξαγωγής. Εθνικό Κολυμβητήριο Πάτρας «Α. Πεπανός». Θερμοκρασία νερού 25.5 C-26.5 C με 8 διαδρομές.

4.Δηλώσεις συμμετοχής. Μέχρι και την Δευτέρα 7/12/2015 και ώρα 12.00 πμ στην Περιφερειακή Επιτροπή κολύμβησης Πελοποννήσου ( fax 2610-437201) ή στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του site www.scc-greece.gr .

Μετά απ’ αυτή την ημέρα καμία δήλωση συμμετοχής δεν θα γίνει δεκτή.

5.Χρονόμετρα-Χρόνοι. Ηλεκτρονικά χρονόμετρα και οι χρόνοι καταχωρούνται στους επίσημους πίνακες της ΚΟΕ.

6.Συμμετοχές. Κάθε αθλητής – τρια 12 και 11 ετών μέχρι 3 ατομικά αγωνίσματα και κάθε ομάδα 6 αθλητές σε κάθε αγώνισμα. Κάθε αθλητής-τρια 10 – 9 σε 2 ατομικά και κάθε ομάδα με 6 αθλητές σε κάθε αγώνισμα. Τα δύο αγωνίσματα όχι την ίδια αγωνιστική. Θα τηρηθεί αυστηρά ο περιορισμός των συμμετοχών και δεν θα δεχθούμε κανέναν αθλητή ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ. Στα αγωνίσματα 400 Μ. Ατομική & 800 ελεύθερο Αγόρια & Κορίτσια 12 ετών θα διεξαχθούν ΜΟΝΟΝ δύο σειρές ανά αγώνισμα με την συμμετοχή των 16 καλύτερων χρόνων.

7.Ειδικές διατάξεις .Οι αγώνες θα γίνουν σύμφωνα με τους κανονισμούς της Κ.Ο.Ε.

8.Έπαθλα. Στους 3 πρώτους νικητές ανά κατηγορία, μετάλλιο και δίπλωμα, κύπελλο στον πρώτο νικητή,

Θεσπίζουμε για τους καλύτερους κολυμβητές και κολυμβήτριες ανά ηλικία έπαθλο – δώρο με βάση την διεθνή βαθμολογία της FINA.

Τέλος, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε, ότι λόγω του μεγάλου κόστους των αγώνων (έξοδα κολυμβητηρίου, ηλεκτρονική χρονομέτρηση, κριτές – χρονομέτρες, μικροφωνική εγκατάσταση,LIVE αναμετάδοση κ.λ.π) ορίσουμε καταβολή από μέρους σας των 10 ευρώ ανά αθλητή/τρια, βάση των αρχικών δηλώσεων συμμετοχής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΓΥΡΟΥ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

 Πηγή:www.koe.org.gr

Η ΝΕ Πατρών πήρε τον τίτλο στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών, καθώς πρώτευσε στην τελική κατάταξη του Ομίλου Ανόδου (πλέι οφ) της Τελικής φάσης της διοργάνωσης μετά και τη διεξαγωγή της αποψινής 10ης και τελευταίας αγωνιστικής στο κολυμβητήριο Πεπανός της Πάτρας. Σημειώνουμε ότι η ΝΕΠ και ο ΓΣ Ηλιούπολης, που κατετάγη τελικά 2ος, είναι οι δυο ομάδες που ανεβαίνουν στην Α1 Ανδρών, κάτι που είχαν εξασφαλίσει από την σημερινή πρωϊνή 9η αγωνιστική και σας είχαμε ενημερώσει νωρίτερα.

Αναλυτικά τα αποψινά τρία τελευταία αποτελέσματα του Ομίλου Ανόδου (πλέι οφ) και η τελική βαθμολογία:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ), Κολυμβητήριο Πεπανός:

ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 16-14, ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός 9-7, ΝΕ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-6,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 6-9, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός 10-17, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 8-9, ΝΟ Πατρών – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χαλκίδας 12-7, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 7-10,ΝΟ Χαλκίδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-13, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Πατρών 10-10, ΝΕ Πατρών – Ηλυσιακός 11-10,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΓΣ Ηλιούπολης 3-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 3-8, Ηλυσιακός – ΝΟ Χαλκίδας 9-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 27
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 25

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 17
  2. Ηλυσιακός 13
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας 6
  4. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ, εξάλλου, στη Β’ Εθνική Ανδρών ο ΟΥΚ Βόλου καθώς πήρε την 6η και τελευταία θέση στην τελική κατάταξη των ομάδων που είχαν απομείνει στον Όμιλο Καθόδου (πλέι άουτ) της Τελικής φάσης της Α2 Ανδρών, οι τελευταίες δύο αγωνιστικές του οποίου έγιναν σήμερα στο κολυμβητήριο Χανίων. Ο ΟΥΚ Βόλου ηττήθηκε στο πιο καθοριστικό ματς με 10-9 από τον ΝΟ Ρεθύμνου που παρέμεινε στην Α2. Θυμίζουμε ότι εκτός από τον ΟΥΚ Βόλου υποβιβάστηκαν ακόμα στην Β’ Εθνική Ανδρών ο Μίλων, η ΝΕ Λαμίας (που δεν εμφανίστηκαν στους αγώνες από ένα σημείο και πέρα, αλλά μηδενίστηκαν σε όλους χάνοντάς τους με 5-0) και ο ΝΟΒΑ (που δεν κατέβηκε καθόλου στα πλέι άουτ).

Τα σημερινά αποτελέσματα του Ομίλου Καθόδου (πλέι άουτ), πρωί και απόγευμα και η τελική βαθμολογία

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ), Κολυμβητήριο Χανίων:

Νηρέας Γέρακα – ΟΥΚ Βόλου 6-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 3-13, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 5-7,ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα 10-11, ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 14-12, Μίλων – ΝΟ Ρεθύμνου 0-5 α.α., ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 5-0 α.α., Ιωνικός – Μίλων 5-0 α.α., ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΥΚ Βόλου 10-9, ΝΕ Λαμίας – ΟΦΗ 0-5 α.α., Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 7-11.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 19
  2. Νηρέας Γέρακα 13
  3. Ιωνικός 13
  4. ΟΦΗ 11
  5. ΝΟ Ρεθύμνου 11

………………………………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 10

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΓΥΡΟΥ PLAY OFF ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ PLAY OUT ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Στο κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός» της Πάτρας κρίνονται το τριήμερο (17-19 Ιουλίου) τα δύο (2) εισιτήρια της ανόδου στην Α1 Εθνική κατηγορία Ανδρών, με την διεξαγωγή των αγώνων του Β’ Γύρου των πλέι οφ στην Α2 Εθνική κατηγορία Ανδρών.

Η βαθμολογία του Α’ Γύρου:

ΓΣ Ηλιούπολης           15

ΝΕ Πατρών                 12

………………………………..

Ηλυσιακός                  7

ΝΟ Πατρών               7

ΝΑΟ Κέρκυρας          3

ΝΟ Χαλκίδας             0

ΟΜΙΛΟΣ PLAYOFF Α ΦΑΣΗ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             29/5/15

ΩΡΑ:   17:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   21:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  30/5/15

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   13:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

ΩΡΑ:   14:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  30/5/15

ΩΡΑ:   19:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   21:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  31/5/15

ΩΡΑ:   10:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   11:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   12:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  31/5/15

ΩΡΑ:   17:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛ       

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

ΩΡΑ:   19:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΟΜΙΛΟΣPLAYOFF Β ΦΑΣΗΚΟΛ/ΡΙΟΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             17/7/15

ΩΡΑ:   18:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   19:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   20:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   10:30               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   11:30               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

ΩΡΑ:   12:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   19:30               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                 ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   12:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   17:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                  ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛ       

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

ΩΡΑ:   19:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣΑΟ                   ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Τα πλέι άουτ

Σ’ ότι αφορά τα πλέι άουτ, οι 6 ομάδες που συνεχίζουν ολοκληρώνουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις το Σαββατοκύριακο (18-19 Ιουλίου) στο κολυμβητήριο Χανίων, με τις 3 τελευταίες αγωνιστικές (5η, 6η, 7η).

Η βαθμολογία των 4 πρώτων αγωνιστικών:

ΝΟ Χανίων                 10

Νηρέας Γέρακα           10

ΟΦΗ                           8

Ιωνικός Νίκαιας           7

ΝΟ Ρεθύμνου             5

ΟΥΚ Βόλου                2

Μίλων                        1

ΝΕ Λαμίας                  0

Στην Β’ Εθνική κατηγορία, μαζί με ΝΟΒΑ (δεν κατέβηκε στα πλέι άουτ), Μίλωνα και ΝΕ Λαμίας (αγωνίστηκαν στις 4 πρώτες αγωνιστικές των πλέι άουτ), θα υποβιβαστεί και η τελευταία ομάδα (6η) της τελικής βαθμολογίας.

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   13:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:   14:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:   21:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   09:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:   10:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  27/6/15

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   21:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  28/6/15

ΩΡΑ:   08:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ      

ΩΡΑ:   09:30               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:   10:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 

ΩΡΑ:   11:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ           

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  28/6/15

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:   18:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:   20:00               ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΟΜΙΛΟΣ        PLAYOUT    ΚΟΛ/ΡΙΟ          ΧΑΝΙΩΝ

5η  αγωνιστική                        Σάββατο                                  18/7/15

ΩΡΑ:   18:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

6η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:   12:00               Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ:   13:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                       ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

7η  αγωνιστική                        Κυριακή                                  19/7/15

ΩΡΑ:                           ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                    ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ          

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:                           ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                          Ο.Φ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β,10-12 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015,ΠΑΤΡΑ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ-ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ-ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ-ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΠ Α-Β,ΠΚ Α-Β 2015,ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΤΕΛΙΚΟΙ-ΑΤΟΜΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ,6-7 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΠΑΤΡΑ

Πηγή:www.swim-news.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ Α’ ΚΑΙ Β’,9-10 ΜΑΪΟΥ 2015,ΚΑΤΑΔΥΤΗΡΙΟ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΕΠΑΝΟΣ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Πρωταθλητής Α’ και Β’ κατηγορίας καταδύσεων αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός, αφού μάζεψε 67 βαθμούς στη γενική βαθμολογία και 58 στα αγόρια. Πρωταθλητής στα κορίτσια αναδείχθηκε ο ΝΟΒΑ με 35 βαθμούς. Παράλληλα, με το πανελλήνιο πρωτάθλημα, πραγματοποιήθηκε και ημερίδα κατηγορίας Ε’, που συμμετείχαν παιδιά ηλικίας 5-8 ετών. Το επόμενο πρωτάθλημα θα είναι Γ’, Δ’ κατηγορίας και ΟΠΕΝ και θα διεξαχθεί στο Βόλο 22-24 Μαΐου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγωνισμάτων:

1μ Β’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 380,95

2 Ανδρόγειος Σαμψάκης (ΑΝΟΑ) 332,50

3 Θεόφιλος Αυθίνος (Αργώ) 309:50

1μ Β’ κατηγορίας (κορίτσια):

1 Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 221,35

2 Ευθυμία Μελίτη (ΑΝΟΑ) 221,20

3 Φωτεινή Ρέκα (Αργώ) 209,55

3μ Α’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Ανδρόγειος Σαμψάκης (ΑΝΟΑ) 422,30

2 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 418,20

3 Κώστας Κουτσιούμπης (ΑΝΟΑ) 416,85

1μ Α’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 418,65

2 Δημήτρης Μόλβαλης (ΠΑΟ) 408,10

3 Κώστας Κουτσιούμπης (ΑΝΟΑ) 400,95

1μ Α’ κατηγορίας (κορίτσια):

1 Θεοφανώ Φαρμάκη (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 272,30

2 Φωτεινή Ρέκα (Αργώ) 271,10

3 Μαριάνθη Μπαντή (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 240,65

3μ Β’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 420,20

2 Ανδρόγειος Σαμψάκης (ΑΝΟΑ) 374,70

3 Τάσος Αγγλογάλος (ΝΟΒΑ) 278,10

3μ Β’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Ευθυμία Μελίτη (ΑΝΟΑ) 278,80

2 Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 216,80

3 Κατερίνα Μπουραζάνη (ΝΟΒΑ) 193,00

Πλατφόρμα 5μ, 7,5μ, 10μ:

Β’ κατηγορία (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 371,20

2 Νίκος Γιαννόπουλος (Αργώ) 270,95

3 Στράτος Δέλογλου (Αργώ) 159,75

Β’ κατηγορία (κορίτσια):

1 Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 218,95

2 Φωτεινή Ρέκα (Αργώ) 212,00

3 Ευρυδίκη Σιώρου (ΝΟΒΑ) 199,50

Αναλυτικά η βαθμολογία των σωματείων:

Αγόρια:

1 ΠΑΟ 58

2 ΑΝΟΑ 37

2 Αργώ 37

Κορίτσια:

1 ΝΟΒΑ 35

2 Αργώ 27

3 Αθλητική ακαδημία αστέρια Θεσσαλονίκης 15

Γενική βαθμολογία:

1 ΠΑΟ 67

2 Αργώ 64

3 ΝΟΒΑ 56

4 ΑΝΟΑ 50

5 Αθλητική ακαδημία αστέρια Θεσσαλονίκης 15

6 Αρίων 9

Ημερίδα Ε’ κατηγορίας (2006-2009):

1μ (αγόρια):

1 Κώστας Μορφίδης (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 111,20

2 Βασίλης Κωνσταντινίδης (ΑΝΟΑ) 98,65

3 Σταύρος Σοφιανός (ΠΑΟ) 93,80

1μ (κορίτσια):

1 Σιμώνη Μονάχα (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 113,25

2 Θεοδώρα Κυριακοπούλου (ΑΝΟΑ) 87,25

3 Ευαγγελία Οκουόσα (Αργώ) 83,70

3μ ανάμεικτο:

1 Βασίλης Κωνσταντινίδης (ΑΝΟΑ) 137,57

2 Παναγιώτης Καπνόπουλος (ΑΝΟΑ) 120,30

3 Θεοδώρα Κυριακοπούλου (ΑΝΟΑ) 112,85

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ Α’ ΚΑΙ Β’,9-10 ΜΑΪΟΥ 2015,ΚΑΤΑΔΥΤΗΡΙΟ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΕΠΑΝΟΣ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο καταδυτήριο του «Αντώνης Πεπανός» στην Πάτρα θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο (9, 10 Μαϊου) το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καταδύσεων στις κατηγορίες Α’ και Β’. Παράλληλα θα διεξαχθεί και η Ημερίδα των προαγωνιστικών ηλικιών (κατηγορία Ε’).

Το αγωνιστικό πρόγραμμα:

Σάββατο, 10.00

Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’

Τραμπολίνο 1 μέτρο Ε’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Α’

Σάββατο, 17.30

Τραμπολίνο 1 μέτρο Α’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Ε’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Β’

Κυριακή, 11.00

Σταθερά Β’

Τραμπολίνο 3 μέτρα συγχρονισμένων Α’ – Β’

Σταθερά Α’

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015

ΙΒ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2015,3-5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΒ’ ΔΕΛΦΙΝΕΙΑ 2015

ΓΕΡΟΝΤΟΠΟΥΛΕΙΑ  2015,4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΛΙΒΑΔΕΙΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΕΡΟΝΤΟΠΟΥΛΕΙΑ 2015

ΚΑΒΑΛΑ JUNIOR 2015,4-5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΚΑΒΑΛΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΒΑΛΑ JUNIOR 2015

8α ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ 2015,4-5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 8α ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ 2015

33α  ΝΙΟΒΕΙΑ  2015,4-5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΝΙΟΒΕΙΑ 2015

16ο ΤΡΟΠΑΙΟ-ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2015,17-19 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 16ο ΤΡΟΠΑΙΟ-ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2015

ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2015,17-19 ΑΠΡΙΛΙΟΥ,ΠΑΤΡΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2015

ΦΑΡΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ 2015,19-18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΦΑΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 2015

ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΑ 2015,18-19 ΑΠΡΙΛΙΟΥ,ΛΑΡΙΣΑ

 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΑ 2015»

14ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 2015,24-26 ΑΠΡΙΛΙΟΥ,ΧΑΪΔΑΡΙ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 14ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 2015

ΕΚΤΑΚΤΗ ΗΜΕΡΙΔΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,25-26 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ,25-26 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΡΟΥΜΑΝΙΑ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2015

ΗΜΕΡΙΔΑ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΒΟΛΟΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΟΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ,ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015,ΒΟΛΟΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014

SWIMMING CHRISTMAS CUP 2014,12-13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΠΑΤΡΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «Swimming Christmas Cup 2014»

ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2014,13-14 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ “ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2014”

GRAND PRIX ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ,20-21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΑΓΡΙΝΙΟ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ GRAND PRIX ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ 2014

ΙΖ’ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ 2014,20-21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΔΡΑΜΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΖ’ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ

6οι ΠΤΟΛΕΜΑΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ,20-21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6ων ΠΤΟΛΕΜΑΪΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6ων ΠΤΟΛΕΜΑΪΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ

6ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΙΚΑΙΑ ΠΟΛΗ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣ, 20-21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΝΙΚΑΙΑ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΝΙΚΑΙΑ ΠΟΛΗ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣ

“ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ ΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ”,21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ »Χριστούγενα στην πισίνα της Αλεξανδρούπολης 2014»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «SWIMMING CHRISTMAS CUP 2014»,12-14 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΌΣ»

Πηγή:www.scc-greece.gr

Results Swimming Christmas Cup 2014 (OPEN)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «SWIMMING CHRISTMAS CUP 2014»

STARTING LISTS «SWIMMING CHRISTMAS CUP 2014»,12-14 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΌΣ»

Πηγή:www.sccgreece.gr

STARTING LISTS «SWIMMING CHRISTMAS CUP 2014»-ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

STARTING LISTS «SWIMMING CHRISTMAS CUP 2014»-ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ (MASTERS),22 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014, ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ 2014

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ (MASTERS),22 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014, ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΌΣ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε ότι, μετά το τέλος των δηλώσεων συμμετοχής για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Βετεράνων, οι αγώνες θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο της Πάτρας, σε δύο αγωνιστικές ενότητες και συγκεκριμένα στις 22/11/2014, με το παρακάτω πρόγραμμα.

Σάββατο 22/11/14 – ώρα έναρξης αγώνων 10.00

  1. 50μ. Ελεύθερο        Ανδρών-Γυναικών
  2. 50μ. Πρόσθιο         «                      «
  3. 100μ. Ύπτιο             «                      «
  4. 200μ. Ελεύθερο        «                      «
  5. 100μ. Πεταλούδα     «                      «
  6. 200μ. Πρόσθιο         «                      «
  7. 400μ. Μ.Ατομική     «                      «
  8. 800μ. Ελεύθερο        «                      «

Σάββατο 22/11/14 – ώρα έναρξης αγώνων 17.00

  1. 50μ. Ύπτιο             Ανδρών-Γυναικών
  2. 50μ. Πεταλούδα     «                      «
  3. 100μ. Ελεύθερο        «                      «
  4. 200μ. Ύπτιο             «                      «
  5. 400μ. Ελεύθερο        «                      «
  6. 100μ. Πρόσθιο         «                      «
  7. 200μ. Μ.Ατομική     «                      «
  8. 1500μ. Ελεύθερο «                      «

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ (MASTERS),22-23 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014, ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. ΠΕΠΑΝΌΣ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Στην Πάτρα και το κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός» θα διεξαχθεί, 22 και 23 Νοεμβρίου, το 1ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης Βετεράνων (MASTERS) 2014, με συνδιοργανωτή τη ΝΕ Πατρών.

Στην διοργάνωση, μετέχουν κολυμβητές/τριες που ανήκουν σε Σωματείο – Μέλος της ΚΟΕ, με την προϋπόθεση ότι κατέχουν δελτίο αναγνώρισης αθλητικής ιδιότητας το οποίο έχει εκδοθεί από την Ομοσπονδία καθώς και πρόσφατα θεωρημένο (ισχύει για ένα έτος) δελτίο υγείας.

Επίσης, οι κολυμβητές/τριες που δεν ανήκουν σε σωματείο αλλά κατέχουν δελτίο αναγνώρισης αθλητικής ιδιότητας που έχει εκδοθεί από την ΚΟΕ καθώς και πρόσφατο θεωρημένο δελτίο υγείας.

Όσοι κολυμβητές/τριες ανήκαν παλαιά σε κάποιο σωματείο, δεν απαιτείται η έκδοση δελτίου, παρά μόνο θεωρημένου δελτίο υγείας.

Οι κολυμβητές-τριες, οι οποίοι δεν ανήκουν σε σωματείο αλλά κατέχουν δελτίο αναγνώρισης αθλητικής ιδιότητας που έχει εκδοθεί από την ΚΟΕ καθώς και πρόσφατο θεωρημένο δελτίο υγείας.

Διευκρινιστικά αναφέρεται ότι για κολυμβητές-τριες που ανήκαν παλαιά σε κάποιο σωματείο, δεν απαιτείται εκ νέου έκδοση δελτίου, παρά μόνο θεωρημένο δελτίο υγείας, για την έκδοση του οποίου απαιτούνται

  1. συμπληρωμένο έντυπο (υπάρχει στην ιστοσελίδα της ΚΟΕ στα έντυπα) με σφραγίδα Ιατρού
  2. Ψηφιακή φωτογραφία
  3. Παράβολο 12 €

Επιπλέον γνωστοποιείται ότι αν κάποιοι δεν επιθυμούν να αγωνισθούν με το σωματείο στο οποίο ανήκουν, μπορούν να μετεγγραφούν, υποβάλλοντας στην ΚΟΕ τα παρακάτω

Αίτηση μεταγραφής (υπάρχει στην ιστοσελίδα της ΚΟΕ στα έντυπα)

Αίτηση ανανέωσης (υπάρχει στην ιστοσελίδα της ΚΟΕ στα έντυπα)

Ψηφιακή φωτογραφία

Παράβολο 20 €

Η μεταγραφή μπορεί να γίνει οποτεδήποτε.

Τέλος για εκείνους που μέχρι σήμερα δεν ανήκουν σε κάποιο σωματείο και επιθυμούν να λάβουν μέρος στο πιο πάνω Πρωτάθλημα, μπορούν να εκδώσουν δελτίο είτε με σωματείο είτε σαν ανεξάρτητοι, ακολουθώντας την παρακάτω διαδικασία.

Αίτηση εγγραφής

Ψηφιακή φωτογραφία

Πιστοποιητικό γέννησης

Παράβολο 20 €

Στους αγώνες αυτούς κάθε κολυμβητής-τρια μπορεί να συμμετέχει το πολύ σε δύο (2) ατομικά αγωνίσματα ανά αγωνιστική ενότητα και σε ένα (1) ομαδικό.

Για τη συμμετοχή των κολυμβητών-τριών δεν επιβάλλεται καταβολή παραβόλου, γι αυτή τη φορά, λόγω του ότι οι συνδιοργανωτές καλύπτουν όλα τα έξοδα των αγώνων.

Κάθε σύλλογος μετέχει με απεριόριστο αριθμό κολυμβητών-τριών. Οι αγώνες θα διεξαχθούν υπό την μορφή της Ανοιχτής Κατηγορίας και με δεδομένο ότι δεν έχει διεξαχθεί προηγούμενα ημερίδα,  η κατάρτιση των σειρών θα γίνει με βάση την ηλικία των συμμετεχόντων και θα συμπληρώνεται, εάν υπάρχουν διαθέσιμες διαδρομές, με κολυμβητές-τριες της αμέσως επόμενης ηλικίας, η δε κατάταξη θα γίνεται ξεχωριστά για κάθε κατηγορία.

Η σύνθεση των ομαδικών αγωνισμάτων θα γίνεται αποκλειστικά από κολυμβητές-τριες του ίδιου σωματείου και μόνο.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ – Πάτρα 22-23 Νοεμβρίου 2014

 

Α’  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Πρωί 09.00

  1. 50μ. ‘Υπτιο             Γυναικών
  2. 50μ. ‘Υπτιο             Ανδρών
  3. 400μ. Ελεύθερο        Γυναικών
  4. 400μ. Ελεύθερο        Ανδρών
  5. 200μ. Πεταλούδα     Γυναικών
  6. 200μ. Πεταλούδα     Ανδρών
  7. 200μ. Μ.Ατομική     Γυναικών
  8. 200μ. Μ.Ατομική     Ανδρών

9          4Χ50μ.            Ελεύθερο        Γυναικών

10        4Χ50μ.            Ελεύθερο         Ανδρών

Β’  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Απόγευμα 18.00

  1. 50μ.     Ελεύθερο        Ανδρών
  2. 50μ.     Ελεύθερο        Γυναικών
  3. 200μ.   Πρόσθιο         Ανδρών
  4. 200μ.   Πρόσθιο         Γυναικών
  5. 400μ. Μ.Ατομική     Ανδρών
  6. 400μ. Μ.Ατομική     Γυναικών
  7. 200μ. Ελεύθερο        Ανδρών
  8. 200μ. Ελεύθερο        Γυναικών

9          4Χ50μ.            Μ.Ομαδική    Ανδρών

10        4Χ50μ.            Μ.Ομαδική    Γυναικών

–  3  –

 

Γ’  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Πρωί 09.00

  1. 50μ.     Πεταλούδα     Γυναικών
  2. 50μ.     Πεταλούδα     Ανδρών
  3. 100μ.   ‘Υπτιο             Γυναικών
  4. 100μ.   ‘Υπτιο                         Ανδρών
  5. 100μ. Πρόσθιο         Γυναικών
  6. 100μ. Πρόσθιο         Ανδρών
  7. 800μ. Ελεύθερο        Γυναικών
  8. 1500μ. Ελεύθερο        Ανδρών

9          4Χ50μ.            Ελεύθερο        Μικτή (2 άνδρες+2 γυναίκες)

Δ’  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Απόγευμα 18.00

  1. 50μ.     Πρόσθιο         Ανδρών
  2. 50μ.     Πρόσθιο         Γυναικών
  3. 100μ.   Ελεύθερο        Ανδρών
  4. 100μ.   Ελεύθερο        Γυναικών
  5. 100μ.   Πεταλούδα     Ανδρών
  6. 100μ.   Πεταλούδα     Γυναικών
  7. 200μ.   ‘Υπτιο             Ανδρών
  8. 200μ.   ‘Υπτιο Γυναικών
  9. 800μ.   Ελεύθερο        Ανδρών
  10. 1500μ. Ελεύθερο        Γυναικών                  
  11. 4Χ50μ. Μ.Ομαδική    Μικτή (2 άνδρες+2 γυναίκες)

 

Μετά το πέρας της ημερομηνίας υποβολής δηλώσεων και ανάλογα με τον αριθμό των συμμετεχόντων, το πιο πάνω πρόγραμμα μπορεί να μεταβληθεί με το ενδεχόμενο της μη διεξαγωγής αγωνισμάτων, εφόσον δεν υπάρχουν συμμετοχές.

Σε αγωνίσματα που ο αριθμός των μετεχόντων είναι μέχρι τρεις, αυτό θα διεξάγεται κανονικά, μόνο που δεν θα ανακηρύσσονται νικητές και δεν θα απονέμονται μετάλλια και διπλώματα.

Ημερομηνία υποβολής δηλώσεων συμμετοχής είναι μέχρι τις 14/11/14 και ώρα 14.00 στα γραφεία τςη ΚΟΕ (φαξ 210-9850 964 mail info@koe.org.gr).

Για περισσότερες πληροφορίες, όπως π.χ τις υπάρχουσες κατηγορίες ηλικιών κ.λ.π , απευθυνθείτε στην ιστοσελίδα της ΚΟΕ (www.koe.org.gr)

Δηλώσεις συμμετοχής επί τόπου των αγώνων, δεν θα γίνονται δεκτές.

ΓΕΝΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ

 

ΔΕΛΤΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ  (είτε ανήκουν σε κάποιο σωματείο μέλος της ΚΟΕ είτε όχι).

Μόνο κολυμβητές-τριες που έχουν δελτίο αναγνώρισης (αθλητικής ιδιότητας) που έχει εκδοθεί από την ΚΟΕ καθώς και επικαιροποιημένο δελτίο υγείας μπορούν να λάβουν μέρος στους προκηρυσσόμενους αγώνες. Το εν λόγω δελτίο θα πρέπει να ανανεώνεται κατ’ έτος.

Ο έλεγχος των Δελτίων Υγείας γίνεται πλέον ηλεκτρονικά και ως εκ τούτου κολυμβητής-τρια που δεν το έχει ανανεώσει, θα αποκλείεται από το σύστημα κατά την δημιουργία των σειρών των αγώνων.

 

  1. ΑΡΧΟΝΤΕΣ ΑΓΩΝΩΝ

            Οι Αλυτάρχες των αγώνων ορίζονται με απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Κ.Ο.Ε. ή των Περιφερειακών Επιτροπών.

Τα μέλη της Γραμματείας, οι κριτές-χρονομέτρες και οι υπόλοιποι άρχοντες των αγώνων ορίζονται από το Διοικητικό Συμβούλιο ή την Περιφερειακή Επιτροπή ή τον Αλυτάρχη των αγώνων.  ‘Ενσταση, προσφυγή ή διαμαρτυρία δεν επιτρέπεται κατά των σχετικών αποφάσεων για ορισμό των παραπάνω αρχόντων αγώνων.

 

  1. ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΥΛΛΟΓΩΝ

            Σε όλους τους αγώνες πρέπει απαραίτητα να υπάρχει επίσημος εκπρόσωπος κάθε Συλλόγου, γραπτά εξουσιοδοτημένος από το Δ.Σ του Συλλόγου του, ως και αναπληρωτής αυτού .  Ο εκπρόσωπος ή ο αναπληρωτής του, πρέπει να είναι εξουσιοδοτημένοι ώστε κατά την διάρκεια των αγώνων ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ να εκπροσωπούν τον Σύλλογό τους και υποχρεούνται να παρουσιασθούν πριν την έναρξη αυτών στον Αλυτάρχη και να του παραδώσουν τις εξουσιοδοτήσεις τους.  Δεν επιτρέπεται ο ορισμός προπονητή ή αθλητή εν ενεργεία σαν εκπροσώπου. 

Οι μη ανήκοντες σε σύλλογο κολυμβητές-τριες είναι και εκπρόσωποι του εαυτού τους.

 

  1. ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ

Κάθε ένσταση ή διαμαρτυρία πρέπει να γίνεται γραπτά προς τον Αλυτάρχη μέσα σε 30 λεπτά το αργότερο από το γεγονός στο οποίο αναφέρεται.

 

Εάν η παράβαση αφορά αγώνισμα ή αθλητή για αντικανονική συμμετοχή κ.λ.π και είναι γνωστή εκ των προτέρων, η ένσταση πρέπει να δοθεί στον Αλυτάρχη πριν τη διεξαγωγή του αγωνίσματος και αυτός αποφασίζει αμέσως πριν διεξαχθεί αυτό.  Αν η ένσταση αφορά γεγονός του οποίου τα στοιχεία υπάρχουν στην Κ.Ο.Ε. αλλά ο Αλυτάρχης δεν τα έχει στη διάθεσή του κατά την υποβολή της ένστασης, ο Αλυτάρχης επιφυλάσσεται να εκδώσει απόφαση, η δε ΚΟΕ υποχρεούται όπως εντός τριών (3) εργάσιμων ημερών από της υποβολής της ένστασης να παραδώσει στον Αλυτάρχη τα σχετικά με την ένσταση στοιχεία, οπότε αυτός αποφασίζει επί της ένστασης εντός δύο (2) ημερών από την παραλαβή τους.  Η απόφαση του Αλυτάρχη στην πιο πάνω περίπτωση είναι ανέκκλητη.

Εάν η ένσταση αφορά γεγονός που συνέβη κατά την διάρκεια ή μετά την τέλεση αγωνίσματος, ο Αλυτάρχης αποφασίζει ανέκκλητα εντός εικοσιτεσσάρων (24) ωρών από της υποβολής της ένστασης.

            Η απόφαση του Αλυτάρχη για κάθε ένσταση υποβάλλεται προς επικύρωση και μόνο προς το Δ.Σ της Κ.Ο.Ε. εντός δύο (2) ημερών από της έκδοσής της.  Το δε Δ.Σ της Κ.Ο.Ε. υποχρεούται σ’ αυτή την επικύρωση στην πρώτη συνεδρίασή του αφότου υποβληθεί σ’ αυτό η σχετική απόφαση του Αλυτάρχη.

            ‘Ολες οι ενστάσεις πρέπει να υπογράφονται από τον ‘Εφορο Κολύμβησης ή από εκπρόσωπο, με έγγραφη προς τούτο εξουσιοδότηση, του σωματείου που υποβάλλει την ένσταση ή από τον ίδιο κολυμβητή-τρια εφόσον δεν ανήκει σε σωματείο.  Κάθε ένσταση ή διαμαρτυρία πρέπει να συνοδεύεται από παράβολο 100 €, άλλως αυτή είναι απαράδεκτη.  Σε περίπτωση απόρριψης της ένστασης το πιο πάνω παράβολο καταπίπτει υπέρ της Κ.Ο.Ε., σε αποδοχή δε της ένστασης επιστρέφεται εντός δεκαπέντε ημερών (15) από τη σχετική απόφαση στο σωματείο που το κατέθεσε.

 

  1. ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ

            Υπενθυμίζεται η υποχρέωση των Σωματείων πριν από την έναρξη της Αγωνιστικής περιόδου να ορίζουν εγγράφως προς την Κ.Ο.Ε. τα ονόματα των προπονητών τους, αποστέλλοντας ταυτόχρονα οπωσδήποτε το αντίγραφο της ΑΔΕΙΑΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ, επί ποινή αποκλεισμού από τους αγώνες.

            Η υποχρέωση αυτή επεβλήθη με την υπ’ αριθ. Α1-Β/Φ67 82 Υπουργική Απόφαση του Υπουργού Προεδρίας Κυβέρνησης, η οποία στο άρθρο 12 αυτής επί λέξη ορίζει: «Σωματεία μετέχοντα σε πάσης φύσεως πρωταθλήματα υποχρεούνται να ορίζουν με έγγραφο προς την Κ.Ο.Ε. τους συμβαλλόμενους προπονητές αυτών πριν την συμμετοχή τους στους πάσης φύσεως αγώνες, αλλιώς η συμμετοχή τους δεν θα επιτρέπεται.  Ο ορισμός αυτός πρέπει να έχει ταχυδρομηθεί προς την Κ.Ο.Ε. με συστημένη επιστολή το αργότερο μέχρι της προηγούμενης ημέρας διεξαγωγής της πρώτης ημέρας των αγώνων, ενώ για τους υπόλοιπους αγώνες ισχύουν μόνο η δήλωση του ονόματος του προπονητή στην Αγωνόδικο επιτροπή, εφόσον η σύμβαση του προπονητή ισχύει.

 

 

            Κάθε αλλαγή προπονητή σύμφωνα με τον παρόντα κανονισμό θα γνωστοποιείται εγγράφως στην Κ.Ο.Ε.

 

  1. ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

α.         Οι δηλώσεις συμμετοχής για όλους τους αγώνες πρέπει να υποβάλλονται γραπτά σε ειδικό έντυπο, που διατίθεται από την Κ.Ο.Ε. μέσα σε σφραγισμένο φάκελλο και υπογεγραμμένες από τον αρμόδιο ‘Εφορο Κολύμβησης του Συλλόγου ή άλλο πρόσωπο γραπτά εξουσιοδοτημένο από τον Σύλλογο, ή από τον ίδιο τον συμμετέχοντα εφ’όσον  δεν ανήκει σε σωματείο. Είναι αποδεκτές δηλώσεις συμμετοχής με FAX με ευθύνη των Συλλόγων ή των μεμονωμένων κολυμβητών-τριών.

 

Στα γραφεία της Κ.Ο.Ε. (φαξ 210-9850964 ή με mail info@koe.org.gr) για τις Ημερίδες και τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα

Στα  γραφεία  της  Περιφερειακής  Επιτροπής  Κεντροδυτικής Μακεδονίας για τις αγωνιστικές εκδηλώσεις της Θεσσαλονίκης.

Στα   γραφεία   της    αντίστοιχης    Περιφερειακής     Επιτροπής   για    αγωνιστικές εκδηλώσεις της Περιφέρειας.

 

β.         Το αργότερο 30′ πριν από την έναρξη των αγώνων πρέπει να γνωστοποιούνται στη Γραμματεία των αγώνων οι τυχόν διαγραφές.  Σε περίπτωση αδικαιολόγητης αποχής από τους αγώνες, χωρίς προηγούμενη δήλωση στη Γραμματεία, θα επιβάλλεται πρόστιμο 25 € για κάθε αποχή.  Το αδικαιολόγητο ή όχι της αποχής κολυμβητή κρίνεται ελεύθερα από τον Αλυτάρχη των αγώνων.

 

γ.         Κολυμβητής-τρια που δηλώνεται για να συμμετάσχει σε αγώνα, θα πρέπει απαραίτητα την ημερομηνία κατάθεσης της δήλωσης να έχει εκδοθεί το δελτίο του, σε αντίθετη περίπτωση δεν θα γίνεται δεκτή η συμμετοχή του.  

 

δ. Σε περίπτωση δήλωσης με ελλειπή ή ανακριβή στοιχεία το Δ.Σ της Κ.Ο.Ε. μπορεί να αποκλείσει τον ή τους κολυμβητές τους οποίους αφορούν τα ελλειπή ή ανακριβή στοιχεία και τον Σύλλογο που τα δήλωσε ανάλογα με την έκταση των ελλείψεων ή των ανακριβειών.

 

 

  1. ΕΚΚΙΝΗΣΗ

Θα αποκλείεται από το αγώνισμα κάθε κολυμβητής που κατά την κρίση του Αλυτάρχη είτε καθυστερεί την έναρξη του αγωνίσματος είτε σκόπιμα και προκλητικά πέφτει στο νερό πριν ή μετά το παράγγελμα του Αφέτη «λάβετε θέσεις».

Επιτρέπεται μία εκκίνηση, στο ίδιο αγώνισμα, για όλες τις αγωνιστικές εκδηλώσεις.  Οι κολυμβητές που θα εκκινούν αντικανονικά θα ακυρώνονται του αγωνίσματος με την πρώτη άκυρη εκκίνηση.

 

9.ΕΛΕΓΧΟΣ ΝΤΟΠΙΝΓΚ

            Το Δ.Σ της Κ.Ο.Ε. διατηρεί το δικαίωμα να αποφασίζει την διενέργεια προγραμματισμένου ή αιφνιδιαστικού ελέγχου ντόπινγκ σε οποιαδήποτε αγωνιστική ή προπονητική εκδήλωση αλλά και ανά πάσα χρονική στιγμή που ήθελε κρίνει σκόπιμο.

 

  1. ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ

Οι Αγώνες θα γίνονται σύμφωνα με τους κανονισμούς Masters της FINA.

Τα ατομικά αγωνίσματα και για τα δύο φύλλα, θα είναι στις πιο κάτω αποστάσεις και στα εξής είδη κολύμβησης

ΕΛΕΥΘΕΡΟ             50,100,200,400,800 και 1.500 μέτρα

ΥΠΤΙΟ                       50,100, και 200 μέτρα

ΠΡΟΣΘΙΟ                 50,100 και 200 μέτρα

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ          50,100 και 200 μέτρα

ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 200 και 400 μέτρα

 

Οι κατηγορίες-ηλικίες είναι για τα ατομικά αγωνίσματα σε άνδρες και γυναίκες

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       25-29 ΕΤΩΝ – ΕΤΟΣ ΓΕΝΝ.                      1989-1985

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       30-34                           «                      1984-1980

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        35-39                           «                      1979-1975

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       40-44                           «                      1974-1970

Ε’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       45-49                           «                      1969-1965

ΣΤ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ    50-54                           «                      1964-1960

Ζ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       55-59                           «                      1959-1955

Η’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       60-64                           «                      1954-1950

Θ’ ΚΑΤΗΓΡΟΙΑ       65-69                           «                      1949-1945

Ι’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        70-74                           «                      1944-1940

Κ’ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        75-79                           «                      1939-1935

Λ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       80-84                           «                      1934-1930

Μ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ      85-89                           «                      1929-1925

Ν’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       90-94……                   «                      1924-1920

 

Για τα ομαδικά αγωνίσματα

ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΟΜΑΔΙΚΗ (ανδρών-γυναικών & μικτή 2 άνδρες -2 γυναίκες) 4Χ50 και 4Χ100 μέτρα

ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ (ανδρών-γυναικών & μικτή 2 άνδρες-2 γυναίκες) 4Χ50 και 4Χ100 μέτρα

Οι κατηγορίες των σκυταλοδρομιών υπολογίζονται από το άθροισμα των ηλικιών των μελών της σκυτάλης.

Η ομάδα της σκυταλοδρομίας θα πρέπει να αποτελείται από κολυμβητές του ίδιου σωματείου.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       100-119 ΕΤΩΝ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       120-159                      

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        160-199                      

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       200-239                                  

Ε’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       240-279                      

ΣΤ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ    280-319                      

Ζ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       320-359                                  

Η’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       360-399                                                           

 

H αγωνιστική περίοδος για το έτος 2014 αρχίζει από 1/1/14.

 

ΗΜΕΡΙΔΕΣ

 

Γενικές Διατάξεις

 

  1. Στις ημερίδες δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι κολυμβητές-τριες, εγγεγραμμένοι ή μη σε κάποιο σωματείο, με την προϋπόθεση ότι κατέχουν δελτίο αναγνώρισης (αθλητικής ιδιότητας) που έχει εκδοθεί από την ΚΟΕ καθώς και θεωρημένο δελτίο υγείας.
  2. Κολυμβητής-τρια που αγωνίσθηκε σε οποιαδήποτε διοργάνωση για Masters δεν έχει

            δικαίωμα συμμετοχής σε αγώνες που αφορούν τους λοιπούς κολυμβητές-τριες

  1. Τα έξοδα για την διοργάνωση και την διεξαγωγή όλων των αγωνιστικών εκδηλώσεων καθώς και τα έξοδα συμμετοχής των μελών των Εθνικών Ομάδων στις διοργανώσεις θα βαρύνουν τους συμμετέχοντες.
  2. Οι ημερίδες θα διεξαχθούν σε κολυμβητήριο των 50,0μ.

 

Οι ημερίδες θα διεξαχθούν υπό την μορφή Ανοικτής κατηγορίας, δηλαδή οι κολυμβητές-τριες θα τοποθετούνται σε σειρές –βάσει του χρόνου και ανεξάρτητα από την ηλικία τους, η δε κατάταξη θα γίνεται ξεχωριστά για κάθε κατηγορία.

Οι ημερίδες θα διεξαχθούν σε δύο αγωνιστικές ενότητες.

Στις ημερίδες κάθε σύλλογος συμμετέχει με απεριόριστο αριθμό κολυμβητών-τριων. Οι κολυμβητές-τριες δεν έχουν δικαίωμα να συμμετέχουν σε περισσότερα από 4 ατομικά αγωνίσματα και όχι περισσότερα από 2 ανά αγωνιστική ενότητα.

Η κατάρτιση των σειρών στην πρώτη ημερίδα και  μόνο θα γίνει με βάσει την ηλικία των συμμετεχόντων και θα συμπληρώνεται εάν υπάρχουν διαθέσιμες διαδρομές, με κολυμβητές-τριες της αμέσως επόμενης ηλικίας.

Η σύνθεση των ομαδικών αγωνισμάτων θα γίνεται από αθλητές του ιδίου σωματείου και μόνο.

Όλοι οι αγώνες θα γίνονται με ηλεκτρονική χρονομέτρηση.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «Swimming Christmas Cup 2014»,12-14 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΑΣ «Α. Πεπανός»

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «Swimming Christmas Cup 2014»

ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ Δ.Σ. ΤΗΣ ΚΟΕ (1/10/2014)

Πηγή:www.koe.org.gr

Μέχρι τις 10 Νοεμβρίου παρατείνεται η προθεσμία αποστολής στην ΚΟΕ από τα Σωματεία της Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, της δήλωσης κύριας και αναπληρωματικής έδρας συνοδευόμενης από τα απαιτούμενα παραχωρητήρια και την άδεια λειτουργίας των αθλητικών εγκαταστάσεων.

Τα παραπάνω είναι απαραίτητα ώστε να μετάσχουν τα Σωματεία στην κλήρωση των αντίστοιχων πρωταθλημάτων στις 16 Οκτωβρίου 2014.

Επί πλέον, μέχρι τις 15 Νοεμβρίου τα Σωματεία υδατοσφαίρισης  θα πρέπει να αποστείλουν στην ΚΟΕ τις δηλώσεις συμμετοχής τους στα πρωταθλήματα των υπολοίπων κατηγοριών και των ηλικιακών, η κλήρωση των οποίων θα πραγματοποιηθεί εντός του Δεκεμβρίου. Από τα παραπάνω, εξαιρούνται τα πρωταθλήματα  Γ’ Ανδρών και Β’ Γυναικών.

Σύμφωνα με άλλες αποφάσεις του ΔΣ της ΚΟΕ:

*Εγκρίθηκε η ένταξη στη δύναμη της Ομοσπονδίας των Σωματείων ΑΣ Παλμός, Πήγασος Ημαθίας και Άλμα Κλαμπ Αλίμου

*Στις 31 Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθεί η Γενική Συνέλευση της ΚΟΕ με θέματα τον Προϋπολογισμό του 2015 και την εναρμόνιση του καταστατικού σύμφωνα με το Ν 2725/99 όπως έχει τροποποιηθεί

*Εγκρίθηκε η Προκήρυξη Αγώνων 2014-15 στην Κολύμβηση που περιλαμβάνει και νέες διατάξεις, όπως:

Α. Με έναν (1) κολυμβητή και μία (1) κολυμβήτρια θα έχουν την δυνατότητα συμμετοχής στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα  Παμπαίδων/Παγκορασίδων Α, Β’ όσα Σωματεία δεν έχουν κολυμβητές/τριες  με όριο συμμετοχής σε όλα τα πρωταθλήματα

Β. Στην κατηγορία Εφήβων/Νεανίδων της κολύμβησης, εάν σε αγώνισμα του πρωταθλήματος οι συμμετέχοντες  είναι λιγότεροι των οκτώ (8), τότε ο τελικός του αγωνίσματος θα  συμπληρώνεται από τους αμέσως επόμενους κολυμβητές από τον πίνακα καλύτερων επιδόσεων του αγωνίσματος, έστω και χωρίς να κατέχουν το αντίστοιχο όριο

*Στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα κολύμβησης 25μ (Ντόχα, 3-7 Δεκεμβρίου 2014) θα μετάσχουν ο Απόστολος Χρήστου και άλλος ένας (1) κολυμβητής και μία (1) κολυμβήτρια που θα προκύψουν από τις επιδόσεις – βάσει της διεθνούς βαθμολογίας της FINA – στην Ημερίδα Γκραν Πρι στις 15 και 16 Νοεμβρίου

*Στην Πάτρα με συνδιοργανωτή  την ΝΕ Πατρών θα διεξαχθεί το 1ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης Βετεράνων (MASTER), τέλη Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου 2014

*Εγκρίθηκε η συμμετοχή των Εθνικών μας ομάδων υδατοσφαίρισης Ανδρών και Γυναικών στα αντίστοιχα WORLD  LEAGU της FINA για το 2014-15

*Εγκρίθηκε η ετήσια ανανέωση των συμβάσεων συνεργασίας στην Κολύμβηση για τον τεχνικό σύμβουλο Χριστόδουλο Χούμα, τον υπεύθυνο του αναπτυξιακού προγράμματος Νίκο Κραουνάκη, τον τεχνικό σύμβουλο Βόρειας Ελλάδας Βαγγέλη Βούλτσο και τον ομοσπονδιακό τεχνικό Νίκο Γέμελο, στην Υδατοσφαίριση για τον μάνατζερ Αντώνη,  για τους ομοσπονδιακούς τεχνικούς Ανδρών Σάκη Κεχαγιά και Γυναικών Γιώργο Μορφέση με τον συνεργάτη του Στέφανο Λέανδρο, στις Καταδύσεις για τους  ομοσπονδιακούς τεχνικούς  Πέτρο Φυρίγο, Γιούρι Αρταμόνοφ, του  συνεργάτη του πρώτου Θωμά Μπίμη και τον περιφερειακό τεχνικό Νίκο Τουλούδη, στη Συγχρονισμένη κολύμβηση για την τεχνική σύμβουλο Ελένη Κουγιά και τις ομοσπονδιακές προπονήτριες Ναταλία Τσερνέτσκα,  Μαρία Θηβαίου και στην Τεχνική κολύμβηση για τους ομοσπονδιακούς τεχνικούς Γιάννη Καλαϊτζογλίδη και Γιώργο Σαλταμανίκα

*Εγκρίθηκε η μετάβαση των Κριτών Καταδύσεων FINA, Θέμιδας Γεωργιάδη και Θωμά Μπίμη στη Σχολή που διοργανώνει η Παγκόσμια Ομοσπονδία στη Σουηδία από 30 Οκτωβρίου έως 2 Νοεμβρίου 2014

*Εγκρίθηκε η διοργάνωση στην Αθήνα της Σχολής 1ου επιπέδου Κριτών Καταδύσεων FINA, με έξοδα της, σε ημερομηνίες που θα καθοριστούν αργότερα  

*Από 15 Οκτωβρίου 2014, οι οικονομικές συναλλαγές με το Λογιστήριο της ΚΟΕ θα γίνονται αποκλειστικά και μόνον τις ημέρες Τρίτη και Παρασκευή, από 09.00 έως 16.00

Για τις 16 Οκτωβρίου προσδιορίστηκε η ημερομηνία κλήρωσης των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών περιόδου 2014-15, με σημερινή απόφαση του ΔΣ της ΚΟΕ.

Η έναρξη του 29ου πρωταθλήματος Α1 Ανδρών, προγραμματίστηκε για τις 15 Νοεμβρίου και του 17ου πρωταθλήματος Α1 Γυναικών για τις 22 Νοεμβρίου 2014.

Τις επόμενες ημέρες θα δοθούν στην δημοσιότητα αναλυτικά και οι ημερομηνίες των αγωνιστικών της κανονικής περιόδου, αλλά και των πλέι οφ στα δύο πρωταθλήματα.

Στο Λάγκο ντι Γκάρντα της Ιταλίας μεταβαίνει αύριο (2/10) αντιπροσωπεία της ΚΟΕ για να μετάσχει στην ετήσια Γενική Συνέλευση της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας (LEN), όπου και θα συζητηθεί και αποφασιστεί – μεταξύ των άλλων στις 3 και 4 του μήνα – το ετήσιο καλεντάρι (αγωνιστικό πρόγραμμα) για την περίοδο 2014-15.

Με βάση αυτό θα οριστικοποιηθεί και ο πλήρης αγωνιστικός σχεδιασμός της ΚΟΕ για την περίοδο 2014-15, σε όλα τα αθλήματα της.

Στην αποστολή μετέχουν ο Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Δημήτρης Διαθεσόπουλος με την ιδιότητα του Αντιπροέδρου της LEN, ο Γενικός Γραμματέας της  Δημήτρης Σαρακατσάνης και ο μάνατζερ της ΚΟΕ στην υδατοσφαίριση Αντώνης Αρώνης.