Ετικέτα: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καταδύσεων Α’ και Β’

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ Α’ ΚΑΙ Β’,9-10 ΜΑΪΟΥ 2015,ΚΑΤΑΔΥΤΗΡΙΟ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΕΠΑΝΟΣ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Πρωταθλητής Α’ και Β’ κατηγορίας καταδύσεων αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός, αφού μάζεψε 67 βαθμούς στη γενική βαθμολογία και 58 στα αγόρια. Πρωταθλητής στα κορίτσια αναδείχθηκε ο ΝΟΒΑ με 35 βαθμούς. Παράλληλα, με το πανελλήνιο πρωτάθλημα, πραγματοποιήθηκε και ημερίδα κατηγορίας Ε’, που συμμετείχαν παιδιά ηλικίας 5-8 ετών. Το επόμενο πρωτάθλημα θα είναι Γ’, Δ’ κατηγορίας και ΟΠΕΝ και θα διεξαχθεί στο Βόλο 22-24 Μαΐου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγωνισμάτων:

1μ Β’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 380,95

2 Ανδρόγειος Σαμψάκης (ΑΝΟΑ) 332,50

3 Θεόφιλος Αυθίνος (Αργώ) 309:50

1μ Β’ κατηγορίας (κορίτσια):

1 Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 221,35

2 Ευθυμία Μελίτη (ΑΝΟΑ) 221,20

3 Φωτεινή Ρέκα (Αργώ) 209,55

3μ Α’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Ανδρόγειος Σαμψάκης (ΑΝΟΑ) 422,30

2 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 418,20

3 Κώστας Κουτσιούμπης (ΑΝΟΑ) 416,85

1μ Α’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 418,65

2 Δημήτρης Μόλβαλης (ΠΑΟ) 408,10

3 Κώστας Κουτσιούμπης (ΑΝΟΑ) 400,95

1μ Α’ κατηγορίας (κορίτσια):

1 Θεοφανώ Φαρμάκη (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 272,30

2 Φωτεινή Ρέκα (Αργώ) 271,10

3 Μαριάνθη Μπαντή (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 240,65

3μ Β’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 420,20

2 Ανδρόγειος Σαμψάκης (ΑΝΟΑ) 374,70

3 Τάσος Αγγλογάλος (ΝΟΒΑ) 278,10

3μ Β’ κατηγορίας (αγόρια):

1 Ευθυμία Μελίτη (ΑΝΟΑ) 278,80

2 Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 216,80

3 Κατερίνα Μπουραζάνη (ΝΟΒΑ) 193,00

Πλατφόρμα 5μ, 7,5μ, 10μ:

Β’ κατηγορία (αγόρια):

1 Νίκος Μόλβαλης (ΠΑΟ) 371,20

2 Νίκος Γιαννόπουλος (Αργώ) 270,95

3 Στράτος Δέλογλου (Αργώ) 159,75

Β’ κατηγορία (κορίτσια):

1 Αλίκη Καρανάσιου (ΝΟΒΑ) 218,95

2 Φωτεινή Ρέκα (Αργώ) 212,00

3 Ευρυδίκη Σιώρου (ΝΟΒΑ) 199,50

Αναλυτικά η βαθμολογία των σωματείων:

Αγόρια:

1 ΠΑΟ 58

2 ΑΝΟΑ 37

2 Αργώ 37

Κορίτσια:

1 ΝΟΒΑ 35

2 Αργώ 27

3 Αθλητική ακαδημία αστέρια Θεσσαλονίκης 15

Γενική βαθμολογία:

1 ΠΑΟ 67

2 Αργώ 64

3 ΝΟΒΑ 56

4 ΑΝΟΑ 50

5 Αθλητική ακαδημία αστέρια Θεσσαλονίκης 15

6 Αρίων 9

Ημερίδα Ε’ κατηγορίας (2006-2009):

1μ (αγόρια):

1 Κώστας Μορφίδης (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 111,20

2 Βασίλης Κωνσταντινίδης (ΑΝΟΑ) 98,65

3 Σταύρος Σοφιανός (ΠΑΟ) 93,80

1μ (κορίτσια):

1 Σιμώνη Μονάχα (Ακαδημία Αστέρια Θεσσαλονίκης) 113,25

2 Θεοδώρα Κυριακοπούλου (ΑΝΟΑ) 87,25

3 Ευαγγελία Οκουόσα (Αργώ) 83,70

3μ ανάμεικτο:

1 Βασίλης Κωνσταντινίδης (ΑΝΟΑ) 137,57

2 Παναγιώτης Καπνόπουλος (ΑΝΟΑ) 120,30

3 Θεοδώρα Κυριακοπούλου (ΑΝΟΑ) 112,85

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑΔΥΣΕΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ Α’ ΚΑΙ Β’,9-10 ΜΑΪΟΥ 2015,ΚΑΤΑΔΥΤΗΡΙΟ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΕΠΑΝΟΣ»

Πηγή:www.koe.org.gr

Στο καταδυτήριο του «Αντώνης Πεπανός» στην Πάτρα θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο (9, 10 Μαϊου) το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καταδύσεων στις κατηγορίες Α’ και Β’. Παράλληλα θα διεξαχθεί και η Ημερίδα των προαγωνιστικών ηλικιών (κατηγορία Ε’).

Το αγωνιστικό πρόγραμμα:

Σάββατο, 10.00

Τραμπολίνο 1 μέτρο Β’

Τραμπολίνο 1 μέτρο Ε’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Α’

Σάββατο, 17.30

Τραμπολίνο 1 μέτρο Α’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Ε’

Τραμπολίνο 3 μέτρα Β’

Κυριακή, 11.00

Σταθερά Β’

Τραμπολίνο 3 μέτρα συγχρονισμένων Α’ – Β’

Σταθερά Α’