Ετικέτα: Πανιώνιος

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Με τον ΟΦΗ να επικρατεί πολύ δύσκολα επί του Ιωνικού με 6-5 στο σημαντικότερο παιχνίδι της ημέρας που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου, έκλεισε η πρώτη δόση της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 Υδατοσφαίρισης Ανδρών. Στα τέσσερα παιχνίδια που διεξήχθησαν, οι ομάδες που ήταν τα θεωρητικά φαβορί κατάφεραν να φτάσουν εύκολα ή δύσκολα στη νίκη.
Ο Νηρέας Γέρακα επικράτησε με 10-2 της ΑΕ Χαϊδαρίου και είναι η μοναδική ομάδα των δύο ομίλων που έχει το απόλυτο 3/3, ενώ στο κρητικό ντέρμπι ο ΝΟ Ρεθύμνου άντεξε για ένα ημίχρονο (4-4) απέναντι στο ΝΟ Χανίων από τον οποίο ηττήθηκε με 14-5. Τέλος, ο Ηλυσιακός επιβλήθηκε στο Χαλάνδρι επί του τοπικού Νηρέα με 15-9.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα
Α’ Όμιλος
ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 14-5 (Τα οκτάλεπτα:1-1, 3-3, 4-1, 6-0, ΝΟ Χανίων: Αποστολάκης 1, Κατσουλάκης 3, Παπαδόπουλος Τρ. 1, Παπαμανωλιουδάκης 1, Χαριτάκης 7, Βιζυράκης 1, ΝΟ Ρεθύμνου:Μπουγιούρης 1, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 3)
ΟΦΗ – Ιωνικός 6-5 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 0-1, 4-0, 0-3, ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Κόκκινος 1, Γεωργόπουλος 1, Κλήμος 2, Γιγουρτάκης 1, Ιωνικός: Αργυρακούλης 1, Δραγώνας 1, Καρακάσης Χρ. 1, Λομβάρδος 1, Ψιρογιάννης 1)
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 9-15 (Τα οκτάλεπτα: 2-2, 0-3, 3-4, 4-6, Νηρέας Χαλανδρίου: Παππάς Κ. 1, Παππάς Ξ. 1, Σιάρκος 3, Παππάς Α. 4, Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 5, Φαφαλιός 1, Λάππας 3, Κωνσταντόπουλος 3, Γούσης 1, Τασσιόπουλος 1, Καινούργιος 1)
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – Χαϊδάρι 10-2 (Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-0, 3-0, 2-1, Νηρέας Γέρακα: Χατζηδάκης 1, Παπαδόπουλος Γρ. 2, Μαυρεδάκης 1, Τσακιράκης 3, Καφαντόγιας 1, Γεωργακόπουλος 1, Κυζιώρος 1, Χαϊδάρι: Μπετσές 1, Έντμοντς 1)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα στα δύο από τα τρία παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν το Σάββατο (14/1).
Συγκεκριμένα,  στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου,  ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 9-9 και στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, Ηλυσιακός – ΟΦΗ 8-8. Στο άλλο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο (14/1)  ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε εκτός έδρας τον Ιωνικό (το βράδυ στη Νίκαια) με 14-6.
Ένα ακόμα ματς για τον Α’ Όμιλο και τα τέσσερα του Β’ Ομίλου θα γίνουν την Κυριακή (15/1).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα στοιχεία στους αγώνες του Σαββάτου:
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 9-9 (1-1, 3-2, 2-3, 3-3). ΝΟ Ρεθύμνου: Μπουγιούρης 2, Σφακιανάκης 2, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 1, Παπαδάκης 3. Νηρέας Χαλανδρίου: Βαλοδήμος 1, Κωνσταντόπουλος 2, Κωνσταντίνου 1, Σιάρχος 2, Ανδρής 3.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ 8-8 (0-3, 3-1, 4-1, 1-3). Ηλυσιακός: Χριστοφίδης 2, Λάππας 2, Κωνσταντόπουλος 1, Παύλου 1, Τασσόπουλος 2. ΟΦΗ: Παπανικολάου 1, Γεωργόπουλος 3, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1.
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 6-14 (1-3, 3-4, 0-4, 2-3). Ιωνικός: Καρακάσης Χρ. 1, Δραγώνας Ε. 1, Δραγώνας Μιχ. 1, Λομβάρδος 3. Απόλλων Σμ.: Γερακούδης 2, Παπαδόπουλος 3, Λάζαρης 1, Δερμιτζάκης Χρ. 6, Μαυρωτάς Λ. 2.
Αγωνιστική ισοπαλιών ήταν η 2η στον Α’ Όμιλο της Α2 Ανδρών στην υδατοσφαίριση, καθώς μετά τις δύο από τις τρεις αναμετρήσεις του Σαββάτου , ισόπαλο (7-7) έληξε και το ντέρμπι της Κυριακής (15/1) στο Περιστέρι, ανάμεσα στον τοπικό ΓΣ Περιστερίου και τον ΝΟ Χανίων. Έτσι, στην κορυφή της βαθμολογίας έχουμε τριπλή ισοβαθμία ανάμεσα στους δυο προαναφερθέντες και τον Απόλλωνα Σμύρνης.
Στον Β’ Όμιλο, έγιναν την Κυριακή και τα τέσσερα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής και ο Νηρέας Γέρακα ήταν ο μόνος που διπλασίασε τις νίκες του (10-4 τη Νίκη στο Βόλο) και οδηγεί την κούρσα μένοντας μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής (μαζί με τα στοιχεία τους):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 7-7 (0-2, 4-1, 2-2, 1-2). ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μανώλης 1, Καλαμάρης 1, Κουκουμάκης 4, Σκαρπέλης 1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ: Κατσουλάκης 1, Χαριτάκης 2,  Μπαριωτάκης 1, Βιζυράκης 3.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 17-7 (1-1, 5-2, 2-2, 9-2). ΓΣ Ηλιούπολης (Ά. Κακαρνάκης): Κοντονής Αν. 5, Σπυρόπουλος 3, Κοντονής Δ. 3, Καλύβας 2, Βυθούλκας 1, Γεωργιάδης 1, Δήμου 1, Νατσούλης 1. ΟΥΚ Βόλου (Ζ. Μαρινάγης): Κολημήτρας 3, Στεργίου 1, Γιάγκος 1, Μαρινάγης Γ. 1, Μάρκου 1.
ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΜΙΛΩΝ 5-4 (0-1, 1-0, 3-1, 1-2). ΑΕ Χαϊδαρίου (Θ. Ανδρεάκος): Κουρής 2, Κόχειλας Ι. 1, Γκότσης 1, Κούρτι 1. Μίλων (Μ. Ξανθόπουλος): Χαλιάσος 1, Οικονομίδης 1, Κανελλόπουλος 1, Μπουργούρης 1.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 4-10 (1-6, 1-1, 0-2, 2-1). Νίκη Βόλου (Δ. Μπλάνας): Πισσίας 2, Γκανάτσιος 1, Γλούμης 1. Νηρέας Γέρακα (Κ. Σπηλιόπουλος): Γεωργακόπουλος 4, Τσακιράκης 3, Γρ. Παπαδόπουλος 1, Χατζηδάκης 1, Θεοδωρακόπουλος 1.
ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 4-2 (3-0, 1-0, 0-1, 0-1). ΝΟ Χαλκίδας (Δ. Σελετόπουλος): Μερκουδιάδης Ν. 1, Μερκουριάδης Π. 1, Κόρακας 1, Μπουρνάζος 1. ΝΕ Πατρών (Κ. Σακκαλής): Χριστοφής 1, Ρογκάδης 1.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   21-10     4
-. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ   20-12   4
-. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ   13-8     4
4. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ   14-14     2
5. ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   9-9     1
-. ΟΦΗ   8-8     1
-. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   12-24     1
8. ΙΩΝΙΚΟΣ   7-20     0
Σ.Σ.: ΟΦΗ και Νηρέας Χαλανδρίου έχουν αγώνα λιγότερο.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
1. ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ   18-9     6
2. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   24-14     4
-. ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ   11-9     4
4. ΜΙΛΩΝ 12-12    3
-. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 13-15    3
-. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 18-22    3
7. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-12    0
8. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 11-18   0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

Πηγή:www.koe.org.gr
Αναδείχθηκαν την Κυριακή (15/1) το βράδυ οι πρώτες 29 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (από τις 44 που θα προκριθούν συνολικά), καθώς ολοκληρώθηκαν στη συντριπτική τους πλειοψηφία οι αγώνες στους επτά από τους 11 Ομίλους της Α’ προκριματικής φάσης.
Οι τρεις αγώνες (σε δύο Ομίλους) που εκκρεμούν για αύριο Δευτέρα (16/1) θα έχουν διαδικαστικό χαρακτήρα όσον αφορά την υπόθεση πρόκριση, διότι αυτή έχει οριστικοποιθεί και στους δύο αυτούς Ομίλους, όπου υπάρχουν οι εκκρεμείς αγώνες. Καθώς, σε αυτή τη φάση μόνο οι ομάδες που παίρνουν την τελευταία ομάδα σε κάθε Όμιλο δεν προκρίνονται, κι αυτές έχουν βγει. Οι αγώνες που εκκρεμούν θα κρίνουν απλώς την οριστική κατάταξη στις πιο πάνω θέσεις των δύο αυτών Ομίλων.
Στους υπόλοιπους τέσσερις Ομίλους της Α’ φάσης, τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το τριήμερο 20-22/1, οπότε και θα γνωρίσζουμε ποιες θα είναι και οι υπόλοιπες ομάδες που θα συμπληρώσουν το παζλ της πρόκρισης.
Οι 29 που πέρασαν ήδη στη Β’ φάση είναι οι: Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Μίλων, Τρίτων Αμαρουσίου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Ιωνικός, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Καλαμακίου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – ΧΑΝΘ 14-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 3-16. Ρεπό ο Πανσερραϊκός.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Ηρακλής 13-3. Ρεπό οι ΝΟ Καβάλας και ΠΑΣ Φοίβος. Ο ΑΣ Απόλλο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):
ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 11-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-11. Ρεπό η ΝΕ Λαμίας.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου, Γέρακα):
Άλμα Κλαμπ – Νηρέας Γέρακα 9-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Χαλανδρίου 3-12,Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Άλμα Κλαμπ 15-7, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5, Άλμα Κλαμπ – Παλαιό Φάληρο 0-16,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 14-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Άλμα Κλαμπ 7-15, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 6-9, Νηρέας Γέρακα – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. Άλμα Κλαμπ 3
…………………………….
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 1-16, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ροή 20-4,Ροή – Τρίτων Αμαρουσίου 4-9, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-2, Μίλων – Ροή 17-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-20,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 29-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 18-0, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-23, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9
3. Μίλων 6
4. Τρίτων Αμαρουσίου 3
……………………………
5. Ροή 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ν. Σμύρνης, Χαϊδαρίου):
Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης 22-3, Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 23-3,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-6, Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 5-16, Ιωνικός – Πανιώνιος 6-21,Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 30-2, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 17-11, Άρης Νίκαιας – Πανιώνιος 4-29, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 3-35.
Η Βαθμολογία:
1. Παναθηναϊκός 12 (4 αγ.)
2. Πανιώνιος 9 (4 αγ.)
3. Ιωνικός 3 (3 αγ.)
4. Άρης Νίκαιας 3 (3 αγ.)
……………………………..
5. Απόλλων Σμύρνης 0 (4 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας: Άρης Νίκαιας – Ιωνικός (κολ. Νίκαιας, Δευτέρα 16/1 στις 21.00).
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Χίου 2-22, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Χαλκίδας 4-2,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 21-0, ΝΟ Χίου – ΝΟ Σύρου 33-1, Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 30-2, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Χίου 0-39, ΑΕ Κερατσινίου – ΓΣ Ηλιούπολης 0-18, ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 0-26,ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Σύρου 13-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 4-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Χαλκίδας 36-0, ΝΟ Σύρου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-16, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 10-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Κερατσινίου 5-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 15
2. ΝΟ Χίου 12
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. ΑΕ Κερατσινίου 6
5. ΝΟ Σύρου 3
……………………..
6. ΝΟ Χαλκίδας 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Π. Φαλήρου, Περιστερίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΕΚΕΒ 25-1,ΠΕΚΕΒ – Ηλυσιακός 4-11, Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 3-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-5, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 4-7, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΠΕΚΕΒ 9-5, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10,ΠΕΚΕΒ – Εθνικός Πειραιά 7-11, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 4-18, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 14-2, ΓΣ Περιστερίου – ΠΕΚΕΒ 15-4, Ηλυσιακός – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-10, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-7.
Η Βαθμολογία:
1. Εθνικός Πειραιά 12 (4 αγ.)
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12 (5 αγ.)
3. ΓΣ Περιστερίου 6 (4 αγ.)
4. Ηλυσιακός 6 (4 αγ.)
5. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3 (4 αγ.)
………………………………………
6. ΠΕΚΕΒ 0 (5 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά (Δευτέρα 16/1 στις 20.30) και ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός (κολ. Περιστερίου, Δευτέρα 16/1 στις 21.30)
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 21-7, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 24-4,ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 17-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-2, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-11, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 3-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. Πλιτς Πλατς 3
……………………………………
4. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 2-12,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 1-27, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ναυπλίου 28-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-3, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 12-9,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-11, ΝΟ Ναυπλίου ΝΕ Πατρών 2-26, ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Λαμίας 1-15, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 32-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΕ Πατρών 9
3. Νηρέας Λαμίας 6
4. ΝΟ Καλαμάτας 3
……………………
5. ΝΟ Ναυπλίου 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 31/3-2/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/2 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (Γεν. 2002)

Σε 7 από τους 11 συνολικά Ομίλους, διεξάγονται το επόμενο τριήμερο (13-15/1) οι αγώνες της Α’ Προκριματικής Φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 2002). Λόγω της κακοκαιρίας αναβάλλονται για τις 20-22/1, οι αγώνες των Ομίλων, Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Λάρισας, ενώ τις ίδιες ημερομηνίες θα γίνουν και οι αγώνες στον Όμιλο Πτολεμαϊδας.
Οι Όμιλοι όπου διεξάγονται οι αγώνες της Α’ Φάσης:
  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου, Γέρακα): Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Άλμα Κλαμπ, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Μίλων, ΣΚ Ροή
  3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Νέας Σμύρνης, Χαϊδαρίου): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ιωνικός Νίκαιας, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας
  4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ηλιούπολης): Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης
  5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ, Π. Φαλήρου, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  6. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  7. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντ.Πεπανός»): Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
Στην Β’ Προκριματική φάση (31/3-2/4), προκρίνονται συνολικά 44 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι ομάδες που θα τερματίσουν στην τελευταία θέση των Ομίλων της Α’ Φάσης).
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:40 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ: 21:40 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:30 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 10:30 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΡΟΗ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΡΟΗ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΡΟΗ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:15 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.
ΩΡΑ: 21:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 08:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 10:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 14:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 15:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΚΕΒ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
1η αγωνιστική /2017
ΩΡΑ: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΕΚΕΒ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΕΚΕΒ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 19:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 20:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΟΚ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 11:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 22:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΟΦΘ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΦΘ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016-17

Πηγή:www.koe.org.gr
Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα των δύο σπουδαιότερων αναμετρήσεων της πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Α2 Υδατοσφαίρισης των ανδρών, αφού ο Ηλυσιακός και ο ΝΟ Χαλκίδας κατάφεραν να φύγουν αλώβητοι από τις έδρες του Απόλλωνα Σμύρνης (6-6) και του ΓΣ Ηλιούπολης (7-7) αντίστοιχα.
Στον Α’ Όμιλο, εκτός του 6-6 στο παιχνίδι Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός, διεξήχθησαν άλλες δύο αναμετρήσεις. Στα Χανιά, ο τοπικός ΝΟ Χανίων επιβλήθηκε με 6-1 του Ιωνικού, ενώ στο Περιστέρι ο ΓΣ Περιστερίου νίκησε τον ΝΟ Ρεθύμνου με 15-3. Δεν πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση μεταξύ του ΟΦΗ και του Νηρέα Χαλανδρίου, αφού η ομάδα των Βορείων Προαστίων δεν κατάφερε να μεταβεί στο Ηράκλειο της Κρήτης λόγω των καιρικών συνθηκών. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η Ομοσπονδία μέσα στις επόμενες ημέρες.
Στο Β’ Όμιλο, εκτός του ισόπαλου 7-7 μεταξύ του ΓΣ Ηλιούπολης και του ΝΟ Χαλκίδας, με εντός έδρας νίκες ξεκίνησαν ο Μίλων (8-7 τη Νίκη Βόλου), ο ΟΥΚ Βόλου (11-8 την ΑΕ Χαϊδαρίου) και ο Νηρέας Γέρακα (8-5 τη ΝΕ Πατρών).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης Αγωνιστικής
Α’ Όμιλος
ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Ρεθύμνου 15-3
ΝΟ Χανίων – Ιωνικός 6-1
Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός 6-6
Δε διεξήχθη ο αγώνας ΟΦΗ – Νηρέας Χαλανδρίου
Β’ Όμιλος
Νηρέας Γέρακα – ΝΕ Πατρών 8-5
ΟΥΚ Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-8
Μίλων – Νίκη Βόλου 8-7
ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 7-7

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ «ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΑΡΥΦΑΛΛΟΣ»,18-20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

Πηγή:www.waterpolonews.gr
Σε γιορτή εξελίχθηκε για τρίτη διαδοχική χρονιά το τουρνουά «Ανδρέας Γαρύφαλλος», το οποίο διεξήχθη το τριήμερο 18-20 Νοεμβρίου στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Πειραιά, προς τιμήν του Πατριάρχη της ελληνικής υδατοσφαίρισης.
Το τουρνουά κατέκτησε η ομάδα Παίδων της Βουλιαγμένης, καθώς στον μεγάλο τελικό επικράτησε 13-8 του ΠΑΟΚ και παρέλαβε το τρόπαιο της πρωταθλήτριας.
Στην τρίτη θέση ανέβηκε ο Ολυμπιακός που νίκησε στον μικρό τελικό με σκορ 10-6 Πανιώνιο, ενώ ο Παναθηναϊκός πήρε την 5η θέση με αντίπαλο τον Εθνικό Πειραιά με σκορ 7-5.
Πέραν των αποτελεσμάτων η διοργάνωση προσέλκυσε πλήθος κόσμου, ενώ οι γονείς των αθλητών έδωσαν δυναμικό «παρών» και απήλαυσαν τους εξαιρετικούς αγώνες των νεαρών παικτών.
MVP του τουρνουά ψηφίστηκε από τους προπονητές ο Κεχαλάρης του ΠΑΟΚ, ο οποίος εντυπωσίασε με την απόδοσή του.
Καλύτερος τερματοφύλακας αναδείχθηκε ο Μάνος Ανδρεάδης του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης.
Την βράβευση στην πρωταθλήτρια ομάδα της Βουλιαγμένης και στις δύο ομάδες που κατέκτησαν μετάλλιο έκανε η πρόεδρος του ΟΠΑΝ, Σταυρούλα Αντωνάκου, η οποία παρακολούθησε το τουρνουά «Ανδρέας Γαρύφαλλος» από την πρώτη ημέρα, ενώ τους διακριθέντες πολίστες βράβευσαν ο προπονητής της ανδρικής ομάδας του Εθνικού, Φάνης Κουντουδιός και ο Γιάννης Γαρύφαλλος, γιος του Πατριάρχη της ελληνικής υδατοσφαίρισης.
Μάλιστα, ο Εθνικός Βράβευσε την Πρόεδρο του ΟΠΑΝ, Σταυρούλα Αντωνάκου, με την τιμητική πλακέτα να δίνεται από την Πρόεδρου του Εθνικού Δώρα Ιωαννίδου.

Αποτελέσματα:

Παρασκευή 18/11
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 5-10
Ολυμπιακός-Εθνικός 12-5
Σάββατο 19/11
ΠΑΟΚ-ΝΟ Βουλιαγμένης 5-7
Ολυμπιακός-Πανιώνιος 7-7
ΠΑΟ-ΝΟ Βουλιαγμένης 5-8
Εθνικός -Πανιώνιος 4-4
Κυριακή 20/11
Ημιτελικός: ΝΟΒ-Πανιώνιος 8-2
Ημιτελικός:  ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 10-7
Θέσεις 5-6: Παναθηναϊκός-Εθνικός 7-5
Μικρός τελικός: Ολυμπιακός- Πανιώνιος 10-6
Μεγάλος τελικός: Βουλιαγμένη- ΠΑΟΚ 13-8.

Ο Εθνικός επιδιώκει να καθιερώσει το συγκεκριμένο τουρνουά και πέτυχε εξ ολοκλήρου στη διοργάνωση του, καθώς όλα κυλούσαν με ακρίβεια, ενώ οι διαιτητές από το ΣΕΔΥ έδωσαν επισημότητα στις αναμετρήσεις.
Επίσης, η συμμετοχή των καλύτερων ομάδων της ηλικίας Παίδων είναι γεγονός, διότι οι ίδιες έξι ομάδες θα παλέψουν για τα μετάλλια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Μόνο τυχαίο δεν είναι λοιπόν που μεγάλη μερίδα κόσμου παρακολούθησε και τις τρεις ημέρες το τουρνουά «Ανδρέας Γαρύφαλλος», με τους νεαρούς πολίστες να δικαιώνουν τις προσδοκίες.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 3ου ΤΟΥΡΝΟΥΑ «ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΑΡΥΦΑΛΛΟΣ»,18-20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

Πηγή:www.waterpolonews.gr

Πρεμιέρα σήμερα, 18/11, για το 3ο τουρνουά «Ανδρέας Γαρύφαλλος», το οποίο διεξάγεται προς τιμήν του Πατριάρχη της ελληνικής υδατοσφαίρισης.

Στα Βοτσαλάκια του Πειραιά οι καλύτερες ομάδες της ηλικίας Παίδων θα μονομαχήσουν σε μια άτυπη τελική φάση, καθώς Εθνικός, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Βουλιαγμένη και ΠΑΟΚ θα δώσουν το «παρών».

Το Δημοτικό κολυμβητήριο Πειραιά «Ανδρέας Γαρύφαλλος» είναι έτοιμο να φιλοξενήσει το μέλλον της ελληνικής υδατοσφαίρισης, ενώ το τουρνουά, το οποίο διοργανώνει ο Εθνικός σε συνεργασία με τον ΟΠΑΝ, αναμένεται να προσελκύσει πλήθος κόσμου για τρίτη διαδοχική χρονιά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Παρασκευή 18/11
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 20:00
Ολυμπιακός-Εθνικός 21:00
Σάββατο 19/11 

     
ΠΑΟΚ-ΝΟ Βουλιαγμένη 09:00
Ολυμπιακός-Πανιώνιος 10:30
ΠΑΟ-ΝΟ Βουλιαγμένης 17:30
Εθνικός -Πανιώνιος 19:00
Κυριακή 20/11

 
Ημιτελικός 1 09:30
Ημιτελικός 2 11:00
Θέσεις 5-6 16:00
Μικρός τελικός 17:30
Μεγάλος τελικός 19:00

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (3/11), στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών για την περίοδο 2016-17.

Στην Α’ Φάση (σύστημα εδρών με δύο γύρους), οι δύο Όμιλοι είναι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΥΚ Βόλου, Μίλων, Νηρέας Γέρακα, ΝΕ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Χαλκίδας

Οι αγωνιστικές: 1η 8/1/2017, 2η 15/1/2017, 3η 22/1/2017, 4η 29/1/2017, 5η 12/2/2017, 6η 26/2/2017, 7η 5/3/2017, 8η 19/3/2017, 9η 26/3/2017, 10η 2/4/2017, 11η 23/4/2017, 12η 3/5/2017, 13η10/5/2017, 14η 21/5/2017

Με την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης, οι ομάδες από το 1-4 στους δύο Ομίλους (σύνολο 8) συγκροτούν με κλήρωση ανά θέση, δύο νέους Ομίλους για τη Φάση των Πλέι οφ με βαθμολογία 3 (1ος), 2 (2ος), 1 (3ος) και 0 (4ος).

Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) θα αγωνιστούν στη συνέχεια (16-18 Ιουνίου 2017) για θέσεις 1-4, σε χιαστί αγώνες (1Α – 2Β, 1Β – 2Α) στις δύο νίκες και στη συνέχεια (14-16 Ιουλίου 2017) οι μεν Νικήτριες των αγώνων αυτών θα παίξουν (ένα παιχνίδι) για τον τίτλο του πρωταθλητή, οι δε Ηττημένες επίσης σε ένα παιχνίδι, για την 3η θέση.

Αγώνες Κατάταξης, υποχρεωτικά, θα παίξουν οι δύο 3οι των Ομίλων (5η θέση) και οι δύο 4οι (7η θέση).

Στην Α1 Εθνική Κατηγορία ανέρχονται οι 2 πρώτες ομάδες της Κατάταξης, δηλαδή εκείνες που θα αγωνιστούν στον Τελικό.

Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 5-8 των δύο Ομίλων της Α’ Φάσης (σύνολο 8), θα αγωνιστούν στα πλέι άουτ σε έναν Όμιλο, όλοι εναντίον όλων, με τους 5ους να έχουν 3β.,τους 6ους 2β., τους 7ους 1β. και τους 8ους 0β (16-18 Ιουνίου και 14-16 Ιουλίου 2017) .

Από τον Όμιλο αυτό, των πλέι άουτ, οι 4 τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία, ενώ οι υπόλοιπες παραμένουν στην Κατηγορία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ-ΤΕΛΙΚΩΝ 11ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ,7-9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.waterpolonews.gr

Βουλιαγμένη και Παναθηναϊκός θα βρεθούν αντιμέτωποι στον μεγάλο τελικό στο τουρνουά του ΣΕΔΥ.

Η ομάδα του Κώστα Λούδη επικράτησε άνετα με 11-4 του Υδραϊκού στον πρώτο ημιτελικό της ημέρας. Από την άλλη οι παίκτες του Τεό Λοράντου νίκησαν αποδίδοντας εξαιρετικά στο δεύτερο οκτάλεπτο με 7-12 τον ΠΑΟΚ.

Βουλιαγμένη – Υδραϊκός 11-4

Τα οκτάλεπτα: 2-0,  3-2, 5-1,  1-1

Βουλιαγμένη: Σολανάκης 3, Βίτσο 2, Χρυσοσπάθης 1,  Αφρουδάκης 1, Τίγκας 1, Δήμου 1, Κοπελιάδης 1, Βελώνιας 1

Υδραϊκός: Χατζηκυριακάκης 1, Σαρτζετάκης 1, Λιαπάκης 1, Κοκκινάκης 1

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: 7-12

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-4, 2-3, 3-2

ΠΑΟΚ: Παπαποστόλου 3, Νικολαΐδης 2, Ζάτοβιτς 1, Σάριτς 1

Παναθηναϊκός: Βιτέλλας 3, Βάσιτς 2, Φώσκολος 2, Πίσσας 1, Τοράκης 1, Καρούντζος 1, Δερμιτζάκης 1, Χαραλαμπόπουλος 1

Η Βουλιαγμένη κατέκτησε το φετινό τουρνουά του ΣΕΔΥ στους άντρες καθώς επικράτησε στον τελικό του Παναθηναϊκού με σκορ 9-6.

Πρώτοι σκόρερ του αγώνα ήταν οι Σολανάκης και Βάσιτς που σημείωσαν από τρία γκολ.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ καθ΄ όλη την διάρκεια του αγώνα και η ομάδα των νοτίων προαστίων πήρε ισχυρό προβάδισμα δύο γκολ (8-6) στην λήξη της τρίτης περιόδου, όταν σε διάστημα σαράντα δευτερολέπτων σημείωσε δύο γκολ.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο και οι δύο μονομάχοι έδωσαν έμφαση στην άμυνα με το μοναδικό γκολ να σημειώνεται από τον Δελαγραμμάτικα 1:43 πριν την λήξη του αγώνα.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  9-6

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 4-2,  3-2, 1-0

ΝΟ Βουλιαγμένης Παναθηναϊκός ΑΟ
Ζερδεβάς Γαλανίδης
Κοπελιάδης Λίντχουτ 1
Δελαγραμμάτικας 2 Πίσσας
Βελώνιας Βάσιτς 3
Χρυσοσπάθης 1 Βιτέλλας
Γούβης 1 Τοράκης
Αφρουδάκης Καλογεράκος
Καλαϊτζής Καρούντζος
Βίτσο Φώσκολος
Δήμου Δερμιτζάκης 1
Τίγκας 2 Χαραλαμπόπουλος
Σολανάκης 3 Καπετανάκης 1
Κουρούβανης Δ. Καλομενίδης
Πάτερος Παπαδημητρίου
Καλογερόπουλος Πιτσιλαδής
Προπονητής: Κώστας Λούδης Προπονητής: Τεό Λοράντος
Διαιτητές: Γιώργος Σταυρίδης Νίκος Μπουδραμής
Μικρός Τελικός

ΠΑΟΚ – Υδραϊκός 10-13 (2-2, 3-5, 2-3, 3-2)

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Καραμπέτσος, Προσινικλής Π., Ζάτοβιτς 3, Προσινικλής Ν., Νικολαΐδης 2, Νάνος, Παπαποστόλου, Σάριτς, Δημητριάδης, Μουρατίδης 1, Τσολακούδης 4, Σιωπκας, Σιορδίλης, Κατσάνης, Πολύζος

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Θαλασσινός 1, Μιτελούδης 1, Κοκκινάκης 1, Κοτσάφτης1, Μπλάνης 4, Σαρτζετάκης 2, Αργυρόπουλος , Λιαπάκης 2, Αλεξαντρέσκου1, Μιγόπουλος, Στελλάτος, Λαδάς

Για τις θέσεις 5-6 ο Εθνικός επιβλήθηκε του Πανιωνίου με 11-6

Εθνικός – Πανιώνιος 11-6 (2-1, 4-3, 2-1, 3-1)

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Τζώρτζης, Σιώνης, Κόχειλας 3, Σκληρός, Τσαγκάρης , Παπαδόγκωνας 3, Χονδροκούκης 1, Φουτρής Σ., Ξανθόπουλος, Μπεριστιάνος 2, Αγκόρτσας 1, Κουμής, Πρωτοψάλτης 1, Καζάζης

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Δημακόπουλος, Βυθούλκας, Κουτσιαλής 1, Μαζοκοπάκης, Κουλιεράκης, Θεοδόσης-Παπαλουκάς 1, Πανταζόπουλος, Γαβαλάς Σ., Καρακάσης 1, Βέκκος 1, Ποταμιάνος 1, Σιάχος, Μαργουνάκης, Γαβαλάς Γ. 1

Για τις θέσεις 7-8 ο ΑΝΟ Γλυφάδας επιβλήθηκε του ΝΟ Χίου με 14-4

ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-14 (1-0, 1-3, 0-6, 2-5)

ΝΟ Χίου (Μάκης Μικέδης): Αϊβαλιώτης, Μιμίδης 2, Γεώργαλος, Καλλής 1, Μαχαλιάς, Σωτηριανός, Κανδιόγλου, Μολοχάδης, Γκιουβέτσης 1, Σωτηράκης, Αγιωργούσης, Μπερτόλης, Μενής, Μόκκας, Κόλλιας

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης 1, Παπανικολάου, Αγγελίδης, Φωτόπουλος 2, Παπούκας, Αλεξίου 1, Κατσαούνης 1, Αλβέρτης 2, Χατζηγούλας 2, Παπασηφάκης , Μαντης, Γιαννόπουλος 1, Παπαναστασίου 4

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΗΜΕΡΑΣ 11ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ,7-9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.waterpolonews.gr

ΝΟ Βουλιαγμένης – Υδραϊκός και Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ είναι τα δύο ζευγάρια των ημιτελικών στο 11ο τουρνουά υδατοσφαίρισης ανδρών του ΣΕΔΥ.

Βουλιαγμένη και Παναθηναϊκός ήταν οι δύο ομάδες που έκαναν το 3 στα 3, ενώ ο ΠΑΟΚ τσέκαρε το εισιτήριο της πρόκρισης καθώς επικράτησε του Εθνικού με 5-13.

Την 5η θέση θα διεκδικήσουν ο Εθνικός και ο Πανιώνιος, οι οποίοι τερμάτισαν τρίτοι στους δύο ομίλους, ενώ για την 7η θέση θα αγωνιστούν η Γλυφάδα και η Χίος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Εθνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-13 (2-2, 2-6, 1-4, 0-1)

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Τζώρτζης 1, Σιώνης, Κόχειλας, Σκληρός, Τσαγκάρης , Παπαδόγκωνας 1, Χονδροκούκης , Φουτρής Σ., Ξανθόπουλος, Μπεριστιάνος 2, Αγκόρτσας, Κουμής, Πρωτοψάλτης 1, Φουτρής Αλ.

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης 1, Δελαγραμμάτικας, Βελώνιας , Χρυσοσπάθης 2, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1 , Καλαϊτζής 1, Βίτσο, Δήμου 1, Τίγκας 3, Σολανάκης 3, Κουρούβανης Δ, Κουρούβανης Ν., Ξανθόπουλος

ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου 16-9 (4-3, 5-2, 3-3, 4-1)

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Καραμπέτσος, Προσινικλής Π., Ζάτοβιτς 3, Προσινικλής Ν. 1, Νικολαΐδης 3, Νάνος 1, Παπαποστόλου 2, Σάριτς 1, Δημητριάδης 1, Μουρατίδης 3, Τσολακούδης 1, Σιωπάκης, Σιορδίλης, Κατσάνης, Πολύζος

ΝΟ Χίου (Μάκης Μικέδης): Αϊβαλιώτης, Μιμίδης 1, Γεώργαλος, Καλλής 2, Μαχαλιάς, Αλάτσης, Μόκκας, Μολοχάδης, Γκιουβέτσης 5, Σωτηράκης, Αγιωργούσης, Μπερτόλης, Μενής, Κανδιόγλου 1, Κόλλιας

ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 9-9 (2-2, 2-3, 3-2, 2-2)

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης 1, Παπανικολάου, Αγγελίδης, Φωτόπουλος 1, Παπούκας , Αλεξίου , Κατσαούνης 1, Αλβέρτης 1, Χατζηγούλας 2, Παπασηφάκης , Μαντης, Γιαννόπουλος , Παπαναστασίου 3

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Δημακόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουτσιαλής 4, Μαζοκοπάκης, Κουλιεράκης 3, Θεοδόσης-Παπαλουκάς, Πανταζόπουλος, Γαβαλάς Σ. , Σταυρόπουλος 1, Βέκκος, Ποταμιάνος 1, Πιτούλης, Αβαγιάνος, Γαβαλάς Γ.

Υδραϊκός – Παναθηναϊκός 6-12 (0-5, 1-1, 3-3, 2-3)

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Θαλασσινός 1, Μιτελούδης, Κοκκινάκης 1, Χατζηκυριακάκης , Μπλάνης, Σαρτζετάκης, Αργυρόπουλος , Λιαπάκης 2, Βλοντάκης, Αλεξαντρέσκου 1, Μιγόπουλος, Στελλάτος 1, Λαδάς

Παναθηναϊκός (Τεό Λοράντος): Γαλανίδης, Λιντχουτ 3, Πίσσας, Βάσιτς 4, Βιτέλλας, Τοράκης, Καλογεράκος 1, Καρούντζος 2, Φώσκολος 1, Δερμιτζάκης 1, Χαραλαμπόπουλος, Καπετανάκης , Κουτούφας, Παπαδημητρίου, Μπερτόλης

Η τελική βαθμολογία στους δύο ομίλους:

Α ΟΜΙΛΟΣ

ΝΟ Βουλιαγμένης 9 (30-15)

ΠΑΟΚ 3 (35-27)

Εθνικός 3 (1829)

ΝΟ Χίου 0 (16-28)

Β ΟΜΙΛΟΣ

Παναθηναϊκός 9 (32-15)

Υδραϊκός 6 (25-23)

Πανιώνιος 1 (20-30)

ΑΝΟ Γλυφάδας 1 (18-27)

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της ΚΟΕ κριτήριο για την υψηλότερη θέση στην διπλή ισοβαθμία μεταξύ Πανιωνίου και ΑΝΟ Γλυφάδας είναι:

Το μεταξύ τους παιχνίδι (ισοπαλία 9-9).

Το παιχνίδι με τον ανώτερο βαθμολογικά (εν προκειμένω τον Παναθηναϊκό). Ο Πανιώνιος ηττήθηκε με 9-5, ενώ η ομάδα του ΑΝΟΓ με 11-4. Έτσι ο Πανιώνιος καταλαμβάνει την τρίτη θέση του ομίλου και ο ΑΝΟ Γλυφάδας την 4η.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΗΜΕΡΑΣ 11ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ,7-9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.waterpolonews.gr

Στον Α’  όμιλο του τουρνουά του ΣΕΔΥ ο Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης πήρε προβάδισμα πρόκρισης καθώς επικράτησε εύκολα με 7-3 του ΝΟ Χίου στον πρώτο αγώνα της δεύτερης μέρας στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης.

Στο άλλο ματς του ομίλου, ο ΠΑΟΚ, έχοντας σε καλή μέρα τον Δημήτρη Νικολαΐδη έπιασε στον ύπνο τον Εθνικό και πήρε από την αρχή μεγάλο προβάδισμα, φτάνοντας τελικά στη νίκη με σκορ 8-12 που πιθανότατα θα τον φέρει στη φάση των ημιτελικών.

Ο Παναθηναϊκός έκανε το 2 στα 2, νικώντας τον Πανιώνιο με 9-5 και σε συνδυασμό με τη νίκη του Υδραϊκού επί της Γλυφάδας πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά.

Ο Υδραϊκός νίκησε στο τελευταίο ματς της 2ης αγωνιστικής τον ΑΝΟ Γλυφάδας με σκορ 7-5 και πήρε την πρόκριση για την 4αδα. Στο ματς με τον Παναθηναϊκό θα ξεκαθαρίσει ποιος από τους δύο θα τερματίσει στην 1η θέση του Β΄ ομίλου.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 7-3

Βουλιαγμένη: Καλαϊτζής 2, Κοπελιάδης 1, Τίγκας 1, Δήμου 1, Γούβης 1, Χρυσοσπάθης 1
Χίος: Γκουβέτσης 2, Σωτηριάνος 1

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ 8-12

Εθνικός: Μπεριστιάνος 2, Τσαγκάρης 2, Παπαδόγκωνας 2, Τζώρτζης 2
ΠΑΟΚ: Σάριτς 4, Νικολαϊδης 4, Ζάτοβιτς 2, Τσολακούδης 1, Νάνος 1

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 9-5

Παναθηναϊκός: Χαραλαμπόπουλος 2, Τοράκης 2, Πίσσας 1, Βιτέλλας 1, Καρούντζος 1, Λίντχουντ 1,  Βάσιτς 1
Πανιώνιος: Ποταμιάνος 2, Βέκκος 1, Κουλιεράκης 1, Σ. Γαβαλάς 1,

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 7-5

Υδραϊκός: Λιαπάκης 3, Μπλάνης 2, Σαρτζετάκης 1, Χατζηκυριακάκης 1
Γλυφάδα: Παπαναστασίου 3, Γιαννόπουλος 1, Παπούκας 1

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΗΜΕΡΑΣ 11ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ,7-9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:www.waterpolonews.gr

Το τουρνουά του ΣΕΔΥ ξεκίνησε σήμερα το απόγευμα στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης με τη διεξαγωγή 4 αγώνων.

Η Βουλιαγμένη, μία βδομάδα πριν τον ερχομό των φετινών της ευρωπαϊκών υποχρεώσεων, άνοιξε την αυλαία με νίκη επί του ΠΑΟΚ με σκορ 10-7.

Τη σκυτάλη στο πρόγραμμα πήρε το ματς του Εθνικού με τη Χίο, με τον Παναγιώτη Παπαδόγκωνα να «καθαρίζει τη μπουγάδα» σ’ ένα κλειστό παιχνίδι, καθώς πέτυχε το νικητήριο γκολ για το 5-4, 6. λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα.

Το παιχνίδι που ακολούθησε μεταξύ Υδραϊκού και Πανιωνίου σημαδεύτηκε από διακοπές λόγω πτώσης του ρεύματος του κολυμβητηρίου, με την ομάδα της Ύδρας να επικρατεί με καθυστέρηση με σκορ 12-6 των Νεοσμυρνιωτών.

Στο τελευταίο ματς της πρεμιέρας, ο Παναθηναϊκός του Τεό Λοράντου επικράτησε του ΑΝΟ Γλυφάδας του Δημήτρη Μάζη με σκορ 11-4.

Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας των αγώνων:

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΟΚ 10-7

ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης 2, Δελαγραμμάτικας, Βελώνιας 1, Χρυσοσπάθης, Γούβης, Αφρουδάκης 2, Καλαϊτζής, Βίτσο 2, Δήμου, Τίγκας, Σολανάκης 3, Κουρούβανης, Γραμματικός, Πάτερος

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Καραμπέτσος, Προσινικλής Π., Ζάτοβιτς, Προσινικλής Ν., Νικολαΐδης 3, Νάνος, Παπαποστόλου 1, Σάριτς 2, Δημητριάδης, Μουρατίδης 1, Τσολακούδης, Σιωπάκης, Σιορδίλης, Κατσάνης, Πολύζος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΟ ΧΙΟΥ 5-4

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Τζώρτζης, Σιώνης, Κόχειλας, Σκληρός, Τσαγκάρης, Παπαδόγκωνας 3, Χονδροκούκης 1, Φουτρής Σ., Ξανθόπουλος, Μπεριστιάνος, Αγκόρτσας, Κουμής, Πρωτοψάλτης 1, Φουτρής Αλ.

ΝΟ Χίου (Μάκης Μικέδης): Αϊβαλιώτης, Μιμήδης, Γεώργαλος, Καλλής, Καλαργυρός, Μαχαλιάς, Κανδιόγλου, Μολοχάδης 1, Γκιουβέτσης 3, Σωτηράκης, Αγιωργούσης, Μπερτόλης, Μενής, Σωτηριανός, Κόλλιας

ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 12-6

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Φλέγκας, Θαλασσινός, Μιτελούδης, Κοκκινάκης 1, Χατζηκυριακάκης 4, Μπλάνης 2, Σαρτζετάκης 2, Αργυρόπουλος 2, Λιαπάκης, Βλοντάκης 1, Αλεξαντρέσκου, Μιγόπουλος, Στελλάτος, Λαδάς

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Πρωτονοτάριος, Δημακόπουλος, Βυθούλκας, Κουτσιαλής 3, Μαζοκοπάκης, Κουλιεράκης, Θεοδόσης-Παπαλουκάς 1, Πανταζόπουλος, Γαβαλάς Σ. 2, Σταυρόπουλος, Βέκκος, Ποταμιάνος, Πιτούλης, Μαργουνάκης, Γαβαλάς Γ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11-4

Παναθηναϊκός (Τεό Λοράντος): Γαλανίδης, Λιντχουτ 1, Πίσσας, Βάσιτς 2, Βιτέλλας 2, Τοράκης, Καλογεράκος 1, Καρούντζος 3, Φώσκολος, Δερμιτζάκης 1, Χαραλαμπόπουλος, Καπετανάκης 1, Καλομενίδης, Παπαδημητρίου, Πιτσιλάδης

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς, Τζελάτης, Παπανικολάου, Αγγελίδης, Φωτόπουλος 1, Παπούκας 1, Αλεξίου 1, Κατσαούνης, Αλβέρτης, Χατζηγούλας, Παπασηφάκης 1, Μαντης, Γιαννόπουλος, Παπαναστασίου

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 11ΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ε.Δ.Υ. WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ,7-9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Πηγή:pisina.net

Ανακοινώθηκαν οι όμιλοι και το πρόγραμμα του 11ου τουρνουά υδατοσφαίρισης Α1 Κατηγορίας ανδρών του Σύνδεσμου Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης. Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης από τις 7-9 Οκτωβρίου και η pisina.net θα βρίσκεται εκεί για να σας προσφέρει ζωντανά την εξέλιξη των αγώνων.

Α’ Όμιλος

ΝΟ Βουλιαγμένης

Εθνικός

ΠΑΟΚ

ΝΟ Χίου

Β’ Όμιλος

Παναθηναϊκός

Υδραϊκός

ΑΝΟ Γλυφάδας

Πανιώνιος

Το πρόγραμμα των αγώνων

Παρασκευή 7 Οκτωβρίου

18:00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΠΑΟΚ

19:00 Εθνικός – ΝΟ Χίου

20:00 Υδραϊκός – Πανιώνιος

21:00 Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας

Σάββατο 8 Οκτωβρίου

09:00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου

10:00 Εθνικός – ΠΑΟΚ

11:00 Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

12:00 Υδραϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας

18:00 Εθνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης

19:00 ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου

20:00 ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος

21:00 Υδραϊκός – Παναθηναϊκός

Κυριακή 9 Οκτωβρίου

10:00 Α1-Β2

11:00 Α2-Β1

12:00 Α3-Β3

13:00 Α4-Β4

18:00 Μικρός Τελικός

19:00 Μεγάλος Τελικός

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου και Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας είναι οι ημιτελικοί του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, όπως προέκυψαν το Σάββατο (16/7) το βράδυ με την ολοκλήρωση των αγώνων των δύο Ομίλων της Τελικής φάσης στα κολυμβητήρτια Βουλιαγμένης και Πειραιά.
Οι δύο ημιτελικοί θα γίνουν το πρωί της Κυριακής (17/7) στο κολυμβητήριο Βουλιαγμένης. Εκεί θα γίνουν λίγο αργότερα και οι αγώνες κατάταξης για θέσεις 5η-6η και 7η-8η. Το απόγευμα της Κυριακής θα διεξαχθούν, στο κολυμβητήριο Αλίμου, ο μικρός τελικός και ο μεγάλος τελικός που θα αναδείξει την πρωταθλήτρια ομάδα Νεανίδων 2016.
Στον Α’ Όμιλο, λοιπόν, πρώτευσε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με δεύτερο τον ΑΝΟ Γλυφάδας, ενώ στον Β’ πρώτος ήταν ο Ολυμπιακός με δεύτερο τον ΝΟ Ρεθύμνου.
Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας, την Παρασκευή:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Λάρισας 13-6, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 5-0, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-12, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
…………………
3. ΝΕ Πατρών 3
4. ΝΟ Λάρισας 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):
Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Ρεθύμνου 7-19, Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 11-5,Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 13-7, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-7, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 5-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 15-7.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Ολυμπιακός 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
……………………
3. Εθνικός Πειραιά 3
4. ΝΟ Χίου 0
Ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΝΟ Βουλιαγμένης (όπως και στο Εφήβων) θα κριθεί το τρόπαιο της πρωταθλήτριας ομάδας Νεανίδων 2016, στο μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που θα γίνει το απόγευμα της Κυριακής (17/7, 18.00) στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Ο ΝΟΒ επιβλήθηκε με 13-10 του ΝΟ Ρεθύμνου στον πρώτο πρωϊνό ημιτελικό, ενώ ο δεύτερος έληξε 7-7 και κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε με συνολικό σκορ 11-10 (4-3 στα πέναλτι). Και οι δυο ημιτελικοί έγιναν στη Βουλιαγμένη.
Για τις θέσεις 5η-6η: ΝΕ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 9-5. ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 11-3.
Μετά από διάλειμμα ενός χρόνου, στο οποίο κατείχε τον τίτλο ο σημερινός αντίπαλός της, η ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης επανέκτησε τα σκήπτρα στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων.
Ο ΝΟΒ στέφθηκε πανηγυρικά πρωταθλητής 2016, καθώς επικράτησε με 9-1 του Ολυμπιακού στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που έγινε στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Ρεθύμνου που νίκησε τον ΑΝΟ Γλυφάδας με 12-11 στον μικρό τελικό.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Οι Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός από τον Όμιλο Αττικής και οι ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας από τον Όμιλο Θεσσαλίας πήραν την πρόκριση για τον Όμιλο Ανόδου της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Γυναικών με την ολοκλήρωση, την Κυριακή (10-7) το βράδυ, των αγώνων της Α’ φάσης της διοργάνωσης. Αυτές είναι που θα διεκδικήσουν και την Άνοδο στην Α1 Γυναικών, στις 30-31/7 (ανεβαίνει μόνο η 1η στην κατάταξη της Τελικής φάσης στον Όμιλο Ανόδου).
Οι υπόλοιπες τέσσερις ομάδες (δύο τελευταίες από κάθε Όμιλο της Α’ φάσης), δηλαδή οι Πανιώνιος, Ιωνικός, Ηρακλής και ΑΣ Απόλλο θα παλέψουν για τη σωτηρία στον Όμιλο Καθόδου, επίσης 30-31/7 (οι δυο τελευταίες υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία).
Τα αποτελέσματα και στους δύο Ομίλους:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):
Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 12-8, Πανιώνιος – Ιωνικός 9-7,Νηρέας Χαλανδρίου – Ιωνικός 9-5, Πανιώνιος – Ηλυσιακός 6-7,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 7-7, Ηλυσιακός – Ιωνικός 8-3.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Νηρέας Χαλανδρίου 7
2. Ηλυσιακός 6
…………………
3. Πανιώνιος 4
4. Ιωνικός 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):
Ηρακλής – ΑΣ Απόλλο 11-5, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 10-8,Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας 9-15, ΝΕ Πατρών – ΑΣ Απόλλο 5-0 χωρίς αγώνα, ΝΕ Πατρών – Ηρακλής 13-8, ΑΣ Απόλλο – ΝΟ Λάρισας 0-5 χωρίς αγώνα. (Ο ΑΣ Απόλλο δεν κατέβηκε στους δυο τελευταίους αγώνες του, στους οποίους μηδενίστηκε και του αφαιρέθηκε από ένας βαθμός).
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΕ Πατρών 9
2. ΝΟ Λάρισας 6
………………
3. Ηρακλής 3
4. ΑΣ Απόλλο -2
*** Ο ΑΣ Απόλλο έχει δύο μηδενισμούς και τουν έχουν αφαιρεθεί δύο (-2) βαθμοί.