Ετικέτα: Πανσερραϊκός

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Ο Παναθηναϊκός και ο Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που συμπληρώνουν τη δεκάδα της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, καθώς αυτές είναι που προκρίθηκαν από τον Γ’ Όμιλο Αττικής της Γ’ φάσης της διοργάνωσης, οι αγώνες των οποίων ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (10/7) το βράδυ στα κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης και Γέρακα.
Έτσι η κλήρωση της Τελικής φάσης (14-17/7) διαμορφώνεται ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Πατρών.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΑΣ Απόλλο.
Τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 12-3, Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 13-7,ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 10-5, Ιωνικός – ΝΟ Χανίων 4-20, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 4-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 10-8,ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 19-4, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χανίων 8-10, Ιωνικός – ΝΟ Χίου 2-23, ΓΣ Περιστερίου – Παλαιό Φάληρο 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΝΟ Χίου 9

…………………

3. Παλαιό Φάληρο 6

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Ιωνικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πεπανός, Γέρακα):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-8, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 26-6,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-17, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Πατρών 1-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 25-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πλιτς Πλατς 14-4,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, ΝΟ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 17-5, ΝΕ Πατρών – Πλιτς Πλατς 5-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών 9-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΟ Πατρών 9

…………………

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. Πλιτς Πλατς 3

5. ΝΕ Πατρών 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα):
ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 16-7,Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-6, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-4, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 10-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – Πανιώνιος 2-7,Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 3-2, Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-3, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-6, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 6-16.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 10

2. Πανιώνιος 7

………………………

3. Εθνικός 6

4. Νηρέας Γέρακα 6

5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Πανσερραϊκός – ΑΣ Απόλλο 4-12, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 21-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 2-22, ΑΣ Απόλλο – ΕΑΤΕΚ 18-5, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-6,Εθνικός – Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο Πανσερραϊκός που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΕΑΤΕΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9-3, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΑΣ Απόλλο 9

…………………

3. Πανσερραϊκός 5

4. ΕΑΤΕΚ 3

5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-6, Νίκη Βόλου – ΝΕΛάρισας 9-8, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 1-19,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΕ Λάρισας 5-12, Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 9-5, Νηρέας Λαμίας – ΚΕ Κοζάνης 13-4, ΝΕ Λάρισας – Ολυμπιακός 7-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-7,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Ολυμπιακός 1-11, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 5-12, Ολυμπιακός – Νηρέας Λαμίας 12-4, ΝΕ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 14-2, Νίκη Βόλου – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 15

2. ΝΕ Λάρισας 9 (15-14 μεταξύ των τριών)

………………………….

3. Νίκη Βόλου 9 (15-15 μεταξύ των τριών)

4. Νηρέας Λαμίας 9 (12-13 μεταξύ των τριών)

5. ΚΕ Κοζάνης 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων είναι προγραμματισμένη για τις 15-17/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 11/7 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Δεκαπέντε (15) ομάδες διεκδικούν τα 10 συνολικά εισιτήρια για την Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, στους αγώνες της Γ’ Φάσης που διεξάγονται 1-3 Ιουλίου σε 5 Ομίλους.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Π. Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός Νίκαιας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, «Αντ. Πεπανός» Πάτρα, Γέρακα): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΕ Πατρών
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης, Γέρακα): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γερακα
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΕΑΤΕ Κολλεγίου
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (ΕΑΚ Βόλου): ΚΕ Κοζάνης, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, Ολυμπιακός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  20.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ:  21.30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ  ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΟ ΧΙΟΥ          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 14.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 20.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΧΙΟΥ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 09.00    ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 10.00    ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 18.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 20.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                         ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ:  13.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:  20.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:  19:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   09:00  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ:   10:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ:   19:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   10.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:   11:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ       ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ:   19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  20.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΕΑΤΕΚ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΑΤΕΚ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ:  11.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ:  19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  11.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17.00 ΕΑΤΕΚ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
 
 
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ:  11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, την Κυριακή (12/6) το βράδυ, έγιναν γνωστές και οι 26 ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση (1-3/7 και 8-10/7) της διοργάνωσης.

Είναι: οι Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής) Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Ε’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον ΣΤ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΑΣ Απόλλο, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς (από τον Όμιλο Κρήτης).

Να σημειώσουμε ότι από αυτήν τη φάση στην Γ’ ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 3-9, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα 6-9,Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 7-0.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 6
  2. Νηρέας Γέρακα 3

……………………

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Παναθηναϊκός – Ηλυσιακός 16-3,Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 7-3, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 3-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παναθηναϊκός 6
  2. Εθνικός Πειραιά 3

…………………..

  1. Ηλυσιακός 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-0 χωρίς αγώνα (ο αγώνας δεν έγινε επειδή τα Δελφίνια κατέβηκαν με μόνο πέντε παίκτες και μηδενίζονται στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ενώ του αφαιρείται ένας βαθμός), Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 12-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 5-17

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 6
  2. Ιωνικός 3

………………………….

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης -1

Σ.Σ.: Τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης έχουν έναν μηδενισμό και τους αφαιρείται ένας (-1) βαθμός.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 14-8, ΝΟ Χίου – Μίλων 17-5,ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. ΓΣ Περιστερίου 1

……………………

  1. Μίλων 1

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-5,Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 13-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΕ Κερατσινίου 16-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 6
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………..

  1. ΑΕ Κερατσινίου 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

………………………….

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλίσίων 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 23-1, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 29-0, Πανσερραϊκός – ΕΑΤΕΚ 10-4,Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 3-23, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 15-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πανσερραϊκός 6
  3. ΕΑΤΕΚ 3

…………………..

  1. Ηρακλής 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 27-4, ΑΣ Απόλλο Εθνικός Αλεξανδρούπολης 29-2, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 6
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-4,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-5, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-10, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 10-12, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. Νίκη Βόλου 4
  3. ΝΕ Λάρισας 4

…………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-8, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-6,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 23-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………….

  1. ΝΟ Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2,ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 6
  2. Δελφίνια Πτολεμαίδας 3

……………………..

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 16-4, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατας 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 5-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. Πλιτς Πλατς 1

…………………….

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 1

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 1-3/7 και 8-10/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 13/6 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
 
  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ  
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ     ΑΟ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      5. Ε ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ     6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ
 
ΝΟ ΧΙΟΥ     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ     ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ
  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ       8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ  
 
ΠΑΟΚ      ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ      ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ      ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΕΑΤΕΚ      ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜ.  ΠΑΤΡΑΣ      11.  ΟΜ.  ΠΤΟΛ/ΔΑΣ      12. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ
 
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ     ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 14:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 16:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
 
 
  1. Δ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή  12/06/2016
ΩΡΑ: 13:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
 
  1. Ε  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
 
  1. ΣΤ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  ΕΑΤΕΚ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΠΑΟΚ  
ΩΡΑ: 11:00 ΕΑΤΕΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
 
  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο  11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  ΠΛΙΤΣ ΠΛΤΑΣ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΔΑ

Πηγή:www.koe.org.gr 

Μετά την διεξαγωγή, το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε (7-8/5) του Εθνικού πρωταθλήματος ΟΠΕΝ κατηγορίας στο Βόλο, οι Εθνικές μας ομάδες Ανδρών – Γυναικών και Νέων – Νεανίδων για τα αντίστοιχα φετινά Παγκόσμια πρωταθλήματα και την Πανεπιστημιάδα, συγκροτήθηκαν ως εξής:

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΏΝ (Βόλος, 24-28 Ιουνίου)

Άνδρες: Λουκάς Καρετζόπουλος (ΝΟ Αμφιθέας), Χρήστος Χριστοφορίδης, Σταύρος Κουρλάκης (Δελφίνια Περιστερίου), Αντώνης Τσουρουνάκης (ΝΟ Χανίων), Βαγγέλης Μαρίνος (Γλαύκος Περιστερίου), Τάσος Μυλωνάκης, Γεράσιμος Οικονομόπουλος (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Χρήστος Δαμόλης (ΙΟ Θεσσαλονίκης), Γιάννης Πιπίνιας (ΑΟ Αιγαίου).

OPEN WATER: Χρήστος Χριστοφορίδης, Σταύρος Κουρλάκης (Δελφίνια Περιστερίου), Λυκούργος Κατσιάρας (ΑΕ Χαϊδαρίου), Χρήστος Δαμόλης (ΙΟ Θεσσαλονίκης)

Γυναίκες: Σοφία Κτενά, Δέσποινα Μακριά (Δελφίνια Περιστερίου), Αλεξάνδρα Νησιώτη, Βασιλεία Αγαπητού, Νικολέτα Παπαδοπούλου (Γλαύκος Περιστερίου), Βασιλεία Τσιγκόϊα (ΙΟ Θεσσαλονίκης), Σμαράγδα Σκαλίδου (ΝΑΟ Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης).

OPEN WATER: Δέσποινα Μακριά (Δελφίνια Περιστερίου), Κατερίνα Καλαμαρίδη (ΝΟ Χανίων)

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Γαλλία, 4-11 Ιουλίου)

Νέοι: Γιάννης Μανωλάκης (ΑΟ Αιγαίου), Μιχάλης Τσιρώνης, Βασίλης Κολιπετρής, Χριστόφορος Δανέλης (Γλαύκος Περιστερίου), Βασίλης Νάνου, Σεραφείμ Θεοδωρίδης (Πανσερραϊκός), Κώστας Τερζανίδης (Δελφίνια Περιστερίου), Στέφανος Αντωνιάδης (ΝΑΟ Καλαμαριάς Θεσσαλονίκης), Γιώργος Δημητράτος (ΑΝΟ Αργυρούπολης)

OPEN WATER: Κώστας Τερζανίδης (Δελφίνια Περιστερίου), Σεραφείμ Θεοδωρίδης (Πανσερραϊκός)

Νεάνιδες: Ιωάννα Παναγιωτίδου, Ελευθερία – Διονυσία Πουλοπούλου (ΚΟ Καλαμαριάς), Δήμητρα Παπανικολάου (Λαρισαϊκός –Τιτάνες), Ουρανία Βλάχου, Ελευθερία Αρκούδη (Γλαύκος Περιστερίου), Χριστίνα Ζαφειρίου, Κατερίνα Μπρισίμη (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Ευδοξία Θωμάκου (ΑΕ Χαϊδαρίου), Όλγα Αρνάκη (ΠΑΟΚ).

OPEN WATER: Δήμητρα Παπανικολάου (Λαρισαϊκός – Τιτάνες), Χριστίνα Ζαφειρίου (ΑΝΟ Αργυρούπολης)

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΔΑ (Βόλος, 27/6-1/7)

Άνδρες: Λουκάς Καρετζόπουλος (ΝΟ Αμφιθέας), Χρήστος Χριστοφορίδης (Δελφίνια Περιστερίου), Βαγγέλης Μαρίνος (Γλαύκος Περιστερίου), Γιάννης Πιπίνιας (ΑΟ Αιγαίου), Γεράσιμος Οικονομόπουλος (ΑΝΟ Αργυρούπολης)

Γυναίκες: Σοφία Κτενά, Δέσποινα Μακριά (Δελφίνια Περιστερίου), Αλεξάνδρα Νησιώτη, Βασιλεία Αγαπητού, Νικολέτα Παπαδοπούλου (Γλαύκος Περιστερίου), Βασιλεία Τσιγκόϊα (ΙΟ Θεσσαλονίκης)

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Με την ολοκλήρωση του Γ’ Ομίλου Αττικής της Προκριματικής (Α’) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Κορασίδων, στο κολυμβητήριο του Χαϊδαρίου, η ΝΕ Πατρών και ο Ολυμπιακός είναι οι ομάδες που συμπληρώνουν την 8άδα της Τελικής φάσης.

Συνολικά οι οκτώ ομάδες που έχουν προκριθεί: ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος από το Α’ Όμιλο Αττικής, Νηρέας Χαλανδρίου, Ιωνικός από τον Β’ Όμιλο Αττικής, ΝΕ Πατρών και Ολυμπιακός ΣΦΠ από τον Γ’ Όμιλο Αττικής, ΠΑΟΚ και ΑΣ Απόλλο από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Κορασίδων θα διεξαχθεί 24-26 Ιουνίου. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την 18/5/2016, ημέρα Τρίτη, στα γραφεία της ΚΟΕ.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 5-17,ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 11-1, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-12.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6
  2. Πανιώνιος 3

………………………………….

  1. Εθνικός Πειραιά 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

Τρίτων Αμαρουσίου – Νηρέας Χαλανδρίου 5-17, Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 7-11,Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 7-11, Τρίτων Αμαρουσίου – Ιωνικός 8-14.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  2. Ιωνικός 3

………………………………….

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ-ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 24-4,ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 8-17,ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 6-9,ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 24-0,ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 6-12,ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 4-16

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική)

  1. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 9
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 6
  3. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3
  4. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 14-7,ΑΣ Απόλλο – Πανσερραϊκός 11-10, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 11-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

……………………………..

  1. Πανσερραϊκός 0.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Κορασίδων θα διεξαχθεί 24-26/6. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την 18/5/2016, ημέρα Τρίτη, στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Με τη συμμετοχή 13 συνολικά ομάδων διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (2-3/4) η προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Κορασίδων (γενν.2003).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Πεντέλης): Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ.Χαϊδαρίου): Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΑΣ Απόλλο, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός

Στην Τελική φάση (24-26 Ιουνίου), προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου).

Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί στις 18 Μαϊου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              2/4/16

ΩΡΑ:      15:30                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

2η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               3/4/16

ΩΡΑ:      13:30                       ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                                 

3η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               3/4/16

ΩΡΑ:      19:30                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΦΠ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

2η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              2/4/16                           

ΩΡΑ:      20:30                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                                 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.   

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              2/4/16

ΩΡΑ:      12:30                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

3η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               3/4/16

ΩΡΑ:      10:30                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              9/4/16

ΩΡΑ:      19:00                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                        ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:      20:00                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               10/4/16

ΩΡΑ:      10:00                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                            

ΩΡΑ:      11:00                       ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ  

3η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               10/4/16

ΩΡΑ:      17:00                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ:      18:00                     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                  Σάββατο                                              2/4/16

ΩΡΑ:      15:00                     ΠΑΟΚ                                                    ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

2η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               3/4/16

ΩΡΑ:      12:30                     ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                             ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                              

3η  αγωνιστική                  Κυριακή                                               3/4/16

ΩΡΑ:      18:00                     ΠΑΟΚ                                                    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκε σήμερα (27/3) ο Α’ Γύρος της Α’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε (5) ομίλους, με τέσσερις (4) ομάδες να έχουν το απόλυτο με 12 βαθμούς και μια ισοβαθμία στην πρώτη θέση στον Όμιλο του Βόλου.

Σημειώνεται πως, μετά το τέλος των δύο γύρων της  Α’ Φάσης, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, προκρίνονται για την  Β’ Φάση, ενώ οι δύο (2) τελευταίες ομάδες σχηματίζουν δύο  (2) ομίλους των πέντε (5) ομάδων, που αγωνίζονται στα  Play Out της Β Φάσης επίσης  με το σύστημα  Pool.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αμαρουσίου): ΑΟ Βετεράνοι – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 4-12, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 14-4,Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 15-9, ΑΟ Βετεράνοι – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-8, ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΟ Βετεράνοι 9-9, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Νηρέας Χαλανδρίου 4-12,ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 7-8, Δελφίνια Μεταμόρφωσης  – Νηρέας Χαλανδρίου 6-8, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-9, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Βετεράνοι 11-7,Τρίτων Αμαρουσίου- ΑΟ Βετεράνοι 8-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου- Νηρέας Χαλανδρίου 2-13,Δελφίνια Μεταμόρφωσης- Τρίτων Αμαρουσίου 13-5, ΑΟ Βετεράνοι- ΝΟ Αγίου Νικολάου 5-8

Η Βαθμολογία: 1. Νηρέας Χαλανδρίου 18 (6 αγ.), 2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 12 (6 αγ.), 3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 9 (6 αγ.), 5. ΑΟ Βετεράνοι 4 (7 αγ.), 5. ΑΟ Τρίτων Αμαρουσίου 4 (7 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης): ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΝΟ Τρίαινας Βούλας 2-14, ΚΟΠ Ιλισίων – Μίλων ΑΟΝΣ  7-3, Μίλων ΑΟΝΣ – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 12-3, ΑΟ Ολ. Πετρούπολης – ΚΟΠ Ιλισίων 4-14, ΝΟ Τρίαινας Βούλας – Μίλων ΑΟΝΣ 7-8, ΓΝΟ Άρης Νίκαιας – ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 6-7,ΑΟ Ολ. Πετρούπολης – ΝΟ Τρίαινας Βούλας 3-6, ΚΟΠ Ιλισίων – ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 9-2, Μίλων ΑΟΝΣ – ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 11-5, ΝΟ Τρίαινας Βούλας – ΚΟΠ Ιλισίων 7-10

Η Βαθμολογία: 1. ΚΟΠ Ιλισίων 12 (4 αγ.), 2. Μίλων ΑΟΝΣ 9 (4 αγ.), 3. ΝΟ Τρίαινας Βούλας 6 (4 αγ.), 4. ΑΟ Ολ. Πετρούπολης 3 (4 αγ.), 5. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 0 (4 αγ.)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): ΝΟ Ναυπλίου – ΑΟ Καστέλλας 8-8, ΝΟ Καλαμάτας – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Ναυπλίου 13-10, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 3-4, ΑΟ Καστέλλας – ΑΕ Χαϊδαρίου 6-11, ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Πάτρας 8-9,Νηρέας Πάτρας – ΑΟ Καστέλλας 9-4, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 7-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Πάτρας 8-5, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Καλαμάτας 7-9

Η Βαθμολογία: 1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12 (4 αγ.), 2. ΝΟ Καλαμάτας 9 (4 αγ.), 3. Νηρέας Πάτρας 6 (4 αγ.), 4. ΝΟ Ναυπλίου 1 (4 αγ.), 5. ΑΟ Καστέλλας 1 (4 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΧΑΝΘ – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 16-4, ΠΕΚΕΒ – ΑΠΣ Οξυγόνο 10-10, ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΠΕΚΕΒ 17-6, ΝΟ Καβάλας – ΧΑΝΘ 6-24, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 17-6, ΠΕΚΕΒ – ΝΟ Καβάλας 17-7,ΧΑΝΘ – ΠΕΚΕΒ 11-8, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-12, ΜΓΣ Πανσερραϊκός –  ΝΟ Καβάλας 1-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΧΑΝΘ 9-12

Η Βαθμολογία: 1. ΧΑΝΘ 12 (4 αγ.), 2. ΠΕΚΕΒ 7 (4 αγ.), 3. ΑΠΣ Οξυγόνο 7 (4 αγ.), 4. ΝΟ Καβάλας 3 (4 αγ.), 5. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 0 (4 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας): ΟΥΚ Βόλου – ΓΣ Νηρέας Λαμίας 16-7, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΝΕ Λαμίας 14-8, ΝΕ Λαμίας  – ΟΥΚ Βόλου 5-14, Νίκη Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ 12-11, ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λαμίας 13-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-8,Νίκη Βόλου – ΓΣ Νηρέας Λαμίας 14-6, ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 7-21, ΝΕ Λαμίας – Νίκη Βόλου 3-12, ΓΣ Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑ/ΝΑΒ 9-15

Η Βαθμολογία: 1. ΟΥΚ Βόλου 10 (4 αγ.), 2. Νίκη Βόλου 10 (4 αγ.), 3. ΟΕΑ/ΝΑΒ 6 (4 αγ.), 4. Νηρέας Λαμίας 3 (4 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας 0 (4 αγ.)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΓΥΡΟΥ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ανοίγει αύριο Παρασκευή 25/3 η αυλαία των αγώνων του Α’ Γύρου της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών με αγώνες και στους πέντε (5) Ομίλους. Ο Α’ γύρος θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 27/3.

Αναλυτικά οι πέντε Όμιλοι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Αμαρουσίου, Γέρακα): ΝΟ Αγ. Νικολάου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Βετεράνοι, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης): Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαιανα Βούλας, Μίλων.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): Νηρέας Πάτρας, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ, ΠΕΚΕΒ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου): Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας.

Μετά το τέλος των δύο γύρων της Α’ φάσης (ο Β’ γύρος θα γίνει 6-8/5), οι τρεις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται για τη Β’ φάση (24-26/6). Η Τελική φάση θα γίνει 22-24/7.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ       

ΩΡΑ: 20:30                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ   ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 20:30                ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                             ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                       ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

ΩΡΑ: 15:00                            ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΔΡΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                       ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ               ΑΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ  

ΩΡΑ: 18:30                ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ          

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ               ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ             ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ                               ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

           

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΑΟ ΟΛ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ                               ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ                         ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                          ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΑΣ                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΧΑΝΘ                                               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΠΕΚΕΒ                                             ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                 ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΧΑΝΘ                                                            ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                    ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        25/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             26/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             27/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:00    ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (20/3) το βράδυ οι αγώνες της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και αναδείχθηκαν οι 24 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στη Γ’ φάση της διοργάνωσης (8-10/4).

Είναι οι: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών και ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Β’ φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Εθνικός Πειραιά – Άλμα Κλαμπ 18-5, ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 3-11, Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 11-5, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 10-6, Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός 5-19, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 4-13, Πανιώνιος – Άλμα Κλαμπ 7-4, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 8-8, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 5-6, Άλμα Κλαμπ – ΓΣ Περιστερίου 2-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 12
  2. Παναθηναϊκός 9
  3. ΓΣ Περιστερίου 4 (ήττα 10-6 από τον 1ο Πανιώνιο)

…………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 4 (ήττα 13-4 από τον 1ο Πανιώνιο)
  2. Άλμα Κλαμπ 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-14, Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

…………………………………..

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 1
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ιλίσιο, Αλίμου):

Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 5-11, ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 5-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-14, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-15, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 10-2, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 8-4, ΝΟ Χίου – Νηρέας Γέρακα 17-8, ΝΟ Καλαμακίου – Ηλυσιακός 12-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 8-14, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Καλαμακίου 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 12
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  3. ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………..

  1. Νηρέας Γέρακα 3
  2. Ηλυσιακός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-4, ΟΦΗ – Ολυμπιακός 3-15, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 5-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-5, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 6-6, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

Ολυμπιακός 9

ΝΟ Χανίων 4

ΝΟ Ρεθύμνου 2

…………………………

ΟΦΗ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Καβάλας 10-6, ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 10-7, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 5-9, ΝΕ Λαμίας – ΠΑΣ Φοίβος 11-20, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 7-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λαμίας 13-6, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Καβάλας 10-12, ΠΑΣ Φοίβος – ΚΕ Κοζάνης 15-7, Πανσερραϊκός – ΝΕ λαμίας 11-3, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. ΚΕ Κοζάνης 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………

  1. Πανσερραϊκός 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 37-2, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 14-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 1-22, ΑΣ Απόλλο – Πύρρος Ιωανννίνων 4-10, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 23-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 6
  3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 2-23, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 4-11, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-4, Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 11-8, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 2-7, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 0-19, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 2-7, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-3, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 13-6, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 12
  2. ΝΟ Λάρισας 6 (11-8 μεταξύ των τριών ισοβαθμησάντων)
  3. Νίκη Βόλου 6 (14-15 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………..

  1. Νηρέας Λαμίας 6 (13-15 μεταξύ των τριών)
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Ιωνικός – ΝΟ Πατρών 5-20, ΝΕ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 6-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-10, Παλαιό Φάληρο – ΝΕ Πατρών 16-1, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 22-2, Ιωνικός – Παλαιό Φάληρο 1-16, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 9-7, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Πατρών 16-7, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 9-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 14-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

……………………………..

  1. Ιωνικός 3
  2. ΑΟ Πετρούπολης 0

Η Γ’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 8-10/4. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 30/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε οκτώ (8) συνολικά Ομίλους και με τη συμμετοχή 39 ομάδων, διεξάγεται από αύριο (18/3) έως και την Κυριακή (20/3) η Β’ προκριματική φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης):Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Χαϊδαρίου):ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ.Γέρακα):ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  4. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός
  5. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο):ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός
  6. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ.Ποσειδώνιο):Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης
  7. Όμιλος Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας):Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Πατρών, ΑΟ Πετρούπολης

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠ                                  ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                

ΩΡΑ: 21:30                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 10:30                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:00                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 10:00                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

               

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                      ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

               

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 13:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 14:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                              ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:00          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:30                          ΟΦΗ                                                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 12:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                          ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 21:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 22:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 10:00                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    ΑΣ ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 20:00                          ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                       ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 12:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     

ΩΡΑ: 20:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 10:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 08:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 15:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 16:30                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (24/2) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Β’ προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (18-20 Μαρτίου).

Α’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Όμιλος Βόλου: Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Όμιλος Πατρών: Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης

Στην Γ’ προκριματική φάση (8-10 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 24 ομάδες (3 από κάθε Όμιλο).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΑΣΤΕΡΙΩΝ 1-7 ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2016,ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με απόλυτη οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία ολοκληρώθηκε το Σάββατο το βράδυ στο Εθνικό κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης η Ημερίδα ορίων για Αστέρια 1-7, με τη συμμετοχή 132 αθλητριών από 11 σωματεία.

Οι τρεις πρώτες σε κάθε Αστέρι ήταν:

ΑΣΤΕΡΙ 1:

  1. Μαρία Τσάμη (Οδυσσσ. Θεσ.) 58,2496 β.
  2. Αναστασία Ρόπλου (ΝΕ Λάρισας) 57,7498 β.
  3. Φανή Σταθάκου (ΝΕ Λάρισας) 57,1665 β.

ΑΣΤΕΡΙ 2:

  1. Έλλη Χρονοπούλου (ΝΕ Λάρισας) 54,1996 β.
  2. Ευαγγελία Μπουρνόβα (ΝΕ Λάρισας) 51,7330 β.
  3. Δήμητρα Παπαλεξίου (ΝΟ Λάρισας) 50,1998 β.

ΑΣΤΕΡΙ 3:

  1. Ευνίκη – Βικτωρία Κατσαρκά (Ηρακλής) 47,3330 β.
  2. Ευαγγελία Σιαφλιάκη (ΑΣ Απόλλο) 47,1110 β.
  3. Ακυλίνα Φωτίου (ΑΣ Απόλλο) 45,8328 β.

ΑΣΤΕΡΙ 4:

  1. Αγγελική – Μαρία Γκουργκούλια (ΝΟ Λάρισας) 49,8645 β.
  2. Γεωργία Κατσογιάννη (ΝΟ Λάρισας) 49,3475 β.
  3. Άννα Διδασκάλου (ΑΣ Απόλλο) 48,8887 β.

ΑΣΤΕΡΙ 5:

  1. Νεφέλη Μαραθεύτη (ΝΟ Λάρισας) 53,5999 β.
  2. Αναστασία Φούκη (ΠΑΣ Γιάννενα) 52,6962 β.
  3. Σταυρούλα Γογότση (ΑΣ Απόλλο) 51,9480 β.

ΑΣΤΕΡΙ 6:

  1. Ερμιόνη Χριστοδούλου (Ηρακλής) 60,8273 β.
  2. Πασχαλίνα Κιοσσέ (Πανσερραϊκός) 59,8451 β.
  3. Ηλιάνα Πανταζή (Πανσερραϊκός) 59,4523 β.

ΑΣΤΕΡΙ 7:

  1. Δανάη Δεληγιάννη (ΝΟΒΑ) 69,9200 β.
  2. Αντιγόνη Κακιούση (Ηρακλής) 60,4618 β.
  3. Αναστασία Σαμαρά (ΝΟ Λάρισας) 54,4652 β.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΙ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (27/1) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις τριών ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, καθώς και της Β’ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

ΝΕΑΝΙΔΕΣ, Α ’Φάση 11-13 Μαρτίου

Α’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ιωνικός Νίκαιας, ΟΦΗ, Εθνικός Πειραιά

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου

Δ’ Όμιλος (Λάρισα): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Λάρισας

Στην Β’ προκριματική φάση (13-15 Μαϊου) προκρίνονται συνολικά 13 ομάδες, αποκλειομένων των τελευταίων στην κατάταξη κάθε Ομίλου.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’ Φάση 15-17 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΕΛαμίας, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά

Δ’ Όμιλος: ΝΟ Χίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας

Στην Τελική φάση (1-3 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 2 πρώτες από τον Α’, Β’, Γ’ Όμιλο, οι 3 πρώτες από τον Δ’ Όμιλο και άλλη μία (1) μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων στους Ομίλους Α’ και Β’.  

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’  Φάση 1-3 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος: Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Πατρών

Δ’ Όμιλος: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΝΕ Λαμίας, Πανσερραϊκός

 Στην Τελική φάση (24-26 Ιουνίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

Β’ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ Όμιλος: ΑΟ Βετεράνοι, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαινα Βούλας, Μίλων

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου

Δ’ Όμιλος: ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΧΑΝΘ, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός

Ε’ Όμιλος: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας

Η Α’ Φάση διεξάγεται σε δύο γύρους (25-27 Μαρτίου και 6-8 Μαϊου). Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στην Β’ Φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου, ενώ οι 2 τελευταίες (σύνολο 10) μετέχουν πλέον στους 2 Ομίλους Καθόδου (play out).

Από τους 3 Ομίλους Ανόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου), οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση.

Από τους 2 Ομίλους Καθόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου) οι 2 τελευταίες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, ενώ  οι υπόλοιπες 6 παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (22-24 Ιουλίου), οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΑΣΤΕΡΙΩΝ 1-7 ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ,19-20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΣΕΡΡΕΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθη το Σαββατοκύριακο στις Σέρρες η Hμερίδα Αστεριών 1-7 της Συγχρονισμένης κολύμβησης για τα σωματεία της Βόρειας Ελλάδας.

Τα αποτελέσματα, με τις τρεις πρώτες, σε όλα τα Αστέρια:

ΑΣΤΕΡΙ 1:

  1. Στυλιανή Λιούρη (Δελφίνια Πτολεμαϊδας) 43,5833 β.
  2. Δήμητρα Τζούμα (Νηρέας Ιωαννίνων) 42,9165 β.
  3. Άννα Διδασκάλου (ΑΣ Απόλλο) 42,9162 β.

ΑΣΤΕΡΙ 2:

  1. Στυλιανή Λιούρη (Δελφίνια Πτολεμαϊδας) 45,8664 β.
  2. Ευαγγελία Κοκκώνη (ΑΣ Απόλλο) 45,3328 β.
  3. Δήμητρα Τζούμα (Νηρέας Ιωαννίνων) 44,9996 β.

ΑΣΤΕΡΙ 3:

  1. Δέσποινα Κουλούρη (ΑΣ Απόλλο) 45,9997 β.
  2. Χαρίκλεια Μυτάκου (Ηρακλής) 45,3885 β.
  3. Ευαγγελία Κοκκώνη (ΑΣ Απόλλο) 45,2773 β.

ΑΣΤΕΡΙ 4:

  1. Αναστασία Τολέδου (Ηρακλής) 48,1953 β.
  2. Αλεξάνδρα Καλαμαρά (Πανσερραϊκός) 47,9553 β.
  3. Θάλεια Δάμπαλη (Πανσερραϊκός) 47,5288 β.

ΑΣΤΕΡΙ 5:

  1. Θωμαϊς Θεοδωρίδου (Πανσερραϊκός) 67,9258 β.
  2. Ζωή Αγραφιώτη (Πανσερραϊκός) 66,4221 β.
  3. Αλεξάνδρα Κατσικά (Ηρακλής) 66,0222 β.

ΑΣΤΕΡΙ 6:

  1. Σοφία Τσαλούμη (Πανσερραϊκός) 72,1710 β.
  2. Αλεξία Καλαθά (Πανσερραϊκός) 69,5644 β.
  3. Δανάη Χριστίνα Αβδελά (Πανσερραϊκός) 69,4953 β.

ΑΣΤΕΡΙ 7:

  1. Δήμητρα Τσιαντή (Πανσερραϊκός) 82,7742 β.
  2. Δέσποινα Δεδούση (Πανσερραϊκός) 80,9930 β.
  3. Ιωάννα Τσιλιακούδη (Πανσερραϊκός) 78,6423 β.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πενήντα δύο (52) ομάδες μετέχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης, η κλήρωση της Α’ προκριματικής φάσης (15-17 Ιανουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδς

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου

Δεν προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) οι τελευταίες ομάδες όλων των Ομίλων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’,23-25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΕΡΡΩΝ

Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης διατήρησε τα σκήπτρα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Α’ που έγινε από την περασμένη Παρασκευή έως και την Κυριακή το απόγευμα στις Σέρρες. Τα «Σκαθάρια» κατέκτησαν τον τίτλο καθώς πρώτευσαν στη γενική βαθμολογία με 233 βαθμούς, έναντι 209 του 2ου ΝΟ Χανίων, ενώ 3ος ήταν ο Πανσερραϊκός με 196.

Οι κοπέλες του ΑΝΟΜ κατέκτησαν τα χρυσά μετάλλια στους τρεις από τους τέσσερις τελικούς της διοργάνωσης και συγκεκριμένα στο Σόλο με την Άννα – Μαρία Ταξοπούλου, στο Ντουέτο με τις Ταξοπούλου και Καμπούτση, καθώς και στο Κόμπο, ενώ στο Ομαδικό πήραν στο ασημένιο. Το χρυσό μετάλλιο στο Ομαδικό κατέκτησε ο ΝΟ Χανίων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα με τους τρεις πρώτες σε όλους τους τελικούς:

ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΟΛΟ:

  1. Άννα Μαρία Ταξοπούλου (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 78,1677 β.
  2. Βασιλική Κοφίδη (ΝΟΒΑ) 74,9611 β.
  3. Μαρία Ελένη Αρμάου (ΚΟ Ηρακλείου) 74,1622 β.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΟΜΑΔΙΚΟ:

  1. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μαρία Βοζινάκη, Ευαγγελία Γαυιωτάκη, Βιολέτα Ζουζούνη, Όλγα Κουργιαντάκη, Αριάδνη Μαλινδρέτου, Αθηνά Μαρία Μαρκουλάκη, Συλιανή Μαυρομμάτη, Νικολέτα Παπαγεωργίου, αναπλ. Ηλέκτρα Παπακωνσταντουδάκη, αναπλ. Αναστασία Παπασηφάκη) 72,5419 β.
  2. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Ελένη Κόντη, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Κατερίνα Μανάρα, Όλγα Παπασαράντη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Τζουμάκα Θοεδοσία, αναπλ. Ειρήνη Γιαννούλου, αναπλ. Δανάη Σακέλη) 72,5168 β.
  3. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δανάη Χριστίνα Αβδελά, Δέσποινα Δεδούση, Αλεξία Καλαθά, Γαλήνη Μαντέλα, Μαρία Ελένη Ταλουμτζή, Σφία Τσαλούμη, Δήμητρα Τσιάντη, Ιωάννα Τσιλιακούδη) 70,9766 β.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΟΜΠΟ:

  1. ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ (Γεωργία Βασιλοπούλου, Ηλιάνα Καμπούτση, Ελένη Κόντη, Αλεξάνδρα Κουτρομάνου, Ελένη Λιντζεράκου, Κατερίνα Μανάρα, Όλγα Παπασαράντη, Δανάη Σακέλη, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Θεοδοσία Τζουμάκα, αναπλ. Ειρήνη Γιαννούλου) 75,700 β.
  2. ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Μαρία Βοζινάκη, Ευαγγελία Γαυιωτάκη, Βιολέτα Ζουζούνη, Όλγα Κουργιαντάκη, Αριάδνη Μαλινδρέτου, Αθηνά Μαρία Μαρκουλάκη, Στυλιανή Μαυρομμάτη, Νικολέτα Παπαγεωργίου, Ηλέκτρα Παπαδοκωνσταντάκη, Αναστασία Παπασηφάκη, αναπλ. Ρούσσα Μαραγκάκη, αναπλ. Ανδριάνα Μαρία Φανδριδάκη) 74,4333 β.
  3. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δανάη Χριστίνα Αβδελά, Δέσποινα Δεδούση, Αλεξία Καλαθά, Πασχαλίνα Κιοσέ, Γαλήνη Μαντέλα, Μαρία Ελένη Ταλουμτζή, Σοφία Τσαλούμη, Δήμητρα Τσιάντη, Ιωάννα Τσιλιακούδη, Ηλιάνα Πανταζή) 73,8667 β.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΝΤΟΥΕΤΟ:

  1. Ηλιάνα Καμπούτση – Άννα Μαρία Ταξοπούλου – αναπλ. Ελένη Κόντη (ΑΝΟ Μεταμόρφωσης) 75,700 β.
  2. Δέσποινα Δεδούση – Δήμητρα Τσιάντη – αναπλ. Γαλήνη Μαντέλα (Πανσερραϊκός) 74,4333 β.
  3. Μαρία Ελένη Αρμάου – Ειρήνη Καββάλου (ΚΟ Ηρακλείου) 73,8667 β.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 233 β.
  2. ΝΟ Χανίων 209
  3. Πανσερραϊκός 196
  4. ΚΟ Ηρακλείου 176
  5. ΝΟ Βουλιαγμένης 91
  6. ΑΝΟ Αργυρούπολης 49
  7. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 36
  8. ΝΟΒΑ 22
  9. Ηρακλής 8
  10. Αρίων Γλυφάδας 0

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Ο ΑΣ Απόλλο πρώτευσε στον Α’ Όμιλο, με δεύτερο τον ΝΟ Χανίων, ενώ στον Β’ Όμιλο είχαμε την πρωτιά του Πανιωνίου, με δεύτερο τον ΓΣ Ηλιούπολης.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες των δύο ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΑΣ Απόλλο – ΟΦΗ 24-7, ΝΟ Χανίων – ΟΕΑΝΑΒ 13-6,ΑΣ Απόλλο – ΟΕΑΝΑΒ 23-6, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 12-5, ΝΟ Χανίων – ΑΣ Απόλλο 5-15, ΟΦΗ – ΟΕΑΝΑΒ 7-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 9
  2. ΝΟ Χανίων 6

………………………………………

  1. ΟΦΗ 1
  2. ΟΕΑΝΑΒ 1

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΓΣ Ηλιούπολης – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός, που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 19-3,ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 9-4, Πανιώνιος – ΓΣ Ηλιούπολης 7-4.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Πανιώνιος 6
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 3

……………………………………..

  1. ΓΣ Περιστερίου 0

*** Ο Πανσερραϊκός δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.

Ο ΑΣ Απόλλο, που κατέκτησε και τον τίτλο του πρωταθλητή, και ο φιναλίστ Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που πήραν την άνοδο για την Α2 Εθνική κατηγορία Γυναικών με την ολοκλήρωση, απόψε, των αγώνων της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών.

Στον μεταξύ τους απογευματινό μεγάλο τελικό της διοργάνωσης ο ΑΣ Απόλλο επιβλήθηκε του Πανιωνίου με 18-10 και κατέκτησε το πρωτάθλημα της Β’.

Ο ΑΣ Απόλλο είχε νικήσει στον πρώτο πρωϊνό ημιτελικό τον ΓΣ Ηλιούπολης με 14-9 και ο Πανιώνιος τον ΝΟ Χανίων με 11-10 και με αυτές τις νίκες τους εξασφάλισαν την άνοδο και την είσοδο στον μεγάλο τελικό.

Την 3η θέση στην τελική κατάταξη πήρε ο ΓΣ Ηλιούπολης που νίκησε τον ΝΟ Χανίων στον μικρό τελικό με 13-6. Την 5η θέση κατέκτησε ο ΓΣ Περιστερίου που νίκησε στον σχετικό αγώνα κατάταξης τον ΟΦΗ με 14-9.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (31/7-2/8), ολοκληρώνονται τα πρωταθλήματα όλων των Κατηγοριών για την περίοδο 2014-15.

Ο ετήσιος αγωνιστικός προγραμματισμός θα ολοκληρωθεί και στις υποδομές, τον προσεχή Οκτώβρη με την Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι κορασίδων.

Οι δύο Όμιλοι στην Β’ Γυναικών, με τους αγώνες να διεξάγονται στο Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης:

Α’: ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Β’: ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, Πανσερραϊκός, ΓΣ Περιστερίου

Οι δύο (2) πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            31/7/15

ΩΡΑ: 17:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                  ΟΦΗ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ :09:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ  

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 18:00                ΟΦΗ                                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ                             

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            31/7/15

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                           ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ: 11:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                            ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 1/8/15

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΓΣ                                 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 20:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ             

 

ΤΕΛΙΚΗ   ΦΑΣΗ   ΧΙΑΣΤΗ   ΑΓΩΝΕΣ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ     2/8/15    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ            Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

ΩΡΑ: 10:00               ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ον   του  Β’ ομίλου 

ΩΡΑ: 11:00               ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ον   του  Α’ ομίλου 

ΩΡΑ: 12:00                ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ον   του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)

 

ΩΡΑ:  17:00   ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                      

ΩΡΑ: 18:00               ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ      

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Τελικών φάσεων των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών.

Β’ ΑΝΔΡΩΝ (24-26 Ιουλίου, Δημοτικό κολυμβητήριο Περιστερίου)

1.Ποσειδών Ιλισίων, 2.Ηρακλής, 3.ΓΣ Περιστερίου, 4. ΝΟ Λάρισας, 5. ΑΣ Απόλλο, 6. Απόλλων Σμύρνης

Οι αγωνιστικές:

1η 1-6, 3-4, 2-5

2η 6-4, 5-3, 1-2

3η 4-5, 2-6, 3-1

4η 6-5, 1-4, 2-3

5η 5-1, 4-2, 3-6

Στην Α2 Ανδρών ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου, Αθήνα)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, Πανσερραϊκός, ΓΣ Περιστερίου

Οι αγωνιστικές:

1η 1-3, 2-4

2η 1-4, 2-3

3η 2-1, 3-4

Οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Γυναικών.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Ο ιστορικός Άρης Θεσσαλονίκης υποβιβάστηκε στην τελευταία κατηγορία των Ανδρών της υδατοσφαίρισης, την Γ’ Εθνική, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των Ομίλων Καθόδου (πλέι άουτ) της Β΄φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και συγκεκριμένα επειδή βρέθηκε στην τελευταία θέση του Ομίλου Θεσσαλονίκης των πλέι άουτ.

Από τον Όμιλο Αττικής των πλέι άουτ υποβιβάστηκε ο ΟΠΑΘΑ, παρά το γεγονός ότι εκκρεμεί ο τελευταίος του αγώνας κόντρα στην ΑΕ Χαϊδαρίου (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), διότι ακόμα κι αν τον κερδίσει μένει στην τελευταία θέση καθώς δεν ευνοείται στην ισοβαθμία με τον ΑΟ Βετεράνοι. Θυμίζουμε ότι στη Γ’ Εθνική έχουν υποβιβαστεί ήδη, επειδή αποχώρησαν από το πρωτάθλημα της Β’, και οι Ναυσίθοος και ΝΟ Αργοστολίου.

Οι έξι ομάδες, εξάλλου, που πήραν την πρόκριση για την Τελική φάση Ανόδου (φάιναλ σιξ, 24-26/7) και οι οποίες θα παλέψουν για την Άνοδο στην Α2 Ανδρών -μετά την ολοκλήρωση των αγώνων των τριών ομίλων Ανόδου της Β’ φάσης (πλέι οφ)- είναι οι: Απόλλων Σμύρνης, ΓΣ Περιστερίου (από τον Όμιλο Αττικής), ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΝΟ Λάρισας, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Όμιλο Λάρισας).

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους Ομίλους Ανόδου και Καθόδου:

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΟΦ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΟ Καστέλλας- Απόλλων Σμύρνης 7-17, ΓΣ Περιστερίου- Νηρέας Χαλανδρίου 7-4,Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Καστέλλας 16-7, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΓΣ Περιστερίου 3-17, Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 12-3, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Αγ. Νικολάου 11-9,ΝΟ Αγ. Νικολάου – Απόλλων Σμύρνης 1-17, ΓΣ Περιστερίου – ΑΟ Καστέλλας 13-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2, Απόλλων Σμύρνης – ΓΣ Περιστερίου 7-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Απόλλων Σμύρνης 12
  2. ΓΣ Περιστερίου 9

……………………………………………..

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  2. ΑΟ Καστέλλας 3
  3. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ποσειδώνιο): Πανσερραϊκός- ΧΑΝΘ 17-13, ΑΣ Απόλλο- Ηρακλής 11-8,Ηρακλής – Πανσερραϊκός 20-10, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΣ Απόλλο 2-18, ΧΑΝΘ – Ηρακλής 4-18, Πανσερραϊκός – ΟΕΑΝΑΒ 10-17,ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 13-8, ΑΣ Απόλλο – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και τους αφαιρείται ένας βαθμός).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 12
  2. Ηρακλής 9

……………………………………………..

  1. ΟΕΑΝΑΒ 6
  2. Πανσερραϊκός 2
  3. ΧΑΝΘ 0

*** Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας- ΝΟ Ναυπλίου 5-0 α.α (δε κατέβηκε να αγωνιστεί η ομάδα του ΝΟ Ναυπλίου), Νηρέας Πατρών- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 8-10,Νηρέας Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 8-10, ΝΟ Λάρισας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 5-4, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Πατρών 14-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Ναυπλίου 12-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 9
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6

…………………………………………..

  1. ΝΟ Ναυπλίου 2
  2. Νηρέας Πατρών 0

*** Ο ΝΟ Ναυπλίου έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΘΟΔΟΥ (ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ):

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Βετεράνοι 6-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Πετρούπολης 10-6,ΟΠΑΘΑ – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Βετεράνοι 10-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ (δεν έγινε επειδή δεν υπήρξε γιατρός), ΑΟ Βετεράνοι – ΑΟ Πετρούπολης 8-10.

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 6 (2 αγ.)
  2. ΑΟ Πετρούπολης 6 (3 αγ.)
  3. ΑΟ Βετεράνοι 3 (3 αγ.)

………………………………………………..

  1. ΟΠΑΘΑ 0 (2 αγ.)

*** Εκκρεμεί ο αγώνας ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΠΑΘΑ.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Άρης 8-8, ΝΟ Καβάλας – Νίκη Βόλου 10-17,ΑΠΣ Οξυγόνο – Νίκη Βόλου 5-13, ΝΟ Καβάλας – Άρης 9-7, ΝΟ Καβάλας – ΑΠΣ Οξυγόνο 6-15, Άρης – Νίκη Βόλου 11-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Νίκη Βόλου 9
  2. ΑΠΣ Οξυγόνο 4
  3. ΝΟ Καβάλας 3

………………………………………………

  1. Άρης 1

Συμπληρώθηκε η 8άδα των ομάδων που προκρίθηκαν στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων απόψε, στο κολυμβητήριο Περιστερίου, για τον όμιλο Αττικής απ’ όπου προκρίθηκαν οι ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου.

Οι οκτώ ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση (31 Ιουλίου- 2 Αυγούστου) είναι οι: ΑΣ Απόλλο, Πανσερραϊκός, ΟΕΑΝΑ Βόλου (Όμιλος Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ (Όμιλος Κρήτης) και ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (Όμιλος Αττικής).

Τα σημερινά αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Πανιώνιος- ΓΣ Περιστερίου 16-7, ΓΣ Ηλιούπολης- ΝΟ Πατρών  10-8,Πανιώνιος- ΝΟ Πατρών 13-8, ΓΣ Ηλιούπολης- ΓΣ Περιστερίου 13-5, ΓΣ Περιστερίου- ΝΟ Πατρών 7-5, ΓΣ Ηλιούπολης- Πανιώνιος 12-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Πανιώνιος 6
  3. ΓΣ Περιστερίου 3

…………………………………………..

  1. ΝΟ Πατρών 0