Ετικέτα: Πλιτς Πλατς

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Ο Παναθηναϊκός και ο Πανιώνιος είναι οι δύο ομάδες που συμπληρώνουν τη δεκάδα της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, καθώς αυτές είναι που προκρίθηκαν από τον Γ’ Όμιλο Αττικής της Γ’ φάσης της διοργάνωσης, οι αγώνες των οποίων ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (10/7) το βράδυ στα κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης και Γέρακα.
Έτσι η κλήρωση της Τελικής φάσης (14-17/7) διαμορφώνεται ως εξής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χανίων, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Πατρών.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, ΑΣ Απόλλο.
Τα αποτελέσματα:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 12-3, Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 13-7,ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 10-5, Ιωνικός – ΝΟ Χανίων 4-20, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 4-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 10-8,ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 19-4, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χανίων 8-10, Ιωνικός – ΝΟ Χίου 2-23, ΓΣ Περιστερίου – Παλαιό Φάληρο 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 12

2. ΝΟ Χίου 9

…………………

3. Παλαιό Φάληρο 6

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. Ιωνικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πεπανός, Γέρακα):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-8, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 26-6,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-17, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Πατρών 1-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 25-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πλιτς Πλατς 14-4,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, ΝΟ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 17-5, ΝΕ Πατρών – Πλιτς Πλατς 5-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών 9-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΝΟ Πατρών 9

…………………

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4. Πλιτς Πλατς 3

5. ΝΕ Πατρών 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα):
ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 16-7,Νηρέας Γέρακα – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-6, Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-4, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 10-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – Πανιώνιος 2-7,Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 3-2, Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-3, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 7-6, Εθνικός Πειραιά – Παναθηναϊκός 6-16.

Η Τελική Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 10

2. Πανιώνιος 7

………………………

3. Εθνικός 6

4. Νηρέας Γέρακα 6

5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Πανσερραϊκός – ΑΣ Απόλλο 4-12, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 21-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 2-22, ΑΣ Απόλλο – ΕΑΤΕΚ 18-5, Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-6,Εθνικός – Αλεξανδρούπολης – ΑΣ Απόλλο 4-20, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε στον συγκεκριμένο αγώνα ο Πανσερραϊκός που μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΕΑΤΕΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9-3, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΑΣ Απόλλο 9

…………………

3. Πανσερραϊκός 5

4. ΕΑΤΕΚ 3

5. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0

Σ.Σ.: Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 14-6, Νίκη Βόλου – ΝΕΛάρισας 9-8, ΚΕ Κοζάνης – Ολυμπιακός 1-19,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΕ Λάρισας 5-12, Ολυμπιακός – Νίκη Βόλου 9-5, Νηρέας Λαμίας – ΚΕ Κοζάνης 13-4, ΝΕ Λάρισας – Ολυμπιακός 7-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-7,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Ολυμπιακός 1-11, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΚΕ Κοζάνης – Νίκη Βόλου 5-12, Ολυμπιακός – Νηρέας Λαμίας 12-4, ΝΕ Λάρισας – ΚΕ Κοζάνης 14-2, Νίκη Βόλου – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 15

2. ΝΕ Λάρισας 9 (15-14 μεταξύ των τριών)

………………………….

3. Νίκη Βόλου 9 (15-15 μεταξύ των τριών)

4. Νηρέας Λαμίας 9 (12-13 μεταξύ των τριών)

5. ΚΕ Κοζάνης 3

6. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων είναι προγραμματισμένη για τις 15-17/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 11/7 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Δεκαπέντε (15) ομάδες διεκδικούν τα 10 συνολικά εισιτήρια για την Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, στους αγώνες της Γ’ Φάσης που διεξάγονται 1-3 Ιουλίου σε 5 Ομίλους.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Π. Φαλήρου, Νίκαιας, Περιστερίου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός Νίκαιας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, «Αντ. Πεπανός» Πάτρα, Γέρακα): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΕ Πατρών
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης, Γέρακα): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γερακα
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΑΣ Απόλλο, ΕΑΤΕ Κολλεγίου
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (ΕΑΚ Βόλου): ΚΕ Κοζάνης, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, Ολυμπιακός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  20.30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ:  21.30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ  ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΟ ΧΙΟΥ          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 14.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
 
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 20.00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΧΙΟΥ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 09.00    ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 10.00    ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ: 18.00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 20.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                         ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  12.30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ:  13.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:  20.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09.30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ:  10.30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ:  19.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:  19:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   09:00  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ:   10:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ:   19:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   10.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:   11:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ       ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016
ΩΡΑ:   18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ:   19:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  20.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΕΑΤΕΚ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΑΤΕΚ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ:  11.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ:  19.00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ:  11.00 ΠΑΟΚ ΑΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17.00 ΕΑΤΕΚ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ
ΩΡΑ:  18.00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΠΑΟΚ ΑΣ
 
 
 
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 01/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ:  11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 02/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
 
4η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ:  10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ:  11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
5η  αγωνιστική Κυριακή 03/07/2016
ΩΡΑ:  17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ:  18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ:  19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, την Κυριακή (12/6) το βράδυ, έγιναν γνωστές και οι 26 ομάδες που προκρίνονται στη Γ’ φάση (1-3/7 και 8-10/7) της διοργάνωσης.

Είναι: οι Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής) Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Ε’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον ΣΤ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΑΣ Απόλλο, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς (από τον Όμιλο Κρήτης).

Να σημειώσουμε ότι από αυτήν τη φάση στην Γ’ ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 3-9, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Γέρακα 6-9,Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 7-0.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 6
  2. Νηρέας Γέρακα 3

……………………

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Παναθηναϊκός – Ηλυσιακός 16-3,Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 7-3, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 3-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παναθηναϊκός 6
  2. Εθνικός Πειραιά 3

…………………..

  1. Ηλυσιακός 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-0 χωρίς αγώνα (ο αγώνας δεν έγινε επειδή τα Δελφίνια κατέβηκαν με μόνο πέντε παίκτες και μηδενίζονται στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ενώ του αφαιρείται ένας βαθμός), Παλαιό Φάληρο – Ιωνικός 12-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 5-17

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 6
  2. Ιωνικός 3

………………………….

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης -1

Σ.Σ.: Τα Δελφίνια Μεταμόρφωσης έχουν έναν μηδενισμό και τους αφαιρείται ένας (-1) βαθμός.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 14-8, ΝΟ Χίου – Μίλων 17-5,ΓΣ Περιστερίου – Μίλων 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. ΓΣ Περιστερίου 1

……………………

  1. Μίλων 1

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-5,Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 13-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΕ Κερατσινίου 16-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 6
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………..

  1. ΑΕ Κερατσινίου 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

………………………….

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλίσίων 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 23-1, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 29-0, Πανσερραϊκός – ΕΑΤΕΚ 10-4,Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 3-23, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 15-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πανσερραϊκός 6
  3. ΕΑΤΕΚ 3

…………………..

  1. Ηρακλής 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 27-4, ΑΣ Απόλλο Εθνικός Αλεξανδρούπολης 29-2, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ Απόλλο 6
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 6-4,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-5, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 10-10, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 10-12, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. Νίκη Βόλου 4
  3. ΝΕ Λάρισας 4

…………………….

  1. ΟΥΚ Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-8, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-6,ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 23-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………….

  1. ΝΟ Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-2,ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 8-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 6
  2. Δελφίνια Πτολεμαίδας 3

……………………..

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 16-4, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατας 9-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 5-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. Πλιτς Πλατς 1

…………………….

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 1

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 1-3/7 και 8-10/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει τη Δευτέρα 13/6 στις 11.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ
 
  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ  
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ     ΑΟ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ      5. Ε ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ     6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ
 
ΝΟ ΧΙΟΥ     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ     ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ
  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ       8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ     9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ  
 
ΠΑΟΚ      ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ      ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ      ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΕΑΤΕΚ      ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ     ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜ.  ΠΑΤΡΑΣ      11.  ΟΜ.  ΠΤΟΛ/ΔΑΣ      12. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ
 
ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ     ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 14:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 16:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
 
 
  1. Γ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
 
 
  1. Δ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή  12/06/2016
ΩΡΑ: 13:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ
 
 
  1. Ε  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 
 
  1. ΣΤ  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.
  1. Α  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  ΕΑΤΕΚ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΠΑΟΚ  
ΩΡΑ: 11:00 ΕΑΤΕΚ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
 
 
  1. Β  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
 
 
  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο  11/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
 
 
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
 
1η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
2η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
3η  αγωνιστική Κυριακή 12/06/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
 
  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 10/06/2016
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 11/06/2016
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  ΠΛΙΤΣ ΠΛΤΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση -την Κυριακή 15/5 το βράδυ- των αγώνων και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, έγιναν γνωστές οι 38 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (10-12/6). Σημειώνουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μόνο οι τελευταίες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός, Μίλων, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 2-15 ,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-16, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 10-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

……………………….

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Άλμα Κλαμπ 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2 ,Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άλμα Κλαμπ 14-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 2-15, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………..

4. Άλμα Κλαμπ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πετρούπολης, Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 6-14, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 14-3,ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 6-13 ,Ηλυσιακός – Ιωνικός 4-5, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Ιωνικός 6

3. Ηλυσιακός 3

………………………..

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 5-4, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-8,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 22-1, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Εθνικός Πειραιά 4-17 ,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-27, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 14-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

………………………

4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΝΟ Χίου – Ροή 24-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-4 ,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρωσης 26-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 12-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-12, Ροή – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3

……………………………..

4. Ροή 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-11, Μίλων – Ολυμπιακός 3-11 ,ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιακός 0-28, Μίλων – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-7, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χαλκίδας σε αυτό το ματς, στο οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

………………………..

4. ΝΟ Χαλκίδας -1

** Ο ΝΟ Χαλκίδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Ηρακλής 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 26-3,Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 10-7, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 22-3 ,ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 24-3, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΣ Απόλλο 9

2. Μακεδονικός 6

3. Ηρακλής 1

…………………

4. ΧΑΝΘ 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-14 ,ΝΑΣ Ημαθίας – ΕΑΤΕΚ 1-17, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 18-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 6

2. ΕΑΤΕΚ 3

……………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 10-3 ,ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

……………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 9-5,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 10-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-4, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 8-14 ,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 3-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 12

2. ΝΕ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

……………………….

5. ΝΟ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήρια Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-8 ,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-5, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

………………………….

4. Πύρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 8-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 26-3,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-11, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 15-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 21-5, Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 9-6

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Πλιτς Πλατς 3

……………………..

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 3-21, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 8-14, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΕ Πατρών 2-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-26.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

………………………

4. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 10-12/6. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ        ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΑΟ ΟΛ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ         ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΡΟΗ                                        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 9. Γ’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                   ΠΑΟΚ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                       ΕΑΤΕΚ                                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ       ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ          11.  ΟΜ.  ΚΡΗΤΗΣ                          12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ        ΟΦΗ                                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  

ΩΡΑ: 21:30                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ           

ΩΡΑ: 19:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

  1. Ε ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 15:30                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΡΟΗ

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.   

ΩΡΑ: 10:30                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΡΟΗ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                            ΡΟΗ                                        ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ        

ΩΡΑ: 21:30                ΜΥΛΩΝ                                            ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.      

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.       

ΩΡΑ: 17:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΧΑΝΘ           

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ               

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΧΑΝΘ

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΕΑΤΕΚ

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ  

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΟΦΗ

ΩΡΑ: 12:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                            ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                    ΟΦΗ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Οι τρεις Όμιλοι της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, όπως αυτοί προέκυψαν από την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΚΟΕ, είναι:

Α’ Όμιλος Αττικής: Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΝΟ Πατρών, Ηλυσιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος Αττικής: ΓΣ Ηλιούπολης, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας

Γ’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΥΚ Βόλου, Ηρακλής

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 21, 22 και 23 Ιουνίου. Στην Τελική φάση (12-14 Ιουλίου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Γ’ Όμιλο και οι 2 πρώτες ομάδες από τον Β’ Όμιλο.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ A’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Με την ολοκλήρωση των αγώνων της Α’ (προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων το περασμένο τριήμερο, αναδείχθηκαν οι 17 ομάδες που πήραν την πρόκριση για την Β’ (ημιτελική) φάση που θα γίνει 21-23 Ιουνίου.

Είναι οι: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής, ΝΟ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, Π. Φάληρο, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες των εννέα ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ(Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 24-1, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΣ Φοίβος 3-17, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 35-4, Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤΕΚ 4-9, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 1-24, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 8-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2.ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………………..

3.ΕΑΤΕΚ 3

4.Πύρρος Ιωαννίνων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άθως Χαλκιδικής – Άρης Θεσσαλονίκης 23-1, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 6-19, Αθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 12-3, Πανσερραϊκός – Άρης Θεσσαλονίκης 6-10, Πανσερραϊκός – Άθως Χαλκιδικής 4-11, Άρης Θεσσαλονίκης – Ηρακλής 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Άθως Χαλκιδικής 9

 2.Ηρακλής 6

………………………………………..

3. Άρης Θεσσαλονίκης 3

4.Πανσερραϊκός  0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Αντ. Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 30-0, ΝΟ Πατρών – ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας 26-2, ΝΕ Πατρών – Αναγέννηση Λαμίας 13-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 6

………………………………………..

2.ΝΕ Πατρών 3

3.Αναγέννηση Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 13-1, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 15-4, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 2-14, Νηρέας λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 9-16, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-8, Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 11-4, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 13-9, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 1-9, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 0-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2.ΝΟ Λάρισας 9

………………………………………..

3.Νηρέας Λαμίας 6

4.ΟΕΑΝΑΒ 3

5.Νίκη Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 5-0 χωρίς αγώνα, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων0-5  χ.α., ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 3-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 6

………………………………………

2.ΝΟ Χανίων 3

3.Πλιτς Πλατς 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Ιωνικός Νίκαιας 16-5, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 21-6, ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ιωνικός Νίκαιας 5-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΓΣ Ηλιούπολης 7

2.ΑΝΟ Γλυφάδας 7

…………………………………………..

3. Ιωνικός Νίκαιας 3

4.ΚΟ Ποσειδών 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 9-8, Ηλυσιακός – ΑΟ Πετρούπολης 6-5, Νηρέας Γέρακα – Εθνικός Πειραιά 18-5, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 18-5, Εθνικός Πειραιά – ΑΟ Πετρούπολης 5-6, Νηρέας Γέρακα – ΑΟ Πετρούπολης 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Νηρέας Γέρακα 9

2.Ηλυσιακός 6

………………………………….

3.ΑΟ Πετρούπολης 3

4.Εθνικός Πειραιά 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-11, Π. Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 15-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 5-19, ΝΟ Καλαμακίου – Π. Φάληρο 3-15, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 19-3, Πανιώνιος – ΝΟ Καλαμακίου 10-5, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-14, Π. Φάληρο – Πανιώνιος 11-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 7-17, ΝΟ Βουλιαγμένης – Π. Φάληρο 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2.ΝΟ Βουλιαγμένης 9

3.Πανιώνιος 6

…………………………………………..

4. ΝΟ Καλαμακίου 3

5. Νηρέας Χαλανδρίου 0

 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

ΝΟ Χίου – Τρίτων Αμαρουσίου 2-5, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 9-2, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 1-8, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 5-1, Τρίτων Αμαρουσίου – Ολυμπιακός 2-11, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου 14-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Παναθηναϊκός 9

2.Ολυμπιακός 6

……………………………………………

3.Τρίτων Αμαρουσίου 3

4.ΝΟ Χίου 0

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ H A’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Ξεκινάει αύριο Παρασκευή (14/6) και ολοκληρώνεται την Κυριακή (16/6),η Α’ φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

Στο πρωτάθλημα μετέχουν 36 συνολικά ομάδες, χωρισμένες σε 9 Ομίλους.

Αναλυτικά οι Όμιλοι έχουν ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο): ΠΑΟΚ, Α.Ο. Πύρος Ιωαννίνων, ΕΑΤ Ελληνικό Κολλέγιο και ΠΑΣ Φοίβος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο): Άθως Χαλκιδικής, Πανσερραϊκός, Άρης Θεσ/νίκης και Ηρακλής Θεσ/νίκης

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο «Α. Πεπανός») : ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών και Αναγέννηση Λαμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας): Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑΒ και Νίκη Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων): Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου και ΝΟ Χανίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης): ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ηλιούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων και Ιωνικός Νικαίας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα): Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακας, Εθνικός Πειραιά και ΑΟ Πετρούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης): ΝΟ Καλαμακίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης και Νηρέας Χαλανδρίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης): ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, Τρίτων Αμαρουσίου και Ολυμπιακός