Ετικέτα: ΠΟΛΥΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

ΠΟΛΥΕΘΝΕΙΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΟΤΗΤΑΣ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Σας ενημερώνουμε ότι :
1. H Πολυεθνής Συνάντηση Εφήβων-Νεανίδων, έτος γέννησης Αγόρια 1999-2000 και Κορίτσια 2000-2001, θα διεξαχθεί στην Πράγα 8-9 Απριλίου 2017.
2. Η Πολυεθνής Συνάντηση Παίδων-Κορασίδων, έτος γέννησης Αγόρια 2001-2002 και Κορίτσια 2002-2003, θα διεξαχθεί στην Αθήνα στο Κολυμβητήριο Πειραιά «Π.Καπαγέρωφ» 8-9 Απριλίου 2017.
3. Το 14ο Θερινό Φεστιβάλ Νεότητας, θα διεξαχθεί στο Gyor της Ουγγαρίας 24-29 Ιουλίου 2017. Συμμετέχουν Αγόρια γεννηθέντα το 2001-2002 και Κορίτσια γεννηθέντα το 2002-2003.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ,Δ’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ,Γ’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ,Β’ ΗΜΕΡΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ,Α’ ΗΜΕΡΑ

Πηγή:aquaplanet.gr

Α’ ΗΜΕΡΑ

Ένα χρυσό και τέσσερα ασημένια μετάλλια κατέκτησαν το πρωί οι Έλληνες κολυμβητές στην πολυεθνή συνάντηση παίδων-κορασίδων στη Λεμεσό.

Χρυσή ήταν η Έφη Ανδρικοπούλου στα 200μ. ύπτιο, ενώ τα ασημένια κατέκτησαν ο Παναγιώτης Μπολάνος στο ίδιο αγώνισμα των αγοριών, η Φωτεινή Μέτσιου και ο Απόστολος Παπαστάμος στα 400μ. μ. ατομική και η Εθνική ομάδα των κοριτσιών στα 4Χ100μ. μ. ομαδική.
Στην κατάταξη των χωρών μετά την πρώτη ενότητα, η Ελλάδα είναι δεύτερη στα κορίτσια με 43 βαθμούς πίσω από την Πολωνία (57 β.), στα αγόρια δεύτερη με 47 βαθμούς πίσω από την Ελβετία (51 β.) και στη γενική επίσης δεύτερη με 90 βαθμούς σε απόσταση μόλις τριών βαθμών από την Ελβετία.

Τα πρωινά αποτελέσματα στη Λεμεσό
100μ. ελεύθερο (Γ) Ιζαμπέλα Γιόκαρη 1:00.21 (5η)
100μ. ελεύθερο (Α) Θανάσης Ζαφειρόπουλος 53.86 (5ος)
200μ. ύπτιο (Γ) Έφη Ανδρικοπούλου 2:22.11 (1η)
200μ. ύπτιο (Α) Παναγιώτης Μπολάνος 2:06.81 (2ος),
400μ. μ. ατομική (Γ) Φωτεινή Μέτσιου 5:03.25 (2η)
400μ. μ. ατομική (Α) Απόστολος Παπαστάμος 4:35.39 (2ος)
4Χ100μ. μ. ομαδική (Γ) Εθνική ομάδα (Λουκαρέα, Αργυροπούλου, Κάλτου, Παπαγιάννη) 4:27.66 (5η)
4Χ100μ. μ. ομαδική (Α) Εθνική ομάδα (Μπολάνος, Κρανιάς, Ράπτης, Ζαφειρόπουλος) 3:54.11 (2η)

Β’ ΗΜΕΡΑ

Δύο αργυρά και ένα χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν το απόγευμα οι Έλληνες κολυμβητές στην πολυεθνή συνάντηση παίδων-κορασίδων στη Λεμεσό. Αργυρό μετάλλιο κέρδισαν οι Πάρης Ράπτης (100μ. πεταλούδα) και Σπύρος Κρανιάς (100μ. πρόσθιο) ενώ χάλκινο κατέκτησε η Φωτεινή Μέτσιου στα 400μ. ελεύθερο.

Τα απογευματινά αποτελέσματα στη Λεμεσό:

100μ. πεταλούδα (Α) Πάρης Ράπτης 56.47 (2ος)

100μ. πεταλούδα (Γ) Παρασκεύη Κάλτσου 1:05.77 (5η)

100μ. πρόσθιο (Α) Σπύρος Κρανιάς 1:05.41 (2ος)

100μ. πρόσθιο (Γ) Αγγελική Αργυροπούλου 1:16.19 (8η)

400μ. ελεύθερο (Α) Γιώργος Τζώρτζης 4:09.70 (6ος)

400μ. ελεύθερο (Γ) Φωτεινή Μέτσιου 4:28.64 (3η)

4Χ20000μ. ελεύθερο (Α) (Ζαφειρόπουλος, Μπολάνος, Παπαστάμος, Τζώρτζης) 7:58.63 (6η)

4Χ200μ. ελεύθερο (Γ) (Ανδρικοπούλου, Γκίλα, Παπαγιάννη, Γιόκαρη) 8:51.97 (6η).

Γ’ ΗΜΕΡΑ

Με τρία ακόμα μετάλλια συνεχίστηκε η ελληνική παρουσία στην πολυεθνή συνάντηση παίδων-κορασίδων στη Λεμεσό. Δύο ασημένια και ένα χάλκινο ήταν ο απολογισμός των κολυμβητών μας.

Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν ο Σάββας Θώμογλου στα 200μ. πρόσθιο και ο Παναγιώτης Μπολάνος στα 100μ. ύπτιο, ενώ χάλκινο κέρδισε επίσης στα 100μ. ύπτιο η Σταυρούλα Λουκαρέα.

Οι πρωινές επιδόσεις των Ελλήνων
800μ. ελεύθερο (Γ) Φωτεινή Μέτσιου 9:23.12 (4η)
200μ. πρόσθιο (Α) Σάββας Θώμογλου 2:24.33 (2ος)
200μ. ύπτιο (Γ) Αγγελική Μαρία Αργυροπούλου 2:43.14 (7η)
100μ. ύπτιο (Α) Παναγιώτης Μπολάνος 59.47 (2ος)
100μ. ύπτιο (Γ) Σταυρούλα Λουκαρέα 1:05.84 (3η)
1.500μ. ελεύθερο (Α) Γιώργος Τζώρτζης 16:34.91 (6ος)

Δ’ ΗΜΕΡΑ

Και στη Λεμεσό έπεσε η αυλαία της πολυεθνούς συνάντησης παίδων-κορασίδων.

Η Ελλάδα ολοκλήρcωσε την παρουσία της στην κυπριακή πόλη με άλλο ένα μετάλλιο στην τελευταία αγωνιστική ενότητα, από τον Απόστολο Παπασταμο.

Οι επιδόσεις των Ελλήνων
200μ. ελεύθερο (Γ) Γεωργία Παπαγιάννη 2:10.92 (7η)
200μ. ελεύθερο (Α) Θανάσης Ζαφειρόπουλος 1:57.51 (6ος)
200μ. πεταλούδα (Γ) Άσπα Κανελλοπουλου 2:25.48 (4η)
200μ. πεταλούδα (Α) Παναγιώτης Εμφιετζης 2:06.34 (5ος)
200μ. μ. ατομική (Γ) Ιζαμπέλα Γιόκαρη 2:31.81 (8η)
200μ. μ. ατομική (Α) Απόστολος Παπασταμος 2:09.77 (2ος)
4Χ100μ. ελεύθερο (Γ) Εθνική ομάδα (Γιόκαρη, Ανδρικοπουλου, Μετσιου, Παπαγιάννη) 4:06.55 (8ες)
4Χ100μ. ελεύθερο (Α) Ζαφειροπουλος, Κρανιάς, Ράπτης, Μπολάνος 3:40.27 (6οι)

ENTRY LISTS ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

ENTRY LISTS ΠΟΛΥΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016,2-3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016,ΛΕΜΕΣΣΟΣ-ΚΥΠΡΟΣ

ΛΕΜΕΣΟΣ (Παίδες 2000 και 2001, Κορασίδες 2001, Παγκορασίδες Α’ 2002)

Ευφημία Ανδρικοπούλου – Γκίλα (200μ ύπτιο, 4χ100μ Μ.Ομαδική, 4χ200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Ασπασία Κανελλοπούλου (200μπεταλούδα), Φωτεινή Μέτσιου (400μ Μ. Ατομική, 400μ ελεύθερο 4χ200μ ελεύθερο, 800μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), , Πάρης Ράπτης (4χ100μ Μ.Ομαδική,100μ πεταλούδα, 4χ100μ ελεύθερο), Παναγιώτης Μπολάνος (200μ ύπτιο, 4χ100μ Μ. Ομαδική, 4χ200μ ελεύθερο, 100μ ύπτιο, 4χ100μ ελεύθερο), Αγγελική Μαρία Αργυροπούλου (100μ πρόσθιο, 200μ πρόσθιο), Παρασκευή Κάλτσου (4χ100μ Μ. Ομαδική, 100μ πεταλούδα), Γεωργία Παπαγιάννη (200μ ελεύθερο, 4χ100μ Μ. Ομαδική,4χ200μ ελεύθερο 4χ100μ ελεύθερο), Σάββας Θώμογλου (200μ πρόσθιο), Σπύρος Κρανιάς (4χ100μ Μ. Ομαδική, 100μ πρόσθιο4χ100μ ελεύθερο), Ιζαμπέλα Γιόκαρη (100μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο, 200μ Μ. Ατομική,4χ100μ ελεύθερο), Θανάσης Ζαφειρόπουλος (100μ ελεύθερο, 4100Μμ.Ομαδική, 4χ200μ ελεύθερο, 200μ ελεύθερο, 4χ100μ ελεύθερο), Σταυρούλα Λουκαρέα (4χ100μ Μ. Ομαδική, 100μ ύπτιο), Απόστολος Παπαστάμος (400μ Μ. Ατομική, 4χ200μ ελεύθερο, 200μ Μ. Ατομική), Γιώργος Τζώρτζης (400μ ελεύθερο, 4χ200μ ελεύθερο, 1500μ ελεύθερο), Παναγιώτης Εμφιετζής (200μ πεταλούδα).

Μαζί τους συνοδοί προπονητές οι Χάρης Παπαγιάννης, Κώστας Τζιλιβάκης, η φυσικοθεραπεύτρια Έφη Βούλγαρη και αρχηγός αποστολής ο Αντιπρόεδρος της ΚΟΕ Γιώργος Κατσαρός.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΑΓΩΝΩΝ ΑΠΡ 2012

28-29 8ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΡΙΠΟΥ 2012,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 8ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΡΙΠΟΥ 2012

28-29 ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ,NOVI SAD-SERBIA

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

28-29 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΙ 2012,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΩΝ 2012

29 3οι ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 7-8-9 ΕΤΩΝ,ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ «Α. ΠΕΠΑΝΟΣ»  -ΠΑΤΡΑ

ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ 3ων ΑΓΩΝΩΝ ΕΠΙΛΕΚΤΩΝ 7-8-9- ΕΤΩΝ