ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

now browsing by tag

 
 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

10301497_10202595426629066_3559472831790120122_n

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα  αποτελέσματα της:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

Παναθηναϊκός -ΝΕ Πατρών 5-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- Π. Φάληρο  8-18, Π. Φάληρο- Παναθηναϊκός 25-6, ΠΑΟΚ- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-9,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός 6-3, ΠΑΟΚ – ΝΕ Πατρών 15-3, ΝΕ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-6, Π. Φάληρο – ΠΑΟΚ 17-10,ΝΕ Πατρών – Π. Φάληρο 4-9, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 3-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. ΠΑΟΚ 9

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6

4. ΝΕ Πατρών 3

5. Παναθηναϊκός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

Άρης – ΝΟ Πατρών – Ολυμπιακός 6-13, ΝΟ Βουλιαγμένης- ΝΟ Πατρών 11-3, ΝΟ Πατρών- Άρης 17-7, Ολυμπιακός- ΝΟ Βουλιαγμένης 11-12,ΝΟ Βουλιαγμένης – Άρης 17-2, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 11-5, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-7, ΝΟ Πατρών – Ολυμπιακός 18-9,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Πατρών 4-7, Άρης – Ολυμπιακός 3-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Ολυμπιακός 9

3. ΝΟ Πατρών 6

4. ΝΟ Ρεθύμνου 3

5. Άρης 0

Το Παλαιό Φάληρο και ο ΠΑΟΚ θα διεκδικήσουν το τρόπαιο του πρωταθλητή Ελλάδας στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, αύριο Κυριακή (29/6) το απόγευμα (18.00) στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο τηςΘεσσαλονίκης.

Οι Φαληριώτες, που θα επιδιώξουν να διατηρήσουν τα σκήπτρα, επιβλήθηκαν με 15-10 του Ολυμπιακού στον έναν από τους δύο αποψινούς ημιτελικούς, ενώ στον άλλον ο ΠΑΟΚ νίκησε μετά από συγκλονιστικό αγώνα τον ΝΟ Βουλιαγμένης με 11-10 και προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία του σε τελικό της συγκεκριμένης ηλικιακής κατηγορίας διεκδικώντας το πρώτο του τρόπαιο. Οι ηττημένοι θα αναμετρηθούν στον μικρό τελικό λίγο νωρίτερα.

Το Παλαιό Φάληρο παρέμεινε στο θρόνο του πρωταθλητή υδατοσφαίρισης Παίδων και επιβεβαίωσε την κυριαρχία του στην κατηγορία, καθώς κατέκτησε τον τίτλο και στη φετινή διοργάνωση (δεύτερη συνεχή χρονιά) με θριαμβευτική πορεία και νικώντας στον αποψινό μεγάλο τελικό, που έγινε στο Ποσειδώνιο τον ΠΑΟΚ με 15-10. Η Τελική φάση ολοκληρώθηκε σήμερα με απόλυτη επιτυχία στο συγκεκριμένο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης.

ΠΑΟΚ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 10-15

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-4, 1-4, 5-5, 3-2

ΠΑΟΚ (Χρυσούλα Χατζέλη): Μανθογιάννης, Αντωνιάδης, Σγουρίδης, Σαϊβανίδης, Νικολαϊδης 3, Παπαδόπουλος 1, Παπαδάκης 3, Επανωμίτης. Πετρίδης, Χατζηκαμάρης 1, Πάγκος, Μπόλκας, Κυριαφίνης, Πατσιάς 2, Χατζηχαριστός.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Γιώργος Σκανδάλης): Μαζλάνης, Βακολέτος, Παζαϊτης 2, Αλαφραγκής 4, Χάλαρης Μ., Παπαναστασίου 4, Πρωτοψάλτης 2, Βώσσος, Χάλαρης Π. 1, Κάκαρης 2, Καρύδης, Πατσούδης, Αλεξανδρίδης, Κούκας, Γωνιωτάκης.

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Κυράνης Κ.

Αλυτάρχης: Γιάννης Ελευθεριάδης

ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Την 3η θέση πήρε ο Ολυμπιακός που νίκησε στον μικρό τελικό τον ΝΟ Βουλιαγμένης με 8-7

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 8-7

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 0-1, 3-2, 3-3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σάκης Πλατανίτης): Σπηλιωτόπουλος, Γκίκας, Σκίλερης, Μακαντάνης, Φυρίκος, Δάρας Ιάσ., Μπραϊμης 1, Χονδροκούκης 3, Γαβαλάς 3, Πάτερος 1, Ρουμάνης, Πετρόπουλος, Βατίστας, Πικρίδας, Στραβάκος.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μάριος Κασδαϊδης): Βλαχοτάσιος, Παπαγεωργίου 2, Κουρουβάνης, Σκουρλής, Ρομπόπουλος 2, Φλωρόπουλος 1, Ξανθόπουλος, Γιαννουρής, Βυθούλκας 1, Γκιουρτίδης 1, Παπάζογλου, Δήμου, Τσαταλιός, Δεπόντης, Αρμπουνιώτης.

Διαιτητές: Σπανούδης, Χατζηγούλας

Αλυτάρχης: Γιάννης Ελευθεριάδης

Για θέσεις 5η-6η: ΝΟ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-5.

Για θέσεις 7η-8η: ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών 9-7.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ: 1. Παλαιό Φάληρο, 2. ΠΑΟΚ, 3. Ολυμπιακός, 4. ΝΟ Βουλιαγμένης, 5. ΝΟ Πατρών, 6. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, 7. ΝΟ Ρεθύμνου, 8. ΝΕ Πατρών, 9. Άρης, Παναθηναϊκός.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

10301497_10202595426629066_3559472831790120122_n

Πηγή:www.koe.org.gr

Ανοίγει αύριο Πέμπτη, στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, με τη συμμετοχή δέκα ομάδων, η αυλαία των αγώνων της τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, που θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 29/6 με την ανάδειξη του πρωταθλητή 2014.

Οι δύο Όμιλοι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Παλαιό Φάληρο, ΠΑΟΚ, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Πατρών, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Άρης, ΝΟ Ρεθύμνου

  1. A’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               26/6/14

ΩΡΑ:11:30                 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.         ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:12:30                 ΠΑΟΚ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               26/6/14

ΩΡΑ:18:30                 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:19:30                 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ               ΠΑΟΚ

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            27/6/14

ΩΡΑ:09:30                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:10:30                 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.         ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

4η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            27/6/14

ΩΡΑ:17:00                 ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:18:00                 ΠΑΟΚ                                                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             28/6/14

ΩΡΑ:09:30                 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:10:30                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΠΑΟΚ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                   26/6/14

ΩΡΑ:  13:40               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  14:40               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                   26/6/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  21:45               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            27/6/14

ΩΡΑ:  11:30               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            27/6/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΣ ΑΡΗΣ     

ΩΡΑ:  20:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 28/6/14

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  12:30               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ

ΣΑΒΒΑΤΟ                28/6/14                        ΚΟΛ/ΡΙΟ                   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΩΡΑ:  19:30               ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου    

ΩΡΑ:  20:30               ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου    

ΚΥΡΙΑΚΗ                 29/6/14                        ΚΟΛ/ΡΙΟ                   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΩΡΑ:  10:00               ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)  

ΩΡΑ:  11:00               ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  8’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)  

ΚΥΡΙΑΚΗ                 29/6/14                        ΚΟΛ/ΡΙΟ                   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΩΡΑ:  17:00               ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                      

ΩΡΑ:  18:00               ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ      

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΚΕΝΤΡΟΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ,8-9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1383925_721467014533350_925117076_n

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΟΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2014

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΚΕΝΤΡΟΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ,8-9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1383925_721467014533350_925117076_n

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΟΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2014

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,8-9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1383925_721467014533350_925117076_n

Σας γνωρίζουμε ότι οι Χειμερινοί αγώνες Προαγωνιστικών κατηγοριών θα πραγματοποιηθούν στις 8-9 Μαρτίου 2014 στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με τους κανονισμούς που προβλέπονται από την προκήρυξη της ΚΟΕ και σύμφωνα με το επισυναπτόμενο πρόγραμμα.

Δηλώσεις συμμετοχής έως Τρίτη 4/3/2014 ώρα 14.00 στο γραφείο της Π.Ε.Κ.Κ.Δ.Μ. (e mail: pekkdm@otenet.gr – fax: 2310 245881)

 Κόστος συμμετοχής 10€ ανά αθλητή-τρια.

 Οι δηλώσεις θα πρέπει να συνοδεύονται απαραίτητα από το απόκομμα κατάθεσης της τράπεζας.  Αριθμός Λογαριασμού Εθνική Τράπεζα 080/480901-72 Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Α’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Σάββατο ώρα 10.00

1.         50μ. Ελεύθερο           Αγόρια           9-10-11-12     

2.         50μ. Ελεύθερο           Κορίτσια        9-10-11-12     

3.         50μ. Πρόσθιο Αγόρια           9                     

4.         50μ. Πρόσθιο Κορίτσια        9                     

5.         200μ. Πρόσθιο           Αγόρια           11-12              

6.         200μ. Πρόσθιο           Κορίτσια        11-12              

7.         800μ. Ελεύθερο         Αγόρια           12                   

8.         800μ. Ελεύθερο         Κορίτσια        12    

9.         4Χ50μ. Μ.Ομαδική Αγόρια 9-10       

10.       4Χ50μ. Μ.Ομαδική Κορίτσια 9-10             

Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Σάββατο ώρα 17.00

1.         50μ. Πεταλούδα         Κορίτσια        9-10-11-12     

2.         50μ. Πεταλούδα         Αγόρια           9-10-11-12     

3.         50μ. Ύπτιο     Κορίτσια 9                

4.         50μ. Ύπτιο     Αγόρια           9                     

5.         100μ. Ελεύθερο         Κορίτσια        10-11-12                     

6.         100μ. Ελεύθερο         Αγόρια           10-11-12                     

7.         200μ,. Ύπτιο  Κορίτσια 11-12                     

8.         200μ. Ύπτιο   Αγόρια           11-12    

9.         4Χ50μ. Ελεύθερο  Αγόρια    9                                  

10.       4Χ50μ. Ελεύθερο      Κορίτσια        9          

 

11.        4Χ200μ. Ελεύθερο Κορίτσια 12                 

12.       4Χ200μ. Ελεύθερο Αγόρια   12                   

Γ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Κυριακή ώρα 09.00

1.         200μ. Ελεύθερο         Αγόρια           10-11-12                     

2.         200μ. Ελεύθερο         Κορίτσια        10-11-12                     

3.         100μ. Πρόσθιο           Αγόρια           10-11-12                     

4.         100μ. Πρόσθιο           Κορίτσια        10-11-12                     

5.         50μ. Ύπτιο     Αγόρια           10-11-12                     

6.         50μ. Ύπτιο     Κορίτσια        10-11-12                     

7.         100μ. Πεταλούδα       Αγόρια           11-12              

8.         100μ. Πεταλούδα       Κορίτσια        11-12                                

 

9.       4Χ100μ. Ελεύθερο  Αγόρια  10-11-12                     

10.       4Χ100μ.Ελεύθερο Κορίτσια            10-11-12                     

Δ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Κυριακή ώρα 16.00

1.         50μ. Πρόσθιο Κορίτσια        10-11-12                     

2.         50μ. Πρόσθιο Αγόρια           10-11-12                     

3.         400μ. Ελεύθερο         Κορίτσια        11-12              

4.         400μ. Ελεύθερο         Αγόρια           11-12              

5.         100μ. Ύπτιο   Κορίτσια        10-11-12                     

6.         100μ. Ύπτιο   Αγόρια           10-11-12                     

7.         200μ. Μ,Ατομική      Κορίτσια        10-11-12         

8.         200μ. Μ.Ατομική Αγόρια     10-11-12                     

9.         4Χ100μ. Μ.Ομαδική Κορίτσια  11-12                    

10.       4Χ100μ.Μ.Ομαδική Αγόρια                11-12                 

ΕΓΓΡΑΦΟ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΑΔΕΙΑΣ     

ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

1383523_733035640043154_1433052764_n

Πηγή:www.koe.org.gr

Στα μέσα του ερχόμενου μήνα θα διεξαχθούν οι πρώτες Ημερίδες της Τεχνικής κολύμβησης, σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Τόσο η Ημερίδα για τα σωματεία του Νότου, που διεξαχθεί στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά, όσο και η αντίστοιχη για τα σωματεία του Βορρά που θα γίνει στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο, είναι προγραμματισμένες για τις 15 Δεκεμβρίου, ημέρα Κυριακή.

Στον Πειραιά οι αγώνες αρχίζουν στις 09.15 το πρωί και στη Θεσσαλονίκη στις 12.15 το μεσημέρι.

Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές μέχρι τις 9 Δεκεμβρίου (15.00).

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

72208_10151635879872564_1720026902_n

Οι τρεις Όμιλοι της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, όπως αυτοί προέκυψαν από την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΚΟΕ, είναι:

Α’ Όμιλος Αττικής: Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΝΟ Πατρών, Ηλυσιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος Αττικής: ΓΣ Ηλιούπολης, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας

Γ’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΥΚ Βόλου, Ηρακλής

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 21, 22 και 23 Ιουνίου. Στην Τελική φάση (12-14 Ιουλίου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Γ’ Όμιλο και οι 2 πρώτες ομάδες από τον Β’ Όμιλο.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ A’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

84557507-sports

Με την ολοκλήρωση των αγώνων της Α’ (προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων το περασμένο τριήμερο, αναδείχθηκαν οι 17 ομάδες που πήραν την πρόκριση για την Β’ (ημιτελική) φάση που θα γίνει 21-23 Ιουνίου.

Είναι οι: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής, ΝΟ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, Π. Φάληρο, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες των εννέα ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ(Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 24-1, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΣ Φοίβος 3-17, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 35-4, Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤΕΚ 4-9, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 1-24, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 8-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2.ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………………..

3.ΕΑΤΕΚ 3

4.Πύρρος Ιωαννίνων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άθως Χαλκιδικής – Άρης Θεσσαλονίκης 23-1, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 6-19, Αθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 12-3, Πανσερραϊκός – Άρης Θεσσαλονίκης 6-10, Πανσερραϊκός – Άθως Χαλκιδικής 4-11, Άρης Θεσσαλονίκης – Ηρακλής 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Άθως Χαλκιδικής 9

 2.Ηρακλής 6

………………………………………..

3. Άρης Θεσσαλονίκης 3

4.Πανσερραϊκός  0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Αντ. Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 30-0, ΝΟ Πατρών – ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας 26-2, ΝΕ Πατρών – Αναγέννηση Λαμίας 13-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 6

………………………………………..

2.ΝΕ Πατρών 3

3.Αναγέννηση Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 13-1, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 15-4, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 2-14, Νηρέας λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 9-16, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-8, Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 11-4, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 13-9, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 1-9, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 0-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2.ΝΟ Λάρισας 9

………………………………………..

3.Νηρέας Λαμίας 6

4.ΟΕΑΝΑΒ 3

5.Νίκη Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 5-0 χωρίς αγώνα, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων0-5  χ.α., ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 3-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 6

………………………………………

2.ΝΟ Χανίων 3

3.Πλιτς Πλατς 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Ιωνικός Νίκαιας 16-5, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 21-6, ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ιωνικός Νίκαιας 5-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΓΣ Ηλιούπολης 7

2.ΑΝΟ Γλυφάδας 7

…………………………………………..

3. Ιωνικός Νίκαιας 3

4.ΚΟ Ποσειδών 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 9-8, Ηλυσιακός – ΑΟ Πετρούπολης 6-5, Νηρέας Γέρακα – Εθνικός Πειραιά 18-5, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 18-5, Εθνικός Πειραιά – ΑΟ Πετρούπολης 5-6, Νηρέας Γέρακα – ΑΟ Πετρούπολης 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Νηρέας Γέρακα 9

2.Ηλυσιακός 6

………………………………….

3.ΑΟ Πετρούπολης 3

4.Εθνικός Πειραιά 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-11, Π. Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 15-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 5-19, ΝΟ Καλαμακίου – Π. Φάληρο 3-15, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 19-3, Πανιώνιος – ΝΟ Καλαμακίου 10-5, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-14, Π. Φάληρο – Πανιώνιος 11-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 7-17, ΝΟ Βουλιαγμένης – Π. Φάληρο 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2.ΝΟ Βουλιαγμένης 9

3.Πανιώνιος 6

…………………………………………..

4. ΝΟ Καλαμακίου 3

5. Νηρέας Χαλανδρίου 0

 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

ΝΟ Χίου – Τρίτων Αμαρουσίου 2-5, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 9-2, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 1-8, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 5-1, Τρίτων Αμαρουσίου – Ολυμπιακός 2-11, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου 14-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Παναθηναϊκός 9

2.Ολυμπιακός 6

……………………………………………

3.Τρίτων Αμαρουσίου 3

4.ΝΟ Χίου 0

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ H A’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

O πολίστας (1986) Πεσματζόγλου

Ξεκινάει αύριο Παρασκευή (14/6) και ολοκληρώνεται την Κυριακή (16/6),η Α’ φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

Στο πρωτάθλημα μετέχουν 36 συνολικά ομάδες, χωρισμένες σε 9 Ομίλους.

Αναλυτικά οι Όμιλοι έχουν ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο): ΠΑΟΚ, Α.Ο. Πύρος Ιωαννίνων, ΕΑΤ Ελληνικό Κολλέγιο και ΠΑΣ Φοίβος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο): Άθως Χαλκιδικής, Πανσερραϊκός, Άρης Θεσ/νίκης και Ηρακλής Θεσ/νίκης

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο «Α. Πεπανός») : ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών και Αναγέννηση Λαμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας): Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑΒ και Νίκη Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων): Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου και ΝΟ Χανίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης): ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ηλιούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων και Ιωνικός Νικαίας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα): Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακας, Εθνικός Πειραιά και ΑΟ Πετρούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης): ΝΟ Καλαμακίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης και Νηρέας Χαλανδρίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης): ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, Τρίτων Αμαρουσίου και Ολυμπιακός

ΣΧΟΛΗ ΚΡΙΤΩΝ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

TEXNIKH KOLYMBHSHΣας ενημερώνουμε, ότι με αφορμή το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Ανοιχτής (OPEN) Κατηγορίας, το οποίο θα διεξαχθεί στην πόλη της Θεσσαλονίκης, στις 10, 11 και 12 Μαΐου 2013, θα πραγματοποιηθεί «Σχολή Κριτών – Χρονομετρών Τεχνικής κολύμβησης», το Σάββατο 20 και την Κυριακή 21 Απριλίου 2013.
Πιο αναλυτικά, το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Σάββατο 20 Απριλίου, ώρα 10:30 – 14:00 Θεωρητικά μαθήματα (στο Εθνικό κολυμβητήριο)
Σάββατο 20 Απριλίου, ώρα 17:00 – 19:00 Γραπτές εξετάσεις (στο Εθνικό κολυμβητήριο)
Κυριακή 21 Απριλίου , ώρα 12:00 Πρακτική εξάσκηση (στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο, κατά τη διεξαγωγή της ημερίδας ορίων )
Η συμμετοχή στη σχολή η οποία τελεί υπό την εποπτεία της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος και της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού είναι δωρεάν. Στους συμμετέχοντες οι οποίοι θα παρακολουθήσουν επιτυχώς, θα απονεμηθεί σχετικός τίτλος αναγνωρισμένος από την ΚΟΕ.
Για πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να επικοινωνείτε με τον
κ. Καλαϊτζογλίδη Γιάννη στο τηλ 6973 939898 και τον κ. Σαλονικίδη Παναγιώτη στο τηλ 6977 205297.