ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ

now browsing by tag

 
 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

1230189_m15

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

WaterPolo1-150x150

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2015

cartoon_polo_01 001

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (8/4)στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της Τελικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης η οποία και θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο) από 23 έως 26 Απριλίου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΠΑΟΚ, ΝΟ Χίου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΑΣ Απόλλο, ΑΝΟ Γλυφάδας

Μετά την οριστικοποίηση των ημερομηνιών τέλεσης του Εφηβικού πρωταθλήματος, μετατίθεται η 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α1 Ανδρών,  για τις 29 αντί 25 Απριλίου.

Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΤΗΣ Κ.Ο.Ε. ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ 2015

olympiako_kolymbitirio

Η παράταση που δόθηκε, από τον Υφυπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού, για την ισχύ της Άδειας Καταλληλότητας και Λειτουργίας των κολυμβητηρίων με προσωρινή άδεια λειτουργίας, λήγει στις 8 Φεβρουαρίου 2015.

Αυτό έχει σαν συνέπεια να υπάρχει στην Αττική μόνο ένα κολυμβητήριο με άδεια, αυτό της Ν. Σμύρνης.

Με παρέμβασή μας προς τον κ. Υφυπουργό, ζητήσαμε την παράταση της ισχύος της παραπάνω προθεσμίας.  Παρά την θετική αντιμετώπιση του θέματος από αυτόν, δυστυχώς η απόφαση αυτή δεν υπογράφηκε έγκαιρα με αποτέλεσμα να υφίσταται αυτό το πρόβλημα.

Αυτή τη στιγμή ευρίσκεται σε εξέλιξη επιθεώρηση, από την Επιτροπή, της οποίας ένα από τα μέλη της είναι εκπρόσωπος της ΚΟΕ, που συγκροτήθηκε από τη ΓΓΑ, του ΕΑΚ Αγ. Κοσμά (στο οποίο διοικητικά υπάγεται και το κολυμβητήριο του Πειραιά ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ).

προκειμένου να διαπιστωθεί αν το συγκεκριμένο κολυμβητήριο εκπληρώνει τις προυποθέσεις προκειμένου να χαρακτηρισθεί κατάλληλο για λειτουργία.

Σύμφωνα με πληροφορίες που έχουμε από την Επιτροπή, στο κολυμβητήριο Καπαγέρωφ έχουν γίνει οι απαραίτητες βελτιώσεις που είχαν επισημανθεί από προηγούμενες επιθεωρήσεις, υπάρχουν μάλιστα και σχετικά έγγραφα που το αποδεικνύουν, με αποτέλεσμα η επιθεώρηση αυτού, που έχει προγραμματισθεί για την Τετάρτη 4/2/15 να είναι σχεδόν τυπικού χαρακτήρα με πιθανότητα, σε ποσοστό πάνω από 95%, να είναι θετική η εισήγηση για χορήγηση άδειας της επιτροπής προς τη ΓΓΑ.

Λόγω του ότι, από το πέρας της επιθεώρησης και της υποβολής της σχετικής εισήγησης της επιτροπής στη ΓΓΑ θα μεσολαβήσει κάποιο χρονικό διάστημα μέχρι την έκδοση της απόφασης για τη χορήγηση της άδειας καταλληλότητας (τη σχετική απόφαση υπογράφει ο Γεν. Γραμματέας Αθλητισμού, που μέχρι σήμερα δεν έχει τοποθετηθεί) και επειδή το χρονικό διάστημα που απομένει μέχρι την έναρξη των Χειμερινών πρωταθλημάτων Ν. Ελλάδας είναι πολύ μικρό, σας γνωρίζουμε ότι όλοι οι αγώνες αυτοί θα διεξαχθούν στο Κολυμβητήριο του Πειραιά.

Εάν παρά ελπίδα δεν χορηγηθεί άδεια στο πιο πάνω κολυμβητήριο, τότε οι Χειμερινοί Αγώνες Παμπαίδων-Παγκορασίδων ΑΒ θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο του Πειραιά, αυτοί των Παίδων-

–  2  –

 

Κορασίδων, Εφήβων-Νεανίδων στο κολυμβητήριο της Ν. Σμύρνης και των Ανδρών-Γυναικών στο κολυμβητήριο της Ν. Ιωνίας Βόλου.

 

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΒ  Ν. ΕΛΛΑΔΑΣ στις πιο κάτω ημερομηνίες και ώρες

6/2                   ώρα     17.00

7/2                   ώρα     09.00 &

18.30 (λόγω διεξαγωγής αγώνα       υδατοσσφαίρισης ΟΣΦΠ-ΠΑΟ, τον οποίο θα μεταδώσει η ΝΟVΑ και δεν ήταν δυνατή η αλλαγή της ώρας.  Προθέρμανση μετά τις 17.00).

     8/2              ώρα     09.00 & 16.00

 

  1. ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν. ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ

13/2                 ώρα     17.00

14/2                 ώρα     09.00 & 17.00

15/2                 ώρα     09.00 & 16.00

 

  1. ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Β. ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΒ, ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο στις πιο κάτω ημέρες και ώρες

13/2                 ώρα     17.00

14/2                 ώρα     09.00 & 17.00

15/2                 ώρα     09.00 & 16.00

 

  1. ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

            27-28/2            ώρα     09.00 & 17.00

            1/3                   ώρα     09.00 & 16.00

 

Θα υπάρξει νέα ανακοίνωση από την ΚΟΕ μόνο στην περίπτωση που δεν χορηγηθεί άδεια λειτουργίας στο κολυμβητήριο του Πειραιά.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

10301497_10202595426629066_3559472831790120122_n

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα  αποτελέσματα της:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

Παναθηναϊκός -ΝΕ Πατρών 5-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων- Π. Φάληρο  8-18, Π. Φάληρο- Παναθηναϊκός 25-6, ΠΑΟΚ- ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-9,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός 6-3, ΠΑΟΚ – ΝΕ Πατρών 15-3, ΝΕ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-6, Π. Φάληρο – ΠΑΟΚ 17-10,ΝΕ Πατρών – Π. Φάληρο 4-9, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 3-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. ΠΑΟΚ 9

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6

4. ΝΕ Πατρών 3

5. Παναθηναϊκός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

Άρης – ΝΟ Πατρών – Ολυμπιακός 6-13, ΝΟ Βουλιαγμένης- ΝΟ Πατρών 11-3, ΝΟ Πατρών- Άρης 17-7, Ολυμπιακός- ΝΟ Βουλιαγμένης 11-12,ΝΟ Βουλιαγμένης – Άρης 17-2, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 11-5, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-7, ΝΟ Πατρών – Ολυμπιακός 18-9,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Πατρών 4-7, Άρης – Ολυμπιακός 3-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Ολυμπιακός 9

3. ΝΟ Πατρών 6

4. ΝΟ Ρεθύμνου 3

5. Άρης 0

Το Παλαιό Φάληρο και ο ΠΑΟΚ θα διεκδικήσουν το τρόπαιο του πρωταθλητή Ελλάδας στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, αύριο Κυριακή (29/6) το απόγευμα (18.00) στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο τηςΘεσσαλονίκης.

Οι Φαληριώτες, που θα επιδιώξουν να διατηρήσουν τα σκήπτρα, επιβλήθηκαν με 15-10 του Ολυμπιακού στον έναν από τους δύο αποψινούς ημιτελικούς, ενώ στον άλλον ο ΠΑΟΚ νίκησε μετά από συγκλονιστικό αγώνα τον ΝΟ Βουλιαγμένης με 11-10 και προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία του σε τελικό της συγκεκριμένης ηλικιακής κατηγορίας διεκδικώντας το πρώτο του τρόπαιο. Οι ηττημένοι θα αναμετρηθούν στον μικρό τελικό λίγο νωρίτερα.

Το Παλαιό Φάληρο παρέμεινε στο θρόνο του πρωταθλητή υδατοσφαίρισης Παίδων και επιβεβαίωσε την κυριαρχία του στην κατηγορία, καθώς κατέκτησε τον τίτλο και στη φετινή διοργάνωση (δεύτερη συνεχή χρονιά) με θριαμβευτική πορεία και νικώντας στον αποψινό μεγάλο τελικό, που έγινε στο Ποσειδώνιο τον ΠΑΟΚ με 15-10. Η Τελική φάση ολοκληρώθηκε σήμερα με απόλυτη επιτυχία στο συγκεκριμένο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης.

ΠΑΟΚ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 10-15

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-4, 1-4, 5-5, 3-2

ΠΑΟΚ (Χρυσούλα Χατζέλη): Μανθογιάννης, Αντωνιάδης, Σγουρίδης, Σαϊβανίδης, Νικολαϊδης 3, Παπαδόπουλος 1, Παπαδάκης 3, Επανωμίτης. Πετρίδης, Χατζηκαμάρης 1, Πάγκος, Μπόλκας, Κυριαφίνης, Πατσιάς 2, Χατζηχαριστός.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Γιώργος Σκανδάλης): Μαζλάνης, Βακολέτος, Παζαϊτης 2, Αλαφραγκής 4, Χάλαρης Μ., Παπαναστασίου 4, Πρωτοψάλτης 2, Βώσσος, Χάλαρης Π. 1, Κάκαρης 2, Καρύδης, Πατσούδης, Αλεξανδρίδης, Κούκας, Γωνιωτάκης.

Διαιτητές: Αχλαδιώτης, Κυράνης Κ.

Αλυτάρχης: Γιάννης Ελευθεριάδης

ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Την 3η θέση πήρε ο Ολυμπιακός που νίκησε στον μικρό τελικό τον ΝΟ Βουλιαγμένης με 8-7

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 8-7

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 0-1, 3-2, 3-3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σάκης Πλατανίτης): Σπηλιωτόπουλος, Γκίκας, Σκίλερης, Μακαντάνης, Φυρίκος, Δάρας Ιάσ., Μπραϊμης 1, Χονδροκούκης 3, Γαβαλάς 3, Πάτερος 1, Ρουμάνης, Πετρόπουλος, Βατίστας, Πικρίδας, Στραβάκος.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μάριος Κασδαϊδης): Βλαχοτάσιος, Παπαγεωργίου 2, Κουρουβάνης, Σκουρλής, Ρομπόπουλος 2, Φλωρόπουλος 1, Ξανθόπουλος, Γιαννουρής, Βυθούλκας 1, Γκιουρτίδης 1, Παπάζογλου, Δήμου, Τσαταλιός, Δεπόντης, Αρμπουνιώτης.

Διαιτητές: Σπανούδης, Χατζηγούλας

Αλυτάρχης: Γιάννης Ελευθεριάδης

Για θέσεις 5η-6η: ΝΟ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-5.

Για θέσεις 7η-8η: ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών 9-7.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ: 1. Παλαιό Φάληρο, 2. ΠΑΟΚ, 3. Ολυμπιακός, 4. ΝΟ Βουλιαγμένης, 5. ΝΟ Πατρών, 6. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, 7. ΝΟ Ρεθύμνου, 8. ΝΕ Πατρών, 9. Άρης, Παναθηναϊκός.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2014

10301497_10202595426629066_3559472831790120122_n

Πηγή:www.koe.org.gr

Ανοίγει αύριο Πέμπτη, στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, με τη συμμετοχή δέκα ομάδων, η αυλαία των αγώνων της τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, που θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 29/6 με την ανάδειξη του πρωταθλητή 2014.

Οι δύο Όμιλοι:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Παλαιό Φάληρο, ΠΑΟΚ, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Πατρών, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Άρης, ΝΟ Ρεθύμνου

  1. A’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               26/6/14

ΩΡΑ:11:30                 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.         ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:12:30                 ΠΑΟΚ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               26/6/14

ΩΡΑ:18:30                 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:19:30                 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ               ΠΑΟΚ

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            27/6/14

ΩΡΑ:09:30                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:10:30                 ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.         ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

4η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            27/6/14

ΩΡΑ:17:00                 ΑΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:18:00                 ΠΑΟΚ                                                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             28/6/14

ΩΡΑ:09:30                 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ:10:30                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ       ΠΑΟΚ

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                   26/6/14

ΩΡΑ:  13:40               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:  14:40               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                   26/6/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  21:45               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            27/6/14

ΩΡΑ:  11:30               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            27/6/14

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΑΣ ΑΡΗΣ     

ΩΡΑ:  20:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 28/6/14

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  12:30               ΑΣ ΑΡΗΣ                                          ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΣΦΠ

ΣΑΒΒΑΤΟ                28/6/14                        ΚΟΛ/ΡΙΟ                   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΩΡΑ:  19:30               ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου    

ΩΡΑ:  20:30               ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου    

ΚΥΡΙΑΚΗ                 29/6/14                        ΚΟΛ/ΡΙΟ                   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΩΡΑ:  10:00               ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)  

ΩΡΑ:  11:00               ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  8’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)  

ΚΥΡΙΑΚΗ                 29/6/14                        ΚΟΛ/ΡΙΟ                   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΩΡΑ:  17:00               ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                      

ΩΡΑ:  18:00               ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ      

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΚΕΝΤΡΟΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ,8-9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1383925_721467014533350_925117076_n

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΟΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2014

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΚΕΝΤΡΟΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ,8-9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1383925_721467014533350_925117076_n

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΟΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 2014

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,8-9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2014,ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1383925_721467014533350_925117076_n

Σας γνωρίζουμε ότι οι Χειμερινοί αγώνες Προαγωνιστικών κατηγοριών θα πραγματοποιηθούν στις 8-9 Μαρτίου 2014 στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης, σύμφωνα με τους κανονισμούς που προβλέπονται από την προκήρυξη της ΚΟΕ και σύμφωνα με το επισυναπτόμενο πρόγραμμα.

Δηλώσεις συμμετοχής έως Τρίτη 4/3/2014 ώρα 14.00 στο γραφείο της Π.Ε.Κ.Κ.Δ.Μ. (e mail: pekkdm@otenet.gr – fax: 2310 245881)

 Κόστος συμμετοχής 10€ ανά αθλητή-τρια.

 Οι δηλώσεις θα πρέπει να συνοδεύονται απαραίτητα από το απόκομμα κατάθεσης της τράπεζας.  Αριθμός Λογαριασμού Εθνική Τράπεζα 080/480901-72 Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

Α’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Σάββατο ώρα 10.00

1.         50μ. Ελεύθερο           Αγόρια           9-10-11-12     

2.         50μ. Ελεύθερο           Κορίτσια        9-10-11-12     

3.         50μ. Πρόσθιο Αγόρια           9                     

4.         50μ. Πρόσθιο Κορίτσια        9                     

5.         200μ. Πρόσθιο           Αγόρια           11-12              

6.         200μ. Πρόσθιο           Κορίτσια        11-12              

7.         800μ. Ελεύθερο         Αγόρια           12                   

8.         800μ. Ελεύθερο         Κορίτσια        12    

9.         4Χ50μ. Μ.Ομαδική Αγόρια 9-10       

10.       4Χ50μ. Μ.Ομαδική Κορίτσια 9-10             

Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Σάββατο ώρα 17.00

1.         50μ. Πεταλούδα         Κορίτσια        9-10-11-12     

2.         50μ. Πεταλούδα         Αγόρια           9-10-11-12     

3.         50μ. Ύπτιο     Κορίτσια 9                

4.         50μ. Ύπτιο     Αγόρια           9                     

5.         100μ. Ελεύθερο         Κορίτσια        10-11-12                     

6.         100μ. Ελεύθερο         Αγόρια           10-11-12                     

7.         200μ,. Ύπτιο  Κορίτσια 11-12                     

8.         200μ. Ύπτιο   Αγόρια           11-12    

9.         4Χ50μ. Ελεύθερο  Αγόρια    9                                  

10.       4Χ50μ. Ελεύθερο      Κορίτσια        9          

 

11.        4Χ200μ. Ελεύθερο Κορίτσια 12                 

12.       4Χ200μ. Ελεύθερο Αγόρια   12                   

Γ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Κυριακή ώρα 09.00

1.         200μ. Ελεύθερο         Αγόρια           10-11-12                     

2.         200μ. Ελεύθερο         Κορίτσια        10-11-12                     

3.         100μ. Πρόσθιο           Αγόρια           10-11-12                     

4.         100μ. Πρόσθιο           Κορίτσια        10-11-12                     

5.         50μ. Ύπτιο     Αγόρια           10-11-12                     

6.         50μ. Ύπτιο     Κορίτσια        10-11-12                     

7.         100μ. Πεταλούδα       Αγόρια           11-12              

8.         100μ. Πεταλούδα       Κορίτσια        11-12                                

 

9.       4Χ100μ. Ελεύθερο  Αγόρια  10-11-12                     

10.       4Χ100μ.Ελεύθερο Κορίτσια            10-11-12                     

Δ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – Κυριακή ώρα 16.00

1.         50μ. Πρόσθιο Κορίτσια        10-11-12                     

2.         50μ. Πρόσθιο Αγόρια           10-11-12                     

3.         400μ. Ελεύθερο         Κορίτσια        11-12              

4.         400μ. Ελεύθερο         Αγόρια           11-12              

5.         100μ. Ύπτιο   Κορίτσια        10-11-12                     

6.         100μ. Ύπτιο   Αγόρια           10-11-12                     

7.         200μ. Μ,Ατομική      Κορίτσια        10-11-12         

8.         200μ. Μ.Ατομική Αγόρια     10-11-12                     

9.         4Χ100μ. Μ.Ομαδική Κορίτσια  11-12                    

10.       4Χ100μ.Μ.Ομαδική Αγόρια                11-12                 

ΕΓΓΡΑΦΟ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΑΔΕΙΑΣ     

ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

1383523_733035640043154_1433052764_n

Πηγή:www.koe.org.gr

Στα μέσα του ερχόμενου μήνα θα διεξαχθούν οι πρώτες Ημερίδες της Τεχνικής κολύμβησης, σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Τόσο η Ημερίδα για τα σωματεία του Νότου, που διεξαχθεί στο Εθνικό κολυμβητήριο του Πειραιά, όσο και η αντίστοιχη για τα σωματεία του Βορρά που θα γίνει στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο, είναι προγραμματισμένες για τις 15 Δεκεμβρίου, ημέρα Κυριακή.

Στον Πειραιά οι αγώνες αρχίζουν στις 09.15 το πρωί και στη Θεσσαλονίκη στις 12.15 το μεσημέρι.

Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται δεκτές μέχρι τις 9 Δεκεμβρίου (15.00).

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

72208_10151635879872564_1720026902_n

Οι τρεις Όμιλοι της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, όπως αυτοί προέκυψαν από την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΚΟΕ, είναι:

Α’ Όμιλος Αττικής: Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΝΟ Πατρών, Ηλυσιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος Αττικής: ΓΣ Ηλιούπολης, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας

Γ’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΥΚ Βόλου, Ηρακλής

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 21, 22 και 23 Ιουνίου. Στην Τελική φάση (12-14 Ιουλίου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Γ’ Όμιλο και οι 2 πρώτες ομάδες από τον Β’ Όμιλο.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ A’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

84557507-sports

Με την ολοκλήρωση των αγώνων της Α’ (προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων το περασμένο τριήμερο, αναδείχθηκαν οι 17 ομάδες που πήραν την πρόκριση για την Β’ (ημιτελική) φάση που θα γίνει 21-23 Ιουνίου.

Είναι οι: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής, ΝΟ Πατρών, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, Π. Φάληρο, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες των εννέα ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ(Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 24-1, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΣ Φοίβος 3-17, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 35-4, Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤΕΚ 4-9, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 1-24, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 8-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2.ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………………..

3.ΕΑΤΕΚ 3

4.Πύρρος Ιωαννίνων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Άθως Χαλκιδικής – Άρης Θεσσαλονίκης 23-1, Πανσερραϊκός – Ηρακλής 6-19, Αθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 12-3, Πανσερραϊκός – Άρης Θεσσαλονίκης 6-10, Πανσερραϊκός – Άθως Χαλκιδικής 4-11, Άρης Θεσσαλονίκης – Ηρακλής 0-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Άθως Χαλκιδικής 9

 2.Ηρακλής 6

………………………………………..

3. Άρης Θεσσαλονίκης 3

4.Πανσερραϊκός  0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Αντ. Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 30-0, ΝΟ Πατρών – ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας 26-2, ΝΕ Πατρών – Αναγέννηση Λαμίας 13-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 6

………………………………………..

2.ΝΕ Πατρών 3

3.Αναγέννηση Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 13-1, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 15-4, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 2-14, Νηρέας λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 9-16, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 7-6, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-8, Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 11-4, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 13-9, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 1-9, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 0-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2.ΝΟ Λάρισας 9

………………………………………..

3.Νηρέας Λαμίας 6

4.ΟΕΑΝΑΒ 3

5.Νίκη Βόλου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 5-0 χωρίς αγώνα, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων0-5  χ.α., ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 3-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 6

………………………………………

2.ΝΟ Χανίων 3

3.Πλιτς Πλατς 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Ιωνικός Νίκαιας 16-5, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 21-6, ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-7, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Ιωνικός Νίκαιας 5-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΓΣ Ηλιούπολης 7

2.ΑΝΟ Γλυφάδας 7

…………………………………………..

3. Ιωνικός Νίκαιας 3

4.ΚΟ Ποσειδών 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 9-8, Ηλυσιακός – ΑΟ Πετρούπολης 6-5, Νηρέας Γέρακα – Εθνικός Πειραιά 18-5, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 18-5, Εθνικός Πειραιά – ΑΟ Πετρούπολης 5-6, Νηρέας Γέρακα – ΑΟ Πετρούπολης 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Νηρέας Γέρακα 9

2.Ηλυσιακός 6

………………………………….

3.ΑΟ Πετρούπολης 3

4.Εθνικός Πειραιά 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-11, Π. Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 15-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 5-19, ΝΟ Καλαμακίου – Π. Φάληρο 3-15, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 19-3, Πανιώνιος – ΝΟ Καλαμακίου 10-5, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-14, Π. Φάληρο – Πανιώνιος 11-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 7-17, ΝΟ Βουλιαγμένης – Π. Φάληρο 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2.ΝΟ Βουλιαγμένης 9

3.Πανιώνιος 6

…………………………………………..

4. ΝΟ Καλαμακίου 3

5. Νηρέας Χαλανδρίου 0

 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

ΝΟ Χίου – Τρίτων Αμαρουσίου 2-5, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 9-2, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 1-8, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 5-1, Τρίτων Αμαρουσίου – Ολυμπιακός 2-11, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου 14-7

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Παναθηναϊκός 9

2.Ολυμπιακός 6

……………………………………………

3.Τρίτων Αμαρουσίου 3

4.ΝΟ Χίου 0

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ H A’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

O πολίστας (1986) Πεσματζόγλου

Ξεκινάει αύριο Παρασκευή (14/6) και ολοκληρώνεται την Κυριακή (16/6),η Α’ φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

Στο πρωτάθλημα μετέχουν 36 συνολικά ομάδες, χωρισμένες σε 9 Ομίλους.

Αναλυτικά οι Όμιλοι έχουν ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο): ΠΑΟΚ, Α.Ο. Πύρος Ιωαννίνων, ΕΑΤ Ελληνικό Κολλέγιο και ΠΑΣ Φοίβος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο): Άθως Χαλκιδικής, Πανσερραϊκός, Άρης Θεσ/νίκης και Ηρακλής Θεσ/νίκης

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο «Α. Πεπανός») : ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών και Αναγέννηση Λαμίας

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας): Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑΒ και Νίκη Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων): Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου και ΝΟ Χανίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης): ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ηλιούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων και Ιωνικός Νικαίας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα): Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακας, Εθνικός Πειραιά και ΑΟ Πετρούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης): ΝΟ Καλαμακίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης και Νηρέας Χαλανδρίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης): ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, Τρίτων Αμαρουσίου και Ολυμπιακός

ΣΧΟΛΗ ΚΡΙΤΩΝ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

TEXNIKH KOLYMBHSHΣας ενημερώνουμε, ότι με αφορμή το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Ανοιχτής (OPEN) Κατηγορίας, το οποίο θα διεξαχθεί στην πόλη της Θεσσαλονίκης, στις 10, 11 και 12 Μαΐου 2013, θα πραγματοποιηθεί «Σχολή Κριτών – Χρονομετρών Τεχνικής κολύμβησης», το Σάββατο 20 και την Κυριακή 21 Απριλίου 2013.
Πιο αναλυτικά, το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Σάββατο 20 Απριλίου, ώρα 10:30 – 14:00 Θεωρητικά μαθήματα (στο Εθνικό κολυμβητήριο)
Σάββατο 20 Απριλίου, ώρα 17:00 – 19:00 Γραπτές εξετάσεις (στο Εθνικό κολυμβητήριο)
Κυριακή 21 Απριλίου , ώρα 12:00 Πρακτική εξάσκηση (στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο, κατά τη διεξαγωγή της ημερίδας ορίων )
Η συμμετοχή στη σχολή η οποία τελεί υπό την εποπτεία της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος και της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού είναι δωρεάν. Στους συμμετέχοντες οι οποίοι θα παρακολουθήσουν επιτυχώς, θα απονεμηθεί σχετικός τίτλος αναγνωρισμένος από την ΚΟΕ.
Για πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να επικοινωνείτε με τον
κ. Καλαϊτζογλίδη Γιάννη στο τηλ 6973 939898 και τον κ. Σαλονικίδη Παναγιώτη στο τηλ 6977 205297.

20α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 2012– ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, 8-9/12/2012, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

Στη Θεσσαλονίκη και το Ποσειδώνιο κολυμβητήριο, διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (8-9/12) το διεθνές μίτινγκ κολύμβησης «20ά Αλεξάνδρεια», με συνδιοργανωτές την ΚΟΕ, τον Δήμο Θεσσαλονίκης και την Περιφερειακή Επιτροπή Κολύμβησης Κεντροδυτικής Μακεδονίας της Ομοσπονδίας.

Είναι η πρώτη διοργάνωση της νέας αγωνιστικής περιόδου, που περιλαμβάνεται στα κριτήρια πρόκρισης για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα ανδρών / γυναικών στη Βαρκελώνη (28/7 – 4/8), στην οποία και μπορούν να επιτευχθούν δηλαδή τα σχετικά όρια που έχουν τεθεί από την ΚΟΕ με καταληκτική ημερομηνία στις 31 Μαίου.

Μετέχουν συνολικά 330 κολυμβητές / τριες από 44 Σωματεία, μεταξύ των οποίων 4 από τη Βουλγαρία (συν η Εθνική ομάδα τους), ένα από την Πρίστινα και τρία από την Κύπρο.

Οι ώρες έναρξης των αγώνων είναι, 09.00 οι προκριματικοί, 17.00 οι τελικοί και τις δύο ημέρες.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 20α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 2012

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 20α ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 2012