Ετικέτα: Ποσειδών Ιλισίων

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 16α ΤΣΙΤΕΙΑ 2017,5-6 ΜΑΪΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 16α ΤΣΙΤΕΙΑ 2017,5-6 ΜΑΪΟΥ 2017,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου και Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας είναι οι ημιτελικοί του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, όπως προέκυψαν το Σάββατο (16/7) το βράδυ με την ολοκλήρωση των αγώνων των δύο Ομίλων της Τελικής φάσης στα κολυμβητήρτια Βουλιαγμένης και Πειραιά.
Οι δύο ημιτελικοί θα γίνουν το πρωί της Κυριακής (17/7) στο κολυμβητήριο Βουλιαγμένης. Εκεί θα γίνουν λίγο αργότερα και οι αγώνες κατάταξης για θέσεις 5η-6η και 7η-8η. Το απόγευμα της Κυριακής θα διεξαχθούν, στο κολυμβητήριο Αλίμου, ο μικρός τελικός και ο μεγάλος τελικός που θα αναδείξει την πρωταθλήτρια ομάδα Νεανίδων 2016.
Στον Α’ Όμιλο, λοιπόν, πρώτευσε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με δεύτερο τον ΑΝΟ Γλυφάδας, ενώ στον Β’ πρώτος ήταν ο Ολυμπιακός με δεύτερο τον ΝΟ Ρεθύμνου.
Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας, την Παρασκευή:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Λάρισας 13-6, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 5-0, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-12, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
…………………
3. ΝΕ Πατρών 3
4. ΝΟ Λάρισας 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):
Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Ρεθύμνου 7-19, Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 11-5,Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου 13-7, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-7, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 5-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 15-7.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Ολυμπιακός 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
……………………
3. Εθνικός Πειραιά 3
4. ΝΟ Χίου 0
Ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΝΟ Βουλιαγμένης (όπως και στο Εφήβων) θα κριθεί το τρόπαιο της πρωταθλήτριας ομάδας Νεανίδων 2016, στο μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που θα γίνει το απόγευμα της Κυριακής (17/7, 18.00) στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Ο ΝΟΒ επιβλήθηκε με 13-10 του ΝΟ Ρεθύμνου στον πρώτο πρωϊνό ημιτελικό, ενώ ο δεύτερος έληξε 7-7 και κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε με συνολικό σκορ 11-10 (4-3 στα πέναλτι). Και οι δυο ημιτελικοί έγιναν στη Βουλιαγμένη.
Για τις θέσεις 5η-6η: ΝΕ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 9-5. ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 11-3.
Μετά από διάλειμμα ενός χρόνου, στο οποίο κατείχε τον τίτλο ο σημερινός αντίπαλός της, η ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης επανέκτησε τα σκήπτρα στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων.
Ο ΝΟΒ στέφθηκε πανηγυρικά πρωταθλητής 2016, καθώς επικράτησε με 9-1 του Ολυμπιακού στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που έγινε στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Ρεθύμνου που νίκησε τον ΑΝΟ Γλυφάδας με 12-11 στον μικρό τελικό.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στον Άλιμο, εκτός από το Εφηβικό, θα κριθεί και ο τίτλος του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. 1999), η Τελική φάση του οποίου διεξάγεται το τριήμερο 15-17 Ιουλίου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΝΟΒ): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΑΝΟ Γλυφάδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Εθνικό Πειραιά): Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χίου
Οι Ημιτελικοί και οι αγώνες κατάταξης (το πρωί της Κυριακής) θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο του ΝΟΒ στο Λαιμό, ενώ ο μικρός και ο μεγάλος Τελικός το απόγευμα της ίδιας ημέρας στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αλίμου.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 15/07/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο  16/07/2016
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ –ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
 
  1. B’   ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
 
1η  αγωνιστική Παρασκευή 15/07/2016
ΩΡΑ: 18:00  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 19:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΝΟ ΧΙΟΥ
 
2η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ –ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
 
3η  αγωνιστική Σάββατο 16/07/2016
ΩΡΑ: 17:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ –ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΝΟ ΧΙΟΥ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ   17/07/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
 
ΩΡΑ:  09:00 η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ:  10:00 η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου  
ΩΡΑ:  11:00 η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (5η – 6η θέση)
ΩΡΑ:  12:00 η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (7η – 8η θέση)
 
 
ΚΥΡΙΑΚΗ  17/07/2016  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ
 
ΩΡΑ:  17:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ  
ΩΡΑ:  18:00 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Πραγματοποιήθηκε σήμερα (6/7) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των αγώνων της Τελικής Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, που θα διεξαχθεί 22-24 Ιουλίου στο Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.
Μετέχουν τα Σωματεία: Μίλων, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου.
Στην Α2 Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
1η: Μίλων – Νηρέας, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ποσειδών Ιλισίων
2η: Νηρέας – Νίκη Βόλου, Ποσειδών Ιλισίων – ΟΥΚ Βόλου, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου
3η: Νίκη Βόλου – Ποσειδών Ιλισίων, ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας, ΟΥΚ Βόλου – Μίλων
4η: Νηρέας – Ποσειδών Ιλισίων, Μίλων Νίκη Βόλου, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΟΥΚ Βόλου
5η: Ποσειδών Ιλισίων – Μίλων, Νίκη Βόλου – ΑΕ Χαϊδαρίου, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ),ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ) ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ)

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (25/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (Προκριματική φάση), Μίνι Παίδων (Β’ Προκριματική φάση) και Κορασίδων (Τελική φάση)

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (17-19 Ιουνίου) 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Μίλων, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χαλκίδας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Πανσερραϊκός 

Στην Τελική φάση (5-7 Αυγούστου), για τις θέσεις Ανόδου 1-6, προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου. Οι υπόλοιπες θα αγωνιστούν για τις θέσεις κατάταξης (7-12).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ (Β’ Προκριματική φάση, 10-12 Ιουνίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παναθηναϊκός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Μίλων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΕ Κερατσινίου

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Ηρακλής 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεανδρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΟ Πλιτς Πλατς 

Στην Γ’ Προκριματική φάση (1-3 Ιουλίου), προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Οι 2 πρώτες από κάθε Όμιλο, πλην του Α’ Θεσσαλονίκης (3 ομάδες).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Τελική φάση, 30/6-3 Ιουλίου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, Μπαράζ (ΝΟ Ρεθύμνου ή Τρίτων Αμαρουσίου), ΠΑΟΚ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

Ολοκληρώθηκε η Β’ Φάση του πρωταθλήματος των νεανίδων με τους αγώνες που διεξήχθησαν σήμερα Κυριακή 15/5 στα κολυμβητήρια του Περιστερίου και της Γλυφάδας.

Οι ομάδες που εξασφάλισαν τα 8 εισιτήρια της τελικής φάσης, που θα διεξαχθεί από 15-17 Ιουλίου είναι: η ΝΕ Πατρών, ο Εθνικός ΟΦΠΦ, ο ΝΟ Λάρισας, ο ΝΟ Χίου, ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ο Ολυμπιακός ΣΦΠ, ο ΝΟ Ρεθύμνου και ο ΑΝΟ Γλυφάδας.

Στα παιχνίδια της Κυριακής 15/5 υπήρξαν αρκετά αμφίρροπα παιχνίδια, ιδιαίτερα στον πρώτο όμιλο,πολλά από τα οποία κρίθηκαν στο γκολ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες στους δύο ομίλους:

Α’ Όμιλος(Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Χαλανδρίου 7-6, ΓΣ Περιστερίου – ΝΕ Πατρών 3-17, Εθνικός – ΝΟ Χίου 12-11,Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών 7-17, ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΝΟ Λάρισας – Εθνικός ΟΦΠΦ 6-8, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χίου 11-9, Εθνικός ΟΦΠΦ – Νηρέας Χαλανδρίου 6-12 , ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Λάρισας 6-8 ,Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 7-11, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 4-8, Εθνικός ΟΦΠΦ – ΓΣ Περιστερίου 11-6, ΝΟ Χίου – ΝΟ Λάρισας 6-7, ΝΕ Πατρών – Εθνικός ΟΦΠΦ 9-10, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-10

 

Η τελική βαθμολογία

  1. Εθνικός ΟΦΠΦ 12
  2. ΝΕ Πατρών 12
  3. ΝΟ Λάρισας 9
  4. ΝΟ Χίου 6

    ……………………………….

  5. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  6. ΓΣ Περιστερίου 0

 Β’ Όμιλος(Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός ΣΦΠ 7-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 10-3, Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-10 ,ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου 13-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 18-7 ,Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ρεθύμνου 4-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός ΣΦΠ 14-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 11-9, Ολυμπιακός ΣΦΠ – Τρίτων Αμαρουσίου 15-3

 

Η τελική βαθμολογία

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 6
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  4. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

    ………………………………..

  5. Τρίτων Αμαρουσίου 0

 

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Β’ ΚΑΙ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις της Β’ και Γ’ φάσης αντίστοιχα των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών και Παίδων.

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ , Β’ Φάση, 22-24 Απριλίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΥΚ Βόλου, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου

Στην Τελική φάση προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου).

 

ΠΑΙΔΙΚΟ, Γ’ Φάση, 8-10 Απριλίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Ηλιούπολης, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Ρεθύμνου

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου,ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος

Στην Τελική φάση προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή (20/3) το βράδυ οι αγώνες της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και αναδείχθηκαν οι 24 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στη Γ’ φάση της διοργάνωσης (8-10/4).

Είναι οι: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, Πύρρος Ιωαννίνων, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών και ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Β’ φάσης:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Εθνικός Πειραιά – Άλμα Κλαμπ 18-5, ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 3-11, Παναθηναϊκός – Εθνικός Πειραιά 11-5, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 10-6, Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός 5-19, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 4-13, Πανιώνιος – Άλμα Κλαμπ 7-4, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 8-8, Παναθηναϊκός – Πανιώνιος 5-6, Άλμα Κλαμπ – ΓΣ Περιστερίου 2-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 12
  2. Παναθηναϊκός 9
  3. ΓΣ Περιστερίου 4 (ήττα 10-6 από τον 1ο Πανιώνιο)

…………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 4 (ήττα 13-4 από τον 1ο Πανιώνιο)
  2. Άλμα Κλαμπ 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-14, Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 18-8, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-12, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-6, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

…………………………………..

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 1
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου 1

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ιλίσιο, Αλίμου):

Ηλυσιακός – Νηρέας Γέρακα 5-11, ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 5-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-14, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-15, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 10-2, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 8-4, ΝΟ Χίου – Νηρέας Γέρακα 17-8, ΝΟ Καλαμακίου – Ηλυσιακός 12-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 8-14, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Καλαμακίου 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 12
  2. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  3. ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………..

  1. Νηρέας Γέρακα 3
  2. Ηλυσιακός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-4, ΟΦΗ – Ολυμπιακός 3-15, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 5-10, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 2-5, ΟΦΗ – ΝΟ Ρεθύμνου 6-6, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 4-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

Ολυμπιακός 9

ΝΟ Χανίων 4

ΝΟ Ρεθύμνου 2

…………………………

ΟΦΗ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Καβάλας 10-6, ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 10-7, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 5-9, ΝΕ Λαμίας – ΠΑΣ Φοίβος 11-20, ΝΟ Καβάλας – Πανσερραϊκός 7-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λαμίας 13-6, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Καβάλας 10-12, ΠΑΣ Φοίβος – ΚΕ Κοζάνης 15-7, Πανσερραϊκός – ΝΕ λαμίας 11-3, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. ΚΕ Κοζάνης 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

……………………………

  1. Πανσερραϊκός 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 37-2, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 14-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 1-22, ΑΣ Απόλλο – Πύρρος Ιωανννίνων 4-10, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 23-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 6
  3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 2-23, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 4-11, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-4, Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 11-8, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 2-7, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 0-19, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 2-7, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 18-3, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 13-6, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 12
  2. ΝΟ Λάρισας 6 (11-8 μεταξύ των τριών ισοβαθμησάντων)
  3. Νίκη Βόλου 6 (14-15 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………..

  1. Νηρέας Λαμίας 6 (13-15 μεταξύ των τριών)
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Ιωνικός – ΝΟ Πατρών 5-20, ΝΕ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 6-4, ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-10, Παλαιό Φάληρο – ΝΕ Πατρών 16-1, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 22-2, Ιωνικός – Παλαιό Φάληρο 1-16, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 9-7, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Πατρών 16-7, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 9-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 14-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

……………………………..

  1. Ιωνικός 3
  2. ΑΟ Πετρούπολης 0

Η Γ’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 8-10/4. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 30/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε οκτώ (8) συνολικά Ομίλους και με τη συμμετοχή 39 ομάδων, διεξάγεται από αύριο (18/3) έως και την Κυριακή (20/3) η Β’ προκριματική φάση του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης):Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Χαϊδαρίου):ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ.Γέρακα):ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  4. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός
  5. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο):ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός
  6. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ.Ποσειδώνιο):Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης
  7. Όμιλος Βόλου (κολ. Νέας Ιωνίας):Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Πατρών, ΑΟ Πετρούπολης

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠ                                  ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                

ΩΡΑ: 21:30                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:30                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 10:30                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:00                          ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                                                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 10:00                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 17:00                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

               

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                  ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                                   ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                      ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                      ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

               

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                              ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 20:30                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                                 ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 13:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 14:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                             ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΟ ΧΙΟΥ                                                              ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 11:00                          ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:00          ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                                              ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:30                          ΟΦΗ                                                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:30                          ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 12:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 17:30                          ΟΦΗ                                                                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                          ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 21:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 22:00                          ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 10:00                          ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                        ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                          ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 16:00                          ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                      ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                          ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                     ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 10:00                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                    ΑΣ ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 20:00                          ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                       ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 09:00                          ΑΣ ΠΑΟΚ                                                             ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                            ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                         ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ: 12:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 19:00                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                       ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                          ΟΕΑ/ΝΑΒ                                                            ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 11:00                          ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                     ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                       ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική  Παρασκευή                                                       18/03/2016

ΩΡΑ: 19:30                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ     

ΩΡΑ: 20:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 10:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 11:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική  Σάββατο                                                              19/03/2016

ΩΡΑ: 18:00                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00                          ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ                                       ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 08:30                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                       ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:30                          ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                                               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

5η  αγωνιστική  Κυριακή                                                               20/03/2016

ΩΡΑ: 15:30                          ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                         ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 16:30                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή) οι αγώνες της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων σε όλους τους Ομίλους και αναδείχθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται στη Β’ (Ημιτελική) φάση της διοργάνωσης (13-15/5).

Είναι οι: Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ιωνικός από τον Α’ Όμιλο Αττικής (όλες, δηλαδή, όπως αποφασίστηκε μετά την αποχώρηση του ΟΦΗ), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου από τον Β’ Όμιλο Αττικής, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου από τον Γ’ Όμιλο Αττικής, ΝΟ Λάρισας και αναμένει απόφαση του ΔΣ της ΚΟΕ η ΝΕ Λαμίας, από τον Όμιλο Λάρισας.

Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε κάθε Όμιλο, εκτός από τον Ά Όμιλο Αττικής που αποφασίστηκε να περάσουν όλες μετά την αποχώρηση του ΟΦΗ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 9-9, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 22-10, Ολυμπιακός – Ιωνικός 10-4, ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός Πειραιά 5-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 11-11, Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός 14-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Εθνικός Πειραιά 7
  2. Ολυμπιακός 5
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 4
  4. Ιωνικός 0

……………………………………….

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

Τρίτων Αμαρουσίου – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8 (Ο συγκεκριμένος αγώνας ολοκληρώθηκε μετά από περίπου δύο ώρες, διότι λίγο πριν από τη λήξη της γ’ περιόδου, και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο 8-8, οι διαιτητές Γιαννούλης και Μαρκοπούλου διαπίστωσαν πως αγωνίζεται παίκτρια του Τρίτωνα Αμαρουσίου η οποία είχε αποβληθεί με τρεις ποινές στα 8 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη της β’ περιόδου. Έτσι, μετά από ημίωρη περίπου διακοπή (για την απαραίτητη συνεννόηση προκειμένου να εφαρμοστεί ο κανονισμός σε τέτοιες περιπτώσεις) οι διαιτητές ξαναγύρισαν και ξανάρχισαν το παιχνίδι από το χρονικό σημείο που είχε καταλογιστεί η τρίτη αποβολή της συγκεκριμένης παίκτριας, δηλαδή 0.08 πριν από τη λήξη του β’ οκταλέπτου, όταν το σκορ ήταν 6-4 υπέρ του Νηρέα Χαλανδρίου. Τιμώρησαν, εξάλλου, και τον Τρίτωνα καταλογίζοντας πέναλτι υπέρ του Νηρέα. Το πέναλτι αποκρούστηκε και ο Τρίτων, παρότι είχε βρεθεί σε δυσμενή θέση, έκανε τελικά την ανατροπή και κέρδισε εύκολα τον αγώνα. Οι άνθρωποι του Τρίτωνα είχαν προαναγγείλει, μάλιστα, ότι θα υποβάλουν ένσταση, αλλά τελικά δεν το έκαναν). Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-26.ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου 12-1, ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος 18-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-14, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΕ Πατρών 5-7, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 19-9, Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 7-17, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 11-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 14-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. ΝΕ Πατρών 9
  3. Τρίτων Αμαρουσίου 6
  4. Νηρέας Χαλανδρίου 3

……………………………………

  1. Πανιώνιος 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 18-3, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Περιστερίου 6-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 21-1, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χίου 2-15, ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 13-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-21.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΓΣ Περιστερίου 3

………………………………….

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 20-3.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 3

…………………………………

  1. ΝΕ Λαμίας 0

…………………………………

Ο ΑΠΣ Οξυγόνο δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Η Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος Νεανίδων θα διεξαχθεί 13-15 Μαϊου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/4 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016

 Με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης αρχίζει αύριο (11Μαρτίου) το φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γενν. 1999). Οι 4 Όμιλοι:

  1. Α’ Αττικής (κολ. Πεντέλης):ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
  2. Β’Αττικής (κολ. ΑΝΟΓ):ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

3.Γ’ Αττικής (κολ. Περιστερίου): ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

  1. ΄Ομιλος Λάρισας (κολ.Λάρισας):ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
  2. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                             12/3/2016

ΩΡΑ:   18:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:   19:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                           ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

2η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ:   10:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                   ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ:   18:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ     ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                             11/3/2016

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:   21:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              12/3/2016

ΩΡΑ:   11:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:   12:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              12/3/2016

ΩΡΑ:   17:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ:   09:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:   10:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ:   16:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:   17:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                             12/3/2016

ΩΡΑ:   19:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ:   20:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛ.                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ: 10:00                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   11:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛ.                          ΝΟ ΧΙΟΥ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              13/3/2016

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                                       ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   18:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛ.                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                                         11/3/2016

ΩΡΑ:   20:30               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              12/3/2016

ΩΡΑ: 10:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              12/3/2016

ΩΡΑ:   16:00  ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                       ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΚΛΗΡΩΣΗ Β’ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (24/2) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των Ομίλων της Β’ προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (18-20 Μαρτίου).

Α’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Άλμα Κλαμπ, Παναθηναϊκός

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Όμιλος Κρήτης: ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΕ Λαμίας, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Όμιλος Βόλου: Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Όμιλος Πατρών: Παλαιό Φάληρο, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης

Στην Γ’ προκριματική φάση (8-10 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 24 ομάδες (3 από κάθε Όμιλο).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 31/1) οι αναμετρήσεις σε όλους τους ομίλους της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος Νέων γυναικών.

Στον όμιλο της Θεσσαλονίκης, ο ΝΟ Χίου και ο ΑΣΘ Μακεδονικός δεν παρευρέθηκαν στους προγραμματισμένους αγώνες τους, με αποτέλεσμα να μην διεξαχθεί καμία αναμέτρηση. Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

Στην τελική φάση (6-8 Μαΐου), προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Β’ Όμιλο, οι 2 πρώτες από τον Γ’ Όμιλο και η 1η ομάδα από τον Δ’ και Ε’ Όμιλο.

Οι 8 που έχουν προκριθεί είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός ΣΦΠ, Εθνικός ΟΦΠΦ (Α’ Όμιλος Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου (Β΄Όμιλος Αττικής), ΝΟΒ Αργοναύτες (Όμιλος Βόλου), ΝΟ Ρεθύμνου (Όμιλος Χανίων)

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης, Πειραιά, Αλίμου):

Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΝΟ Βουλιαγμένης 2-11, Εθνικός ΟΦΠΦ-Πανιώνιος ΓΣΣ 15-3,ΝΟ Βουλιαγμένης-Εθνικός ΟΦΠΦ 8-5, Πανιώνιος ΓΣΣ-ΝΟ Βουλιαγμένης 1-19,ΝΕ Πατρών-Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-8,Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕ Πατρών 11-6,ΝΕ Πατρών-Πανιώνιος ΓΣΣ 9-4, Ολυμπιακός ΣΦΠ-Εθνικός ΟΦΠΦ 9-6, ΝΟ Βουλιαγμένης-ΝΕ Πατρών 10-3, Πανιώνιος ΓΣΣ-Ολυμπιακός ΣΦΠΦ 1-21

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 9
  3. Εθνικός ΟΦΠΦ 6

…………………………………

  1. ΝΕ Πατρών 3
  2. Πανιώνιος ΓΣΣ 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης, Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Ηλιούπολης 22-1, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6-4, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων-ΓΣ Περιστερίου 9-5,ΑΝΟ Γλυφάδας-Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 15-4,ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Περιστερίου 5-5, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6-5, ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6-10, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΓΣ Ηλιούπολης 10-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων-ΑΝΟ Γλυφάδας 1-30,ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 3-10, ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Περιστερίου 19-2, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 7-1, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΑΝΟ Γλυφάδας 2-21, ΓΣ Περιστερίου-Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 4-15, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων-ΓΣ Ηλιούπολης 4-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 15
  2. Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 12
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 9

……………………………

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 4
  2. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 3
  3. ΓΣ Περιστερίου 1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο-ΓΣ Ηρακλής 1-22, ο αγώνας ΑΣΘ Μακεδονικός-ΝΟ Χίου δεν πραγματοποιήθηκε, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν παρευρέθηκε στο κολυμβητήριο. Ο αλυτάρχης αναμένει την επόμενη μέρα και το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα να αποφασίσει για την έκβαση του ομίλου.

Στον όμιλο της Θεσσαλονίκης, ο ΝΟ Χίου και ο ΑΣΘ Μακεδονικός δεν παρευρέθηκαν στους αγώνες, με αποτέλεσμα να μην διεξαχθεί κανένα παιχνίδι της σημερινής αγωνιστικής.

Η Βαθμολογία: ΓΣ Ηρακλής 3 (1 αγ.), ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (1 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας)

ΝΟΒ Αργοναύτες-ΟΕΑ/ΝΑΒ 7-5

Η βαθμολογία: ΝΟΒ Αργοναύτες 3 (1 αγ.), ΟΕΑ/ΝΑΒ 0 (1 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

ΝΟ Λάρισας-ΟΕΑ/ΝΑΒ 13-5, ΝΟ Λάρισας-ΝΟΒ Αργοναύτες 4-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟΒ Αργοναύτες 6

……………………….

  1. ΝΟ Λάρισας 3
  2. ΟΕΑ/ΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων-ΝΟ Ρεθύμνου 10-20, ΝΟ Ρεθύμνου-ΟΦΗ 16-6, ΝΟ Χανίων-ΟΦΗ 17-5

Η Βαθμολογίας (Τελική):

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

……………………..

  1. ΝΟ Χανίων 3
  2. ΟΦΗ 0

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Σάββατο) στο κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου οι αγώνες και στον εναπομείναντα έναν Όμιλο (από τους επτά, καθώς οι αγώνες των υπόλοιπων έξι ομίλων είχαν γίνει την περασμένη εβδομάδα) της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών, σ’ αυτόν του Βόλου, και μάθαμε τις δύο ακόμα ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης, που είναι οι ΟΥΚ Βόλου και ΝΟ Λάρισας.

Ο προτελευταίος αγώνας του συγκεκριμένου Ομίλου, πάντως, ανάμεσα στις δύο ομάδες που τελικά δεν προκρίθηκαν -έτσι ή αλλιώς δεν θα προκρινόταν-, δηλαδή ανάμεσα στον ΟΕΑΝΑΒ και τη Νίκη Βόλου διακόπηκε λίγο πριν από την έναρξη του δεύτερου οκτάλεπτου και ενώ το σκορ ήταν 1-1, διότι, όπως αναφέρει το φύλλο αγώνα, ανάμεσα στα άλλα: Ο παίκτης με το Νο 9 της Νίκης Βόλου αιμοραγούσε από τη μύτη και ο γιατρός του συνέστησε να αποχωρήσει συστήνοντας και στον προπονητή του να τον βγάλει από τον αγώνα. Ο προπονητής της Νίκης Βόλου Δημήτρης Μπλάνας, όμως, αρνήθηκε και επέμενε στην άρνησή του, υποστηρίζοντας ότι ήταν δική του ευθύνη αν θα χρησιμοποιηθεί ή όχι ο παίκτης του. Οι διαιτητές έδωσαν 10 λεπτά διορία για να συνετιστεί ο προπονητής, κάτι που δεν έγινε, κι έτσι το παιχνίδι διακόπηκε. Στη συνέχεια, στο χώρο της γραμματείας και στη διένεξή του με τους παράγοντες του αγώνα, ο προπονητής της Νίκης πέταξε προς το μέρος του γιατρού ένα μπουκάλι με νερό. Για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η ΚΟΕ και φυσικά θα επιληφθεί σχετικά ο αθλητικός δικαστής. Θα γίνουν, εξάλλου, διαφορετικές συμπληρωματικές εκθέσεις από τον γιατρό και τον αλυτάρχη.

Εκκρεμεί βέβαια η απόφαση για το ποιές ομάδες τερμάτισαν τελευταίες στον Γ΄ Όμιλο Αττικής, καθώς ο Υδραϊκός δεν μπόρεσε να παρευρεθεί τους αγώνες, όπως επίσης δεν αγωνίστηκαν και τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας στον Όμιλο Θεσσαλονίκης.  Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Νέων Ανδρών που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει, εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιλό τους, ο Υδραϊκός ΝΟ στον Γ΄ Όμιλο Αττικής και τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας στον Όμιλο της Θεσσαλονίκης, ποιές ομάδες θα προκριθούν τελικά στην Β’ Προκριματική φάση ή αν αποκλειστούν οριστικά από το Πρωτάθλημα, ποιές ομάδες θα θεωρηθούν τελευταίες στους δικούς τους Ομίλους.

Τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 6-9, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 4-19, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-13, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-10, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου (διακόπηκε), ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

……………………………………….

  1. Νίκη Βόλου 0
  2. ΟΕΑΝΑΒ 0

** Δεν λαμβάνεται υπόψη ο αγώνας ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου που διακόπηκε.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, Παναθηναϊκός ΑΟ-ΓΣ Περιστερίου 24-2,ΓΣ Περιστερίου-ΑΝΟ Γλυφάδας 2-22, Πανιώνιος ΓΣΣ-Παναθηναϊκός ΑΟ 7-10, ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Περιστερίου 13-1, ΑΝΟ Γλυφάδας-Πανιώνιος ΓΣΣ 14-4,Πανιώνιος ΓΣΣ-ΓΣ Ηλιούπολης 7-4, Παναθηναϊκός ΑΟ-ΑΝΟ Γλυφάδας 4-13, ΓΣ Περιστερίου-Πανιώνιος ΓΣΣ 0-15, ΓΣ Ηλιούπολης-Παναθηναϊκός ΑΟ 5-10

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. Παναθηναϊκός ΑΟ 9
  3. Πανιώνιος ΓΣΣ 6

…………………………….

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 3
  2. ΓΣ Περιστερίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΚΟΠ Ιλισίων-ΝΟ Καλαμακίου 9-7, ΝΟ Χίου-ΑΟ Νηρέας Γέρακα 12-1, ΝΟ Καλαμακίου-ΑΟ Νηρέας Γέρακα 11-4, ΚΟΠ Ιλισίων-ΑΟΠ Φαλήρου 6-21,ΑΟ Νηρέας Γέρακα-ΚΟΠ Ιλισίων 5-15, ΑΟΠ Φαλήρου-ΝΟ Χίου 13-6,ΑΟΠ Φαλήρου-ΝΟ Καλαμακίου 26-2, ΝΟ Χίου-ΚΟΠ Ιλισίων 15-3, ΝΟ Καλαμακίου-ΝΟ Χίου 3-13, ΑΟ Νηρέας Γέρακα-ΑΟΠ Φαλήρου 4-24

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΟΠ Φαλήρου 12
  2. ΝΟ Χίου 9
  3. ΚΟΠ Ιλισίων 6

……………………………

  1. ΝΟ Καλαμακίου 3
  2. ΑΟ Νηρέας Γέρακα 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 2-9, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΝΟ Βουλιαγμένης 2-10, η ομάδα του Υδραϊκού ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες,ΝΟ Βουλιαγμένης-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 10-0, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΟ Πετρούπολης 16-6, Εθνικός ΟΦΠΦ-Υδραϊκός ΝΟ 5-0 (δεν αγωνίστηκε η ομάδα του Υδραϊκού),ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΑΟ Πετρούπολης 15-5, ΝΟ Βουλιαγμένης-Εθνικός ΟΦΠΦ 18-2, η ομάδα του Υδραϊκού ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.,ΝΟ Βουλιαγμένης-ΑΟ Πετρούπολης 21-5, Εθνικός ΟΦΠΦ-Ολυμπιακός ΣΦΠ 5-14, Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 10-4, ΑΟ Πετρούπολης-Εθνικός ΟΦΠΦ 10-6, ο Υδραϊκός ΝΟ δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 9
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6
  4. ΑΟ Πετρούπολης 3

……………………………………

5.. Εθνικός ΟΦΠΦ 0

  1. Υδραϊκός ΝΟ —

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο-ΑΣ Απόλλο 5-16, ΓΣ Ηρακλής-ΑΣ ΠΑΟΚ 2-29, ΧΑΝΘ-Δελφίνια Πτολεμαϊδας 5-0 (απέσυραν την συμμετοχή τους τα δελφίνια Πτολεμαΐδας και δεν μπήκαν στην πισίνα),ΑΣ Απόλλο-ΑΣ ΠΑΟΚ 2-31, ΑΠΣ Οξυγόνο- ΧΑΝΘ 7-10, ΓΣ Ηρακλής-ΑΠΣ Οξυγόνο 13-1, ΧΑΝΘ-ΑΣ Απόλλο 7-15,  η ομάδα των Δελφινιών Πτολεμαΐδας δεν παρευρέθηκε στους αγώνες.,ΑΠΣ Οξυγόνο-ΑΣ ΠΑΟΚ 3-26, ΧΑΝΘ-ΓΣ Ηρακλής 7-16, ΑΣ ΠΑΟΚ-ΧΑΝΘ 19-2, ΓΣ Ηρακλής-ΑΣ Απόλλο 6-3, τα Δελφίνια Πτολεμαΐδας δεν παρευρέθηκαν στους αγώνες.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΣ ΠΑΟΚ 12
  2. ΓΣ Ηρακλής 9
  3. ΑΣ Απόλλο 6
  4. ΧΑΝΘ 3
  5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0

……………………………………

  1. Δελφίνια Πτολεμαΐδας —

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου-ΟΦΗ 11-4,ΝΟ Χανίων-ΟΦΗ 11-4, ΝΟ Χανίων-ΝΟ Ρέθυμνου 15-10

Η Βαθμολογία(Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

  1. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης-ΝΕ Πατρών 10-17,ΝΟ Πατρών-ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης 19-6, ΝΕ Πατρών-ΝΟ Πατρών 7-12

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

………………………………………

  1. ΑΝΟ Δελφίνια Μετ/σης 0

Έτσι οι ομάδες που, σύμφωνα με τις βαθμολογίες, έχουν προκριθεί -αλλά με τις εκκρεμότητες που θα σας αναλύσουμε- παρακάτω, είναι οι: ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός , Πανιώνιος  (από τον Α΄ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Β΄ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης (από τον Γ΄ Όμιλο Αττικής),  ΠΑΟΚ,  Ηρακλής, ΑΣ Απόλλο, ΧΑΝΘ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας (από τον Όμιλο Βόλου).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Με τη συμμετοχή 21 συνολικά ομάδων αρχίζει την Παρασκευή (29/1) η Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών (γενν. 1997 και νεότερες). Οι 5 Όμιλοι:

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒ, Εθνικό Πειραιά, Αλίμου): ΝΕ Πατρών, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης

Β’ Όμιλος (κολ. Πεντέλης, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ Όμιλος (κολ. Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Δ’ Όμιλος (κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου): ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Ε’ Όμιλος (κολ. Χανίων): ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Στην Τελική φάση (6-8 Μαϊου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Β’ Όμιλο, οι 2 πρώτες από τον Γ’ Όμιλο και η 1ηομάδα από τον Δ’και Ε’ Όμιλο (σύνολο 10).

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:45                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 13:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 20:30                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 19:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            29/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΝΟ ΧΙΟΥ      

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 14:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 21:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ                      ΟΕΑ / ΝΑΒ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ / ΝΑΒ

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΙ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (27/1) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις τριών ηλικιακών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, καθώς και της Β’ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

ΝΕΑΝΙΔΕΣ, Α ’Φάση 11-13 Μαρτίου

Α’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ιωνικός Νίκαιας, ΟΦΗ, Εθνικός Πειραιά

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου

Δ’ Όμιλος (Λάρισα): ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Λάρισας

Στην Β’ προκριματική φάση (13-15 Μαϊου) προκρίνονται συνολικά 13 ομάδες, αποκλειομένων των τελευταίων στην κατάταξη κάθε Ομίλου.

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’ Φάση 15-17 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΕΛαμίας, Άρης Νίκαιας, ΝΟ Ρεθύμνου

Β’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά

Δ’ Όμιλος: ΝΟ Χίου, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας

Στην Τελική φάση (1-3 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 2 πρώτες από τον Α’, Β’, Γ’ Όμιλο, οι 3 πρώτες από τον Δ’ Όμιλο και άλλη μία (1) μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων στους Ομίλους Α’ και Β’.  

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ, Α’  Φάση 1-3 Απριλίου

Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος: Ιωνικός Νίκαιας, Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Γ’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΕ Πατρών

Δ’ Όμιλος: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, ΝΕ Λαμίας, Πανσερραϊκός

 Στην Τελική φάση (24-26 Ιουνίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

Β’ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ Όμιλος: ΑΟ Βετεράνοι, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Άρης Νίκαιας, Τρίαινα Βούλας, Μίλων

Γ’ Όμιλος: ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Πατρών, ΑΟ Καστέλας, ΑΕ Χαϊδαρίου

Δ’ Όμιλος: ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΧΑΝΘ, ΝΟ Καβάλας, ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός

Ε’ Όμιλος: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας

Η Α’ Φάση διεξάγεται σε δύο γύρους (25-27 Μαρτίου και 6-8 Μαϊου). Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 15) προκρίνονται στην Β’ Φάση  για τους 3 Ομίλους Ανόδου, ενώ οι 2 τελευταίες (σύνολο 10) μετέχουν πλέον στους 2 Ομίλους Καθόδου (play out).

Από τους 3 Ομίλους Ανόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου), οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου (σύνολο 6) προκρίνονται στην Τελική φάση.

Από τους 2 Ομίλους Καθόδου της Β’ Φάσης (24-26 Ιουνίου) οι 2 τελευταίες κάθε Ομίλου (σύνολο 4) υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία, ενώ  οι υπόλοιπες 6 παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Στην Τελική φάση (22-24 Ιουλίου), οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης, ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Μετά το Παιδικό, την προηγούμενη εβδομάδα και το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών μπαίνει στις ράγες για τη φετινή αγωνιστική περίοδο με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης από αύριο (22/1) έως και την Κυριακή (24/1).

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΑΝΟΓ, Περιστερίου):Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου

2.Β’Όμιλος Αττικής (κολ. Γέρακα, Νέας Σμύρνης, Αλίμου): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα

  1. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά, Πετρούπολης):ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Υδραϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
  3. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας):Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βολου
  4. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντ. Πεπανός»):ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  5. Όμιλος Κρήτης (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Στην Β’ προκριματική φάση (22-24 Απριλίου) προκρίνονται συνολικά 20 ομάδες. Οι 3 πρώτες από τους Ομίλους 1, 2, οι 4 πρώτες από τους Ομίλους 3, 4 και οι 2 πρώτες από τους Ομίλους 5, 6, 7.

Η κλήρωση της έχει προγραμματιστεί για τις 30 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ:   20:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η  αγωνιστική                  Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   12:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:   13:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   19:30               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   20:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

4η  αγωνιστική                  Κυριακή                                 24/01/2016           

ΩΡΑ:   10:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

5η  αγωνιστική                  Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ:  17:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                            ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                 Παρασκευή                            22/01/2016             

ΩΡΑ: 20:30                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

ΩΡΑ: 21:30                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016            

ΩΡΑ: 13:00                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                     ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 14:00                 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΝΟ ΧΙΟΥ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική                  Σάββατο                                  23/01/2016           

ΩΡΑ: 20:00                 ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                                  ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00                 ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 11:30                 ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                     ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:00                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 11:15                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:15                 ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 13:15                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

3η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                       ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΩΡΑ: 18:30                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ           ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ

ΩΡΑ: 10:30                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΥΔΡΑΪΚΟΣ ΝΟ                                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                       ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 20:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 21:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

2η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 11:15                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                         ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 12:15                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ                       ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 13:15                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΧΑΝΘ

3η  αγωνιστική                 Σάββατο                                  23/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΑΣ ΠΑΟΚ                                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 19:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

4η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ

ΩΡΑ: 10:00                 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΑΣ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 11:00                 ΧΑΝΘ                                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

5η  αγωνιστική                 Κυριακή                                 24/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΑΣ                       ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 18:00                 ΑΣ ΠΑΟΚ                                          ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 19:00                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1η  αγωνιστική                  Παρασκευή                            22/01/2016          

ΩΡΑ:   19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΟΦΗ

2η  αγωνιστική                   Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΟΦΗ

3η  αγωνιστική                   Σάββατο                                 23/01/2016

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                      ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                   Σάββατο                                  23/01/2016          

ΩΡΑ:   18:00               ΑΝΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 

2η  αγωνιστική                   Κυριακή                                  24/01/2016         

ΩΡΑ:  10:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                     ΑΝΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ            

3η  αγωνιστική                   Κυριακή                                   24/01/2016        

ΩΡΑ:   16:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                   Παρασκευή                                   29/01/2016                

ΩΡΑ:   20:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   21:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           

2η  αγωνιστική                   Σάββατο                                        30/01/2016

ΩΡΑ:   11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:   12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

3η  αγωνιστική                   Σάββατο                                        30/01/2016                

ΩΡΑ:   19:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                           ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   20:30               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                    ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/1) οι αγώνες και στους 13 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων και ξέρουμε 37 ομάδες που προκρίνονται σίγουρα στην επόμενη (Β’) φάση.

Υπάρχει πλέον μια εκκρεμότητα για το ποιες ομάδες πήραν την τελευταία θέση στους Ομίλους Α’ Θεσσαλονίκης και Κρήτης, καθώς στον πρώτο δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες ο Ηρακλής και στον άλλον εμφανίστηκε μεν στο κολυμβητήριο Ηρακλείου μια αποστολή του Πλιτς Πλατς, αλλά σύμφωνα με τα φύλλα αγώνα, οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν διότι αντιμετώπιζαν εμπύρετη ίωση. Υπάρχει, λοιπόν, σχετική αναφορά στην Ειδική Προκήρυξη της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Παίδων που λέει ότι: «Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο».

Έτσι η ΚΟΕ θα αποφασίσει εάν θεωρηθεί ότι έχουν πάρει την τελευταία θέση στον αντίστοιχο Όμιό τους, ο Πλιτς Πλατς σε αυτόν της Κρήτης και ο Ηρακλής στον Α’ Θεσσαλονίκης και αν θα αποκλειστούν έτσι ώστε να περάσουν στη Β’ φάση και οι τρεις άλλοι που πήραν 1η, 2η και 3η θέση, ή θα αποκλειστούν εντελώς από το πρωτάθλημα οι συγκεκριμένες δύο ομάδες (Ηρακλής, Πλιτς Πλατας) και θα αποκλειστούν ως τελευταίοι στον κάθε Όμιλο αντίστοιχα ο Μακεδονικός (3ος στον Όμιλο Θεσσαλονίκης) και ΟΦΗ (3ος στον Όμιλο Κρήτης).

Θυμίζουμε ότι από αυτή τη φάση ΔΕΝ προκρίνονται στην επόμενη (Β’) μόνον οι ομάδες που πααίρνουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Οι 37 ομάδες που έχουν προκριθεί σίγουρα, πάντως, είναι οι: Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Β’ Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Γ’ Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ (από τον Δ’ Αττικής), Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Ε’ Αττικής), ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, Ολυμπιάδα Πετρούπολης (από τον ΣΤ’ Αττικής), ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο (από τον Α’ Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Θεσσαλονίκης), ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Όμιλο Βόλου), Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας (από τον Όμιλο Λάρισας).

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-6, Πανιώνιος – Δελφίνιας Μεταμόρφωσης 40-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-4, Πανιώνιος – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 23-4,Πανιώνιος – Νηρέας Χαλανδρίου 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Πανιώνιος 9
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

…………………………………………………

  1. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ιωνικός- ΓΣ Περιστερίου 9-18, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης- ΑΕ Χαϊδαρίου 5-12,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 3-6, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 16-3, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-0, Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά 4-15,Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 4-5, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Ιωνικός 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – Εθνικός Πειραιά 4-11, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόφωσης 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Περιστερίου 12
  2. Εθνικός Πειραιά 9
  3. Ιωνικός 6
  4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………………………..

  1. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 21-3, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 12-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 15-5, ΝΟ Χίου – Μίλων 27-2,ΝΟ Χίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-10, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 10-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. ΝΟ Χίου 6
  3. ΝΟ Καλαμακίου 3

…………………………………………..

  1. Μίλων 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – Ηλυσιακός 20-6, ΝΟ Σύρου – Άλμα Κλαμπ 5-15, Ολυμπιακός – Άλμα Κλαμπ 25-2, ΝΟ Σύρου – Ηλυσιακός 5-26,ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 3-30, Ηλυσιακός – Άλμα Κλαμπ 15-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Ηλυσιακός 6
  3. Άλμα Κλαμπ 3

……………………………………

  1. ΝΟ Σύρου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):

Παλαιό Φάληρο- Παναθηναϊκός 18-8, Απόλλων Σμύρνης- ΑΝΟ Γλυφάδας 2-36,Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-3, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 1-28, Απόλλων Σμύρνης – Παλαιό Φάληρο 4-27, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-13

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Παλαιό Φάληρο 9
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6
  3. Παναθηναϊκός 3

…………………………………………

  1. Απόλλων Σμύρνης 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πετρούπολης):

Άρης Νίκαιας – Νηρέας Γέρακα 4-20, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 8-18, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Νηρέας Γέρακα 4-11, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 12-13, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Άρης Νίκαιας 15-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6
  3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3

…………………………………………………

  1. Άρης Νίκαιας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – Μακεδονικός 19-3, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 16-9,ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 17-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΣ Φοίβος 6
  2. ΑΣ Απόλλο 3

………………………………..

  1. Μακεδονικός 0

…………………………………

Ο Ηρακλής δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-5, ΠΑΟΚ- ΕΑΤΕΚ 29-4,ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 5-17, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 2-29, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 12-10, Πανσεραϊκός – ΝΟ Καβάλας 5-6,ΝΟ Καβάλας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 18-8, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 27-2, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-30.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 12
  2. ΝΟ Καβάλας 9
  3. Πανσερραϊκός 6
  4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3

…………………………………….

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης- Δελφίνια Πτολεμαΐδας 6-1,ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 3-3, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-8

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΚΕ Κοζάνης 4
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 4

………………………………………..

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου- ΟΦΗ: 4-3,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 6-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 5-3. Η ομάδα του Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε σε κανένα παιχνίδι, παρότι η αποστολή ήταν στο Ηράκλειο, επειδή η πλειοψηφία των παικτών του επλήγησαν από εμπύρετη ίωση

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

…………………………………..

Ο Πλιτς Πλατς δεν αγωνίστηκε.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 16-2,ΝΟ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 34-2, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 20-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6
  2. ΝΕ Πατρών 3

…………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 5-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Χαλκίδας 9-4,Νίκη Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 19-2, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-25, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 0-21, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Χαλκίδας 17-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΟΥΚ Βόλου 9
  2. Νίκη Βόλου 6
  3. ΟΕΑΝΑΒ 3

…………………………………….

  1. ΝΟ Χαλκίδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 13-5, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 4-17,ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 9-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 4-12, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-19, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 1-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Νηρέας Λαμίας 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6

3.ΝΕ Λαμίας 3

………………………………………

  1. ΝΕ Λάρισας 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων θα διεξαχθεί 18-20 Μαρτίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/2 στις 13.00 στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2001), αρχίζει αύριο (15/1) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στην οποία και μετέχουν 52 συνολικά ομάδες, στους 13 επί μέρους Ομίλους.

  1. Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
  2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο Περιστερίου):Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου
  3. Γ’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήριο ΝΟΒ, Λαιμός- Δημοτικό Νέας Σμύρνης):ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

4.Δ’Όμιλος Αττικής (Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ»): Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

  1. Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου):Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας
  2. ΣΤ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό κολυμβητήριο Πετρούπολης):Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης
  3. Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός
  4. Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο κολυμβητήριο):ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολεγίου
  5. Όμιλος Βόλου (Δημοτικό κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας «Βασίλης Πολύμερος»):Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας
  6. Όμιλος Λάρισας (Εθνικό κολυμβητήριο Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας
  7. Όμιλος Κρήτης (κολυμβητήριο Ηρακλείου):ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  8. Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου
  9. Όμιλος Πτολεμαϊδας (Δημοτικό κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων

Στην Β’ προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) προκρίνονται συνολικά 39 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι τελευταίες ομάδες στη κατάταξη των Ομίλων). Η κλήρωση της είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 24 Φεβρουαρίου και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΩΡΑ:  18:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  10:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  12:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  13:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  11:00               ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΜΙΛΩΝ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΜΙΛΩΝ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΜΙΛΩΝ ΑΟ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

  1. 4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

 

  1. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ           ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

 

  1. ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                         ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.              ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               Α.Σ. ΑΠΟΛΛΟ                                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

           

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                        ΠΑΟΚ

 

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/01/2016

ΩΡΑ:  19:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  16:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ                           ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

 

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ:  20:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  19:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  20:30               ΟΦΗ                                                   ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          

           

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                            16/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  19:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/01/2016

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

           

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  11:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/01/2016

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι 5 Όμιλοι της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος (29-31 Ιανουαρίου 2016):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΕ Πατρών

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΒΟΛΟΥ: ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Προκρίνεται η 1η ομάδα

ΚΡΗΤΗΣ: ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Προκρίνεται η 1η ομάδα

Η Τελική φάση 6-8 Μαϊου.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Πενήντα δύο (52) ομάδες μετέχουν στο Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης, η κλήρωση της Α’ προκριματικής φάσης (15-17 Ιανουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ποσειδών Ιλισίων, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Μίλων, ΝΟ Καλαμακίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Σύρου, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Απόλλων Σμύρνης, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδς

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χαλκίδας

ΛΑΡΙΣΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΕ Λαμίας, Νηρέας Λαμίας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Τρίτων Αμαρουσίου

Δεν προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (18-20 Μαρτίου) οι τελευταίες ομάδες όλων των Ομίλων.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σαράντα εννιά (49) ομάδες μετέχουν συνολικά στους 10 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος (19-21 Φεβρουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Χαϊδαρίου

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Άρης Νίκαιας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χαλκίδας, Ποσειδών Ιλισίων

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου

ΔΕΝ προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (15-17 Απριλίου), οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Α’ Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (22-24 Ιανουαρίου), στο οποίο και μετέχουν 31 ομάδες συνολικά.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός, Ολυμπιακός, ΑΟ Πετρούπολης, Υδραϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου

Προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Προκρίνονται 2 ομάδες

 Η Β’ Προκριματική φάση 22-24 Απριλίου.

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ Κ.Ο.Ε. ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2015

Με το ομόφωνο ΝΑΙ των εκπροσώπων από 95 Σωματεία που παραβρέθηκαν στη σημερινή (24/10) Γενική Συνέλευση της ΚΟΕ, ψηφίστηκε ο προϋπολογισμός της Ομοσπονδίας για το 2016 που ανέρχεται στα 4.030.000 ευρώ και θα κατατεθεί για έγκριση στην ΓΓΑ.

Ομόφωνα επίσης η ΓΣ αποφάσισε την αναστολή για ένα (1) χρόνο, λόγω των σοβαρών οικονομικών προβλημάτων που υπάρχουν, του παραβόλου των 500 ευρώ για μεταγραφές που αιτούνται «σοβαρό λόγο» για έγκριση τους από την αρμόδια Επιτροπή της ΚΟΕ.

Η Γενική Συνέλευση αποφάσισε επίσης με μεγάλη πλειοψηφία, να περιληφθεί στη φετινή Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης, η δυνατότητα χρησιμοποίησης δύο (2) αλλοδαπών αθλητών/τριών στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών.

Το αίτημα είχε κατατεθεί εγγράφως προς την ΚΟΕ από τον Παναθηναϊκό και η Ομοσπονδία αφού διερεύνησε τις προθέσεις των Σωματείων των δύο συγκεκριμένων κατηγοριών, το έφερε στη Γενική Συνέλευση η οποία και αποφάσισε σχετικά.

Όπως είπε ο Πρόεδρος της ΚΟΕ Δημήτρης Διαθεσόπουλος, ο οποίος για λόγους δεοντολογίας δεν γνωστοποίησε την δικιά του προσωπική θέση επί του θέματος, με πρωτοβουλία του ρωτήθηκαν πρώτα όλα τα Σωματεία της Α1 Ανδρών και Γυναικών.

Προέκυψε έτσι ότι στην μεν Α1 Ανδρών υπέρ τάσσονται ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΥΔΡΑΪΚΟΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ, ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ και κατά ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΑΟΚ, ενώ στην Α1 Γυναικών, υπέρ οι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟΒΑ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ και κατά ο ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ.

Ομόφωνα επίσης εναρμονίστηκε το άρθρο 13Γ του Κανονισμού Μεταγραφών της ΚΟΕ, σύμφωνα με τις αλλαγές που έχει επιφέρει η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία (LEN) στο TRANSFER REGULATION.

Στο τέλος των εργασιών της Γενικής Συνέλευσης, παρουσιάστηκε στους εκπροσώπους των Σωματείων η νέα αναβαθμισμένη Ιστοσελίδα της ΚΟΕ όπως θα βγει στον «αέρα» το επόμενο χρονικό διάστημα.

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΕ που συνεδρίασε πριν τη σημερινή (24/10) Γενική Συνέλευση, αποφάσισε τη δομή που θα έχουν οι Εθνικές μας ομάδες υδατοσφαίρισης σε προπονητικό επίπεδο για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Σύμφωνα με την απόφαση του, αυτή είναι:

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΝΔΡΩΝ: Θόδωρος Βλάχος, συνεργάτης Δημήτρης Κραβαρίτης

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ&ΕΦΗΒΩΝ: Θόδωρος Χατζηθεοδώρου, συνεργάτης Νίκος Καραμάνης

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ: Νίκος Βενετόπουλος

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Σάκης Κεχαγιάς, συνεργάτης Αγγελική Γερόλυμου

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ&ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Στέφανος Λέανδρος

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ: Τάσος «γάτος» Παπαναστασίου

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΩΝ (Κορίτσια): Βαγγέλης Πάτρας

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ: Γιώργος Μορφέσης

Σ’ ότι αφορά την αλλαγή στην Εθνική ομάδα των Γυναικών, ο Γιώργος Μορφέσης μετά από 13 ολόκληρα χρόνια, είτε ως συνεργάτης αρχικά από το 2003 ως το 2008, είτε στη συνέχεια ως πρώτος προπονητής, αφού εκτίμησε ότι ολοκλήρωσε έναν μεγάλο κύκλο που επέφερε κορεσμό και ψυχική κούραση, ζήτησε από την ΚΟΕ να αποχωρήσει και να συνεχίσει να προσφέρει τις υπηρεσίες του από άλλη θέση.

Η ΚΟΕ, εκτιμώντας την προσωπικότητα, το ήθος, την μέγιστη προσφορά του Γιώργου Μορφέση (12 Μετάλλια συνολικά), αλλά και τις σπουδαίες ικανότητες του, συναισθανόμενη την προσωπική του πίεση να αποδεσμευθεί από τα καθήκοντα του ως ομοσπονδιακός τεχνικός των Γυναικών, προχώρησε στην αλλαγή του με τον Σάκη Κεχαγιά, ο οποίος και υπήρξε πρόταση του ιδίου του Γιώργου Μορφέση, που τον θεωρεί ως τον πλέον ικανό στη δεδομένη στιγμή, για την καθοδήγηση της Εθνικής μας ομάδας των Γυναικών.

Με ομόφωνη επίσης απόφαση, το Δ.Σ της ΚΟΕ, ανέθεσε στον Γιώργο Μορφέση τα καθήκοντα του Τεχνικού Διευθυντή Υδατοσφαίρισης στην Ομοσπονδία, θέση που κατείχε ως τώρα ο Σάκης Κεχαγιάς.

Δεκαοκτώ (18) πολίστριες καλούνται την προσεχή Κυριακή (25/10)  το πρωί (09.30), στο Εθνικό κολυμβητήριο «Πέτρος Καπαγέρωφ» του Πειραιά, ενόψει του αγώνα της προσεχούς Τρίτης (27/10) στο ίδιο κολυμβητήριο με την Ισπανία, για την προκριματική φάση του Γουόρλντ Λιγκ 2016.

Είναι οι: Έλενα Κούβδου, Χρυσή Διαμαντοπούλου, Ιωάννα Σταματοπούλου (τερματοφύλακες),  Αλεξάνδρα Ασημάκη, Χριστίνα Κότσια,  Ελένη Ξενάκη, Βιργινία Νιαρχάκου, Χριστίνα Τσουκαλά, Μαργαρίτα Πλευρίτου, Βασιλική Διαμαντοπούλου, Άλκηστη Αβραμίδου, Ιωάννα Χυδηριώτη, Φιλιώ Μανωλιουδάκη, Αντιγόνη Ρουμπέση, Ελευθερία Πλευρίτου, Ελισάβετ Πρωτοπαπά, Νικολέτα Ελευθεριάδου, Μιχαέλα Καλογεράκου.

Το παιχνίδι αρχίζει στις 19.00 (απευθείας τηλεοπτική κάλυψη από τη NOVASports), με διαιτητές την Ντιάνα Ντάτιλ Ντούμας (Ολλανδία) και τον Μαριάϊ Ζολτ (Ουγγαρία). Παρατηρητής από πλευράς Fina, ο Τζιάνι Λόνζι (Ιταλία).

Σειρά καμπ προετοιμασίας στην κολύμβηση ενέκρινε το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΕ, όπως επίσης και τη συμμετοχή στο Ιταλικό ανοιχτό πρωτάθλημα. Αναλυτικά:

*Καρπενήσι, 27/10-1/11/15: Ντουντουνάκη, Λέμπλ

*Σέρρες, 20-27/11/15: Μελαδίνης, Χρήστου

*Νάουσα, 20-21/12/15: Βαζαίος, Σαμιλίδης, Δημητρίου

*Μπέλμεκεν, 21/12/15-10/1/16: Σοφιανίδης, Μπάκα,Κατραντζής, Καρπουζλής

*Μπάνια Λούκα, 21/12/15-10/1/16: Σαρακατσάνη, Οικονόμου

*Μπάνια Λούκα, 21/12/15-10/1/16: Κυνηγάκης

*Ιταλικό πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, 18-19/12/15: Βαζαίος, Σαμιλίδης, Μελαδίνης, Χρήστου, Ντουντουνάκη

Εγκρίθηκε επίσης η διοργάνωση του Γκραν Πρι Χριστουγέννων (19-20/12/15) στο Καρπενήσι

Σ’ ότι αφορά την Τεχνική κολύμβηση, εγκρίθηκε το καμπ προετοιμασίας στο Βόλο (19-26/12), για αθλητές/τριες των Εθνικών μας ομάδων.

Τέλος, στη δύναμη της ΚΟΕ εντάσσονται τα σωματεία ΑΟ Δελφίνια Βόλου και ΑΟ Ατλαντίς Παλλήνης.