Ετικέτα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων, την Κυριακή (5/2) το βράδυ, αναδείχθηκαν και οι 40 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν στη Β’ φάση μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 11 Ομίλους.
Οι 40 που προκρίνονται είναι οι: Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Περιστερίου, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Άλμα Κλαμπ, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χαλκίδας, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):
Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-7, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Κερατσινίου 24-0,ΑΕ Κερατσινίου – Εθνικός Πειραιά 2-31, Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου 11-4, Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 20-1, Εθνικός Πειραιά – Παλαιό Φάληρο 2-8,Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 10-7, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 3-5, ΑΕ Κερατσινίου – Παλαιό Φάληρο 1-20, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 11-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Πανιώνιος 9
3. Εθνικός Πειραιά 6
4. ΓΣ Περιστερίου 3
…………………………..
5. ΑΕ Κερατσινίου 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Αλίμου):
Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 16-3, Νηρέας Γέρακα – Απόλλων Σμύρνης 16-2,Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 1-30, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 21-2, ΝΟ Καλαμακίου – Απόλλων Σμύρνης 20-12, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 6-11,Ολυμπιακός – ΝΟ Καλαμακίου 15-3, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 1-6, Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός 5-27, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 5-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. ΝΟ Καλαμακίου 3
………………………………
5. Απόλλων Σμύρνης 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 7-12, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-26,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 13-3, ΝΟ Χίου – Άρης Νίκαιας 22-3, Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-12, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 5-13,ΝΟ Χίου – Ηλυσιακός 14-2, Άρης Νίκαιας – ΓΣ Ηλιούπολης 6-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 11-8, Ηλυσιακός – Άρης Νίκαιας 17-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
2. ΝΟ Χίου 9
3. Ηλυσιακός 6
4. ΓΣ Ηλιούπολης 3
…………………………
5. Άρης Νίκαιας 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Νέας Σμύρνης):
Ιωνικός –  Μίλων 13-4,Παναθηναϊκός – Ιωνικός 13-4, Μίλων – Παναθηναϊκός 2-13, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 14-3, Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-17.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. Παναθηναϊκός 6
3. Ιωνικός 3
…………………………….
4. Μίλων 0
Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Ολυμπιάδα Πετρούπολης  – Άλμα Κλαμπ 4-4, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Χαϊδαρίου 7-15,ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 9-1, ΝΟ Χαλκίδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 8-5, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-10, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 7-1,ΝΟ Χαλκίδας – Άλμα Κλαμπ 5-8, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 6-7, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Χαλκίδας 15-8, Άλμα Κλαμπ – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12
2. Άλμα Κλαμπ 7
3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7
4. ΝΟ Χαλκίδας 3
……………………………………
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 6-6, Μακεδονικός – ΣΑΠΚ  Νεάπολης 1-16,ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΠΣ Οξυγόνο 16-3, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 12-4, Ηρακλής – ΣΑΠΚ Νεάπολης 2-11, ΑΠΣ Οξυγόνο – Πανσερραϊκός 5-13,Πανσερραϊκός – Ηρακλής 12-4, Μακεδονικός – ΑΠΣ Οξυγόνο 12-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Πανσερραϊκός 4-3, Ηρακλής – Μακεδονικός 6-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 12
2. Πανσερραϊκός 9
3. Μακεδονικός 4
4. Ηρακλής 2
……………………………
5. ΑΠΣ Οξυγόνο 1
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 7-15, ΟΕΑΝΑΒ – ΧΑΝΘ 8-8,ΧΑΝΘ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-6, ΠΑΟΚ – ΟΕΑΝΑΒ 36-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 16-5, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 1-28,ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 15-3, ΟΕΑΝΑΒ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-5, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 3-15, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΕΑΝΑΒ 13-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. ΠΑΣ Φοίβος 9
3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6
4. ΧΑΝΘ 1
…………………………………
5. ΟΕΑΝΑΒ 1
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος  Ιωαννίνων 7-4, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΕΑΤΕΚ 15-12,ΕΑΤΕΚ – ΚΕ Κοζάνης 5-20, ΝΑΟ Κέρκυρας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 9-8, Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤΕΚ 21-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 13-13,ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωανίννων 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΚΕ Κοζάνης 3-15, ΕΑΤΕΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-13, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΚΕ Κοζάνης 10
2. ΝΑΟ Κέρκυρας 10
3. Πύρρος Ιωαννίνων 6
4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3
…………………………
5. ΕΑΤΕΚ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):
ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-7, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 2-18,Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 15-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 7-8, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 16-4,ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 5-14, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-22, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 18-4, ΟΥΚ Βόλου ΝΕ Λάρισας 16-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 12
2. ΟΥΚ Βόλου 9
3. ΝΟ Λάρισας 6
4. ΝΕ Λάρισας 3
………………………..
5. ΝΕ Λαμίας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 10-5, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγ. Νικολάου 27-2,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 16-9, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 10-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 13-4, ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου 13-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. ΟΦΗ 3
…………………………
4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 7-10,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 7-11, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 10-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 6
2. ΝΕ Πατρών 3
……………………………
3. Νηρέας Λαμίας 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 5-7/5. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 23/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της ΚΟΕ για την αγωνιστική περίοδο «2016-2017» με αριθμ.πρωτ: 5136/ 6.10.2016, προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης ΕΦΗΒΩΝ (γενν. ’00) «2017» σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4. Δ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 6. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

7. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΟΕΑ/ΝΑΒ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΧΑΝΘ ΕΑΤΕΚ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

10. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ 11. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΦΗ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΤΟΠΟΣ & ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ

Το Πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ «2017» θα διεξαχθεί σε τέσσερις (4) φάσεις:

Α’ Φάση 03 – 05 / 02 / 2017

Β’ Φάση 05 – 07 / 05 / 2017

Γ’ Φάση 23 – 25 / 06 / 2017

Δ’ Φάση – Τελική 07- 09 / 07 / 2017

ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΛΗΤΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές (γενν. 2000) και νεότεροι.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος ΕΦΗΒΩΝ «2017», θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου: 30 Χ 20 Μπάλα (μεγάλη) Ανδρική.

Α’ Φάση

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων).

Ισχύει η Ισοπαλία.

Β’ Φάση

Δεν προκρίνονται στην Β’ Φάση οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Η κλήρωση για την Β’ Φάση θα διεξαχθεί την Τετάρτη 23/03/2017 και ώρα: 13:00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Η Β’ Φάση θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων). Ισχύει η Ισοπαλία.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ – TIME OUT

Ισχύουν τα αναφερόμενα στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2017» με αριθμ.πρωτ.: 5136/Ε/ 06.10.2016.

Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της FINA (που ακολουθούν) και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της ΚΟΕ.

Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ

Δεδομένου ότι οι μετακινούμενες ομάδες σε απόσταση πάνω από 75 χιλιόμετρα δεν θα επιβαρύνονται το ανά αγώνα κόστος, και αυτό θα διαμοιράζεται μετά την κλήρωση, στις μη μετακινούμενες ομάδες των ομιλών της κλήρωσης, το παράβολο συμμετοχής στην Α’ ΦΑΣΗ διαμορφώνεται ως εξής:

1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 310 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 310 ΝΟ ΧΙΟΥ 0

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 310 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 310 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 310

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 310 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. 310 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 310

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 310 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 310 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 310

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 310 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 310 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 310

4. ΔΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. ΕΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 6. ΑΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 310 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ 0

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ 310 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ 310 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 315

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 310 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 310 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 315

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 310 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ 310 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 315

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 310 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 315

7. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ 315 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 0 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ 0

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 0 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 366 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 275

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ 0 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 366 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 275

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 315 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 275

ΧΑΝΘ 0 ΕΑΤΕΚ 366 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 275

10. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ 11. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 0 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 0

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 0 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 330

ΟΦΗ 330 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 330

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 0 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 0

Το κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει το παράβολο στο λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/48090172 έως την ΤΕΤΑΡΤΗ 01/02/2017, διαφορετικά δεν θα συμμετάσχει.

Το καταθετήριο του παραβόλου, ο εκπρόσωπος του σωματείου, οφείλει πριν από κάθε αγώνα να επιδεικνύει, σε ζήτηση του αλυτάρχη.

ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ – ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Η Συμμετοχή στο πιο πάνω πρωτάθλημα αφορά σωματεία που έχουν ήδη λάβει ειδική αθλητική αναγνώριση από την ΓΓΑ. Η μη ύπαρξη Ειδικής Αθλητικής Αναγνώρισης από την ΓΓΑ για οποιοδήποτε σωματείο, συνεπάγει την μη περαιτέρω συμμετοχή του σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα..

Περαιτέρω θα πρέπει όλα τα συμμετέχοντα σωματεία θα έχουν προσκομίσει στην ΚΟΕ την γνωστοποίηση των προπονητών τους μετά της Ειδικής σχετικής αδείας ασκήσεως επαγγέλματος από την ΓΓΑ.

Στην περίπτωση μη προσκομίσεως των ως άνω αδειών, δεν θα επιτραπεί η περαιτέρω συμμετοχή του σωματείου σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα.

Σε προπονητή-τρια που δεν θα φέρει το ανανεωμένο δελτίο προπονητή δεν θα επιτρέπεται η παραμονή στον αγωνιστικό χώρο.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το Δ.Σ.

της ΚΟΕ.

Η παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το Δ.Σ. της ΚΟΕ.

Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος Ο Γενικός Γραμματέας

Δ. ΔΙΑΘΕΣΟΠΟΥΛΟΣ Δ. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 22:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 13:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 14:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 15:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 21:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 12:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 21:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 09:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 12:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΜΓΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 11:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 12:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:30 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΧΑΝΘ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΧΑΝΘ ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.

ΩΡΑ: 10:30 ΠΑΟΚ ΟΕΑ/ΝΑΒ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 19:30 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΠΑΟΚ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 10:30 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 19:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ

8. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΕΑΤΕΚ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΕΑΤΕΚ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 04/02/2017

ΩΡΑ: 16:00 ΕΑΤΕΚ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

9. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΤHERMAIKOS OPEN WATER 2016,ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΑΡΑΛΙΑ ΝΕΩΝ ΕΠΙΒΑΤΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΤHERMAIKOS OPEN WATER 2016,ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΑΡΑΛΙΑ ΝΕΩΝ ΕΠΙΒΑΤΩΝ

ΠΡΟΚHΡYΞΗ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΤHERMAIKOS OPEN WATER 2016,ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΠΑΡΑΛΙΑ ΝΕΩΝ ΕΠΙΒΑΤΩΝ

Το open water αναπτύσσεται ραγδαία στην Ελλάδα με δεκάδες αγώνες να διεξάγονται στη χώρα μας κάθε σεζόν. Στον Θερμαϊκό κόλπο θα γίνει ένας ακόμα στις 18 Σεπτεμβρίου, το «Thermaikos open water 2016».

Τον αγώνα συνδιοργανώνουν ο δήμος Θερμαϊκού και το Pool Spor Center και μπορεί να πάρει μέρος κάθε ενδιαφερόμενος γεννημένος το 2007 και νωρίτερα. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τέσσερα αγωνίσματα, ανάλογα με τις ηλικίες. Σημείο εκκίνησης των αγώνων είναι η παραλία των Νέων Επιβατών, λίγα χιλιόμετρα ανατολικά της Θεσσαλονίκης. Η θαλάσσια διαδρομή θα έχει κατεύθυνση την Αγία Τριάδα με αφετηρία και τερματισμό το ίδιο σημείο (κυκλική διαδρομή).

Αγωνίσματα

400 μέτρα αγόρια-κορίτσια Προαγωνιστικά (2007-2006)

700 μέτρα αγόρια-κορίτσια Προαγωνιστικά (2005-2004)

2800 μέτρα αγόρια-κορίτσια 2003 και μεγαλύτεροι (κατηγορία open)

5000 μέτρα αγόρια-κορίτσια 2003 και μεγαλύτεροι (κατηγορία open)

Πρόγραμμα – Εκκινήσεις Αγωνισμάτων

9:00 π.μ. τεχνική σύσκεψη

10:00 π.μ. 400μ. αγόρια και κορίτσια Προαγωνιστικά

10:15 π.μ. 700μ. αγόρια και κορίτσια Προαγωνιστικά

10:30 π.μ. 2.800μ. ανδρών γυναικών 2003 και μεγαλύτεροι (κατηγορία open)

12:30 π.μ. 5.000μ. ανδρών γυναικών 2003 και μεγαλύτεροι (κατηγορία open)

13:30 μ.μ. Απονομές-Βραβεύσεις

Κανονισμοί – Όροι συμμετοχής

Στους αγώνες έχουν δικαίωμα συμμετοχής όλοι οι Έλληνες και ξένοι κολυμβητές. 

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους επίσημους κανονισμούς για αγώνες ανοιχτής θάλασσας.

Όλοι οι συμμετέχοντες θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο διεξαγωγής των αγώνων στις 9:00π.μ. για την τεχνική σύσκεψη.

Στην τεχνική σύσκεψη θα γίνει ενημέρωση από τους κριτές για το σημείο εκκίνησης και τερματισμού, για την διαδρομή, τους κανονισμούς αγώνα και κανόνες προφύλαξης, θα λυθούν τυχόν απορίες και τέλος οι διοργανωτές θα συλλέξουν και θα ελέγξουν τις απαραίτητες υπεύθυνες δηλώσεις – ιατρικές βεβαιώσεις – συνδρομή και θα αριθμηθούν όλοι οι συμμετέχοντες με ανεξίτηλο μαρκαδόρο. Οι συμμετέχοντες κολυμβητές πρέπει να φορούν μαγιό. Σκουφάκι και γυαλάκια είναι προαιρετικά.

Το αγώνισμα των 5000μ. θα λήξει 45 λεπτά μετά το τερματισμό του πρώτου κολυμβητή. 

Διαδρομή Αγώνων –  Αφετηρία – Τερματισμός

Το σημείο εκκίνησης των αγώνων είναι η παραλία των Νέων Επιβατών, παραπλεύρως της σκάλας μπροστά στο γήπεδο beach volley. Η θαλάσσια διαδρομή θα έχει κατεύθυνση την Αγ. Τριάδα, με αφετηρία και τερματισμό το ίδιο σημείο (κυκλική διαδρομή). Το ακριβές σημείο θα υποδειχθεί στους

αθλητές στην τεχνική σύσκεψη μία ώρα πριν την έναρξη των αγώνων. Οι κολυμβητές θα σημειώνονται με ανεξίτηλο μαρκαδόρο με το νούμερό τους από την γραμματεία των αγώνων και θα λαμβάνουν θέση στο σημείο εκκίνησης.

Η διαδρομή θα είναι οριοθετημένη από μεγάλες εμφανείς σημαδούρες και φουσκωτά σκάφη με παρουσία ναυαγοσωστών και ιατρού. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν με την εποπτεία λιμενικού σκάφους.

Δηλώσεις Συμμετοχής

Οι δηλώσεις συμμετοχής θα πρέπει να υποβάλλονται στα ειδικά έντυπα που διατίθεται στο blog του Γραφείου Αθλητισμού www.athlitismosdimouthermaikou.blogspot.gr, στην επίσημη σελίδα του ΚΑΟΘ στο facebookwww.facebook.com/Psc-Poolsportcenter-1714567412148080/, στην ομάδα του Τμήματος Αθλητισμού στοfacebook www.facebook.com/groups/athlitismosthermaikou, από την γραμματεία του κολυμβητήριου PoolSport Center στην Περαία και από την γραμματεία των αγώνων.

Οι αιτήσεις θα αποστέλλονται μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αποκλειστικά στο jval2551@yahoo.gr έως και την Πέμπτη  15  Σεπτεμβρίου 2016.

Δηλώσεις συμμετοχής θα είναι αποδεκτές από συμμετέχοντες στην γραμματεία το αργότερο 60′ πριν από την έναρξη των αγώνων.

Το κόστος συμμετοχής ορίζεται στα 7,00 € ανά αθλητή και καταβάλλεται στην γραμματεία πριν την έναρξη των αγώνων.

Έπαθλα

Σε όλους τους κολυμβητές που θα ολοκληρώσουν το αγώνισμα θα απονεμηθεί μετάλλιο και αναμνηστικό δίπλωμα.

Στους πρώτους νικητές κάθε αγωνίσματος θα απονεμηθεί κύπελλο, δίπλωμα και δώρα.

Πληροφορίες-εγγραφές

Πληροφορίες για τους αγώνες τηλεφωνικά στο 2392021788, στο 6978523535 κ. Βαλκούμα Γιάννη υπεύθυνο των αγώνων και στο 6973046300 κα. Πιαστοπούλου Δήμητρα.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «5Α ΣΙΒΗΡΕΙΑ 2016»,ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2016,ΣΙΒΗΡΗ-ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 100μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 400μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1500μ.-3000μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «5Α ΣΙΒΗΡΕΙΑ 2016»,ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2016,ΣΙΒΗΡΗ-ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «5Α ΣΙΒΗΡΕΙΑ 2016»,ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2016,ΣΙΒΗΡΗ-ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ «5Α ΣΙΒΗΡΕΙΑ 2016»,ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2016,ΣΙΒΗΡΗ-ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 5ΟΥ ΠΕΡΙΠΛΟΥ ΔΙΑΠΟΡΟΥ ΝΗΣΟΥ 2015,ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2016,ΑΚΤΗ ΜΠΑΡΑ-ΒΟΥΡΒΟΥΡΟΥ-ΣΙΘΩΝΙΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίου Νικολάου “Η ΒΟΥΡΒΟΥΡΟΥ” σε συνεργασία με συλλόγους της περιοχής του Αγίου Νικολάου,  προκηρύσσει για ΠΈΜΠΤΗ συνεχή χρονιά τον κολυμβητικό αγώνα απόστασης 10 χιλιομέτρων Περίπλους Διαπόρου Νήσου την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2016.

  Πόσο μάλλον φέτος, περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά, ήταν αναγκαία η διοργάνωση του αγώνα αυτού, όχι λόγω του αγωνιστικού κομματιού του μόνο, αλλά και λόγω του μηνύματος που στέλνει: «Κρατάμε τις θάλασσες μας καθαρές».

  Οι αθλητές που θα συμμετάσχουν θα ξεκινήσουν από την ακτή “Μπάρα” της Βουρβουρούς, θα περιπλεύσουν το νησί Διάπορος και αφού διανύσουν συνολική απόσταση 10 χιλιομέτρων θα τερματίσουν στην παραλία της Βουρβουρούς. Πέρα από το αγωνιστικό κομμάτι, πρόκειται για μια διαδρομή που περνάει από μαγευτικές παραλίες και καταγάλανα νερά.

  Καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα οι αθλητές θα συνοδεύονται από σκάφη για την δική τους ασφάλεια. Ο αριθμός των συμμετεχόντων θα περιοριστεί αυστηρά στον αριθμό των 20 για να μπορεί να προσφερθεί το επιθυμητό επίπεδο ασφάλειας στους συμμετέχοντες. Για τον λόγο αυτό κρίθηκε επίσης σκόπιμο, να τεθεί ως προαπαιτούμενο για την συμμετοχή αθλητή το να έχει έναν τουλάχιστον τερματισμό σε κολυμβητικό αγώνα 5χλμ.

  Για να διασφαλιστεί η ασφάλεια των αθλητών ο καθένας από αυτούς θα συνοδεύεται από ξεχωριστή βάρκα. Εθελοντές οι οποίοι θέλουν να συνοδεύσουν αθλητές στον αγώνα με τη βάρκα/σκάφος τους μπορούν να αποστέλλουν με email στο vourvourou@yahoo.gr τα έγγραφα τους (άδεια  και ταυτότητα για βάρκα – άδεια, δίπλωμα και ασφάλεια για ταχύπλοο). Η συνεισφορά των εθελοντών συνοδών είναι αυτή που κάνει αυτόν τον αγώνα δυνατόν να πραγματοποιηθεί. 

  Σε περίπτωση που οι αιτήσεις συμμετοχής υπερβούν τις  20, θα συνεκτιμηθούν κριτήρια όπως οι διακρίσεις σε κολυμβητικούς διαγωνισμούς, η εντοπιότητα καθώς και η εθνικότητα (με την έννοια της προώθησης ενός διεθνούς χαρακτήρα του αγώνα), κατά βούληση της οργανωτικής επιτροπής η οποία θα κάνει και την τελική επιλογή των συμμετεχόντων.

  Για να λάβουν συμμετοχή οι αθλητές θα πρέπει να ζητήσουν την αίτηση στο  email στην διεύθυνση vourvourou@yahoo.gr μέχρι τις 10 Αυγούστου 2016  ή στο 6978039987. Προαπαιτούμενο είναι επίσης οι αιτούντες να διαβάσουν τους κανόνες συμμετοχής.  

  Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να είναι υγιείς, πράγμα που θα πρέπει να πιστοποιήσουν με πρόσφατη ιατρική γνωμάτευση ιατρού η οποία θα πρέπει να προσκομιστεί κατά την ημέρα του αγώνα στην οργανωτική επιτροπή. Ένα ακόμη έγγραφο που θα πρέπει να προσκομίσουν οι αθλητές είναι υπεύθυνη δήλωση αποποίησης ευθύνης του συλλόγου θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής. Πρότυπη Ιατρική βεβαίωση καθώς και Υ.Δ.  αποστέλλονται όλα μαζί μετά από επικοινωνία στο vourvourou@yahoo.gr

 Οι συμμετέχοντες στον αγώνα θα πρέπει επίσης να καταβάλουν την ημέρα του αγώνα το ποσό των 20 ευρώ ως αντίτιμο συμμετοχής.

Για περεταίρω πληροφορίες όσον αφορά την συμμετοχή στον αγώνα, ή την εθελοντική προσφορά για την διεξαγωγή του, επικοινωνήστε με τον Πολιτιστικό Σύλλογο στο ανωτέρω e-mail: vourvourou@yahoo.gr

Οι αθλητές θα ενημερωθούν μέχρι την 20/8/16

Με τιμή
το Δ.Σ. του Συλλόγου

-Να συμπληρωθούν:

η δυνατότητα συνοδείας του κολυμβητή σε κάθε βάρκα,

και το ότι πρέπει να φέρουν οπωσδήποτε τα έγγραφα που ζητούνται αλλιώς μπορεί να τους δοθεί ποινή αποκλεισμού.

ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟ ΠΕΡΙΠΛΟΥ ΔΙΑΠΟΡΟΥ ΝΗΣΟΥ

1.Η συμμετοχή είναι ανοιχτή και ο αγώνας κοινός για όλους ανεξαρτήτως φύλου και ηλικίας. Ωστόσο το όριο ηλικίας για συμμετοχή είναι τα 16 χρόνια. Προαπαιτούμενο για την συμμετοχή κάποιου αθλητή είναι τουλάχιστον ένας τερματισμός σε αγώνα 5χλμ, που θα πρέπει να αναφερθεί στην αίτηση του αθλητή. Θα γίνουν δεκτές  και αιτήσεις από άτομα που δεν έχουν το ανωτέρω προαπαιτούμενο εφόσον αυτοί έχουν δίπλωμα ναυαγοσώστη ανοιχτής θαλάσσης

  1. 2. Κάθε αθλητής είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για την συμμετοχή του και δεν θα θεωρήσει υπεύθυνη την διοργανώτρια αρχή για οτιδήποτε του συμβεί.
  2. 3. Ο μέγιστος αριθμός αθλητών που θα συμμετάσχουν είναι 20. Σε περίπτωση που ο αριθμός των αιτήσεων υπερβεί τις 20, η οργανωτική ομάδα θα συνεκτιμήσει παράγοντες όπως οι διακρίσεις σε κολυμβητικούς αγώνες, η εντοπιότητα και η εθνικότητα, με σκοπό να δημιουργήσει ένα μίγμα συμμετεχόντων που θα αντιπροσωπεύσει κατά το δυνατόν καλύτερα τους αιτούντες αλλά και τη δημιουργία ενός όσο το δυνατότερο ‘πολυεθνικού’ χαρακτήρα. Η επιλογή των συμμετεχόντων είναι στην κρίση και μόνο της οργανωτικής ομάδας και δεν επιδέχεται αμφισβήτησης από οποιονδήποτε.
  3. 4. Οι αιτήσεις συμμετοχής πρέπει να αποσταλούν μέχρι τις 10 Αυγούστου  με e-mailστη διεύθυνση  vourvourou@yahoo.gr

5.Οι συμμετέχοντες θα πρέπει την ημέρα διεξαγωγής του αγώνα να καταβάλουν το ποσό των 20 ευρώ ως αντίτιμο συμμετοχής.

  1. 6. Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να είναι υγιείς και να προσκομίσουν στην οργανωτική ομάδα την ημέρα του αγώνα βεβαίωση ιατρού ότι είναι υγιείς και μπορούν να λάβουν μέρος στον Περίπλου Διαπόρου Νήσου. Θα πρέπει επίσης να προσκομίσουν την υπεύθυνη δήλωση αποποίησης ευθύνης του Συλλόγου θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής.
  2. 7. Η διοργανώτρια αρχή δεν θα καλύψει τα έξοδα μετακίνησης των αθλητών.
  3. Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 09:00πμ της Κυριακής 18 Σεπτεμβρίου 2016.
  4. Οι αθλητές καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα δεν θα επιτρέπεται να αγγίξουν οποιοδήποτε επιπλέον αντικείμενο, μηχανοκίνητο και μη, ειδάλλως θα ακυρωθούν αλλά ούτε να χρησιμοποιήσουν οποιαδήποτε βοηθητικά μέσα όπως βατραχοπέδιλα κτλ.
  5. 10. Οι κολυμβητές καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα θα συνοδεύονται από σκάφη που θα παράσχει η διοργανώτρια αρχή. Στόχος της διοργανώτριας αρχής είναι κάθε αγωνιζόμενος να συνοδεύεται από ένα σκάφος. Σε περίπτωση που αυτό δεν καταστεί δυνατόν, η διοργανώτρια αρχή υπόσχεται ικανή διάταξη σκαφών για να εξασφαλίσει την ασφάλεια των αγωνιζομένων ή ενδεχομένως να ζητήσει από κολυμβητές να κολυμπήσουν σε ολιγομελείς ομάδες.
  6. 11. Η διοργανώτρια αρχή διατηρεί το δικαίωμα να αλλάξει ή να συμπληρώσει τους κανονισμούς κατά την κρίση της, ακόμα και να ακυρώσει την διεξαγωγή του αγώνα επιστρέφοντας τα χρήματα της συμμετοχής.
  7. 12. Η διοργανώτρια αρχή ξεκαθαρίζει ρητά πως δεν θα αναγκάσει οποιονδήποτε αθλητή να φορέσει σκουφάκια ή μαγιό κανενός χορηγού . Αυτό είναι στην κρίση των ίδιων των αθλητών. Οι χορηγοί είναι καθαρά θέμα της διοργανώτριας αρχής και δεν θα επέμβουν με οποιονδήποτε τρόπο ούτε στον τρόπο διεξαγωγής αλλά ούτε σε οτιδήποτε έχει να κάνει με τους αθλητές

 

 

—Να συμπληρωθεί η ποινή αποκλεισμού για όσους δεν φέρουν τα έγγραφα που ζητούνται.

 

—Να συμπληρωθεί στον τρόπο επιλογής των κολυμβητών ότι θα παίξει ρόλο κι αν έχει συμμετάσχει  ή όχι, ότι θα δοθεί κατά κάποιον τρόπο προτεραιότητα σε όσους δεν έχουν συμμετάσχει ως τώρα.

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΝ “ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟ ΔΙΑΠΛΟΥ ΔΙΑΠΟΡΟΥ ΝΗΣΟΥ” ΣΤΙΣ 18/09/2016 APPLICATION FORM FOR PARTICIPATION IN THE “ROUND DIAPOROS ISLAND SWIMMING COMPETITION” AT 18/09/2016

 

Ο/η κάτωθι υπογεγραμμένος/η……………………………………………………………………………………………………………….

δηλώνω ότι επιθυμώ να λάβω μέρος στον “Περίπλου Διαπόρου Νήσου” στις 18 Σεπτεμβρίου 2016. Δηλώνω επίσης ότι την ημέρα του αγώνα, θα έχω μαζί μου όλα τα απαιτούμενα έγγραφα (ιατρική βεβαίωση, υπεύθυνη δήλωση) Σε περίπτωση που λόγω προβλήματος δεν καταφέρω να έρθω στον αγώνα υποχρεούμαι να ενημερώσω την διοργανώτρια αρχή μέχρι 28 Αυγούστου το αργότερο. 

 

ΟΝΟΜΑ/NAME:……………………………………………………………………………………………

 

ΕΠΩΝΥΜΟ/SURNAME:………………………………………………………………………………………..

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ/DATE OF BIRTH

………………………………………………………………………………………………………

 

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ/OCCUPATION:………………………………………………………………………………

 

ΤΟΠΟΣ KΑΤΟΙΚΙΑΣ/ADRESS OF RESIDENCE

………………………………………………………………………………………………..

 

ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΙΝΗΤΟΥ/MOBILE PHONE:

.………………………………………………………………………………………………………..

 

EMAIL:…………………………………………………………………………………………

 

ΣΥΝΤΟΜΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ/SHORT C.V. :

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Ο/Η Αιτών/ The Applicant                                        Για την Οργανωτική Επιτροπή/

                                                                                      The Organising Commitee

   ………………………………

         (Ημερομηνία)              

 

 

 

ΙΑΤΡΙΚΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ

 

 

 

Ο κάτωθι υπογεγραμμένος ιατρός………………………………………………………………………..

βεβαιώνω ότι ο αθλητής………………………………………………………………………………….

είναι υγιής και μπορεί να λάβει μέρος στον κολυμβητικό αγώνα απόστασης 10χλμ “Περίπλους Διαπόρου Νήσου” που θα πραγματοποιηθεί στις 18 Σεπτεμβρίου 2016.

 

Παρατηρήσεις……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

 

 

 

ο βεβαιών ιατρός

 

 

……………………………………

(σφραγίδα – υπογραφή)

 

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

 (άρθρο 8 Ν.1599/1986)

 

Η ακρίβεια των στοιχείων που υποβάλλονται με αυτή τη δήλωση μπορεί να ελεγχθεί με βάση το αρχείο άλλων υπηρεσιών (άρθρο 8 παρ. 4 Ν. 1599/1986)

 

 

ΠΡΟΣ(1):  
Ο – Η Όνομα:   Επώνυμο:  
Όνομα και Επώνυμο Πατέρα:   
Όνομα και Επώνυμο Μητέρας:  
Ημερομηνία γέννησης(2)  
Τόπος Γέννησης:  
Αριθμός Δελτίου Ταυτότητας:   Τηλ:  
Τόπος Κατοικίας:   Οδός:   Αριθ:   ΤΚ:  
Αρ. Τηλεομοιοτύπου (Fax):   Δ/νση Ηλεκτρ. Ταχυδρομείου

mail):

 

 

 

 

 

Με ατομική μου ευθύνη και γνωρίζοντας τις κυρώσεις (3), που προβλέπονται από τις διατάξεις της παρ. 6 του άρθρου 22 του Ν. 1599/1986, δηλώνω ότι:

είμαι απολύτως υγιής και πως για οποιοδήποτε ατύχημα ή βλάβη μου συμβεί κατα τη διάρκεια του αγώνα 
“5ος Περίπλους Διαπόρου Νήσου 2016” που θα πραγματοποιηθεί στις 18/09/2016 αναλαμβάνω εξ ολοκλήρου την 
ευθύνη, χωρίς να υπαιτιότητα του Πολ. Συλ. Αγ. Νικολάου, των συδιοργανωτών ή των εθελοντών του αγώνα. 
 
 
 
 
 (4)

 

Ημερομηνία:      ……….20……

 

Ο – Η Δηλ.

 

 

 

(Υπογραφή)

 

 

 

(1) Αναγράφεται από τον ενδιαφερόμενο πολίτη ή Αρχή ή η Υπηρεσία του δημόσιου τομέα, που απευθύνεται η αίτηση.

(2) Αναγράφεται ολογράφως. 

(3) «Όποιος εν γνώσει του δηλώνει ψευδή γεγονότα ή αρνείται ή αποκρύπτει τα αληθινά με έγγραφη υπεύθυνη δήλωση του άρθρου 8 τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον τριών μηνών. Εάν ο υπαίτιος αυτών των πράξεων σκόπευε να προσπορίσει στον εαυτόν του ή σε άλλον περιουσιακό όφελος βλάπτοντας τρίτον ή σκόπευε να βλάψει άλλον, τιμωρείται με κάθειρξη μέχρι 10 ετών.

(4) Σε περίπτωση ανεπάρκειας χώρου η δήλωση συνεχίζεται στην πίσω όψη της και υπογράφεται από τον δηλούντα ή την δηλούσα. 

 

 

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ 4ΟΥ ΠΕΡΙΠΛΟΥ ΔΙΑΠΟΡΟΥ ΝΗΣΟΥ 2015,ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΑΚΤΗ ΜΠΑΡΑ-ΒΟΥΡΒΟΥΡΟΥ-ΣΙΘΩΝΙΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους τους αθλητές που αιτήθηκαν να συμμετέχουν στον 4ο Περίπλου Διαπόρου Νήσου 2015. Μετά από πολύ κόπο καταφέραμε να καταλήξουμε στην τελική κατάταξη των συμμετεχόντων, προσπαθώντας πάντα να τους γνωρίσουμε μόνο μέσα από τα βιογραφικά τους και δίνοντας την ευκαιρία να κολυμπήσουν, «δυστυχώς», μόνο σε 20 αθλητές. Υποσχόμαστε την επόμενη χρονιά να ανεβάσουμε τον αριθμό των συμμετεχόντων και να έχουμε την ευκαιρία να τους φιλοξενήσουμε στη Βουρβουρού.

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ 4ΟΥ ΠΕΡΙΠΛΟΥ ΔΙΑΠΟΡΟΥ ΝΗΣΟΥ 2015

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4ου ΠΕΡΙΠΛΟΥ ΔΙΑΠΟΡΟΥ ΝΗΣΟΥ 2015,ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2015,ΑΚΤΗ ΜΠΑΡΑ-ΒΟΥΡΒΟΥΡΟΥ-ΣΙΘΩΝΙΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΠΙΣΤΑ 4ου ΠΕΡΙΠΛΟΥ ΔΙΑΠΟΡΟΥ ΝΗΣΟΥ 2015 ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 4ου ΠΕΡΙΠΛΟΥ ΔΙΑΠΟΡΟΥ ΝΗΣΟΥ 2015

ΑΝΑΒΙΩΣΗ ΑΡΧΑΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΕΡΜΙΟΝΗΣ 2015,19-21 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΕΡΜΙΟΝΗ-ΑΡΓΟΛΙΔΑ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ <<ΚΑΠΑΡΗ>> 2.5 χλμ.

Ημερομηνία : Κυριακή 21 Ιουνίου 2015
Αποστάσεις-Διαδρομές: 2.500 μέτρα
Ώρα εκκίνησης : 09:00
Τόπος Εκκίνησης : Μανδράκια Ερμιόνης (Μώλος)
Τερματισμός : (το ίδιο)

Χαρακτηριστικά αγώνα: Ο κολυμβητικός αγώνας είναι αναβίωση των αγώνων που γίνονταν στην περιοχή της Ερμιόνης στα αρχαία χρόνια, οι οποίοι καταγράφηκαν από τον περιηγητή Παυσανία. Μάλιστα, ήταν οι πρώτοι καταγεγραμμένοι κολυμβητικοί αγώνες. Εξ αυτού η Ερμιόνη θεωρείται η πατρίδα των κολυμβητικών και κωπηλατικών αγώνων. Στη σημερινή του μορφή έχει μια τριγωνική πορεία 2,5 χλμ. μέσα στον κόλπο Κάπαρη.

Άφιξη Αθλητών: Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να είναι παρόντες στον τόπο εκκίνησης τουλάχιστον 1 ώρα νωρίτερα από την προγραμματισμένη ώρα εκκίνησης προκειμένου να παραλάβουν από την Γραμματεία των αγώνων το chip χρονομέτρησης και το σκουφάκι.

Δικαίωμα Συμμετοχής: Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι έχουν συμπληρώσει το 14ο έτος της ηλικίας τους και διαθέτουν σχετικά καλή φυσική κατάσταση. Για τους συμμετέχοντες θα απαιτείται Ιατρική Γνωμάτευση ή δελτίο αθλητή ενώ για ηλικίες κάτω των 18 ετών θα απαιτείται επιπροσθέτως ενυπόγραφη άδεια από τον κηδεμόνα τους.

Κανονισμοί: Οι συμμετέχοντες μπορούν να αγωνιστούν με γυαλάκια ή μάσκα κολύμβησης και μαγιό ή ολόσωμη φόρμα (wetsuit). Δεν επιτρέπονται* άλλου είδους πλευστικά ή κολυμβητικά βοηθήματα όπως αναπνευστήρες, σανίδες, χεράκια, πέδιλα κλπ. Οι αθλητές έχουν το δικαίωμα να αλειφθούν πριν την εκκίνηση, με αντηλιακό, λάδι, βαζελίνη, ή οτιδήποτε άλλο επιθυμούν.
Κατηγορίες βραβεύσεων

Θα βραβευθούν οι 3 πρώτοι άνδρες και οι 3 πρώτες γυναίκες. Όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν μετάλλιο και δίπλωμα συμμετοχής
Χρονομέτρηση: Θα υπάρχει ηλεκτρονική χρονομέτρηση.
Δηλώσεις συμμετοχής: Για δηλώσεις συμμετοχής παρακαλώ πατήστε εδώ: 
https://results.chronolog.gr/registration.aspx?h=4e4b48ad74f51f49709be740148f113c

Υγειονομική καλυψη: Στον αγώνα θα υπάρχει ιατρική υποστήριξη και ναυαγοσωστική κάλυψη. Σε κάθε περίπτωση όλοι οι αγωνιζόμενοι συμμετέχουν με δική τους ευθύνη και έχουν υπογράψει τη σχετική δήλωση.
Κόστος συμμετοχής : Το κόστος συμμετοχής για τους αθλητές/τριες είναι 5,00 Ευρώ.

Για να θεωρηθεί έγκυρη η συμμετοχή σας θα πρέπει να καταβάλλεται μέσω της Τράπεζας Πειραιώς στον αριθμό λογαριασμού: 6309040030967 και iban: GR7101713090006309040030967 – Κοινωφελής Επιχείρηση Αθλητισμού και Περιβάλλοντος Δήμου Ερμιονίδας εντός 10 ημερών από την καταχώρηση της αίτησης

Τηλέφωνα επικοινωνίας:

Δαμιανός Νάκος (Φυσιολατρική Ομάδα Ερμιονίδας) (6977643386)

Κωνσταντίνος Κατσουράνης (Ναυταθλητικός Όμιλος Ερμιόνης) (6977092121)

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Στην επίσημη Ιστοσελίδα της ΚΟΕ έχει ήδη αναρτηθεί η Γενική Προκήρυξη πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης 2014-15, η οποία περιλαμβάνει και αρκετές σημαντικές αλλαγές και διαφοροποιήσεις, οι οποίες και πρέπει να ληφθούν υπόψη από τους ενδιαφερόμενους.

Μερικές από αυτές:

*Προπονητής που κατέχει άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος, δεν επιτρέπεται να είναι εν ενεργεία αθλητής Σωματείου οποιασδήποτε αγωνιστικής κατηγορίας, πλην του πρωταθλήματος Βετεράνων. Το ίδιο ισχύει και για τον βοηθό – συνεργάτη προπονητή.

*Για να μετάσχουν οι ανωτέρω στις επίσημες διοργανώσεις της ΚΟΕ θα πρέπει να έχουν καταθέσει στην Ομοσπονδία πριν την έναρξη των αντίστοιχων πρωταθλημάτων, την άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος σύμφωνα με την διάταξη του άρθρου 31 παρ. 11 του Ν 2725/99, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει.

*Κάθε Σωματείο οφείλει τουλάχιστον 30 ημέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος όπου μετέχει, να αποστείλει στην ΚΟΕ με κοινοποίηση στην Διεύθυνση Αγωνιστικού Αθλητισμού της ΓΓΑ, έγγραφη δήλωση με το παραχωρητήριο της αθλητικής εγκατάστασης που ορίζεται ως κύρια αγωνιστική έδρα του, όπως και της αναπληρωματικής του.

*Σωματείο που δεν δηλώνει κύρια και αναπληρωματική έδρα, ή οι έδρες του δεν πληρούν τις προϋποθέσεις διεξαγωγής αγώνων, θα αγωνίζεται στην έδρα του αντιπάλου και αν όχι θα έχει την επιμέλεια εύρεσης έδρας για την διεξαγωγή του αγώνα. Αν τελικά ο αγώνας δεν διεξαχθεί, λόγω μη εύρεσης έδρας, το υπαίτιο Σωματείο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας (1) βαθμός. Αν μάλιστα επαναληφθεί στην ίδια αγωνιστική περίοδο το Σωματείο υποβιβάζεται στην κατώτερη κατηγορία.

*Όσα Σωματεία μετά την κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας δεν μετάσχουν στους αγώνες του, αποκλείονται για δύο (2) χρόνια από την αντίστοιχη διοργάνωση.

*Τα Σωματεία Α1 και Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, υποχρεούνται να μετέχουν στα ηλικιακά πρωταθλήματα με μία (1) τουλάχιστον αντίστοιχη ομάδα. Σε αντίθετη περίπτωση δεν μπορούν να λάβουν μέρος σε κανένα πρωτάθλημα την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

*Για τη συμμετοχή στα πρωταθλήματα Α1 και Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, τα Σωματεία υποχρεούνται να υποβάλουν νόμιμα υπογεγραμμένο πίνακα αθλητών / τριών που πρόκειται να χρησιμοποιήσουν και μέχρι του αριθμού των 21 κατ’ ανώτατο όριο. Σ’ αυτούς περιλαμβάνονται ο αλλοδαπός αθλητής/τρια, αλλά και οι Κοινοτικοί αθλητές/τριες που ενδεχομένως έχουν ενταχθεί στη δύναμη του Σωματείου.

Οι δηλώσεις πρέπει να γίνονται το αργότερο 10 ημέρες πριν την έναρξη των αντίστοιχων πρωταθλημάτων.

Στην περίπτωση που θα μετάσχει αθλητής / τρια εκτός των αρχικά δηλωθέντων, το Σωματείο αποκλείεται και επιβάλλεται η ποινή που προβλέπεται για την περίπτωση αντικανονικής συμμετοχής (άρθρο 17,παρ. 1.5).

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 10ου ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ, 25-26 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2014, ΛΑΡΝΑΚΑ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

2.5,  5 και 10 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ

 

25-26 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2014, ΛΑΡΝΑΚΑ

****************************************

Στους αγώνες δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές γεννηθέντες το 2000 και μεγαλύτεροι.   Το πρόγραμμα των αγώνων είναι το ακόλουθο:

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/10/2014

07.00               – Διαπίστευση αθλητών

07.45   – Ενημέρωση κριτών 

08.15   – Ενημέρωση αθλητών και παρουσίασή τους

08.30  – Εκκίνηση για τα 5 χιλιόμετρα ανδρών

08.40   – Εκκίνηση για τα 5 χιλιόμετρα γυναικών

10.00   – Διαπίστευση αθλητών για τα 2.5 χιλιόμετρα ανδρών και γυναικών

10.45   – Ενημέρωση αθλητών και παρουσίαση τους για τα 2,5 χιλιόμετρα

11.00   – Εκκίνηση για τα 2.5 χιλιόμετρα ανδρών  και γυναικών

11.00   – Απονομή επάθλων για τα 5 χιλιόμετρα ανδρών και γυναικών

12.15   – Απονομή επάθλων για τα 2.5 χιλιόμετρα ανδρών και γυναικών

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/10/2014

07.00               – Διαπίστευση αθλητών

07.45   – Ενημέρωση κριτών   

08.15   – Ενημέρωση αθλητών και παρουσίασή τους

08.30  – Εκκίνηση για τα 10 χιλιόμετρα ανδρών

08.40   – Εκκίνηση για τα 10 χιλιόμετρα γυναικών

12.00   – Απονομή επάθλων για τα 10 χιλιόμετρα ανδρών και γυναικών

 

Ο κάθε όμιλος έχει δικαίωμα συμμετοχής με όσους κολυμβητές επιθυμεί. Ο κάθε κολυμβητής μπορεί να λάβει μέρος σε όσα αγωνίσματα επιθυμεί.  Η συμμετοχή στα αγωνίσματα είναι δωρεάν για όσους κατέχουν Ετήσια Ταυτότητα της Ομοσπονδίας, καθώς επίσης και Δελτίο Υγείας. 

 

Η εκκίνηση θα δοθεί μπροστά από την αποβάθρα πλησίον του Μεσαιωνικού Κάστρου της Λάρνακας και θα καλύπτει απόσταση 625μέτρων προς το αεροδρόμιο και πίσω. 

 

Ο χώρος συγκέντρωσης των αθλητών είναι η παραλία δίπλα από το Μεσαιωνικό Κάστρο της Λάρνακας.

 

Όσον αφορά τη βαθμολογία, βαθμολογούνται οι δώδεκα (12) πρώτοι αθλητές ανοικτής κατηγορίας για το κάθε αγώνισμα ξεχωριστά, παίρνοντας ο 1ος 12, ο 2ος 11, ο 3ος 10 κ.ο.κ..  Όσον αφορά τη βαθμολογία των ομίλων, αυτή γίνεται με βάση το άθροισμα των βαθμών που θα συγκεντρώσουν οι αθλητές τους, στην ανοικτή κατηγορία από όλα τα αγωνίσματα.   

 

Στους πρώτους νικητές των αγωνισμάτων θα δοθούν κύπελλα, ενώ  στους τρεις πρώτους κολυμβητές και τις τρεις πρώτες κολυμβήτριες θα δοθούν μετάλλια.  Θα δοθούν επίσης κύπελλα στον 1ον, 2ον και 3ον όμιλο με βάση τη συνολική βαθμολογία.

 

Οι δηλώσεις συμμετοχής και των τριών αγωνισμάτων, πρέπει να υποβληθούν από τους Ναυτικούς Ομίλους, μέχρι την Παρασκευή 10 Οκτωβρίου 2014 και ώρα 12.00 το μεσημέρι.

 

ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ 2.5 ΧΛΜ

25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2014, ΛΑΡΝΑΚΑ

************************************

 

Η εκκίνηση θα δοθεί μπροστά από την αποβάθρα πλησίον του Μεσαιωνικού Κάστρου της Λάρνακας και θα καλύπτει απόσταση 625μέτρων προς το αεροδρόμιο και πίσω .

 

Ο χώρος συγκέντρωσης των αθλητών είναι η παραλία δίπλα από  το Μεσαιωνικό Κάστρο της Λάρνακας.

 

Δικαίωμα συμμετοχής στους αγώνες έχουν όλοι όσοι γεννήθηκαν το 2000 και μεγαλύτεροι.

 

Ο αγώνας θα διεξαχθεί σύμφωνα με τους διεθνείς κανονισμούς της FINA και την παρούσα προκήρυξη.

 

Η συμμετοχή των κολυμβητών/τριών άνω των 18 ετών, προνοεί καλή κατάσταση της υγείας τους και γίνεται με ευθύνη των ιδίων, υπογράφοντας τη σχετική δήλωση στο έντυπο συμμετοχής. Όλοι οι αθλητές κάτω των 18 ετών, πρέπει απαραίτητα να έχουν έγκυρο Δελτίο Υγείας τους Κ.Ο.Α.

 

Το πρόγραμμα του αγώνα είναι το ακόλουθο:

10.00   –   Διαπίστευση αθλητών  

10.45   –   Ενημέρωση αθλητών και παρουσίαση τους 

11.00   –   Εκκίνηση για τα 2.5 χιλιόμετρα ανδρών  και γυναικών

12.15   –   Απονομή επάθλων  

 

Η τελική κατάταξη των αθλητών θα γίνει με βάση τις πιο κάτω κατηγορίες:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ            Α’:       Γεννηθέντες 1994-2000          

        «              Β’:       Γεννηθέντες 1974-1993          

        «              Γ’:       Γεννηθέντες 1973 και πριν  

 

Στους τρεις πρώτους νικητές όλων των κατηγοριών θα δοθούν κύπελλα, ενώ στους τρεις πρώτους κολυμβητές και τις τρεις πρώτες κολυμβήτριες όλων των κατηγοριών θα δοθούν μετάλλια.

 

Ο κάθε αθλητής για να έχει δικαίωμα συμμετοχής στους αγώνες πρέπει να καταβάλει πριν την έναρξη των αγώνων, το παράβολο των €20= και να παρουσιάσει στη Γραμματεία του αγώνα, Πολιτική Ταυτότητα ή Διαβατήριο.

 

Αθλητές οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι στην Ομοσπονδία και είναι κάτοχοι της Ετήσιας Ταυτότητας και Δελτίου Υγείας, μπορούν να δηλωθούν δωρεάν από τους Ναυτικούς Ομίλους στους οποίους ανήκουν.

 

Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να γίνουν σε ειδικά έντυπα, τα οποία οι κολυμβητές/τριες μπορούν να βρουν στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας (www.koek.org.cy) ή να τα ζητήσουν από την Ομοσπονδία (τηλ. 22449840), και να τα υποβάλουν το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 10 Οκτωβρίου 2014 και ώρα 12.00 το μεσημέρι.

 marathonios_2_5km_dilwsi_symmetoxis

dilwsi_simmetoxis_10km

dilwsi_simmetoxis_5km

dolwsi_simmetoxis_2_5km

 

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ΟΥ ΔΙΑΠΛΟΥ ΛΙΜΝΗΣ Ν. ΠΛΑΣΤΗΡΑ,2-3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014

Πηγή:www.marathonswim.gr

Αποτελέσματα 15ου Κολυμβητικoυ Διάπλου Λίμνης Ν. Πλαστήρα 2014

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 3ου ΠΕΡΙΠΛΟΥ ΔΙΑΠΟΡΟΥ ΝΗΣΟΥ,ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014,ΑΚΤΗ ΜΠΑΡΑ-ΒΟΥΡΒΟΥΡΟΥ-ΣΙΘΩΝΙΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίου Νικολάου “Η ΒΟΥΡΒΟΥΡΟΥ” σε συνεργασία με συλλόγους της περιοχής του Αγίου Νικολάου,  προκηρύσσει για ΤΡΙΤΗ συνεχή χρονιά τον κολυμβητικό αγώνα απόστασης 10 χιλιομέτρων Περίπλους Διαπόρου Νήσου την Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου 2014.

  Πόσο μάλλον φέτος, περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά, ήταν αναγκαία η διοργάνωση του αγώνα αυτού, όχι λόγω του αγωνιστικού κομματιού του μόνο, αλλά και λόγω του μηνύματος που στέλνει: «Κρατάμε τις θάλασσες μας καθαρές».

  Οι αθλητές που θα συμμετάσχουν θα ξεκινήσουν από την ακτή “Μπάρα” της Βουρβουρούς, θα περιπλεύσουν το νησί Διάπορος και αφού διανύσουν συνολική απόσταση 10 χιλιομέτρων θα τερματίσουν στην παραλία της Βουρβουρούς. Πέρα από το αγωνιστικό κομμάτι, πρόκειται για μια διαδρομή που περνάει από μαγευτικές παραλίες και καταγάλανα νερά.

  Καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα οι αθλητές θα συνοδεύονται από σκάφη για την δική τους ασφάλεια. Ο αριθμός των συμμετεχόντων θα περιοριστεί αυστηρά στον αριθμό των 20 για να μπορεί να προσφερθεί το επιθυμητό επίπεδο ασφάλειας στους συμμετέχοντες. Για τον λόγο αυτό κρίθηκε επίσης σκόπιμο, να τεθεί ως προαπαιτούμενο για την συμμετοχή αθλητή το να έχει έναν τουλάχιστον τερματισμό σε κολυμβητικό αγώνα 5χλμ.

  Για να διασφαλιστεί η ασφάλεια των αθλητών ο καθένας από αυτούς θα συνοδεύεται από ξεχωριστή βάρκα. Εθελοντές οι οποίοι θέλουν να συνοδεύσουν αθλητές στον αγώνα με τη βάρκα/σκάφος τους μπορούν να αποστέλλουν με email στο vourvourou@yahoo.gr τα έγγραφα τους (άδεια  και ταυτότητα για βάρκα – άδεια, δίπλωμα και ασφάλεια για ταχύπλοο). Η συνεισφορά των εθελοντών συνοδών είναι αυτή που κάνει αυτόν τον αγώνα δυνατόν να πραγματοποιηθεί. 

  Σε περίπτωση που οι αιτήσεις συμμετοχής υπερβούν τις  25, θα συνεκτιμηθούν κριτήρια όπως οι διακρίσεις σε κολυμβητικούς διαγωνισμούς, η εντοπιότητα καθώς και η εθνικότητα (με την έννοια της προώθησης ενός διεθνούς χαρακτήρα του αγώνα), κατά βούληση της οργανωτικής επιτροπής η οποία θα κάνει και την τελική επιλογή των συμμετεχόντων.

  Για να λάβουν συμμετοχή οι αθλητές θα πρέπει να ζητήσουν την αίτηση στο  email στην διεύθυνση vourvourou@yahoo.grμέχρι τις 24 Αυγούστου 2014  ή στο 6978039987. Προαπαιτούμενο είναι επίσης οι αιτούντες να διαβάσουν τους κανόνες συμμετοχής.  

  Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να είναι υγιείς, πράγμα που θα πρέπει να πιστοποιήσουν με πρόσφατη ιατρική γνωμάτευση ιατρού η οποία θα πρέπει να προσκομιστεί κατά την ημέρα του αγώνα στην οργανωτική επιτροπή. Ένα ακόμη έγγραφο που θα πρέπει να προσκομίσουν οι αθλητές είναι υπεύθυνη δήλωση αποποίησης ευθύνης του συλλόγου θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής. Πρότυπη Ιατρική βεβαίωση καθώς και Υ.Δ.  αποστέλλονται όλα μαζί μετά από επικοινωνία στο vourvourou@yahoo.gr

 Οι συμμετέχοντες στον αγώνα θα πρέπει επίσης να καταβάλουν την ημέρα του αγώνα το ποσό των 20 ευρώ ως αντίτιμο συμμετοχής.

Για περεταίρω πληροφορίες όσον αφορά την συμμετοχή στον αγώνα, ή την εθελοντική προσφορά για την διεξαγωγή του, επικοινωνήστε με τον Πολιτιστικό Σύλλογο στο ανωτέρω e-mail: vourvourou@yahoo.gr

Οι αθλητές θα ενημερωθούν μέχρι την 28/8/14

Με τιμή
το Δ.Σ. του Συλλόγου

-Να συμπληρωθούν:

η δυνατότητα συνοδείας του κολυμβητή σε κάθε βάρκα,και το ότι πρέπει να φέρουν οπωσδήποτε τα έγγραφα που ζητούνται αλλιώς μπορεί να τους δοθεί ποινή αποκλεισμού.

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

ΙΑΤΡΙΚΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «3α ΣΙΒΗΡΕΙΑ 2014»,ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014,ΣΙΒΗΡΗ-ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ 3α ΣΙΒΗΡΕΙΑ 2014

Ο Αθλητικός Οργανισμός Δήμου Κασσάνδρας  σε συνεργασία με τον σύλλογο Π.Ε.Τ.Α.Σ. και με την ιστοσελίδα της Μαραθώνιας Κολύμβησης www.marathonswim.gr  διοργανώνουν στις 03Αυγούστου ημέρα Κυριακή και ώρα 10:30  κολυμβητικούς αγώνες  στον   Κόλπο Σίβηρης Χαλκιδικής

« 3α Σιβήρεια 2014 »

Δικαίωμα συμμετοχής στους αγώνες  έχουν κολυμβητές και κολυμβήτριες Έλληνες και αλλοδαποί  που έχουν συμπληρώσει το 13ο έτος της ηλικίας τους και βρίσκονται σε άρτια φυσική και ψυχική κατάστασηαρκεί να συμπληρώσουν και να υπογράψουν το απαραίτητο έντυπο αίτησης συμμετοχής –υπεύθυνη δήλωση  αποποίησης ευθύνης. Παιδιά έως 18 ετών χρειάζονται ενυπόγραφη άδεια από τον κηδεμόνα τους.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ :  Κυριακή03  Αυγούστου 2014, 

Ώρα  10:30 π.μ. (09.00 π.μ. Εγγραφές – Ενημέρωση Αθλητών – Ζέσταμα)

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ: Οι κολυμβητές και κολυμβήτριες μπορούν να αγωνιστούν με γυαλάκια ή μάσκα κολύμβησης και με μαγιό εγκεκριμένο όπως αυτό προβλέπεται από τη FINA και αφορά το Open Water. Άλλου είδους πλευστικά – κολυμβητικά βοηθήματα (σανίδες,πέδιλα,χεράκια,κτλ) επιτρέπονται μόνο σε αθλητές της τελευταίας ηλικιακής κατηγορίας 70 ετών και άνω. Πριν την εκκίνηση οι αθλητές έχουν το δικαίωμα να αλειφθούν με λάδι,αντηλιακό,βαζελίνη,γράσο και με οτιδήποτε άλλο επιθυμούν.

Οι αθλητές άνω των 70 και μόνον αυτοί, μπορούν να χρησιμοποιήσουν βοηθητικά μέσα όπως πέδιλα ή αναπνευστήρα και μάσκα

ΕΚΚΙΝΗΣΗ: Στο χώρο μπροστά από την ιχθυόσκαλα.Την ημέρα του αγώνα το σημείο συγκέντρωσης θα είναι στην ιχθυόσκαλα  στις 09:00,όπου θα υπογραφούν οι υπεύθυνες δηλώσεις,θα δοθούν αριθμοί στους αθλητές και θα γίνει η επεξήγηση των  διαδρομών. Η πρώτη εκκίνηση θα δοθεί στις 10:30

ΑΠΟΣΤΑΣΗ-ΗΛΙΚΙΕΣ : 

α) 400 μ. περίπου  για παιδιά ηλικίας 14 εως 18 ετών

            β) 1500 μ. περίπου από 19 ετών και μεγαλύτεροι

γ) 3000μ.περίπουαπό 19 ετών και μεγαλύτεροι

Κάθε  κολυμβητής μπορεί να συμμετέχει σε ένα μόνο αγώνισμα

Οι κατηγορίες-ηλικίες σε άνδρες και γυναίκες για τα αγωνίσματαείναι

ΠΑΙΔΙΑ                      13-17ΕΤΩΝ – ΕΤΟΣ ΓΕΝΝ.           2001-1997

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       18-29 ΕΤΩΝ – ΕΤΟΣ ΓΕΝΝ.          1996-1985

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       30-49                           «                      1984-1965

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        50-69                           «                      1964-1945      

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       70+                              «                      1944+

H αγωνιστική περίοδος για το έτος 2014 αρχίζει από 1/1/14.      

ΔΙΑΔΡΟΜΗ: Μεγάλα μπαλόνια (σημαδούρες) θα ορίζουν τις 2 διαδρομές των αγώνων. Επιπρόσθετα,παραπλέοντα σκάφη θα δείχνουν την πορεία που θα πρέπει να ακολουθήσουν οι κολυμβητές. Στην περίπτωση που κάποιος εκ των κολυμβητών νιώσει αδιαθεσία και δεν μπορεί να συνεχίσει τον αγώνα κάνει νεύμα με το χέρι του,ούτως ώστε να τον εντοπίσουν τα διασωστικά σκάφη και να τον περισυλλέξουν.           

ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ  : Στο χώρο της ιχθυόσκαλας  στη Σίβηρη  (Διάρκεια αγώνα περίπου 10, 30& 60 λεπτά  ανάλογα του αγωνίσματος)

ΑΠΟΝΟΜΕΣ : Μετά το πέρας των αγώνων θα  επακολουθήσει     απονομή μπροστά στην ιχθυόσκαλα στην Σίβηρη .Σε όλους τους συμμετέχοντες θα δοθούν αναμνηστικά διπλώματα και μετάλλια ενώ οι πρώτοι αθλητές και αθλήτριες κάθε αγωνίσματος θα βραβευθούν με κύπελα και μετάλλια.

 

ΔΗΛΩΣΕΙΣ  ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ  :  Οι αιτήσεις θα αποστέλλονται μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο swimtechniq@gmail.comή στο marathonswim@marathonswim.grέως και την Πέμπτη 31Ιουλίου ή στα γραφεία της Περιφερειακής  Επιτροπής  Κολύμβησης  Κεντροδυτικής  Μακεδονίας

στο FAX 2310 245-881  υπόψιν Ομοσπονδιακού Προπονητή Κολύμβησης Κου Παπαδόπουλου Αναστάσιου  αλλά και μία ώρα πριν την έναρξη του αγώνα στην γραμματεία του αγώνα στην θέση Εκκίνησης &  τερματισμού (Στο χώρο μπροστά στην ιχθυόσκαλα στην Σίβηρη ).

Για περαιτέρω πληροφορίες ,  στο  τηλ.  6944452071 Παπαδόπουλος Αναστάσιος.

Σημείωση: Δεν καλύπτονται έξοδα διαμονής την προηγούμενη ή την επομένη του αγώνα, ενώ δεν απαιτούνται συνοδοί των αθλητών. Τα αποτελέσματα του αγώνα θα ανακοινωθούν επίσημα από την ιστοσελίδαwww.marathonswim.gr  και στην επίσημη την ιστοσελίδα της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας http://koe.org.pekkdm.gr/.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1o AQUATHLON «ΠΕΡΑΜΕΙΑ 2014» 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2014,ΚΟΛΠΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ-ΚΑΒΑΛΑ

Ο Όμιλος Θαλασσίων Αθλημάτων Καβάλας συνδιοργανώνει με τον Δήμο Παγγαίου 1ο AQUATHLON στο κόλπο της Ν.Περάμου και στους αστικούς δρόμους της περιοχής με την επωνυμία «ΠΕΡΑΜΕΙΑ 2014» Την Κυριακή 3 Αυγούστου 2014.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1o AQUATHLON ΠΕΡΑΜΕΙΑ 2014

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1ων ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ 2014

Η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδοςσε συνεργασία με το 9ο Σύστημα Ναυτοπρόσκοπων Καλαμαριάς και συνδιοργανωτη τον Δήμο Καλαμαριάς διοργανώνουν στις 29 Ιουνίου ημέρα Κυριακή και ώρα 10:30  κολυμβητικούς αγώνες  στην παραλία της Καλαμαριάς, μετά το «Παλατάκι», ανάμεσα στον Ναυτικό Όμιλο Καλαμαριάς και στην πλαζ Αρετσούς, στην Βάση Ναυτοπροσκόπων Θεσσαλονίκης τους

«1ους ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΩΝ 2014»

      Δικαίωμα συμμετοχής στους αγώνες  έχουν κολυμβητές και κολυμβήτριες Έλληνες και αλλοδαποί  που έχουν συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας τους και βρίσκονται σε άρτια φυσική και ψυχική κατάστασηαρκεί

να συμπληρώσουν και να υπογράψουν το απαραίτητο έντυπο αίτησης συμμετοχής –υπεύθυνη δήλωση  αποποίησης ευθύνης.

παιδιά έως 18 ετών χρειάζονται ενυπόγραφη άδεια από τον κηδεμόνα τους.

να έχει εκδοθεί δελτίο αθλητικής ιδιότητος από την ΚΟΕ εντεταγμένος σε κάποιο σωματείο μας είτε σαν ανεξάρτητος με την προϋπόθεση ότι είναι κάτοχος δελτίου της ΚΟΕ. Το εν λόγω δελτίο θα πρέπει να ανανεώνεται κάθε χρόνο. Για την έκδοση δελτίου της ΚΟΕ απαιτούνται:

·           Έντυπο αίτησης από την ΚΟΕ

˙           Πιστοποιητικό γεννήσεως

˙           1 φωτογραφία σε ψηφιακή μορφή

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ :  Κυριακή29 Ιουνίου 2014, 

Ώρα  11:00 π.μ. (10.00 π.μ. Εγγραφές – Ενημέρωση Αθλητών – Ζέσταμα)

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ: Οι κολυμβητές και κολυμβήτριες μπορούν να αγωνιστούν με γυαλάκια ή μάσκα κολύμβησης και με μαγιό εγκεκριμένο όπως αυτό προβλέπεται από τη FINA και αφορά το Open Water. Άλλου είδους πλευστικά – κολυμβητικά βοηθήματα (σανίδες,πέδιλα,χεράκια,κτλ) ΔΕΝ επιτρέπονται. Πριν την εκκίνηση οι αθλητές έχουν το δικαίωμα να αλειφθούν με λάδι,αντηλιακό,βαζελίνη,γράσο και με οτιδήποτε άλλο επιθυμούν.

ΕΚΚΙΝΗΣΗ: Στο χώρο μπροστά από την βάση ναυτοπροσκοπων .Την ημέρα του αγώνα το σημείο συγκέντρωσης θα είναι στην βάση ναυτοπροσκοπων στις 09:00,όπου θα υπογραφούν οι υπεύθυνες δηλώσεις,θα δοθούν αριθμοί στους αθλητές και θα γίνει η επεξήγηση των  διαδρομών. Η πρώτη εκκίνηση θα δοθεί στις 11:30

ΑΠΟΣΤΑΣΗ-ΗΛΙΚΙΕΣ : 

α) 2500μ.περίπου

Β) 5000 μ.περίπου

Κάθε  κολυμβητής μπορεί να συμμετέχει σε ένα μόνο αγώνισμα

Οι κατηγορίες-ηλικίες σε άνδρες και γυναίκες για τα αγωνίσματαείναι

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        25-29 ΕΤΩΝ – ΕΤΟΣ ΓΕΝΝ.1989-1985

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        30-34                           «                      1984-1980

Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         35-39                           «                      1979-1975

Δ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        40-44                           «                      1974-1970

Ε’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        45-49                           «                      1969-1965

ΣΤ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ      50-54                           «                      1964-1960

Ζ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        55-59                           «                      1959-1955

Η’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        60-64                           «                      1954-1950

Θ’ ΚΑΤΗΓΡΟΙΑ        65-69                           «                      1949-1945

Ι’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         70-74                           «                      1944-1940

Κ’ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         75-79                           «                      1939-1935

Λ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        80-84                           «                      1934-1930

Μ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ       85-89                           «                      1929-1925

Ν’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ        90-94……                   «                      1924-1920

H αγωνιστική περίοδος για το έτος 2014 αρχίζει από 1/1/14.

ΔΙΑΔΡΟΜΗ: Μεγάλα μπαλόνια (σημαδούρες) θα ορίζουν τις 2 διαδρομές των αγώνων. Επιπρόσθετα,παραπλέοντα σκάφη θα δείχνουν την πορεία που θα πρέπει να ακολουθήσουν οι κολυμβητές. Στην περίπτωση που κάποιος εκ των κολυμβητών νιώσει αδιαθεσία και δεν μπορεί να συνεχίσει τον αγώνα κάνει νεύμα με το χέρι του,ούτως ώστε να τον εντοπίσουν τα διασωστικά σκάφη και να τον περισυλλέξουν.           

ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ  : Στο χώρο Της βάσης  ναυτοπροσκοπων (Διάρκεια αγώνα περίπου 30& 60 λεπτά  ανάλογα του αγωνίσματος)

ΑΠΟΝΟΜΕΣ : Μετά το πέρας των αγώνων θα  επακολουθήσει     απονομή μπροστάστην βάση ναυτοπροσκοπων.Σε όλους τους συμμετέχοντες θα δοθούν αναμνηστικά διπλώματα και μετάλλια ενώ οι πρώτοι αθλητές και αθλήτριες κάθε αγωνίσματος θα βραβευθούν με μετάλλια.

ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

Το κόστος συμμετοχής το ατομο ορίζεται σε:                             15€

ΔΗΛΩΣΕΙΣ  ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ  :  Οι αιτήσεις θα αποστέλλονται μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο swimtechniq@gmail.com ή στο marathonswim@marathonswim.gr έως και την Δευτέρα 23 Ιουνίου ή στα γραφεία της Περιφερειακής  Επιτροπής  Κολύμβησης  Κεντροδυτικής  Μακεδονίας

στο FAX 2310 245-881 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΛΙΜΝΗ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 2014,ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ 2014,ΛΙΜΝΗ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ-ΛΟΥΤΡΑΚΙ

Η διοργάνωση που έμεινε σε όλους μας αξέχαστη τα τελευταία 2 χρόνια, έρχεται και πάλι για να δείξει γιατί χαρακτηρίστηκε από τους πιο επιτυχημένους αγώνες ανοιχτής θαλάσσης στην Ελλάδα. Η 4P – Sports Attitude σας προσκαλεί την Κυριακή 15 Ιουνίου (11πμ) στην Κολυμβητική Συνάντηση Λίμνη Βουλιαγμένη 2014.Δικαίωμα συμμετοχής στον αγώνα έχουν κολυμβητές και κολυμβήτριες που έχουν συμπληρώσει το 13ο έτος της ηλικίας τους και βρίσκονται σε άρτια φυσική και ψυχική κατάσταση, αρκεί να συμπληρώσουν και να υπογράψουν τα απαραίτητα έγγραφα (Δήλωση Συμμετοχής & Υπεύθυνη Δήλωση). Για συμμετέχοντες κάτω των 18 ετών, είναι απαραίτητη η Υπεύθυνη Δήλωση από γονέα ή κηδεμόνα.

Ημερομηνία:  Κυριακή 15 Ιουνίου, 2014

Τόπος: Λίμνη Βουλιαγμένης, Λουτράκι (Ypanema Seaside Food & Drinks)

Ώρα Αγώνα:  11:00 π.μ.     

Ώρα Προσέλευσης:  10:00π.μ.

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ:

Οι συμμετέχοντες έχουν τη δυνατότητα να αγωνιστουν με γυαλάκια ή μάσκα κολύμβησης, με εγκεκριμένο μαγιό όπως αυτό προβλέπεται από τη FINA και αφορά στο Open Water, απλό κολυμβητικό μαγιό ή στολή τριάθλου (ξεχωριστή κατηγορία). Πλευστικά ή κολυμβητικά βοηθήματα (σανίδες, πέδιλα, χεράκια, κ.τ.λ.) δεν επιτρέπονται, όπως και αναπνευστικά βοηθήματα (αναπνευστήρες). Πριν την εκκίνηση οι συμμετέχοντες έχουν το δικαίωμα να αλειφθούν με λάδι, αντηλιακό, βαζελίνη, γράσο ή οτιδήποτε άλλο επιθυμούν.

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ:

Η χρονομέτρηση θα είναι ηλεκτρονική, ενώ θα υπάρχουν και ενδιάμεσα περάσματα σε κάθε γύρο.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:

M1 & W1             13 – 17               (ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ)

M2 & W2             18 – 29               (ΑΝΔΡΕΣ & ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

M3 & W3             30 – 39               (ΑΝΔΡΕΣ & ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

M4 & W4             40 – 49               (ΑΝΔΡΕΣ & ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

M5 & W5             50+                     (ΑΝΔΡΕΣ & ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

Όσοι χρησιμοποιήσουν στολή τριάθλου (wetsuit), εντάσσονται στις κατηγορίες Wetsuit M & Wetsuit W (Open).

ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ:

3χλμ

5χλμ

Ο κάθε αθλητής έχει το δικαίωμα να συμμετέχει σε ένα μόνο αγώνισμα.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ:

Την ημέρα του αγώνα, οι συμμετέχοντες πρέπει να βρίσκονται στο χώρο της γραμματείας μία ώρα πριν την εκκίνηση, έτσι ώστε να επιβεβαιώσουν την εγγραφή τους και να παραλάβουν το νούμερό τους. 

ΕΚΚΙΝΗΣΗ:

Η εκκίνηση του αγώνα θα γίνει μέσα απ΄το νερό (ταυτόχρονα & για τα δύο αγωνίσματα), μπροστά απ’το Ypanema Seaside Food & Drinks

ΔΙΑΔΡΟΜΗ:

Μεγάλες σημαδούρες θα ορίζουν τη διαδρομή. Παραπλέον σκάφος θα δείχνει την πορεία που θα πρέπει να ακολουθηθεί. Στην περίπτωση, που κάποιος εκ των συμμετεχόντων νιώσει αδιαθεσία και δε μπορεί να συνεχίσει, κάνει νεύμα με το σκουφάκι του, ώστε να τον εντοπίσει το διασωστικό σκάφος και να τον περισυλλέξει.

ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ:

Στο χώρο μπροστά από το Ypanema Seaside Food & Drinks.

ΑΠΟΝΟΜΕΣ:

Η απονομές στους νικητές θα γίνουν μπροστά από τη γραμματεία του αγώνα. Σε όλους τους συμμετέχοντες θα δοθούν αναμνηστικά σκουφάκια και μπλουζάκια, ενώ θα υπάρχουν δώρα από τους χορηγούς/υποστηρικτές. Όλοι θα βραβευτούν με αναμνηστικό μετάλλιο, ενώ μετά την τελετή των απονομών θα ακολουθήσει party και φαγητό.

ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

Για δηλώσεις έως 30/4:                                            25€

Για δηλώσεις από 1/5 έως 12/6:                               30€

Για συλλόγους με συμμετοχή άνω των 8 αθλητών:  20€

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:

Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται ηλεκτρονικά στο www.4p-sa.com, έως την Πέμπτη 12 Ιουνίου.

Περαιτέρω πληροφορίες για την Κολυμβητική Συνάντηση Λίμνη Βουλιαγμένη 2014, στο www.4p-sa.com και στο 694 379 3030.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους τέσσερις ομίλους:

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων 19-5, ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου 9-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου 16-5, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 14-4, ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-15, ΝΟ Χανίων – Τρίτων Αμαρουσίου 9-15.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. Τρίτων Αμαρουσίου 6

…………………………………………….

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

4. ΝΟ Χανίων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 3-29, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 15-5, ΟΕΑΝΑΒ – ΑΠΣ Οξυγόνο 12-7, ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας 7-11, Ηρακλής – ΟΕΑΝΑΒ 21-1, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 3-7, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 4-26, ΝΟ Λάρισας – ΑΠΣ Οξυγόνο 8-3, ΟΕΑΝΑΒ – ΠΑΟΚ 6-8, Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας 16-5.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. Ηρακλής 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. ΠΑΟΚ 6

………………………………………..

4. ΟΕΑΝΑΒ 3

5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ιλίσιο, Πειραιά, Περιστερίου):

Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Ηλιούπολης 9-4, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 24-7,ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 6-7, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Λαμίας 19-0, ΓΣ Ηλιούπολης – Ολυμπιακός 0-16, Εθνικός Πειραιά – ΝΕ Λαμίας: Δεν έγινε επειδή δεν πήγε γιατρός, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά 19-6, ΝΕΛαμίας – ΓΣ Ηλιούπολης 5-11, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-12, Ολυμπιακός – ΝΕ Λαμίας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν προσήλθε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίζεται και της αφαιρείται ένας βαθμός).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1. Ολυμπιακός (4 αγ.) 12

2. ΝΟ Βουλιαγμένης (4 αγ.) 9

3. Εθνικός Πειραιά (3 αγ.) 3

…………………………………………

4. ΓΣ Ηλιούπολης (4 αγ.) 3

5. ΝΕ Λαμίας (3 αγ.) -1

Σ.Σ.1: Εκκρεμεί ο αγώνας Εθνικός Πειραιά – ΝΕ Λαμίας. Σ.Σ.2: Η ΝΕ Λαμίας έχει έναν μηδενισμό και της έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ν. Σμύρνης, Γέρακα, Νίκαιας):

Πανιώνιος – Νηρέας Λαμίας 8-9,Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών 6-4, Ιωνικός – ΝΕ Πατρών 13-3, Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών 6-2, Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 8-2, Ιωνικός – Πανιώνιος 11-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ):

1. Ιωνικός 9

2. Νηρέας Χαλ. 6

……………………………

3. Πανιώνιος 3

4. ΝΕ Πατρών 0

Έτσι, οι 10 που έχουν προκριθεί στην Τελική φάση είναι ο ΑΝΟ Γλυφάδας, ο Τρίτων Αμαρουσίου, ο Ηρακλής, ο ΝΟ Λάρισας, ο ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός, ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ο Εθνικός Πειραιά, ο Ιωνικός και ο Νηρέας Χαλανδρίου.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ του πρωταθλήματος Νέων Γυναικών θα γίνει 14-16/4. Ηκλήρωση των δύο ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 5/3 και ώρα 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

 

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΝΕΩΝ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ   «2014»   σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. ΟΜΙΛΟΣ   ΚΡΗΤΗΣ       

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                                                

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                                             

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                                                    

ΤΡΤΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΡ.

2. ΟΜΙΛΟΣ   ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΑΟΚ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΟΕΑ/ΝΑΒ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ  

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                                                    

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                                                                   

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                                                           

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                                                          

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                                                     

4. Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΤΟΠΟΣ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΤΕΛΕΣΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

Το  Πρωτάθλημα   ΝΕΩΝ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε δυο (2) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική                14 – 15 – 16 / 2 / 2014 

Β’  Φάση – Τελική                             14 – 15 – 16 / 4 / 2014 

ΗΛΙΚΙΑ   ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλήτριες  (γενν. 1995)  και  νεώτερες.

Α’  Φάση – Προκριματική

Προκρίνονται στην  Β’ Φάση  οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους  1 και 4  και οι τρεις (3)  πρώτες  ομάδες  από τους  ομίλους  2 και 3.Σύνολο:   δέκα (10) ομάδες.

Οι αγώνες της  Α’ Φάσης – Προκριματικής,  θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL.

Ισχύει  η  Ισοπαλία

Β’  Φάση – Τελική

Οι  δέκα (10) ομάδες της  Β’ Φάσης,  σχηματίζουν δυο (2) ομίλους των πέντε (5) ομάδων.

Στους εντός των ομίλων αγώνες, ισχύει η  ισοπαλία,  στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης,  πρέπει να υπάρξει,  νικητής.

Η  κλήρωση της  Β’ Φάσης – Τελικής,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  5/ 3/ 014 και  ώρα:  13:00  στα γραφεία  της  ΚΟΕ.

Μετά από τους εντός των δυο (2) ομίλων αγώνες, θα συναντηθούν:

η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με τον  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου 

η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με τον  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου 

η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με τον  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου για την  (5η – 6η  θέση).

η  4η  ομάδα του  Α’ ομίλου με τον  4η  ομάδα του  Β’ ομίλου για την  (7η – 8η  θέση).

η  5η  ομάδα του  Α’ ομίλου με τον  5η  ομάδα του  Β’ ομίλου για την  (9η – 10η  θέση).

ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ            (οι ηττημένες των χιαστί αγώνων)

ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ        (οι νικήτριες των χιαστί αγώνων)

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος  ΝΕΩΝ  ΓΥΝΑΙΚΏΝ  «2014»  θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των επτά (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ   ΧΩΡΟΣ

Σας γνωρίζουμε ότι οι διαστάσεις του αγωνιστικού χώρου είναι  (25Χ20μ.)

Σε κάθε άλλη περίπτωση ισχύει, ότι αναφέρεται για ανάλογες περιπτώσεις στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης   «2014».   

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – ΙΑΤΡΟΣ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ, ΘΑ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ,  ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ:

Το  κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει παράβολο 250,00€ στο λογαριασμό της Κ.Ο.Ε.  Ε.Τ.Ε. 080/48090172 έως τετάρτη 12/2/2014, διαφορετικά δεν δύναται να συμμετάσχει. Το καταθετήριο του παραβόλου, ο εκπρόσωπος του σωματείου, οφείλει  πριν από κάθε  αγώνα να επιδεικνύει, σε ζήτηση του αλυτάρχη.

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 15/2/014

ΩΡΑ:   18:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:   19:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 16/2/014

ΩΡΑ:   10:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                             ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

3η  αγωνιστική                       Κυριακη                                 16/2/014

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            14/2/013

ΩΡΑ:   20:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:   21:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                    ΟΕΑΝΑΒ      

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 15/2/014

ΩΡΑ:   10:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ      

ΩΡΑ:   11:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 15/2/014

ΩΡΑ:   17:30               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:   18:30               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΠΑΟΚ           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 16/2/014

ΩΡΑ:   10:00               ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ      

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 16/2/014

ΩΡΑ:   17:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                        Παρασκευή                                         14/2/014

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

2η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              15/2/014

ΩΡΑ:   10:15               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              15/2/014

ΩΡΑ:   12:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   11:00               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                      ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   17:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙ

5η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   20:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

1η  αγωνιστική                        Δευτέρα                                               17/2/014

ΩΡΑ:   18:45               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

2η  αγωνιστική                        Τρίτη                                                  18/2/014

ΩΡΑ:   20:15               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              15/2/014

ΩΡΑ:   18:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                             ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   17:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

1η  αγωνιστική                        Δευτέρα                                               17/2/014

ΩΡΑ:   21:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

3η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              15/2/014

ΩΡΑ:   14:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

4.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑ

1η  αγωνιστική                        Σάββατο                                              15/2/014

ΩΡΑ:   21:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   12:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

3η  αγωνιστική                        Κυριακή                                              16/2/014

ΩΡΑ:   21:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σας γνωρίζουμε τους ομίλους και τους αγώνες της  A’ Φάσης – Προκριματικής  του Πρωταθλήματος  ΕΦΗΒΩΝ  (γενν. ’97)  «2014»  που θα διεξαχθούν,  ως εξής:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. A’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ                  

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                                        

ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                               

ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ.                                     

ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.              

ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ          

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                 

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   

ΝΟ  ΧΙΟΥ                             

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.               

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                  

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                    

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                                                              

5.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ

ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΟΦΗ  

6.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

7. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                              

ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.                                      

ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                                     

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                                                            

8. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΝΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ    

ΧΑΝ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   

ΑΘΩΣ ΧΑΛ/ΚΗΣ

9. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

10.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΡΡΑ

ΠΑΟΚ                                                           

ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                              

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                          

ΑΣ ΑΡΗΣ                                          

ΤΟΠΟΣ  ΚΑΙ  ΧΡΟΝΟΣ  ΤΕΛΕΣΗΣ

 

Το  Πρωτάθλημα  ΕΦΗΒΩΝ  «2014»,   θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική                           7 – 9 / 2 / 14 – ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ  14-16/2/14                      

Β’  Φάση – Ημιτελική                                    28 – 30 / 3 / 14         

Γ’  Φάση –  Τελική                                          11 – 13 / 7 / 14         

ΣΥΣΤΗΜΑ   ΑΓΩΝΩΝ

Α’  Φάση – Προκριματική

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων).

Β’  Φάση – Ημιτελική

Προκρίνονται για την  Ημιτελική φάση,  οι τρεις  (3)  πρώτες ομάδες από τους ομίλους 

1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10  και  οι δύο  (2)  πρώτες ομάδες από τους ομίλους  7, 8.    

Σύνολο:  εικοσιοκτώ   (28)  ομάδες. 

Η κλήρωση για την  Ημιτελική  Φάση  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  26 / 2 / 14  και  ώρα:  13:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

Γ’  Φάση – Τελική

Σχηματίζονται τρεις  (3) όμιλοι των έξι (6) ομάδων έκαστος, και δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων.  Προκρίνονται στην  Τελική φάση  δέκα (10) ομάδες, οι δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Η κλήρωση για την  Τελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  ΤΕΤΑΡΤΗ  28 / 5 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

Κατά τα άλλα ισχύουν ότι αναφέρονται στην  Ειδική Προκήρυξη  ΕΦΗΒΩΝ  «2014»  και στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014».

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το  κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει στον λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. (Ε.Τ.Ε  Ο80/48090172) έως ΤΕΤΑΡΤΗ 5/2/2014 παράβολο συμμετοχής 270,00€, διαφορετικά, δεν θα δύναται να συμμετέχει, στους αγώνες.

Το καταθετήριο του παραβόλου, οφείλει ο εκπρόσωπος του αγωνιζομένου σωματείου, να επιδεικνύει, σε κάθε ζήτηση του Αλυτάρχη. 

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ. 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

          1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική                      Παρασκευή                            7/2/14

ΩΡΑ:   20:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                    ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                      Παρασκευή                            7/2/14

ΩΡΑ:   20:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                 ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   12:00               ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.        ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:   13:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ        ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ         

3η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   18:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                    ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

ΩΡΑ:   19:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

4η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   10:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ        ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:   11:00               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                 ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

5η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   17:00               ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.        ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:   18:00               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑ 

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

1η  αγωνιστική                      Παρασκευή                            7/2/14

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                       ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   14:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                      ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

3η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   20:30               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                  ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   12:00               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                      ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:   13:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

5η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   19:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                  ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ 

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ             ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

5η  αγωνιστική                      Δευτέρα                                  10/2/14

ΩΡΑ:   21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                      Δευτέρα                                  10/2/14

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

3.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική                      Παρασκευή                            7/2/14

ΩΡΑ:   21:30               ΕΘΝΙΚΟΣ  ΟΦΠΦ               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   16:30               ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   21:30               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.      

5η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   17:00               ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.       ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΑΟ  ΜΙΛΩΝ

3.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                      παρασκευή                             7/2/14

ΩΡΑ:   20:30               ΑΟ  ΜΙΛΩΝ                          ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

4η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   10:00               ΑΟ ΜΙΛΩΝ                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

3.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   12:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ        ΑΟ ΜΙΛΩΝ

4η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ        ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3.  Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

3η  αγωνιστική                      Δευτέρα                                  10/2/14

ΩΡΑ:   18:45               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4.  Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                      Παρασκευή                7/2/14

ΩΡΑ:   21:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   10:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

3η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   21:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                   ΝΟ ΧΙΟΥ      

4.  Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

1η  αγωνιστική                      Παρασκευή                            7/2/14

ΩΡΑ:   21:30               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   13:30               ΝΟ  ΧΙΟΥ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

4η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:   11:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ   

5η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   17:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ:   18:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΡ.               ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΓΕΡ.    

4.  Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 

3η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   17:00               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.             ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

5.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

1η  αγωνιστική                      Παρασκευή                            7/2/14

ΩΡΑ:   20:00               ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ                        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:   21:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΟΦΗ

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   12:00               ΟΦΗ                                                   ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ:   13:00               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ      

3η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                     ΟΦΗ  

ΩΡΑ:   19:30               ΝΙΚΗ  ΒΟΛΟΥ                                  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ.

4η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   10:00               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 

5η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   17:30               ΟΦΗ                                                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ    

ΩΡΑ:   18:30               ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                     ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

6.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΟΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΟΣ

1η  αγωνιστική                      Παρασκευή                            7/2/14

ΩΡΑ:   18:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.                           ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ:   20:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                              ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   10:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ:   12:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

3η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   17:00               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ         

ΩΡΑ:   18:00               ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                              ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 

4η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   10:00               ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ      

ΩΡΑ:   11:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.                           ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 

5η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   16:00               ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ  

ΩΡΑ:   17:00               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

7.  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

1η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:  18:00   ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ:  19:00   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

2η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:  10:00   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  11:00   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 

3η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14 

ΩΡΑ:  17:00   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  18:00   ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

8.  ΟΜΙΛΟΣ  ΚΑΒΑΛΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

1η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:  18:30   ΝΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ                     ΧΑΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΩΡΑ:  19:30   ΜΓΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ       ΑΘΩΣ ΧΑΛ/ΚΗΣ

2η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:  10:00   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                  ΑΘΩΣ ΧΑΛ/ΚΗΣ

ΩΡΑ:  11:00   ΜΓΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ       ΧΑΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ

3η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:  17:00   ΜΓΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ       ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  18:00   ΧΑΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ                     ΑΘΩΣ ΧΑΛ/ΚΗΣ

9.   ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

1η  αγωνιστική                      Παρασκευή                            14/2/14

ΩΡΑ:   19:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:   20:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                         ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 15/2/14

ΩΡΑ:   10:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΩΡΑ:   11:00               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

3η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 15/2/14

ΩΡΑ:   17:00               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ                               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:   18:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ 

4η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 16/2/14

ΩΡΑ:   10:00               ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.

ΩΡΑ:   11:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                         ΟΕΑ/ΝΑΒ 

5η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 16/2/14

ΩΡΑ:   17:00               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:   18:00               ΝΟ ΒΟΛΟΥ ΑΡΓ.                              ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

10.   ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΡΑ    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΟΣ

1η  αγωνιστική                      Παρασκευή                            7/2/14

ΩΡΑ:   19:00               ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:   21:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΑΣ ΑΡΗΣ                                   

2η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   11:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                           ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

ΩΡΑ:   13:00               ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

3η  αγωνιστική                      Σάββατο                                 8/2/14

ΩΡΑ:   19:00               ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ:   20:00               ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                  ΠΑΟΚ

4η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   12:00               ΠΑΟΚ                                                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ:   13:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                   ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

5η  αγωνιστική                      Κυριακή                                 9/2/14

ΩΡΑ:   18:00               ΑΣ ΑΡΗΣ                                           ΠΑΟΚ

ΩΡΑ:   19:00               ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 11ου ΑΓΩΝΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ «ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ 2014»,ΚΥΡΙΑΚΗ 9 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014,ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Ο Σύλλογος «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΑΡΑΘΩΝΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ» προκηρύσσει τον 11ο Αγώνα Χειμερινής Κολύμβησης «ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ 2014» υπό την αιγίδα του   Δήμου Κατερίνης,την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου στην Παραλία Κατερίνης. Χορηγός του αγώνα είναι το ξενοδοχείο Mediterranean Village Hotel & Spa.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΤΟΠΟΣ & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Ο αγώνας που ανήκει στην κατηγορία OWS 1.1. «Κολύμβηση Μακρινών

αποστάσεων», θα διεξαχθεί στη θάλασσα της Παραλίας Κατερίνης, την Κυριακή 09 Φεβρουαρίου 2014.

 ΕΚΚΙΝΗΣΗ

Την Κυριακή, ημέρα του αγώνα, το σημείο συγκέντρωσης θα είναι στην παραλία

που βρίσκεται μπροστά από το ξενοδοχείο Mediterranean Village. Η εκκίνηση θα δοθεί στις 12:00 και οι αθλητές θα πρέπει να είναι παρόντες στο χώρο τουλάχιστον μία (1) ώρα νωρίτερα, για να υπογράψουν τις υπεύθυνες δηλώσεις και να τους δοθούν οι αριθμοί συμμετοχής.

ΑΓΩΝΑΣ

Θα υπάρξουν 2 κολυμβητικές διαδρομές: α) 300m β) 1.000m

Οι κολυμβητές θα ακολουθήσουν διαδρομή παράλληλα με την ακτή.Το σημείο

τερματισμού είναι το ίδιο με αυτό της εκκίνησης.

ΑΠΟΝΟΜΕΣ

Μετά την ολοκλήρωση του αγώνα θα ακολουθήσει μπουφές, καθώς και απονομές αναμνηστικών διπλωμάτων και μεταλλίων στις 14:00.

ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ

Στον αγώνα θα υπάρχει ιατρική υποστήριξη. Σε κάθε περίπτωση όλοι οι

αγωνιζόμενοι συμμετέχουν με δική τους ευθύνη, κάτι που αποδεικνύεται με

ενυπόγραφη υπεύθυνη δήλωση που καταθέτουν στους διοργανωτές. Συστήνεται δε στους συμμετέχοντες να υποβληθούν σε ιατρική εξέταση πριν τον αγώνα.

ΝΑΥΑΓΟΣΩΣΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ

«LIFEGUARD PATROL» Σχολή Ναυαγοσωστικής – Υπηρεσίες φύλαξης ακτών

www.lifeguard-patrol.gr

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ

Οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες μπορούν να αγωνιστούν με γυαλάκια ή μάσκα κολύμβησης και με μαγιό εγκεκριμένο όπως αυτό προβλέπεται από τη FINA και αφορά το Open Water. Δεν επιτρέπονται άλλου είδους πλευστικά – κολυμβητικά βοηθήματα (σανίδες, πέδιλα, χεράκια, κ.τ.λ.). Πριν την εκκίνηση οι αθλητές/τριες έχουν το δικαίωμα να αλειφθούν με λάδι, αντηλιακό, βαζελίνη, γράσο και με οτιδήποτε άλλο επιθυμούν.

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ – ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δικαίωμα συμμετοχής στον αγώνα έχουν κολυμβητές και κολυμβήτριες Έλληνες και ξένοι που έχουν συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας τους, βρίσκονται σε άρτια φυσική και ψυχική κατάσταση και διαθέτουν εμπειρία σε κολύμβηση υψηλού ψύχους (αναμενόμενη θερμοκρασία νερού 12°C).

Οι αιτήσεις θα αποστέλλονται μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο

info@openwater.gr έως και την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου. Οι ενδιαφερόμενοι θα

ενημερωθούν από τους διοργανωτές για την έγκριση της συμμετοχής τους με

απαντητικό e-mail. Αιτήσεις που θα σταλούν μετά την ημερομηνία αυτή θεωρούνται εκπρόθεσμες και απορρίπτονται εκ των προτέρων.

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟ ΚΑΤΑΛΥΜΑ

Προαιρετική διαμονή στο ξενοδοχείο “Mediterranean Village Hotel & Spa”

www.mediterraneanhotels.gr στην Παραλία Κατερίνης Σάββατο βράδυ, με late

check out την Κυριακή το απόγευμα:

– Δίκλινο 75€, περιλαμβάνει δείπνο Σάββατο βράδυ και πρωινό Κυριακή πρωί

– Τρίκλινο 100€, περιλαμβάνει δείπνο Σάββατο βράδυ και πρωινό Κυριακή πρωί

– Το πρώτο παιδί έως 12 ετών δωρεάν

– Το δεύτερο παιδί έως 12 ετών 19.50€

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ «ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ 2014»

APPLICATION FORM «PALIRROIA 2014»

‘PALIRROIA 2014’

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ «ΠΑΛΙΡΡΟΙΑ 2014»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ΟΥ ΑΓΩΝΑ ΨΥΧΗΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ-ΝΙΚΗΤΗ,ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013,ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ-ΣΙΘΩΝΙΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Η Ε.Ε.Ν.Ν. ο “Σίθων” σε συνεργασία με τον πολιτιστικό σύλλογο Μεταμόρφωσης διοργάνωσαν τον 8ο Αγώνα Ψυχής Μεταμόρφωση – Νικήτη, απόστασης 5km.
Ο αγώνας αυτός έγινε για πρώτη φορά ανεπίσημα την Δευτέρα 17 Ιουλίου 2006 από 5 κολυμβητές, την ημέρα της τελετής έναρξης του 36ου Διεθνούς διάπλου του Τορωναίου κόλπου. Αφιερώθηκε στη μνήμη του Μιχάλη Γεωργακούδα, αντιπροέδρου της Ε.Ε.Ν.Ν.ο “Σίθων” το 2004 και 2005.

Τα φετινά αποτελέσματα:

Πηγή:www.openwater.gr

1 ΣΑΧΠΑΖΙΔΗΣ Αναστάσιος 01:09:00
1 ΓΙΟΥΒΑΝΟΥΔΗΣ Γεώργιος 01:09:00
3 ΝΤΑΛΛΑΣ Σταύρος 01:17:34
4 ΓΚΑΡΛΗΣ Νικόλαος 01:18:11
5 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Αλέξανδρος 01:20:40
6 ΚΥΡΑΤΖΟΓΛΟΥ Χαράλαμπος 01:21:38
7 ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ Παναγιώτης 01:21:44
8 ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ Αναστάσιος 01:26:49
9 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Γεώργιος 01:28:30
9 ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ Αλέξανδρος 01:28:30
9 ΣΤΟΓΙΑΝΝΙΔΟΥ Κλεοπάτρα 01:28:30
12 ΝΤΑΛΛΑΣ Δημήτριος 01:31:45
12 ΤΟΠΑΛΗΣ Κωνσταντίνος 01:31:45
12 ΓΙΟΥΖΕΠΑΣ Δημήτριος 01:31:45
12 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ Γεώργιος 01:31:45
12 ΜΑΝΟΥ Αλέξανδρος 01:31:45
17 ΓΑΛΑΤΟΣ Αριστείδης 01:33:34
17 ΖΑΜΠΕΤΟΓΛΟΥ Κωνσταντίνος 01:33:34
19 ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΣ Γεώργιος 01:37:25
20 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δημήτριος 01:37:46
21 VEENENDAAL Elke 01:38:06
22 ΚΕΛΝΙΚΟΛΑΣ Ιωάννης 01:38:35
23 ΡΕΚΚΟΣ Αθανάσιος 01:39:50
24 ΠΙΤΣΟΛΗΣ Δημήτριος 01:40:59
24 ΠΑΛΑΜΙΔΗ Χαραλαμπία 01:40:59
26 ΡΕΠΑΝΑΣ Νικόλαος 01:41:30
26 ΚΟΥΣΤΑΣ Τρύφωνας 01:41:30
28 ΜΥΛΩΝΑΣ Ιωάννης 01:43:29
29 ΔΙΔΑΣΚΑΛΟΥ Ηλίας 01:48:43
30 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Δημήτριος 01:49:30
31 ΣΟΥΡΒΑΝΟΥ Ελένη 01:49:42
32 ΣΤΕΡΓΙΟΥ Αλέξανδρος 01:52:50
33 ΓΚΑΡΛΗΣ Σταμάτιος 01:53:57
34 ΣΑΜΑΡΑΣ Δημήτριος 01:53:59
35 ΣΑΜΑΡΑΣ Αλέξανδρος 01:55:30
36 ΤΣΙΟΓΙΑ Χρυσάνθη 01:55:43
37 ΓΟΥΝΑΡΙΔΗΣ Γεώργιος 01:56:00
38 ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ Ευάγγελος 01:56:13
39 ΣΑΪΛΕΡ Νικόλαος 01:59:30
40 ΜΠΕΝΑΚΗΣ Κωνσταντίνος 02:03:00
41 ΤΣΑΟΥΣΗΣ Φώτιος 02:04:30
42 ΧΡΑΝΙΩΤΗΣ Θεόδωρος 02:05:20
43 ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ Δέσποινα 02:06:48
44 ΠΑΝΟΣ Απόστολος 02:06:50
45 ΣΟΛΤΣΗΣ Θωμάς 02:06:52
46 ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ Ιωάννης 02:08:10
46 ΔΙΑΒΑΤΗ Παρασκευή 02:08:10
48 ΣΑΒΒΙΔΗΣ Δημήτριος 02:08:50
48 ΑΝΤΩΝΙΟΥ Παναγιώτης 02:08:50
50 ΧΡΙΣΤΟΜΑΝΟΣ Βασίλειος 02:09:30
51 ΤΣΙΝΑΡΙΔΗΣ Απόστολος 02:12:30
52 ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Αθανάσιος 02:20:20
53 ΑΡΣΕΝΗΣ Παναγιώτης 02:20:37
54 ΝΑΖΛΙΔΗΣ Κωνσταντίνος 02:21:45
55 ΚΑΤΡΑΝΤΣΙΩΤΗΣ Δημήτριος 02:42:10
55 ΠΑΣΑΠΝΟΗ Μαρία 02:42:10
57 ΦΑΚΑΣ Δημήτριος 03:07:21
58 ΚΑΡΤΣΩΝΑΣ Δημοσθένης DNF
59 ΤΡΑΜΟΥΝΤΑΝΗΣ Ιωάννης DNF
60 ΚΟΜΠΟΥΡΗΣ Αθανάσιος DNF
61 ΚΟΥΛΙΚΑΣ Αριστοτέλης DNF

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1st DUBAI INTERNATIONAL AQUATIC CHAMPIONSHIPS,3-19 APRIL 2014,HADMAN SPORTS COMLEX,DUBAI-UAE

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1st DUBAI INTERNATIONAL AQUATIC CHAMPIONSHIPS

e-mail: Gpoly2@yahoo.com

Events

1st Dubai International _ Open Water

Swimming Championships (3-5 April 2014)

 

4th Dubai International Swimming

Championships (10-12 April 2014)*

*approved by FINA as a qualification event as

the FINA “A” and “B” Swimming Qualifying

Standard Times for the 2014 2nd Youth Olympic Games

 

2nd Dubai International Water Polo Junior

Championships (16-19 April 2014) – Male

teams only

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 8ου ΑΓΩΝΑ ΨΥΧΗΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ-ΝΙΚΗΤΗ,ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013,ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ-ΣΙΘΩΝΙΑ-ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

Η Ε.Ε.Ν.Ν. ο «Σίθων» σε συνεργασία με τον πολιτιστικό σύλλογο Μεταμόρφωσης προκηρύσσουν τον 8ο Αγώνα Ψυχής Μεταμόρφωση – Νικήτη, απόστασης 5km.
Ο αγώνας αυτός έγινε για πρώτη φορά ανεπίσημα την Δευτέρα 17 Ιουλίου 2006 από 5 κολυμβητές, την ημέρα της τελετής έναρξης του 36ου Διεθνούς διάπλου του Τορωναίου κόλπου. Αφιερώθηκε στη μνήμη του Μιχάλη Γεωργακούδα, αντιπροέδρου της Ε.Ε.Ν.Ν.ο «Σίθων» το 2004 και 2005.
Ο Μιχάλης άφησε την τελευταία του πνοή, ξημερώματα της 30ης Οκτωβρίου 2005 στην εθνική οδό Θεσσαλονίκης – Μουδανιών. Για τον λόγο αυτό ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 02 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 11:00π.μ. H αγάπη του για τους αθλητές του Διάπλου του Τορωναίου αλλά και για τον ίδιο τον αγώνα ώθησε τα μέλη του Δ.Σ. να κάνουν αυτό το νέο ξεκίνημα.
Ελάτε λοιπόν να ενώσουμε αυτά τα δύο χωριά της Χαλκιδικής με την αγάπη μας για τη θάλασσα και το κολύμπι. Όλοι μαζί ας κάνουμε μια ακόμη προσπάθεια διάδοσης του πραγματικού αθλητικού ιδεώδους μακριά από τις σκοπιμότητες του πρωταθλητισμού, έτσι όπως μας το κληροδότησαν οι αρχαίοι πρόγονοί μας.
Οι αιτήσεις (θα βρείτε την αίτηση στο τέλος του κειμένου) πρέπει να αποσταλούν ηλεκτρονικά στη διεύθυνση koura_n@otenet.gr. Οι κολυμβητές που θα συμμετάσχουν στον 8ο Αγώνα ψυχής θα πρέπει να προσκομίσουν ιατρική βεβαίωση .Οι αθλητές που θέλουν να μείνουν σε ξενοδοχείο της Νικήτης για τις απονομές το κόστος είναι 20 ευρώ ανά άτομο συμπεριλαμβανομένου του πρωινού και του βραδινού φαγητού. Οι συνοδοί θα πρέπει να δηλωθούν μέχρι της 25 Οκτωβρίου μαζί με τις αιτήσεις συμμετοχής.

ΑΙΤΗΣΗ 8ου ΑΓΩΝΑ ΨΥΧΗΣ 2013 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ-ΝΙΚΗΤΗ