Ετικέτα: πρωτάθλημα Νέων γυναικών

 

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Πραγματοποιήθηκαν σήμερα (8/2) οι κληρώσεις της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών (7-9 Απριλίου) και της Β’ Προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (31/3-2 Απριλίου).
ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΝΟ Γλυφάδας
1η: Ολυμπιακός – Νηρέας, ΝΕ Πατρών- ΑΝΟΓ
2η: Ολυμπιακός – ΑΝΟΓ, ΝΕ Πατρών – Νηρέας
3η: ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός, Νηρέας – ΑΝΟΓ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά
1η: ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός
2η: ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος
3η: ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος – Εθνικός
Στη συνέχεια ακολουθούν τα χιαστί παιχνίδια
ΠΑΙΔΙΚΟ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου, Μίλων, Ηλυσιακός, Άλμα Κλαμπ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Παλαιό Φάληρο
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΟ Πετρούπολης, Άρης Νίκαιας, ΑΕ Κερατσινίου
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Γέρακα, Τρίτων Αμαρουσίου
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΑΕ Χαϊδαρίου, ΑΟ Πλιτς Πλατς, Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟΛάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών
Στην Γ’ Φάση (12-14 Μαϊου) προκρίνονται συνολικά 25 ομάδες. Τρεις (3) από τους Ομίλους των 5 ομάδων και δύο (2) από τους Ομίλους των τεσσάρων.
Σχηματίζονται 5 Όμιλοι των 5 ομάδων από τους οποίους και θα προκριθούν 10 ομάδες (οι 2 πρώτες) για το Final 10 (7-9 Ιουλίου).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ WATER POLO 2017

Οι οκτώ (8) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών έγιναν γνωστές το βράδυ της Κυριακής (22/1) καθώς προέκυψαν από την ολοκλήρωση των αγώνων στους τέσσερις Ομίλους της Α’ (Προκριματικής) φάσης.
Οι οκτώ ομάδες που πέρασαν στα τελικά είναι: Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 20-4, Ολυμπιακός – Πανιώνιος 10-5. Ρεπό ο ΝΟ Χίου,Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-17, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 2-12, Ιωνικός – Πανιώνιος 7-8, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 13-8,ΝΟ Χίου – Ιωνικός 16-8, Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 12-8, Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 13-10, Ιωνικός – Ολυμπιακός 3-14.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 12
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
3. Πανιώνιος 6
…………………………
4. ΝΟ Χίου 3
5. Ιωνικός 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 15-2, Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά 6-12, Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 18-1,ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 2-12, Ηλυσιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 5-16, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 14-11, Εθνικός Πειραιά – Ηλυσιακός 20-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 16-5, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-14,ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός 6-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά 11-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-18, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Χαλανδρίου 7-7, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 6-5.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 15
2. Νηρέας Χαλανδρίου 10
3. Εθνικός Πειραιά 10
……………………………………
4. Τρίτων Αμαρουσίου 6
5. ΓΣ Περιστερίου 3
6. Ηλυσιακός 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):
ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 4-17. Ρεπό ο ΟΕΑΝΑΒ,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΕ Πατρών 1-23, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 2-19
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΕ Πατρών 6
………………………..
2. ΝΟ Λάρισας 3
3. ΟΕΑΝΑΒ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 14-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Ρεθύμνου 6
……………………………
2. ΝΟ Χανίων 3
3. ΟΦΗ 0
Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Νέων Γυναικών θα γίνει 7-9/4. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/2 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ,ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr
Η Κλήρωση των Νέων γυναικών
Πραγματοποιήθηκε σήμερα (30/11/16) η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών, η Προκριματική φάση του οποίου θα διεξαχθεί 20 -22 Ιανουαρίου. Οι Όμιλοι:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός Νίκαιας, Πανιώνιος
Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες
Β’ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Εθνικός Πειραιά, Ηλυσιακός, ΓΣ Περιστερίου
Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΕ Πατρών
Προκρίνεται η 1η ομάδα
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ
Προκρίνεται η 1η ομάδα
Η Τελική Φάση με τη μορφή Final 8, θα διεξαχθεί 7-9 Απριλίου.
Η Κλήρωση των Νέων ανδρών
Οι Όμιλοι της Α’ Προκριματικής Φάσης (17-19 Φεβρουαρίου), του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών, όπως συγκροτήθηκαν μετά τη σημερινή (30.11.16) κλήρωση:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης
Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Άρης Νίκαιας, Ιωνικός Νίκαιας
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΕ Χαϊδαρίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΑΠΣ Οξυγόνο
Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΝΟ Αγίου Νικολάου
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Καλαμάτας
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες
Στην Β’ Φάση (10-12 Μαρτίου) οι 16 ομάδες σχηματίζουν 4 Ομίλους των 4, από τους οποίους οι 2 πρώτες προκρίνονται στο Final 8 (28-30 Απριλίου).
Η Κλήρωση του Παιδικού πρωταθλήματος
Πενήντα πέντε (55) ομάδες συνολικά μετέχουν στο φετινό Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης η κλήρωση της Α’ Προκριματικής φάσης (13-15 Ιανουαρίου) του οποίου πραγματοποιήθηκε σήμερα (30.11.16). Οι Όμιλοι:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Άλμα Κλαμπ, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Μίλων, Ροή
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ιωνικός Νίκαιας, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, ΠΕΚΕ Βροντάδου
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, ΧΑΝΘ, ΠΑΟΚ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΟ Καβάλας, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, Ηρακλής, Α.Σ Απόλλο
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
ΟΜΙΛΟΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Πτολεμαϊδα): Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων
Οι τελευταίες ομάδες των κατατάξεων σε όλους (11) τους Ομίλους, δεν συνεχίζουν στο πρωτάθλημα.
Η Β’ Προκριματική Φάση (44 ομάδες), είναι προγραμματισμένη για τις 31 Μαρτίου – 2 Απριλίου, η Γ’ Φάση για τις 12-14 Μαϊου και η Τελική για τις 7-9 Ιουλίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 31/1) οι αναμετρήσεις σε όλους τους ομίλους της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος Νέων γυναικών.

Στον όμιλο της Θεσσαλονίκης, ο ΝΟ Χίου και ο ΑΣΘ Μακεδονικός δεν παρευρέθηκαν στους προγραμματισμένους αγώνες τους, με αποτέλεσμα να μην διεξαχθεί καμία αναμέτρηση. Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

Στην τελική φάση (6-8 Μαΐου), προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες. Οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Β’ Όμιλο, οι 2 πρώτες από τον Γ’ Όμιλο και η 1η ομάδα από τον Δ’ και Ε’ Όμιλο.

Οι 8 που έχουν προκριθεί είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός ΣΦΠ, Εθνικός ΟΦΠΦ (Α’ Όμιλος Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου (Β΄Όμιλος Αττικής), ΝΟΒ Αργοναύτες (Όμιλος Βόλου), ΝΟ Ρεθύμνου (Όμιλος Χανίων)

Τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης, Πειραιά, Αλίμου):

Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΝΟ Βουλιαγμένης 2-11, Εθνικός ΟΦΠΦ-Πανιώνιος ΓΣΣ 15-3,ΝΟ Βουλιαγμένης-Εθνικός ΟΦΠΦ 8-5, Πανιώνιος ΓΣΣ-ΝΟ Βουλιαγμένης 1-19,ΝΕ Πατρών-Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-8,Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕ Πατρών 11-6,ΝΕ Πατρών-Πανιώνιος ΓΣΣ 9-4, Ολυμπιακός ΣΦΠ-Εθνικός ΟΦΠΦ 9-6, ΝΟ Βουλιαγμένης-ΝΕ Πατρών 10-3, Πανιώνιος ΓΣΣ-Ολυμπιακός ΣΦΠΦ 1-21

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 9
  3. Εθνικός ΟΦΠΦ 6

…………………………………

  1. ΝΕ Πατρών 3
  2. Πανιώνιος ΓΣΣ 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης, Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Ηλιούπολης 22-1, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6-4, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων-ΓΣ Περιστερίου 9-5,ΑΝΟ Γλυφάδας-Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 15-4,ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Περιστερίου 5-5, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6-5, ΓΣ Περιστερίου-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 6-10, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΓΣ Ηλιούπολης 10-2, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων-ΑΝΟ Γλυφάδας 1-30,ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 3-10, ΑΝΟ Γλυφάδας-ΓΣ Περιστερίου 19-2, Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου-ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 7-1, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου-ΑΝΟ Γλυφάδας 2-21, ΓΣ Περιστερίου-Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 4-15, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων-ΓΣ Ηλιούπολης 4-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 15
  2. Τρίτων ΑΟ Αμαρουσίου 12
  3. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 9

……………………………

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 4
  2. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 3
  3. ΓΣ Περιστερίου 1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο-ΓΣ Ηρακλής 1-22, ο αγώνας ΑΣΘ Μακεδονικός-ΝΟ Χίου δεν πραγματοποιήθηκε, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν παρευρέθηκε στο κολυμβητήριο. Ο αλυτάρχης αναμένει την επόμενη μέρα και το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα να αποφασίσει για την έκβαση του ομίλου.

Στον όμιλο της Θεσσαλονίκης, ο ΝΟ Χίου και ο ΑΣΘ Μακεδονικός δεν παρευρέθηκαν στους αγώνες, με αποτέλεσμα να μην διεξαχθεί κανένα παιχνίδι της σημερινής αγωνιστικής.

Η Βαθμολογία: ΓΣ Ηρακλής 3 (1 αγ.), ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (1 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας)

ΝΟΒ Αργοναύτες-ΟΕΑ/ΝΑΒ 7-5

Η βαθμολογία: ΝΟΒ Αργοναύτες 3 (1 αγ.), ΟΕΑ/ΝΑΒ 0 (1 αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):

ΝΟ Λάρισας-ΟΕΑ/ΝΑΒ 13-5, ΝΟ Λάρισας-ΝΟΒ Αργοναύτες 4-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟΒ Αργοναύτες 6

……………………….

  1. ΝΟ Λάρισας 3
  2. ΟΕΑ/ΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων-ΝΟ Ρεθύμνου 10-20, ΝΟ Ρεθύμνου-ΟΦΗ 16-6, ΝΟ Χανίων-ΟΦΗ 17-5

Η Βαθμολογίας (Τελική):

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

……………………..

  1. ΝΟ Χανίων 3
  2. ΟΦΗ 0

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Με τη συμμετοχή 21 συνολικά ομάδων αρχίζει την Παρασκευή (29/1) η Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών (γενν. 1997 και νεότερες). Οι 5 Όμιλοι:

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒ, Εθνικό Πειραιά, Αλίμου): ΝΕ Πατρών, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΟ Βουλιαγμένης

Β’ Όμιλος (κολ. Πεντέλης, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης

Γ’ Όμιλος (κολ. Ποσειδώνιο): ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Δ’ Όμιλος (κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου): ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Ε’ Όμιλος (κολ. Χανίων): ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Στην Τελική φάση (6-8 Μαϊου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τον Α’ και Β’ Όμιλο, οι 2 πρώτες από τον Γ’ Όμιλο και η 1ηομάδα από τον Δ’και Ε’ Όμιλο (σύνολο 10).

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:45                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                                        29/01/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 13:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                             30/01/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 20:30                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                                   ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                             31/01/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 18:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 19:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                          ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            29/01/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΝΟ ΧΙΟΥ      

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                              ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 14:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 21:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ                      ΟΕΑ / ΝΑΒ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ / ΝΑΒ

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ:  18:30               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟΒ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ  ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 30/01/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 31/01/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι 5 Όμιλοι της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος (29-31 Ιανουαρίου 2016):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΕ Πατρών

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Ηλιούπολης

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες

ΒΟΛΟΥ: ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Προκρίνεται η 1η ομάδα

ΚΡΗΤΗΣ: ΟΦΗ, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Προκρίνεται η 1η ομάδα

Η Τελική φάση 6-8 Μαϊου.

Ο ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΤΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2015-16

Ολοκληρώθηκε και ανακοινώνεται όλος ο αγωνιστικός σχεδιασμός για τον προγραμματισμό των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, περιόδου 2015-16, όπως αυτός ετοιμάστηκε από την ΚΟΕ. Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

*1-3 Απριλίου 2016, Α’ Γύρος Α’ Φάσης

*13-15 Μαϊου 2016, Β’ Γύρος Α’ Φάσης

*10-12 Ιουνίου 2016, Α’ Γύρος Β’ Φάσης

*22-24 Ιουλίου 2016, Β’ Γύρος Β’ Φάσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*24-26 Ιουνίου 2016, Α’ Φάση

*29-31 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΑΝΔΡΩΝ

*25-27 Μαρτίου 2016, Α’ Γύρος Α’ Φάσης

*6-8 Μαϊου 2016, Β’ Γύρος Α’Φάσης

*24-26 Ιουνίου 2016, Α’ Γύρος Β’ Φάσης

*22-24 Ιουλίου 2016, Β’ Γύρος Β’ Φάσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*17-19 Ιουνίου 2016, Α’ Φάση

*5-7 Αυγούστου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΑΝΔΡΩΝ

*8-10 Ιουλίου 2016, Α’ Φάση

*29-31 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Γενν. 1997)

*19-21 Φεβρουαρίου 2016, Α’ Φάση

*22-24 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*8-10 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Γενν. 1997)

*11-13 Μαρτίου 2016, Α’ Φάση

*13-15 Μαϊου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Γενν.1999)

*22-24 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*15-17 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*6-8 Μαϊου 2016, Γ’ Φάση

*15-17 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Γενν. 1999)

*29-31 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*8-10 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*15-17 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν. 2001)

*15-17 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*18-20 Μαρτίου 2016, Β’ Φάση

*8-10 Απριλίου 2016, Γ’ Φάση

*17-19 Ιουνίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Γενν.2001)

*15-17 Απριλίου 2016, Α’ Φάση

*1-3 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν. 2003)

*22-24 Απριλίου 2016, Α’ Φάση

*3-5 Ιουνίου 2016, Β’ Φάση

*1-3 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

Σημειώνεται ότι στις 24 Οκτωβρίου 2015 αρχίζουν τα πρωταθλήματα Α1 Ανδρών και Γυναικών.  

Το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδας, προγραμματίζεται για τις 4-5 Μαρτίου 2016.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 21-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 16-2, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-17, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-11, Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά 10-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 14-3, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 9-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-2, Εθνικός Πειραιά – ΝΕ Πατρών 5-5, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-14.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΑΝΟ Γλυφάδας 12

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

………………………………………………

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 4
  2. Εθνικός Πειραιά 2
  3. ΝΕ Πατρών 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Γλυφάδας):

Ηρακλής – Ιωνικός 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Ηρακλής που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – Πανιώνιος 10-2, ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 4-15, Ιωνικός – Πανιώνιος 10-7, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός 11-7, Πανιώνιος – ΝΟ Ρεθύμνου 6-12, Ιωνικός – Ολυμπιακός 1-15.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ολυμπιακός 9

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

……………………………………………..

  1. Ιωνικός 3
  2. Πανιώνιος 0

** Ο Ηρακλής δεν εμφανίστηκε καθόλου στους αγώνες.

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας κόντρα στον ΝΟ Ρεθύμνου και ο Ολυμπιακός απέναντι στον ΝΟ Βουλιαγμένης είναι οι δύο ημιτελικοί του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών, όπως προέκυψαν μετά την ολοκλήρωση απόψε (Σάββατο 18/4) των αγώνων των δύο ομίλων της τελικής φάσης της διοργάνωσης και τις τελικές βαθμολογίες σε αυτούς.

Στους δύο ημιτελικούς που έγιναν το πρωί στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας, ο ΑΝΟΓ νίκησε εύκολα τον ΝΟ Ρεθύμνου με 23-3, ενώ ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε του ΝΟ Βουλιαγμένης με 10-7 (με τεράστια ανατροπή καθώς ο ΝΟΒ είχε προηγηθεί και με 7-3).

Ο Τρίτων Αμαρουσίου, εξάλλου κατέκτησε την 5η θέση στη διοργάνωση καθώς επιβλήθηκε του Ιωνικού με 15-7 στον αγώνα κατάταξης για 5η-6η θέση.

Ο Ολυμπιακός θριάμβευσε στον τελικό του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικώνεπί του ΑΝΟ Γλυφάδας με 10-5, στο κολυμβητηριο του Αλίμου, και κατέκτησε για τρίτη συνεχόμενη χρονιά τον τίτλο στη συγκεκριμένη κατηγορία. Έκανε, εξάλλου, και το νταμπλ φέτος σε τίτλους γυναικείων τμημάτων υποδομών, καθώς οι ερυθρόλευκες είχαν αναδειχθεί πριν από λίγες ημέρες πρωταθλήτριες και στην κατηγορία Νεανίδων. Έτσι επιβεβαιώνεται με τον καλύτερο τρόπο η κυριαρχία τους στο συγκεκριμένο χώρο, καθώς διεκδικούν και το πρωτάθλημα Γυναικών.  

Παρά τα προβλήματα με τα οποία αγωνιζόταν βασικές παίκτριες (Ελ. Πλευρίτου, Νιαρχάκου) και την απουσία της Λογοθέτη (που έχει σπάσει το χέρι της), ο Ολυμπιακός ήταν κυρίαρχος και στο συγκεκριμένο παιχνίδι -όπως και στο δεύτερο μέρος του ημιτελικού με τον ΝΟΒ όπου έκανε μια τρομερή ανατροπή- και πήρε δίκαια τη νίκη που του έδωσε το τρόπαιο και διατήρησε τα σκήπτρα.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 5-10

Οκτάλεπτα: 0-4, 2-3, 2-2, 1-1.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Πάτρα Ειρ. Σταματοπούλου
Τσελέντη Πλευρίτου Ελ. 3
Κολτσίδα 1 Δουρέκα
Λούδη Ευ. 1 Σώρα
Γρηγοροπούλου Φουντωτού
Αντωνίου Σαφέτη
Παπαναστασίου Άνθ. Καλογεράκου 1
Πάτρα Μ. 1 Νίνου
Μιμίδη Πέττα 1
Ντάσιου Πλευρίτου Βασ. 2
Παπαναστασίου Δ. Λιαπάκη
Κόλλια Μιχαηλίδου 1
Σωτηρέλη Πουλοπούλου
Ελευθεριάδη Νιαρχάκου 2
Ελληνιάδη 2 Ακριτίδου
Προπονητής: Αλεξία Καμμένου Προπονητής: Γιάννης Μπενόπουλος

Διαιτητές: Μπιράκης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

ΤΡΙΤΟΣ Ο ΝΟΒ

Την 3η θέση πήρε ο ΝΟ Βουλιαγμένης που νίκησε στον μικρό τελικό τον ΝΟ Ρεθύμνου 19-4.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 19-4

Οκτάλεπτα: 5-1, 7-2, 2-1, 5-0.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
Κοτσιώνη Κυριακάκη
Βαρελίδη Θεοδωράκη
Χυδηριώτη Ι. 1 Καραβάνου
Μαυρωτά Ιφ. 5 Γαβαλά Μ.
Πρωτόπαπα 1 Γαβαλά Κ.
Ξενάκη 2
Μαυρωτά Αμ. 3
Ζοφώλη Μυριοκεφαλιτάκη 3
Μαμόγλου 1 Φωτίου
Ζερουνιάν Λιμπιτάκη 1
Σελετοπούλου 2 Μπιτσάκη
Αντωνιάδη 1 Κουκουβιτάκη
Σταυρίδου
Ιωαννίδη 2
Μαστροκάλου 1
Προπονητής: Κώστας Δήμου Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης

Διαιτητές: Μπιράκης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Με τη συμμετοχή 10 ομάδων, χωρισμένων σε δύο (2) Ομίλους, διεξάγεται από σήμερα (16/4) έως και την Κυριακή (19/4) η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΑΝΟΓ): ΝΕ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου, Εθνικός Πειραιά

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΑΝΟΓ): ΝΟ Ρεθύμνου, Ολυμπιακός, Ηρακλής, Ιωνικός Νίκαιας, Πανιώνιος

Με την ολοκλήρωση των αγώνων στους δύο Ομίλους, το Σάββατο (18/4), το πρωτάθλημα συνεχίζεται την επομένη ως εξής:

Κολυμβητήριο «Αντώνης Δημητρόπουλος» ΑΝΟΓ

10.00 1Α – 2Β (Ημιτελικός)

11.00 1Β – 2Α (Ημιτελικός)

12.00 3Α – 3Β (Θέσεις 5η – 6η)

Δημοτικό κολυμβητήριο Αλίμου

17.30 Μικρός τελικός (Θέσεις 3η – 4η)

18.30 Μεγάλος Τελικός (Θέσεις 1η – 2η)

 

Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                   16/4/15

ΩΡΑ:  20:30              ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:  21:30              ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

2η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/4/15

ΩΡΑ:  10:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/4/15

ΩΡΑ:  20:30              ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ:  21:30              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική                       Σαββάτο                                18/4/15

ΩΡΑ:  11:00              ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ:  12:00              ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/4/15

ΩΡΑ:  17:00              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  18:00              ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/4/15

ΩΡΑ:  09:00              ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                   16/4/15

ΩΡΑ:  20:30              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:30              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

2η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/4/15

ΩΡΑ:  11:00              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

           

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/4/15

ΩΡΑ:  20:30              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  21:30              ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Σαββάτο                                18/4/15

ΩΡΑ:  09:00              ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  10:00              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/4/15

ΩΡΑ:  17:00              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  18:00              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ     19/4/15            ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

ΩΡΑ:  10:00              η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου 

ΩΡΑ:  11:00              η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου   

ΩΡΑ:  12:00              η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)   

 

ΚΥΡΙΑΚΗ     19/4/15            ΚΟΛ/ΡΙΟ   ΑΛΙΜΟΥ

 

ΩΡΑ:  17:30  ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                       (3η – 4η  θέση) 

ΩΡΑ:  18:30  ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ                   (1η – 2η  θέση) 

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ WATER POLO

Οι Όμιλοι της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών, όπως προέκυψαν από τη σημερινή κλήρωση:

Α’ Όμιλος

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΠΑΟΚ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Β’ Όμιλος

ΝΟ ΧΙΟΥ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ

Οι αγώνες στις 16-18 Απριλίου. Προκρίνονται στην τελική φάση οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6).

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Όμιλος Κρήτης (κολ. Αγίου Νικολάου). Πρόκριση για την ομάδα Νέων γυναικών του ΝΟΑΝ

Κερδίζοντας στο πρώτο παιχνίδι το Σάββατο τον ΝΟ Χανίων με σκορ 11-8 και σε συνδυασμό με την δεύτερη ήττα του ΝΟΧ από τον ΝΟ Ρεθύμνου 6-4 το πρωί της Κυριακής, οι Νέες γυναίκες του ΝΟ Αγίου Νικολάου πήραν την πρόκριση μέσα στο κολυμβητήριο τους για την Β’ φάση του πρωταθλήματος τους. Στο τελευταίο και αδιάφορο θεωρητικά παιχνίδι το απόγευμα της Κυριακής αφού ΝΟΑΝ και ΝΟΡ είχαν προκριθεί, το μόνο που έμενε ήταν το ποια ομάδα θα έπαιρνε την πρώτη θέση στον όμιλο, κάτι που δεν έδινε όμως κάποιο πλεονέκτημα για τη συνέχεια και απλά ήταν θέμα γοήτρου. Οι Ρεθυμνιώτισες ποιο συγκεντρωμένες, κέρδισαν τελικά την ομάδα του Φώντα Μαρκόπουλου 10-4 και έκανα το δύο στα δύο κατακτώντας την πρωτιά.

ΝΟΑΝ-ΝΟΧ 11-8

Οκτάλεπτα: 3-2, 2-4, 1-1, 5-1

Τα γκολ του ΝΟΑΝ: Μπρόκου 2, Ε.Πασαδάκη, Νερατζούλη 4, Μ.Σγουρού 4.

Τα γκολ του ΝΟΧ: Ροζάκη, Φουφουλάκη, Φαρμάκη 3, Καπετανάκη 3.

ΝΟΑΝ-ΝΟΡ 4-10

Οκτάλεπτα: 0-2, 2-3, 1-2, 1-3

Τα γκολ του ΝΟΑΝ: Μήλα 2, Νερατζούλη, Μ.Σγουρού.

Τα γκολ του ΝΟΡ: Φραγκιουδάκη 5, Τσόγκα 2, Παπουτσιδάκη 2, Γρηγοράκη.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα πόλο ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ για την προκριματική φάση Νέων Γυναικών από το κολυμβητήριο Αγίου Νικολάου και δηλώσεις των πρωταγωνιστών.http://www.anatolh.com/multimedia/videos/item/9317-noan-nor-polo-women

Επίσης φωτογραφικό υλικό από την αναμέτρηση εδώ:http://www.dante32.gr/p229861709

ΑΠΟ ΤΟΝ Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒ – Αμαρουσίου) ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ:
4 ΑΓΩΝΕΣ

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 4 ΝΙΚΕΣ
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 3 ΝΙΚΕΣ
ΧΙΟΣ 2 ΝΙΚΕΣ

ΑΠΟ ΤΟΝ Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νίκαιας) ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ:
Πανιωνιος (4) νικες
Γλυφαδα (3) νίκες
Ιωνικός (2) νίκες

ΑΠΟ ΤΟΝ Όμιλο Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο) ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ  Ηρακλής και  ΠΑΟΚ.

Π.Α.Ο.Κ. – ΗΡΑΚΛΗΣ 01-31
Π.Α.Ο.Κ. – Κ.Ο. ΣΕΡΡΩΝ 15-03
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝ. – Π.Α.Ο.Κ. 04-11

Ηρακλής – ΠΑΟΚ 31-1
Ποσειδών Ιωαννίνων – Κ.Ο. Σερρών 4-3

ΠΑΟΚ – Κ.Ο. Σερρών 15-3
Ηρακλής – Ποσειδών Ιωαννίνων 30-1

ΠΑΟΚ – Ποσειδών Ιωαννίνων 11-4

Ηρακλής – Κ.Ο. Σερρών 22-0

Ευχαριστούμε το http://www.h2opolo.gr/ για την βοήθεια στην συλλογή των αποτελεσμάτων

Συνολικά οι 10 ομάδες που προκρίθηκαν στην Β’ Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Γυναικών (8 – 10 Απριλίου), είναι οι: ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΠΑΟΚ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Δεκαεπτά (17) συνολικά ομάδες, μετέχουν στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Νέων γυναικών, που αρχίζει αύριο (Παρασκευή) και ολοκληρώνεται την Κυριακή (6/2).

1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΝΟΒ – Αμαρουσίου)

ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νίκαιας)

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

3. Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο)

ΠΑΟΚ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ

4. Όμιλος Κρήτης (κολ. Αγίου Νικολάου)

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Στην επόμενη φάση (8-10 Απριλίου), προκρίνονται συνολικά δέκα (10) ομάδες. Οι τρεις πρώτες από τους Ομίλους 1 και 2, οι δύο πρώτες από τους Ομίλους 3 και 4.