Ετικέτα: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

 

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2017

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της ΚΟΕ για την αγωνιστική περίοδο «2016-2017» με αριθμ.πρωτ: 5136/ 6.10.2016, προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης ΕΦΗΒΩΝ (γενν. ’00) «2017» σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4. Δ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 6. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

7. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΟΕΑ/ΝΑΒ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΧΑΝΘ ΕΑΤΕΚ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

10. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ 11. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΦΗ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΤΟΠΟΣ & ΧΡΟΝΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ

Το Πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ «2017» θα διεξαχθεί σε τέσσερις (4) φάσεις:

Α’ Φάση 03 – 05 / 02 / 2017

Β’ Φάση 05 – 07 / 05 / 2017

Γ’ Φάση 23 – 25 / 06 / 2017

Δ’ Φάση – Τελική 07- 09 / 07 / 2017

ΗΛΙΚΙΑ ΑΘΛΗΤΩΝ

Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές (γενν. 2000) και νεότεροι.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΩΝ

Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος ΕΦΗΒΩΝ «2017», θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου: 30 Χ 20 Μπάλα (μεγάλη) Ανδρική.

Α’ Φάση

Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων).

Ισχύει η Ισοπαλία.

Β’ Φάση

Δεν προκρίνονται στην Β’ Φάση οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Η κλήρωση για την Β’ Φάση θα διεξαχθεί την Τετάρτη 23/03/2017 και ώρα: 13:00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Η Β’ Φάση θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα POOL (ένας εναντίον όλων). Ισχύει η Ισοπαλία.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ – TIME OUT

Ισχύουν τα αναφερόμενα στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης «2017» με αριθμ.πρωτ.: 5136/Ε/ 06.10.2016.

Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της FINA (που ακολουθούν) και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της ΚΟΕ.

Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ ΟΡΟΙ

Δεδομένου ότι οι μετακινούμενες ομάδες σε απόσταση πάνω από 75 χιλιόμετρα δεν θα επιβαρύνονται το ανά αγώνα κόστος, και αυτό θα διαμοιράζεται μετά την κλήρωση, στις μη μετακινούμενες ομάδες των ομιλών της κλήρωσης, το παράβολο συμμετοχής στην Α’ ΦΑΣΗ διαμορφώνεται ως εξής:

1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 310 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 310 ΝΟ ΧΙΟΥ 0

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 310 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 310 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 310

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 310 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. 310 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 310

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 310 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 310 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 310

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 310 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 310 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 310

4. ΔΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. ΕΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 6. ΑΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 310 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ 0

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ 310 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ 310 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 315

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 310 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 310 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ 315

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 310 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ 310 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 315

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 310 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 315

7. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

ΠΑΟΚ 315 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 0 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ 0

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 0 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 366 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 275

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ 0 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 366 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 275

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 315 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 0 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 275

ΧΑΝΘ 0 ΕΑΤΕΚ 366 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 275

10. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ 11. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 0 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 0

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 0 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 330

ΟΦΗ 330 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 330

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 0 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 0

Το κάθε συμμετέχον σωματείο, οφείλει να καταθέσει το παράβολο στο λογαριασμό της Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/48090172 έως την ΤΕΤΑΡΤΗ 01/02/2017, διαφορετικά δεν θα συμμετάσχει.

Το καταθετήριο του παραβόλου, ο εκπρόσωπος του σωματείου, οφείλει πριν από κάθε αγώνα να επιδεικνύει, σε ζήτηση του αλυτάρχη.

ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ – ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Η Συμμετοχή στο πιο πάνω πρωτάθλημα αφορά σωματεία που έχουν ήδη λάβει ειδική αθλητική αναγνώριση από την ΓΓΑ. Η μη ύπαρξη Ειδικής Αθλητικής Αναγνώρισης από την ΓΓΑ για οποιοδήποτε σωματείο, συνεπάγει την μη περαιτέρω συμμετοχή του σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα..

Περαιτέρω θα πρέπει όλα τα συμμετέχοντα σωματεία θα έχουν προσκομίσει στην ΚΟΕ την γνωστοποίηση των προπονητών τους μετά της Ειδικής σχετικής αδείας ασκήσεως επαγγέλματος από την ΓΓΑ.

Στην περίπτωση μη προσκομίσεως των ως άνω αδειών, δεν θα επιτραπεί η περαιτέρω συμμετοχή του σωματείου σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα.

Σε προπονητή-τρια που δεν θα φέρει το ανανεωμένο δελτίο προπονητή δεν θα επιτρέπεται η παραμονή στον αγωνιστικό χώρο.

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το Δ.Σ.

της ΚΟΕ.

Η παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το Δ.Σ. της ΚΟΕ.

Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος Ο Γενικός Γραμματέας

Δ. ΔΙΑΘΕΣΟΠΟΥΛΟΣ Δ. ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 22:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 13:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 14:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 15:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 12:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 21:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 12:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 21:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 09:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 12:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΜΓΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 11:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 12:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 11:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:30 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 20:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΧΑΝΘ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΧΑΝΘ ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.

ΩΡΑ: 10:30 ΠΑΟΚ ΟΕΑ/ΝΑΒ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 19:30 ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ. ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 09:30 ΠΑΟΚ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ: 10:30 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΜΓΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ.

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:30 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 19:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ

8. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΕΑΤΕΚ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΕΑΤΕΚ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ: 18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 04/02/2017

ΩΡΑ: 16:00 ΕΑΤΕΚ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

9. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

4η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 05/02/2017

ΩΡΑ: 18:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ

ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ

1η αγωνιστική Παρασκευή 03/02/2017

ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

3η αγωνιστική Σάββατο 04/02/2017

ΩΡΑ: 17:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Με την ολοκλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων (απόψε Κυριακή 17/4), έγιναν γνωστές και οι 24 ομάδες που προκρίνονται στη Γ΄φάση (6-8/5).

Είναι οι: ΝΟ Χίου, Πανιώνιος, Νηρέας Γέρακα (από τον Α΄Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Παλαιό Φάληρο, Παναθηναϊκός (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΝΟ Καβάλας (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΚΕ Κοζάνης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Κρήτης).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-2, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 7-8,Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 3-10, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 11-3, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Γέρακα 6-6, Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 7-7,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 20-7, ΝΟ Καλαμακίου – Πανιώνιος 4-13, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χίου 7-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Καλαμακίου 5-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 10
  2. Πανιώνιος 10
  3. Νηρέας Γέρακα 4

……………………………

  1. ΝΟ Καλαμακίου 3
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Νηρέας Χαλανδρίου – Μίλων 15-3, Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός 18-4,Ιωνικός – Νηρέας Χαλανδρίου 4-19, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 21-3, Μίλων – Ιωνικός 6-10, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 2-9,Ολυμπιακός – Μίλων 18-1, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Χαλανδρίου 7-11, Ιωνικός – Ολυμπιακός 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Ιωνικός ο οποίος μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Μίλων – Εθνικός Πειραιά 2-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 12
  2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
  3. Εθνικός Πειραιά 6

………………………………..

  1. Ιωνικός 2
  2. Μίλων 0

** Ο Ιωνικός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 16-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Άρης Νίκαιας 25-3,Άρης Νίκαιας – Παναθηναϊκός 0-27, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – Άρης Νίκαιας 15-5, Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 8-16,Παλαιό Φάληρο – ΑΕ Χαϊδαρίου 24-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 14-2, Άρης Νίκαιας – Παλαιό Φάληρο 0-19, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 10
  2. Παλαιό Φάληρο 10
  3. Παναθηναϊκός 6

…………………………………..

  1. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
  2. Άρης Νίκαιας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Πατρών 12-8, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών 8-9,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-15, Νηρέας Λαμίας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-12, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 10-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Λαμίας 18-6,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 7-18, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 8-7, ΝΟ Πατρών – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 12-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12
  2. ΝΟ Πατρών 9
  3. ΝΕ Πατρών 6

………………………………

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3
  2. Νηρέας Λαμίας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ποσειδώνιο, Εθνικό):

Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-9, ΠΑΣ Φοίβος – Πύρρος Ιωαννίνων 5-0 χωρίς αγώνας (δεν κατέβηκε να αγωνιστεί ο Πύρρος που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),Πύρρος Ιωαννίνων – Ηρακλής 5-4, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΣ Φοίβος 9-7, ΝΟ Καβάλας – Πύρρος Ιωαννίνων 9-2, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 3-18,ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Καβάλας 17-5, ΠΑΣ Φοίβος – Ηρακλής 11-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πύρρος που μηδενίστηκε και του αφαιρέθηκε άλλος ένας βαθμός), ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 12
  2. ΠΑΣ Φοίβος 9
  3. ΝΟ Καβάλας 6

………………………………

  1. Πύρρος Ιωαννίνων 1
  2. Ηρακλής 0

*** Ο Πύρρος Ιωαννίνων έχει δύο μηδενισμούς και του έχουν αφαιρεθεί δύο (-2) βαθμοί.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ποσειδώνιο, Εθνικό):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 8-5, ΠΑΟΚ – ΚΕ Κοζάνης 27-1, ΑΣ Απόλλο – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23-3,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Μακεδονικός 4-6, ΚΕ Κοζάνης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 6-12, Μακεδονικός – ΚΕ Κοζάνης 7-5, ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 20-0, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 5-10,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΕ Κοζάνης 4-13, ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 15-2, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-1, ΚΕ Κοζάνης – ΑΣ Απόλλο 3-15, Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 1-22, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 4-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 15
  2. ΑΣ Απόλλο 12
  3. Μακεδονικός 6
  4. ΚΕ Κοζάνης 6

…………………………

  1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 4
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 2-13,Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 4-6, ΝΑΣ Ημαθίας – ΟΕΑΝΑΒ 7-7, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-9, ΝΟ Λάρισας – ΝΑΣ Ημαθίας 11-3,ΝΑΣ Ημαθίας – ΟΥΚ Βόλου 7-11, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, Νίκη Βόλου – ΝΑΣ Ημαθίας 11-2, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 7-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Λάρισας 10
  2. Νίκη Βόλου 9
  3. ΟΥΚ Βόλου 7

………………………………..

  1. ΝΑΣ Ημαθίας 1
  2. ΟΕΑΝΑΒ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 16-1,ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 7-9, ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 4-14.Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 6
  2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………

  1. ΟΦΗ 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 6-8/5. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 20/4 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ                3. Γ’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΝΟ ΧΙΟΥ                                     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ               ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                     ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ/ΡΙΟΥ                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                           ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                             ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

  1. Δ’ ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ               5.  Α’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ                6. Β’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                        ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΩΝ                           ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                            ΠΑΟΚ ΑΣ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                           ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                          ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

                                                                                                            ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

                                                                                                                                                           

  1. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ                         8. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ

             

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                        ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                 

ΟΕΑ/ΝΑΒ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                  

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                             ΟΦΗ                                            

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                  

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                                                                 

                                                                                                           

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 21:30               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                    ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                                 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ              

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                     ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 20:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                            ΝΟ ΧΙΟΥ

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                                 ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 21:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ: 10:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 18:30                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                    ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 11:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                               ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 21:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.                         ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.                         ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 11:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜ.

ΩΡΑ: 17:00                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 21:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 22:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                   ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.                               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.      

ΩΡΑ: 21:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ                                ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΠΑΟΚ                                                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 08:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 09:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΣΑΠΚ ΝΕΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΠΑΟΚ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 17:00               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΟΚ                                                 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                         ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 08:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 09:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΟΚ                                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 15:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 16:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:30                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 19:30                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:30                ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 18:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:30                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                              ΟΦΗ              

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 16:30                 ΟΦΗ                                                 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2015-2016»  με  αριθμ.πρωτ:  5333/ 6.10.2015,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΕΦΗΒΩΝ  (γενν. ’99)   «2016»  σύμφωνα με τα παρακάτω:  

 

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ                3. Γ’ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                     ΝΟ ΧΙΟΥ

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                      ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                  ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ            ΝΟ ΚΑΛΑΜΚΙΟΥ                    ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                     ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                           ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                        ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ              ΚΟ ΠΟΣ ΙΛΙΣΙΩΝ

 

  1. Δ’ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ               5.  Α’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ                6. Β’ ΟΜ.  ΘΕΣ/ΚΗΣ

 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ            ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                            ΠΑΟΚ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ               ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                     ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                             ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΧΑΝΘ            ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

                                                                                                                                                           

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ        8. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ                        9. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                           ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤ/ΔΑΣ                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                              ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                        ΟΦΗ                                             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ             ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ         ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΤΟΠΟΣ  &  ΧΡΟΝΟΣ  ΤΕΛΕΣΗΣ

 

   Το  Πρωτάθλημα   ΕΦΗΒΩΝ  «2016»  θα διεξαχθεί σε τέσσερις (4) φάσεις:

 

 

Α’  Φάση                                          12-14/02/2016 και 19-21/02/2016

                                                           

Β’  Φάση                                          15 – 17 / 04 / 2016        

 

Γ’  Φάση                                           06- 08 / 05 / 2016

 

Δ’  Φάση – Τελική                            15- 17 / 07 / 2016        

 

 

ΗΛΙΚΙΑ   ΑΘΛΗΤΩΝ

 

   Έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι αθλητές  (γενν. 1999)  και  νεώτεροι.

 

 

ΔΙΑΡΚΕΙΑ   ΑΓΩΝΩΝ

 

   Η διάρκεια των αγώνων του Πρωταθλήματος  ΕΦΗΒΩΝ  «2016»,  θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε περίοδος.

 

 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΣ   ΧΩΡΟΣ

 

   Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου:    30 Χ 20    Μπάλα  (μεγάλη)  Ανδρική.

 

 

Α’  Φάση

 

   Τουρνουά ενός γύρου σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων).

Ισχύει η  Ισοπαλία.

 

Β’  Φάση

 

  Δεν προκρίνονται στην  Β’ Φάση  οι ομάδες που θα καταλάβουν την τελευταία θέση σε κάθε όμιλο.

Σύνολο ομάδων που προκρίνονται τριάντα εννέα (39) ομάδες.

 

   Η κλήρωση για την  Β’  Φάση  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  23/03/2016  και  ώρα:  13:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

  Η  Β’  Φάση  θα διεξαχθεί σε Τουρνουά ενός γύρου, σε ομίλους με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων).    Ισχύει η  Ισοπαλία.

 

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

 

   Ισχύουν τα αναφερόμενα στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2016»  με αριθμ.πρωτ.:  5333/Ε/ 06.10.2015.

 

   Όλοι οι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης, θα διεξάγονται σύμφωνα με τους Διεθνείς Κανονισμούς Διαιτησίας και τους Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA  (που ακολουθούν)  και τις ιδιαιτερότητες των Πρωταθλημάτων της  ΚΟΕ.

 

   Το ΔΣ της ΚΟΕ διατηρεί το δικαίωμα, σε περίπτωση απόσυρσης σωματείου από όμιλο μετά την κλήρωση, να τροποποιεί τον αριθμό των προκρινόμενων ομάδων στην επόμενη φάση από τον συγκεκριμένο όμιλο.

 

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

 

Η Συμμετοχή στο πιο πάνω πρωτάθλημα αφορά σωματεία που έχουν ήδη λάβει ειδική αθλητική αναγνώριση από την ΓΓΑ ή θα λάβουν αυτήν μέχρι και την 07/03/2016 (κατά παράταση που δίνει η ΚΟΕ για την έγκριση της συμμετοχής). Η μη ύπαρξη Ειδικής Αθλητικής Αναγνώρισης από την ΓΓΑ για οποιοδήποτε σωματείο, μετά την ως άνω προθεσμία, συνεπάγει την μη περαιτέρω συμμετοχή του σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα..

Περαιτέρω μέχρι την ως άνω προθεσμία (07/03/2013) θα πρέπει όλα τα συμμετέχοντα σωματεία θα έχουν προσκομίσει στην ΚΟΕ την γνωστοποίηση των προπονητών τους μετά της Ειδικής σχετικής αδείας ασκήσεως επαγγέλματος από την ΓΓΑ.

Στην περίπτωση μη προσκομίσεως των ως άνω αδειών, δεν θα επιτραπεί η περαιτέρω συμμετοχή του σωματείου σε οποιαδήποτε φάση και αν ευρίσκεται το παρόν πρωτάθλημα.

 

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.

της  ΚΟΕ. 

 

Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 21:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

ΩΡΑ: 12:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                            ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ                   ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 12:00                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                              ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΑΛΙΜΟΥ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 21:30    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                       ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 21:45                ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                                    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 13:30                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:30    ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ        

ΩΡΑ: 12:00    ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                    ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΩΡΑ: 20:00    ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ                                 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:45                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                   ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                          ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 11:00    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ                         ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 17:30                             ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

  1. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                      ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 09:30                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 10:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ

ΩΡΑ: 18:30                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 10:00    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        12/02/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΧΑΝΘ                                                            ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 11:00    ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΧΑΝΘ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΧΑΝΘ                       

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                   ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00    ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΧΑΝΘ                                                            ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 17:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        12/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΠΑΟΚ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             13/02/2016

ΩΡΑ: 17:00    ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                 ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 18:00    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 09:00    ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΩΡΑ: 10:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             14/02/2016

ΩΡΑ: 18:00    ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΑΣ ΟΞΥΓΟΝΟ                                 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

           

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ                     ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 12:00                ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ                 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ

ΩΡΑ: 13:00                 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                          ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00    ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ

ΩΡΑ: 19:00    ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 09:00    ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                           ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΙΝΩΝ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 15:00    ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ                  ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΩΡΑ: 16:00    ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       19/02/2016

ΩΡΑ: 20:15                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

ΩΡΑ: 21:15                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 16:30    ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 17:30    ΟΦΗ                                                   ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        19/02/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00    ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 21:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 12:00                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΕΑ ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ       

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 10:00         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                              ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 11:00         ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                         ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΟΕΑ ΝΑΒ                                          ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ       

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                   ΟΕΑ ΝΑΒ

ΩΡΑ: 20:00                ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ   ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             20/02/2016

ΩΡΑ: 19:30                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                            21/02/2016

ΩΡΑ: 11:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                  ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 12:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             21/02/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΛΗΡΩΣΗ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Σαράντα εννιά (49) ομάδες μετέχουν συνολικά στους 10 Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος (19-21 Φεβρουαρίου).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Χαϊδαρίου

Β’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Απόλλων Σμύρνης, ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Άρης Νίκαιας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χαλκίδας, Ποσειδών Ιλισίων

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Ηρακλής, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΝΟ Καβάλας

ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΟ Κέρκυρας

ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

ΒΟΛΟΥ: Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Λάρισας

ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου

ΔΕΝ προκρίνονται, στην Β’ Προκριματική φάση (15-17 Απριλίου), οι τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου.

Ο ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΤΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2015-16

Ολοκληρώθηκε και ανακοινώνεται όλος ο αγωνιστικός σχεδιασμός για τον προγραμματισμό των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, περιόδου 2015-16, όπως αυτός ετοιμάστηκε από την ΚΟΕ. Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

*1-3 Απριλίου 2016, Α’ Γύρος Α’ Φάσης

*13-15 Μαϊου 2016, Β’ Γύρος Α’ Φάσης

*10-12 Ιουνίου 2016, Α’ Γύρος Β’ Φάσης

*22-24 Ιουλίου 2016, Β’ Γύρος Β’ Φάσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*24-26 Ιουνίου 2016, Α’ Φάση

*29-31 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΑΝΔΡΩΝ

*25-27 Μαρτίου 2016, Α’ Γύρος Α’ Φάσης

*6-8 Μαϊου 2016, Β’ Γύρος Α’Φάσης

*24-26 Ιουνίου 2016, Α’ Γύρος Β’ Φάσης

*22-24 Ιουλίου 2016, Β’ Γύρος Β’ Φάσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*17-19 Ιουνίου 2016, Α’ Φάση

*5-7 Αυγούστου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΑΝΔΡΩΝ

*8-10 Ιουλίου 2016, Α’ Φάση

*29-31 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Γενν. 1997)

*19-21 Φεβρουαρίου 2016, Α’ Φάση

*22-24 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*8-10 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Γενν. 1997)

*11-13 Μαρτίου 2016, Α’ Φάση

*13-15 Μαϊου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Γενν.1999)

*22-24 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*15-17 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*6-8 Μαϊου 2016, Γ’ Φάση

*15-17 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Γενν. 1999)

*29-31 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*8-10 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*15-17 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν. 2001)

*15-17 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*18-20 Μαρτίου 2016, Β’ Φάση

*8-10 Απριλίου 2016, Γ’ Φάση

*17-19 Ιουνίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Γενν.2001)

*15-17 Απριλίου 2016, Α’ Φάση

*1-3 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν. 2003)

*22-24 Απριλίου 2016, Α’ Φάση

*3-5 Ιουνίου 2016, Β’ Φάση

*1-3 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

Σημειώνεται ότι στις 24 Οκτωβρίου 2015 αρχίζουν τα πρωταθλήματα Α1 Ανδρών και Γυναικών.  

Το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδας, προγραμματίζεται για τις 4-5 Μαρτίου 2016.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 22/3) οι αγώνες της Β’ (ημιτελικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων και στους πέντε ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (24-26/4).

Οι δέκα που πέρασαν είναι: ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 2-5, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 13-8, Παναθηναϊκός  – ΓΣ Ηλιούπολης 13-3, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Παναθηναϊκός  9-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 5-14, ΝΟ Χίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 16-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου 10-19, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-15.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Χίου 10

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας 10

……………………………………………

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 6
  2. Παναθηναϊκός 3
  3. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 6-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 19-5, Νηρέας  Γέρακα – Εθνικός Πειραιά 11-7, ΝΟ Χανίων- ΝΟ Βουλιαγμένης  7-9, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα  11-5, Εθνικός  Πειραιά – ΝΟ Χανίων  5-11, ΝΟ Χανίων – Ολυμπιακός 11-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά 23-4, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Χανίων 3-11, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

  1. ΝΟ Χανίων 9

…………………………………………….

  1. Ολυμπιακός 6
  2. Νηρέας Γέρακα 3
  3. Εθνικός Πειραιά 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 12-3, ΝΟ Πατρών – ΑΟ Πετρούπολης 15-5, ΑΟ  Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-17 , ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Πατρών 9-6 , Πανιώνιος – ΑΟ Πετρούπολης  8-6 , Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Ρεθύμνου  15-6, ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος 7-6, ΝΟ Πατρών – Παλαιό Φάληρο 6-19, ΑΟ Πετρούπολης – ΝΟ Ρεθύμνου 4-12, Πανιώνιος – ΝΟ Πατρών 5-2.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Παλαιό Φάληρο 12

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 9

………………………………………..

  1. Πανιώνιος 6
  2. ΝΟ Πατρών 3
  3. ΑΟ Πετρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 18-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 20-1, Μακεδονικός – ΑΣ Απόλλο 1-23 , ΝΑΟ Κέρκυρας – ΠΑΟΚ 3-18, Ηρακλής – Μακεδονικός  17-7, ΑΣ Απόλλο – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηρακλής 12-3, ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλο 15-2, Μακεδονικός – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΑΟ Κέρκυρας που μηδενίστηκε στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρέθηκε ένας βαθμός), Ηρακλής – ΠΑΟΚ 4-19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

  1. ΑΣ Απόλλο 9

……………………………………………….

  1. Ηρακλής 3
  2. Μακεδονικός 3
  3. ΝΑΟ Κέρκυρας 2

*** Ο ΝΑΟ Κέρκυρας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 2-17, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΚΕ Κοζάνης 5-3, ΚΕ Κοζάνης –ΟΥΚ Βόλου 5-10 , ΠΑΣ Φοίβος – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-7 ,ΝΟ Λάρισας  – ΚΕ Κοζάνης  18-6, ΟΥΚ Βόλου – ΠΑΣ Φοίβος 13-5, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Λάρισας 1-21, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΟΥΚ Βόλου 2-11, ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΣ Φοίβος 8-6, ΝΟ Λάρισας – Δελφίνια Πτολεμαίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκαν τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας που μηδενίστηκε στον συγκεκριμένο αγώνα και τους αφαιρέθηκε ένας βαθμός).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Λάρισας 12

  1. ΟΥΚ Βόλου 9

……………………………………….

  1. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 5
  2. ΚΕ Κοζάνης 3
  3. ΠΑΣ Φοίβος 0

*** Τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας έχουν ένα μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 24-26 Απριλίου. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/4 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ Η Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε πέντε (5) Ομίλους διεξάγεται, από αύριο (20/3) έως και την Κυριακή (22/3), η Β’ προκριματική φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ιλίσιο): ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Παναθηναϊκός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΝΟΒ, Λαιμός): ΝΟ Χανίων, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, Νηρέας Γέρακα

Γ’ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΟΚ, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, Μακεδονικός

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (κολ. Νέας Ιωνίας Βόλου): ΠΑΣ Φοίβος, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΚΕ Κοζάνης

Στην Τελική φάση προκρίνονται οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10). Η κλήρωση των αγώνων είναι προγραμματισμένη για τις 8 Απριλίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Οι 24 από τις 25 ομάδες που θα μετάσχουν στην Β’ (ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων είναι πλέον γνωστές με την ολοκλήρωση απόψε των αγώνων των υπολοίπων τριών ομίλων (από τους εννέα συνολικά) της Α’ (Προκριματικής) φάσης. Από αυτούς τους ομίλους προκρίθηκαν άλλες οκτώ ομάδες, ενώ ξέραμε κι άλλες 16.

Η 25η και τελευταία ομάδα που θα συμπληρώσει το παζλ θα προκύψει από τον αγώνα μπαράζ μεταξύ της ΧΑΝΘ, που είχε τερματίσει 4η στον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, και του ΠΑΣ Φοίβος, που ήρθε 4ος στον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης (σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΚΟΕ).

Από τους ομίλους των οποίων οι αγώνες έγιναν αυτό το τριήμερο προκρίθηκαν οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα από τον Α’ Όμιλο Αττικής, ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής, Μακεδονικός από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης και ΝΟ Πατρών από τον Όμιλο Πάτρας.

Αναλυτικά οι 24 που έχουν προκριθεί μέχρι στιγμής στη Β’ φάση είναι: Παλαιό Φάληρο, Εθνικός Πειραιά, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, ΝΑΟ Κέρκυρας, Ηρακλής, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Λάρισας, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα, ΠΑΟΚ, Άθως Χαλκιδικής, Μακεδονικός, ΝΟ Πατρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 11-8, ΝΟ Καλαμακίου – Νηρέας Γέρακα 3-14, ΝΟ Βουλιαγμένης – Άρης Νίκαιας 26-8,Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 13-7, Άρης Νίκαιας – ΝΟ Καλαμακίου 2-21, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-14,Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 34-0, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Καλαμακίου 18-9, Άρης Νίκαιας – Ολυμπιακός 2-24, Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-18, ΝΟ Καλαμακίου – Παναθηναϊκός 1-13. Από χθες (Σάββατο) το βράδυ: Νηρέας Γέρακα – Άρης Νίκαιας 39-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 16-8, ΝΟ Καλαμακίου – Ολυμπιακός 0-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 15

2. Ολυμπιακός 12

3. Παναθηναϊκός 9

4. Νηρέας Γέρακα 6

………………………………………………

5. ΝΟ Καλαμακίου 3

6. Άρης Νίκαιας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Μακεδονικός – ΠΑΣ Φοίβος 6-6, Άθως Χαλκιδικής – ΠΑΟΚ 2-14, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-7,ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 2-25, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Άθως Χαλκιδικής 0-23, Μακεδονικός – ΑΠΣ Οξυγόνο 11-8, ΠΑΟΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 32-0, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΣ Φοίβος 6-13, Άθως Χαλκιδικής – Μακεδονικός 23-5,ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 10-1, Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 3-23, ΑΠΣ Οξυγόνο – Άθως Χαλκιδικής 0-14, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 2-21, ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Οξυγόνο 19-3, Άθως Χαλκιδικής – ΠΑΣ Φοίβος 21-1.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 15

2. Άθως Χαλκιδικής 12

3. Μακεδονικός 7 (ήττα 23-3 από τον 1ο ΠΑΟΚ)

…………………………………………………………………………

4. ΠΑΣ Φοίβος 7 (ήττα 25-2 από τον 1ο ΠΑΟΚ)

……………………………………………………………………………

5. ΑΠΣ Οξυγόνο 3

6. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 9-5 (μετέχει και ο Νηρέας Λαμίας),Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-20, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 18-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Πατρών 6

…………………………………………..

  1. ΝΕ Πατρών 3
  2. Νηρέας Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παλαιό Φάληρο – Μίλων 23-2, ΑΟ Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά 4-10, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 12-3, Μίλων – Εθνικός Πειραιά 5-13, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΟ Πετρούπολης 6-23, Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 14-2, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-2, Νηρέας Χαλανδρίου – Μίλων 19-1, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 3-20,Μίλων – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 5-7, Παλαιό Φάληρο – Εθνικός Πειραιά 19-2, Νηρέας Χαλανδρίου – ΑΟ Πετρούπολης 2-4, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Παλαιό Φάληρο 1-23, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Χαλανδρίου 9-5, ΑΟ Πετρούπολης – Μίλων 20-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Παλαιό Φάληρο 15

  1. Εθνικός Πειραιά 12
  2. ΑΟ Πετρούπολης 9

……………………………………………

  1. Νηρέας Χαλανδρίου 6
  2. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3
  3. Μίλων 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Νίκαιας, Περιστερίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χαλκίδας 30-1, ΓΣ Ηλιούπολης – Ιωνικός 10-3, Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 11-1, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χαλκίδας 22-4, Ιωνικός – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-18, Πανιώνιος – ΓΣ Ηλιούπολης 5-7, ΝΟ Χαλκίδας – Ιωνικός 2-25, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 20-8, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 13-3,ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 4-14, Πανιώνιος – ΝΟ Χαλκίδας 36-3, ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-15, ΝΟ Χαλκίδας – ΓΣ Ηλιούπολης 6-25, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Περιστερίου 16-5, Ιωνικός – Πανιώνιος 1-10.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΑΝΟ Γλυφάδας 15

  1. ΓΣ Ηλιούπολης 12
  2. Πανιώνιος 9

………………………………………….

  1. Ιωνικός 6
  2. ΓΣ Περιστερίου 3
  3. ΝΟ Χαλκίδας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΧΑΝΘ – Ηρακλής 4-27, ΝΟ Καβάλας – ΝΑΟ Κέρκυρας 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καβάλας που χάνει τον αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Χίου 0-29, ΝΟ Χίου – Ηρακλής 24-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΧΑΝΘ 26-0, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 0-14, ΧΑΝΘ – ΕΑΤΕΚ 10-4. Ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε τελικά στους αγώνες και δεν μετέχει στην κατάταξη,ΝΟ Χίου – ΝΑΟ Κέρκυρας 15-7, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 2-21, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΕΑΤΕΚ 18-1, ΧΑΝΘ – ΝΟ Χίου 3-27.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Χίου 12

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9
  2. Ηρακλής 6

………………………………………..

  1. ΧΑΝΘ 3

…………………………………………

  1. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΝΑΣ Ημαθίας – ΚΕ Κοζάνης 4-4, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πανσερραϊκός 12-2, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 3-11, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 7-11, ΚΕ Κοζάνης – Πανσερραϊκός 6-1, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρρος Ιωαννίνων 15-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 3-16, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΣ Ημαθίας 8-4, Πανσερραϊκός – Πύρρος Ιωαννίνων 0-5 χωρίς αγώνα (ο Πανσερραϊκός δεν κατέβηκε σε αυτόν τον αγώνα όπου μηδενίστηκε και του αφαιρέθηκε ένας βαθμός), ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12

  1. ΚΕ Κοζάνης 7 (ήττα 5-4 από τον 1οΔελφίνια Πτ.)

……………………………………………………………………………………..

  1. ΝΑΣ Ημαθίας 7 (ήττα 8-4 από τον 1οΔελφίνια Πτ.)
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 3
  3. Πανσερραϊκός -1

*** Ο Πανσερραϊκός έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από χθες Σάββατο.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Χανίων 6

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………………….

  1. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 1-10, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 7-15, ΝΟ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 10-4, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νίκη Βόλου 9-1, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 7-14, ΟΕΑΝΑΒ – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 1-16,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΟΥΚ Βόλου 8-8, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 4-10, ΝΟ Λάρισας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 10-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 7-1.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Λάρισας 12

  1. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7 (ήττα από τον 1οΝΟ Λάρισας 10-6)
  2. ΟΥΚ Βόλου 7 (ήττα από τον 1οΝΟ Λάρισας 14-7)

………………………………………………………………………………………………………

  1. ΟΕΑΝΑΒ 3
  2. Νίκη Βόλου 0

Η Β’ (ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα γίνει 20-22/3. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 4/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων και Νέων γυναικών.

Οι Όμιλοι της Α’ Προκριματικής φάσης των δύο πρωταθλημάτων, συγκροτήθηκαν ως εξής:

ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

(49 Συμμετοχές), 7-9 Φεβρουαρίου

*Όμιλος Πτολεμαϊδας:  Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΣ Ημαθίας, Αναγέννηση Λαμίας

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Πατρών: ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, Νηρέας Λαμίας

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Όμιλος Βόλου: ΝΟΒΑ, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, Νίκη Βόλου, ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Λάρισας

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Καβάλας: ΝΟ Καβάλας, ΧΑΝΘ, Μακεδονικός, Άθως Χαλκιδικής

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Όμιλος Βορρά: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, Ηρακλής, ΑΠΣ Οξυγόνο, Άρης Θεσσαλονίκης

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Όμιλος Χανίων: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Α’ Όμιλος Αττικής: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ιωνικός Νίκαιας, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Β’ Όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, ΝΟ Καλαμακίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Γ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Μίλων, Εθνικός Πειραιά, Γ.Σ Περιστερίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Δ’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Χίου, Νηρέας Γέρακα, Πανιώνιος, Τρίτων Αμαρουσίου, Γ.Σ Ηλιούπολης

Προκρίνονται 3 ομάδες

Η κλήρωση για την Β’ φάση (28-30 Μαρτίου, 28 ομάδες), θα πραγματοποιηθεί στις 26 Φεβρουαρίου (13.30)

ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

(19 Συμμετοχές), 14-16 Φεβρουαρίου

*Α’ Όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Γ.Σ Ηλιούπολης, ΝΕ Λαμίας

Προκρίνονται 3 ομάδες

*Β’ Όμιλος Αττικής: Πανιώνιος, Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΕ Πατρών

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Όμιλος Χανίων: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 2 ομάδες

*Όμιλος Βορρά: Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΑΠΣ Οξυγόνο, Μακεδονικός, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Οι 10 ομάδες που θα προκριθούν θα μετάσχουν της κλήρωσης για την Τελική φάση (14-16 Απριλίου), που θα πραγματοποιηθεί στις 5 Μαρτίου (13.30).

Τιμωρίες από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας

Ποινές στους διαιτητές και τον παρατηρητή του αγώνα ΝΑΟ Κέρκυρας – Εθνικού Πειραιά στις 21 Δεκεμβρίου 2013 για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, επέβαλλε η Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας (ΚΕΔ) της ΚΟΕ.

Με βάση τον Κανονισμό Διαιτησίας και το άρθρο 11, παράγραφος 8α, τιμωρούνται οι διαιτητές Σπανούδης και Μονιούδης με αποκλεισμό 6 αγωνιστικών ημερών, για μη σωστή και πιστή εφαρμογή των Διεθνών Κανονισμών του αθλήματος.

Επίσης, βάση του άρθρου 11, παράγραφος 7ε, τιμωρείται ο παρατηρητής Νίκος Αργυρός με αποκλεισμό 3 αγωνιστικών ημερών, για τους ίδιους λόγους.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO

Πηγή:www.koe.org.gr 

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

Με την ολοκλήρωση των αγώνων των τεσσάρων ομίλων της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, απόψε, αναδείχθηκαν οι οκτώ ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση (2-4/8) και θα παλέψουν για την άνοδο στη υψηλότερη κατηγορία. Είναι οι Άθως Χαλκιδικής, ΚΟ Ξάνθης, Αλέξανδρος Συκεών, Πύρρος Ιωαννίνων, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΑΟ Π. Ράφτη, Αναγέννηση Λαμίας, ΠΕΚΕΒ.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Άθως Χαλκιδικής 7-25, ΚΟ Ξάνθης – Μακεδονικός 16-5, ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 21-5, Άθως Χαλκιδικής – ΚΟ Ξάνθης 10-7,ΚΟ Ξάνθης – ΧΑΝΘ 8-4, Μακεδονικός – Άθως Χαλκιδικής 7-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 6-19, ΧΑΝΘ – Μακεδονικός 12-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άθως Χαλκιδικής 12

2. ΚΟ Ξάνθης 9

…………………………………….

3. ΧΑΝΘ 6

4. Μακεδονικός

5. ΣΑΠΚ Νεάπολης

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΑΣ Ημαθίας – ΓΣ Μεσολογγίου 13-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-4, Αλέξανδρος Συκεών – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 13-10, Πύρρος Ιωαννίνων – ΓΣ Μεσολογγίου 24-3,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΓΣ Μεσολογγίου 9-5, Αλέξανδρος Συκεών – ΝΑΣ Ημαθίας 13-5, ΓΣ Μεσολογγίου – Αλέξανδρος Συκεών 4-22, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρος Ιωαννίνων 5-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Αλέξανδρος Συκεών 12

2. Πύρρος Ιωαννίνων 9

………………………………………

3. ΝΑΣ Ημαθίας 6

4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

5. ΓΣ Μεσολογγίου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΝΟ Τρίαινα – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 14-1, Άργης Καλαμάτας – ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη 5-16, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα 15-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Άργης καλαμάτας 1-12,Άργης Καλαμάτας – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-17, ΝΑΟ Π. Ράφτη – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 14-1, ΝΟ Τρίαινα – Άργης Καλαμάτας 11-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη 16-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12

2. ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη 9

…………………………………….

3. ΝΟ Τρίαινα 6

4. Άργης Καλαμάτας 3

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Πειραιά, Χαϊδαρίου):

ΝΟ Μεσόγειος – ΟΠΑΘΑ Πατρών 7-6, ΠΕΚΕΒ – ΑΟ Καστέλλας 12-6, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Μεσόγειος 13-4, ΟΠΑΘΑ Πατρών – ΠΕΚΕΒ 8-10,ΠΕΚΕΒ – Αναγέννηση Λαμίας 11-10, ΑΟ Καστέλλα – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-6, ΝΟ Μεσόγειος – ΠΕΚΕΒ 10-9, Αναγέννηση Λαμίας – ΑΟ καστέλλας 18-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Αναγέννηση Λαμίας 9 (μεταξύ των τριών 23-14)

2. ΠΕΚΕΒ 9 (μεταξύ των τριών 20-20)

………………………………………………………………………………

3. ΝΟ Μεσόγειος 9 (μεταξύ των τριών 14-22)

4. ΑΟ Καστέλλας 3

5. ΟΠΑΘΑ Πατρών 0

Γ’ ΑΝΔΡΩΝ (Θεσσαλονίκη, 2-4 Αυγούστου)

Α’ Όμιλος: Αναγέννηση Λαμίας, Άθως Χαλκιδικής, ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη, Πύρρος Ιωαννίνων

Β’ Όμιλος: Αλέξανδρος Συκεών, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΚΟ Ξάνθης

Στην Β’ Εθνική ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης.

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες και στους υπόλοιπους δύο ομίλους της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών και γνωρίζουμε πλέον και τις έξι ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση (26-28/7). Εκτός από τους ΠΑΟΚ και Πανσερραϊκό που προκρίθηκαν από την Παρασκευή (από τον όμιλο Θεσσαλονίκης), σήμερα πήραν την πρόκριση οι ΝΟΒΑ και ΟΕΑΝΑΒ (από τον όμιλο Καρδίτσας) και οι ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χανίων (από τον όμιλο Αττικής).

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Μακεδονικός 13-9, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 6-17, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 5-11, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 16-7,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 5-11, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 16-7,Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Οξυγόνο 12-2, Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 4-13.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Κολυμβητήριο Καρδίτσας):

ΚΟ Καρδίτσας – ΟΕΑΝΑΒ 3-14, Νηρέας Λαμίας – ΝΟΒΑ 4-24, ΚΟ καρδίτσας – ΝΟΒΑ 1-21, Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 6-11,Νηρέας Λαμίας – ΚΟ Καρδίτσας 16-4, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟΒΑ 4-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 9

2. ΟΕΑΝΑΒ 6

…………………………………..

3. Νηρέας Λαμίας 3

4. ΚΟ Καρδίτσας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

ΓΑΣ Λέσβου – ΝΟ Χανίων 4-11, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 1-24,ΓΑΣ Λέσβου – ΓΣ Ηλιούπολης 1-18, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 4-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΑΣ Λέσβου 3-14, ΝΟ χανίων – ΓΣ Ηλιούπολης 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Ηλιούπολης 9

2, ΝΟ Χανίων 6

………………………………………

3. ΓΑΣ Λέσβου 3

4. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Βόλος, 26-28 Ιουλίου): Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, ΝΟΒΑ, ΝΟ Χανίων, ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Στην Α2 Εθνική ανεβαίνουν οι 2 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας και η ΝΕ Λάρισας είανι οι υπόλοιπες δύο ομάδες που πήραν σήμερα την πρόκριση στην Τελική φάση Ανόδου της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, από τον Β΄όμιλο της Α’ φάσης. Στην Τελική φάση Ανόδου είχαν προκριθεί, ήδη, από χθες Σάββατο, από τον Α’ όμιλο και οι ΝΕ Λαμίας και Πανιώνιος.

Σημειώνουμε ότι αυτές οι τέσσερις ομάδες θα παίξουν στα πλέι οφ Ανόδου της Τελικής φάσης, στις 19-21/7 και η 1η στη βαθμολογία θα ανεβεί στην Α1 Εθνική κατηγορία Γυναικών. Οι υπόλοιπες τέσσερις (δυο τελευταίες από καθέναν απ’ τους δύο ομίλους) που δεν προκρίθηκαν, δηλαδή οι Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός, ΝΟ Αγ. Νικολάου θα παίξουν στα πλέι άουτ της Τελικής φάσης τις ίδιες ημερομηνίες και οι δυο τελευταίες στη βαθμολογία θα υποβιβαστούν στη Β’ Εθνική Γυναικών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 11-8, Ιωνικός  Νίκαιας – ΝΕ Λαμίας 6-4, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Χίου 9-4, Ιωνικός – Πανιώνιος 8-11.

Η βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λαμίας 6 (μεταξύ των τριών 11-10)

2.Πανιώνιος 6 (μεταξύ των τριών 15-15)

…………………………………………………………..

3. Ιωνικός Νίκαιας 6 (μεταξύ των τριών 14-15)

4. ΝΟ Χίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΑΝΟΓ):

ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΕ Λάρισας 3-16, Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-12,ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-15, Ηλυσιακός – ΝΕ Λάρισας 4-12, Ηλυσιακός – ΝΟ Αγ. Νικολάου 14-7, ΝΕ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. ΝΕ Λάρισας 6

……………………………………….

3. Ηλυσιακός 3

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο ΑΝΟΓ, Βουλιαγμένης):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Άρης Θεσσαλονίκης 8-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 14-9. Ρεπό ο ΠΑΟΚ,ΠΑΟΚ – Άρης Θεσσαλονίκης 10-7, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 13-7, Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Παναθηναϊκός 9

……………………………………..

3. ΠΑΟΚ 6

4. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

5. Άρης Θεσσαλονίκης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 7-8, Π. Φάληρο – ΟΥΚ Βόλου 14-5. Ρεπό ο Ολυμπιακός,Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 10-10, Π. Φάληρο – Πανιώνιος 12-5, ΟΥΚ Βόλου – Ολυμπιακός 8-13, ΝΟ Χίου – Π. Φάληρο 7-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Π. Φάληρο 12

2. ΝΟ Χίου 7

………………………………………….

3. Ολυμπιακός 7

4. Πανιώνιος 3

5. ΟΥΚ Βόλου 0

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης κατέκτησε το πρωτάθλημα Εφήβων, καθώς επιβλήθηκε στον μεγάλο τελικό, που έγινε στο κολυμβητήριο του Παλαιού Φαλήρου, με 13-9 των Φαληριωτών και πήρε εκδίκηση για την απώλεια το τροπαίου στο Μίνι Παίδων.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – Π. ΦΑΛΗΡΟ 13-9

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 4-2, 2-1, 5-2, 2-4

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Παναγιώτης Πρίμπας): Ζερδεβάς, Αγγότσας 2, Μασμανίδης 5, Πρωτόπαππας, Δερμιτζάκης, Παπαλουκάς 1, Καλαϊτζής 1, Δελαγραμμάτικας, Αντωνιάδης, Καλής, Χειλουδάκης 3, Καπετανάκης 1, Κουρούβανης, Ζηκάκης, Φράγκος.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Νίκος Μαμούρης): Κατσαούνης, Γωγιωτάκης Γ. 1, Αθανασίου 2, Αλιφραγκής, Τρούλος Χ., Παπαναστασίου 5, Σπυρόπουλος 1, Φυτάλης, Βιένας, Πανταζής, Ζαφείρης, Αβραμόπουλος, Λαζαϊτης, Λαγογιάννης, Μπέλιας.

Διαιτητές: Βόσικας, Κουρέτας

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ κατέκτησε ο Παναθηναϊκός που νίκησε τον ΝΟ Χίου στον μικρό τελικό με 14-6.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 14-6

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 4-1, 6-2, 2-2

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Λαζαρίδης):Χρονόπουλος, Παρατάσης, Παπαδημητρίου 3, Κωνσταντίνου 1, Χατζηστεφάνου, Δούκας 1, Μπούργος 1, Βογαζιάνος, Νεοχωρίτης, Καπίρης 4, Μπενέας, Καζάνης 4, Πιτούλης, Κοτσάφτης, Κάτζιος.

ΝΟ ΧΙΟΥ (Μικέδης): Σαρρής, Βούμβας, Μαχαλιάς, Κιουβέτσης 4, Καλαργυρός 1, Αλάτσης, Αποστολόπουλος, Χουλάκης, Γιακουμής, Σωτηράκης 1, Αγοργούσης, Κοσμάς, Αλιφέρης, Ψάλτης, Κυπριάνης.

Διαιτητές: Κουρέτας, Γιαννακάκης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

ΠΑΟΚ – Νηρέας Γέρακα 6-4, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 2-5, Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 4-6, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. Παναθηναϊκός 4

…………………………………..

3. Νηρέας Γέρακα 2

4. Ολυμπιακός 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Π. Φαλήρου):

Π. Φάληρο – Άθως Χαλκιδικής 22-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΟΥΚ Βόλου 17-1, ΝΟ Βουλιαγμένης – Π. Φάληρο 6-5, ΟΥΚ Βόλου – Άθως Χαλκιδικής 12-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. Π. Φάληρο 6

……………………………………….

3. ΟΥΚ Βόλου 3

4. Άθως Χαλκιδικής 0

Το Παλαιό Φάληρο πανηγυρίζει για την κατάκτηση του τίτλου στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων. Οι μικροί Φαληριώτες νίκησαν στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, που έγινε στο κολυμβητήριό τους, τον ΝΟ Βουλιαγμένης (ήταν ο περσινός κάτοχος)  με 10-7, τον σήκωσαν από το θρόνο και στρογγυλοκάθησαν εκείνοι.

Π. ΦΑΛΗΡΟ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 10-7

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-2, 4-2, 2-0, 2-3.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Μιχάλης Παπαναστασίου): Χαϊδόπουλος Σωτ., Βογιατζής, Κλαψιανός 1, Χαϊδόπουλος Άγγ. 1, Κατσαγούνος 2, Γωνιωτάκης Άγγ. 3, Νικολάου, Λιατίρας, Κουρκόρ, Διαμαντόπουλος, Τρούλης 3, Ρεστάνης, Κρητικός, Χαλκιάς, Αλεξανδρίδης.   

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Γιώργος Ιντζές): Μπαλέτος, Νικολακάκης, Σταμέλος 1, Θεοδωρόπουλος, Ζωϊδης, Μπαμπανίκας Στρ., Χέλμης 1, Μπαμπανίκας Π. 2, Παλουμπής, Κόλλιας, Ηλιόπουλος 1, Καλογερόπουλος 2, Ανδρεάδης, Τσαταλιός, Πιστέας.

Διαιτητές: Βόσικας, Γιαννέλης

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ πήρε ο ΠΑΟΚ που νίκησε τον Παναθηναϊκό με 5-2 στον μικρό τελικό.

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 5-2

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-2, 1-0, 1-0, 2-0

ΠΑΟΚ (Παρασκευόπουλος): Σαλαμάνης, Φουρναράκης, Λοποτάτος, Δαμιανός, Χρυσοσπάθης, Κεχαλάρης 4, Σπανούδης 1, Στουρίδης, Μαντατζής, Αντωνίου, Ηρακλείδης, Κουγιούνης, Μπίμπλιας, Λυκίδης, Στάθης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Λαζαρίδης): Καρλάφτης 1, Βαρίτης, Παπαδογιωργάκης, Μπότσαρης, Κουφόπουλος, Νομικός, Γκάτσος 1, Ορφανός, Παλτανίδης, Παράσχης, Οικονομίδης, Μαλανδράκης, Φιλιππόπουλος, Λουπάκης, Βούλγαρης.

Διαιτητές: Γιαννέλης, Γιαννακάκης

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ WATER POLO

Πηγή:www.koe.org.gr

Αρχίζει το πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής Ανδρών

Με τη συμμετοχή 21 ομάδων συνολικά αρχίζει την Πέμπτη (11/7) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Οι 4 Όμιλοι της προκριματικής φάσης, που θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 14 Ιουλίου:

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΚΟ Ξάνθης, Μακεδονικός, Άθως Χαλκιδικής, ΧΑΝΘ, ΣΑΠΚ Νεάπολης

Β’ ‘Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): Αλέξανδρος Συκεών, Πύρρος Ιωαννίνων, Νηρέας Κατερίνης, ΝΑΣ Ημαθίας, ΓΣ Μεσολογγίου, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Χαϊδαρίου): Άργης Καλαμάτας, ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη, ΑΚΟΜεταμόρφωσης «Δελφίνια», ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίαινα Βούλας

Β’ Όμιλος (κολ. Χαϊδαρίου, Εθνικό Πειραιά): ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΑΟ Καστέλλας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Μεσόγειος

Στην Τελική φάση (2-4 Αυγούστου), προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8 ομάδες). Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 17 Ιουλίου το μεσημέρι (13.30) στα γραφεία της ΚΟΕ. Οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Η Τελική φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος

Η Τελική φάση του Εφηβικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης, διεξάγεται από την Πέμπτη (11/7) έως και την προσεχή Κυριακή (14/7), με τη συμμετοχή 10 ομάδων σε 2 Ομίλους.

Α’ Όμιλος: ΠΑΟΚ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Παναθηναϊκός

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Πέμπτη, 11/7 (κολ. ΝΟΒ): 20.30 ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός

Πέμπτη, 11/7 (κολ. ΑΝΟΓ): 21.00 ΑΝΟ Γλυφάδας – Άρης Θεσσαλονίκης

Παρασκευή, 12/7 (κολ. ΑΝΟΓ): 12.00 Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας, 12.00 (κολ. ΝΟΒ) ΠΑΟΚ – ΝΟ Βουλιαγμένης, 19.00 (κολ. ΝΟΒ) Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Βουλιαγμένης, 21.00 (κολ. ΑΝΟΓ) ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΑΟΚ, 21.30 (κολ. ΟΑΚΑ) Άρης Θεσσαλονίκης – Παναθηναϊκός

Σάββατο, 13/7 (κολ. ΑΝΟΓ): 11.00 ΠΑΟΚ – Άρης Θεσσαλονίκης, 12.00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας, 20.00 Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ, 19.00 (κολ. ΝΟΒ) 19.00 Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Βουλιαγμένης

Β’ Όμιλος: Ολυμπιακός, Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, ΟΥΚ Βόλου

Το πρόγραμμα των αγώνων (κολ. Νέας Σμύρνης):

Πέμπτη, 11/7: 20.00 Πανιώνιος – ΝΟ Χίου, 21.00 Παλαιό Φάληρο – ΟΥΚ Βόλου

Παρασκευή, 12/7: 13.00 ΟΥΚ Βόλου – Πανιώνιος, 14.00 Ολυμπιακός – Παλαιό Φάληρο, 19.30 ΝΟ Χίου – ΟΥΚ Βόλου, 20.30 Πανιώνιος – Ολυμπιακός

Σάββατο, 13/7: 10.00 Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου, 11.00 Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος, 16.00 ΟΥΚ Βόλου – Ολυμπιακός, 17.00 ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο

Κυριακή, 14/7 (κολ. Νέας Σμύρνης): 10.00 Α1 – Β2 (Ημιτελικός), 11.00 Α2 – Β1 (Ημιτελικός), 12.00 Α3 – Β3 (Θέσεις 5η – 6η), 17.00 Μικρός τελικός, 18.00 Μεγάλος Τελικός

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ) ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες των ομίλων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που θα μετάσχουν στην Τελική φάση (12-14/7).

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι: ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΟΥΚ Βόλου.

Τα αποτελέσματα:

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Οξυγόνο 33-1, Άρης Θεσσαλονίκης – Άθως Χαλκιδικής 9-1, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 14-4,ΑΠΣ Οξυγόνο – Άθως Χαλκιδικής 5-17, ΧΑΝΘ – Άρης Θεσσαλονίκης 4-21, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 18-2, Άθως Χαλκιδικής – ΧΑΝΘ 19-6, Ηρακλής – ΑΠΣ Οξυγόνο 16-1, Άρης Θεσσαλονίκης – ΠΑΟΚ 7-8,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΧΑΝΘ 0-10, ΠΑΟΚ – Άθως Χαλκιδικής 10-5, Ηρακλής –Άρης Θεσσαλονίκης 10-5, Ηρακλής – Άρης Θεσσαλονίκης 2-12, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 2-15, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 7-8, Άρης Θεσσαλονίκης – ΑΠΣ Οξυγόνο 22-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 15

2.Άρης Θεσσαλονίκης 12

……………………………………………..

3.Ηρακλής 9

4.Άθως Χαλκιδικής 6

5.ΧΑΝΘ 3

6.ΑΠΣ Οξυγόνο 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 22-3, Νηρέας Γέρακα – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 13-9, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 6-8,ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-8, ΝΟ Χίου – Νηρέας Γέρακα 15-10, Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων 13-5, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χίου 7-11, ΝΟ Χανίων – ΓΣ Ηλιούπολης 13-3, Νηρέας Γέρακα – Ολυμπιακός 7-16,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 8-7, Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων14-4, ΝΟ Χανίων – Νηρέας Γέρακα 12-9, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 8-14, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χανίων 5-12, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 16-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Ολυμπιακός 15

2.ΝΟ Χίου 9

………………………………………………

3.ΝΟ Χανίων 9

4.Νηρέας Γέρακα 6

5.ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

6.ΓΣ Ηλιούπολης 3

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 20-1, Παναθηναϊκός – ΝΟ Ρεθύμνου 7-5, Νηρέας Λαμίας – ΓΣ Περιστερίου 4-12,Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ρεθύμνου 1-18, ΓΣ Περιστερίου – Παναθηναϊκός 3-11, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Λαμίας 20-2, ΝΟ Ρεθύμνου – ΓΣ Περιστερίου 6-5, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 9-7,Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 11-2, Νηρέας Λαμίας – Παναθηναϊκός 0-23, Τρίτων Αμαρουσίου – ΓΣ Περιστερίου 6-10, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Λαμίας 11-3, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-14, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 15-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 15

2.Παναθηναϊκός 12

………………………………………………

3.ΝΟ Ρεθύμνου 9

4.ΓΣ Περιστερίου 6

5.Νηρέας Λαμίας 3

6.Τρίτων Αμαρουσίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, ΑΝΟΓ, Χαϊδαρίου, ΝΟΠ):

Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 11-7, ΝΟ Καλαμακίου – Εθνικός Πειραιά 13-7. Από την Πέμπτη: ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 5-6,Π. Φάληρο – ΝΟ Πατρών 12-2, ΝΟ Καλαμακίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-18, Εθνικός Πειραιά – ΝΕ Πατρών 4-10, ΑΝΟ Γλυφάδας – Εθνικός Πειραιά 23-4, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμακίου 12-7, ΝΕ Πατρών – Π. Φάληρο 6-16,Π. Φάληρο – ΝΟ Καλαμακίου 17-5, ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 6-12, ΝΟ Πατρών – Εθνικός Πειραιά 12-4, Εθνικός Πειραιά – Π. Φάληρο 6-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Πατρών 15-6, ΝΕ Πατρών ΝΟ Καλαμακίου 10-6.

Η βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 15

2.ΑΝΟ Γλυφάδας 12

…………………………………………………..

3.ΝΕ Πατρών 9

4.ΝΟ Πατρών 6

5.ΝΟ Καλαμακίου 3

6.Εθνικός Πειραιά 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Πανιώνιος – ΝΟΒΑ 18-2, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 5-7, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρρος Ιωαννίνων 15-2,ΝΟΒΑ – ΟΥΚ Βόλου 4-20, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Λάρισας 6-12, Πανιώνιος – ΝΑΣ Ημαθίας 21-0, ΟΥΚ Βόλου – Πύρρος Ιωαννίνων 16-4, ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΟΒΑ 10-8, ΝΟ Λάρισας – Πανιώνιος 4-18,ΝΟΒΑ – Πύρρος Ιωαννίνων 9-4, Πανιώνιος – ΟΥΚ Βόλου 9-9, ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΟ Λάρισας 5-9, Πύρρος Ιωαννίνων – Πανιώνιος 1-18, ΟΥΚ Βόλου – ΝΑΣ Ημαθίας – 18-6, ΝΟ Λάρισας – ΝΟΒΑ 12-12.

Η βαθμολογία (Τελική):

1.Πανιώνιος 13

2.ΟΥΚ Βόλου 13

…………………………………..

3.ΝΟ Λάρισας 7

4.ΝΑΣ Ημαθίας 6

5.ΝΟΒΑ 4

6.Πύρρος Ιωαννίνων 0

Η Τελική φάση θα γίνει 12-14/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει αύριο Δευτέρα 1/7 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Πηγή:www.koe.org.gr

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ WATER POLO

Πραγματοποιήθηκε χθες το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γεννημένες 1997 και νεότερες).

Οι δύο Όμιλοι, όπως συγκροτήθηκαν:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ηρακλής, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Ιωνικός Νίκαιας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Πανιώνιος, Πανσερραϊκός

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 28, 29 και 30 Ιουνίου.

Πέντε Όμιλοι των έξι (6) ομάδων συγκροτήθηκαν για την Β’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων (γεννημένοι 1997 και νεότεροι), η κλήρωση της οποίας πραγματοποιήθηκε χθες στα γραφεία της ΚΟΕ.

Α’ Όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Γέρακα, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Λαμίας, Παναθηναϊκός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Περιστερίου, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ Όμιλος Αττικής: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Καλαμακίου

Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Ηρακλής, Άρης Θεσσαλονίκης, Άθως Χαλκιδικής, ΧΑΝΘ, ΑΠΣ Οξυγόνο

Όμιλος Βόλου: ΟΥΚ Βόλου, ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 28, 29, 30 Ιουνίου και στην Τελική φάση (12-14 Ιουλίου) προκρίνονται οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10).

Πηγή:www.koe.org.gr