Ετικέτα: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΙΛΙΣΙΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ- ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 13:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 12:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΛΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΡΗΣ -ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΑΣ ΑΡΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 1/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:30 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ- ΑΣ ΠΑΟΚ
4η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΣ ΠΑΟΚ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣ ΑΡΗΣ-ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 2/04/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΣ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 18:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΑΣ ΑΡΗΣ

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Α’ ΦΑΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,Α’ ΦΑΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,Α’ ΦΑΣΗΣ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,Α’ ΦΑΣΗΣ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2017

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι της Τετάρτης (25/1) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις για την Α’φάση τεσσάρων πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης μικρών ηλικιακά κατηγοριών και συγκεκριμένα των Νεανίδων, Κορασίδων, Μίνι Κορασίδων και Μίνι Παίδων.
Αναλυτικά οι Όμιλοι που προέκυψαν από το αποτέλεσμα των κληρώσεων:
Α’ ΦΑΣΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (10-12/3):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ιωνικός, Μίλων, Ηλυσιακός, Τρίτων Αμαρουσίου.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Ολυμπιακός (αναμένεται η έγκριση συμμετοχής του ΝΟ Λάρισας που θα ενταχθεί στον συγκεκριμένο Όμιλο).
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Άρης Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου.
Α’ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (31/3 – 2/4):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Ολυμπιακός.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Μίλων.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λαμίας, ΝΕ Πατρών.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Άρης, ΑΣ Απόλλο,Ηρακλής, Πανσερραϊκός.
Α’ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (21-23/4):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, ΑΕ Χαϊδαρίου.
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΟ Καστέλας.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, Άρης, ΑΣ Απόλλο.
Α’ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (3-5/3):
Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης, Μίλων, Ηλυσιακός.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Παλαιό Φάληρο, Άρης Νίκαιας.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ροή.
Δ΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Καστέλας, Άλμα Κλαμπ.
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΑΕ Κερατσινίου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, ΕΑΤΕΚ, Άρης, Μακεδονικός.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΝΟ Καβάλας,ΟΦΘ, Ηρακλής, ΑΣ Απόλλο.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ: Ορεστιάδα, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγ. Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Χανίων.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr

Ολοκληρώθηκαν απόψε (Κυριακή 17/4) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων και αναδείχθηκαν οι εννέα (9) από τις δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (1-3/7). Η δέκατη ομάδα θα προκύψει από τον αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων των Ομίλων Α’ Αττικής και Β’ Αττικής, δηλαδή ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου, ο οποίος θα γίνει σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΚΟΕ.

Οι εννέα που έχουν πάρει την πρόκριση είναι οι: ΝΕ Πατρών, Ιωνικός (από τον Α΄Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας, ΠΑΟΚ (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).

Στον Γ’ Όμιλο Αττικής υπήρξε τριπλή ισοβαθμία στη 2η θέση ανάμεσα σε Νηρέα Χαλανδρίου, Εθνικό Πειραιά και ΓΣ Περιστερίου, αλλά ευνοήθηκε ο Νηρέας που είχε την καλύτερη διαφορά τερμάτων στα παιχνίδια μεταξύ των τριών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες των τεσσάρων Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Πεντέλης):

Ιωνικός – ΝΟ Ρεθύμνου 10-9, ΝΕ Λαμίας – Άρης Νικαίας 8-12,ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Λαμίας 21-7, ΝΕ Πατρών – Ιωνικός 15-6, Άρης Νίκαιας – ΝΟ Ρεθύμνου 6-16, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 0-16,ΝΕ Πατρών – Άρης Νίκαιας 25-3, Ιωνικός – ΝΕ Λαμίας 19-7, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών 13-19, Άρης Νίκαιας – Ιωνικός 3-20.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 12
  2. Ιωνικός 9

………………………….

  1. ΝΕ Ρεθύμνου 6

………………………….

  1. Άρης Νίκαιας 3
  2. ΝΕ Λαμίας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πεντέλης, Βουλιαγμένης):

Πανιώνιος – Τρίτων Αμαρουσίου 7-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 29-0,ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Πανιώνιος 2-20, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 21-2, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-10,ΝΟ Βουλιαγμένης – Τρίτων Αμαρουσίου 6-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 13-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-21.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

……………………………….

  1. Τρίτων Αμαρουσίου 6

……………………………….

  1. Πανιώνιος 3
  2. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 15-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός Πειραιά 10-6,Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 16-5, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 10-11, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 5-16, ΓΣ Περιστερίου – Εθνικός Πειραιά 12-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 9
  2. Νρέας Χαλανδρίου 3 (20-17 μεταξύ των τριών)

………………………………………………………………..

  1. Εθνικός Πειραιά 3 (21-22 μεταξύ των τριών)
  2. ΓΣ Περιστερίου 3 (23-25 μεταξύ των τριών)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΑΣ Απόλλο – ΠΑΟΚ 7-14,ΝΟ Λάρισας – ΑΣ Απόλλο 17-4, ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας 6-13, ΑΣ Απόλλο – ΝΟ Χίου 1-23,ΝΟ Χίου – ΠΑΟΚ 24-1, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 5-23

Η Βαθμολογία (Τελική):

  1. ΝΟ Χίου 9
  2. ΝΟ Λάρισας 6
  3. ΠΑΟΚ 3

…………………………

  1. ΑΣ Απόλλο 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Κορασίδων θα διεξαχθεί 1-3/7. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                                 2. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                                                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                                                       ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ            ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ      ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                                                                 ΚΟ ΠΟΣ. ΙΛΙΣΙΩΝ             

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                              4. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                                                         ΝΟ ΧΙΟΥ

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                                                   ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                              ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                                                               ΠΑΟΚ ΑΣ

                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                      

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/04/2016

ΩΡΑ: 20:30                 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                  ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 21:30                 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                   ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

 

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:45                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 14:00    ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:15               ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 20:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                                ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΩΡΑ: 12:45                ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 17:30                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ                              ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                       15/04/2016

ΩΡΑ: 20:00    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                             ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 21:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 11:30                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.                              ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ. 

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΩΡΑ: 10:15                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 18:45                ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ                               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 

 

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 12:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                           ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

  1. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ: 20:00                ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

2η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΩΡΑ: 11:00    ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

3η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 19:00               ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                                 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΩΡΑ: 20:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική           Παρασκευή                                        15/04/2016

ΩΡΑ: 19:00    ΑΠΟΛΛΟ                                          ΠΑΟΚ

ΩΡΑ: 20:00               ΟΞΥΓΟΝΟ                                         ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΑΠΟΛΛΟ

ΩΡΑ: 11:00    ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΟΞΥΓΟΝΟ

 

3η  αγωνιστική           Σάββατο                                             16/04/2016

ΩΡΑ: 18:00               ΠΑΟΚ                                                 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 19:00               ΑΠΟΛΛΟ                                           ΝΟ ΧΙΟΥ

 

4η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΠΑΟΚ                       

ΩΡΑ: 10:00                ΟΞΥΓΟΝΟ                                        ΑΠΟΛΛΟ

 

5η  αγωνιστική           Κυριακή                                             17/04/2016

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 15:00                ΠΑΟΚ                                                ΟΞΥΓΟΝΟ

Ο ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΤΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2015-16

Ολοκληρώθηκε και ανακοινώνεται όλος ο αγωνιστικός σχεδιασμός για τον προγραμματισμό των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, περιόδου 2015-16, όπως αυτός ετοιμάστηκε από την ΚΟΕ. Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

*1-3 Απριλίου 2016, Α’ Γύρος Α’ Φάσης

*13-15 Μαϊου 2016, Β’ Γύρος Α’ Φάσης

*10-12 Ιουνίου 2016, Α’ Γύρος Β’ Φάσης

*22-24 Ιουλίου 2016, Β’ Γύρος Β’ Φάσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*24-26 Ιουνίου 2016, Α’ Φάση

*29-31 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΑΝΔΡΩΝ

*25-27 Μαρτίου 2016, Α’ Γύρος Α’ Φάσης

*6-8 Μαϊου 2016, Β’ Γύρος Α’Φάσης

*24-26 Ιουνίου 2016, Α’ Γύρος Β’ Φάσης

*22-24 Ιουλίου 2016, Β’ Γύρος Β’ Φάσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*17-19 Ιουνίου 2016, Α’ Φάση

*5-7 Αυγούστου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΑΝΔΡΩΝ

*8-10 Ιουλίου 2016, Α’ Φάση

*29-31 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Γενν. 1997)

*19-21 Φεβρουαρίου 2016, Α’ Φάση

*22-24 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*8-10 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Γενν. 1997)

*11-13 Μαρτίου 2016, Α’ Φάση

*13-15 Μαϊου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Γενν.1999)

*22-24 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*15-17 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*6-8 Μαϊου 2016, Γ’ Φάση

*15-17 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Γενν. 1999)

*29-31 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*8-10 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*15-17 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν. 2001)

*15-17 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*18-20 Μαρτίου 2016, Β’ Φάση

*8-10 Απριλίου 2016, Γ’ Φάση

*17-19 Ιουνίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Γενν.2001)

*15-17 Απριλίου 2016, Α’ Φάση

*1-3 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν. 2003)

*22-24 Απριλίου 2016, Α’ Φάση

*3-5 Ιουνίου 2016, Β’ Φάση

*1-3 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

Σημειώνεται ότι στις 24 Οκτωβρίου 2015 αρχίζουν τα πρωταθλήματα Α1 Ανδρών και Γυναικών.  

Το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδας, προγραμματίζεται για τις 4-5 Μαρτίου 2016.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες στους δύο ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πειραιά):

Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 8-15, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 11-6. Στον Όμιλο μετέχει και ο ΠΑΟΚ που είχε απόψε ρεπό.,Παλαιό Φάληρο – Ολυμπιακός 13-5, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 8-9, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 10-15, ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου 12-11,ΠΑΟΚ – Παλαιό Φάληρο 10-9, ΝΟ Χίου – Παναθηναϊκός 12-11, Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 14-13, Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χίου 10-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΠΑΟΚ 9
  2. Παλαιό Φάληρο 9

…………………………………………….

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. Παναθηναϊκός 3
  3. Ολυμπιακός 3

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά 11-4, ΟΥΚ Βόλου – Πανιώνιος 6-13,ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 13-9, ΟΥΚ Βόλου – Εθνικός Πειραιά 9-19, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-16, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 8-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
  2. Πανιώνιος 6

………………………………………….

  1. Εθνικός Πειραιά 3
  2. ΟΥΚ Βόλου 0

Την απόλυτη κυριαρχία του -που αγγίζει και τη δημιουργία δυναστείας- επιβεβαίωσε και φέτος στην ηλικιακή κατηγορία των Νέων Ανδρών ο ΝΟ Βουλιαγμένης.

Η ομάδα του Λαιμού επιβλήθηκε με 8-4 του πολύ αξιόμαχου ΠΑΟΚ στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, στο κολυμβητήριο του Αλίμου, και κατέκτησε για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά τον τίτλο στη συγκεκριμένη κατηγορία.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΟΚ 8-4

Οκτάλεπτα: 1-1, 3-1, 2-2, 2-0.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΠΑΟΚ
Ζερδεβάς Φοροτζίδης
Μολοχάδης Προσινικλής
Γιαννούδης Τσακαλίδης
Παπαγεωργίου Κατζαλής
Μπουγιούρης Νικολαϊδης 2
Δελαγραμμάτικας Νάνος
Καλαϊτζής Τσολακούδης
Μαυρωτάς Λ. Μουρατίδης 1
Μασμανίδης 2 Δημητριάδης 1
Καλής Μαζοκοπάκης
Χελιουδάκης 3 Σιόλκας
Καπετανάκης Αντιβαλίδης
Κουρούβανης Σιορδίλης
Κοπελιάδης 3
Ρομπόπουλος
Προπονητής: Π. Πρίμπας Προπονητής: Μανόλης Γούναρης

Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Μοίραλης

Αλυτάρχης: Νίκος Λούτας

ΤΡΙΤΟΣ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Την 3η θέση στο πρωτάθλημα κατέκτησε ο Πανιώνιος που νίκησε στον μικρό τελικό το Παλαιό Φάληρο με 10-8.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 10-8

Οκτάλεπτα: 2-3, 3-3, 2-1, 3-1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
Μιγόπουλος Κατσαγούνος
Δημακόπουλος Γωνιωτάκης
Αρβανίτης Αθανασίου Γ.
Καρακάσης 2 Αλαφραγκής
Αθυμαρίτης 1 Τρούλος
Θεοδόσης – Παπαλουκάς 3 Παπαναστασίου 1
Ζώρζος 1 Πέττας 1
Κουλαξίζης Φυτάλης
Θαλασσινός Αλεξίου 2
Βέκκος 3 Κάκαρης
Αθανασίου Ν. Γαρδίκας 4
Μαργουνάκης Τσαγκάρης
Σιάχος Μπέλιας
Τσιμπίνος Χονδροκούκης
Αρχοντάκης Πρωτοψάλτης
Προπονητής: Αλέκος Βάσος Προπονητής: Παναγιώτης Μαμούρης

Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Μοίραλης

Αλυτάρχης: Νίκος Λούτας

Την 5η θέση πήρε ο ΝΟ Χίου που νίκησε 12-11 τον Εθνικό, ενώ την 7η κατέκτησε ο Παναθηναϊκός που επιβλήθηκε με 14-9 του ΟΥΚ Βόλου.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ της τελικής φάσης: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης, 2. ΠΑΟΚ, 3. Πανιώνιος, 4. Παλαιό Φάληρο, 5. ΝΟ Χίου. 6. Εθνικός Πειραιά, 7. Παναθηναϊκός, 8. ΟΥΚ Βόλου, 9. Ολυμπιακός.

Αναλυτικά αποτελέσματα και ο τελικές βαθμολογίες των ομίλων στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Κορασίδων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Βουλιαγμένης 10-10, Ολυμπιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 24-4. Ο Εθνικός Πειραιά είχε ρεπό.,Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Ρεθύμνου 8-21, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 3-16, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 24-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός Πειραιά 19-6,Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-16, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 11-10, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός Πειραιά 10-25, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 8-8.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. Ολυμπιακός 10
  2. ΝΟ Βουλιαγμένης 8

……………………………………………….

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 7
  2. Εθνικός Πειραιά 3
  3. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΝΟ Λάρισας – Πανιώνιος 5-9, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-9. Ο ΝΕ Πατρών είχε ρεπό.,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Λάρισας 7-5, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χίου 7-5, Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-14, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 1-7,ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος 12-4, ΝΟ Χίου – ΝΟ Λάρισας 12-3, Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 5-19, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 4-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

  1. ΝΕ Πατρών 12
  2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

………………………………………………….

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. Πανιώνιος 3
  3. ΝΟ Λάρισας 0

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος θριαμβευτής στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Κορασίδων και επιβεβαιώνει τη φετινή κυριαρχία του μέχρι στιγμής σε όλες τις ηλικιακές κατηγορίες της ελληνικής γυναικείας υδατοσφαίρισης (έχει κατακτήσει το Γυναικών, το Νέων Γυναικών, το Νεανίδων και το Κορασίδων και απομένει μόνο το Μίνι Κορασίδων).

Οι ερυθρόλευκες του Γιάννη Μπενόπουλου πέτυχαν μια μεγάλη νίκη στον τελικό του πρωταθλήματος -που έγινε στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας- με 12-5 επί του ΝΟ Βουλιαγμένης και πήρε από τον σημερινό αντίπαλό του τα σκήπτρα στη συγκεκριμένη κατηγορία και μια ρεβάνς για την ήττα του στον περσινό αντίστοιχο τελικό.

Ο Ολυμπιακός επέβαλε το ρυθμό του από το ξεκίνημα του αγώνα, έκανε επίδειξη δύναμης, πήρε τεράστιο προβάδισμα με 10-1 στο ημίχρονο και έφτασε άνετα στη νίκη και τον τίτλο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 12-5

Οκτάλεπτα: 6-1, 4-0, 2-2, 0-2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
Πουλοπούλου Κρασάκη
Εξαρχάκου 3 Ιωαννίδη
Φερμάνη Καϊάφα
Βιτσακτσή Καλαϊτζή
Δωρίζα Μουστακαρία
Φουντωτού Μαστρόκαλου 2
Νίνου Ειρ. 3 Ντάσιου 1
Ακριτίδου 4 Ροβοπούλου
Γιαμπασάκου Κοκκινάκη 2
Λιαπάκη 2 Μαυρωτά Δ.
Μπαξεβανάκη Μαρινοπούλου
Ψαρού Μπενάκη
Κουνέλη Μαυρωτά Λ.
Ποδαρά Παναγιωτοπούλου
Νίνου Παν. Νιέρρη
Προπονητής: Γιάννης Μπενόπουλος Προπονήτρια: Κική Λιόση

Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Αχλαδιώτης

Αλυτάρχης: Τάσος Πολυζωγόπουλος

ΤΡΙΤΗ Η ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

Την 3η θέση στο πρωτάθλημα κατέλαβε η ΝΕ Πατρών που νίκησε στον μικρό τελικό, στα πέναλτι, τον ΑΝΟ Γλυφάδας με 7-4 (κανονικός αγώνας 4-4).

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 7-4 (κ.α. 4-4)

Οκτάλεπτα: 1-1, 0-1, 2-0, 1-2, πέν. 3-0.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
Γιαννακέα Αρχοντάκη
Τσίστα Κολοκοτρώνη
Σπυράτου Αλεξίου
Γεωργίου Λούδη Αν. 1
Τσιμάρα Ευφ. Σακέτου
Μπαλάτσα 2 Σάντα
Τσιμάρα Ευδ. 2 Τερεζάκη 3
Παπαδοπούλου 2 Δάφνη
Σινέμογλου Γ. 1 Κάτρα
Μπιτσάκου Μάζη
Βασιλοπούλου Κοντωνή
Κουρέτα Αεράκη
Σταυροπούλου Παπαδάκη
Νικολοπούλου Βανδώρου
Σινέμογλου Νικ. Πάτρα Αλ
Προπονητής: Όλγα Μανέτα Προπονητής: Γεωργία Ρούπακα

Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Αχλαδιώτης

Αλυτάρχης: Τάσος Πολυζωγόπουλος

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ της τελικής φάσης: 1. Ολυμπιακός, 2. ΝΟ Βουλιαγμένης, 3. ΝΕ Πατρών, 4. ΑΝΟ Γλυφάδας, 5. ΝΟ Ρεθύμνου, 6. ΝΟ Χίου (μετείχαν ακόμα Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Λάρισας).

 

 

ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΟΙ ΤΕΛΙΚΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Εννιά (9) συνολικά ομάδες μετέχουν στους αγώνες της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών, που διεξάγεται από αύριο (9/7) έως και την Κυριακή (12/7).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Π. Φαλήρου, Εθνικό Πειραιά): Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χίου, Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός

Β’ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Εθνικό Πειραιά): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΟΥΚ Βόλου, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος

Την Κυριακή (12/7) και μετά την ολοκλήρωση των αγώνων στους δύο Ομίλους, στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αλίμου θα διεξαχθούν οι Ημιτελικοί, οι αγώνες κατάταξης και ο μικρός και μεγάλος Τελικός.

09.00 Α1 – Β2 (Ημιτελικός)

10.00 Β1 – Α2 (Ημιτελικός)

11.00 Α4 – Β4 (Θέσεις 7η – 8η)

12.00 Α3 – Β3 (Θέσεις 5η – 6η)

18.00 Μικρός τελικός (Θέσεις 3η – 4η)

19.00 Μεγάλος Τελικός (Θέσεις 1η – 2η)

Από αύριο (9/7) έως και την Κυριακή (12/7) διεξάγεται η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων με τη συμμετοχή 10 ομάδων.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): Εθνικός Πειραιά, Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. «Αντώνης Δημητρόπουλος» ΑΝΟΓ): ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO

Πηγή:www.koe.org.gr

Μια σειρά κληρώσεων σε διάφορα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης έγιναν τις τελευταίες ημέρες στην ΚΟΕ, οι οποίες και έχουν ως εξής:

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ / Α’ Φάση 28-29/6 και 12-13/7

Όμιλος Βορρά (κολ. Λάρισας), 28-29 Ιουνίου: ΝΟ Λάρισας, ΠΑΟΚ, ΝΟΒΑ, ΝΕ Λαμίας

28/6: 19.00 ΝΟ Λάρισας – ΝΟΒΑ, 20.00 ΠΑΟΚ – ΝΕ Λαμίας

29/6: 10.00 ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας, 11.00 ΠΑΟΚ – ΝΟΒΑ, 18.00 ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας, 19.00 ΝΟΒΑ – ΝΕ Λαμίας

Όμιλος Νότου (κολ. Νέας Σμύρνης), 12-13 Ιουλίου: Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΕ Πατρών

12/7: 20.30 Πανιώνιος – Ιωνικός Νίκαιας, 21.30 ΝΟ Χίου – ΝΕ Πατρών

13/7: 09.30 Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών, 10.30 ΝΟ Χίου – Ιωνικός Νίκαιας, 16.30 ΝΟ Χίου – Πανιώνιος, 17.30 Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Πατρών

Οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) προκρίνονται στα πλέι οφ (25-27/7) απ’ όπου η 1η της τελικής κατάταξης ανεβαίνει στην Α1, ενώ οι 2 τελευταίες παίζουν στα πλέι άουτ (σύνολο 4), απ’ όπου οι 2 τελευταίες της τελικής κατάταξης υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / Α’ Φάση 11-13 Ιουλίου

Όμιλος Αθήνας: ΓΑΣ Λέσβου, ΝΟ Χανίων, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Ηλυσιακός

Όμιλος Καρδίτσας: ΑΠΣ Οξυγόνου, Νηρέας Λαμίας, Μακεδονικός, ΚΟ Καρδίτσας, ΟΕΑΝΑΒόλου

Οι 4 πρώτες ομάδες (σύνολο 8) προκρίνονται στην Τελική Φάση (1-3 Αυγούστου)

Γ’ ΑΝΔΡΩΝ / Α’ Φάση 11-13 Ιουλίου

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΚΟ Ξάνθης, ΠΑΣ Φοίβος, Νηρέας Κατερίνης, Μακεδονικός, ΝΑΣ Ημαθίας

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΑΣΠΚ Νεάπολης, ΚΟ Καρδίτσας, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθν. Πειραιά): Άρης Κάμπου, ΡΟΗ, ΝΟ Σύρου, Τρίαινα, Καστέλα

Β’ Όμιλος Αττικής: ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΠΕΚΕΒροντάδου, Απόλλων Σμύρνης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντ. Πεπανός»): Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΟ Ιτέας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

 Στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου)  προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 10).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ / Τελική Φάση 17-20 Ιουλίου

Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χίου, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, Πανιώνιος

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ / Τελική Φάση 24-27 Ιουλίου

Α’ Όμιλος: ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός

Β’ Όμιλος: ΠΑΟΚ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου, ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος (κολ. ΝΟΒ): ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 16-9, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 17-6,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 16-5, ΝΟ Ρεθύμνου – Νηρέας Χαλανδρίου 12-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 14-7, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 12-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

………………………………………….

3. ΝΟ Χίου 3

4. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’  Όμιλος: (κολ. Πεντέλης): Τρίτων Αμαρουσίου – Ολυμπιακός 6-11, (κολ. ΑΝΟΓ): Ηρακλής – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-16,Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-11, Ηρακλής – Ολυμπιακός 5-14, Ηρακλής – Τρίτων Αμαρουσίου 12-10, Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. Ολυμπιακός 6

………………………………………

3. Ηρακλής 3

4. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Για τις θέσεις 5η-6η: Ηρακλής – ΝΟ Χίου 16-6.

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης πήρε τα σκήπτρα στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Κορασίδων, καθώς νίκησε τον περσινό κάτοχο του τίτλου ΑΝΟ Γλυφάδας με 11-4, στον αποψινό μεγάλο τελικό της διοργάνωσης στο κολυμβητήριο της Πεντέλης.

Οι νεαρές πολίστριες του ΝΟΒ έδειξαν από το ξεκίνημα του αγώνα την ανωτερότητά τους και με κορυφαία την Μαρία Σελετοπούλου, που πέτυχε 6 γκολ, έφτασαν θριαμβευτικά στην κατάκτηση του τροπαίου.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 11-4

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-0, 3-0, 1-1, 5-3

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Γιάννης Στεργιόπουλος): Σταυρίδη, Μαυρωτά Αμ. 1, Μαυρωτά Ιφ. 2, Πρωτόπαπα 2, Μαστρόκαλου, Ντάσιου, Ζοφόλη, Κοκκινάκη, Μαυρωτά Δ., Σελετοπούλου Μ. 6, Αντωνιάδη, Βαρελίδη, Κουλουμπή.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ευτυχία Καραγιάννη): Στελίου Β., Πανταζή, Ελληνιάδη, Λούδη, Γρηγοροπούλου 2, Νίνου Παν., Τερεζάκη, Νίνου Ειρ., Αναστασάκη, Κολοκοτρώνη, Παπαναστασίου, Φραγκοπούλου 2, Αρχοντάκη, Μαντή, Γιανναρά.

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Κώστας Καραμουσουλάκης

Την 3η θέση πήρε ο Ολυμπιακός που νίκησε στον μικρό τελικό τον ΝΟ Ρεθύμνου με 17-13.

 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 13-17

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 3-3, 2-7, 3-2, 5-5

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Χατζάκης): Κυριακάκη, Θεοδωράκη 1, Μυριοκεφαλιτάκη 5, Γαβαλά, Λιωνή, Τζανιδάκη 1, Γαγάνη 3, Λεβέτση, Λιμπιτάκη 3.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βούρος): Χουχούλη, Φερμάνη, Σαφέτη 4, Ψαρού 1, Πρέκα 2, Κουντότου Ελ. 2, Μάρκου 2, Πέττα 4, Λιαπάκη 2, Κουντότου Ελευθ., Πουλοπούλου Δ., Πουλοπούλου Μ, Δώρισα.

Διαιτητές: Δανιανάκης, Κατσώνης

Αλυτάρχης: Κώστας Καραμουσουλάκης

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΓΕΝ 1999 ΚΑΙ ΝΕΟΤΕΡΕΣ)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

Τρίτων Αμαρουσίου – Πανιώνιος 6-5, Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Πατρών 7-8, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 9-17,Πανιώνιος – ΝΟ Πατρών 6-7, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 8-5, Τρίτων Αμαρουσίου – Νηρέας Χαλανδρίου 7-2, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Χίου 5-8, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 10-3, Εθνικός Πειραιά – Τρίτων Αμαρουσίου 2-11,Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 8-13, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Πατρών 4-2, Νηρέας Χαλανδρίου – Εθνικός Πειραιά 8-6, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Χαλανδρίου 5-7, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 1-8, ΝΟ Χίου – Τρίτων Αμαρουσίου 4-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Τρίτων Αμαρουσίου 15

2. ΝΟ Χίου 12

3. Νηρέας Χαλανδρίου 9

………………………………………

4. ΝΟ Πατρών 6

5. Πανιώνιος 3

6. Εθνικός Πειραιά 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Πειραιά, Νίκαιας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-5, Ολυμπιακός – Ιωνικός Νίκαιας 10-2,Ιωνικός Νίκαιας – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-10, ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός 2-12, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός Νίκαιας 9-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΕ Πατρών 13-1,ΝΕ Πατρών – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-10, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 10-13, Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Πατρών 7-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός 9-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Ολυμπιακός 9

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

………………………………………..

4. Ιωνικός Νίκαιας 3

5. ΝΕ Πατρών 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 18-2,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 3-15, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χανίων που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός).

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Ρεθύμνου 6

………………………………….

2. Πλιτς Πλατς 3

3. ΝΟ Χανίων -1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ – Ηρακλής 3-12,Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 10-8, Ηρακλής – Πανσερραϊκός 9-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ηρακλής 6

…………………………………

2. Πανσερραϊκός 3

3. ΠΑΟΚ 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Κορασίδων θα διεξαχθεί 5-7 Ιουλίου. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 5/6 στις 13.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ Η ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (ΓΕΝ 1999 ΚΑΙ ΝΕΟΤΕΡΕΣ)

Δεκαεπτά (17) ομάδες μετέχουν στην Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων (γενν. 1999 και νεότερες) που διεξάγεται από αύριο (26/4) έως και την Κυριακή (28/4), σε 4 Ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΕ Πατρών, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός Νίκαιας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Πανσερραϊκός, Ηρακλής, ΠΑΟΚ

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Χανίων): ΑΟ Πλιτς Πλατς Ηρακλείου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων

Στην Τελική φάση (5-7 Ιουλίου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους Αττικής και οι 1ες από τους άλλους δύο Ομίλους (σύνολο 8 ομάδες).

Η κλήρωση των αγώνων της Τελικής φάσης είναι προγραμματισμένη να γίνει την Τετάρτη 5 Ιουνίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.30).

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1230189_m15Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων (γεννηθείσες 1999), με τη συμμετοχή 17 συνολικά σωματείων.

Οι τέσσερις Όμιλοι της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος, όπως προέκυψαν, είναι:

Α’ Όμιλος Αττικής: Τρίτων Αμαρουσίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χίου, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΕ Πατρών, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός Νίκαιας

Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Ηρακλής, Πανσερραϊκός

Όμιλος Χανίων: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Α. Ο Πλιτς Πλατς Ηρακλείου

Από τους 2 Ομίλους της Αττικής προκρίνονται στην Τελική φάση (5-7 Ιουλίου) οι 3 πρώτες ομάδες και από τους Ομίλους Θεσσαλονίκης και Χανίων οι 1ες ομάδες της κατάταξης (σύνολο 8 ομάδες).

Οι αγώνες της προκριματικής φάσης θα διεξαχθούν 26, 27 και 28 Απριλίου.

Η κλήρωση των αγώνων της Τελικής φάσης θα πραγματοποιηθεί στις 5 Ιουνίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.30).

Επιβραβεύθηκε η Εθνική Γυναικών πόλο από τον ΟΠΑΠ

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στο κεντρικό κτίριο του ΟΠΑΠ, η εκδήλωση για την επίδοση επιταγών στην εθνική ομάδα πόλο γυναικών, για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Ζάγκρεμπ το 2010. Το παρόν στην εκδήλωση, έδωσε ο Υφυπουργός αθλητισμού κ. Γιάννης Ιωαννίδης, ο πρόεδρος της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας κ. Δημήτρης Διαθεσόπουλος αλλά και προσωπικότητες της ελληνικής υδατοσφαίρισης. 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2012

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 8-17, Ιωνικός – Τρίτων Αμαρουσίου 4-2, Ιωνικός Νίκαιας – Ολυμπιακός 2-11, ΝΟ Ρεθύμνου – Τρίτων Αμαρουσίου 12-7, Ιωνικός Νίκαιας – ΝΟ Ρεθύμνου 5-18, Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 15-5.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ολυμπιακός 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Ιωνικός 3

4. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο ΑΝΟΓ):

Ηρακλής – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Πανσερραϊκός ο οποίος μηδενίστηκε και τους αφαιρείται ένας βαθμός), ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-5, Ηρακλής – Πανσερραϊκός 5-0 χωρίς αγώνα, Ηρακλής – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-19, Πανσερραϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-5 χωρίς αγώνα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΑΝΟ Γλυφάδας 7 (29-6)

2. ΝΟ Βουλιαγμένης 7 (21-12)

3. Ηρακλής 3

4. Πανσερραϊκός -3

Τα κορίτσια του ΝΟΒ νίκησαν το πρωί της Κ υριακής τον Ολυμπιακό στην παράταση του πρώτου συγκλονιστικού ημιτελικού με 8-7 (κανονικός αγώνας 6-6), ενώ στον δεύτερο ημιτελικό ο ΑΝΟΓ επιβλήθηκε άνετα του ΝΟ Ρεθύμνου με 14-5.

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας αναδείχθηκε πρωταθλητής υδατοσφαίρισης Κορασίδων για το 2012. Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη νίκησε 6-4 στο μεγάλο τελικό της διοργάνωσης τον ΝΟ Βουλιαγμένης, στο κολυμβητήριο του Αλίμου και πανηγύρισε την κατάκτηση του τροπαίου.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6-4

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 4-1, 2-1, 0-1, 0-1

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ευτ. Καραγιάννη): Ελληνιάδη, Τζελέντη 2, Γαβριηλίδου, Λούδη, Ζερβακάκη 2, Κολάρου, Παπαναστασίου Άνθ. 1, Κωνσταντά, Αναστασάκη, Λαζαρίδη, Παπαναστασίου Δ., Γρηγοροπούλου, Στελίου, Ελευθεριάδου 1, Λίτσα.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Ι. Στεργιόπουλος): Ζωπόλη Ν., Ιωαννίδη, Μαυρωτά Αμ. 1, Μαυρωτά Ιφ. 1, Πρωτόπαππα 2, Μαστρόκαλου, Ντάσιου, Ζωπόλη Β., Κοκκινάκη, Μαυρωτά Δ., Σελετοπούλου, Αντωνιάδη, Σταυρίδου, Βαρελίδη.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Δαμιανάκης

Αλυτάρχες: Τάσος Πολυζωγόπουλος, Χαράλαμπος Τρούλος

Την 3η θέση πήρε ο Ολυμπιακός, που επιβλήθηκε νωρίτερα στον μικρό τελικό του ΝΟ Ρεθύμνου με 13-8.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 13-8

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-0, 5-2, 2-4, 4-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπενόπουλος): Χουχούλη, Δατσέρη 1, Πουλοπούλου Δ., Πλευρίτου 2, Πρέκα 2, Φουντωτού, Μάρκου 1, Λογοθέτη 1 , Πέτα 5, Λιαπάκη 1, Δώριζα, Μιχαηλίδου, Πουλοπούλου Μ., Κόριζα, Ψαρού.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Χατζάκης): Κυριακάκη, Θεοδωράκη 2, Μυριοκεφαλάκη, Τζανιδάκη, Λιαπιτάκη, Γαγάδη 4, Χαμογιωργάκη, Φωτίου, Δελήμπαση 2, Γαβαλά.

Διαιτητές: Μπουδραμής, Μπιράκης

Αλυτάρχες: Τάσος Πολυζωγόπουλος, Χαράλαμπος Τρούλος

Τις απονομές έκαναν η Στέλλα Λαζάρου, μέλος του ΔΣ της ΚΟΕ και έφορος Εθνικών ομάδων Γυναικών και Νεανίδων και το μέλος της ΕΠΑΥ Χαράλαμπος Τρούλος.

Για τις θέσεις 5η-6η Ηρακλής – Ιωνικός Νίκαιας 14-8.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ: 1. ΑΝΟ Γλυφάδας, 2. ΝΟ Βουλιαγμένης, 3. Ολυμπιακός, 4. ΝΟ Ρεθύμνου, 5. Ηρακλής, 6. Ιωνικός Νίκαιας, 7. Τρίτων Αμαρουσίου (ο Πανσερραϊκός δεν κατέβηκε στους αγώνες).

Πηγή

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (γενν. 2000)

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (25/7) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων (γενν. 2000) με τη συμμετοχή συνολικά 17 ομάδων.

Οι Όμιλοι όπως συγκροτήθηκαν:

Α’ Αττικής: ΝΟ Χανίων, Πανιώνιος, Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ Αττικής: ΝΟ Ρεθύμνου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Πατρών, Ιωνικός Νικαίας, Τρίτων Αμαρουσίου, ΓΣ Ηλιούπολης

Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Οι αγώνες είναι προγραμματισμένοι να γίνουν το τριήμερο 19, 20 και 21 Οκτωβρίου.

Στην τελική φάση (2-4 Νοεμβρίου) προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους της Αττικής και οι 2 πρώτες από τον Όμιλο της Θεσσαλονίκης (σύνολο 8).

Πηγή