Ετικέτα: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση -την Κυριακή 15/5 το βράδυ- των αγώνων και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, έγιναν γνωστές οι 38 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (10-12/6). Σημειώνουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μόνο οι τελευταίες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός, Μίλων, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 2-15 ,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-16, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 10-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

……………………….

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Άλμα Κλαμπ 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2 ,Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άλμα Κλαμπ 14-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 2-15, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………..

4. Άλμα Κλαμπ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πετρούπολης, Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 6-14, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 14-3,ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 6-13 ,Ηλυσιακός – Ιωνικός 4-5, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Ιωνικός 6

3. Ηλυσιακός 3

………………………..

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 5-4, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-8,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 22-1, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Εθνικός Πειραιά 4-17 ,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-27, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 14-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

………………………

4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΝΟ Χίου – Ροή 24-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-4 ,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρωσης 26-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 12-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-12, Ροή – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3

……………………………..

4. Ροή 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-11, Μίλων – Ολυμπιακός 3-11 ,ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιακός 0-28, Μίλων – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-7, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χαλκίδας σε αυτό το ματς, στο οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

………………………..

4. ΝΟ Χαλκίδας -1

** Ο ΝΟ Χαλκίδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Ηρακλής 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 26-3,Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 10-7, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 22-3 ,ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 24-3, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΣ Απόλλο 9

2. Μακεδονικός 6

3. Ηρακλής 1

…………………

4. ΧΑΝΘ 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-14 ,ΝΑΣ Ημαθίας – ΕΑΤΕΚ 1-17, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 18-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 6

2. ΕΑΤΕΚ 3

……………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 10-3 ,ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

……………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 9-5,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 10-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-4, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 8-14 ,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 3-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 12

2. ΝΕ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

……………………….

5. ΝΟ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήρια Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-8 ,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-5, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

………………………….

4. Πύρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 8-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 26-3,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-11, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 15-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 21-5, Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 9-6

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Πλιτς Πλατς 3

……………………..

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 3-21, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 8-14, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΕ Πατρών 2-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-26.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

………………………

4. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 10-12/6. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ        ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΑΟ ΟΛ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ         ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΡΟΗ                                        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 9. Γ’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                   ΠΑΟΚ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                       ΕΑΤΕΚ                                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ       ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ          11.  ΟΜ.  ΚΡΗΤΗΣ                          12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ        ΟΦΗ                                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  

ΩΡΑ: 21:30                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ           

ΩΡΑ: 19:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

  1. Ε ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 15:30                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΡΟΗ

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.   

ΩΡΑ: 10:30                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΡΟΗ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                            ΡΟΗ                                        ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ        

ΩΡΑ: 21:30                ΜΥΛΩΝ                                            ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.      

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.       

ΩΡΑ: 17:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΧΑΝΘ           

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ               

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΧΑΝΘ

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΕΑΤΕΚ

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ  

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΟΦΗ

ΩΡΑ: 12:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                            ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                    ΟΦΗ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

Ο ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΤΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2015-16

Ολοκληρώθηκε και ανακοινώνεται όλος ο αγωνιστικός σχεδιασμός για τον προγραμματισμό των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, περιόδου 2015-16, όπως αυτός ετοιμάστηκε από την ΚΟΕ. Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

*1-3 Απριλίου 2016, Α’ Γύρος Α’ Φάσης

*13-15 Μαϊου 2016, Β’ Γύρος Α’ Φάσης

*10-12 Ιουνίου 2016, Α’ Γύρος Β’ Φάσης

*22-24 Ιουλίου 2016, Β’ Γύρος Β’ Φάσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*24-26 Ιουνίου 2016, Α’ Φάση

*29-31 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΑΝΔΡΩΝ

*25-27 Μαρτίου 2016, Α’ Γύρος Α’ Φάσης

*6-8 Μαϊου 2016, Β’ Γύρος Α’Φάσης

*24-26 Ιουνίου 2016, Α’ Γύρος Β’ Φάσης

*22-24 Ιουλίου 2016, Β’ Γύρος Β’ Φάσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*17-19 Ιουνίου 2016, Α’ Φάση

*5-7 Αυγούστου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΑΝΔΡΩΝ

*8-10 Ιουλίου 2016, Α’ Φάση

*29-31 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Γενν. 1997)

*19-21 Φεβρουαρίου 2016, Α’ Φάση

*22-24 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*8-10 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Γενν. 1997)

*11-13 Μαρτίου 2016, Α’ Φάση

*13-15 Μαϊου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Γενν.1999)

*22-24 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*15-17 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*6-8 Μαϊου 2016, Γ’ Φάση

*15-17 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Γενν. 1999)

*29-31 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*8-10 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*15-17 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν. 2001)

*15-17 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*18-20 Μαρτίου 2016, Β’ Φάση

*8-10 Απριλίου 2016, Γ’ Φάση

*17-19 Ιουνίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Γενν.2001)

*15-17 Απριλίου 2016, Α’ Φάση

*1-3 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν. 2003)

*22-24 Απριλίου 2016, Α’ Φάση

*3-5 Ιουνίου 2016, Β’ Φάση

*1-3 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

Σημειώνεται ότι στις 24 Οκτωβρίου 2015 αρχίζουν τα πρωταθλήματα Α1 Ανδρών και Γυναικών.  

Το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδας, προγραμματίζεται για τις 4-5 Μαρτίου 2016.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

Ο ΠΑΟΚ κόντρα στον ΝΟ Χίου και ο ΝΟ Βουλιαγμένης απέναντι στο Παλαιό Φάληρο είναι οι δύο ημιτελικοί του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, όπως διαμορφώθηκαν απόψε, μετά το τέλος των αγώνων των δύο Ομίλων της Τελικής φάσης.

Οι δύο ημιτελικοί θα γίνουν αύριο Κυριακή (19/7) το πρωί στο κολυμβητήριο της Βουλιαγμένης, όπως και ο αγώνας κατάταξης για την 5η-6η θέση. Το απόγευμα της Κυριακής, στο ίδιο κολυμβητήριο, θα διεξαχθούν ο μικρός και ο μεγάλος τελικός από τον οποίο θα προκύψει ο πρωταθλητής Μίνι Παίδων του 2015.

Στον Ά Όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης, υπήρξε τελικά τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή στην οποία ευνοήθηκαν τελικά ο ΠΑΟΚ, που πήρε την πρωτιά και το Παλαιό Φάληρο που ήρθε δεύτερο, με τον Παναθηναϊκό να μένει τρίτος. (Οι πράσινοι έχασαν σήμερα το πρωί με μεγάλη διαφορά, 15-3, από τον Δικέφαλο του Βορρά, ενώ το Π. Φάληρο νίκησε το βράδυ στον τελευταίο καθοριστικό αγώνα τον μέχρι εκείνη τη στιγμή αήττητο ΠΑΟΚ με ένα γκολ διαφορά, 6-5 και θυμίζουμε ότι ο Παναθηναϊκός είχε νικήσει χθες το Παλαιό Φάληρο με 8-5).

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι σημερινές βαθμολογίες των δύο Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παλαιό Φάληρο – Παναθηναϊκός 5-8, ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 14-6,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 5-9, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 3-28, Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 7-6, Παναθηναϊκός – ΝΟ Καβάλας 13-8,ΝΟ Καβάλας – Παλαιό Φάληρο 8-17, ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 15-3, Πανιώνιος – ΝΟ Καβάλας 16-6, Παλαιό Φάληρο – ΠΑΟΚ 6-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9 (20-9 μεταξύ των τριών)

  1. Παλαιό Φάληρο 9 (11-13 μεταξύ των τριών)

…………………………………………………………………………

  1. Παναθηναϊκός 9 (11-20)
  2. Πανιώνιος 3
  3. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης):

ΝΟ Χίου – Νίκη Βόλου 12-7, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χανίων 15-4,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-16, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Χίου 4-7, Νίκη Βόλου – ΝΟ Χανίων 3-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Λαμίας 16-10,ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 13-4, Νηρέας Λαμίας – Νίκη Βόλου 11-6, ΝΟ Χανίων – Νηρέας Λαμίας 9-8, Νίκη Βόλου – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-13.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

  1. ΝΟ Χίου 9

……………………………………………….

  1. ΝΟ Χανίων 6
  2. Νηρέας Λαμίας 3
  3. Νίκη Βόλου 0

Ο ΠΑΟΚ και ο ΝΟ Βουλιαγμένης θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή στην ηλικιακή κατηγορία υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που θα γίνει σήμερα το απόγευμα (19.00) στο κολυμβητήριο Βουλιαγμένης.

Ο Δικέφαλος του Βορρά νίκησε στον πρώτο πρωϊνό ημιτελικό τον ΝΟ Χίου με 7-4, ενώ ο ΝΟΒ επιβλήθηκε στον δεύτερο ημιτελικό του Παλαιού Φαλήρου με 6-3.

Στον αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 5η-6η: Παναθηναϊκός – ΝΟ Χανίων 13-6.

Ο ΠΑΟΚ πανηγυρίζει για πρώτη φορά στην ιστορία του την κατάκτηση ενός πρωταθλήματος στις μικρές ηλικιακές κατηγορίες (υποδομές) της ελληνικής υδατοσφαίρισης. Ο ιστορικός Δικέφαλος του Βορρά κατέκτησε τον τίτλο στο πρωτάθλημα Μίνι Παίδων, καθώς επιβλήθηκε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, απόψε στο κολυμβητήριο του Λαιμού, του οικοδεσπότη ΝΟ Βουλιαγμένης με 7-5.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε το Παλαιό Φάληρο που επιβλήθηκε στον μικρό τελικό του ΝΟ Χίου.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2015

Στα κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης και Λαιμού (ΝΟΒ) διεξάγονται από αύριο (16/7) έως και την Κυριακή (19/7) οι αγώνες της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων με τη συμμετοχή 10 ομάδων συνολικά.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Καβάλας, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός, Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΝΟΒ): Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χίου, Νίκη Βόλου, ΝΟ Χανίων

Οι Ημιτελικοί και οι αγώνες κατάταξης θα διεξαχθούν την Κυριακή στο κολυμβητήριο του Λαιμού.

 

Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                   16/7/15

ΩΡΑ:  19:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                  

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΟΚ                                               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

2η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ:  09:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  10:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΠΑΟΚ

           

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ:  19:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ     

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ:  09:00               ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                                 ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ  

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΟΚ                                                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ:  18:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ        

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΠΑΟΚ

 

 

  1. Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                   16/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                     

ΩΡΑ: 19:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

 

2η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ: 13:00                ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                         ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

ΩΡΑ: 14:00                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΟ ΧΙΟΥ

           

3η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ: 19:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ           

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 08:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 09:30                ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ                         ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ         

 

5η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 18:30                ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                                ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 19:30                ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΧΙΑΣΤΗ ΑΓΩΝΕΣ

 

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ          19/7/15       ΚΟΛ/ΡΙΟ         ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

ΩΡΑ: 08:30                ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου 

ΩΡΑ: 09:30                ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου                 

ΩΡΑ: 10:30                ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (για  5η – 6η  θέση)     

 

 

 

ΩΡΑ: 18:00                ΜΙΚΡΟΣ   ΤΕΛΙΚΟΣ          (για  3η – 4η  θέση)     

ΩΡΑ: 19:00                ΜΕΓΑΛΟΣ   ΤΕΛΙΚΟΣ      (για  1η – 2η  θέση)     

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: (Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης)

ΝΟ Βουλιαγμένης-ΑΝΟ Γλυφάδας 8-4, ΝΟ Πατρών-Ολυμπιακός 10-4,Ολυμπιακός- ΝΟ Βουλιαγμένης 4-14, ΟΥΚ Βόλου- ΝΟ Πατρών 6-12, ΑΝΟ Γλυφάδας-Ολυμπιακός 11-12, ΝΟ Βουλιαγμένης- ΟΥΚ Βόλου 22-1,ΟΥΚ Βόλου- ΑΝΟ Γλυφάδας 4-15, ΝΟ Πατρών-ΝΟ Βουλιαγμένης 5-11,Ολυμπιακός- ΟΥΚ Βόλου 12-4, ΑΝΟ Γλυφάδας-ΝΟ Πατρών

Η βαθμολογία: ΝΟ Βουλιαγμένης 12, ΝΟ Πατρών 7, ΑΝΟ Γλυφάδας 4, Ολυμπιακός 3, ΟΥΚ Βόλου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου)

ΝΟ Καλαμακίου-ΝΟ Χίου 5-11, ΓΣ Ηλιούπολης-ΝΟ Λάρισας: 14-7,ΝΟ Λάρισας- ΝΟ Καλαμακίου: 1-7, ΠΑΟΚ- ΓΣ Ηλιούπολης 11-7, ΝΟ Χίου-ΝΟ Λάρισας 13-1, ΝΟ Καλαμακίου-ΠΑΟΚ 6-14,ΠΑΟΚ-ΝΟ Χίου 9-5, ΓΣ Ηλιούπολης-ΝΟ Καλαμακίου 8-4,ΝΟ Λάρισας- ΠΑΟΚ: 4-12, ΝΟ Χίου-ΓΣ Ηλιούπολης 4-9

Η βαθμολογία: ΠΑΟΚ 12, ΓΣ Ηλιούπολης 9, ΝΟ Χίου 6, ΝΟ Καλαμακίου 3, ΝΟ Λάρισας 0

Πρωταθλήτρια Ελλάδας στέφθηκε η ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης στην κατηγορία των Μίνι Παίδων. Η ομάδα του Λαιμού επιβλήθηκε με 8-4 του ΠΑΟΚ πανηγυρίζοντας τον τίτλο. Στον μικρό τελικό ο ΓΣ Ηλιούπολης επιβλήθηκε της ΝΕ Πατρών με 12-5 και κατέκτησε την τρίτη θέση.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: (ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ)

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Ηλιούπολης 17-5 (ημιτελικός), Ολυμπιακός- ΝΟ Χίου 6-7(πεν)- 4-4( κανονική διάρκεια (θέσεις 5η-6η )

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ)

ΠΑΟΚ- ΝΕ Πατρών 11-2 (ημιτελικός), ΝΟ Καλαμακίου- ΑΝΟ Γλυφάδας 8-13 (θέσεις 7η-8η), ΓΣ Ηλιούπολης- ΝΕ Πατρών 12-5 (Μικρός Τελικός), ΝΟ Βουλιαγμένης- ΠΑΟΚ 8-4 (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΥΡΙΟ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Στα κολυμβητήρια του ΝΟ Βουλιαγμένης (Λαιμός) και Αλίμου διεξάγεται από αύριο (24/7) έως και την Κυριακή (27/7) η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. ΝΟΒ)

Πέμπτη, 24/7: 20.00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας, 21.00 ΝΟ Πατρών  Ολυμπιακός

Παρασκευή, 25/7: 10.00 Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης, 11.00 ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Πατρών, 19.30 ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιακός, 20.30 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΟΥΚ Βόλου

Σάββατο, 26/7: 10.00 ΟΥΚ Βόλου  ΑΝΟ Γλυφάδας, 11.00 ΝΟ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης, 19.30 Ολυμπιακός – ΟΥΚ Βόλου, 20.30 ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Πατρών

Κυριακή 27/7: 10.00 Α1 – Β2 (Ημιτελικός), 11.00 Α3 – Β3 (Θέσεις 5η – 6η)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (κολ. Αλίμου)

Πέμπτη, 24/7: 21.00 ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Χίου,22.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Λάρισας

Παρασκευή, 25/7: 10.00 ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Καλαμακίου, 11.00 ΠΑΟΚ – ΓΣ Ηλιούπολης, 20.00 ΝΟ Χίου  ΝΟ Λάρισας 21.00 ΝΟ Καλαμακίου – ΠΑΟΚ

Σάββατο, 26/7: 10.00 ΠΑΟΚ – ΝΟ Χίου 11.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Καλαμακίου, 18.30 ΝΟ Λάρισας –  ΠΑΟΚ, 19.30 ΝΟ Χίου – ΓΣ Ηλιούπολης

Κυριακή, 27/7: 10.00 Β1 – Α2 (Ημιτελικός), 11.00 Β4 – Α4 (Θέσεις 7η-8η), 18.00 Μικρός τελικός (Θέσεις η-4η), 19.00 Μεγάλος Τελικός (Θέσεις 1η-2η)

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO

Πηγή:www.koe.org.gr

Μια σειρά κληρώσεων σε διάφορα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης έγιναν τις τελευταίες ημέρες στην ΚΟΕ, οι οποίες και έχουν ως εξής:

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ / Α’ Φάση 28-29/6 και 12-13/7

Όμιλος Βορρά (κολ. Λάρισας), 28-29 Ιουνίου: ΝΟ Λάρισας, ΠΑΟΚ, ΝΟΒΑ, ΝΕ Λαμίας

28/6: 19.00 ΝΟ Λάρισας – ΝΟΒΑ, 20.00 ΠΑΟΚ – ΝΕ Λαμίας

29/6: 10.00 ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας, 11.00 ΠΑΟΚ – ΝΟΒΑ, 18.00 ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας, 19.00 ΝΟΒΑ – ΝΕ Λαμίας

Όμιλος Νότου (κολ. Νέας Σμύρνης), 12-13 Ιουλίου: Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΕ Πατρών

12/7: 20.30 Πανιώνιος – Ιωνικός Νίκαιας, 21.30 ΝΟ Χίου – ΝΕ Πατρών

13/7: 09.30 Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών, 10.30 ΝΟ Χίου – Ιωνικός Νίκαιας, 16.30 ΝΟ Χίου – Πανιώνιος, 17.30 Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Πατρών

Οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) προκρίνονται στα πλέι οφ (25-27/7) απ’ όπου η 1η της τελικής κατάταξης ανεβαίνει στην Α1, ενώ οι 2 τελευταίες παίζουν στα πλέι άουτ (σύνολο 4), απ’ όπου οι 2 τελευταίες της τελικής κατάταξης υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ / Α’ Φάση 11-13 Ιουλίου

Όμιλος Αθήνας: ΓΑΣ Λέσβου, ΝΟ Χανίων, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Ηλυσιακός

Όμιλος Καρδίτσας: ΑΠΣ Οξυγόνου, Νηρέας Λαμίας, Μακεδονικός, ΚΟ Καρδίτσας, ΟΕΑΝΑΒόλου

Οι 4 πρώτες ομάδες (σύνολο 8) προκρίνονται στην Τελική Φάση (1-3 Αυγούστου)

Γ’ ΑΝΔΡΩΝ / Α’ Φάση 11-13 Ιουλίου

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΚΟ Ξάνθης, ΠΑΣ Φοίβος, Νηρέας Κατερίνης, Μακεδονικός, ΝΑΣ Ημαθίας

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΑΣΠΚ Νεάπολης, ΚΟ Καρδίτσας, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθν. Πειραιά): Άρης Κάμπου, ΡΟΗ, ΝΟ Σύρου, Τρίαινα, Καστέλα

Β’ Όμιλος Αττικής: ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΠΕΚΕΒροντάδου, Απόλλων Σμύρνης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντ. Πεπανός»): Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΟ Ιτέας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας

 Στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου)  προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 10).

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ / Τελική Φάση 17-20 Ιουλίου

Α’ Όμιλος: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟ Χίου, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός Νίκαιας, Πανιώνιος

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ / Τελική Φάση 24-27 Ιουλίου

Α’ Όμιλος: ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός

Β’ Όμιλος: ΠΑΟΚ, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου, ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναδείχθηκαν την Κυριακή το βράδυ οι 22 ομάδες που παίρνουν την πρόκριση από την Α’ στην Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, από τις 25 που θα βρεθούν εκεί τελικά.

Οι υπόλοιπες τρεις ομάδες θα βγουν από τους αγώνες (τέσσερις) που εκκρεμούν σε δύο ομίλους. Δύο αγώνες εκκρεμούν στον Α’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου αναζητείται η 3η στην κατάταξη ομάδα εκεί, η οποία παίρνει την πρόκριση. Δύο αγώνες εκκρεμούν και στον Β’ Όμιλο Αττικής, απ’ όπου περιμένουμε, όμως, ακόμα δυο ομάδες, την 2η και την 3η στην κατάταξη. Όλοι οι υπόλοιποι αγώνες των δέκα ομίλων ολοκληρώθηκαν κανονικά (στον Όμιλο Χανίων δεν κατέβηκε ο ΟΦΗ).

Οι 22 που έχουν ήδη προκριθεί είναι οι: ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), Άθως Χαλκιδικής, Ηρακλής (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, Νηρέας Λαμίας (από τον Όμιλο Πατρών), ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νίκη Βόλου (από τον Όμιλο Λάρισας), ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Χανίων), ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Καλαμακίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Π. Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Παναθηναϊκός (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Ιωαννίνων).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤΕΚ 15-9, ΠΑΟΚ – ΝΟ Καβάλας 27-1,ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Καβάλας 15-10, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 26-3, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 31-1, ΕΑΤΕΚ – ΝΟ Καβάλας 10-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2. ΠΑΣ Φοίβος 6

……………………………….

3. ΕΑΤΕΚ 3

4. ΝΟ Καβάλας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Ηρακλής – Πανσερραϊκός 14-5, Άθως Χαλκιδικής – Άρης 14-4, Ηρακλής – Άρης 9-4, Άθως Χαλκιδικής Πανσερραϊκός 11-4, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 10-7, Πανσερραϊκός – Άρης 4-9.

Η Βαθμολογία (Τελική)

1.Άθως Χαλκιδικής 9

2. Ηρακλής 6

………………………………………….

3. Άρης 3

4. Πανσερραϊκός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 27-1, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 7-17, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 32-0, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Πατρών 7-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Πατρών 0-25, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 3-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 9

2. Νηρέας Λαμίας 6

……………………………………………..

3. ΝΕ Πατρών 3

4. ΝΕ Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας, Ν. Ιωνίας Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 19-8, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 1-20,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 15-4, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 2-23, ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 2-17, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 16-4, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 1-11, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 6-4, ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

2. ΝΟ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

………………………………………..

4. ΝΕ Λάρισας 3

5. ΟΕΑΝΑΒ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 4-10, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Ρεθύμνου 3-20, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-21. Ο ΟΦΗ δεν κατέβηκε στους αγώνες.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΝΟ Ρεθύμνου 6

2. ΝΟ Χανίων 3

………………………………………….

3. Πλιτς Πλατς 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Καλαμακίου 5-12, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 6-14,ΝΟ Καλαμακίου – ΓΣ Ηλιούπολης 8-13, Νηρέας Χαλανδρίου – Ηλυσιακός 12-12. Οι αγώνες ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου και Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων αναβλήθηκαν, Ηλυσιακός – ΝΟ Καλαμακίου 2-9, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – Νηρέας Χαλανδρίου 3-6, ΓΣ Ηλιούπολης – Ηλυσιακός 14-3, ΝΟ Καλαμακίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 7-6.

Η Βαθμολογία:

1.ΓΣ Ηλιούπολης 9 (3 αγ.)

2. ΝΟ Καλαμακίου 9 (4 αγ.)

3. Νηρέας Χαλανδρίου 4 (3 αγ.)

4. Ηλυσιακός 1 (3 αγ.)

5. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πειραιά, Γέρακα, Ιλίσιο):

ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 3-9, Νηρέας Γέρακα – Τρίτων Αμαρουσίου 12-6,Ολυμπιακός – Τρίτων Αμαρουσίου 15-3, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Χίου 1-7, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 13-3. Ο αγώνας Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα αναβλήθηκε, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 2-14, Νηρέας Γέρακα –ΝΟ Χίου 10-5, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 12-7.

 Η Βαθμολογία:

1.Ολυμπιακός 12 (4 αγ.)

2. Νηρέας Γέρακα 6 (3 αγ.)

3. ΝΟ Χίου 6 (4 αγ.)

4. Εθνικός Πειραιά 0 (2 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (3 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Τρίτων Αμαρουσίου – Εθνικός Πειραιά (θα γίνει τη Δευτέρα 12/5 στις 21.30 στο κολυμβητήριο Γέρακα) και Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 19-0, ΓΣ Περιστερίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 16-5,Πανιώνιος – ΓΣ Περιστερίου 15-2, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-32, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-20, ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-6, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 20-5, Πανιώνιος – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-0, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-26.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Πανιώνιος 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

…………………………………………

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Π. Φαλήρου):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 11-1, Π. Φάληρο – ΑΟ Πετρούπολης 20-2, Παναθηναϊκός – Π. Φάληρο 5-13, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-16, Ιωνικός – ΑΟ Πετρούπολης 14-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 8-6, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 7-2, Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 10-4, ΑΟ Πετρούπολης – Παναθηναϊκός 3-9, Ιωνικός – Π. Φάληρο 7-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

3. Παναθηναϊκός 6

……………………………………….

4. Ιωνικός 3

5. ΑΟ Πετρούπολης

ΟΜΙΛΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Κολυμβητήριο Ιωαννίνων):

Δελφίνια Πτολεμαϊδας –Πύρρος Ιωαννίνων 1-3, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 2-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΑΣ Ημαθίας 6

2. Πύρρος Ιωαννίνων 3

……………………………………..

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

Η Β’ (Ημιτελική) φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 20-22 Ιουνίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 14 Μαϊου.

 

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2014»  με  αριθμ.πρωτ:  6420/Ε/ 21.10.13,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  (γενν. 2001)   «2014»  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ   3.  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                      ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΟΚ                                    ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ 

ΕΑΤ ΕΛΛΗΝΙΚΟ  ΚΟΛ.    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ     ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ  ΛΑΜ.

ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ                     ΑΣ ΑΡΗΣ                              ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΛΑΡΙΣΑΣ      5.  ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ       6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΟΕΑ/ΝΑΒ                              ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ    ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΟΦΗ                                       ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                                                       ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 8. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ  9. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΓΕΡ.                        ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         ΑΚΟ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ          ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.           ΑΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ   ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το  Πρωτάθλημα   ΜΙΝΙ  ΠΑΙΔΩΝ  «2014»  θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:

Α’  Φάση – Προκριματική               9 – 10 – 11 / 5 / 14      

Β’  Φάση – Ημιτελική                       20 – 22 / 6 / 14

Γ’  Φάση – Τελική                             25 – 27 / 7 / 14

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερις (4) περίοδοι των επτά (7) λεπτών η κάθε μία περίοδος,  για το συγκεκριμένο Πρωτάθλημα.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι αθλητές  (γενν. 2001)  και  νεώτεροι.

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ – ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΤΟΥ  ΑΓΩΝΑ – TIME  OUT

Ισχύουν, ότι αναφέρονται στην Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2014»  με αριθμ.πρωτ.:  6420/E/ 21.10.13.

Όλοι οι αγώνες θα διεξαχθούν με τους  Νέους Κανονισμούς Υδατοσφαίρισης της  FINA  και τους κανονισμούς της  ΚΟΕ.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  PRESSING  από την σέντρα και πίσω προς την περιοχή της αμυνόμενης ομάδας και καταργείται το απευθείας σουτ για γκολ μετά από φάουλ  (πρέπει να γίνει ανταλλαγή της μπάλας),  στην  Α’  και  Β’  Φάση,  ισχύει η  Ισοπαλία.

 

Ημιτελική  Φάση

Προκρίνονται για την  Ημιτελική Φάση:

Οι δυο (2) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 1, 2, 3, 5, 10,   οι τρείς (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους 4, 6, 7, 8, 9,   σύνολο:  είκοσι πέντε  (25) ομάδες.

Σχηματίζονται πέντε (5) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων ομάδων.

Για την  Τελική Φάση  προκρίνονται οι Δυο (2) πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Διαστάσεις αγωνιστικού χώρου  (25Χ20 μ.)

Μπάλες  μικρού  μεγέθους.

Η κλήρωση για την  Ημιτελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  τετάρτη  14 / 5 / 14  και  ώρα:  14:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

Τελική  Φάση

Στην  Τελική Φάση  προκρίνονται Δέκα (10) ομάδες.

Σχηματίζονται δυο (2) όμιλοι των πέντε (5) ομάδων και αγωνίζονται με σύστημα  Pool,  ισχύει η Ισοπαλία.

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

Η κλήρωση για την  Τελική  Φάση,  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  25 / 6 / 14  και  ώρα:  13:30  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΙ   ΟΡΟΙ

Το κάθε μετακινούμενο σωματείο για την Α’ Φάση – Προκριματική, οφείλει να καταθέσει παράβολο συμμετοχής  (220  Ευρώ). Τα παράβολα συμμετοχής, οφείλουν τα σωματεία να καταθέσουν στον λογαριασμό της  ΚΟΕ,  μέχρι 7/5/2014,  διαφορετικά  δεν  δικαιούνται να λάβουν μέρος στο Πρωτάθλημα. Το καταθετήριο του παραβόλου οφείλουν να επιδεικνύουν στον αλυτάρχη πριν τον αγώνα.  Αρ. λογ. Κ.Ο.Ε. Ε.Τ.Ε. 080/480901-72

ΛΟΙΠΕΣ  ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ  –  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ

Για οτιδήποτε δεν αναφέρεται στην παρούσα  Ειδική Προκήρυξη αποφασίζει το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.   Η  παρούσα δέχεται τροποποιήσεις, εφόσον τούτο αποφασισθεί από το  Δ.Σ.  της  ΚΟΕ.

  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΕΑΤΕΚ

ΩΡΑ:  20:00               ΠΑΟΚ                                                ΝΟ ΚΑΒΛΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  10:00               ΠΑΣ  ΦΟΙΒΟΣ                                 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΩΡΑ:  11:00               ΠΑΟΚ                                                ΕΑΤΕΚ

 

           

3η  αγωνιστική                       Σαββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  16:00               ΠΑΟΚ                                                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  17:00               ΕΑΤΕΚ                                              ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

 

 

  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  18:00               ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                  ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  09:30               ΓΣ  ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

ΩΡΑ:  10:30               ΑΘΩΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                     ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

           

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

 

ΩΡΑ:  17:00               ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ                    ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

ΩΡΑ:  18:00               ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ                ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

 

–  5  –

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  19:00     ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΛΑΜΙΑΣ (ΠΑΛΙΟ)

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΝΟ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ  ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ:  12:30               ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ                                                ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ                                   ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:  18:30               ΝΕ  ΠΑΤΡΩΝ                                   ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΛΑΡΙΣΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:40               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

                                   

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

ΩΡΑ:  17:00               ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:  18:00               ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ     ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                                   ΟΕΑ/ΝΑΒ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                                  ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  12:00               ΟΕΑ/ΝΑΒ                                          ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

–  6  – 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΧΑΝΙΩΝ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ:  13:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ  ΣΠΟΡΤ               ΟΦΗ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  19:00               ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ                                   ΟΦΗ              

ΩΡΑ:  20:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 10/5/14

 

ΩΡΑ:  11:00               ΠΛΙΤΣ-ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ                ΝΟ  ΧΑΝΙΩΝ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΦΗ

 

 

 

 

6.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

ΩΡΑ:  21:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

ΩΡΑ:  12:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

 

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ:  19:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.                         ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ           

ΩΡΑ:  11:00               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ                        ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

–  7  – 

 

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΙΡΑΙΑ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:00               ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                    

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:30               ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  17:30               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                      

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  14:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΝΟ ΧΙΟΥ

           

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.                          ΝΟ ΧΙΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Δευτέρα                                  12/5/14

ΩΡΑ:  21:30               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.                       ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

7.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:15               ΝΟ ΧΙΟΥ                                           ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

 

 

 

 

 

–  8  – 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  ΓΣ                             ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

                                   

           

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  18:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

ΩΡΑ:  19:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  11:00               ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ:  12:00               ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  19:00               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

ΩΡΑ:  20:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ                    ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

 

 

  1. Γ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–  9  – 

 

 

  1. Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            9/5/14

ΩΡΑ:  20:45               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:45               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  12:45               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 10/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  21:30               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

           

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  09:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  10:30               ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ:  21:30               ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ                                   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

 

Δ’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Πέμπτη                                               8/5/14

ΩΡΑ:  20:30               ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  ΑΟ                  ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

 

 

  1.   ΟΜΙΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ    ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

1η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  10:00               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.                          ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  15:30               ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 11/5/14

ΩΡΑ:  21:00               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                  ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO

Πηγή:www.koe.org.gr 

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

Με την ολοκλήρωση των αγώνων των τεσσάρων ομίλων της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, απόψε, αναδείχθηκαν οι οκτώ ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση (2-4/8) και θα παλέψουν για την άνοδο στη υψηλότερη κατηγορία. Είναι οι Άθως Χαλκιδικής, ΚΟ Ξάνθης, Αλέξανδρος Συκεών, Πύρρος Ιωαννίνων, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΑΟ Π. Ράφτη, Αναγέννηση Λαμίας, ΠΕΚΕΒ.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – Άθως Χαλκιδικής 7-25, ΚΟ Ξάνθης – Μακεδονικός 16-5, ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 21-5, Άθως Χαλκιδικής – ΚΟ Ξάνθης 10-7,ΚΟ Ξάνθης – ΧΑΝΘ 8-4, Μακεδονικός – Άθως Χαλκιδικής 7-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 6-19, ΧΑΝΘ – Μακεδονικός 12-5

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άθως Χαλκιδικής 12

2. ΚΟ Ξάνθης 9

…………………………………….

3. ΧΑΝΘ 6

4. Μακεδονικός

5. ΣΑΠΚ Νεάπολης

Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΑΣ Ημαθίας – ΓΣ Μεσολογγίου 13-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-4, Αλέξανδρος Συκεών – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 13-10, Πύρρος Ιωαννίνων – ΓΣ Μεσολογγίου 24-3,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΓΣ Μεσολογγίου 9-5, Αλέξανδρος Συκεών – ΝΑΣ Ημαθίας 13-5, ΓΣ Μεσολογγίου – Αλέξανδρος Συκεών 4-22, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρος Ιωαννίνων 5-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Αλέξανδρος Συκεών 12

2. Πύρρος Ιωαννίνων 9

………………………………………

3. ΝΑΣ Ημαθίας 6

4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

5. ΓΣ Μεσολογγίου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΝΟ Τρίαινα – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 14-1, Άργης Καλαμάτας – ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη 5-16, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα 15-6, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Άργης καλαμάτας 1-12,Άργης Καλαμάτας – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-17, ΝΑΟ Π. Ράφτη – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 14-1, ΝΟ Τρίαινα – Άργης Καλαμάτας 11-9, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη 16-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12

2. ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη 9

…………………………………….

3. ΝΟ Τρίαινα 6

4. Άργης Καλαμάτας 3

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ιλίσιο, Πειραιά, Χαϊδαρίου):

ΝΟ Μεσόγειος – ΟΠΑΘΑ Πατρών 7-6, ΠΕΚΕΒ – ΑΟ Καστέλλας 12-6, Αναγέννηση Λαμίας – ΝΟ Μεσόγειος 13-4, ΟΠΑΘΑ Πατρών – ΠΕΚΕΒ 8-10,ΠΕΚΕΒ – Αναγέννηση Λαμίας 11-10, ΑΟ Καστέλλα – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-6, ΝΟ Μεσόγειος – ΠΕΚΕΒ 10-9, Αναγέννηση Λαμίας – ΑΟ καστέλλας 18-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Αναγέννηση Λαμίας 9 (μεταξύ των τριών 23-14)

2. ΠΕΚΕΒ 9 (μεταξύ των τριών 20-20)

………………………………………………………………………………

3. ΝΟ Μεσόγειος 9 (μεταξύ των τριών 14-22)

4. ΑΟ Καστέλλας 3

5. ΟΠΑΘΑ Πατρών 0

Γ’ ΑΝΔΡΩΝ (Θεσσαλονίκη, 2-4 Αυγούστου)

Α’ Όμιλος: Αναγέννηση Λαμίας, Άθως Χαλκιδικής, ΝΑΟ Πόρτο Ράφτη, Πύρρος Ιωαννίνων

Β’ Όμιλος: Αλέξανδρος Συκεών, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΠΕΚΕ Βροντάδου, ΚΟ Ξάνθης

Στην Β’ Εθνική ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης.

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες και στους υπόλοιπους δύο ομίλους της Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας γυναικών και γνωρίζουμε πλέον και τις έξι ομάδες που προκρίθηκαν στην Τελική φάση (26-28/7). Εκτός από τους ΠΑΟΚ και Πανσερραϊκό που προκρίθηκαν από την Παρασκευή (από τον όμιλο Θεσσαλονίκης), σήμερα πήραν την πρόκριση οι ΝΟΒΑ και ΟΕΑΝΑΒ (από τον όμιλο Καρδίτσας) και οι ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χανίων (από τον όμιλο Αττικής).

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΑΠΣ Οξυγόνο – Μακεδονικός 13-9, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 6-17, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 5-11, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 16-7,ΑΠΣ Οξυγόνο – ΠΑΟΚ 5-11, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 16-7,Πανσερραϊκός – ΑΠΣ Οξυγόνο 12-2, Μακεδονικός – ΠΑΟΚ 4-13.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Κολυμβητήριο Καρδίτσας):

ΚΟ Καρδίτσας – ΟΕΑΝΑΒ 3-14, Νηρέας Λαμίας – ΝΟΒΑ 4-24, ΚΟ καρδίτσας – ΝΟΒΑ 1-21, Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 6-11,Νηρέας Λαμίας – ΚΟ Καρδίτσας 16-4, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟΒΑ 4-17.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟΒΑ 9

2. ΟΕΑΝΑΒ 6

…………………………………..

3. Νηρέας Λαμίας 3

4. ΚΟ Καρδίτσας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

ΓΑΣ Λέσβου – ΝΟ Χανίων 4-11, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Ηλιούπολης 1-24,ΓΑΣ Λέσβου – ΓΣ Ηλιούπολης 1-18, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 4-10, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΑΣ Λέσβου 3-14, ΝΟ χανίων – ΓΣ Ηλιούπολης 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Ηλιούπολης 9

2, ΝΟ Χανίων 6

………………………………………

3. ΓΑΣ Λέσβου 3

4. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 0

Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Βόλος, 26-28 Ιουλίου): Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, ΝΟΒΑ, ΝΟ Χανίων, ΓΣ Ηλιούπολης, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Στην Α2 Εθνική ανεβαίνουν οι 2 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ο ΑΝΟ Γλυφάδας και η ΝΕ Λάρισας είανι οι υπόλοιπες δύο ομάδες που πήραν σήμερα την πρόκριση στην Τελική φάση Ανόδου της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, από τον Β΄όμιλο της Α’ φάσης. Στην Τελική φάση Ανόδου είχαν προκριθεί, ήδη, από χθες Σάββατο, από τον Α’ όμιλο και οι ΝΕ Λαμίας και Πανιώνιος.

Σημειώνουμε ότι αυτές οι τέσσερις ομάδες θα παίξουν στα πλέι οφ Ανόδου της Τελικής φάσης, στις 19-21/7 και η 1η στη βαθμολογία θα ανεβεί στην Α1 Εθνική κατηγορία Γυναικών. Οι υπόλοιπες τέσσερις (δυο τελευταίες από καθέναν απ’ τους δύο ομίλους) που δεν προκρίθηκαν, δηλαδή οι Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός, ΝΟ Αγ. Νικολάου θα παίξουν στα πλέι άουτ της Τελικής φάσης τις ίδιες ημερομηνίες και οι δυο τελευταίες στη βαθμολογία θα υποβιβαστούν στη Β’ Εθνική Γυναικών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 11-8, Ιωνικός  Νίκαιας – ΝΕ Λαμίας 6-4, ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Χίου 9-4, Ιωνικός – Πανιώνιος 8-11.

Η βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λαμίας 6 (μεταξύ των τριών 11-10)

2.Πανιώνιος 6 (μεταξύ των τριών 15-15)

…………………………………………………………..

3. Ιωνικός Νίκαιας 6 (μεταξύ των τριών 14-15)

4. ΝΟ Χίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο ΑΝΟΓ):

ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΕ Λάρισας 3-16, Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-12,ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-15, Ηλυσιακός – ΝΕ Λάρισας 4-12, Ηλυσιακός – ΝΟ Αγ. Νικολάου 14-7, ΝΕ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. ΝΕ Λάρισας 6

……………………………………….

3. Ηλυσιακός 3

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο ΑΝΟΓ, Βουλιαγμένης):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Άρης Θεσσαλονίκης 8-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Παναθηναϊκός 14-9. Ρεπό ο ΠΑΟΚ,ΠΑΟΚ – Άρης Θεσσαλονίκης 10-7, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 13-7, Άρης Θεσσαλονίκης – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Παναθηναϊκός 9

……………………………………..

3. ΠΑΟΚ 6

4. ΑΝΟ Γλυφάδας 3

5. Άρης Θεσσαλονίκης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Πανιώνιος – ΝΟ Χίου 7-8, Π. Φάληρο – ΟΥΚ Βόλου 14-5. Ρεπό ο Ολυμπιακός,Ολυμπιακός – ΝΟ Χίου 10-10, Π. Φάληρο – Πανιώνιος 12-5, ΟΥΚ Βόλου – Ολυμπιακός 8-13, ΝΟ Χίου – Π. Φάληρο 7-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Π. Φάληρο 12

2. ΝΟ Χίου 7

………………………………………….

3. Ολυμπιακός 7

4. Πανιώνιος 3

5. ΟΥΚ Βόλου 0

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης κατέκτησε το πρωτάθλημα Εφήβων, καθώς επιβλήθηκε στον μεγάλο τελικό, που έγινε στο κολυμβητήριο του Παλαιού Φαλήρου, με 13-9 των Φαληριωτών και πήρε εκδίκηση για την απώλεια το τροπαίου στο Μίνι Παίδων.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – Π. ΦΑΛΗΡΟ 13-9

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 4-2, 2-1, 5-2, 2-4

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Παναγιώτης Πρίμπας): Ζερδεβάς, Αγγότσας 2, Μασμανίδης 5, Πρωτόπαππας, Δερμιτζάκης, Παπαλουκάς 1, Καλαϊτζής 1, Δελαγραμμάτικας, Αντωνιάδης, Καλής, Χειλουδάκης 3, Καπετανάκης 1, Κουρούβανης, Ζηκάκης, Φράγκος.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Νίκος Μαμούρης): Κατσαούνης, Γωγιωτάκης Γ. 1, Αθανασίου 2, Αλιφραγκής, Τρούλος Χ., Παπαναστασίου 5, Σπυρόπουλος 1, Φυτάλης, Βιένας, Πανταζής, Ζαφείρης, Αβραμόπουλος, Λαζαϊτης, Λαγογιάννης, Μπέλιας.

Διαιτητές: Βόσικας, Κουρέτας

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ κατέκτησε ο Παναθηναϊκός που νίκησε τον ΝΟ Χίου στον μικρό τελικό με 14-6.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ 14-6

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-1, 4-1, 6-2, 2-2

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Λαζαρίδης):Χρονόπουλος, Παρατάσης, Παπαδημητρίου 3, Κωνσταντίνου 1, Χατζηστεφάνου, Δούκας 1, Μπούργος 1, Βογαζιάνος, Νεοχωρίτης, Καπίρης 4, Μπενέας, Καζάνης 4, Πιτούλης, Κοτσάφτης, Κάτζιος.

ΝΟ ΧΙΟΥ (Μικέδης): Σαρρής, Βούμβας, Μαχαλιάς, Κιουβέτσης 4, Καλαργυρός 1, Αλάτσης, Αποστολόπουλος, Χουλάκης, Γιακουμής, Σωτηράκης 1, Αγοργούσης, Κοσμάς, Αλιφέρης, Ψάλτης, Κυπριάνης.

Διαιτητές: Κουρέτας, Γιαννακάκης

Αλυτάρχης: Χαράλαμπος Τρούλος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

ΠΑΟΚ – Νηρέας Γέρακα 6-4, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 2-5, Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 4-6, Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 8-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. Παναθηναϊκός 4

…………………………………..

3. Νηρέας Γέρακα 2

4. Ολυμπιακός 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Π. Φαλήρου):

Π. Φάληρο – Άθως Χαλκιδικής 22-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΟΥΚ Βόλου 17-1, ΝΟ Βουλιαγμένης – Π. Φάληρο 6-5, ΟΥΚ Βόλου – Άθως Χαλκιδικής 12-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. Π. Φάληρο 6

……………………………………….

3. ΟΥΚ Βόλου 3

4. Άθως Χαλκιδικής 0

Το Παλαιό Φάληρο πανηγυρίζει για την κατάκτηση του τίτλου στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων. Οι μικροί Φαληριώτες νίκησαν στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, που έγινε στο κολυμβητήριό τους, τον ΝΟ Βουλιαγμένης (ήταν ο περσινός κάτοχος)  με 10-7, τον σήκωσαν από το θρόνο και στρογγυλοκάθησαν εκείνοι.

Π. ΦΑΛΗΡΟ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 10-7

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 2-2, 4-2, 2-0, 2-3.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Μιχάλης Παπαναστασίου): Χαϊδόπουλος Σωτ., Βογιατζής, Κλαψιανός 1, Χαϊδόπουλος Άγγ. 1, Κατσαγούνος 2, Γωνιωτάκης Άγγ. 3, Νικολάου, Λιατίρας, Κουρκόρ, Διαμαντόπουλος, Τρούλης 3, Ρεστάνης, Κρητικός, Χαλκιάς, Αλεξανδρίδης.   

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Γιώργος Ιντζές): Μπαλέτος, Νικολακάκης, Σταμέλος 1, Θεοδωρόπουλος, Ζωϊδης, Μπαμπανίκας Στρ., Χέλμης 1, Μπαμπανίκας Π. 2, Παλουμπής, Κόλλιας, Ηλιόπουλος 1, Καλογερόπουλος 2, Ανδρεάδης, Τσαταλιός, Πιστέας.

Διαιτητές: Βόσικας, Γιαννέλης

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ πήρε ο ΠΑΟΚ που νίκησε τον Παναθηναϊκό με 5-2 στον μικρό τελικό.

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 5-2

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-2, 1-0, 1-0, 2-0

ΠΑΟΚ (Παρασκευόπουλος): Σαλαμάνης, Φουρναράκης, Λοποτάτος, Δαμιανός, Χρυσοσπάθης, Κεχαλάρης 4, Σπανούδης 1, Στουρίδης, Μαντατζής, Αντωνίου, Ηρακλείδης, Κουγιούνης, Μπίμπλιας, Λυκίδης, Στάθης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Λαζαρίδης): Καρλάφτης 1, Βαρίτης, Παπαδογιωργάκης, Μπότσαρης, Κουφόπουλος, Νομικός, Γκάτσος 1, Ορφανός, Παλτανίδης, Παράσχης, Οικονομίδης, Μαλανδράκης, Φιλιππόπουλος, Λουπάκης, Βούλγαρης.

Διαιτητές: Γιαννέλης, Γιαννακάκης

Αλυτάρχης: Αλέξανδρος Μπλάνας

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ ΤΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ WATER POLO

Η κλήρωση της Β’ φάσης πρωταθλήματος Β’ Ανδρών

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Για τις θέσεις Ανόδου (1-16), κληρώθηκαν:

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Πανσερραϊκός, ΝΕ Λαμίας, ΝΟ Χαλκίδας, ΑΠΣ Οξυγόνο

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Ιωνικός Νίκαιας, Νίκη Βόλου, Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΟΒΑ

Α’ Όμιλος Αθηνών: Νηρέας Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου, Υδραϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου

Β’ Όμιλος Αθηνών: ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Καλαμάτας, Μίλων

Οι αγώνες θα γίνουν το τριήμερο 5, 6, 7 Ιουλίου. Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα προκριθούν για την Τελική φάση (19-21 Ιουλίου), η κλήρωση της οποίας θα πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουλίου το μεσημέρι (13.30) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Στην Α2 Εθνική κατηγορία προβιβάζονται οι 5 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

Τα πλέι άουτ (θέσεις 17-28)

Οι δύο Όμιλοι των πλέι άουτ, όπως προέκυψαν από την κλήρωση:

Όμιλος Βόλου: ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟ Καβάλας, ΚΟ Καρδίτσας, Νηρέας Κατερίνης, ΑΟ Βετεράνων, Ολυμπιάδα Πετρούπολης

Οι αγώνες θα γίνουν 5-7 Ιουλίου.

Ο άλλος Όμιλος, χωρίς να έχουν προσδιοριστεί ο τόπος και οι ημερομηνίες διεξαγωγής του: Άρης Κάμπο, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΝΟ Μυτιλήνης

Οι 2 τελευταίες ομάδες κάθε Ομίλου των πλέι άουτ (σύνολο 4), υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική κατηγορία και οι υπόλοιπες παραμένουν στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Η κλήρωση της Τελικής φάσης Μίνι Παίδων

Μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ, σχηματίστηκαν οι δύο Όμιλοι της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

Α’ Όμιλος: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΟΥΚ Βόλου, Άθως Χαλκιδικής

Β’ Όμιλος: ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στις 12, 13 και 14 Ιουλίου.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ) ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

Οι οκτώ ομάδες που παίρνουν την πρόκριση στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων έγιναν γνωστές απόψε με τη διεξαγωγή των τελευταίων αγωνιστικών στους τρεις ομίλους της Β’ (ημιτελικής) φάσης. Εκκρεμεί ο αγώνας Νηρέας Γέρακα – Παναθηναϊκός στον Α’ όμιλο Αττικής (θα γίνει την Τρίτη), αλλά δεν επηρεάζει την υπόθεση πρόκριση (παρά μόνο την κατάταξη μεταξύ 2ης και 3ης θέσης στο συγκεκριμένο όμιλο).

Προκρίθηκαν, λοιπόν, οι ΠΑΟΚ, ΟΥΚ Βόλου, Άθως Χαλκιδικής από τον όμιλο Θεσσαλονίκης, οι ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα από τον Α’ όμιλο Αττικής και οι Π. Φάληρο και Ολυμπιακός από τον Β’ όμιλο Αττικής.

Συγκλονιστικό ήταν το φινάλε στον όμιλο της Θεσσαλονίκης όπου ισοβάθμησαν για την 3η προνομιούχο θέση οι ‘Αθως Χαλκιδικής, Ηρακλής και ΠΑΣ Φοίβος στους 6 βαθμούς και τελικά ευνοήθηκε ο πρώτος στην καλύτερη διαφορά τερμάτων στα μεταξύ των τριών παιχνίδια.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΟΚ – Ηρακλής 21-3, Άθως Χαλκιδικής – ΠΑΣ Φοίβος 13-2, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-8,Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 9-11, ΟΥΚ Βόλου – Άθως Χαλκιδικής 13-5, ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας 18-5, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΥΚ Βόλου 4-8, ΝΟ Λάρισας – Ηρακλής 4-13, Άθως Χαλκιδικής – ΠΑΟΚ 4-28,Ηρακλής – ΟΥΚ Βόλου 6-10, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 19-6, ΝΟ Λάρισας – Άθως Χαλκιδικής 5-10, ΟΥΚ Βόλου – ΠΑΟΚ 3-16, ΠΑΣ Φοίβος – ΝΟ Λάρισας 9-8, Άθως Χαλκιδικής – Ηρακλής 9-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 15

2.ΟΥΚ Βόλου 12

3.Άθως Χαλκιδικής 6 (μεταξύ των τριών 22-13)

……………………………………………………………………..

4.Ηρακλής 6 (μεταξύ των τριών 20-20)

5.ΠΑΣ Φοίβος 6 (μεταξύ των τριών 13-22)

6.ΝΟ Λάρισας 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια ΟΑΚΑ, Γέρακα, Νέας Σμύρνης, ΑΝΟΓ):

Παναθηναϊκός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-12, Νηρέας Γέρακα – Πανιώνιος 9-7, ΝΟ Πατρών – Ηλυσιακός 18-6,ΝΟ Πατρών – Νηρέας Γέρακα 4-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Πατρών 14-4, Πανιώνιος – Ηλυσιακός 7-1, Παναθηναϊκός  – Πανιώνιος 11-6, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 3-20,Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 12-13, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 14-8, Παναθηναϊκός – ΝΟ Πατρών 5-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 17-4, Ηλυσιακός – Παναθηναϊκός 4-12, ΝΟ Πατρών – Πανιώνιος 9-5.

Η Βαθμολογία:

1.ΝΟ Βουλιαγμένης 15 (5 αγ.)

2.Παναθηναϊκός 9 (4 αγ.)

3.Νηρέας Γέρακα 9 (4 αγ.)

…………………………………………………

4.ΝΟ Πατρών 6 (5 αγ.)

5.Πανιώνιος 3 (5 αγ.)

6.Ηλυσιακός 0 (5 αγ.)

Σ.Σ.: Την Τρίτη 25/6 θα παίξουν στο κολυμβητήριο Γέρακα 18.30 Νηρέας Γέρακα – Παναθηναϊκός.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια ΑΝΟΓ, Ηλιούπολης):

ΓΣ Ηλιούπολης – Ολυμπιακός 4-7, Π. Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 17-5,ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 10-9, ΝΟ Ρεθύμνου – Π. Φάληρο 2-14, Ολυμπιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Ρεθύμνου 9-4,ΝΟ Ρεθύμνου – Ολυμπιακός 2-10, Π. Φάληρο – ΓΣ Ηλιούπολης 15-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου 10-3, Ολυμπιακός – Π. Φάληρο 0-19.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.Π. Φάληρο 12

2.Ολυμπιακός 9

…………………………………………

3.ΑΝΟ Γλυφάδας 6

4.ΓΣ Ηλιούπολης 3

5.ΝΟ Ρεθύμνου 0.

Οι αγώνες της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνουν 12-14 Ιουλίου. Η κλήρωση των αγώνων θα πραγματοποιηθεί στις 26 Ιουνίου το μεσημέρι (13.30) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΕ ΠΛΗΡΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ WATER POLO

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων

Σε τρεις Ομίλους διεξάγεται, από αύριο (21/6) έως και την Κυριακή (23/6) η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων.

Όμιλος Θεσσαλονίκης (Κολ. Ποσειδώνιο): ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας, Άθως Χαλκιδικής, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΥΚ Βόλου, Ηρακλής

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΟΑΚΑ, Νέας Σμύρνης, ΑΝΟΓ): Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΝΟ Πατρών, Ηλυσιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος

Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΑΝΟΓ, Ηλιούπολης): ΝΟ Ρεθύμνου, Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Ηλιούπολης, Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας

Στην Τελική φάση (12-14 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες από τον Β’ Όμιλο Αττικής και οι 3 πρώτες από τους Ομίλους Α’ Αττικής και Θεσσαλονίκης (σύνολο 8).

Η κλήρωση των αγώνων θα πραγματοποιηθεί στις 26 Ιουνίου το μεσημέρι (13.30) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Η κλήρωση στη Β’ Εθνική Γυναικών

Τρεις Όμιλοι με 12 ομάδες συνολικά συγκροτήθηκαν για το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, μετά από σχετική κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΚΟΕ.

Α’ Όμιλος: ΓΑΣ Λέσβου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χανίων, ΓΣ Ηλιούπολης

Β’ Όμιλος: ΑΠΣ Οξυγόνο, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, ΠΑΟΚ

Γ’ Όμιλος: ΚΟ Καρδίτας, Νηρέας Λαμίας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΟΒΑ

Οι αγώνες της Α’ φάσης  διεξάγονται 12 με 14 Ιουλίου και στην Τελική φάση (26-28 Ιουλίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6).

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Ανδρών

Με τη συμμετοχή 28 ομάδων συνολικά, αρχίζει αύριο (21/6) η Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, που θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 23/6.

Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΝΟ Καβάλας, Πανσερραϊκός, Άρης Θεσσαλονίκης, ΑΠΣ Οξυγόνο, Νηρέας Κατερίνης

Όμιλος Βόλου (κολ. Βόλου): ΚΟ Καρδίτσας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΝΕ Λαμίας, ΝΟΒΑ

Α’ Όμιλος  Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης, Περιστερίου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Περιστερίου, Ναυσίθοος Κέρκυρας, Μίλων, Ολυμπιάδα Πετρούπολης

Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νέας Σμύρνης, Περιστερίου, Νίκαιας, Ιλίσιο): Νηρέας Χαλανδρίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Μυτιλήνης, ΑΟ Βετεράνοι

Γ’ Όμιλος Αττικής (κολ. Νίκαιας): Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Αγίου Νικολάου, Υδραϊκός, Άρης Κάμπου

Οι αγώνες στον Όμιλο Ναυπλίου (ΝΟ Σύρου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, Νηρέας Πατρών) θα διεξαχθούν 28 και 29 Ιουνίου.

Στην Β’ φάση (5-7 Ιουλίου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους Θεσσαλονίκης, Α’, Β’ Αττικής, Βόλου και οι 2 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους Γ’ Αττικής και Ναυπλίου (σύνολο 16).

Η κλήρωση των αγώνων της Β’ φάσης θα γίνει στις 26 Ιουνίου το μεσημέρι (13.30) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Ο Β’ Γύρος του πρωταθλήματος Α2 Ανδρών

Το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, συνεχίζεται από σήμερα (20/6) έως και την Τρίτη (25/6) με τα παιχνίδια του Β’ Γύρου της Α’ φάσης. Αναλυτικότερα:

Α’ Όμιλος (κολ. Γέρακα)

Σάββατο, 22/6: 19.30 Νηρέας Γέρακα – ΝΟ Καλαμακίου, 20.30 ΝΕ Πατρών – ΟΥΚ Βόλου

Κυριακή, 23/6:  10.00 ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμακίου, 11.00 Νηρέας Γέρακα – ΟΥΚ Βόλου

Κυριακή, 23/6: 18.00 ΝΟ Καλαμακίου – ΟΥΚ Βόλου, 19.00 ΝΕ Πατρών – Νηρέας Γέρακα

Η Βαθμολογία: Νηρέας Γέρακα 9, ΝΟ Καλαμακίου 6, ΟΥΚ Βόλου 3, ΝΕ Πατρών 0

Β’ Όμιλος (κολ. ΑΝΟΓ)

Σάββατο, 22/6: 19.00 ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας, 20.00 Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου

Κυριακή, 23/6: 10.00 Νηρέας Λαμίας – ΑΝΟ Γλυφάδας, 11.00 ΝΟ Λάρισας – Τρίτων Αμαρουσίου, 18.00 ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου, 19.00 Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας

Η Βαθμολογία: Νηρέας Λαμίας 9, ΑΝΟ Γλυφάδας 6, ΝΟ Λάρισας 3, Τρίτων Αμαρουσίου 0

Γ’ Όμιλος (κολ. Εθνικό Πειραιά)

Πέμπτη, 20/6: 12.00 ΟΦΗ – Εθνικός Πειραιά (Α’ Γύρος) 9-16

(κολ. Ιλίσιο): 21.00 ΟΦΗ – Ηλυσιακός (Α’ Γύρος)

Σάββατο, 22/6 (κολ. Εθνικό Πειραιά): 11.30 Εθνικός Πειραιά – Ηρακλής, 12.30 Ηλυσιακός – ΟΦΗ, 19.30 ΟΦΗ – Ηρακλής

Κυριακή, 23/6 (κολ. Εθνικό Πειραιά): 10.00 ΟΦΗ – Εθνικός Πειραιά, 11.00 Ηρακλής – Ηλυσιακός, 18.00 ΟΦΗ – Ηρακλής (Α’ Γύρος)

Τρίτη, 25/6 (κολ. Ιλίσιο): 21.15 Εθνικός Πειραιά – Ηλυσιακός

Η Βαθμολογία:Εθνικός Πειραιά 7, Ηρακλής 4,  Ηλυσιακός 0, ΟΦΗ 0

Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου θα συνεχίσουν για τις θέσεις ανόδου (1-6) και οι υπόλοιπες για τις θέσεις καθόδου (7-12).

Ο Α’ Γύρος εδώ θα διεξαχθεί 5-7 Ιουλίου και ο Β’ Γύρος στις 19-21 Ιουλίου.

Η κλήρωση των αγώνων θα πραγματοποιηθεί στις 24 Ιουνίου το μεσημέρι (13.30) στα γραφεία της ΚΟΕ.

Στην Α1 Εθνική ανέρχονται οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης, ενώ οι 2 τελευταίες υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Με την άνοδο, από την Β’ Εθνική φέτος, 5 ομάδων, η νέα Α2 Ανδρών την περίοδο 2013-14 θα έχει 15 ομάδες.

 Πηγή:www.koe.org.gr