Ετικέτα: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

 

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Α’ ΦΑΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ,Α’ ΦΑΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,Α’ ΦΑΣΗΣ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ,Α’ ΦΑΣΗΣ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2017

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι της Τετάρτης (25/1) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις για την Α’φάση τεσσάρων πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης μικρών ηλικιακά κατηγοριών και συγκεκριμένα των Νεανίδων, Κορασίδων, Μίνι Κορασίδων και Μίνι Παίδων.
Αναλυτικά οι Όμιλοι που προέκυψαν από το αποτέλεσμα των κληρώσεων:
Α’ ΦΑΣΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (10-12/3):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ιωνικός, Μίλων, Ηλυσιακός, Τρίτων Αμαρουσίου.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός Πειραιά.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΕ Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Ολυμπιακός (αναμένεται η έγκριση συμμετοχής του ΝΟ Λάρισας που θα ενταχθεί στον συγκεκριμένο Όμιλο).
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Άρης Νίκαιας, Νηρέας Χαλανδρίου.
Α’ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (31/3 – 2/4):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου, Ηλυσιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Ολυμπιακός.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Μίλων.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λαμίας, ΝΕ Πατρών.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Άρης, ΑΣ Απόλλο,Ηρακλής, Πανσερραϊκός.
Α’ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (21-23/4):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Βουλιαγμένης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, Πανιώνιος, ΑΕ Χαϊδαρίου.
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, ΑΟ Καστέλας.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Ιωνικός.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, Άρης, ΑΣ Απόλλο.
Α’ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (3-5/3):
Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, ΓΣ Ηλιούπολης, Μίλων, Ηλυσιακός.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Παλαιό Φάληρο, Άρης Νίκαιας.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ροή.
Δ΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, Τρίτων Αμαρουσίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΟ Καστέλας, Άλμα Κλαμπ.
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, ΑΕ Κερατσινίου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: Πανσερραϊκός, ΠΑΟΚ, ΕΑΤΕΚ, Άρης, Μακεδονικός.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ: ΝΟ Καβάλας,ΟΦΘ, Ηρακλής, ΑΣ Απόλλο.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ: Ορεστιάδα, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΑΟ Κέρκυρας.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Αγ. Νικολάου, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Χανίων.
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑΒ, ΟΥΚ Βόλου.

Ο ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΤΗΣΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2015-16

Ολοκληρώθηκε και ανακοινώνεται όλος ο αγωνιστικός σχεδιασμός για τον προγραμματισμό των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, περιόδου 2015-16, όπως αυτός ετοιμάστηκε από την ΚΟΕ. Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

*1-3 Απριλίου 2016, Α’ Γύρος Α’ Φάσης

*13-15 Μαϊου 2016, Β’ Γύρος Α’ Φάσης

*10-12 Ιουνίου 2016, Α’ Γύρος Β’ Φάσης

*22-24 Ιουλίου 2016, Β’ Γύρος Β’ Φάσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*24-26 Ιουνίου 2016, Α’ Φάση

*29-31 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΑΝΔΡΩΝ

*25-27 Μαρτίου 2016, Α’ Γύρος Α’ Φάσης

*6-8 Μαϊου 2016, Β’ Γύρος Α’Φάσης

*24-26 Ιουνίου 2016, Α’ Γύρος Β’ Φάσης

*22-24 Ιουλίου 2016, Β’ Γύρος Β’ Φάσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

*17-19 Ιουνίου 2016, Α’ Φάση

*5-7 Αυγούστου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΑΝΔΡΩΝ

*8-10 Ιουλίου 2016, Α’ Φάση

*29-31 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Γενν. 1997)

*19-21 Φεβρουαρίου 2016, Α’ Φάση

*22-24 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*8-10 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Γενν. 1997)

*11-13 Μαρτίου 2016, Α’ Φάση

*13-15 Μαϊου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Γενν.1999)

*22-24 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*15-17 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*6-8 Μαϊου 2016, Γ’ Φάση

*15-17 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Γενν. 1999)

*29-31 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*8-10 Απριλίου 2016, Β’ Φάση

*15-17 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν. 2001)

*15-17 Ιανουαρίου 2016, Α’ Φάση

*18-20 Μαρτίου 2016, Β’ Φάση

*8-10 Απριλίου 2016, Γ’ Φάση

*17-19 Ιουνίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Γενν.2001)

*15-17 Απριλίου 2016, Α’ Φάση

*1-3 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (Γενν. 2003)

*22-24 Απριλίου 2016, Α’ Φάση

*3-5 Ιουνίου 2016, Β’ Φάση

*1-3 Ιουλίου 2016, Τελική Φάση

Σημειώνεται ότι στις 24 Οκτωβρίου 2015 αρχίζουν τα πρωταθλήματα Α1 Ανδρών και Γυναικών.  

Το Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδας, προγραμματίζεται για τις 4-5 Μαρτίου 2016.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΝΙΔΩΝ 2015

Πηγή:www.koe.org.gr 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Πεντέλης, Γλυφάδας):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χίου 9-8, ΑΝΟ Γλυφάδας – Τρίτων Αμαρουσίου 23-3,Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ρεθύμνου 5-15, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-18, ΝΟ Χίου – Τρίτων Αμαρουσίου 14-3, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Λάρισας 16-6,ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 6-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου 12-1, ΝΟ Χίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-11, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Λάρισας 4-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ):

1.ΑΝΟ Γλυφάδας 12

  1. ΝΟ Ρεθύμνου 9

………………………………………….

  1. ΝΟ Χίου 6
  2. Τρίτων Αμαρουσίου 3
  3. ΝΟ Λάρισας 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πειραιά):

Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 11-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 8-12,Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 18-5, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-15, Πανιώνιος – Ολυμπιακός 4-18, Εθνικός Πειραιά – ΝΕ Πατρών 4-8,ΝΕ Πατρών – Πανιώνιος 13-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Εθνικός Πειραιά 20-4, Ολυμπιακός – ΝΕ Πατρών 18-2, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-24.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.Ολυμπιακός 12

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

………………………………………

  1. ΝΕ Πατρών 6
  2. Πανιώνιος 3
  3. Εθνικός Πειραιά 0

Ο Ολυμπιακός και ο ΑΝΟ Γλυφάδας θα διεκδικήσουν τον τίτλο της πρωταθλήτριας ομάδας Νεανίδων 2015 στον Μεγάλο Τελικό της διοργάνωσης που θα γίνει σήμερα το απόγευμα (19.00) στο κολυμβητήριο της Πεντέλης.

Στους δύο ημιτελικούς που έγιναν το πρωί στο ίδιο κολυμβητήριο ο ΑΝΟ Γλυφάδας νίκησε 5-3 τον ΝΟ Βουλιαγμένης και ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 15-2 του ΝΟ Ρεθύμνου.

Ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε πρωταθλητής Νεανίδων για το 2015 και απέδειξε την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στις υποδομές της γυναικείας υδατοσφαίρισης του συλλόγου.

Η ομάδα του Γιάννη Μπενόπουλου νίκησε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης με 5-3 τον επίσης αξιόλογο ΑΝΟ Γλυφάδας σε ένα κατάμεστο από κόσμο κολυμβητήριο της Πεντέλης.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό και είχε όλα τα στοιχεία του ντέρμπι, αλλά οι ερυθρόλευκες πήραν στο τέλος τη νίκη στις λεπτομέρειες. Στο 5.18 πριν από τη λήξη της τρίτης περιόδου αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία η Αλεξία Καμμένου (προπονήτρια της γυναικείας ομάδας) που μετείχε ως βοηθός προπονήτρια των Νεανίδων του ΑΝΟΓ (συνεργάτης του Τάσου Πιρπιρή) στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-5

Οκτάλεπτα: 1-2, 1-0, 0-1, 1-2.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Σωτηρέλη Σταματοπούλου
Τσελέντη Φουντωτού
Ελληνιάδη Δουρέκα
Λούδη Ευ. 1 Εξαρχάκου
Γρηγοροπούλου Νίνου Π.
Κωνσταντά Σαφέτη 1
Παπαναστασίου Ανθ. Καλογεράκου
Πάτρα Μ. Λογοθέτη 1
Φραγκοπούλου Πέττα
Λούδη Αμ. Πλευρίτου Β. 1
Παπαναστασίου Δ. Λιαπάκη
Κόλλια Μιχαηλίδου 2
Πράπα Πουλοπούλου
Ελευθεριάδου 2 Ακριτίδου
Αλεξίου Νίνου Ειρ.
Προπονητής: Τάσος Πιρπιρής Προπονητής: Γιάννης Μπενόπουλος

Διαιτητές: Κουρτίδης, Γιαννέλης

Αλυτάρχης: Νίκος Λούτας

ΤΡΙΤΟΣ Ο ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης κατέκτησε την 3η θέση στο πρωτάθλημα καθώς επιβλήθηκε εύκολα στον μικρό τελικό του ΝΟ Ρεθύμνου με 16-5.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 5-16

Οκτάλεπτα: 1-6, 1-1, 2-7, 1-2.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
Κυριακάκη Ζοφώλη Ν.
Θεδοωράκη Βαρελίδη
Καραβάνου Μαυρωτά Αμ. 3
Γαβαλά Μ. Μαυρωτά Ιφ. 3
Γαβαλά Κ. Πρωτόπαπα 1
Μαστροκάλου 1
Γαγάνη 2 Ζερουνιάν
Μυριοκεφαλιτάκη 2 Ζοφώλη Β. 1
Φωτίου Κοκκινάκη
Λιμπιτάκη 1 Ιωαννίδη 3
Σελετοπούλου 3
Μπιτσάκη Αντωνιάδη 1
Σταυρίδου
Νικολοπούλου
Κουλουμπή
Προπονητής: Κώστας Φιτσανάκης Προπονητής: Κική Λιόση

Διαιτητές: Κουρτίδης, Γιαννέλης

Αλυτάρχης: Νίκος Λούτας

Την 5η θέση πήρε η ΝΕ Πατρών που είχε νικήσει το μεσημέρι τον ΝΟ Χίου στον αγώνα κατάταξης με 9-6.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ,ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των Τελικών φάσεων στα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Νεανίδων (3-5 Απριλίου) και Νέων γυναικών (17-19 Απριλίου), καθώς επίσης και της Β’ προκριματικής φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος (17-19 Απριλίου).

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Α’ Όμιλος: ΝΟ Λάρισας, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χίου, Τρίτων Αμαρουσίου

Β’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, Πανιώνιος, ΝΕ Πατρών

ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α’ Όμιλος: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Βουλιαγμένης, Τρίτων Αμαρουσίου, Εθνικός Πειραιά

Β’ Όμιλος: Ολυμπιακός, ΝΟ Ρεθύμνου, Ηρακλής, Ιωνικός Νίκαιας, Πανιώνιος

ΠΑΙΔΙΚΟ

Α’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμακίου, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Χίου

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Ηλιούπολης, Ποσειδών Ιλισίων, Νηρέας Χαλανδρίου, ΟΦΗ, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

Γ’ Όμιλος Αττικής: Παλαιό Φάληρο, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός

Α’ Όμιλος Βορρά: ΠΑΣ Φοίβος, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΟΚ, Απόλλο, Ηρακλής, Μακεδονικός

Β’ Όμιλος Βορρά: ΝΟ Πατρών, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΣ Ημαθίας, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου  

Στην Τελική φάση (26-28 Ιουνίου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10).

ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΗΣ Κ.Ο.Ε. ΓΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ,ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΚΑΙ WATER POLO

Πηγή:www.koe.org.gr

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Οι Χειμερινοί προαγωνιστικών της Περιφέρειας

Σε επτά (7) πόλεις της Περιφέρειας διεξάγονται το Σαββατοκύριακο οι Χειμερινοί αγώνες κολύμβησης των προαγωνιστικών ηλικιών (9-12 ετών), με τη συμμετοχή περίπου 1400 κολυμβητών/τριών συνολικά.

Αγώνες έχουμε στη Χαλκίδα (171 κολυμβητές/τριες, από 15 Σωματεία), την Κέρκυρα (114, 7), την Αλεξανδρούπολη (260, 9), τη Χίο (60, 3), τη Λάρισα (338, 15), την Τρίπολη (130, 8) και το Ηράκλειο Κρήτης (307, 15).

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Οι Χειμερινοί Κατηγοριών Νότιας Ελλάδας

Στο Εθνικό κολυμβητήριο «Πέτρος Καπαγέρωφ» του Πειραιά διεξάγονται το Σαββατοκύριακο (14-15/3) οι Χειμερινοί αγώνες Νότιας Ελλάδας στην Τεχνική κολύμβηση.

Μετέχουν συνολικά 260 αθλητές και αθλήτριες από 14 Σωματεία.

Οι αγώνες αποτελούν κριτήριο για την επίτευξη ορίων συμμετοχής τόσο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων (Βελιγράδι, 1-8 Ιουλίου) όσο και το Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (Γιαντάι, 15-22 Ιουλίου).

Οι ώρες έναρξης, το Σάββατο 09.15, 16.15 και την Κυριακή στις 09.15.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Αλλαγή στο πρωτάθλημα Νεανίδων

Το τριήμερο 3, 4 και 5 Απριλίου θα διεξαχθεί η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, αντί των αρχικών ημερομηνιών (24-26 Απριλίου).

Η κλήρωση των αγώνων θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 18 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

Το Μίνι Κορασίδων

Το πρωτάθλημα Μίνι Κορασίδων (γενν. 2002) που καθιερώνεται από φέτος, θα διεξαχθεί 15-17 Μαϊου η προκριματική φάση (η κλήρωση στις 8 Απριλίου) και 3-5 Ιουλίου η Τελική φάση. 

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Είκοσι (20) ομάδες μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης των Νεανίδων (γενν. 1997), η προκριματική φάση του οποίου και θα διεξαχθεί το τριήμερο 14-16 Μαρτίου.

Οι 4 Όμιλοι όπως προέκυψαν από την Κλήρωση:

Βόλος: Ιωνικός Νίκαιας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας, ΠΑΟΚ (Προκρίνονται 2)

Πάτρα: Πανιώνιος, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λαμίας (Προκρίνονται 2)

Α΄ Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά (Προκρίνονται 3)

Β΄ Αττικής: ΝΟ Χίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Ηλιούπολης, Τρίτων Αμαρουσίου, Ολυμπιακός (Προκρίνονται 3)

Η Τελική φάση θα διεξαχθεί 4-6 Ιουλίου και η κλήρωση των αγώνων της στις 28 Μαϊου, στα γραφεία της ΚΟΕ

Δεκατέσσερις (14) πολίστριες κάλεσε ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής μας ομάδας υδατοσφαίρισης Γυναικών Γιώργος Μορφέσης, να βρίσκονται στο Καταδυτήριο του ΕΑΚ Αγίου Κοσμά την Κυριακή το μεσημέρι (14.00), εν όψει της αναμέτρησης με την Ιταλία στην Ιμπέρια, για το Γουόρλντ Λιγκ (18/2).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα στους δύο ομίλους και οι τελικές βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 9-4, Ολυμπιακός – Ιωνικός Νίκαιας 12-3, Ιωνικός Νίκαιας – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-19, Ηρακλής – Ολυμπιακός 5-14, Νηρέας Χαλανδρίου – Ιωνικός Νίκαιας 4-8, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηρακλής 10-8, Ηρακλής – Νηρέας Χαλ. 19-6, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 5-4, Ιωνικός Νίκαιας – Ηρακλής 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Ηρακλής ο οποίος μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός), Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 4-22.

Η Βαθμολολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

…………………………………………………

3. Ιωνικός Νίκαιας 6

4. Ηρακλής 2

6. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Σ.Σ.: Ο Ηρακλής έχει έναν μηδενισμό και του αφαιρέθηκε ένας (-1) βαθμός.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Κολυμβητήριο ΑΝΟΓ):

Πανσερραϊκός – Πανιώνιος 4-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΟΕΑΝΑΒ 16-1, ΟΕΑΝΑΒ – Πανσερραϊκός 8-7, ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-16, Πανιώνιος – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Πανσερραϊκός – ΝΟ Ρεθύμνου 3-14, ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος 4-5, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανσερραϊκός 19-3, ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Ρεθύμνου 6-11, Πανιώνιος – ΑΝΟ Γλυφάδας 3-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12

2. Πανιώνιος 9

……………………………………

3. ΝΟ Ρεθύμνου 6

4. ΟΕΑΝΑΒ 3

5. Πανσερραίκός 0

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Ο Ολυμπιακός και ο ΝΟ Βουλιαγμένης προκρίθηκαν στον μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων και θα διεκδικήσουν το τρόπαιο της πρωταθλήτριας ομάδας 2013 σήμερα στις 18.30 στο κολυμβητήριο του ΑΝΟΓ.

Στους πρωϊνούς ημιτελικούς οι «ερυθρόλευκες» νίκησαν με 12-5 τον Πανιώνιο και ο ΝΟΒ επικράτησε με 10-8 του ΑΝΟ Γλυφάδας. 

Την 5η θέση πήρε ο Ιωνικός Νίκαιας που κέρδισε στον αγώνα κατάταξης (για 5η-6η θέση) τον ΝΟ Ρεθύμνου με 8-5.

ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Ο Ολυμπιακός Πειραιά αναδείχθηκε πρωταθλητής υδατοσφαίρισης στην κατηγορία Νεανίδων παίρνοντας τα σκήπτρα από τον περσινό κάτοχο ΝΟ Βουλιαγμένης και επιβεβαίωσε την πολύ καλή δουλειά που γίνεται πλέον στις υποδομές του γυναικείου πόλο.

Οι «ερυθρόλευκες» νίκησαν με 9-8 τον ΝΟΒ στον αποψινό μεγάλο τελικό της διοργάνωσης στο κολυμβητήριο του ΑΝΟΓ. Το ματς είχε συγκλονιστική εξέλιξη. Η ομάδα της Βουλιαγμένης ήταν μπροστά με 8-7, αλλά ο Ολυμπιακός με γκολ των Καλογεράκου (8-8) και Βασιλικής Πλευρίτου (8-9) κατάφερε να φτάσει στη νίκη.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 8-9

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-3, 4-0, 2-3, 1-3

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Γιάννης Στεργιόπουλος): Ζοφόλη Ν., Χυδηριώτη 1, Μαυρωτά Αμ., Μαυρωτά Ιφ., Πρωτόπαππα , Ξενάκη 3, Αντωνιάδη, Ζοφόλη Β., Κοκκκινάκη, Ντάσιου 2, Σελετοπούλου 2, Λακουμέντα, Σταυρίδη, Βαρελίδη, Μαστρόκαλου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιάννης Μπενόπουλος): Σταματοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 2, Σαφέτη, Κουντούρη, Δωρίζα, Δατσέρη, Καλογεράκου 3, Λογοθέτη 1, Πέττα, Πλευρίτου Βασ. 1, Γκουζούλα, Μιχαηλίδου 2, Δουρέκα Στ., Δουρέκα Αδ., Ταμπάκη.

Διαιτητές: Σταυρίδης, Μπιράκης

Αλυτάρχης: Τάσος Πολυζωγόπουλος

Την 3η θέση κατέκτησε ο ΑΝΟ Γλυφάδας που κέρδισε 11-4 τον Πανιώνιο στον μικρό τελικό.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  4-11

ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-4, 0-3, 2-4, 1-0

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Φώντας Μαρκόπουλος): Πράπα Αικ., Λεοντσίνη, Πολίτη, Νικολοπούλου, Μπακομήτρου, Χατζηκυριακάκη, Μοροχλιάδου, Πράπα, Μ., Καλιδώνη, Γονίδη 1, Φιλιππούση, Κόλια 3, Ασκερίδου, Καράβελα, Ζουρίδη.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Ευτυχία Καραγιάννη): Νοικοκυράκη, Τσελέντη 1, Ελληνιάδη 3, Λούδη 2, Ζερβακάκη, Αντωνίου 2, Παπαναστασίου Αν., Κονσιάνια, Μιμίδη 2, Σωτηροπούλου, Παπαναστασίου Δ., Γρηγοροπούλου, Στελίου, Ελευθεριάδου 1, Λαζαρίδη.

Διαιτητές: Σταυρίδης, Μπιράκης

Αλυτάρχης: Τάσος Πολυζωγόπουλος

MVP της τελικής φάσης αναδείχθηκε ο Νικόλ Ελευθεριάδου του ΑΝΟ Γλυφάδας και καλύτερη τερματοφύλακας η Ιωάννα Σταματοπούλου του Ολυμπιακού.

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Ξεκινάει σήμερα Πέμπτη 27 και ολοκληρώνεται την Κυριακή 30 Ιουνίου η τελική φάση του φετινού πρωταθλήματος νεανίδων στην οποία συμμετέχουν συνολικά 10 ομάδες χωρισμένες σε 2 ομίλους των 5.
Ο πρώτος όμιλος θα διεξαχθεί στο κολυμβητήριο της Νίκαιας  συμμετέχουν τα 2 μεγάλα φαβορί (Βουλιαγμένη και Ολυμπιακός) ο Ηρακλής, ο Ιωνικός και ο Νηρέας Χαλανδρίου.
Στον 2ο όμιλο υπάρχει η περσινή πρωταθλήτρια των 98 (το φετινό πρωτάθλημα νεανίδων είναι 97) Γλυφάδα, που είναι το μεγάλο φαβορί για την πρωτιά του ομίλου, και οι Πανιώνιος, Ρέθυμνο, Πανσερραικός και ΟΕΑΝΑΒ.
Πηγή
:news.multiproject.gr

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ WATER POLO

Πραγματοποιήθηκε χθες το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ, η κλήρωση της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων (γεννημένες 1997 και νεότερες).

Οι δύο Όμιλοι, όπως συγκροτήθηκαν:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ηρακλής, Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Ιωνικός Νίκαιας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΕΑΝΑ Βόλου, Πανιώνιος, Πανσερραϊκός

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 28, 29 και 30 Ιουνίου.

Πέντε Όμιλοι των έξι (6) ομάδων συγκροτήθηκαν για την Β’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων (γεννημένοι 1997 και νεότεροι), η κλήρωση της οποίας πραγματοποιήθηκε χθες στα γραφεία της ΚΟΕ.

Α’ Όμιλος Αττικής: Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Γέρακα, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου

Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Λαμίας, Παναθηναϊκός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΓΣ Περιστερίου, Τρίτων Αμαρουσίου

Γ’ Όμιλος Αττικής: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Καλαμακίου

Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, Ηρακλής, Άρης Θεσσαλονίκης, Άθως Χαλκιδικής, ΧΑΝΘ, ΑΠΣ Οξυγόνο

Όμιλος Βόλου: ΟΥΚ Βόλου, ΝΟΒΑ, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων

Οι αγώνες θα διεξαχθούν το τριήμερο 28, 29, 30 Ιουνίου και στην Τελική φάση (12-14 Ιουλίου) προκρίνονται οι δύο (2) πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10).

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΤΩΝ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ,Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΙ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Β’ ΦΑΣΗ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Ολοκληρώθηκε  η Ημιτελική φάση στο πρωτάθλημα Νεανίδων, με τις ομάδες που προκρίνονται στην Τελική (οι 4 πρώτες από κάθε όμιλο), να είναι οι εξής:Από τον όμιλο της Αττικής: ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Ολυμπιακός, Εθνικός Πειραιά. Από τον όμιλο της Θεσσαλονίκης: Ηρακλής, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Λάρισας.

1.       ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Λάκκωμα):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηρακλής 10-14, ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας 5-5, ΝΟ Λάρισας – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-27, ΝΟ Χίου – ΠΑΟΚ 11-7, Ηρακλής – ΝΟ Λάρισας 12-6, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χίου 11-11,ΝΟ Χίου – Ηρακλής 7-12, ΠΑΟΚ – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-14, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Χίου 6-25, Ηρακλής – ΠΑΟΚ 10-1

Η Τελική Βαθμολογία

1. Ηρακλής (48-24) 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας (62-31) 7

3. ΝΟ Χίου (54-46) 7

4. ΝΟ Λάρισας (19-69) 1 (με τον 1ο Ηρακλή ήττα 12-6 (-6))

————————————————————————

5. ΠΑΟΚ (17-40) 1 (με τον 1ο Ηρακλή ήττα 10-1 (-9))

2.       ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολυμβητήριο Νίκαιας):

ΝΟ Ρεθύμνου – Εθνικός ΟΦΠΦ 4-5, Ολυμπιακός – Ιωνικός Νίκαιας 13-6, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 10-11, Εθνικός ΟΦΠΦ – Ιωνικός Νίκαιας 3-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιακός 5-5, ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος 3-11, Ιωνικός Νίκαιας – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-16, Πανιώνιος – Εθνικός ΟΦΠΦ 21-0, Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου 13-5,Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-7, ΝΟ Ρεθύμνου – Ιωνικός Νίκαιας  2-7, Πανιώνιος – Ολυμπιακός 7-3, Ιωνικός Νίκαιας -Πανιώνιος 2-10, Ολυμπιακός – Εθνικός Πειραιά 10-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Ρεθύμνου 10-6.

Η Τελική Βαθμολογία

1. ΝΟ Βουλιαγμένης (51-27) 13

2. Πανιώνιος (59-19) 12

3. Ολυμπιακός (44-26) 10

4. Εθνικός ΟΦΠΦ (15-44) 6

—————————————-

5. Ιωνικός Νίκαιας (19-44) 3

6. ΝΟ Ρεθύμνου (20-46) 0

Η  Τελική Φάση  θα διεξαχθεί στις  13-15/7 και η κλήρωση αυτής θα διεξαχθεί αύριο Δευτέρα (2/7) και ώρα 13:30  στα γραφεία της ΚΟΕ. Θα σχηματισθούν δυο (2) όμιλοι των τεσσάρων (4) ομάδων έκαστος.

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ B’ ΕΘΝΙΚΗΣ  ΑΝΔΡΩΝ

Ο Νηρέας Λαμίας (που αναδείχθηκε πρωταθλητής) και ο Νηρέας Γέρακα πήραν την ιστορική γι αυτούς άνοδο στην Α2 κατηγορία Ανδρών στην υδατοσφαίριση μετά την ολοκλήρωση, σήμερα, της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Ανδρών.

ΟΕΑΝΑΒ – ΓΣΠεριστερίου 5-12, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Λαμίας 6-10, Αρης Θεσσαλονίκης – Νηρέας Γέρακα 4-11, ΓΣΠεριστερίου – Νηρέας Λαμίας 6-8, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 12-4, ΟΕΑΝΑΒ – Αρης Θεσαλονίκης 10-5, Νηρέας Λαμίας – Νηρέας Γέρακα 4-4, Αρης Θεσσαλονίκης – ΓΣ Περιστερίου 6-9, Νηρέας Χαλανδρίου – ΟΕΑΝΑΒ 9-9,ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 1-8, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 4-12, Αρης Θεσσαλονίκης – Νηρέας Χαλανδρίου 1-7, Νηρέας Γέρακα – ΟΕΑΝΑΒ 8-8, Νηρέας Λαμίας – Αρης Θεσσαλονίκης 14-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-7.

Η Τελική Βαθμολογία

1. Νηρέας Λαμίας 13

2. Νηρέας Γέρακα 11

————————————

3. ΓΣ Περιστερίου 9

4. ΟΕΑΝΑΒ 5

5. Νηρέας Χαλανδρίου 4

6. Αρης Θεσσαλονίκης 0

Α’ ΓΥΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2  ΑΝΔΡΩΝ

Ολοκληρώθηκε σήμερα ο Α’ γύρος της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος Α2 Ανδρών στην Υδατοσφαίριση και στους δύο ομίλους. Στον όμιλο Ανόδου (στο κολυμβητήριο Κέρκυρας έγινε ο Α’ γύρος) ισοβαθμούν στην κορυφή ο ΓΣ Ηλιούπολης και ο ΝΑΟ Κέρκυρας, ενώ ακολουθεί από κοντά ο ΑΝΟ Γλυφάδας. Σημειώνουμε ότι στην Α1 Ανδρών θα ανέβουν οι δύο πρώτοι της τελικής βαθμολογίας (μετά και τον Β’ γύρο).

Σκληρή μάχη γίνεται στον όμιλο της Καθόδου (στο κολυμβητήριο Σύρου έγινε ο Α’ γύρος) για την αποφυγή του υποβιβασμού. Ο ΝΟ Λάρισας φαίνεται ότι σώζεται από νωρίς, οι Τρίτων Αμαρουσίου και ΝΟ Σύρου είναι σε καλό δρόμο, αλλά γίνεται πόλεμος, καθώς και ο Ποσειδών Ιλισίων πήρε την πρώτη του νίκη και ελπίζει και όλα θα παιχθούν για τη σωτηρία και τις δυο τελευταίες θέσεις που οδηγούν στη Β’ εθνική, στους αγώνες του Β’ γύρου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους δύο ομίλους μετά το τέλος του Α’ γύρου:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΟΔΟΥ (Κολυμβητήριο Κέρκυρας):

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΓΣ Ηλιούπολης 9-10, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΟΥΚ Βόλου 11-9, Ηλυσιακός – Ηρακλής 3-12, ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΥΚ Βόλου 8-5, Ηρακλής – ΑΝΟ Γλυφάδας 9-7, ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός 12-8, ΟΥΚ Βόλου – Ηρακλής 12-11, Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 5-16, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 5-7,ΓΣ Ηλιούπολης – Ηρακλής 10-8, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΟΥΚ Βόλου 10-5, Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 7-15, Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-8, ΟΥΚ Βόλου – Ηλυσιακός 11-7, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 9-7.

Η Βαθμολογία (5 αγώνες)

ΓΣ Ηλιούπολης (51-36) 12

ΝΑΟ Κέρκυρας (46-34) 12

ΑΝΟ Γλυφάδας (47-39) 9

ΟΥΚ Βόλου (42-47) 6

Ηρακλής (46-40) 6

Ηλυσιακός (30-66) 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΘΟΔΟΥ (Κολυμβητήριο Σύρου):

ΝΟ Σύρου – ΝΕ Πατρών 9-9, Ποσειδών Ιλισίων – Τρίτων Αμαρουσίου 9-9, ΝΟ Λάρισας – ΟΦΗ 9-8, ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου 6-7, ΟΦΗ – Ποσειδών Ιλισίων 10-7, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Λάρισας 3-10, Τρίτων Αμαρουσίου – ΟΦΗ 8-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών 7-10, Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Σύρου 10-14, ΝΕ Πατρών – ΟΦΗ 6-6, ΝΟ Σύρου – Τρίτων Αμαρουσίου 4-4, ΝΟ Λάρισας – Ποσειδών Ιλισίων 10-8,ΟΦΗ – ΝΟ Σύρου 3-7, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Λάρισας 4-6, Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών 6-2.

Η Βαθμολογία (5 αγώνες)

ΝΟ Λάρισας (42-33) 12

Τρίτων Αμαρουσίου (32-29) 8

ΝΟ Σύρου (37-36) 8

ΝΕ Πατρών (33-35) 5

ΟΦΗ (31-37) 4

Ποσειδών Ιλισίων (40-45) 4

Ο Β’ Γύρος θα γίνει στις 13-15/7. Για τον όμιλο της Ανόδου οι αγώνες του Β’ γύρου θα γίνουν στο κολυμβητήριο του Βόλου, ενώ για τον όμιλο της Καθόδου οι αγώνες θα γίνουν στο κολυμβητήριο Πεπανός των Πατρών.

Οι δύο πρώτες ομάδες στην τελική βαθμολογία του ομίλου Ανόδου (μετά και τον Β’ γύρο) θα ανέβουν στην Α1 Ανδρών, ενώ οι δύο τελευταίες ομάδες στη τελική βαθμολογία του ομίλου Καθόδου θα υποβιβαστούν στη Β’ Εθνική Ανδρών.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ,Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΙ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η Β’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ WATER POLO

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, διεξάγεται από αύριο Παρασκευή (29/6) έως και την Κυριακή (1/7), στη Θεσσαλονίκη (κολυμβητήριο Λάκκωμα) και τα κολυμβητήρια Νίκαιας και Νέας Σμύρνης.

Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΟ Χίου, ΠΑΟΚ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ηρακλής, ΝΟ Λάρισας

Όμιλος Αττικής: ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος, Ολυμπιακός, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά

Στην τελική φάση (13-15/7) προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες κάθε ομίλου (σύνολο 8).

EΞΙ ΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΔΥΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ B’ ΕΘΝΙΚΗΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ

Στα κολυμβητήρια Γέρακα και Περιστερίου διεξάγονται (29/6 – 1/7) οι αγώνες της τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Το πρόγραμμα των αγώνων:

Κολυμβητήριο Γέρακα

Παρασκευή, 29/6: 20.00 ΟΕΑΝΑ Βόλου – ΓΣ Περιστερίου, 21.00 Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας λαμίας, 22.00 Άρης Θεσσαλονίκης – Νηρέας Γέρακα

Κυριακή, 1/7: 09.30 ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα, 10.30 ΟΕΑΝΑ Βόλου – Νηρέας Λαμίας, 11.30 Άρης Θεσσαλονίκης – Νηρέας Χαλανδρίου, 17.30 Νηρέας Γέρακα – ΟΕΑΝΑ Βόλου, 18.30 Νηρέας Λαμίας – Άρης Θεσσαλονίκης, 19.30 Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου

Κολυμβητήριο Περιστερίου

Σάββατο, 30/6: 11.30 ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Λαμίας, 12.30 Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου, 13.30 ΟΕΑΝΑ Βόλου – Άρης Θεσσαλονίκης, 19.00 Νηρέας Λαμίας – Νηρέας Γέρακα, 20.00 Άρης Θεσσαλονίκης – ΓΣ Περιστερίου, 21.00 Νηρέας Χαλανδρίου – ΟΕΑΝΑ Βόλου

Οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης ανεβαίνουν στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο Α’ ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2 WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ

Κέρκυρα και Ερμούπολη τα τελικά (Α’ γύρος) της Α2 Ανδρών

Οι αγώνες του Α’ Γύρου της τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, αρχίζουν αύριο (29/6) Παρασκευή και ολοκληρώνονται την Κυριακή (1/7), στα κολυμβητήρια Κέρκυρας και Ερμούπολης.

Στην Κέρκυρα διεξάγονται οι αγώνες του Ομίλου Ανόδου (θέσεις 1-6) και στην Ερμούπολη του Ομίλου Καθόδου (θέσεις 7-12).

Το πρόγραμμα των αγώνων:

ΚΕΡΚΥΡΑ (Θέσεις 1-6)

Παρασκευή, 29/6: 19.30 ΝΑΟ Κέρκυρας – ΓΣ Ηλιούπολης, 20.30 ΑΝΟ Γλυφάδας – ΟΥΚ Βόλου, 21.30 Ηλυσιακός – Ηρακλής

Σάββατο, 30/6: 10.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΟΥΚ Βόλου, 11.00 Ηρακλής – ΑΝΟ Γλυφάδας, 12.00 ΝΑΟ Κέρκυρας – Ηλυσιακός, 18.30 ΟΥΚ Βόλου – Ηρακλής, 19.30 Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης, 20.30 ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΑΟ Κέρκυρας

Κυριακή, 1/7/12: 09.00 ΓΣ Ηλιούπολης – Ηρακλής, 10.00 ΝΑΟ Κέρκυρας – ΟΥΚ Βόλου, 11.00 Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας, 16.00 Ηρακλής – ΝΑΟ Κέρκυρας, 17.00 ΟΥΚ Βόλου – Ηλυσιακός, 18.00 ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης

ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ (Θέσεις 7-12)

Παρασκευή, 29/6: 12.30 ΝΟ Σύρου – ΝΕ Πατρών, 13.30 Ποσειδών Ιλισίων – Τρίτων Αμαρουσίου, 14.30 ΝΟ Λάρισας – ΟΦΗ, 19.30 ΝΕ Πατρών – Τρίτων Αμαρουσίου, 20.30 ΟΦΗ – Ποσειδών Ιλισίων, 21.30 ΝΟ Σύρου – ΝΟ Λάρισας

Σάββατο, 30/6: 10.30 Τρίτων Αμαρουσίου – ΟΦΗ, 11.30 ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Πατρών, 12.30 Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Σύρου, 18.30 ΝΕ Πατρών – ΟΦΗ, 19.30 ΝΟ Σύρου – Τρίτων Αμαρουσίου, 20.30 ΝΟ Λάρισας – Ποσειδών Ιλισίων

Κυριακή, 1/7: 11.00 ΟΦΗ – ΝΟ Σύρου, 12.00 Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Λάρισας, 13.00 Ποσειδών Ιλισίων – ΝΕ Πατρών

Οι αγώνες του Β’ Γύρου (13-15 Ιουλίου) θα διεξαχθούν αντίστοιχα στο Βόλο (όμιλος ανόδου) και την Πάτρα (όμιλος καθόδου).

Οι 2 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης στον όμιλο ανόδου, προβιβάζονται στην Α1 Εθνική κατηγορία, ενώ οι 2 τελευταίες στον όμιλο καθόδου υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Πηγή

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι (30/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων.

Β’ ΑΝΔΡΩΝ (29/6 – 1 Ιουλίου)

1η αγωνιστική: ΟΕΑΝΑ Βόλου – ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου – Νηρέας Λαμίας, Άρης Θεσσαλονίκης – Νηρέας Γέρακα

2η αγωνιστική: ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Λαμίας, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου, ΟΕΑΝ Βόλου – Άρης Θεσσαλονίκης

3η αγωνιστική: Νηρέας Λαμίας – Νηρέας Γέρακα, Άρης Θεσσαλονίκης – ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Χαλανδρίου – ΟΕΑΝΑ Βόλου

4η αγωνιστική: ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα, ΟΕΑΝΑ Βόλου – Νηρέας Λαμίας, Άρης Θεσσαλονίκης – Νηρέας Χαλανδρίου

5η αγωνιστική: Νηρέας Γέρακα – ΟΕΑΝΑ Βόλου, Νηρέας Λαμίας – Άρης Θεσσαλονίκης, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου.

Ο τόπος διεξαγωγής των αγώνων θα καθοριστεί τις επόμενες ημέρες.

Οι 2 πρώτες ομάδες της κατάταξης, ανεβαίνουν στην Α2 Εθνική κατηγορία.

ΝΕΑΝΙΔΕΣ (29/6 – 1 Ιουλίου)

Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΠΑΟΚ, ΝΟ Λάρισας, Ηρακλής, ΝΟ Χίου

Όμιλος Αθηνών: ΝΟ Ρεθύμνου, Πανιώνιος, Ολυμπιακός, Ιωνικός Νίκαιας, ΝΟ Βουλιαγμένης, Εθνικός Πειραιά

Στην Τελική φάση (13-15 Ιουλίου) προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες από κάθε Όμιλο.

ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ WATER POLO

Στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων (29-30/4 – 1/5), προκρίθηκαν οι ομάδες: ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ

 

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η Β’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Δέκα (10) ομάδες μετέχουν στην Β’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, που διεξάγεται από αύριο (Παρασκευή) έως και την Κυριακή, σε δύο (2) Ομίλους.

1. Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Αμαρουσίου – ΝΟΒ)

ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Παρασκευή, 4/3 (κολ Αμαρουσίου)

20.30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, 21.30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Σάββατο, 5/3 (κολ. ΝΟΒ)

10.00 ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, 11.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Σάββατο, 5/3 (κολ. Αμαρουσίου)

16.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, 17.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ

Κυριακή, 6/3 (ΚΟΛ. Αμαρουσίου)

15.30 ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΝΟ ΧΙΟΥ, 17.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Κυριακή, 6/3 (κολ. ΝΟΒ)

09.30 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

2. Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. ΑΝΟΓ – Νέας Σμύρνης)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Παρασκευή, 4/4 (κολ. ΑΝΟΓ)

20.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, 21.00 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Σάββατο, 5/3 (Κολ. ΑΝΟΓ)

12.30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 13.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ

Σάββατο, 5/3 (κολ. Νέας Σμύρνης)

20.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, 21.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Κυριακή, 6/3 (Κολ. Νέας Σμύρνης)

10.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, 11.00 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 16.30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 17.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Στην Τελική φάση (16-18 Απριλίου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 6 ομάδες).

 

Η ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Οι δέκα (10) ομάδες που προκρίθηκαν στην Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων, είναι: ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Α’ Όμιλος Αττικής), ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Β’ Όμιλος Αττικής), ΗΡΑΚΛΗΣ, ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Όμιλος Θεσσαλονίκης).

Οι αγώνες, της Β’ φάσης, είναι προγραμματισμένοι για τις 18, 19 και 20 Ιανουαρίου.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Σε 3 Ομίλους, από μεθαύριο (Παρασκευή) έως και την Κυριακή, διεξάγονται οι αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων.

Α’ Όμιλος Αττικής (Κολυμβητήρια ΝΟΒ, ΑΝΟΓ και Ηλιούπολης)

ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Β’ Όμιλος Αττικής (κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης και Πειραιά)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολυμβητήριο Ποσειδώνιο)

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΠΑΟΚ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

Στην επόμενη φάση (18-20 Φεβρουαρίου), προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες από τους Ομίλους της Αττικής και οι 2 πρώτες από τον Όμιλο της Θεσσαλονίκης.

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ WATER POLO

Μετά από κλήρωση, οι Όμιλοι της Α’ προκριματικής φάσης των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Νεανίδων και Νέων ανδρών, έχουν ως εξής:

ΝΕΑΝΙΔΕΣ (7-9 Ιανουαρίου)

1.      Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΠΑΟΚ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ, ΗΡΑΚΛΗΣ

2.      Α’ Όμιλος Αττικής: ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

3.      Β’ Όμιλος Αττικής: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες από κάθε Όμιλο, συν μία (1) μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 4ων στους Ομίλους Α’ και Β’ Αττικής. Σύνολο 10.

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ (14-16 Ιανουαρίου)

1.      Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ, ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΟΦΘ, ΧΑΝΘ, ΗΡΑΚΛΗΣ

2.      Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ, ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

3.      Α’ Όμιλος Αττικής: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

4.      Β’ Όμιλος Αττικής: ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣΙΩΝ, ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΝΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

5.      Γ’ Όμιλος Αττικής: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΝΟ ΣΥΡΟΥ

6.      Δ’ Όμιλος Αττικής: ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ, ΜΙΛΩΝ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΝΟ ΧΙΟΥ

7.      Όμιλος Σερρών: ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ, ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, ΚΟ ΣΕΡΡΩΝ

8.      Όμιλος Λαμίας: ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ, ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ

9.      Όμιλος Πατρών: ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

10.  Όμιλος Βόλου: ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΝΟΒΑ, ΟΕΑΝΑ ΒΟΛΟΥ

11.  Όμιλος Κρήτης: ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΟΦΗ, ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, ΝΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Στην επόμενη φάση προκρίνονται οι δύο (2) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11 και οι πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 7, 8. Σύνολο: 20.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Στο Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης διεξάγεται, από αύριο (Παρασκευή) έως και την Κυριακή, η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νεανίδων.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 16/4

19.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

20.30 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

21.30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΣΑΒΒΑΤΟ, 17/4

09.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

10.00 ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ

11.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

17.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

18.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

19.00 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ, 18/4

09.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

10.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

11.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ

16.00 ΝΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

17.00 ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

18.00 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ