Ετικέτα: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2017

 

ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2017

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι (22/3) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις της Τελικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων ανδρών (28-30 Απριλίου) και της Β’ Προκριματικής φάσης του Εφηβικού πρωταθλήματος (5-7 Μαϊου). Αναλυτικά:
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Πατρών, Παλαιό Φάληρο
Β’ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας
Προκρίνονται 3
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Καλαμακίου
Προκρίνονται 3
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΕ Πατρών, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χαλκίδας, ΓΣ Ηλιούπολης
Προκρίνονται 3
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Ολυμπιακός, Άλμα Κλαμπ, Ηλυσιακός, Νηρέας Γέρακα, Εθνικός Πειραιά
Προκρίνονται 3
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Προκρίνονται 2
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΠΑΣ Φοίβος, ΧΑΝΘ, Ηρακλής
Προκρίνονται 2
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας
Προκρίνονται 3
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Προκρίνονται 2
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ
Προκρίνεται ένας (1)
Από τις 22 ομάδες της Γ’ Φάσης (23-25 Ιουνίου), οι 10 θα προκριθούν στην Τελική φάση (7-9 Ιουλίου).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2017 (ΓΕΝΝ. 1998 ΚΑΙ ΝΕΟΤΕΡΟΙ)

Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (19/2) οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών και αναδείχθηκαν οι 16 ομάδες που προκρίνονται στη Β΄φάση της διοργάνωσης.
Οι ομάδες που πήραν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Πανιώνιος, Παναθηναϊκός (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), ΑΝΟ Γλυφάδας, Εθνικός Πειραιά (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης), ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας).
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πειραιά, Πετρούπολης):
ΝΟ Βουλιαγμένης – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 14-1,ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 7-10, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 15-3,ΝΟ Χίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 18-4, Ολυμπιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-7, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Ολυμπιακός 6-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9
2. Ολυμπιακός 6
3. ΝΟ Χίου 3
………………………..
4. Ολυμπιάδα Πετρούπολης ο
Σ.Σ.: Ο ΟΕΑΝΑΒ αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):
Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 26-2, Πανιώνιος – Ιωνικός 18-7,Παναθηναϊκός – ιωνικός 18-11, Πανιώνιος – Άρης Νίκαιας 25-3, Πανιώνιος – Παναθηναίκός 11-3, Άρης Νίκαιας – Ιωνικός 4-19.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Πανιώνιος 9
2. Παναθηναϊκός 6
…………………….
3. Ιωνικός 3
4. Άρης Νίκαιας 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 18-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 9-7,ΑΕ Χαϊδαρίου – Νηρέας Χαλανδρίου 10-12, Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου 17-2, Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 15-5, ΑΕ Χαϊδαρίου – Παλαιό Φάληρο 1-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 9
2. Νηρέας Χαλανδρίου 6
……………………………….
3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3
4. ΓΣ Περιστερίου 0
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Πειραιά, Γέρακα):
ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Γέρακα 16-1, Εθνικός Πειραιά – Ηλυσιακός 18-5,ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 15-8, Εθνικός Πειραιά – Νηρέας Γέρακα 18-5, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-17, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 3-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9
2. Εθνικός Πειραιά 6
…………………………….
3. Ηλυσιακός 1
4. Νηρέας Γέρακα 1
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
Ηρακλής – ΠΑΟΚ 0-30, Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Οξυγόνο 20-5,ΑΠΣ Οξυγόνο – Ηρακλής 6-12, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-14, ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Οξυγόνο 27-3, Ηρακλής – ΟΥΚ Βόλου 4-4,ΟΥΚ Βόλου – ΠΑΟΚ 1-15, Νίκη Βόλου – Ηρακλής 16-2, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΥΚ Βόλου 2-13, ΠΑΟΚ – Νίκη Βόλου 18-2.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Νίκη Βόλου 9
3. ΟΥΚ Βόλου 4
……………………….
4. Ηρακλής 4
5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0
Σ.Σ.: Ο ΟΥΚ Βόλου ευνοείται στην ισοβαθμία με τον Ηρακλή γιατί έχει καλυτερο αποτέλεσμα (έχει χάσει, δηλαδή, με μικρότερη διαφορά από τον 1ο ΠΑΟΚ).
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 15-5,ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 14-3, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 18-11.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 6
2. ΝΟ Ρεθύμνου 3
……………………………
3. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 16-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 12-1,ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 14-5, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 14-6, ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Καλαμάτας 11-8, ΝΕ Πατρών – ΝΟ πατρών 0-12.
Η Βαθμολογία Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 9
2. ΝΕ Πατρών 6
……………………….
3. ΝΟ Πατρών 3
4. ΝΟ Καλαμάτας 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών θα διεξαχθεί 10-12/3. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 22/2 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 2017 (γενν. 1998 και νεότεροι)

Το Πρωτάθλημα ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ «2017» θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις:
Α’ Φάση 17 – 19 / 02 / 2017
Β’ Φάση 10 – 12 / 03 / 2017
Γ’ Φάση – Τελική 28 – 30 / 04 / 2017
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ- ΟΕΑ/ΝΑΒ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ -ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΝΟ ΧΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΝΟ ΧΙΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 18:30 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
2η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ- ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.- ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ- ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ- ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΠΣ ΟΞΥΓΟΝΟ- ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ-ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
6. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 17/02/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΟΦΗ
2η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΟΦΗ
3η αγωνιστική Σάββατο 18/02/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Σαββάτο 18/02/2017
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ -ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 19/02/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 18:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ