Ετικέτα: Ροή

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ              

ΡΟΗ

ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ

ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ               

ΝΟ ΙΤΕΑΣ   

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ           

ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                  

    

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

Ο.Φ.Θ.

                                                                                      

  1.  ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΓΕΡΑΚΑ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 13:00 ΡΟΗ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

ΩΡΑ: 14:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 20:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΟ ΣΥΡΟΥ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 09:00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΡΟΗ

ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 11:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 17:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 18:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 10/07/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ ΑΡΓΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΟΠΑΘΑ ΠΑΤΡΩΝ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΙΤΕΑΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΤΕΑΣ  

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00  ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00  ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΙΤΕΑΣ

ΩΡΑ: 19.00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ

ΩΡΑ: 11.00 ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 17.00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΩΡΑ: 18.00 ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 19.00  ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 20.00  ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ: 11.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ:  12.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

3η  αγωνιστική Κυριακή 09/07/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 19.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ Ο.Φ.Θ.

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

 

4η  αγωνιστική Σάββατο 10/7/2016

ΩΡΑ: 10.00 Ο.Φ.Θ. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 11.00 ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ. ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΩΡΑ:  12.00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ ΚΕΡΚ.

ΩΡΑ: 19.00 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ: 20.00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ. ` Ο.Φ.Θ.

 

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ  

 

 

1η  αγωνιστική Παρασκευή 08/07/2016

ΩΡΑ: 19:30  ΑΣ ΑΡΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30  ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 21:30  ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

 

2η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 10:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 

ΩΡΑ: 11:30 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΩΡΑ:  12:30 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

 

3η  αγωνιστική Σάββατο 09/07/2016

ΩΡΑ: 18:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 19:30 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

ΩΡΑ: 20:30 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

 

4η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 10:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ 

ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ:  12:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

 

5η  αγωνιστική Κυριακή 10/7/2016

ΩΡΑ: 18:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ ΑΣ ΑΡΗΣ

ΩΡΑ: 19:10 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 20:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ` ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛ/ΛΗΣ

Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

Πηγή:www.koe.org.gr

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/6) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (8-10 Ιουλίου).

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Ηρακλής, ΝΕ Πατρών, ΑΣ Απόλλο, ΝΟ Λάρισας

Οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) κάθε Ομίλου, θα παίξουν στα πλέι οφ ανόδου (29-31 Ιουλίου), με μία (1) ομάδα ανεβαίνει στην Α1, ενώ οι υπόλοιπες ομάδες (4) των Ομίλων, θα παίξουν στα πλέι άουτ (29-31 Ιουλίου), με δύο (2) ομάδες να υποβιβάζονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Είκοσι τέσσερις (24) συνολικά ομάδες μετέχουν στο φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, η κλήρωση της προκριματικής φάσης (8-10 Ιουλίου) του οποίου πραγματοποιήθηκε σήμερα (1/7) στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Ροή, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Σύρου, Άρης Κάμπου

ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Άργης Καλαμάτας, Επειός Ήλιδας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΟΠΑΘΑ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ: ΚΟ Καρδίτσας, ΝΟ Πρέβεζας, ΝΟ Ιτέας, ΝΟ Μεσολογγίου, ΝΕ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Ναυσίθοος Κέρκυρας, ΚΕ Κοζάνης, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΑΣ Ημαθίας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Άρης Θεσσαλονίκης, Μακεδονικός, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΚΟ Ξάνθης, Εθνικός Αεξανδρούπολης

Στην Τελική φάση (29-31 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 10 ομάδες (οι 2 πρώτες κάθε Ομίλου). Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανέρχονται οι 4 πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr 

Με την ολοκλήρωση -την Κυριακή 15/5 το βράδυ- των αγώνων και στους 13 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, έγιναν γνωστές οι 38 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης (10-12/6). Σημειώνουμε ότι ΔΕΝ προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μόνο οι τελευταίες στη βαθμολογία κάθε Ομίλου.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου, Νηρέας Γέρακα, Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΑΕ Χαϊδαρίου, Παλαιό Φάληρο, Ιωνικός, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Ολυμπιακός, Μίλων, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, Ηρακλής, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες όλων των Ομίλων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Ηλιούπολης, Περιστερίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 13-2, ΓΣ Ηλιούπολης – Νηρέας Γέρακα 1-11,ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 11-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 2-15 ,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-16, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Γέρακα 10-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. ΓΣ Περιστερίου 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

……………………….

4. ΓΣ Ηλιούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Άλμα Κλαμπ 9-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 9-2 ,Παναθηναϊκός – ΑΕ Χαϊδαρίου 11-1, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άλμα Κλαμπ 14-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 2-15, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

…………………………..

4. Άλμα Κλαμπ 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Παλαιού Φαλήρου, Πετρούπολης, Νίκαιας):

ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 6-14, Παλαιό Φάληρο – Ηλυσιακός 14-3,ΑΟ Πετρούπολης – Ηλυσιακός 6-13 ,Ηλυσιακός – Ιωνικός 4-5, ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Ιωνικός 6

3. Ηλυσιακός 3

………………………..

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Εθνικός Πειραιά 5-4, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-8,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 22-1, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Εθνικός Πειραιά 4-17 ,ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Πανιώνιος 3-27, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 14-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

………………………

4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαλανδρίου):

ΝΟ Χίου – Ροή 24-5, Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-4 ,ΝΟ Χίου – Δελφίνια Μεταμόρωσης 26-4, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 12-4, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χίου 6-12, Ροή – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 7-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3

……………………………..

4. Ροή 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Χαλκίδας – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3-11, Μίλων – Ολυμπιακός 3-11 ,ΝΟ Χαλκίδας – Ολυμπιακός 0-28, Μίλων – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 20-7, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Χαλκίδας σε αυτό το ματς, στο οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 15-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 9

2. Μίλων 6

3. ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 3

………………………..

4. ΝΟ Χαλκίδας -1

** Ο ΝΟ Χαλκίδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Μακεδονικός – Ηρακλής 11-5, ΑΣ Απόλλο – ΧΑΝΘ 26-3,Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 10-7, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 22-3 ,ΑΣ Απόλλο – Μακεδονικός 24-3, Ηρακλής – ΧΑΝΘ 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΣ Απόλλο 9

2. Μακεδονικός 6

3. Ηρακλής 1

…………………

4. ΧΑΝΘ 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-14 ,ΝΑΣ Ημαθίας – ΕΑΤΕΚ 1-17, Πανσερραϊκός – ΝΑΣ Ημαθίας 18-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανσερραϊκός 6

2. ΕΑΤΕΚ 3

……………………….

3. ΝΑΣ Ημαθίας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 10-3 ,ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 24-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

……………………..

3. ΠΑΣ Φοίβος 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 8-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 9-5,ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-10, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 10-6, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 5-4, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 8-14 ,Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 8-4, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 3-11, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 7-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 12

2. ΝΕ Λάρισας 9

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΟΥΚ Βόλου 3

……………………….

5. ΝΟ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήρια Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 12-6, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-8 ,Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-3, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 12-5, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

………………………….

4. Πύρος Ιωαννίνων 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 8-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 26-3,ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 12-11, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 15-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 21-5, Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 9-6

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. Πλιτς Πλατς 3

……………………..

4. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 3-21, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΟ Καλαμάτας 8-14, ΝΟ Αργοστολίου – ΝΕ Πατρών 2-17, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-26.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 9

2. ΝΕ Πατρών 6

3. ΝΟ Καλαμάτας 3

………………………

4. ΝΟ Αργοστολίου 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει 10-12/6. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 25/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ 2016

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2. Β ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 3. Γ ΟΜ.  ΑΤΤΙΚΗΣ 

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ         ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ        ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                ΑΟ ΟΛ.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                   ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ         ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ                   ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ 5. Ε ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ            6. ΣΤ ΟΜ. ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ                ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ              ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.              ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                ΡΟΗ                                        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ           ΚΟΠ ΙΛΙΣΙΣΩΝ

 

  1. Α’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 8. Β’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 9. Γ’ ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                   ΠΑΟΚ

ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                       ΕΑΤΕΚ                                  ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                      ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ       ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

ΧΑΝΘ

 

  1. ΟΜ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ          11.  ΟΜ.  ΚΡΗΤΗΣ                          12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ

 

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                  ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                      ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                         ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                      ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ        ΟΦΗ                                        ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

 

  1. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 21:00                ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ                   ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 21:30                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. 

 

 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ                          ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 13:00                ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                          ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.

 

 

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

ΩΡΑ: 20:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ                   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ     

ΩΡΑ: 11:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                           ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 19:00                ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ                              ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΦΑΛΗΡΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

ΩΡΑ: 21:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:30                ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ                            ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ                        ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:30                ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ                           ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

 

  1. Δ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ  

ΩΡΑ: 21:30                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                              ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ           

ΩΡΑ: 19:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΝΟ ΜΕΤΑΜ/ΣΗΣ                         ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ                           ΑΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 

  1. Ε ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 15:30                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΡΟΗ

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                            ΝΟ ΧΙΟΥ                               ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.   

ΩΡΑ: 10:30                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΡΟΗ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.             ΝΟ ΧΙΟΥ

ΩΡΑ: 18:30                            ΡΟΗ                                        ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:30                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ        

ΩΡΑ: 21:30                ΜΥΛΩΝ                                            ΚΟ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.      

 

  1. ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ                               ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.       

ΩΡΑ: 17:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                ΜΥΛΩΝ                                            ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΩΡΑ: 17:00                ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ                     ΚΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΛΙΣ.

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ        

ΩΡΑ: 20:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΧΑΝΘ           

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                            ΧΑΝΘ

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 18:00                ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ                                   ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ               

ΩΡΑ: 19:00                ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ                                 ΧΑΝΘ

 

  1. Β ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                ΕΑΤΕΚ                                              ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ                              ΕΑΤΕΚ

 

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ                 ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ

 

  1. Γ ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ                   ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                     

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 09:00                ΠΑΟΚ                                                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ      

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ                                  ΠΑΟΚ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΟΥΚ  ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ         

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ                      ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

4η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ             ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

 

5η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 19:00                            ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ                       ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΩΡΑ: 20:00                            ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ                       ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ  

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.              ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

ΩΡΑ: 11:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ                     ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ               ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝ.

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΧΑΝΙΩΝ

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            13/05/2016

ΩΡΑ: 20:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ       

ΩΡΑ: 21:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΟΦΗ  

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                 ΟΦΗ

ΩΡΑ: 12:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                                    ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΩΡΑ: 18:00                            ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ                    ΟΦΗ

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΠΑΝΟΣ

 

1η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 14/05/2016

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                        ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΩΡΑ: 18:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

 

2η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 10:00                            ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                                    ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ           

ΩΡΑ: 11:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

 

3η  αγωνιστική                       Κυριακή                                 15/05/2016

ΩΡΑ: 16:00                            ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ           ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ: 17:00                            ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ              ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ Γ’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ WATER POLO 2016

Πραγματοποιήθηκαν το μεσημέρι στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Εφήβων (Γ’ Φάση) και Μίνι Παίδων (Α’ Φάση).

ΕΦΗΒΩΝ (6-8 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Χαλανδρίου, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, ΝΕ Πατρών

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Λάρισας

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΑΣ Απόλλο, Μακεδονικός, ΝΟ Καβάλας

Στην Τελική φάση (15-17 Ιουλίου) προκρίνονται συνολικά 8 ομάδες (2 από κάθε Όμιλο).

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ (13-15 Μαϊου)

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Κερατσινίου, Νηρέας Γέρακα

Προκρίνονται 4 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παναθηναϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας, Άλμα Κλαμπ, ΑΕ Χαϊδαρίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Παλαιό Φάληρο, ΑΟ Πετρούπολης, Ηλυσιακός, Ιωνικός Νίκαιας

Προκρίνονται 3 ομάδες

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Πανιώνιος, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Προκρίνονται 3 ομάδες

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Χαλκίδας, Μίλων, Ολυμπιακός, Ποσειδών Ιλισίων

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Νηρέας Λαμίας, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου

Προκρίνονται 4 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: ΝΕ Πατρών, ΝΟ Αργοστολίου, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Πατρών

Προκρίνονται 3 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς

Προκρίνονται 2 ομάδες

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Μακεδονικός, ΑΣ Απόλλο, Ηρακλής, ΧΑΝΘ

Προκρίνονται 3 ομάδες

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΝΑΣ Ημαθίας, ΕΑΤΕ Κολλεγίου, Πανσερραϊκός

Προκρίνονται 2 ομάδες

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΠΑΣ Φοίβος

Προκρίνονται 2 ομάδες

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων

Προκρίνονται 3 ομάδες.

Συνολικά, στην Β’ Φάση (10-12 Ιουνίου), προκρίνονται 38 ομάδες.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2015

Σε εκτέλεση των προκηρυχθέντων απο την  Γενική Προκήρυξη Πρωταθλημάτων Υδατοσφαίρισης της  ΚΟΕ  για την αγωνιστική περίοδο  «2015»  με  αριθμ.πρωτ.:  6158/Ε/ 30.10.14 0,  προκηρύσσουμε τους αγώνες του Πρωταθλήματος  Γ’  Εθνικής κατηγορίας  Ανδρών,  σύμφωνα με τα παρακάτω:

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΙ

  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ             2. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                                     ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                                            ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ                                     ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                                            ΝΟ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                                        

ΠΕΚΕΒ                                                                                 

 

  1. Α ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 4. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΡΟΗ                                                                            ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ                                                            ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ

ΑΚΟΜ  ΔΕΛΦΙΝΙΑ                                                 ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

ΝΟ ΙΤΕΑΣ                                                                ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ

ΝΟ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                                              ΝΟ  ΜΥΤΙΛΙΝΗ

ΝΟ ΣΥΡΟΥ                                                               ΝΟ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

 

ΣΥΣΤΗΜΑ  –  ΧΡΟΝΟΣ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

 

Το  Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δυο (2) φάσεις:

 

Α’  ΦΑΣΗ                                17 – 19 / 7 / 2015                  

                                               

Β’  ΦΑΣΗ – ΤΕΛΙΚΗ                 31/7 – 2 / 8 / 2015

 

Όλες οι ομάδες κάθε ομίλου θα αγωνιστούν με το σύστημα  POOL  (ένας εναντίον όλων),  ισχύει η ισοπαλία.

 

 

ΠΡΟΑΓΩΓΕΣ

Τελική Φάση,  οι  (3) πρώτες ομάδες από τους ομίλους, 1, 3, 4 και η (1η) ομάδα από τον 2ο όμιλο    σύνολο:   (10) ομάδες. 

           

Στην  Τελική Φάση  σχηματίζονται δύο (2) όμιλοι των τ (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα  POOL  (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων.

 

Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης, πρέπει να υπάρξει  νικητής.

 

Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην  Β’ Εθνική κατηγορία την περίοδο  «2015 – 2016»  και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται Πρωταθλήτρια  Γ’ Ανδρών  για το  «2015».

 

Σε περίπτωση ισοβαθμίας ισχύει, ότι αναφέρεται στην  Γενική Προκήρυξη Υδατοσφαίρισης  «2015».

 

 

ΔΙΑΡΚΕΙΑ  ΑΓΩΝΩΝ

 

Η διάρκεια κάθε αγώνα θα είναι τέσσερεις (4) περίοδοι των οκτώ (8) λεπτών η κάθε μία.

 

Η κλήρωση για την  Τελική Φάση  θα διεξαχθεί την  Τετάρτη  22 / 7 / 15  και  ώρα:  13:00  στα γραφεία της  ΚΟΕ.

 

 

ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ  –  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ  ΑΓΩΝΑ

 

Ότι αναφέρονται στην  Γενική Προκήρυξη Αγώνων Υδατοσφαίρισης  «2013»  με αριθμ.πρωτ.:  5931/Ε/ 30.10.12.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει, ως εξής:

 

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

 

 

1η  αγωνιστική                       Παρασκευή                            17/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΠΕΚΕΒ

ΩΡΑ: 19:00                ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ             ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 20:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

 

2η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 10:00                ΠΕΚΕΒ                                              ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ: 11:00                ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ                             ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΩΡΑ: 12:00                ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ                             ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

3η  αγωνιστική                       Σάββατο                                 18/7/15

ΩΡΑ: 18:00                ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ                                    ΑΡΗΣ ΚΑΜΠΟΥ

ΩΡΑ: 19:00                ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                             

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015-ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ-ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ 2015,26-28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2015,ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Πηγή:www.koe.org.gr

Σε συνέχεια του με αριθ. Πρωτ. 3822/Ε από 22.6.15 εγγράφου μας, σχετικά με τους Πανελλήνιους Αγώνες Κολύμβησης Προαγωνιστικών Κατηγοριών 9-12 ετών, που θα διεξαχθούν 26-28/6/15 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου, σας γνωρίζουμε το πρόγραμμα προθέρμανσης των 2 γκρουπ, καθώς και τις ώρες των αγώνων.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι καλούνται, οι εκπρόσωποι ή οι προπονητές των σωματείων που συμμετέχουν στους παραπάνω αγώνες, την Παρασκευή 26/6/15 και ώρα 15.45 στο κλειστό γυμναστήριο του κολυμβητηρίου, για ενημέρωση.

Α’ ΓΚΡΟΥΠ

ΕΝΟ ΑΙΓΥΠΤΙΩΤΩΝ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ, ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ, ΝΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ, ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ, ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, ΠΑΕ ΑΡΓΗΣ, ΑΙΟΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΥΔΡΙΑ, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ, ΥΣ ΡΟΔΟΥ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΑΥΤΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΣΚΑΛ, ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ, ΑΡΙΩΝ ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΡΟΗ, ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ, ΓΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ, ΑΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΥ, ΑΚΟΒΒ, ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΚΟΠΙ, ΚΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ, ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ, ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ, ΟΦ Ν.ΙΩΝΙΑΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ, ΠΟΠ 94.

Β’ ΓΚΡΟΥΠ

ΝΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΣΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ, ΑΝΟ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΑΡΕΤΗ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ, ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ, ΠΕΚΕΒ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ, ΚΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ, ΝΤΕΡΗ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ, ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ, ΝΗΕΡΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ, ΝΑΟ ΛΑΜΙΑΣ, ΑΟ ΚΟΛΩΝΟΥ, ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 73, ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΟ ΧΙΟΥ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ, ΝΟΒΑ, ΝΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ, ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΑΚΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ.

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή  26/6       16.00-16.25

Γκρουπ Β’                              «                      16.25-16.50

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Α’                  Παρασκευή 26/6        19.00-19.20

Γκρουπ Β’                              «                      19.20-19.40

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   19.45

Ώρες Προθέρμανσης 9-10 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο  27/6                        07.30-07.55 πρωί

                                                «                      16.25-16.50 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      07.55-08.20 πρωί

                                                «                      16.00-16.25 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 9-10 ετών     πρωί 08.30 και

                                                                        απόγευμα 17.00

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Σάββατο 27/6             10.15-10.35 πρωί

                                                «                      19.20-19.40 απόγευμα

Γκρουπ Α’                              «                      10.35-10.55 πρωί

                                                «                      19.00-19.20 απόγευμα

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   πρωί 11.00 και

                                                                        απόγευμα 19.45

Ώρες Προθέρμανσης 11-12 ετών

Γκρουπ Β’                  Κυριακή  28/6                        08.30-08.55

Γκρουπ Α’                              «                      08.55-09.20

Ώρα έναρξης Αγώνων 11-12 ετών   09.30

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Η ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014,Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ 2014 ΚΑΙ Η Α’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2014

Πηγή:www.koe.org.gr

Δέκα (10) ομάδες χωρισμένες σε δύο Ομίλους θα διεκδικήσουν την πρόκριση τους στην Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Β’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, το τριήμερο 11-13 Ιουλίου στους αγώνες της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος.

Όμιλος Καρδίτσας (κολ. Καρδίτσας): Μακεδονικός Νεάπολης, Νηρέας Λαμίας, ΑΠΣ Οξυγόνο, ΚΟ Καρδίτσας, ΟΕΑΝΑ Βόλου

Όμιλος Αττικής (κολ. Ιλίσιο): ΓΑΣ Λέσβου, ΝΟ Χανίων, Ποσειδών Ιλισίων, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός

Στην Τελική φάση (1-3 Αυγούστου)  προκρίνονται οι 4 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8) και στη συνέχεια οι 2 πρώτες της κατάταξης ανέρχονται στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Σε 5 Ομίλους διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (11-13 Ιουλίου) η Α’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΚΟ Ξάνθης, ΠΑΣ Φοίβος, Νηρέας Κατερίνης, Μακεδονικός Νεάπολης, ΝΑΣ Ημαθίας

Β’ Όμιλος Θεσσαλονίκης (κολ. Ποσειδώνιο): ΚΟ Καρδίτσας, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΧΑΝΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας

Όμιλος Πατρών (κολ. «Αντ. Πεπανός»): Πύρρος Ιωαννίνων, ΓΟ Μεσολογγίου, ΝΟ Ιτέας, ΟΠΑΘΑ Πατρών, Άργης Καλαμάτας

Α’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά): Άρης Κάμπου, Ροή, ΝΟ Σύρου, Τρίαινα, ΑΟ Καστέλα

Β’ Όμιλος Αττικής (κολ. Εθνικό Πειραιά): ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΠΕΚΕ Βροντάδου, Απόλλων Σμύρνης, Δελφίνια Μεταμόρφωσης

Στην Τελική φάση (31/7-3 Αυγούστου) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 10) και στη συνέχεια οι 4 πρώτες της κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία.

Με τους αγώνες και του Νοτίου Ομίλου ολοκληρώνεται η Α’ Φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης (12-13 Ιουλίου)

Σάββατο, 12/7: 20.30 Πανιώνιος – Ιωνικός Νίκαιας, 21.30 ΝΟ Χίου – ΝΕ Πατρών

Κυριακή, 13/7: 10.00 Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών, 11.00 ΝΟ Χίου – Ιωνικός Νίκαιας, 17.00 ΝΟ Χίου – Πανιώνιος, 18.00 Ιωνικός Νίκαιας – ΝΕ Πατρών

Στην Τελική Φάση (25-27 Ιουλίου) οι 2 πρώτες ομάδες (σύνολο 4) προκρίνονται στον Όμιλο Ανόδου και οι 2 τελευταίες (σύνολο 4) στον Όμιλο Καθόδου.  Στη συνέχεια η 1η ομάδα από τον Όμιλο Ανόδου ανέρχεται στην Α1 Εθνική κατηγορία ενώ οι 2 τελευταίες ομάδες από τον Όμιλο Καθόδου υποβιβάζονται στη Β’ Εθνική κατηγορία.

Ήδη, από τον Βόρειο Όμιλο (Λάρισα) οι αγώνες του οποίου έγιναν 28 και 29 Ιουνίου, οι ομάδες του ΝΟΒΑ και του ΠΑΟΚ προκρίθηκαν στον Όμιλο Ανόδου ενώ οι ομάδες του ΝΟ Λάρισας και της ΝΕ Λαμίας θα αγωνιστούν στον Όμιλο Καθόδου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Α’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Με τους προκριματικούς στο Σόλο και το Ντουέτο ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Συγχρονισμένης Νεανίδων, που διεξάγεται το κλειστό κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας.

Στο αγώνισμα του Σόλο την πρώτη θέση κατέλαβε η Ευαγγελία Πλατανιώτη από τον ΑΝΟ Αργυρούπολης, συγκεντρώνοντας 84.1500 βαθμούς. Στην δεύτερη θέση βρέθηκε η Ευαγγελία Κουτίδη από τον όμιλο ΝΟΒΑ με 82.5375 βαθμούς, ενώ τρίτη στη βαθμολογία ήρθε η Ευαγγελία Παπάζογλου του ΑΝΟ Αργυρούπολης με 80.6375 βαθμούς.

Στο Ντουέτο πρώτες στον τελικό της Κυριακής πέρασαν οι Ευαγγελία Κουτίδη και Ευαγγελία Γιαλιδή από τον όμιλο ΝΟΒΑ με 82.5500 βαθμούς, την δεύτερη θέση κατέκτησαν οι Ευαγγελία Παπάζογλου και Κατερίνα Βασιλείου του ΑΝΟΑ συγκεντρώνοντας 81.7375 βαθμούς, ενώ στην τρίτη θέση με 78.9375 βρέθηκαν οι Γιάννα Γκεοργκίεβα και Αντωνία Μαζοκοπάκη του ΝΟ Χανίων.

Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σε εξέλιξη βρίσκεται από χθες το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Νεανίδων, το οποίο διεξάγεται στο κλειστό κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας, και αναμένεται να ολοκληρωθεί αύριο.

Σήμερα, πραγματοποιήθηκαν οι τελικοί στο αγώνισμα του Κόμπο και του Σόλο. Αναλυτικότερα, στον τελικό του Σόλο, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Ευαγγελία Πλατανιώτη από τον ΑΝΟ Αργυρούπολης με 83.0815 βαθμούς, το αργυρό η Ευαγγελία Κουτίδη του ομίλου ΝΟΒΑ, η οποία συγκέντρωσε 82.3936 βαθμούς και το χάλκινο η Αλζιγκούζη Μαρία-Έλλη, επίσης από τον ΑΝΟ Αργυρούπολης, με 79.6040 βαθμούς.

Όσον αφορά τον τελικό του Κόμπο, την πρώτη θέση κατέκτησε η ομάδα του ομίλου ΝΟΒΑ συγκεντρώνοντας 78.9500 βαθμούς. Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας βρέθηκε ο ΑΝΟ Αργυρούπολης με 78.6750 βαθμούς, ενώ στην τρίτη θέση με 76.1250 ο Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου.

Γ’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεανίδων συγχρονισμένης κολύμβησης, με τον ΝΟΒΑ να κατακτά τους δύο τελικούς της ημέρας, αλλά με τον ΑΝΟ Αργυρούπολης να αναδεικνύεται πρωταθλήτρια ομάδα για το 2012, αφού συγκέντρωσε 239 βαθμούς, έναντι 238 του ΝΟΒΑ!

Αναλυτικά, στο κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας, ο ΝΟΒΑ ήταν εκείνος που κατάφερε να πάρει το χρυσό μετάλλιο στο Ντουέτο, με τις Κουτίδη και Γιαλίδη, συγκεντρώνοντας 80,8293 βαθμούς. Την δεύτερη και τρίτη θέση κατέκτησε ο ΑΝΟ Αργυρούπολης, με τις Αλτιγκούζη και Παπάζογλου (αναπληρωματική η Βασιλείου) στην δεύτερη (78,8470 βαθμοί) και τις Μαλκογιώργου και Παναγιωτοπούλου στην τρίτη θέση (75,5480)

Όσον αφορά το ομαδικό, ο ΝΟΒΑ ήταν και πάλι νικητής του τελικού, αφού η ομάδα του βαθμολογήθηκε με 76.3847 βαθμούς, έναντι 75,8222 του ΑΝΟ Αργυρούπολης (2η θέση), και 73.8267 του Νηρέα Χαλανδρίου (3η θέση)

Στην συγκεντρωτική βαθμολογία όμως, ο ΑΝΟ Αργυρούπολης ήταν ο πρωταθλητής, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, με την βαθμολογία να έχει ως εξής:

ΑΝΟ Αργυρούπολης 239, ΝΟΒΑ 238, Βουλιαγμένη 161, Νηρέας Χαλανδρίου 153, ΝΟ Χανίων 53, Πανσερραϊκός 14, Ηρακλής Θεσσαλονίκης 14, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 13, Σύλλογος Κολύμβησης ΡΟΗ 9

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης Νεανίδων, η τελευταία αντίστοιχη εσωτερική διοργάνωση του αθλήματος για το 2012, διεξάγεται από την ερχόμενη Παρασκευή (22/6) έως και την Κυριακή (24/6), στο κλειστό κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας.

Μετέχουν 9 Σωματεία (ΑΝΟ Αργυρούπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, ΝΟ Χανίων, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Πανσερραϊκός, ΝΟΒΑ, Ηρακλής), με 65 αθλήτριες.

Έχουν δηλωθεί 20 Σόλο, 16 Ντουέτα, 4 Ομαδικά, 4 Κόμπο, ενώ το πρόγραμμα των αγώνων είναι το ακόλουθο:

Παρασκευή, 22/6

17.00 Σόλο (προκριματικός)

20.00 Ντουέτο (προκριματικός)

Σάββατο, 23/6

10.00 Φιγούρες

16.30 Κόμπο (τελικός)

18.30 Σόλο (τελικός)

Κυριακή, 24/6

10.00 Ντουέτο (τελικός)

12.30 Ομαδικό (τελικός)

Αξίζει να σημειωθεί ότι, με την ολοκλήρωση των αγώνων του πρωταθλήματος, θα ανακοινωθεί και η επιλογή των αθλητριών που θα απαρτίσουν την Εθνική ομάδα Νεανίδων / Κορασίδων που την επομένη (25/6) θα αρχίσει καμπ προετοιμασίας της.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

Πρώτη στο Σόλο η Ιφιγένεια Δίπλα

Ολοκληρώθηκαν οι προκριματικοί αγώνες του Σόλο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης Κολύμβησης Κορασίδων Β’, που διεξάγεται από σήμερα στο κλειστό κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας.

Την πρώτη θέση κατέλαβε η Ιφιγένεια Δίπλα από τον σύλλογο «ΝΗΡΕΑΣ» συγκεντρώνοντας 71.350 βαθμούς. Στην δεύτερη θέση με 70.4375 βρέθηκε η Άννα-Μαρία Ταξοπούλου από τον ΑΝΟ Αργυρούπολης, ενώ με 67.3125 η Νεφέλη-Αικατερίνη Μπαδογιάννη από τον ΝΟ Χανίων κατάφερε να πάρει την τρίτη θέση.   

Οι τρεις αθλήτριες είναι από τα φαβορί που διεκδικούν την πρώτη θέση στον τελικό του Σόλο που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή (10/6) στις 11:30.

Πρωταθλητής ο ΝΟ Χανίων στο Κόμπο

Πραγματοποιήθηκαν οι τελικοί αγώνες στο Κόμπο κατά τη διάρκεια του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’, που διεξάγεται από την Παρασκευή στο κλειστό κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας.

Η βαθμολογία διαμορφώθηκε ως εξής:

1. ΝΟ Χανίων: 70.8875 βαθμοί

2. ΑΝΟ Αργυρούπολης: 69.6750 βαθμοί

3. ΝΟ Βουλιαγμένης: 68.5625 βαθμοί

4. Κολυμβητικός Όμιλος Ηρακλείου: 67.1500 βαθμοί

5. Νηρέας Χαλανδρίου: 65.9375 βαθμοί

6. Πανσερραϊκός: 63.7000 βαθμοί

7. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης: 61.3750 βαθμοί

8. Ηρακλής: 49.9250 βαθμοί

Νωρίτερα, είχε πραγματοποιηθεί ο τελικός στην αγωνιστική τετράδα (κατηγορία πρωταθλητριών ηλικίας 8 και 9 ετών). Την πρώτη θέση κατέκτησε κι εκεί ο ΝΟ Χανίων συγκεντρώνοντας 53.4500 βαθμούς, στην δεύτερη θέση βρέθηκε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με 48.2125 βαθμούς, ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε η δεύτερη ομάδα του ΝΟ Χανίων με 46.400 βαθμούς.

Πρωταγωνιστής ο ΝΟ Χανίων στο Πανελλήνιο Συγχρονισμένης Κορασίδων Β’

Ολοκληρώθηκαν πριν από λίγο οι τελικοί στο Ντουέτο, το Σόλο και το Ομαδικό του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’. Πρωταγωνιστής των αγώνων αναδείχθηκε ο ΝΟ Χανίων που κέρδισε την πρώτη θέση στη γενική βαθμολογία συγκεντρώνοντας 196 βαθμούς.

Στο Ντουέτο πρωταθλήτριες αναδείχθηκαν οι Μαρία-Ελένη Αρμάου και Ειρήνη Καββάλου από τον Κολυμβητικό Όμιλο Ηρακλείου, συγκεντρώνοντας 68.4102 βαθμούς. Την δεύτερη θέση κατέλαβαν τα κορίτσια του Α.Ο. Νηρέας Χαλανδρίου, Ιφιγένεια Δίπλα και Αλεξάνδρα Κουτσούλα με 67.8065 βαθμούς και στην τρίτη θέση βρέθηκαν οι Μαρία-Φωτεινή Ζιζάνη και Βασιλική Κοφίδη του συλλόγου ΝΟΒΑ με 67.4769 βαθμούς.

Στο πρόγραμμα του Σόλο το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια του Α.Ο Νηρέας, Ιφιγένεια Δίπλα συγκεντρώνοντας 72.0085 βαθμούς, το αργυρό μετάλλιο η Άννα-Μαρία Ταξοπούλου από τον ΑΝΟ Αργυρούπολης με 71.1020 βαθμούς και το χάλκινο η Μαρία-Ελένη Αρμάου από τον Κολυμβητικό Όμιλο Ηρακλείου με 69.5996 βαθμούς.

Όσον αφορά τον τελικό του Ομαδικού προγράμματος, η βαθμολογία έχει ως εξής:

1. Ν.Ο. Χανίων: 65.6605 βαθμοί

2. Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης: 64.8831 βαθμοί

3. Ν.Ο. Βουλιαγμένης: 64.3028 βαθμοί

4. Κ.Ο. Ηρακλείου: 63.5860 βαθμοί

5. Α.Ο. Νηρέας: 61.0512 βαθμοί

6. Α.Ν.Ο. Μεταμόρφωσης: 59.0158 βαθμοί

7. Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκός: 57.5266 βαθμοί

8. Γ.Σ. Ηρακλής: 55.2584 βαθμοί

9. Ν.Ο. Χανίων: 57.3587 βαθμοί

10. Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης: 53.7399 βαθμοί

Η συνολική βαθμολογία των σωματείων που μετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’ διαμορφώθηκε ως εξής:

1. Ν.Ο. Χανίων: 196

2. Ν.Ο. Βουλιαγμένης: 191

3. Α.Ν.Ο. Αργυρούπολης: 188

4. Κ.Ο. Ηρακλείου: 176

5. Α.Ο. Νηρέας: 153

6. Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκός: 111

7. Α.Ν.Ο. Μεταμόρφωσης: 78

8. Γ.Σ. Ηρακλής: 65

9. Ν.Ο.Β.Α.: 48   

Πηγή

ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΟ Ε.Α.Κ.ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

Στο Κλειστό κολυμβητήριο του ΕΑΚ Γλυφάδας, αρχίζει σήμερα (Παρασκευή) το Πανελλήνιο πρωτάθλημα συγχρονισμένης κολύμβησης Κορασίδων Β’.Μετέχουν συνολικά 128 αθλήτριες από 11 Σωματεία, ενώ άλλες 70, ηλικίας 8 και 9 ετών, θα λάβουν μέρος στο αγώνισμα της 4άδας, όπως έχει καθιερωθεί από την ΚΟΕ και εντάσσεται στο αναπτυξιακό πρόγραμμα του αθλήματος.Έχουν δηλώσει συμμετοχή 25 Σόλο, 20 Ντουέτα, 10 Ομαδικά και 11 Κόμπο από τα Σωματεία: ΝΟ Χανίων, ΚΟ Ηρακλείου, ΑΝΟ Αργυρούπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Πανσερραϊκός, Νηρέας Χαλανδρίου, Ροή, Εύρος, ΝΟΒΑ και Ηρακλής.Το πρόγραμμα των αγώνων:

Παρασκευή, 8/6

17.00 Σόλο (προκριματικά)

20.00 Ντουέτο (προκριματικά)

Σάββατο, 9/6

10.00 Φιγούρες

17.00 Αγωνιστική 4άδα

19.30 Κόμπο (Τελικός)

Κυριακή, 10/6

09.00 Ντουέτο (Τελικός)

11.30 Σόλο (Τελικός)

13.30 Ομαδικό (Τελικός)

Αλυτάρχης των αγώνων είναι ο Διευθυντής της ΚΟΕ, Γιώργος Χριστοφοράτος και διαιτητής η τεχνική σύμβουλος της ΚΟΕ, Ελένη Κουγιά.

Πηγή

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ ΚΟΕ, 26 ΜΑΡΤΙΟΥ 2011, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΖΑΠΠΕΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι το πρόγραμμα των μετρήσεων βιντεογράφησης και κινηματικής ανάλυσης του προγράμματος των επιλέκτων κολυμβητών-τριών, που θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 26 Μαρτίου 2011 στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο του Ζαππείου, είναι οι κάτωθι :

07.30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΟΦΝΙ, ΟΛΥΜΠ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

08.15   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ, ΔΕΛΦ.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΡΟΗ, ΕΓΣ, ΟΣΦΠ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ, ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

09.00   ΚΟΠΙ, ΕΟΦΠΦ, ΑΣ ΠΕΡΑ, ΑΟ Ν.ΨΥΧΙΚΟΥ, ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΘΗΝΩΝ, ΔΑΣ ΑΡΑΦΗΝ

09.45   ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

10.30   ΠΑΟ, ΙΩΝΙΚΟΣ, ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ, ΝΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ

11.15   ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤ., ΝΑΟ ΑΡΙΩΝ, ΝΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ

12.00   ΑΕ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ, ΑΛΜΠΑΤΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΚΟΔ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ, ΑΙΟΛΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

12.45   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΓΝΟΑ

13.30   ΑΝΟΓ, ΩΚΕΑΝΟΣ, ΚΑΟ ΙΛΙΟΝ, ΙΑΣΟΝΑΣ, ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

14.15   ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ