Ετικέτα: ΣΚ Ροή

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 21.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. -ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 09.00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ -ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 10.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 16.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ -ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: 17.00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 09.00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ -ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 10.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. -ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16.00 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 17.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ -ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ -ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ- ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ- ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΙΟΥ -ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΝΟ ΧΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΧΙΟΥ- ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ -ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ- ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ- ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 22.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11.00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. -ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 12.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. -ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 19.00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11.00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ -ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 12.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ -ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 18.00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. -ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19.00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. -ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
5. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ- ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 13:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ -ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ -ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ -ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ- ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
6. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΕΑΤΕΚ -ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ -ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ -ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 12:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ- ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ- ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΑΤΕΚ -ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ- ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ -ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ- ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ -ΟΦΘ
7. ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ -ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ- ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ -ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΠΑΟΚ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ -ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ -ΠΑΟΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 31/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ -ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 01/04/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ-ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ -ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 02/04/2017
ΩΡΑ: 15:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ- ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ- ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

Με την ολοκλήρωση της συντριπτικής πλειοψηφίας των αγώνων των 12 Ομίλων της Α’ Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, την Κυριακή (5/3) το βράδυ, αναδείχθηκαν 41 ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση. Εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ’ Όμιλο Αττικής (θα γίνουν στις 14 και στις 19/3) για να οριστικοποιηθεί η κατάταξη εκεί και να ξεκαθαριστεί ποια από τους Τρίτωνα Αμαρουσίου ή ΑΟ Καστέλλας θα είναι στην προτελευταία και την τελευταία θέση, για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν 42.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.
Οι ομάδες που σφράγισαν την πρόκριση είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):
ΓΣ Ηλιούπολης – Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα – Ηλυσιακός 11-10,Ηλυσιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων – Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα – ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων – Νηρέας Γέρακα 3-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

…………………………….

5. Μίλων 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):
ΑΟ Πετρούπολης – Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου – Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 8-7,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου – ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

…………………………

4. ΑΟ Πετρούπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):
ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός – Ροή 17-3,Ροή – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός – Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου – Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιακός 5-17,Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή – Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου – Ιωνικός 10-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

…………………..

5. Ροή 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΑΟ Καστέλλας 4-3,Άλμα Κλαμπ – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας – Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Παναθηναϊκός 3-21,Παναθηναϊκός – ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Η Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)

Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου – Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ – Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας – Τρίτων Αμαρουσίου.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):
Πανιώνιος – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Κερατσινίου 6-4,Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά – Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – ΑΕ Κερατσινίου 7-14.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

……………………………..

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – Άρης 13-2, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 32-0,Μακεδονικός – ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ 2-21, Άρης – Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 7-16,Πανσερραϊκός – Άρης 19-4, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 5-21, Άρης – ΠΑΟΚ 0-22.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

……………………….

5. Μακεδονικός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 10-3,ΧΑΝΘ – Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας – ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής – ΝΟ Καβάλας 5-12,ΟΦΘ – Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

…………………….

4. ΧΑΝΘ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):
Νηρέας Ορεστιάδας – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΣΑΠΚ Νεάπολης που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος 3-18,Νηρέας Ορεστιάδας – ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 6
2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3
3. Νηρέας Ορεστιάδας 0
………………………….
4. ΣΑΠΚ Νεάπολης –
Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5,Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

………………………..

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Ναυπλίου που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι και του αφαιρείται ένας βαθμός),ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ιτέας 16-3,ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 20-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

………………………………

5. ΝΟ Ιτέας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου – Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 2-6,Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

………………………….

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):
Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 11-4,ΟΕΑΝΑΒ – ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 12-4,ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 16-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

…………………….

6. ΟΕΑΝΑΒ 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO MINI ΠΑΙΔΩΝ 2017

1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
1. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 20:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ Π. ΦΑΉΡΟΥ
2. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΟ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΑΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΚ ΡΟΗ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΣΚ ΡΟΗ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
3. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΣΚ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 20:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΣΚ ΡΟΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α0 ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
ΩΡΑ: ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ
ΩΡΑ: ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜ/ΣΙΟΥ
5. ΟΜ. ΑΘΗΝΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
6. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΑΤΕΚ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΠΑΟΚ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΑΣ ΑΡΗΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΣ ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΑΣΘ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΑΣ ΑΡΗΣ ΑΣ ΠΑΟΚ
7. ΟΜ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ ΧΑΝΘ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΧΑΝΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΦΘ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΧΑΝΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
8. ΟΜ. ΒΟΡ. ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
9. ΟΜ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
3η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
10. ΟΜ. ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΙΤΕΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΙΤΕΑΣ
ΩΡΑ: 17:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
11. ΟΜ. ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΗ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΩΡΑ: 17:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
12. ΟΜ. ΒΟΛΟΥ ΚΟΛ/ΡΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 3/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΕΑ/ΝΑΒ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 4/03/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΕΑ/ΝΑΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 5/03/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ ΝΑΒ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
5η αγωνιστική Κυριακή 5/05/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΟΕΑ/ΝΑΒ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (ΓΕΝ. 2002)

Πηγή:www.koe.org.gr
Με την πρόκριση τριών ακόμα ομάδων και συγκεκριμένα της ΚΕ Κοζάνης, των Δελφινιών Πτολεμαϊδας και του Πύρρου Ιωαννίνων, από τους αγώνες του εναπομείναντα Ομίλου Πτολεμαϊδας της Α’ προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων, που ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (29/1), συμπληρώθηκε το παζλ των 43 ομάδων που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.
Σημειώνουμε ότι από την Α’ προκριματική φάση στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίθηκαν μόνο οι ομάδες που πήραν την τελευταία θέση σε καθένα από τους 11 συνολικά Ομίλους.
Οι 43 ομάδες που προκρίθηκαν είναι: ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΣ Φοίβος, ΟΦΘ, Ηρακλής, Νίκη Βόλου, ΝΕ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, Άλμα Κλαμπ, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Μίλων, Τρίτων Αμαρουσίου, Παναθηναϊκός, Πανιώνιος, Ιωνικός, Άρης Νίκαιας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, Εθνικός Πειραιά, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Καλαμακίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 10-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 4-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 5-10, ΚΕ Κοζάνης – Δελίνια Πτολεμαϊδας 6-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΚΕ Κοζάνης 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
3. Πύρρος Ιωαννίνων 3
………………………………………….
4. ΝΑΟ Κέρκυρας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΕΑΤΕΚ – ΧΑΝΘ 14-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 3-16. Ρεπό ο Πανσερραϊκός,ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 19-2, Πανσερραϊκός – ΣΑΠΚ Νεάπολης 15-7, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 2-21, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 1-17,Πανσερραϊκός – ΧΑΝΘ 17-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 11-9, ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 18-3, ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-25.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΟΚ 12
2. Πανσερραϊκός 9
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 6
4. ΕΑΤΕΚ 3
………………………………..
5. ΧΑΝΘ 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):
ΟΦΘ – Ηρακλής 13-3. Ρεπό οι ΝΟ Καβάλας και ΠΑΣ Φοίβος. Ο ΑΣ Απόλλο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα,ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 5-10, ΟΦΘ – ΝΟ Καβάλας 10-7,ΝΟ Καβάλας – Ηρακλής 7-9, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΦΘ 13-12, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 2-10.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΠΑΣ Φοίβος 9
2. ΟΦΘ 6
3. Ηρακλής 3
……………………
4. ΝΟ Καβάλας 0
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας):
ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 11-10, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 5-11. Ρεπό η ΝΕ Λαμίας,Νίκη Βόλου – ΝΕ Λάρισας 17-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 4-10, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 4-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 12-5,ΝΕ Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 6-10, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 9-11, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-2, ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 5-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Νίκη Βόλου 12
2. ΝΕ Λάρισας 9
3. ΟΥΚ Βόλου 6
4. ΝΟ Λάρισας 3
……………………….
5. ΝΕ Λαμίας 0
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαλανδρίου, Π. Φαλήρου, Γέρακα):
Άλμα Κλαμπ – Νηρέας Γέρακα 9-17, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Νηρέας Χαλανδρίου 3-12,Παλαιό Φάληρο – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Άλμα Κλαμπ 15-7, Νηρέας Γέρακα – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5, Άλμα Κλαμπ – Παλαιό Φάληρο 0-16,Παλαιό Φάληρο – Νηρέας Γέρακα 14-5, Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Άλμα Κλαμπ 7-15, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 6-9, Νηρέας Γέρακα – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-6.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Παλαιό Φάληρο 12
2. Νηρέας Χαλανδρίου 9
3. Νηρέας Γέρακα 6
4. Άλμα Κλαμπ 3
…………………………….
5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):
Τρίτων Αμαρουσίου – Μίλων 1-16, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ροή 20-4,Ροή – Τρίτων Αμαρουσίου 4-9, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-2, Μίλων – Ροή 17-6, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-20,ΝΟ Βουλιαγμένης – Μίλων 29-0, ΑΕ Χαϊδαρίου – Τρίτων Αμαρουσίου 18-0, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-23, Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου 2-8.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9
3. Μίλων 6
4. Τρίτων Αμαρουσίου 3
……………………………
5. Ροή 0
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Ν. Σμύρνης, Χαϊδαρίου):
Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης 22-3, Παναθηναϊκός – Άρης Νίκαιας 23-3,Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 4-6, Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας 5-16, Ιωνικός – Πανιώνιος 6-21,Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης 30-2, Παναθηναϊκός – Ιωνικός 17-11, Άρης Νίκαιας – Πανιώνιος 4-29, Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός 3-35.
Η Βαθμολογία:
1. Παναθηναϊκός 12 (4 αγ.)
2. Πανιώνιος 9 (4 αγ.)
3. Ιωνικός 3 (3 αγ.)
4. Άρης Νίκαιας 3 (3 αγ.)
……………………………..
5. Απόλλων Σμύρνης 0 (4 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμεί ο αγώνας: Άρης Νίκαιας – Ιωνικός (κολ. Νίκαιας, Δευτέρα 16/1 στις 21.00).
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):
Ολυμπιακός – ΓΣ Ηλιούπολης 16-4, ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Χίου 2-22, ΝΟ Σύρου – ΝΟ Χαλκίδας 4-2,ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 21-0, ΝΟ Χίου – ΝΟ Σύρου 33-1, Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 30-2, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Χίου 0-39, ΑΕ Κερατσινίου – ΓΣ Ηλιούπολης 0-18, ΝΟ Σύρου – Ολυμπιακός 0-26,ΑΕ Κερατσινίου – ΝΟ Σύρου 13-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 4-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Χαλκίδας 36-0, ΝΟ Σύρου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-16, ΝΟ Χίου – Ολυμπιακός 10-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Κερατσινίου 5-15.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. Ολυμπιακός 15
2. ΝΟ Χίου 12
3. ΓΣ Ηλιούπολης 9
4. ΑΕ Κερατσινίου 6
5. ΝΟ Σύρου 3
……………………..
6. ΝΟ Χαλκίδας 0
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Π. Φαλήρου, Περιστερίου):
ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΕΚΕΒ 25-1,ΠΕΚΕΒ – Ηλυσιακός 4-11, Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου 3-2, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-5, Ηλυσιακός – Εθνικός Πειραιά 4-7, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΠΕΚΕΒ 9-5, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-10,ΠΕΚΕΒ – Εθνικός Πειραιά 7-11, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΓΣ Περιστερίου 4-18, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ηλυσιακός 14-2, ΓΣ Περιστερίου – ΠΕΚΕΒ 15-4, Ηλυσιακός – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-10, Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας 8-7.
Η Βαθμολογία:
1. Εθνικός Πειραιά 12 (4 αγ.)
2. ΑΝΟ Γλυφάδας 12 (5 αγ.)
3. ΓΣ Περιστερίου 6 (4 αγ.)
4. Ηλυσιακός 6 (4 αγ.)
5. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 3 (4 αγ.)
………………………………………
6. ΠΕΚΕΒ 0 (5 αγ.)
Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Ολυμπιάδα Πετρούπολης – Εθνικός Πειραιά (Δευτέρα 16/1 στις 20.30) και ΓΣ Περιστερίου – Ηλυσιακός (κολ. Περιστερίου, Δευτέρα 16/1 στις 21.30)
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):
ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 21-7, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατς 24-4,ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 17-2, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 16-2, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 12-11, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 3-4.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Χανίων 9
2. ΝΟ Ρεθύμνου 6
3. Πλιτς Πλατς 3
……………………………………
4. ΟΦΗ 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 6-7, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 2-12,ΝΟ Καλαμάτας – ΝΕ Πατρών 1-27, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Ναυπλίου 28-1, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 19-3, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 12-9,Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 6-11, ΝΟ Ναυπλίου ΝΕ Πατρών 2-26, ΝΟ Καλαμάτας – Νηρέας Λαμίας 1-15, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 32-3.
Η Βαθμολογία (Τελική):
1. ΝΟ Πατρών 12
2. ΝΕ Πατρών 9
3. Νηρέας Λαμίας 6
4. ΝΟ Καλαμάτας 3
……………………
5. ΝΟ Ναυπλίου 0
Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων είναι προγραμματισμένη για το τριήμερο 31/3-2/4. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 8/2 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2017 (Γεν. 2002)

Σε 7 από τους 11 συνολικά Ομίλους, διεξάγονται το επόμενο τριήμερο (13-15/1) οι αγώνες της Α’ Προκριματικής Φάσης του Παιδικού πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης (γενν. 2002). Λόγω της κακοκαιρίας αναβάλλονται για τις 20-22/1, οι αγώνες των Ομίλων, Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Λάρισας, ενώ τις ίδιες ημερομηνίες θα γίνουν και οι αγώνες στον Όμιλο Πτολεμαϊδας.
Οι Όμιλοι όπου διεξάγονται οι αγώνες της Α’ Φάσης:
  1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαλανδρίου, Γέρακα): Παλαιό Φάληρο, Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Άλμα Κλαμπ, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου
  2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Χαϊδαρίου): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Τρίτων Αμαρουσίου, Μίλων, ΣΚ Ροή
  3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νίκαιας, Νέας Σμύρνης, Χαϊδαρίου): Πανιώνιος, Παναθηναϊκός, Ιωνικός Νίκαιας, Απόλλων Σμύρνης, Άρης Νίκαιας
  4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Ηλιούπολης): Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου, ΝΟ Σύρου, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης
  5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ, Π. Φαλήρου, Περιστερίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, ΠΕΚΕ Βροντάδου
  6. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου): ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΟ Πλιτς Πλατς
  7. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ. «Αντ.Πεπανός»): Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
Στην Β’ Προκριματική φάση (31/3-2/4), προκρίνονται συνολικά 44 ομάδες (αποκλείονται μόνον οι ομάδες που θα τερματίσουν στην τελευταία θέση των Ομίλων της Α’ Φάσης).
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:40 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ
ΩΡΑ: 21:40 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 12:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ: 19:30 ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
1. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΕΡΑΚΑ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ.
ΩΡΑ: 10:30 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΑΛΜΑ ΚΛΑΜΠ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ. ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ
2. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΡΟΗ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΡΟΗ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΡΟΗ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ. ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡ.
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΡΟΗ ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:15 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.
ΩΡΑ: 21:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 20:30 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΩΡΑ: 21:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
2η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
3. Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ
4. Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 21:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 12:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 13:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 08:30 ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ: 10:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 14:30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ: 15:30 ΝΟ ΧΙΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΩΡΑ: 16:30 ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΑΕ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΚΕΒ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
1η αγωνιστική /2017
ΩΡΑ: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΦΑΛΗΡΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΠΕΚΕΒ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:00 ΠΕΚΕΒ ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ: 10:00 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 11:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ: 19:30 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ
ΩΡΑ: 20:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5. Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
1η αγωνιστική Δευτέρα 16/01/2017
ΩΡΑ: 21:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ
6. Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 20:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΠΑΟΚ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΟΚ ΕΑΤΕΚ
ΩΡΑ: 11:00 ΜΓΣ ΠΑΝ/ΚΟΣ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΠΑΟΚ
ΩΡΑ: 19:00 ΕΑΤΕΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ ΧΑΝΘ
ΩΡΑ: 11:00 ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΕΑΤΕΚ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΠΑΟΚ ΜΓΣ ΠΑΝΣ/ΚΟΣ
ΩΡΑ: 18:00 ΧΑΝΘ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
7. Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΕΘΝΙΚΟ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 22:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΟΦΘ
ΩΡΑ: 13:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ
ΩΡΑ: 21:00 ΟΦΘ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 12:00 ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΩΡΑ: 13:00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ ΟΦΘ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ ΝΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ
8. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 20/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 11:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
5η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΝΕ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ
9. ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
1η αγωνιστική Σάββατο 21/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ. ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3η αγωνιστική Κυριακή 22/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΩΡΑ: 17:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
10. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 11:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΟΦΗ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΗ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
11. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
1η αγωνιστική Παρασκευή 13/01/2017
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 11:00 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 14/01/2017
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
4η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 09:30 ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
5η αγωνιστική Κυριακή 15/01/2017
ΩΡΑ: 16:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΓΣ ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Τον τίτλο του πρωταθλητή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας υδατοσφαίρισης των ανδρών πανηγυρίζει ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επιβλήθηκε στον τελικό με 14-8 της ΝΕ Λάρισας και γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή της στην Β’ Εθνική.

Στον μικρό τελικό η ομάδα του Άρη επικράτησε του ΝΟ Ιτέας με 13-8, ενώ για την 5η θέση ο Άργης Καλαμάτας νίκησε τον ΝΟ Σύρου με 16-9.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης παρέστη ο κ. Δημήτρης Γρυπάρης, αντιπρόεδρος της ΚΟΕ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ Όμιλος: ΝΟ Ιτέας – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 8-19, ΣΚ Ροή – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 0-5 α.α.,ΝΟ Σύρου – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.,ΝΟ Ιτέας – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 8-4,ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαΐδας 17-5, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Σύρου 15-6,ΝΟ Σύρου – Όμιλος Φίλων Θαλάσσης 7-22, ΣΚ Ροή – ΝΟ Ιτέας 0-5 α.α., Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΝΟ Σύρου 5-8, Όμιλος Φίλων Θαλάσσης – ΣΚ Ροή 5-0 α.α.

Τελική Βαθμολογία

  1. ΟΦΘ 12
  2. ΝΟ Ιτέας 9
  3. ΝΟ Σύρου 6
  4. Δελφίνια Πτολεμαΐδας 3
  5. ΣΚ Ροή – δεν κατέβηκε

Β’ Όμιλος: Άργης Καλαμάτας – ΝΕ Λάρισας 8-9, Άρης – ΚΟ Ξάνθης 9-9,Άρης – Επειός Ήλιδος 9-6,ΚΟ Ξάνθης – Άργης Καλαμάτας 9-7,ΝΕ Λάρισας – ΚΟ Ξάνθης 10-4, Άργης Καλαμάτας – Επειός Ήλιδος 7-10,Αρης-Αργής Καλαμάτας 17-3,Επειός Ήλιδος – ΝΕ Λάρισας 0-5 (μηδενισμός), Άρης – Άργης Καλαμάτας 17-3, ΝΕ Λάρισας – Άρης 14-12

Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΕ Λάρισας 12
  2. Άρης 9
  3. Άργης Καλαμάτας 6
  4. Επειός Ήλιδος – μηδενίστηκε
  5. ΚΟ Ξάνθης – μηδενίστηκε

Ημιτελικά: ΟΦΘ – Άρης 17-10, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Ιτέας 9-7

Θέσεις 5-6: ΝΟ Σύρου – Άργης Καλαμάτας 9-16

Μικρός τελικός: ΝΟ Ιτέας – Άρης 8-13

Μεγάλος τελικός: ΝΕ Λάρισας – ΟΦΘ 8-14

Η τελική κατάταξη

  1. Όμιλος Φίλων Θαλάσσης
  2. ΝΕ Λάρισας
  3. Άρης Θεσσαλονίκης
  4. ΝΟ Ιτέας
  5. Άργης Καλαμάτας
  6. ΝΟ Σύρου
  7. Δελφίνια Πτολεμαΐδας

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κερδίζουν την άνοδό τους στην Β’ Εθνική.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης διεξάγεται το επόμενο τριήμερο (29-31 Ιουλίου) η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
  1. Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ – ΟΦΘ
ΩΡΑ: 19:00 ΡΟΗ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.- ΝΟ ΙΤΕΑ
ΩΡΑ: 10:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΡΟΗ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΟΦΘ- ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.
ΩΡΑ: 19:00 ΝΟ ΙΤΕΑΣ- ΝΟ ΣΥΡΟΥ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 09:00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ- ΟΦΘ
ΩΡΑ: 10:00 ΡΟΗ- ΝΟ ΙΤΕΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛ.-ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ: 19:00 ΟΦΘ –ΡΟΗ
  1. Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
 
1η  αγωνιστική Πέμπτη 28/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
 
2η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
3η  αγωνιστική Παρασκευή 29/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
 
4η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 11:00 ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ- ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΩΡΑ: 12:00 ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ –ΑΡΓΗΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
 
5η  αγωνιστική Σάββατο 30/7/16
ΩΡΑ: 20:00 ΚΟ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΠΕΙΟΣ ΗΛΙΔΑΣ
ΩΡΑ: 21:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ –ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 31/7/16 ΚΟΛ/ΡΙΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ
ΩΡΑ: 09:00 ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου
ΩΡΑ: 10:00 ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου
ΩΡΑ: 11:00 ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)
ΩΡΑ: 12:00 ο  4ος  του  Α’ ομίλου με τον  4ο  του  Β’ ομίλου  (7η – 8η  θέση)
ΩΡΑ: 18:00 ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (3η – 4η  θέση)
ΩΡΑ: 19:30 ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ (1η – 2η  θέση)

ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθεί η Τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (29-31 Ιουλίου).
Μετά τη σημερινή κλήρωση στα γραφεία της ΚΟΕ, για τις 10 ομάδες που μετέχουν σχηματίστηκαν δύο (2) Όμιλοι.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Σύρου, ΣΚ Ροή, ΝΟ Ιτέας, ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Επειός Ήλιδας, Άρης Θεσσαλονίκης, Άργης Καλαμάτας, ΝΕ Λάρισας, ΚΟ Ξάνθης
Στην Β’ Εθνική κατηγορία ανεβαίνουν οι 4 πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ WATER POLO ΑΝΔΡΩΝ 2016

Πηγή:www.koe.org.gr
Ολοκληρώθηκαν το βράδυ της Κυριακής (10/7) οι αγώνες της Α’ (Προκριματικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και στους πέντε Ομίλους και αναδείχθηκαν οι δέκα (10) ομάδες που προκρίνονται στην Τελική φάση της διοργάνωσης (29-31/7) και θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη Β’ Εθνική.
Οι δέκα ομάδες που προκρίθηκαν είναι οι: Άρης Κάμπου, Ροή (από τον Όμιλο Αττικής), Επειός Ήλιδας, Άργης Καλαμάτας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Ιτέας, ΝΕ Λάρισας (από τον Όμιλο Ιτέας), ΟΦΘ, Δελφίνια Πτολεμαϊδας (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ‘Αρης, ΚΟ Ξάνθης (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):
Ροή – ΝΟ Σύρου 10-7, Ροή – Άρης Κάμπου 12-15. Δεν εμφανίστηκε στους αγώνες η ομάδα Άλμα Κλαμπ,ΝΟ Σύρου – Άρης Κάμπου 3-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης Κάμπου 6
2. Ροή 3
…………………….
3. ΝΟ Σύρου 0
*** Η Ομάδα Άλμα Κλαμπ δεν εμφανίστηκε στους αγώνες.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):
Άργης Καλαμάτας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 10-7, Επειός Ήλιδας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 6-8, Άργης Καλαμάτας – ΟΠΑΘΑ Πατρών 10-9, Επειός Ήλιδας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-7,Επειός Ήλιδας – Άργης Καλαμάτας 11-6, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΟΠΑΘΑ Πατρών 4-9.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Επειός Ήλιδας 6
2. Άργης Καλαμάτας 6
………………………
3. ΟΠΑΘΑ Πατρών 6
4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0
ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (Κολυμβητήριο Ιτέας):
ΚΟ Καρδίτσας – ΝΟ Μεσολογγίου 21-12, ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Λάρισας 15-13,ΚΟ Καρδίτσας – ΝΕ Λάρισας 5-11, ΝΟ Ιτέας – ΝΟ Μεσολογγίου 16-6, ΝΟ Μεσολογγίου – ΝΕ Λάρισας 7-18, ΝΟ Ιτέας – ΚΟ Καρδίτσας 10-6.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΝΟ Ιτέας 9
2. ΝΕ Λάρισας 6
…………………
3. ΚΟ Καρδίτσας 3
4. ΝΟ Μεσολογγίου 0
ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):
ΟΦΘ – ΝΑΣ Ημαθίας 22-4, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4-8,Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ 2-18, ΝΑΣ Ημαθίας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6-9, ΟΦΘ – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 16-5, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΑΣ Ημαθίας 6-10.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. ΟΦΘ 9
2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 6
…………………………….
3. ΝΑΣ Ημαθίας 3
4. Πύρρος Ιωαννίνων 0
ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):
Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στο συγκεκριμένο αγώνα, όπου μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 6-9, Μακεδονικός – ΚΟ Ξάνθης 4-14,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 4-11, ΚΟ Ξάνθης – ΠΑΣ Φοίβος 14-1, Άρης – Μακεδονικός 16-1, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΚΟ Ξάνθης 4-14, Μακεδονικός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-6, ΠΑΣ Φοίβος – Άρης 4-18,Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΚΟ Ξάνθης 8-19, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 16-3, Μακεδονικός – ΠΑΣ Φοίβος 8-5, ΚΟ Ξάνθης – Άρης 8-8, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Μακεδονικός 6-6, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 15-5.
Η Τελική Βαθμολογία:
1. Άρης 13
2. ΚΟ Ξάνθης 13
……………………
3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 7
4. Μακεδονικός 7
5. ΠΑΣ Φοίβος 3
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -1
*** Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας (-1) βαθμός.
Στην Τελική Φάση (29-31/7) θα σχηματιστούν δύο (2) όμιλοι τωνπέντε (5) ομάδων και οι αγώνες θα διεξαχθούν με το σύστημα POOL (ισχύει η ισοπαλία), εντός των ομίλων. Στους χιαστί αγώνες και στους αγώνες κατάταξης πρέπει να υπάρξει νικητής. Οι τέσσερεις (4) πρώτες ομάδες της Τελικής κατάταξης ανέρχονται στην Β’ Εθνική κατηγορία και η πρώτη ομάδα ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Γ’ Ανδρών για το 2016. Η κλήρωση των Ομίλων της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 13/7 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr 

Ολοκληρώθηκαν απόψε οι αγώνες των τριών ομίλων που εκκρεμούσαν στην Α’ (Προκριματική) φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Παίδων (Α’ και Β’ Θεσσαλονίκης και Βόλου) και αναδείχθηκαν οι υπόλοιπες οκτώ ομάδες που συμπλήρωσαν το παζλ των 30 που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης.

Οι οκτώ που προκρίθηκαν σήμερα είναι οι: ΑΣ Απόλλο, ΠΑΣ Φοίβος, Ηρακλής από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ, ΝΑΟ Κέρκυρας, Μακεδονικός από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης, ΟΥΚ Βόλου και Νηρέας Λαμίας από τον Όμιλο Βόλου. Έχουν προκριθεί επίσης και συμπληρώνουν την 30άδα, από την προηγούμενη εβδομάδα οι ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ιωνικός, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, Εθνικός Πειραιά, ΝΟ Καλαμακίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων, ΝΟ Χίου, Ολυμπιακός, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Λάρισας, ΝΑΣ Ημαθίας, ΚΕ Κοζάνης, ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ και από το μπαράζ ο Παναθηναϊκός.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΕΑΤΕΚ – ΑΣ Απόλλο 3-18, ΣΑΠΚ Νεάπολης – Ηρακλής 8-9, ΠΑΣ Φοίβος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11-4, ΑΣ Απόλλο – Ηρακλής 21-3, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-9, ΕΑΤΕΚ – ΠΑΣ Φοίβος 6-16, Ηρακλής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22-6, ΠΑΣ Φοίβος – ΑΣ Απόλλο 5-16, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΕΑΤΕΚ 7-10, ΑΣ Απόλλο – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23-5, ΕΑΤΕΚ – Ηρακλής 13-15, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 9-2, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΕΑΤΕΚ 7-15, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 5-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣ Απόλλο 7-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΑΣ Απόλλο 15

  1. ΠΑΣ Φοίβος 12
  2. Ηρακλής 9

………………………………………………

  1. ΕΑΤΕΚ 6
  2. ΣΑΠΚ Νεάπολης 1
  3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΧΑΝΘ 21-10, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 0-5 χωρίς αγώνα (ο ΝΟ Καβάλας δεν κατέβηκε στον αγώνα στον οποίο μηδενίζεται και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΠΑΟΚ – ΝΑΟ Κέρκυρας 18-2, Μακεδονικός – ΝΟ Καβάλας 17-12, ΧΑΝΘ – ΠΑΟΚ 1-27, ΝΑΟ Κέρκυρας – Μακεδονικός 18-9, Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 17-12, ΝΟ Καβάλας – ΝΑΟ Κέρκυρας 6-10, ΧΑΝΘ – ΝΟ Καβάλας 8-15, ΠΑΟΚ – Μακεδονικός 20-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 12

  1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9
  2. Μακεδονικός 6

………………………………………….

  1. ΝΟ Καβάλας 2
  2. ΧΑΝΘ 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καβάλας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – Νίκη Βόλου 6-20, ΝΕ Λαμίας – Νηρέας Λαμίας 9-10,Νηρέας Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 18-0, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 13-5, Νίκη Βόλου – Νηρέας Λαμίας 10-12, ΟΕΑΝΑΒ – ΟΥΚ Βόλου 0-14, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 13-4, ΝΕ Λαμίας – ΟΕΑΝΑΒ 12-2, Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 7-14, Νίκη Βόλου – ΝΕ Λαμίας 16-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1.ΟΥΚ Βόλου 12

  1. Νηρέας Λαμίας 9

………………………………………….

  1. Νίκη Βόλου 6
  2. ΝΕ Λαμίας 3
  3. ΟΕΑΝΑΒ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Ροή – Πανιώνιος 1-25, ΝΟ Βουλιαγμένης – Νηρέας Χαλανδρίου 8-7, Ηλυσιακός – Ροή 11-8, Πανιώνιος – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-7,Πανιώνιος – Ηλυσιακός 21-1, Νηρέας Χαλανδρίου – Ροή 16-2, ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός 21-3, Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος 5-3, Ροή – ΝΟ Βουλιαγμένης 6-21, Ηλυσιακός – Νηρέας Χαλανδρίου 3-18.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Βουλιαγμένης 12

Νηρέας Χαλανδρίου 9

Πανιώνιος 6

………………………………………..

Ηλυσιακός 3

Ροή 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΟ Πετρούπολης 13-3, ΑΝΟ Γλυφάδας – Άρης Νίκαιας 33-1, Ιωνικός – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 13-3, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-22,ΑΟ Πετρούπολης – Ιωνικός 3-15, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 9-17, ΑΝΟ Γλυφάδας – Ιωνικός 18-2, Άρης Νίκαιας – ΑΟ Πετρούπολης 5-9, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΝΟ Γλυφάδας 1-18, Ιωνικός – Άρης Νίκαιας 24-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΑΝΟ Γλυφάδας 12

Ιωνικός 9

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 6

…………………………………………….

ΑΟ Πετρούπολης 3

Άρης Νίκαιας 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Καλαμακίου – Εθνικός Πειραιά 3-10, Μίλων – Τρίτων Αμαρουσίου 15-4, ΝΟ Καλαμακίου – Τρίτων Αμαρουσίου 13-2, Μίλων – Εθνικός Πειραιά 2-25, Μίλων – ΝΟ Καλαμακίου 4-15, Εθνικός Πειραιά – Τρίτων Αμαρουσίου 22-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

Εθνικός Πειραιά 9

ΝΟ Καλαμακίου 6

………………………………………..

Μίλων 3

……………………………………………

Τρίτων Αμαρουσίου 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Χίου 2-14, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΓΣ Περιστερίου 10-6, ΝΟ Χίου – ΓΣ Ηλιούπολης 6-11, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 4-1,ΓΣ Περιστερίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 13-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 14-5, ΝΟ Χίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 23-2, ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Περιστερίου 16-4, ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων – ΝΟ Χίου 8-4, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-14.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική)

ΓΣ Ηλιούπολης 12

ΚΟ Ποσειδών Ιλισίων 9

ΝΟ Χίου 6

……………………………………………

ΓΣ Περιστερίου 3

ΑΕ Χαϊδαρίου 0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Φαλήρου):

Νηρέας Γέρακα – Παλαιό Φάληρο 3-16, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 5-16. Από χθες (Παρασκευή) το βράδυ: Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 17-4,Παναθηναϊκός – Παλαιό Φάληρο 3-12,Παναθηναϊκός – Νηρέας Γέρακα 10-4

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών 7-3, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Καλαμάτας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε ο ΝΟ Καλαμάτας που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Χαλκίδας – ΝΕ Πατρών 7-17, ΝΟ Χαλκίδας – ΝΟ Πατρών 4-15.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΝΟ Πατρών 6

ΝΕ Πατρών 3

………………………………………….

ΝΟ Χαλκίδας 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας δεν κατέβηκε στους αγώνες

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας 4-19, Πανσερραϊκός – Πύρρος Ιωαννίνων 2-4, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΣ Ημαθίας 3-15, ΝΟ Λάρισας – Πανσερραϊκός 21-1, ΝΑΣ Ημαθίας – ΝΕ Λάρισας 21-2, Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 2-3,ΚΕ Κοζάνης – ΝΕ Λάρισας 16-6, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΟ Λάρισας 4-11, ΝΑΣ Ημαθίας – Πανσερραϊκός 14-4, ΝΕ Λάρισας – Πανσερραϊκός 6-6, ΚΕ Κοζάνης – ΝΟ Λάρισας 1-17, ΝΑΣ Ημαθίας – Πύρρος Ιωαννίνων 18-5, Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 3-9, ΝΟ Λάρισας – ΝΑΣ Ημαθίας 15-7, Πύρρος Ιωαννίνων – ΝΕ Λάρισας 14-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Λάρισας 15

ΝΑΣ Ημαθίας 12

ΚΕ Κοζάνης 9

………………………………………..

Πύρρος Ιωαννίνων 6

ΝΕ Λάρισας 1

Πανσερραϊκός 1

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων 4-15, ΝΟ Αγίου Νικολάου – Πλιτς Πλατς 4-11, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 15-1, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 23-0. Από χθες (Παρασκευή) το βράδυ: ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 9-9,Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 2-16, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 2-14, Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 3-23, ΟΦΗ – Άγιος Νικόλαος 12-3, ΝΟ Ρεθύμνου – Πλιτς Πλατς 14-5.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

ΝΟ Ρεθύμνου 10 (νίκη 15-1 επί του 3ου ΟΦΗ)

ΝΟ Χανίων 10 (νίκη 15-4 επί του 3ου ΟΦΗ)

ΟΦΗ 6

…………………………………………………………………………..

Πλιτς Πλατς 3

ΝΟ Αγίου Νικολάου 0

Η Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων θα γίνει 17-19 Απριλίου. Η κλήρωση της Β’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 18/3 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ. 

Α’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ WATER POLO 2015

Πηγή:www.koe.org.gr

ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΙΔΩΝ 2015

Αρχίζει αύριο (6/3) το Παιδικό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης (γενν. 2000) με τους αγώνες της Α’ προκριματικής φάσης στους 8 από τους 11 συνολικά Ομίλους.

Οι αγώνες ολοκληρώνονται την Κυριακή (8/3).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Χαλανδρίου, Πανιώνιος, Ηλυσιακός, ΣΚ Ροή

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. ΑΝΟΓ): ΑΝΟ Γλυφάδας, Άρης Νίκαιας, ΑΟ Πετρούπολης, Ιωνικός Νίκαιας, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Νέας Σμύρνης): ΝΟ Καλαμακίου, Μίλων, Εθνικός Πειραιά, Τρίτων Αμαρουσίου

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Περιστερίου, Ιλίσιο): ΝΟ Χίου, ΓΣ Ηλιούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ποσειδών Ιλισίων

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (κολ. Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟΓ): Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Νηρέας Γέρακα, Παλαιό Φάληρο

  1. ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (κολ.»Αντώνης Πεπανός»):ΝΟ Πατρών, ΝΟ Χαλκίδας, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας
  2. ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (κολ. Λάρισας):ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΣ Ημαθίας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Λάρισας, Πανσερραϊκός, ΝΕ Λάρισας
  3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (κολ. Ηρακλείου):ΝΟ Αγίου Νικολάου, ΑΟ Πλιτς Πλατς, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ

Οι αγώνες στους Ομίλους: 6ος  (Α’ Θεσσαλονίκης), 7ος (Β’ Θεσσαλονίκης) και 9ος (Βόλου), θα διεξαχθούν το τριήμερο 13 – 15 Μαρτίου.

Στην Β’ προκριματική φάση (17-19 Απριλίου) περνάνε: Οι τρεις (3) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 1, 2, 4, 6, 7, 10, 11, οι δύο (2) πρώτες ομάδες από τους Ομίλους 3, 5, 8, 9 και η νικήτρια ομάδα μετά από αγώνα μπαράζ μεταξύ των 3ων ομάδων στους Ομίλους 3 και 5. Σύνολο ομάδων 30.

Η κλήρωση είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 18 Μαρτίου στα γραφεία της ΚΟΕ (13.00).

ΟΙ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΕΘΝΩΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΩΝ

Συγκροτήθηκαν οι Εθνικές ομάδες κολύμβησης που θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στις Πολυεθνείς Συναντήσεις στα τέλη του μήνα (31 Μαρτίου – 1 Απριλίου), σε Κέρκυρα και Κοίμπρα Πορτογαλίας αντίστοιχα.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Αγόρια 1996, 1997 / Κορίτσια 1998, 1999)

Ντέγιαν Γιοβάνοβιτς (ΕθνικόςΠειραιά), Ηλίας Καρατράντος, Μαρία Μπασδέκη, Κωνσταντίνα Στεργιοπούλου (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Φώτης Μυλωνάς, Αλέξανδρος Ασλανίδης (Άρης Θεσσαλονίκης), Χρήστος Κιτσούλης (Ηρακλής), Απόστολος Χρήστου (ΓΣ Περιστερίου), Σπύρος Αρνιακός (Ποσειδών Ιλισίων), Γιάννης Καϊσαρλής (ΝΟΒΑ), Κώστας Κούσαρης (ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης), Απόστολος Ταυλαρίδης, Ζαχαρίας Αλεξίου (ΠΑΟΚ), Παναγιώτα – Μαρία Ελμάλη (ΑΚΟ Λειβαδιάς), Αγγελική Μαυρατζά (Άλμπαρος Άνω Λιοσίων), Ιωάννα Σάχα (ΑΝΟ Γλυφάδας), Παναγιώτα Παναγοπούλου (Πρωτέας Λαμίας), Όλγα Εγκόροβα (ΝΟ Βουλιαγμένης), Βασιλική – Σταυρούλα Μπάκα (ΝΟ Καλαμάτας).

Προπονητές: Βαγγέλης Βούλτσος, Νίκος Κραουνάκης, Τάσος Παπαδόπουλος.

ΚΟΪΜΠΡΑ (Αγόρια 1994, 1995 / Κορίτσια 1996, 1997)

Κώστας Σμιτιανός (Ωκεανός), Ανδρέας Βαζαίος (ΑΝΟ Αργυρούπολης), Βασιλική Σαπούνη (Πρωτέας Λαμίας), Βαρβάρα Σιατερλή (Ποσειδών Ιωαννίνων), Αργυρώ Τζιντρούδη Γαϊτανίδη, Χρήστος Μουζάς, Χάρης Καρακαϊδός (ΓΣ Περιστερίου), Δήμητρα Αργυρίου (ΝΟ Καβάλας), Κώστας Κοντόπουλος (Ποσειδών Καλαμάτας), Στέλλα – Ελευθερία Απλάντη (ΝΟΒΑ), Αλέξανδρος Καπισίδης (Ολυμπιάδα ’73), Αναστασία Κυριλή (Ολυμπιακός), Ηρακλής Αναστασιάδης (ΠΑΟΚ), Βασιλική Κοντομήτρου (ΣΚ Ροή), Ελισάβετ Παντή (ΧΑΝΘ).

Προπονητές: Γιώργος Μαυρίδης, Θανάσης Γιαννόπουλος

 Πηγή